PDA

View Full Version : Momente memorabile din istoria baschetului.



MadSkillz
22nd December 2005, 11:15
Declaratie a lui Michael Jordan dupa o infrangere in fata Houston Rockets in 1993 la Chicago Stadium: "We have no answer for the big guy. It's a good thing they won't ever make it to the (NBA) Finals, because I don't think we could beat them."

Cum comentati?

danrogojan
23rd December 2005, 16:51
alt moment memorabil din istoria basketului este 360-u lu bici din plumbu.

Danila
23rd December 2005, 20:55
I will never forget that moment!!!!:D :D :headbang: :headbang:

eatdaworm
8th January 2006, 17:11
eu nu l-am vazut
dar nu o sa il uit

danrogojan
8th January 2006, 18:53
alt moment memorabil este cel in care organizatorii campionatului judetean din cluj au deschis si site-ul acestei ligi super spectaculoase.

http://www.isdc-team.ro/ISDC-MC/Home.aspx

odata cu intrarea lui verde pe acest site, ei isi vor dubla traficul.

MadSkillz
17th January 2006, 15:29
S-a nascut pe 3 decembrie 1978, avand tata congolez si mama romanca.
A avut multi prieteni, poate chiar prea multi.
Intr-o zi torida a anului 1994, in Voinicelu a dat un slam dunk si m-a intrebat imediat: "Tu poti sa faci asa ceva? Ia incearca"
5 ani mai incolo, pe Studentesc, am scapat pe contraatac, si cand l-am vazut venind hotarat din spate tot ce am facut a fost sa scot un fault.Total nespectaculos.Atunci mi-a zis: "De ce nu te duci pe dunk? Eu cu Uche asa facem.Mereu pe dunk si mereu la capac."
Asa e Malonga, intotdeauna pe dunk.Intotdeauna direct, la obiect, si in viata de zi cu zi.Asa ERA de fapt, pentru ca s-a stins sambata trecuta, pe 7 ianuarie.
Odihneasca-se in pace.

danrogojan
17th January 2006, 16:40
super baiat. foarte mult bun simt. intotdeauna pe dunk. RIP Malonga Dragos.

Sharkie
21st January 2006, 21:59
Astazi se implineste 1 an de la moartea lui Toni Alexe.Odihneasca-se in pace ! :(