PDA

View Full Version : Predictii Week 16



codrutc
24th December 2005, 02:43
Salutare baieti. Iata si "asa zise-le predictii" ale mele.

Nota pentru baietii care fac pariuri, sa nu va luati dupa mine ca pierdeti,
mai bine dati cu banul sau puneti maimuta sa aleaga.
Pentru cine nu e de pe aici de prin State , iata despre ce este vorba:
Faceti rost de doua casti in miniatura a celor doua echipe care joaca (la care adaugati o banana, nu obligatoriu) si de o maimuta. Va bate echipa a carei casti (helmet) va fi aleasa de catre maimuta.

Atlanta at Tampa Bay- Buccaneers Eu zic ca Tampa este o echipa mai buna decat Atlanta, au aparare buna, joaca acasa si ganditi-va ca i-au batut pe Carolina chiar la ei acasa. Asa ca Michael "Mascarici" Vick va fi prada usoara pentru Bucs. Stiu, puteti zice ca Bucs au fost distrusi de catre Pats saptamana trecuta. Eu zic ca Bucs se vor razbuna si inca bine de tot pe Atlanta.

Buffalo at Cincinnati - Bengals. Bengals inca joaca pentru o pozitie cat mai buna in playoffs, cea ce insemna ca nu le vor lasa nici o sansa la o echipa Bills care se gandeste deja la vacanta.

Dallas at Carolina - Panthers. Sorry Bill Parcels, stiu ca sunteti disperati, dar
din ce am vazut in ultimele 2 jocuri ale Cowboys nu am fost convins ca sunt pe panta ascendenta, dimpotriva. In plus si Panthers au pentru ce sa joace inca

Detroit at New Orleans - Saints. De fapt, "who cares ?" . I-am ales pe Saints pentru ca sunt acasa si pentru ca Lions nu mai sperie nici o echipa de la gradinita, fie cu Harrington, fie cu Garcia.
(meci in San Antonio, TX)

Jacksonville at Houston - Jags. Stiu ca Jags au de obicei probleme cu Texans, dar nu cred ca va fi cazul acum.

N.Y. Giants at Washington - Redskins. Asta este "tricky" cum se zice si sincer
ma astept la orice. Aici chiar ca maimuta ar face treaba mai buna. Zic ca totusi Redskins sunt in vana. Nu stiu ce vor face cu Tiki Barber, sunt de parere insa ca vor sti sa aiba in schimb grija de Eli.

Pittsburgh at Cleveland - Steelers. Ar fi frumoasa o surpriza daca ar bate Browns dar nu cred ca se va intampla.

San Diego at Kansas City- Chiefs. Asa as zice daca ar fi sa fac pariu, pentru a-mi creste sansele sa castig potul cel mare. Fotbalistic imi este greu sa gasesc argumente. San Diego sunt nr. 1 in "stopping the run" Asta inseamna ca ar trebui sa nu aiba mari probleme in a opri principala arma a Chiefs, Larry Johnson. Chiefs au aratat in meciul cu Giants si mai inainte ca nimeni nu poate opri pe nimeni cu mingea in mana. Cum in numele lui Dumnezeu vor fi ei in stare sa-l opreasca pe LT si chiar pe Turner ? Cu toate acestea am asa un simt ca ceva irational se va intampla si Chiefs vor prevala, pentru a nu stiu cata oara in Decembrie, in Kansas City, din 1996 incoace.

San Francisco at St. Louis - Rams. Aici nu are rost sa caut argumente, pentru ca nu ma excita cu nimic meciul asta.

Tennessee at Miami- Dolphins. Nu stiu cu cine joaca in week 17 (sper ca nu cu Pats) dar cred ca Dolphins nu vor mai pierde nici un meci anul asta.

Philadelphia at Arizona - Eagles. Asa cum am zis si etapa trecuta, imi plac rezervele Eagles in fata unei mizerabile Arizona Cardinals. Ceva offtopic, stateam si ma gandeam daca in cazul echipei asteia Cardinals nu exista ceva de genul "blestemul lui Bambino" (Boston Red Sox) sau cel cu capra sau tapul, nu sunt sigur (Chicago Cubs). Cea mai veche echipa din NFL, chiar asa sa nu fie si ei in stare sa-si faca echipa?

Indianapolis at Seattle- Seahawks . In inima mea tot sper sa castige Colts si cred ca sunt si in stare. Imi vine greu sa si vorbesc despre meciul asta avand in vedere moartea baiatului lui Tony Dungy. Chestia este ca meciul nu are importanta pentru Colts, in timp pentru Seattle conteaza , e drept nu e o urgenta, ei putand castiga lejer ultimul meci cu Packers. Problema este ca June, Marvin Harrison, Ryan Diem au ramas acasa si am inteles ca nici Corey Simon si Robert Mathis nu vor juca nici ei. Peyton va juca cateva serii, la fel si Edgerrin James. Cred ca va fi un meci ca cel cu Denver anul trecut, sper ca mersul rezultatelor va fi asemanator daca cele doua echipe se vor mai intalni si in Super Bowl. Un ultim aspect, Shaun Alexander va fi foarte motivat pentru a bate recordul lui Priest Holmes de 27 TD uri intr-un sezon.

Oakland at Denver - Broncos. Mi-ar place sa bata Raiders, pentru ca dintr-o data lucrurile ar deveni foarte interesante, mai ales daca Chargers castiga in fata la Chiefs. Nu-mi vine sa cred ca se va intampla insa. Raiders am impresia ca s-au predat.

Chicago at Green Bay - Bears. Mai e ceva de zis ?

Minnesota at Baltimore - Ravens. Aici am si eu dreptul sa merg la cacealma , nu? Acum serios, chiar cred ca Ravens sunt in stare sa castige. Ed Reed s-a intors, sunt a sasea defensiva din liga, Jamal Lewis se pare ca e in revenire, ceea ce face ca si Boller sa prinda ceva viata.

New England at N.Y. Jets - Patriots. Am inteles ca BB
vrea sa-i bage pe Pats in forma de playoffs. Asta este ultimul meci de luni seara pe canalul ABC. La anul MNF se va muta pe ESPN.