PDA

View Full Version : Dinamo fara Andone. Ando la Omonia



dede
23rd December 2005, 14:24
Uite ca a venit si randul lui Andone sa plece. Se pare ca acesta si-a reziliat contractul cu Dinamo.
Ce parere aveti de ce se intampla acum la Dinamo?

Paul
23rd December 2005, 14:28
nu si-a reziliat nici un contract;
a fost dat afara;

Nu stiu daca Ando a fost un antrenor de talia lui DInamo (am niste indoieli) insa stiu sigur ca:
- este un antrenor norocos
- a avut sprijinul conducerii (arbitrii ok , adversari mai moi , etc)
- in Europa a fost un dezastru real ...

Ando merge la Sportul :yeah:

Ayrton
23rd December 2005, 14:43
Ce vorbesti ma ca a fost dezastru real in Europa? Ce tot aberezi atata?

Si in nici un caz nu va merge la Sportul. Se pare ca in Olanda sau Belgia.

alejandro
23rd December 2005, 14:43
La Steaua e haos,dar la dinamo e si mai mult haos...
Dupa achizitiile "excelente" de pana acum a urmat si demiterea lui Ando...deci asa,urmeaza un antrenor nou,cateva "epave" noi...se anunta vremuri sumbre..
Eu cred ca si Petre va pleca de la dinamo,l-a sustinut prea mult pe Ando si a facut acest lucru deschis,e clar ca nea Becali se rafuiesti cu toti care-i stau in cale la dinamo...sa-i uram la mai mare:drak:

Paul
23rd December 2005, 14:44
ayrton ...

comparativ cu ce buget a avut(Giovanni dixt) , cu cel mai bun lot din tara (Cristi Borcea dixt) , cele mai mari salarii (Netoiu dixt) , e inadmisibil sa termini pe 5 , cand Steaua (jumate din bugetul lui Dinamo ) , si Rapid (o trime din bugetul lui Dinamo ) termina pe 5 ...

Cristy
23rd December 2005, 14:45
la dinamo se intampla exact ce s-a intamplat si la Rapid, acum urmeaza un retur dezastruos pentru dinamo.
cui i se datoreaza astea ? impresarului devenit presedinte ;)

gicu
23rd December 2005, 14:47
La revedere Ando si multumim!

ASP
23rd December 2005, 14:58
berechet antrenor. cel mai bun din tara.

foreva_ya
23rd December 2005, 14:58
sunt stelist...da ando e cel mai taree................si razvan dupa el..........pacat de el...da cred ca se va duce la mai bine.......merita ceva mai bun ......nu doar netzoiii borcioi turcoi.......etc......aia habar n-au fotbal.........daca la noi numa gigi nu prea pricepe fotbalu la dinamo sunt vreo 8 care nu-l inzteleg.....asta-i adevaru.........as vrea sa antreneze undeva la o echipa cu renume ando.........si care a zis ca a fost un dezastru ando ptr ca dinamo a avut cel mai bun lot.........cel mai bun dupa parerea voastra..........cu 4-5 jucatori de divizia b luatzi la craiova plus 2 imprumuturi ( tamas bratu) nu potzi face echipa omogena si stabila in europa..........steaua si dinamo au o echipa omogena care joaca de ceva timp impreuna.........ando ce sa faca in 5-6 luni cu jucatori cu o valoare indoielnica???????

Bega
23rd December 2005, 14:59
Daca Vigo nu da rezultate in retur o sa-l aduceti pe maseurul lui Alessanco?
Poate ca tipul e meserias, dar cred ca e riscanta decizia conducerii. Dinamo nu e FC National sa-si permita experimente (e adevarat, reusite) cum au fost cele cu Landi si Bergodi.

Paul
23rd December 2005, 15:05
pana acum niste un strain nu a dat gres

Zenga (Steaua & National)
Alecsanco (Craiova - finala Cupei + titlu adus Steaua )
Landi
Bergodi
Pratosov

dede
23rd December 2005, 15:09
andone trebuie apreciat, chiar daca pe plan european a stat cam prost...daca aduci jucatori de div b si jucatori imprumutati din cine stie ce parti ale europei, sunt putine sanse sa reusesti sa formezi o echipa competitiva...

gheorghe
23rd December 2005, 15:15
Modul in care este gandita strategia pe termen lung de catre conducerea lui dinamo este sinucigasa deoarece ea straluceste prin inconstanta obiectivelor. Dinamo inca traieste inertial in urma aranjamentelor antedecembriste. Viziunea pe termen lung a conducerii dinamoviste presupune, in continuare, perpetuarea blatiadei sau a japcai in fotbalul mioritic.
Perseverati baieti, pe cand o puneti antrenor pe femeia de serviciu a lui Mourinho?:happy

miril
23rd December 2005, 15:16
Pentru Paul: Zenga National & Steaua si nu invers. Pacat pentru Andone, nu merita un asemenea tratament. Prea multe capete "luminate" in Stefan Cel Mare.

uti2102
23rd December 2005, 15:25
Ca stelist plecarea lui Ando imi da urmatoarele senzatzii :
- s-a pierdut unul din putzinii oameni cu bun simtz de la clubul alb-roshu
- s-a pierdut unul din ultimii oameni care puneau inainte de interesele sale shi ale patronatului interesul clubului alb-roshu
- Dinamo a dat afara unicul antrenor care in era post-revolutzionara a permis suporterilor alb-roshii sa se bucure cat de cat ca au scos nasul in Europa
- Dinamo a dat in acelashi timp afara un antrenor cu nishte fixatzii care ridicau mari semne de intrebare
- shansele lui Dinamo de a termina cu bine (sau cu rau) acest sezon nu par a fi afectate

Daca va fi adus un antrenor strain shi i se va da mana libera (adica fara interventzii marca Borcea...) eu unul cred k va avea mari dificultatzi... mentalitatea shi profesionalismul jucatorilor de la Dinamo lasa mari semne de indoiala...

savagedanyro
23rd December 2005, 15:26
Avansul considerat irsumontabil fata celelalte competitoare al lui dinamo se pare ca este scazut chiar de catre conducerea "cateilor" prin inlaturarea celui mai bun OM al lor ! Cinste Andone pentru alegerea ta !!!

Paul
23rd December 2005, 15:28
Īntr-un cuvīnt: Dinamo!
Augustin Roman

Dinamo l-a alungat pe Andone şi l-a păstrat pe Giovanni Becali.

Dinamo a dat afară un antrenor foarte bun şi păstreaza un preşedinte mediocru.

Dinamo a pierdut un profesionist şi a rămas cu un fost bişniţar de bilete īn organigramă.

Dinamo şi-a bătut joc de un om cu sīnge alb-roşu şi a rămas cu unul care acţionează doar din interes.

Īntr-un cuvīnt: Dinamo!

LEUTzZ
23rd December 2005, 15:34
Bravo Ando'...da-i naibii pe bucurestenii astia agramati...Craciun fericit la Hunedoara cu domnul Stan:))LA ANU' CALCAM BUCURESTIUL IN PICIOARE!!!
OTELUL FOREVER!!!:yeah:

Hipgnosis
23rd December 2005, 15:34
Nu prea imi vine sa cred ca dinamo va aduce un antrenor strain, pt. ca nu prea ar mai putea afce blaturi decat peste capul lui. Ceea ce e posibil, dar mai greu
Adios andone, insa in Europa chiar a fost dezastru.
Rusine jiovani - bisnitarul smardeias ajuns presedinte

Vadim
23rd December 2005, 15:35
E usor sa aduci un antrenor strain. Acum depinde pe cine. Daca selectia se face dupa pasaport, nu e o problema. Daca o faci pe valoare, atunci va fi greu. Faptul ca se trateaza cu secundul lui Alesanco spune tot... Oricum la noi e moda sa dai afara antrenori care conduc echipe de top in clasament. Dar daca meciurile se joaca nu pe teren, e normal ca pe conducatorii sa club sa nu ii intereseze cine antreneaza.

BAD_Slick
23rd December 2005, 15:44
In curand "mandria de a fi caine" se va transforma in "rushinea de a fi caine" datorita unor nenorocitzi de bishnitzari si a altora ca ei care s-au adunat sub titulatura de "conducerea echipei Dinamo Bucuresti"!Din pacate se renunta la un antrenor care a avut cele mai bune performantze ale lui Dinamo din ultimii 10 ani, pentru a se aduce unul de care nici aia din tzara lui nu cred ca au auzit!Mi-e scarba de numele "becali" indiferent de prenumele din fatza lui!

foreva_ya
23rd December 2005, 15:51
Esti un prost atunci........nici yoo nu ma dau in vant dupa ei.......da m-ai degraab mi-ar fi rusine cu tine decat cu ei? tu ce zici?.......fir-ai tu al dracului..........ce glumezt esti......

savagedanyro
23rd December 2005, 15:55
Cel mai bun lucru care se putea intampla pentru echipele care trag la titlu era ca la dinamo sa fie adus giovani !!! Traiasca bisnitza in toate formele ei !!!

Cainele
23rd December 2005, 15:58
nu e corect ce se intampla cu Ando... nu e cel mai nimerit in postura de principal al lui Dinamo ( ma rog nu a fost) , dar...a pus suflet in munca sa.

miril
23rd December 2005, 15:59
Noul antrenor va fi cunoscut dupa ora 20, diseara, conform lui Netoiu.

Paul
23rd December 2005, 16:00
Antena 1 ne promite o surpriza la stirile de la ora 20.00 (asa scrie in gsp inca de dimineata)
oare despre asta e vorba ?

dede
23rd December 2005, 16:08
surprize surprize...peste tot numai surprize...la dinamo surpriza va fi noul antrenor, la Steaua jucatorul ce va veni...prea multe surprize...

ady51a
23rd December 2005, 16:11
Raspunsul la intrebarea de sus este clar nu. Dar ce-i corect la clubul vostru as intreba eu mai departe?:D

gheorghe
23rd December 2005, 16:11
Daca s-a ajuns ca pseudoconducerea lui dinamo sa-si devoreze probabil pe cel mai exponential jucator din istoria clubului, dand dovada de un veritabil puseu canibalistic, ce se poate crede despre moralitatea din jurul acestei haite de catelusi deznadajduiti? Istoria fotbalistica se va razbuna pentru cei cincizeci de ani de arest ********ico-militienesc.:rosu:

sib
23rd December 2005, 16:13
Si uite cum "Ferguson"-ul Romaniei (dupa cum spunea paiatza aia de Borcica) pleaca, indubitabil, spre mai bine. Nu e corect ce s-a intamplat dar zmeul, ursul, voinicul sau cum draq isi mai zice asta, impreuna cu fratele Victorash si cu celelalte paiatze, nu-l vroiau ca le strica planul de a face din Dinamo o piata a jucatorilor, si probabil, un atelier de "reparatii" :ciocan: . Ce, ne trebuie tineri in echipa :headbang: ?
Poate o iesi ceva bine din aceasta mutare, dar tare ma indoiesc :mda:

Aurel.D
23rd December 2005, 16:36
Multe aberatii si rautati ieftine imi este dat sa citesc pe acest thread!! Mai fratilor, daca nu va place Dinamo, ce cautati pe acest thread?:no: Este usor sa improsti cu noroi, sa acuzi si sa jignesti:rosu: ; mai greu este sa gandesti obiectiv.

In ce il priveste pe Andone, imi pare rau pt. el chiar nu era momentul sa plece; nu cred ca este cel mai bun antrenor pt. Dinamo, a facut multe greseli, dar totusi a condus loturi schimbate de la o zi la alta si a facut-o bine!

Acum cred ca se bucura fanii lui Dinamo care il vroiau afara. Este clar ca Becali vrea un antrenor slugarnic si nu unul cu personalitate. Daca vine Vigo ala, care ii cara mingiile pe teren lui Alesanco, cred ca ne intalnim pe la mijlocul clasamentului, cu FC Arges, Otelul si Bacaul.
Cred ca iar ne intoarcem la perioada neagra din anii 94-97!!:o:

PS: Vad ca multi se bucura de aceasta schimbare, dar vorba aceea: caderea domnilor, bucuria prostilor!

STEAUA-MANIA
23rd December 2005, 16:54
Ce tot "plangeti" atata dupa andone?Andone un antrenor modest...de cand a venit la dinamo,in meciurile impotriva STEAUA,rapid,national a colectionat 12 pct din 42(sursa: gsp) iar in meciurile din cupele europene,ati pierdut pe linie in deplasarile de la sofia,Marseille,Liverpoool,Nicosia :D
dinamo are nevoie de un antrenor strain...oricum,escobar asta ...nu imi spune nimic,sa vedem ce rezultate va avea...sper sa nu aiba:D

Nea Vasile
23rd December 2005, 17:08
Parerea mea. Atunci cind echipa termina turul pe primul loc si se califica spectaculos (5-1 cu Everton) in grupele UEFA (1-0 cu detinatoarea Cupei UEFA) unde, cu putina experienta si luciditate din partea jucatorilor, se putea califica cu usurinta mai departe (dupa potentialul aratat, nu neaparat dupa rezulatate), care este cea mai buna decizie pe care o poate lua o conducere responsabila? Demiterea (de comun acord)?

Ca la noi la nimenea.

red dog coco
23rd December 2005, 17:11
Baaa,da' du-te dracu' odata si mai lasa-ne in pace odata,nu vezi ca nimeni
nu te vrea la noi?Ba becali,are dreptate ala cu porcii.Pai daca era Ianul acolo,
nici nu miroseai stadionul.Du-te baaa,si ia cu tine si pe acolitii tai,ca o fi cineva sa puna bani in locul vostru.Aduci tu toate gunoiele(adevarul e ca e in
groapa)si reziduurile fotbalistice la Dinamo.Mai baieti,voi fanii astia adevarati,mai bine mergeti si incurajati Steaua,Rapid ori Progresul,lasati stadionu gol,sa vedem ce face asta.Da' nesimtit cum e...Ti-ai bagat ba becali,
copilul la facultate?Ca tu,esti pregatit,baaa,ca leana ceausescu.

Diodude
23rd December 2005, 17:12
Cu tot respectul pentru el ca adevarat dinamovist,Andone este din pacate in opinia mea un antrenor foarte limitat,care nu e de Dinamo.S-a vazut foarte des stilul sau de joc mai tot timpul constipat,aducetzi-va aminte chiar shi in anul cand Dinamo a luat titlul cu Andone cate meciuri cashtigau prin ultimile minute.De ce??Asha era tactica lui???Iar in cupele europene nu a facut mai nimic.Tot se bate in piept cu acel 5-1 cu Everton,care fiind vorba intre noi este o echipa de tot rasul,uitatzi-va ce joaca in Anglia acum,plus ca in acel meci Dinamo a avut super noroc in a 2-a repriza intrand in poarta toate mingiile ce ajungeau in careul de 16 al lui Everton.Nu a fost capabil nici un moment sa ishi motiveze jucatorii,care atunci cand jucau un meci important prin Europa,tot timpul jucau fara nici un pic de curaj,le tremurau picioarele,indiferent ca adversarul se numea Omonia Nicosia,Levski,Everton sau Marseille.Asha ca eu consider ca Andone mai mult de atat nu putea da pentru Dinamo.Ceea ce ma ingrijoreaza insa este aducerea acestui Esteban Vigo,care cred ca ar fi o mare gresheala.

S2K
23rd December 2005, 17:23
dinamo l-a alungat pe Andone şi l-a păstrat pe giovanni becali.

dinamo a dat afară un antrenor foarte bun şi păstreaza un preşedinte mediocru.

dinamo a pierdut un profesionist şi a rămas cu un fost bişniţar de bilete īn organigramă.

dinamo şi-a bătut joc de un om cu sīnge alb-roşu şi a rămas cu unul care acţionează doar din interes. Īntr-un cuvīnt: dinamo!

Spune un editorialist din GSP. Cata dreptate are ...

PS: Cine este Vigo asta si in afara ce performante are ca principal?



Uite asa si Steaua si dinamo isi bat joc de ele insile ... si din toata harababura asta castiga Timisoara.

otinho
23rd December 2005, 17:29
sa vina remy antrenor :D

BlueEnergy
23rd December 2005, 17:29
Sunt stelist insa recunosc ca Andone a fost unul din cei mai buni antrenori din divizia A! Parerea mea e ca Dinamo a pierdut mult prin plecarea lui Andone! Acum e acum... si Steaua si Dinamo vor incepe returul cu antrenori noi! Sunt curios care dintre ele va trece mai usor peste acest "handicap"!

deep purple
23rd December 2005, 18:21
pana acum niste un strain nu a dat gres

Zenga (Steaua & National)
Alecsanco (Craiova - finala Cupei + titlu adus Steaua )
Landi
Bergodi
Pratosov

Nicola Napoli
:D

Ayrton
23rd December 2005, 18:30
Eu sunt gata sa fac pariu ca nu va fi Esteban Vigo noul antrenor al lui Dinamo! Am motivele mele sa cred asta. :D

Later edit: se pare ca Becali e totusi hotarat sa-l puna pe "creatorul" lui Lionel Messi... adica pe Vigo asta.

papusil
23rd December 2005, 18:34
nu am fost niciodata un suporter "infocat"...intodeauna am privit fotbalul ca un joc si nimic mai mult cu preferinta Dinamo...
Andone este unul dintre cei mai buni antrenori romani in momentul actual si a facut adevarate minuni la Dinamo castigand trofee cu echipe diferite practic an de an
Pentru cine zice ca a fost dezastru in Europa...poate nu va aduceti aminte ca a calificat echipa dupa nici mai mult nici mai putin de 15 ani....
Era pe drumul cel bun, tocmai fixatiile lui pe ordine si disciplina cred ca l-au ajutat si putea sa creasca echipa...daca era lasat
Am spus asta si acum 6 luni cand a intrat bisnitzaru' in scena ca e posibil ca venirea lui sa distruga clubul...si cred ca o va face
Din cauza lui Andone am devenit un "caine" in adevaratul sens al cuvantului pentru ca era garantia moralitatii
Rusine conducerii si, din pacate, meciurile lui Dinamo nu o sa imi mai creeze aceleasi emotii:(
Pana la urma......banii vorbeshte, se pare, iar profesionalismul si dedicatia palesc in fata acestora

Viitorul nu suna deloc bine, iar Esteban asta nu imi spune absolut nimic

Sunt mai mult decat suparat...sunt ofticat cand vad ce se intampla la un club la care tin

Sper sa le mearga bine cu un alt antrenor, dar am dubii ca un altul ar pute tine in frau aerele/basinile de vedeta ale jucatorilor

papusil
23rd December 2005, 18:36
Eu sunt gata sa fac pariu pe o sticla de whiskey ca nu va fi Esteban Vigo noul antrenor al lui Dinamo! Am motivele mele sa cred asta. :D

Sunt secrete motivele sau le putem stii si noi?

foreva_ya
23rd December 2005, 18:37
nu stitzi cine va fi antrenoru lui dinamo?????? doamne ..pai cine vine la dinao cand e demis un antrenor..............corneeeeeeeeeeel dinu:D

Cristy
23rd December 2005, 18:38
daca nu accepta vigo sau cum il cheama ca nu am auzit de el, clar dinu :D

gheorghe
23rd December 2005, 18:39
Despre Andone se pot spune multe, adevarul ca, dat fiind situatia actuala de la dinamo, a luat una dintre cele mai intelepte decizii. De ce spun asta? Pentru ca in viesparul de la dinamo (care, apropo, nu a fost inventat de becali) nu mai decidea el echipa ci interesele clanului conducator (becaliotii...), care trebuiau aparate. Trepadusii de teapa uni borcea, netoiu etc. au facut , fac si vor face in continuare jocul lui becali. :drak: Probabil ca Ando nu a fost un antrenor genial, dar nici nu a emis pretentii genialoide ca un piturca, rednic sau olaroiu. :no: Alternativa lui Becali: un antrenoras din Spania care la el in tara a antrenat probabil in liga a patra a Castiliei:evil:

Sunteti tari!!!

papusil
23rd December 2005, 18:39
muscati-va limba, baieti.....va roooooooog!!!!!!

dede
23rd December 2005, 18:41
Pentru cine zice ca a fost dezastru in Europa...poate nu va aduceti aminte ca a calificat echipa dupa nici mai mult nici mai putin de 15 ani....
a, deci la voi era ceva obisnuit sa nu aveti perfomante in europa...:mda:

deep purple
23rd December 2005, 18:41
Nu cred ca Dinu va lasa postul de administrator de...legat. Cred ca in cazul in care nu vine spaniolul, Dinamo va fi antrenata de Tzalnar sau Orac. :D

papusil
23rd December 2005, 18:45
a, deci la voi era ceva obisnuit sa nu aveti perfomante in europa...:mda:

din pacate...da, asta e ...
e istoria lui Dinamo si nu mi-e rusine de ea

foreva_ya
23rd December 2005, 18:45
administrator ? nebun de legat dom'le:D...4-4-2 si verticalizarea lui

Crismarten
23rd December 2005, 19:07
Andone a facut ce a stiut . A realizat cate ceva nimic de zis dar intotdeauna e loc de mai bine.. E adevarat ca Dinamo e pe primul loc in Div.A dar se putea si mai bine pt ei..au fost pierdute cateva meciuri acasa etc.. In Uefa,grupa lui Dinamo a fost mai abordabila ..decat grupa Rapidului,poate si decat a Stelei..doar 1pct cu Levski,Heerenven,OM..clar se putea mai mult !! Daca as fi dinamovist as zice "Merci Ando" si i-as ura "Drum bun"..o sa mai fie cautat si-n alte ocazii! (..vezi cazul Piturca)
Dar in nici un caz nu l-as huidui pe Becali sau pe noul antrenor! Becali vrea mai mult decat prezenta in grupe..si e normal . Steaua si Rapid au aratat ca se poate..De ce nu si Dinamo.Poate cu un nou antrenor,mai inspirat.Catalin Munteanu e bun la Dinamo pe postul lui F.Petre sau daca nu mai e in forma..cel putin de translator pt noul antrenor.:ok: Craciun Fericit la toata lumea..si fiti mai pozitivi ..a fost un bun la nivel de cluburi,chiar si nationala a cumulat 25 de puncte intr-o grupa cu doua semifinaliste de campionat european(locurile 2 si 3 in clasamentul Fifa).Daca va uitati in celelalte grupe o sa vedeti ca majoritatea echipelor calificate la mondiale au facut sub 25 puncte.E bine , avem nevoie de ceva mai mult noroc

Ayrton
23rd December 2005, 19:15
As fi vrut sa am dreptate si sa nu fie Vigo decat un paravan pentru alt antrenor spaniol dar se pare ca nu mi-a soptit corect cel care imi zicea ca pleca Ando cu siguranta pana la Craciun... asta e...

Crismarten
23rd December 2005, 19:27
Aduceti-va aminte de Chelsea-ul lui Vialli sau Gullit..erau printre fruntasi..Liga campionilor..dar au vrut mai mult iar boss-ii au schimbat antrenorii pana au ajuns "sus de tot" si inca la distanta mare de puncte..+eliminare in Liga Campionilor in semifinale fara infrangere.Daca o sa-l intrebati pe Vialli de ce a fost dat afara..o sa raspunda "Nu stiu" eram pe locul 2 sau 3 si jucam in cupele europene..Pur si simplu s-a vrut al stil,mai eficient sau mai spectaculos..Intrebarea "E corecta indepartarea lui Andone?" mi se pare "incorecta" .Orice presedinte de club vrea sa aiba un antrenor pe care sa-l agreeze 9pe care sa simta ca vrea sa-l ajute) si cu care sa lucreze benefic pt. echipa.Daca antrenorul il critica pe presedinte..deja atmosfera "e stricata" si despartirea devine f.probabila.Presedintele are dreptul de a renunta la antrenor oricand(si e foarte corect)..si nu invers.:ok:

doarsteauaekipa
23rd December 2005, 19:29
Dinamo e rupta!!!SA VINA DINUUUUUUUUUUU!!!cornel DinU.E de bine pentru celelalte echipe.asa le trebuie daca il tin pe makedonu ala mafiot.o sa cumpar si eu o bucata de stadion daca il scoate givani la vanzare.ca am un caine care face pipi doar cand sta in groapa.

Ps: am jucat si eu in c si d .nu ma ia giovani?cred ca alerg mai bine decat zmeul

krapulax
23rd December 2005, 19:49
Cotidianul spaniol "El Mundo Deportivo" informeaza ca tehnicianul spaniol Esteban Vigo Benitez a respins o oferta foarte avantajoasa de a antrena pe Dinamo Bucuresti.

din 'ziua'

remy
23rd December 2005, 20:10
Si totusi se pare ca nu e Esteban!

Se pare ca totusi nu Esteban este unul din principalii favoriti la succesiunea lui Andone. Deoarece tratativele cu Vialli si Alesanco sunt mai greoaie decat se asteptau conducatorii lui Dinamo (primul este comentator TV si are un contract de 1 mil euro, iar al doilea este "bine infipt" la Barca), se pare ca Tassotti si Krol sunt in pole-position, cu un plus pentru italian, stiut fiind ca multi dintre actionari sunt admiratori ai campionatului italian si considera ca stilul de joc practicat acolo se potriveste pentru Dinamo.
Eu as vrea totusi stilul Olandez, ca are jucatori adaptati pt. asta.

ASP
23rd December 2005, 20:23
Bravo Ando'...da-i naibii pe bucurestenii astia agramati...Craciun fericit la Hunedoara cu domnul Stan:))LA ANU' CALCAM BUCURESTIUL IN PICIOARE!!!
OTELUL FOREVER!!!:yeah:
ca andone o fi fost vreun "gramatic"....
treaba unui fotbalist sau antrenor este sa se ocupe de fotbal nu sa faca pe Pruteanu.

Swisstec
23rd December 2005, 20:38
De ce n-ar fi corecta??? Antrenorii vin, pleaca, se intorc...
Eeeeeeeeeeeeeeee/A plecat Andoneeeeeee,
Oooooooooooooooo/Vine Vigooooooooooooo!!!(nu ca m-as bucura!:mda:)

doarsteauaekipa
23rd December 2005, 20:42
Dinamo e rupta!!!SA VINA DINUUUUUUUUUUU!!!cornel DinU.E de bine pentru celelalte echipe.asa le trebuie daca il tin pe makedonu ala mafiot.o sa cumpar si eu o bucata de stadion daca il scoate giovani la vanzare.ca am un caine care face pipi doar cand sta in groapa.Eu sunt stelist si nu ma doare,dar nu inteleg cum atatia "caini" oficiali din groapa il pot lasa pe makedonul ala imputit sa-si faca afacerile pe seama lui dinamo.pai ,sigur,nu mai merge afacere "nationala".pai cum sa mearga?tu daca iti cere cineva 5 milioane pe Soava,ai da?

Ps: am jucat si eu in c si d .nu ma ia giovani?cred ca alerg mai bine decat zmeul

Swisstec
23rd December 2005, 20:46
Pai dupa vocabular, esti cam de D, cam asa... Nu stiu ce treaba ai tu cu omu' daca e indian, chinez, african sau eschimos... Nu trebuie sa te chinui tu sa intzelegi! Lasa-i pe Borcea si Giovanni sa se gandeasca!
Stadionul e proprietatea clubului???

GruppoApparte
23rd December 2005, 20:52
Lasati mai ca e mai bine asa si pentru Andone , ca saracu om' numa in chinuri a trait de cand a venit Becali ... poate o sa isi gaseasca o echipa k-umea prin strainatate si o sa fie mai bine si pentru el ....

Marius DG
23rd December 2005, 21:05
As fi vrut sa am dreptate si sa nu fie Vigo decat un paravan pentru alt antrenor spaniol dar se pare ca nu mi-a soptit corect cel care imi zicea ca pleca Ando cu siguranta pana la Craciun... asta e...


Ando, un antrenor cu limbaj mai neslefuit citeodata dar pe teren a a pus jucatori pe teren unde trebuia ...eu am prezis ca daca pleaca Ando ...Dinamo va pierde mult ...acum fac alta predictie...Dinamo va incheia campionatul pe la mijlocul calsamentului ..Petre va pleca si el<Danciulescu va veni inaoii ptr o jumatate de sezon,Niculescu e un jucator de echipe mai mari ca Dinamo ...va pleca si el ...dar il veti avea pe Bratu si Zicu ...se pare ca Mosul nu a fost pre bun cu voi ...hmmm ce ati facu ?doar nu atzi "fixat"vreun meci?


Gluma la o parte,Sarbatori fericite si La Multi Ani ( in spatele nostru ) mi se pare mie sau se recicleaza antrenori intre cluburi ca brichetele ?

phlo
23rd December 2005, 21:35
stelistii , rapidistii etc. nu au de ce sa posteze aici(parerea mea), pt ca asta e o problema ce ar trebui dezbatuta numai intre dinamovisti.

si DA eu sunt perfect de acord cu demiterea lui andone, a avut atatea ocazii sa arate ca dinamo poate fi cineva in europa si a esuat (din pacate). sper ca dinamo prin "preluarea" puterii ,asa cum se exprima si onlinesport, de catre becali, clubul sa devina macar ca organizare mai curat si mai performant.

nu pricep ce naiba are toata lumea cu becali. suporterii aia care tot protesteaza impotriva lui nu au deloc dreptate.

Swisstec
23rd December 2005, 21:41
Pai in afara ca a luat decizii peste antrenor, a calcat un copil cu masina si nu i s-a intamplat nimic etc. nu avem nimic de comentat! Vine Vigo, distrugatorul unei formatzii de liga 4-a spaniola!

Cristy
23rd December 2005, 21:50
stelistii , rapidistii etc. nu au de ce sa posteze aici(parerea mea), pt ca asta e o problema ce ar trebui dezbatuta numai intre dinamovisti.

.

e na ,atunci du-te pe forumul dinamovistilor , in caz ca nu stiai asta nu e forumul dinamovistilor ;)

Swisstec
23rd December 2005, 21:51
Chiar, vezi ca e dinamoonline sau asa ceva... Dinamo va fi vecina de loc cu Poli Iasi, cam asa!

doarsteauaekipa
23rd December 2005, 21:59
Dinamo e rupta!!!SA VINA DINUUUUUUUUUUU!!!cornel DinU.E de bine pentru celelalte echipe.asa le trebuie daca il tin pe makedonu ala mafiot.o sa cumpar si eu o bucata de stadion daca il scoate giovani la vanzare.ca am un caine care face pipi doar cand sta in groapa.Eu sunt stelist si nu ma doare,dar nu inteleg cum atatia "caini" oficiali din groapa il pot lasa pe makedonul ala imputit sa-si faca afacerile pe seama lui dinamo.pai ,sigur,nu mai merge afacere "nationala".pai cum sa mearga?tu daca iti cere cineva 5 milioane pe Soava,ai da?

Ps: am jucat si eu in c si d .nu ma ia giovani?cred ca alerg mai bine decat zmeul[/QUOTE]


ps ps: kiar imi pare rau de ando.faptul ca dinamo nu prea defileaza pri uefa nu i se datoreaza.nu el rateaza cu poarta goala.:headbang:

Hipgnosis
23rd December 2005, 22:18
"Visul meu e să cāştig campinatul cu formaţia bucureşteană, iar după aceea să antrenez o echipă din Primera Division", a declarat, Esteban Vigo.

Pt. el a antrena pe dinamo inseamna infinit mai putin decat sa antreneze ORICARE echipa din primera. ha ha ha
Asta are impresia ca merge la o echipa de mana a saptea:rosu:. Sau are dreptate si ma insel eu :happy :happy :happy :happy

Hipgnosis
23rd December 2005, 22:19
din pacate...da, asta e ...
e istoria lui Dinamo si nu mi-e rusine de ea

nici nu trebuie sa-ti fie rusine

Sergio
23rd December 2005, 22:42
Stati linistiti ca n-a plecat cu mana goala Ando. A strans ceva coco de sarbatori. :D

diavol visiniu
23rd December 2005, 22:47
Cam nasol pt Dinamo ca a plecat Ando ,eu cred ca a fost cel mai bun antrenor pe care l-a avut Dinamo in ultimii ani,si nu cred ca el este cel mai vinovat de situatia de la Dinamo.A platit pentru faptul ca nu a reusit sa treaca de grupe dar aici au avut si ghinion,nu antrenorul e de vina.Dar atata timp cat si ei au un Becali nimic nu ma mai mira

pasa
23rd December 2005, 22:51
Uite ca a venit si randul lui Andone sa plece. Se pare ca acesta si-a reziliat contractul cu Dinamo.
Ce parere aveti de ce se intampla acum la Dinamo?

Oameni buni,voi sunteti normali?Cum sa nu aiba Andone fata de Dinamo?atunci cine are daca nu are Andone?Andone e unul din cei mai buni antrenori din Romania la ora actuala.Asa ca mai ganditi un pic inainte sa vorbiti.E cea mai mare gresela a lu Dinamo.L-a adus pe capsunarul asta care nu are nici o treba cu fotbalu.O sa vedeti cum va juca Dinamo in retur.Mai vorbim noi

SORENSEN
23rd December 2005, 23:14
Cum reuseste Giovanny sa ne faca viata mai usoara.Il suspectez ca e ..stelist :evil:

magath
23rd December 2005, 23:20
I_mi pare rau pentru ANDO el era singurul oponent
dar mai bine asa,o sa luam campionatul 100%

bravo ALEXE

GruppoApparte
23rd December 2005, 23:20
Cum reuseste Giovanny sa ne faca viata mai usoara.Il suspectez ca e ..stelist :evil:

o fi mana in mana cu JiJi :evil:

Hipgnosis
23rd December 2005, 23:24
Cum reuseste Giovanny sa ne faca viata mai usoara.Il suspectez ca e ..stelist :evil:

si tu ? :drak:

ps: cred ca s-a impacat cu varu gigi si acum trag pt steaua:ok:

remy
23rd December 2005, 23:48
Daca Dinamo pierde campionatul, cam asa se pare. Nu se stie daca familia Becali nu e unita, vrea sa-si vada doar de interesele proprii.
Stiti doar ca machedonii sant foarte uniti, mai rar se cearta.
Si ce liniste era la Dinamo pana sa vina Giovanni.
Toti cei 3 Becali sant asa de increzuti, de orgoliosi, ca nu-ti mai vine sa te uiti la fotbal. Ei sant cei mai mediatizati. Dar parca mai bine arata pe sticla Giovanni, care are mai mult creier si prestanta decat unul venit din Neanderthal, precum JIJI, de zici ca acum se pregatesc sa-i puna camasa de forta.
Dar, mai stii, poate are inspiratie Giovanni cu ce va aduce la Dinamo.
Atunci, toate greselile facute in turul asta ii vor fi iertate. Poate a invatat ceva din greselile de la Rapid.
Sa dea Domnul ca Dinamo sa faca treaba si in Champions League, nu numai in campionat, care il cam domina de cativa ani buni.

GruppoApparte
23rd December 2005, 23:51
remy deci in concluzie nai ce face ... STELIST te faci ...

uti2102
24th December 2005, 00:16
Dar parca mai bine arata pe sticla Giovanni, care are mai mult creier si prestanta decat unul venit din Neanderthal, precum JIJI, de zici ca acum se pregatesc sa-i puna camasa de forta.
Motiv pentru care itzi doresc sa-l tzinetzi pe Giovanni preshedinte pana la adanci batranetzi. Sau pana la adancirea in divizile inferioare :)


Sa dea Domnul ca Dinamo sa faca treaba si in Champions League, nu numai in campionat, care il cam domina de cativa ani buni.
:happy E bine ca eshti bine dispus de sarbatori ! Interesant e ca visezi la fel de frumos shi la viitor shi la trecut. Pacat ca realitatea, fie ea trecuta sau viitoare, e cu totul altfel pentru voi maidanejii :)

Bega
24th December 2005, 00:27
Nu prea imi vine sa cred ca dinamo va aduce un antrenor strain, pt. ca nu prea ar mai putea afce blaturi decat peste capul lui.

Pai Giovani zicea ca Vigo nu e antrenor, ci "tradajador", asa ca poate face aranjamente.

SORENSEN
24th December 2005, 01:01
eu am inteles " TRABAJADOR" adica "muncitor" dar poate mi s-a parut.
Merci Giovanny pt un An Nou mai bun cu decizia si incapatanarea asta de al da afara pe Andone.
Cu ocazia asta CRACIUN FERICIT SI UN AN NOU MAI BUN TUTUROR.

tudi
24th December 2005, 01:35
imi pare rau pt ando ca e un antrenor bun si chiar nu aveau motive sa-l dea afara dar in acelasi timp e bine pt ca tipu asta care vine o sa aiba nevoie de timp sa-si organizeze echipa si sa-si puna tactica in miscare si pana una alta steaua are de castigat..in rest doresc tuturor un craciun fericit si un an nou mai bun si mai binecuvantat........si celor care se ocupa de acest site un sincer ((( MULTIUMESC )))

six
24th December 2005, 01:45
Am spus eu ca incepe macelu la dinamo .....sincer imi pare rau de ANDONE ca-i antrenor bun:ok: .....next is borcea ,presimt eu:evil: :drak: ......:cool:

BlueEnergy
24th December 2005, 02:34
Motiv pentru care itzi doresc sa-l tzinetzi pe Giovanni preshedinte pana la adanci batranetzi. Sau pana la adancirea in divizile inferioare :)

:happy E bine ca eshti bine dispus de sarbatori ! Interesant e ca visezi la fel de frumos shi la viitor shi la trecut. Pacat ca realitatea, fie ea trecuta sau viitoare, e cu totul altfel pentru voi maidanejii :)

Ahahahaha! De unde le scoti alpopa?:evil: Marfa prima faza!:happy Eu cred ca Dinamo are numai de pierdut prin plecarea lui Andone! Daca avem sau nu dreptate in ceea ce credem vom afla in retur!:D

il cappo
24th December 2005, 03:17
Nu sunt de acord cu decizia de a fi demis Andone da' il inteleg pe Becali...
Fara indoiala ca Dinamo va avea de pierdut in retur (ceea ce-mi convine :evil:) dar asta nu inseamna ca Andone e un mare antrenor.Il stiu de cand era la Petrolu'...concluzia mea : mediocru. Rosca s-a descurcat MULT mai bine cu aceeasi echipa.
...insa peste noapte, pt. ca a luat un titlu si alte cupe (toata lumea stie cum) s-a trezit "uns" mare antrenor ... nu conteaza ca in Europa pierde oriunde se duce...nici daca adversarul e anonim (Omonia)... pt. ca in acest fel ramanem pe linia de "succese rasunatoare" ale clubului...ce parca noi am uitat de albanezi si de pescari ???
...a calificat echipa in UEFA dupa 15 ani !!!Anu' trecut a jucat in grupele UEFA o echipa de B din Germania,anu' asta una din Israel:o: :o: pai nu i-ar fi fost rusine sa n-o faca si Dinamo la pretentiile pe care le are ?Asta se numeste performanta ?:jerk: :jerk:
...cand a propus Becali sa le dea un "imbold" de $10,000 la bulgaroi pt. meciu' cu olandezii, jucatorii au sarit de cur in sus ca n-au bani, sa dea clubu' si alte aberatii...cred ca pt. banii aia vecinii nostri cu ceafa lata ar fi mancat pamantu'...ce rezultat ar fi fost?va spun eu :Dinamo juca in primavara europeana,iar Ando (cum ne place sa-l alintam pe acest domn cu fata de taur) n-ar mai fi fost demis...

PS:pt catei...Pai daca sunteti multumiti de rezultatele Falcosului de ce v-ati suparat ca ati iesit din UEFA ?

its a sport???
24th December 2005, 04:36
Tragem linie la Andone??Cel mai bun antrenor din tara in noul mileniu!(rezultatele)DINAMO?Echipa mileniului 3 pe plan intern(conform rezultatelor)Toti pustii de la steaua il urasc,ca de ,4 ani de seceta,e greu sa-i inghiti(daca au prins si acesti ani in calendarul lor psihotopic:))Andone a avut de a face cu 6-7 jucatori ,din 6 in 6 luni si sa faca echipa,nu ca europeii din 86 si rapizii, din frisca d-lui c"A"pos"U",care aduce cate un jucator pe an.RESPECT ANDONE!!!NE-AI FACUT MANDRI,GOLURI MULTE,FRUMOASE!SARBATORI FERICITE TUTUROR!!!!!

Hipgnosis
24th December 2005, 09:42
Numai ganduri bune de sarbatori, sa dea Domnul un an mai bun pt. toti. Exclud fotbalul caci vb lui Gigi, "n-are Dumnezeu timp de fotbal". ha ha. Desi eu cred ca mai trage cu ochiul:ok:

Cra10veanu
24th December 2005, 10:25
incepe degradarea clubului din soseaua stefan cel mare, si savurez aceste momente cu o satisfactie enorma, vine ea si desfiintarea !!!

Swisstec
24th December 2005, 16:04
Vezi sa nu se desfiintzeze Craiova, care a fost mult mai aproape decat Dinamo; cine juca anul trecut cu olimpici la informatica si fizica??? CRAIOVA!!!

Swisstec
24th December 2005, 16:11
ANDONE LA OMONIA NICOSIA!!!!
Fostul tehnician al lui Dinamo, Ioan Andone, şi-a găsit un nou angajament !!! El va pleca marţea viitoare īn Cipru, unde va prelua formaţia Omonia Nicosia! Secundul său va fi Ştefan Stoica, fostul antrenor-secund al lui Oleg Protasov la Steaua, cu care a reuşit un sezon excelent īn Europa. Stoica va purta acelaşi rol ca şi īn Ghencea, el urmānd să traducă īn greacă toate explicaţiile tactice ale lui Andone. Omonia se găseşte pe locul 3 īn campionat, la două puncte distanţă de locurile 1 şi 2. Următorul meci īl va disputa acasă, pe 8 ianuarie, īmpotriva locului 9, Digenis.

Paul
24th December 2005, 16:56
ma apuc sa invatz si eu greaca , poate peste 2-3 ani vine Mourinho asta in Grecia si nu are translator :D

Paul
24th December 2005, 17:49
incepe degradarea clubului din soseaua stefan cel mare, si savurez aceste momente cu o satisfactie enorma, vine ea si desfiintarea !!!

deci te faci si tu stelist de conjunctura :D

remy
24th December 2005, 17:50
Craiova maxima in B ! Poate va ramane acolo definitiv.
Cine doreste raul altuia, s-o pateasca el !
Craiova, ciocul mic anul asta. Era sa va desfiinteze clubul. Numai investitori adevarati acolo. Mititelu marele om de fotbal, ce comic, dar si jalnic.
Mai vorbim la anul.

Paul
24th December 2005, 17:52
poate la anu se inverseaza roluri
craiova in A si Dinamo e in B

Dinamo 007 :D

Swisstec
24th December 2005, 18:33
Paul, crezi ca cine urasete/ii displace Dinamo este neaparat shtoian/stelist??? Mie unul nu-mi plac aceste echipe pentru trecutul, prezentul si poate si viitorul lor...
Craciun fericit si s-auzim numa' de bine!

dede
24th December 2005, 18:37
Mie unul nu-mi plac aceste echipe pentru trecutul, prezentul si poate si viitorul lor...
a, deci tie nu iti plac echipele care fac perfomanta...tu vrei doar echipe mediocre, nu?

remy
24th December 2005, 20:59
Ce cadou de Craciun! / Libertatea

"Eu imi doresc sa raman la Dinamo, chiar as vrea prelungirea contractului care expira in vara. Vreau sa aflu si parerea actionarilor si, daca am sustinerea lor si daca ei au incredere in mine ca pot sa fac echipa sa joace mai bine decat joaca acum, raman cu placere. Am o datorie morala fata de suporteri, care m-au sustinut in clipe extrem de grele", spunea Andone joi, la Gala Fotbalului, unde fusese desemnat antrenorul anului. Peste noapte, dupa o intalnire intre Nicolae Badea, Cristi Borcea si Gigi Netoiu, "Ando" s-a razgandit: si-a reziliat ieri dimineata contractul pe care il avea cu Dinamo!
Chiar joi, Nicolae Badea, presedintele Consiliului Director de la Dinamo, se exprima in Libertatea ca "s-a vorbit prea mult in jurul lui Andone si nu foloseste nimanui, la nimic, faptul ca s-au mediatizat atat de mult problemele interne. Stabilisem ca, la finalul acestui an, sa ne intalnim pentru a discuta situatia din "Stefan cel Mare". Fiecare era liber sa spuna ce are pe suflet. Din pacate, ne intalnim greu. Din cate stiu eu, cativa oameni din conducere au plecat deja in concediu asa ca, cel mai probabil, ne vom reuni la inceputul anului viitor. Va fi un dialog deschis, un bilant care are loc la fiecare echipa din campionat, nu numai la noi. Vor fi sigur aplicate anumite corectii la nivelul echipei, dar nu neaparat la nivelul bancii tehnice. Vom evalua activitatea intregului colectiv si vom trage linie".
Vorbele lui Badea n-au mai avut acoperire. La cutite cu presedintele clubului, Giovani Becali, Ando n-a mai rezistat presiunii. Becali l-a sunat joi seara si l-a intrebat daca a vorbit serios cand a spus ca pleaca daca primeste despagubiri de 500.000 $. "500.000 de dolari le cer! Le-am dat contractul sa-l citeasca! Sa ma demita, sa aduca Giovani bani de-acasa daca e tare!", fusesera cuvintele lui Andone, dezvaluite lui Ionut Lupescu, zilele trecute, la "Gala premiilor Fanatik". Si Giovani chiar a adus bani de acasa! I-a zis ca-i da suma, numai sa-si rezilieze contractul fara alte scandaluri. La miezul noptii, Andone s-a intalnit cu Badea, Borcea si Netoiu, cei trei, plus Giovani, agreand mazilirea antrenorului. Ando a cedat si a acceptat sa-si rezilieze contractul. Daca Badea i-a garantat tehnicianului ca va intra in posesia clauzei de reziliere in valoare de 200.000 euro, Giovani Becali jubila: "Nu va faceti probleme, ii dau eu 500.000 $, cat a zis, si gata!"

remy
24th December 2005, 21:06
Normal ca l-au remarcat pe Andone in meciul direct Dinamo - Omonia.

Swisstec
24th December 2005, 21:24
d3d3, mai bine o echipa in B, dar cinstita decat o superfortza in prima liga, dar care face misculatzii de le pierzi numarul...

sun
24th December 2005, 21:43
Ar fi o decizie gresita . Mai bine ar merge in Belgia . Am auzit ca si acolo are oferta :ok:

il cappo
24th December 2005, 22:06
...pai sa se duca dom'le la ciprioti ca acolo-i de el...aia e adevarata lui valoare:evil:
va avea o lupta pe viata si pe moarte cu echipele de pe primele 2 locuri.:lol: :happy :happy :happy

remy
24th December 2005, 22:44
Mai tataie, dar tu cumva nu stii ca si acolo sant mari antrenori, celebri, ca si in Africa sau in Asia ?
Acum nu mai conteaza tara, totul e pana la bani, asta e.

GruppoApparte
25th December 2005, 03:45
las ca poate se duce la Otelu .... ca si asa in primu meci au cu Dinamo ... i incurca si apoi poate sa plece :P

Cra10veanu
25th December 2005, 04:13
Craiova nu e dinamo, si dinamo nu va fii niciodata Craiova, un oras fotbalistic in care cam greu de crezut ca o echipa ca Universitatea se va desfiinta, nu se va desfiinta, "ce mor dusmanii mei"!
Swisstec tu vorbisi ? lasa ca la anu cand jienii vor merge in B o sa-i stergi si lasi numai rapidu ;)
PS: echipa care juca cu olimpici sfarsitul sezonului trecut si-a format echipa solida si inca nu e gata, pregatiti gazonul ca intra Craiova de la anu ! iar executam ghencea si stefan cel mai mare.
OT : Dinamo desfiintarea!

Swisstec
25th December 2005, 12:35
Nu voi sterge JIUL, eu nu sunt ca acei copii nascutzi in traista ciobanului si-n panselutze, care se duc si incurajeaza Shtoia si al Dinamoului, ca aceia din Vulcan si din alte imprejurimi ale Petrosaniului, refugiatzi din sud care vin la JIUL-Steaua cu un steag facut probabil din plapuma lor, colorat cu vopsea de oua si-l flutura la stadion... JIUL poate sa retrogradeze in C, voi merge la meciuri si voi incuraja echipa...
ontopic: Cica Vigo asta alearga mai repede cu spatele decat Niculescu cu fatza, e bun omu', nu se va simtzi lipsa lui Andone!:drak:
Si de ce sa se desfiintzeze Dinamo, va e ciuda voua craiovenilor ca nu avetzi echipa de UEFA, CL sau de INTERTOTO??? Pana la urma voi suntetzi cei care aranjatzi meciuri in B, nu Dinamo. Voi vedetzi ca Valcea vine tare din urma! Ciocu' mic la voi ca acum noi suntem la putere!!!:D:drak:

vlad1607
25th December 2005, 14:14
fanii prazului complexat sa posteze civilizat pe topicurile diviziei Beee!

A plecat un dinamovist pur sange dar am incredere in spaniol...presimt ca va face treaba buna -sper sa nu ma insel :D

FORZA DINAMO !!!!

Paul
25th December 2005, 16:15
Mai tataie, dar tu cumva nu stii ca si acolo sant mari antrenori, celebri, ca si in Africa sau in Asia ?
Acum nu mai conteaza tara, totul e pana la bani, asta e.

care bani nene , ce crezi ca Cipru e Arabia Saudita ...
a plecat in Cipru , ca doar de acolo avea oferta (ma rog mai are la de Otelul si Jiul ...)

Swisstec
25th December 2005, 16:22
Ceeeeee??? Unde atzi vazut ca are oferta de la JIUL??? A plecat Chirila sau ce???

Cristy
25th December 2005, 17:53
si faru poate

Paul
25th December 2005, 18:36
Ceeeeee??? Unde atzi vazut ca are oferta de la JIUL??? A plecat Chirila sau ce???

Pai si DInamo a negociat cu Esteban asta iniante sa`l dea fara pe Ando :D

dede
25th December 2005, 19:36
sau cu Oli la Steaua...

andone daca pleaca undeva, pleaca in strainatate...acum vom vedea care e valoarea lui adevarata...

Paul
25th December 2005, 19:40
la Barcelona poti sa`l trimiti si pe Halagian ca tot ia Campionatu :D

dede
25th December 2005, 19:48
da, da' andone nu merge la barcelona...nu ajunge andone la o superechipa astfel incat sa fie sigur de victorie inainte de meci...

Paul
25th December 2005, 19:52
poate pleaca Radoi la Barcelona , si merge si Andone ca el stie olandeza , si face legatura intre Mirel si Raijkaard :D

dede
25th December 2005, 19:54
nu-l da jiji pe Radoi la barcelona...se stie ca lui ii place realu'...deci andone poate sa-si ia gandul de la barcelona...

inter
25th December 2005, 20:53
mey nepot de machedon .. ia stai tu flexat cu prazu-n gura de sarbatori :D:D daca iti place ata de mult!...

vlad1607
25th December 2005, 20:54
uite cum sari prazu batran :D :D

sarbatori fericite intere si sa ne vedem in A..peste vreo 5 ani :D

FORZA DINAMO !

Leo_
25th December 2005, 20:57
sarbatori fericite intere si sa ne vedem in A..peste vreo 5 ani :D
Vlad, eu inteleg ca ti-e rusine cu un om ca Becali la club :D, dar 5 ani nu crezi ca e prea mult sa stai ascuns? Mai treci pe la noi...nu te teme...nu muscam :P

vlad1607
25th December 2005, 20:58
nici nu aveti cum :D

inter
25th December 2005, 20:58
mey asa sa fie ca cica auzii ca aveti de gand sa va retrageti.... :D:D in Segunda B cu noul antrenor! :D:D

Swisstec
25th December 2005, 20:59
Paul, unde ai vazut/auzit ca Andone are oferta de la JIUL???
Astea cu Radoi le putetzi scrie in alt thread.

Leo_
25th December 2005, 21:00
Ce mah, se retrage Dinamo din campionat? ntz ntz ntz...mare pacat...auzii canoul antrenor e unul de a antrenat pe celta Vigo :D..sau ma insel? grande allenatore :P

inter
25th December 2005, 21:02
muy bien ... ai sintetizat "vargatule" :D:D

mai ca incepe sa imi devina simpatica spaniola asta! :D

Leo_
25th December 2005, 21:04
Pai mie mie simpatic spaniolul...traducea bine pentru Alesanco :P Am auzit ca are si titlu de nobil..cica Este Ban de Vigo :D:D

inter
25th December 2005, 21:07
de-al chelului? :D:D ca cica mai nou asa vor arata suporterii dinamovisti ... fara par :D

vlad1607
25th December 2005, 21:09
umor de Beeeeee??? :D :D :drak:

seara buna pax

Leo_
25th December 2005, 21:11
Pai multi deja asa arata...si-au smuls parul de nervi :D:D Arbitrul ala neserios le-a anulat un gol, acu' le-a plecat si Andone, Becali tot la club a ramas...cum sa nu fii disperat? :D:D Auzi, Intere, hai gata cu vorba aici, ca se sperie Vladutz...nu vezi ca nu mai scrie nimic? :D:D
Hai mai Vlad, iti spusei ca nu-ti facem nimic...glumim si noi...si tu parasesti incinta? :P

inter
25th December 2005, 21:11
:cya: vlade ...

Cra10veanu
25th December 2005, 22:01
:
Si de ce sa se desfiintzeze Dinamo, va e ciuda voua craiovenilor ca nu avetzi echipa de UEFA, CL sau de INTERTOTO??? Pana la urma voi suntetzi cei care aranjatzi meciuri in B, nu Dinamo. Voi vedetzi ca Valcea vine tare din urma! Ciocu' mic la voi ca acum noi suntem la putere!!!:D:drak:
tu fratica esti varza la capitolul fotbal, Craiova are alte motive pt care poarta dusmania acestei echipe de mizerie numita Dinamo, auzi ciuda :happy :happy taci alta data. Valcea nu cred ca mai bine din urma, ar putea veni Urziceniu (dinamo III) dar si aia termina pe 2 :D

inter
25th December 2005, 22:04
:o: :o: ete unde era saint bernardul cu cruce alba si eu nu stiam ...
frate ... da te-a faultat Gogu Tonca in copilarie de ai ideile astea? :rolleyes:

Cra10veanu
25th December 2005, 23:03
iauzi inter noi sintem blatistii, dinamo sint sfinti :D

Swisstec
25th December 2005, 23:24
Nu m-a faultat, e vecin de bloc cu mine, are ocazia dar nu ma faulteaza...:D Si...ce meci zici ca a aranjat Dinamo anul asta???
Probabil ca, nu neaparat fara Andone, fara un antrenor adevarat, Dinamo nu va lua campionatul, dar sezonul viitor cred ca va veni un antrenor care sa se ridice la inaltzimea Dinamoului.

Cra10veanu
25th December 2005, 23:50
Nu m-a faultat, e vecin de bloc cu mine, are ocazia dar nu ma faulteaza...:D Si...ce meci zici ca a aranjat Dinamo anul asta???
Probabil ca, nu neaparat fara Andone, fara un antrenor adevarat, Dinamo nu va lua campionatul, dar sezonul viitor cred ca va veni un antrenor care sa se ridice la inaltzimea Dinamoului.
iata inaltimea dinamoului in realitatea europeana nu ma bantui, ca e echipa mizeriilor si a blaturilor :rosu:

Swisstec
26th December 2005, 00:32
Ce ai scris tu nu are nici o logica, nici un sens, doar ultima parte...:mda:

delaparis
26th December 2005, 00:49
Hai sa zic si eu ceva ...

Andone este , ca si Rednic Cirtu Petrescu, un antrenor adevarat in fotbalul romanesc. El nu a mimat sportul asta ci l-a jucat cu seriozitate si a incercat sa-si continue munca de antrenor in acelasi stil.
Problema este ca nu a avut cu cine ...
Daca V Munteanu sau Niculescu erau mai valorosi atunci Dinamo poate ca avea victorie la Sofia si cel putin egal la Marseille ...
Demisia lui s-a hotarit inca din septembrie la Dinamo iar restul timpului nu a fost decit o rezistenta in zadar al celor care il sustin in sinul clubului. Becali reuseste sa distruga de fiecare data ceea ce vrea dar nu construeste nimic pentru ca nu are intentia asta.
Spaniolul asta despre care nu am auzit nimic in afara de forumul asta nu are cum sa faca mare brinza in locul lui Andone. El a avut cica 3 selectii la nationala Spaniei in epoca probabil cea mai slaba a ei. Andone a avut performante ceva mai mari cred eu iar ca cunostinte despre fotbal cred ca Andone a invatat mult mai mult mai ales ca a intilnit antrenori exceptionali in cariera lui.
Becali isi bate joc de clubul asta !!! ... atit

philos
26th December 2005, 09:29
nu ma apuc sa judec calitatea de antrenor a lui Ando sau cum arata Dinamo sub bagheta lui (chiar ca magician, la ce "bulan" au avut cainii cu el la timona)...insa am votat ca pierdere plecarea lui Andone din cauza modului in care s-a petrecut...e ceva strigator la cer, mai ceva ca Zenga...si cred ca miscarea asta are potential destabilizator pt trupa din Groapa...

Mariusmadmax
26th December 2005, 10:58
marele Andone ...
sa vedem fara cooperativa in spate ce mai "mare branza face" ...
sa vedem fara corpu' de pungasi fluierasi ce "zbenguri-de-stangu-n-dreptu-trage" ...
asta nu-i antrenor ...

Mariusmadmax
26th December 2005, 11:11
asta o transfera si pe sora-sa daca vrea la Dinamo ... nimeni nu-i mai sufla in fata ...
Cred ca Gigi l-a ambitionat tot repetandu-i ca nu se pune el cu angajatii altui club ... el fiind patron !
Acum vin copiii lui de prin cotloanele diviziilor inferioare de pe intreg mapamondu'
Ioane ii omori cu transferurile tale ... cu perlele tale :
"Petre valoreaza 7.2 mil euro !!!!"
Daca Ronaldinio valoreaza de 100.000 de ori mai mult cat naiba o fi valorand ala !!!
Cand simtu' masuri nu exista ...

Si la nevasta aia capabila ce d-zeu ii tot face reclama ??!!
:happy

superchumbo
27th December 2005, 11:13
E prima data cand Badea cedeaza in fata bisnitarului, si nu e de bun augur

Hipgnosis
27th December 2005, 11:35
Cred ca il asteapta totusi la cotitura. generalii din MI si din Secu sunt decisi sa-l manace pe jiovani dc titratul antrenor esteban nu va avea rezultate imediate. Si nu va avea :yeah:

remy
27th December 2005, 15:38
Parca il compatimeati pe Andone, chiar majoritatea ati spus ca Andone a fost cel mai bun antrenor din ultimii ani.
Dupa cate stiu, in ancheta de la Pro-Sport, a fost desemnat cel mai bun antrenor al anului.

gicu
27th December 2005, 15:40
Iertati-l pe Mariusica ca si-acum plange dupa Piturca

remy
27th December 2005, 15:51
Dar ce naiba, la ei mai stii daca ramane un antrenor un sezon, ca JIJI are grija de ei sa-i mazileasca dupa cum i se scoala ?
STEAUA - echipa fara antrenor ... sigur.

dede
27th December 2005, 15:58
Parca il compatimeati pe Andone, chiar majoritatea ati spus ca Andone a fost cel mai bun antrenor din ultimii ani.
da, cel mai bun antrenor din ultimii ani ai lui dinamo...

Kainsashiki
27th December 2005, 20:04
ora 17:20 - Vasile Turcu: "Publicul ne parasise mai demult. Eu cred ca mai rau de cum a fost pana acum la Dinamo, nu are cum sa fie mai departe".


asta cred ca nu a prins vremurile cand Dinamo termina campionate pe locu 6-7 :)))) daca atunci cand esti pe primu loc in campionat zici "mai rau de atat nu se poate" e grav...

il cappo
27th December 2005, 20:16
Parca il compatimeati pe Andone, chiar majoritatea ati spus ca Andone a fost cel mai bun antrenor din ultimii ani.
Dupa cate stiu, in ancheta de la Pro-Sport, a fost desemnat cel mai bun antrenor al anului.

sti prost "tataie"...ia mai uita-te odata...eu parca l-am vazut primu' pe Protasov...
facosu' tau e primu' dintre restu'...:jerk: :jerk: :jerk:

Hipgnosis
27th December 2005, 21:13
Dar ce naiba, la ei mai stii daca ramane un antrenor un sezon, ca JIJI are grija de ei sa-i mazileasca dupa cum i se scoala ?
STEAUA - echipa fara antrenor ... sigur.

Ce antrenor a dat afara Gigi decand e la Steaua mai istetule? Iti zic eu: unul!
Termina cu aberatiile
Piturca - Si-a dat demisia
Olaroiu - a plecat
Zenga - sg. dat afara
Oleg Protasov- a plecat

"are el grija sa-i mazileasca". Ori nu ai treaba cu gramatica limbii romane, ori habar nu ai de ce se intampla in fotbalul romanesc.
Tu nu te saturi sa debitezi numai rautati gratuite?

dede
27th December 2005, 21:23
ora 17:20 - Vasile Turcu: "Publicul ne parasise mai demult. Eu cred ca mai rau de cum a fost pana acum la Dinamo, nu are cum sa fie mai departe".


asta cred ca nu a prins vremurile cand Dinamo termina campionate pe locu 6-7 :)))) daca atunci cand esti pe primu loc in campionat zici "mai rau de atat nu se poate" e grav...
nu mey, n-ai inteles...turcu vroia ca dinamo sa fie la o distanta mai mare de Steaua...ca deh, doar nu se antreneaza degeaba pt ucl...

remy
28th December 2005, 05:10
Ce antrenor a dat afara Gigi decand e la Steaua mai istetule? Iti zic eu: unul!
Termina cu aberatiile
Piturca - Si-a dat demisia
Olaroiu - a plecat
Zenga - sg. dat afara
Oleg Protasov- a plecat

"are el grija sa-i mazileasca". Ori nu ai treaba cu gramatica limbii romane, ori habar nu ai de ce se intampla in fotbalul romanesc.
Tu nu te saturi sa debitezi numai rautati gratuite?

Baga taticu', abereaza, ca ma distrez cu tine, auzi: "NU AI TREABA CU GRAMATICA LIMBII ROMANE". Hai, arata-ti fortza, ce greseala ai sesizat, ca ma faci sa rad. Normal ca n-ai de ce sa te iei decat de asta, chiar jignind (si chiar ai decenta de a vorbi cu "Dumneavoastra", nu cu "mai istetule", ca nu ne tragem de sireturi aici, e o diferenta apreciabila de varsta si nu ai dreptul sa ataci oricum si oricand pe acest Forum, chiar daca nu-ti convine ca-ti critic "mareatza" echipa Steaua), in loc sa arati ca esti la obiect prin cunostintele tale despre fotbal, nu despre tzurca (de la ... Pitzurca).
Apropo: Piturca - Si-a dat demisia -> cu ce scandal, cred ca n-ai mintea asa scurta, stii doar ca a plecat ca s-a bagat, ca de obicei, peste meseria lui de antrenor, plus ca JIJI nici nu i-a dat o datorie mai veche, atacandu-se dur, ulterior, amandoi.
Olaroiu - a plecat -> mai ales din cauza slabelor rezultate, a fost mazilit de JIJI, dupa cate stiu.
Zenga - sg. dat afara -> altul mazilit, dupa ce era pe primul loc cu Steaua in campionat, ramanand de jucat cateva etape.
Ai uitat si pe Titi Dumitriu, care, dupa ce a luat titlul dupa cateva etape, a fost izgonit ca ultimul om din Ghencea !
UNIC IN ISTORIA FOTBALULUI ! Plus amenintari, batai cu suporterii proprii, scandaluri, etc. MARE RUSINE SE INTAMPLA LA CLUBUL ASTA !
UNDE MAI PUI CA N-A AVUT RAZBOINICUL BANI SA TINA UN ANTRENOR BUN, CARE A SCHIMBAT STILUL DE JOC LA STEAUA, PE PROTASOV NETINANDU-L DECAT 4 LUNI !!!

Afrodita l-a vrajit pe Andone (articol preluat din COTIDIANUL)
========================================
Fostul antrenor dinamovist va semna miine cu Omonia Nicosia si il va avea ca secund pe Stefan Stoica, acela care a colaborat cu Protasov la Steaua. Obiectivul sau este sa cistige campionatul si cupa in Cipru.

La citeva ore dupa ce si-a reziliat contractul cu Dinamo, Ioan Andone a inceput sa se gindeasca la ofertele pe care le-a primit din strainatate. Fostul antrenor din Stefan cel Mare a refuzat din start orice propunere de colaborare venita din tara, deoarece isi doreste enorm sa antreneze in alt campionat decit Divizia A. Pina la urma, se pare ca Omonia Nicosia va fi echipa care il va avea ca antrenor pe Andone, cipriotii dovedindu-se cei mai insistenti si directi. Omonia Nicosia a fost eliminata de Dinamo, cu Andone pe banca, in turul 1 preliminar al Cupei UEFA. Ando a sarbatorit Craciunul la Cincis, ieri dupa-amiaza a venit la Bucuresti, iar in aceasta seara va pleca spre Cipru. Dupa 13 etape disputate in campionat, Omonia se afla pe locul trei, la doua puncte de lider. Inainte de a-l contacta pe Andone, insularii au vrut sa il angajeze pe Cosmin Olaroiu, dar acesta nu a acceptat, deoarece nu voia sa scape „castana” Steaua.

A fost asaltat de oferte

Aflind de situatia sa precara la Dinamo, multe echipe din Europa au dorit semnatura tehnicianului roman. Southampton (Anglia, liga a doua), Lokeren (Belgia) sau FC Moscova sint cele mai cunoscute. Faptul ca Andone a refuzat sa dea un raspuns concret a facut ca multe contacte sa se inchida, raminind pina la urma Omonia Nicosia, rusii de la Moscova si o echipa din Arabia Saudita. Antrenorul a ales in cele din urma Ciprul, datorita distantei mai mici fata de Romania si a seriozitatii de care au dat dovada ofertantii. „M-au asaltat cu telefoanele imediat ce au aflat ca sint liber. Eu doream sa continuu la Dinamo, dar daca nu s-a putut, am sa aleg o oferta din strainatate”, a declarat ieri Andone.

„Ma bat la titlu!“

Ioan Andone a declarat ieri ca „ma duc in Cipru sa ma bat, asa cum imi place mie, pentru titlu si cupa. Semnez pe jumatate de an, cu optiune pentru inca unul, daca iese bine. Secundul meu va fi Stefan Stoica, cel care l-a ajutat si pe Protasov la Steaua. Nu am aflat inca ce buget de transferuri voi avea, vreau sa vad mai intii lotul si apoi vorbim de mutari. Am inteles ca nu s-au facut schimbari fata de echipa pe care am eliminat-o cind antrenam Dinamo.” Cipriotii ii ofera 100.000 de dolari pina in vara, iar apoi, in cazul prelungirii intelegerii, 220.000 de dolari pe sezon. „Am vrut foarte mult sa plec din Divizia A”, a reconfirmat el, cele mai bune oferte din tara fiind cele de la Otelul Galati si Jiul Petrosani. Se spune chiar ca Marius Stan i-ar fi oferit un contract in alb, dar a fost refuzat.

SPOR LA TREABA, DINAMOVIST PUR-SANGE. ITI MULTUMIM PT. DEVOTAMENT !!! /hello

P.S. Crăciun cu lactate! Ovidiu Minea (Iaşi)

- Cum aţi petrecut Crăciunul, domnule Popa?
- Liniştit! Nici ziare nu am citit trei zile. Chiar, cine a ieşit jucătorul anului īn ancheta Gazetei?

- Mutu. Cum comentaţi?
- E un superjucător.

- Iar antrenorul anului a fost Protasov.
- Hazliu! Īntr-un tur, cīt a stat la Steaua, nu a reuşit nimic din ce şi-a propus. A pierdut Supercupa, Cupa Romīniei, īn campionat a lăsat echipa pe 2, iar de Rosenborg ce să mai vorbim. Andone e de departe cel mai bun antrenor al anului.
...........
...........
...........

six
28th December 2005, 12:35
[QUOTE=DiabLo]ora 17:20 - Vasile Turcu: "Publicul ne parasise mai demult. Eu cred ca mai rau de cum a fost pana acum la Dinamo, nu are cum sa fie mai departe".
bey dinamovistilor si noi ne bucuram ca a venit(FI)vigo asta la voi.....:drak: :D :evil: :happy ......cata naivitate pe giovanii :rosu: :headbang: :jerk: ....ca antrenor chiar avem RESPECT pt ANDO......:cool: :cool: :cool:

Hipgnosis
28th December 2005, 13:40
UNDE MAI PUI CA N-A AVUT RAZBOINICUL BANI SA TINA UN ANTRENOR BUN, CARE A SCHIMBAT STILUL DE JOC LA STEAUA, PE PROTASOV NETINANDU-L DECAT 4 LUNI !!![/COLOR][/B]

Imi pare rau sa-ti zic dar Protasov primeste la Dnepr intr-un an de 20 de ori mai mult decat antrenorul - vedeta al vostru pt. aceeasi perioada.
Asta e chiar culmea sa zici ca Gigi nu are 1 milion de dat unui antrenor in schimb voi luati o tanara speranta de 51 de ani, dat afara de fiecare data cand a antrenat pe ...25.000 euro / juma de sezon
ha ha ha
Imi pare bine cand vad ca citezi din ziare, la unul dintre el lucrez acum :ok: . Asa ca las-o balta cu respectul. Te faci singur de ras in fiecare zi, sunt curios cati te respecta dupa forumul asta. Te discreditezi cu fiecare mesaj pe care il postezi. Ti-am mai zis-o varsta nu inseamna neaparat si senectute! Dc tot o faci pe "batranul" de pe forum ar trebui sa ai alte standarde. Din nefericire pana si un pusti de 15 ani - sunt destui pe aici- indiferent de echipa cu care tin sunt mai obiectivi si mai decenti decat tine.
In afara de huo Steaua, ah ce bine e la dinamo nu stii nimic. Ataci tot ce inseamna Steaua, mai mereu fara motiv insa nu te vad prea critic cu gunoiul de la dinamo. Nu te vad ingrijorat ca dinamo a ajuns pe mana unor mafioti. Nu te vad ingrijorat ca media dse spectatori in groapa este media unei peluze din Ghencea! Nu te vad ingrijorat ca de 15 ani faceti de ras Romania in Europa. Nu te vad ingrijorat ca nu jucati nimic. Ca sunteti copii arbitrilor. Ca sefii de la dinamo se trag de nas si se ataca in public. Nu, totul e ok la voi.
In schimb la Steaua, sg. Atentie singurul club care a avut constant rezultate in Europa in ultimii 15 ani, te iei tot timpul
Tu nu esti dinamovist. Esti anti- stelist.

Cra10veanu
28th December 2005, 23:34
Normal ca n-ai de ce sa te iei decat de asta, chiar jignind (si chiar ai decenta de a vorbi cu "Dumneavoastra", nu cu "mai istetule", ca nu ne tragem de sireturi aici, e o diferenta apreciabila de varsta si nu ai dreptul sa ataci oricum si oricand pe acest Forum.
la varsta ta mai tii cu dinamo ma ? :happy

philos
29th December 2005, 00:02
Remy, pai tu-l dai exemplu pe Popa ma? pe cel numit oracolul suferintei, pt ca nu-i iese nici o previziune???
Cica analizele, inclusiv cele facute de Popa (desi rar se pot numi analize, mai rpd da omu' cu pietre-n balta), se bazeaza pe diagnoza...iar prognoza rezulta din diagnoza...in cazul de fata, avand in vedere ca nu i-a iesit nici o predictie majora, putem afirma ca exista 2 posibilitati:
1. ori nu a stiut Popa care e realitatea (diagnoza proasta)
2. ori nu a stiut sa interpreteze realitatea

In ambele cazuri, il faci de cacao pe saracu' Andone atunci cand te bazezi pe Popa ca argument. Apropo, eu nu l-am judecat pe Andone ca antrenor, dar tu esti de durere cu argumentele tale.
Ca sa nu mai adaug ca Popa e genul de antrenor cu "musca din ei" :)))))), deh s-or fi apreciat ei intre ei :))))))

In alta ordine de idei, am avut o revelatie (eram pe buda si "EUREKA"!!!)...cum spaniolu' a primit numa' laude care de obicei se acorda unui jucator (trabajador, omu' care alearga rpd cu spatele), tind sa cred ca de fapt e o mutare surpriza: E ANTRENOR-JUCATOR !!! :D cel putin asa zice si Jiovani ca a adus jucatori de la Barca :))))

Hipgnosis
29th December 2005, 00:30
Nu-i mai zice de dinamo. Ca nu cred ca se ataca ca doar nu e dinamovist. Treaba e sa nu zici de bine de Steaua (adica sa zugravesti realitatea :ok:) ca atunci se oftica.
El nu are o favorita mai. Remember? E doar anti-stelist.

philos
29th December 2005, 01:06
da ma :D, vorba lu' Popa...vrea sa ne faca in sange :))

foreva_ya
29th December 2005, 01:42
ce parere avetzi despre colaborarea dintre st stoica si ando la omonia? mie mi se pare foarte simpatic stefan stoica..........e omu bunu la toate din cate vad si are si el ceva merite in ceea ce priveste steaua......sunt convins.......sper sa faca treaba buna cu ando la omonia........da ce zicetzi de momentu comic de la conferinzta de presa cand asta traducea ce zicea ando din romana in romana ziatristilor gresi prezentzi la conferinzta de presa:))))))

Hipgnosis
29th December 2005, 10:29
ce parere avetzi despre colaborarea dintre st stoica si ando la omonia? mie mi se pare foarte simpatic stefan stoica..........e omu bunu la toate din cate vad si are si el ceva merite in ceea ce priveste steaua......sunt convins.......sper sa faca treaba buna cu ando la omonia........da ce zicetzi de momentu comic de la conferinzta de presa cand asta traducea ce zicea ando din romana in romana ziatristilor gresi prezentzi la conferinzta de presa:))))))

Cred ca oricum castiga Stoica ca secund in Cipru mai bine decat daca era principal la dinama :drak:
BTW se pare ca threadul Steaua exporta la Timisoara se va transforma in Dinamo exporta la Timisoara :headbang:
Cica actionarii vor sa-si scoata banii cat mai repede:ok: