PDA

View Full Version : Cupa OLS de Snooker @ Shockwave



real23
5th May 2007, 14:48
As vrea sa stiu cati ar fi interesati sa participe la o competitie de snooker ce se va desfasura pe shockwave in loc de gamedesire.

Geografu
5th May 2007, 21:21
E intr-adevar o propunere pe care chiar vroiam sa o fac la finalul acestei editii.Snookerul de pe GD e frumos realist si ne-am obisnuit cu el insa cel de pe SKG este intr-adevar dupa parerea unul foarte reusit si pe care ar merita sa ne facem campionatul.
Astept si alte pareri aici daca se poate cat mai multe ! :ok:

Liviu
5th May 2007, 22:23
Cred ca toti cei care isi vor spune parerea ar trebui sa joace mai intai si pe Shockwave si sa faca o comparatie . Din punctul meu de vedere , Shockwave e mai bine realizat , dar ... e mai dificil de jucat . E un snooker mai apropiat de cel real , insa daca ar fi sa aleg , cred ca pentru campionat e mai potrivit cel de pe GD .
Orice concluzie s-ar trage , e bine sa existe doar o sg competitie de snooker , fie ea pe GD sau Shockwave .

real23
5th May 2007, 22:29
E mai mult de lucru pe cel de la Shockwave, mese mai mari, efectele sunt mult mai realiste etc. Asa zic si eu, sa incerce cu totii sa joace pe shockwave:
http://www.shockwave.com/gamelanding/livesnooker.jsp

Geografu
6th May 2007, 16:25
Cred ca toti cei care isi vor spune parerea ar trebui sa joace mai intai si pe Shockwave si sa faca o comparatie . Din punctul meu de vedere , Shockwave e mai bine realizat , dar ... e mai dificil de jucat . E un snooker mai apropiat de cel real , insa daca ar fi sa aleg , cred ca pentru campionat e mai potrivit cel de pe GD .
Orice concluzie s-ar trage , e bine sa existe doar o sg competitie de snooker , fie ea pe GD sau Shockwave .

Oricum Liviu va fi o singura competitie depinde insa unde se va desfasura ! :ok:

Sorin Blaj
6th May 2007, 17:48
Pe gamedesire. Clar.

robert_s
6th May 2007, 18:04
Pe mine nu ma impresionat deloc(chiar jalnic:( )...nici nu am cum sa tin tacu in cand e bila alba langa manta din stanga ...:o:

real23
6th May 2007, 18:45
Macar nu ti-e frica sa dai puternic si cu efect ca sa obtii pozitie la urmatoarea bila ca pe Gamedesire.

Geografu
6th May 2007, 19:10
Nu mi se pare deloc jalnic jocul si nu usor plus ca e si organizat calumea.Nu m-am hotarat cum sa imi dau votul dar oricum ambele variante sunt atractive cu un plus pentru GD ! :ok:

Lover
6th May 2007, 19:13
eu sutn pt gamedesire .

georgebz
6th May 2007, 19:24
azi am intrat pt prima data pe GD cat si pe shockwave .. si mai mult mi-a placut p Shockwave

Lover
6th May 2007, 19:49
inca ceva,
o sa se ia in considerare doar voturile participantilor.

resita
6th May 2007, 20:09
inca ceva,
o sa se ia in considerare doar voturile participantilor.

bine spus.

Hard
6th May 2007, 22:57
este mai real ,foarte greu de jucat,insa pt o competitie cred ca pe GD este mai atractiv.

real23
7th May 2007, 15:13
Daca o sa jucati mai multe meciuri o sa vedeti ca e mult mai bun shockwave. Pana prinzi jocul...Poate la urmatoarea editie :)
@Lover: normal ca gd pentru tine daca ai castigat ultimele 2 editii ^^

Lover
7th May 2007, 16:43
tu zici asta pentru ca esti singurul care te stii :ras-plans: si ai castiga 99%

Liviu
7th May 2007, 18:17
Eu am cam 300 de meciuri pe GD si vreo 30 pe shockwave . Dar dupa 30 de meciuri pe GD deja aveam break de 54 , pe cand pe skw tot nu am facut mai mult de 25... E mai mult chin decat "fun" pe shockwave . Parerea mea .

Lover
7th May 2007, 18:31
aici jucam ca sa ne distram, nu prea conteaza care-i mai realist :groggy: parerea mea... prefer sa joc aici, decat sa ma chinui o ora pe o masa la shockwave :D

georgebz
7th May 2007, 18:46
mie numai snooker nu mi s pare cel de pe GD :)

real23
7th May 2007, 18:56
Normal, zici ca e masa de pool ^^

Sorin Blaj
7th May 2007, 21:00
Ce vorbiti?

Cele mai multe asemanari cu masa de pool sunt pe Shockwave.

real23
7th May 2007, 21:13
Zi-mi asemanari :)

Sorin Blaj
7th May 2007, 21:17
Traiectoria bilei dupa ce o lovesti. Ce realitate si ce farmec mai are jocul, daca stiu deja unde se duce bila lovita?

In plus masa este mai mica si nu are niciun farmec sa te chinui. Ca sa nu vorbim de grafica, una de toata jena, la fel ca si la yahoo pool.

Am jucat un singur joc si m-am lamurit.

real23
7th May 2007, 21:47
Cand ti-am citit postul m-am amuzat. Credeam ca vb despre GD.
De ce? "masa este mai mica si nu are niciun farmec sa te chinui" - masa de pe shockwave e muuult mai mare decat cea de pe gd, fiind bilele mai mici.
Apoi, "grafica, una de toata jena" - haha, pe gd sunt desene animate ^^.
Cat despre traiectorie bilei dupa ce o lovesti, n-are treaba cu ce te-am intrebat. (asemanari cu masa de pool). NU te poti lamuri dupa un singur joc.

Hard
7th May 2007, 21:50
repet,pt o competite e mai misto gamedesire,mai multa fantezie in joc,in plus si partida dureaza mai putin.

real23
7th May 2007, 22:01
Probabil. Shockwave ar fi mai bun pentru o competitie mai mare, ceva de genul campionat best of 32 or somethin'. :)

Lover
7th May 2007, 22:17
Probabil. Shockwave ar fi mai bun pentru o competitie mai mare, ceva de genul campionat best of 32 or somethin'. :)

esti nebun? :ras-plans:
crezi ca cineva are timp sa stea 10 ore sa joace un meci ? :D

Sorin Blaj
7th May 2007, 23:23
Cand ti-am citit postul m-am amuzat. Credeam ca vb despre GD.
De ce? "masa este mai mica si nu are niciun farmec sa te chinui" - masa de pe shockwave e muuult mai mare decat cea de pe gd, fiind bilele mai mici.
Apoi, "grafica, una de toata jena" - haha, pe gd sunt desene animate ^^.
Cat despre traiectorie bilei dupa ce o lovesti, n-are treaba cu ce te-am intrebat. (asemanari cu masa de pool). NU te poti lamuri dupa un singur joc.
Tu vezi ce prostii scrii?

Cum adica masa e mult mai mare pentru ca bilele sunt mici?

Si pe masa de yahoo pool si pe masa de snooker de la shockwave, in momentul in care pozitionezi tacul ti se arata traiectoria posibila a bilei lovite. Este acelasi lucru.

Nu ma pot lamuri dupa un joc? Se pare ca tu nu te poti lamuri nici dupa N jocuri. Asta este diferenta dintre noi.


In plus, traim intr-o tara libera. Cine te opreste ca sa deschizi un thread si sa organizezi un turneu de snooker pe shockwave. Jocuri placute.

Geografu
7th May 2007, 23:46
Gata Sorin si Real23 cu cearta ! Suntem oameni de inteles plus ca vom respecta ceea ce se va decide prin vot.Cred totusi ca o sa votez GD dar numai pentru faptul ca un frame pe SKG dureaza intr-adevar prea mult.
Ma gandesc insa sa realizez aici o cupa care sa intregeasca un event,cum se spune la fotbal,dar de data asta snookeristic.Ma voi mai gandi.
Oricum mai e timp sa ne dam cu parerea ! :ok:

Sorin Blaj
7th May 2007, 23:57
Cearta? Exagerezi.

Fiecare are preferintele lui, dar sa vii sa denaturezi realitatea este prea mult. Pe de alta parte este realitatea lui. Nu il obliga nimeni sa joace pe GD.

robert_s
8th May 2007, 00:32
Imi zice si mie cineva cum fac tin tacul klumea cand am bila alba langa manta din stanga?..si vreau sa lovesc spre dreapta...(pe shockwave ;) )

real23
8th May 2007, 12:41
Good point, nu e nici un fel de cearta aici :D
N-am zis ca ar fi masa mai mare DOAR din cauza ca bilele sunt mai mici, am zis ca sunt si bilele mai mici, sau ma rog poate e camera la o inaltime mai mare :)
Sorin, cred ca nu prea ne intelegem posturile. Eu m-am lamurit de mult, si o sa joc in continuare pe shockwave. ;) As incepe un campionat dar mai intai trebuie sa conving lumea, altfel n-o sa am jucatori. Repet, poate la editiile viitoare, sa se mai obisnuiasca lumea. GD = fun, Shockwave = realism. Asa cred eu.

Sorin Blaj
8th May 2007, 15:45
Pentru mine este exact invers, pe GD este mai real. Fiecare cu parerea lui.
Iar in ceea ce priveste masa, eu ma refer la imaginea pe care o ai pe monitor. Simplu.
Inca ceva, se pot organiza concursuri paralele. Noi aici avem un concurs pe GD.
Geografu ar fi bine sa te mai gandesti cand schimbi regulamentul. Vrea cineva sa joace pe SW sa-si faca propria competitie.
Competitia asta este de la inceput pe GD si a ajuns la editia a 5-a.
Cine vrea sa joace pe SW sa-si faca propria competitie.
Editia a 6-a va fi tot pe GD. Vreti pe SW, faceti acolo prima editie.
Cei cu regula asta ca se va juca pe GD sau SW?

STEELMAN
8th May 2007, 17:47
da.mai bine pe gd ca pe alalalt nu stiu sa-mi fac cont:happy

Geografu
8th May 2007, 19:15
Sorin nu s-a vorbit niciun moment despre schimbarea regulamentului.Eu ziceam ca daca majoritatea decidea Shockwave sa jucam acolo pentru ca asa vor cei mai multi dintre jucatori.Dar iata ca e 9-3 pentru GD si sunt mici sanse pentru ca SKG sa devina un partenerer al CDS OLS.
Bineneteles votul ramane deschis si mai astept pareri aici.
Numai bine ! :ok:

Sorin Blaj
8th May 2007, 21:00
Votul este clar, dar mie nu mi se pare normal sa alegem. Cine vrea sa joace pe SW sa-si faca propria competitie. Nu sa vina sa comenteze.

Eu nu joc yahoo pool pentru ca nu mi se pare realist. Daca s-ar organiza o competitie de biliard pe GD as fi primul care m-as inscrie, dar nu vin sa le cer celor care joaca de ani de zile pe yahoo sa schimbam locul de desfasurare. Tine de bun simt.

Asta este parerea mea.

real23
8th May 2007, 22:00
N-am cerut nimic, doar am propus... :)
Cu alte cuvinte, cine ar vrea sa se inscrie la o competitie separata pe shockwave? Sa vedem cum ne descurcam. Nu conteaza daca o sa fie in acelasi timp cu cea de pe GD.

Sorin Blaj
8th May 2007, 22:02
Sigur ca nu conteaza. Chiar m-as bucura. Succes. :ok:

resita
9th May 2007, 15:39
Competitia asta este de la inceput pe GD si a ajuns la editia a 5-a.
Editia a 6-a va fi tot pe GD.


de acord cu sorin :ok:


N-am cerut nimic, doar am propus... :)
Cu alte cuvinte, cine ar vrea sa se inscrie la o competitie separata pe shockwave? Sa vedem cum ne descurcam. Nu conteaza daca o sa fie in acelasi timp cu cea de pe GD.

deschide un thread " editia I pe shockwave" si o sa vedem ce se intampla. daca are priza la public bine daca nu iarasi e bine :ok:

Sorin Blaj
9th May 2007, 16:23
Resita. Felicitari pentru titlu! :ok:

Scuze pentru off topic. :)