PDA

View Full Version : Best Romanian Dunker



virtual
26th December 2005, 12:50
Yo!
Am zis sa incercam un nou thread pe tema aceasta. Sa ne axam pe preferintele fiecaruia din Divizia A.
Si apoi putem sa ne gandim si la amatori.

Din prima categorie ma gandesc in primul rand la Uche si la Rares Apostol (care, din pacate, in afara de meciul cu CSU nu a jucat mai nimic sezonul acesta... asa ca la dunkuri macar sa fie nominalizat).

Ce ziceti?

Cosmin Salajan
26th December 2005, 13:23
Flavius Lapuste ( ultimul meci 3 dunk , 4 super capace)

eddy_jozsa
26th December 2005, 13:34
Si Cristi Craciun da bine de sus...

ma gandesc ca vorbiti doar de jucatori romani, ca dak vine vorba de straini din divizia A, tre facuta o lista cu fo 30 de oameni :D

Danila
26th December 2005, 14:19
dintre romanii din divizia A, uche o da cel mai bine...dintre straini, o dadea clark.
dar cel mai bun dunker roman la ora actuala e dan rogojan

Raptor
26th December 2005, 14:35
Adevarat ^^^

virtual
26th December 2005, 15:19
Uche e cel mai spectaculos zic eu.

De amatori, Dan Rogojan (dp 1 picior), Stefan Mare (dp 2 picioare). Si Bogdan Savu m=a impresionat.

Dar pentru elevatie si hang time, cred ca totusi Dan Rogojan.

Raptor
26th December 2005, 15:21
Cine e acest Dunk Rogojan despre care aud pe toata lumea ca vorbeste?

Eu n-am auzit de el.

virtual
26th December 2005, 15:23
:D

Pentru Raptor, http://www.sportarena.ro/streetball/arhiva2.htm. II baiatul ala simpatic, cu tricou negru. Lol

Raptor
26th December 2005, 17:39
Domnilor, am facut rost de concursul de la Ploiesti. Nu e el filmat din cel mai bun unghi, dar se merita sa-l vezi pe Wayne, Dan, Stef, Chelie (desi nu stiu cine participa la concursul propriu-zis pentru ca acum i-am dat drumu si ma uit).

Raptor
26th December 2005, 17:50
Are 112 MB... poate o sa fac trei arhive si o sa le pun pe filehost.ro ... dar putin mai tarziu

Peopl3s
26th December 2005, 20:21
clar WAYNE CLARK:cool:

eatdaworm
26th December 2005, 20:58
dan rogojan

Raptor
26th December 2005, 21:19
Verde.

MadSkillz
26th December 2005, 21:31
Raptor

thekobe
26th December 2005, 21:56
mad ?

danrogojan
26th December 2005, 23:23
oricat de onorat as fi de unele raspunsuri de pe threadul asta, vreau sa sugerez putin diferenta intre un dunk dat in concurs si un dunk dat in sfertul 4dupa 35 de minute de aparare. eu unul nu pot impinge din picior in varianta a doua, dau buza clar. asa ca raspunsul la acest topic este uche clar. care poate in sfarsit va baga si el niste posturi pe forumul asta.

za_horse
27th December 2005, 00:18
1.Uche
2.Lapuste
3.Rares

mishu
27th December 2005, 02:13
uche lejer...

just_me
27th December 2005, 02:37
uche..hats down

virtual
27th December 2005, 09:57
De ce Uche si nu UCE - ca asa arata pe www.frbashet.ro!

Doar din curiozitate...

MadSkillz
27th December 2005, 13:07
Intrebarea ar trebui adresata www.frbaschet.ro si ar trebui sa arate asa: "De ce Uce si nu Uche? "

http://www.court-side.com/p/P5A08B435CBE9B2FDC1256FEA00329C5C

virtual
27th December 2005, 13:19
True.

Raptor
27th December 2005, 19:36
Ba e la fel de spectaculos sa vezi un jucator de 2m 10 ca si unu de 1.80 daca ambii sar tot 1m. Iti zic eu.

Nu e spectaculos sa vezi unu de 2.10 care sare 40 de cm... asta e alta poveste.

axel
27th December 2005, 19:49
eu sunt din timisoara si am fost la meciul elba-dinamo ............. si uche mi-a lasat o impresie bunaa . La incalzirea dinaintea inceperii meciului a scos cateva dunk-uri super :ok: dar in timpul meciului doar 2-3 incercari slabutze

marinike
27th December 2005, 19:57
e. nu stiu cati ani ai sau de cand urmaresti baschetul din romania, insa acum nu tre sa te astepti ca la fiecare faza sa incerce un slam si e normal ca la incalzire sa faca mult mai multe decat in timpul meciului. totusi, din cate am observat, uche, ori de cate ori are ocazia incerca acest procedeu.

la voi, la timisoara, sunt jucatori care dau slam-uri constant in meciuri?

PS: oricum, sper ca nu te-am luat prea tare de la inceput! ;) bine ai venit printre noi si sper ca dupa ce reincepe si divizia a sa ne impartasesti cate ceva despre atmosfera de la meciurile cu elba si despre echipa timisoarei, ca nu prea avem forumisti de pe bega!

axel
27th December 2005, 20:08
stiu si eu k nu poate da la fiecare atac numai cosuri de sus ....dar la tm chiar a avut pozitii perfecte dar nah ........ poate nu iau iesit pasii :D
stai k cei de la timisoara de abia apuca sa mai dea cate un cos din cand in cand :headbang: dar paul miron mai da astfel de cosuri :P

virtual
27th December 2005, 22:34
Ok. Am bagat poll-ul. Am pus doar pe cei despre care s-a discutat pana acum.

Air-Cip
27th December 2005, 23:33
De la Timisoara va salut :)
Da, din profesionisti,Uche.
La amatori, toata stima, Dan Rogojan ;)
Si ca idee, desi nu joaca grozav ELBA Timisoara, in afara de 2-3 jucatori din lot, cam toti au dat dunk-uri si in meciuri oficiale, dar nici pe departe atat de spectaculoase sau atat de constant precum Uche.

axel
27th December 2005, 23:55
mah no juca elba grozav dar ne mandrim cu universitatea de vest care a castigat campionatul universitar ..........iar in finala au facut spectacol......tot tacamul :D

Danila
28th December 2005, 00:42
intreaba-i ce-au facut la streetball...pe cei din divizia A...mutantii nu se pun...cunoscatorii stie!!:D

Raptor
28th December 2005, 01:05
Am votat Dan Rogojan. Cel mai bun dunker de concurs. Uce e cel mai bun dunker in joc.

fast_as_sound
28th December 2005, 02:04
as putea sa zic alceva 'nafar de tanamera????? sunt fortzat de situatzie ...

fast_as_sound
28th December 2005, 02:06
si ce ziceai tu danila acolo de baetzii de la elba? ce cunoscatori, ce stie??? hai zi .... dont bi shai !!! :D

MadSkillz
28th December 2005, 03:20
Tanamera junior ai putea sa zici ;)
P.S. Cel mai spectaculos eram in clasa a X-a cand nu dadeam decat ala de e signature move al lu` Valau acu`.Si am mai avut o vara cand dadeam pe Studentesc doar pe urmarire.Dar vremurile astea sunt apuse si acum dau cu panou` de pe stanga.

fast_as_sound
28th December 2005, 05:06
Inca Astept Sa Zica Danila Care-i Treaba ... Da Vad K Se Lasa Asteptat ...

Air-Cip
28th December 2005, 11:09
Probabil ca domnul Danila se refera la faptul ca echipa formata din 3 jucatori Divizionari A a fost infranta de echipa din Bucuresti ce a participat la McDonalds in Tm. Daca intr-adevar la asta se refera, atunci sa stiti ca "mutantul" din finala se pune :P. Noroc ca in Streetball nu exista 3 secunde....:D
Cat despre echipa Universitatii de Vest....axel, mai bine vorbim doar noi doi in particular, ca au fost multe la mijloc acolo...
:)):)):)):))
Fast as Sound...abia acum vad echipa ta favorita -> Bad Joke ;). Care din ei esti tu mai exact?

Danila
28th December 2005, 12:04
tzatosul ala a fost penal...la fel si arbitrul pe care vroiam sa-l iau de urechi la sfarsit...oricum...astia din A si-au cam luat-o la streeturi...nu numai la timisoara...in general.de-abia astept sa le-o dam si la anu'!

Air-Cip
28th December 2005, 12:19
Da, in privinta arbitrajului, vreau sa-mi cer scuze pentru cum s-au purtat cu voi. Unul din arbitrii aia imi este prieten bun, si crede-ma, noi, timisorenii, ne-am simtit jigniti de faptul ca am castigat cu ajutorul lor...inca o data, sorry... dar ei au avut "ordin" de la seful lor sa se asigure ca sunt avantajati cei din TM...prin seful lor ma refer la un arbitru divizionar A, nu are rost sa-i dau numele.
PS: ala nu e tzatzos, e un monstru...:):)
PS2 : Danila, tu care erai ? tot in Bad Joke? :)

Danila
28th December 2005, 12:25
eu am pierdut de la tztzos in semifinala...echipa No Way
stim cine a dat ordinul...si sa stii k asa am patit si la iasi si la cluj, si la constanta!

virtual
28th December 2005, 13:11
Bai clujeni, va inteleg fidelitatea fata de Lapuste. Dar din cele 3 slam-uri din meciul cu Elba, ce a fost asa de deosebit? Toate 3 de pe 2 picioare, 2 handed power dunk identice. Care fiecare din cei mentionati mai sus cred ca le poate face mai spectaculos. Mai ales ca nimeni nu are inaltimea lui.

Daca e asa, nu au fost mai bune dunk-urile lui Bogdan Dragus din acelasi meci? 2x monster jam=uri dp 2 picioare? Si era si neincalzit!

tudor89
28th December 2005, 13:40
Dan Rogojan rules, fara adversar roman la dat de sus.
Parerea mea...

Raptor
28th December 2005, 15:19
Da, in privinta arbitrajului, vreau sa-mi cer scuze pentru cum s-au purtat cu voi. Unul din arbitrii aia imi este prieten bun, si crede-ma, noi, timisorenii, ne-am simtit jigniti de faptul ca am castigat cu ajutorul lor...inca o data, sorry... dar ei au avut "ordin" de la seful lor sa se asigure ca sunt avantajati cei din TM...prin seful lor ma refer la un arbitru divizionar A, nu are rost sa-i dau numele.
PS: ala nu e tzatzos, e un monstru...:):)
PS2 : Danila, tu care erai ? tot in Bad Joke? :)

Cata sinceritate... ma shockeaza... :o:

Dar ce legatura are asta ^^ cu best romanian dunker?

Danila
28th December 2005, 15:29
un mic off topic dar se accepta k e vorba de noi:D

fast_as_sound
28th December 2005, 16:12
Probabil ca domnul Danila se refera la faptul ca echipa formata din 3 jucatori Divizionari A a fost infranta de echipa din Bucuresti ce a participat la McDonalds in Tm. Daca intr-adevar la asta se refera, atunci sa stiti ca "mutantul" din finala se pune :P. Noroc ca in Streetball nu exista 3 secunde....:D
Cat despre echipa Universitatii de Vest....axel, mai bine vorbim doar noi doi in particular, ca au fost multe la mijloc acolo...
:)):)):)):))
Fast as Sound...abia acum vad echipa ta favorita -> Bad Joke ;). Care din ei esti tu mai exact?


pai la timishoara ... fiind io, bondocu, matza si aurash ... 2 aveau peste 1 95 (matza si aurash), unu avea 1.40 si 100 kile (bondocu, mic si ...bondoc) ... si io pa la mijloc ... 1 85 ... io le-am bagat pe gat un cosh de doo baetzilor din A cand era egal si mai era 1min si ceva ... si k si danila, si io stiu cine-i flacau care a dat ordinu... bag mana-n foc k e ala care ne-a arbitrat in semifinala si a vrut sa ne elimine pt k ne-am enervat k ne dadea fault la orce atingere ... ala cu paru mai carunt ...

si k o alta idee, la fel de offtopic (sorry raptor, nu se mai ntampla) ... cei din provincie KIAR NU SUNT TRATATZI ALTFEL DECAT CEI DIN BUCURESTI ... mai ales k suntem prieteni cu multzi dintre ei ... si nu ma refer strict la arbitraje ... ma refer si la huiduit ... knd anunta baiatu la microfon k urmeaza o ekipa din bucuresti ... ma feream de roshii si castravetzi ... k cine stie ...


eu am pierdut de la tztzos in semifinala...echipa No Way
stim cine a dat ordinul...si sa stii k asa am patit si la iasi si la cluj, si la constanta!

danila, cine te-a furat in finala(prima finala din viatza ta:D ) cu noi la cluj???? :jerk:

Raptor
28th December 2005, 16:14
ma refer si la huiduit ... knd anunta baiatu la microfon k urmeaza o ekipa din bucuresti ... ma feream de roshii si castravetzi ... k cine stie ...


Deci sa inteleg ca meciurile s-au desfasurat intr-un spirit de fair-play total. Bravo!:ok: :ok: :ok:

:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

MadSkillz
28th December 2005, 16:16
In calitate de posesor al celui mai elegant avatar acord premiul "Cel mai batut in cap user al OLS" lui MadSkillz.


:headbang: x un catralion si mii si mii de infinite

Raptor
28th December 2005, 16:57
In calitate de moderator al acestui forum, imi rezerv dreptul de a corecta greseala facuta de MadSkillz... si cu bunatatea-mi inimaginabila, ii returnez premiul. :)

Danila
28th December 2005, 17:33
eu vorbesc k si acolo arbitrii au fost praf(la cluj) nu e vorba de finala...si nu e prima din viata mea:D

fast_as_sound
28th December 2005, 17:48
...frate, dak ai mai ieshit tu vicecampion de toamna la badminton la tine pe palier kiar nu ne intereseaza !!!!!!! :))))

MadSkillz
28th December 2005, 18:07
Raptore, zi ce vrei de mine, dar nu-mi mai modifica posturile, OK?
Daca am fost prea subtil pentru tine, atunci iti explic : daca in fiecare post te dai cu capu de pereti de 10 ori, exista posibilitatea sa ni te imaginam plin de cucuie deci batut in cap.

Danila
28th December 2005, 18:16
jos cenzura!!!raptor nu mai face d-astea!!!:no:

Raptor
28th December 2005, 18:17
M-am gandit sa te ajut sa-ti gasesti calea... calea luminata... sa te asist...

virtual
28th December 2005, 18:27
Uf ce deviaza topic-ul asta.

Danila
28th December 2005, 18:30
sunt nevoit sa ma repet...dan rogojan.daca ar fi jucat la vreo echipa si ar fi avut conditie fizica mai buna, ar fi dat in minutul 9:30 din ultimul sfert un ciocan...de zguduia sala!

Raptor
28th December 2005, 18:37
Dar probabil ca n-ar fi putut la 9:40, nu?

Air-Cip
28th December 2005, 19:00
Raptor, toata stima si pentru tine si pentru ceea ce faci invatzand lumea cum e treaba cu detenta, dar daca ma uit bine, eu am avut un "mic" post off-topic. Atat :). Dar,na,stiu, sunt nou venit, probabil ca trebuia sa imi spui lucrurile astea....back on topic, Eu am votat Uche, dar oare nu o fi Wayne Clark cel putin egal cu Uche (daca nu egal, undeva prin apropiere e sigur...)
In afara meciurilor, discutia nu-si are rostul, Dan Rogojan clar.

Raptor
28th December 2005, 19:02
Wayne Clark nu e roman.

Air-Cip
28th December 2005, 19:07
Mda...noroc ca e Uche...ca atlfel nu stiu pe cine votam.....si oricum, in maxim 2 ani va avea cetatenie Wayne...defapt, trebuia sa o aiba deja, dar na, suntem in romania...il stiu de cand juca la west petrom arad ca se chinuia sa-si rezolve cu actele & shit.
PS: pentru baietii din Bad Joke ,
http://www.frbaschet.ro/index.php?page=arbitri
Antepenultimul nume e "stimabilul" care v-a aranjat :)...dar iar sunt off-topic....Raptor, ai idee cam cat are Uche detenta? Asa, aprox daca nu stii sigur...

virtual
28th December 2005, 19:18
Mai eu l=am vazut pe Rogojan dand un alley-hoop cu 2 maini in meci spre final. Bine, pe o aparare aproape inexistenta (marele defect al celor din cj dupa Dan, pe buna dreptate!) ... but still.

fast_as_sound
28th December 2005, 19:29
unde l-ai vz facand asta? in ce meci?

Raptor
28th December 2005, 19:41
Raptor, ai idee cam cat are Uche detenta? Asa, aprox daca nu stii sigur...

Presupun ca intre 90cm-1m.

Air-Cip
28th December 2005, 20:23
aha..mersi, cam pe la 1m ma gandeam si eu.....

axel
28th December 2005, 21:07
dar totusi care e jucatorul cu cea mai mare detenta ? :D

Raptor
28th December 2005, 21:29
Verde.

Danila
29th December 2005, 01:53
cea mai mare detenta...dan rogojan din nou....mai k dadea cu capul in inel la self alley oop-ul cu rider din floreasca

virtual
29th December 2005, 09:45
@fast_as_sound> in babes, in sala. La faza aceea, era cu mine in echipa. Dar o saptamana dupa, mi-a dat unul cu 2 maini pe contraatac pe apararea mea...:(

nr15
29th December 2005, 23:50
ups : am citit si eu ce ati scris pe aici :

asa ca voi adauga si eu umila mea parere :P

ca spectaculozitate in romania : w clark
jucator de divizie : uche
amator : dan ..... clar ! ( mai ales dupa ce a facut la streetbal )

just2play
30th December 2005, 12:16
Clark si Rogojan Black & White pOwEr

vlad12
30th December 2005, 12:50
la profesionisti nu ma bag, ca in meciurile de divizia a nu am vazut prea multe dunkuri... iar la incalzire toti sint zmei. pe clark l-am vazut intr-un meci la rapid facind ceva spectaculos, dar cam atit.

la amatori parerea mea e ca dan e cel mai bun, desi acum citiva ani, savu mi se parea tatal zburatoarelor din romania, nu mai stiu ce face in ultima vreme.

si fiindca asta e probabil ultimul mesaj din 2005, eu va urez la multi ani si multi cm... in detenta, ca restul nu ma intereseaza.

si cu siguranta in 2006 ne vom vedea din nou la concursuri streetball si poate chiar 5-5 la baza din politehnica.

pina atunci, inca o data, la multi ani!

Raptor
30th December 2005, 18:09
La multi ani! si tie si spor la treaba in POLI!

iheadindu_U
30th December 2005, 19:43
am ramas placut impresionat sa vad ca se discuta despre mine pe acest forum.in legatura cu cine este cel mai bun dunker din romania cred ca pot sa spun fara sa stau pe ganduri deoarece il si cunosc de ceva timp l-am si vazut progresand.acesta este dan rogojan care tin sa spun si cred ca nu exagerej traieste pentru asta omul este super pasionat.
LA MULTI ANI SI TOATE CELE BUNE

marinike
30th December 2005, 19:55
la multi ani si tie, bine ai venit printre forumisti!

totusi, o intrebare: stiu ca la ultimul meci din campionat ai fost accidentat si nu ai jucat! ti-a trecut? poti face antrenament?

MadSkillz
30th December 2005, 20:03
Multa sanatate in 2006, Uche!

iheadindu_U
30th December 2005, 20:25
am suferit o interventie chirurgicala la genunchiul drept si am lipsit ultimele 3 etapte si momentan sunt in programul de recuperare si sper ca pe la mijlocul lui ianuarie sa pot sa intru intr-un program normal alaturi de echipa.

axel
30th December 2005, 23:03
uche chiar daca sunt din timisoara .....si poate stii de ura pe care o poarta asupra clubului dinamo ........dar TOATA STIMA :ok: uche u are one of the best :D

virtual
2nd January 2006, 15:35
Yeap, welcome Uche.

Raptor
2nd January 2006, 20:19
Uce... scuza-ma ca intreb... dar pana la urma care este numele tau: Uce sau Uche? Pentru ca unii iti zic intr-un fel si altii in altul... si tu esti singurul care poate sa clarifice. :)

marinike
2nd January 2006, 21:08
uche, iti spun sigur ca l-am intrebat.

in acte e trecut uce dar e doar o greseala....

tudor89
3rd January 2006, 09:55
respect uche :yeah:
insanatoshire grabnica

za_horse
3rd January 2006, 20:22
Nu vreau sa exagerez, dar daca Philly au 2 AI, Dinamo de ce sa n-aiba un UI :).
Asa ca UI La Multi Ani si multa sanatate! Imi pare rau ca nu ai jucat niciodata la WPA dar mai este vreme :ok: .

SilverZeus
3rd January 2006, 21:27
....eu il aleg pe Lapuste ....nu e vb de patriotism local, ci de faptul ca pe el l-am vazut de multe ori executand procedeul respectiv cu multa spectaculozitate.....uneori (cand vrea sa si fie in forma), e in stare sa dunkuiasca peste 2-3 adversari o data

@uche: e adevarat ca ai purtat tratative cu Mobitelco sa vii la Cluj ?

tudor89
4th January 2006, 10:00
adevarat ce zice silver. Flavius ii printre singurii(daca nu chiar singurul) jucatori romani care nu l-i frica sa o dea de sus in meci shi mai ales pe catziva adversari. asa cum a facut shi impotriva timisoarei shi in fiba europe cup. nu mai shtiu exact impotriva carei echipe.

Raptor
4th January 2006, 16:19
Mi se pare si normal la peste 2m... ^^^

WOW hai sa ne minunam de ceea ce ar trebui sa fie normal... sa mai ai 40 de cm pana la inel si sa-ti fie frica sa o arzi de sus... e... nu mai zic cum e...

virtual
5th January 2006, 16:07
Nu e chiar asa Raptore, dar noah putzina dreptate ai si tu. La 2.01 tre' sa fii tare rau sa o dai de sus.

Nu e vorba de curaj aici, e vorba ca atunci cand dai slam sa fie ceva care iti taie respiratia... imi place mult de Flavius, dar nu l=as vota ever la best dunker. Dar fiecare cu votul sau.

Raptor
5th January 2006, 16:27
Ce-i drept, a fost marfa alley-oop-ul ala din meciul stelelor cand i-a dat pasa Blidaru cu capu si a ars-o... a fost marfa.

SilverZeus
5th January 2006, 19:45
...ei da, Raptor mi-a adus aminte de acel superb dunk a lui lapuste (un motiv in plus sa-l votez)....si Raptore: ...ok, Lapuste are peste 2m; insa spune-mi: care din urmatorii face asa ceva: Burlacu, Carutasu, Apostol, Krstanovic, Vergu, Uche, 7etc ....singurul care alaturi de Flavius mai are tupeul asta e Clark....din pacate, Sezonul asta Flavius ptr a se "enerva" (in ambele sensuri ale cuvantului) si sa dunkuiasca asa spectaculos , trebuia sa ia vreo 2-3 capace.....insa ideea e ca are calitati fizice deosebite (numai sa vrea si sa fie un pic mai ambitios)....oricum, ramane preferatul meu (....ca baschetbalist roman)

@tudor89: ....dunkul din meciul pe care nu-l mai tzii minte era impotriva celor de la Dentalcon (Cipru) ...

Raptor
5th January 2006, 21:34
E adevarat ce zici, dar Uce are 1.92 if any. Wayne 1.92 si el...

fast_as_sound
6th January 2006, 07:04
silvere, nush dspre tine frate ... da se pare k se pierde notziunea de dunker pa undeva ... uce da si mai des decat lapuste de sus ... si le ndeasa si mai bine ... pai asa de ce nu zici frate de simeunovici k e dunker ... k dadea (nush pe unde mai e ... daia zic "dadea" ... poate ne ajuta raptor :) ) foarte des de sus ... dak dai de sus dp varfuri nu nseamna k esti dunker ... si dupa cum aveam o discutzie cu danutz d curand ... sunt 2feluri de dunkeri ... DE CONCURS si DE MECI ... presupun k vbim dspre spectaculozitate ... sau nu conteaza? totu e sa treaca mingea prin inel si sal atingi cu mana? ... si sa faci asta de cat mai multe ori??? dunkeri de meci de exemplu in nba ar fi howard sau gasol si de concurs nate sau jr smith ... cum ar fi sa zici k itzi place de gasol si nu de nate??????????????????? dar pan la urma virtual are dreptate ... fiecare cu votul (parerea) lui ...

Raptor
6th January 2006, 18:00
Simunovic a ratat slam. Singur cu panoul. Are 2m 13cm. In meci.

SilverZeus
6th January 2006, 18:22
silvere, nush dspre tine frate ... da se pare k se pierde notziunea de dunker pa undeva ... uce da si mai des decat lapuste de sus ... si le ndeasa si mai bine ... pai asa de ce nu zici frate de simeunovici k e dunker ... ... dak dai de sus dp varfuri nu nseamna k esti dunker ... si dupa cum aveam o discutzie cu danutz d curand ... sunt 2feluri de dunkeri ... DE CONCURS si DE MECI ... presupun k vbim dspre spectaculozitate ... sau nu conteaza? totu e sa treaca mingea prin inel si sal atingi cu mana? ...... fiecare cu votul (parerea) lui ...


....mah, si ce daca uche da de sus mai des decat Lapuste ????? ....probabil ca fac confuzii in ceea ce priveste notiunea de dunker (....tu vezi nush cate feluri de dunkeri), insa tu te pierzi in atatea explicatii....ideea e ca Lapuste da de sus: ca nu da cum o face Uche, Clark sau LeVar, e o alta poveste....ca nu da atat de des, e din alta poveste....parerea mea e ca Lapuste e un bun dunker...tha's all bro

Raptor
6th January 2006, 19:22
Pai chiar e bun dunker. Dar poate nu are acel "flashyness" care i-ar trebui unui dunker sa devina din good ----> great.

tudor89
7th January 2006, 11:03
are 'rautate' :drak: , ceea ce conteaza mult la un dunker de meci, shi mai ales asta vrea lumea sa vada la dunk-uri: un jucator fioros care sa dea de sus pe, "prin",pe langa, peste(nu-i cazul lui flavius) aparator, nu?

Bicinigar
8th January 2006, 23:09
votul meu a fost pentru ...
RESPECT ETERN :drak:

Raptor
8th January 2006, 23:16
Bicinigar? :o:

Adevaru e ca eu l-as vota pe Kaloo, dupa legendarul slam din Plumbu... legendarul, repet, slam, din Plumbu.

iheadindu_U
26th January 2006, 22:12
pentru Silver Zeus

da am avut niste discutii cu domnul cristescu.

SilverZeus
27th January 2006, 09:47
....pai nu dai si alte detalii ????....ce nu ti-a placut in oferta, etcetc
...atat ti-as mai spune: la Cluj esti foarte iubit si apreciat....tu si cu Virgil C (pe vremea cand era la Dinamo) erati singurii "caini" care primeati aplauze si respect in sala Horia Demian