PDA

View Full Version : Hagi Condamnat



tchibos
20th December 2005, 21:04
Hagi: "Este vorba doar de o amendă"

Tehnicianul Gheorghe Hagi a declarat, marţi, pentru TV Sport, că a fost condamnat de un tribunal din Istanbul la plata unei amenzi de aproximativ 1.800 de euro şi consideră drept o "răutate" faptul că presa turcă a anunţat iniţial condamnarea sa la 17 luni de închisoare cu suspendare.

Gheorghe Hagi a fost amendat, marţi, de un tribunal din Istanbul, cu 2.857 de lire turceşti (1.770 euro), în procesul pe care arbitrul turc Erol Ersoy i l-a intentat fostului fotbalist român, acuzându-l de agresiune şi calomnie. Însă judecătorul a hotărât ulterior ca această amendă să fie cu suspendare, luând în considerare faptul că Hagi nu are antecedente penale şi va evita să mai încalce legea. Iniţial, presa turcă, preluată de agenţiile internaţionale de ştiri, a scris că Hagi a fost condamnat la 17 luni de închisoare cu suspendare.

"Este totul transformat la o amendă de 1800 de euro, aşa mi se pare, de fapt mai mult e numele meu la mijloc. La prima înfăţişare am spus că n-am ieşit din actul sportiv, am spus că s-a petrecut în teren, iar federaţia turcă ne-a suspendat pe amândoi, amândoi am greşit. Am fost şi eu şi el suspendaţi, federaţia ne-a suspendat şi am crezut că acum cinci ani s-a terminat", a declarat Hagi.

Gheorghe Hagi consideră că există unele persoane care vor să profite de numele său. "Totul s-a transformat la o amendă, care nu se dă, este vorba de comportament, iar ei consideră că este ceva întâmplător. Alţii vor să profite de numele meu. Este o răutate din partea presei turce, astăzi a fost procesul, iar sentinţa se va da în două săptămâni", a explicat Hagi.

Sursa: prosport

... l-au ajuns blestemele pe Hagi?...:evil:

b3bito
21st December 2005, 01:39
lol...mercenar,puscaris,...cuvintele cu care va fi intampinat oare hagi la meciul farul-poli?o intrebare...sau aplaudat si aclamat...?

Klingon
5th April 2006, 04:26
Iata cel mai mare fotbalist roman al tuturor timpurilor ajuns sa lucreze pentru un puscarias (Marian Iancu). Si inca unul care reprezinta un real pericol pentru societate, dupa cum afirmau procurorii care se pare ca au convins instanta sa ceara arestarea lui preventiva. Si dupa ce au inceput investigatiile asupra lui, Iancu a continuat sa incalce legea in acelasi fel.

Hagi mai are o sansa sa-si spele imaginea: demisia de la Poli si scuze publice de genul "n-am stiut..." Dar nu cred ca va avea taria s-o faca. Iar asta este, cred eu, ultima pata de care mai avea nevoie pentru a fi complet patat.

Ia uitati transferurile facute de Poli in aceasta iarna, publicate de OLS:

Mihaita Plesan, de la Dinamo - 800.000 dolari; Peter Simek, de la Fehervar - 480.000 dolari; Sreten Stanici, de la Rad Serbia - 300.000 dolari; Vladimir Gluscevici, de la Rad Serbia - 240.000 dolari; Emeghara Ifeanyi, de la Partizan Belgrad - 785.000 dolari; Silviu Izvoreanu, de la Otelul Galati - 440.000 dolari; Adrian Ilie, de la Poli Iasi - 432.000 dolari; Rares Soporan, de la U Cluj - 200.000 dolari; Laurentiu Bus, de la U Cluj - 500.000 dolari.

Daca asta nu este cea mai mare spalare de bani din fotbalul romanesc... Sute de mii de dolari pe jucatori de care n-a auzit nimeni, si care nici n-au prins echipa de baza??? Si asta pentru o echipa (Poli) a carei frumoase istorii nici macar nu-l intereseaza pe generosul patron, dupa cum a recunoscut?

tchibos
5th April 2006, 18:51
in "clubul condamnatilor" nu se admit scuze ;)

Klingon
6th April 2006, 22:15
In loc sa se traga singur de par afara din mlastina ca baronul din poveste, machidonul nostru s-a gandit ca ar da bine in ziar daca spune ca Poli a jucat la Bistrita si pentru Marian Iancu! Bravo meserie, eu zic ca in etapa urmatoare sa joace pentru Ovidiu Tender, apoi, in ordinea numerelor de pe tricoul cu dungi verticale, pentru Iacobov, Sechelariu, pe urma Emil Bobu si in ultima etapa este musai sa joace pentru Elena Ceausescu. Vai de noi. Cu asa cap, pacat de picioare...

tchibos
6th April 2006, 22:17
pentru urmatoarea victorie make a rezervat o velula... pardon camera pentru a sarbatori