PDA

View Full Version : Semifinala : Farul - National



Pages : [1] 2 3

fia
20th December 2005, 15:11
Astazi au fost trase la sorti semifinalele Cupei Romaniei la fotbal.
Aceasta este a doua semifinala.
Meciul se joaca tur - retur, prima mansa pe 22 martie 2006 (ora 15.30), iar a doua pe 19 aprilie 2006.

Care din aceste va trece mai departe? Cu cine va juca Rapid in finala?

alamar
20th December 2005, 15:25
Rapid in finala...Esti grabit rau de tot. Bine daca asa vrei tu, atunci cu F.C. National. Atunci va luati si adio de la Europa pentru sezonul viitor.

fia
20th December 2005, 15:28
Cum sa ne luam adio, noi castigam cupa UEFA :) Daca nu Intertoto :evil:

alejandro
20th December 2005, 15:28
semifinala asta va fi cu siguranta mult mai echilibrata decat cealalta..eu merg pe mana celor de la national...

alamar
20th December 2005, 15:30
Vezi ca cine castiga cupa nu este calificata direct. Asta a fost mai demult. Ai uitat ce era sa pateasca Liverpool?

ady51a
20th December 2005, 15:30
Finala fara Bucuresti. Doar locul de disputare are lagatura cu Bucurestiul. Atat.

fia
20th December 2005, 15:36
Vezi ca cine castiga cupa nu este calificata direct. Asta a fost mai demult. Ai uitat ce era sa pateasca Liverpool?
Eu stiu ca asa e, tocmai pentru ca s-a schimbat din nou anul asta, poate gresesc.... dar eu aici am citit:
http://sathanasias.bravepages.com/f-res/f-uefarules.html#Country%20Rank%20&%20Team%20Participation
Unde e pentru anii precedenti.

Si pentru anul asta
http://www.uefa.com/competitions/UEFACup/news/Kind=1/newsId=308874.html

Nu vad de ce ar fi altfel la anul :D

alamar
20th December 2005, 15:37
Finala fara Bucuresti. Doar locul de disputare are lagatura cu Bucurestiul. Atat.
Bate vantul tare de tot la Constanta. Eu spun, din contra, finala cu si pentru bucuresteni. Ce a fost sezonul trecut s-a dus. Chiar si atunci daca nu juca Nationalul cu Dinamo in semifinale, s-ar fi intalnit in finala. Cupa va sosi in Cotroceni. Basescu a spus ca vrea s-o vada mai de aproape.

alamar
20th December 2005, 15:41
Fia, da schimba astia regulile ca pe ciorapi. Atunci succes in UEFA si sa luam noi cupa.

FatFrumos
20th December 2005, 15:42
Sanse au toate echipele asa ca merg pe Farul.

ady51a
20th December 2005, 15:46
Basescu a spus ca vrea s-o vada mai de aproape.

Basescu este constantean si o sa o vada cand vine acasa. :happy . O sa lasam cupa la mama lui Basescu cateva zile in cartierul KM 4-5 parca acolo sta.

Cristy
20th December 2005, 15:50
una din cele 2 echipe va fi victima Rapidului in finala ( sa nu sariti pls ).

meci echilibrat insa cred faru se va califica ,acum le ramane nationalului sa ma contrazica :P

Paul
20th December 2005, 15:50
farul e favorita :D

be@
20th December 2005, 15:56
Care din aceste va trece mai departe? Cu cine va juca Rapid in finala?
Da' ce glume proaste faci, fia ...Pe cuvantul meu.
Pacat ca am cazut cu Farul acum, mi-as fi dorit sa jucam cu ei finala . Eu zic ca oricare din cele 2 echipe poate merge mai departe.


farul e favorita :D

De cand si pana cand e Farul favorita?

Rechinul Ucigas
20th December 2005, 16:18
Farul 2-0 national
national 1-1 Farul
ceao v-am pupat ! pana la disputarea partidei va las sa visati :)

be@
20th December 2005, 16:25
lol . Farul-National 2-0 e greu de crezut ,fiindca noi jucam bine in deplasare.
Iti zic eu cum va fi : National-Farul 1-0 si Farul -National 1-1.

alamar
20th December 2005, 16:27
Farul 2-0 national
national 1-1 Farul
ceao v-am pupat ! pana la disputarea partidei va las sa visati :)
Esti simpatic si la fel de optimist ca si mine. Eu spun doar ca va batem in ambele meciuri. "Schweppes, un pic mai intepator".

miril
20th December 2005, 17:36
Bravo Alamar, am gasit si un nou...sponsor mai...intepator! Meci, echilibrat, sper sa castigam. HAI PROGRESUL!

sun
20th December 2005, 19:06
Se califica National , insa mai usor decat pare la prima vedere :P

THE HUN
20th December 2005, 19:42
Se califica Farul.

Platanu
20th December 2005, 19:59
Bai,da' nu va e clar?Nu va e clar ca Nationalul merge in finala?Chiar asa de nedumeriti sunteti?

diavol visiniu
22nd December 2005, 11:13
Bate Farul si o sa-i intalnim in fianala.Ar fi naspa sa ajunga national,aia chiar nu e echipa

be@
22nd December 2005, 11:47
Pai daca zici ca Nationalul nu e echipa , si totusi v-a batut , atunci voi ce sunteti ? Dupa ce ca va ajuta arbitrii sa castigati meciuri , mai vorbesti...

miril
22nd December 2005, 11:53
Be@, ii dau dreptate...visiniului, el a vrut sa spuna ca nu suntem o echipa, ci o superechipa, prin comparatie. Sa incepi de fiecare data cu un nou lot de jucatori si un nou antrenor si sa fii pe locul trei in campionat si in semifinalele Cupei, este o performanta...super. Prevad o finala pe Lia ca in 1980, cu numarul de spectatori de atunci si cu acelasi...deznodamant.

Bancaru
22nd December 2005, 12:14
Eu zic ca finala va fi National - Petrolul. Sa vedem daca am dreptate. Rapidul a ajuns aici dintr-o greseala rusinoasa a arbitrului si un gol norocos in minutul 93. Nasol este ca Razvan, dupa ce l-a batut pe ta'su, ca asa a vrut ta'su, a inceput sa se creada mare scula de antrenor. Mai mult, a inceput sa abereze mai rau ca ta'su. Mari meciuri a facut Rapid in cupa...
Revenind la oile noastre nu pot sa cred ca nu trecem de Farul. Am mai spus ca Farul o sa iasa sifonata din iarna. Si-au scos astia banii de la naftalina, ce au gasit prin paltoanele pe care le-au reactivat acum, cu venirea iernii, si or sa cumpere tot. Cristocea e pa. Ala cu P... Pascovici! Vrea si el sa faca apelul in Ghencea sau la Saftica daca nu se poate la Gearmata. Iar muncitorul Wolkgang s-ar putea sa aiba surpriza sa nu poata lucra cu boemii de pe malul marii, batuti in cap de soarele verii si ametiti de slipurile subtirele ale domnisoarelor. Mi-e greu sa cred ca mentalitatea germana se va brodi in Dobrogea.

diavol visiniu
22nd December 2005, 12:18
Daca reusiti sa treceti de Farul(dar ma indoiesc),vom avea ocazia in finala(bineinteles daca ajungem si noi)sa va aratam ca nu degeaba am castigat grupa in UEFA.Intradevar National intotdeauna a reusit sa revina dupa esecuri dar totusi cred ca pana la castigarea cupei mai este.

miril
22nd December 2005, 12:21
Asa este, gandindu-ma ce ni s-a intamplat anul trecut cand trebuia sa jucam finala.

Cristy
22nd December 2005, 13:34
Eu zic ca finala va fi National - Petrolul. Sa vedem daca am dreptate. Rapidul a ajuns aici dintr-o greseala rusinoasa a arbitrului si un gol norocos in minutul 93. .

mai gandeste-te cum a ajuns nationalu aici , aduti aminte ce meciuri cu craiova si otelu castigate chinuit la penaltyuri mai ales cel cu otelu , vorbesti fata sa stii omule.
noi am dat gol in cele 90 de min, in timp ce voi v-ati calificat la penaltyuri in 2 meciuri :no:
am mai spus-o daca moldovenii erau mai buni ne dadeau 10 si acu jucau finala.

dede
22nd December 2005, 14:29
meciul asta trebuia jucat anul trecut in semifinala...dar cineva a avut grija sa nu se mai joace...cat despre meciul din acest sezon, inca nu stiu ce sa zic...depinde de transferurile facute in iarna de ambele echipe...

miril
22nd December 2005, 14:34
d3d3, vrei sa spui...trebuia jucat anul trecut in...finala.

alejandro
22nd December 2005, 14:34
am mai spus-o daca moldovenii erau mai buni ne dadeau 10 si acu jucau finala.
voi de ce nu le-ati dat 10 da' le-ati dat numai unul?

Cristy
22nd December 2005, 14:43
am ratat mult si atat s-a putut in meciu ala doar 1 gol

dede
22nd December 2005, 15:14
d3d3, vrei sa spui...trebuia jucat anul trecut in...finala.
asta am vrut sa spun, doar ca ma gandeam la semifinala din acest an...mea culpa...

Cra10veanu
22nd December 2005, 19:39
se califica nationalul, si chiar daca se califica farul vor pierde in finala la fel ca anul trecut

be@
22nd December 2005, 20:44
mai gandeste-te cum a ajuns nationalu aici , aduti aminte ce meciuri cu craiova si otelu castigate chinuit la penaltyuri mai ales cel cu otelu , vorbesti fata sa stii omule.
noi am dat gol in cele 90 de min, in timp ce voi v-ati calificat la penaltyuri in 2 meciuri :no:
am mai spus-o daca moldovenii erau mai buni ne dadeau 10 si acu jucau finala.

Mai Cry, eu daca as fi in locul tau n-as mai vorbi. Cum sa va dam zece, daca atat Poli , cat si FC National veneau dupa ce jucasera duminica , pe un teren foarte greu , in timp ce voi v-ati amanat meciul , ca deh, doar sunteti singuri impotriva tuturor. Uite ca ti-am explicat si de ce Nationalul s-a calificat la penalty-uri cu Otelul . Iar in ce priveste partida cu U. Craiova , nu uita ca atunci noi aveam antrenor interimar, tanar si neexperimentat, pe numele lui , Catalin Necula . Macar bine ca ne-am calificat ... Alte echipe precum S, D si P nici macar atat n-au reusit.

Bancaru
22nd December 2005, 20:58
mai gandeste-te cum a ajuns nationalu aici , aduti aminte ce meciuri cu craiova si otelu castigate chinuit la penaltyuri mai ales cel cu otelu , vorbesti fata sa stii omule.
noi am dat gol in cele 90 de min, in timp ce voi v-ati calificat la penaltyuri in 2 meciuri :no:
am mai spus-o daca moldovenii erau mai buni ne dadeau 10 si acu jucau finala.
Noi am dat golurile fara sa ne ajute nimeni. Poate doar bara. Pe cand pe voi... De ce trebuia sa inscrie Iasiul de 10 ori ca sa dovedeasca faptul ca e mai buna? Ati inscris voi de 10 ori? Iasiul a inscris 1 data si bine, numai ca a avut grija arbitrul de voi. Noroc cu ********ul ala de Dinu Vama, ca altfel erati pa din cupa. Se pare, pana la urma, ca tu nu prea te pricepi... nu ca nu stiu eu ce vorbesc. Suntem pe pozitii diferite. In meciurile de cupa noua, in general, ni s-au pus piedici, mari. Nu e cazul si la voi.

Cristy
22nd December 2005, 21:44
scuze da golu nostru a fost dat pe merit , nu a fost din offside sau altceva. frustrarea e mare stiu , iasu a avut 2 3 ocazii in prima repriza iar in a 2 a nu a mai iesit din prorpiu teren , diferenta trebuia sa fie mai mare la ratarile pe care le-am avut.

in final voi cu frustrarile noi cu , cupa.
bea nu ma lua cu motive penibile ca voi ati jucat duminica , si noi am jucat duminica joi si am luat bataie de la sportu si de la gloria si asta a fost .
iar dupa cateva saptamani care am jucat duminica joi trebuia sa mai luam o pauza, iar daca jiu a fost de acord totul este regulamentar.

Bancaru
23rd December 2005, 10:13
Stii care e problema, ca orice incult in ziua de azi a invatat cuvantul frustrat. In spatele acestui cuvant isi ascunde neputinta de a explica anumite lucruri sau de a argumenta ceea ce sustine. Normal, nu cred ca tu faci parte dintre ei. Cred ca te-ai pripit. Eu nu am spus ca Rapidul a inscris un gol dubios. Nu! Dubios este ca nu a fost validat golul iesenilor, care cred ca si pecetluia soarta meciului. Nu se putea sa se duca frustratii mai departe. Anul trecut (competitional) ce spuneai despre furtul hidos facut de Serea? Nu cred ca, din greseala, ai spus frustrati. Ai dreptate, unii cu cupa si altii cu frustrarile.
Va doresc mare succes cu Herta si sper sa va bata Petrolul. De 3 ori ar fi mai mare satisfactia daca ati ajunge in finala UEFA, cu Steaua eventual, si v-ar bate Petrolul.

Rechinul Ucigas
23rd December 2005, 13:38
aici discutam despre farul-national , nu de rapid-national :)
craioveanu - ai tu ceva cu noi nu ? te ofticci ca anul trecut v-am eliminat :D las ca va sade bine in B , e mult mai liniste fara voi , e mai bine :D

tchibos
23rd December 2005, 14:11
Basescu este constantean si o sa o vada cand vine acasa. :happy . O sa lasam cupa la mama lui Basescu cateva zile in cartierul KM 4-5 parca acolo sta.

langa Miga , in centru mai exact:D

data trecuta am facut doar incalzirea cu dinamo, acu' insa pe cupa scrie un singur lucru ->>> CONSTANTA, asa ca Farul nu se impiedica de National... poate daca era un singur meci, dar in sistem tur-retur sunt fara sansa

ady51a
23rd December 2005, 16:49
aici discutam despre farul-national , nu de rapid-national :)
craioveanu - ai tu ceva cu noi nu ? te ofticci ca anul trecut v-am eliminat :D las ca va sade bine in B , e mult mai liniste fara voi , e mai bine :D

Pai da vad ca deja se discuta despre finala mica a Cupei Romaniei.

Bancaru
23rd December 2005, 19:23
Domnii mei, cu origini la Marea Neagra, din pacate pentru voi, Farul a avut un parcurs cat se poate de sinuos anul acesta. In plus nu ati jucat foarte frumos. Cu exceptia a doua meciuri ati fost la pamant. Nu mai sunteti echipa de anul trecut care facea spectacol. Salutari (de la Agigea!). Gata. In plus, cascati bine ochii si urechile la ce spun, de la voi o sa se plece en gros. O sa vedeti.
In tur o sa fie egal, iar in Cotroceni va batem. Simplu. Pe bune ca asa o sa fie. Va spun eu!

Platanu
23rd December 2005, 19:54
Bai,trebuie sa avem incredere in Bancaru.Daca el asa zice,asa zic si eu.

Swisstec
23rd December 2005, 20:26
Trece Natzional mai departe, pierde finala cu Rapid...:mda:

ady51a
23rd December 2005, 20:27
Domnii mei, cu origini la Marea Neagra, din pacate pentru voi, Farul a avut un parcurs cat se poate de sinuos anul acesta. In plus nu ati jucat foarte frumos. Cu exceptia a doua meciuri ati fost la pamant. Nu mai sunteti echipa de anul trecut care facea spectacol. Salutari (de la Agigea!). Gata. In plus, cascati bine ochii si urechile la ce spun, de la voi o sa se plece en gros. O sa vedeti.
In tur o sa fie egal, iar in Cotroceni va batem. Simplu. Pe bune ca asa o sa fie. Va spun eu!

Usurel prietene. Te cam avanti putin. Sinuos - nesinuos au cam tremurat pantalonasii pe voi la meciun National - Farul. Noroc cu tipul ala Parvulescu ca ati luat si voi 3 puncte? O sa vedem ce o sa fie dar nu mai face tu pe Nostradamus. Cam cine o sa plece en gros de la noi? Spune-ne si noua ca suntem curiosi. auzim?:o:

miril
23rd December 2005, 20:32
Fiecare cu, virgula, ca a lui e mai frumoasa si mai dragastoasa...mai, mai! Echipa care va ramane cu lotul mai putin sifonat si cu antrenorul capabil sa dea consitenta jocului cu lotul ramas disponibil, acea echipa va merge in finala. Eu sper sa fie FC National.

Rechinul Ucigas
24th December 2005, 04:03
de la farul nu pleaca nimeni inca , cristocea din vara ->steaua dar pana atunci isi face treaba la farul.

ultrasblueshark
24th December 2005, 12:08
pentru frumusetea finalei, ar fi bine sa se califice Farul. Si chiar asa o sa fie. Farul va invinge in ambele manse. Asa, ca sa moara macar un suporter bancar de oftica... Aoleuuuu.... pai daca moare unul se duce dracu' galeria...
Ma gandesc cu groaza ce plictisitoare ar fi o finala Rapid- National, ce duel magnific al galeriilor !!!!

miril
24th December 2005, 14:29
Te simt cu casul la gura, de aceea nu voi rectiona cum as fi facut-o in alt caz. Rivalitatea pe vremuri dintre Rapid si Progresul este foarte cunoscuta, meciurile lor adunand zeci de mii de spectatori, pe vremea cand Progresul avea peste zece mii de suporteri, anii 1955-70. O intalnire dintre Rapid si Farul nu va intrece niciodata farmecul intalnirilor aprige dintre cele doua rivale, am putea spune vecine daca nu de cartier de zona, Progresul/FC National si Rapid. Ultimul mare meci, cu priza la public, dintre cele doua echipe, a fost in 1980 cand stadionul 23 August, actualul Lia Manoliu, a fost luat cu asalt de, peste, atentie Rechinule, deschide-ti HD, 50 000 (cincizeci de mii) de spectatori, din care jumatate erau rapidisti, restul tinand cu Progresul, printre ei, este adevarat, si multi stelisti si dinamovisti. Scorul intalnirii vreau sa-l repetam in finala, caci, dintre toate combinatiile posibile, o finala Rapid FC National este cea mai interesanta, avand in vedere traditia si vechea rivalitate dintre cele doua. Sper ca dupa aceste spuse sa nu mai fiu nevoit sa fiu martorul glumelor ieftine si nesarate ale celor care se baga in seama fara sa aibe habar cum s-a scris istoria fotbalului la noi. A bon entendeur, salut!

b3bito
24th December 2005, 19:24
mah poate ai dreptate si u acuma miril...dar o finala acuma cati oameni ar incuraja pe national?:D totusi o finala rapid-farul sau petrolul-farul ar fi mai frumoasa trebuie sa recunosti ;)
yo as prefera una farul-petrolul ;)

miril
24th December 2005, 19:56
Vreau sa va spun un lucru, progresitii sunt mult mai multi decat se vad pe stadion. La evenimente deosebite ei se mobilizea, asa ca multi vor avea o surpriza sa vada ca nu suntem asa de putini. In penultima etapa a returului din 2002, in meciul cu Bacaul, unde trebuia sa castigam ca sa mergem in ultima etapa de pe primul loc, la meci s-au adunat vreo 4-5 000 de spectatori care au facut galerie sustinuta pana in ultimul minut, caci a fost nevoie. Eu zic ca in finala sa merga cine merita, nu cine crede ca va aduna o galerie mai mare pe stadion. Si mai este ceva, daca finala va fi Rapid-FC National, la meci vor mai merge si stelisti sii dinamovisti, doara asa sa vada daca ia bataie Rapidul, lucru care este putin probabil daca finala va fi alta.

il cappo
24th December 2005, 21:17
una din cele 2 echipe va fi victima Rapidului in finala ( sa nu sariti pls ).

meci echilibrat insa cred faru se va califica ,acum le ramane nationalului sa ma contrazica :P

In primu' rand rapidu' nici nu miroase finala Cupei Romaniei.Cred ca te referi la alta finala sau la alt sport!!!

In al 2-lea rand, National va castiga a 2-a semifinala (tot la 11m)...

Cristy
24th December 2005, 21:48
miroase steaua ;)

remy
24th December 2005, 21:54
Sincer, cei de la National sant cu o clasa peste cei de la Farul, dar cum cupa e competitia surprizelor, se poate orice.
Eu zic ca va fi o finala pe viata si pe moarte Rapid-National. Sau de ce nu, Petrolul-National.

krapulax
24th December 2005, 22:35
Asa, ca sa moara macar un suporter bancar de oftica... Aoleuuuu.... pai daca moare unul se duce dracu' galeria...


ce sympatic esti, era sa mor, dar nu de oftica , ci de ras. o poanta intr-adevar deosebit de originala... da-i inainte, ca locuri pe ignore list am cu gramada.

Bancaru
26th December 2005, 18:08
Usurel prietene. Te cam avanti putin. Sinuos - nesinuos au cam tremurat pantalonasii pe voi la meciun National - Farul. Noroc cu tipul ala Parvulescu ca ati luat si voi 3 puncte? O sa vedem ce o sa fie dar nu mai face tu pe Nostradamus. Cam cine o sa plece en gros de la noi? Spune-ne si noua ca suntem curiosi. auzim?:o:
Camarade marinar, care pantaloni ne-au tremurat? Mie mi-au tremurat si izmenele. Era un frig la Urziceni... Cine e Parvulescu? Si despre care 3 puncte e vorba? In cupa jucam pe puncte? Poate te referi la meciul din campionat. Atunci e alta treaba. La cum jucam atunci chiar m-am mirat ca nu ne-ati batut. Eram antrenati de marele Catalin Necula? Nu ai auzit de el?! Nu pot sa cred. Cu mentiunea ca in meciurile de cupa dintre noi se poate intampla orice, iti spun cu mana pe inima ca noi jucam din ce in ce mai bine cu Bergodi pe banca, si voi din ce in ce mai prost. Asta ar trebui sa o recunosti, daca imi esti prieten asa cum vad ca pretinzi. Pa! Craciun fericit in continuare.

tchibos
26th December 2005, 18:46
Vreau sa va spun un lucru, progresitii sunt mult mai multi decat se vad pe stadion. La evenimente deosebite ei se mobilizeaza....


:happy poate de anul nou se vor mobiliza ca sincer in afara de trompetistii aia alti suporteri nu prea se mai vad... in depasari sunteti de rasul lumii la capitolul suporteri... la ultima deplasare in Constanta erau 3 (trei) suporteri si aia cred ca erau constanteni, e adevarat nici Farul nu sta prea bine dar comparativ cu Nationalul suntem precum chinezii fata de romani (la numar ma refer)

Adevarata finala la care va fi cu adevarat spectacol si in teren si in tribune ar fi Farul-Rapid (apropo de sentimentele dintre suporteri)

Nu stiu daca va fi Rapid in finala dar Farul sigur va fi:ok:

ady51a
26th December 2005, 19:23
Pai acum cativa ani cand am fost in Cotroceni la un meci National - Farul 1-3 erau ceva suporteri bancari, dar cu varste peste 60 de ani. Acum urmaresc echipa doar la televizor probabil.

miril
26th December 2005, 19:46
Tchibos, este greu sa citesti? Am zis evenimente deosebite. Pana acum intalnirile cu Farul nu au fost. Daca vom juca finala cu Rapid vom veni si noi mai multi. In definitiv nu spectatorii fac o echipa, ci valoarea ei, iar Nationalul are un pamares peste cel al Farului.

tchibos
26th December 2005, 22:11
:happy pai si ce anul nou nu e un eveniment deosebit?...

miril nu mai visa:sleep:

iar cand spui ca nu spectatorii fac o echipa ar trebui sa te uiti la galeria Timisoarei sa vezi ce impresioneaza mai mult: echipa sau galeria

miril
26th December 2005, 22:57
Nici tu!

Bancaru
27th December 2005, 10:28
Nu mi-as fi putut imagina ca si suporterii Farului au o asa gandire alterata de prostia care se perpetueaza numai de catre cei care nu au inteles ce s-a intamplat in Cotroceni. Voi vorbiti de cantitatea mare de suporteri fara sa va ganditi ca sunteti in cel de-al doilea oras al tarii (sper ca nu ma insel) si normal ar fi sa fiti mult mai multi. Sunteti niste delasatori. Nu e o a doua echipa in orasm dar sunteti o mana de oameni care veniti la meci. Nu e nici o justificare. Poate ca pastrand proportiile noi suntem mai multi. PROPORTIONAL.
Va treziti si voi acum ca aveti dreptul la inca o finala dupa cea de anul trecut. In care ati jucat ca niste cizme. Ati avut sansa voastra si nu ati fructificat-o. De data asta nu o sa mai fie asa, pentru ca nu o sa mai aveti sansa asta. Pana la ora meciului sa ne vedem de ale noastre. Noi de pensionarii nostri iar voi de Mazare, nisip, plaja, umbrelute, telegondola, ce vreti voi. Cand veti avea rezultatele noastre sa veniti sa mai vorbim.
Poate ati uitat ce scoruri umilitoare va administram la Constanta. De la 4 in sus luati. Se cheama ca sunteti gazde primitoare.
Adita, si cand ziceai "acum cativa ani" te refereai la 1996 in august, deci acum 10 ani. A trecut ceva de atunci. Se mai intampla si accidente. In rest cauta si spune-mi de cate ori ne-ati batut, nu in Cotroceni, ci in general din 1992 si pana azi.

ciorbicafaristu
27th December 2005, 10:45
spre deosebire de anul trecut, farul joaca mai prost...tocmai din cauza asta va castiga cupa

miril
27th December 2005, 10:49
Asta ar fi un argument...paradoxal. In Cupa orice se poate intampla. Si inca o data, in finala va merge echipa mai buna, nu cea cu suporteri mai multi, indiferent daca tinem cont de...proportionalitate.

ciorbicafaristu
27th December 2005, 10:51
bancarule, se pare ca avatarul te reprezinta...esti cumva senil? anul trecut farul a dominat copios 80 de minute din finala, lucru recunoscut de toata presa din romania. iar in privinta spectatorilor, sa nu uitam ca la finala au facut deplasarea 6000 de suporteri, lucru nemaintalnit in romania in ultimii ani

miril
27th December 2005, 11:05
Nea Ciorbica, avatarul este o luare de atitudine si nu un prilej de luat peste picior. Sa nu uitam ca majoritatea dintre noi vom ajunge la acea varsta si vom dori sa fim respectati, atunci. Desi, dupa cum observ ca gandeste...bobulatia tanara..., nici o speranta. On topic, meci echilibrat intre cel doua formatii. Sa castige echipa mai buna!

Bancaru
27th December 2005, 11:26
Cum naiba ti-ai dat seama ca sunt senil uitandu-te la avatar? Senilitatea este ceva ce nu tine de imagine. Esti tare perspicac. Si eu as putea sa zic ca iti put picioarele uitandu-ma la avatarul tau.
Farul a dominat copios? Copios? Ce a dominat? Toata presa l-a acuzat pe Grigoras ca in ultimul sfert de ora, de exemplu, in loc sa tureze motoarele la maxim baga fundasi. Ciorbica, du-te de te spala pe picioare, poate te mai destepti.

be@
27th December 2005, 11:34
Faristi, credam ca sunteti fair-play, dar se pare ca m-am inselat .
Nu va mai certati degeaba , ca nu are nici un rost . Semifinala e una echilibrata , dovada voturile , care sunt la egalitate .

inter
27th December 2005, 20:00
sa nu uitam ca la finala au facut deplasarea 6000 de suporteri, lucru nemaintalnit in romania in ultimii ani

si Nationalul a avut vreo 25.000 intr-un meci in deplasare ... cat n-aveti voi acasa intr-un tur intreg!:drak:

despre nemaintalnitii 6000 asa e... pan la 25.000 la o finala de cupa ... mai e ...asa ca nu vb. daca nu cunosti ca te umpli de "zapada" :D:D

Platanu
27th December 2005, 20:54
ar trebui sa te uiti la galeria Timisoarei sa vezi ce impresioneaza mai mult: echipa sau galeriaAsta e.Noi impresionam cu echipa,voi cu galeria.

tchibos
27th December 2005, 21:22
voi impresionati doar cu trompetistii aia de la care ai preluat nick-ul


bancarule, se pare ca avatarul te reprezinta...

pai omul a si spus ca ei raman cu pensionarii lor:rolleyes:... doar ca la noi a spus de mazare, plaja, umbrelute, nisip si alte lucruri bune si frumoase... cred ca si acum se intreaba ce a uitat sa zica cu ce mai ramanem noi... iti spun eu bancare ce ai uitat... tot la noi ramane si CUPA



cauta si spune-mi de cate ori ne-ati batut, nu in Cotroceni, ci in general .

uite cele mai recente trei meciuri... si cred ca la ultimul stim cu totii cum ati castigat... arbitru' sa traiasca :evil:

22-10-2005 Divizia A National Farul 1 - 0
04-05-2005 Divizia A Farul National 2 - 1
02-10-2004 Divizia A National Farul 2 - 2

Platanu
27th December 2005, 21:28
:happy poate de anul nou se vor mobiliza ca sincer in afara de trompetistii aia alti suporteri nu prea se mai vad... in depasari sunteti de rasul lumii la capitolul suporteri... la ultima deplasare in Constanta erau 3 (trei) suporteri si aia cred ca erau constanteni, e adevarat nici Farul nu sta prea bine dar comparativ cu Nationalul suntem precum chinezii fata de romani (la numar ma refer)

Adevarata finala la care va fi cu adevarat spectacol si in teren si in tribune ar fi Farul-Rapid (apropo de sentimentele dintre suporteri)

Nu stiu daca va fi Rapid in finala dar Farul sigur va fi:ok:Si care-i faza?Nu mai poti tu sa dormi noaptea ca nu are Nationalul suporteri activi?Voi nici cu stadionul plin nu faceti mare branza.Sa-ti fie clar:cu suporteri sau fara,noi tot va batem.Gata,ati scos si voi capul in lume anul trecut,si acuma va credeti marii campioni.Nu va mai dati mari zmei pe-aici,ca trebuie sa munciti mult ca sa va mentineti in top.Daca la Farul aveau loc atatea plecari in masa cate au avut loc la National,erati prin B acuma.Nationalul se mentine in elita cu atatea probleme pe care le are,iar voi n-aveti griji,n-aveti probleme,dar in fiecare an gravitati prin jumatatea inferioara a Diviziei A,exceptatnd anul trecut.Asa ca ciocu' mic,si nu mai veni cu poante d-astea "ca erau trei suporteri la Constanta".

tchibos
27th December 2005, 21:35
nu e treaba ta cum dorm eu noaptea si chiar erau trei suporteri asa ca nu va mai laudati ca va adunati voi 25.000 de suporteri, iar Farul a aratat ca atunci cand vrea poate pune probleme oricarei echipe indiferent de marime clar?...

si ciocu' mic sa iti spui cand te uiti in oglinda platanel ca nu am facut armata impreuna

miril
27th December 2005, 21:41
Mai oameni buni, discutia s-a cam incins. Hai sa nu ne luptam inutil pe forum si sa lasam echipele sa decida pe teren. De asemeni doresc ca ambele parti sa lase limbajul inadecvat fata de adversari. Sa castige cei mai buni! HAI PROGRESUL!

tchibos
27th December 2005, 21:50
asa e... sorry

sper sa fie un meci (de fapt doua) frumos cu goluri multe ca nu conteaza cine castiga atat vreme cat Farul ajunge in finala :D

SA VINA CUPA LA CONSTANTA !!!

Platanu
27th December 2005, 21:52
Poate ca n-am fost tocmai elegant in exprimare,dar unii forumisti incepusera sa ne ia peste picior.N-am sa mai ripostez la ironiile lor,pentru ca asa cum ai spus si tu,Miril,echipele vor decide soarta meciului.HAI NATIONAL!

Cristy
28th December 2005, 00:09
pana una alta nationalu are antrenor de ceva timp , pe cand voi nu aveti antrenor deci nu se stie cum va prezentati la ora meciului ;)

tchibos
28th December 2005, 00:25
avem antrenor strain si pana la ora meciului o sa joace Farul nemteste

Cristy
28th December 2005, 00:27
n-am auzit sa fi semnat neamtu ala, dar oricum ati pierdut un antrenor bun si cam singuru care a facut ceva la faru in ultimu timp .

Bancaru
28th December 2005, 11:13
voi impresionati doar cu trompetistii aia de la care ai preluat nick-ul



pai omul a si spus ca ei raman cu pensionarii lor:rolleyes:... doar ca la noi a spus de mazare, plaja, umbrelute, nisip si alte lucruri bune si frumoase... cred ca si acum se intreaba ce a uitat sa zica cu ce mai ramanem noi... iti spun eu bancare ce ai uitat... tot la noi ramane si CUPA




uite cele mai recente trei meciuri... si cred ca la ultimul stim cu totii cum ati castigat... arbitru' sa traiasca :evil:

22-10-2005 Divizia A National Farul 1 - 0
04-05-2005 Divizia A Farul National 2 - 1
02-10-2004 Divizia A National Farul 2 - 2
Sa inteleg ca pensionar e ceva rau. Sau prost. Asta inseamna ca parintii tai sunt in floarea varstei, sau, chiar daca sunt pensionari se tin bine ca s-au dat cu namol. Se pare ca ti-a crescut parul adanc in cap de nu ai inteles semnificatia avatarului meu. Din ce imi arati tu acolo, rezultatele alea, eu deduc ca imi dai dreptate. In meciurile directe am scos mai multe puncte.
Legat de ultimul meci este adevarat ca un gol a fost anulat aiurea, dar nu cred ca a fost rea intentie. Adica nu se compara arbitrajul de atunci cu ce ne-a facut noua Serea, sau Corpodean. Asta ca sa dau 2 exemple. Farul nu a avut ocazii cu nemiluita si arbitrul ne impingea pe noi de la spate. De ce nu recunosti ca nu ati jucat nimic, ca erati in momentul vostru de declin, asa cum sunteti si acum. La cat de prost jucam noi, voi erati si mai catastrofe daca nu ati batut. Scurt!

tchibos
28th December 2005, 13:52
Scurt... nu am jucat nimic dar au fost puctele facute cadou

"In meciurile directe am scos mai multe puncte"

din ce iti arat eu tie sunt la egalitate in meciurile directe doar ca alea 3 puncte "castigate" de voi ar fi trebuit sa fie doar unul

SA VINA CUPA LA CONSTANTA !!!

PS: nu te mai lega de parintii mei... eu vorbeam la modul general ca imi vine greu sa imi inchipui niste pensionari scandand Forza National.. atata tot (si la pensiile care "este" in Romania normal ca e rau sa fii pensionar )

Lebovsky
28th December 2005, 13:56
Farul - National: 1-2
National - Farul: 4-1

V-am pupat.

miril
28th December 2005, 14:13
Tchibos, era un exercitiu de empatie propus de Bancaru. Nu poti sa faci glume pe seama pensionarilor fara sa-ti inchipui ca ar pute fi parintii tai sau ca si tu/noi/ei/majoritatea vom ajunge la acea varsta. Daca intrii in pielea unor asemenea oameni, cu adevarat, nu cred ca ti mai place sa faci glume pe seama lor, zic eu, daca nu cumva ai fi...insensibil, eufemistic spus. Persoana a doua singular este o generalizare in aces caz. Inca o data, repet, avem palmares superior in intalnirile cu noi, este drept disputele au fost mai stranse in ultima perioada si, in plus, vom juca returul in Bucuresti, de aceea suntem usor favoriti. Dar cum...balonul este rotund...

sun
28th December 2005, 14:29
da miril , aici se va juca : Returul e in Bucuresti . Intr-o dubla mansa , faptul ca joci returul acasa e cel putin un 5% in plus la sanse .

Si asta va face diferenta intre 2 echipe sensibil egale :

Eu zic : 1-2 la Constanta si 1-0 in Cotroceni :ok:

miril
28th December 2005, 14:31
Uite asa apare...soarele, din cand in cand! Ca acum!

sun
28th December 2005, 14:52
mirile , soarele este totdeauna acolo ( mai ales unde nu te astepti :P ) .

in rest mai scriu si io p-aici , sa fie dezechilibrul la opinii mai mare :D

ontopic : NU s-a schimbat nimik din pronoul meu in ultimele 20 de minute : tot 1-2 si 1-0 :ok:

Bancaru
28th December 2005, 15:25
Tchibos, deci da! Nu iti mai dau si eu raspuns pentru ca l-ai primit. Pana la meci iti doresc la multi ani! Si dupa meci tot multi ani. Sa iesi la pensie. Si sa fii tot farist, sa aveti si voi pensionarii vostri.
Cupa de anul asta vrea sa stea cu sora ei in vitrina din Cotroceni.
Mai vine Frank?

be@
28th December 2005, 15:38
Mai vine Frank?

Nu se stie nimic deocamdata. :D :D


Uite Frank, nu e Frank!

Venirea antrenorului neamt la echipa constanteana, din aceasta iarna, este din ce in ce mai putin realizabila. Tehnicianul se afla inca sub contract cu o echipa din liga a treia germana si este cautat si de unele formatii din Bundesliga. Presa din tara sa nu-l prea are la suflet, numindu-l in repetate rinduri mercenar.
Anuntat ca noul antrenor al Farului de catre patronul Gheorghe Bosinceanu dupa victoria cu Jiul Petrosani din Cupa, Wolfgang Frank ezita sa dea un raspuns ferm in aceasta privinta. Chiar daca patronul rechinilor declarase ca a intocmit deja programul de pregatire al echipei impreuna cu Frank, iar germanul trebuia sa soseasca inca de saptamina trecuta pentru a semna angajamentul cu Farul, acest lucru nu s-a mai intimplat.

Surse din cadrul clubului de pe litoral sustin ca acesta a solicitat doar o aminare de citeva zile, dar cauzele se pare ca sint cu totul altele. Wolfgang Frank se afla inca sub contract cu echipa din liga a treia, Sachsen Leipzig, de la care primeste lunar cite 13.000 de euro pina pe 30 iunie 2006. Mai mult decit atit, tehnicianul a declarat presei germane ca se gindeste totusi la varianta venirii la Constanta pentru a prelua pe Farul, dar gruparea de la malul marii este doar una dintre posibilele sale viitoare destinatii.

Dupa cum declara Wolfgang Frank, Dinamo Dresda din liga a doua ii ofera un post de antrenor principal, in timp ce echipele din Bundesliga, Schalke 04, Wolsburg si FC Koln, il doresc ca antrenor secund. Un alt motiv pentru care acesta ezita sa dea un raspuns finantatorului Gheorghe Bosinceanu este acela ca doreste prin aceste aminari sa ii forteze mina bosului marinarilor de a-i oferi un contract mult mai avantajos.

Presa germana nu are cuvinte de lauda la adresa acestui tehnician: "Este un antrenor care stie sa negocieze foarte bine toate detaliile unui contract". In plus, ziaristii germani sint de parere ca Frank este un antrenor modest, precizind ca jocul prestat de echipele pe care le-a pregatit este unul plictisitor si ineficient.

MIHAI GURITA (jucator Farul):
"Nu stim mai nimic despre el, nu a avut performante deosebite, iar daca nu va ajunge la Farul, sint convins ca domnul Bosinceanu va gasi un antrenor strain mult mai priceput decit el."

Baicu isi cumpara transferul
Accidentat in mare parte a sezonului, atacantul Mihai Baicu (foto) a primit acceptul de a-si cauta o alta formatie. "Conducerea a inteles ca am nevoie de jocuri si, cum nu a dorit sa imi prelungesc contractul, m-a lasat sa imi caut echipa. La inceputul sezonului au solicitat pe mine 40.000 de dolari, astfel ca acum, cind mai am doar 6 luni de contract, nu pot cere mai mult de 20.000", a spus Baicu.

El vrea sa isi cumpere transferul si apoi sa negocieze cu echipele interesate: "Am o oferta concreta de la Otelul, iar daca Grigoras are nevoie de mine, voi semna. Daca nu, voi vedea".


din Sport Total

Bancaru
28th December 2005, 15:48
Apropo de asta, am auzit ca Otelul va baga mana in salopeta ca sa coata chenzina pentru Gurita. Iar Gurita vrea si el in combinat. Se pare ca Stan si-a intins ombilicul catre fetzii lui, iar astia simt chemarea. Oricum, Stan e un tip uns cu toate alifiile.
Eu de asta ziceam ca vor pleca de la Farul multi - Pascovici, Cristocea, Baicu, Gurita. Nu stiu cat mai conta Baicu, dar ceilalti 3 reprezinta aproape 50% din suflul echipei. Bosanceanu e un soi de Copos mai sarac.

tchibos
29th December 2005, 00:28
nu am nimic cu pensionarii doar ca e ciudat ca majoritatea suporterilor sa fie formata din pensionari si chiar nu inteleg de ce atata sustinere pentru pensionari... ei cu pensia lor noi cu fotbalul nostru

acum revenind la subiect... eu cred ca Frank va veni si daca nu vine nici o problema... am jucat noi si cu altii care erau poate mai slabi pe banca, iar despre plecari din ce aud s-ar putea sa plece Todoran la Steaua dar nu e prea mare pierderea ca in meciurile de final de tur era mai mult in off side (atat la propriu cat si la figurat) nu stiu ce vad unii asa de mare valoare la el... cat despre ceilalti sa ii luam pe rand: Pascovici nu pleaca a zis Bosanceanu, Cristocea a fost oricum absent la multe din meciuri si am jucat normal si fara el, Baicu a fost mai mult rezerva (si oricum de atacanti sau mijlocasi ofensivi nu ducem lipsa) singurul care ar insemna o mare perdere ar fi cu adevarat Gurita, care s-ar putea sa plece din pacate mai ales ca si Grigoras va pleca la Otelu'... am zis-o si o repet -> Farul nu sta in unul/doi/trei jucatori valoarea Farului e forta colectiva si cand joaca la adevarata valoare Farul nu se impiedica de nimeni. Imi vine greu sa cred ca nu isi va atinge Farul obiectivul mai ales ca Bosanceanu a declarat public si asta rar face asa ceva, iar cupa e singura cale de a ne atinge obiectivul. Un motiv in plus pentru care cred cu convingere ca Farul va merge mai departe e disputarea tur-retur asa cum ar trebui sa fie si finala daca ar fi pe bune... dar si acolo aveti 5% sanse in plus. Cu toate astea CUPA MERGE LA CONSTANTA !!!

SA VINA CUPA LA CONSTANTA !!!

miril
29th December 2005, 01:01
Ciudatenia ta cu pensionarii tine de necunosterea istoriei acestui club. Dar fii linistit, nu esti singurul, sunt o multime de ziaristi asa zisi sportivi care habar nu au sa scrie, ce pretentie sa mai avem sa stie si istoria unui club care nu se afla pe lista lor de good...rating. Halal profesionalism! O societate care nu respecta toate categoriile sociale, inclusiv pensionarii, sau mai ales, este o societate ca nu progreseaza, alt cuvant n-am gasit. Mai ai nedumeriri? In rest, sper sa jucam finala si sa o castigam! HAI PROGRESUL!

tchibos
29th December 2005, 01:14
da bine... poate te inscrii in partidul pensionarilor ca semn de respect

Farul Constanţa (antrenor Wolfgang Frank-Germania- nou)
Au venit:
Au plecat:
Posibile veniri:
Posibile plecări: Vasilică Cristocea (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Dinu Todoran (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Mihai Guriţă (Oţelul Galaţi)

asta e pe prima pagina a onlinesport asa ca sa nu mai fie dubii ca ce am zis eu e adevarat ca vad ca voi suporterii nationalului acuzati pe altii ca nu stiu cand si cum s-a nascut si evoluat partidul pensionarilor in schimb stati toata ziua pe aici si veniti cu tot felul de bombe ca nu avem antrenor ca pleaca jumatate de echipa ca sunteti mai valorosi s.a.m.d. Va spun eu mai intai mai cititi ce scriu asa numitii "ziaristi asa zisi sportivi care habar nu au sa scrie" si dupa aia purtati discutii nu vorbiti doar asa ca sa dati plus valoare la ceva cu o valoare mult mai mica decat credeti voi. Pana una alta FORTZA FARUL !!!

miril
29th December 2005, 09:34
Tchibos ma citezi "Ziaristi asa zisi sportivi care habar nu au sa scrie" unde nu trebuie. Replica mea despre ce ai spus despre noi...pensionarii s-a referit la afirmatia ta, la un mesaj precedent, citez pe Tchibos: "Nu am nimic cu pensionarii doar ca e ciudat ca majoritatea suporterilor sa fie formata din pensionari". Acesta afirmatie dovedeste ca nu cunosti istoria acestui club, Progresul/FC National, lucru valabil si despre asa zisii ziaristi din presa sportiva, care sunt obsedati de....PDSR. Personal, daca ai rabdare sa controlezi, nu am facut nici o referire la transferurile care ar putea implica echipa Farul si de aceea nu inteleg de ce ma citezi pe mine. Daca vrei sa afli parerea mea, nici mie nu-mi plac speculatiile in sezon mort, vehiculate de massmedia, in special ziarele sportive si unele canale de televiziune, despre transferuri. In aceste zile s-au facut multe asa zise, ca sa ma citez, un pic,...dezvaluiri de pierderi de jucatori atat in privinta Farului cat si a Nationalului, lucru care dovedeste, in opinia mea ca cei de pe la fi...tuicile dambovitene nu au ce sa scrie si se tin de...zvonite. Cam atat, am vrut sa-ti spun. Ah, am uitat, ma intristeaza opnia ta despre oamenii in varsta. Din nefericire, nu esti singurul care gandeste asa. Crezi cumva in povestirile lui Petre I(n)spirescu?

Bancaru
29th December 2005, 10:02
nu am nimic cu pensionarii doar ca e ciudat ca majoritatea suporterilor sa fie formata din pensionari si chiar nu inteleg de ce atata sustinere pentru pensionari... ei cu pensia lor noi cu fotbalul nostru
Fiecare ramane cu ce are mai nesemnificativ. Noi cu pensiile voi cu... fotbalul.
Este adevarat ca media de varsta s'ar putea safie ridicata, dar mai ridicata e media de inteligenta. Ca sa parafrazez o revista pot spune ca suporterii nostri sunt mai destepti decat ai lor.

be@
29th December 2005, 10:08
Mai tchibos , tu te ei dupa ce spun ratatii astia din presa , care nu fac altceva decat sa-i pupe in c*r toata ziua pe S,D,R si P ? Nu vezi ca in afara de echipele astea, pentru ei altii nu mai exista ? Sincer , mie mi se face greata de-acum. Toata ziua numai S, D, P si R non-stop. Altceva nu mai stiu .

Si-ti mai dau un sfat: du-te la un meci pe Cotroceni, si-ai sa ramai surprins cati tineri, si in special domnisoare ai sa gasesti la stadion. Pai ce pretentii ai de la televiziunea aia de manelisti, Pro(s)TV , care , mai demult , a dat un interviu cu un pensionar , care era, cica ,mare atentie , ULTRAS National . Asa au titrat pe ecran. Bataie de joc, nu altceva !

Bancaru
29th December 2005, 10:51
P.S.D.R. Ce chestie... La sta se referea Kra****x?

be@
29th December 2005, 10:53
Da ! :D

miril
29th December 2005, 10:54
Nu. Se referea la...politica, stii tu care!

tchibos
29th December 2005, 11:48
ma surprinde faptul ca pentru niste suporteri care nu au prea multe in comun cu pensionarii asa cum spuneti voi, militati vehement pentru o cauza care nu prea are mare legatura cu fotbalul...mai ramane sa vorbiti si despre modul de recalculare a pensiilor si asta ca un argument in plus la valoarea Nationalului

Bancaru
29th December 2005, 11:54
Tchibos, dar cine ti-a zis ca nu avem multe in comun? Toti suntem pensionari. La voi, la Constanta, este teritoriul la care visa Cioran? De la voi sunt alungati toti cei care au peste 40 de ani? Poate o sa ai vreodata curiozitatea sa vii la meci in Cotroceni. Uite, returul cupei este un prilej bun. Si daca media de varsta o sa ti se para ridicata mai vorbim. Sa vezi cum arata oamenii din tribune. Sa vezi ce varste au. Poate te intereseaza cateva imagini.
Si mai gasesti la noi pe forum.
Nu putem sa vorbim aici de recalculare. Am facut-o pe forumurile cu specific.

ciorbicafaristu
29th December 2005, 11:57
baiete, domnisoarele care vin in cotroceni nu vin pt fotbal, vin sa caute....intreab-o pe raluca ce!

be@
29th December 2005, 11:59
ma surprinde faptul ca pentru niste suporteri care nu au prea multe in comun cu pensionarii asa cum spuneti voi, militati vehement pentru o cauza care nu prea are mare legatura cu fotbalul...mai ramane sa vorbiti si despre modul de recalculare a pensiilor si asta ca un argument in plus la valoarea Nationalului
Noi nu militam vehement , si nici nu ii judecam pe suporterii mai in varsta. Ii acceptam , pur si simplu, asa cum sunt, caci sunt suporteri adevarati ai Nationalului , de zeci de ani . Si pentru asta, au toata aprecierea mea. Ce, tu cand vei fi in varsta , nu vei mai merge pe stadonul Farului ? Nu-i vei mai incuraja pe rechini ? Sau cum ?

tchibos
29th December 2005, 12:01
baiete, domnisoarele care vin in cotroceni nu vin pt fotbal, vin sa caute....intreab-o pe raluca ce!

:happy :yeah: :happy

uite acum am vazut ca toata vorbaria asta fara rost a avut si un rezultat... ti-ai schimbat avatarul bancare... si sa nu imi spui ca e doar o coincidenta


Ce, tu cand vei fi in varsta , nu vei mai merge pe stadonul Farului ? Nu-i vei mai incuraja pe rechini ? Sau cum ?

cine stie ce va fi pana atunci... ideea e ca nu vreau sa fiu eu ca pensionar, motivul principal de lauda a tuturor suporterilor... ca vezi uite vine la stadion de 50 de ani

ciorbicafaristu
29th December 2005, 12:07
mai bine punea foarfeca si pieptanul...instrumentele ce caracterizeaza majoritatea suporterilor nationalului

Bancaru
29th December 2005, 12:11
Daca ai senzatia ca imi este rusine de ceva ce ma reprezinta esti chiar prost. Remarca, te rog, conditia! Iar a venit puturosul cu picioare ingalate. Atata tampenie imi este rar dat sa vad. Minti inguste si discriminare bazata pe sex. Vin acolo pentru ca e civilizat. Sa inteleg ca alea din Constanta nu mai vin ca deja au pul*? Au venit americanii, deh. Nu mai sunt pasarici in Constanta de zici ca a trecut aviara pe acolo. Sunt la aeroport, cum sade bine unei rara avis. La Kogalniceanu.
Baieti, daca vreti voi misto, cred ca va taiati craca de sub picioare. Eu zic sa pastram discutia in limite normale. Daca nu vreti... nu vreti.
Ciorbica, ai mai facut rost de ceva firfirei pentru inca 3 mesaje la internet?

miril
29th December 2005, 12:17
Sunt sigur ca nu are de a face cu asta, caci va reveni sigur, sper si-l rog eu, la cel mai subtil avatar de pe forum. Sa nu-ti inchpui prea multe, Bancaru s-a uitat ieri pe un alt subforum, Filme, la topicul...Cel mai infricosator...film. Nu stia cum sa puna...Farul pe voi sa aveti ceva mai mult respect pentru pensionari. Si, totusi, va fi o semifinala cu...valuri, se pare. Pana atunci, sa nu iasa cu...tsunami!

P.S. Intre timp se pare ca...dupa noi, si voi, furtuna! Haideti sa revenim la un ton civilizat si sa mai...tundem, de ambele parti, din vocabular. Altfel nu o sa mai avem unde pune...tichia. Please, rezon...bilateral!

miril
29th December 2005, 12:38
Discutia a degenerat inutil, din vina ambelor parti, niunul nu a fost mai breaz. Haideti sa incercam sa pornim de la zero si sa ne referim numai la meci. Se poate? Eu zic ca da. Meci echilibrat. Sa castige cel mai bun!

tchibos
29th December 2005, 13:02
Meci echilibrat. Sa castige cel mai bun!

adica FARUL CONSTANTA :D

SA VINA CUPA LA CONSTANTA !!! :ok:

Bancaru
29th December 2005, 13:08
Il dai afara pe usa el intra pe geam. Macar sa de ar juca Farul asa, pentru ei. Daca ramane Bergodi la echipa si nu pleaca jucatori din 11-le lui Cristiano, nu ne miroase nimeni. Nici macar la ... ghete. Sfarleze vom fi. Eu zic ca nu pierdem meciul de la Constanta iar in Cotroceni batem categoric; nu stiu scorul, si nici nu o sa conteze. Altfel spus, daca ar fi de campionata meciurile astea ne-ar aduce 4 puncte. Nu am mai jucat finala de cupa de vreo 3 ani. A venit momentul.

miril
29th December 2005, 13:12
Bancaru, balonul este rotund, iar diferenta dintre cele doua echipe este infima. Este adevarat ca-l avem pe Bergodi, avantajul nostru, mai ales ca Farul nu are, inca sigur, un antrenor. Tchibos este de apreciat, este un suporter sufletist care tine cu a lui care-i mai...frumosa si mai... El face ca...Noi! Adica, este un suporter adevarat. HAI PROGRESUL! Respect, Farul!

Bancaru
29th December 2005, 13:31
Asta am zis si eu, ca, desi depaseste limitele, este un suporter "artagos". Dar parerea mea ramane aceeasi - in sistem campionat, luam 4 puncte din meciurile astea 2.

ciorbicafaristu
29th December 2005, 13:39
baieti, sunteti cam increzatori pt unii care s-au calificat pana acum numai la 11 m in dauna unor echipe de mana a 2a. asa ca vedeti-va lungul nasului si rugati-va sa mai prindeti inca o data loviturile de departajare, unde nu se stie niciodata...este tot ceea ce puteti spera

miril
29th December 2005, 13:46
Asa a castigat si Italia un titlu mondial la fotbal, facand egal in preliminarii si mergand la golaveraj. De ce mentionez Italia? Stiu dar...nu spui (sic), ca-i secretul lu'...Basescu! Domnu Bancaru, vad ca faceti pe...Murnau, pardon, Mourinho p-aci! Ia vedeti Dumneavoastra ca, daca nu sunteti disciplinat si nu va vedeti de...Langul nasului, va dau pe mana lu' Riciu...Radulescu!

ciorbicafaristu
29th December 2005, 13:52
daca ati inceput sa va comparati cu italia doar fiindca aduceti antrenori italieni- care intre noi fie spus n-au nici o performanta ca antrenori acolo de unde vin- inseamna ca plutiti...nu-i nimic, o sa va readucem noi cu picioarele pe pamant.

miril
29th December 2005, 13:57
Aici gresesti, noi nu putem sa plutim ca nu suntem pe...valuri, iar pamantul-i bine batatorit in...Cotroceni! Frizerul din mine ar scoate foarfeca sa tunda...vocabularul, dar te las pe tine s-o faci. Ai avea satisfactia muncii implinite. In ceea ce priveste semifinala, vom trai si vom vedea! Italai era un exemplu in care o echipa poate castiga desi pleaca mai greu din start. Capisci?

tchibos
29th December 2005, 14:23
"Il dai afara pe usa el intra pe geam"

macar o face cu tact si on topic as adauga

<<Asta am zis si eu, ca, desi depaseste limitele, este un suporter "artagos">>

uite miril la asta faceam trimitere cand iti vorbeam pe PM... omul asta pur si simplu nu se poate abtine. De ce nu il avertizezi si pe el???... sa discute on topic si aprecierile sa le faca la adresa altora despre care are mai multe coordonate ca asa vorbe goale e usor de dat... mai greu e sa dati gol in poarta Farului

ps: nu degeaba isi spune nesuferitu' ... parca vad ca isi scimba si titulatura si dupa aia iar zici ca s-a gandit el aseara la nu stiu ce chestie si nu are legatura cu ce s-a scris aici... apropo de coincidente

ciorbicafaristu
29th December 2005, 14:24
Saisprezecimi - 20-21 Septembrie 2005
CFR Timisoara (B3) - FC National Bucuresti 1-3
Optimi - 26 Octombrie 2005
FC National - Universitatea Craiova 1-1 (4-3 dupa pen.)
Sferturi - 7 Decembrie 2005
Otelul Galati - FC National 0-0 (3-4)
hai sa facem o analiza...din cate vad eu aici ati inceput destul de bine...cu o echipa de divizia a3a. ati trecut apoi la divizia b, unde a inceput sa scartaie treaba... noroc ca prazarii aia lasa portarul sa bata 11 m...urcam in sferturi unde dati peste o echipa de diviza a( chipurile)... iar 11m contra unei echipe care are o singura victorie in campionat si care abia reusea sa inscrie 14 jucatori pe foaia de joc
asadar, ca sa trag o concluzie, eu vad ca mergeti din ce in ce mai rau...asa ca lasati comparatiile cu italia ca nu-si au rostul

miril
29th December 2005, 14:32
"Domnu Bancaru...daca nu sunteti disciplinat si nu va vedeti de...Langul nasului...". I-am atras,astfel, atentia. El a folosit ghilimelele, care au darul de a atenua mesajul, in comparatie daca ar fi fost folosit ad litteram. "Artagos", adica inimos, "...intra pe usa", adica nu se da batut. Tchibos, trebuie sa ai incredere in cei care modereaza. Nu o faci, va fi greu sa accepti sfaturile. A propos, avertismentul este altceva, aici a fost vorba, in cel mai rau caz, de atentionare, in rest, au fost recomandari. Fa o diferenta! Este ultima data cand moderez Live, ca sa se inteleaga cum am procedat. In rest, HAI PROGRESUL!

P.S. Ciorbica, comparatia nu a fost facuta cu Italia ci cu modul de a merge mai departe, mai greu la inceput, dar cu un final excelent, lucru foarte posibil. Capisci?

Bancaru
29th December 2005, 14:36
Miril, sa mai raspund? Nu cred ca are rost. Nu intelege.
Italieni adusi de noi nu au nici o performanta acolo de unde vin, numai ca si-au facut nume aici, la noi. Asta e o performanta in ceea ce ii priveste pe ei. La un numar relativ mic de echipe, ma refer la Serie A si Serie B, e cam greu sa iti faci loc din prima. Ca si jucatori au avut nume, poate mai putin Landi, dar el a dovedit ca seriozitatea e un lucru care nu se confunda mereu cu talentul (mai avem dobrogeni d'astia prin divizia A care se cred scule). Zenga antreneaza o echipa cu nume in Europa. Landi e la nationala Qatarului iar Bergodi merge bine. Si asa va merge pana va pleca la o echipa mult mai mare. In palmaresul lui va putea pune macar finala cupei 2005-2006.
Si cu asta cred ca am discutat destul. Nu mai stau sa explic aiurea. Nu suntem la gradinita ca sa ne luam la bascalie cu rahaturi. Cine nu intelege sensul cuvintelor si nici limba romana asta este. Daca suporter artagos deranjeaza cum se poate caracteriza altfel o echipa artagoasa? Nu cred ca e cazul sa mai discutam de pamplezir. Oricum, asta e un topic limitat. Dai un pronostic, aduci cateva argumente, si gata! Ce s-ar putea demonstra mai mult? Locurile in clasament spun mult. Ultimele prestatii asemenea. Rezultatele, fie ele si obtinute in urma loviturilor de la 11 m, raman. Daca Farul castiga finala la 11 m, mai intereseaza pe cineva? Cat de pueril poate sa fie un astfel de motiv? Sa dea Dumnezeu sa castigam toate meciurile din cupa, inclusiv finala, la 11m. Numai sa le castigam.

miril
29th December 2005, 15:00
Daca mai continuam ca la gradinita voi fi nevoit sa inchid acest topic pana la calmarea spritelor! Este ultima oara cand actionez deschis, in vazul tuturor.

On topic, va fi un meci aprig, cel putin daca privim situatia din clasament. Vom trai, vom vedea si vom discuta. Pana...atunci mai multa toleranta reciproca si sa nu uitam ca suntem in peroada Sarbatorilor de Craciun.

Bancaru
29th December 2005, 15:08
Greu de tot sa nu duci limba romana pe unde vrea sau poate fiecare. Nu ma refer la cineva anume, dar este o limba plina de alambicuri.
On topic - Cred ca ne calificam asa cum am zis, egal al Constanta, victorie in Cotroceni. Ce o sa atarne mult, sunt plecarile care par sa se contureze la ambele echipe. Nu cred ca trebuie sa le negam, indiferent ca tinem cu Farul sau Progresul. Ca si la ei, si la noi sunt anuntate, cu exceptia ca noi ne-am fript cu ciorbita. Suntem Stan Patitu. Anul trecut Olaroiu raspundea cand era intrebat daca pleaca la Poli: Eu sunt la National. Ceea ce era adevarat.

miril
29th December 2005, 15:12
D-aia suflam si-n...iaurt! Pe vremea asta. bRR, ma refer la Stockholm. Ne dam si noi viteji, pe forum, ma refer la ambele tabere, dar mai stii ce se petrece in culise? HAI PROGRESUL!

tchibos
29th December 2005, 16:25
„Suntem pe drumul cel bun“

· Directorul executiv al FC Farul, Florentin Chiforeanu, crede că echipa poate īndeplini obiectivul īn acest sezon, un loc īn cupele europene

Aflat īn vacanţă, īn Austria, alături de familie, directorul executiv al FC Farul, Florentin Chiforeanu, a mărturisit că pentru „rechini“ a fost un sezon dificil şi mai sunt multe probleme de pus la punct, dar clubul se află pe drumul cel bun. Īn privinţa echipei, crede că aceasta are forţa de a īndeplini visul constănţenilor de a evolua, īn premieră, īntr-o cupă europeană

- Va veni tehnicianul german Wolfgang Frank la Constanţa?

- Īn acest moment, suntem īn faza de discuţii. Nici nu s-a bătut palma, dar nici nu s-au īntrerupt tratativele. Pe perioada sărbătorilor de iarnă, oamenii care muncesc tot anul īşi cāteva zile libere şi de aceea nu am mai discutat.

- S-a decis o strategie īn privinţa transferurilor?

- Strategia transferurilor este un atribut al consiliului director, dar ce pot să vă spun este că, cel mai probabil, nu va pleca nimeni īn această iarnă. Jucătorii şi-au exprimat dorinţa de a duce la bun sfārşit obiectivul asumat asta-vară. De venit, avem nişte gānduri, dar, pānă cānd nu va fi totul finalizat, nu vreau să dezvălui.

miril
29th December 2005, 16:29
Sper ca si Iacov sa poata spuna acelasi lucru. Ar fi, astfel, un duel interesant intre doua echipe bune ale campionatului.

Bancaru
29th December 2005, 19:41
Decat sa spuna, mai bine face.

miril
29th December 2005, 19:43
Sper ca si Iacov sa faca acelasi lucru. Ar fi, astfel, un duel interesant intre doua echipe bune ale campionatului.

Bancaru
29th December 2005, 19:48
Sa faca, dar sa o stim si noi.

tchibos
30th December 2005, 02:31
se pare ca pana la urma cineva tot va pleca de la noi...


Cadou pentru Todoran

--------------------------------------------------------------------------------

Patronul Bosinceanu l-a anuntat pe fotbalist ca-l va lasa sa plece, o echipa din Divizia A inaintind o oferta serioasa pentru el.

Dupa un tur de campionat foarte bun, in care mijlocasul rechinilor a fost cel mai constant jucator din echipa, Bosinceanu a fost asaltat cu oferte din ce in ce mai avantajoase, atit pentru clubul sau, cit si pentru jucator.

Chiar daca trecerea Farului in semifinalele Cupei Romaniei il determinase pe patronul constantenilor sa il declare netransferabil pe Todoran, fixind chiar un pret galactic pentru Divizia A, 1,5 milioane de dolari, lucrurile au luat o turnura neasteptata in ultimele zile.

Astfel, dupa ce Todoran a ratat un transfer in Rusia, la o formatie de top, din cauza noului regulament al federatiei ruse, care interzice transferurile de jucatori straini care nu au minimum zece selectii in echipa nationala, o formatie din campionatul intern a devenit foarte interesata de achizitionarea talentatului mijlocas.

"Oferte pe adresa mea sint foarte multe, din Divizia A, din Germania si din Rusia. Acum doua-trei zile deja ma resemnasem ca voi ramine la Farul, insa, dupa Craciun, domnul Bosinceanu m-a anuntat ca se gindeste sa imi dea drumul pentru ca a primit o oferta foarte avantajoasa pentru club si pentru mine de la o echipa din tara. Oricum, eu sint multumit si daca ramin la Farul, pentru ca sint conditii foarte bune si aici", a declarat mijlocasul marinarilor. Surse apropiate gruparii de pe litoral sustin ca formatia care si-l doreste pe Todoran este Poli Timisoara.

Cel mai scump transfer
Cumparat cu aproximativ 300.000 de dolari in vara lui 2003, de la Petrolul Ploiesti, Dinu Todoran reprezinta cel mai costisitor transfer din istoria Farului. "Faptul ca domnul Bosinceanu a dat pe mine o suma destul de mare pentru Divizia A la acea data, a facut ca eu sa semnez un angajament pe trei ani cu Farul. Pot spune ca actualul meu contract este unul care ma multumeste", spune Todoran.

--------------------------------------------------------------------------------

cum am mai spus in ultimul timp Todoran a cam fost numai in off side (si la propriu si la figurat) nu stiu ce au vazut multi asa bun in el, dar ma rog e bine ca se transfera pe o suma mare ca poate aducem ceva un fundas ca sa mai intarim apararea, daca tot vor veni ceva bani la club

off topic: bancare iar ai revenit la vechea dragoste si vad ca acum nu mai esti asa nesuferit

miril
30th December 2005, 07:51
Zvonita bantuie si pe la noi: Bundea si Lita.

ciorbicafaristu
30th December 2005, 12:01
nu-i nimic...il bagati in teren pe vicentiu...sau pe radu niculescu. poate asa va mai cresc si voua sansele...si poate atrageti si mai multe domnisoare pasionate pe stadion

miril
30th December 2005, 12:14
De ce ti-e asa greu sa discuti despre subiect la obiect? In rest, nimic nou pe frontul semifinalei Farul-FC National.

tchibos
30th December 2005, 13:59
Zvonita bantuie si pe la noi: Bundea si Lita.

ce am postat eu sunt lucruri certe miril... la noi se cam stia ca Todoran va pleca, acum ca e Steaua sau Timisoara oricum nu mai conteaza, important e sa fie pe bani multi:ok:

miril
30th December 2005, 14:02
Tudoran a fost un mare talent si a...ramas doar atat. E mai bine sa ai in echipa jucatori care-si dau sufletul pe teren, decat talente neimplinte, deci, cum ai zis si tu, parca, nu pierdeti nimic.

tchibos
30th December 2005, 14:06
tre' sa ii dai un miel miril ca omul e Todoran nu Tudoran

asa e, dupa mine nu pierdem nimic (dupa altii poate ca e mare pierderea). Eu ma bucur daca mai creste putin bugetul ca avem mare nevoie de un fundas unde cam bate vantul iar daca e unul accidentat trebuie facute improvizatii asa cum s-a intamplat cu Gurita care a fost adus fundas cand el e om ofensiv fara doar si poate... de altfel declinul Farului a inceput de cand a intrat Farmache intr-o pasa proasta, apoi cand si-a mai revenit au inceput accidentarile si alte ghinioane (inclusiv arbitrii -> vezi meciul cu National ca tot despre asta e vorba si aici)

si daca tot am adus vorba despre marele nostru Gurita am si ceva fresh news:

"Am rămas dator suporterilor!“

Atacantul Farului, Mihai Guriţă, promite că, anul viitor, va aduce īmpreună cu coechipierii săi Cupa Romāniei la Constanţa

La 33 de ani, Mihai Guriţă continuă să fie „argintul viu“ al formaţiei constănţene, făcānd risipă de energie la fiecare meci, indiferent de postura īn care a fost distribuit de antrenor. Atacant de meserie, el a ocupat, de cele mai multe ori, flancul drept al ofensivei, īnsă accidentările din tabăra „rechinilor“ l-au făcut să accepte şi postul de fundaş dreapta īn cāteva partide. Chiar şi aşa, Guriţă s-a descurcat fără probleme, iar atitudinea sa l-a trimis īn topul preferinţelor suporterilor de pe litoral.

Privit ca un lider īn vestiar, graţie experienţei, golgeterul Farului a anunţat că vrea să-şi īncheie cariera la Constanţa, dar nu oricum, ci cu o participare īn cupele europene. „Zvonurile privind o eventuală plecare a mea sunt pure invenţii, pentru că am spus răspicat că vreau să-mi pun ghetele īn cui la Farul. Sunt veteranul echipei, dar mă simt tānăr şi cred că mai pot rezista īncă doi ani la acest nivel. Atunci cānd nu voi mai putea să fac faţă, mă voi da la o parte şi voi lăsa pe alţii să-mi ia locul īn ofensivă. De altfel, īmi doresc să vină din urmă jucători de valoare, pentru a īntineri echipa şi a da continuitate rezultatelor din ultima vreme. Īnainte de retragere vreau, īnsă, să joc cu Farul īn cupele europene. Am evoluat cu Oţelul Galaţi doi ani consecutiv īn Cupa UEFA şi mi-e dor de Europa“, a mărturisit Guriţă. Īn ciuda prestaţiilor sale excelente, constănţeanul crede că putea da mai mult pentru echipă īn anul ce stă să se īncheie. „Am rămas dator acestor suporteri extraordinari, care ne-au susţinut şi la bine, şi la rău. Din păcate, am ratat ambele obiective pe care mi le propusesem, să marchez zece goluri şi să cāştig cu Farul Cupa Romāniei. Nici īn campionat nu a mers cum vroiam, pentru că vizam locul al patrulea la finalul turului. Păcat de acea sincopă din ultima etapă, cu CFR Cluj, care ne-a īndepărtat de podium. Sper ca anul viitor să fie mult mai bine şi să nu mai ratăm şansa de a cuceri trofeul Cupei Romāniei“, a adăugat Guriţă.

Fotbalistul a petrecut Crăciunul alături de familie, la Suceava, după ce i-a tăiat moţul lui Denis, băiatul finului şi totodată colegului său de la Farul, Cosmin Paşcovici. Noaptea dintre ani o va petrece tot īn oraşul natal, urmānd să revină la Constanţa īn primele zile ale anului viitor.

miril
30th December 2005, 15:11
Pai sa vina cu...Vasilica. Stiu, caci este Todoran de la Petrolul, daca nu gresesc.

tchibos
30th December 2005, 15:50
nu gresesti

miril
30th December 2005, 17:22
Va rog sa se vorbesca doar despre cele doua protagoniste si in spiritul respectului reciproc. Unele afirmatii au inceput sa aibe caracter de trolling si daca se va continua voi fi nevoit sa iau masuri. Nu suntem la gradinita. Farul si FC National sunt doua echipe de valoare apropiata. Forma din ziua meciurilor va decide finalista.

Bancaru
30th December 2005, 18:17
Oamenii astia tot nu sunt convinsi ca Nationalul va ajunge in finala si va lua si cupa. Mai avem 3 meciuri si cupele europene ne asteapta.

miril
30th December 2005, 18:23
Asta sper si eu si chair cred, dar balonu-i rotund si situtia...patrata, prin prisma in...jurnalistilor.

tchibos
31st December 2005, 16:44
Căpitanul Farului, Ion Barbu, le promite suporterilor:

„La anul, aducem Cupa la Constanţa“

Liderul „rechinilor“ īn teren, Ion Barbu, s-a numărat printre jucătorii care au dus greul īn acest sezon. Căpitanul Farului a făcut cuplu cu Şchiopu īn centrul defensivei, dar nu a ezitat să urce īn atac de cāte ori s-a ivit ocazia. Folosindu-se de talie, dar şi de puternica lovitură de cap, Barbu a marcat două goluri extrem de importante īn acest sezon şi a creat panică īn careul advers la fazele fixe. „Anul trecut a fost primul īn care nu am dat gol, aşa că m-am gāndit să recuperez acum. Nu vreau să mă opresc aici, ci īmi doresc să mai īnscriu de cel puţin trei ori īn retur. Pentru un fundaş, ar fi o performanţă notabilă“, a spus jucătorul, care īşi petrece sărbătorile alături de familie, īn comuna natală, Chiţeasca, din judeţul Olt.

„Nu pot să spun că a fost un an bun, dar nici unul rău. Am trăit marea bucurie de a īnvinge Dinamo, chiar īn Ştefan cel Mare, īnsă meciurile pierdute pe teren propriu au stricat planurile. Parcă faţă de sezonul trecut nu am reuşit să ne mai concentrăm şi asta ne-a costat scump. Avem unul din cele mai bune loturi din Divizia A şi, cu mai multă determinare şi īncredere īn forţele proprii, am putea să īncheiem campionatul aproape de vārful ierarhiei. Pentru mine, este o onoare să port banderola de căpitan al Farului. Această postura īmi dă mai multă responsabilitate şi ştiu că trebuie să īmi ajut colegii īn momentele grele, astfel că am īncercat să-mi asum rolul de lider“, a adăugat Barbu. La final de an, fundaşul constănţean a făcut o promisiune suporterilor: „Īn vară, am pierdut īn finala Cupei Romāniei, īn faţa lui Dinamo, după un meci īn care am fost mai buni. De data aceasta, nu vom mai rata această ocazie. Sunt sigur că vom īntālni Rapid īn ultimul act al īntrecerii şi-i vom īnvinge pe giuleşteni chiar la ei acasă. Le promit tuturor constănţenilor să aducem Cupa la Constanţa!“.
Căpitanul Farului a ţinut să transmită un mesaj pentru fani: „Le urez un an fericit, multă sănătate şi să fie alături de echipă la bine şi la rău īntr-un număr cāt mai mare“!

off topic: miril rules :pace:

miril
31st December 2005, 17:04
Tchobos, din pacate n-ai inteles! Sunt Sarbatori, Omule! Eu zic La Multi Ani, in schimb, si sa vedem doua meciuri frumoase! :ok:

remy
2nd January 2006, 02:09
Nationalul merita si ei sa joace o data in Cupele europene, ca are jucatori mai buni decat cei de la Farul, in plus si un antrenor bun.
Succes Nationalului in castigarea finalei cu Rapidul, cred.

miril
2nd January 2006, 07:37
Multumim pentru urari. Am mai jucat in cupele europene si nu ne-am facut de ras, avand un bilant pozitiv. Pana la meciurile din semifinala mai este, decisiv fiind forma de moment.

tchibos
2nd January 2006, 22:30
Fotbaliştii dau speranţe

FC Farul este īn semifinalele Cupei Romāniei, iar toate pronosticurile o indică īn drum pentru finală. Ar fi a doua oară consecutiv şi ghinionul insuccesului trebuie trecut. De va fi depăşit FC Naţional, adversar ambiţios, dar nu inaccesibil, ar rămāne o partidă cu Petrolul sau Rapid. Īn vară, sperăm să vedem din nou acea nebunie cu tren special, cu vagoane suplimentare, cu lume agăţată pe scări, cu microbuze din care fālfāie imense steaguri alb-albastre, cu mii de oameni plecānd spre capitală spre a-şi īncuraja favoriţii. De la căpitanul de echipă Ion Barbu pānă la galerie, toată lumea susţine sus şi tare că, anul acesta, Cupa vine la Constanţa !!!

remy
2nd January 2006, 23:05
Dar ce faceti fara Cristocea ? Ca deja vad ca se vand cei mai buni jucatori, ca e mare criza de bani la FARUL.

Cristy
2nd January 2006, 23:05
cupa de participare in finala sau medaliile pentru participare , cupa pentru invingatori nu prea cred, mai ales ca nu aveti nici antrenor :cya:

tchibos
3rd January 2006, 00:35
remy esti in urma rau cu stirile, daca o sa citesti ce am mai postat eu (asta daca nu a fost sters de miril ) o sa vezi ca am zis ca la Farul, Cristocea a fost mult timp rezerva si nici pe la antrenament nu prea mai venea baiatul. O asa mare pierdere nu e, am zis-o si o repet: de atacanti si mijlocasi ofensivi nu ducem lipsa. Cat despre criza de bani poate ar trebui sa te uiti in curtea Nationalului... in rest stai tu linistit ca are Bosanceanu bani sa isi puna si in cap, doar ca omul ii cheltuie cu cap, si oricum la noi nu au fost probleme cu bani care trebuia sa fie dati jucatorilor si am ramas cu restante asta daca iti suna cunoscut subiectul Cry :evil:


Cry tu ai o obsesie cu antrenorul. Te intreb: se joaca cumva meciurile maine?... e timp sa ne facem rost si de antrenor si la fel e timp sa ne faca antrenorul si o strategie... si pe tine te invit sa mai citesti din ce am postat eu si vei vedea ce au declarat oficialii in privinta negocierilor cu Dl. Frank

... asa ca baieti sanse SA VINA CUPA LA CONSTANTA sunt, si destul de mari, as adauga

Cristy
3rd January 2006, 00:45
totusi a fost o prima de 7 8 9 10 mii $ , cei de la faru nu au cum sa ia prima asta ca nu au pentru ce , obiectivele lor fiind foarte nesemnificative in comparatie cu o primavara europeana .
din aceasta cauza bosanceanu nu are restante.

tchibos
3rd January 2006, 01:00
asa cum a zis si Razvan Lucescu prima aia era un nimic pe langa profitul adus de echipa clubului asa ca...

...in plus Bosanceanu nu stabileste prime decat la un nivel pe care il poate suporta si de asta la Farul nu ai auzit de astfel de scandaluri... si stai tu linistit ca anul asta vor veni si rezultatele la Farul... vei vedea

deocamdata ne dotam pentru a intra in Europa fotbalistica... uite:

„Rechinii“ şi-au schimbat autocarul

Īncepānd cu sezonul de primăvară, Farul va folosi un alt autocar, „Mercedesul“ de pānă acum fiind īnlocuit cu o maşină a constructorului olandez „Bova“. Noul autocar, tot de lux, care este deja īn curtea clubului, aparţine gamei „Magic“, are o capacitate mai mare decāt predecesorul (45 de locuri faţă de 34), iar dotările sunt de asemenea la cele mai īnalte standarde. Īn interior se află, printre altele, bar, două monitoare, iar īn spate vor fi amplasate şi două mese. Nu vor lipsi, imprimaţi pe exterior, celebrii „rechini“, la fel ca şi la vechiul autocar.

Cristy
3rd January 2006, 01:26
dupa cum spuneam ....

Frank nu mai vine!
Ionuţ Coman (Constanţa)


După ce, īn urmă cu trei săptămīni, Gheorghe Bosīnceanu anunţa că s-a īnţeles cu antrenorul Wolfgang Frank pentru a prelua banca tehnică a Farului, īn ajunul Anului Nou, neamţul l-a īnştiinţat pe boss-ul dobrogenilor că nu mai vine. Tehnicianul a transmis că nu īşi poate rezilia contractul cu actuala sa formaţie din liga a patra a campionatului german.

ups

b3bito
3rd January 2006, 01:54
Farul - National: 1-2
National - Farul: 4-1

V-am pupat.


dute bah si canta la trompeta ce e cu scorul asta mah....dak ziceai invers mai credeam da asA>

miril
3rd January 2006, 07:19
Fiecare cu...trompeta lui, lucru firesc. Si, totusi, este greu sa faci pronosticuri inainte de meci, ca sa nu mai vorbim cu trei luni inainte.

tchibos
3rd January 2006, 17:02
Cry cum ziceam... dac nu mai vine nu e nici o problema ca am avut antrenori si mai slabi pe banca si timp sa gasim un antrenor mai e

Bancaru
4th January 2006, 11:53
Se pare ca si Dinu Todoran pleaca. Nu ca ma bucur pentru raul Farului, dar asta confirma ca sunt multi pe picior de plecare acolo. Faptul ca atunci cand a venit aici a zis ca antreneaza, iar apoi s-a sucit, spune ceva, nu despre refuzul lui W. Frank. Se spune ca se asteapta venirea unui sarb. Nu ar fi chiar rau, pentru sarbii au antrenori buni.
Acum sa nu vina cineva sa imi zica si de Todoran ca era rezerva. Credeti ca lui Pascovici o sa-i mai stea mintea la antrenamente. Pana la urma este cel mai vanat jucator. Si la noi s-a spart gasca. Se tot zicea nu, dar era da. Plecarea lui Grigoras la Galati nu o sa faca altceva decat sa mai imputineze lotul Farului, stiuta fiind meteahna antrenorilor, romani in special, de a lua pe unde pleaca un nucleu de jucatori. Gurita, fost galatean, e ca si la Otelul.
Este o practica veche aceea de a da in cap oricarei echipe care ridica nasul. farul avea un lot omogen de jucatori, care se stiau de ceva vreme. Plus ca Grigoras avea si el vreo 3-4 ani la Farul. Sau cat... ?
Partea proasta e ca si la noi se duce naibii sandramaua. Parca vad ca ni-i iau timisorenii pe imprumutati (mai putin Bad) numai ca sa ne strice sistemul. Nu ca i-ar folosi. Numai un tampit poate sa creada ca Oprea mai are loc la Poli in conditiile in care Marian "JABA" Iancu spune ca baga oricat in transferuri. E o politica si asta. Ca sa nu te impiedici de pigmei ii ametesti. Ii iau pe aia de la noi, ii dau la altii, unde nu se vor acomoda repede, normal, apoi mai fac cateva amestecuri de genul asta, mai cumpara ceva de la alta echipa,... si la revedere!

be@
4th January 2006, 12:07
Partea proasta e ca si la noi se duce naibii sandramaua. Parca vad ca ni-i iau timisorenii pe imprumutati (mai putin Bad) numai ca sa ne strice sistemul. Nu ca i-ar folosi. Numai un tampit poate sa creada ca Oprea mai are loc la Poli in conditiile in care Marian "JABA" Iancu spune ca baga oricat in transferuri. E o politica si asta. Ca sa nu te impiedici de pigmei ii ametesti. Ii iau pe aia de la noi, ii dau la altii, unde nu se vor acomoda repede, normal, apoi mai fac cateva amestecuri de genul asta, mai cumpara ceva de la alta echipa,... si la revedere!

Nu pot sa-i ia cand vor ei , fiindca sunt sub contract cu noi . Dar cu siguranta i-ar vrea inapoi . Nu ca i-ar folosi pe acesti jucatori , insa ma astept la asa ceva din partea lor , din moment ce suntem in lupta directa cu ei . E ca si in cazul lui Rada , Vladutz Munteanu si Cristi Munteanu , pe care Dinamo, respectiv Rapid , n-au vrut sa-i mai lase la noi .

Bancaru
4th January 2006, 12:12
Be@, Vladut Munteanu si Rada au fost lasati exact cat era contractul de imprumut. Crsiti Munteanu a ramas si el, ultima data, atat cat trebuia. Numai ca el a mai fost imprumutat, tot asa, avand evolutii bune, drept pentru care l-au luat inapoi, cu toata opozitia lui Gino de atunci. Ei sunt imprumutati oficial pe un an, oficial insemnand ca asa s-a scris in ziare. Dar cine naiba crede ca s-au facut si contracte de imprumut. Olaroiu a vrut sa ne "ajute" iar noi aveam prea mult loc in vestiare.
Venirile si plecarile de jucatori sau antrenori fac parte din viata unui club. Asta este. Farul si asa va ramane o echipa puternica. Daca vom sti sa profitam de anumite fisuri care se pare ca vor fi vom reusi sa castigam locul in finala.

be@
4th January 2006, 12:16
Be@, Vladut Munteanu si Rada au fost lasati exact cat era contractul de imprumut. Crsiti Munteanu a ramas si el, ultima data, atat cat trebuia.

Stiu asta , Bancaru. Si mai stiu ca cei de la FC National ar fi dorit prelungirea imprumutului acestor jucatori , dar Rapid si Dinamo n-au mai vrut . Pai , cum , sa-i batem cu proprii lor jucatori ? Asta ar fi chiar culmea .

Bancaru
4th January 2006, 12:27
I-am si batut, cu jucatorii de la ei. Numai ca le-am facut si un bine. Au pierdut un meci, Dinamo, si au facut egal, rapidistii, dar au castigat niste titulari: Vladut la Dinamo (si ce bine cotat este), nde ar avea loc si Babicu, numai raca lui cu Andone tinandu-l pe bara, sau in Cipru. Iar la Rapid nimeni nu il mai da afara pe Rada. De pe post, ma refer.
Reteta nu a dat roade si cu Bad. Probabil ca nu e soi.
Cu refuzati, sau fara, mai batrani si, mai ales, tineri sper sa ajungem in finala cupei, pe care sa o castigam. Dupa atatia ani, cand am fost aproape, poate e momentul nostru. Acum, cand nu parea ca Nationalul are vreo sansa.

tchibos
4th January 2006, 18:43
de la cineva pentru... nimeni :jerk:

... asta scriam ceva mai demult:


se pare ca pana la urma cineva tot va pleca de la noi...


Cadou pentru Todoran

--------------------------------------------------------------------------------

Patronul Bosinceanu l-a anuntat pe fotbalist ca-l va lasa sa plece, o echipa din Divizia A inaintind o oferta serioasa pentru el.
--------------------------------------------------------------------------------

cum am mai spus in ultimul timp Todoran a cam fost numai in off side (si la propriu si la figurat) nu stiu ce au vazut multi asa bun in el, dar ma rog e bine ca se transfera pe o suma mare ca poate aducem ceva un fundas ca sa mai intarim apararea, daca tot vor veni ceva bani la club


asa ca domnule nimeni esti contratimp:rosu:

iar asta (ca sa mai citesti inca o data ce am zis la momentul trecut) citeste-o bine, ca sa nu mai fie dubii... cu exceptia lu' Gurita care a declarat ca vrea sa isi puna ghetele in cui la Farul, NIMENI nu e o mare paguba atata timp cat este atacant sau mijocas ofensiv

deci asta scriam si mai demult




... iar despre plecari din ce aud s-ar putea sa plece Todoran la Steaua dar nu e prea mare pierderea ca in meciurile de final de tur era mai mult in off side (atat la propriu cat si la figurat) nu stiu ce vad unii asa de mare valoare la el... cat despre ceilalti sa ii luam pe rand: Pascovici nu pleaca a zis Bosanceanu, Cristocea a fost oricum absent la multe din meciuri si am jucat normal si fara el, Baicu a fost mai mult rezerva (si oricum de atacanti sau mijlocasi ofensivi nu ducem lipsa) singurul care ar insemna o mare perdere ar fi cu adevarat Gurita, care s-ar putea sa plece din pacate mai ales ca si Grigoras va pleca la Otelu'... am zis-o si o repet -> Farul nu sta in unul/doi/trei jucatori valoarea Farului e forta colectiva si cand joaca la adevarata valoare Farul nu se impiedica de nimeni. Imi vine greu sa cred ca nu isi va atinge Farul obiectivul mai ales ca Bosanceanu a declarat public si asta rar face asa ceva, iar cupa e singura cale de a ne atinge obiectivul. Un motiv in plus pentru care cred cu convingere ca Farul va merge mai departe e disputarea tur-retur asa cum ar trebui sa fie si finala daca ar fi pe bune... dar si acolo aveti 5% sanse in plus. Cu toate astea CUPA MERGE LA CONSTANTA !!!

SA VINA CUPA LA CONSTANTA !!!

... si citatele din subsemnatul pot continua dar te las sa mai recitesti posturile mai importante (adica ale mele)

ciorbicafaristu
4th January 2006, 22:46
ba baieti, daca tot nu tineti cu farul, nu mai comentati voi ce pierde sau ce castiga farul din plecarile lui x, y sau z. atata timp cat nu vezi jucatorii meci de meci ci ii cunosti numai de la tv sau din ziare nu poti sa vorbesti despre valoarea lor....asa ca mucles...
mai bine ocupati-va cu altceva....de exemplu repetati si voi dupa astia de mai jos, ca la voi la stadion nu cred ca ati avut vreodata ocazia
/OLE/
tchibos, de brunegrul ala cu nr 10 am scapat...daca scapam si de numerele 2 si 12 nu mai am pe cine injura la meciuri...:drak:

ady51a
4th January 2006, 22:52
Buna asta cu brunegrul :D Am scapat si am luat si niste bani pe el:D . De Curca nu cred ca o sa scapam prea repede, astia de la club zic ca e bun:headbang: iar Farmache parca si-a mai revenit sper final de tur de campionat.

tchibos
4th January 2006, 23:25
eu as vrea sa aduca mai intai pe cineva inainte de a scapa de Farmache, altfel Gurita iar e condamnat in aparare, unde suntem cam in off side si daca mai si dam din jucatori chiar si catastrofe cum sunt (unii - vezi Farmache in anumite momente), atunci o sa schimbam sistemul de joc in 2-5-3

subscriu la /OLE/

apropo de brunegrul, ma intreb cine va lua tricoul lui... adica numarul

Bancaru
5th January 2006, 10:16
Vulpea cand nu ajunge la struguri zice ca sunt acri. Adica ce e bun pentru echipa campioana, fie ea si din Romania, e prost pentru Farul. Sa fie cum ziceti voi. Despre mine sa plece toti. Foarte bine. Eu vreau cupa in Cotroceni.

ciorbicafaristu
5th January 2006, 10:24
vrabia malai viseaza...

Bancaru
5th January 2006, 10:28
OFF TOPIC
Da. S-a dus bou si s-a intors vaca. Sunt campion la proverbe. Vom face pe dracu in patru ca sa luam cupa.

miril
5th January 2006, 10:41
Off topic, iar dracul este, cum altfel, (brun)negru. Nu este interzis sa ai opinii despre o alta echipa, multi fotbalisti jucand si pe la alte echipe. Oricum, mai sunt doua luni si jumatate pana la meciurile dintre cele doua echipe si multe se pot intampla. Am fost pe Progresul, am fost pe Republicii, am fost si pe 23 August, si am vazut mii de progresisti cateodata veseli, cateodara tristi, ca asa-i-n viata! O tempora, o mores!

Sunchase
5th January 2006, 14:46
Farul , la pas !

Bancaru
5th January 2006, 15:06
V-ar placea voua sa fie Farul. De ce nu au curaj rapidistii sa vina si sa spuna ca dintre Farul si National, ar prefera in finala pe Farul pentru ca este, teoretic, mai slab cotata. Practica ar putea sa ma contrazica, desi eu sper ca noi vom ajunge in finala. De exemplu eu as vrea sa jucam finala cu Petrolul.

ady51a
5th January 2006, 15:09
O sa o jucati cand se hotaraste sa se joace si finala mica.

Bancaru
5th January 2006, 15:19
Da, posibil. Cum nu exista finala mica, ne multumim cu finala. Acceptam si cupa. Treaca de la noi.

miril
5th January 2006, 16:40
Fie cum zice Bancaru.

tchibos
5th January 2006, 16:53
Da, posibil. Cum nu exista finala mica, ne multumim cu finala. Acceptam si cupa. Treaca de la noi.

cu:cya: PA... asa ati plans si anul trecut, asa veti plange si anul asta


Vulpea cand nu ajunge la struguri zice ca sunt acri. Adica ce e bun pentru echipa campioana, fie ea si din Romania, e prost pentru Farul. Sa fie cum ziceti voi. Despre mine sa plece toti. Foarte bine. Eu vreau cupa in Cotroceni.

alo baiatule eu vorbesc de jucatori prin prisma echipei la care fac referire... foarte bine, sper sa se integreze perfect la Steaua, dar la Farul nu mai mergea..din ce motiv (ca nu mai vroia el, ca nu il accepta echipa sau antrenorul) nici nu conteaza. Sunt o gramada de jucatori care nu au mers la echipa lor si cand s-au transferat la alta echipa mai buna/rea s-au integrat perfect... vezi cazul Iacob ca tot fu vorba si de steaua

ps: daca vorbesti metaforic si te dai bun cunoscator al proverbelor poate inveti si cand trebuie sa le folosesti... in cazul tau ar fi fost valabila treaba cu vulpea daca as fi incercat sa ajung la struguri ( adica daca as fi spus asta dupa aflarea vestii, nu inainte, cum am facut-o)... maine poimaine imi spui ca iar nu a ajuns vulpea la struguri, dupa ce vei afla despre un tranfer a lu' Baicu de exemplu despre care am zis ca a stat si el mai mult pe banca

miril
5th January 2006, 17:33
Tchibos, nu poti sa te bucuri de raul altuia, chiar daca-ti este adversar in cupa, avand in vedere modul rusinos in care am fost eliminati din Cupa, anul trecut, prin...mijloace specifice. "Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face", caci "Cine rade la urma rande mai bine" si cum tu ai...ras primul...

tchibos
5th January 2006, 18:00
nu ma bucur de raul nimanui dar anul asta voi face o exceptie si ma voi bucura copios cand o sa va eliminam din cupa

miril
5th January 2006, 18:31
Te inteleg caci si reciproca-i valabila!

ciorbicafaristu
5th January 2006, 19:15
alo, suedezule, pune frana..."am fost eliminati din Cupa, anul trecut, prin...mijloace specifice. "Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face", caci "Cine rade la urma rande mai bine" ...ati uitat cum ne-ati batut voi in turul acestui campionat? nu-ti este un pic de jena?

miril
5th January 2006, 19:32
Mai Coirbica, tu amesteci arbitrajul la ordin cu arbitrajul slab, on meciul din tur, cu voi, arbitrul eliminanu-l aiurea pe Abiodun Despre greselile facute, in rest, am tot vorbit la momentul respectiv. Ah, si la meciul cu Dinamo a fost eliminat un jucato,r tot...de la noi. Cat despre jena...nu mi-e, caci n-am de ce.

sun
5th January 2006, 19:52
Fariste , ( ca nu prea imi vine sa iti zic ciorbica ) trebuie sa iti spun ca miril e mult mai mare ca tine ( mi-am dat seama de varsta ta dupa limbaj ) , si ca ar trebui sa termini cu treburi de genul "suedezule"

Abia astept sa il vad la treaba pe Vasilica la Steaua ( destept baiat Ghita Bosanceanu , echipa merge bine si decide ca Cristocea ( nu scuzati cacofonia ) trebuie sa faca o "pauza" ) :happy

ciorbicafaristu
5th January 2006, 21:03
sorel, ia citeste care-i locatia lui miril...asa ca stai cuminte si nu sari ca musca-n ciorba...ca sa nu zic in altceva...cat despre cristocea, o sa-l cunoasteti si voi mai bine in primavara asta....o sa vedeti ce prietenie o sa se lege intre el si galerie :evil:..mai vorbim dupa cateva etape

ady51a
5th January 2006, 21:05
arbitrul eliminanu-l aiurea pe Abiodun


Adica a tras pentru noi. nu? Nu cred ca ai vrea sa-ti spun acuma ce i-a spus Abiodun arbitrului in timpul meciului ca probabil o sa-mi stergi mesajul de data asta pe buna dreptate nu cum ai facut si cu altele scrise de faristi (o parte dintre ele).

ciorbicafaristu
5th January 2006, 21:07
miril, ca ai spus de eliminarea lui abiodun...cand un jucator injura pe teren, indiferent in ce limba a globului, ce trebuie sa-i faca arbitrul? iar in momentul in care ti se anuleaza pe nedrept 2 goluri pot si eu sa ma gandesc la arbitraj la comanda, nu?...voi cu dinamo anul trecut nu-mi amintesc sa fi bagat mingea in poarta

krapulax
5th January 2006, 21:14
ok nene, serea o fo corect iar pe voi v-o furat albitru de v-o uscat. abiodun merita exclus din futbol. o sa ne bateti in cupa de o sa ne ascultati cu urechea. ok? thread inchis.

miril
5th January 2006, 21:20
Nu mai insista ca insisti degeaba, golul prim a fost anulat gresit, dar nu si golul doi, fiind offside, nu fault la portar sau ca ar fi iesit balonul afara la centrare, cum s-a speculat. Daca ar fi cum spui tu, in multe campionate, mai ales in Anglia fotbalistii ar fi trebuit sa fie eliminati pentru fuck si expresii asemanatoare, ele exprimand nu neaparat injurii ci mai degraba o nereusita. Ori nu intelegi ori, ceea ce cred eu, esti incapatanat. Hai sa schimbam placa si sa vorbim de meciul dintre noi, din semifinalele Cupei.

miril
5th January 2006, 21:31
Bine, ati facut 1-1 la off topic! Sa vorbim si de semifinala de acum incolo. Se pare ca echipele vor iesi cam subtiate din iarna. sa vedem cine va reusi sa se omogenizeze mai bine.

ciorbicafaristu
5th January 2006, 21:32
miril, ia spune-mi si mie de ce a fost offside la golul 2? vrei sa zici ca a influentat faza cu ceva todoran? ai vazut cumva meciul sau ai citit si tu prin ziare ca ar fi fost offside?

ady51a
5th January 2006, 21:34
Pai Farul cu ce e subtiata? Daca nu-l vinde pe Todoran nu e subtiata deloc. Cristocea a jucat numai in Parcul Tabacarie din Constanta o treime de tur de campionat, a doua treime pe la Harsova iar ultima in cateva meciuri coincidenta sau nu pierdute de Farul. Iar precarea lui Baicu dupa mine e un castig pe Farul.
Miril - Arbitrul imediat dupa faza nu prea stia de ce a ridicat fanionul. Poate a saluta pe cineva din tribuna cu mana in care tinea fanoinul.

ciorbicafaristu
5th January 2006, 21:34
se pare ca tocmai prin plecarea lui cristocea farul va iesi mai intarita din iarna...asa ca nu va faceti iluzii:cya:

miril
5th January 2006, 21:36
Ai pierdut ocazia. Treci pe Intern si continua acesta discutie la meciul FC National-Farul. Acest meci s-a discutat atunci intens, acum ii prea tarziu. L-am vazut foarte bine on line pe TVR si fiind inregistrat am vazut si reluarile! Finito! Sa trecem la semifinale Cupei!

ciorbicafaristu
5th January 2006, 22:01
bineinteles, cand nu-ti convine...finito! finito e semifinala...Farul e in finala!

Bancaru
5th January 2006, 22:35
Dumnezeule!!! Am lipsit putin si a dat supa in foc. Tchibos si Ciorbiţă - voi nu va puteti impaca cu starea voastra, nu voi personal, ci Farul, de acum. Ca nu mai tragea, ca mai tragea, ca era in offside sau pe banca asta nu mai conteaza. Conteaza ca pleaca, ca sunt jucatori care au insemnat ceva, emblematici, ca se scufunda corabia, ca o parasesc precum sobolanii si dau apa la moara, sau vant in pupa si altora care s-au plictisit. Veniea altor jucatori poate fi benefica, dar nu aveti nici antrenor, si e mai greu sa incropiti echipa. Asa ca eu fac ceva pe ei de struguri, dar tu daca taceai filosof ramaneai.
Si inca ceva - aici nu mai vorbim de meciul direct din tur, ci despre cupa. Nu e nici o problema, nu am retineri sa discut despre meciul ala, dar haideti acolo unde ii este locul. Ce ziceti?
Iar bucuria prosteasca, as zice, fata de modul cum "am plans" noi anul trecut nu va face pe voi mai buni. Din contra. Va bucurati ca ati jucat cu un adversar care a ajuns in finala cum a ajuns.
Cupa in Cotroceni. Deja nu cred ca mai are rost sa discutam. Eu am venit cu argumente palpabile ca e posibil sa aveti probleme iar voi faceti misto de rahat. Parerea mea.

Platanu
5th January 2006, 23:10
De acord cu cele scrise mai sus.

tchibos
5th January 2006, 23:20
Bancare cred ca ti-ai aratat valoarea... ce ai vrut sa spui frate ca si acum mi se invarte mintea in loc dupa ce am citit mesajul tau

... singurul lucru concret referitor la semifinala asta si ce ai spus tu e urmatorul: dupa ce se vor disputa cele doua meciuri te vei intreba (asta dupa ce va fi eliminata National ) de ce ai bagat tu atata off topic pe threandul asta?... ai venit cu argumente palpabile... ha ha ha... numai off topic ai fost si repetai din cand in cand ca National e mai buna si ia cupa iar Farul pierde jucatori. Unde sunt argumentele?... poate mi-ai citit mesajele (asta inainte sa afli tu de la TV de niste transferuri) si ai ramas cu impresia ca erau ale tale ca doar la mine ai vazut ceva analize, declaratii din interiorul echipei si de oficiali... in rest, iti mai dai si tu cu parerea despre niste jucatori de la Farul dar daca te intreb prin ce zona a terenului era Tosoran in ultimul timp vei fi nevoit sa apelezi la tactica "sun un prieten" ...cel mai probabil pe miril, daca te intreb pe ce posturi a jucat Gurita in tur te-am facut KO s.a.m.d.

ps: a propos de discutia de mai sus am spus-o si pe intern dar simt nevoia sa o repet si aici poate se intelege: cand a fost intrebat tusierul de ce a ridicat fanionul la golul anulat a lu' Farul nici el nu stia ce sa zica... prima data a zis fault, apoi a intors-o pe off side (:mda: si el a avut argumente palpabile cum a avut bancaru pe aici:rosu: )


Poate a saluta pe cineva din tribuna cu mana in care tinea fanoinul.

asta a fost tare... eu ma gandeam ca se miroase sub brat sa vada daca ii persista deodoratul ca putzea ceva pe acolo, dar era doar maniera de arbitraj:rosu:

ady51a
5th January 2006, 23:22
Va bucurati ca ati jucat cu un adversar care a ajuns in finala cum a ajuns.
Din contra, chiar vroiam o finala cu voi.

tchibos
5th January 2006, 23:44
daca trec de noi, ceea ce este putin probabil dupa mine, dar daca se intampla, eu unul voi fi sustinatorul nationalului in finala cupei, mai ales daca pica cu rapid

miril
6th January 2006, 09:50
Bine ca am revenit cu totii on topic! Bancaru, sa vedem ce se va intampla si-n curtea noastra unde, daca nu se scufunda corabii, cam suiera vantul printre...platani. Deci, atentie Platanu! Revin la mantra favorita, mai sunt doua luni si jumatate pana la primul meci dintre cele doua echipe si multe se mai pot intampla pana atunci.

Bancaru
6th January 2006, 10:30
Ce naiba ar trebui sa zicem aici? Eu: Nationalul ia cupa. Faristii: Farul ia cupa. Asta? Daca eu va zic ca nu prea se poate sa faceti performanta cu gaura in barca si fara carmaci... Restul sunt putifere aruncate de voi. Vorbim ca sa ne aflam in treaba. V-am pupat si la revedere.
A! Si inca ceva: Tchibos, eu nu sunt nici baiatule cu tine si nici fratele tau. Nu am mancat ciorbita din aceeasi strachina.
Miril, eu nu am zis ca la noi nu se poate intampla ceva rau. Nu vad cum nu s-ar intampla. In definitiv nu am fi noi daca nu am pati ceva. Dar pana la ora asta avem lotul complet, cu 2 exceptii, care erau exceptii si pe teren: Prunea cert si Bazzi probabil. Sper sa nu mai fie scurgeri.
Adi, tu voiai o finala cu noi dar altii au zis ca ne-am plansa ca am fost eliminati. Mi se pare normal. Eu as fi urlat...
In sfarsit am vazut un lucru bun - si eu voi fi sustinatorul Farului in finala, daca trec de noi. Asa am fost si anul trecut.

miril
6th January 2006, 10:32
...si sa apara Soarele in Dr. Lister, nu neaparat acum, ci in finala cupei si nu numai.

six
6th January 2006, 13:05
:o: daca judec cu sufletu imi amintesc de...be@....deci castiga Faru......pe bune vorbind meci de 1x2 in ambele manse daca nu ma insel....:cool: :drak: :ok: (:no: pt..b)

ciorbicafaristu
6th January 2006, 13:18
bai bancare, eu vad ca tu ai idei putine, dar fixe...vad ca te pasioneaza barcile, corabiile, vantul din pupa...vino tata si da la marina si lasa fotbalul pt altii care se pricep cat de cat...dar ca sa te luminam si pe tine, sa-mi spuna si mie cineva ce jucatori au plecat de la Farul in iarna asta?

Bancaru
6th January 2006, 13:30
BAI, Ciorbita, ca suntem "badies" acum, uite cum stau lucrurile. Tu esti putin cam ametit. Se vede treaba ca de la alcool. Daca vrei fac legaturi dintre marina si alcool - ROM. Eu POT sa le fac, pe cand tu nu. Stii vorba aia, la fotbal si politica se preicepe toata lumea? Deci si tu. Uite cum facem: tu nu mai faci aprecieri la persoana mea (nu ca ma jignesti in termenii prezentati de regulamentul forumului, ca asta nu ma intereseaza) dar nu am eu chef. Iar eu nu mai vorbesc cu tine. In rest ne dam cu parerea despre cupa, meciurile de cupa, meciurile dintre Farul si National, cine pleaca, cine vine, de la voi, la noi, antrenori si alte chestii.

ciorbicafaristu
6th January 2006, 14:34
ha ha ha...decembrie 89 iti spune ceva?...stii ce s-a castigat atunci printre altele, daca nu cumva e cel mai mare castig? libertatea cuvantului iti spune ceva? sau poate nu te nascusei pe vremea aia? baiete, am dreptul sa fac aprecieri la adresa oricui...e un drept castigat...revenind la fotbal, nu mi-ai raspuns cine a plecat de la farul in iarna asta

tchibos
6th January 2006, 17:59
1. Ce naiba ar trebui sa zicem aici? Eu: Nationalul ia cupa. Faristii: Farul ia cupa. Asta? Daca eu va zic ca nu prea se poate sa faceti performanta cu gaura in barca si fara carmaci
...
2. A! Si inca ceva: Tchibos, eu nu sunt nici baiatule cu tine si nici fratele tau. Nu am mancat ciorbita din aceeasi strachina.
...
3. In sfarsit am vazut un lucru bun - si eu voi fi sustinatorul Farului in finala, daca trec de noi. Asa am fost si anul trecut.

1. pai tu numai asta ai zis, poate ar trebui sa mai afli ceva stiri din ziare, TV, prieteni (daca ai) care sunt legati de club si au ceva info din interior doar asa o sa mai aflam si noi care va fi favorita reala cand se va da startul
...
2. erau simple apelative, daca iti ziceam "prietene" nu insemna ca ne stim din clasa a saptea si am trecut prin multe impreuna, iar daca iti ziceam "babalacule" ai fi zis ca am ceva cu tine si cu pensionarii si iar mi-ai fi tinut o teorie cu si despre pensionari. ATENTIE: cuvantul cheie e "daca"
...
3. lucru ala bun pe care l-ai vazut tot de la mine a pornit asa ca nu cumva sa te trezesti dupa vreo cinci pagini de mesaje sa imi zici ca daca ajung in finala cei de la National, eu voi fi anti National, asa cum ai scris despre stirile comentate in postul cu vulpea si strugurii

ps: daca ma uit in urma la ce comentarii ai facut pe topicul asta cred ca nu voi vedea nimic nou si interesant scris de tine. Oare ma insel sau pastrezi ce e mai bun pentru momentele mai apropiate de disputarea meciurilor :rolleyes:

Bancaru
6th January 2006, 20:56
Combinand cele 2 teorii ale ganditorilor de la malul marii , libertatea cuvantului (!) si simplele apelative, as putea sa ma adresez, nu neaparat voua, cu domnule porc, sau ba fraiere, sau mai vitelule. Exemplele pot continua. Mi-am castigat si eu acest drept asa cum, totodata, daca zic cuiva bou nu inseamna ca are coarne.
Tchibos, daca ai aceasta convingere, ca eu nu scriu nimic interesant, nu te uita si nici nu mai citi. Scuteste-te de efortul asta.
Lucrul ala bn, sa zicem, nici nu am zis ca a pornit de la mine. Si tu esti capabil de asa ceva. Nu ma intereseaza cu cine vei tine in finala, atat timp cat nu veti fi acolo (ma refer la asta ca la o posibilitate, ca poate sa fie posibil).
Ciorbita, tu ar trebui sa ai niste drepturi aparte, toata lumea sa iti zambeasca si sa iti dea dreptate.

tchibos
7th January 2006, 00:09
Nu ma intereseaza cu cine vei tine in finala, atat timp cat nu veti fi acolo

Si eu si Farul vom fi acolo (in finala) si abia astept sa imi fac simtita prezenta pe stadion strigand cat ma tin plamanii FORTZA FARUL asa cum am facut anul trecut... in rest nici nu ma asteptam la altceva de la tine... off topic ca de obicei


as putea sa ma adresez, nu neaparat voua, cu domnule porc, sau ba fraiere, sau mai vitelule. Exemplele pot continua. Mi-am castigat si eu acest drept ...

cat te duce mintea ca DA e dreptul tau constitutional, asta nu inseamna ca eu nu pot sa ti arat :rosu: ca sa iti dezaprob atitudinea asa ca ai de la mine un :rosu: pentru ca la fel daca vei fi pe stadion la finala presupun ca vei discuta si acolo despre pretul biletului la metrou si nivelul pensiilor in 2006... la meci nu cred ca o sa te uiti, asa ca mai bine stai si :sleep:

si inca ceva on topic:

„Ne vom răzbuna pe FC Naţional“

Atacantul farist Tibor Moldovan spune că, īn semifinalele „Cupei Romāniei“, „rechinii“ trebuie să-şi ia revanşa īn faţa bancarilor, pentru ghinionul pe care l-au avut la meciul pierdut īn campionat



Golgeterul farist Tibor Moldovan, jucător care īmparte cu Guriţă şi Todoran locul īntāi al clasamentului puncherilor din tur, a declarat, pentru „Cuget Liber“, că Farul trebuie să īnvingă pe FC Naţional, īn semifinalele „Cupei Romāniei“, pentru a răzbuna ghinionul pe care l-a avut la partida pierdută cu 0-1 īn Cotroceni, īn campionat.

„Ni s-au anulat atunci două goluri şi am irosit o sumedenie de ocazii. De aceea, trebuie să cāştigăm cu orice preţ īn Cupă, să ne luăm revanşa, nu pentru īnfrāngerea īn sine, ci pentru acea teribilă neşansă care ne-a lovit. Am ajunge, astfel, īn finală, pe care nu concepem să nu o cāştigăm, chiar dacă nu ne va fi uşor. Atāt Rapidul, cāt şi Petrolul, potenţialii noştri adversari din ultimul act, sunt echipe puternice“, ne-a declarat fotbalistul.

si inca ceva... se pare ca vom avea antrenor sarb, aflam de la un insider, asa cum spunea cineva despre cel care ne aduce vestea. Cine va fi, daca va fi, cititi aici http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=10770

ciorbicafaristu
7th January 2006, 10:46
bancare, nu trebuie sa-mi dai tu dreptate...pur si simplu am dreptate si pot sa-ti dovedesc...vad ca nu-mi spui si mie cine a plecat de la farul in iarna asta...oare de ce?

Cristy
7th January 2006, 10:50
de la faru a plecat doar antrenorul , mie mi se parea un antrenor bun ...

in rest cristocea ala , oricum nu mai juca si daca o facea era varza pe teren ...plus ca au luat si bani buni pe el ;)

Bancaru
7th January 2006, 11:07
Bine, bine. Nu au plecat, desi nu e timpul pierdut, dar a venit Gheara. Ciorbita, ar trebui sa-ti fie rusine. Am o varsta onorabila si as putea sa-ti fiu bunic sau tata, daca eram un petrecaret.
Tibor Moldovan se razbuna pe prietena lui, ii mai da 3 pumni in gura, la asta e bun el. Sa nu va aduc aminte cat i-ati dat "la mu*e" ca sa va citez, in timpul meciului. Nici arbitrul nu a fost injurat atat. La meciul ala, la 0-0 Aboidun a fost eliminat gratuit. DE CEEEEEEEEEEEE...?!
Cry, asa e, a plecat antrenorul. Nici nu conteaza.

tchibos
7th January 2006, 12:19
de la faru a plecat doar antrenorul , mie mi se parea un antrenor bun ...



asa e, a plecat antrenorul si eu cred ca era unul bun (cel putin mie mi-a placut in majoritatea timpului), dar cine stie poate tot raul va fi in bine... poate va face sarbul treaba mai buna

si daca tot veni vorba de fostul antrenor, spuneam mai demult ca Gurita a declarat ca isi pune ghetele in cui la Farul. Confirma si Grigoras

Mihai Gurita ramine

In ciuda zvonurilor ca va parasi Constanta, Mihai Gurita va participa la prima zi de antrenamente, ce vor avea loc pe 9 ianuarie.

Intrebat despre transferul sau la Otelul Galati, antrenorul Petre Grigoras dezminte zvonul.

"Nici nu se pune problema. Gurita a vrut sa ramina la Farul si noi nu am insistat".
Faptul ca jucatorii Farului sunt mai greu transferabili este vazut ca un lucru pozitiv de rechini.
"Este un lucru bun. Se incearca o stabilizare, o intarire a echipei

Cristy
7th January 2006, 12:49
Cry, asa e, a plecat antrenorul. Nici nu conteaza.

conteaza foarte mult , daca te uiti mai in spate chiar le ziceam ca nu prea au sanse deoarce inca nu au antrenor si cel care a plecat era foarte bun la ei ...

tchibos
7th January 2006, 12:57
Cry antrenorii vin si... pleaca. Grigoras a stat destul si cat a stat si-a facut datoria asa cum a putut mai bine. Acum capitolul asta e terminat si trebuie scris un nou capitol la Farul. Ti-am zis ca e timp ca Farul sa isi gaseasca un antrenor?... citeste aici http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=10867

Bancaru
7th January 2006, 12:59
Pai asta e. Grigoras era manusa pentru Farul. Cum a fost Olaroiu pentru noi, sau cum e Razvan la voi. Sunt antrenori care se confunda cu echipa.
Ramane Gurita... asta nu e bine pentru noi. Atacant percutant. A fost la un moment dat in pregatire cu noi, dar nu l-am luat. Poate la noi nu facea nimic. Cine stie... Cum unii veniti la noi nu faceau nimic la alte echipe.

Cristy
7th January 2006, 13:00
am auzit si eu ca vine un sarb, da nu inteleg de ce pana la vara.

tchibos
7th January 2006, 13:23
pai vine sa.. antreneze

bancare Grigoras a fost bun dar nici chiar ca o manusa ca daca era asa aducea cupa sau se clasa pe podium macar de cat timp a antrenat la Farul. Sper sa reuseasca altii sa duca la capat misiunea pe care el nu a reusit sa o indeplineasca... in cazul asta are si Grigoras meritul lui (daca luam cupa anul asta o toarta e a lui)... in rest e bine ca revii la discutii on topic si chiar pertinente as adauga. Tine-o tot asa !

inter
7th January 2006, 13:52
bancare Grigoras a fost bun dar nici chiar ca o manusa ca daca era asa aducea cupa sau se clasa pe podium macar de cat timp a antrenat la Farul. Sper sa reuseasca altii sa duca la capat misiunea pe care el nu a reusit sa o indeplineasca... in cazul asta are si Grigoras meritul lui (daca luam cupa anul asta o toarta e a lui)... in rest e bine ca revii la discutii on topic si chiar pertinente as adauga. Tine-o tot asa !

Grigoras chiar a facut minuni la voi cu lotul pe care-l avea la dispozitie ...
cand erati in kkt . el va scos ... chiar nu puteti sa-l stimati pe unul care va facut numai bine?
vreti Cupe , Campionate? cu cine mey? si Capello sa vina la voi si vine degeaba!:ok:

tchibos
7th January 2006, 14:05
il respectam pentru ce a facut am zis asta, dar se poate si mai mult, Farul a demonstrat ca, cu acelasi lot, s-a batut de la egal cu orice echipa si a scos rezultate bune cand se astepta lumea mai putin... trebuie doar putina constanta in meciuri si vei vedea ca se poate obtine mai mult cu ce avem, mult mai mult

inter
7th January 2006, 14:08
bancare Grigoras a fost bun dar nici chiar ca o manusa ca daca era asa aducea cupa sau se clasa pe podium macar de cat timp a antrenat la Farul. !

pai si asta ce inseamna?:rolleyes:

tchibos
7th January 2006, 14:10
a fost bun dar poate altul va fi si mai bun... nu ai de unde sti. Ti-am zis se poate mult mai mult....deocamdata visam la cupa si mai tarziu cine stie poate o sa ne batem si pentru campionat. Trebuie sa incepem de undeva nu?

inter
7th January 2006, 14:11
k ...

tchibos
7th January 2006, 15:26
Bine, bine. Nu au plecat, desi nu e timpul pierdut, dar a venit Gheara. .


inca nu si nu se stie daca va veni:

Chiforeanu a menţionat că informaţiile privind un eventual transfer al jucătorului Decebal Gheară la Farul Constanţa sunt false

ady51a
9th January 2006, 23:42
„Farul e de acelaşi nivel cu noi“

Cristiano Bergodi, antrenorul italian al lui FC Naţional, adversara Farului din semifinalele „Cupei Romāniei“, a apreciat că formaţia constănţeană are o valoare egală cu cea a echipei sale, īnsă ţelul bancarilor este de a disputa finala īntrecerii. Cuget Liber!

„Noi nu avem un obiectiv precis la Naţional, dar vreau să terminăm īn primele cinci echipe din campionat. Suntem calificaţi şi īn semifinalele Cupei Romāniei, unde vom īntālni Farul, o echipă de acelaşi nivel cu noi, dar de care va trebui să trecem, pentru că vrem să accedem īn ultimul act al īntrecerii“, a declarat Bergodi.

Kroenan
10th January 2006, 16:38
E chiar lipsa de bun simt ce declara Bergoli asta... Cum naiba sa fie o echipa adunata de te miri unde ca Nationalul de aceeasi valoare cu Farul?

Favorita certa nu e nici una, dar nici sa abereze asa... In tur au jucat din ambitie de afirmare si nimic mai mult.
Inainte de a se hazarda la declaratii, acest Bergodi ar trebui sa-si aminteasca de modul rusinos in care a castigat meciul direct din tur.

Te pomenesti ca maine o sa se vada egal cu Chelsea ca cei dela Poli Aek :D

miril
10th January 2006, 16:43
Kroenan, echipa adunata a lui FC National este pe trei si Bergodi a luat echipa la o luna dupa meciul cu voi. Cam atat.

Bancaru
10th January 2006, 17:05
Ce lipsa de bun simt pe Bergodi, nu numai fata de Farul, dar fata de toti cei care au bagat bani cu ghiotura in jucatori si vine nesimtitul asta sa stea el toata iarna pe locul 3? Asa ceva nu cred ca s-a mai vazut. Auzi tu, ce tupeu (2006). Iar acum vrea si cupa. S-a intors lumea cu susu-n jos.

ady51a
10th January 2006, 21:25
Se pare ca echipele vor iesi cam subtiate din iarna. sa vedem cine va reusi sa se omogenizeze mai bine.


De la noi au plecat Cristocea si probabil Baicu, 2 jucatori pe care eu, (si sunt convins ca si tchibos si ciorbica, din ce am vazut prin posturile lor) ii dadeam afara de la echipa. (plus de asta am obtinut si bani pe unul)
Deci unde s-a subtiat echipa din moment ce:
Cristocea nu prea a jucat si coincidenta sau nu atunci cand a jucat si el echipa a pierdut;
Baicu a intrat tot timpul in jurul minutului 80 (asta atunci cand a intrat). Singurul lucru pe care l-a facut la Constanta a fost un bar.:happy

In schimb la voi:

Thwaite a semnat cu Wisla, Scandalul - Chiacu la Dinamo, Bazzi parca e la Galati, Savu si Lita isi cauta echipa prin Adzerbaidjan. (Cine īl vrea pe Cătălin Liţă trebuie să dea 50.000 de dolari:happy )
Noi am dat un jucator care mai putea juca la Farul inca exact 3 luni cu 250.000 Euro.:evil:

dantes
10th January 2006, 21:30
nu se stie niciodata ce te asteapta
onest cred ca aveti mai multe sanse

miril
10th January 2006, 21:39
Care din noi? Din cei enumerati de tine, Ady, singurul jucator de baza a fost Ionut Savu, ceilalti, inclusiv Thwaite nu au jucat prea mult in ultimele cinci etape, cand am si jucat fotbal si castigat puncte bune. Noi am mai pierdut o caruta de fotbalisti, anul trecut, si ne-am revenit imediat. A propos am luat 1,5 milioane pe ei, este adevarat cinci jucatori. Nu inteleg, este o lauda sa spui ca l-ai dat pe Cristocea pe 250 000 euro. Ady, vorbesti de parca ti-ar fi intrat tie bani in buzunar, ca dovada de mare istetime. Am crezut ca, intre timp, am lasat galetusa cu nisip pentru altii.

ady51a
10th January 2006, 21:47
Nu e vorba de galetusa aici. Dar tot sustineati ideea ca Farul este slabita ca pleaca ala si ala. Ei bine nu. Se pare ca ramanem asa, tot cu echipa asta.

be@
10th January 2006, 21:47
De la noi au plecat Cristocea si probabil Baicu, 2 jucatori pe care eu, (si sunt convins ca si tchibos si ciorbica, din ce am vazut prin posturile lor) ii dadeam afara de la echipa. (plus de asta am obtinut si bani pe unul)
Deci unde s-a subtiat echipa din moment ce:
Cristocea nu prea a jucat si coincidenta sau nu atunci cand a jucat si el echipa a pierdut;
Baicu a intrat tot timpul in jurul minutului 80 (asta atunci cand a intrat). Singurul lucru pe care l-a facut la Constanta a fost un bar.:happy

In schimb la voi:

Thwaite a semnat cu Wisla, Scandalul - Chiacu la Dinamo, Bazzi parca e la Galati, Savu si Lita isi cauta echipa prin Adzerbaidjan. (Cine īl vrea pe Cătălin Liţă trebuie să dea 50.000 de dolari:happy )
Noi am dat un jucator care mai putea juca la Farul inca exact 3 luni cu 250.000 Euro.:evil:

Ady, Ady..... Thwaite nu a mai folosit in ultimile meciuri , si ne-am descurcat si fara el . Plus ca inca mai e jucatorul nostru pana la vara . Bazzi lustruia banca de rezerva la greu ..Chiacu inca nu e transferat la Dinamo , Lita e batran , si crede-ma ca nu e nici o pierdere iar Ionut Savu mai are contract cu noi si nu e lasat de conducere sa plece . Deci....

miril
10th January 2006, 21:53
Deci...eu discutam de ce se spunea atunci si anticipam, inclusiv ce se va intampla la noi. Ce am spus nu este controversat si, inca, este valabil.

ady51a
10th January 2006, 22:00
Care din noi? Din cei enumerati de tine, Ady, singurul jucator de baza a fost Ionut Savu, ceilalti, inclusiv Thwaite nu au jucat prea mult in ultimele cinci etape, cand am si jucat fotbal si castigat puncte bune. Noi am mai pierdut o caruta de fotbalisti, anul trecut, si ne-am revenit imediat. A propos am luat 1,5 milioane pe ei, este adevarat cinci jucatori. Nu inteleg, este o lauda sa spui ca l-ai dat pe Cristocea pe 250 000 euro. Ady, vorbesti de parca ti-ar fi intrat tie bani in buzunar, ca dovada de mare istetime. Am crezut ca, intre timp, am lasat galetusa cu nisip pentru altii.


be@ @- acum va ascundeti dupa cires. Sunt convins ca nu v-a picat bine plecarea lui Thwaite la Wisla.
miril @- pt ca sunt suporter adevarat al Farului, de asta ma bucur de parca mi-ar fi intrat banii in buzunar. Nu ca altii de la voi care azi tin cu National, maine cu Poli Iasi iar in retur parca ii vad mari suporteri al Vasluiului.
1.5 milioane - dar aia chiar erau jucatori - Trebuia sa luati mai mult dupa mine.

miril
10th January 2006, 22:18
Ady, Be@ a dovedit ca tine cu doua echipe, la fel de mult, sa nu umblam cu diversiune aici. Cei de care vorbeam aveau si ei tot trei luni de contract. Sa nu vorbim cu pacat, Progresul a avut peste zece mii de suporteri pe vremuri dar ticalosia ********ocooperatista a vrut altceva, dovada fiind si live ieri pe OTV. Thwaite va avea de pierdut, CM si, apoi, sansa de-a merge intr-un campionat mai puternic decat cel polonez. Are insa sfatuitori corupti si incompetenti, marca Marcel Popescu. Regrete, dar Iacov nu este Gino si...nu mai vreau sa creez conflicte pe acest topic.

Bancaru
10th January 2006, 22:33
Noi ne ascundem dupa cires, dar voi va bucurati. Mie imi pare rau de Thwaite si nu de bani. Sau mai mulr imi pare rau de el. Apoi sa-ti zic: Bazzi nu cred ca a fost titular macar un meci. Lita era un simbol. Ca simbol il regret. Ultimul din "marea" echipa, ca sa zic asa - Duna, Olaroiu, Ciubotariu, Sburlea, Batranu, Tinel Petre, Bolohan si multi altii. Savu, in conditiile in care e golgeterul echipei, e o pierdere. Be@, asta nu mai vine inapoi neam. Iti zic eu. Si nu a plecat pentru ca asa voia neaparat. I-a gasit Netoiu. Dinamo, mai exact cativa boi de acolo, e cu tunurile pe noi. Badea sunt convins ca are alte indeletniciri la ora asta. In schimb tripleta de rahat, Netoiu, Becali si Borcea...
Thwaite nu a mai jucat nici el de vreo 5 -6 meciuri. Cred ca ultimul a fost in etapa a 5-a, in regie. Nu mai stiu exact. Stati sa il cunoasteti pe Ucha Gonzalo Lopez. Are peste 1,90. Killer, asa arata. A! Si am uitat sa va zic ca mai pregatim o bomba: Sam Shore. Pun pariu ca ramaneti masca. Un alt lungan. Peste 1,90 si el. Vine Petrus Manta - 1,87. Facem instructie cu uriasii nostri.

ady51a
10th January 2006, 22:37
Nici o emotie nu am cu astia spusi de tine. Unde a jucat Petrus ala pana acum? Noi o sa jucam mai mult pe la firul ierbii, Gurita stie asta :D .

miril
10th January 2006, 22:42
...National Giants, cu alte cuvinte! Punem si linia de fund cu Mehme 1,93 si Sapunaru 1,87 si vom spune "Pe aici nu se trece"! Lasand putin gluma la o parte, disputa va fi echilibrata. Ady, Manta a jucat la UTA, in A, este sparagator de aparari, dar nu a jucat de doi ani de zile din cauza hepatitei. Este adevarat ca daca se va juca la firul ierbii... Asa au zis si cei de la Dinamo de Griffith si s-au trezit cu 2-0, scurt, in 90 de secunde, cand le era lumea mai draga.

ady51a
10th January 2006, 22:51
A gata imi amintesc - a jucat la Rocar?. Se pare ca nu v-au ajuns jucatorii lui Netoiu. Vad ca mai vreti in continuare "netoi" la echipa. Scapati de unul, ii injurati pe Netoiu, aduceti altul tot al lui Netoiu.:D :D si tot asa. :happy

miril
10th January 2006, 23:01
Este liber de contract. N-are de a face cu Netoiu. Si cum a spus-o si Bancaru si am mai spus-o si eu, aveti bucurii...ieftine despre raul altora si...tot asa + cateva emoti...coane (sic) penibile.

ady51a
10th January 2006, 23:06
pai ce putem face cand pe de o parte spuneti asta:" Dinamo, mai exact cativa boi de acolo, e cu tunurile pe noi. Badea sunt convins ca are alte indeletniciri la ora asta. In schimb tripleta de rahat, Netoiu, Becali si Borcea..."" si pe de alta parte legitimati "copilasii colonelului". Liber de contract, am inteles asta, dar daca sunam la primul numar din telefonul sau tot Netoiu raspunde (pe pariu?:evil: ):D


Apropo, va amintiti de asta??

Petrus Manta, atacantul Universitatii si unul dintre ultimii jucatori ramasi din perioada lui Gigi Netoiu, a hotarat sa paraseasca clubul craiovean. Manta, care a venit la Universitatea de la Rocar, via Dinamo, a evoluat foarte slab in amicalul de miercuri al Craiovei cu satelitul UFC Electro, fiind fluierat vehement de cei aproximativ 7000 de spectatori prezenti la meci.



O sa-mi spui iar ca-s complexat dar eu nu fac decat sa prezint purul adevar.

miril
10th January 2006, 23:17
Nu, complexat ai spus tu...despre tine, eu nu fac asemenea aprecieri despre colegii de dialog de pe forum. N-am inteles ce vrei sa spui despre Manta cu asta. Nu a mai jucat de doi ani si nu are contract nicaieri, si daca Netoiu ar fi pe fir, dupa discutiile "purtate" ieri pe OTV, fii sigur ca nu-l mai baga Iacov in seama. Bancaru a subliniat care sunt cei trei latifundiari care v-au ingenuchiat si pe voi in finala, nu ma fa sa speculez despre jocul facut de voi anul trecut cu Dinamo. Nu uita, epoca Gino a trecut, ieri desfasurandu-se ultimul episod. Eu n-as mai rade precum...ciobul! Oricat am intoarce-o pe toate partile, disputa este echilibrata intre cele doua echipe. Finito!

relansat
10th January 2006, 23:29
merge faru' mai departe ... oricum e meci de 1x2 , national fiind de multe ori

imprevizibila ; fie ca al mai bun sa castige :ok:

tchibos
11th January 2006, 01:15
merge faru' mai departe ...

fie ca al mai bun sa castige :ok:

asa sa fie

Ady lasa-i sa se agite ca o sa le traga Farul o bataie de o sa le sune apa in cap. Nu te mai chinui atata, ca pe forum nu se da nici o cupa... am incercat si eu sa le zic una alta. Culmea ironiei e ca ce le spuneam eu depre jucatorii Farului care au plecat sau vor pleca (cum ca nu au jucat sau ca au jucat putin timp in ultima vreme) asta incearca si ei sa zica despre pierderile nationalului... sper doar ca incrancenarea de pe topicul asta sa fie si in teren si sa nu vedem doua echipe apatice, iar in final sa mearga cea mai buna (adica Farul :evil: )

alamar
11th January 2006, 08:53
asa sa fie

Ady lasa-i sa se agite ca o sa le traga Farul o bataie de o sa le sune apa in cap. Nu te mai chinui atata, ca pe forum nu se da nici o cupa... am incercat si eu sa le zic una alta. Culmea ironiei e ca ce le spuneam eu depre jucatorii Farului care au plecat sau vor pleca (cum ca nu au jucat sau ca au jucat putin timp in ultima vreme) asta incearca si ei sa zica despre pierderile nationalului... sper doar ca incrancenarea de pe topicul asta sa fie si in teren si sa nu vedem doua echipe apatice, iar in final sa mearga cea mai buna (adica Farul :evil: )

Vezi tu, Nationalul a pierdut mai mereu multi jucatori si tot a sus a ramas. In vara voi nu ati pierdut nici un jucator, de ce nu sunteti voi pe 3? Ce imi pare rau este ca nu am jucat finala cu voi anul trecut.

Bancaru
11th January 2006, 11:52
pai ce putem face cand pe de o parte spuneti asta:" Dinamo, mai exact cativa boi de acolo, e cu tunurile pe noi. Badea sunt convins ca are alte indeletniciri la ora asta. In schimb tripleta de rahat, Netoiu, Becali si Borcea..."" si pe de alta parte legitimati "copilasii colonelului". Liber de contract, am inteles asta, dar daca sunam la primul numar din telefonul sau tot Netoiu raspunde (pe pariu?:evil: ):D

Ady, Petrus Manta a fost ultima data in State la o echipa de anonimi, cel putin pentru noi. Eu nu am spus ca e un talent innascut. Eu ma bazez pe faptul ca mai toti "ratatii" care au venit la noi, au plecat la mai bine. Uite, pana si Lita, la 31 de ani, a venit inapoi de la o echipa de B, dupa o pauza serioasa, iar acum a prins contract afara, triplu ca salariu.
Un exemplu care ar fi asemanator este cel al lui Iacob. A jucat la Craiova, la Dinamo, la Rapid - sters. Si-a dat drumul la Otelul iar la Steaua a explodat.
Ei faceau afaceri cu Gino, nu cu Nationalul. Nationalul era o anexa. Lafel de bine putea sa fie oricare alt club. Asa au incercat si cu Argesul. Cu Craiova sau mai stiu eu cu cine. Gino nu mai e la club, asa cum remarca si Miril.
Faza cu primul numar de telefon din aparat cred ca e cam exagerata. Daca il avea asa la suflet ii gasea o echipa. In caz ca nu stii Manta se antreneaza de aproape un an cu noi. Nu el o sa fie arma secreta.
Si acum hai sa nu ne mai certam ca niste copii. Nu stiu ce o sa faca Mumcilo la voi, dar in ultimele partide jocul nostru s-a imbunatatit cu Bergodi antrenor. Voi, pana la proba contrarie, sunteti in regres. Asta e un fapt si nu poate fi negat.

tchibos
12th January 2006, 00:24
Ce imi pare rau este ca nu am jucat finala cu voi anul trecut.

vezi ce ti-am ingrosat?... sa pastrezi ca s-ar putea sa se potriveasca si anul viitor :evil:

pozitia pe care se afla Farul si National in clasament e irelevanta (se pot invoca multi factori cauzatori ... accidentari, arbitri, mutari de antrenori s.a.m.d.). Cupa si campionatul sunt doua feluri de mancare diferite. Uita-te la Petrolul si la parcursul pe care l-a avut in cupa (si fa analiza la pozitia pe care a avut-o in clasament cand a eliminat echipe de top din divizia A)

miril
12th January 2006, 02:01
Nu se juca tur-retur, deci nu poti face comparatia cu Petrolul in acesta faza a competitiei. Daca s-ar fi jucat tur-retur, Petrolul ar fi fost la ora asta, mai mult decat probabil, eliminata inca din saisprezecimi.

Bancaru
12th January 2006, 12:08
Faptul ca e irelevanta pozitia in clasament nu face decat sa confirme ca in acest moment Nationalul are prima sansa. Adica Farul poate produce surpriza. Lucru pe care nu cred ca il va face my friend, Mario.

Kroenan
12th January 2006, 13:50
Interesant... Finalista de anul trecut ``poate produce surpriza`` in fata unei echipe de cartier ca Nationalul :D

Sincer, te amagesti singur?

P.S Eu sunt multumit sa ramana Nationalul cu ``prima sansa``, mistocarii de la Hazeta cu ironiile , iar Farul cu trofeul:evil:
Si toata lumea e multumita...

miril
12th January 2006, 13:57
Ai uitat sa spui cartierul. O fi Farul o echipa a unui oras si judet dar are un palmares sub cel al echipei de cartier. Finala ati jucat-o anul trecut cu o echipa calificata in finala prin frauda adusa in detrimentul echipei de...cartier. Cine se amagesti la urama se amgeste mai bine! HAI PROGRESUL!

be@
12th January 2006, 14:32
{...}, mistocarii de la Hazeta cu ironiile{...}

Te referi cumva la asta ?

<<UEFA cu cine?

Mario Lefkaritis, prietenul lui Mircea Sandu, dar şi al Farului Constanţa, a reuşit să strecoare marinarilor un antrenor sīrb, Vukotici. Dacă acesta va prelua echipa la fel ca neamţul Frank sau ca Viali, sīnt toate şansele ca īn retur interimatul lui Lucian Marinoff să se eternizeze. Asta n-are nici o importanţă, pentru că Gheorghe Bosīnceanu a cerut explicit calificarea īn Cupa UEFa. Cristocea a Plecat, Todoran şi Baicu nu mai au nici ei mult. Şi-atunci, cu cine să ia Farul Cupa? Cu ilustrul nou Venit Decebal Gheară, sau cu achiziţa de la Călăraşi, din Divizia C, Ştefan? >>

:D :D

Bancaru
12th January 2006, 15:26
Cartier? Echipa de cartier? Poate aveti senzatia ca seamana Cotroceniul cu Poarta 6 sau Pallas. Cred ca daca vii in Bucuresti ti-ai dori sa faci o excursie in Cotroceni. Vezi ca tabere nu se fac.
Domnilor, eu vorbesc despre calculele hartiei si despre palmares. Eu nu vorbesc de accidentele de anul trecut. Daca stam sa punem in balanta cine are cele mai multe prezente in fazele superioare ale cupei, in ultimii 5 ani, dintre cele 4, Nationalul e clar pe primul loc. Apoi Rapidul. Intre Farul si petrolul nu stiu ce sa zic. Daca ne luam dupa palmaresul all time, Rapidul bate pe toata lumea. Daca ne uitam la clasament, iar se modifica ierarhia. Cum o dai cum o sucesti Farul nu e sus. Eu nu am exclus si posibilitatea ca Farul sa iasa invingatoare si finalista. Dar asta e ceea ce se cheama surpriza.

dorrin
13th January 2006, 10:03
n-ar fi mai simplu sa nu va certati si sa nu va impuneti unul altuia cine se va califica? asta se va vedea pe teren..eu sper din toata inima sa o castige Farul dar daca nu va fi asa.. ce.. o sa murim?eu unul cel putin stiu ca o sa ma inchid in casa o saptamana doua pana imi revin .. o sa imi tot repet ca nu se sfarseste lumea cu asta ..si pana la urma o sa treaca.. exact ca si la alte esecuri..nu suntem cei mai buni.. nici pe departe..dar nici sa vorbim(BANCARU) de favoriti si surprize intr-o semifinala intre 2 echipe din prima jumatate a clasamentului .. din care una chiar finalista editiei precedente..in fine ..ar fi multe de spus.. dar vreau sa stiti numai ca nu am de gand sa impun nimanui punctul meu de vedere..iar daca Nationalul se va califica..tot respectul din partea unuia care si-ar da viata pt Farul ! Salut si sanatate (ARIA respecta ultrasii )