PDA

View Full Version : Un gand bun de sarbatori



ady51a
23rd December 2005, 16:05
Consumul excesiv de sarmale si alte pomeni ale porcului dauneaza daca nu le imparti cu cei dragi de sarbatori. Haideti sa incercam sa fim mai buni si mai generosi unii cu altii! E momentul sa ne lasam frau liber imaginatiei si sa ne bucuram de sarbatori!:D



Un gand bun din acest colt de pagina pentru toti cei pomeniti pe aici (cu scuze daca uit pe cineva si rog sa fiu completat):

Gurita, Bosanceanu, Desdemona, FatFrumos, Pascovici, Stanca, Klingon, Liviu Mihai, Marinof, Lica, Farmache, Tchibos, Lungu, Grigoras, Mila_nezu, Chiforeanu, Curca, B3bito, Apostol, Usurelu, Pirlinho, Barbu, Tibor Moldovan, Ogica :D ,Wolfgang Frank :cool: , pff, Todoran, Dinu, Paul, ozone :D , Vadim, Hagi, Sorin, Quartz@nu, Napoletan, Schiopu, Ayrton, Senin, Cristocea, Rechinul Ucigas, Vlas, Seahawk, Adi_cta, Apostu, Gheorghe, Kooler, The_shark, NY_giants05, Mister KO, Toreador_24 si inca multi.....pe care-i mai numiti si voi.


LA MULTI ANI TUTUROR SI SA NE CITIM MESAJELE CU BINE IN 2006!!!/hello :ok:
FORZA FARUL!!!


Pentru toate doamnele si domnisoarele care tin cu Farul sau care au intrat pe Suporter Farul - Poza 1.
Pentru ele si pt noi restul faristilor poza 2
La Multi Ani!!!

Ce va doriti sa va aduca Mosul legat de Farul in anul 2006?

Eu vreau doar Cupa Romaniei. :ok:

desdemona
23rd December 2005, 16:12
Si din partea mea toate urarile de bine pentru toata lumea.... sa mancati si sa va veseliti in ziua sfanta a Craciunului .... si sa nu uitati si traditionala bataie cu bulgari care ne face sa ne simtim la orice varsta copii :ok:

Atasez mai jos si o "felicitare" pentru voi, sper sa va dea idei :evil:

ady51a
23rd December 2005, 16:32
Merge felicitarea dar era mai buna una cu un rechin ca pe asta o sa vina dinamovistii s-o ia ca doar ei plimba ursul :D

Cred ca ne-am mai putea ura, de exemplu, un sediu al clubului cum este cel din poza 1, niste bijuterii ca cea din poza 2 sau un calculator ca in poza 3 ca sa putem spune ca suntem rechini adervarati.:D

desdemona
23rd December 2005, 16:34
Pune un rechin cu caciulitza, bey, sa simtiti cu adevarat ca e Craciunul :P

b3bito
23rd December 2005, 18:12
:)) so yo vreau k mosu sa ne aduca cupa!!! :D la multi ani si un craciun fericit tuturor moderatorilor, ;)....numai bine :D

tchibos
23rd December 2005, 19:33
SARBATORI FERICITE tuturor faristilor si nu numai... sa aveti sanatate fericire bani si CUPE si titluri de campioni (pentru faristi)

LA MULTI ANI !!!

Rechinul Ucigas
24th December 2005, 01:37
:ok: Sarbatori Fericite Si La Multi Ani !!!!:ok:
Ady Esti Cel Mai Tare Moderator , Bravo !!! Ai Facut O Treaba Buna Anul Asta !/hello
Pt Tchibos , Qartz@nu , Seahawk , Dar Si Pt Ceilalati Faristi Respect !;)
Si Pt Desde Singura Fata Care Intra Pe Farul Un :kiss:
Constantenilor Sa Curga Bereaaaa:bere:
Sa Dea Dumnezeu Sa Luam Cupa , Sa Jucam In Cupele Europene , Si Sa Luam Si Campionatul Odata Si Odata ..../OLE/

tchibos
24th December 2005, 07:38
http://www.christmas.marc.bg/

http://www.jacquielawson.com/viewcard.asp?code=ER13610552

Kooler
24th December 2005, 10:31
Vreau sa urez tuturor faristilor care intra pe acest forum si nu numai Sanatate, Fericire, Implinirea tutoror dorintelor si fie ca toti oamenii din clubul Farul sa ne dea motive de fericire si la anu' Sarbatori Fericite si "LA MULTI ANI"

ady51a
24th December 2005, 11:33
Ai furat avatarul Rechinul Ucigas !!! Tinand cont ca e Craciunul te iertam!!!:D
La Multi Ani!!!

tchibos
24th December 2005, 12:55
Ai furat avatarul ...

HO HO HO .. avatarul e de la Mos Craciun... ca a fost cuminte :D

Seahawk
24th December 2005, 16:37
La multi ani tuturor de aici de pe forumul nostru...tuturor faristilor!! dar nu numai... Toata lumea sa aibe niste sarbatori fericite...si sa ne auzim cu bine la anul! Hai Farul!!!

b3bito
24th December 2005, 19:14
la multi ani tuturor faristilor...si sa ne vedem la stadion in numar cat mai mare ;)...la multi ani farul....inima noastra bate pt. tine....

tchibos
31st December 2005, 16:36
Pluguşorul de la mare

Ion TIŢA-CĂLIN

Aho, aho, copii şi fraţi,

Staţi puţin şi ascultaţi!

Am sosit pe plug, călare,

Să arăm la mal de mare,

Brazdă pentru noul an

Să tragem pe litoral.



Ia mai mână, măi fârtate,

Că ne-o da gazda bucate!

Trage plugul mai agale

Pe la oala cu sarmale!



Vine anul cu alai,

Cu bici, clopot şi buhai,

În car tras de-un boulean,

Că e an european.



Turnaţi, gazde, prin pahare,

Vin vârtos, de aderare.

De ne daţi de băutură,

Vă arăm în bătătură,

Pentr-o ţuică de gutuie

Vă arăm până la UE.



Haideţi, măi, cu pluguleţu’

La prefectul Dan Culeţu,

Că de când e la judeţ,

A pus şaua pe Mistreţ.

Ia pocneşte, măi, din bici,

Pentr-un metru de şorici!



Să tragem o urătură

Pentru cei din prefectură,

Nu le-om cere gologani -

Căci sunt neam de bugetari -,

Doar friptură şi colaci

Caltaboşi şi cozonaci

Şi-un rachiu de corcodele.

Ia sunaţi din zdrăngănele!



Aho, aho, baroni locali,

Belferi, neo-feudali,

Vine Anul Nou ca focul

Şi v-aţi cam… fumat norocul.

Pocneşte, vere, cu biciul,

Că li s-a ’ngroşat şoriciul!

Ieri erau nişte golani,

Azi, sunt plini de gologani.



Aho, aho, concetăţeni,

Dragii noştri constănţeni,

În brazda de o arăm,

Ce vreţi voi să semănăm?

Grâu, porumb şi secărică,

Rapiţă sau măzărică?



Frunzuliţă de năut

Mazărea s-a cam trecut,

Bobul ei este umflat

Cu pământ retrocedat

Şi-s păstăile crăpate

De şpăgile încasate,

Iar cei de la DNA

Vor să stoarcă unt din ea.



Uraţi, măi, din tot gâtlejul

Că i s-a uscat şi vrejul!

Cântaţi, măi, din tot bojocul

Că ne-or da vin roş ca focul!

Strigaţi tare, măi fârtaţi,

Că ne-or da şunci şi cârnaţi,

Ţuică, vin şi miez de nucă,

Fiindcă-i mazărea pe ducă!

Ară mai adânc, măi tată,

Că e mazărea stricată!



Să trăiţi ani mulţi, o mie!

Pentr-o bute de tărie

Colindăm pe veresie,

Şi arăm la primărie!

Iar la corpul de control,

Tragem brazdă de un pol.

Sămâncioară de harbuz,

Ăştia-s meşteri la abuz.

Birocraţii îţi iau banul,

Te belesc cât ţine anul.

Ia mai colindaţi, băieţi,

Că ne-au luat de nătăfleţi!



Grâuşor legat în snopi,

Constanţa-i plină de gropi.

Ţineţi boii pe aproape

Să nu piară prin hârtoape!

Şi legaţi plugul cu lanţ

Să nu daţi cu el în şanţ.

Ne-au mâncat asfaltul, câinii!

Araţi, mă, de dragul pâinii!



Multe am mai spune, frate!

Dar stă Fiscul şi socoate

Pe răboj cu tibişir,

Pe urări să pună bir.



Dup-atâta arătură,

Ţi-om face o urătură:

Să ai inima de floare

Şi în ochi raze de soare,

Să-ţi dea Domnul sănătate,

(Că, în rest, le-om duce toate!)

Şi să-ţi pună-n pungă bani,

La anul şi la mulţi ani!

tchibos
23rd April 2006, 10:41
Dumnezeu sa va dea un curcubeu la fiecare furtuna, un zambet la fiecare lacrima, o binecuvantare la fiecare pas, o promisiune la fiecare grija, un raspuns la fiecare intrebare, si o CUPA la fiecare sezon !!!
PASTE FERICIT!

ady51a
23rd April 2006, 11:08
PASTE FERICIT TUTUROR FARISTILOR!:ok:
ASTEPTAM IEPURASUL CU O CUPA!

b3bito
23rd April 2006, 13:46
DA SI VOUA MODERATORILOR DE PE ONLINE SI TUTOROR USERILOR un pAste fericit
HRISTOS A INVIAT!

FatFrumos
23rd April 2006, 16:54
Hristos a inviat si de pe meleaguri departe de casa.

tchibos
15th August 2006, 09:39
LA MULTI ANI !!! ...

tuturor faristilor cu nume de Marian, Marin, Marius, Maria s.a.m.d.. Sa traiti frumos pana la adanci batraneti si sa muriti Faristi convinsi :ok:

trotica
21st December 2006, 20:08
Na c-o să fiu off-topic, dar alt topic mai bun n-am găsit :D

Eu vă doresc sărbători fericite, zilele astea să încercați să uitați de fotbal, de club, de transferuri, de toate grijile, iar noul an să aducă echipei voastre jucători buni, liniște și stabilitate la club, să vă ofere un fotbal frumos și rezultate bune. O urare marinărească (cred c-o zic bine) "Vânt bun din pupa!" :)

Sărbători fericite și "La Mulți Ani!" :)

Catalin 06
21st December 2006, 22:38
Multumim la fel. Multa Bafta

tchibos
21st December 2006, 23:02
Deocamdata va spun doar Craciun Fericit :rasc: ca e mai aproape de noi.. dupa aia vin si celelate urari de an nou.

Ho ho ho !!!.. sa ne aduca mosul la toti sanatate in primul rand la toti faristii si cei care au afinitati pentru ce inseamna Farul (si aici vreau sa fac o singura nominalizare: trotica - chiar daca mai sunt poate si altii). Sa le aduca mosul celor de la Farul dupa cum urmeaza:
- minte celor din conducere pentru a putea aduce Farul unde este locul sau de drept;
- putere de joc, inspiratie, sansa de gol si tot ceea ce au nevoie jucatorii pentru a redresa corabia;
- tarie antrenorului pentru a depasi momentele grele prin care trece echipa si pentru a ramane la noi ca sa gaseasca si momentele de bucurie pe care le asteptam cu totii;
- libertate suporterilor care canta cu drag la meciurile Farului chiar si atunci cand sunt momente dificile;
- rezistenta la durerea pricinuita de pasa proasta a Farului pentru suporterii de pretutindeni (tara sau strainatate).
- numai bine pentru toti ce iubesc echipa Farul, cei ce sufera si se bucura alaturi de echipa.

Vor veni si momente bune. Va asigura mosul !!! :rasc:

Forza Farul !!!

Quartz@nu
21st December 2006, 23:54
un CRACIUN FERICIT tuturor !
pentru bossinceanuuuu sa se simta de craciun precum suporterii farului in aceste momente

FatFrumos
22nd December 2006, 03:42
un Craciun fericit la toti faristii de pretutindeni.

sk8t3rool
22nd December 2006, 10:34
:rasc: :rasc: :rasc: :ok: Va urez un Craciun Fericit tuturor faristilor de pe forum..shi de pretutindeni!!! :rolleyes: voi ce vreti de la moshu?:D

CosminGrc
22nd December 2006, 10:39
craciun fericit la toata lumea si la multi ani

Kooler
22nd December 2006, 10:59
Craciun Fericit tuturor faristilor !!! Si fie ca Mos Craciun sa va aduca sanatate fericire si tot ce va doritii !!!

Catalin 06
22nd December 2006, 11:17
Sarbatori fericite tuturor constantenilor , in special faristilor .

kerosene
22nd December 2006, 15:36
Craciun Fericit,multe bucurii alaturi de cei dragi,multa sanatate si realizari in anul ce urmeaza,si nu in ultimul rand sa speram ca Farul va straluci mai tare ca niciodata.La Multi Ani Romania - La Multi Ani Constanta - Forza Farul http://www.yelims.com/Noel/Noel38.gif

Dunker_Farul
22nd December 2006, 17:57
sarbatori fericite si fie ca noul an sa va ofere numai bucurii. ...

sk8t3rool
22nd December 2006, 21:15
sper k moshu sa ne aduca 2-3 jucatori buni...shi un conducator...adevarat...!!!:D :D

danny del corco
22nd December 2006, 23:56
La multi ani !!!

StiL
23rd December 2006, 16:04
Sarbatori fericite! /hello

bahaus_84
25th December 2006, 14:37
Baieti va doresc sarbatori fericite si sa speram cu totii ca anul viitor va fi muuult mai bun pt noi si pt Farutzu!

CrAzY92
25th December 2006, 15:18
va doresc tutror sarbatori fericite si La Multi Ani :D

danny del corco
31st December 2006, 12:58
Tuturor faristilor : La multi ani !

tchibos
31st December 2006, 14:13
S-a mai dus un an .. cu bune si rele. Il asteptam pe cel viitor. 2007 sa aiba mai multe bune decat rele, sa fie unul cu sanatate, belsug si succese pe toate planurile pentru toti faristii si nu numai. Sa le dea D-zeu minte si sanatate si celor din conducerea Farului chiar daca nu ne inteleg (sau poate nu ii intelegem noi). Numai bine in noul an pentru toti forumistii de pe suporter Farul, chiar daca tin cu Farul sau doar cu Panduru :), pentru Panduru, Gurita & CO. sa le aduca anul care vine numai meciuri de 3 puncte :) sanatate si putere de munca

LA MULTI ANI !!!

the lion king
31st December 2006, 14:48
La multi ani FARISTILOR ADEVARATI!!!!!:ok:

ciorbicafaristu
31st December 2006, 16:15
hai la multi ani!!! si sa avem un 2007 mai bun ca asta care a trecut

Laur_Farul
31st December 2006, 16:54
La multi ani tuturor faristilor si un retur cat mai bun !

Catalin 06
31st December 2006, 19:09
La multi ani tuturor romanilor , in special constantenilor si sa speram ca noul an ne va aduce numai bucurii.

tchibos
7th January 2007, 13:14
La Multi Ani pentru toti faristii care isi sarbatoresc azi ziua numelui :}

.. si ma gandesc aici atat la forumistii OLS.. eu, ciorbicafaristu si altii care mai sunt si nu ii stiu sau ii stiu sau nu mi-i amintesc acum

iar de la echipa un La Multi Ani pentru Ion Barbu, Ionut Larie si nu in ultimul lui Basarab Nica Panduru (presunand ca Nica vine de la Ionica :) )

Laur_Farul
1st February 2007, 12:51
La Multi Ani Mihai Gurita ! Te Vom Iubi Mereu !

tchibos
1st February 2007, 12:54
Intr-adevar Gurita face azi 34 ani. Din partea noastra un calduros La Multi Ani, sa aiba sanatate si sa se bucure de viata, sa mai joace mult timp de acum inainte, sa nu se lase de meserie si sa ia exemplu lu' Dorinel Munteanu, iar sfarsitul de cariera sa il prinda la Farul si de ce nu poate sa ramana la Farul si dupa ce isi pune tricoul in cui.

kerosene
7th April 2007, 20:07
Sarbatori Fericite pentru toti constantenii si toti faristii care sunt aproape de echipa,la bine si la rau.Foraza FARUL si un PASTE FERICIT la toti forumistii!!!

trotica
7th April 2007, 20:26
Un Paște Fericit tuturor și succes Farului! :) :ok:

tchibos
7th April 2007, 22:10
Sarbatori Fericite tuturor faristilor si nu numaiiar jucatorilor sa le vina mintea la cap :)

kerosene
29th April 2007, 19:41
Distractie placuta la toata lumea de 1 mai.Pana miercuri sunt plecat.

FORZA FARUL,VINCI PER NOI

trotica
25th December 2007, 05:54
Sărbători fericite, distracție cât mai multă zilele astea, eventual zăpadă, și un an nou cât mai bun pentru voi, pentru cei dragi și, desigur, pentru Farul! :)

LA MULȚI ANI! :ok:

tchibos
25th December 2007, 11:46
trotica, nu te-am mai vazut de un an.. poate la anul t vedem mai des :)

Sarbatori fericite tuturor faristilor si nu numai. Sa vina anul nou cu multe bucurii si satisfactii, cu succese si goluri multe in poarta adversa !!!

danny del corco
25th December 2007, 12:13
La multi ani ! Bucurii si impliniri.

Adi Da Samraj
26th December 2007, 01:43
Craciun Fericit !

danny del corco
1st January 2008, 00:18
La multi ani FARISTILOR !!!!!!!!!

bahaus_84
5th January 2008, 22:38
Si mai multa demnitate

trotica
19th February 2008, 13:45
Nu e nici un fel de sărbătoare azi - sau, cel puțin, nu știu eu - dar, fiind "în trecere" pe forum, mi s-a părut normal să vă fac o vizită să vă salut, să vă doresc toate cele bune și, evident, baftă Farului în minireturul care va începe acuși :ok: :bere:

trotica
24th December 2008, 02:55
Acum chiar E sărbătoare, și de-aia am dat o raită pe aici, ca să vă urez s-aveți parte de distracție cât mai multă, de vreme și companie faină, iar anul care vine să fie unul cât mai bun pentru voi toți :ok:

LA MULȚI ANI!

ionel999
13th January 2009, 23:02
Acum chiar E sărbătoare, și de-aia am dat o raită pe aici, ca să vă urez s-aveți parte de distracție cât mai multă, de vreme și companie faină, iar anul care vine să fie unul cât mai bun pentru voi toți :ok:

LA MULȚI ANI!

Nu prea mai ai cui sa urezi, aici am cam tras oblonul :D

kerosene
18th April 2009, 21:37
Paste Fericit !!!

Forza Farul !!!