PDA

View Full Version : www.soccerproject.com



Pages : [1] 2 3

kerosene
7th August 2006, 14:19
Ce?

SoccerProject e un joc managerial online de fotbal

Cine?

Oricine se poate înscrie să joace, ai nevoie doar de un calculator cu o conexiune la internet

Cât de mult?

SoccerProject este gratis. Managerii care ne susţin financiar primesc nişte opţiuni în plus, dar jocul în sine este la fel pentru toţi managerii, deci jocul este cu adevarat gratis!

Cum?

Jocul este foarte uşor: vei deveni managerul echipei proprie de fotbal. Vei fi responsabil de personal, jucători, stadion, meciuri, transferuri, ...


Sunt foarte multi romani inscrisi.Are ca optiune si limba romana :ok: :ok:

http://www.soccerproject.com

indi23
14th August 2006, 20:43
am 1,17 £
http://www.soccerproject.com
ii un joc de distractie s-au se poate si pe bani reali ? care-i obiectivul jocului
?

indi23
14th August 2006, 20:48
pe http://www.soccerproject.com m-am inscris 5 minute si deja is pe locul 7 nick-ul meu ii juventus23.
nu inteleg cum functioneaza jocul? cine poate sa ma ajute?

kerosene
17th August 2006, 19:45
Daca nu intelegi pe engleza schimba pe romana de la login si intra la Ajutor-Reguli.Ai acolo totul explicat destul de bine.Daca nu intelegi intra si aici http://forum.soccerproject.com/viewtopic.php?t=10263

Cat despre bani poti sa dai bani si ai unele facilitati cum ar fi sa schimbi nr-ele jucatorilor,sa le dai porecle,sau sa-ti afisezi trofeele.Dar poti juca linistit si fara bani. ;)

Sper sa te lamuresti citind cele de mai sus :ok:

Alexz
3rd February 2007, 21:22
Cine stie un joc online de soccer management,dar nu hattrick.... ce jocuri faine mai sunt ??

Sergio_D
4th February 2007, 02:13
hmmm... stiam cateva, dar nu imi aduc acum aminte :ras-plans:
Promit ca iti dau niste linkuri, dar nu acum :D

GruppoApparte
4th February 2007, 02:27
www.freekick.org ... asta ma mai joc eu :) pe langa hattrick si chiar imi place

Swat
5th February 2007, 17:24
www.trophymanager.com ... e destul de interesant si sunt mai multe meciuri pe saptamana.

m8k
6th February 2007, 00:03
xperteleven.com nu stiu cum este ca doar acu o saptamana m-am inscris, si am si pierdut un meci!:D
Merita incercat, asa ca o parere la prima vedere!:D

Doctor_Satan
6th February 2007, 14:23
www.pmanager.com
E destul de interesant! Jucatorii au conditie fizica si mai multe staturi decat in hattrick!

Blu3 Lion
6th February 2007, 14:38
www.pmanager.com
E destul de interesant! Jucatorii au conditie fizica si mai multe staturi decat in hattrick!
am echipa in D aici:D ce e interesant aici ca de f multe ori iee bataie de la echipe cu jucatori mai slabi:)

Blu3 Lion
6th February 2007, 14:39
xperteleven.com nu stiu cum este ca doar acu o saptamana m-am inscris, si am si pierdut un meci!:D
Merita incercat, asa ca o parere la prima vedere!:Dcam in cat timp primesc echipa aici??

m8k
6th February 2007, 14:58
E interesant jocul acela!
Am castigat primele 2 meciuri avand in teren 3 portari si 7 atacanti!:D

Alexz
6th February 2007, 15:38
mersi pt. info :ok:

m8k
6th February 2007, 15:50
cam in cat timp primesc echipa aici??

Max 1-2 zile! Pare mult mai simplu decit hattrick si Pmanager!

bogho
6th February 2007, 15:58
alt manager www.dugout-online.com

Sergio_D
6th February 2007, 19:07
Asa cum am promis, :D
http://www.sundayleague.com

Am jucat putin, mi-am facut echipa, dar apoi am renuntat la ea, pentru ca nu ma prea pasioneaza acest gen de joc. Doar la Hattrick mai am echipa, dar si aia e vai de capul ei :D

Redboy
11th March 2007, 16:29
Ti-l recomand pe cel mai tare, desi la inceput nu prea atrage... ce-i drept nu e cine stie ce designul...
dar, are cel mai bun "match engine" dintre toate jocurile de acest gen !

www.Sokker.Org

mai e tare si www.pmanager.org , www.dugout-online.com ... restu sunt praf...
hattrick e varza pentru mine

aaa... si uite ink un joc interesant, in care tu esti jucator de fotbal... te antrenezi, joci, semnezi contracte...etc
www.footstar.org (e facut de cei care au creat si pmanager.org)

pmalinro
11th April 2007, 19:23
Planetarium Manager este un joc international de manageriat fotbalistic. Jocul a fost facut in anul 2005 a devenit unul dintre cele mai atractive produse de pe piata.

Cand incepi sa joci devii antrenorul unuia din cluburile din joc, ceea ce iti permite sa decizi viitorul echipei tale.

Achizitiile de jucatori, regula bosman, un sistem tactic complex, interactiunea cu echipa ta, cupele internationale (se bazeaza pe : Champions League, UEFA Cup, Cupa Castigatorilor Cupei), schimbari conditionate in timpul meciului – sunt doar cateva din aspectele jocului PM, ceea ce face acest joc diferite de celelalte, si ii da o atmosfera specifica de frunte care creeaza dependenta.

Competitii ale echipelor nationale, la nivel de seniori si de juniori, antrenament specific si posibilitatea de a angaja un asistent sau un scout sunt de asemea optiuni in Planetarium Manager. Economia jocului este foarte bine organizata, care permite utilizatorilor inteligenti sa-si faca propriile concepte si strategii de marketing. investitiile in academia de tineret, posibilitatea de a alege profilul academiei pentru tinerii talentati, interfata primitoare, si un forum foarte activ – sunt punctele principale care te vor incuraja sa te inscrii in planetarium manager.
Trebuie sa adaug ca Planetarium manager este un joc absolut gratis , nu trebuie sa platiti nmic daca nu vreti.

Mii de utilizatori din jurul lumii joaca Planetarium Manager, un joc aflat in rapida crestere .

Intra pe www.pmanager.org si vezi daca merita atentia ta!

Planetarium Manager - www.pmanager.org

Blu3red
29th April 2007, 12:04
Nu stiu daca s-a facut thread despre acest joc, dar eu cred ca merita. Xperteleven este un joc managerial online facut de niste suedezi prin anul 2003, este destul de diferit fata de hattrick si astea mai cunoscute, si chiar cred ca persoanele pasionate de jocuri manageriale ar merita sa-l incerce. Eu sunt membru de peste 1 an si pot sa zic ca iubesc la nebunie acest joc. Inceputul este destul de greu si asa mi-a fost si mie, dar daca citesti cu atentie regulile si tot tacamul te obisnuiesti destul de repede, ii greu de inteles dar foarte usor de jucat. Ca in orice joc de genu, normal ca exista foarte multi romani, care reprezinta cu brio Romania, unul dintre ei chiar a fost cel mai bun manager din xperteleven anul trecut, timp de vreo 4 luni.
Daca sunteti interesati sa va pierdeti un pic de timpul vostru pentru a incerca acest joc is deschis sa va ajut, probabil la inceput o sa ziceti ca ii plictisitor dar va asigur ca dupa ce o sa incepeti sa il intelegeti o sa va placa enorm de mult.


www.xperteleven.com :ok:

Mario Di Lazi
6th May 2007, 17:11
threadul ăsta trebuie mutat lăngă threadul de Hattrick ...
sunt 2 jocuri asemănătoare ...

Sergio_D
6th May 2007, 17:15
threadul ăsta trebuie șters... dai clic pe linkul ăla, îi faci respectivului favoruri în joc... :no:

Mario Di Lazi
6th May 2007, 17:18
www.soccerproject.com
asta e adresa ... este un joc asemănător Hattrickului ...
eu am echipa la cele 2 jocuri :D


Jocul asta nici nu se compara cu hattrick, e mult mai frumos!
Pe bune ? :D

Lordul
6th May 2007, 17:22
eu unul m-am inscris

Lordul
6th May 2007, 18:00
Manchester Iasi!

kerosene
30th May 2007, 09:47
Mai are cineva echipa aici?

kerosene
30th May 2007, 09:48
Mai e cineva inscris in footstar?

Life
30th May 2007, 10:21
eu joc manager league care e un joc destul de bun , usor de jucat ... Castigi destul de usor daca mesteresti putin la echipa ! Va recomand Manager League !

lucian_iasi
30th May 2007, 10:27
Eu :) acum 2 minute mi-au dat-o :)

kerosene
30th May 2007, 10:49
Ce echipa ai?Poate jucam niste amicale

lucian_iasi
30th May 2007, 10:57
FC *STEAUA IASI* e echipa mea

Tu ce echipa ai?

dardar_3
30th May 2007, 13:15
M-am inscris ei eu aici.:D


Diavolo e echipa mea...:drak:

hamsterutz
30th May 2007, 13:19
www.nefooty.com - tot ceva cu iti faci un juc si joci, dar ca sa nu va mai pierdetzi timpu pe net cautati fm 2007...mie unul mi se pare cel mai greu joc din gama manger.

dardar_3
30th May 2007, 14:25
cine doreste un amical?:D

kerosene
31st May 2007, 09:44
Echiap mea e Supersonicii Soveja.Doar ce am promovat in F :D
Dintre toate managerele pe care le-am jucat asta m-a atras cel mai mult.Si cum antrenezi jucatorii,ordine individuale,finante...tot ce sa mai.E singurul la care nu as renunta.
Plus de asta pe forum cred ca avem a doua comunitate dupa cea belgiana,asta fiindca e facut de ei.Va sfatuiesc sa intrati si pe forum.Se organizeaza cupe amicale de catre comunitatea romaneasca,destul de interesante.
Daca aveti de gand sa va tineti de treaba va recomand pt inscriere la cupe. :D
Plus de asta,se organizeaza calificari pt reprezentanta Romaniei in cupa UEFA si CL.Dar trebuie sa aveti echipa :D

kerosene
31st May 2007, 09:57
FootStar (Planetarium Football Star) este un joc unde controlezi un jucător de fotbal, în încercarea de a deveni cel mai bun din câți au fost văzuți vreodată.

Principala funcție va fi de a-ți antrena jucătorul cât mai bine posibil. Astfel, vei putea ajunge să joci la cele mai bune echipe, și astfel să ai un contract mai bun care-ți va permite un stil de viață mai bun. Totodată, ar trebui să te asiguri că ai relații bune cu managerul astfel încât să primești șansa de a juca cât mai mult posibil. Cu cât vei juca mai bine, cu atât vei căpăta mai multă experiență și astfel vei fi și mai bun. Doar cele mai bune performanțe te vor duce la recunoaștere internațională alături de ceilalți jucători de talie mondială.

Ai posibilitatea de a te loga în fiecare zi pentru a urmări evoluția jucătorului tău și pentru a avea grijă de toate problemele sale.


Restul detaliilor le gasiti la in linkul de mai josi.Vi-l recomand.Este creat de cei care au pmanager.com

http://www2.footstar.org/manual.asp?section=1#sec1

Eu sunt inscris de la inceput,am jucatorul ceva mai avansat,dar nu e prea tarziu sa va inscrieti.Deja s-a inceput cautarea jucatorilor tineri,pt a-i creste pe pozitia deficitare echipei.Dac va tineti de treaba si sunteti activi, dati pm si va voi recomanda managerlui meu care cauta jucatori tineri.

user:kerosene
jucator:Nila Pislaru(5531),echipa FC STAR(653),divizia B2

dardar_3
31st May 2007, 11:12
kerosene...

Cand se incepe urmatoare liga?...

Eu am preluat echipa pe locul 8 si am castigat ultimul meci si am ajuns pe 7...:drak:...

Deocamdata nu am echipa asa puternica... cu toate ca am batut in deplasare cu 4-1...:drak:...

Celso
31st May 2007, 11:17
hattrick rulzzz:D :drak:

dardar_3
31st May 2007, 11:25
De ce le-ai mutat celso?
:(

Ca e misto jocul ala... si ar trebui sa aiba threadul lui....:)

Sergio_D
31st May 2007, 11:33
da ma celso, de ce l-ai mutat? :mda: :D

dardar_3
31st May 2007, 11:47
S-a ofitcat ca e mai misto asta decat balaria aia de hattrick...


PS: HUAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!............:D

Sergio_D
31st May 2007, 11:49
ofticatuuu !!! :happy

celso, sa faci bine sa muti threadul la loc :ras-plans:

Celso
31st May 2007, 11:53
ba voi sunteti nebuni//// nu le`am mutat eu...nici nu pot sa fac asa ceva:) :mda:

Sergio asta...rade pe la mustati:evil:

Sergio_D
31st May 2007, 11:54
da' cine le-a mutat? :o: :ras-plans:

dardar_3
31st May 2007, 12:32
Ati face bine ca in maxim 10 minute sa il vad la locul lui... ca va...va..... ia mama:drak:...




:ras-plans:...






Mi scuzi:D

Sergio_D
31st May 2007, 12:40
nu mai pot face asta acum... lasa ca ramane asa, continuati discutia pe acest thread :cool:

dardar_3
31st May 2007, 14:00
Te manca undeva...:mda:...
:(....

Sergio_D
31st May 2007, 14:15
nu vad unde este problema... mesajele voastre sunt in acest thread, la care s-au mai adaugat cateva care se refera tot la jocuri de acest gen...

dardar_3
31st May 2007, 14:27
Glumeam si eu mai Sergio...:D..

Apropo... ai si tu echipa aici...:D...?

Liviu
31st May 2007, 15:07
M-am inscris ieri si am pierdut primul meci cu 5-1 dar nu e vina mea :D , n-am apucat sa fac nimic , nici nu-mi dau voie astia sa transfer jucatori in prima saptamana decat gratis . :(

Cand incepe nou sezon ?

dardar_3
31st May 2007, 15:25
Nici eu nu stiu Liviu...

hai sa bagam un amical...

Diavolo este echipa mea...:D


Momentan se simuleaza meciuri si nu poti sa intri.:D... dureaza vreo 10 min...:D
Stai linistit ca nici eu nu joc decat de 3 zile... In primul meci am batut cu 4-1 in deplasare.. dar cred ca erau niste varzarii echipa aia...:D

Liviu
31st May 2007, 15:37
Dardar , am stabilit un amical (sa testez si rezervele :D ) la 18:00 CET , iti trimit o invitatie pentru maine , cand se mai odihnesc titularii . :ok:

dardar_3
31st May 2007, 15:38
Care este echipa ta?
:D

Liviu
31st May 2007, 15:39
Eu sunt cu "Razboinicii luminii" :happy , locul 9 in H.140 , ti-am trimis invitatia .

dardar_3
31st May 2007, 15:48
Suna mai misto in engleza decat in romana....:ras-plans:...


Am pus ocheanu pe niste jucatori de la tine....:D
Sa vedem ce o iesi dupa amicalul asta... Ca eu mai am 7 meciuriin 6 zile....(o cupa organizata de mine, un la care am fost invitat si un amical cu kerosene...:D) ...:drak:... cred ca ajung pe branci dupa 3 meciuri....:ras-plans:

Iulian Lazialu
31st May 2007, 15:54
acu am si eu echipa.....:evil:

dardar_3
31st May 2007, 15:55
Ce echipa ai Iulica?....


AS Mierda Roma?....:ras-plans:

Liviu
31st May 2007, 15:57
Am pus ocheanu pe niste jucatori de la tine....:D
Sa vedem ce o iesi dupa amicalul asta...
Pe Ionut Ionita nu-l dau decat pe ... 1 milion da dolari ... ca-i golgheter . :happy

Pe A.Ilie , C.Marica ii dau si pe 100.000 ...
O sa iasa meci cu multe goluri , o sa joc cu 4-3-3 :cool:

Intersente nume au pus astia la romani . Pentru staff m-am oprit la niste nume mai comune , am angajat toata familia Tocitu . :happy

Amicale , upgradare la veceuri :D si la tabele de marcaj , nu avem ce sa facem pana incepe noul sezon . Nu uitati sa va puneti reclame pe stadion , am castigat ieri aproape 200 k din asta . :cool:

dardar_3
31st May 2007, 15:59
Eu am ales la conducatori numai niste nume cu rezonanta...:drak:...

Moggi, Tassotti, Prandeli,.....:drak:...

Iulian Lazialu
31st May 2007, 16:17
Ce echipa ai Iulica?....


AS Mierda Roma?....:ras-plans:

SS LAZIO IULIAN....sa vezi ce tavalesc eu diavolul ala al tau:D

dardar_3
31st May 2007, 16:22
In ce liga esti iulica?

lucian_iasi
31st May 2007, 16:23
Kerosene,am acceptat amicalul :ok:

Iulian Lazialu
31st May 2007, 16:27
In ce liga esti iulica?

deocamdata m-am dezlogat...imi mere netu mai ceva ca inter in cupele europene...:D

dardar_3
31st May 2007, 16:30
Daca ne strangem mai multi poate facem o cupa...:drak:

kerosene
31st May 2007, 16:35
M-am inscris ieri si am pierdut primul meci cu 5-1 dar nu e vina mea :D , n-am apucat sa fac nimic , nici nu-mi dau voie astia sa transfer jucatori in prima saptamana decat gratis . :(

Cand incepe nou sezon ?

Pai pana pe 8 iunie se joaca amicale si cupe amicale,timp in care se lucreaza la noul sezon.Deci dupa 8 va incepe.Oricum,anunta ei,pe stirile de pe sistem.

De preferabil este sa joci cat mai multe meciuri pe zi.Altii joaca si cate 4.Dar asta de abia dupa ce ai juactori pe care sa-i rulezi.Sau sa ai scoala de juniori dezvoltata,de unde iti vine tineretul. :D
Adica in amicale sa pui rezervele sa joace,sa le creasca experienta.Amicalele nu conteaza in palmares si nici nu prea afecteaza moralul juatorilor.si mai faci si tu un ban,daca joci pe teren propriu,dar nu prea mult ca nu se inghesuie lumea. :D

Cum sunteti voi acum la inceput,ar trebui sa investiti in stadion,ca de acolo vin banii.Din numarul de spectatori.Nici reclamele nu sunt de neglijat.Dar nu va grabiti sa le acceptati.Numarul e zile pe care sunt afisate se schimba de la o zi la alta.
Si sa va upgradati scoala de juniori.
Vedeti la stadion,trebuie sa va uitati daca sunt fanii multumiti.Unii mai vor Wc-uri,altii baruri,locuri de parcare,depinde.Deci daca mariti numarul de locuri automat mai trebuie sa mai construiti ceva.

Si cel mai important este sa gasesti o formula de start si o asezare.Plus ordinele individuale pt fiecare jucator.
Mai cititi si voi regulile,ca nu sunt multe.(asta daca nu le-ati citit. :D)

lucian_iasi
31st May 2007, 19:41
Pe 8 iunie am 2 meciuri in aceeasi zi :ras-plans: :ras-plans: cu Kerosene si cu dardar..probabil ca o sa joc si cu titularii si cu rezervele :D :)

Sergio_D
31st May 2007, 22:50
Glumeam si eu mai Sergio...:D..

Apropo... ai si tu echipa aici...:D...?

Nu am echipa in jocul asta, dar am in Hattrick :D
Insa am cam abandonat-o, nu ma mai pasioneaza jocul :D

dardar_3
1st June 2007, 10:42
Pe 8 iunie am 2 meciuri in aceeasi zi :ras-plans: :ras-plans: cu Kerosene si cu dardar..probabil ca o sa joc si cu titularii si cu rezervele :D :)

Sa bagi cu kerosene titularii si cu mini rezervele...:D....

Am avut aseara amical cu Iulian_Lazialul.:drak:...


Diavolo - SS Lazio Iulian 1-0.....:yes:


Meciul de azi cu Liviu o sa il abordez cu rezervele... asa ca s-ar putea sa fie un scor de proportii...:D

Liviu
1st June 2007, 12:52
...si la mine revin titularii dupa ce ieri rezervele au fost invinse cu 5-1 dar de la o echipa din G . Si in deplasare . :D
Tot azi voi juca si cu lucian_iasi , dar cu rezervele si cu alt sistem de joc .

Baza fanilor se modifica ? Daca da , in ce conditii ? Dupa victorii ? De cand am inceput jocul tot 3923 de fani am , nu vreau sa intru in A doar cu atatia fani . ;)

lucian_iasi
1st June 2007, 13:24
Tot azi voi juca si cu lucian_iasi , dar cu rezervele si cu alt sistem de joc

:ok: :ok: :D voi juca cu titularii,deoarece asta e primul meci serios..am incercat sa studiez si jucatorii..mai avusesem unul,dar l-am pierdut cu 6-0,am pus jucatorii aiurea si am avut si 3 eliminati :D :D

Eu am tot 6781 fani :D :D :yes:

kerosene
1st June 2007, 17:08
Baza fanilor se modifica ? Daca da , in ce conditii ? Dupa victorii ? De cand am inceput jocul tot 3923 de fani am , nu vreau sa intru in A doar cu atatia fani . ;)

Da,se modifica in functie de rezultat.Daca iei bataie,iti pleaca din fani,daca invingi, iti vin.
Aveti rabdare ca vin si fanii.dar nu asa de rpede cum vreti voi. :D
Mai ai de jucat pana sa ajungi in A.Eu joc de vreo 5 sezoane si mai sus de F n-am ajuns :(

Ce vroiam sa te intreb?Ai cumva echipa razboinicii luminii la Dugout?Ca am acceptat niste amicale,dar nu m-am uitat la utilizator.

Liviu
1st June 2007, 17:43
Glumeam cu A , pentru primul sezon obiectivul e sa gasesc o formula de echipa si sa termin si eu macar in primele 5 in H . Promovarea in G in sezonul 19 . :D . Nu joci cu mine amicalul ala , eu sunt cu The Warriors , locul 9 in H.140 . Cine vrea amical , am zile libere in calendar . ;)

Meciul de azi cu Liviu o sa il abordez cu rezervele... asa ca s-ar putea sa fie un scor de proportii...:D
Nene , nu stiu ce scor fluviu se anunta dar titularii mei s-au impus in fata rezervelor tale doar cu un amarat de 2-1 dintr-un penalty si cu golul victoriei in ultimele minute , cand eram in 9 oameni . Iti acord revansa . :D

Am mai castigat 8 fani dupa acest meci , acum am 3931 . :great:

kerosene
1st June 2007, 18:02
vezi ca ti-am trimis 2 invitatii.sa dai accept.

dardar_3
1st June 2007, 18:35
@Liviu ti-am trimis o invitatie pentru ravansa...:D

lucian_iasi
1st June 2007, 19:29
Liviu castiga numai cu 2-1 :D dar de data asta a jucat cu rezervele asa ca e de inteles :D n-am avut sanse...inca un jucator eliminat..hmmm..al 4 lea in 2 meciuri :groggy: :groggy:

Liviu
1st June 2007, 23:27
Pai primele doua meciuri (unul oficial si unul amical) le-am pierdut cu 5-1 . De abia acum incepe sa se vada mana managerului . :D

Tocmai ce s-a terminat si revansa cu dardar . 4-1 pentru mine , in deplasare . :drak:

PS : traduceri idioate in romana la cronica jocului . Ex : "trage o bombă pe jos și înscrie" dupa ce in alt joc era trecut "trage o bombă pe jos care se scurge liniștit în plasă":lol:

lucian_iasi
1st June 2007, 23:54
Eu maine mai am 2 amicale..la ora 11 si la ora 23 :D sper sa sparg si eu gheata si sa vina si prima victorie :) :D

dardar_3
1st June 2007, 23:58
Pai primele doua meciuri (unul oficial si unul amical) le-am pierdut cu 5-1 . De abia acum incepe sa se vada mana managerului . :D

Tocmai ce s-a terminat si revansa cu dardar . 4-1 pentru mine , in deplasare . :drak:

PS : traduceri idioate in romana la cronica jocului . Ex : "trage o bombă pe jos și înscrie" dupa ce in alt joc era trecut "trage o bombă pe jos care se scurge liniștit în plasă":lol:


Bravo:ok:...

Dupa infrangerea de la ora 14 am concediat tot staff-ul...:drak:...

Si aveau toti moralul sub 50%...:ras-plans:...

Succes mai departe:ok:

lucian_iasi
2nd June 2007, 00:04
Am dat deja ordinele de meci pentru cele 2 de maine...macar o victorie din 2 meciuri..sunt 2 meciuri internationale,care le joc acasa :D

kerosene
3rd June 2007, 23:25
Sâm 2 Iun 2007 (14:09 CET) Am Supersonicii Soveja 2 - 0 The Warriors Of Light

Dum 3 Iun 2007 (14:03 CET) Am Supersonicii Soveja 1 - 0 The Warriors Of Light

Liviu
3rd June 2007, 23:33
Destul de strans :D desi sunt doua divizii intre cele doua echipe .

4-3-3 vad ca da cele mai bune roade .

Spuneti-mi si mie ... un jucator de calitate 60 cat trebuie sa ii dau salariu ? Unuia i-am dat 3000/meci + 1000 prima victorie + casa , masina , 10.000 prima de instalare dar nu a vrut desi mai erau doar cateva oferte .

lucian_iasi
3rd June 2007, 23:34
Pe 1 iunie aveam 6781 fani,azi am 6813 fani ????? :shocked: :shocked: :shocked: :shocked: cum asa?ca am pierdut toate meciurile...............

kerosene
4th June 2007, 11:34
Destul de strans :D desi sunt doua divizii intre cele doua echipe .

4-3-3 vad ca da cele mai bune roade .

Spuneti-mi si mie ... un jucator de calitate 60 cat trebuie sa ii dau salariu ? Unuia i-am dat 3000/meci + 1000 prima victorie + casa , masina , 10.000 prima de instalare dar nu a vrut desi mai erau doar cateva oferte .

Echipa cu care am jucat ambele meciuri,e echipa a 3-a :P
Vreo 3-4 din jucatori au maxim 2-3 la experienta.Si restul ii folosesc mai rar.Dar asa e la inceput.Si eu luam bataie.

E bine ca ai gasit o formula de joc.Daca zici ca merge bine,joaca asa.Dar ai mai putea sa incerci si altele.

Presupun ca jucatorul era pe lista de transferuri,si era gratis.Eu n-am reusit niciodata sa iau vreunu.Pai n-ai de unde sa stii,ca poate vin eu si-i dau bonus d semnare 100000 si ti-l iau.Ca si cum l-as transfera cu 100000.Cel mai bine pui oferta cam cat esti tu dispus sa dai pe el.

dardar_3
4th June 2007, 11:44
Cine doreste un amical astazi dupa amiaza...:drak:...

dardar_3
5th June 2007, 11:40
O revansa de luat...:drak:


Diavolo 2 - 1 The Warriors Of Light
37' 0 - 1 Ionut Croitoru
John Jairo Caas 1 - 1 41'
Emil Balace 2 - 1 86'

lucian_iasi
5th June 2007, 18:24
Dardar am refuzat amicalul care mi l-ai propus vineri de la 15,deoarece mai avem unul vineri de la 19,dar si pentru ca de la 11 mai am un amical cu kerosene.Te-am invitat eu joi de la 19,ca joi n-am decat un meci,tot cu kersoene.

lucian_iasi
5th June 2007, 22:33
Dimineata am castigat primul meci de cand joc soccerproject 2-1 cu FC Horní Kalná.Am fost condus cu 1-0,am egalat cand aveam un jucator eliminat,si am dat golu victoriei tot cu un jucator mai putin(eu 2 eliminati,el 1).:yes: :yes: :yes:

Cu dardar am pierdut 2-0,dar important e ca am castigat un meci.Maine am meci intr-o cupa amicala :)

P.S:Dardar,acum eu am jucat cu rezervele..titularii i-am folosit dimineata :D

kerosene
6th June 2007, 09:53
Pentru a nu avea jucator eliminati,cand iti faci echipa,uita-te la arbitru(tine mouseul pe el sau dai click pe nume) si vezi cat de sever e.Si in functie de severitate iti alegi agresivitatea(coltul din stanga sus,deasupra la tactici).Bine, trebuie sa vezi si jucatorii tai cat de agresivi sunt.Daca au peste 70% atunci o sa iei rosu cam des,mai ales daca alegi agesivitatea le echipa peste 50%.

Si cu meciurile...nu programati prea multe pe zi(pe teren propriu),mai multe zile la rand,daca nu aveti ultimul tip de gazon.Se strica repede.

Dar asa cum vi se pare,ca nu v-am intrebat?Va place jocul?

dardar_3
6th June 2007, 11:44
Ultimele patru meciuri amicale...:D

Wed 6 Jun 2007 (10:16 CET) FrC FK Burundukai 1 - 2 Diavolo
Tue 5 Jun 2007 (14:00 CET) Fr Diavolo 2 - 0 FC *STEAUA IASI*
Tue 5 Jun 2007 (10:08 CET) Fr Diavolo 2 - 1 The Warriors Of Light
Mon 4 Jun 2007 (18:06 CET) Fr Diavolo 3 - 1 FC Obcini


Incet, incet, imi fac echipa... Sa vedem testul din seara asta cu kerosene...:D

Liviu
6th June 2007, 14:45
Si cu meciurile...nu programati prea multe pe zi(pe teren propriu),mai multe zile la rand,daca nu aveti ultimul tip de gazon.Se strica repede.

Dar asa cum vi se pare,ca nu v-am intrebat?Va place jocul?
Asa e , conteaza cred si daca ploua in timpul unui joc sau nu ? Ieri aveam terenul la 98% azi a crescut la 100% dar oricum am gazon hi-tech

Cand intru pe net intru si pe joc . Inseamna ca mie imi place . :)

dardar_3
6th June 2007, 14:47
Ai reusit vreun transfer Liviu?...:D

Mie imi spune ca deocamdata nu pot sa cumpar... insa am luat vreo 4 jucatori mocca... insa le-am umflat contractele si cred ca o sa dau faliment...:D

Sergio_D
6th June 2007, 14:55
tocmai mi-am luat si eu echipa :D

Liviu
6th June 2007, 14:59
N-am reusit niciun transfer , nici nu am mai incercat de cateva zile . Am nevoie de un fundas central si de un mijlocas central , sa vad ce gasesc pana incepe sezonul .

Cu jucatorii gratis e o problema , sunt multi cumparatori si care dau contracte mari ca tine :D , pana la urma cumpar eu unul fara sa dau faliment .

Antrenamentele incep sa dea roade , un jucator care avea calitate 52 cand am inceput acum are 56 si la multi au crescut valorile cu 1-2 unitati . :cool:

dardar_3
6th June 2007, 15:14
E bine.

Eu mi-am luat un portar... care are global rating de 81&....:D...
2 fundasi centrali bunicei... cu o medie de 59 pe meci...
un mijlocas central care desi are 32 de ani eu zic ca merge...:D
plus un atacant care are salariu de 13000 pe meci...:mda:... insa a dat 4 goluri in 3 meciuri...:D


Sergio... care e echipa ta?...:D
kerosene... care e cel mai mare contract din echipa ta?...:D

PS: Primul lucru pe care il caut la un jucator pe care vreau sa il iau ma uit la aggression...:D... Sa fie cat mai mic procentul...

Sergio_D
6th June 2007, 15:18
Echipa mea e Pandurii :D

Mai multe detalii, ceva mai tarziu. Acum vad ca e inaccesibil site-ul din cauza simularilor :rolleyes:

Liviu
6th June 2007, 15:19
13000 pe meci...:mda:... insa a dat 4 goluri in 3 meciuri...:D

:shock: mamaa...daca il bagi in fiecare meci din campionat + cupa + amicale te costa pe sezon peste 500.000 :groggy:
Cel mai mult am oferit pe unul de calitate 68% 3000/meci si 10.000 bonus la semnare .

dardar_3
6th June 2007, 15:23
Pai cred ca o sa il vand...:D... Si cu banii luati... imi iau alt jucator...:D

dardar_3
6th June 2007, 15:41
Acum am vazut ca portarul respectiv isi incaseaza vreo 21 de mii pe meci...:mda:... Nenorocitu...:drak:...


PS: Caut sponsor...:D

kerosene
6th June 2007, 17:30
E bine.

Eu mi-am luat un portar... care are global rating de 81&....
2 fundasi centrali bunicei... cu o medie de 59 pe meci...
un mijlocas central care desi are 32 de ani eu zic ca merge...
plus un atacant care are salariu de 13000 pe meci...:mda:... insa a dat 4 goluri in 3 meciuri...:D


Sergio... care e echipa ta?...
kerosene... care e cel mai mare contract din echipa ta?...:D

PS: Primul lucru pe care il caut la un jucator pe care vreau sa il iau ma uit la aggression...:D... Sa fie cat mai mic procentul...

Ca salariu,cel mai mare are 6800 pe meci.Dar am luat unul tanar acum vreo luna si n-am fost atent,si i-am dat la bonus de victorie 30000 plus 3000 salariu.Si daca joaca si mai si castig,mai dau 30000 in plus la aia 80000 salariu la toata echipa.

La agresiune ma uit si eu.Mai ales in cazul portarilor.Dar daca e foarte bun...merge si mai agresiv.Pana acum n-am luat rosu la portar,desi ia galben cam meci de meci.

Vedeti ca vand eu niste jucatori.Ieftini si buni :D Un pic cam batrani dar...cu experienta multa ;)

Aoleu luci...:D

Supersonicii Soveja 5 - 1 FC *STEAUA IASI*
Clement Lovin 1 - 0 9'
Anderson Machado 2 - 0 23'
Eduard Angheluta 3 - 0 49'
Clement Lovin 4 - 0 58'
71' 4 - 1 Ionut Adrian
Pablo Alfaro Celada 5 - 1 79'


Am jucat cu echipa a 3-a (sa ma laud si eu putin) :D

dardar_3
6th June 2007, 18:02
Insa nu se iau in calcul si amicalele, nu?
...:D

Ca am vazut ca nu am platit cine stie ce salarii...:D

lucian_iasi
6th June 2007, 22:16
Aoleu luci...:D

Supersonicii Soveja 5 - 1 FC *STEAUA IASI*
Clement Lovin 1 - 0 9'
Anderson Machado 2 - 0 23'
Eduard Angheluta 3 - 0 49'
Clement Lovin 4 - 0 58'
71' 4 - 1 Ionut Adrian
Pablo Alfaro Celada 5 - 1 79'


Am jucat cu echipa a 3-a (sa ma laud si eu putin) :D

E un rezultat normal..si daca aveai 2-3 eliminati ma bateai :)

dardar_3
7th June 2007, 00:23
Supersonicii Soveja 3 - 2 Diavolo
3' 0 - 1 John Jairo Caas
Martin Nìmec 1 - 1 32'
Pablo Alfaro Celada 2 - 1 38'
40' 2 - 2 John Jairo Caas
Pablo Alfaro Celada 3 - 2 85'

De nu ar fi fost minutul ala fatidic...'85(aproape meci de meci iau gol in min 85...:()...

PS: Oricum kerosene tot cu echipa a3-a a jucat...:ok:

Hard
7th June 2007, 00:24
eu ce tre sa fac sa ma inscriu?:D

dardar_3
7th June 2007, 00:35
Baga acilea:

http://www.soccerproject.com/login.php


Si apoi poate facem o cupa OLS...:D numai daca kerosene intra cu echipa a treia ca are vreo 6 luni avans...:D

dardar_3
7th June 2007, 15:36
Uite ca mi-am luat revansa cu adevarat fata de Liviu....:D


Diavolo 3 - 1 The Warriors Of Light
John Jairo Caas 1 - 0 12'
16' 1 - 1 Florin Marin
John Jairo Caas 2 - 1 18'
John Jairo Caas 3 - 1 67'


PS: E bun Caas asta...:D... 7 goluri in ultimele 3 meciuri in care l-am folosit...:D... Insa are salariu de 13000 si tre sa il vand...:mda:... ca dau faliment

Liviu
7th June 2007, 15:49
Da , ai facut multe transferuri reusite , felicitari :ok:

Incerc pana maine si eu sa fac primele mele transferuri - un fundas de 65 si un mijlocas de 70 , daca nu , mai am si alte variante , sa vedem ce iese . Vreau sa fac macar doua-trei transferuri pana luni, cand incepe sezonul . Pentru ceea ce vreau de la viitorul sezon , cred ca am nevoie de cel putin 5 jucatori buni .

Nu ma bag deocamdata cu jucatori scumpi , ofer salarii pana in 3-4000/meci .

dardar_3
7th June 2007, 16:02
Multam...:D....


Pana acum sunt inscrisi cu echipe:

Liviu - The Warriors Of Light
Sergio_D - Pandurii
kerosene - Supersonicii Soveja
Iulian_Lazialul - SS Lazio Iulian
lucian_iasi - FC *STEAUA IASI*
Hardliner - FC Stelistii din Galati :happy


si eu... cu Diavolo:D

Hard
7th June 2007, 22:22
nu rade ma :D
stai ca eu acum invat:D

lucian_iasi
7th June 2007, 23:34
FC *STEAUA IASI* 2 - 1 Diavolo

Am jucat cu rezervele :cry: :cry:

Probabil ca tu ai jucat cu a treia echipa :) :)

@kerosene:daca-i bun...asta e :) :D

kerosene
7th June 2007, 23:37
Supersonicii Soveja 4 - 1 FC *STEAUA IASI*
Eduard Angheluta 1 - 0 11'
Eduard Angheluta 2 - 0 20'
42' 2 - 1 Ionut Adrian
Eduard Angheluta 3 - 1 46'
Eduard Angheluta 4 - 1 76'


Supersonicii Soveja 2 - 1 Diavolo
18' 0 - 1 Emil Balace
Eduard Angheluta 1 - 1 56'
Eduard Angheluta 2 - 1 83'


V-a executat Angheluta asta pe amandoi :happy :P

dardar_3
8th June 2007, 00:35
Stiu...:D... Are echipa buna kerosene... chiar daca e a 3-a ...:drak:...

lucian... si eu am jucat cu rezervele...:D...
La mine au toti moralul scazut ca am schimbat antrenori si pe unii i-am pus pe lista de transferuri...:D

dardar_3
8th June 2007, 01:22
Am aranjat o cupa OLS intre 4 echipe...:D...

kerosene... tu vei organiza pe urmatoarea ... Nu de alta... da sa ne punem si noi pe picioare...:drak:... ca ne bati si cu echipa a3-a....:D



PS: Sergio, Hard, lucian_iasi sau Iulian Lazialul va astept sa va inscrieti... mai sunt 2 locuri...:D

Liviu si cu mine suntem deja inscrisi...:D

lucian_iasi
8th June 2007, 01:27
M-am inscris :D :D

dardar_3
8th June 2007, 01:30
Mai e un loc...

Hai Hard... stiu ca poti sa salvezi locu 4:D

Hard
8th June 2007, 02:13
bine ma,sa nu ziceti ca ati iesit ultimul:D
acum am citit ca tre sa pun la bataie si o suma de bani,hotule care esti,ai vazut ca ma scot banii din casa?:lol: nici toalete destule nu am....

dardar_3
8th June 2007, 10:26
:happy....

Pai daca o sa castigi competitia iei de 4 ori mai mult cat ai pus...:groggy:... un fel de caritas...:D

Se vor disputa toate meciurile in grupa, sistem tur-retur si apoi locu1 cu locul4 in semifinale si locul2 cu locul3.

Mult succes:ok:....

Primele mele meciuri:

- Mon 11 Jun 2007 (18:00:00 CET) : The Warriors Of Light - Diavolo
- Thu 14 Jun 2007 (10:00:00 CET) : Diavolo - FC Stelistii din Galati
- Sun 17 Jun 2007 (14:00:00 CET) : FC *STEAUA IASI* - Diavolo
- Wed 20 Jun 2007 (14:00:00 CET) : Diavolo - The Warriors Of Light
- Sat 23 Jun 2007 (10:00:00 CET) : FC Stelistii din Galati - Diavolo
- Tue 26 Jun 2007 (10:00:00 CET) : Diavolo - FC *STEAUA IASI*



PS: kerosene sa nu fii suparat pe mine ca nu te-am invitat...:D Mai lasa sa treaca 2-3 sapt sa ne facem si noi echipa...:D

Liviu
8th June 2007, 12:27
Am realizat primul meu transfer :ok: , un fundas central la 29 de ani si calitate 70 . Nu a avut evolutii prea stralucite la ultima echipa dar merita riscul pentru 1 euro cat am platit pe el si salariu de 1000/meci . Titular incontestabil diseara , cu Diavolo . :cool:

dardar_3
8th June 2007, 12:29
Un amical azi dimineata:

Diavolo 2 - 1 FC Obcini
28' 0 - 1 Ionut Botez
John Jairo Caas 1 - 1 35'
John Jairo Caas 2 - 1 87'

Si JJ Caas isi mareste numarul de goluri... multe dintre ele dupa minutul '80...:D

dardar_3
8th June 2007, 12:36
Am luat si eu azi dimineata un fundas dreapta cu 1 euro...:D

http://img507.imageshack.us/img507/3587/crusuef9.jpg


si un portar cu 10 euro...:D

http://img181.imageshack.us/img181/7306/cernyxq8.jpg

Sunt ei cam batranei...:D... dar fac performanta...:drak:

dardar_3
8th June 2007, 15:34
Un meci amical:

Diavolo 1 - 2 V©B TU Ostrava
John Jairo Caas 1 - 0 28'
51' 1 - 1 Oskar Krehac
81' 1 - 2 Oskar Krehac


:(

Insa astia tocmai au promovat in divizia F... :D

kerosene
8th June 2007, 16:19
PS: kerosene sa nu fii suparat pe mine ca nu te-am invitat...:D Mai lasa sa treaca 2-3 sapt sa ne facem si noi echipa...:D


:happy
Stai ma linistit.Ai facut foarte bine ca jucati intre voi.Mai ales ca toti sunteti la inceput.
Eu joc cu castigatoru` :D

De abia astept sa va faceti si voi echipe mai serioase.Dar voi mai avea de asteptat.:rolleyes:

dardar_3
8th June 2007, 16:54
Dap... apropo.. cam cat valoreaza JJ Caas de la mine?...:drak:...

Liviu
8th June 2007, 17:08
Tot cautand ieri jucatori transferabil am dat peste unul de calitate 20 :groggy: la 19 ani pe care se cereau ... 10 milioane :shock: si DA ... era un cumparator !

Caas asta al tau joaca 3 meciuri pe zi sau nu va juca diseara ? :rolleyes:

dardar_3
8th June 2007, 17:23
Joaca si Caas... a jucat deja doua meciuri azi...:D... si mai joaca doua...:D...

Ca ii scade cu 2 procente fitnesu per meci...:D


Cat despre jucatorii aia de 10 milioane varza... cred ca sunt invarteli ai unor manageri cu mai multe echipe...;)

Hard
8th June 2007, 22:37
Am realizat primul meu transfer :ok: , un fundas central la 29 de ani si calitate 70 . Nu a avut evolutii prea stralucite la ultima echipa dar merita riscul pentru 1 euro cat am platit pe el si salariu de 1000/meci . Titular incontestabil diseara , cu Diavolo . :cool:

de ce spui ca ai meci diseara cu diavolo,daca eu in programul lui diavolo:drak: vad ca primul meci il are luni.Lamuriti-ma:D

Liviu
8th June 2007, 22:47
de ce spui ca ai meci diseara cu diavolo,daca eu in programul lui diavolo:drak: vad ca primul meci il are luni.Lamuriti-ma:D
:rolleyes:
25851

dardar_3
8th June 2007, 22:48
Pai doar pana in seara asta se fac amicale si de maine sunt programarile la ligi...:D...

Poate picam in aceeasi liga, desi e probabilitatea mica...:D


Al trei-lea meci de azi:

FC *STEAUA IASI* 2 - 3 Diavolo
3' 0 - 1 Lucian Munteanu
45' 0 - 2 Lucian Munteanu
Mihail Mirea 1 - 2 47'
52' 1 - 3 John Jairo Caas
Mihail Mirea 2 - 3 58'


JJ Caas si-a facut incalzirea pentru meciul cu Liviu...:drak:...

Hard
8th June 2007, 23:27
deci eu acum tre sa astept nu ?:cry:

dardar_3
8th June 2007, 23:33
The Warriors Of Light 0 - 0 Diavolo


Hard ... pana maine.... incearca niste transferuri la jucatori gratis...:D

PS: E primul rezultat de egalitate in 20 de meciuri pana acum...:D

Liviu
9th June 2007, 01:17
Pai la 5-4-1 , cum am jucat , un 0-0 era previzibil . :D

Ce am observat . E mai practic sa te orientezi pe jucatorii care au pret de transfer de la 1 euro pana la cateva mii . La jucatorii gratis sunt zeci de oferte pentru ei , iti pierzi timpul , trebuie sa le dai salarii enorme . In schimb , pentru cei transferabili pe sume mici nu sunt cumparatori prea multi , poti fi chiar singurul si dai un salariu mai mic .

Spre exemplu , am vrut zilele trecute sa iau gratis un fundas de 65 dar existau 86 de oferte pentru el :groggy:, i-am oferit 4000 dar degeaba , cine stie cat oferisera ceilalti . Am gasit in schimb unul de calitate 70 , la 1 euro , am fost singurul cumparator , ii dau 1000/meci si la primul meci a avut forma 56 .

Si inca o chestie . E deranjant ca scoutul sa nu poate face mai mult de 4 oferte in acelasi timp . Odata cu cresterea calitatii lui (il trimit la curs) , poate face mai mutle transferuri ? :confused: Vad ca nu am voie cu mai multi scouteri .

kerosene
9th June 2007, 11:08
Tot cautand ieri jucatori transferabil am dat peste unul de calitate 20 :groggy: la 19 ani pe care se cereau ... 10 milioane :shock: si DA ... era un cumparator !

Pai depinde ce scoala de juniori avea ala care vindea jucatorul.Si depinde cat avea la skillurile principale(alea cu negru).Daca le avea pe alea crescute si erau peste 80-85,se pot face oferte.Dar poate fi si o manevra.



Cat despre jucatorii aia de 10 milioane varza... cred ca sunt invarteli ai unor manageri cu mai multe echipe...;)

se poate sa fie si asa.Dar va sfatuiesc sa nu faceti oferte prea mari pt astfel de jucatori si nici sa nu aveti mai mult de o echipa pt ca va descopera imediat si va baneaza,indiferent de liga,pozitie si chiar daca esti membru SPFA.




Si inca o chestie . E deranjant ca scoutul sa nu poate face mai mult de 4 oferte in acelasi timp . Odata cu cresterea calitatii lui (il trimit la curs) , poate face mai mutle transferuri ? :confused: Vad ca nu am voie cu mai multi scouteri .

Nu am stat sa ma uit,dar cu el 100% stiu ca am facut vreo 6-7 oferte la un momentdat.Deci inseamna ca la 100% nu mai ai restrictie.
Si vedeti ca trebuie sa ai un anumit nr de jucatori.Nu stiu sigur cat e.Parca 32.Daca ai mai mult de 32 de jucatori,nu mai poti face oferte.Dar iti pot veni la echipa numai jucatori de la tineret.Astia nu au limita.


Dap... apropo.. cam cat valoreaza JJ Caas de la mine?...

Nu stiu ce valori are.Si acum nu pot sa vad ca e simulare. :D Am sa-ti spun.

Si inca ceva.Vreau sa va invit sa participati la Campionatul Romaniei de Soccerproject.Este un turneu amical facut pt romani,in care se joaca amicale,tip campionat(tur-retur) si acum se va face si liga a 2-a (unde am retrogradat si eu :D )
Dar ce vreau sa va rog,daca va inscrieti,sa va tineti de treaba,sa fiti seriosi si sa trimiteti invitatiile pt amicale la timp.
Aceasta este pt editia a 2-a.Prima se joca inca.

Aici gasiti mai multe informatii.Daca aveti nelamuriri,ma puteti intreba pe mine aici,sau pe forumul soccerproject.
Pentru a posta pe forum trebuie sa va faceti cont.Eu zic ca merita.
http://forum.soccerproject.com/viewtopic.php?t=87960&start=15&postdays=0&postorder=asc&highlight=

lucian_iasi
11th June 2007, 07:36
Am castigat in campionat :yeah: :yes:

FC *STEAUA IASI* 4 - 3 FC Club De Wijk Brugge :yeah: :yeah: :yes: :yes:
Vladut David 1 - 0 14'
Daniel Serban 2 - 0 36'
44' 2 - 1 Philippe Svetlicic
47' 2 - 2 Mamar De Oliveira
Ionut Adrian 3 - 2 65'
Daniel Serban 4 - 2 79'
85' 4 - 3 Kristof de Oliviera

Hard
11th June 2007, 08:44
si eu frate,de necrezut primul meci,am castigat cu 3-0 in deplasare :happy..deja cred ca imi schimb obiectivele :happy

kerosene
11th June 2007, 09:38
Felicitari baieti.Ati castigat toti in afara de Sergio cu Pandurii. :D
Si eu de abia am castigat cu 1-0 cu o echipa bot.Dar e inceput de sezon,le ia ceva pana se incalzesc :D

Liviu
11th June 2007, 11:00
Da , am inceput bine , un 3-0 cu o echipa care a terminat in fata echipei mele sezonul trecut iar etapa viitoare am meci cu o echipa de bot deci toate sansele sa am 6 puncte maine .

A vrut dardar sa-mi "sufle" :drak: un jucator , un anume Marcelo Inzaghi :D dar nu a reusit .
Kerosene , am acceptat numai amicalul de vineri , duminica am doua meciuri pe care le voi juca ambele cu rezervele (inclusiv Cupa OLS) , iar titularii au odihna in weekend . :D

Life
11th June 2007, 11:25
eu am pierdut cu 1-0 in fata unei echipe mai bune decat a mea ... Oricum ma concentrez mai mult pe trophymanager !

Hard
11th June 2007, 22:02
am facut 2-2 cu FC Steaua Iasi,dar arbitrul Muyle mi-a eliminat 2 jucatori..

lucian_iasi
11th June 2007, 22:06
Nu-i nimic si eu am avut multi eliminati la inceput,dar acu nu mai am :D

Hard
11th June 2007, 22:33
cat i-ai dat arbitrului zi drept.

lucian_iasi
11th June 2007, 22:36
500,000 euro :lol: :cry: :cry:

acu serios,nu i-am dat nimic..daca joci dur..si in plus am vazut ca arbitrul era la 82%(parca) strictete..si probabil tu ai avut agresivitatea ridicata

Liviu
11th June 2007, 22:49
In celalat meci al cupei OLS :
The Warriors Of Light 0 - 2 Diavolo
36' 0 - 1 John Jairo Caas
49' 0 - 2 David Kuèera

In fine , am jucat cu rezervele (niciun jucator care a invins azi in campionat nu a jucat aici) si asa voi juca si restul turneului in meciurile din zilele cu meci in Liga . Dardar si-a luat avant mai repede decat noi :drak: , are nu stiu cate transferuri , sa vedem cat il tine buzunarul . ;)

Hard
11th June 2007, 23:13
am avut agresivitatea mai mica ca a ta.in fine,m-a facut si la mine acasa...cand il mai prind ii rup o coasta,mama lui de cioflingar.

Liviu
12th June 2007, 01:07
Kerosene , se dau intr-adevar bonusurile astea la finalul sezonului in functie de locul ocupat , cum am gasit pe forumul lor ?


1st in H: 600 000
2nd in H: 480 000
3rd in H: 360 000
4th in H: 240 000
5th in H: 120 000

dardar_3
12th June 2007, 02:20
Salutare baieti!

Am fost un timp plecat si de-aia l-am pierdut pe Marcelo Inzaghi....:(...

In primul meci din campionat am facut scor...:drak:

Arsenal County 1 - 6 Diavolo
10' 0 - 1 Virgil Botez
31' 0 - 2 Lewis Wesson
41' 0 - 3 Lewis Wesson
72' 0 - 4 Lucian Munteanu
Ian Wijasmara 1 - 4 77'
86' 1 - 5 Virgil Botez
89' 1 - 6 John Jairo Caas


Pana acum am cumparat vreo 10 jucatori... si am vandut unul...:D

lui poli_iasi: un fundas de 33 de ani care avea global rating de 84...:(...pe 200k pentru ca ii dadusem din greseala salariu de 21.000 per meci plus bonus la victorie de 7.000... Si ma ruina...:D

kerosene
12th June 2007, 09:15
Kerosene , se dau intr-adevar bonusurile astea la finalul sezonului in functie de locul ocupat , cum am gasit pe forumul lor ?

cu siguranta.Tot ce e anuntat sau ce e scris la reguli se intampla.
uite aici.pt sezonul trecut

9 Iun 2007 + € 650.000,00 Premiu in bani obtinut pentru (poziția 1) în divizia G.530

dardar_3
12th June 2007, 10:22
Se pare ca au existat niste probleme cu etapa asta...:D... ca vad ca acum se disputa... desi scria ca la 4 dimineata...:drak:...

lucian_iasi
12th June 2007, 11:57
Inca o victorie in campionat,in deplasare,de aceasta data mult mai clara,4-1 :D :D :yeah:

FC Ventspils 1 - 4 FC *STEAUA IASI*
Hwa-Pyung Park 1 - 0 12'
32' 1 - 1 Daniel Serban
54' 1 - 2 Vladut David
80' 1 - 3 Daniel Serban
87' 1 - 4 Daniel Serban

dardar_3
12th June 2007, 12:01
Bravo lucian:ok:...

Deci te bati pentru promovare...:D...

PS: Cat i-ai dat contract fundasului de 33 de ani de la mine... care l-ai luat cu 200k?...:D

dardar_3
12th June 2007, 12:11
Etapa a doua:
Diavolo 3 - 0 jordansteam
John Jairo Caas 1 - 0 24'
John Jairo Caas 2 - 0 40'
John Jairo Caas 3 - 0 47'

lucian_iasi
12th June 2007, 12:13
Nu se stie daca ma bat pentru promovare..ramane de vazut :ok:

Urmatoarea etapa o am cu lideru..acolo se vede daca ma pot bate pentru promovare sau nu

15000 parca(sper sa nu gresesc)

Bv dardar :ok:

Liviu
12th June 2007, 12:42
Salutare baieti!

Am fost un timp plecat si de-aia l-am pierdut pe Marcelo Inzaghi....:(...
:drak:
Sturm Elbasan 0 - 5 The Warriors Of Light
9' 0 - 1 Marcelo Inzaghi
48' 0 - 2 Marcelo Inzaghi
60' 0 - 3 Marcelo Inzaghi
70' 0 - 4 Florin Marin
81' 0 - 5 Florin Marin

Momentan sunt lider in H.140 , sa vedem ce voi face cand vor incepe si derbyurile .

Hard
12th June 2007, 12:56
cat bulan am avut :D

FC Stelistii din Galati 2 - 1 FC malaha
Florin Pavel 1 - 0 15'
53' 1 - 1 Gauthier Song
Florin Pavel 2 - 1 86'

Liviu,a dat Flocea 2 goluri la tine ?:happy bun jucator:D
am facut o reducere de 1 usd la pretul biletelor si au venit la meci 2600 de spectatori:D

Life
12th June 2007, 13:18
ma puteti invita si pe mine la cupa asta ?

dardar_3
12th June 2007, 15:09
Pai e inceputa deocamdata....

La editiile viitoare. Insa poti face tu o cupa privata si sa inviti pe cine vrei...:ok:

Life
12th June 2007, 15:13
sper ca ma veti invita la editia viitoare ... pana atunci succes tuturor !

dardar_3
12th June 2007, 15:18
Multumim...

Eventual baga si tu aici numele echipei sa facem niste amicale...
Sa rulam lotul...:drak:...

dardar_3
12th June 2007, 15:27
Un amical de lux:drak:


Diavolo 3 - 2 FC Stelistii din Galati
Emil Balace 1 - 0 21'
Martin Procházka 2 - 0 22'
Miloslav Gerych 3 - 0 57'
80' 3 - 1 Iulian Ivanescu
85' 3 - 2 Iulian Ivanescu

Liviu
12th June 2007, 16:52
Dardar , nu joc amicale decat marti si vineri , sa-mi odihnesc si eu jucatorii in pauzele de Liga , unii au ajuns la conditie 70 . Vineri e data ocupata , daca vrei trimite o invitatie pentru azi la 19 . ;)

La voi calitatile jucatorilor cresc la fel de mult dupa antrenamente ? I-am luat cu calitati globale de 45-50 si acum multi au peste 50 unii chiar si 56 , dupa 10 zile la fiecare a crescut calitatea cu 3-5 unitati . In ritmul asta , pana la sfarsitul sezonului o sa ajunga toti superjucatori . :D

Liviu,a dat Flocea 2 goluri la tine ?:happy bun jucator:D
am facut o reducere de 1 usd la pretul biletelor si au venit la meci 2600 de spectatori:D
Da , e bun , pun biciul pe el la antrenamente si rezultatele se vad , ii rupe in viteza pe adversari :drak: 6 goluri in 8 partide , netransferabil . :rolleyes:

Eu am pus biletul 12 E si am stadionul plin , cred ca o sa revin la 15 E .

dardar_3
12th June 2007, 17:20
Ti-am trimis invitatie Liviu...:drak:...

Iti recomand sa pui 13 E biletul la amicale...:D si 17 la meciuri din liga... insa in functie de pozitia de clasament a adversarului...:D

Life
12th June 2007, 17:31
numele echipei mele e Bloo Life !

dardar_3
12th June 2007, 17:55
Ti-am trimis si tie invitatie Life...:ok: Pentru maine seara...;)

Life
12th June 2007, 19:02
^ multumesc ... iti zic ca un user bun ce sunt ca arbitrul are la strictete 93 % sau ceva de genul asa ca lasa agresivitatea pana'n 10 !

Liviu
12th June 2007, 19:41
Meci spectaculos intre echipa mea secunda si a lui dardar (si la el cred ca au fost multe rezerve) :

Diavolo 2 - 3 The Warriors Of Light
Miloslav Gerych 1 - 0 1'
40' 1 - 1 Alin Ilie
64' 1 - 2 Alin Ilie
Alexandru Dobre 2 - 2 86'
91' 2 - 3 Ionut Ionita

Si am mai castigat ceva suporteri in total 300 de la inscriere si am ajuns la 4221 si 99% satisfactia fanilor .

dardar_3
12th June 2007, 21:55
Felcitari pentru victorie...:ok:...

Am schimbat toata echipa... titularii ii las pentru kerosene...:evil:...poate il bat si eu o data...:(....:D

kerosene
12th June 2007, 23:10
La voi calitatile jucatorilor cresc la fel de mult dupa antrenamente ? I-am luat cu calitati globale de 45-50 si acum multi au peste 50 unii chiar si 56 , dupa 10 zile la fiecare a crescut calitatea cu 3-5 unitati . In ritmul asta , pana la sfarsitul sezonului o sa ajunga toti superjucatori . :D


Eu am pus biletul 12 E si am stadionul plin , cred ca o sa revin la 15 E .


Cand sunt tineri cresc ceva mai repede.Dar nu te astepta sa-ti ajunga toti pe la 80.Depinde de scoala de juniori pe care a avut-o repectivul,asta daca ai cumparat jucatori.Daca sunt ai tai,pe care ti i-a dat de la inceput..depinde...unii vor fi mai buni,altii mai prosti...dupa soi :D
Oricum,jucator peste 90 nu am vazut pana acum.E adevarat ca nici nu am stat sa caut dar daca exista sunt foarte rari.

Pretul ti-l pui in functie de cati vin la stadion.Vezi si tu,cand se umple stadionul.Dar mai depinde si de ce ai construit pe stadion.Daca unii sunt nemultumiti,nu veti avea niciodata stadionul plin.Stiti voi,cu Wc ,cu parcari,etc.Cu cat mariti nr locurilor,va trebui sa mariti si din restul facilitatilor.

@dardar>Sa vedem :evil:

dardar_3
12th June 2007, 23:14
O victorie mare...:evil:...

Diavolo 1 - 0 Supersonicii Soveja
Miloslav Gerych (P) 1 - 0 87'

Obtinuta cred cu a treia echipa a lui kerosene.

Cateva statistici dupa care se alcatuieste scorul:

37% Defence 40%
21% Midfield 30%
34% Attack 19%
_____________________________
92% 89%


/OLE/

kerosene
12th June 2007, 23:27
O victorie mare...:evil:...

Diavolo 1 - 0 Supersonicii Soveja
Miloslav Gerych (P) 1 - 0 87'

Obtinuta cred cu a treia echipa a lui kerosene.

Cateva statistici dupa care se alcatuieste scorul:

37% Defence 40%
21% Midfield 30%
34% Attack 19%
_____________________________
92% 89%


/OLE/

Iar cu penalty frate...si-n ultimile minute.Fura arbitrii astia...huoooooooooooooo :mda: :D

Da,cam dupa alea iese rezultatul.

dardar_3
12th June 2007, 23:34
Stiu insa sa stii ca ala n-a fost Corcodean...:cry:...

kerosene
13th June 2007, 00:00
Nu,dar a fost asta
Detalii despre arbitrul:
Philip Vermeirsch

Strictețe 25 %

Care-l aveti pe asta arbitru in deplasare...nasol.Tine cu gazdele :D

dardar_3
13th June 2007, 00:14
Pai daca i-a placut gratarelul facut de mine...:cry:...

Life
13th June 2007, 11:03
^ dardar_3 sa vezi ce ti-o iei azi !


Glumeam ... sunt slab la soccerproject !
:P

dardar_3
13th June 2007, 11:15
Un meci amical cu lucian_iasi:

Diavolo 2 - 0 FC *STEAUA IASI*
Virgil Botez 1 - 0 26'
Virgil Botez 2 - 0 79'


PS: Life... vom vedea...:drak:.... avand in vedere ca maine sunt meciuri in liga o sa folosesc formatia a doua...:D

dardar_3
13th June 2007, 11:53
S-au tras la sorti meciurile pentru Cupa SP.

Am avut bulan in primul tur si am picat cu o echipa slabuta din div H.

K__Lierse__SK vs Diavolo


:D


kerosene a picat cu una din G
Hard a picat cu una din F...:happy
lucian si liviu au picat cu echipe din G...:D

Liviu
13th June 2007, 11:57
Hmmm... eu am picat cu fc liboèanskę dűeváci , locul 1 in G.522 :(

Bine macar ca joc acasa , mai fac ceva banuti . Oricum , aia nu e competitie pentru razboinicii mei , miercurea e zi de odihna , nu ne intereseaza cupa .:rolleyes:

kerosene
13th June 2007, 11:58
poate ne intalnim pe parcurs :D

dardar_3
13th June 2007, 12:01
Slabe sanse... de turul 1 cred ca trec, dar apoi....:(:(...:D


@Liviu... banii se vor imparti jumi-juma cu echipa adversa...:D

dardar_3
13th June 2007, 12:04
Joca cineva un amical la simularea de la ora 14?...:D


Astept invitatie...:D sa rulez si eu lotul... ca am 39 de jucatori...:D

Liviu
13th June 2007, 12:11
sa rulez si eu lotul... ca am 39 de jucatori...:D
39 ... scuza-mi indiscretia ... cati bani mai ai ? :D Banuiesc ca nu i-ai luat pe toti gratis si nu joaca pe banane . Eu am 26 , am facut doar 3 transferuri pana acum . :no:

kerosene
13th June 2007, 12:15
A trimis-o pe domnisoara Ionascu sa ia credit de la banca, 10 mil euroi.
Sau o lasam pe mama? :D

lucian_iasi
13th June 2007, 12:17
S-au tras la sorti meciurile pentru Cupa SP.


lucian si liviu au picat cu echipe din G...:D


Daca asta mi-e norocul :)

Eu am 27 jucatori

dardar_3
13th June 2007, 12:17
Pai mai am 2milioane si 800 de mii... cu un imprumut de 2 milioane 500 pe 56 de saptamani.(dau inapoi mai mult cu 250k).

Am facut o investitie de inca 1000 de scaune la stadion.
Am vandut un jucator pe care il luasem mocca si ii dadusem salariu mare cu 200k...:)


PS: Arta manageriala...:drak:

lucian_iasi
13th June 2007, 15:31
Al doilea meci cu dardar azi,a doua infrangere si tot cu 2-0,,,imi imaginez ca ai bagat rezervele :) eu am jucat cu titularii :(

dardar_3
13th June 2007, 16:00
Nu am bagat numai rezerve.
Am pus si vreo 5 titulari.(2 achizitii pe care le-am testat...:D)

kerosene
13th June 2007, 18:15
dardar asta e in plina campanie de achizitii. :D

E pus pe treaba.Vrea sa joace in CL la anu` :P

dardar_3
13th June 2007, 18:27
Asa e...:evil:...

Am facut o treaba buna cu achizitiile...
Insa am descoperit un bug... ce-i drept fara sa vreau...

Aveam la un moment dat vreo 7 posibile veniri si boardul nu imi mai dadea voie sa mai fac oferte(automat sa cumpar), intrucat aveam deja multi jucatori. cu toate ca scoutul imi permitea sa fac 8 oferte.

Din astia 7, unul trebuia sa imi vina pe mocca. Am vrut sa renunt la el ca sa imi iau un alt jucator(singurul la care puteam sa ii dau cancel pentru ca la restul aveam cea mai mare valoare licitata). Am renuntat la el, insa mi-a dat acelasi mesaj... ca boardul nu e de acord sa mai fac transferuri... nu ca nu as mai avea bani..:evil:...

Acelasi lucru mi s-a intamplat si azi... aveam un CB cu rating79, ce-i drept de 32 de ani cu o oferta de 350k. A venit unul si a licitat 400k si nu am vrut sa dau mai mult, cu gandul ca mai pot lua unul mai tanar, dar cu rating mai mic.
Insa din nou acelasi mesaj, ca nu mai pot face transferuri.:(

Am vreo 10 pe lista de vanzari si unul sau doi ii vand sigur...:D....


PS: vreau sa ajung in E in maxim 3-4 sezoane...:drak:

dardar_3
13th June 2007, 23:36
Al trei-lea amical pe ziua de azi...:drak:

Diavolo 3 - 0 Bloo Life
Virgil Botez (P) 1 - 0 20'
Virgil Botez 2 - 0 64'
Virgil Botez 3 - 0 85'

lucian_iasi
13th June 2007, 23:43
Ai rezultate bune azi :) 3 victorii si 7-0 golaveraj .bv tie :) :ok:

dardar_3
13th June 2007, 23:57
Multam.... punand la socoteala si victoria de-aseara cu kerosene se pare ca sunt pe drumul cel bun...:drak:

dardar_3
14th June 2007, 00:16
Maine va fi executarea lui Hard.... in direct... de la ora 11.00....:D

Hard
14th June 2007, 00:21
pai am luat bataie si in amical...ce ai vrea acum?sunt la inceput,multumit de rezultate oricum:ok:

dardar_3
14th June 2007, 00:25
Uite hai ca bag echipa a3-a sa evit o confruntare in semifinale cu tine...:drak:...

Hard
14th June 2007, 00:34
eu nici de 2 echipe nu am :happy dar maine am 2 meciuri foarte importante,dupa care ma voi decide daca se merita sa investesc in echipa mea.succes maine;)

dardar_3
14th June 2007, 00:51
Merci... in campionat am meci relativ usor... insa imi voi folosi primul 11 pentru a face golaveraj...:drak:


Am pana acum 17 achizitii...:drak:... 7 pe free pana sa inceapa sezonul....
Si 10 dupa ce a inceput sezonul....

Am vandut insa si 3 jucatori... pentru ca aveau salarii prea mari....


PS: Cine vrea un portar de calitate poate sa il ia pe urmatorul:
http://img402.imageshack.us/img402/9985/kerchevuf8.jpg

Cu numai 1 euro...:drak:...

Portarul este foarte bun... scoate 56 pe meci... Eu il dau pentru ca nu il pot folosi in prima echipa deoarece are salariu de 21.000 pe meci si 5.000 la victorie...:(... E luat pe mocca si i-am dat si prima de instalare de 300.000:(... Daca reusiti sa ii dati un salariu de maxim 6000 plus 1000-2000 bonus de victorie plus ceva banuti de buzunar vi-l recomand...:ok:
i

Hard
14th June 2007, 01:40
fugi ma de aici cu prostiile:D
nu vreau sa ii invat pe ai mei cu bani.deviza mea e munca multa bani putini,ce naiba:D

dardar_3
14th June 2007, 01:47
Haidi bre... scapa-ma si pe mine de el... :cry:

Hard
14th June 2007, 08:38
am furat-o in campionat cu 2-0,deci sunt decis sa fac investitii imense.

dardar_3
14th June 2007, 09:45
Asa ca iti recomand portarul....:drak:


A treia etapa in campionat:

FC Újpest 1 - 7 Diavolo
Phan Van Tai Loi 1 - 0 1'
12' 1 - 1 John Jairo Caas
19' 1 - 2 Michal Herda
59' 1 - 3 Michal Herda
66' 1 - 4 Miloslav Gerych
73' 1 - 5 Cheikh Snelders
82' 1 - 6 Cheikh Snelders
91' 1 - 7 Michal Herda

Life
14th June 2007, 09:49
am castigat si eu in campionat pana la urma !

lucian_iasi
14th June 2007, 09:58
Egal cu lideru(la acea ora)

FC *STEAUA IASI* 1 - 1 Opièky
Ionut Adrian 1 - 0 57'
78' 1 - 1 Michal Rozehnal

Sunt mai mult decat multumit de cum a inceput acest campionat..7 puncte din primele 3 etape :D :yes:

kerosene
14th June 2007, 10:08
Asa e...:evil:...

Am facut o treaba buna cu achizitiile...
Insa am descoperit un bug... ce-i drept fara sa vreau...

Aveam la un moment dat vreo 7 posibile veniri si boardul nu imi mai dadea voie sa mai fac oferte(automat sa cumpar), intrucat aveam deja multi jucatori. cu toate ca scoutul imi permitea sa fac 8 oferte.

Din astia 7, unul trebuia sa imi vina pe mocca. Am vrut sa renunt la el ca sa imi iau un alt jucator(singurul la care puteam sa ii dau cancel pentru ca la restul aveam cea mai mare valoare licitata). Am renuntat la el, insa mi-a dat acelasi mesaj... ca boardul nu e de acord sa mai fac transferuri... nu ca nu as mai avea bani..:evil:...

Acelasi lucru mi s-a intamplat si azi... aveam un CB cu rating79, ce-i drept de 32 de ani cu o oferta de 350k. A venit unul si a licitat 400k si nu am vrut sa dau mai mult, cu gandul ca mai pot lua unul mai tanar, dar cu rating mai mic.
Insa din nou acelasi mesaj, ca nu mai pot face transferuri.:(

Am vreo 10 pe lista de vanzari si unul sau doi ii vand sigur...:D....


PS: vreau sa ajung in E in maxim 3-4 sezoane...:drak:


Nu e nici un bug.Daca mai ai voie de exemplu sa faci un transfer si tu dai 7-8 oferte(mai multe nu te lasa scoutul in acelasi timp),atunci la echipa vor veni toti cei la care ai castigat ofertele.Dar dupa nu vei mai putea lua nici un alt jucator,ca deja vei avea depasit nr de juactori maxim admisi.Doar de la tineret iti mai pot veni jucatori.Pana la un maxim de 50 parca.

Si inca ceva ce am uitat sa va spun.La stadion,cand mariti locurile,mare atentie la baza fanilor.Daca aveti 4000 de fani nu are nici un rost sa aveti stadion de 4000 de locuri,pt ca nu va fi plin niciodata.Trebuie sa aveti mai multi fani decat locuri pe stadion.Pt 4000 de locuri ar cam trebui sa aveti vreo 6000-7000 de fani s.a.m.d.

Eu nu prea am inceput bine sezonul asta,dar imi revin eu pe parcurs.Asa se intampla.Un an incep bine,urmatorul il incep mai prost.:D

dardar_3
14th June 2007, 10:27
Oricum am incheiat transferurile.
Insa mi-ar mai trebui un singur fundas central.(ca am doar 4, dintre care doi scot peste 50 rating pe meci si ceilalti doi sunt in crestere...:D)

Acum ma axez pe rularea jucatorilor.
Am 40...:D... si o sa incerc sa formez 3 ehipe: A, B si C...:D

dardar_3
14th June 2007, 11:30
Al doi-lea meci in Cupa OLS:

Diavolo 3 - 2 FC Stelistii din Galati
3' 0 - 1 Iulian Ivanescu
David Kuèera 1 - 1 7'
17' 1 - 2 Iulian Ivanescu
David Kuèera 2 - 2 53'
David Kuèera 3 - 2 57'

dardar_3
14th June 2007, 11:53
Astept rezultatul dintre Liviu si Lucian...:drak:...

PS: O sa o las mai moale in urmatoarele meciuri... mai ales ca toti suntem calificati pentru turul eliminatoriu..:D

Liviu
14th June 2007, 12:19
Misto :cool: . Tot pe primul loc in Liga sunt . Punctaj maxim , golaveraj 13-0 .

The Warriors Of Light 5 - 0 Duisburg
Ciprian Stan 1 - 0 13'
Cristian Marica 2 - 0 38'
Mihai Radu 3 - 0 70'
Florin Marin 4 - 0 86'
Ciprian Stan 5 - 0 87'

Si o cupa amicala , la ora 11 :

FC Obcini 0 - 2 The Warriors Of Light
11' 0 - 1 Ionut Ionita
43' 0 - 2 Cristian Oprea

Am avut noroc in meciul din liga . Trebuia sa joc cu o anume FC Borec , loc 6 in campionatul trecut si de valoare relativ apropiata dar respectivul nu a mai intrat si i s-a desfiintat contul si peste noapte echipa s-a transformat in una bot de valoare inferioara .



Daca aveti 4000 de fani nu are nici un rost sa aveti stadion de 4000 de locuri,pt ca nu va fi plin niciodata.Trebuie sa aveti mai multi fani decat locuri pe stadion.Pt 4000 de locuri ar cam trebui sa aveti vreo 6000-7000 de fani s.a.m.d.
Pai eu am 4300 de fani si 4000 de spectatori la meciuri cu bilete de 12 E . :o: Probabil o conta si satisfactia fanilor .


Astept rezultatul dintre Liviu si Lucian...:drak:...
Cu Lucian joc cu o formatie incropita cu rezerve si rezervele lor + 2 jucatori titulari dar care sunt suspendati maine in Liga . Are prima sansa .

Life
14th June 2007, 13:22
kerosene sigur mi-o da ca joc numai cu rezerve aproape ..:)

dardar_3
14th June 2007, 14:09
Oricum ti-o da Life....:happy.... Poti sa joci si cu prima echipa...

El e in F... noi de-abia am inceput...;)

Life
14th June 2007, 14:20
oricum nu prea ma int soccerproject ci mai mult TM !

dardar_3
14th June 2007, 14:25
E mult mai misto soccerproject decat TM....;)

kerosene
14th June 2007, 15:26
Pai eu am 4300 de fani si 4000 de spectatori la meciuri cu bilete de 12 E . :o: Probabil o conta si satisfactia fanilor .
.

e mai greu sa-i aduni.ca sa fii sigur ca vin,trebuie sa ai mai multi.daca joci cu echipe mai slabe nu se prea inghesuie.asa daca ai mai multi,se poate umple si cu echipe slabe.


E mult mai misto soccerproject decat TM....

Asa zic si eu.E mult mai simplu si asta-l face mai frumos.Parerea mea.

Rezultat de ultima ora :D

Supersonicii Soveja 6 - 1 Bloo Life
Clement Lovin 1 - 0 6'
Pablo Alfaro Celada 2 - 0 20'
Eduard Angheluta 3 - 0 27'
Clement Lovin 4 - 0 48'
Clement Lovin 5 - 0 75'
Eduard Angheluta 6 - 0 78'
90' 6 - 1 Sergiu Stoian

dardar_3
14th June 2007, 15:31
Al 4-lea meci intr-o cupa amicala:

V©B TU Ostrava 3 - 2 Diavolo
Rostislav Janíèek 1 - 0 8'
10' 1 - 1 Miloslav Gerych
David Strnad 2 - 1 39'
Roman Bolf 3 - 1 62'
77' 3 - 2 Michal Herda


insa echipa asta e pe 4 in div F si a jucat cu titularii....:(... Ocup locul 3 in grupa...cu sanse teoretice de calificare...:mda:

Liviu
14th June 2007, 15:33
CUPA OLS - etapa 2

FC *STEAUA IASI* 1 - 2 The Warriors Of Light
52' 0 - 1 Cristian Marica
59' 0 - 2 Ionut Ionita
JuanManuel García 1 - 2 72'

Si clasamentul :
1 Diavolo 6 2 0 0 5-2
2 The Warriors Of Light 3 1 0 1 2-3
3 FC Stelistii din Galati 1 0 1 1 4-5
4 FC *STEAUA IASI* 1 0 1 1 3-4

O zi buna pentru mine cu 3 victorii din 3 dintre care 2 in deplasare .

kerosene
14th June 2007, 15:39
Bun Marica asta...;)

Life
14th June 2007, 15:46
Supersonicii Soveja 6 - 1 Bloo Life
Clement Lovin 1 - 0 6'
Pablo Alfaro Celada 2 - 0 20'
Eduard Angheluta 3 - 0 27'
Clement Lovin 4 - 0 48'
Clement Lovin 5 - 0 75'
Eduard Angheluta 6 - 0 78'
90' 6 - 1 Sergiu Stoian

ce rezerve de kkt am !

dardar_3
14th June 2007, 19:33
Barcelona Sk 3 - 1 Diavolo
18' 0 - 1 Miloslav Gerych
Önder Bekiroglu 1 - 1 67'
Önder Bekiroglu 2 - 1 78'
Resit Bruns 3 - 1 82'

Intr-o cupa amicala cu echipe din E,F si G....:(.... si toti joaca cu titularii...:D

70% Aggression 40%
52% Defence 30%
28% Midfield 30%
30% Attack 34%

dardar_3
15th June 2007, 00:22
Un amical disputat cu echipa a treia:drak:

Diavolo 5 - 2 CrouchTeam
Lucian Munteanu 1 - 0 6'
Alexandru Dobre 2 - 0 9'
Marius Nita (P) 3 - 0 12'
26' 3 - 1 Andrea Aparecido Rodrig
28' 3 - 2 Ousmane Terzi
Virgil Botez 4 - 2 43'
Mihai Vancea 5 - 2 66'

Life
15th June 2007, 10:57
FC brno zbrojovka 0 - 1 Bloo Life
73' 0 - 1 Dan Balan

am 9 pct !

Doctor_Satan
15th June 2007, 11:57
M-am bagat si eu la jocul asta! Aveam 9 puncte (3 obtinute de cand am preluat echipa) si am pierdut cu o echipa mult mai puternica decat a mea!


Otelul_Galati 1 - 5 FC Detvan
12' 0 - 1 Gonzalo Antonio Alegria
Miroslav Pitu 1 - 1 25'
40' 1 - 2 Gonzalo Antonio Alegria
62' 1 - 3 Gonzalo Antonio Alegria (P)
74' 1 - 4 Gonzalo Antonio Alegria
83' 1 - 5 Gonzalo Antonio Alegria

dardar_3
15th June 2007, 12:17
Bine ai venit doctore...:D


Al 4-lea meci in liga:

Diavolo 6 - 1 Capy Boys
John Jairo Caas 1 - 0 33'
David Kuèera 2 - 0 40'
John Jairo Caas 3 - 0 54'
John Jairo Caas 4 - 0 55'
70' 4 - 1 Dwayne Thompson
John Jairo Caas 5 - 1 72'
David Kuèera 6 - 1 79'


Si un meci intr-o cupa amicala la simularea de la ora 11:
Valačská Bystűice 1 - 5 Diavolo
26' 0 - 1 John Jairo Caas
40' 0 - 2 John Jairo Caas
41' 0 - 3 John Jairo Caas
44' 0 - 4 Martin Procházka
Jan Kalod 1 - 4 70'
85' 1 - 5 Michal Herda


Se pare ca am inceput cu dreptul azi...:D

dardar_3
15th June 2007, 14:14
Ti-am trimis o invitatie Doctore...:D..

PS: Hai ca nu bag primu 11...:D

Doctor_Satan
15th June 2007, 15:00
Da-mi o sansa! Baga al 5-lea 11!

dardar_3
15th June 2007, 15:02
Pai da numa 36 de jucatori am...:D

Life
15th June 2007, 15:03
^ cred ca se referea la a 5-a selectie

dardar_3
15th June 2007, 15:17
Pai si cum vrei sa fac a -5 a selectie daca numai 36 de jucatori am....:happy....

Life
15th June 2007, 15:25
Bloo Life 2 - 0 N.S.CAMPEOES
Constantin Raducan 1 - 0 50'
Dan Balan 2 - 0 73'
intr-o cupa amicala

ince sa ma pricep ;)

Mi se pare ca poti repeta jucatorii in selectii

Hard
15th June 2007, 15:32
dupa 4 etape sunt pe locul 5 cu 9 pct.lumea a inceput sa vina la meci,toalete sunt,totul e ok pana acum.ultima etapa am castigat cu 4-0 :)

dardar_3
15th June 2007, 15:57
Un amical la ora 15.:D


Diavolo 4 - 0 Steaua1
Martin Procházka 1 - 0 21'
Michal Herda 2 - 0 41'
Lucian Munteanu (P) 3 - 0 48'
Michal Herda 4 - 0 91'


@Life: Eu am trei echipe(echipa A, B si C). Cu echipa A joc in campionat si in meciuri grele(cu useri din div superioare), cu echipa B joc atunci cand am amicale, iar cu echipa C joc cu userii incepatori, sau care nu au un lot foarte bun.



Un pont pentru userii mai noi(eu l-am luat de pe forumul soccerproject).
Puteti sa va instalati SPTM(v3.0.2). Il puteti lua de-aici:
http://spmt.sohosted.com/download.php

Ce puteti face cu acest programel. Dupa ce il instalati, va puteti loga cu userul si parola de pe soccerproject. Aveti aici informatii despre jucatorii vostri, cand ajung la o conditie maxima, aveti informatii despre setarile individuale ale fiecarui jucator pentru a da randament aproape maxim, aveti o formula de joc recomandata in functie de lotul vostru, aveti un mic calculator pentru a pune pretul la bilete la stadion, a.i. sa aveti incasari maxime... aveti un calculator de contracte... atunci cand vreti sa reinoiti sau sa cumparati un jucator sa vedeti ce salariu sa ii dati....


Enjoy:ok:

Liviu
15th June 2007, 16:03
Am pierdut primul meci in Liga , la limita 2-1 , cu una din cele 3 echipe din campionat de calitate mai mare decat a mea si am coborat pe 3 dupa prima saptamana , cu 9 puncte . Cu jucator eliminat si doi suspendati pentru acest meci dar asta e alta poveste . :mda:
Oricum , nu prea am sanse la promovare , sunt doua superechipe care nu au cum sa nu promoveze numai daca li se desfiinteaza cumva contul . Daca mai fac cateva transferuri poate prind locul 3 . Miercuri am pierdut total aiurea un jucator batranel dar bun , ofeream pe el cat se cerea - 1 euro - dupa cateva ore am primit mesaj ca l-am pierdut pentru o echipa care oferea 2 euro . :mda:

dardar_3
15th June 2007, 16:09
Pai cred ca il vanduse direct userul...:)... Ca daca era lasat pe lista de transferuri... se mai prelungea cu inca o zi si puteai face transfer...;)


Si eu am pierdut cativa jucatori...;)

kerosene
15th June 2007, 17:53
Un amical la ora 15.:D


Diavolo 4 - 0 Steaua1
Martin Procházka 1 - 0 21'
Michal Herda 2 - 0 41'
Lucian Munteanu (P) 3 - 0 48'
Michal Herda 4 - 0 91'


@Life: Eu am trei echipe(echipa A, B si C). Cu echipa A joc in campionat si in meciuri grele(cu useri din div superioare), cu echipa B joc atunci cand am amicale, iar cu echipa C joc cu userii incepatori, sau care nu au un lot foarte bun.



Un pont pentru userii mai noi(eu l-am luat de pe forumul soccerproject).
Puteti sa va instalati SPTM(v3.0.2). Il puteti lua de-aici:
http://spmt.sohosted.com/download.php

Ce puteti face cu acest programel. Dupa ce il instalati, va puteti loga cu userul si parola de pe soccerproject. Aveti aici informatii despre jucatorii vostri, cand ajung la o conditie maxima, aveti informatii despre setarile individuale ale fiecarui jucator pentru a da randament aproape maxim, aveti o formula de joc recomandata in functie de lotul vostru, aveti un mic calculator pentru a pune pretul la bilete la stadion, a.i. sa aveti incasari maxime... aveti un calculator de contracte... atunci cand vreti sa reinoiti sau sa cumparati un jucator sa vedeti ce salariu sa ii dati....


Enjoy:ok:


E cam teapa programul.Acum e versiunea a 2-a.La contracte iti trage teapa uneori.Dar decat deloc,e bun si ala.Macar orientativ asa.

@Hard>Tu joci amicale?

Hard
15th June 2007, 18:09
nu man:) tocmai ce am primit un sfat de la cineva,sa nu imi obosesc jucatorii,mai lasa-ma sa ma acomodez:)

kerosene
15th June 2007, 18:15
Am inteles.Spor la treaba :D

dardar_3
15th June 2007, 20:27
Un meci amical cu Doctor Satan

Diavolo 5 - 2 Otelul_Galati
5' 0 - 1 Florin Ciobanu
Lucian Munteanu 1 - 1 32'
Alexandru Dobre 2 - 1 42'
Lucian Munteanu 3 - 1 43'
Lucian Munteanu 4 - 1 46'
54' 4 - 2 Radu Apostol
Emil Balace 5 - 2 57'

Liviu
15th June 2007, 23:18
Amical cu kerosene , in care am folosit numai 3 titulari . :D

Supersonicii Soveja 3 - 1 The Warriors Of Light
Jiűí Kuèera 1 - 0 9'
Leonard Gheorghita 2 - 0 16'
50' 2 - 1 Florin Patrascu
Jiűí Kuèera 3 - 1 51'

dardar_3
17th June 2007, 01:18
Diavolo 5 - 1 FC *STEAUA IASI*
Martin Procházka 1 - 0 1'
Virgil Botez 2 - 0 14'
66' 2 - 1 Ionut Adrian
Hamad Kargbo (P) 3 - 1 68'
Virgil Botez 4 - 1 72'
Virgil Botez 5 - 1 90'

amical:D

Life
17th June 2007, 16:57
Otelul_Galati 1 - 2 Bloo Life
6' 0 - 1 Vlad Scarlatache
Cosmin Sandru 1 - 1 20'
34' 1 - 2 Constantin Raducan

Hard
18th June 2007, 00:25
hihi:D



Stadium First Star Arena


FC Stelistii din Galati 3 - 2 The Warriors Of Light
7' 0 - 1 Alin Ilie (P)
9' 0 - 2 Alin Ilie
Roberto Francisc 1 - 2 71'
Roberto Francisc 2 - 2 75'
Iulian Ivanescu 3 - 2 80'

effect
18th June 2007, 01:21
Mizati si pe mine :evil:

Ottawa Senators :ok:

kerosene
18th June 2007, 08:37
Bine ai venit printre noi :ok:

Cam greu in F... :(

dardar_3
18th June 2007, 10:02
Etapa a -5 a:

Bùhví Team 2 - 7 Diavolo
7' 0 - 1 John Jairo Caas
14' 0 - 2 John Jairo Caas
24' 0 - 3 John Jairo Caas
Petr Rilke 1 - 3 41'
44' 1 - 4 David Kuèera
51' 1 - 5 John Jairo Caas
53' 1 - 6 Cheikh Snelders
Rudolf Smola 2 - 6 65'
76' 2 - 7 David Kuèera


PS: JJ Caas e de vanzare... astept oferte...:D
Am pierdut primul loc in liga la golaveraj...:(

Bine ai venit effect:ok:

lucian_iasi
18th June 2007, 11:20
In campionat :drak: :evil:

FC *STEAUA IASI* 4 - 1 Real Westerlo
Ionut Adrian 1 - 0 4'
Dorinel Voicu 2 - 0 9'
20' 2 - 1 Carlos Sebastien Izquierdo
JuanManuel García 3 - 1 55'
Dorinel Voicu 4 - 1 87'

Hard
18th June 2007, 11:27
:D


hovniválové 1 - 3 FC Stelistii din Galati
Petr Sabou 1 - 0 16'
19' 1 - 1 Roberto Francisc
20' 1 - 2 Iulian Ivanescu
47' 1 - 3 Roberto Francisc

dardar_3
18th June 2007, 11:32
Un meci intr-o cupa cu unu care e pe locul 2 in div F...

Diavolo 0 - 1 Undead
9' 0 - 1 Maurice McShane

:(
Am folosit insa si o parte din rezerve dar el cred ca a jucat cu echipa a-3 a...:D

kerosene
18th June 2007, 13:18
In campionat :drak: :evil:

FC *STEAUA IASI* 4 - 1 Real Westerlo
Ionut Adrian 1 - 0 4'
Dorinel Voicu 2 - 0 9'
20' 2 - 1 Carlos Sebastien Izquierdo
JuanManuel García 3 - 1 55'
Dorinel Voicu 4 - 1 87'

Bun Dorinel Voicu asta.. :D ;)

dardar_3
18th June 2007, 13:26
Il vand pe JJ Caas(28 de ani....16meciuri/19goluri) ca ma rupe la contract...:(

http://www.soccerproject.com/transfer.php?spid=5634279


Mai am de vanzare:
Tomáč Nedvìd(71%global rating)
http://www.soccerproject.com/transfer.php?spid=5767902

Victor Niculae(19ani...jucator de viitor insa eu am 3 jucatori pe post:()
http://www.soccerproject.com/transfer.php?spid=10256811

Doctor_Satan
18th June 2007, 13:43
M-ar cam interesa Niculae daca astepti pana in 20 (cand pot face eu transferuri) si in functie de cat ceri!

dardar_3
18th June 2007, 14:36
Astept... nu e asta o problema:D

dardar_3
18th June 2007, 15:21
Un amical cu un tip din grupa D....

Diavolo 1 - 2 Bizone TM
13' 0 - 1 Cheikh Melunovic
67' 0 - 2 Florentin Stanciu
David Kuèera 1 - 2 86'

PS: Am folosit foarte multe rezerve:happy...:D

Liviu
18th June 2007, 16:32
FC Stelistii din Galati 3 - 2 The Warriors Of Light
7' 0 - 1 Alin Ilie (P)
9' 0 - 2 Alin Ilie
Roberto Francisc 1 - 2 71'
Roberto Francisc 2 - 2 75'
Iulian Ivanescu 3 - 2 80'
Am mai vazut un gol din lovitura libera , doua ... dar trei in 10 minute este ireal si numai in acest joc se poate intampla asa ceva .

Roberto Francisc înscrie un gol superb din lovitură liberă.

Roberto Francisc înscrie direct din lovitură liberă.

Iulian Ivanescu înscrie un gol superb din lovitură liberă.


Il vand pe JJ Caas(28 de ani....16meciuri/19goluri) ca ma rupe la contract...:(
Daca pui un printscreen cu calitatile lui poate il iau ... vreau sa vad ceva ... ;)

Etapa 5 , Liga H.140 :

Joooga Booonito 0 - 2 The Warriors Of Light
6' 0 - 1 Cristian Marica
39' 0 - 2 Stefanel Soltuz

Maine joc cu liderul ...

dardar_3
18th June 2007, 16:37
Cam asta ar fi:

http://img522.imageshack.us/img522/9348/caasvg0.jpg


E golgheter in liga...:drak:

Doctor_Satan
18th June 2007, 16:38
Interesant! Toate sunt la maxim! Asta nu mai evolueaza decat la experienta!

In alta ordine de idei, si-a facut careva academia de tineret? Cum se prezinta, ce rentabilitate are?