PDA

View Full Version : Transferuri



Pages : [1] 2 3 4 5

Petrut
4th January 2004, 19:24
aici puteti vb. despre transferuri

uti2102
4th January 2004, 19:45
Avand in vedere ca nu pleaca nici un jucator de baza io zic k ar trebui sa fim multzumitzi doar cu aducerea lui Dica. Totushi, daca Mutica pleaca, sunt de parere ca ar trebui adus inca un fundash de valoare (shi nu ma refer la Ghionea!!!) care sa-i tzina in priza pe Rachita shi Curt. In acelashi timp, daca vrem sa avem pretentzii europene, cred k ar trebui sa intarim lotul inca de pe acum (pe toate pozitziile dar mai ales la mijloc) pentru ca cei noi venitzi sa se acomodeze pana la startul cupelor europene.

Mariusmadmax
5th January 2004, 23:28
Adevarul este ca , creionarea echipei de baza se va face in pregatirea de iarna , cind , cred ca vor mai fi adusi ceva jucatori .
Portar 1 Hamutovschi - titular , 12 Tudor rezerva - post f bine acoperit
Fundas dreapta : Dumitru si Ogararu , a mai fost folosit Radoi - post acoperit excelent
Fundas stinga : Stoica - titular , Nesu - rezerva - post deficitar
Fundasi centrali - OK - ( Curt , Rachita , Radoi , poate si Mutica ramine )
Mijlocul a scirtiit : Mijlocas la inchidere - Falemi - lent , Paraschiv - niciodata nu va fi matur - post deficitar
Conducator de joc - Aliuta - sa dea Dumnezeu sa-si revina , poate Paduret sa fie o solutie , a mai fost folosit Dumitru . - post problema !
Pe stinga , la mijloc : Bostina si Pitu - post acoperit
Pe dreapta : Dumitru - OK
Atac -
Poate : Dica - Raducanu sa fie solutia ( aici ii mai avem pe : Oprita , Niculescu )
A plecat : Neaga - Al Nasr , Nanu - Otelul , Lung - Pandurii
Dorinel Munteanu ar lega echipa .
Gilca , nu cred ca ar fi facut fata dupa atita timp de inactivitate .

Petrut
5th January 2004, 23:42
gigi becali dubleaza suma pn. Cristia de la Bacau

Nicko17
6th January 2004, 14:11
Parerea mea e ca avem mare nevoie de un conducator de joc! Mi se pare ca suntem "rupti" la mijloc! Pacat de accidentarea lui Aliuta, care cred ca merita un tratament ceva mai bun! Nu de alta dar Piti stie bine prin ce trece Marian si trebuia sa fie mai intelegator cu el, daca nu chiar sa-l menajeze! In fine, si mie mi se pare ca Dorinel ar fi o solutie excelenta! Dar daca nu vine el, cum ramanem?

uti2102
6th January 2004, 19:41
Conducator de joc - Aliuta - sa dea Dumnezeu sa-si revina , poate Paduret sa fie o solutie
Bine zis! Chiar uitasem de Paduret! Dar nu shtiu daca se poate ridica la pretentzile stelei....Dar vom trai, vom spera shi vom vedea! FORZZA STEAUA

Mariusmadmax
6th January 2004, 22:20
Eu zic ca totusi Munteanu , este cheia problemei .
Cristea este un mare talent .
Dar , deja , are ifose .

Petrut
11th January 2004, 18:17
puna la urma mai vine paduret si munteanu?

Mariusmadmax
11th January 2004, 18:34
Paduret este al Stelei , Munteanu inca nu se stie .

Petrut
11th January 2004, 19:01
merci de raspuns

Mariusmadmax
11th January 2004, 20:26
Ok , prietene !

Petrut
16th January 2004, 16:35
Cristea y preţului. Noi am făcut o ofertă substanţială şi nu mai trecem peste 500.000 de dolari, n-are nici un sens", a spus Piţi.

Dică y Ex-piteşteanul e de părere că "va fi un retur de foc, cel mai greu campionat din ultimii ani. Steaua are prima şansă, dar şi Rapidul s-a īntărit prin aducerea lui Giovanni Becali, care e un nume. Eu trebuie să muncesc şi să dovedesc că merit un loc de titular".

Solidaritate y Dan Petrescu a fost apărat de Piţurcă, după ce suporterii Stelei īl declaraseră pe tehnicianul Rapidului persona non grata īn Ghencea, dezamăgiţi că un stelist sută la sută şi-a atacat fosta echipă. "Nu mi se pare normală reacţia fanilor noştri. Ce īnseamnă stelist sută la sută? Dan Petrescu e antrenor profesionist şi trebuie să-şi exercite meseria oriunde".

Arbitraje y Tehnicianul Stelei crede că "arbitrajul s-a schimbat fantastic, īn bine, de la venirea lui Ion Crăciunescu. Cei care ţipă şi-i vor schimbarea īnseamnă că nu sīnt īn regulă şi au alte gīnduri. Totuşi, e posibil ca arbitrajele să influenţeze lupta pentru titlu".

Politică y Piţurcă nu se va implica īn politică: "Nu le am cu politica! Dacă a intrat Gigi, trebuie să intru şi eu? N-aş avea īnsă nimic īmpotrivă ca jucătorii să i se alăture. Poate vor să devină politicieni după ce īşi termină cariera de fotbalişti". Antrenorul crede că Becali va reuşi să intre īn Parlament: "S-ar putea să fie o surpriză īn politica romānească".

sursa gazeta sporturilo

Petrut
16th January 2004, 16:48
Victor Piţurcă a confirmat īn conferinţa de presă de ieri că Steaua este foarte aproape de a-şi asigura serviciile lui Dorinel Munteanu (foto). Internaţionalul īn vīrstă de 35 de ani i-a promis tehnicianului că va semna cu echipa din Ghencea dacă pīnă la finalul lunii nu īşi găseşte un angajament īn străinătate. "Nu e un secret faptul că am vorbit foarte des cu el. Aştept răspunsul său definitiv. Īn afara lui, mai vizăm īncă un jucător, pentru că partea dreaptă e mai descoperită".

sursa gazetasportuilor

Mariusmadmax
17th January 2004, 05:04
Non sens
Partea dr
Fundas : Ogararu
Mijlocas : Dumitru

Inlocuitori posibili pe dreapta : Radoi , Balan , Oprita

Petrut
17th January 2004, 07:36
Non sens
Partea dr
Fundas : Ogararu
Mijlocas : Dumitru

Inlocuitori posibili pe dreapta : Radoi , Balan , Oprita



nu am prea iteles ce ai zis ultimul mesaje

uti2102
17th January 2004, 11:01
Pai cik Pitzi ar fi zis ca "partea dreapta e mai descoperita" !!! Cam aiurea.

Mariusmadmax
17th January 2004, 23:23
Poate prin plecarea lui Mutica - Radoi se va muta in centru , si poate Balan nu este complet refacut ( sau o fi uitat cu mingea ).
Atunci da , ramin doar cei trei ( + unu ) :
fundas : Ogararu
mijlocas : Dumitru
atacant : Oprita ( Dica )

uti2102
17th January 2004, 23:44
Shi totushi Dorinel nu prea e de partea dreapta..... :p

RedBaron
18th January 2004, 00:05
Unde s-a transferat D. Mutica? Sau nu este inca sigur transferul de la Steaua?

uti2102
18th January 2004, 13:09
Din cate shtiu a cazut transferul lui la Toulouse. Iar daca nu gaseshte alt angajament se va recupla cu echipa pentru cantonamente shi trunee de pregatire.

uti2102
20th January 2004, 22:14
Cik s-ar putea sa plece Mutica la Dinamo ca e la final de contract. Eu sper sa i se reinoiasca. E FOARTE UTIL ECHIPEI!

Mariusmadmax
21st January 2004, 05:06
Macar daca nu sta la noi , sa nu se duca la Dinamo !
Ca e bun .

Mariusmadmax
23rd January 2004, 04:38
Dorinel Munteanu
Gazeta Sporturilor



Dorinel e 90 la sută al nostru", clama miercuri Victor Piţurcă. Confruntat aseară cu declaraţia antrenorului stelist, internaţionalul romān a plusat: "Aşa cum stau lucrurile īn momentul de faţă, sīnt 95 la sută al Stelei". Bucureştenii au cīştigat teren īn faţa lui Energie Cottbus, contracandidata la serviciile internaţionalului romān, īncă de marţi. Dorinel a respins atunci o primă ofertă a Cottbusului, care-i propunea un acord pīnă īn 2005, dar pe foarte puţini bani şi conţinīnd o clauză pe care a considerat-o inacceptabilă: rezilierea contractului īn cazul īn care echipa ratează promovarea īn Bundesliga.

"Mi s-a părut bătaie de joc. Nu pot să mă duc la ei chiar pe degeaba", a admis aseară mijlocaşul lui VfL Wolfsburg, care īn aşteptarea unei noi oferte dinspre Dubai, unde se află īn momentul de faţă Energie Cottbus, a purtat o nouă discuţie cu Victor Piţurcă. "N-aş putea spune că propunerea Stelei e mai bună sau mai proastă decīt a nemţilor. De fapt nici nu pot să fac o comparaţie, pentru că realitatea din Romānia e alta şi eu accept că nu-i pot pretinde lui Becali să mă plătească la nivelul din Bundesliga. Dar este singura propunere concretă, fermă, pe care o am īn momentul de faţă. Şi apreciez faptul că Steaua nu m-a dus cu zăhărelul, ca ăştia", a mărturisit "Piticul".

El a acceptat īn cele din urmă să dezvăluie un amănunt din īnţeleagerea cu roş-albaştrii: "Dacă vin la Steaua n-am să cīştig mai mult decīt cel mai bine plătit jucător din lot la ora actuală". Liderul īn Ghencea e Aliuţă, care primeşte 135.000 de dolari pe an, dar Gigi Becali i-a promis că-i va mări veniturile la 200.000 de dolari pe an. Lui Munteanu i s-a propus un salariu anual de aproximativ 150.000 de dolari.

Dorinel īşi propusese iniţial să rezolve problema noului loc de muncă pīnă astăzi, cīnd revine la Wolfsburg din cantonamentul efectuat īn Portugalia. "Am zis totuşi să mai aştept pīnă pe 31 ianuarie, să vedem ce mai apare", a mărturist Dorinel. Energie se pare că este pe punctul de a renunţa īn favoarea Stelei. "Rămīnem la prima noastră ofertă. Dacă lui Munteanu nu-i convine, asta este", a declarat, miercuri, preşedintele clubului, Dieter Krein, pentru ca ieri să lase o mică portiţă deschisă: "Ne mai gīndim dacă-i vom īmbunătăţi oferta".


Tactică

Ar juca la īnchidere

Venirea lui Dorinel Munteanu ar conferi un plus de consistenţă liniei mediane a Stelei. Victor Piţurcă intenţionează să-l folosească pe experimentatul fotbalist pe postul de mijlocaş la īnchidere, poziţie ocupată, prin rotaţie, de Falemi şi Paraschiv īn ultimele campionate. Primul dintre ei va termina īn vară contractul cu roş-albaştrii şi va fi folosit din ce īn ce mai rar īn retur. Īn cazul īn care Mutică nu-şi va prelungi īnţelegerea cu gruparea din Ghencea, Falemi va deveni mai degrabă o variantă pentru postul de stoper, aşa cum joacă īn "naţionala" Camerunului. Dorinel Munteanu poate juca şi coordonator, şi mijlocaş stīnga, īnsă e mai probabil ca Aliuţă şi Boştină să-şi păstreze poziţiile pe care au evoluat, īn situaţia īn care şi "decarul" va fi scăpat de problemele medicale şi va reveni la forma din primăvara trecută. Din postura de "īnchizător", Munteanu i-ar deschide şi lui Dică porţile spre o titularizare rapidă ca mijlocaş dreapta, "neamţul" putīnd acoperi urcările ex-piteşteanului īn ofensivă.

Cum ar arăta Steaua cu Dorinel Munteanu titular

Hamutovski - Fl. Dumitru, Rădoi, Răchită, P. Stoica - Dică, D. Munteanu, Aliuţă, Boştină - Opriţa, Cl. Răducanu

Ofertele lui Dorinel Munteanu

Steaua Energie Cottbus
Salariu
12.500 $ / lună 7.500 euro / lună
Prime de joc
500 $ la egal, 1.000 $ la victorie (bonusuri importante la meciurile cu miză mare)īt1.000 euro la egal, 2.000 de euro la victorie
Prime de obiectiv
30.000 de dolari pentru cīştigarea campionatului 50.000 de euro pentru promovarea īn Bundesliga

96 de minute a jucat Munteanu īn tur īn Bundesliga. A fost o dată titular şi de trei ori a intrat pe finalul meciurilor

5 octombrie este data ultimei partide oficiale īn care a evoluat Dorinel pentru VfL Wolsburg

uti2102
23rd January 2004, 13:29
Mda...Sa speram ca totushi vine. Dar ar trebui facut loc pentru Falemi, sunt un mare fan al lui!

MaPaX
23rd January 2004, 14:51
Mirel Radoi este dorit de Bayern Munchen si Lazio Roma!

Mariusmadmax
24th January 2004, 03:44
Mirel nu pleaca .

Mariusmadmax
24th January 2004, 03:49
Munteanu vine saptamina viitoare in Roamnia , sa semneze cu STEAUA . /hello

Petrut
24th January 2004, 03:59
/hello /hello /hello

:yeah:

Petrut
24th January 2004, 04:01
/hello

:yeah:

Mariusmadmax
24th January 2004, 04:14
:ok:
Munteanu /OLE/

uti2102
24th January 2004, 15:16
LOOOL Io n-am auzit inca. Dar e de bine.......

uti2102
24th January 2004, 20:09
Cik pleaca Raducanu. Revenim la aceeashi meteahna. Bai Pitzi!!! Noi cu ce mai dam goluri?!

PS: In alta ordine de idei omul merita sa plece. A ajuns la 27 de ani shi shi-a facut datoria cu brio la Steaua.

apparte
24th January 2004, 22:05
Cik pleaca Raducanu. Revenim la aceeashi meteahna. Bai Pitzi!!! Noi cu ce mai dam goluri?!

PS: In alta ordine de idei omul merita sa plece. A ajuns la 27 de ani shi shi-a facut datoria cu brio la Steaua.
Pai tocmai asta-i problema!Era ultimul lui tren!Si sa nu uitam ca in contul Stelei intra tot atatia bani cati au intrat in contul dinamoului(vorba lui neea Imi)pe Zicu,Tamas si Stoican la un loc!Ceea ce nu e deloc putin!

Mariusmadmax
25th January 2004, 03:54
Merita omu' , sper pentru el sa faca treaba !

vasile314tzurka
25th January 2004, 10:40
Merita omu' , sper pentru el sa faca treaba !

sa-l vedem pe dinita la treaba acum:)

Mariusmadmax
25th January 2004, 16:50
Da , si Dinita , si Dica , si Oprita , si Piturca jr , si Mazilu ( poate ) au alte sanse de titularizare prin plecarea lui Raducanu .

ultras_sportul
25th January 2004, 19:13
Nu cred ca Siman refuza daca oferta reala ar fi de 400000 usd platiti repede :D

Prietenii stiu de ce... :cool:

inter
26th January 2004, 19:05
calciomercato a dat azi anuntul lui Wolsburg prin care D.Munteanu si-a reziliat contractul cu gruparea respectiva si este dat la steaua buc. :cool:

Mariusmadmax
27th January 2004, 04:28
Baieti
Campionii suntem noi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! /hello
/hello

Mariusmadmax
27th January 2004, 04:30
Forza Steaua !
A 1 - Victor Piturca
A 2 - Stefan Iovan , Gabriel Boldici , Dorinel Munteanu

vasile314tzurka
27th January 2004, 09:06
azi incep discutiile pentru semnarea contractului cu dorinel munteanu.

Mariusmadmax
28th January 2004, 02:02
A semnat pe 18 luni .
Dorinel Munteanu : nr 8 pe tricou
119 selectii la Nationala
36 de ani ( nascut in 1968 )

vasile314tzurka
28th January 2004, 09:10
am azut aseara la teveu:) cu tricou cu tot.

uti2102
28th January 2004, 10:02
Pai parca avea Pompilica numarul 8. Nu cumva l-au vandut?! :evil:

vasile314tzurka
28th January 2004, 10:05
cine e pompilica? nu conteaza. a fost semnat contractul in stil mare, cu meme cu teve si cu zimbete, basca glume:)

uti2102
28th January 2004, 10:09
Cum cine?! Deci chiar l-au vandut pe Pompiliu Stoica?! Sau l-au linshat ca sa-i ia tricoul?

vasile314tzurka
28th January 2004, 10:12
i-au luat doar tricoul:)

vasile314tzurka
28th January 2004, 10:29
http://www.cotidianul.ro/sport/sport.htm

Mariusmadmax
28th January 2004, 22:28
Oricum d-nu Piturca , nu special ptr. domnia voastra am scris . :evil:

uti2102
28th January 2004, 23:02
Cik i s-ar fi dat lui Dorinel shi banderola de capitan. Nu pot spune ca sunt complet de acord........

Mariusmadmax
29th January 2004, 04:55
Stie Radoi ce stie daca el i-a cedat banderola cum scrie GS .

Petrut
30th January 2004, 23:06
cine sunt Trandafir si Martinescu

uti2102
31st January 2004, 00:31
Nishte giocatori de la juniori. Sa speram ca sunt cel putzin la fel de tehnici ca Neshu dar muuuult mult mai puternici. Ma intreb daca Neshu o sa puna vreodata mushchi pe el........

Mariusmadmax
31st January 2004, 04:56
A pus ... citiva , da' la Forban il incomodau , asa ca i-a dat jos :D

Petrut
1st February 2004, 15:57
Urmatorul transfer sa putea sa fi-e Dennis Serban
sse va decide luni

Mariusmadmax
2nd February 2004, 02:31
N-am o parere prea buna despre el . :(

Mariusmadmax
2nd February 2004, 02:47
Claudiu a debutat cu gol , min 89
Villiareal - Espanyol 0-1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
/hello
http://www.gazetasporturilor.ro/index.php?c=1&a=4899

Totti
10th February 2004, 09:04
super transferuri
Dica, Munteanu... bravo Gigi !

dar cel mai mult ma bucur ca l-a dat pe Claudiu Raducanu ... aaa stati linistiti .. sunt stelist si n-am nimik impotriva lui... ba chiar imi place la nebunie... insa ma bucur ca i-a implinit visul sa joace in Barcelona... a facut foarte foarte multe pentru steaua si merita cu adevarat sa plece ! ;)

Mariusmadmax
27th February 2004, 18:40
Aliuta nu mai pleaca !!!!!!!!!!!!!
Rusi , cica , nu i-ar da decit 300.000 USD pe sezon ( pina la 450 mai e ...)

uti2102
13th March 2004, 17:38
Mass-media sugereaza ca Dorel Mutica s-ar putea intoarce la Steaua. Se pare ca nu prea i-a priit China........

Mariusmadmax
15th March 2004, 00:15
De luni intra in program !
Mutica cred ca este f util ! :yeah:

uti2102
8th May 2004, 01:13
In ultima vreme se tot strang zvonurile referitoare la o potentziala plecare a lui Radoi. Ce parere avetzi ?
Eu cred k Radoi va fi vandut doar in cazul in care Steaua va rata titlul. Cu alte cuvinte, sunt aproape sigur ca Radoi va ramane la echipa shi sezonul viitor.

God_rapzz
8th May 2004, 02:19
Sal,sunteti cei mai tari!!!!!!!!!

God_rapzz
8th May 2004, 02:22
Staua este cea mai tare!!!! /hello /hello /hello

God_rapzz
8th May 2004, 02:24
/hello /hello /hello Sunt marian din cta shi steaua va lua campionatu`!!!
Sunt cei mai tari!!! /hello :yeah: /hello

Mariusmadmax
8th May 2004, 05:58
salut !
Welcome !

iulian
8th May 2004, 13:10
In ultima vreme se tot strang zvonurile referitoare la o potentziala plecare a lui Radoi. Ce parere avetzi ?
Eu cred k Radoi va fi vandut doar in cazul in care Steaua va rata titlul. Cu alte cuvinte, sunt aproape sigur ca Radoi va ramane la echipa shi sezonul viitor.
Ce "optimist" esti alpopa :evil:
Radoi pleaca din vara cred eu mai mult ca sigur

uti2102
8th May 2004, 15:01
Daca pleaca inseamna ca nu luam titlul, asha ca mushca-tzi limba! :D
Inlocuitori ar fi Ghionea shi Iulian Miu. Shi cred k s-ar ridica la nivelul lui in anumite privintze.......

iulian
8th May 2004, 15:10
Luam titlul mai mult ca sigur...si Radoi pleaca ca o sa aibe oferte de la Real :D

uti2102
8th May 2004, 15:25
Lasa.........mai bine BARCA! Aia mai shi alearga! (vezi Puyol) :D

RedBaron
8th May 2004, 15:32
Am uitat sa va felicit ieri pentru.. ceea ce ati sarbatorit! Am vazut si eu meciul pe TVR :) . Nu sunt stelist, dar o performanta de genul acesta este deosebita pentru fotbalul nostru. Felicitari!

ADelPiero
8th May 2004, 18:47
Radoi ramane la Steaua ! :)
nu il las eu sa plece la Real .. sau la Barca.. acestea echipe nu au bani :rosu: sa`i plateasca salariul ... :yeah:
Gigi rulez :ok:

Mariusmadmax
9th May 2004, 02:33
Am uitat sa va felicit ieri pentru.. ceea ce ati sarbatorit! Am vazut si eu meciul pe TVR :) . Nu sunt stelist, dar o performanta de genul acesta este deosebita pentru fotbalul nostru. Felicitari!
:ok:
Ai tu in sufletul tau , acolo , o simpatie pentru Steaua ... se vede ! /hello

Mariusmadmax
9th May 2004, 02:36
Radoi - daca nu pleaca acum , pentru el cariera va fi una ce va tinde spre plafonare , iar pierderile lui personale ( imagine , cota , in plan financiar etc ) sunt greu de calculat !
Radoi - daca ramane la Steaua , si Steaua accede in grupele CL - cred ca vor reincepe sa scrie istorie !
Deci :
E bine daca pleaca , dar numai pentru el !

iulian
12th May 2004, 09:58
Aliuţă, ofertat de Dinamo
:D

iulian
12th May 2004, 10:00
Am uitat sa va felicit ieri pentru.. ceea ce ati sarbatorit! Am vazut si eu meciul pe TVR :) . Nu sunt stelist, dar o performanta de genul acesta este deosebita pentru fotbalul nostru. Felicitari!
Multumim !! intr-adevar , meciul ala este o incintare pentru orice iubitor de fotbal

iulian
12th May 2004, 12:08
"Au existat oferte pentru amandoi. Vreau sa fiu transparent, ma ajuta si fizicul, dar parca totusi imi cereti sa fiu prea transparent. Cert este un lucru, nu vor pleca decat daca se vor plati sume fabuloase.Doar in conditiile ca se va realiza cel mai scump transfer din istoria fotbalul romanesc, va pleca Mirel Radoi de la Steaua "
Florentin Dumitru stelist pe...viata ?!

Deasemenea, in premiera, aseara, la Europa FM, presedintele FC Steaua Mihai Stoica a anuntat ca intentioneaza sa-i propuna lui Florentin Dumitru sa ramana la Steaua pe …viata:

"Este foarte scump, ramane la Steaua, stati linistiti Referitor la Florentin Dumitru chiar am purtat mai demult co discutie cu Gigi Becali si daca Florentin Dumitru ramane la Steaua pana isi incheie cariera ii vom gasi o functie in cadrul clubului nostru , sa-si continue activitatea in staff-ul tehnic, administrativ, gasim sigur ceva pentru el. Florentin este un jucator foarte important, eu nu concep Steaua fara Dumitru”

Ganea va juca in Romania doar la Steaua

Conducatorul stelist a recunoscut si ca aducerea lui Ionel Ganea in Ghencea ramane de actualitate

"Inainte de a pleca in Anglia a spus-o in repetate randuri ca singura echipa , daca ar fi sa se intoarca in Romania, ar fi Steaua"

In fine, aseara in Tribuna Zero la Europa FM, Mihai Stoica a facut o apreciere surprinzatoare la adresa celei mai importante competitii rezervata cluburilor europene:

"Liga Campionilor, in opinia mea, nu este o competitie morala Nu poti numi Liga Campionilor o competitie in care majoritatea participantelor sunt vicecampioane, sau chiar ocupantele locurilor trei in unele tari"

Spicuiri din declaratia lui MM la Europa FM
PS "amindoi" ..referire la Fl.Dumitru si Radoi

Marcu
13th May 2004, 10:49
Steaua ia titlul doar daca bate la Otelul si Dinamo face egal in ultima etapa la Piatra Neamt.

Mariusmadmax
15th May 2004, 03:45
Steaua ia titlul doar daca bate la Otelul si Dinamo face egal in ultima etapa la Piatra Neamt.
Steaua mai are un hop infernal la Craiova ...

Eu , apropo de titlul Thread-ului as vrea sa intreb daca este posibil ... :
dupa citi bani a luat de la Steaua ?...
dupa ce a facut ( mai ales in acest campionat ) la Steaua ?...
dupa scandalurile sexuale in care este implicat ?...
ALIUTA - SA MAI DEA O PALMA SUPORTERILOR STELISTI SI SA PLECE LA DINAMO ? :rosu:

florian
16th May 2004, 12:02
Nu cred ca Aliuta vrea sa plece la Dinamo. Daca prin absurd ar pleca,ar fi de neiertat! Ar fi un ******* vis-a-vis de suporteri (in primul rand) si de banii luati (in comparatie cu coechipierii).Si-ar face cel mai mare rau!

Mariusmadmax
16th May 2004, 15:11
Nu cred ca Aliuta vrea sa plece la Dinamo. Daca prin absurd ar pleca,ar fi de neiertat! Ar fi un ******* vis-a-vis de suporteri (in primul rand) si de banii luati (in comparatie cu coechipierii).Si-ar face cel mai mare rau!
Danciulescu ...
:rosu:

iulian
16th May 2004, 15:14
Pe Danciulescu Steaua (Piturca) la dat...asa ca ii arati cam degeaba :rosu:

ADelPiero
16th May 2004, 16:00
fiecare joaca unde poate .. si unde are oferta cea mai buna ..
doar atunci cand ai bani klumea.. merita sa ramai la echipa ta de suflet ... nu sa mergi la dusmani echipei :(

Mariusmadmax
18th May 2004, 04:41
Piturca nu a dat pe nimeni !
Jovani becali ex-prezidente do Rapid il avea sub contract si pe el si pe Miu ( Bordeanu , Ciocoiu etc ) .
El i-a "cela" de cap ...

uti2102
25th May 2004, 22:30
Nana Falemi se anuntza ca shi plecat de la Steaua, dat fiind ca la vara ii expira contractul. Iara cateva selectzii de pe steauafc.com :

"Asa cum se stie, contractul meu cu Steaua va expira in aceasta vara. Nu am discutat cu conducerea clubului despre un nou contract intrucat imi doresc sa joc in strainatate. Daca nivelul economic al Romaniei mi-ar da prilejul sa ma realizez financiar in fotbalul nostru, as ramane toata viata la Steaua. Asa, am o varsta si cred ca a venit timpul sa-mi doresc sa joc si eu undeva, afara. Din acest motiv eu nu mai intru in vederile antrenorului. Alte probleme nu sunt. Nu m-am certat cu nimeni, asa cum s-a tot speculat prin presa. Este normal ca, atat timp cat nu mai sunt jucatorul Stelei din aceasta vara, sa nu mai intru in vederile antrenorului. Probabil, aceasta este politica clubului: sa se dea credit jucatorilor cu care antrenorul va pleca la drum in viitorul campionat. Asa se intampla si prin strainatate. Este de inteles’’, a declarat internationalul camerunez al Stelei.

Falemi a mai adaugat ca este in contact cu impresari pentru a-si gasi echipa si chiar are cateva variante: ‘’Oferte sunt, dar mai trebuie puse la punct unele aspecte de ordin financiar. Voi vedea in cateva zile, poate chiar saptamani, ce s-a rezolvat. Imi doresc doar sa fiu sanatos si, daca ma voi desparti de Steaua, o voi face in conditii civilizate. Am petrecut aici patru ani si jumatate, poate cei mai frumosi ani din cariera mea de pana acum’’.

Mariusmadmax
26th May 2004, 04:50
Il cunoastem cu totii pe N'Gassan Nana Falemi , are 29 de ani , este de patru ani la Steaua ... este international Camerunez , are sanse sa joace afara ...
MERITA !
Si-a facut datoria !

Mariusmadmax
27th May 2004, 14:25
Mugurel Buga - atacant !

ADelPiero
27th May 2004, 19:49
nu stiu daca trebuia sa`l aduca pe Buga... deoare sunt destui atacanti in lot .. dar poate se va renunta la 1-2 din ei ... depinde de planurile de transfer ale clubului ...

Mariusmadmax
27th May 2004, 23:03
nu stiu daca trebuia sa`l aduca pe Buga... deoare sunt destui atacanti in lot .. dar poate se va renunta la 1-2 din ei ... depinde de planurile de transfer ale clubului ...
Nu sunt asa de multi ...
Neaga si Dinita , ca Alex Piturca si Oprita nu s-au oprit inca cu "crescutul" :(

uti2102
28th May 2004, 00:53
Atacantzi nu sunt destui deloc. In afara de Neaga shi Dinitza cine ar mai fi?! Opritza da goluri din an in pashte iar Victorio..... :happy

ADelPiero
28th May 2004, 16:17
:p Oprita munceste mult .. se chinuie ... si cand ajunge in faţa porţii nu mai are putere si rateaza :D ... Buga am vazut ca e cam ratalau ... are ocazii multe si rateaza 70% din ele...

Mariusmadmax
28th May 2004, 17:12
Pleaca Radoi ... vine Ghionea !

ADelPiero
28th May 2004, 17:25
Pleaca Radoi ... vine Ghionea !

de unde stii ? unde pleaca ?

Mariusmadmax
28th May 2004, 20:04
Victor Piturca - A1

"A venit si randul lui Radoi sa joace in strainatate"

Tehnicianul stelist a spus ca fundasul si capitanul echipei, Mirel Radoi, are cele mai multe sanse sa plece in strainatate in aceast vara. "A venit si randul lui sa joace la o echipa mare. Pentru Radoi nu putem cere dinainte un anume pret de transfer. depinde de echipa care-l doreste. ce pot sa spun este ca ofertele anterioare, doua la numar, s-au cifrat la o suma de transfer de 3.000.000 de dolari. Daca nu l-am dat atunci inseamna ca nu am fost multumiti cu acesta suma". Antrenorul si-a exprimat nemultumirea si in ceea ce priveste postul pe care Radoi evolueaza la echipa nationala: "Postul in care el da cel mai bun randament este cel de fundas central. Am vazut ca la echipa nationala, Radoi este folosit cu precadere ca mijlocas si foarte rar, cum s-a intamplat aseara (n.n. - joi), ca fundas dreapta. Normal, sunt nemultumit ca el nu este folosit pe postul pe care el s-a consacrat". In contextul eventualei plecari a lui Radoi de la Steaua, Piti a declarat ca inlocuitorul sau in compartimentul defensiv al echipei va fi Sorin Ghionea, jucatorul imprumutat in acest sezon la Otelul Galati: "Ghionea nu se ridica inca la valoarea lui Radoi, dar el a demonstrat ca este un fotbalist foarte bun, dovada fiind ultimele sale convocari succesive la echipa nationala. El a procedat asa cum trebuia sa procedeze un fotbalist imprumutat de Steaua si care stia ca se intoarce la echipa peste doua luni", a declarat Piturca facand referire la absenta lui Ghionea din "11"-le Otelului la meciul pe care Steaua l-a disputat in urma cu doua saptamani, la Galati.

uti2102
29th May 2004, 00:54
Deocamdata nu e nimic sigur. Shi-n iarna ziceam "Radoi pleaca". Dar inca nu-i nimic concret. Asha ca eu mai sper. :D Sa nu plece vreau sa zic. :drak:

uti2102
29th May 2004, 01:10
Zvonuri conform carora Clau-Gol s-ar intoarce in Ghencea. Espanyo ishi schimba antrenorul shi remaniaza lotul; se pare ca Raducanu nu mai este dorit. In plus, cik nu au fost viratzi totzi banii de transfer. Oricum, Raducanu shi-a facut datoria : a obtzinut 6 puncte pentru Espanyol prin golurile sale shi i-a salvat de la retrogradare.

ADelPiero
29th May 2004, 15:42
ar fi foarte frumos sa revina in Ghencea :D
atunci vom avea cu singuranta titlul in sezonul viitor :evil::evil:

alejandro
2nd June 2004, 16:15
Ar fi bine pentru echipa,dar pentru el....Cred ca-si doreste mai mult sa ramana in Spania!

Mariusmadmax
3rd June 2004, 03:07
Tinte :
Cocis
Cristea
Plesan

Buga , ca si rezolvat ...

uti2102
3rd June 2004, 08:07
Ashtia din Gazeta il dau ca tzinta shi pe McKain de la FC Natzional. Probabil ca inlocuitor al lui Mutica. Ar insemna ca o sa-i avem pe Curt, Ghionea, Rachita, Radoi shi McKain ca fundashi centrali. CAM MULTZI!

Deluxe
4th June 2004, 00:10
Radoi could go abroad, don“t you think?

ADelPiero
4th June 2004, 00:28
Cociş are Cea mai bună ofertă din GHENCEA

Preşedintele executiv al Stelei, Mihai Stoica, a spus ieri că este sigur că īn acest moment gruparea din Ghencea a făcut cea mai bună ofertă divizionarei din liga secundă, Universitatea Cluj pentru atacantul Răzvan Cociş. “Universitatea are de cīştigat dacă īl va da Stelei pe Cociş, şi sīnt sigur că oferta noastră pentru jucător este cea mai bună din ţară, peste cea a lui Dinamo. Aşteptăm să ne dea un răspuns pentru că trebuie să ştim şi noi pe cine contăm”, a declarat Meme.

alejandro
4th June 2004, 12:58
Aliuta?Chiar pleaca la rapid sau sunt zvonuri?

ADelPiero
4th June 2004, 19:45
''Bancarul" Petre Marin
a semnat cu Steaua
Īn această după-amiază, Petre Marin (FC National, 31 de ani) a sem-nat un contract pe trei ani cu Steaua, urmīnd să īncaseze un salariu de 60.000 de dolari anual. "Am jucat destul fără nici o performanţă, vreau să cīştig titlul. De aceea am ales Steaua şi sper să fac treabă aici!", a spus fundaşul lateral, care ar urma să īntărească banda dreaptă a defensivei steliste.

uti2102
4th June 2004, 21:19
Nishte rectificari : primeshte 70 000$/an shi in mod normal intareshte partea stanga a defensivei. :p In sfarshit scapam de Pompilica, care a avut un sezon ceva mai bun la Steaua dar totushi......La ultimul meci, cel cu Farul, Pompilica a facut nishte gresheli la ieshirile la offside........ :ciocan:

Mariusmadmax
5th June 2004, 01:25
Nishte rectificari : primeshte 70 000$/an shi in mod normal intareshte partea stanga a defensivei. :p In sfarshit scapam de Pompilica, care a avut un sezon ceva mai bun la Steaua dar totushi......La ultimul meci, cel cu Farul, Pompilica a facut nishte gresheli la ieshirile la offside........ :ciocan:
din cite stiu eu , el joaca pe dreapta , de Ogararu este vb : VERIGA SLABA !
- Radoi va putea sa joace in centrul apararii !

Florentin
5th June 2004, 05:10
Al, unele gazete spun 60K euro, care ar veni cam la 70k dolari. Nu prea conteaza,cert este ca a semnat. Eu nu prea l-am vazut pe McKain si nu stiu cit este de bun, dar daca mai are contract cu Iorgulescu, ii pune asta un pret corespunzator pentru Steaua.
In plus cred ca Ghionea este inapoi la tabara de baza, asa incit numai in conditia in care pleaca Radoi mai avem nevoie de inca un fundas central. Ori se pare ca Gigi nu prea vrea sa se desparta de Mirel pentru numai 3 mil. Mai mult, o calificare in grupele UEFA ar creste valoare lui Mirel si nu numai.
Parerea mea este ca nu lipsa de jucatori de valoare a fost problema in campionatul trecut. Sper din toata inima, cu toate ca ar fi destul de neplacut pentru el, sa se intoarca Claudiu. Ce a avut Dinamo in plus (in afara de echipa de arbitrii aserviti) a fost oprtunismul lui Danciulescu in fata portii, care poate fi egalat sau intrecut numai de cel al lui Claudiu.
Bineinteles daca Gigi vrea sa se gindeasca si la viitor nu strica niste trufandale gen Cocis, Cristea - Iasi si poate (desi prea piperat) Cristea - Bacau.
Lucrul bun este ca ciini (cacofonia este voita) dupa teapa Gica Popescu merg pe aceiasi linie cu Ciobotariu. Se pare ca a cam intrat Borcea cu foarfeca in lista lui Andone.

ADelPiero
5th June 2004, 10:16
Marian Aliuţă trece la Rapid?

După ce l-a luat pe Burdujan, rapidiştii sīnt tentaţi să-l īnregimenteze şi pe stelistul Marian Aliuţă (īn albastru). Surse din anturajul echipei giuleştene susţin că mijlocaşul formaţiei roş-albastre a fost văzut ieri pe la hotelul Crowne Plaza alături de George Copos şi de Răzvan Lucescu, īnsă informaţia a fost infirmată de cei implicaţi.

ADelPiero
5th June 2004, 10:17
Adrian Cristea in Ghencea?

“Am īnceput īn forţă campania de transferuri.”, a spus Gigi Becali. Următoarea ţintă a roş-albaştrilor este mijlocaşul Adrian Cristea, fotbalist de la Politehnica Iaşi, care este şi internaţional de tineret.

uti2102
5th June 2004, 13:41
din cite stiu eu , el joaca pe dreapta , de Ogararu este vb : VERIGA SLABA !


P. Marin este fundash stanga de meserie insa poate juca, cum zici tu, shi pe dreapta. Oricum, sezonul asta va reveni Daniel Balan, care a fost accidentat, shi care era un adevarat vitezist pe banda dreapta. Iar Ogararu nu e chiar veriga slaba...a fost intr-o forma slaba in acest sfarshit de sezon shi shi-a cam neglijat faza defensiva....

Saber Rider
5th June 2004, 16:14
Eu zic ca Ogararu a jucat destul de bine in meciul cu Farul.
Bineinteles, sper ca Radoi sa nu plece, este destul de important in defensiva Stelei, si nu prea are inlocuitor pe masura. Mai ales devotamentul lui pe teren, intrarile decisive, barbatesti, nu se fereste sa puna osul la bataie, are si un plasament foarte bun. Ce sa mai, o pierdere grea pentru Steaua daca pleaca, greu de inlocuit cu McKain sau Ghionea.

suporter-I-S
5th June 2004, 19:41
scrie in prosportul de azi:


Petre Marin, cu acte-n regulă
Cel poreclit Roberto Carlos s-a īnţeles pe trei sezoane cu oficialii din Ghencea, fiind la final de contract cu FC Naţional. Fundaşul are 31 de ani neīmpliniţi. Aflat la final de contract cu FC Naţional, Petre Marin a ales, īn cele din urmă, formaţia pregătită de Victor Piţurcă. “Steaua reprezintă Romānia, indiferent de cine cīştigă titlul. Oricine īn Europa a auzit de Steaua”, a spus fostul “bancar” īn momentul īn care se īmbrăca. “E puţin cam mare. Este adevărat că şi eu sīnt cam mic. O să trag mai mult de «fiare»”, a punctat cel care este poreclit Roberto Carlos. La această replică, Meme Stoica a glumit: “Nici o problemă, avem sală de forţă aici, la Marriott”. “Era momentul să semnez cu o echipă mare. Vreau performanţă, vreau titluri. Am mai avut o tentativă cu Rapidul, dar n-a fost să fie. Am mai avut oferte de la Dinamo şi din străinătate, īnsă am vrut īn Ghencea. Sper să-mi merit porecla. Semăn puţin cu Roberto Carlos. Diferenţa este mai ales financiară”, ni s-a destănuit Petre Marin, care īncă nu ştie ce număr va purta la echipa roş-albastră. “Cu aducerea lui Petre Marin se consemnează un record īn perioada de după 1989. La ultimul meci al naţionalei, Steaua a avut şapte jucători pe teren. Petre Marin este cel mai bun fundaş lateral din ţară. Sigur că l-am fi vrut mai de mult la noi, dar e greu să iei jucători de la Gino Iorgulescu. Are preţuri prohibitive. Eu cred că Steaua ar putea sparge piaţa transferurilor īn această vară. S-au vehiculat multe nume, dar nu ştiu cine va veni. Pentru Răzvan Cociş am făcut o ofertă bună, dar se pare că nu vor părinţii fetei”, a continuat, cu ironia proverbială, directorul executiv Mihai Stoica.

Mariusmadmax
6th June 2004, 15:56
Petre Marin este un jucator f bun ... dar se alatura celorlalti "giganti" de la noi : Dumitru , Paraschiv , Aliuta , Munteanu , Dinita , Stoica etc
Falemi nu era f tehnic , dar ... arata bine la mijlocul terenului , era greu de trecut !

iulian
8th June 2004, 09:34
Patronul Stelei, Gigi Becali, a anuntat, ieri, ca e dispus oricand sa ofere Universitatii Craiova un milion de dolari in schimbul jucatorului Mihaita Plesan. "Din campionatul intern, cel mai mult imi place de Plesan. As da, imediat, un milion de dolari pe Plesan", a declarat Becali, care a adaugat ca in vizorul sau se mai afla si rapidistul Daniel Niculae: "Am vorbit cu Copos si i-am facut o oferta pentru Daniel Niculae: un milion de dolari plus un jucator".

ADelPiero
8th June 2004, 14:57
Gigi Becali spune că FC Steaua a primit o ofertă de 5,5 milioane de dolari pentru Mirel Rădoi. "Am avut o ofertă de 5,5 milioane de dolari pentru Mirel Rădoi, dar nu l-am dat. Nu era o echipă din Germania, Italia sau Spania (...) Lui Piţurcă chiar īi place de Opriţa. Am vorbit cu el şi mi-a spus: «Opriţa mi-a demonstrat īn meciurile importante că poate juca la nivel īnalt»", declară Gigi Becali.

ADelPiero
8th June 2004, 14:58
Patronul FC Steaua, Gigi Becali, a declarat, că ar dori să īi achiziţioneze pe jucătorii Mihăiţă Pleşan şi Daniel Niculae.
"Dacă Piţurcă spune că are nevoie de Ganea, mīine trebuie să īl luăm (...) Cel mai mult īmi plac Pleşan şi Daniel Niculae. S-ar putea să fac oferte pentru ei. Poate chiar am făcut. Sīnt dispus să plătesc nişte sume care nu s-au mai vehiculat īn Romānia, dar nu chiar de ordinul mai multor milioane. Dar Pleşan merită un milion de dolari. Dacă aş putea să īl iau mīine cu această sumă, aş plăti banii pe loc. Am vorbit cu Copos şi am făcut o ofertă pentru Niculae. Era vorba de un jucător şi de un milion de dolari. Trebuia să discutăm ieri, dar nu ne-am mai īntīlnit", spune Becali.
Becali consideră că achiziţionarea unui fundaş de marcaj nu este un lucru vital pentru Steaua. "Slavişa Mitrovici şi Johnatan McKain sīnt jucători pe care şi i-a dorit Piţurcă, deci nu i-am abandonat. Şi Gino Iorgulescu cere mulţi bani, nu este chiar aşa de uşor să iei jucători de la FC Naţional. Oricum, acest post nu este vital pentru Steaua. Avem patru, cinci fundaşi de marcaj. Īl avem şi pe Sorin Ghionea care vine de la Oţelul. Era īn calcul să īl luăm pe McKain doar īn cazul īn care pleca Rădoi, dar eu m-am gīndit la Pleşan şi Niculae pentru că sīnt jucători de perspectivă", a spus Becali.

Mariusmadmax
8th June 2004, 16:42
sper sa fie doar o strategie ... vehicularea atitor nume ...
Nu cred ca va veni nici Plesan si cu atit mai putin Niculae ... care de altfel nu m-a impresionat niciodata !

Mariusmadmax
8th June 2004, 20:09
In acest moment se negociaza pentru Plesan !
Protv il da ca sigur la Steaua ptr 2 mil USD

Mariusmadmax
8th June 2004, 20:20
MIHAITA PLESAN - LA STEAUA PE 4 ANI !


.......................Hamutovschi
Ogararu .......Radoi.....Ghioane.......Petre
Dumitru .......Munteanu.....Aliuta ......Plesan
.............Neaga ...........Dinita..........

Mariusmadmax
8th June 2004, 20:21
Buga - ca o alternativa la Dinita
Balan - idem Ogararu

Oricum flancul sting a fost f slab !

uti2102
8th June 2004, 23:40
Ce faci Marius?! Imi strici echipa?! :drak: Cum dreaq l-ai scos pe Dica de-acolo? Baga-l imediat la loc pe stanga shi fa-i vant lui Aliutza. :evil:

Florentin
9th June 2004, 02:08
Marius, inlocuieste pe Ogararu cu Dumitru, Dica la mijloc si ai echipa ideala.

Deluxe
9th June 2004, 03:59
Clubul Universitatea doreste 1,5 milioane de euro plus fotbalistii Marian Aliuta, George Ogararu si Daniel Oprita, cei trei cazind in dizgratia lui Victor Piturca.

Mariusmadmax
9th June 2004, 05:06
Ce faci Marius?! Imi strici echipa?! :drak: Cum dreaq l-ai scos pe Dica de-acolo? Baga-l imediat la loc pe stanga shi fa-i vant lui Aliutza. :evil:
Alpopa mie personal imi place mult Aliuta , da' daca tu spui ca n-are chef (?) , eu zic sa plece !
Da uitai de Dica , sorry !

Mariusmadmax
9th June 2004, 05:10
Marius, inlocuieste pe Ogararu cu Dumitru, Dica la mijloc si ai echipa ideala.
Dumitru da un randament fantastic la mijloc ... este un jucator de "creatie" !
Ogararu si Oprita spre U Cv , sper ca al III-lea sa fie Al Piturca !

Mariusmadmax
9th June 2004, 05:16
Clubul Universitatea doreste 1,5 milioane de euro plus fotbalistii Marian Aliuta, George Ogararu si Daniel Oprita, cei trei cazind in dizgratia lui Victor Piturca.
cam in dizgratia tuturor au cazut !

Dansan
9th June 2004, 08:12
Sunt de acord sa plece orice fotbalist dintre: Mutica, Oprita, Ogararu, Aliuta....la schimb cu Plesan, dar nu si NEAGA.....Ce draq' ...NU AVEM VARF IN LOC...Cu cine o sa mai jucam in fata?!?!?!

iulian
9th June 2004, 09:58
bai frate cam mari pretentiile pentru Plesan...o fi el bun dar e cam mult dupa parerea mea

iulian
9th June 2004, 09:59
Sunt de acord sa plece orice fotbalist dintre: Mutica, Oprita, Ogararu, Aliuta....la schimb cu Plesan, dar nu si NEAGA.....Ce draq' ...NU AVEM VARF IN LOC...Cu cine o sa mai jucam in fata?!?!?!
Neaga nu pleaca decit pe bani...nu la schimb cu tinere talente

Dansan
9th June 2004, 12:06
Cu bani, fara bani NU AR FI BINE SA PLECE...Pe cine vezi tu, de ex. , in locul lui?!?!

uti2102
9th June 2004, 12:19
Mi se pare cel putzin ciudat ca a inceput sa fie vehiculat numele lui Neaga in trasnferuri. Despre Aliutza mai ziceam, dar Neaga? Cred k "Satana" are boala pe el pentru ca a declarat ca cel care l-a readus pe linia de plutire a fost Mircea Rednic. Sper sa nu fie asha shi sa-l vedem pe Rica shi la anul........dar mai shtii?! Parerea mea e ca Pitzi e fructul stricat de la club....De plecat nu pleaca asha ca trebe sa speram ca o sa faca cat mai putzine prostii.

iulian
9th June 2004, 12:49
Cu bani, fara bani NU AR FI BINE SA PLECE...Pe cine vezi tu, de ex. , in locul lui?!?!
Ai inteles grersit...eu nu vreau sa plece Neaga ... am spus doar ca Gigi ia facut clauza de 1.000.000 .... si daca cineva da banu` asta Neaga pleaca ...asta am zis

Mariusmadmax
9th June 2004, 16:09
Mi se pare cel putzin ciudat ca a inceput sa fie vehiculat numele lui Neaga in trasnferuri. Despre Aliutza mai ziceam, dar Neaga? Cred k "Satana" are boala pe el pentru ca a declarat ca cel care l-a readus pe linia de plutire a fost Mircea Rednic. Sper sa nu fie asha shi sa-l vedem pe Rica shi la anul........dar mai shtii?! Parerea mea e ca Pitzi e fructul stricat de la club....De plecat nu pleaca asha ca trebe sa speram ca o sa faca cat mai putzine prostii.

Pitzi e fructul ...

Crezi ca este prea arogant cu jucatorii ?
Prea dur cu ei ?
Nu stie sa comunice cu ei ?
Unde crezi ca greseste in relatiile cu jucatorii ?

Neaga nu va pleca nicaieri !

uti2102
9th June 2004, 18:37
Asta ash vrea shi eu dar ma intreb de unde i-a venit lui Gigi ideea sa faca "hartii" pentru jucatori in care sa stipuleze sumele pentru care le-ar da drumul...Cik nu sunt clauze de reziliere pentru ca nu au valoare oficiala ci doar un fel de intzelegere club-jucator. Shi totushi....pentru ce face chestia asta?! Neaga este indispensabil la cum a jucat in retur!

Florentin
10th June 2004, 02:19
Bine ca am scapat de pacostea asta de Plesan. Parca vad ca trebuia sa jucam in 7 ca la handbal, de vreme ce asta putea tine loc la trei, si mai scoteam inca unul nu de alta dar prea i-am fi batut pe toti de indata ce il luam.
Ii urez cale batuta si mult succes pe terenurile franceze, olandeze sau oltenesti pe unde ii va negocia firma + militianul talentul.
Se pare ca Gigi s-a lamurit si cu Cristea - Bacau, McKain nu cred ca are loc.
Deci ar mai ramine Buga, Cristea - Iasi si sper Claudiu.

Mariusmadmax
10th June 2004, 03:59
Asta ash vrea shi eu dar ma intreb de unde i-a venit lui Gigi ideea sa faca "hartii" pentru jucatori in care sa stipuleze sumele pentru care le-ar da drumul...Cik nu sunt clauze de reziliere pentru ca nu au valoare oficiala ci doar un fel de intzelegere club-jucator. Shi totushi....pentru ce face chestia asta?! Neaga este indispensabil la cum a jucat in retur!
nu stiu de ce , da am senzatia ca Steaua seamana cu un talcioc ... :
- da cu 1.5 + trei purcelusi la schimb cu o vitica ...
- da hirtii in alb la jucatori
- altii isi cauta echipa
- sase sunt de nevindut ...
- etc
- Cristea e bucuros ca va ajunge la Dinamo ...
opriti-va !!!

Dansan
10th June 2004, 09:23
Ce draq' cauta DINITA in nucleul ala de 6 jucatori de nevandut?!?!
In locul lui trebuia sa fie NEAGA..:(
Nu-mi miroase a bine "taraba" asta...cu atat cu cat nu am facut cine stie ce achizitii pana acum....(Ghionea&Petre)
Este drept ca poate s-o fi saturat si Gigi de rugamintile de a pleca afara ale unor "fotbalisti" de prin Ghencea...
Atentie la revenirea lu' Jovanni Fecali ca 'iempresar.....Ia uitati-va cum au inceput sa zboare cu jucatori spre dinamo....(Cristea+cei 3 "studenti" de la rapid...si vor mai urma)....

uti2102
10th June 2004, 09:30
Despre Cristea de la Bacau : s-a vazut din nou ca politicul ishi baga coada in fotbal; shi mai cu seama cel PSD-isto-dinamovist! :ciocan: Nu pot sa cred k oferta de 500 000 + 50% din transfer a lui Dinamo e mai avantajoasa decat 1 000 000 de la Steaua! In plus, devine evident ca pe la anu' Borcea o sa-i faca vant lu' Cristea, k a aparut model nou de BMW! :evil:

Mariusmadmax
10th June 2004, 16:32
Gazeta Sporturilor dezinformeaza !
Cristea nu merge la Dinamo !
Desi poate asta sa fie cadoul ca au fost ajutati sa nu retrogradeze ...

alejandro
10th June 2004, 17:18
Da Gigi zicea ca Sechelariu e prietenul lui:Dpoate il aduce la Steaua?!:)

ADelPiero
11th June 2004, 00:30
cine stie :) poate dinamo il va da cu 10 milioane de $ ... si bacaul ia 5 :D

Mariusmadmax
11th June 2004, 03:24
Interesant :
- Cristea declara ca nu vrea la Steaua
- Plesan declara ca nu vrea la Steaua
Jovani ii impresariaza pe amindoi ...

Dansan
11th June 2004, 08:06
Cica Hamu' are oferta de la Aston Villa de 2 mil USD...
Daca pleaca baiatul asta, pa' sezon bun in UEFA... Oricum nici Hamu' nu merita sa se plafoneze intr-un campionat ca al nostru...Este un portar de mare valoare si are tot dreptul sa joace intr-un campionat de mare valoare...

Dansan
11th June 2004, 08:13
Interesant :
- Cristea declara ca nu vrea la Steaua
- Plesan declara ca nu vrea la Steaua
Jovani ii impresariaza pe amindoi ...

Evident ca asta este cauza declaratiilor celor 2....Ciuma de Jovani...Un om de nimik, un bisnitar notoriu....La rapid a facut prapad...acum ia jucatori de-acolo si ii duce la mai vechea sa febletze, dinamo...pune piedici continuu pt. Steaua....Mai nou, vinde jucatori la kg. in Rusia,China, Tadjikistan etc...Si se mai batea cu pumnii in piept ca sustine in acest fel Nationala?!?!?!
Pana nu vom scapa de pelagra asta, nici o echipa din divizia asta amarata nu va face nici macar ceva asemanator cu performanta.... :ciocan:

ADelPiero
11th June 2004, 09:47
RicĂ Neaga va juca īn Bundesliga

Dumitru Tudor, impresarul care i-a facilitat lui Rică Neaga un tratament la o clinică din Leverkusen, este sigur că atacantul va evolua īn Bundesliga. “Rică va urma un program medical de 7-8 zile, timp īn care sperăm să-i rezolvăm şi situaţia sa fotbalistică. Sīnt şanse mari ca el să evolueze din sezonul viitor īn prima ligă germană”, ne-a declarat ieri Tudor, lăsīnd să se īnţeleagă că fosta finalistă a Ligii Campionilor, Bayer Leverkusen, doreşte să-l achiziţioneze pe atacantul stelist.

ADelPiero
11th June 2004, 09:48
Macedonean propus grupării din Ghencea

Gruparea din Ghencea a primit o propunere din partea impresarului Florin Ruse de a transfera un fotbalist macedonean. Aleksandar Vasovski este fundaş central, are 23 de ani şi este jucătorul formaţiei Vardar Skopje. El a jucat titular īn naţionala ţării sale īn meciurile de calificare pentru Euro 2004, din grupa preliminară făcīnd parte Anglia, Turcia şi Slovacia.

Mariusmadmax
14th June 2004, 05:05
Eu cred ca chiar daca nu s-ar mai transfera nimic , cred ca totusi ii vom spulbera pe toti !
Pentru Europa cred ca se mai poate plomba ceva ...

iulian
14th June 2004, 10:08
In ultimele zile s-au intensificat zvonurile conform carora Steaua este interesata de achizitionarea atacantului bosniac Slavisa Mitrovic, aflat in proprietatea FC National. Zvonurile au fost confirmate de antrenorul bancarilor, Cosmin Olaroiu.
Interesul Stelei pentru acest jucator este legat, se pare, de iminenta despartire de Rica Neaga, despre care se spune ca este foarte aproape de semnarea unui contract cu o echipa din Germania.

Mariusmadmax
14th June 2004, 22:29
Pacat ca nu l-am putut lua pe Marius C-tin ( acum la Rapid ) , imi placea tupeul si jocul tinarului ...

uti2102
15th June 2004, 11:05
Alexandru Pitzurca imprumutat la FC Craiova (in sfarshit scaparam de el - e spre binele lui).
Pitzi se gandeshte sa achizitzioneze un fundash dreapta shi un inchizator, ambii din Portugalia. Se continua tratativele pentru Slavisa Mitrovici.

Mariusmadmax
16th June 2004, 03:16
Alexandru Pitzurca imprumutat la FC Craiova (in sfarshit scaparam de el - e spre binele lui).
Pitzi se gandeshte sa achizitzioneze un fundash dreapta shi un inchizator, ambii din Portugalia. Se continua tratativele pentru Slavisa Mitrovici.
Pacat de acest baiat !
Are calitatile unui virf veritabil !
Ghinionul lui este ca asupra lui se revarsa toata ura strinsa de tatal lui ...
Mie imi plac amindoi ( si tata , si fiu )... dar spre binele baiatului este sa plece ( ca sa poata juca ) , pentru ca avind in vedere incarcatura noului sezon , el nu va juca nici un minut !
gsp
Victor Piţurcă este cu ochii pe Portugalia. Nu doar pentru că el este unul dintre editorialiştii Gazetei pe perioada Europeanului disputat acolo, ci şi pentru că studiază īn aceste zile oportunitatea transferurilor unor fotbalişti lusitani, de CV-urile cărora a fost impresionat. "Văd casete video cu duiumul. Rămīne să decid dacă vom lua pe cineva", a comentat Piţi.

Cei mai interesanţi evoluează la Beira-Mar, echipă care a terminat ultimul campionat pe locul 11. Unul este fundaşul dreapta Pedro Julio Marques "Robeiro". Are 25 de ani, 1,82 metri, 67 de kilograme şi a jucat de 6 ori īn "naţionala" Portugaliei, iar īn sezonul abia īncheiat a bifat 30 de prezenţe īn priga ligă.

Dacă Ribeiro ar costa aproximativ 200.000 de euro, celălalt fotbalist de la Beira-Mar ar putea veni gratis. Nuno Miguel da Cunha "Kata" este mijlocaş la īnchidere, are 26 de ani şi un fizic solid: 1,85 metri şi 80 de kilograme. Ambii solicită salarii īn jur de 100.000 de euro şi, dacă Piţurcă va hotărī că sīnt jucătorii de care are nevoie, ei vor face jonţiunea cu roş-albaştrii īn turneul din Olanda, unde antrenorul să-i poată urmări īn cīteva meciuri amicale.

Alex Piţurcă la FC Craiova
După ce tatăl său a decis să nu-l mai reţină īn lotul Stelei pentru sezonul viitor, Alexandru Piţurcă (20 de ani) va fi cedat sub formă de īmprumut divizionarei secunde FC Craiova pīnă īn iunie 2006. La aceeaşi echipă a evoluat īn campionatul precedent un fotbalist pe care roş-albaştrii īncearcă acum să-l aducă īn Ghencea. Este vorba despre Curteanu (20 de ani), un mijlocaş stīnga aflat sub contract cu U Craiova. / Cătălin Ţepelin

Preţul lui Mitrovici: 300.000 de dolari
Tratativele dintre Steaua şi FC Naţional pentru transferul lui Slavişa Mitrovici īn Ghencea s-au intensificat. "Bancarii", de care atacantul īn vīrstă de 27 de ani mai este legat prin contract īncă un an, solicită īn schimbul său 300.000 de dolari, īn timp ce roş-albaştrii nu sīnt dispuşi să ofere mai mult de 200.000. Bosniacul Mitrovici a jucat pīnă acum 62 de meciuri īn Divizia A şi a marcat 18 goluri, iar īn ultimul sezon a evoluat pentru Al Ahli (Emiratele Arabe Unite).

Saber Rider
17th June 2004, 14:35
Mare păcat dacă pleacă Neaga de la Steaua ! Nu-mi vine să cred că G.Becali nu-şi dă seama că fără el returul abia īncheiat era varză pentru Steaua dacă nu era acest Neaga īn mare forma. De ce nu l-a considerat şi pe el netransferabil, chiar nu ştiu !! Mare greşeală !

Şi avānd īn vedere că vrea să facă o grămadă de achiziţii (o parte le-a şi făcut) şi dă mānă liberă să plece 75% din actuala echipă, rezultă că se va creea o altă varză incredibilă īn omogenitatea echipei, omogenitate la care V.Piţurcă a lucrat de vreo 3 ani īncoace, şi care īncepuse să dea roade īn sezonul recent īncheiat. Şi asta numai bine nu este pentru echipă. Se pare că nu a văzut ce s-a īntāmplat cu Real Madrid şi Chelsea, care au făcut foarte multe transferuri, şi degeaba ! G.Becali vrea să facă din Steaua un fel de Real Madrid romānesc (păstrānd totuşi proporţiile, mai ales că Realul din Madrid este echipa simpatizată oficial de către el), şi nu vede ce a păţit acelaşi Real īn actualul sezon. Şi Chelsea la fel. Sute de milioane pe jucători, şi tot pe locul doi īn campionat, tot fără cupă, tot afară din CL.
Incredibil.

Nu-mi miros a bine toate aceste schimbări la echipă.

S.O.S.
17th June 2004, 18:33
[QUOTE=Saber Rider]Mare păcat dacă pleacă Neaga de la Steaua ! Nu-mi vine să cred că G.Becali nu-şi dă seama că fără el returul abia īncheiat era varză pentru Steaua dacă nu era acest Neaga īn mare forma. De ce nu l-a considerat şi pe el netransferabil, chiar nu ştiu !! Mare greşeală !locul doi īn campionat, tot fără cupă, tot afară din CL.QUOTE]

Stai mai linistit ca inca n-a plecat.
Ceea ce unii suporteri nu inteleg, si din pacate si tu face parte din aceasta categorie, este faptul ca fotbalul este o afacere. Si ca orice afacere, normal este sa ai un profit sau macar sa nu pierzi prea mult. Neaga mai are un singur an contract cu Steaua, apoi devine jucator liber. Mai precis poate pleca gratis la oricare alta echipa. Este foarte normal ca dupa cativa ani de la achizitionarea unui fotbalist, patronul sau Consiliul de Administratie sa doreasca sa-l vanda, motivul fiind cel evocat de mine mai inainte.
Crezi oare ca Gigi poate finanta la infinit aceasta echipa, fara a scoate si ceva bani din vanzarea jucatorilor????? Niciunde in lume, nu exista club care sa nu-si vanda jucatorii care ajung aproape de finalul contractului.
Ce-ti convine mai bine, sa ramana Neaga inca un an la Steaua, iar apoi sa plece fara ca Gigi sa nu ia nici un leu pe el sau sa-l vanda acum, iar cu o parte din bani sau chiar cu toti sa cumpere unul sau mai multi jucatori??????? Eu cred ca adoua varianta este mult mai convenabila. Pt. ca altfel s-ar putea ca Gigi, la anul, sa nu mai bage mana adanc in buzunar si sa jucam cu nu stiu ce jucatori fara valoare.

Mariusmadmax
18th June 2004, 04:23
[QUOTE=Saber Rider]Mare păcat dacă pleacă Neaga de la Steaua ! Nu-mi vine să cred că G.Becali nu-şi dă seama că fără el returul abia īncheiat era varză pentru Steaua dacă nu era acest Neaga īn mare forma. De ce nu l-a considerat şi pe el netransferabil, chiar nu ştiu !! Mare greşeală !locul doi īn campionat, tot fără cupă, tot afară din CL.QUOTE]

Stai mai linistit ca inca n-a plecat.
Ceea ce unii suporteri nu inteleg, si din pacate si tu face parte din aceasta categorie, este faptul ca fotbalul este o afacere. Si ca orice afacere, normal este sa ai un profit sau macar sa nu pierzi prea mult. Neaga mai are un singur an contract cu Steaua, apoi devine jucator liber. Mai precis poate pleca gratis la oricare alta echipa. Este foarte normal ca dupa cativa ani de la achizitionarea unui fotbalist, patronul sau Consiliul de Administratie sa doreasca sa-l vanda, motivul fiind cel evocat de mine mai inainte.
Crezi oare ca Gigi poate finanta la infinit aceasta echipa, fara a scoate si ceva bani din vanzarea jucatorilor????? Niciunde in lume, nu exista club care sa nu-si vanda jucatorii care ajung aproape de finalul contractului.
Ce-ti convine mai bine, sa ramana Neaga inca un an la Steaua, iar apoi sa plece fara ca Gigi sa nu ia nici un leu pe el sau sa-l vanda acum, iar cu o parte din bani sau chiar cu toti sa cumpere unul sau mai multi jucatori??????? Eu cred ca adoua varianta este mult mai convenabila. Pt. ca altfel s-ar putea ca Gigi, la anul, sa nu mai bage mana adanc in buzunar si sa jucam cu nu stiu ce jucatori fara valoare.

Adrian Neaga
gsp iunie 17
- Adrian, nu ai ajuns la un acord cu nici o echipă din Germania?
- Nu aveam cum pentru că am fost acolo doar la tratament. Am forţat īn ultima parte a campionatului şi am probleme la muşchii abdominali şi adductori. De aceea, nici n-am terminat vizita medicală. Am evitat să fac testele de forţă tocmai ca să nu risc o recidivă. Mi s-au recomandat īncă 10 zile de pauză totală şi tratament, motiv pentru care nu voi putea merge nici la Forban. Vin la reunire duminică, dar am să rămīn la Bucureşti să continuu refacerea.

- Gigi Becali a spus că tu şi Aliuţă tot vreţi să plecaţi şi de aceea v-a comunicat preţul de transfer.
- Iniţial, eu nu am vrut să plec. M-am hotărīt să cer totuşi un document oficial cu suma pe care o solicită Steaua pentru mine, cīnd l-am auzit pe domnul Gigi Becali că sīnt transferabil. Asta pentru cazul īn care ar fi apărut vreo ofertă. Am refuzat deja o echipă din Rusia. Eu īmi doresc să rămīn la Steaua, unde mai am contract īncă doi ani.

- Cum comentezi că Gigi Becali nu te-a nominalizat printre cei 6 netransferabili?
- Normal că m-a afectat şi probabil că şi ceilalţi colegi au simţit la fel. Pentru că sīnt jucători valoroşi, cu personalitate. Dar acum nu mai contează, important este ca toţi componenţii lotului să punem umărul la treabă, fiindcă pīnă la urmă fotbalul nu se joacă īn şase. Ar fi un dezastru să nu aducem titlul īn Ghencea, nimeni nu ne-ar ierta.

- Ce spui de reacţia suporterilor la adresa ta şi a lui Victor Piţurcă?
- Mă bucur că sīnt din nou iubit de fani. Se ştie ce probleme am avut īn trecut cu suporterii din Ghencea. Dar nu pot fi de acord cu trivialităţile īmpotriva lui Victor Piţurcă. Din moment ce s-a decis să mai continue, īnseamnă că are īncredere īn noi că vom putea cīştiga campionatul la anul. Este antrenorul nostru şi trebuie să continuăm īmpreună.

uti2102
18th June 2004, 10:27
Mutica a plecat shi el. Shi-a reziliat contractul. Dupa intoarcerea din China nu s-a mai regasit....

Mariusmadmax
18th June 2004, 21:09
Mutica a plecat shi el. Shi-a reziliat contractul. Dupa intoarcerea din China nu s-a mai regasit....
una dintre dezamagirile de la Piatra Neamt ...
:(

uti2102
19th June 2004, 15:18
Ghionea se svoneshte ca e aproape de un transfer.....in Rusia. :( Eu unul il consider util Stelei, mai ales ca Rachita e mosh iar Radoi va pleca probabil la anul.......

Mariusmadmax
20th June 2004, 17:48
Si eu l-am vazut pe Ghionea , si mi se pare bun !
In urmatoarele zile se va incepe " creionarea lotului " , iar in Olanda sper sa se cristalizeze echipa !
Eu vad o echipa de baza cu urmatoarea configuratie :
Hamutovschi
Petre .... Radoi ....Ghioane .... Nesu
Dumitru ...Aliuta ... Munteanu ...Dica
....Dinita .............Neaga.........

posibile inlocuiri :
Nesu - Stoica - s-au un alt transfer
Ghioane - Rachita sau Curt
Aliuta - Paraschiv sau un alt transfer

uti2102
20th June 2004, 18:32
:happy Tot boala ta cu Petre pe dreapta.......Oi shtii tu ceva.... :ok:

horica
20th June 2004, 21:29
Vazand jocul Stelei din campionatul recent incheiat,imi pare ca adevarata problema consta in lipsa unui varf autentic!L-am vazut pe Pitzi incercand sa aduca fundasi laterali.Pe Marin l-a si transferat.Dar degeaba ajung lateralii in pozitia de a pune mingea in mijlocul apararii adverse daca la serviciu nu-i nimeni.Neaga a fost revelatia echipei in retur,dar el nu este un varf autentic.Iar Dinita cu toate zbaterile lui nu mi s-a parut varianta castigatoare.
Deci ce consider ca lipseste Stelei este un varf autentic tip Mitrovici.

La buna vedere!

Mariusmadmax
21st June 2004, 05:10
:happy Tot boala ta cu Petre pe dreapta.......Oi shtii tu ceva.... :ok:
Ogararu - a jucat foarte slab .

iulian
26th June 2004, 11:11
Oferta de 6 milioane de dolari de la Şahtior pentru Mirel Rădoi anunţată de Gigi Becali a fost refuzată. “Poate să fie şi Chelsea, eu pe Mirel nu-l dau anul ăsta. Vreau să intru īn grupele Cupei UEFA şi să iau titlul. Am destui bani să susţin clubul”, a declarat Gigi, care oferă 500.000 de dolari şi 50% dintr-un viitor transfer pentru băcăuanul Cristea.
/hello /hello /hello /hello

uti2102
26th June 2004, 16:35
That's my man!!!

Mariusmadmax
27th June 2004, 02:01
Oferta de 6 milioane de dolari de la Şahtior pentru Mirel Rădoi anunţată de Gigi Becali a fost refuzată. “Poate să fie şi Chelsea, eu pe Mirel nu-l dau anul ăsta. Vreau să intru īn grupele Cupei UEFA şi să iau titlul. Am destui bani să susţin clubul”, a declarat Gigi, care oferă 500.000 de dolari şi 50% dintr-un viitor transfer pentru băcăuanul Cristea.
/hello /hello /hello /hello
Daca Mirel mai sta ...
si Dorinel mai joaca ...
Linga Hamutovschi , Dumitru , Dica , Neaga , Dinita & co
atunci:
CRED CA STEAUA VA FACE TREABA BUNA IN PRIVINTA AMBELOR OBIECTIVE !

Mariusmadmax
28th June 2004, 03:10
Pleaca Aliuta ?
gsp june 26

Pentru mijlocaşul Marian Aliuţă (26 de ani), stagiul de pregătire montană de la Forban, care s-a īncheiat ieri, ar putea fi ultimul alături de roş-albaştri. Jucătorul, care a primit la finalul campionatului de la preşedintele Gigi Becali un document oficial conform căruia poate pleca de la Steaua īn schimbul a 600.000 de dolari, era de mai mult timp īn tratative cu cīteva formaţii din Grecia, printre care şi PAOK Salonic.

El aştepta zilele acestea un răspuns din partea grecilor şi, conform unor surse apropiate steliştilor, acesta ar fi favorabil, astfel că internaţionalul grupării din Ghencea este aşteptat să ajungă astăzi la Salonic. PAOK, care a ocupat locul trei īn ultimul campionat, urmīnd să joace direct īn turul trei preliminar al Ligii Campionilor, demarează pregătirile pentru noul sezon şi grecii au ţinut să-l aibă la echipă pe mijlocaşul romān īncă de la reunirea lotului. Īn cazul īn care tratativele vor fi finalizate īn următoarele zile, Aliuţă, care a venit īn Ghencea īn urmă cu doi ani, se va despărţi de roş-albaştri cu un an mai devreme decīt prevedea contractul iniţial. El a mai ratat un transfer, īn iarnă, la Torpedo Metalurg Moscova, fiind nevoit să revină pentru īncă un retur īn lotul Stelei, pentru care nu a mai jucat titular decīt īn 8 jocuri.

Pleaca Mirel Radoi ?
ultima oferta = 6 mil euro - conform ProTv

Petrut
28th June 2004, 21:09
]salut la tota lumea cam lipsit pn. am avut examene
stati linisti sunt doar zvonuri
nu pleaca nimeni in afara de Falem i(si sar putea si Neaga)
de venit vine Mitrovici (si sar putea si Cristea)

Mariusmadmax
29th June 2004, 03:52
Aliuta pleaca la PAOK Salonic !
Balan ar putea fi imprumutat deoarece este a V-a varianta pe postul de fundas dreapta ( Dumitru , Radoi , Ogararu , Petre )
gsp june 29
http://www.gazetasporturilor.ro/index.php?c=1&a=16380

Ogararu la AC Torino sau Genoa !
Radoi nu mai pleaca la Spartak Moscova pentru 6 mil Euro !!!!!!!!!!!! Desi Nevio Scala facuse oferta !
prosport june 29
http://www.prosport.ro/index.php?c=3&a=24373

uti2102
1st July 2004, 19:24
Neaga la Alania Vladikavkaz.....pe gratis sau nu...mai conteaza?! :ciocan:
Nae nu shi-a reinoit contractul (cu el au fost eliminatzi totzi stelishti ante-Pitzurca); al treilea portar a devenit Florin Dobre, o creatzie de la centrul de copii shi juniori.
In rest..........PROMISIUNI! :rosu:

Mariusmadmax
2nd July 2004, 02:56
Neaga pleaca GRATIS ?!?! :D
Sa fim seriosi , banii nu lipsesc nimanui !
Pacat ... ca pleaca , dar poate este mai bine asa !

alejandro
2nd July 2004, 16:40
Nu cred ca-i va fi mai bine in rusia,da' dac' asta-i alegerea lui....:D

Saber Rider
2nd July 2004, 22:51
Eu vreau sa cred ce a zis MM : Nu cred ca Neaga va pleca de la Steaua pana la urma ! Este ciudat, tocmai cel mai in forma om al Stelei din ultimul retur sa plece ! Si dupa unele zvonuri, si gratis ! Mi se pare CEL PUTIN ciudat !

Mariusmadmax
3rd July 2004, 05:18
Pleaca Neaga , vine Cristea !
cred ca aceasta este mutarea !

iulian
3rd July 2004, 12:51
Adrian Neaga a plecat, ieri, spre Rusia, apreciind ca, in proportie de 99 la suta, va semna pentru Alania Vladikavkas. "Plec cu inima indoita pentru ca m-am atasat foarte mult de Steaua. 50 la suta as vrea sa plec, 50 la suta sa ma intorc la Steaua! Nu am tinut neaparat sa plec, deocamdata nu am semnat, dar, daca sunt oameni corecti si pun pe hartie ceea ce au promis, atunci voi semna", a declarat Neaga.

uti2102
3rd July 2004, 13:27
Prin traducere "n-am vrut shi nu vreau sa plec, dar daca <<Satana>> are boala pe mine.....ce pot sa fac?!"

Mariusmadmax
3rd July 2004, 17:03
Piturca nu-l poate tine cu forta ...
Omu a cerut hirtie , cind ceri inseamna ca ai ginduri , cind ai ginduri nu te concentrezi , si risti sa devii acelasi Neaga !

apparte
3rd July 2004, 17:14
E o idiotenie plecarea lui Neaga!Sa fie clar,in Olanda s-a plecat cu Dinita,Oprita,Pitzi jr si Orac!Ce atac vom avea?Sa fim seriosi,la ce lot avem,locul 2 va fi o performanta!

Deluxe
3rd July 2004, 17:38
You need a good striker. A killer. As simple as that.

Mariusmadmax
3rd July 2004, 18:41
Da aceia sunt + Cristea !
Poate si Neaga nu pleaca , sau mai luam un virf !

Cane Rosso
3rd July 2004, 21:24
Danciulescu,Niculescu,Baltoi,Cigan.
Hmm,cam superior atacului vostru.

Mariusmadmax
3rd July 2004, 22:50
Care ar fi criteriul dupa care ai enuntat idea de superioritate ?
Ca un cuplu : Dinita - Oprita , sau Dinita - Cristea , nu stiu daca nu cumva este superior celui de batrini horjiti Danciulescu - Niculescu ... ca Cigan va fi o eterna rezerva , iar Baltoi e cu un singur ... :D

Cane Rosso
4th July 2004, 10:36
Marius,daca taceai filozof erai.Cum poti sa mi-i compari pe danciulescu si niculescu cu dinita si oprita.Daca observi baltoi a dat mai multe goluri in sezonul trecut decat dinita si oprita la un loc.In privinta lui cigan intelege ca are doar 17 ani si are tot timpul sa demonstreze ca e un jucator valoros.Nu uita ca acest cigan si cu keseru sunt considerati cei mai buni jucatori ai generatiei lor. :rosu:

apparte
4th July 2004, 13:35
Cu o observatie:Keseru e stelist inrait!La Cigan situatia e diferita,tatal lui,Sorin Cigan-fost fotbalist la Oradea,UTA,Brasov si in Ungaria-fiind dinamovist!

Mariusmadmax
5th July 2004, 02:02
Marius,daca taceai filozof erai.Cum poti sa mi-i compari pe danciulescu si niculescu cu dinita si oprita.Daca observi baltoi a dat mai multe goluri in sezonul trecut decat dinita si oprita la un loc.In privinta lui cigan intelege ca are doar 17 ani si are tot timpul sa demonstreze ca e un jucator valoros.Nu uita ca acest cigan si cu keseru sunt considerati cei mai buni jucatori ai generatiei lor. :rosu:
Fost-ai lele cit ai fost ...
Eu cred in tineretea cuplurilor de atac :
Dinita - Oprita , Oprita - Cristea , Cristea - Dinita
Poate fi anul lui Oprita ( chiar a marcat primul gol in pregatiri )
Cristea este numit de toti specialistii din fotbalul Romanesc : Speranta Fotbalului intern .
Dinita este cel mai rapid virf de atac , a avut nevoie de un an de acomodare .
Danciulescu - Niculescu - tot respectul , dar ... la aproape 30 de ani , cu jocuri in Campionat , Cupa Romaniei si poate si ceva prin Europa ... nu stiu daca o sa-i tina bateriile !

Cane Rosso
5th July 2004, 02:55
A,si inca ceva:niculescu si danciulescu-28 de ani,dinita-29 :p

Cane Rosso
5th July 2004, 02:57
si baltoi are 22.asa ca diferentele de varsta sunt apropiate,chiar egale.

uti2102
5th July 2004, 11:19
Se da ca sigura venirea lui Mitrovici, pe vreo 250-300 000 de Euro (sau dolari?!)
Oricum, cu banii luatzi pe Neaga au fost adushi Cristea shi Mitrovici, o tanara sperantza shi un "puncheur" de calitate. Totushi, eu nu l-ash fi dat pe Neaga.......

suporterita
5th July 2004, 15:08
Oprita fratilor a marcat in meciul cu F.C. Bruxelles va vine a crede?poate isi va reveni,nu stiu ce sa zic de Cristea,chestia este daca reuseste sa-l integreze in echipa.

Florentin
5th July 2004, 18:42
Indiferent cum ii va aranja Piti in atac cred ca problema cea mare anul acesta va fi apararea si ce dovada mai buna decit primul joc din pregatiri: trei goluri in 8 minute.

apparte
5th July 2004, 21:27
FC Bruxelles!Cine naiba mai sunt si astia?-m-am intrebt dupa ce-am auzit rezultatul!Ca sa aflu pe urma ca de fapt e o fosta echipa destul de puternica a Belgiei(in anii 70-80 participa constant in cupele europene),cunoscuta la noi sub numele de Molenbeek!

uti2102
5th July 2004, 22:03
Nu va alarmatzi asha tare! Nu scorul e important in primele meciuri de pregatire! Totushi, maniera in care s-au primit cele 3 goluri ne aduce aminte de Rapid, Ceahlaul shi Otzelul. Echipa are momente cand DOARME! Pitzi trebuie sa-i trezeasca! Mai e mai putzin de o luna!!!

LOL! Asta e mesajul # 1986!!! /hello

Mariusmadmax
5th July 2004, 23:12
Steaua a jucat cu Bostina la inchidere . Munteanu si Paraschiv n-au putut evolua . Sper ca aceasta a fost hiba !

Nu-mi mai povesti bei de baltoi cu un singur ... ou . Asta-i un ZERO ! Numai imprumutat face fata la div A . Cit despre cuplul de tuciurii , lasa-i d-le la AZIL cit mai le gasesti locuri . A , inca ceva NU INTERESEAZA~pe nimeni pe aceasta sectiune de acei jucatori ! CLAR ?!

MITROVICI - noul puncheur al STELEI , daca Neaga semneaza !
Pacat ca a plecat Neaga ... asta este ... am luat doi , care sper sa faca cit ala unu' :(

Florentin
5th July 2004, 23:41
Daca il luam si pe Mitrovici se cam complica lucrurile. Cam asa as vede eu echipa:
Hamu
Petre, Radoi, Rachita, Dumitru
Dica, Aliuta, Bostina (Paraschiv), Munteanu (Cristea)
Dinita, Mitrovici (Oprita)

Inca odata eu vad apararea destul de vulnerabila, pentru ca in atac nici nu vreau sa ma gindesc ce o sa iasa: Mitrovici buldozer, Dinita viteza, Dica si Cristea vin din spate tinerete, talent si goluri.

Florentin
5th July 2004, 23:51
Cane Rosso, vezi ca te-ai ratacit in aceasta sectiune a forumului. Pentru sectiunea canina trebuie sa click numele echipei tale favorite in pagina suporterilor. Nu trebuie sa-mi multumesti, placerea este prea mare sa te vedem afara de aici.

Mariusmadmax
6th July 2004, 00:04
Daca il luam si pe Mitrovici se cam complica lucrurile. Cam asa as vede eu echipa:
Hamu
Petre, Radoi, Rachita, Dumitru
Dica, Aliuta, Bostina (Paraschiv), Munteanu (Cristea)
Dinita, Mitrovici (Oprita)

Inca odata eu vad apararea destul de vulnerabila, pentru ca in atac nici nu vreau sa ma gindesc ce o sa iasa: Mitrovici buldozer, Dinita viteza, Dica si Cristea vin din spate tinerete, talent si goluri.

Eu cred ca asa va arata Steaua :
Khamutovschi
Petre , Radoi , Rachita ( Curt , Ghionea ) , Stoica
Dumitru , Cristea , Paraschiv ( Aliuta ) , Munteanu ( Dica )
Dinita , Mitrovici ( Oprita )
- apararea a fost formidabila in tur , eu zic ca-si dau seama atacantii si mijlocasii ca trebuie facuta si faza defensiva TOT meciul ...

Florentin
6th July 2004, 00:36
Marius, cred ca cea mai mare problema a lui Piti anul asta este ca are foarte multe variante la dispozitie. Cred ca functie de adversarul pe care il vom intilni va putea crea o strategie corespunzatoare. Si cum se spune ca cea mai buna aparare este atacul sper sa atacam (cu succes - cit mai multe goluri) tot timpul.
Daca (din nou daca) il luam si pe Mitrovici, impreuna cu Dinita, sau Dinita si Oprita pot crea spatii pentru linia a doua: Dica, Cristea, Aliuta si Paraschiv dar si Munteanu si Florentin Dumitru. Ramin la parerea ca Dica si Cristea trebuie folositi deoarece pot invalui pe flancuri dar in acelasi timp pot folosi prin tehnicitate si sut spatiile pe care cele doua virfuri le vor crea.
Problema o vad in lipsa de mobilitate la marcaj unde Vivi, Curt si Ghionea sufera din acest punct de vedere.

Mariusmadmax
6th July 2004, 02:29
am sa caut inaltimea tuturor Stelistilor !
CRED CA AVEM O MEDIE CAM MICA ...

alejandro
6th July 2004, 10:27
De Radoi ce se aude?Ramane la Steaua?

Saber Rider
6th July 2004, 13:15
E, cum să plece ?!? Doar face parte din "nucleul lui Becali" ! Sigur nu pleacă !

iulian
6th July 2004, 16:31
Radoi pleaca numai daca primeste oferta peste 6.000.000 din vest...in est nu pleaca sub nici o forma :ok:

uti2102
6th July 2004, 18:30
Eu cred ca asa va arata Steaua :
Khamutovschi
Petre , Radoi , Rachita ( Curt , Ghionea ) , Stoica
Dumitru , Cristea , Paraschiv ( Aliuta ) , Munteanu ( Dica )
Dinita , Mitrovici ( Oprita )
- apararea a fost formidabila in tur , eu zic ca-si dau seama atacantii si mijlocasii ca trebuie facuta si faza defensiva TOT meciul ...

Ma sperii Madmax! Cristea la mijloc ?!?!?! Vrei sa intre adversarii cu panzerele peste noi?! :drak: E prea firav shi prea lipsit de experientza pentru mijlocul terenului. In plus, el exceleaza la viteza, tehnica shi prezentza de spirit shi mai putzin la clarviziune. Deocamdata cred k va ramane mijlocul standard, cu Dumitru Aliutza Munteanu shi Dica, cu toate ca aproape sigur Paduretz ishi va face loc intre titulari.

uti2102
6th July 2004, 18:36
am sa caut inaltimea tuturor Stelistilor !
CRED CA AVEM O MEDIE CAM MICA ...

Pai sa shtii! Eu am 1.67, adik aceeashi linie de plutire ca Davids shi Florentin Dumitru! Chiar mai inalt decat Giuly! :D /hello

Mariusmadmax
7th July 2004, 02:55
Neaga a semnat ! Contract pe un an - 500.000 $ salar - de azi este jucatorul lui Alania Vladikavcaz ( Rusia ) . Steaua urmind sa incaseze 1.2 mil $
Cred ca mutarea urmatoare este Sinisa Mitrovici !

uti2102
7th July 2004, 10:24
Vrei sa zici Slavisa. :drak:

Mariusmadmax
8th July 2004, 02:17
daca tu spui :evil:

Cane Rosso
8th July 2004, 09:28
Vreau sa-l felicit pe gigi becali pt politica sa de transferuri.Numai asa ajungem departe in europa.

Mariusmadmax
9th July 2004, 03:55
Vreau sa-l felicit pe gigi becali pt politica sa de transferuri.Numai asa ajungem departe in europa.
V-am mai spus-o :
Nu e filosof , sau alta "titula pompoasa" , dar omu pune suflet si , mai ales , bani !

Stelist4ever
9th July 2004, 12:22
aici iti dau dreptate Mariuse , dar trebuie sal invatam salutul ala cand e chemat de galerie
am vazut ca nu stie :D

Profetu
9th July 2004, 18:23
Eu zic ca ne mai trebuie un atacant sau doi. Mitrovici n-ar fi rau; iar N'Jock care se cearta cu Rednic, nici el n-ar fi rau. Amandoi ar fi "parfum".

In rest, daca s-a decis ca si acest sezon sa fie abordat tot cu antrenorul Victor Piturca, atunci trebuie sa speram ca nu mai pierdem si de data asta titlul, ca de o comitem inca o data, chiar ca suntem "looserii" Diviziei A.

Saber Rider
9th July 2004, 23:04
Pe Njock ala nu prea il am la inima. Pare mare si prost. Si oricat de stelist as fi, nu-l consider pe Rednic un antrenor prost, ci dimpotriva. A facut lucruri foarte bune la Rapid, de exemplu. Doar ca Copos a luat plasa la vrajelile lui Jiovani si l-a adus la echipa ca sa o termine mai bine, dandu-l afara pe Rednic fara nici un motiv real, si aducand niste jucatori de tampon (buffer), pe care ii ia pe unde se duce. Si oricum, am vazut cu totii cat de slab a jucat Njock la Universitatea Craiova, in ultimele etape fiind chiar varza calita cu carne.
Cu Mitrovici deja e alta mancare de peste. Ala poate ar merita, dar ... Depinde si de ce vrea jucatorul (bani si Steaua), si ce vrea Piturca (daca mai vrea inca un atacant pe langa armata de ineficienti din atacul Stelei -din pacate), si daca vrea bineinteles Gigi Becali.

Stelist4ever
10th July 2004, 00:37
becali vrea
si daca mai pierdem si anu asta campionatu o sa iasa rau cred

Mariusmadmax
10th July 2004, 04:01
In atac nu cred ca suntem cu Loosers
iata echipa pe care o vad eu ca fiind standard :
Hamutovschi
Petre , Radoi , Rachita , Stoica
Dumitru , Dica , Munteanu , Cristea
Dinita , Oprita

atacanti sunt si toti mijlocasii , se stie apetitul ofensiv ridicat al liniei mediane .
Apoi din amicalele jucate se para ca "terenul va sta rasturnat pe dreapta", acolo unde se anunta o morisca nimicitoare Petre - Dumitru !
Sper ca Stoica - Cristea sa "reaseze" la orizontala terenul si sa dea acelasi randament , ca si primii doi .

rezerve apropiate ca valoare ;
pentru Rachita - Ghionea , Curt
pentru Dica - Aliuta
Cristea - Pitu , Bostina
Oprita - DA D-LOR ne mai trebuie un virf de valoare ! Pentru ca nici eu nu cred in Orac sau Piturca etc
Poate Mitrovici ?

Daca nu ... poate reasezam totul altfel :
Hamutovschi
Petre , Radoi , Rachita , Stoica
Dumitru , Aliuta , Munteanu , Dica
Dinita , Cristea

Florentin
10th July 2004, 07:12
Marius- eu merg pe:
Hamu
Petre, Radoi, Rachita, Dumitru
Cristea, Aliuta, Munteanu, Dica
Dinita, Oprita (Mitovici - daca)

iar daca Cristea nu confirma in jocurile de verificare:

Hamu
Petre, Radoi, Rachita, Stoica (Nesu)
Dumitru, Aliuta, Munteanu, Dica
Dinita, Oprita (Mitovici - daca)

Oprita (sau Mitovici) pot crea spatii in centru pentru viteza de reactie a lui Dinita. Apoi Petre-Cristea si Dumitru-Dica pot deschide jocul pe aripi cu spatii pentru intrarea lui Aliuta si/sau Munteanu (sau Paraschiv/Bostina). Munteanu poate juca ca mijlocas defensiv in fata fundasilor ca si Paraschiv/Bostina (inlocuire la Aliuta).
Din nou cred ca punctul slab este la marcaj unde Vivi (datorita virstei si chiar lipsei de mobilitate) si mai ales Curt-Ghionea pot crea probleme.
In final sper sa inscriem suficient de mult asa incit sa putem evita problemele in aparare.
In plus as vrea sa amintesc ca si Dinamo si Rapid au avut campanii de achizitii bunicele asa incit nu putem vorbi de un avantaj decisiv al lotului nostru. Poate doar (sper) omogenitatea mai mare a lotului nostru, desi vad o unitate mai mare la ciini, lucru remarcat de mai multi stelisti, inclusiv de Dinita si Dorinel.

uti2102
10th July 2004, 13:32
Asta e cea mai verosimila varianta. Pentru ca Dica a dat cea mai mare satisfactzie plecand de pe partea stanga shi pentru ca Andrei Cristea nu va fi folosit mijlocash decat in situatzii extreme zic eu. Dak vine Mitrovici pot avea loc ceva permutari intre varfuri.

Daca nu ... poate reasezam totul altfel :
Hamutovschi
Petre , Radoi , Rachita , Stoica
Dumitru , Aliuta , Munteanu , Dica
Dinita , Cristea

Mi-ar place daca Ghionea ar reushi sa-shi faca loc in primul 11, avand in vedere ca Rachita e "boshorog" (no offense Valeriu :ok: ) iar Curt are shi el aproape 30 de ani.

Mariusmadmax
10th July 2004, 16:02
Totusi mai sper sa luam un virf ... desi cred ca nu se va mai lua nici unul !
Mai sunt trei saptamini pina incepe totul ! :(

Omogenitate mai mare la ciini ? Cred ca nu ai auzit de MIRIITURILE ce le-au produs cu ocazia plecarilor "pe la spate". :D

iulian
10th July 2004, 16:22
Neaga a semnat cu Alania!
Adrian Neaga a semnat astăzi cu formaţia rusă Alania Vladikavkaz un contract pe 3 ani, cu posibilitatea de prelungire pe īncă un an. Transferul a fost confirmat de Dumitru Tudor. Alania ocupă locul 6 īn campionat după 14 etape.

iulian
10th July 2004, 16:37
Mirel Rădoi e pe lista lui FC Porto

Plecarea fundaşului Roberto Carvalho la Real Madrid i-a determinat pe oficialii portughezilor să caute un īnlocuitor pentru acesta. Pe lista campioanei Europei se află şi stelistul Mirel Rădoi, care este dorit şi de Benfica, rivala lui FC Porto

Mariusmadmax
10th July 2004, 16:43
Sper sa nu plece Mirel !
Neaga - a vrut sa continue in alta parte , eu zic ca l-a cam "mincat in cirnat" , ca acolo nu va sta probabil mai mult decit la arabi :D

iulian
10th July 2004, 16:48
Si eu sper sa nu plece...desi... e dreptul lui daca poate ajunge la o echipa de top... sa nu uitam ca a declarat ca la rusi sau la turci nu pleaca indiferent de suma de transfer obtinuta sau de salariu.....

Daca erai in echipa Stelei si ai fi auzit declaratiile lui Gigi cu privire la celebrul de acum "nucleu" iar tu nu ai fi fost inclus in acest "nucleu" cum te-ai fi simtit? nu ai fi vrut si tu sa pleci cat mai repede si cat mai departe ? sincer acum...cred totusi ca declaratia aia a fost o mare greseala......

Mariusmadmax
10th July 2004, 20:24
Si eu sper sa nu plece...desi... e dreptul lui daca poate ajunge la o echipa de top... sa nu uitam ca a declarat ca la rusi sau la turci nu pleaca indiferent de suma de transfer obtinuta sau de salariu.....

Daca erai in echipa Stelei si ai fi auzit declaratiile lui Gigi cu privire la celebrul de acum "nucleu" iar tu nu ai fi fost inclus in acest "nucleu" cum te-ai fi simtit? nu ai fi vrut si tu sa pleci cat mai repede si cat mai departe ? sincer acum...cred totusi ca declaratia aia a fost o mare greseala......

Poate a fost ...poate NU !
Neaga a venit acum doua sezoane , cu TINICHEAUA legata de coada :
"A venit cu controlul antidoping pozitiv de la FC Arges !"
- Steaua l-a salvat , nu a mai fost suspendat , dar pe oriunde evolua era denumit DROGAT !!!!!!!!!! Era irascibil , pus pe harta , caracter foarte dificil ( la Brasov s-a scuipat cu Vascko , apoi a mai luat doua rosii cind Steaua avea mai mare nevoie de el ).
- Steaua a platit 400.000 USD si l-a dat pe Jean Vladoiu in contul de restul de 400.000 USD .
- Steaua i-a oferit un contract de 90.000 USD pe sezon , plus prime etc
- Ce a primit in schimb de la acest jucator ?
Un retur cu 12 goluri ! Cam putin , plus ca vara viitoare ar fi plecat GRATIS ! EU MAI CRED CA ACEA DECLARATIE TREBUIA SA-L AMBITIONEZE MAI MULT! Uita-te la Aliuta , si mai nou la Ogararu ( a dat o centrare-pasa de gol , si a marcat un gol in amicalul de azi ).

Mie imi placea f mult de el , dar astea sunt datele problemei ! Este un mare talent ! Dar si un mare TIMPIT !

Florentin
10th July 2004, 21:25
Sunt sigur ca plecarea lui Neaga este in avantajul ambelor parti. Acum insa ne trebuie inca un atacant si exclud cu hotarire idee de a-l aduce in Ghencea pe Njock. Sper sa-l ia pe Mitrovici.

Mariusmadmax
11th July 2004, 01:39
inca nu am auzit de varianta Njock ... poate sa fie si el contactat ... dar sa stii ca tipu este f bun , si este si un tip de gasca !
Ar fi o varianta !

iulian
11th July 2004, 12:08
Mitrovici este cea mai buna varianta ...cu Cristea (daca confirma) si cu Mitrovici in atac il putem uita ca sa zic asa... repede pe Neaga
Se pare ca numai indecizia lui Neaga de a pleca sau nu a facut ca transferul lui Mitrovici sa nu devina certitudine ...acum ca a plecat Neaga se pare ca Steaua va achita suma ceruta pe bosniac Nationalului :ok:

iulian
11th July 2004, 12:10
inca nu am auzit de varianta Njock ... poate sa fie si el contactat ... dar sa stii ca tipu este f bun , si este si un tip de gasca !
Ar fi o varianta !
O fi bun sa parerea mea e ca e bine sa stea la olteni...ca o fi de gasca nu contest ... dar numai faptul ca esti de gasca nu te face valoros...si mai ales pentru Steaua

iulian
11th July 2004, 12:19
Angajamentul lui Neaga este pe 3 ani cu opţiune pentru īncă unul, iar cele mai interesante clauze sīnt cele care specifică faptul că Neaga va īncasa cīte 5.000 de dolari pentru fiecare gol şi pasă de gol reuşite. Se aşteaptă acum ca Alania să vireze milionul de dolari īn contul Stelei pentru ca gruparea din Ghencea să elibereze cartea verde. Este foarte posibil ca Neaga să debuteze duminica viitoare, cīnd Alania va īntīlni pe Dinamo Moscova.

500.000 de dolari este suma pe care Neaga o va īncasa īn fiecare dintre cei 3 ani de contract pe care īi are cu Alania


„N-am vrut să dau probe”

- Adi, gata, ai semnat?
- Da, īn sfīrşit am terminat tratativele şi am semnat. N-am crezut că un transfer poate fi aşa de complicat.

- E adevărat că vineri noapte era să pice transferul?
- Da. Ce s-a īntīmplat? După o discuţie de 3 ore, chiar īnainte să semnez, ruşii mi-au spus că antrenorul Courbis vrea să mă vadă mai īntīi la un antrenament. N-am mai rezistat, strīnsesem atīta tensiune īn mine, m-am ridicat de la masă şi le-am zis că eu nu dau probe şi că dacă mă vor, să vină să mă ia din ţară.

- Şi pīnă la urmă cum s-a rezolvat?
- Sīmbătă dimineaţă, am semnat contractul, după care m-am dus la antrenament. Acum sīnt liniştit şi sper să am aceleaşi reuşite ca şi īn ultimul retur de campionat. Sincer, īmi pare rău că am plecat de la Steaua, īnsă colegilor şi suporterilor din Ghencea le doresc numai bine şi sper ca īn vara lui 2005 să sărbătoresc īmpreună cu ei titlul de campion.


Mult succes Rica !! :ok:

Mariusmadmax
11th July 2004, 15:50
Cam tirziu vine :( Mitrovici asta ...
Sper sa vina si sa faca treaba !

Florentin
11th July 2004, 23:59
Am inteles ca Nationalul a cerut 600000 pentru Mitrovici iar Gigi a raspuns cu 200000 plus Curt si Pitu.

Mariusmadmax
12th July 2004, 02:44
Nu-i prost cel care cere , ci cel care da !
Zic eu maxim 400.000 !

Profetu
12th July 2004, 16:45
Se pare ca se "elibereaza" si Sabin, care in ultimul timp n-a avut evolutii rele. Am inteles ca il urmaresc niste portughezi, insa cred ca ar face linie buna cu Dinita.

uti2102
12th July 2004, 17:16
La ce fitze are nenea Sabin nu cred k il ia in seama cineva de la Steaua. Pitzi cred k l-ar trage in tzeapa la prima incercare de a-shi da ochii peste cap. :evil:

Campionii
12th July 2004, 20:13
Ia , e fitzos baiatu .

Mariusmadmax
12th July 2004, 22:19
Sabin Ilie nu cred ca va mai veni la Steaua vreodata . :(

Saber Rider
13th July 2004, 00:08
Mda, a fost odata ca niciodata. Acum cred si eu ca e prea tarziu pentru el la Steaua. Mai ales cu aerele pe care le degaja. Dar ... mai stii ?!?

Florentin
13th July 2004, 05:45
Nu cred ca Piti il doreste pe Sabin, si de fapt nu cred ca mai doreste pe nimeni asa incit sa lase o mica portita deschisa pentru junior.

Mariusmadmax
13th July 2004, 05:56
Sabin a fost un mare talent - s-a irosit !

Florentin
13th July 2004, 05:58
Daca imi aduc bine aminte el ar fi vrut sa se intoarca la Steaua de anul trecut dar ...

Mariusmadmax
14th July 2004, 04:19
Daca imi aduc bine aminte el ar fi vrut sa se intoarca la Steaua de anul trecut dar ...
Dar nu se putea , pentru ca este sub contract cu jovani ... de aceea a ajuns la Rapid !
Poate si asta sa fie un motiv ca e tot timpul nervos la Rapid ( in meciuri de pregatire !!!!!!!) - c-a plecat don jovani :D

iulian
15th July 2004, 17:42
declaratia ofiterului de presa al clubului Steaua, Sorin Cojocaru, aparuta in ziarele britanice: Dumitru este disponibil pentru transfer, şi ştiu că s-a vehiculat numele celor de la Celtic. Nu am primit nici o ofertă oficială, īn plus, mai există şi un club francez care este, de asemenea, interesat, aşa că jucătorul va pleca mai mult ca sigur :mad:

http://www.fcsteaua.ro/images/article_pictures/thumbnails/2_florentin_dumitru-1064566268.jpg

inter
15th July 2004, 19:22
e adevarat ce scriu aia pe gsp ca Spartak Moscova ar fi dat 4 mil pe Radoi si daca urca la 5 mil ... gigi il da?

iulian
15th July 2004, 19:25
nu...poate la 6 milioane , desi nu cred

cioAbA
15th July 2004, 22:17
Dap , se pare ca Neaga nu se integreaza niciunde. :D :D
Dar si ce tupeu au avut aia. Au vrut sa scada pretul de la 800.000 de euro la 600.000 de $. Tupeu de Rusnac. :rosu:

Mariusmadmax
15th July 2004, 22:21
Eu cred ca sunt doar povesti ...
Parca nu pot sa cred nici ca transferul lui Neaga ar fi cazut !
Oricum daca Neaga ramine , si este la fel de serios , ca in retur , o sa avem un atac letal !

uti2102
15th July 2004, 22:30
Abureli din presa. Ba pleaca Ghionea, ba Radoi, ba Dumitru........Va zic eu : nu pleaca nimeni!

Mariusmadmax
15th July 2004, 22:32
Abureli din presa. Ba pleaca Ghionea, ba Radoi, ba Dumitru........Va zic eu : nu pleaca nimeni!
Si eu am aceeasi parere !
Ce zici de ce postam eu inainte ( despre Neaga ):
"Eu cred ca sunt doar povesti ...
Parca nu pot sa cred nici ca transferul lui Neaga ar fi cazut !
Oricum daca Neaga ramine , si este la fel de serios , ca in retur , o sa avem un atac letal !"

Saber Rider
15th July 2004, 23:28
Super bine ! M-am mai linistit si eu un pic. Cat am tinut cu Neaga cel nou, si el plecase. Ce bine ca a venit. Sper sa nu fie cine stie ce apa de ploaie. Ar intari serios Steaua.

Mariusmadmax
16th July 2004, 03:16
Ce spune Gigi Becali
„S-au răzgīndit de 3 ori”
Preşedintele Stelei, Gigi Becali, s-a īntīlnit marţi cu vicepreşedintele grupării din Vladikavkaz, Yuri Kifler. "A venit un reprezentant al ruşilor. La īnceput era vorba de un milion de euro, apoi au spus că dau un milion de dolari. După aceea a spus că vor să plătească īn două tranşe. Apoi s-a răzgīndit iar, că vor doar un īmprumut pīnă īn iarnă şi să dea 250.000 de dolari. I-am spus că nu am nevoie de banii ăştia şi să-i dea drumul īnapoi jucătorului. Aşa le trebuie fotbaliştilor, dacă pleacă īnainte de īnţelegerea dintre cluburi! N-o să mai dau drumul nimănui pīnă nu ajungem noi la un acord cu echipa care īl vrea. Nici acum nu-l lăsam pe Neaga dacă nu spunea că totul e deja aranjat", a precizat conducătorul grupării din Ghencea.

Ce spune reprezentantul Alaniei
„Voiam un vīrf pur-sīnge”
Yuri Kifler a īncercat să explice, diplomat, eşecul transferului atacantului din Ghencea. Vicepreşedintele Alaniei susţine că "Neaga este un fotbalist bun, dar am mai cules informaţii despre el şi, după ce am văzut şi la antrenamentele cu echipa, nu este un atacant veritabil, ci mai mult un mijlocaş foarte ofensiv. Noi voiam īnsă un vīrf pur-sīnge. De aceea am fi vrut să-l luăm doar sub formă de īmprumut pīnă īn iarnă. Preşedintele Gigi Becali nu a fost de acord. Din păcate, īn aceste condiţii, noi am decis să reziliem contractul cu jucătorul".

Ce spune impresarul Dumitru Tudor
„Păcat de Rică”
Cel care a mijlocit transferul lui Adrian Neaga la Alania Vladikavkaz a fost impresarul Dumitru Tudor. Acesta este nedumerit de modul īn care au decurs ulterior lucrurile: "Din punctul meu de vedere, transferul jucătorului era īn perfectă regulă. Am adus de la Moscova actele, unde se preciza că ruşii urmau să plătească īn două tranşe, 500.000 de dolari acum, 500.000 de dolari pe 14 septembrie. Ce s-a īntīmplat apoi, nu mai ştiu, e problema cluburilor. E păcat īnsă pentru Rică Neaga, pentru că este a doua oară cīnd are ghinion şi asta ar putea să-l afecteze".

"Am mers īn Rusia pentru că īn Romānia n-aş fi putut avea un asemenea contract. Totuşi, nu-mi pare rău că nu s-a realizat, am spus de la īnceput că plec cu inima īndoită. Mă īntorc la Steaua şi sper să cīştigăm titlul"
Adrian Neaga

Mariusmadmax
16th July 2004, 04:03
E acuma e acuma !!!!!!!!!!
Cum va arata primul 11 ?
1 Hamutovschi
2 Petre , 3 Radoi , 4 Rachita , 5 Stoica
6 Dumitru , 7 Aliuta , 8 Munteanu , 9 Dica
10 Dinita , 11 Neaga
sistem 4-4-2
CRISTEA - prima rezerva la mijlocasi
Oprita , Bostina si Paraschiv - rezerve in functie de necesitati !



Daca am juca intr-un sistem 3-4-3
sau 3-5-2
Atunci :
1 Hamutovschi
2 Petre , 3 Radoi , 4 Stoica
5 Dumitru , 6 Aliuta , 7 Munteanu , 8 Cristea
9 Dica
10 Dinita , 11 Neaga

2 Petre , 3 Radoi , 4

alejandro
16th July 2004, 16:47
Ce echipa avem!Tre' sa atacam serios UEFA!(de campionat nici nu mai zic:D)

iulian
16th July 2004, 17:10
Neaga nu s-a arătat afectat de ratarea transferului, considerīnd că revenirea sa la Steaua este de bun augur: “Acest transfer era benefic pentru viitorul meu, pentru că īn ţară nu voi putea niciodată să cīştig atīţia bani. Sper īnsă că va fi acelaşi efect ca la īntoarcerea din Arabia cind am devenit golgeterul Stelei”.

uti2102
16th July 2004, 21:45
Neaga e inapoi! OLE!
Eu il pun pe Cristea in linia de atac (s-ar putea ca Madmax sa aiba dreptate totushi, ca shi cu Petre Marin.....)

Mariusmadmax
16th July 2004, 22:20
:yeah:
Thank you !