PDA

View Full Version : Dinamo - agonie sau extaz la neparticiparea directa in CL



tu26dor
3rd May 2007, 03:15
calificarea milanului in finala ligii campionilor spulbera orice vis al dinamovistilor de a juca direct in grupe in sezonul viitor. ne bucuram de supararea lor sau plangem ghinionul romaniei?
http://www.sportstar.ro/blog/fotbal/international/liga-campionilor/385/

ReDog 4ever
3rd May 2007, 04:00
ce thread de *****,,,,dupa ce dinamo v-a pisat pe toti in cur, acum ati prins tupeu, acum 2 sapt nici stelistii nici rapidistii numai aveau gura....hahaha

ducus
3rd May 2007, 09:12
ce thread de *****,,,,dupa ce dinamo v-a pisat pe toti in cur, acum ati prins tupeu, acum 2 sapt nici stelistii nici rapidistii numai aveau gura....hahaha
Asa e! Sa dea sortii sa cadem cu "rossoneri" in preliminarii si sa le facem apoi cu mana din grupe! Fortza "cainii rosii"! :)

Nexus
3rd May 2007, 09:13
ce thread de *****,,,,dupa ce dinamo v-a pisat pe toti in cur, acum ati prins tupeu, acum 2 sapt nici stelistii nici rapidistii numai aveau gura....hahaha

de aia e misto sa rizi la urma.

p@@a Sampion lig !!!!

Sevilla86
3rd May 2007, 09:30
Eu unul ma bucur pt Dinamo. In sfarsit au ocazia sa-si demonstreze valoarea :D
/OLE/ /OLE/

tedybear
3rd May 2007, 10:00
echipa care imi place dinafara Romaniei este Liverpool. sincer, pana acu cateva saptamani speran sa nu castige LC doar cu gandul ca Dinamo ar putea merge in LIGA direct.

totul s-a schimbat dupa Derby-urile cu Steaua si Rapid. atitudinea de KKT a "marelui" antrenor Rednic si a conducatorilor vis-a-vis de fotbalul romanesc si suporterii/conducatorii/jucatorii celorlalte echipe m-a facut sa imi dorest ca Dinamo sa "TRANSPIRE" in tururi preliminare pt a ajunge in grupe.

in principal ma bucura faptul ca IDIOTII aia din fruntea clubului vor trebui sa dovedeasca cat de TARI si de BARBATI si in primul rand DINAMOVISTI sunt. pt ca acum trebuie sa investeasca in ceva "nesigur". vor risca?

imi pare rau pt suporterii dinamovisti si pentru romanii iubitori de fotbal ca Dinamo va avea o oponenta foarte puternica in turul 3, nu doar o RAMOLITA asa cum a avut Steaua anul trecut.

se va mai investi in Lia Manoliu? se vor mai aduce jucatori scumpi si de valoare le Dinamo? acum se vede cat de "spartani" si de dinamovisti sunt FOMISTII aia care conduc Dinamo. vor baga ei vre-un ban fara a fi siguri ca ii vor recupera INZECIT cat ai zice peste?

inco o data, IMI PARE RAU DE SUPORTERI.

dar,... ma bucur ca JEGOSII aia din conducere, inclusiv antrenorul curului, vor trebui sa isi muste degetele.

Sevilla86
3rd May 2007, 10:04
in principal ma bucura faptul ca IDIOTII aia din fruntea clubului vor trebui sa dovedeasca cat de TARI si de BARBATI si in primul rand DINAMOVISTI sunt. pt ca acum trebuie sa investeasca in ceva "nesigur". vor risca?

se va mai investi in Lia Manoliu? se vor mai aduce jucatori scumpi si de valoare le Dinamo? acum se vede cat de "spartani" si de dinamovisti sunt FOMISTII aia care conduc Dinamo. vor baga ei vre-un ban fara a fi siguri ca ii vor recupera INZECIT cat ai zice peste?

Turcu: "Pot fi rezultate si cu bani putini"

Vasile Turcu a intervenit in direct la TV Sport Special si a declarat ca la Dinamo revenirea lui Gigi Netoiu sau noile achizitii vor fi analizate in functie de prezenta in grupele Ligii Campionilor: "Mai e diseara o sansa sa castige Manchester si semifinala si finala. A fost o lipsa de concentrare a lui Chelsea aseara, Liverpool a fost mai motivata. La vara vom trage linie si vom vedea ce strategie avem, ce jucatori vin, ce jucatori pleaca. Bugetul nu e stabilit, va fi atat cat e nevoie. Campionatul asta Dinamo a aratat ca pot fi rezultate si cu bani putini, daca iei jucatori care se integreaza in jocul lui Dinamo. Orice sosire si plecare va fi analizata. Vom vedea in functie de ce strategie adoptam, daca jucam direct in grupe sau nu, daca vom fi si noi la masa bogatilor".

dinamovisti.ro

Aceasta declaratie a fost data inaintea meciului de aseara... acum e clar ce strategie vor adopta :happy

Ioca10
3rd May 2007, 10:24
Stelistii danseaza ,stelistii se distreaza:D
Liga campionilor interzisa......:yeah:

ducus
3rd May 2007, 10:26
echipa care imi place dinafara Romaniei este
dar,... ma bucur ca JEGOSII aia din conducere, inclusiv antrenorul curului, vor trebui sa isi muste degetele.
Ce face? E usor sa scuipi seminte de pe margine! Ai uitat ca Rednic e singurul antrenor care a calificat Dinamo in CL din '90 incoace? Nu inteleg de ce-l injuri, tot ce a castigat ca jucator si ca antrenor a castigat pe merit, nu prin blaturi sau alte chestii. A facut parte din "generatia de aur" a Dinamo pe vremea cand majoritatea de pe acest forum erau in burta la mamica, sau nici acolo. Asa ca nu va mai umflati atat ca nu e cazul.
Poate n-o sa intalnim o echipa tare in turul III, mai stii? Nu poti sa ai rabdare pana la tragerea la sorti? Degeaba dam din buze acum, poate gasim o echipa cu un moral la pamant si cu un portar asa ca Cech in meciul cu Chelsea.

Balaci
3rd May 2007, 10:30
Eu unu nu suport Dinamo in mod special,insa mi se pare de rahat sa te bucurui,ca roman,ca uneia dintre echipe i se diminueaza sansele la intrarea in grupe...si ar fi ok sa te bucuri,dar parca stelistii prea o fac ostentativ:(

kerosene
3rd May 2007, 10:40
Asa se intampla cand te lauzi ;)

Vladek
3rd May 2007, 10:45
Threadul asta e o ilustrare minunata a mentalitatii de KK romanesti din categoria "capra vecinului".

OK, Dinamo nu mai prinde direct grupele, trebuie sa joace tur preliminar. Nu stiu exact cum sta treaba, dar se zice ca nu vor fi nici capi de serie. In consecinta, e posibil sa cada cu vreo echipa puternica si sa fie eliminati.

Sa presupunem ca se intampla toate cele de mai sus. So what ? Daca Dinamo nu prinde CL nici anul asta, oare ....

- Becali va tacea dracului din gura, va incepe sa investeasca serios si va angaja profesionisti autentici pentru conducerea Stelei (asta daca nu ne face pe toti fericiti si dispare de tot) ?
- OlaROIU va pricepe odata ca locul sau nu e la Steaua, ci la vreo echipa pentru care locurile 3-4 sunt o mare performanta ?
- Vor disparea din echipa petardele Coman, Stancu, Nicolita, Lovin, Baciu ?
- Vor fi adusi jucatori valorosi in locul lor ?

Astea sunt problemele Stelei la ora actuala - nu bucuria ca nu joaca Dinamo direct in CL !!

Un pic de misto se mai admite, dupa episodul Boro si chelalaiturile de bucurie din strada ale unora. Dar sa nu facem din asta mare motiv de sarbatoare, ca nu e cazul.

Sevilla86
3rd May 2007, 10:52
Astea sunt problemele Stelei la ora actuala - nu bucuria ca nu joaca Dinamo direct in CL !!

Si eu am deschis sampania degeaba? Hai ca ar trebui sa ne intereseze ce face Dinamo! Rivala noastra a fost la un pas de a castiga 10 milioane de Euro! Cu banii astia ar putea sa cumpere jucatori buni (meciuri, arbitrii...) asa ca trebuie sa ne intereseze. In Romania cu 10 mil in plus poti sa defilezi in campionat...

Celso
3rd May 2007, 10:57
bai Sevilla, vad ca ai prins curaj nu gluma, dupa meciul ala din Ghencea nu te`am vazut vreo 2 saptamani!:happy

ducus
3rd May 2007, 10:57
Threadul asta e o ilustrare minunata a mentalitatii de KK romanesti din categoria "capra vecinului".

OK, Dinamo nu mai prinde direct grupele, trebuie sa joace tur preliminar. Nu stiu exact cum sta treaba, dar se zice ca nu vor fi nici capi de serie. In consecinta, e posibil sa cada cu vreo echipa puternica si sa fie eliminati.

Sa presupunem ca se intampla toate cele de mai sus. So what ? Daca Dinamo nu prinde CL nici anul asta, oare ....

- Becali va tacea dracului din gura, va incepe sa investeasca serios si va angaja profesionisti autentici pentru conducerea Stelei (asta daca nu ne face pe toti fericiti si dispare de tot) ?
- OlaROIU va pricepe odata ca locul sau nu e la Steaua, ci la vreo echipa pentru care locurile 3-4 sunt o mare performanta ?
- Vor disparea din echipa petardele Coman, Stancu, Nicolita, Lovin, Baciu ?
- Vor fi adusi jucatori valorosi in locul lor ?

Astea sunt problemele Stelei la ora actuala - nu bucuria ca nu joaca Dinamo direct in CL !!

Un pic de misto se mai admite, dupa episodul Boro si chelalaiturile de bucurie din strada ale unora. Dar sa nu facem din asta mare motiv de sarbatoare, ca nu e cazul.
Si pe cine vrei sa aduca la Steaua? Pe Piti, sa plece de la Nationala acum cand suntem in vartejul luptei? Pe Laca, cel care a adus UTA pe ultimele locuri din clasament? Pe Hagi, care n-a facut nimic in scurta perioada cat a fost antrenorul Romaniei si apoi al Timisoarei? Nu vezi ca nu avem pe altul mai bun? Poate nea Emi, dar nu cred eu ca se mai intoarce la Steaua cu mentalitatea pe care o au jucatorii de acum.
Sa ne intelegem: poate ca nu va fi Dinamo in urna capilor de serie a turului III, dar va fi cap de serie in urna ei. Regulamentul spune ca de fapt vor fi impartite in 2 grupe mari echipele: seeded si unseeded. Cele care se vor califica mai departe in grupe din "unseeded" vor prelua coeficientul adversarului pentru tragerea la sorti din faza grupelor. Asa ca e cu dus si intors, nu putem fi 100% siguri ca va intalni o echipa puternica de genul Milan. Totul depinde de mana celui care va extrage bilele.

Aurel.D
3rd May 2007, 10:59
Thread de 2 lei.....Vorba unui coleg stelist in dimineata asta: "Sezonul asta nu prea am avut motive sa ne luam de voi si acum profitam si noi......"
Bucurati-va ca nu joaca Dinamo direct in grupe...si ce-i cu asta?? Eu nu simt vreo dezamagire sau vreo nemultumire majora legat de asta.....

Asta este, daca va juca cu o echipa puternica si va fi eliminata va cadea de pe cai mari iar daca va juca cu una mai accesibila sa speram ca va avea forta sa treaca.....

my_bogdan
3rd May 2007, 11:00
agonie sau extaz? milan interzice accesul direct al dinamovistilor in liga. ramane CL un vis interzis romanilor?


CL un vis interzis romanilor? Poate dinamovistilor :drak:

Sevilla86
3rd May 2007, 11:01
bai Sevilla, vad ca ai prins curaj nu gluma, dupa meciul ala din Ghencea nu te`am vazut vreo 2 saptamani!:happy

http://www.onlinesport.ro/forum/search.php?searchid=575649

Cerceteaza si tu putin :D nu am intrat vreo saptamana incepand cu o zi inaintea meciului
Am fost plecat in vacanta de Paste :D si nici dupa ce a batut Steaua pe CFR nu am postat mai mult de 5, 6 posturi... am avut si eu alte treburi.

SAMM
3rd May 2007, 11:05
pe scurt

s-a facut dreptate, mizeriile nu au voie in UCL, o campioana a arbitrilor si a blaturilor nu merita sa joace acolo, iar dak cineva crede ca aceasta echipa departamentala merita atunci sa demonstreze trecand de tururi preliminare nu profitand de faptul ca Steaua si Rapid au adus puncte iar ei au trucat un campionat

fara mizerii

Balaci
3rd May 2007, 11:10
pe scurt

s-a facut dreptate, mizeriile nu au voie in UCL, o campioana a arbitrilor si a blaturilor nu merita sa joace acolo, iar dak cineva crede ca aceasta echipa departamentala merita atunci sa demonstreze trecand de tururi preliminare nu profitand de faptul ca Steaua si Rapid au adus puncte iar ei au trucat un campionat

fara mizerii

Deci Steaua nu are ce cauta sa inteleg:D

SAMM
3rd May 2007, 11:16
Deci Steaua nu are ce cauta sa inteleg:D

pai Steaua a fost acolo baiete, si inca de 4 ori, asa ca iti accept gluma, dar n-are nicio legatura cu realitatea

Balaci
3rd May 2007, 11:27
Pai a ajuns,dar sa inteleg ca nu pe merit...ca doar Steaua e campioana la zi a blaturilor in Romania!

SAMM
3rd May 2007, 11:37
Pai a ajuns,dar sa inteleg ca nu pe merit...ca doar Steaua e campioana la zi a blaturilor in Romania!

cum adica nu pe merit ??? de fiecare data a trecut doua tururi preliminare, si din 4 participari de 3 ori a terminat pe locul 3 cu echipe in grupa precum Juventus, Borussia Dormuntd, Atletico Madrid, Real Madrid, Ol Lyon

pe merit omule, numai pe merit, nu cum ar fi vrut militienii anul asta, sa intre in ucl bagati fortat de corpodean

resita
3rd May 2007, 11:39
Stelistii danseaza ,stelistii se distreaza:D


:lol: :lol: :lol: tot copiati de la noi :D :D :D

tedybear
3rd May 2007, 11:48
trebuie sa recunoastem toti ca Steaua a trecut pe p*la lor in grupe de fiecare data chiar daca a trebuit sa elimine echipe mai slabe sau a furat locul intai in campionat. chiar si asa ei au TRANSPIRAT pe teren ca sa patrunda in grupe.

Dinamovistii trebuie sa faca si ei asta ca sa demopnstreze ca isi merita suporterii. pacat ca or sa lupte cu o super echipa ca sa ajunga acolo. asta e viata.

sefii din Stefan Cel Mare deja se imputinau sperand sa fie cat mai putini cand se impartea cascavalul din CL. acu o sa trebuiasca sa scoata mai mult/om sau sa mai adune 50-60 de investitori... flamanzii dracului

starsteel
3rd May 2007, 11:56
calificarea milanului in finala ligii campionilor spulbera orice vis al dinamovistilor de a juca direct in grupe in sezonul viitor. ne bucuram de supararea lor sau plangem ghinionul romaniei?
http://www.sportstar.ro/blog/fotbal/international/liga-campionilor/385/
Ne bucuram de supararea lor care se poate transforma in bucurie daca vor demonstra ca merita sa joace in grupele UCL....nu e niciun ghinion al Romaniei interesul nostru e sa facem puncte in clasamentul coeficientilor UEFA si e evident ca in UCL nu avem sanse.
Sunt puse fata in fata astfel interesul financiar extraordinar al celor care conduc echipele cu interesul fotbalului romanesc....eu aleg a 2-a varianta chiar si in cazul Stelei.

Bumbescu
3rd May 2007, 11:58
Asa e, sa dovedeasca mai intai ca merita

Aurel.D
3rd May 2007, 12:01
Cu echipe ca Standard Liege, si campioana Ungariei poate demonstra ca merita....Dar cum sa dovedesti ca meriti daca joci cu echipe mari din Europa, cu experienta mare in Liga, nu le mai enumar....?? Iar la "bafta" pe care o are Dinamo de obicei, nu m-ar mira sa cada cu vreo super-echipa....

SAMM
3rd May 2007, 12:06
Cu echipe ca Standard Liege, si campioana Ungariei poate demonstra ca merita....Dar cum sa dovedesti ca meriti daca joci cu echipe mari din Europa, cu experienta mare in Liga, nu le mai enumar....?? Iar la "bafta" pe care o are Dinamo de obicei, nu m-ar mira sa cada cu vreo super-echipa....

ce bafta, nu inteleg la ce te referi ? dinamo a fost eliminata din preliminariile UCL de echipe gen polonia varsovia si fc bruges, fara drept de apel, pai cum puteti macar sa va ganditi ca veti trece tururi preliminare

Leo
3rd May 2007, 12:09
stelistii au rasarit ca ciupercile dupa ploaie
invidiosilor vi sa marit ficatul de atata ciuda

JUCAM IN PRELIMINARII SI NU NE PASA
DINAMO ESTE FOARTE VALOROASA

starsteel
3rd May 2007, 12:11
Cu echipe ca Standard Liege, si campioana Ungariei poate demonstra ca merita....Dar cum sa dovedesti ca meriti daca joci cu echipe mari din Europa, cu experienta mare in Liga, nu le mai enumar....?? Iar la "bafta" pe care o are Dinamo de obicei, nu m-ar mira sa cada cu vreo super-echipa....

Ca sa joci cu o echipa ca Standard trebuie sa demonstrezi valoare an de an adica sa acumulezi puncte daca nu joci nimic nu e normal ca pe munca altora sa ajungi dintr-un campionat obosit direct in grupe. O casa se cladeste caramida cu caramida nu cu un "tun" specific romanesc. La munca!
Daca mai plangeti de posibilii adversari sunteti penibili, Steaua v-a aratat drumul voi insa vreti sa sariti etape....uite ca in Europa nu se poate!

SAMM
3rd May 2007, 12:13
stelistii au rasarit ca ciupercile dupa ploaie
invidiosilor vi sa marit ficatul de atata ciuda

JUCAM IN PRELIMINARII SI NU NE PASA
DINAMO ESTE FOARTE VALOROASA

JUCAM IN PRELIMINARII SI NU NE PASA
DINAMO ESTE FOARTE VALOROASA
O SA RAMANA CA DE OBICEI ACASA

:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

ne pare bine ca s-a facut dreptate, era anormal ca o echipa iesita campioana doar pt ca au vrut arbitrii sa participe in UCL

Vand vise
3rd May 2007, 12:14
stelistii au rasarit ca ciupercile dupa ploaie
invidiosilor vi sa marit ficatul de atata ciuda

JUCAM IN PRELIMINARII SI NU NE PASA
DINAMO ESTE FOARTE VALOROASA

asta am spus si eu :D , dinamo are valoare , o sa se califice in liga :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :happy :happy :happy
cu cine vrei sa joace in turul 3 ? :D arsenal, real, valencia, benfica, ajax, werder, celtic, lazio, lens, glasgow rangers .. :D

resita
3rd May 2007, 12:21
Da, jucam in turul al III-lea si ne calificam, care e problema. :ok:
Ce nu inteleg eu este de ce va bucurati voi asa de tare, a castigat steaua campionatul si eu nu stiu? :D dupa umilinta din campionat acum incet, incet apareti si voi pe forum :evil: :evil: :evil:

Vand vise
3rd May 2007, 12:30
Da, jucam in turul al III-lea si ne calificam, care e problema. :ok:

si levsky va bate... :happy :happy :happy

Aurel.D
3rd May 2007, 12:30
Acum se vede frustrarea si ura maladiva la unii dintre voi....dupa ce Dinamo a luat 6 puncte stelei, si mai ales dupa meciul din Ghencea.....nici nu indrazneati sa apareti pe aici.....Stateati pe Suporter si va plangeati amarul.....Acum ati prins glas la un ghinion al nostru.....cum se cheama asta?

Daca Steaua ar fi cazut anul trecut in turul III cu vreuna din echipele enumerate de jjmihai, voi credeti ca s-ar fi calificat? Dupa rezultatele de acasa cu Real si Lyon, se pare ca nu:)....Asa ca fiti mai ponderati. Ati vazut unde poate duce aroganta.....vezi cazul lui MM.....:ok:

Vand vise
3rd May 2007, 12:31
Acum se vede frustrarea si ura maladiva la unii dintre voi....dupa ce Dinamo a luat 6 puncte stelei, si mai ales dupa meciul din Ghencea.....nici nu indrazneati sa apareti pe aici.....Stateati pe Suporter si va plangeati amarul.....Acum ati prins glas la un ghinion al nostru.....cum se cheama asta?

Daca Steaua ar fi cazut anul trecut in turul III cu vreuna din echipele enumerate de jjmihai, voi credeti ca s-ar fi calificat? Dupa rezultatele de acasa cu Real si Lyon, se pare ca nu:)....Asa ca fiti mai ponderati. Ati vazut unde poate duce aroganta.....vezi cazul lui MM.....:ok:

Steaua a fost cap de serie, nu avea cum sa pice cu alt cap de serie, intelegi?

SAMM
3rd May 2007, 12:33
Acum se vede frustrarea si ura maladiva la unii dintre voi....dupa ce Dinamo a luat 6 puncte stelei, si mai ales dupa meciul din Ghencea.....nici nu indrazneati sa apareti pe aici.....Stateati pe Suporter si va plangeati amarul.....Acum ati prins glas la un ghinion al nostru.....cum se cheama asta?
:

de ce ghinion vorbesti ? numai la pomana vreti ?

dinamo a luat doar 3 puncte Stelei anul asta, celelalte 3 le-a luat corpodean
.
.
.

Aurel.D
3rd May 2007, 12:40
jjmihai
stiu asta, dar eu spuneam de cazul ipotetic.....:) Pana la urma, daca echipa va fi eliminata, asta este....ce-o sa fie? Se face gaura in cer? Vor juca in UEFA si gata.....Insa ar fi pacat de sezonul extraordinar realizat anul asta!!

Elphax
3rd May 2007, 12:45
shit happens

macar daca intra in CL vor arata ca merita sa fie acolo plus ca vor intra pregatiti, nu ca steaua anul asta, fara jocuri in picioare si a luat bataie primele meciuri ...

Vand vise
3rd May 2007, 12:45
jjmihai
stiu asta, dar eu spuneam de cazul ipotetic.....:)
ok ... :D totusi, erau frumoase niste meciuri de genul asta in turul 3 :D, nu? :D
milan-real , ajax-inter, barcelona-arsenal :D

Celso
3rd May 2007, 12:46
Quittaro! lasa-i frate in frustrarea lor :ras-plans:....cred ca se sinucid daca se va califica Dinamo in UCL :D ...

Absint
3rd May 2007, 12:46
astia cu Steaua...sunteti patetici...oricum jucati si voi...chiar doua tururi preliminare...daca bineinteles iesiti pe doi. Ma bucur ca sunteti cap de serie dar sunt patru meciuri totusi...nu va bucurati aiurea ca apoi sa taceti malc

Forte bine...ca joaca si Dinamo tur preliminar pentru a demonstra daca merita in grupe sau nu...dar pana a face ca toti "dracii"( pardon ca astia sunt in finala :) ) pe toate thred-urile denota ca asta e cea mai mare "realizare" a voastra sezonul asta...si mai sunt de jucat 5 etape in campionat!!!

Sevilla86
3rd May 2007, 12:48
Cu echipe ca Standard Liege, si campioana Ungariei poate demonstra ca merita....Dar cum sa dovedesti ca meriti daca joci cu echipe mari din Europa, cu experienta mare in Liga, nu le mai enumar....?? Iar la "bafta" pe care o are Dinamo de obicei, nu m-ar mira sa cada cu vreo super-echipa....

Am jucat cu Standard pt ca avem coeficient mare! De ce avem coeficient mare? Pt ca pe noi nu ne-au eliminat din Uefa echipe ca Levski si Heerenveen :happy lasa bulanu, jucati in Uefa, castigati puncte la coeficient asa cum a facut Steaua! Nu mai stati la pomana! Nu va mai plangeti de mila! Nu sunteti capi de serie pt ca sezoanele trecute ati fost varza in Europa!!! VARZA!!! Nu e vina noastra, nu e vina lui Milan sau Liverpool, e vina voastra!!!

Aurel.D
3rd May 2007, 12:48
:) Si ce tare ar fi sa se califice Dinamo impotriva unei echipe cu nume si Steaua, nu...:ras-plans: Sa te tii atunci.....

Sevilla86
3rd May 2007, 12:52
:) Si ce tare ar fi sa se califice Dinamo impotriva unei echipe cu nume si Steaua, nu...:ras-plans: Sa te tii atunci.....

Mai lasati visele... ca de atatia ani visati si visati degeaba! Nici acum nu ati inteles treaba asta? In timp ce voi visati la stele, o alta Stea, mai mare si mai frumoasa joaca an de an in Primavara Europeana si sezonul asta chiar in Champions League.
Mie imi place cand va aud: "ce ar fi daca noi ne-am califica si Steaua nu"... daca si cu parca. Voi traiti in lumea viselor :D treziti-va!

Vand vise
3rd May 2007, 12:54
Mai lasati visele... ca de atatia ani visati si visati degeaba! Nici acum nu ati inteles treaba asta? In timp ce voi visati la stele, o alta Stea, mai mare si mai frumoasa joaca an de an in Primavara Europeana si sezonul asta chiar in Champions League.

sezonul urmator trecem de grupe :ok:

dede
3rd May 2007, 12:55
Daca Steaua ar fi cazut anul trecut in turul III cu vreuna din echipele enumerate de jjmihai, voi credeti ca s-ar fi calificat? Dupa rezultatele de acasa cu Real si Lyon, se pare ca nu:)....Asa ca fiti mai ponderati. Ati vazut unde poate duce aroganta.....vezi cazul lui MM.....:ok:
intrebare de baraj pt intelectuali :mda: de ce a jucat Steaua anul trecut cu o echipa ca standard? pt ca era cap de serie...
de ce a fost cap de serie? :mda: pt ca Steaua, in anii trecuti, a muncit pt acel coeficient si a intrat pe meritul ei in grupe, a reusit sa stranga destule pct pt a nu fi nevoita sa joace cu echipe gen arsenal sau werder... asa ca nu mai comentati voi de ce a prins Steaua o asa echipa... daca ati fi jucat si voi cum a jucat Steaua in Europa poate ati fi avut si voi ocazia sa prindeti o echipe de 2 bani in turul 3... dar voi nu, vroiati direct in grupe, pe munca altora :mda:
mai bine v-ati apuca de treaba si nu mai asteptati pomana de la altii :mda:

pe mine nu m-ar fi deranjat faptul ca dinamo intra in grupe, ci ca ar fi intrat pe meritul altora... daca merita sa joace in ucl, sa o arate in turul 3...

Celso
3rd May 2007, 12:55
baieti...sunteti pe locul 3...:ras-plans:..sa vedem daca va calificati in preliminarii mai intai!...

Sevilla86
3rd May 2007, 12:57
baieti...sunteti pe locul 3...:ras-plans:..sa vedem daca va calificati in preliminarii mai intai!...

Noi, care acum suntem pe 3, avem mai multe sanse sa intram in Grupe decat voi care sunteti pe 1 :ok:

SAMM
3rd May 2007, 12:58
shit happens

macar daca intra in CL vor arata ca merita sa fie acolo plus ca vor intra pregatiti, nu ca steaua anul asta, fara jocuri in picioare si a luat bataie primele meciuri ...

primul meci a fost la Kiev si atunci nu stiu ce bataie am luat :headbang: :headbang: :headbang:

Steaua a aratat ca cea mai puternica echipa romaneasca in competitiile europene, la fel cum a aratat dinamo ca e cea mai puternica echipa in campionat, puternica in afara terenului
.
.
.

Celso
3rd May 2007, 13:00
Noi, care acum suntem pe 3, avem mai multe sanse sa intram in Grupe decat voi care sunteti pe 1 :ok:

vedem, stati calmi, Steaua care e acum nu mai este cea de anul trecut;) ..Steaua de anul asta poate fi eliminata de Standard Liege! nush de ce sunteti asa siguri ca va ve`ti califica!..ati avut emotii si cu Standard daca ma gandesc mai bine:ok:

dede
3rd May 2007, 13:04
vedem, stati calmi, Steaua care e acum nu mai este cea de anul trecut;) ..Steaua de anul asta poate fi eliminata de Standard Liege! nush de ce sunteti asa siguri ca va ve`ti califica!..ati avut emotii si cu Standard daca ma gandesc mai bine:ok:
pai da, da' pe noi ne intereseaza Steaua de anul viitor, cand vor fi facute ceva schimbari ;)

Celso
3rd May 2007, 13:06
pai da, da' pe noi ne intereseaza Steaua de anul viitor, cand vor fi facute ceva schimbari ;)

am vz..l`au schimbat pe MM, pt al pune pe "turnatorul" de Argaseala in locul lui, ca sa tie Jiji hatzurile mai bine!:D un inceput foarte bun ce pot sa zic:cool:

Sevilla86
3rd May 2007, 13:10
vedem, stati calmi, Steaua care e acum nu mai este cea de anul trecut;) ..Steaua de anul asta poate fi eliminata de Standard Liege! nush de ce sunteti asa siguri ca va ve`ti califica!..ati avut emotii si cu Standard daca ma gandesc mai bine:ok:

Steaua nu mai e aceeasi din mai multe puncte de vedere. Ar fi deja al treilea sezon consecutiv in care jucam in Turul III... incepe sa devina o obisnuinta... Steaua a acumulat o esperienta care nu poate fi egalata de nici o alta echipa din Romania... Steaua la toamna la inceput de sezon nu va mai avea juma de echipa indisponibila. S-ar putea sa se mai accidentaze jucatori in timpul sezonului, dar la inceput probabil ca vom avea echipa completa. Avem toate sansele sa trecem de Turul III :ok:

Ferko
3rd May 2007, 13:11
de aia e misto sa rizi la urma.

p@@a Sampion lig !!!!

Ce fain o sa razi cand Steaua iese pe locul 4 (patru) si nu merge nici in UEFA, abia astept sa te aud.

dede
3rd May 2007, 13:12
da mey celso, da' nu Jiji sau Argaseala joaca :rolleyes:
vom vedea la vara ce jucatori mai vin, ce jucatori mai pleaca... si dupa cum zice si Sevilla, se intorc accidentatii :D

Ferko
3rd May 2007, 13:27
Mare performanta pentru Steaua : Dinamo joaca in turul III preliminar pentru UCL ! Oare Steaua o sa ajunga in turul III UCL? Eu le doresc sa ajunga, daca sunt in stare.

dardar_3
3rd May 2007, 13:33
Asa e! Sa dea sortii sa cadem cu "rossoneri" in preliminarii si sa le facem apoi cu mana din grupe! Fortza "cainii rosii"! :)

:)... Ce vise umede au unii...

Spre deosebire de cei care ii cataloghezi tu, eu m-am bucurat pentru Milan...

PS: Dinamo nu a jucat in meciul de-aseara asa ca nu ai de ce sa fii suparat:ok:
Cat despre faza calificatului in dauna Milanului :happy :happy ... e posibil....:happy :happy

Uite o formatie improvizata care ar spulbera Dinamo:

------------------Storari------------------------
Cafu--------Costacurta-----Maldini-----Sergino--
----------------Ambrosini---------------------
----Brocchi----------Gourcuff---------Jankulovski-
-------------Boriello---------Aubemayang-------


Si cand ma gandesc ca vroiati sa chemati pe Milan sa sarbatoriti titlul...:happy

resita
3rd May 2007, 13:40
:)
Si cand ma gandesc ca vroiati sa chemati pe Milan sa sarbatoriti titlul...:happy

macar noi avem ce sarbatori :D :evil: :evil:

dardar_3
3rd May 2007, 13:44
Asa si?..:drak:...

Milan va sarbatori la Atena...:P

SAMM
3rd May 2007, 13:46
Mare performanta pentru Steaua : Dinamo joaca in turul III preliminar pentru UCL ! Oare Steaua o sa ajunga in turul III UCL? Eu le doresc sa ajunga, daca sunt in stare.

mare performanta pentru dinamo Steaua pierde semifinala UEFA
mare performanta pt Steaua, echipa care a furat un campionat nu merita sa joace in UCL
.
.

SAMM
3rd May 2007, 13:47
macar noi avem ce sarbatori :D :evil: :evil:

sa chemati si arbitrii sa le dati cate un tricou de campioni, saracii, cred ca sunt darmati psihic

Ferko
3rd May 2007, 13:49
mare performanta pentru dinamo Steaua pierde semifinala UEFA
mare performanta pt Steaua, echipa care a furat un campionat nu merita sa joace in UCL
.
.

Merita Steaua ca a furat mai multe campionate, chiar si cupe ! (Au vrut chiar sa restituie o cupa cu care au fost prinsi, dar n-a mai vrut-o nimeni !)

Ioca10
3rd May 2007, 13:50
Ne bucuram pt ca dinamo nu merita sa joace in UCL pe spatele nostru sa joace si ei 2 primaveri in uefa sa ajunga pana in semifinale si apoi meita:evil:

dede
3rd May 2007, 13:51
merita dinamo daca trece de turul 3... nu merita sa intre pe munca altora...

resita
3rd May 2007, 13:51
Asa si?..:drak:...

Milan va sarbatori la Atena...:P

da http://www.youtube.com/watch?v=OXOiXfBu_mk :evil: :evil: :evil:

SAMM
3rd May 2007, 13:52
Merita Steaua ca a furat mai multe campionate, chiar si cupe ! (Au vrut chiar sa restituie o cupa cu care au fost prinsi, dar n-a mai vrut-o nimeni !)

hai ma iar vorbim de-acum 100 de ani, vino mai la zi

Ferko
3rd May 2007, 13:52
Ne bucuram pt ca dinamo nu merita sa joace in UCL pe spatele nostru sa joace si ei 2 primaveri in uefa sa ajunga pana in semifinale si apoi meita:evil:

Aiurea, JJ se tot roaga de Dinamo sa-i ajute sa ajunga pe locul DOI !

Ferko
3rd May 2007, 13:54
hai ma iar vorbim de-acum 100 de ani, vino mai la zi

La meciul lui Dinamo din Giulesti toti stelistii tineau cu Dinamo, oare de ce? Pentru ca singuri nu sunt in stare sa ajunga pe 2 .

Swat
3rd May 2007, 13:55
sa chemati si arbitrii sa le dati cate un tricou de campioni, saracii, cred ca sunt darmati psihic
mentalitate specifica de frustrat, nu ai puterea sa faci ceva (aici sa castigi campionatul) dai vina pe altcineva nu pe incapacitatea ta

in ghencea cine v-a batut cu 4-2 ? selectionata arbitrilor sau ce mai gasiti voi pe acolo ca scuza ?

voi traiti in trecut va dati mari cu performante facute acum zeci de ani, credeti ca ii mai pasa cuiva de alea ? nu, conteaza ce faceti in prezent :sleep:

Ferko
3rd May 2007, 13:57
sa chemati si arbitrii sa le dati cate un tricou de campioni, saracii, cred ca sunt darmati psihic

Voi le-ati dat tricouri inainte de meci ! (Parca era Salomir)

SAMM
3rd May 2007, 14:04
La meciul lui Dinamo din Giulesti toti stelistii tineau cu Dinamo, oare de ce? Pentru ca singuri nu sunt in stare sa ajunga pe 2 .

eu sunt stelist si n-am tinut cu dinamo


mentalitate specifica de frustrat, nu ai puterea sa faci ceva (aici sa castigi campionatul) dai vina pe altcineva nu pe incapacitatea ta

in ghencea cine v-a batut cu 4-2 ? selectionata arbitrilor sau ce mai gasiti voi pe acolo ca scuza ?

voi traiti in trecut va dati mari cu performante facute acum zeci de ani, credeti ca ii mai pasa cuiva de alea ? nu, conteaza ce faceti in prezent :sleep:

mda, ai coborat de pe pluta sau inca ti-e frica sa nu cazi in apa
pai s-o luam asa
1. putere avem, dar doar pe teren, acest campionat nu s-a jucat pe teren, deci....
2. pai si de la o victorie cu 4-2 sunt 15 puncte diferenta ??? nu cred, mai bine ne spui cine ne-a batut cu 1-0 in groapa (te ajut eu,corpodean) cine ne-a anulat doua goluri perfect regulamentare cu uta si lista poate continua
3. pai sa ne intelegem, de ce zeci de ani vorbesti hai sa te luminez putin 2004-2005 optimi uefa, 2005-2006 semifinala uefa, 2006-2007 grupele ucl, in astia 3 ani mai multe performante decat a avut dinamo in ultimii 20 de ani

.
mai documenteaza-te

Ferko
3rd May 2007, 14:05
eu sunt stelist si n-am tinut cu dinamo

Daca afla GB nu mai intri pe Ghencea !

dede
3rd May 2007, 14:06
voi traiti in trecut va dati mari cu performante facute acum zeci de ani, credeti ca ii mai pasa cuiva de alea ? nu, conteaza ce faceti in prezent :sleep:
nu, ne laudam cu ce am facut anul trecut... o semifinala uefa si participare in gr ucl :D voi cu ce va laudati? sa nu zici de titlu, ca ala nu conteaza... conteaza ce faceti in Europa :evil:

Kainsashiki
3rd May 2007, 14:11
Cu echipe ca Standard Liege, si campioana Ungariei poate demonstra ca merita....Dar cum sa dovedesti ca meriti daca joci cu echipe mari din Europa, cu experienta mare in Liga, nu le mai enumar....?? Iar la "bafta" pe care o are Dinamo de obicei, nu m-ar mira sa cada cu vreo super-echipa....

Steaua a jucat cu echipe slabe pentru ca a fost cap de serie, dupa ce a strans timp de doua sezoane foarte multe puncte pentru coeficientul uefa. Daca Dinamo a fost eliminata mereu din primele tururi trebuie sa joace cu super echipe, asa cum a jucat si Steaua in grupele CL, cand a fost introdusa in urna a 3-a.

Bafta in turul 3 :ok:

Paul
3rd May 2007, 14:11
Astea sunt problemele Stelei la ora actuala - nu bucuria ca nu joaca Dinamo direct in CL !!

Ba da. Faptul ca Dinamo ar fi jucat direct in Liga le-ar fi adus un plus de cateva milioane de euro in cont. Cu un management sanatos, cu un buget anual de 15 mil de Euro (juma bugetul normal, jumate banii din Liga) echipa ar fi putut lua titlul la rand vre`o 6-7 ani.


In plus va fi interesant la anu` un dinamo esuat de Liga ...


Cu echipe ca Standard Liege, si campioana Ungariei poate demonstra ca merita....Dar cum sa dovedesti ca meriti daca joci cu echipe mari din Europa, cu experienta mare in Liga, nu le mai enumar....?? Iar la "bafta" pe care o are Dinamo de obicei, nu m-ar mira sa cada cu vreo super-echipa....

Amice cine va impiedica pe voi sa fiti capi de serie si sa jucati si voi cu echipe acceptabile.

Cat despre bafta lui Dinamo , ar fi normal sa pice cu echipe foarte tari (11/15 sunt super puteri) ar fi norocosi sa pice cu echipe mai umane (Sahtior, Anderlecht, Besiktas) si ar fi extrem de norocosi sa pice cu Levsky Sofia.

Hai sa vedem lista posibililor adversari ai lui Dinamo.

1. AC Milan (presupunem ca Liverpool ia Liga)
2. Lazio
3. Real Madrid (sau Barcelona sau Sevilla)
4. Valencia
5. Arsenal
6. Ajax
7. Werder (sau Schalcke , Stuttgart, Bayern)
8. Marseille
9. Sporting (sau Benfica)
10. Anderlecht
11. Sahtior

Inca 5 ar mai fi capi de serie, printre care Steaua/Rapid , dar un Dinamo - Steaua sau Dinamo - Rapid sunt excluse.

Balaci
3rd May 2007, 14:28
La revedere zob79:D

Incubus
3rd May 2007, 14:28
Uite cum se face dreptate: Dupa ce bagi sute de mii de euro in curu' lui Porcodean sperand sa iei 10 milioane, vine Kaka si te umple de caca :happy

Dupa semifinalele astea, printre cei mai fericiti se numara si Porcodean, care va avea mult de munca si de incasat si la anu'

bada_otelul
3rd May 2007, 15:19
in padurea cu alune aveau casa 2 catei,vine pupaza si spune : VOI JUCATI IN TURUL 3 !:happy :happy :happy :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:
mortal cantecelul

p.s. ce castravete ala de mai sus,bine ca i-au dat ban

Luis Garcia10
3rd May 2007, 15:19
Nu e vorba de noroc in toata chestia asta , dar nu e vorba nici de ghinion! Se stia clar de la inceputul campionatului ca in cazul in care o echipa ce nu se califica direct pentru grupele C.L va castiga trofeul , campiona Romaniei va juca in turul 3 preliminar al Ligii! Sansele erau cam 60-40 pentru o eventuala intrare directa..asta tinand cont ca probabil echipe ca Chelsea , Man Utd , Barcelona ,Real ,Inter au sanse mai mari ca Arsenal , Liverpool , Milan , Valencia..etc
Acum ca s-a intamplat ca finala sa fie Milan - Liverpool..asta e viata! Nu e nicio drama pt Dinamo..care oricum si acum 2 ani daca lua titlu` tot in tur preliminar mergea! Dumnezeu le-a furat sansa pe care Steaua si Rapid le-au dat cainilor rosii de a intra direct in Liga...! Poate pe de-o parte e mai drept asa...dinamovistii acum au sansa sa joace in turul 3 preliminar..daca vor intra in Liga ..jos palaria :D.. iar daca nu , au posibilitatea sa intre in Uefa , iar acolo sa obtina punctele care le-ar putea permite sa fie cap de serie in sezonul urmator al Ligii :ok:
Pana la urma e mai drept asa...Sa obtii cu sudoarea fruntii acei bani! :ok: :D

Vand vise
3rd May 2007, 15:39
Ce fain o sa razi cand Steaua iese pe locul 4 (patru) si nu merge nici in UEFA, abia astept sa te aud.

nici peste 500 de ani :)

danpuric78
3rd May 2007, 16:23
Nu e nici ghinion si nici dreptate in neparticiparea dinamovistilor direct in grupe.
Sincer, dinamo ia campionatul si asta e important.
Liga campionilor e importanta pentru Becali Borcea si sclavii lor. Lor le sticlesc ochii dupa baniii de la UEFA. Mie ca suporter dupa ce sa-mi sticleasca ochii? Banii intra in conturile lor, iar eu ma uit dupa fotbal, pe care oricum il vad la Barca, Milan si Liverpool, nu la Dinamo, Steaua sau Levski.
Imi place ca mai sunt unii care inca se mai ajuta de clisee din presa si din alte locuri ca sa gandeasca.
ca o participare a lui Dinamo in grupe i-ar fi adus 6-7 mil de euro si echipa s-ar fi intarit , etc. Mai mult ca sigur i-ar fi adus lui Borcea intocmai cum UCL i-a adus bani si lui Becali.
Steaua a luat vreo 9 -10 milioane per ansamblu cu participarea in CL in acest sezon. Cu ce a fost mai buna decat Dinamo. A fost superioara rapidului sau clujului proportional cu diferenta din buget? A fost o diferenta mare intre ei si Bistrita care se dexucrca cu bani de 10 ori mai putini?
Hai sa fim seriosi. Participarea in CL nu inseamna absolut nimik din punct de veere sportiv pentru echipele care nu ies din grupe.
IIar o echipa puternica nu se construieste cu banii din CL, asa cum viseaza unii, ci printr-un management serios, printr-un buget serios, in care banii din CL sunt doar o componenta constanta de-a lungul anilor.
Asa ca daca Borcea, becali saau mai stiu eu care vor bani de la UEFa, sa joace tururile preliminare.

lucian_iasi
3rd May 2007, 16:32
Bravo,dane! :ok: :ok:

ducus
3rd May 2007, 16:35
Nu e nici ghinion si nici dreptate in neparticiparea dinamovistilor direct in grupe.
Sincer, dinamo ia campionatul si asta e important.
Liga campionilor e importanta pentru Becali Borcea si sclavii lor. Lor le sticlesc ochii dupa baniii de la UEFA. Mie ca suporter dupa ce sa-mi sticleasca ochii?
Hai sa fim seriosi. Participarea in CL nu inseamna absolut nimik din punct de vedere sportiv pentru echipele care nu ies din grupe.
Iar o echipa puternica nu se construieste cu banii din CL, asa cum viseaza unii, ci printr-un management serios, printr-un buget serios, in care banii din CL sunt doar o componenta constanta de-a lungul anilor.
Asa ca daca Borcea, becali saau mai stiu eu care vor bani de la UEFa, sa joace tururile preliminare.
:rosu: Dane, Dane, spui niste absurditati pentru care toti pasionatii sportului-rege te-ar mazili. Pai cum sa nu insemne nimic? In primul rand experienta, pentru ca de la an la an sa devenim mult mai puternici, apoi puncte in clasamentele coeficientilor UEFA. Pai toate echipele care joaca in cupe joaca datorita clasarii in campionat pe locurile fruntase. Altfel ne-ar "sticli ochii" un an de zile cat dureaza competitia europeana, la 10 miute numai intre Manchester si Milan, si nimeni altcineva. Trebuie sa existe o competitie care da posibilitatea tuturor echipelor sa se afirme, iar faptul ca in final raman numai acestea 3-4 dovedeste ca sunt cele mai bune echipe din lume.

Sevilla86
3rd May 2007, 16:39
Mie ca suporter dupa ce sa-mi sticleasca ochii? Banii intra in conturile lor, iar eu ma uit dupa fotbal, pe care oricum il vad la Barca, Milan si Liverpool, nu la Dinamo, Steaua sau Levski.

Tu chiar esti dinamovist? :o: pe mine ma intereseaza mai mult un Steaua-Jiul decat Mancester-Barcelona. Este vorba de cea mai importanta si mai prestigioasa competitie intercluburi din lume. Oricine ar vrea sa-si vada echipa acolo.



Hai sa fim seriosi. Participarea in CL nu inseamna absolut nimik din punct de veere sportiv pentru echipele care nu ies din grupe.

Tu tot spui ca nu te intereseaza deloc Grupele Champions League... dar nu poti sa ajungi in Optimi daca nu treci si prin faza grupelor.

ReDog 4ever
3rd May 2007, 17:48
http://www.onlinesport.ro/forum/search.php?searchid=575649

Cerceteaza si tu putin :D nu am intrat vreo saptamana incepand cu o zi inaintea meciului
Am fost plecat in vacanta de Paste :D si nici dupa ce a batut Steaua pe CFR nu am postat mai mult de 5, 6 posturi... am avut si eu alte treburi.

hahaha ce coincidenta, ti-au aparut "treburile" chiar dupa meci, si concediu tau de paste....toate la un loc

hai ca ai fost tare la faza asta, nota 10
:happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy

ReDog 4ever
3rd May 2007, 17:50
hai ma iar vorbim de-acum 100 de ani, vino mai la zi

ultimele 2 campionate furate, si sa vezi circ la ultimele meciuri ale voastre din acest restur

sau nici astea nu sunt la zi??

Aurel.D
3rd May 2007, 17:54
:D Nu ReDog 4ever, astea nu sunt la zi; sunt de viitor!

SAMM
3rd May 2007, 17:57
ultimele 2 campionate furate, si sa vezi circ la ultimele meciuri ale voastre din acest restur

sau nici astea nu sunt la zi??

ma gandesc si eu logic : cine fura campionate ? o echipa care in acelasi an joaca semifinala UEFA sau o echipa care este eliminata in turul 2 de o echipa polonia varsovia (apropo a retrogradat in liga 2 ???)

grea intrebare, pana acum niciun dinamovist pe forumul asta n-a raspuns la intrebarea asta
.

.
.

Doctor_Satan
3rd May 2007, 18:00
Ma bucur, dar nu se numeste nesansa, ci imposibilitatea de a profita dupa munca altora!

Luis Garcia10
3rd May 2007, 18:04
Dane ..e frumos sa-ti masori fortele cu granzii Europei! E frumos sa iti vezi echipa pe marile stadioane! Daca putem obtine rezultate e cu atat mai important pentru noi! Intotdeauna trebuie sa tinzi spre mai bine!
C.L inseamna sa scoti capul in Europa..iti da experienta, iti da curaj...te simti fotbalist cand joci acolo...si te simti suporter de echipa mare! Daca prinzi si un loc 3 si iti continui aventura europeana in Cupa Uefa e cu atat mai frumos pentru toata lumea!

Sevilla86
3rd May 2007, 18:07
hahaha ce coincidenta, ti-au aparut "treburile" chiar dupa meci, si concediu tau de paste....toate la un loc

Nu a fost concediu... a fost vacanta ca sunt student :D nu e vina mea ca se da vacanta de Paste. Si treburile alea au fost referate si proiecte care au trebuit prezentate in primele saptamani de dupa vacanta.
Daca vrei sa afli mai multe despre mine iti povestesc mai pe larg, dar pe mess nu pe forum :D

ReDog 4ever
3rd May 2007, 18:08
bai eu sincer intr-un fel ma bucur ca le-am dat stelistilor o bucurie (prima bucurie pe 2007)...saracii de 7-8 luni numai au chef nici de scooter maria, isi pierdusera pofta de mancare, isi bateau nevestele, unii si-au luat si viata.... Dupa umilinta de Paste, disparusera toti astia de pe onlinesport, nu aveam de cine sa ne luam...acum au iesit ca ciupercile dupa ploaie. Oricum cea mai tare caterinca e sa le dam si noi meciul clujului, si rapidul la fel ca sa ia aia locul 2, asa ca degeaba cumpara JIJI toate meciurile ca tot in UEFA ajunge

pe urma sa vezi iar cum dispar astia de pe aici pana in toamna

:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

SAMM
3rd May 2007, 18:13
faptul ca Steaua va fi singura echipa romaneasca participanta in UCL ma linisteste de la multe golanii ale campionatului intern.

mentalitatea dinamovista se vede bine la red dog "cea mai tare caterinca e sa le dam si noi meciul clujului, si rapidul la fel ca sa ia aia locul 2" aste e gandirea militieneasca
.
.
.

Luis Garcia10
3rd May 2007, 18:17
bai eu sincer intr-un fel ma bucur ca le-am dat stelistilor o bucurie (prima bucurie pe 2007)...saracii de 7-8 luni numai au chef nici de scooter maria, isi pierdusera pofta de mancare, isi bateau nevestele, unii si-au luat si viata.... Dupa umilinta de Paste, disparusera toti astia de pe onlinesport, nu aveam de cine sa ne luam...acum au iesit ca ciupercile dupa ploaie. Oricum cea mai tare caterinca e sa le dam si noi meciul clujului, si rapidul la fel ca sa ia aia locul 2, asa ca degeaba cumpara JIJI toate meciurile ca tot in UEFA ajunge

pe urma sa vezi iar cum dispar astia de pe aici pana in toamna
:ras-plans: :ras-plans:

Relax...eu unul nu ma bucur pentru necalificarea voastra! Ar fi fost benefica fotbalului romanesc :ok:
Sa dati meciul Clujului? Ar fi ceva..ati mai da din punctele furate in startul campionatului ;) Sa le dea Rapidul meciul Clujenilor? N-au decat dar risca sa stea acasa la anul ;) Si o sa va dea Iasiul peste "gurita" cand o sa le ia puncte CFR-istilor ..asa ca ..TEORIA TA A CONSPIRATIEI PICA! :ok:
aaa si inca un sfat..Uite-te mai mult la echipa ta si mai putin la altii..fa-ti griji de transferurile voastre , de transferurile clubului Dinamo decat sa astepti esecurile Stelei! Va asteapta un tur 3 preliminar infernal in C.L...cum si pe noi ne va astepta un tur 2 , insa noi am mai muncit si anii trecuti prin batranu` asta continent , asa ca vom fi cap de serie! Multa bafta! :ok:

ReDog 4ever
3rd May 2007, 18:18
nuuuu SAMM, gandire corecta aveti voi ca ati cumparat cei 4 jucatori ai clujului, ati zis ca luati 3 jucatori de la otelul iar aia numai fotbal nu au jucat in meciul cu voi (0-3) ca vezi doamne daca batem steaua nu ne mai ia JIJI...sau lasa ca il imbarligati voi pe dan petrescu sa faca o echipa stramba....tu te iei de corpodean cand am sters pe jos cu voi in ghencea??? chiar ca sunteti de rasul lumii

SAMM
3rd May 2007, 18:22
nuuuu SAMM, gandire corecta aveti voi ca ati cumparat cei 4 jucatori ai clujului, ati zis ca luati 3 jucatori de la otelul si aia nici nu au jucat in meciul cu voi (0-3) ca vezi doamne daca batem steaua nu ne mai ia JIJI...sau lasa ca il imbarligati voi pe dan petrescu sa faca o echipa stramba....tu te iei de corpodean cand am sters pe jos cu voi in ghencea??? chiar ca sunteti de rasul lumii

mda aia au zis ca se duc la detectorul de minciuni sa demonstreze ca nu au trantit meciul

curaj zic eu, s-ar duce oare la detector si corpodean sau altmayer sau borcea ??? nu prea cred

pai cu cei 3 jucatori de la otelul nu cred ca este nicio lege pe lumea asta care sa interzica acea declaratie, insa arbitrii platiti sigur ar face puscarie la fel si conducerea dinamovista care i-a platit

pai cine stie dak eram la 2 puncte in campionat poate nu mai maturati pe jos cu noi, asa ce motivatie sa aiba stelistii cand stiau ca indiferent de rezultat campionatul a fost decis de arbitraj si de blaturile dinamoviste de la inceputul sezonului

voi sunteti de plansul lumii, ca ati luat 4-5 campionate dupa revolutie si scrie ZERO la performante europene

ReDog 4ever
3rd May 2007, 18:29
scuze puerile pe care nici tu nu ti le crezi....deaia era 4-0 min 30 in ghencea pt ca steaua nu avea miza si deaia nu juca

bine, zi-o pe asta lu magica steaua, lu guevarax aia sigur pun botul

SAMM
3rd May 2007, 18:36
scuze puerile pe care nici tu nu ti le crezi....deaia era 4-0 min 30 in ghencea pt ca steaua nu avea miza si deaia nu juca

bine, zi-o pe asta lu magica steaua, lu guevarax aia sigur pun botul

si chiar dak ne-ati batut cu 4-2 asta nu inseamna ca trebuia sa aveti 15 puncte diferenta, in tur dak il elimina corpodean pe tames cum de fapt era normal poate va bateam noi cu 5-0 cum v-am mai batut de altfel prin groapa

guevarax il sustine pe tweety prin tribunale :happy :happy :happy

se creaza acum o brigada numai din astia pusi pe fapte, primele tinte sunt elias si corsicanu' asa se aude :drak: :drak: :drak:

Sevilla86
3rd May 2007, 18:37
scuze puerile pe care nici tu nu ti le crezi....deaia era 4-0 min 30 in ghencea pt ca steaua nu avea miza si deaia nu juca

ne-ati dat 4 goluri pt ca ati avut in fata o aparare improvizata.
Apararea Stelei fara Goian si Ghionea nu se poate numi decat "improvizata"
Pe langa asta ne-a lipsit si cel mai bun om al nostru: Dica. Voi n-ati batut echipa care realiza performante in Europa, echipa care ajungea in Champions League sau echipa care castiga titlul sezonul trecut... ati invins o echipa improvizata care a avut 8 jucatori indisponibili pt meciul ala.

Luis Garcia10
3rd May 2007, 18:37
pai cine stie dak eram la 2 puncte in campionat poate nu mai maturati pe jos cu noi, asa ce motivatie sa aiba stelistii cand stiau ca indiferent de rezultat campionatul a fost decis de arbitraj si de blaturile dinamoviste de la inceputul sezonului



Nu sunt de acord cu asta! Nu aveam cum sa-i batem in ziua aia! Asta e adevarul!
Inca ceva...nu mai continua discutia..acelasi lucru iti spun cum i-am zis si dinamovistului: Mai multa atentie la echipa ta , decat sa te uiti in curtea vecinului! ;) :ok:

delaparis
3rd May 2007, 18:38
Ma bucur, dar nu se numeste nesansa, ci imposibilitatea de a profita dupa munca altora!

ma distreaza foc ideea asta titpic mioritica ... :D am mai scris dar hai sa urmaresc logica pana la capat ...

Munca apartine lui Steaua care a profitat de munca lui Oli care a profitat de munca lui Protasov care a profitat de munca lui Zenga care a profitat de ... :o: munca lui MM deoarece el l-a adus la echipa :D ....

Asa e ... sa nu mai profite nimeni de nimic :angry: ... mama lor de profitori :D

SAMM
3rd May 2007, 18:39
Nu sunt de acord cu asta! Nu aveam cum sa-i batem in ziua aia! Asta e adevarul!
Inca ceva...nu mai continua discutia..acelasi lucru iti spun cum i-am zis si dinamovistului: Mai multa atentie la echipa ta , decat sa te uiti in curtea vecinului! ;) :ok:

conteaza mult moralul, una e sa stii ca indiferent de rezultat dinamo e campioana si alta era sa stii ca daca bateam eram noi campioni

SAMM
3rd May 2007, 18:41
ma distreaza foc ideea asta titpic mioritica ... :D am mai scris dar hai sa urmaresc logica pana la capat ...

Munca apartine lui Steaua care a profitat de munca lui Oli care a profitat de munca lui Protasov care a profitat de munca lui Zenga care a profitat de ... :o: munca lui MM deoarece el l-a adus la echipa :D ....

Asa e ... sa nu mai profite nimeni de nimic :angry: ... mama lor de profitori :D

treaba e ca astia erau de-ai nostri, adica a fost o echipa care a muncit pt performantele astea,

la dinamo e cu totul alta poveste, e ca si cum tu muncesti o luna si la sfarsit iti ia altul salariul, ti-ar conveni, adica Steaua a jucat tot timpul preliminare si a intrat in liga, iar dinamo intra in liga pe puncte Stelei asa de-odata fara a face nimic (nimic adica doar au platit jumatate din lotul de arbitri din Romania)

era corect ???

nu cred

ReDog 4ever
3rd May 2007, 18:45
una peste alta jucam turul 3 si asta basta....daca picam cu vreo superputere, clar nu ne calificam (doar sper sa nu fie macelul care a fost cu lyon si cu real in ghencea)...daca pierdem respectabil cu un milan, real, sau arsenal eu nu sunt dezamagit....daca picam cu echipe gen levski, besiktas, anderlecht etc. avem destule sanse sa trecem....unii se bucura, altii sunt sucariti cu acest tur preliminar

mare rahat, viata continua

SAMM
3rd May 2007, 19:00
una peste alta jucam turul 3 si asta basta....daca picam cu vreo superputere, clar nu ne calificam (doar sper sa nu fie macelul care a fost cu lyon si cu real in ghencea

vedeti sa nu va macelareasca cineva cum v-au macelarit aia de la polonia varsovia sau de la partizan belgrad, de asta sa-ti fie frica sau de manchester ai uitat, cand au jucat cu juniorii si n-ati trecut de jumatatea terenului :happy :happy :happy

ducus
3rd May 2007, 19:08
vedeti sa nu va macelareasca cineva cum v-au macelarit aia de la polonia varsovia sau de la partizan belgrad, de asta sa-ti fie frica sau de manchester ai uitat, cand au jucat cu juniorii si n-ati trecut de jumatatea terenului :happy :happy :happy
Da, dar nu uita ca tot atunci era si sistemul vechi, fara grupele UEFA, erau mai multe meciuri tur-retur. Partizan ne-a tras-o doar fiindca i-a lasat Otelul sa mearga mai departe. Altfel, daca ii elimina pe belgradeni, cel mai probabil am fi cazut cu o echipa mult mai slaba. Oricum, echipele nu mai sunt ce-au fost, nici Dinamo cu Fane Preda/Tene in poarta si nici Manchester cu Beckham si Keane.

SAMM
3rd May 2007, 19:11
Partizan ne-a tras-o doar fiindca i-a lasat Otelul sa mearga mai departe. Altfel, daca ii elimina pe belgradeni, cel mai probabil am fi cazut cu o echipa mult mai slaba.

incredibil

de fapt si acum e vina Stelei ca voi nu jucati in UCL ca dak Steaua ar fi adus mai multe puncte ati fi intrat si voi direct

la munca bah profitorilor, nu va mai saturati de furat

danpuric78
3rd May 2007, 19:17
Tu chiar esti dinamovist? :o: pe mine ma intereseaza mai mult un Steaua-Jiul decat Mancester-Barcelona. Este vorba de cea mai importanta si mai prestigioasa competitie intercluburi din lume. Oricine ar vrea sa-si vada echipa acolo.



Tu tot spui ca nu te intereseaza deloc Grupele Champions League... dar nu poti sa ajungi in Optimi daca nu treci si prin faza grupelor.

Bah sevilla, faza grupelor e neinteresantra tocmai pentru ca nu avem sanse sa iesim din grupe. De fapt asta inteb eu - care e miza sportiva a unei participari in CL? Pentru ce se duce acolo o echipa romaneasca, constienta ca nu trece de prima faza a competitiei?
steaua anul trecut a strans 5 puncte, ceea ce zic eu ca e maximum posibil pentru o echipa romaneasca. Sa iei cateva puncte. Insa pune si conjunctura - o generatie de fotbalisti care a prins momentul de varf. un adversar dinamo kiev pe langa competitie, iar real si OL, probabil n-ar fi mers optimi din oricare alta grupa. Mai era si prima participare, intersul enorm, fotbalistii motivati. deja la anul daca se vor califica vor trata competitia cu interesul cu care au tratat UEFA anul asta.

Se pune prea multa importanta pe "participarea" in aceasta competite. Din punctul meu de vedere e un fel de prostitutie. Te duci sa te umileasca altii pentru banii de la UEFA.

Luis Garcia10
3rd May 2007, 19:35
Foarte usoara grupa Stelei Dane..nu? Cred ca in aproape orice grupa am fi picat ai fi catalogat-o asa!? Am luat 5 puncte si ne-am redobandit mandria la nivel european! Dupa 10 ani , am jucat din nou cu cei mari! Iti recomand sa mai dai pe la stadioane ..poate iti schimbi conceptia .. ce zici incerci?
Si inca ceva..pentru cei care vorbesc despre umilintele din grupa ale Stelei...Real Madrid a jucat un meci crucial la Bucuresti..si a aratat ca e echipa mare! A luptat pt victorie , s-au temut de noi , dar au obtinut-o ! S-a vazut diferenta de valoare!
Lyon-ul a jucat sferturi de C.L 3 ani la rand, daca nu ma insel! Hai sa fim realisti! Valoarea, experienta si-au spus cuvantul! E o experienta frumoasa sa joci cu cei mari..! C.L. nu e numai ce-i intra lu` Becali sau lu` Borcea in buzunar..e vorba de dragostea de fotbal...atasamentul de echipa! E un sentiment inaltator sa auzi imnul Ligii si sa iti urmaresti favoritii jucand la cel mai inalt nivel! Parca vezi si amarata asta de Liga 1 cu altii ochi dupa asta ..nu credeti?

danpuric78
3rd May 2007, 20:00
Luis, gurpa a fost usoara comparativ cu celelate. Nu numele, ci ce au jucat echipele in general. Hai sa nu mai interepretam lucrurile si sa recunoastem ca nici real nici OL nu au avut un sezon bun. Doua echipe tari, cu nume, dar care s-au dezumflat cam repede.
In fine ce a fost nu mai conteaza. Daca steaua se va valifica si la anul, crezi ca vor mai strange atatea puncte?

In rest, clisee din presa. "Ne-am redobandit mandria la nivel european". Cum cu autogolul lui Nicolita? chiar crezi ca multi "europeni" au stiut macar ca o echipa din romania joaca in Cl. crezi ca au schimbat nemtii si francezii, italieni si restul canalele ca sa vada steaua-dinamo kiev.
Hai sa fim seriosi Luis. Nimeni nu contesta castigul in imagine, insa de aici si pana la declaratiile astea pompoase si lacrimogene mai e.
Chiar crezi ca spaniolii si francezi au aratat meciului cu steaua un interes mai mare decat am aratat noi la cel cu gorica?
Da? gandeste-te un pic. Crezi ca mai intrau 15-20 de mii de romani pe bernabeu (fapt absolut admirabil) daca pe madrilenii aveau un interes major fata de acest meci?

Daca tu imi recomanzi sa mai merg pe stadioane. ok. atunci eu itit recomand sa mai umbli un pic prin lume, ca sa iti dai seama de ce inseamna "mandria noastra in europa"

Luis Garcia10
3rd May 2007, 20:07
Stiu ce spui...ai si tu dreptatea ta..pt mine nu sunt clisee..eu spun ce simt! Dar tu vezi totul asa prea in negru
PS: Tu ai schimbat canalul sa vezi CSKA - Hamburg? ;)

danpuric78
3rd May 2007, 20:17
Stiu ce spui...ai si tu dreptatea ta..pt mine nu sunt clisee..eu spun ce simt! Dar tu vezi totul asa prea in negru
PS: Tu ai schimbat canalul sa vezi CSKA - Hamburg? ;)

Nu Luis, nu e negru. doar moderat. Pentru mine nu e agonie ca dinamo nu merge direct in grupe (am prevazut si am sperat o reeditare a finalei din 2005) si nici extaz daca ar fi mers. M-as bucura cu adevarat daca ar ajunge in grupedupa tur preliminar si extaz ar fi daca ar si iesi de acolo. Atuci ar fi cu adevarat o realizare care sa te extazieze.
Se pune prea multa importanta pe participarea in CL. Si ridicol de multa importanta s-a dat semifinalelor. Pentru ca, in opinia mea, legatura intre echipele romanesti, fie steaua fie dinamo, si semifinalele Cl e identica cu legatura dintre coada vacii si stampila primariei.

Luis Garcia10
3rd May 2007, 20:23
Avem bugete mici..nu avem forta sa invingem echipe asa de mari :(

danpuric78
3rd May 2007, 20:30
Avem bugete mici..nu avem forta sa invingem echipe asa de mari :(

stam prost nu numai la bani luis. La multe altele. De exemplu l-a cum sa-i cheltuiesti.
Cu banii din liga steaua a avut buget cel putin dublu fata de ceilalti.Si i-a risipit fara sens. s-a vazut asta in joc sau in rezultate?
Sau sa mai vorbim de mentalitatea fotbalistilor sau a antrenorilor, nu mai zic de presedinti. MM Oli si jumatate din echipa de anul trecut sunt pierduti pentru sportul asta. gata. Li s-a urcat CL l-a cap, ei sunt cei mai cei si cei mai buni, si de acum mai joaca fotbal la meciul de retragere.
Sau ce sa zic de dinamo, acolo unde fotbalisti joaca "doar in meciurile importante". mai mult ca sigur ca 4-5 dintre fotbalistii de acum ii vor juca la anul precum Lovin, Paraschiv su Nesu.

Luis Garcia10
3rd May 2007, 20:40
Da..aici ai punctat bine..la capitolul manevrare de bani..transferuri etc..stam foarte prost! Acei bani trebuiau folositi cu cap..si acum poate aratam altfel :(
In ceea ce priveste acei fotbalisti carora li s-au urcat fumurile si aerele de mari jucatori la cap ..aceia sunt cei care n-au niciun viitor..insa oricum e si vina antrenorului ca nu a stiut sa gestioneze situatia si sa tina vestiarul in mana! La echipele mici .. modestia muta munti! :D

danpuric78
3rd May 2007, 20:52
Da..aici ai punctat bine..la capitolul manevrare de bani..transferuri etc..stam foarte prost! Acei bani trebuiau folositi cu cap..si acum poate aratam altfel :(
In ceea ce priveste acei fotbalisti carora li s-au urcat fumurile si aerele de mari jucatori la cap ..aceia sunt cei care n-au niciun viitor..insa oricum e si vina antrenorului ca nu a stiut sa gestioneze situatia si sa tina vestiarul in mana! La echipele mici .. modestia muta munti! :D

Si a antrenorului si a conducerii care s-a ocupat de alte lucruri.

Iar situatia asta nu e numai la steaua. Cum merge o echipa bine cum toti se umfla in pene si uita de fotbal. La steaua doar a fost mai grav pentru ca UCL a determinat o euforie din care abia acum incep sa se trezeasca. Unii, altii inca mai traiesc din ea.

Luis Garcia10
3rd May 2007, 21:00
Veti cadea cu Dynamo Kiev :ok: Sa-ti aduci aminte ca eu am spus-o primul :D Cel de Sus stie ce face :ok:

ducus
3rd May 2007, 21:14
Nu Luis, nu e negru. doar moderat. Pentru mine nu e agonie ca dinamo nu merge direct in grupe (am prevazut si am sperat o reeditare a finalei din 2005) si nici extaz daca ar fi mers. M-as bucura cu adevarat daca ar ajunge in grupedupa tur preliminar si extaz ar fi daca ar si iesi de acolo. Atuci ar fi cu adevarat o realizare care sa te extazieze.
Se pune prea multa importanta pe participarea in CL. Si ridicol de multa importanta s-a dat semifinalelor. Pentru ca, in opinia mea, legatura intre echipele romanesti, fie steaua fie dinamo, si semifinalele Cl e identica cu legatura dintre coada vacii si stampila primariei.
Aha! Deci sa inteleg ca pentru tine numai participarea in CL conteaza, da? Nu si cea din UEFA, unde mai devreme sau mai tarziu va ajunge Dinamo (in turul I prin caderea din turul III preliminar CL sau in 16-zecimi, prin locul 3 din grupele CL)? Nu-i tot competitie in care se obtin puncte, n-am inteles? Adica daca trec de grupele CL sunt buni, iar daca nu, prosti? Pai cu mentalitati de-astea ar fi insemnat sa ma doara si pe mine-n....cand ne-a tras in piept Milton-Nielsen si Urs Meier.

Leo
3rd May 2007, 21:46
in padurea cu alune
aveau casa doua oi
vine un catel si spune
voi jucati in turul doi ?

Sevilla86
3rd May 2007, 22:12
voi jucati in turul doi ?

Da, jucam in turul II :ok: e mai bine asa. Oricum va fi o dubla usoara, de incalzire... si avand in vedere ca la noi nu se vor juca prea multe meciuri pana atunci, e bine ca abia ne intram putin in ritm + probabil ca vor fi doua victorii, asta cred ca inseamna inca niste puncte la coeficient. Nu stiu cum se puncteaza in Preliminarii, dar parca se castiga si pe aici niste puncte. Una peste alta, e foarte bine ca jucam din Turul II. Voi intrati direct din Turul III si o sa intalniti o echipa puternica, un cap de serie. Ar fi fost bine si pt voi sa mai jucati un tur, da' nu cred ca sunteti capabili sa constentizati lucrul asta :D

danpuric78
3rd May 2007, 22:13
Aha! Deci sa inteleg ca pentru tine numai participarea in CL conteaza, da? Nu si cea din UEFA, unde mai devreme sau mai tarziu va ajunge Dinamo (in turul I prin caderea din turul III preliminar CL sau in 16-zecimi, prin locul 3 din grupele CL)? Nu-i tot competitie in care se obtin puncte, n-am inteles? Adica daca trec de grupele CL sunt buni, iar daca nu, prosti? Pai cu mentalitati de-astea ar fi insemnat sa ma doara si pe mine-n....cand ne-a tras in piept Milton-Nielsen si Urs Meier.

Bah baitule calmeaza-te. Cine a zis ca punctele din UEFA nu sunt importante? Eu vorbeam de perofrmante senzationale. A iesi din grupele CL e chiar mai greu decat sa castigi UEFA. Dupa parerea mea astea sunt performante senzationale.
Discutam pur si simplu de importanta deosebita care se da participarii echipelor romanesti in CL in balanta cu performantele sportive minore care se obtin in urma acestor participari.
N-a zis nimeni ca punctele de la UEFA nu sunt importante sau ca a intra in grupele CL nu inseamna nimik. Insa in nici un caz nu e justificat tam-tamul care se face pe aceasta tema.

Veti cadea cu Dynamo Kiev Sa-ti aduci aminte ca eu am spus-o primul Cel de Sus stie ce face .
N-as vrea. V=care crezi ca sunt sansele sa mai prinda un debut de sezon la fel de prost ca precedentul?
Eu zic ca te pricepi desul la fotbal ca sa-ti dai seama ca Dinamo kiev din toamna trecuta s-ar putea sa fie altceva decat dinamo kiev din aceasta toamna.

bada_otelul
3rd May 2007, 22:35
in padurea cu alune
aveau casa doua oi
vine un catel si spune
voi jucati in turul doi ?

asteapta sa se termine campionatul si dupa aia vedem ce va fi,nici locul 2 nu il au asigurat:evil:

dede
3rd May 2007, 22:43
Nu stiu cum se puncteaza in Preliminarii, dar parca se castiga si pe aici niste puncte.
se da jumatate din cat e normal... adica 1 pct la victorie, 0,5 la egal

tu26dor
3rd May 2007, 23:22
atitudinea de KKT a "marelui" antrenor Rednic si a conducatorilor vis-a-vis de fotbalul romanesc si suporterii/conducatorii/jucatorii celorlalte echipe m-a facut sa imi dorest ca Dinamo sa "TRANSPIRE" in tururi preliminare pt a ajunge in grupe.

in principal ma bucura faptul ca IDIOTII aia din fruntea clubului vor trebui sa dovedeasca cat de TARI si de BARBATI si in primul rand DINAMOVISTI sunt. pt ca acum trebuie sa investeasca in ceva "nesigur". vor risca?

imi pare rau pt suporterii dinamovisti si pentru romanii iubitori de fotbal ca Dinamo va avea o oponenta foarte puternica in turul 3, nu doar o RAMOLITA asa cum a avut Steaua anul trecut.

se va mai investi in Lia Manoliu? se vor mai aduce jucatori scumpi si de valoare le Dinamo? acum se vede cat de "spartani" si de dinamovisti sunt FOMISTII aia care conduc Dinamo. vor baga ei vre-un ban fara a fi siguri ca ii vor recupera INZECIT cat ai zice peste?

inco o data, IMI PARE RAU DE SUPORTERI.

dar,... ma bucur ca JEGOSII aia din conducere, inclusiv antrenorul curului, vor trebui sa isi muste degetele.



cred ca e cea mai pertinenta afirmatie, cu accent perfect pe ambele laturi, suporteri si conducere...

Luis Garcia10
3rd May 2007, 23:47
Totusi .. Dynamo Kiev a scos Fenerbache in turul preliminar ( 3-1 ; 2-2 ) , iar in campionat era la egalitate cu Sahtioru` ;)
A fost un meci reusit al nostru..:D

danpuric78
3rd May 2007, 23:56
Totusi .. Dynamo Kiev a scos Fenerbache in turul preliminar ( 3-1 ; 2-2 ) , iar in campionat era la egalitate cu Sahtioru` ;)
A fost un meci reusit al nostru..:D

Nu m-am referit numai la meciul cu voi. Ala a fost o exceptie, fie ca vrei sa-l explici prin evolutia stelei, fie prin forma slaba a kievului. Care o fi motivul, cert e ca a fost o exceptie fericita, pe care nu cred s-o mai traim in curand.
Zic ca dinamo kiev a avut un sezon slab si prin prisma celorlalte rezultate. De obicei ei incurcau ceva socoteli, insa anul acesta au cam fost echipa pacii cu toata lumea.
Insa cred ca in urmatorul sezon vor fi peste ce au aratat anul trecut.

Cappone
4th May 2007, 00:37
nu imi prea pare rau!
dar as vrea ca steaua sa nu se califice nici ea in grupe,ca sa nu se mai umfle in pene oile lui jiji !

Sorin Blaj
4th May 2007, 00:38
Sansele depind de adversar.

Leo
4th May 2007, 09:26
deocamdata nici locul doi din campionat nu este al vostru si voi visati sa jucati in ucl
deocamdata plangeti si va rugati de DINAMO sa va ajute
RUSINE oilor !

Vand vise
4th May 2007, 09:33
cu ce sa ne ajute? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sevilla86
4th May 2007, 11:18
deocamdata nici locul doi din campionat nu este al vostru si voi visati sa jucati in ucl
deocamdata plangeti si va rugati de DINAMO sa va ajute
RUSINE oilor !

Ne-am ajutat singuri cand am batut pe Rapid si CFR, contracandidatele la locul doi :ok:
Nu avem nevoie de Dinamo, ci doar de o victoria a Rapidului cu CFR sau un egal. E de ajuns sa terminam pe doi. Vad ca mereu folositi cuvantul "vis"... v-ati obisnuit sa visati in timp ce pt noi visele s-au transformat in realitate cu multa vreme in urma :D visati in continuare, iar noi mergem in Grupe :ok:

Gabri3l
4th May 2007, 13:22
se aude ca shakira borcea va participa la emisiunea "Dansez pentru tine"...visul sau este sa o vada pe dinamo in grupele Ligii Campionilor...
:drak:
:lol:
:happy

dede
4th May 2007, 14:09
deocamdata nici locul doi din campionat nu este al vostru si voi visati sa jucati in ucl

noi nu mai visam... altii viseaza de ani de zile sa ajunga unde a ajuns Steaua... se pare ca vor visa in continuare :evil:
noi deocamdata, la situatia care este acum, avem mai multe sanse decat voi sa ajungem in grupe :happy

Universal
4th May 2007, 16:45
Niciodata sa nu te bucuri de palma primita de vecin la masa

caci si tu poti primi una pentru trufie

Vechi proverb suedez

Balaci
4th May 2007, 17:14
@Universal:Super bine spus:ok:

georg40
4th May 2007, 17:32
Eu nu fac un secret din aceea ca Dinamo nu este echipa mea.
Insa atunci cand o grupare, in orice sport ar fi, reprezinta culorile tarii nu ma pot bucura in nici un caz pentru nesansa ei.
Cred ca threadul in aceasta forma nu-si prea are rostul.

SAMM
4th May 2007, 17:39
Niciodata sa nu te bucuri de palma primita de vecin la masa

caci si tu poti primi una pentru trufie

Vechi proverb suedez

ca sa iti combat proverbul

niciodata nu o sa stau cu un hot la masa, si dak as sta cu unul m-as bucura sa il ia mascatii direct de la aperitiv
:happy :happy :happy

Luis Garcia10
4th May 2007, 17:40
Ai dreptate georg :ok: ...dar stii cum e :P Romanasul e intotdeauna cu jumatate de ochi la el in curte.. si cu un ochi jumate` in curtea vecinului ...:happy Poate si de asta se fura atat de mult :happy :lol:

Universal
4th May 2007, 18:04
Un om cu cat de mica morala nu se bucura pt raul altcuiva. Trebuie sa cunosti propozitia'' iubeste-ti aproapele'' ca sa simti acest cuvant.
Daca nu , atunci nu.

ReDog 4ever
4th May 2007, 18:14
dupa un an plic de esecuri in ghencea, va inteleg bucuria mai stelistilor...

acum hai la furat cu voi....punga dupa autocare, mars!!!

Sevilla86
4th May 2007, 18:33
dupa un an plic de esecuri in ghencea, va inteleg bucuria mai stelistilor...

acum hai la furat cu voi....punga dupa autocare, mars!!!

Stiu ca esti obisnuit cu unele cuvinte cum ar fi "mars" dar nu le folosi pe forum :D
Un an plin de esecuri? :happy in anul asta plin de esecuri am realizat trei lucruri pe care voi nu le-ati realizat in toata istoria voastra! Participarea in Grupele Champions League, am bifat a treia Primavara Europeana consecutiva si am castigat un meci intr-o semifinala de Cupa Europeana. Dinamo a jucat 4 meciuri in semifinale in intreaga ei istorie si le-a pierdut pe toate :happy nici macar un egal :happy
Nu mai spun ca am castigat si un titlu si o supercupa...

Intr-adevar! Un an plin de esecuri :D

ReDog 4ever
4th May 2007, 18:42
Stiu ca esti obisnuit cu unele cuvinte cum ar fi "mars" dar nu le folosi pe forum
Un an plin de esecuri? :happy in anul asta plin de esecuri am realizat trei lucruri pe care voi nu le-ati realizat in toata istoria voastra! Participarea in Grupele Champions League, am bifat a treia Primavara Europeana consecutiva si am castigat un meci intr-o semifinala de Cupa Europeana. Dinamo a jucat 4 meciuri in semifinale in intreaga ei istorie si le-a pierdut pe toate :happy nici macar un egal
Nu mai spun ca am castigat si un titlu si o supercupa...

Intr-adevar! Un an plin de esecuri :D

se pare ca iar o iei pe aratura....in champions league ati fost ciuca batailor, nicolita i-a dat gol lu' cernea in spania, iar la bucuresti pana sa se umple stadionul era deja 1-0 pt spanioli...noroc cu tusierul ceh ca ati mai luat si voi un punct in ghencea cu descultii aia din kiev...pe urma ati picat in UEFA si acolo ati facut rahatul praf...deci 2 esecuri pana acum
iar in campionat am maturat cu voi pe jos, deci 3 esecuri

macar a fost campionatul strans, deci aici nu a fost esec pt voi

:happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy

PENTRU_STEAUA
4th May 2007, 18:50
ReDog 4ever, nici in 50 de ani, echipa pe care o susti nu va realiza performantele din ultimii 3 ani ale Stelei. O semifinala in cupa UEFA in care sa joace fosta echipa a securitatii, Dinamo Bucuresti, nu vor prinde nici macar nepotii tai. Uite ca Dumnezeu va mai dat una peste bot si a facut in asa fel incat sa jucati meci preliminar. Blaturile pe banda rulanta facute de Borcea in turul campionatului nu v-au ajutat absolut deloc. Nici in toamna viitoare nu veti juca in grupele CL. La mai mare!

Sevilla86
4th May 2007, 22:04
in champions league ati fost ciuca batailor, nicolita i-a dat gol lu' cernea in spania, iar la bucuresti pana sa se umple stadionul era deja 1-0 pt spanioli...noroc cu tusierul ceh ca ati mai luat si voi un punct in ghencea cu descultii aia din kiev...pe urma ati picat in UEFA si acolo ati facut rahatul praf...deci 2 esecuri pana acum
iar in campionat am maturat cu voi pe jos, deci 3 esecuri


3 esecuri si 3 performante istorice pe care voi nu ati reusit sa le realizati in intreaga voastra istorie de aproape 60 de ani. :ok: daca ma intrebi pe mine, "esecurile" palesc in comparatie cu implinirile.
Ma rog ce spui tu acolo cu esecurile nu e tocmai adevarat... "noroc cu tusierul ceh ca ati mai luat si voi un punct in ghencea cu descultii aia din kiev...pe urma ati picat in UEFA si acolo ati facut rahatul praf..." nu aveam nevoie de punctul ala, ne-am fi calificat si fara el. "ati picat in UEFA si acolo ati facut rahatul praf" :happy baiatule, tu stii cu cine am jucat? Cu detinatoarea trofeului si cu echipa care zilele trecute a ajuns in finala competitiei pt a doua oara consecutiv!
Nu am fost ciuca batailor in Champions League! Aia a fost Levski! Nu am fost ciuca batailor nici macar in Grupa din care am facut parte! Aia a fost Dinamo Kiev. Probabil ca nu intelegi pe deplin sensul expresiei "ciuca batailor" :rosu:
Uite ca ti-am demontat deja doua "esecuri" despre care pomeneai in postul tau. Iar de al treilea esec, la ala au contribui si arbitrii si ghinionul si accidentarile...
Asa ca nu prea vad nici un esec, dar vad cele mai mari performante de dupa Revolutie ale unei echipe romanesti si cel mai bun an al Stelei din ultimii 17 ani.

Asa ca fapt divers, pana la semifinala cu Boro, Dinamo era ultima echipa romaneasca ce ajunsese intr-o semifinale de Cupa Europeana... acum Steaua este ultima :ok: tot Steaua este punctul de reper si detinatoarea celor mai mari performante :yeah:

TYPI-STIINTA
4th May 2007, 22:25
nu zic ca m-as bucura, dar pana la urma pt echipele romanesti e mai bine sa joace in cupa uefa pt ca acolo sunt echipe de nivelul nostru. daca iar intram in UCL, iar o sa ne facem de ras ca in sezonul acesta :(

tu26dor
5th May 2007, 03:33
nu s-a fact nimeni de ras... pacat ca nu s-a inventat inca o liga speciala pentru echipele din est... un fel de cupa mai mica... nush... macar am sti mereu ca acolo vom fi calificati intotdeauna.

tu26dor
5th May 2007, 03:34
se aude ca shakira borcea va participa la emisiunea "Dansez pentru tine"...visul sau este sa o vada pe dinamo in grupele Ligii Campionilor...
:drak:
:lol:
:happy

ce ne facem daca reuseste sa castige si nici astia de la pro nu pot sa-i indeplineasca visul? :happy :happy :happy

ducus
5th May 2007, 09:54
Red Dog a uitat ca in sezonul 2005/2006 Dinamo a fost "ciuca batailor", terminand pe ultimul loc in grupa F a Cupei Uefa, la egalitate de puncte cu Moscova, dupa ce a pierdut in deplasare cu 2-1 la Marseille, in grupa cu Levski.

Leo
5th May 2007, 21:11
ReDog 4ever, nici in 50 de ani, echipa pe care o susti nu va realiza performantele din ultimii 3 ani ale Stelei. O semifinala in cupa UEFA in care sa joace fosta echipa a securitatii, Dinamo Bucuresti, nu vor prinde nici macar nepotii tai. Uite ca Dumnezeu va mai dat una peste bot si a facut in asa fel incat sa jucati meci preliminar. Blaturile pe banda rulanta facute de Borcea in turul campionatului nu v-au ajutat absolut deloc. Nici in toamna viitoare nu veti juca in grupele CL. La mai mare!

de unde stii ?
ai vazut in globul de cristal ?

Lordul
5th May 2007, 21:28
daca maccaronne nu dadea gol in min 93 eram direct in grupe acum

sun
5th May 2007, 22:08
ce durere , nu-i asa??

acum sunt sigur ca ati vrea sa intoarceti timpul si sa o calificati pe Steaua in finala ( oricum acolo eram aproape sigur victime cu Sevilla ) si sa intrati direct in grupe acum...

Cu atat mai mare frustrarea , atunci ati iesit in strada :D

tu26dor
6th May 2007, 02:53
situatia este aproximativ egala, 25 la 24 nu este un scor care sa favorizeze nimic. asta dovedeste ca marea majoritate a inteles ca dinamo trebuia sa joace un tur preliminar ca sa dovedeasca ca merita in sa ajunga in liga.
doar asa calificarea lor nu va mai putea fi contestata, mai ales ca vor trebui sa elimine o echipa destul de puternica.

Ted
6th May 2007, 12:44
Dinamo trebuie sa dovedeasca faptul ca merita sa joace in grupele UCL...pana acum nu si-au castigat decat dreptul de a se inscrie in competitie...

Leo
7th May 2007, 09:23
si voi dreptul sa va inscrieti in intertoto
apropo v-ati inscris ?

Incubus
7th May 2007, 12:36
daca maccaronne nu dadea gol in min 93 eram direct in grupe acum

Exact! Uite cum bucuria de atunci s-a intors impotriva voastra :happy

Aurel.D
8th May 2007, 10:54
Lasati mai ca este mai bine asa....:ok:

Doctor_Satan
8th May 2007, 11:58
se aude ca shakira borcea va participa la emisiunea "Dansez pentru tine"...visul sau este sa o vada pe dinamo in grupele Ligii Campionilor...
:drak:
:lol:
:happy

Care-i poanta? Nu-i mai ajung banii sa plateasca arbitrii? Sau poate astia din preliminarii sunt mai scumpi?

Leo
25th May 2007, 16:06
asta am spus si eu :D , dinamo are valoare , o sa se califice in liga :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :happy :happy :happy
cu cine vrei sa joace in turul 3 ? :D arsenal, real, valencia, benfica, ajax, werder, celtic, lazio, lens, glasgow rangers .. :D

cu ajax

Leo
25th May 2007, 16:12
ma gandesc si eu logic : cine fura campionate ? o echipa care in acelasi an joaca semifinala UEFA sau o echipa care este eliminata in turul 2 de o echipa polonia varsovia (apropo a retrogradat in liga 2 ???)

grea intrebare, pana acum niciun dinamovist pe forumul asta n-a raspuns la intrebarea asta
.

.
.

logic : o echipa care in acelasi an joaca semifinala UEFA .
a fost destul de clar ?

Andreiy
10th June 2007, 13:43
Bineinteles ca nu ma bucur. Cei care se bucura nu-s romani.
Sper sa se califice in grupe, alaturi de Steaua.

aetius
10th June 2007, 18:12
atat steaua cat si dinamo trebuie sa joace in grupe , unde sa adune macar 6 puncte fiecare ( adica 2 victorii de caciula ) pentru a nu da nemtilor si altora ca ei sansa sa spuna ca suntem profitorii sistemului de coeficienti si ca de fapt nu e cazul sa mai intram in grupe CL cel putin vreo 5 ani.
in rest ca stelistii le ureaza de bine dinamovistilor si invers, asa va fi cat vor exista ghencea si stefan ce mare in bucuresti.
ganditi-va si unii si altii ca vor veni curand , foarte curand echipe din provincie si vor juca in CL. ce o sa faceti ? ii spalati si pe supoterii acelor echipe ? daca da , atunci aveti o mare problema - de mentalitate.
e bine sa castigi dar e bine si sa inveti ceva din esecuri.
e bine sa faci misto de adversar dar e bine sa-l incurajezi cand acesta e cazut la pamant. evident anul asta nu e cazul cu nici o echipa.
totusi steaua si dinamo ar putea face front comun impotriva violentelor pe stadion. oare suporterii celor doua echipe o vor face ?

Rossi
11th June 2007, 08:44
sanse sunt , chiar daca nu foarte mari ... important e sa nu cadem cu vreo echipa din prima categorie ...

http://img129.imageshack.us/img129/6908/adversariyf5.jpg

Andreiy
11th June 2007, 12:36
eu am incredere in dinamo si sunt convins ca se va califica cu oricine ar cadea! nu va speriati! jucati ce stiti si veti reusi