PDA

View Full Version : Rapperul preferat*



DTP-Ludacris
19th December 2005, 21:23
yo zic ca 2pac si apoi Ludacris......plm:drak: :ok:

Skywalker19
13th January 2006, 19:48
Eminem mi-a placut dintotdeauna, dinainte sa incep sa ascult si alt rap, dar apoi am dat-o un pic pe 2Pac. "It's Me Against The World Baby!!!!":yeah:

nancy_callahan
15th January 2006, 02:17
eu sunt fana eastside boyz mai nou si fatman scoop, ma rog, crooklyn clan dc preferi, mai vechi :D

DTP-Ludacris
20th January 2006, 17:30
http://images.amazon.com/images/P/B00009YNFP.03._SCLZZZZZZZ_.jpgel a fost si va fi cel mai mare rapper al tuturor timourilor !! R.I.P

Madrid4EVER
8th February 2006, 11:10
Shi mie imi plac EastSBoyz f. mult si sunt inebunit dupa vocea lui Lil Jon/

SixeR
9th February 2006, 19:23
Pe mine ma enerveaza Lil' Jon..nu ma refer la muzica, ma refer cum se imbraca, cum se comporta!:rolleyes:

k474laNu`
9th February 2006, 20:48
2pac ... el e sg rapper adevarat ... :yeah:

SixeR
11th February 2006, 17:23
Si restul ce sunt? Ai auzit RZA sau Chino XL? :rolleyes:

foreva_ya
12th February 2006, 08:00
fakeri.......

sun
12th February 2006, 11:07
Kanye West ;)

SixeR
12th February 2006, 12:49
fakeri.......
RZA e faker?!:ciocan:
Da, si Kanye e bun. Misto "Diamonds from Sierra Leone"

Madrid4EVER
13th February 2006, 10:06
De Redman nu va place?Mie mi se pare park prea nematur,dah e asha-nu stiu....comic.

SixeR
14th February 2006, 18:28
Prefer Method Man in locu' lui Redman.

nancy_callahan
14th February 2006, 20:33
oh, common... redman, method man, RZA?!?!? :lol:
ok, si hiphoaperii unde sunt?! ca surogati de astia am si eu in spatele blocului...

relansat
14th February 2006, 23:04
Eminem ... e super OK omu` ... mi`a placut si filmu` desi multi spun ca fu` slabutz :)

SixeR
18th February 2006, 10:00
oh, common... redman, method man, RZA?!?!? :lol:
ok, si hiphoaperii unde sunt?! ca surogati de astia am si eu in spatele blocului...
Daca astia nu sunt rapperi, da si mie exemple de rapperi. :rolleyes:

nancy_callahan
18th February 2006, 12:19
ia hai sa vedem:
casper
dj kool
dre
ice-t
rapper's delight
j.m.j. --> run dmc de fapt
easy-e
69 boyz
public domain
public announcement
tone loc

sa-mi spui daca mai vrei.

ieppy
18th February 2006, 12:20
subscriu in totalitate. :P

SixeR
20th February 2006, 22:46
Public Enemy? Ia sa asculti si DJ Qbert!
In rest, subscriu si eu.:)

Triphat
21st February 2006, 00:50
Immortal technique, louis logic, JMT, chino xl, cunninglyinguists etc........puneti mana pe astia si lasati eminem, DMX, kanye west si alti amatori. ;)

SixeR
21st February 2006, 20:52
Chino XL e printre cei mai respectati MC din SUA! Il recomand si eu!

DTP-Ludacris
23rd February 2006, 16:56
L O L !!!!!!!

Chino XL e printre cei mai ratati rapperi din SUA !!!!!!!!!!!:no: :mda:


Ludacris and 2pac RuLLz

SixeR
2nd March 2006, 01:26
Ma faci sa rad! Daca te-ar auzi 2pac, cred ca s-ar zvarcoli in mormant! :rolleyes:

DTP-Ludacris
4th March 2006, 02:44
Si restul ce sunt? Ai auzit RZA sau Chino XL? :rolleyes:

LOL .....Chino XL....ratatu ala....!!!!!!!!!!!!!!!!!! f##k him...!!!!!!!:rosu: :headbang:

Madrid4EVER
5th March 2006, 19:24
Mah dah tie inafara d 2pac si ludacris nu mai askulti nik`?

DTP-Ludacris
16th March 2006, 18:31
ba da mah :drak: dar mie lene sa stau sa scriu...:sleep:

One-Man Show
16th March 2006, 19:30
Kanye West ;)
dymonds are forever...shi el are o gama de pandative din aur masiv cu rubine shi diamante impreuna cu Jacob The Jeweler
:ok: ice cube,nas,the game,juvenile,nelly...

Triphat
16th March 2006, 20:42
LOL .....Chino XL....ratatu ala....!!!!!!!!!!!!!!!!!! f##k him...!!!!!!!:rosu: :headbang:

Cu nickul tau n-as vb... :rosu:

Sixer... Chino l-a omorat deja pe Tupac intr-un freestyle ODD la radio. :rolleyes:

realmadrid.com
16th March 2006, 23:10
Daca ai acel freestyle, il vreau si eu :D

SixeR
18th March 2006, 01:21
Sixer... Chino l-a omorat deja pe Tupac intr-un freestyle ODD la radio. :rolleyes:
Da, stiu! De cand am auzit asta, mi-am schimbat complet perceptia despre hip-hop.
Va recomand sa faceti rost de albumul "Birth of a prince" al lui RZA. Este absolut :o: !

Rebellz
29th March 2006, 21:06
imi plak aproape totzi rapperi.. dar cel mai mult imi plac ashtia:50c€nt,eminem,dmx,lloyd banks,the game,snoop dogg,dr dre,nate dogg shi 2PAC

Lucky_OLD_G's
9th May 2006, 18:04
Mey mai terminatzi-o cu chino al vostru......urmeaza sa-mi spuneti ca si canibus e mai tare ca eminem si am rezolvat-o.......e bun si chino xl si mobb deep si toti aia care nu s-au ridicat in mainstream.......da diferenta intre 2pac si restu rapper-ilor din mainstream e una foarte mare.........desi e rapperul cu cele mai multe albume vandute....asa era ultima oara .....e si unul din cei mai putin influentati de mainstream si de comercial ...si daca nu credetzi uitatzi-va mai atentati..........in ceea ce priveste hip-hop-ul au vostru 3 mari nume care l-au revolutionat....in ordine cronologica....run-dmc....wu-tang ...si 2pac al 3 lea...el reusind sa revolutzioneze hip-hop de unu singuru si intr-un interval de timp relativ scurt....ca el murise deja la 25 de ani..........
oricum fiecare cu gusturile sale........nu poate fi cineva condamndat daca asculta cam'ron sau chino xl si nu o arde pe g-unit sau jay-z...
inca un rapper super tare care nu prea a fost mediatizat este cuban link.....care facea parte din terror squad pe vremea raposatului big pun.........ascultati FLOWERS FOR THE DEADS......cuban link....
pace tuturor

Ess
17th May 2006, 19:29
multi rapperi si majoritatea stelisti...bleeeaaaahhhhh....both

Kooler
22nd June 2006, 13:44
Eminem E cel mai mare Rapper al tuturor timpurilor Mai e si 50 Cent si The Game care sunt foarte buni dar nu se compara cu Eminem

nubian
8th July 2006, 15:12
Pe mine ma enerveaza Lil' Jon..nu ma refer la muzica, ma refer cum se imbraca, cum se comporta!:rolleyes:

Stiai ca Lil' Jon vine dintr-o familie bogata si a facut o facultate? Felul cum vorbeste si se comporta e just plain acting.. dar totusi imi place, mai ales pt ca a po****rizat crunk-ul:ok:


Eminem E cel mai mare Rapper al tuturor timpurilor Mai e si 50 Cent si The Game care sunt foarte buni dar nu se compara cu Eminem

Eminem e echivalentul rap al lui Justin Timberlake.. si e la fel de gay..:jerk:

lolo_grupa_c
8th July 2006, 22:10
....dmx....

Vlad
9th July 2006, 00:48
Nr.1: tupac
si dupa-aia eminem, dmx ...

oricum Parazitii is cei mai tari

lolo_grupa_c
9th July 2006, 00:52
...parazitii cei mai tari....corect...

ana888
20th July 2006, 19:37
eminem,50 cent,parazitii,bitza,nas

daughter ss
28th July 2006, 14:24
eminem & 50 cent...

Gontel
31st July 2006, 14:22
2PAC ramane cel mai mare raper al tuturor timpurilor. El este adevaratul artist... :ok:
In rest, sunt buni si Eminem, Xzibit (imi place timbrul sau vocal), 50 Cent (o cam da in bara totusi cu videoclipurile lui cu femei, bani si masini), The Game (tare de tot), Method Man si Redman, Manau (francezi), Cam'Ron, Cypress Hill, DMX si sa nu-l uitam pe Dr Dre.
Ludacris asta nu prea imi place mai deloc. Doar "Act A Fool" e o melodie mai k lumea. :rolleyes:
Va recomand "(Say) My Name" - Xzibit, Eminem, Nate Dogg. :ok:

lolo_grupa_c
31st July 2006, 21:23
propun sa ne indreptam atentia asupra artistilor din romania chiar daca este of-topic...spre ex: PARAZITII,ZALE,CTC,...astept alte nume grele...

LUCKY_AMARU
17th August 2006, 19:59
Raparta.......super versuri ...

lolo_grupa_c
17th August 2006, 20:49
de unde pot sa fac rost de astia/??

r0bby
23rd September 2006, 11:39
nu uitati de inventatorii rapperului run-dmc,tupac,notorious B.I.G si dabea dupa aia eminem,dmx,50cent,dr.dre,snoop dog ,nate dog..

Lavinia
12th October 2006, 00:07
2pac,dmx,biggie,diddy,nas(mai nou...fatza d restu'),dr. dre,eminem,the game,etc.

YoYoyOi
12th October 2006, 00:10
De la noi va recomand trupa Anexa1. A avut, in ultimul timp, concerte in deschidere la Parazitii si, mai recent, o colaborare cu Da Hood.

LUCKY_AMARU
16th October 2006, 21:02
Ptr astia care nu cunosc si nu sunt la curent cu rapu francez....bagatzi-va pe iam, ntm , mc solaar, la brigade,rocca, antilop sa, diam, kool shen si shuri k'n --astya sunt unu de la ntm si unu din iam, sau de la nemti bushido si kool savas.........

Gontel
15th November 2006, 14:41
2Pac ramane cel mai mare artist. Ascultati si Naughty by Nature si Jedi Mind Tricks.

LUCKY_AMARU
15th November 2006, 15:28
Immortal technique,talib kweli, si o rapperitza care imi place mult de tot MsDynamite....

TenisFan
15th November 2006, 21:47
Apathy,Typical Cats,Akrobatik,Dilated Peoples,Hocus Pocus,The Last Emperor etc... ;)

r0bby
15th November 2006, 22:23
RUN DMC a fost o trupa foarte buna!Are niste melodii super!

fanatic88
1st December 2006, 16:40
wu tang

LUCKY_AMARU
1st December 2006, 21:31
In ultima vreme merg si pe mana lui biggie......CRISTOPHER WALLACE a.k.a. Notoriuos Big adik biggie....nush care a fost treaba cu beef-u dintre el si 2pac...a fost mai mult decat un beef cred..un eastcoast westcoast war....dar avea niste rime dementiale......e printre cei mai buni si el.....ar fi interesant sa dati un top 5 sau top 10 cei mai tari rapperi.......dupa mine ar fi cam asa:
locu 1 2pac 2. eminem 3. dre 4. biggie 5. snoop

YoYoyOi
1st December 2006, 21:43
eu cred ca Eminem a fost mult mai comercial decit ceilalti. Nu vad de ce l-ai pus pe 2, dar in fine, fiecare cu preferintele lui.

Beeful dintre cei doi a avut ca scop suprematia. Nu stiau care e mai destept si care e mai tare in craci, si pina la urma au incurcat-o. Cu toate ca, din cite se pare si tati Puff a avut ceva implicari in disparitia nefericita a lui Big.

r0bby
1st December 2006, 21:45
O sa incerc sa fac rost de acest top!
Si eu ascult 2pac si Notorious B.I.G si pot spune ca au niste melodii super....

LUCKY_AMARU
1st December 2006, 23:35
Eminem e adevarat e mai comercial...m-a impresionat placut ultima mel.....when i'm gone.......oricum e bun baiatu altfel dre nu l-ar fi ridicat :D

Lavinia
2nd December 2006, 11:10
la mom actual raperu meu fav e soprano...

fanatic88
2nd December 2006, 13:36
method man are cele mai bune beat-uri dar cei mai completi sunt pe departe wu tang-ul

LUCKY_AMARU
2nd December 2006, 22:37
fanatik........tu cu method mad......sunt sigur ca cel mai tare film tzi se pare ca e how high.........vii cu martalogii de astya si mi-i pui la cei mai tari rapperi......method man nu are cred nici 100.000 de albume vandute.......chiar daca nu conteaza cat vinzi( vezi 50 cent) tre sa ai ceva la palmares acolo si tu..method man ce p mea are?:)) desi imi place si mie

YoYoyOi
2nd December 2006, 22:45
Nu poti sa contesti valoare lui Method Man sau Red Man, sau a intregului grup Wu. Ei sint mai necomerciali de aceea nu prea au vindute multe albume. Nici luati separat, nici ca grup. Dar in lumea greilor fani hip-hop sint printre preferati:D
Si vezi ca esti in eroare cind acuzi. Aici e vorba de rapperul preferat, nu de cel mai bun;)

Cristian
2nd December 2006, 22:48
Nicolae Guta :ras-plans: :happy

Basescu :ras-plans:

Hard
2nd December 2006, 22:50
Chamillionaire , 2pac , Slim Shady

LUCKY_AMARU
5th December 2006, 21:13
corect yoyo............da sa zici ca e rapperu meu preferat nu sa zici ca e cel mai bun.......sau ca in opinia ta e cel mai bun......ascult si yo ghostface killa , raekwon redman odb si altii din wu tang...rza gza...au mel de calitate ...necomerciale ..vorba ta

YoYoyOi
5th December 2006, 21:23
Imi pare rau ca la concertul din feb de la Buc n-au venit si greii trupei. Am batut peste 500 de km pt titulari si m-am ales cu rezervele.

Kooler
6th December 2006, 17:12
Eminem - Akon - The Game - cele trei mari puteri, in voga la momentul actual

LUCKY_AMARU
6th December 2006, 17:35
Sa zici ca akon e rapper e aproape o blasfemie........omu e pe alt stil..chiar daca are feat-uri cu majoritatea rapperilor

Lavinia
6th December 2006, 21:36
akon e mai mult spre r'n'b decat rap

r0bby
6th December 2006, 22:22
Nu..aici gresesti Kooler...muzica lui Akon vrea sa sune ca un rap...cel putin asa suna ..insa cei care au ureche muzicala isi vor da seama ca sunt diferente...akon e pe stilul r'n'b!

Kooler
7th December 2006, 10:03
Ok, am inteles ideea, Akon nu canta rap, acum mi-am dat seama ca lipsesc cuvintele ritmate, dar seamana cu rap-ul prin mesajul din versurile la unele melodii (ghetto) si asta ma indus in eroare...

Gontel
16th December 2006, 17:59
Nu cantaretul care e la moda e cel mai bun.

r0bby
17th December 2006, 20:03
Pot spune ca Gontel are dreptate...multi ce nu sunt la moda..sunt super rapperi!

kerosene
17th December 2006, 20:23
Majoritatea cantaretilor...dar cei ce se incadreaza in genurile Gangsta rap,Chicano Rap,Conscious hip hop,Dirty South si mai putin Old school hip hop.http://smileys.sur-la-toile.com/repository/Musique/mini-rappeur-943.gif

Gontel
18th December 2006, 16:38
Exemplul cel mai elocvent e 50Cent. Tot globul il asculta si ii cumpara albumele, dar multi din cei care nu stiu engleza asculta doar linia melodica, fara sa stie despre ce sporovaieste 50 acolo. El canta numai despre bani, masini, femei, aceste teme fiind cele intalnite si in manelele noastre. Daca 50 ar canta in romaneste, pun pariu ca nu ati mai mai asculta nimic de-al lui (asta in cazul in care sunteti anti-manele :D). 50 a fost si el sarac, vai de capul lui, a avut o copilarie grea, a fost impuscat de mai multe ori, acum a dat de viata luxoasa si bineinteles ca nu mai poate sa cante despre atmosfera din ghetoul natal, alaturi de niggaz si alte alea pentru ca nu l-ar mai reprezenta deloc.

Multi raperi cand dau si ei de bine se prostesc si se "manelizeaza" intr-un fel, ca sa zic asa. De aceea, ganditi-va de mai multe ori inainte sa afirmati ca 50 Cent este cel mai bun in momentul de fata in materie de rap, fiindca nu este deloc asa.

Eu prefer rapul underground. Nu stiu, cel comercial ar merge doar la bairamuri.
Imi place foarte mult melodia "Dear Momma" al lui 2Pac, este extraordinar de emotionanta. Este una din melodiile care il face poate cel mai valoros raper al tuturor timpurilor.

Dintre cele romanesti, apreciez foarte mult parodia lui Cheloo "In zgomot de masele supte" la adresa lui Snoop Dogg, cu "Drop it like it's hot". Este foarte reusita, probabil ca ati auzit-o.

YoYoyOi
18th December 2006, 19:27
parodia aia la adresa lui Snoop am ascultat-o de zeci de ori pina am intels tot ce vrea sa zica acolo. Si am ris cu lacrimi de fiecare data cind am ascultat-o. E bestiala.
Si ai dreptate in legatura cu "dear mama". Cred ca si daca as asculta-o peste 20 de ani tot m-ar emotiona.

Lavinia
18th December 2006, 20:44
50 cent e varza...versurile lui sunt chiar mai varza decat cele ale manelelor noastre...

LUCKY_AMARU
19th December 2006, 20:54
Apropo de dear mamma...ma alaturi celor spuse de voi si putem spune ca 2pac the best ever si melodia una din cele mai tari 10 melodii rap al tuturor timpurilor....

r0bby
19th December 2006, 21:02
2pac a fost cel mai mare rapper...nu numai melodia "dear mamma" atesta acest lucru ci toate melodiile lui.

faboulos84
23rd February 2007, 11:28
cel mai mare rapper all time ... este a fost si va fi ... tupac amaru shakur ... R.I.P. Deshaun aka Big Proof

Ess
23rd February 2007, 11:45
50 cent e varza...versurile lui sunt chiar mai varza decat cele ale manelelor noastre...

Si ala-i cu dusmanii, banii si/sau viata lui?
Sau cu cartieru, gasca, smecheri si smene? :D

kerosene
23rd February 2007, 12:00
E cu de toate.:D

BTW RIP Big Proof.Super tare unicul sau album "Searching for Jerry Garcia"

Gontel
24th February 2007, 22:32
Asta e citatul meu preferat apartinand lui 2Pac:

"There's gon' be some stuff you gon' see
that's gon' make it hard to smile in the future.
But through whatever you see,
through all the rain and the pain,
you gotta keep your sense of humor.
You gotta be able to smile through all this bullshit.
Remember that.
Mmm, yeah.
Keep ya head up.Yeah."

Il puteti auzi la inceputul melodiei "Smile".

Kooler
24th February 2007, 23:03
Varianta Eminem:

Cause sometimes you just feel tired. You feel weak. And when you feel weak, you feel like you wanna just give up. But you gotta search within you, try ta find that inner strength and just pull that shit out of you, and get that motivation to not give up, and not be a quitter, no matter how bad you wanna just fall flat on your face and collapse.

Eminem - Till I Collapse

A.k.a
25th February 2007, 11:25
DMX imi place cel mai mult, albumele mai vechi erau mai tari decat cele mai recente, desi Grand Champ imi place enorm de mult. Ultimul nu m-a impresionat desi era sa ajunga si cu el pe primul loc (locul 2 pana la urma), E singurul artist care a debutat cu primele 5 albume pe primul loc :ok:

r0bby
11th April 2007, 10:04
Am inceput sa ascult in ultima vreme si JMT.Au avut si de curand un concert in Romania.

Zauri
11th April 2007, 18:22
Deliric1-C.T.C

ionut_cluj
11th April 2007, 18:52
Jay-Z, Talib Kweli, Biggie, Memphis Bleek, Chali 2NA, Click The Super Latin, EPMD, Phife etc.

Lover
11th April 2007, 18:52
2pac ...

si Chamillionaire , daca poate fi considerat rapper...o cam da pe hip-hop
si...of course, Ludacris

Gontel
19th April 2007, 12:37
vezi ca ai facut un pleonasm...pai rapper e ala care canta genul muzical apartinad culturii hip hop...

LUCKY_AMARU
19th April 2007, 16:00
Lover daca ma uit la faptul ca esti antistelist si pro rapidist imi dau seama ca tre sa fii vreo cioara care habar n-are treaba cu hip-hopu si rapu........vb sa te afli in treaba=)))....nu e nimik personal da-mi vine sa ma dau cu capu de toti peretii cand apar perosane de astea ca tine............fara suparare....auzi la el ..cica s-a cam dat pe hip hop din rap=))

Lover
19th April 2007, 19:26
Lover daca ma uit la faptul ca esti antistelist si pro rapidist imi dau seama ca tre sa fii vreo cioara care habar n-are treaba cu hip-hopu si rapu........vb sa te afli in treaba=)))....nu e nimik personal da-mi vine sa ma dau cu capu de toti peretii cand apar perosane de astea ca tine............fara suparare....auzi la el ..cica s-a cam dat pe hip hop din rap=))

god bless you... :lol:
lasa-ti ...daca voi credeti ca hip-hop=rap , odihniti-va in pace

antistelist & antimanelist ;) stai linistit...rapu apartine de hip-hop, poate am facut si eu o mica greseala ( din neatentie ), dar oricum nu sunt unul si acelasi lucru.

am treaba cu hip-hopu , pt ca in afara de vreo 5-6 melodii rock, doar asta ascult...

voiam sa zic ca nu`i chiar rap...cum plm sa-ti explic...intelegi tu :) ca totusi e diferenta intre Eminem,2pac si Chamillioanaire, Chingy, nu ti se pare? :)

Parazitu'1919
19th April 2007, 19:28
Ombladon

LUCKY_AMARU
19th April 2007, 20:04
Fratioare te inteleg...........rap are si el mai multe subdiviziuni sa le zic asa......da ce spui tu ca de pe rap a dat-o pe hip hop e bulsheet..sa ti zic mai direct...........si lasa rocku deoparte daca zici ca asc numa rap...peace...

poison girl
25th May 2007, 20:44
Deci .. sunt rockeritza .. dar cand nu ascult rock (foarte rar) .. ascult hip-hop ;) .. iar preferatii mei sunt : DMX, 2Pac, Onyx, Sole, Wu Tang Clan, Dr. Dre , Eminem ... mai sunt si altii , dar astia mi-au venit in minte pe moment :)

cristi8
25th May 2007, 21:43
Nu prea ascult hip-hop,dar cei care imi plac sunt:2Pac,Wu Tang Clan,DMX,Eminem....

Gontel
27th May 2007, 20:17
Ascultati Immortal Technique. Omul asta are niste versuri geniale. Te lasa cu gura cascata. Asta daca le intelegeti. :D

misterjinx
2nd June 2007, 23:48
Ascultati Immortal Technique. Omul asta are niste versuri geniale. Te lasa cu gura cascata. Asta daca le intelegeti. :D
intr-adevar, rupe microfoanele IT :ok:.

din tara cel mai bun MC la ora actuala cedry2k, iar din afara nu pot sa ma decid :D (eu sunt fan JMT:-").

KiNgAiRrAzOr
17th July 2007, 09:00
dak e vorba de rapp mie imi plac :nas,dr.dre,2pac,game shi altzi emcee

p.s.:eu zic k luda nu are c kuta aicea deoarece el e hip-hopper nu rapper(poate doar in "runaway love"

Gontel
17th July 2007, 21:49
:happy :happy

care e diferenta dintre un hip-hopper si un rapper?
a fost tare faza asta... :ras-plans:

Zabriskie
17th July 2007, 21:58
^^^ toti am trecut prin dilema asta la un moment dat :D

TenisFan
17th July 2007, 22:00
Apathy,Typical Cats,The Last Emperor,Jedi Mind Tricks,Jeru The Damaja,Funkdoobiest,Pumpkinhead,CTC,Raku... ;)

Zauri
17th July 2007, 22:09
Din tara L-Doc e primul...de fapt tot C.T.C-ul dar Doc parca are ceva special :D iar de afara...JMT

A.k.a
17th July 2007, 22:10
Si Chamillionaire imi place, face niste rime foarte tari. Imi place The Sound of Revenge foarte mult. Ascultati:In the trunk, Rain, Grown and Sexy :ok:

kain
18th July 2007, 01:04
2pac, Eminem, 50cent

Zauri
8th August 2007, 09:06
http://www.youtube.com/watch?v=AVWuJLL3cM8 Ascultati tot .Ce fac baietii astia se numeste arta ;)

Beowulf
13th August 2007, 09:59
EMINEM!:yeah:

Lavinia
1st September 2007, 17:24
cine dreaq l'a inventat si pe 50 cent asta?:headbang:...adik,styu cine dar..de ce??:(:(:(

realmadrid.com
1st September 2007, 19:21
Pai ce...doar romanii sa aiba manele :D ?...americanii de ce nu :D ?

Lavinia
1st September 2007, 19:22
bine zis;)

Sir. Eko
12th October 2007, 18:53
in primul rand a zis careva ca` inventatorii rapului au fost tupac si notorious B.I.G`,esti prost rau ba ;) .De afara nu prea ascult ...cateodata Cypress Hill Xzibit si Afu-Ra.Din tara C.T.C asc cel mai mult ,Parazitii (desi sunt din ce in ce mai slabuti) ascult f mult , iubesc albumul Irefutabil, cel mai bun album al lor.Apoi Zale ,Carbon ,Nimeni Altu`(sincer abea astept albumu lui),Anonim,Cedry2k ,Raku,Replica,Ciuraru(asta ii pt Ardeleni :X)Deliric si mai nou Spike,Arssura, Brugner..hmm ar mai fi Bitza (mai putin ascult) Skizzo Skillz .Mai sunt :P .....

Bronco
28th October 2007, 11:26
xzibit

melo
25th July 2011, 20:46
Mobb Deep si Nas !

NTM
25th July 2011, 22:52
din RO: ombladon, dragonu, sisu, Nimeni Altu
straini : azad, medine, nas, ice cube, e lunga lista

SuperDumnezeu
25th July 2011, 23:23
Eminem all day

praf_de_stele
3rd August 2011, 22:26
Cedry2k! Care, pentru mine, nu e doar un rapper, e un idol !

Si am voie sa zic si-o trupa ? Am! Veritasaga - medicament pentru suflet

SuperDumnezeu
3rd August 2011, 22:38
Is curios de ce zici Cedrea...

praf_de_stele
4th August 2011, 23:02
inainte sa-mi insir motivele (care sunt destul de multe), as fi si eu curioasa de ce ma intrebi asta. consideri ca nu e o persoana demna de a fi numita idol ? sau vrei sa stii daca doar incerc si eu sa fiu la moda ascultand rap si astfel arunc pe aici niste nume de care am auzit ca ar fi reprezentative pt genul asta de muzica ?

SuperDumnezeu
4th August 2011, 23:46
N-am zis ca nu e o persoana demna de a fi numita idol ci de ce il consideri tu idol. Mie nu-mi pare ca are nimic special fata de restu' mciilor de la noi.
So...why?

little_earl
6th August 2011, 22:31
mie-mi "plac" aia care sunt de parere ca daca s-ar fi nascut in sec. 19, alde Eminescu, Alecsandri etc. n-ar fi avut loc in manualele de lb. romana. dati-le cate-o palma cand va intalniti cu ei. sa nu se enerveze fanii si sa creada ca l-am facut varza pe cedry2k, nici vorba. e ok.

un comment de pe youtube care mi-a ramas in minte: "daca as avea o multime de bani, i-as cheltui pe familie si pe cedrea". WTF?

Andrei_23
6th August 2011, 23:08
Uzzi si Sisu.

Formatii: Il-legal, Legamant99...bineinteles, nr1 e Mafia :)

Lucian86
27th August 2011, 21:42
Am toata stima pentru Laurenşiu Mocanu de la Guess Who ;)

calatorii
30th January 2013, 14:52
Rapper-ul preferat 50 Cent din afara, din cei morti 2 Pac, Notorious BIG...de la noi ar fi Parazitii, Grasu xxl, Guess Who si multi altii..

Srdjan
30th January 2013, 15:07
Nu mai exista rapperi, toti s-au comercializat. Doar Eminem sau Dr. Dre mai se pot numi rapperi adevarati

SuperDumnezeu
30th January 2013, 15:36
Nu mai exista rapperi, toti s-au comercializat. Doar Eminem sau Dr. Dre mai se pot numi rapperi adevarati

Stai linistit ca sunt o gramada de "rapperi adevarati". Ii altceva daca n-ai dat tu de ei.

Jew
16th August 2013, 23:33
50 cent,iar din "noua generatie" Mac Miller.
Roman imi place foarte mult Nimeni Altu' .

Sir. Eko
23rd August 2013, 19:19
Cedry2k! Care, pentru mine, nu e doar un rapper, e un idol !


bahaha :happy

Lavinia
24th August 2013, 04:48
ador rapu' nigerian :no1:no1:no1:no1:no1:no1:no1:no1

:headbang:

Dante7
25th August 2013, 01:56
Eminem ftw !:yes:

din Romania ar fi mai multi.

Lavinia
25th August 2013, 02:10
am uitat rappu' ghanez

superb............................................ ...-_-

iete o piesa cu asamoah gyan
uOpugnX0lSQ

si cum nici o veste proasta nu vine niciodata singura

rn-owxXy08I

SuperDumnezeu
25th August 2013, 13:16
In cazu' in care nu esti ironica, ce dracu intelegi din ce zic astia acolo?

Joey Bada$$ devine incet, incet unu' dintre "rapperii" preferati
N1yGG8jMSTI

Sir. Eko
25th August 2013, 13:27
Da da si al meu. Dupa nume deja. # YOLO.

Hai ba ce dracu, astia is mai cocalari ca Susanu si Adi de la Valcea.
Nu exista diferenta intre ei.

TenisFan
25th August 2013, 14:28
N9k-D2BTpcE

SuperDumnezeu
25th August 2013, 14:30
Vezi ca la ei nu exista cocalari :(

2d307wz-dHk

Capitanu.Burcea
25th August 2013, 14:39
Clar, asta! :D

kTyxq3_0YvQ

Dante7
25th August 2013, 16:03
Vezi ca la ei nu exista cocalari :(

la ei exista (fanii) Snoop Dogg

http://www.myfacewhen.net/uploads/706-obama-laughing.jpg

SuperDumnezeu
25th August 2013, 16:35
Ha?

Dante7
25th August 2013, 16:37
e cam cocalar, nu-mi prea place...

SuperDumnezeu
25th August 2013, 16:58
Iti dai seama. Nu-ti place tie, clar e cocalar. :groggy:
Grow the fuck up!

_qkP8SvHvaU

Dante7
25th August 2013, 17:37
Nu-ti place tie, clar e cocalar.

it's the other way around.

Doar o parere, sensibilule :rolleyes:

SuperDumnezeu
25th August 2013, 18:46
e cam cocalar, nu-mi prea place...

Exprima-te atunci corect in *****.
Stai linistit ca nu-s sensibil, numai ca Snoop Dogg se cam pisa pe "rapperul" tau preferat.

Lavinia
25th August 2013, 18:48
eram ironica....

SuperDumnezeu
25th August 2013, 18:54
Banuiam. E mai greu sa-ti dai seama de asta "virtual" :))

Lavinia
25th August 2013, 18:57
pai ce fel de super dumnezeu esti tu atunci?

SuperDumnezeu
25th August 2013, 19:14
Unu' batran. Ma lasa puterile si astea :(

Lavinia
25th August 2013, 19:24
ar trebui sa iti schimbi numele in asasiasadumnezeu sau mediocrudumnezeu

SuperDumnezeu
25th August 2013, 19:34
:)). Neah. E ok asa. Desi as vrea sa-l schimb..

Dante7
26th August 2013, 00:06
Exprima-te atunci corect in *****.

No comprendo rumana ?


Stai linistit ca nu-s sensibil, numai ca Snoop Dogg se cam pisa pe "rapperul" tau preferat.

Nigga, you serious ?
Si eu acum ce sa fac, sa procedez ca tine si sa ma simt atacat ?:rolleyes:

SuperDumnezeu
26th August 2013, 10:43
Stai linistit. Stii foarte bine ca e adevarat ce am zis acolo.
In alta ordine de idei album nou Eminem in curand si single pe 27.

peMSWg94ZwY

SBDfRdz6yGI

Dante7
26th August 2013, 13:47
Stai linistit. Stii foarte bine ca e adevarat ce am zis acolo.

Ce anume ? Snoop > Eminem ? Nici vorba. Eminem e cel mai bun din industrie :yes: (si nu, nu-mi prea place rapu' oldschool, daca vroiai sa-mi spui de 2Pac.:) )


In alta ordine de idei album nou Eminem in curand si single pe 27.

CAN'T WAIT !/hello/hello/hello/hello/hello

S-a vopsit iar blond ? Guess who's back, back again ? SHADY'S BACK !/hello

Apropo, vezi ca a iesit o noua mel cu ultimul trailer de la COD.:)

SuperDumnezeu
26th August 2013, 14:59
Nu voiam sa-ti spun de 2pac. Nu prea ascult 2pac si nici nu mi se pare a fi un zeu sau ceva.
Da, am auzit melodia, nu prea m-a incantat. Sa speram ca a fost doar pentru CoD si o sa avem cu totul altceva pe album.
Nu stiu daca e blond iar, poate s-a vopsit doar pentru clip la fel cum a facut si pentru "Lighters".

Dante7
26th August 2013, 15:49
Nu voiam sa-ti spun de 2pac. Nu prea ascult 2pac si nici nu mi se pare a fi un zeu sau ceva.

Biggie atunci ?:D


Da, am auzit melodia, nu prea m-a incantat.

E ok. Mi-a adus aminte de ,,I need a doctor". Cred ca din cauza tipei care canta refrenul...


Nu stiu daca e blond iar, poate s-a vopsit doar pentru clip la fel cum a facut si pentru "Lighters".

Am si uitat de clipu' ala :) Mda, s-ar putea sa ai dreptate, sustine acum un turneu in Marea Britanie si n-am citit nicaieri ca ar fi iarasi blond.


During the 2013 VMAs, it was revealed that Eminem's next album would be titled The Marshall Mathers LP 2 (a sequel to his previously released album Marshall Mathers LP), which will be released on November 5, 2013

pfff, mai este :groggy: Si eu care il astept de la sfarsitul lui mai :)):headbang:

Deci mel (cu tot cu videoclip ?) noua maine ?

SuperDumnezeu
26th August 2013, 16:20
Nici Biggie :(.
Nu stiu daca e cu tot cu videoclip.

Dante7
25th September 2013, 00:29
ce-a mai iesit pe piata hip-hop din Romania ? Ceva asemanator cu Vescan (2008), dar inainte s-o dea doar pe mel de dragoste ?

LYEw-fmrfFk

Tazz
28th September 2013, 11:43
Cauta Rappa, e tare :cool:

Tazz
28th September 2013, 11:49
:cool:

88O-Ilp6Wfs

SuperDumnezeu
15th October 2013, 11:10
S7cQ3b0iqLo

JJ
26th November 2013, 21:01
Stie cineva cine-i tipa cu refrenul la Survival-Eminem?

TenisFan
26th November 2013, 21:32
2JiDZSTO53w

Freek
26th November 2013, 22:51
Stie cineva cine-i tipa cu refrenul la Survival-Eminem?

Liz Rodrigues.

TenisFan
27th November 2013, 19:18
U8R0FvMUYo8

Sir Black
27th November 2013, 20:26
Eminem este cel mai bun rapper ever, chiar daca Relapse si Recovery au fost sub asteptari...MMPL2 e mai bun dacat astea doua, dar nu se ridica la nivelul MMPL.

phife
27th November 2013, 22:11
Ce intrebare grea.
Kazi

TenisFan
28th November 2013, 00:56
Faptul ca zici ca cineva ar fi cel mai bun rapper ever te desconsidera din prima instanta a afirmatiei. Faptul ca zici ca Eminem ar fi cel mai bun te aduce in ridicol. De ce? Pentru ca inseamna ca te uiti/asculti la mainstream rap. Nu se poate face comparatie intre nimeni. Ori iti place rap ori nu-ti place. Daca-ti place tine-l pt tine si pt clubul tau de prieteni carora le place Eminem. Noi celelalte milioane de indivizi am dori sa ascultam Camp Lo sau Typical Cats sau Jeru the Damaja sau Wu Tang Clan sau Rejjie Snow sau Dizzie Rascal sau orice ***** de nume l-ai inventa ce canta rap... Nu conteaza care-i cel mai bun. Pentru ca in primul rand nu se pot face comparatii. Important e ca-ti place rap-ul. Asculta rap si da in cotinuare din cap. Nu te mai baga in discutii care te depasesc. :|

SuperDumnezeu
28th November 2013, 18:07
Faptul ca zici ca cineva ar fi cel mai bun rapper ever te desconsidera din prima instanta a afirmatiei. Faptul ca zici ca Eminem ar fi cel mai bun te aduce in ridicol. De ce? Pentru ca inseamna ca te uiti/asculti la mainstream rap. Nu se poate face comparatie intre nimeni. Ori iti place rap ori nu-ti place. Daca-ti place tine-l pt tine si pt clubul tau de prieteni carora le place Eminem. Noi celelalte milioane de indivizi am dori sa ascultam Camp Lo sau Typical Cats sau Jeru the Damaja sau Wu Tang Clan sau Rejjie Snow sau Dizzie Rascal sau orice ***** de nume l-ai inventa ce canta rap... Nu conteaza care-i cel mai bun. Pentru ca in primul rand nu se pot face comparatii. Important e ca-ti place rap-ul. Asculta rap si da in cotinuare din cap. Nu te mai baga in discutii care te depasesc. :|

Bravo, cunosti multi "repari underground", numai ca te ataci degeaba, topicul e "Rapperul preferat".

TenisFan
28th November 2013, 20:17
Cunosc mai multi. Nu asta e problema. Da, ala e titlul thread-ului nu care e cel mai bun rapper ever.

SuperDumnezeu
28th November 2013, 23:59
Atunci de ce te-ai atacat aiurea?

TenisFan
29th November 2013, 02:04
Pentru ca vine orice mucea si-l proclama pe Eminem the best ever.

SuperDumnezeu
29th November 2013, 12:44
Pai Eminem e the best ever pentru el. Nu inteleg cu ce te deranjeaza pe tine. :))
Si pentru mine tot el e.
Si daca e sa ne luam dupa numere, tot el e. :))