PDA

View Full Version : Pariuri la JO de iarna - Torino 2006



ady51a
23rd December 2005, 10:25
Jocurile Olimpice de Iarna au loc intre 10 si 26 februarie 2006 la Torino.
Deschid threadul pt a discuta despre tipurile de pariuri, ponturi, rezultate, cote si tot ceea ce se poate vorbi din punct de vedere al pariurilor despre ecest eveniment.

Iata cateva tipuri de pariuri lansate deja despre JO - Torino 2006 cu referire la numarul de medalii pe natiuni:

XX Olympic Winter Games - Torino 2006 Finland - Number of Gold Medals
> 3.5 Gold Medals for Finland 1.80
< 3.5 Gold Medals for Finland 1.95

XX Olympic Winter Games - Torino 2006 Finland - Number of Medals
> 9.5 Medals for Finland 1.85
< 9.5 Medals for Finland 1.85

XX Olympic Winter Games - Torino 2006 Germany - Number of Gold Medals
> 12.5 Gold Medals for Germany 1.95
< 12.5 Gold Medals for Germany 1.80

XX Olympic Winter Games - Torino 2006 Germany - Number of Medals
> 29.5 Medals for Germany 1.75
< 29.5 Medals for Germany 2.00

XX Olympic Winter Games - Torino 2006 Norway - Number of Gold Medals
> 11.5 Gold Medals for Norway 1.65
< 11.5 Gold Medals for Norway 2.15

XX Olympic Winter Games - Torino 2006 Norway - Number of Medals
> 25.5 Medals for Norway 1.80
< 25.5 Medals for Norway 1.90

XX Olympic Winter Games - Torino 2006 Sweden - Number of Gold Medals mai mult...
> 3.5 Gold Medals for Sweden 1.70
< 3.5 Gold Medals for Sweden 2.05

XX Olympic Winter Games - Torino 2006 Sweden - Number of Medals
> 9.5 Medals for Sweden 1.85
< 9.5 Medals for Sweden1.85

Inspiratie maxima!!!

foreva_ya
23rd December 2005, 14:53
30 de medalii ptr Germania? o fo Germania o fortza in sporturile de iarna ..da 30 de medaliii sunt 30 de medalii totusi.........pare ceva fantastic sa ia 30 de medalii........la ultima olimpiada cate au luat? stye cineva oare? au una de aur de la ski jumping ..asta o stiu...ackermann nu explodase atunci cred..........la biatlon doar la fete ca la baietzi ole a rupt totu.......la ce au mai luat?"

ady51a
23rd December 2005, 16:12
Dar nu stiu cat e asa de important cate a luat la ultima. Ca in 4 ani multe se pot schimba. Conteaza cati favoriti au acum la medalii.

foreva_ya
23rd December 2005, 17:46
ziceam asa .......ceva aproximativ.........si acuma la ce-or fi asa mari favoritzi? ptr 30 de medalii?

ady51a
23rd December 2005, 19:09
Intr-adevar 30 sunt totusi cam multe. Ramane de vazut, ne mai interesam sa vedem favoritii. Au sportivi buni la biatlon, sarituri cu schiurile. Eu cam asta stiu.

foreva_ya
23rd December 2005, 19:55
la biatlon vad ca s-au ridicat si la baietzi adik...sven fischer ,rico gross ,alexander wolf , michael roesch au dominat concursu de la osrblie din slovacia........fetele ..eterne favorite uschi disl kati wilhelm katrin apel ..asta sa cam dus la vale........martina glacow...cam atatea........la ski jumping de cand cu scaderea formei lui sven hannawald si martin "the best" schmitt nu prea au mai castigat vreo competitzie........cu uhrmann georh spaeth nu prea sunt sanse la medalii.........ackermann la combinata nordica are sanse mari......mai sunt la ski fond catziva buni tare ...tare de tot ..aia sigur i-au medalii.......curling patinaj.........da stay ca la cate probe olimpice s-au integrat in cadru competiztie...luge skeleton bob......cine stye cate altele......
poate de asta e asa echilibrata cota ptr 30 de medaliii.....

ady51a
23rd December 2005, 20:11
Aha si la sanie aveau pe unul super bun poate chiar 2. Eu cred ca o sa obtina 30 medalii.

stefanm14
23rd December 2005, 20:23
Nu prea ma pronunt, sigur nu o sa pariez acest lucru, e greu de spus. Numarul se va invarti in jur de 25-30, depinde mult de forma de moment a sportivilor. Ati uitat sa puneti sania si bobul, pai aici iau pe putin 10-12 medalii la toate probele.

foreva_ya
23rd December 2005, 20:42
:))) cam asha stefan..........sunt multe probe la bob ......2+1 1+1 4+1 6+1 5-2 dreaqu sa-i ia ca-s asa multe:)) si la skeleton tot o nemztoaica e tare

ady51a
31st January 2006, 14:18
Se apropie 10 februarie. Threardul a devenit sticky. Abia astept meciurile din turneul olimpic de hochei.

Lucky_OLD_G's
31st January 2006, 15:20
abia astept biatlonu si sky jumping:P

ady51a
3rd February 2006, 17:24
Mai sunt 7 zile pana o sa vedem cine castiga prima medalie olimpica.

relansat
3rd February 2006, 17:34
Torino let's play some hockey ... 7 days still counting :ok:

iuli
7th February 2006, 13:56
germania e varza la sarituri....dak ia vreo medalie eu ma apuc de bungee-jumping :D

posibile medalii:
biatlon feminin cel putin 7-8 medalii
biatlon masculin 3-4 medalii
bob lange the best
skeleton o nemtoaica are sanse
skeleton masc are la fel sanse un german
luge fem. sanse mari aici
schi fond era un german bun rau,dar am un lapsus
schi fond+sarituri=combinata ronnie ackerman the best...castiga sigur
curling nu cred ca sunt sanse
patinaj nici atat
hochei nici o sansa
schi nici aici nu cred ca au vreo sansa

alexq1
7th February 2006, 17:58
ma nu prea stiu cum sta treaba ,cine stie cand Michael Neumayer sau Gheorgh Spath prinde o zi buna Olimpiada trecuta ii dadea cineva vreo sansa lui Simon Amman ca va castiga......... toti erau siguri ca va castiga Sven Hanavald asa ca nu fi prea sigur

iuli
10th February 2006, 12:27
dak castiga astia 2 sau uhrmann....ma apuc de bungee-jumping:D

cantona
10th February 2006, 15:32
meciurile de hochei sunt la o ora imposibila pt.tine,ady,la concurenta cu snooker,asa ca...

ady51a
12th February 2006, 09:02
30 de medalii ptr Germania? o fo Germania o fortza in sporturile de iarna ..da 30 de medaliii sunt 30 de medalii totusi.........pare ceva fantastic sa ia 30 de medalii........la ultima olimpiada cate au luat? stye cineva oare? au una de aur de la ski jumping ..asta o stiu...ackermann nu explodase atunci cred..........la biatlon doar la fete ca la baietzi ole a rupt totu.......la ce au mai luat?"

Foreva_ya vorbeam noi de Germania dar iata ca dupa prima zi au deja 2 medalii de aur.

1 Germany 2 0 0 2
2 United States 1 0 0 1
- Canada 1 0 0 1
4 Norway 0 2 2 4
5 Austria 0 1 0 1

aur argint bronz total

foreva_ya
12th February 2006, 10:46
sa vedem in continuare........raman la aceiasi parere...............prea multe 30............daca era norvegia se putea......da germania nu cred

fortza_dinamo
14th February 2006, 11:07
Maine incepe in cadrul Olimpiadei si hochei-ul pe gheatza masculin.Maine se disputa urmatoarele meciuri:
Kazakhstan v Sweden
Italy v Canada
Switzerland v Finland
Germany v Czech Rep.
Russia v Slovakia
Latvia v USA

In afara de Russia cu Slovakia care este un meci echilibrat,in celelalte meciuri favoritele nu ar trebuii sa se impiedice de celelalte echipe!!Voi ce pareri aveti?Unde as putea gasi echipele cu care s-au deplasat la JO?!

ady51a
14th February 2006, 12:26
Iata si cotele aproximative:

Kazakhstan v Sweden 11.50 9.50 1.10

Italy v Canada 13.00 8.50 1.10

Switzerland v Finland 5.50 4.85 1.40

Germany v Czech Rep. 10.00 7.50 1.15

Russia v Slovakia 2.10 4.25 2.60

Latvia v USA 6.75 6.00 1.27

Cota 2.47 pt victoriile Cehiei, Statelor Unite, Finlandei, Canadei si Suediei. Cam putin pentru 5 meciuri.

fortza_dinamo
14th February 2006, 13:56
mda,dar sincer nu stiu de unde ar putea aparea surpriza?Nu-i cam mare cota pentru finlanda?ce stiti de elvetia?

Vraciul
20th February 2006, 08:01
dupa meciurile cu cehia si canada, se pare ca elvetia a devenit una din favorite la castigarea titlului. in campionatul elvetiei incep sa se manevreze din ce in ce mai multi bani.

Dudubetwin
20th February 2006, 16:29
dezastru pt A. Paerson !! a facut o coborare cu 1.14 secunde mai slaba decat a J. Kostelic !!! Campioana OLIMPICA la Super-G

M. Dorfmainster... locul 2 Kostelic iar A. Paerson rateaza podiumul !!

Vraciul
21st February 2006, 12:36
nu ma pricep la schi. ai pariat ceva pe ei baghera?

Dudubetwin
21st February 2006, 13:36
nu am pariat .. dar A. Paerson este castigatoarea globului de Cristal anul trecut ... ( cea mai buna in sezonul trecut )

iuli
21st February 2006, 18:52
si janica kostelic este castigatoarea de anul asta....

P.S.azi era inca un meci super sigur la torino dupa finlanda de ieri azi franta la biatlon sa termine in fata belarusului...

P.S.2 in acest an la torino am prins toate pronosticurile pe care le-am facut si asta poate sa aprobe "prietenul meu" bagheera

Dudubetwin
21st February 2006, 19:44
da ma ... asa`i !! da de ce ai pus ghilimele la "prietenul" ???

iuli
21st February 2006, 20:36
din greseala :) prietene

iuli
22nd February 2006, 12:56
ceva informatii pentru finlanda???la hochei???cineva care se pricepe

fortza_dinamo
22nd February 2006, 13:06
deci ma IULI ma....eu zic ca bate..o castigat toate meciurile din grupa...prima linie a lor este cea mai productiva....americanii saracii de ei in grupa au un egal cu letonii au o victorie cu kazakstanu restu ingrangeri.aseara dupa un meci f frumos au pierdut in fatza rusilor cu 5-4.stim cu totii ca NHL-ul este cam "tzinut" de europeni de cehi,finlandezi,rusi,suedezi.....NU cred ca SUA poate sa bata Finlanda.Eu am mizat pe Finlanda!

iuli
22nd February 2006, 13:09
astea le stiam si eu...am scris pe la hochei parca fazele astea...dar faza asta cu nhl si europenii nu o stiam..ms mult

P.S.te-ai uitat la meciuri???au jucat bine finlandezii????normal ar trebui 1 clar

fortza_dinamo
22nd February 2006, 13:20
da m-am uitat cam la toate meciurile care o fost televizate.o jucat foarte bine in toate meciurile din grupa.o luat toate meciurile in serios chiar si cand se stiau deja calificati de pe primu loc.singurul lucru de care imi este frica este ca nu cumva sa se fi acumulat vreo oboseala in cadrul lotului...de accidentari nu am auzit
ps:pe langa cehi,finlandezi,suedezi,rusi,am uitat desigur sa-i mentionez pe canadieni!

de celelalte meciuri ce zici?cred ca so terminat si norocu elvetiei!

iuli
22nd February 2006, 13:34
cred ca ii bate rusia pe canada si slovacia pe cehia...

Aurel.D
22nd February 2006, 14:58
ceva informatii pentru finlanda???la hochei???cineva care se pricepe

Finlanda are pana acum la JO. 5 victorii din tot atatea meciuri si un golaveraj foarte bun (19-2); este pe locul 1 in grupa A. Canada este pe 2, dar cam oscileaza, are 3 victorii si 2 infringeri. Elvetia merge binisor (2-2-1). Ma surprinde Cehia care este campioana mondiala si care merge cam prost: locul 4, 2 vict, 3 infr.....
Ce am mai observat, Rusia marcheaza cel mai mult, dar le cam si primeste (23-11), dar este pe locul 2 cu o singura infrangere. Slovacia este pe locul 1 in grupa B cu 5 victorii din tot atatea meciuri, iar Sua, cam bajbaie dar pot reveni pe final pt. calificarea in fazele eliminatorii.

iuli
22nd February 2006, 15:27
Finlanda-SUA

Sferturi.

Finlanda a castigat tot pana acum in grupe...
Elvetia-Finlanda 0-5
Finlanda-Italia 6-0
Finlanda-Canada 2-0
Cehia-Finlanda 2-4
Finlanda-Germania 2-0

Au golaveraj 19-2,au primit gol intr-un singur meci,in cel cu Cehia,unul dintre goluri fiind primit cand erau cu 2 oameni mai putin pe gheata.Au batut fara probleme Cehia si Canada,echipele cotate cu cele mai mari sanse la inceputul competitiei.Au cel mai bun procentaj de power-play(americanii o sa le ofere ceva ocazii),au cel mai bun portar de la olimpiada,iar linia lor de atac cu Seelanne, Koivu si Lehtinen e de departe cea mai buna din turneul asta.

SUA are urmatoarele rezultate:
Letonia-SUA 3-3
SUA-Kazahstan 4-1
Slovacia-SUA 2-1
SUA-Suedia 1-2
SUA-Rusia 4-5

Dupa cum banuiam americanii sunt un mare "fas".Au invins doar pe Kazahstan si nu vad cum ar putea sa le puna probleme finlandezilor.

Pronostic 1 gb 1.85

Aurel.D
24th February 2006, 14:32
Nici nu trebuie sa mire pe cineva faptul ca americanii joaca prost. Campionatul lor este format in majoritate din jucatori europeni si canadieni, asa ca nu este o minune ca nu prea au jucatori.

fortza_dinamo
27th February 2006, 00:45
era o discutie daca germania poate sa adune sau nu 30 de medalii la JO torino....se pare ca deshi au terminat pe locul 1 in clasamentul neoficial la tarilor...au adunat doar 29 de medalii dintre care 11 de aur!

relansat
27th February 2006, 10:48
Vreau sa imi spun si eu parerea in legatura cu ce s`a intamplat la Jocurile Olimpice ...

cu precadere la hochei ... am fo` o saptamana acasa si am vazut meciurile principale , ca sa zic ashe ...

foarte tare europenii mult peste americani si canadieni ... bv Suedia , Finlanda si mai ales Cehia care a

fo` lipsita de sansa ... m`au surprins foarte frumos de catre cehi :ok:\

Comentariu de nota 10 ... felicitari televiziunea romana cu Radu Naum cel mai bun comentator din Romania !!!!

iuli
27th February 2006, 12:51
relansat,dupa parerea mea nu a jucat prea bine cehia,era la inceputul

competitiei favorita competitiei si a cam dezamagit.....parerea mea....eu

sincer am vrut sa castige finlanda...mi-au adus bani frumosi

finlandezii...oricum foarte buni si suedezi,poate cei mai buni,dar dupa meciul

cu rusii cand au luat-o cu 5-0 nu mai credeam ca o sa faca ceva...americanii,

nu prea aveau nici o sansa,in nhl,stii si tu, sunt dominati de europeni...in final

Bravo Suedia si Finlanda!!!