PDA

View Full Version : Semifinala : Rapid - Petrolul



Pages : [1] 2

fia
20th December 2005, 15:08
Astazi au fost trase la sorti semifinalele Cupei Romaniei la fotbal.

Meciurile se joaca tur - retur, prima mansa pe 22 martie 2006, iar a doua pe 19 aprilie 2006.

Rapid a picat cu performera de pana acum petrolul care a elimiant atat pe Dinamo cat si pe Timosoara. Eu speraca nu va mai adauga si pe Rapid pe aceasta lista.

Iata ce a declarat Copos:

Intrebat daca se teme de divizionara B Petrolul Ploiesti, avind in vedere ca aceasta a eliminat in optimi si sferturi pe Dinamo, respectiv Poli Timisoara, George Copos a raspuns: "Nu e cazul. Noi avem echipa care joaca in primavara europeana. Dinamo sau Poli sint calificate in primavara europeana? Cred ca nu. Dinamo a avut o tentativa, dar atit".

alejandro
20th December 2005, 15:38
daca e sa judecam la rece,si logic, rapid ar trebui sa se califice,chiar fara probleme,da' am eu asa un feeling ca anul asta petrolul va lua cupa...

fia
20th December 2005, 15:40
Petrolul ar avea sanse in cazul in care nu s-ar juca tur-retur. Fiind tur-retur nu au nici cea mai mica sansa. Poti face un meci bun contra unei echipe, prima oara ii surprinzi, dar la al doilea meci for fi carne de tun. Petrolul are un mic avantaj ca joaca al doilea meci acasa, dar eu zic ca nu e suficient pentru a se califica.

don_denver
20th December 2005, 15:41
fia..mai vedem..vb dupa meciuri....da..eu zic...petrolul...

Cristy
20th December 2005, 15:41
Iata ce a declarat Copos:

Intrebat daca se teme de divizionara B Petrolul Ploiesti, avind in vedere ca aceasta a eliminat in optimi si sferturi pe Dinamo, respectiv Poli Timisoara, George Copos a raspuns: "Nu e cazul. Noi avem echipa care joaca in primavara europeana. Dinamo sau Poli sint calificate in primavara europeana? Cred ca nu. Dinamo a avut o tentativa, dar atit".


tare copos =)) :happy

@don denver : totusi petrolu nu e Rapid 2 =)) LOL

alejandro
20th December 2005, 15:45
@fia,daca fac un meci bun la bucuresti (ma refer la rezultat),adica daca reusesc sa va surprinda, atunci sunt sigur ca la ploiesti vor trage cu dintii sa-si apere rezultatul...

Cristy
20th December 2005, 15:47
sperati voi sa fim eliminati cum ati fost si voi, dar slabe sanse deoarece se joaca tur retur ;)

Paul
20th December 2005, 15:49
se califica rapid , dar pierde la ploiesti
am acelasi feeling ca alejandro :D

alejandro
20th December 2005, 15:49
cry,nu vorbeam cu tine...

Cristy
20th December 2005, 15:52
pai dai privat daca nu pot comenta postarea ta :)

alejandro
20th December 2005, 15:55
poti s-o comentezi desigur,da' nu e nevoie sa-mi sari la gat de fiecare data cand postez ceva...

Cristy
20th December 2005, 15:58
lol cand ti-am sarit la gat ?

on topic : cred ca ne calificam dupa primul meci , iar in retur sa le dam sansa rezervelor :)

Emilio
20th December 2005, 16:00
Se califica Rapid. Surprizele sunt excluse dat fiind faptul ca se joaca tur-retur.

alejandro
20th December 2005, 16:06
pana la urma nu prea inteleg care ar fi surpriza daca s-ar califica petrolul...a facut atatea victime anul asta,daca mai face una?

AxinTe
20th December 2005, 16:10
Nu cred ca vor fii probleme pentru rapid.

N0_NaM3
20th December 2005, 16:14
Un egal sau o victorie la limita a rapidishtilor ar fii perfect in meciul tur,dar ii shtiu pe baieti shi vor da totul sa scoata un rezultat bun...:)

Emilio
20th December 2005, 16:15
pana la urma nu prea inteleg care ar fi surpriza daca s-ar califica petrolul...a facut atatea victime anul asta,daca mai face una?

Noi avem un proverb in Romania, probabil ca e valabil si la Chisinau: "ulciorul nu merge de multe ori la apa"

alejandro
20th December 2005, 16:20
Emilio,ai dreptate,e valabil si la chisinau...
ok,sa castige cel mai bun...sau mai bine zis cel care va merita;)

Emilio
20th December 2005, 16:50
OK, cu asta sunt de acord. Tu acum esti la Chisinau sau studiezi/lucrezi in Romania?

Off-topic: uniti-va fratilor cu Romania, ce naiba stati acolo cu mainile incrucisate. Macar la fotbal. Pe bune daca nu o sa tin cu Zimbrul Chisinau (mai exista?). Caci despre traficantii de arme de la Sheriff Tirsapol nici nu vreau sa aud.

alejandro
20th December 2005, 17:32
Emilio,sunt la Chisinau,aici am studiat si aici lucrez,prin Romania am fost doar de vreo 3-4 ori, la Bucuresti o singura data,tot ce stiu despre voi e de la TV:)
nu stiu daca facem bine sa discutam despre aceste lucruri aici,poate mergem pe off topic sau PM?

si ca sa-ti raspund la intrebare,da, Zimbru mai exista,dar nu are puterea financiara sa lupte cu cei de la Sheriff,acolo sunt foarte multi bani,acolo,ajung cei mai buni jucatori din tara si din afara,acolo ajung cei mai buni antrenori,acolo e cel mai bun stadion din tara (sincer sa fiu nu cred ca aveti asa stadion in Romania,pe bune,e foarte bun.Olandezii au ramas impresionati cand au jucat pe el,este declarat unul din cele mai bune stadioane din Europa de Est si Fifa ne pune sa jucam meciurile oficiale acolo, la Chisinau nu prea sunt asa conditii).Nu am inteles cum sa ne unim la fotbal?Ce ai avut in vedere?
btw,hai sa folosim PM,ca sa nu facem off topic pe acest thread:)

ca sa fiu on topic:succes rapid si bafta petrolul;)

KLMN
20th December 2005, 19:01
E posibil orice rezultat, chiar daca Rapid joaca in UEFA ,iar Petrolul in Divizia B. Trupa Petrolului este alcatuita din jucatori cu mari ambitii de a se afirma, iar aceasta este o sansa a lor. La urma urmei, meciul se joaca in iarba, iar Hadnagyi este un jucator care poate inscrie impotriva oricarei echipe.Peste un an, doi vor fi foarte multe echipe care se vor bate pentru el. In plus am auzit ca au un junior foarte talentat, Parse, care si el inscrie destul de des. Deja, Dinamo Kiev (parca) a pus ochii pe el.
Este bine, totusi pentru Rapid ca se joaca in doua manse. In plus Copos "are putere de convingere" asupra arbitrilor ca isi doreste un trofeu anul acesta. Daca pierde meciul cu Petrolul, nu ii ramane decat sansa Cupei UEFA.

Emilio
20th December 2005, 19:07
Iarasi incepeti cu arbitrii? Hai sa fim seriosi!

Daca asa se pune problema, faceti mai baieti cerere de acum pentru arbitri straini pentru orice meci jucat de Rapid. Noua ne convine.

Si in finala Rusia - Romania la handbal tot o dadeam cu arbitrajul, etc. Si pana la urma ne-a enervat comentatorul cu exagerarile lui.

THE HUN
20th December 2005, 19:12
Favorita este Rapidul,pt.ca este una din ultimile sanse pt. a evolua si anul viitor in cupele europene dar si Petrolul are sansa ei care totusi nu-i mica si de neglijat.

KLMN
20th December 2005, 20:16
De ce sa nu incepem cu arbitrii? Acum 10 ani, in finala cu Petrolul, arbitrul Craciunescu si regretatul Zoltan Erdely au gresit flagrant in favoarea visiniilor. In sferturi (anul acesta), tot datorita unor greseli de arbitraj, Rapidul s-a calificat in dauna Politehnicii din Iasi. Si exemplele pot continua.

Emilio
21st December 2005, 14:35
KLMN,

cereti arbitrii straini, va oprim noi? Daca aveti suspiciuni asa de mari, puneti un detectiv ceva pe urmele arbitrului sa vedeti daca ii da Copos sacosa cu bani.

Dar daca arbitrii vor fi in favoarea Petrolului, imi dai 10.000 de RON?

KLMN
21st December 2005, 17:07
Nu sunt in masura si nici nu am interes sa cer arbitri straini pentru ca nu fac parte din staff-ul tehnico-administrativ al clubului Petrolul. Mai mult decat atat nu sunt suporter al acestui club, cum, de altfel, nu sunt nici al clubului giulestean. In cel mai bun caz, de-a lungul timpului am simpatizat unii jucatori ai celor doua cluburi.
Cat despre 10.000 RON, nu obisnuiesc sa pun pariuri, sau sa joc la diverse concursuri sau jocuri de noroc. Sunt atras mai mult de latura profitului sigur, asa ca, cu cea mai mare placere iti pot da 10.000 RON, daca imi aduci un profit pe masura din diverse activitati ce decurg din firma care o conduc.
Opresc aici, pentru a nu denatura subiectul topic-ului.

Cra10veanu
21st December 2005, 17:15
se califica rapidul, ca doar trebuie sa ajunga in finala, si sa ia cupa, altfel cum mai joaca ei la anu in uefa ? ;)

sun
21st December 2005, 17:27
se califica Rapidul usor in dubla mansa. daca era un singur meci mai vorbeam , dar asa...

ps : NU stiu cum se poate asa ceva :6 inconstienti au votat cu Petrolul :o: :D

alejandro
21st December 2005, 17:32
ai grija,mey Sun!!!!!noi nu suntem condusi de soare,spre deosebire de altii:D
vedem dupa, care a fost mai inconstient:)

sun
21st December 2005, 17:42
eu cred ca totul se va termina la penaltyuri . acolo unde cei condusi de Soare ( adik Petrolul ) vor castiga . ( la fel ca in acea finala de legenda din `95 .

Asta da scenariu :D

Emilio
21st December 2005, 18:55
Sun, tu n-ai fost la acea finala de legenda din 1995 de care pomeneai.

Daca ai fi fost la tribuna a 2-a, in mijlocul suporterilor rapidisti, iti garantez 100% ca astazi ai fi fost rapidist. Desi Petrolul ne-a invins de ne-a amutit, dupa 1 minut de tacere absoluta, ca la teatru, minut in care toti eram pironiti locului, absolut toti rapidistii de pe stadion au inceput sa aplaude echipa mai buna de pe teren, adica Petrolul, dupa care au fost aplaudati si eroii Rapidului.

O lectie de fair-play despre care nimeni n-a amintit in niciun ziar si in nicio emisiune sportiva dupa meci.

In schimb presa se tooooot uita in gura unor golani ordinari ca Gigi Becali, MM Stoica sau nazistul ala de se autointitula crainic la voi la stadion.

diavol visiniu
22nd December 2005, 00:46
Rapid se califica ,dar va avea ceva probleme cu Petrolul.

t.b.
22nd December 2005, 00:57
Petrolul a eliminat pana acum 3 divizionare A si tot nu este bagata in seama, in loc sa invete din greselile dinamovistilor (care in campionat i-au umilit) si a timisorenilor, rapidistii se vad deja in finala. Nu o sa le fie usor pentru ca o echipa din B da totul pe teren impotriva "granzilor" diviziei A...

Cristy
22nd December 2005, 01:02
Petrolul a eliminat pana acum 3 divizionare A si tot nu este bagata in seama, in loc sa invete din greselile dinamovistilor (care in campionat i-au umilit)

am vazut cum ne-au umilit cu arbitrii ...
si nu uita ca se joaca tur retur , daca se juca tur retur si in meciurile cu dinamo sau poli , faceam pariu ca nu se calificau ...

remy
22nd December 2005, 01:07
RAPID se califica, dar, cred ca si cei de la FRF deja au hotarat: Rapidul sa joace in UEFA, pentru ca e ultima lor sansa.
Sper ca arbitrii sa fie corecti, nu ca la meciul cu Iasiul.
Daca Rapidul ia pe merit Cupa, atunci nu mai am ce zice.

Cristy
22nd December 2005, 01:21
mah tu ca dinamovist, te rog nu vorbi de arbitrajul din cupa ca stim ce s-a intamplat nu de curand ....

remy
22nd December 2005, 02:05
Aici threadul este despre Rapid, nu despre alte echipe !
Facem ce facem si aducem aminte de altii.
Macar recunoaste ca in meciul cu Iasiul, arbitrul a ajutat Rapidul. Au recunoscut majoritatea. Sper sa fi fost doar o greseala a arbitrului. Cu toate ca nu cred, prea a fost clar golul.
Daca vor castiga pe merit in continuare, asta e, merita.

diavol visiniu
22nd December 2005, 08:36
Pentru Rapid Cupa este cam ultima sansa pentru a ocupa un loc pt UEFA,deci nu cred ca vor sta la mila arbitrului si vor trage tare pt a o castiga.Imi doresc sa se joace corect si mi-as dori o finala cu FARUL.Ar fi un meci interesant.

KLMN
22nd December 2005, 12:31
Chiar daca vor fi eliminati din Cupa si nu vor ocupa unul din 1-2 din campionat, Rapidul mai are o sansa sa joace anul viitor in UEFA. Sa castige Cupa UEFA in actuala editie. Vad ca nici cel mai optimist suporter al Rapidului nu i-a in calcul aceasta varianta.

diavol visiniu
22nd December 2005, 12:35
:) Imi place mult acest optimism dar totusi e cam exagerat totusi gandim prea departe ,dar sa dea Domnul sa fie asa

Cristy
22nd December 2005, 13:31
Aici threadul este despre Rapid, nu despre alte echipe !
Facem ce facem si aducem aminte de altii.
Macar recunoaste ca in meciul cu Iasiul, arbitrul a ajutat Rapidul. Au recunoscut majoritatea. Sper sa fi fost doar o greseala a arbitrului. Cu toate ca nu cred, prea a fost clar golul.
Daca vor castiga pe merit in continuare, asta e, merita.

ma lasa meciul din cupa, ca meciul nu sta doar intr-o faza , daca erau mai buni ne dadeau 10 si acu jucau cu petrolu.
si de arbitraj iti mai repet o data , tu ca dinamovist nu vorbi de arbitraj :no:

dede
22nd December 2005, 14:36
as merge pe rapid...ar fi mai bine sa castige rapid, altfel i-am vedea pe aia de la petrolul in finala, poate chiar castigandu-o...si uite cum pierdem sansa de a mai face ceva anul viitor in cupele europene...

sun
22nd December 2005, 16:50
Emilio , presupun ca tu ai fost la acel meci . :P Sper ca cel mai bun sa castige , daca e Rapid , atunci sa fie Rapid .
Sa fie aceasta o cupa care e decisa pe teren , nu de arbitrii :ok:


Sper ca arbitrii sa fie corecti, nu ca la meciul cu Iasiul.

@ cry : asta nu a fost spusa cu rautate . Sper sa nu incepeti si voi certurile... :D

Cristy
22nd December 2005, 17:57
e spusa de un dinamovist, deci e o gluma buna

tchibos
23rd December 2005, 14:18
:ok: au trecut de dinam si de poli timisoara.. de ce nu ar trece si de rapid?... oricum petrolul se va opri doar la Farul :ok:

il cappo
24th December 2005, 21:40
Noi avem un proverb in Romania, probabil ca e valabil si la Chisinau: "ulciorul nu merge de multe ori la apa"

asa e ... pana cand sa castigati din mila altora ???

Ayrton
28th December 2005, 14:09
Imi e greu sa cred ca Petrolul poate elimina Rapidul, mai ales ca se joaca in doo manse si e loc sa revii daca ai vreun accident in tur, insa eu tot pe ploiesteni ii voi sustine. Chiar daca au eliminat Dinamo.

Cristy
28th December 2005, 14:18
normal doar nu vrei sa castige Rapid cupa lol ...

Ayrton
29th December 2005, 09:22
Cam asa ceva... :ok:

Lup_Galben
4th February 2006, 17:57
FORZA PETROLUL ! S-uite asa Lupii Galbeni au ajuns sa elimine dinamo si poli, probabil k urmeaza rapid conform previziunilor suporterilor din tara.......Eu unu vad anul acest o finala a Cupei Intre Petrolul si Fc National.......ramane de vazut...

Sunchase
4th February 2006, 18:11
Un scor de handbal nu vezi ?

valy_lupul
5th February 2006, 15:16
eu zic ca PETROLUL are o mare sansa sa intre in finala si sa castige cupa chiar , nu zic ca nu plecam cu sansa a doua dar asa am plecat mereu sezonul asta , parerea mea ca facem un egal in bucuresti si acasa batem fara probleme
fie ca cea mai buna sa castige si aceea sa fie F.C PETROLUL PLOIESTI
FORZA PETROLUL PLOIESTI- O LEGENDA NU MOARE NICIODATA !!!!

Mishumacher
5th February 2006, 18:49
Yo cred ca nu prea avem sanse cu Rapid.Daca joaca toata echipa cum joaca sarbul ala nou ii batem fara probleme,altfel avem probleme!

Lup_Galben
12th February 2006, 21:49
Tanjesc dupa meciul asta.......mor de nerabdare........22 martie Giulesti, CLAR!

Cristy
12th February 2006, 22:01
:sleep: o formalitate :sleep:

grande
13th February 2006, 00:29
@Lup
....chiar mori de nerabdare sa vezi cum pierde Petolul ?

valy_lupul
13th February 2006, 04:34
FORZA PETROLUL PLOIESTI !!!
egal in giulesti si castigam clar acasa !!!
la ce echipa ne-am facut si la ce joaca rapidul acum avem destule sanse si nu o sa nu mai para o surpriza !!!!

grande
13th February 2006, 10:06
Va-ti facut echipa ? ce achizitii importante a-ti adus la echipa in iarna asta ? stai linistit ca nu o sa fie nici o surpriza,Rapid este echipa care va juca finala !

Lup_Galben
13th February 2006, 13:17
imi place ideea k pentru mai toata lumea rapidu e echipa favorita(pe hartie) insa abea astept sa avem parte de acelasi deznodamand k si in precedentele 3 meciuri din Cupa........oricum pentru suporterul petrolist meciul asta e asteptat cu maxim interes si intr-o eventuala calificare in finala sunt preconizati a fi prezenti cel putin 10.000 de suporteri ai Petrolului.......

Cristy
13th February 2006, 17:51
FORZA PETROLUL PLOIESTI !!!
egal in giulesti si castigam clar acasa !!!
la ce echipa ne-am facut si la ce joaca rapidul acum avem destule sanse si nu o sa nu mai para o surpriza !!!!


dap la ce jucam acum nu are rost sa va prezentati , asta e clar .
dupa cum am mai zis calificarea e o formalitate :sleep:

ULTRAPASSION
14th February 2006, 01:23
Prietene necalator pe timp de iarna ... PETROLUL tace si face ... Stii cine va fi cosmaru vostru de pe 22 martie ora 15:30 pana pe 19 aprilie ora 15:00 ...
Iti zic eu ... Ivan PETROvic ...Un coordonator cu mult peste multi jucatori din A ...

Si ...Meciul se joaca in teren nu pe forumuri sau la o bere ;)

valy_lupul
14th February 2006, 04:05
bravo man esti de-al meu
FORZA PETROLUL PLOIESTI - O LEGENDA NU MOARE NICIODATA !!!

BINE MA BAIETI DACA VOI ZICETI rapidul A CASTIGAT DEJA CUPA UEFA, CUPA ROMANIEI SI CAMPIONATUL .....DECI NU ARE ROST SA MAI JUCATI .....
PANA LA MOMENTUL ADEVARULUI NUMAI BINE SI TINETI APROAPE CU URECHEA LA PLOIESTI !!!! VINE O VICTORIE MARE SI BUCURIE DE CASTIGAREA CELEI DE-A 3 CUPA A NOASTRA !!! CEL PUTIN ASA SPERAM NOI DAR NU SUNTEM ASA DE SIGURI CA VOI !!!
O FORMALITATE ....ASA AU ZIS SI CEILALTI SI ASA ZICETI SI VOI , SI MA BUCUR CA NU NE IA NIMENI IN SERIOS
FORZA PETROLUL PLOIESTI !!!! HAI SA FACEM SI NOI 7 TROFEE !!! SE POATE ?

Cristy
14th February 2006, 16:51
a innebunit lupul :happy
cat optimism, va vedeti deja si in primavara europeana din cate se pare :happy
hai la revedere avem meciuri mai importante decat cele 2 din cupa .

rasheedkpenny
14th February 2006, 16:56
FORZA PETROLUL PLOIESTI !!!! HAI SA FACEM SI NOI 7 TROFEE !!! SE POATE ?
off-topic:
Inainte de toate citeste regulamentul forumului, se gaseste aici: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=1516

Recomandari:
- fara mesaje consecutive, exista buton de edit al fiecarui mesaj; daca ai uitat ceva editeaza mesajul precedent.
- fara CAPS... ca sa intelegem si noi ceva cand citim.

on-topic:
Pana la meciul cu Petrolul mai e ... avem meciuri mai importante inainte!
FORZA RAPID!

Lup_Galben
14th February 2006, 22:33
mai rasheedkpenny, nu mai fi asa agitat fiindca baietii stiu k mai sunt o gramada de meciuri inainte meciului din Giulesti insa dupa cum bine vezi theadu asta e facut special pentru acel meci asa k lasa baietii sa-si spuna opiniile si parerile cu privire la acest meci...........
Tare "frica" mi-e k la anul o sa fim in A, cel putin asa da de inteles echipa care isi doreste cu adevarat si care are parte de niste rezultate mai mult decat convingatoare, in turneul din Antalya........
Petrolul 0 -2 Bucheon United (locul 4 in Coreea)
Petrolul 1 - 0 Raba Eto Gyor (locul 9 in Ungaria)
Petrolul 0 - 0 Videoton (locul 2 in Ungaria)
Petrolul 1 - 1 Lech Poznan (locul 5 in Polonia)

valy_lupul
15th February 2006, 09:04
off-topic:
Inainte de toate citeste regulamentul forumului, se gaseste aici: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=1516

Recomandari:
- fara mesaje consecutive, exista buton de edit al fiecarui mesaj; daca ai uitat ceva editeaza mesajul precedent.
- fara CAPS... ca sa intelegem si noi ceva cand citim.

on-topic:
Pana la meciul cu Petrolul mai e ... avem meciuri mai importante inainte!
FORZA RAPID!
Ce daca scriu cu litere mari nu mai stiti sa cititi??????????????
FORZA PETROLUL PLOIESTI - O LEGENDA NU MOARE NICIODATA !!!

rasheedkpenny
15th February 2006, 09:35
Ok. Let me put it this way... esti incepator pe forumul asta! Citeste regulamentul. E super-agasant sa citesti mesaje scrise cu LITERE MARI! Te inteleg ca vrei sa iesi in fata, dar fara sa-i stresezi pe restul. ok?

Revenind la subiect, este bine ca o echipa ca Petrolul vrea sa revina in Divizia A... totusi este destul de greu in conditiile actuale!
Cateva meciuri bune vs. echipe din A in Cupa nu inseamna neaparat ca joaca bine si in B. Nu?
Despre meciul cu Rapid ... in mod normal n-ar trebui sa fie probleme, doar e tur-retur! :)

Lup_Galben
15th February 2006, 23:19
ramane de vazut daca vom fi sau nu in stare sa revenim sezonul asta in A, insa daca incerci sa gendesti logic si rational ar fi pacat k Petrolul sa nu joace finala in conditiile in care au reusit sa treaca de dinamo si poli, echipe care sunt peste rapid la ora actuala(vezi clasamentul si meciurile directe)..........insa ce mai e logic si rationala in fotbalul de azi, daca steaua a juns sa fie de echiap a doua a rapidului........lumea a luat-o razna k si fotbalul de altfel......

KLMN
15th February 2006, 23:30
Si eu merg pe mana Petrolului, ii vad in finala. Au facut niste achizitii bune (un sarb si cativa brazilieni), niste rezultate bune prin Antalya care ma face sa cred ca exista interes pe la Ploiesti pentru rezultate. Meciul acesta ar fi trebuit sa se dispute in finala.

andreiush
15th February 2006, 23:35
Macar in seara aceasta abtineti-va de la astfel de comentarii. Va rog eu :D

Ce sa-i faci mai Lupule. Asa e Rapid, sub Dinamo, sub Poli. Si sub Petrolul, nu?:D
Noroc cu Uefa asta ca e mai slaba decat Divizia A si Cupa Romaniei, ca altfel... nu stiu ce-ar fi...

PS Voi chiar visati sa eliminati Rapidul? :D:D

Cristy
16th February 2006, 01:13
ramane de vazut daca vom fi sau nu in stare sa revenim sezonul asta in A, insa daca incerci sa gendesti logic si rational ar fi pacat k Petrolul sa nu joace finala in conditiile in care au reusit sa treaca de dinamo si poli, echipe care sunt peste rapid la ora actuala(vezi clasamentul si meciurile directe)..........insa ce mai e logic si rationala in fotbalul de azi, daca steaua a juns sa fie de echiap a doua a rapidului........lumea a luat-o razna k si fotbalul de altfel......

te-ai uitat unde a jucat astazi seara RAPID ? daca da afla ca , cupa uefa se caca pe divizia A si mai ales divizia B unde va scaldati voi :rosu: .

in resti vise placute ca ne eliminati :headbang:

valy_lupul
16th February 2006, 03:54
hai sa tefac sa intelegi ceva - crezi ca daca rapIdul joaca in uefa ma sau ne sperie pe noi mai mult sau ce ?f bine sa o si castige dar pe cea a Romaniei sa o lase la Ploiesti ca o sa va incurcati in cupe din cate vad eu si am vazut un mesaj pe aici ca daca visam sa eliminam rapidul,prietene atat iti zic gandestete cand conduceati cu 3-0 ce s-a intamplat , e cam jenant, la fundasii vostrii ar trebui sa aiba clopotei ca sa nu se mai dea cap in cap , sunt curios la 3-0 pentru PETROLUL ce se va intampla ?
numai bate fierul cu uefa ca ai vazut ca un meci nu seamana cu altul da? zaragoza - real madrid 6-1 , deci acordati-ne si noua cateva sanse !!! oricum nu ne intereseaza parerile voastre dar asa fiti fair play
Dupa 11 ani cupa va reveni iar la PLOIESTI !!! Restul mai vedem !!!
FORZA PETROLUL PLOIESTI - O LEGENDA NU MOARE NICIODATA !!!

Sunchase
16th February 2006, 10:44
FORZA PETROLUL PLOIESTI !!!
egal in giulesti si castigam clar acasa !!!
la ce echipa ne-am facut si la ce joaca rapidul acum avem destule sanse si nu o sa nu mai para o surpriza !!!!

:happy trezirea ! ce echipa e la ploiesti acum ? a venit ronaldo cumva ? :P marea echipa din divizia b la 7 puncte de locul 1..

formalitate :sleep:

KLMN
16th February 2006, 11:16
Haideti sa va impac. Petrolul va trece de Rapid si va castiga Cupa Romaniei pentru giulestenii vor fi concentrati spre Cupa UEFA, unde in final o vor si castiga. E toata lumea impacata ?

Sunchase
16th February 2006, 11:56
Ne convine asa :P

grande
16th February 2006, 12:09
De ce Sunchase ? le luam pe amandoua si asta basta !

Sunchase
16th February 2006, 12:17
Si apoi Supercupa Europei cu Juventus :P

grande
16th February 2006, 12:30
Noi nu avem limite ! luam tot ce se poate lua !

Cristy
16th February 2006, 17:18
uai a innebunit lupu nu gluma .
auzi daca petrolu ar avea 3 0 , hai baiete vise placute.
apararea ?
pai ai vazut ce aparare am avut aseara ?
cu voi nici nu e nevoie ca nu o sa ajungeti la poarta lu coman , de fapt cred ca vom juca cu rezervele , ca nu are rost sa obosim titulari cu amaratii de voi .../hello

grande
16th February 2006, 17:43
Poate a vazut meciul la radio !:happy :happy :happy

Lup_Galben
16th February 2006, 22:11
ma bucur k (probabil) o sa eliminati Hertha insa abea astept sa rad de voi cand veti fi eliminati din Cupa de o divizionara B.....daca Petrolul elimina rapid sa NU mai postati pe theadu asta, poate doar ptr felicitari.........

Mihai
16th February 2006, 22:16
Este posibil sa se califice petrolul, dar nu din cauza ca sunt mai buni, ci pentru ca noi o sa venim cu figuri in caz ca eliminam pe Herta:) ceea ce e foarte probabil! Insa daca nu ne calificam (desi nu cred:)) nu-i dau nici o sansa petrolului:D

Lup_Galben
16th February 2006, 22:50
nu e nevoie sa ne dai vreo sansa, dinamo si poli "s-au ars", urmeaza rapid ;)

Cristy
16th February 2006, 23:00
deah daca printr-o minune , da mare minune treceti de noi, sper sa nu luati cupa ca tot ce am facut in europa anu asta stricati voi .
dar nu o sa se intample si cupa vine in GIULESTI /hello

KLMN
17th February 2006, 02:42
Trebuie sa reamintesc ca la ultima participare a Petrolului in cupele europene, aceasta nu s-a facut de ras, a reusit sa adune ceva puncte, cu mult mai multe decat reuseau alte doua competitoare Dinamo si Universitatea Craiova, in respectiva editie. Parcursul lor a fost stopat de catre Rapid Viena care au ajuns pana in finala.

Lup_Galben
17th February 2006, 09:17
si sa nu uitam k si in '95 Petrolul era "tratata" cu aceleasi sanse k si in ziua de azi si am dem k suntem in stare de a aduce puncte uefa........numa' cand ma gandesc k nesimtitu de Craciunescu a arbitrat ptr Rapid in acea finala si tot Petrolul a castigat (D-zeu e sus)..........

Sunchase
17th February 2006, 10:15
Este posibil sa se califice petrolul, dar nu din cauza ca sunt mai buni, ci pentru ca noi o sa venim cu figuri in caz ca eliminam pe Herta:) ceea ce e foarte probabil

Pana la meciul cu petrolul ii eliminam si pe elvetienii de la thun :P :ok:

ULTRAS-CT
19th February 2006, 00:18
ar fi o finala frumoasa : FARUL - RAPID ! din toate puinctele de vedere :) si pe teren si in tribune , unde cele 2 galerii vor face un show grozav ( sunt sigur )

phlo
19th February 2006, 00:25
Nu cred ca vor fii probleme pentru rapid.

eu sper sa fie probleme si sa se califice petrolul :drak:

Cristy
19th February 2006, 16:24
eu sper sa fie probleme si sa se califice petrolul :drak:

speri degeaba :drak: meciurile cu petrolu sunt ca si meciurile voastre din cipru pe care le jucati (in timp ce noi luptam in cupa uefa) cu echipe slabe din coreea , china .

3 0 acasa , in deplasare 1 sau 2 0 :ok: /hello

Lup_Galben
19th February 2006, 18:19
constanteanu ala e prea sigur k faru o sa elimine nationalu si tare mi-e "frica" ptr el k nationalu o sa joace finala.......cu Petrolu bineinteles...

ULTRAS-CT
25th February 2006, 23:33
hehe lup galben .. stii vorbele alea " nu-tzie frika , esti cu mine " :)) sunt 101% sigur ca o sa ii eliminam pe national .. dar petrolul pe rapid ? ( de asta mi`e frica )

Lup_Galben
26th February 2006, 19:00
:)) ramane de vazut daca chiar nici o sansa nu are nationalu sa va elimine.........in ceea ce priveste meciul nostru cu rapidu sansele sunt 40% ptr noi si restu ptr rapid.....insa am incredere k vom ajunge in finala !

interfan
3rd March 2006, 13:36
Io zic ca va pune ceva probleme Petrolul dar va fi greu sa se califice!

Lup_Galben
3rd March 2006, 23:51
ii eliminam noi.......nu prea imi fac griji in aceasta privinta, sincer....

Cristy
4th March 2006, 00:14
pentru ca avem multe meciuri si o sa fie oboseala mare ,in meciurile astea ar trebuie sa jucam cu echipa a 2 a , ca oricum sunt peste ei /hello

Lup_Galben
5th March 2006, 18:31
:)) bine optimistule.......poate te asculta lucescu :)
apropo satelitu vostru e pe cale sa ajunga in C

grande
7th March 2006, 00:22
@ lup :rosu:
atunci la anul o sa avem un derby al diviziei C , Rapid II - FC Petrolul :ciocan:

Cristy
11th March 2006, 11:49
PETROLUL PLOIEŞTI 0 - 1 UNIREA URZICENI

sa fim seriosi :happy

1 1 hai ca se poate :evil: :happy

grande
11th March 2006, 12:15
@ Cry
gazarii astia au si ei dreptul sa viseze !

Cristy
11th March 2006, 15:48
lupii galbeni ole , 1 1 =)) :happy

Lup_Galben
12th March 2006, 17:25
:) mai sunt si astefel de semiesecuri, stati linistiti k o sa va vina si voua randu.....
uite dinamo umilita pe teren propriu de echipa pe care speram sa o vad in B....
asta e se mai intampla, d'aia e frumos fotbalul, d'aia Petrolul o sa treaca de rapid k si in '95...

Lup_Galben
13th March 2006, 00:26
exact ce spuneam in interventia mea anterioara........a venit randul rapidului sa se faca de ras. Pe teren propriu nu au fost in stare decat sa scoata un egal in extremis in fata lanternei rosii, virtual retrogradata Fc Vaslui.
Va mai si mandreati cu echipa aia neinvincibila in uefa........rusinica, rusinica ;)
nu m-ar mira deloc sa plecam neinvinsi din giulesti.....

andreiush
13th March 2006, 00:34
Si inca ne mandrim cu echipa din Uefa! /hello
Depinde cand jucam cu Petrolul si de cate tururi mai trecem in Uefa:D Daca e dupa un meci bun in Europa, atunci s-ar putea sa avem probleme... altfel nu :D

Cristy
13th March 2006, 13:40
exact ce spuneam in interventia mea anterioara........a venit randul rapidului sa se faca de ras. Pe teren propriu nu au fost in stare decat sa scoata un egal in extremis in fata lanternei rosii, virtual retrogradata Fc Vaslui.
Va mai si mandreati cu echipa aia neinvincibila in uefa........rusinica, rusinica ;)
nu m-ar mira deloc sa plecam neinvinsi din giulesti.....


asa e, pai vasluiu s-ar juca cu betrolu .
oricum si voi ati facut 1 1 si veti ramane si la anu in b .

auzi la conducatorii petrolului, ca pt ei obiectivu e cupa nu promovarea :o:
la anu o sa ramana in b si cu calificarea ratat in fata NOASTRA .

betrolu ploiesti /hello

Lup_Galben
15th March 2006, 17:47
auzi la conducatorii petrolului, ca pt ei obiectivu e cupa nu promovarea

/hello

pai au decalarat asta fiindca e mai usor sa castigi cupa in sensul k te mobilizezi altfel cand e vorba de cupa, in schimb, in campionat intri pe teren cu gandu k bati echipele mici si tocmai alea iti fac probleme.......
oricum ramane in picioare si promovarea stai u fara griji.
Mizez pe gol inscris de Petrolul in giulesti! Vb dupa meci....

Cristy
15th March 2006, 19:47
lol pentru voi e mai bine sa luati cupa si sa ramaneti in b, oricum sunteti o echipa de b ;)
am luat 2 goluri in 23213123 meciuri pe GIULESTI si vreti sa dati voi betrolu din b =))?

Lup_Galben
16th March 2006, 10:22
daca Petrolul va da gol sau va pleca neinvinsa din giulesti, sa nu mai postezi pe aici k vei fi de tot rasu.....

Cristy
16th March 2006, 12:01
daca ne da gol ? mare lucru un gol oricum daca ai uitat meciu e tur retur ;)

fia
16th March 2006, 12:03
Dupa cum am mai zis, mi-ar fi fost frica de acest meci daca ar fi fost intr-o singura mansa, dar asa, sunt convins ca rapid ajunge in finala.

Cat misto facea jiji anul trecut ca ce ne facem ca finala uefa e in aceeasi zi cu finala cupei romaniei, na uite ca anul asta Rapid e mult mai aproape decat a fsot steaua anul trecut.

Mai sunt 2 meciuri in cupa romaniei si 4 in uefa :)

Hai Rapid!

BrasovFans
16th March 2006, 17:37
Eu sper sa se califice Rapid. Au dovedit ca sunt cei mai buni!!! Datzi-mi vreun motiv! Au batut pe Feynoord, Hertha, Rennes, PAOK, Shatior si Hamburg in Europa!!! Sunt cei mai buni in momentul de fata. Pacat ca si FC Brasov putea sa ajunga cel putin in optimi dak nu pierdeau cu FCM Bacau! Forza Rapid & FC Brasov

Lup_Galben
19th March 2006, 22:56
bah lasa-ne cu brasovu tau ma.........vezi-ti de rapidu tau k brasovu e in anonimat ! si zici de rapid k sunt cei mai buni in momentul de fata si au egalat in min 90 pe arges (pe teren neutru).
bai cristy pe tine vreau sa te intreb ceva, tu care esti rapidist si nu mai ti (banuiesc) cu alte echipe precum sclavu de mai sus.......da si u un pronostic pentru meciul asta.....sa vad care crezi u k va fi scoru final...

Sunchase
20th March 2006, 09:32
2 zile ramase.

O formalitate :sleep: minim 2-0 :D

Universal
20th March 2006, 12:33
daca e sa judecam la rece,si logic, rapid ar trebui sa se califice,chiar fara probleme,da' am eu asa un feeling ca anul asta petrolul va lua cupa...
cred ca bate rapid-ia Cupa,e clara treaba,avem 4 echipe anul acesta in Euro:yeah: pa Steaua,Dinamo,Rapid,Poli


bah lasa-ne cu brasovu tau ma.........vezi-ti de rapidu tau k brasovu e in anonimat ! si zici de rapid k sunt cei mai buni in momentul de fata si au egalat in min 90 pe arges (pe teren neutru).
bai cristy pe tine vreau sa te intreb ceva, tu care esti rapidist si nu mai ti (banuiesc) cu alte echipe precum sclavu de mai sus.......da si u un pronostic pentru meciul asta.....sa vad care crezi u k va fi scoru final...
universal - future pronostico: afc rapid bucuresti-fc petrolul ploiesti: 3-2;) fii realist

Emilio
20th March 2006, 15:27
Rapid poate castiga lejer ambele manse cu Petrolul, si pe Giulesti si la Ploiesti. Eu cred ca echipa se va menaja miercurea asta, la fel si in meciul din campionat cu National si va pregati mai ales meciul de joi, 30 martie din cupa UEFA.

Cred ca Petrolul a avut timp sa se pregateasca bine pentru meciul cu Rapid si daca o sa alerge pe tot terenul, s-ar putea sa obtina un rezultat bun.

Dar in finala, eu zic sa stam linistiti ca tot Rapidul ajunge.

Sper ca Petrolul, vechea si adevarata noastra rivala, sa ajunga cat mai repede in A, acolo unde ii este locul.

Cristy
20th March 2006, 21:42
bah lasa-ne cu brasovu tau ma.........vezi-ti de rapidu tau k brasovu e in anonimat ! si zici de rapid k sunt cei mai buni in momentul de fata si au egalat in min 90 pe arges (pe teren neutru).
bai cristy pe tine vreau sa te intreb ceva, tu care esti rapidist si nu mai ti (banuiesc) cu alte echipe precum sclavu de mai sus.......da si u un pronostic pentru meciul asta.....sa vad care crezi u k va fi scoru final...


acasa batem cu 2 0 , la retur nu dau pronostic ca nu stiu cum ce echipa vom juca dupa meciurile cu steaua .

Lup_Galben
21st March 2006, 08:21
Sper ca Petrolul, vechea si adevarata noastra rivala, sa ajunga cat mai repede in A, acolo unde ii este locul.

cel putin mi-a placut k ai fost realist si k iti "doresti" si u asta.....
eu mizez pe un gol inscris in giulesti, scorul exact nu ma risc sa-l dau, insa eu cred k daca Petrolul nu va da gol in giulesti, nici Rapidu nu o va face.......nu sunt visator sau foarte optimist insa asa vad eu meciul asta........vb noi dupa...sa vedem ce-o iesi :)

Lup_Galben
21st March 2006, 08:23
oricum "vechea si adevarata voastra rivala" va fi sustinuta in giulesti de cca. 1500, chiar 2000 de suporteri ! Asta spune multe....fie si pentru o echipa care acum e nevoita sa se bata in mocirla din B.......

Emilio
21st March 2006, 12:01
Eu recunosc, nu am vazut niciun meci al Petrolului anul asta ci doar fazele golurilor prin care s-a calificat in cupa Romaniei.

Insa Petrolul este totusi o echipa de B, sa nu uitam asta, iar in sistemul tur-retur are mai putine sanse sa furnizeze surpriza.

Si chiar daca da gol pe Giulesti asta nu inseamna ca nu poate lua 3... Om fi noi obositi si om fi jucand noi cu rezervele dar cu Petrolul chiar nu mi-e teama ca nu ne calificam. Respectam Petrolul dar realist vorbind, Rapid are de departe sansa 1.

Lup_Galben
21st March 2006, 12:32
nimeni nu a contestat faptul k Rapidul pleaca cu prima sansa insa cu aceleasi sperante au plecat si Bistrita, Dinamo, Poli........
P.S. oricum imi place cum gandesti si pari totusi cat se poate de realist.......bv

Darius
21st March 2006, 15:49
Cred ca Rapid se va califica...

krydo
21st March 2006, 15:52
Da mai o fi plecat Bistrita (care e o super echipa :rolleyes: ), Dinamo si Poli cu prima sansa dar ele au jucat doar 90 de minute. Au avut noroc in opinia mea Petrolul, dar cu Rapid va fi mult mai greu pt ca va fi o dubla mansa si sunt sanse mici ca Petrolul sa reziste 180 de minute cu Rapid si sa reuseasca sa dea mai multe goluri in minutele astea decat echipa de sub Podul Grant. Dupa parerea mea Rapid va trece 100%! HAI RAPID!:ok:

Lup_Galben
21st March 2006, 23:21
mai vedem noi timisorene.......optimistule.....:)

dragosh_vl
22nd March 2006, 09:27
Rapid

orixontel
22nd March 2006, 09:38
Se califica Rapid si va castiga si cupa si sa speram ca si Cupa Uefa !

Emilio
22nd March 2006, 11:23
Sa vina cupele
Sa vina cupele
Sa vina cupele-n Giulesti!!!

Azi e zi de sarbatoare
Joaca o echipa mare:
E Rapidul din Giulesti!

dede
22nd March 2006, 14:18
eu zic ca rapid se va califica...singura lor sansa ca la anul sa se califice in cupele europene este cupa ro si de aceea pt ei au o importanta mai mare aceste meciuri decat cele din campionat

enachecosmin
22nd March 2006, 14:46
Rapid-Petrolul 0-3.Poate sunt cel mai optimist suporter dar e echipa mea de suflet si am destule motive sa krd k poate face un meci mare.
1-a eliminat pe dinamo si poli timisoara /hello
2-nici atunci nu prea bateau pe nimeni prin divizia B:D
3-Rapid e obosita.dupa ce k joaca in Cupa UEFA,i-a mai alergat si Argesul...



...parerea mea...hac...va distrugem:evil: :evil: :evil: :evil:

stefy_deva
22nd March 2006, 14:54
Rapid-Petrolul 0-3.Poate sunt cel mai optimist suporter dar e echipa mea de suflet si am destule motive sa krd k poate face un meci mare.
1-a eliminat pe dinamo si poli timisoara /hello
2-nici atunci nu prea bateau pe nimeni prin divizia B:D
3-Rapid e obosita.dupa ce k joaca in Cupa UEFA,i-a mai alergat si Argesul...



...parerea mea...hac...va distrugem:evil: :evil: :evil: :evil:

u c visezi noaptea spui ziua?????????:ciocan:
cum poti sa spui k petrolul va invinge cu 3-0?????:headbang:
Rapidul nu are cum sa piarda!u ai dreptul sa speri dar fi realist prea multe s-au intamplat si Razvan Lucescu nu risca sa fie eliminat si din cupa!!
vedem noi dupa meci!!!!!
Rapid - Pertorul 2-0 un scor mai echitabil!!!

HAI RAPID!!!!!!!!!11

enachecosmin
22nd March 2006, 15:04
Hai sa fim realisti....s-au mai intamplat surprize d-astea...si in plus dk prinde o zi buna Petrolul face un meci mare...v-am mai luat o data cupa...mai bine vorbim dupa meci...vedem care a sperat in zadar...k?

walt.mann
22nd March 2006, 15:08
Rapidul va castiga...Cupa a devenit obiectivul principal la intern.

stefy_deva
22nd March 2006, 15:17
Hai sa fim realisti....s-au mai intamplat surprize d-astea...si in plus dk prinde o zi buna Petrolul face un meci mare...v-am mai luat o data cupa...mai bine vorbim dupa meci...vedem care a sperat in zadar...k?
asa am zis si eu sa vb dupa meci!!!dar cred k dupa meci unu dintre noi (si acela o sa fi u:happy )nu sa mai intre p forum!!!
tocmai pt k ne-ati mai luat odata cupa nu o sa se mai intample si in plus acest meci este fffff important pt Rapid si nu cred k va pierde!!!
Moldovan si Buga vor fi cei doi marcatori si dk va fi mai mult d 2-0 atunci va marca si Nico!!
Cei mai buni sa kstige(RAPID:P )!!!!!

HAI RAPID!!!

enachecosmin
22nd March 2006, 15:30
Bine...yo am impresia k dupa meci o sa fii mai trist k acum...n-am nimic cu Rapid...sa-i bateti pe Steaua cu 5-0 din partea mea...dar oricum...nu mai vb decat dupa meci.../hello .
Cum ai spus si tu...cei mai buni sunt Rapid..dar in fotbal nu castiga intotdeauna cei mai buni...:drak:

KLMN
22nd March 2006, 15:31
Va fi un meci greu pentru ambele echipe. Chiar daca Rapid joaca in sferturile UEFA, iar Petrolul in Divizia B, nu pot spune ca Rapid este favorita, chiar si R.Lucescu stie lucrul acesta. Va castiga pana la urrma echipa care se va mobiliza mai bine, va avea si ceva noroc si nu in ultimul rand, depinde si de inspiratia antrenorilor. Cel mai bun sa castige, dar sa nu mire pe nimeni, daca la sfarsitul partidei se va consemna un scor egal.

sun
22nd March 2006, 15:35
Rapid - Petrolul 2-1 :ok:

cheackie
22nd March 2006, 19:17
RAPID - petrolul 7-0 :ok: :ok:
FORZA RAPID pt. meciul asta
Scoatetile fotbalul din cap la amarati astia . O umilinta ar fi cel mai bun lucru
/hello /hello FORZA ASTRA/hello /hello

Yellow&Blue
22nd March 2006, 20:13
Cine se va califica o sa aflam dupa mecil retur dar pina atunci urez succes Petrolului. Pacat ca nu pot viziona meciul

Darius
22nd March 2006, 20:20
Inca 10 minute...sper sa fie un meci frumos, sper sa merite sa raman acasa in seara asta...

Universal
22nd March 2006, 21:03
uhhh..min 28 0-0 sper sa bata rApid pana la final

KLMN
22nd March 2006, 21:12
Greu ptr Rapid.Odata ce au deschis scorul, au si fost egalati de gazari. Exact ce am spus cu cateva mesaje mai inainte: Petrolul este o echipa tare.

Rossi
22nd March 2006, 21:20
lol
1-1 la pauza ...nu-mi vine sa cred ...
surprins sunt si de jocul petrolistilor ... nu-mi vine sa cred ca in divizia B sunt doar pe locul 5 , pt ca joaca f frumos

stefy_deva
22nd March 2006, 21:22
in a doua repriza o sa ploua cu goluri din partea Rapidistilor pt k in prima repriza au avut prea multe ratari mai ales Moldo!va fi o victorie la cel putin 2 goluri diferenta!!!

HAI RAPID!!

BAK
22nd March 2006, 21:24
bate petrolul cu 2-1!
ar fi prea frumos o finala petrolul-farul

relansat
22nd March 2006, 21:26
O prima repriza frumoasa si o replica neateptat de buna din parte prahovenilor :ok:

alex-hcm
22nd March 2006, 21:41
Farul e aproape sigur in finala. Asteptam Petrolul. Ce finala ar fi! In primul rand va fi repect intre galerii si cel mai tare lucru, Bucurestiul va fi invadat de constanteni si ploiesteni.Noi constanntenii vom veni in nr. foarte mare ca si la finala de anul trecut, insa pt ca stadionul era mai mic nu am foat decat 7000. Insa pe Lia Manoliu va fi altceva. Asadar mult noroc PETROLULUI in meciul cu RAPID!

KLMN
22nd March 2006, 21:53
3-1 ptr Rapid. S-a terminat. Rapid e in finala ! Nu cred ca Petrolul va reusi un 2-0 pe "Ilie Oana". Felicit darzenia ploiestenilor ptr acest meci. Le doresc succes la promovare. Ii asteptam in Divizia A.

stefy_deva
22nd March 2006, 22:05
iata k c am spus s-a adeverit si Rapid bate cu o diferenta d 3 goluri(si s-ar putea sa mai vina)!!!!
Rapid ia cupa in acest an!!!!
HAI RAPID!!

pff
22nd March 2006, 22:09
lupilor v`ati cam dus ...

BAK
22nd March 2006, 22:10
mda, se pare ca m-am inselat in privintza petrolului..asta este!
oricum, rapid si-a dat seama ca trebuie sa ia cupa ca in campionat nu prea mai au sanse asa de mari nici la uefa asa ca au tras tare! daca trece de petrolul(si acum cu singurantza va trece) atunci rapid ia cupa

krydo
22nd March 2006, 22:18
E decisa calificarea...ce mai?
Petrolul a reusit sa iasa odata pe atac in repriza I si atunci a marcat. Bravo lor pt gol, dar totusi s-a dovedit ca valoarea Rapidului nu poate fi depasita de cea a unei echipe cu traditie in fotbalul romanesc, dar care acum este totusi in B si asta s-a vazut in repriza a II-a.
Hai Rapid...mai putin si luati Cupa!!!/OLE/

grande
22nd March 2006, 22:30
Felicitari Rapid !

am asistat la un meci de antrenament cu 4 goluri inscrise de cei 4 atacanti ai nostri ! Diferenta de valoare s-a vazut si a castigat cel mai bun !
Gazarii sant vai mama lor ,dar nu trebuie sa nu uitam faptul ca totusi este o echipa de divizia B ,in care le sta foarte bine !

100%rapidist
22nd March 2006, 22:47
A fost un meci frumos si Rapidul a meritat sa castige!!!Mi-o placut de cei de la Petrolul ca pana in minutul 52(cand au luat al doilea gol)au fost foarte insistenti!!!Viorel Moldovan are un viitor frumos la rapid daca continua sa joace la forma pe care a aratat-o astazi!!!

Cristy
22nd March 2006, 23:02
RAPID - petrolul 7-0 :ok: :ok:
FORZA RAPID pt. meciul asta
Scoatetile fotbalul din cap la amarati astia . O umilinta ar fi cel mai bun lucru
/hello /hello FORZA ASTRA/hello /hello


daca nu ratam asa mult putea sa fie 7 1 , dar deh nu se poate fara ratari .

au avut 2 faze tot meciu 1 gol ,la retur bagam echipa a 2 a.

lupule dupa cum ziceam , nu aveti nici o sansa :happy

cea mai tare faza a fost cand a intrat geany gorga , pffff bosorogu ala :happy , il stiu de pe vremea cand juca la onesti :D


lupuleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee unde esti tu lupuleeeee :D?
te-ai ascuns in munti de rusine ?
nu trebuie sa-ti fie rusine mah , ca ati luat bataie de la RAPID .

enachecosmin
22nd March 2006, 23:27
E un scor mincinos fata de ce s-a jucat..putin exagerat..dar s-a vazut diferenta de valoare...au tinut pasul cat s-a putut...si orice ati zice eu sunt mandru de Petrolul Ploiesti.A jucat mult mai deschis decat au facut-o multe echipe...si au reusit ce n-a reusit Hamburg,Herta si intreaga europa....sa inscrie in Giulesti...felicitari Rapid....si baietii mei...capul sus.Una peste alta a fost un meci fumos.Asta e fotbalul.D-aia e frumos.Dar putea fi frumos pt noi nu pt voi :pace:

Emilio
22nd March 2006, 23:27
Era clar ca meciul va fi tratat la modul cel mai serios de Rapid inca din formula de start.

Victorie pana la urma fara emotii in care s-a vazut diferenta de valoare.

Oricum felicitari Petrolului pentru performanta de a ajunge in semifinale si sa speram sa va vedem cat de repede in A.

Hai Rapid!

fia
22nd March 2006, 23:32
3-1 ptr Rapid. S-a terminat. Rapid e in finala ! Nu cred ca Petrolul va reusi un 2-0 pe "Ilie Oana". Felicit darzenia ploiestenilor ptr acest meci. Le doresc succes la promovare. Ii asteptam in Divizia A.
La ce meci te-ai uitat?
A fost 4-1

Mihai
22nd March 2006, 23:39
E un scor mincinos fata de ce s-a jucat..putin exagerat..dar s-a vazut diferenta de valoare...au tinut pasul cat s-a putut...si orice ati zice eu sunt mandru de Petrolul Ploiesti.A jucat mult mai deschis decat au facut-o multe echipe...si au reusit ce n-a reusit Hamburg,Herta si intreaga europa....sa inscrie in Giulesti...felicitari Rapid....si baietii mei...capul sus.Una peste alta a fost un meci fumos.Asta e fotbalul.D-aia e frumos.Dar putea fi frumos pt noi nu pt voi :pace:

Si mie mi-a placut cum a jucat petrolul! Acum vad de ce i-a eliminat pe Dinamo si pe Poli, au un lot bun si au jucat superb azi! De baietii mei nu am ce sa zic, au fost fenomenali;)/hello

KLMN
22nd March 2006, 23:44
La ce meci te-ai uitat?
A fost 4-1
Fii un pic mai atent inainte de a replica. Mesajul meu a fost scris la scorul de 3-1, inaintea golului 4 al rapidistilor. Nu da cu bata in balta, pana nu esti sigur de ceea ce vezi.

grande
22nd March 2006, 23:46
Lupuleeeee .....unde esti ? te alearga hinghierii prin padure ?:happy

scor final 4-1 ,scrie undeva ca sa nu uiti :headbang:

@ klm

pentru tine ce inseamana ,,s-a terminat ,,?

Sunchase
22nd March 2006, 23:52
Merita felicitat petrolul pentru ca a jucat ofensiv si nu s-a baricadat in aparare insa dupa pauza baietii nostri s-au concentrat mai bine si ei probabil au si picat fizic. Putea fi o diferenta si mai mare ;)
Sunt fericit pentru golul Pancu si pentru intrarea lui Grigore care a limpezit jocul ! Sper sa i se acorde cat mai multe sanse in continuare !

Paul
22nd March 2006, 23:56
Si mie mi-a placut cum a jucat petrolul! Acum vad de ce i-a eliminat pe Dinamo si pe Poli, au un lot bun si au jucat superb azi! De baietii mei nu am ce sa zic, au fost fenomenali;)/hello

V-a tremurat scafarlia la 1-1 :evil: , dar ati avut baftoasa cu golurile alea consecutive. Ma rog un pic de ajutor de la arbitrii (5 % la golul lu Moldovan) cu o mica ciupeala de offside , da comentatorii au omis sa spuna chestia aia

Mihai
22nd March 2006, 23:57
Da ne-a tremurat recunosc:) Da noi am dat 4 goluri! GOLURI!!!! voi mai stiti ce-s alea goluri in Romania?:happy

grande
23rd March 2006, 00:00
Cine a scos-o pe Steaua din Cupa Romaniei ?

raspuns : RAPID II :happy :happy

Emilio
23rd March 2006, 00:07
Eu chiar nu inteleg ce cauta stelistii pe threadul asta. Ar trebui sa mai scrie si azi pe cel cu Rapid II sa-si dea palme.

Oricum, Steaua nu prinde Europa in 2006/2007. Poate prin intertoto da' aia e competitie lunga si vine prea devreme de s-ar putea sa termine Steaua ca si Clujul anu' asta pe la mijlocul clasamentului.

On topic: Rachita se plangea de un offside la golul 3 al nostru. Am revazut faza de 5 ori si e gol perfect regulamentar.

Paul
23rd March 2006, 00:09
On topic: Rachita se plangea de un offside la golul 3 al nostru. Am revazut faza de 5 ori si e gol perfect regulamentar.
Te`ai uitat la Animal Planet.
Offside clar :D

Darius
23rd March 2006, 00:09
Meci frumos, 5 goluri...a marcat si Moldovan...felicitari Rapid!

Emilio
23rd March 2006, 00:20
Intr-adevar, un meci f frumos, pacat ca Petrolul este in B. Nu merita.

Benny
23rd March 2006, 08:52
S-a dovedit inca o data, ca treaba cu echipa obosita nu tine. Petrolul a batut echipele "odihnite", dar nu pe Rapid.

Felicitari Rapid pt. meci si Petrolul pt. parcursul de pana acum (avand in vedere ca totusi mai exista un meci retur).

rasheedkpenny
23rd March 2006, 10:13
off-topic: Paulica, poate ai treapa pe alte thread-uri! Echipa ta favorita, Dinamo :drak: nu mai e in Cupa! Oops, sau tineai cu Steaua?

on topic: Petrolul a jucat deschis, de aceea am avut asa de multe ocazii! :) Merita felicitati! SIncer nu ma asteptam sa joace asa de bine, mai ales ca nu sunt favoriti la promovare.

Mihai, jucatorul cu nr. 11 de la Petrolul este Cristian Ionescu (2 centrari de gol in meciul cu Dinamo :) ), cel care a jucat sezonul trecut la noi - imprumutat fiind de la Sheriff Tiraspol. Acum vad ca a ajuns prin B.

stefanm14
23rd March 2006, 10:42
Meci frumos, felicitari Petrolului care a jucat deschis si a contribuit si ea la meciul frumos. Felicitari si Rapidului si sper sa ia Cupa pt o noua reprezentare buna in Europa.

Lup_Galben
23rd March 2006, 11:08
Lupuleeeee .....unde esti ? te alearga hinghierii prin padure ?:happy

scor final 4-1 ,scrie undeva ca sa nu uiti :headbang:


bineinteles k am fost la meci, nu k altii in fata televizorului.......
in ceea ce priveste meciul de aseara, intr-adevar rapidul a meritat victoria. pana in min. 67 cand a fost marcat golul de 2-1, rapidul chiar nu m-a surprins cu nimic prin jocul prestat, la fel si suporterii rapidului care pana la 2-1 au fost practic inexistenti, cei cca. 1500 de suporteri galben-albastrii i-au redus la tacere in nenumarate randuri pe fanii giulesteni, mai ales pe cei de la tribuna a 2 a care se uitau mai mult in peluza petrolista decat la unele faze ale meciului.......
partea proasta a fost k in numai 6min s-au luat 3 goluri si astfel se vede k noua echipa a Petrolului nu e inca bine sudata pentru a putea da o replica la fel de buna k pana la primirea celui de-al doilea gol. Dar iata declaratia portarului giulestean dupa meciul de aseara (Coman: "Petrolul, echipă de Divizia A"), asta spune multe........
asta e, acuma a trecut si meciul asta, sper k si in campionat sa trateze meciurile cel putin cum l-au tratat in prima repr......

Kroenan
23rd March 2006, 12:38
Galeria Petrolului a fost multe momente peste corsicanii, aborigenii, sau babilonenii de la Rapid.

Totusi, fara suparare, Petrolul nu putea emite pretentii tinand cont ca ei joaca in B cu alde` Urziceni, Craiova etc., si din cate am inteles au si pierdut jucatori in iarna.
Spre lauda lor, ploiestenii au jucat fotbal, nu ca alte echipe (gen National), dar au platit pretul...

Despre Rapid, nimic special... I-a cuprins o euforie de nedescris si se vad deja castigatorii cupei. E foarte bine sa se considere asa.
Ceva imi spune ca au tras concluzii pripite :D

P.S Comentatorii ProTV, au fost (ca de obicei) jalnici. Iata doar o mostra de prostie tipic protev-ista:
Petrolistii au fost speriati putin de ``Constelatia de vedete`` de la Rapid... Aici chiar am ras cu lacrimi :D

dede
23rd March 2006, 13:35
se cam stie finalista...nu cred ca petrolul va putea sa castige in retur cu o diferenta de 3 goluri

ULTRAPASSION
23rd March 2006, 15:55
A durut ... a durut rau ... dar de aceea exista si dealuri si vai in viata ...
Nu tre` sa fiu PETROLIST atunci cand bate pe dinamo sau cand bate pe poli ...tre` si atunci cand o ia de la Rapid ... In meciul retur ma astept sa castige ... Sper la acel 3-0 dar nu imi pun bazele in el ... Asta e ...
Au facut PETROLISTII o repriza ce n-au facut paok hertha feyenoord samd ...
Cat despre LUPII GALBENI ... avem un + in fata rapidistilor
cat despre unione oh samd ... citez " la meci cu sepci si hanorace , noaptea in discoteca cu ciocate"
Ceea ce trebuie sa intelegi voi ...este ca acel "fara numar" afisat de 10 ori in peluza noastra a fost bagat sa ironizam un pic rapidisti ... avand in vedere ca la petrecerea din iarna nu au ascultat nirvana unplugged in NY ... ci sorinel pustiuuuu si dorel de la poponesti ...
Libertate peluzelor !

starsteel
23rd March 2006, 20:55
Zota un personaj de rahat comenteaza foarte senin motivul scuiparii lui Rachita:
"A luat Cupa Romaniei Rapidului in finala din 19XX"
Ceea ce se face bancii de rezerve adverse este 100% TIGANEALA acolo au fost scuipati inclusiv antrenori straini in cupele europene.

Universal
23rd March 2006, 20:57
Felicitari Rapid,ai meritat victoria :ok

apparte
23rd March 2006, 21:27
Zota un personaj de rahat comenteaza foarte senin motivul scuiparii lui Rachita:
"A luat Cupa Romaniei Rapidului in finala din 19XX"
Ceea ce se face bancii de rezerve adverse este 100% TIGANEALA acolo au fost scuipati inclusiv antrenori straini in cupele europene.
100% dreptate!

KLMN
23rd March 2006, 21:36
Uni asa zisi "suporteri" ai Rapidului, in speta cei de deasupra bancii de rezerva a oaspetilor de pe stadionul Giulesti nu merita sa aiba parte de o echipa ca ceea a Rapidului. De nenumarate ori, acestia au stricat imaginea clubului si a celorlati suporteri prin scuiparea adversarilor, obicei ce inseamna 100 % tiganime. Exista acest obicei de foarte multi ani, am fost prima data in Giulesti prin '92 si am observat de atunci, acest gest urat. Si atunci ne miram de ce suporterii rapidisti sunt facuti tigani.

Emilio
23rd March 2006, 21:58
Trebuie sa recunosc ca nu este frumos ce fac respectivii suporteri de deasupra bancii de rezerve a oaspetilor.

Sunt mai multe solutii pentru a avita astfel de gesturi. De ex. cu Boloni s-a gasit o solutie si a primit aplauze cand a jucat Rennes pe Giulesti. Intrebati-l: nicio injuratura, nicio referire la faptul ca e ungur sau ca a jucat la Steaua, niciun scuipat. Atat: numai aplauze.

La ce declaratii au facut oficialii Stelei pana acum, cu siguranta ca banca de rezerve va trebui sa stea cu umbrela la meci chiar daca va fi cer senin.

Imi cer scuze pentru Rachita si jucatorii Petrolului. Ei merita aceleasi aplauze pe care le-a primit Petrolul de la galeria Rapidului in 1995 cand au casitgat finala. A fost cel mai emotionant moment pe care l-am trait in mijlocul galeriei rapidiste la un meci de fotbal. Dupa 30 de secunde de liniste totala dupa golul decisiv al Petrolului, toti rapidistii (care erau la tribuna a 2-a) au inceput sa aplaude castigatoarea de atunci a Cupei Romaniei.

Lup_Galben
23rd March 2006, 22:35
jalnic comentariul celor de la pro tv, bine cel putin k nu transmit meciuri din campionat, in UCL se descurca bine....
din pacate a fost ofsaid la golul 3 si nimeni nu sa obosit prin presa sa spuna asta....de ce ma mai mir, daca vreo echipa din provincie castiga asa cum a facut-o rapidu aseara probabil k se sesizau cu totii........da' ce mai conteaza, "raul" e facut......prea mare diferenta de scor dupa cum sa jucat.....
faptul k respectivii spectatori de la trib. I l-au scuipat pe Rachita si pe toti oaspetii care vin i giulesti din cate am auzit denota faptul k imaginea clubului rapidist va ramane intotdeauna aceeasi in mintea microbistului........

Rossi
23rd March 2006, 23:01
greseli de arbitraj se intampla in orice campionat ...

nu va mai legati de golul 7 care poate a fost din offside ...

nu aveti valoare de o finala a Cupei :rosu:

Lup_Galben
23rd March 2006, 23:08
taci si posteaza in alta parte k din cate stiu dinamo e out de multicel ......visatorule:ciocan:

Sunchase
24th March 2006, 00:05
lupule lasa-ne cu aberatiile tale cu vise de offside si finala de cupa.mai bine ai recunoaste ca a fost asa cum am zis , o formalitate.

mare suporter esti ca nici nu ai fost la meci.

Lup_Galben
24th March 2006, 09:00
lupule lasa-ne cu aberatiile tale cu vise de offside si finala de cupa.mai bine ai recunoaste ca a fost asa cum am zis , o formalitate.

mare suporter esti ca nici nu ai fost la meci.

:) daca spui k nu am fost prezent la meci fiindca am spus k a fost ofsaid, crede-ma ca am mai vzt de doua ori meciul fiindca l-am pus pe tata sa il inregistreze si chiar m-am uitat la faza aia de la golul 3 de mai multe ori si daca te uiti si u cu atentie o sa iti dai seama k e la limita, dar e totusi ofsaid.
Eu n-am spus k nu merita victoria rapidu, doar k mi se pare diferenta prea mare de scor.
P.S. strigarea aia care a produs rasete in randul suporterilor nostri ("In padurea cu alune aveau casa trei stelisti.......vine LUPUL si le spune..s.a.m.d.") e furata de la noi ;) tocmai de aceea dupa ce ati cantat, nu am facut de cat sa va ironizam strigand "papagalii"........

Rossi
24th March 2006, 12:29
"Rachita contesta doua goluri si schimbul de arbitri

Dupa ce a pierdut prima mansa a semifinalei cu 1-4, Petrolul acuza Rapidul de jocuri necurate! Arbitrul Octavian Sovre, care fusese delegat initial ca asistent la prima mansa a semifinalei, a fost inlocuit cu doar cateva ore inainte de meci cu Sebastian Gheorghe. Tusierul este fiul lui Gheorghe 'Suceava', membru in CCA, si este considerat vinovat de catre ploiesteni pentru ultimele doua reusite ale Rapidului, suspecte de ofsaid. "



Nu e prima data si nici ultima cand arbitri gresesc .

Sa mergi pana acolo incat sa acuzi Rapidul de ceva necurat, este o prostie . E total lipsa de fair play .

Daca chiar au gresit arbitrii ...oricum nu se vor lua masuri impotriva lor ... ca Petrolu nu e Steaua ...

Nu o sa se faca prea mare tam-tam , pt ca Petrolu nu are ziaristi cumparati , asa cum are Steaua ...

Daca va imaginati ca tusierul care a gresit la 2ua goluri o sa fie trimis la divizia C si suspendat 7 etape ( vezi cazul Steaua )...va inselati amarnic !!!!

Sunchase
24th March 2006, 12:41
In curand o sa spuna ca 3 goluri au fost din offside :D

rasheedkpenny
24th March 2006, 13:44
:) P.S. strigarea aia care a produs rasete in randul suporterilor nostri ("In padurea cu alune aveau casa trei stelisti.......vine LUPUL si le spune..s.a.m.d.") e furata de la noi ;) tocmai de aceea dupa ce ati cantat, nu am facut de cat sa va ironizam strigand "papagalii"........

off-topic: Nu stiu cine si ce a preluat/copiat... ce stiu sigur e ca se poate face o alta varianta:

"Pe pasunea cu oite aveau stana trei ciobani..."

On-topic: Rapid a fost peste Petrolul pe toata durata meciului, din pacate doar in repriza a doua s-a materializat dominatia... asa ca nu mai e nimic de comentat. Despre rezultat meritat sau nu, asta e fotbalul... desi sincer mie mi se pare ca Rapid putea marca si mai mult, 2-1 sau 3-1 putea sa fie scorul la pauza. Sau ca sa fiu corect pana la capat, 3-2... ca Petrolul a avut 2 ocazii mari de gol, prima ratata si a doua fructificata!

Romeo
25th March 2006, 12:16
Cu un portar care scapa de doua ori mingea trasa in el, nu putem avea pretentii de finala, dar oricum nu ni s-ar fi permis sa luam cupa. Suntem, totusi, ultima echipa a provinciei care a luat cupa si de atunci am mai fost de doua ori in semifinale. Eu zic ca a fost un meci frumos, cel mai frumos pe care l-am vazut d ela acele Manchester-Real Madrid de acum cativa ani.

matei_viola
29th March 2006, 13:12
Rapidul a luat o obtiune serioasa pentru castigarea trofeului,si nu vad cinei mai sta in fata dintre cele ramase in cursa.

RazyGiulestean
5th April 2006, 22:12
Frumoasa aceasta cupa. steaua umilita de a doua echipa a noastra, dinamo, carcateristic, joc fals, insa din fericire a dat de niste jucatori motivati - petrolul, carora noi le-am dat o corectie. :rolleyes: Finala => Trofeu:evil:

FORZA RAPID !

Edgar
10th April 2006, 14:05
Cand se joaca returul? Vad ca pe 19 se recupereaza Rapid - Otelul.

miril
10th April 2006, 15:07
Pe 26 aprilie va fi returul pentru ambele meciuri.

Edgar
10th April 2006, 15:24
Multumesc.

Universal
10th April 2006, 20:50
E clar acum va fi un egal frumos si apoi..finala cu Farul sau National, Rapodul ia cupa si intra in Uefa, anul viitor vom vedea alta echipa...

Andy1987
13th April 2006, 13:11
Rapidul se califica, fara probleme...deja din tur si-a asigurat calificarea...in retur e doar un antrenament.

Universal
13th April 2006, 19:24
Toca,mi,trebuie sa se pregateasca pentru campionat au inca o sansa nu au puncte multe in mins si pot interveni cu inca o victorie in lupta pt titlu.

Cristy
20th April 2006, 17:22
da unde sunt lupii ? :drak:

ei care inainte de meciu tur isi faceau curaj spunand ca vor castiga in Giulesti :happy

miril
20th April 2006, 17:26
Las ca nu au facut o figura rea, echipa, bineinteles.

Lup_Galben
20th April 2006, 21:59
da unde sunt lupii ? :drak:

:

pai la scoru din tur cat de optimist sa fi k mai poti intoarce rezultatul.....
pacat k diferenta de scor a fost prea mare pentru ceea ce s-a jucat insa a avut grija si arbitru sa inchida ochii la faza de 2-1, asta e......
oricum nu te mai agita atat ba cristiane oricum daca ati fi eliminat in cupa echipe k cele pe care le-am eliminat noi era alta treaba, dar cu poli iasi,cetatea suceava si mai stiu eu cine......numai echipe cu "traditie si palmares"......acum poate k asa a vrut soarta........si inaintea meciului tur imi doream mai mult promovarea decat o eventuala castigare de cupa si se pare k asa a vrutsi Dumnezeu......

Cristy
20th April 2006, 22:52
din pacate la ce "valoare" aveti o sa ratati ambele obiective, cel putin cupa era compromisa ;)

Gigel Sportul
20th April 2006, 23:04
Lupule, sunt de acord cu tine, din pacate pentru Ploiesti (oras de care sunt legat un pic sentimental; in acest moment 3-4 zile pe saptamana le petrec intre rafinarii), dupa ce s-a intamplat in tur, nu cred ca Petrolul mai are vreo sansa de a accede in finala. Am urmarit meciul tur la o carciuma din Ploiesti, am sarit in sus odata cu ploiestenii la 1-1, mi-as fi dorit sa faca Petrolul un rezultat bun, dar nu se putea. Ramane sansa locului doi in liga si a castigarii unui baraj, desi intr-un baraj dintre Petrolul si aliatii de la echipa mare a Clujului ("U"), mi-ar fi greu sa aleg... dar in acest moment as prefera Petrolul. Haideti inapoi in A!

Si, sa nu uit: m-a enervat strategia lui Rachita: la 1-1 s-a retras, daca ataca, scotea sigur un rezultat mult mai bin. Sunt convins ca in retur, pe Ilie Oana, atosfera va fi superba, cred ca voi fi pe stadion.

Cra10veanu
21st April 2006, 04:26
.numai echipe cu "traditie si palmares"......acum poate k asa a vrut soarta........si inaintea meciului tur imi doream mai mult promovarea decat o eventuala castigare de cupa si se pare k asa a vrutsi Dumnezeu......
aveti voi mare palmares :happy :happy paki
se califica rapidu

Lup_Galben
21st April 2006, 09:39
aveti voi mare palmares :happy :happy paki
se califica rapidu

putea sa nu posteze si un oltean libidinos......
du-te posteaza in alta parte k theadul asta nu va e dedicat ;)......
apropo, aprinde nocturna,stinge nocturna, 3-0, ufff :happy

Lup_Galben
21st April 2006, 09:43
Lupule, sunt de acord cu tine, din pacate pentru Ploiesti (oras de care sunt legat un pic sentimental; in acest moment 3-4 zile pe saptamana le petrec intre rafinarii), dupa ce s-a intamplat in tur, nu cred ca Petrolul mai are vreo sansa de a accede in finala. Am urmarit meciul tur la o carciuma din Ploiesti, am sarit in sus odata cu ploiestenii la 1-1, mi-as fi dorit sa faca Petrolul un rezultat bun, dar nu se putea. Ramane sansa locului doi in liga si a castigarii unui baraj, desi intr-un baraj dintre Petrolul si aliatii de la echipa mare a Clujului ("U"), mi-ar fi greu sa aleg... dar in acest moment as prefera Petrolul. Haideti inapoi in A!

Si, sa nu uit: m-a enervat strategia lui Rachita: la 1-1 s-a retras, daca ataca, scotea sigur un rezultat mult mai bin. Sunt convins ca in retur, pe Ilie Oana, atosfera va fi superba, cred ca voi fi pe stadion.

ma bucur k esti realist si k privesti astfel lucrurile......cat despre meciul retur din cupa, vino , nici o problema......atat timp cat simpatizezi in galben-albastru......

CHITU
22nd April 2006, 03:44
din pacate la ce "valoare" aveti o sa ratati ambele obiective, cel putin cupa era compromisa ;)

da ai dreptate nu avem valuare nici pt promovare nici pt cupa...dar ar trebui sa fi realist si sa recunosti ca la 1-1 iti tremura chiloti pe tine...am multi prieteni care sunt in galerie la rapid si cel putin ei au recunoscut ,ca am jucat frumos daca nu vrei sa spui bine pt o echipa de div B....si nu ti-o spun cu rautate ci cu prietenie...

miril
22nd April 2006, 09:27
Da, CHITU, ati jucat si pierdut frumos!

Sunchase
22nd April 2006, 10:56
O calificare in finala chiar inainte de meciul cu steaua pica cum nu se putea mai bine.

maciu
25th April 2006, 14:24
O calificare in finala chiar inainte de meciul cu steaua pica cum nu se putea mai bine.
bine zici...vor dori mai mult ca oricand sa se razbune pe stelisti :drak:

Cristy
25th April 2006, 17:47
asta e cand joci cu o echipa din b nici meciul nu mai e televizat.
aiurea :headbang:

Lup_Galben
25th April 2006, 23:25
asta e cand joci cu o echipa din b nici meciul nu mai e televizat.
aiurea :headbang:

ciudat cum de nu e transmisa o semifinala de Cupa !
precis daca ar fi jucat steaua cu orice alta echipa de B si ar fi fost in tur si 5-0 tot ar fi fost transmis meciul.......pacat.
oricum indiferent de rezultatul de maine, rapidistii care vor face deplasarea la ploiesti vor admira show-ul suporterilor petrolisti.....

Sunchase
26th April 2006, 00:45
Nici nu o sa va auzim :P

Lup_Galben
26th April 2006, 10:15
Nici nu o sa va auzim :P

:D
abea astept show-ul tribunelor si abea astept sa revin cu poze dupa meci sa vada toata lumea ce inseamna PETROLUL PLOIESTI !
mare parte vor veni cu trenu......mare grija ;) .....mai ale pentru "aventurieri" :yeah:

stefy_deva
26th April 2006, 14:46
aici nu are rost sa se mai discute despre cine se va klifik pt k acest lucru a fost stabilit din tur!Rapid nu va pierde cu 3-0!

hai Rapid

cine binevoieste sa ma imi dea un prv si sa zik p ce post e meciul!pls

Emilio
26th April 2006, 14:51
nu se televizeaza

stefy_deva
26th April 2006, 15:14
cum adik nu se televizeaza?????makr la ce ora ii?ma uit p ols

starsteel
26th April 2006, 15:17
cine se uita la asemenea meci? 16.00 cred

rax032003
26th April 2006, 15:18
la radio or da meciul?

Romeo
26th April 2006, 15:23
da ai dreptate nu avem valuare nici pt promovare nici pt cupa...dar ar trebui sa fi realist si sa recunosti ca la 1-1 iti tremura chiloti pe tine...

Nu trebuie sa fim foarte suparati pentru semifinala pierduta cu Rapid, oricum in repriza a doua nu am rezistat presiunii rapidiste si nici nu prea credeam intr-o minune. Rau este ca pierdem aiurea puncte, in divizia B, chiar acasa cu Inter Gaz si alea poate ar fi fost utile pentru ocuparea locului 2. Acum 4 ani am avut o serie de 7 victorii cu 1-0, cu care am ajuns pe locul 1, dar numai presedintele echipei stie cum s-au obtinut acele rezultate, asa ca acum chiar daca terminam pe 2 si castigam barajul, ne atingem scopul dar nu vom merita locul!

best_lazialul
26th April 2006, 15:31
incredibil cati au votat ca se califica petrolul...oameni buni,fiti realisti,coborati cu picioarele pe pamant..

best_lazialul
26th April 2006, 15:32
cred ca nu e nici la radio..poate doar cateva interventii la totalsport.

6_RADOI
26th April 2006, 16:06
Forza Steaua nu ma intereseaza deloc rapidu yo vreau sa joace faru-Rapid in care sa bata Faru ptr rapid mai e si la anu o sansa

grotesque
26th April 2006, 16:08
Ale ale ale Rapidu!

Emilio
26th April 2006, 16:09
Rapid a inceput cu Vasilache. Pentru prima data anu asta.

dede
26th April 2006, 16:16
petrolu' nu are cum sa se califice
asa ca, prima finalista a cupei este rapid

enachecosmin
26th April 2006, 16:30
asta e...a dat rapidul gol...s-a terminat...dar e bine k am ajuns si pana aici...nu suntem o echipa oarecare...Forza Lupii.../hello /hello /hello /hello /hello

alejandro
26th April 2006, 16:44
opa 2-1?????:o:

grotesque
26th April 2006, 16:49
minca...of...mama ei de minge...

Rocko
26th April 2006, 16:51
Hai Petrolul !!!!!!

crs13
26th April 2006, 16:54
pt stelistul asta de scrie la noi pe forum.dute frate la braila cu oile si mai lasene pe noi cu echipa nostra.pe voi vau batut rapidul 2 asa ca ciocu mic...

Mihai
26th April 2006, 16:56
crs13 lasa-l ma :D asa isi iau astia de div B apararea unu altuia:D

Rechinul Ucigas
26th April 2006, 16:57
parca vad ca mai da petrolul 2 goluri :D dar le-o face rapid cu inca un gol in ultimele minute :)

Mihai
26th April 2006, 17:00
Domnule rechin:P cu cine vreti in finala cu noi sau Petrolul:D?

Unul dintre masorii Rapidului a strigat la antrenorul de portari sa-l pregateasca pe Danut Coman pentru a intra in repriza a doua. Minca a gresit la ambele goluri./hello
Minca multumim ai jucat perfect la meciul cu Dinamo:ok:

maciu
26th April 2006, 17:00
pe ce program se transmite???

Rechinul Ucigas
26th April 2006, 17:03
cu dvs domnule mihai ( si eu tot Mihai sunt :) )

alejandro
26th April 2006, 17:03
crs13,cu cine vorbesti?de cand e forumul vostru?eu stiam ca e stelist:happy

Mihai
26th April 2006, 17:04
Mdea:p in caz ca o sa castigati finala (sper sa nu) ar fi mai frumos s-o bateti pe rapid decat pe petrolul:D

Nu se transmite pe nici un canal, doar la radio sau live pe net:D adik OLS:P

GOOOOL Rapid:D M. Constantin:D

maciu
26th April 2006, 17:07
imi zice si mie cineva cine trasmite meciul???

crs13
26th April 2006, 17:08
auzi constanteanule si tu!!!o sa va batem in finala de voi rechini nos sa mai stiti sa inotati...va facem sushi pe toti...

Emilio
26th April 2006, 17:09
2-2

crs13
26th April 2006, 17:09
dute aici.http://www.totalsport.ro/...gata ba sa facut 2-2

Rechinul Ucigas
26th April 2006, 17:10
hehe gol rapid ...gata petrolul pleaca aacasa :D
mie nu imi place sushi ....nu o sa ne lasam mancati :D

Mihai
26th April 2006, 17:10
maciu n-auzi ma:P Ca nu e pe nici un canal TV, doar la radio (sport total) sau live pe net

maciu
26th April 2006, 17:10
2-2
care program de televiziune transmite meciul??????????:headbang:

maciu
26th April 2006, 17:11
maciu n-auzi ma:P Ca nu e pe nici un canal TV, doar la radio (sport total) sau live pe net
ok :(:(...

Emilio
26th April 2006, 17:11
maciu: niste prieteni de la stadion mai trimit sms-uri in timp real.

In rest am inteles ca pe total sport dar e penibil Safta (mai are inca cosmaruri cu Rapidul), mai bine dai pe muzica po****ra.

alejandro
26th April 2006, 17:12
rechinule,aci e clar,hai in partea cealalta,sa vedem ce se face si acolo,ca se facu ora 17:00!!!

pe ce canal sa transmite meciul,ziceti si voi odata ca ma enervez:happy

Rechinul Ucigas
26th April 2006, 17:12
gol rapid :D

maciu
26th April 2006, 17:13
gool rapid...aruncati prosopul sau rapid va face varza :)))

Mihai
26th April 2006, 17:14
Pe total sport nu are rost cat e safta... saracu e penibil cand vine vorba de rapid... cu toate ca este mult mai bine decat acu 2,3 ani:)

3-2 pt Rapid:)))))

maciu
26th April 2006, 17:14
maciu: niste prieteni de la stadion mai trimit sms-uri in timp real.

In rest am inteles ca pe total sport dar e penibil Safta (mai are inca cosmaruri cu Rapidul), mai bine dai pe muzica po****ra.
"urmaresc" meciul pana la urma aici pe onlinesport.ro ;)