PDA

View Full Version : Brian Joubert- ENTRER DANS LE MATRIX!



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

whisper
8th August 2006, 16:56
Thread dedicat lui Brian. Puteti sa postati poze cu Brian,noutati despre el,sau sa va spuneti parerea voastra despre el.I-as ruga pe vizitatori interesati de patinaj (de Brian) sa se inregistreze,nu numai sa se uite ca oaspeti pe forum.Poate dezvoltam mai mult partea dedicata acestui sport pe forum.

BRIAN JOUBERT:
Data nasterii:20-09-1984
Locul nasterii: Poitiers(unde si acum locuieste),Franta
Inaltime/greutate:1,79m/74kg
Club-CSG Poitiers
Patinoarul pe care se antreneaza-Poitiers
Antrenor-Andrei Berezintsev
Coregraf-Veronique Guyon-Desgardins,Laurent Depouilly
A inceput sa patineze:la 4 ani
http://www.usfigureskating.org/content/events/200506/skateamerica/backstage/joubert-friday.jpg

irinaidu
8th August 2006, 20:35
o sa incerc sa pun si eu o poza , dar avand in vedere abilitatile mele calculatoristice nu se stie.
nu pot decat sa zic ca ii tin pumnii lui braian pentru sezonul urmator. si sper ca el sa patineze bine si eu sa ajung la varsovia sa-l vad.:D

whisper
9th August 2006, 07:48
/hello Sa dea D-Zeu sa ajungi la Varsovia,si mai ales Brian sa ia locul 1:ok: .Poate iei si niste autografe.:P Foarte draguta poza .De ce zici ca nu te pricepi la calculatoare,ai pus poza prin attached thumbnails,iar eu nu mai reusesc de ceva timp sa le utilizez.
Dar nu stiu ce se intampla ,cand am gasit eu prima data acest forum era foarte multa <animatie>aici,dar acum...Poate vor reveni si Baboo,Daiana...Am vazut thread-urile dedicate celorlalte sporturi sunt foarte animate.Bine nu e un sport de sezon,dar BJDG sau fsvids.sunt destul de animate si acum.Cred ca la noi nu este foarte cunoscut sportul asta.
P.S.::yeah: Mi-a mers .

whisper
9th August 2006, 08:00
Pics.:

irinaidu
9th August 2006, 20:43
se pare ca ne vom conversa in doua o vreme. eu sper ca dupa ce se vor apropia competitiile de iarna sa se animeze lucrurile pe aici. si eu sper sa revina daiana si baboo ca imi erau f simpatice.
deocamdata ma omor cautand hoteluri si incurcandu-ma pe harta varsoviei. sper sa ma descurc pana la urma. m-am mai dus eu de nebuna si prin alte tari pana acum. ce-i drept ma sperie putin tarile in care nu vorbesc limba respectiva. am fost la budapesta 2 zile si a fost cam nebunie ca am gasit pana la urma oameni care sa vb romana dar engleza nu.
whisper pe tine nu te tenteaza sa mergi la varsovia? ca mondialele sunt in tokyo , deci nici o sansa( in cazul in care nu ai vre-o ruda care s-a mutat acolo :D ).
irina:kiss:
super dragute pozele, unele nu le-am mai vazut. eu mai am unele dar scrie pe ele numele persoanei care le-a facut si nu stiu daca e ok sa le pun.

whisper
10th August 2006, 07:51
Nu stiu daca e vreo problema.A scris numele ca sa nu le foloseasca alti si sa zic ca sunt facute de ei,poti sa incerci ,daca vezi ca nu merge nu-i nimic.:P
In legatura cu Varsovia,e o idee,dar o idee f.costisitoare(pt. mine cel putin)....:?http://i12.photobucket.com/albums/a246/climbingthewalls/myspace/Image8.png
http://blogimg.goo.ne.jp/user_image/47/3a/ba5ca7490d69b81f879391126d454e65.jpg

http://autismevienne.free.fr/peluche7.jpg
http://jean-louisauxchataigniers.blog50.com/images/medium_brian_joubert2.2.jpg
http://yelims1.free.fr/Amour/Amour35.gif

whisper
10th August 2006, 07:55
http://publi1.sport24.com/coltcache/sport24/photos/1139319137.jpg
http://yelims1.free.fr/Amour/Amour37.gif

irinaidu
13th August 2006, 05:32
nu ca ar avea vre-o legatura ,dar vroiam sa-ti spun ca am avut o seara f frumoasa. am fost la un gratar la malul marii in eforie, pe o plaja dosnica, si in seara asta a fost ploaie de stele. superb! si pe la 12 unii de la o discoteca au avut foc de artificii. /hello nici ca se putea mai frumos. acum m-am intors si m-am gandit sa pun si o poza .
irina:kiss:

whisper
13th August 2006, 07:50
Multumesc!Ma bucur ca ai vazut ploaia de stele.Si eu as fi vrut ,dar a fost un pic cam tarziu,si cred ca mai bine o vadeam dintr-un alt loc nu de la bloc.Trebuia un spatiu de unde sa vad cerul mai bine nu de pe balcon.

peirsolgirl
14th August 2006, 22:52
Hello, girls, nu mai sunteti singure!:P peirsolgirl is in da house!:D :rolleyes: See you, sper sa mai cooptam si pe altii in grupul lui Brian /hello

whisper
15th August 2006, 07:17
Si eu sper! /hello

irinaidu
15th August 2006, 17:17
doar vroiam sa va trimit un pupic de la malul marii whisper si peirsolgirl!
irina

peirsolgirl
15th August 2006, 17:59
Multumim!:) :) Same for you!

irinaidu
16th August 2006, 03:58
a fost ziua marinei si m-am intors bine dispusa dupa un concert cu bere gratis si iris si m-am gandit sa pun si o poza cu dragutul brian. din pacate maine trebuie sa ma duc la servici:headbang: . azi am avut liber, dar nu inteleg logica asta, ar trebui sa ne dea liber dupa sarbatoare ca sa ne revenim :D
irina

peirsolgirl
16th August 2006, 15:25
Ei bine Irina, mult spor la lucru:) mai e putin si vine weekend-ul.....Thanks si pt poza :D Adevarul e ca toate cele facute de Olivier Brajon si de Kathleen Bangs arata suuper bine:yeah:

irinaidu
18th August 2006, 04:38
hmm, e nedrept ca unii oameni sa aiba ca servici sa-i faca fotografii lui brian si altor frumusei!

peirsolgirl
18th August 2006, 16:33
Asa e...:no: si cand te gandesti ca trebuie sa ma spetesc 6 ani pe bancile facultatii si nici macar n-o sa-l am pe Brian ca pacient...:mda: :mda: Life's not fair!:rosu:

irinaidu
19th August 2006, 02:02
peirsolgirl, aoleu si tu esti doctor? :kiss: intr-adevar life's not fair!:mda: :mda:

peirsolgirl
19th August 2006, 10:23
peirsolgirl, aoleu si tu esti doctor? :kiss: intr-adevar life's not fair!:mda: :mda:

:P Nu sunt..inca....dar voi fi! Tu banuiesc ca esti deja..:D ce specializare?

irinaidu
19th August 2006, 18:24
e cam off topic discutia si sper sa nu se supere nimeni. dar ca sa tinem cont de faptul ca e threadul lui brian sa incep prin a spune ca sunt un doctor care il iubeste pe brian:D .
din pacate, sunt rezident anul intai pe medicina de familie, dar mai dau o data rezi anul asta in noiembrie si sper sa-mi schimb specialitatea:)
pruspun ca esti la facultate, ce an si in ce oras, daca se poate sa-mi spui ca-s curioasa?
pupici pt o colega de suferinta dar si de pasiuni :kiss:
hmm, e clar ca whisper a plecat in vacanta, sunt curioasa pe unde o fi. oricum whisper sper ca te simti bine si te relaxezi si te astept inapoi /OLE/

peirsolgirl
19th August 2006, 19:34
De fapt sunt in clasa a 12-a...:) greu an ma asteapta..nici nu vreau sa ma gandesc...dar vreau sa merg la medicina la Bucuresti..:D U unde ai studiat?Succes cu rezidentiatul! :) , Dap, si eu cred ca whisper e plecata...
Si..cum e la medicina....details please....:) Daca e prea off topic, please PM me...:rolleyes:

whisper
20th August 2006, 17:11
Back in bussines! Am revenit ! A fost frumos in concediu,dar pacat ca fost scurt. Din cate am inteles am vazut acelasi concert :) . Deci nu a mai fost nimeni decat Bere Gratis si Iris .
Multumesc pt. urari.

peirsolgirl
20th August 2006, 17:17
Bine ai revenit Adelina....ma bucur ca te-ai simtit bine in vacanta si imi pare rau ca a fost scurta....cand ma gandesc si eu ca in 3 sapt incepe scoala imi vine sa...:mda: :ciocan: :headbang:

irinaidu
20th August 2006, 18:11
whisper ai fost in cta???????

peirsolgirl
20th August 2006, 18:28
Wow, mersi pt poze!Prima stiu de unde e, celelalte habar n-am...:hmm:

whisper
20th August 2006, 21:26
Da ! Mi-am petrecut vacanta la mare .
Sincer nici eu nu mai stiu de unde le-am luat ca le am in calculator de ceva timp.
Mi-as dori eu sa mai fiu la scoala.

whisper
23rd August 2006, 21:57
:hello:Hey!Iar ma lasati singura.
P.S. off topic:Foarte frumos oras Cta. Este a-2-A oara cand il vizitez,si s-o schimbat mult.si cred eu mult mai curat decat alte orase ,bine nu am vizitat eu Timisoara ,Sibiu, care cred ca arata la fel de bine. Dar mi se pare un pic cam scump .

irinaidu
24th August 2006, 00:16
e f scump. eu ma plang tot timpul de treaba asta. si ma mir ca ti se pare curat ca majoritatea prietenilor care ma viziteza zic exact contrariul. dar terbuie sa recunosc ca imi iubesc orasul si mi-a fost greu sa locuiesc in alta parte.
si avand in vedere ca e threadul lui brian, cat de socate sunteti de faza cu antrenorul?

whisper
24th August 2006, 07:56
Cred ca sunt un pic in urma cu stirile ,ce s-a intamplat?
P.S.off topic:Pe unde am fost eu mi se parea destul de curat.

luma
24th August 2006, 22:12
E vre-o faza noua cu antrenorul? Ca pe aia veche o stiu.:)

peirsolgirl
24th August 2006, 22:35
Nici nu vreau sa ma gandesc ca trebuie sa trecem prin faza cu antrenorul...again....schimbarile astea de la an la an trebuie sa inceteze ca NU MAI SUPORT..numai gandul ca se apropie sezonul si el n-are antrenor ma ucide:headbang: :headbang: Desi se pare ca e intr-o forma grozava!Ii iese frecvent cvadruplul salchow!:yeah: :yeah: :D

luma
24th August 2006, 23:13
Cred ca Brian are nevoie in staff-ul lui de oameni care sa-i spuna unde greseste, ce greseste. Si anu' asta se tot auzea "Brian face, Brian drege..." si tot asa dar, nu s-a vazut nimic special in executia lui; afara de talent dar e nevoie de mai mult. Nu sunt fan Joubert (mie imi place rusul ala blond cu nasu' mare:D) dar imi doresc competitii mai...dinamizate si cand se va retrage Evgheni cine ii va tine piept elvetianului (alt preferat de-al meu)?:) Ca sa te menti in forma ai nevoie de competitori f buni, care sa te motiveze, sa te ambitioneze, sa te determine sa-ti depasasti limitele, sa vrei sa domini.
Si eu, din fata tv-ului, sa urmaresc frumoasa competitie.:D

peirsolgirl
24th August 2006, 23:47
Ca sa te menti in forma ai nevoie de competitori f buni, care sa te motiveze, sa te ambitioneze, sa te determine sa-ti depasasti limitele, sa vrei sa domini.
Si eu, din fata tv-ului, sa urmaresc frumoasa competitie.:D

Amen, astea erau vremuri Plush-Yagudin....nustu cand o sa ne mai intalnim cu ele....cat despre Brian, are intr-adevar nevoie de o mana de fier...si daca da de ea pana la Varsovia...beware Plush & Steph:P .... BJou are un as in maneca....o sa avem parte de un program pe cinste..abia astept sa-l vad!:D

luma
25th August 2006, 00:15
Pai...asa sa fie. Si sa "incingem" apoi calculatoarele, schimband impresii despre cine, ce si cum.:D Eu o sa-i tin pumnii lui Jenia si o sa va urez "bafta fetelor!"
Apropo! In primavara, dupa mondiale, am auzit la Eurosport ca Evgheni va participa la turneul acela cu..."Cirque du soleil". A anuntat ca se retrage? Stiti voi ceva, ca n-am gasit nimic pe net!:confused: Parca regulamentul nu permitea aparitia sportivilor amatori in turnee de acest gen.

peirsolgirl
25th August 2006, 00:29
"Cirque du soleil"

:confused: :confused: N-am auzit absolut nimic de genul asta....stiu doar ca va veni la Europene si mondiale si doar atat...probabil vrea sa petreaca mai mult timp cu bebe:P

luma
25th August 2006, 00:36
Inseamna ca a fost o informatie eronata. Sincer, de atunci n-am mai auzit nici eu.

irinaidu
25th August 2006, 03:55
fetelor eu am inteles ca plush nu vine la europene. si daca e adevarat trebuie sa recunosc in adancul inimii ma bucur. sunt de acord ca e mult mai fun sa fie competitii stranse. eu sper sa apara si nume noi, dar ca nimeni sa nu fie mai bun ca brian. eu innebunesc la faza cu antrenorul. chiar nu se poate sa ramana cu unul macar 2 ani la rand? mi-e frica de ce se va intampla.
irina

whisper
25th August 2006, 08:34
Sincer,am si eu aceeasi parere cu voi,dar as vrea sa stiu(bine voi nu puteti stii),de ce nu vorbeste cu Tarasova,cred ca mana mai de fier k ea nu este.

luma
25th August 2006, 10:50
Subscriu, whisper. Tarsasova este geniala, are un simt al "campionului", este inventiva, as zice unica. Si mana de fier pe deasupra; foarte autoritara. Insa cred ca este si o problema la Brian. De ce nu se intelege cu niciun antrenor? S-ar putea, sa fie el o persoana dificila. Nu stiu ce sa zic. Bine ca Jenia nu are astfel de probleme!!

irinaidu
25th August 2006, 14:16
am inteles ca tarasova a zis ca vrea sa se concentreze pe patinatorii rusi.
am citit un articol cu un interviu acordat de ea, dar nu am fost f atenta, dar ideea cam asta era. oricum sunt de acord ca tarasova e geniala si mi-e si f simpatica, de la olimpiada din 2002 la salt lake, cand am vazut-o intr-un interviu despre alexei si era asa draguta cum se chinuia sa vorbeasca in engleza dar se vedea ce mandra e de alexei si ce atasata e de el ( bine, cine nu ar fi fost).

luma
25th August 2006, 15:21
Este imposibil sa nu te atasezi de cei cu care colaborezi, cand petreci atata timp alaturi de ei, cand practic, ei reprezinta a doua familie. Si mai ales, cand ai atatea satisfactii, cand vezi ca efortul tau nu a fos inutil si ca toate acele ore si zile de munca, incordare, nervi sunt undeva in urma si tot ce conteaza este prezentul cu multumirea, bucuria, fericirea de-a fi reusit, de a fi primul, de a fi cel mai bun.
Nu sunt fan Alexei dar este o reala placere sa-l privesc patinand. Este un adevarat spectacol, se vede placerea, bucuria cu care patineaza. :)

whisper
25th August 2006, 20:03
Nu sunt fan Alexei dar este o reala placere sa-l privesc patinand. Este un adevarat spectacol, se vede placerea, bucuria cu care patineaza. :)

:ok: Ma bucur ca aici suntem de acord.Bine mai suntem de acord si-n ceea ce-l priveste pe Lambiel .

Tarasova este o antrenoare foarte buna ,dar daca s-a hotarat sa antreneze doar patinatori rusi ,asta e .Poate il antreneaza si pe Klimkin.

whisper
26th August 2006, 16:27
:ok: BRIAN pics:

irinaidu
26th August 2006, 16:30
amuzanta faza cu brian stelist!!!!!!!!!:D

whisper
26th August 2006, 16:34
Asa m-am gandit si eu :),cand am vazut poza in care e imbracat in treningul acela ros-albastru.

peirsolgirl
30th August 2006, 22:06
Eu sunt super ultra, mega fericita!/hello Am vazut ca piruetele lui s-au imbunatatit considerabil, cu cvadruplul Salchow merge din ce in ce mai bine....sper sa se rezolve cat de curand si problema cu antrenorul:rolleyes:

whisper
1st September 2006, 08:46
http://www.kepfeltoltes.hu/060821/8846059_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/060821/8858373_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/060821/8858410_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/060821/8824655_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/060821/8858384_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/060821/8758627_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/060821/8744675_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

peirsolgirl
1st September 2006, 14:39
Whisper, de unde e ultima poza?:confused: Brian e asa de dragut!:P :rolleyes:

whisper
1st September 2006, 16:04
Pe unele le-am luat de pe Absolute Skating.

Daiana
1st September 2006, 21:54
si eu sper sa revina daiana si baboo ca imi erau f simpatice.
Mersi Irina pt apreciere:).Am fost plecata in concediu si apoi obosita,ca de...:P asa e la romani-ne mai trebuie un concediu de refacere dupa plimbareala:)
Abia astept sezonul urmator cu Joubert,Plushy si Lambiel la start.Mi-e dor de "duelul" dintre Yagudin si Plush.Speram sa se nasca altul,dar intre cine?S-ar intrevede Joubert - Lambiel.Plush este mult superior lor din toate aspectele patinajului,mai putin estetica fetei... :evil:

irinaidu
2nd September 2006, 03:39
daiana, ma bucur ca ai avut concediu si ca ai reusit sa iti revii dupa el.:great: ni se intampla tuturor sa fim mai obositi dupa vacanta, decat inainte. si eu astept sezonul asta cu mult interes. plushy e intr-adevar mai bun, dar e si mai experimentat si are si un atu phihologic in fata adversarilor doar fiind el insusi. hmmm, damm this plushy! :pace: glumeam! e simpatic el asa, mai ales acum ca are si copilas. oare nu vrea sa se ocupe mai mult de familie? e mai presus de mine, nu ma pot abtine.:drak:
whisper, mi-au placut tare mult pozele si intr-adevar ultima e super haioasa.
mersi mult!:kiss:
irina

whisper
2nd September 2006, 08:25
Cu multa placere! Si eu mi-as dori sa se ocupe mai mult de familie.Dar uneori ma gandesc ca daca ar renunta si el tot ar fi un pic ciudat ori nu ?

luma
2nd September 2006, 14:16
Se ocupa, se ocupa, nu va faceti griji!:D Si cum credeti ca va arata lupta "la varf" fara Plushenko? Cine mai ramane? Lambiel, Joubert si...restul, ca niciunul nu-i constant. Si cu riscul de a va supara, nici Joubert.
Pupici!

whisper
2nd September 2006, 15:02
Se ocupa, se ocupa, nu va faceti griji!:D Si cum credeti ca va arata lupta "la varf" fara Plushenko? Cine mai ramane? Lambiel, Joubert si...restul, ca niciunul nu-i constant. Si cu riscul de a va supara, nici Joubert.
Pupici!

Ai dreptate .Nu prea mai sunt patinatori buni .Si recunosc nici Lambiel ,nici Brian nu sunt constanti si gresesc mult.Se simte atat de mult lipsa unuia de talia lui Yags.

irinaidu
2nd September 2006, 17:44
http://www.verzend.be/v/6275426/J_ai_demande_a_la_lune_2004_Euros_Gala.wmv.html
eu sunt obsedata de gala asta. mi-am downloadat si melodia separat. nu stiu exact de ce, dar ma fascineaza.

peirsolgirl
3rd September 2006, 12:16
Io-s diaperata dupa Love's Divine....ador si melodia si programul si...patinatorul...:rolleyes: e adevarat..pana acum Brian n-a fost constant..dar antrenamentele se arata a fi productive..vom vedea sezonul viitor.....dar oricum prin faptul ca Plush domina autoritar se duce tot suspansul.....cel putin anul asta nu mi s-a parut ca a patinat cu sufletul cum o facea in alti ani...singurul program care mi-a placut cu adevarat a fost Tosca de la Marshalls....in rest....a patinat DOAR pt aur...

luma
3rd September 2006, 12:23
Dar a patinat bine. Si cred ca asta a fost scopul, sa ia medalia; si uneori, cand iti fixezi f bine obiectivele si stii ce trebuie si cum sa faci, se pierde pe undeva spectacolul. Poate ca nu a patinat cu sufletul dar a patinat frumos si bine.

peirsolgirl
3rd September 2006, 12:48
Da, dar pe mine una nu m-a impresionat cum o facea in alti ani....cum a fost Nizhinski in 2004 ....:rolleyes: extraordinat..chiar si cu caderea aceea nefericita din senin....Spuneau unii ca mai mult a valorat argintul de la SLC decat aurul de acum....uneori ma gandesc ca asa e....atunci si-a asumat riscuri, a incercat 4-3-3, aici....a fost intr-adevar un program de o dificulate mai mare decat a celorlalti..dar doar atat....eu una prefer sa revad "Godfather" de la Europene din 2005 decat cel de anul asta....e chiar si acelasi patinoar:)

irinaidu
3rd September 2006, 13:01
brian nu e constant, dar eu am o pasiune in toate sporturile pt inconstanti, lucru care s-ar putea sa zica ceva despre mine.:P
iar cand e vb de plush, mie nu mi s-a parut niciodata ca patineaza pt altceva decat medaliile. cu siguranta ca toata lumea isi doreste sa aiba succes in domeniul in care lucreaza, dar la plush parca prea e doar asta. de asta mi-a placut asa mult yagudin, se vedea ca iubeste gheata si patinajul.
irina

luma
3rd September 2006, 13:21
Cand iti dedici tot timpul unui domeniu, eu cred ca este pasiune. Si pt ca faci acest lucru vrei sa fi primul, sa ai succes, sa-ti fie recunoscute meritele. Intalnim asta nu numai in sport ci si in viata de toate zilele. Dar sportul, ca performanta, inseamna mai mult pt ca, atunci cand esti copil, trebuie sa gandesti ca un adult si chiar daca este placere si pasiune in ceea ce faci cu siguranta nu e joaca. Ca Plush patineaza pt medalii...toti o fac ca altfel nu ar fi acolo. Yagudin este unic nu pt placerea de a patina ci pt expresivitate, traire interioara, este una cu gheata, muzica, este dincolo de prezent: este "personajul". Astsa-i parerea mea. Si...acu' nu vreau sa fiu rea dar Brian are un singur gand: sa-l invinga pe Plushenko! Si nu a spus-o doar o singura data.
:kiss:

irinaidu
3rd September 2006, 13:32
niste poze.

peirsolgirl
3rd September 2006, 13:33
Evident..si Plush si-a dorit toata viata sa-l invinga pe Yagudin..dar nu era nevoie s-o strige in gura mare...toti isi doresc sa fie no1 , nu cred ca vrea nimeni sa piarda.Faptul ca Brian o spune nu inseamna ca e unicul lui scop in viata....nu cred ca acum la mondiale a fost mai fericit pt ca l-a invins Lambiel si nu Plushenko.Exista un clip despre momentul in care Yagudin a plecat la Tarasova...acolo Plush spune ca se bucura pt ca in sf are toata atentia lui Mishin pt el.....
Eu nu zic nu..e normal sa patinezi si pt medalie....dar am vazut programe de la el muult mai bune, mai frumoase, mai antrenante..in care a pus suflet..fie ca erau mai dramatice sau era sex bomb....cat despre Brian.....nu se compara experienta lui cu cea a lui Plushenko...e normal....de cati ani e el in comp majore si de cand e Plush...

luma
3rd September 2006, 13:41
Am vazut si eu clipul cu Plush. Cred ca de fapt de aici au pornit neintelegerile; fiecare dorea mai mult pt el si culmea, erau indreptatiti sa ceara asta! Dar nu mai conteaza. Pt Yagudin a fost un pas important si o decizie...inspirata. Ce m-a intrigat la Brian nu e ca vrea sa fie primul (asta-i firesc) ci ca a zis ca vrea sa-l invinga pe Plush. De ce nu a zis Lambiel, poftim!

peirsolgirl
3rd September 2006, 14:21
Pentru ca pe atunci nu Lambiel avea ceea ce toti isi doresc...titlul mondial

luma
3rd September 2006, 14:36
pai nu e campionul mondial din 2005? (exceptand titlul de anul asta)

peirsolgirl
3rd September 2006, 14:53
El a zis de multe ori asta,inainte ca Lambiel sa devina campion mondial, prima data a spus-o intr-o conferinta de presa f amuzanta la Europene in 2003!:D ...bine ca de si mai multe ori a zis doar atat:"I want to be European Champion, World Champion, and Olympic Champion", fara alte comentarii.:rolleyes:

whisper
3rd September 2006, 16:28
Mie imi place foarte mult "Le lacs du Conemara "-si melodia si programul.
http://yelims1.free.fr/Alphabet/B.gifhttp://yelims1.free.fr/Alphabet/J.gifhttp://yelims1.free.fr/Alphabet/!.gif

peirsolgirl
3rd September 2006, 16:41
Mie imi place foarte mult "Le lacs du Conemara "-si melodia si programul.
http://yelims1.free.fr/Alphabet/B.gifhttp://yelims1.free.fr/Alphabet/J.gifhttp://yelims1.free.fr/Alphabet/!.gif

Si mieee! Am in calculator vreo 3 variante ale melodiei lui Sardou....http://yelims5.free.fr/Zik/Musique70.gif si Brian....avea doar 18 ani ...http://yelims1.free.fr/Amour/Amour74.gif

whisper
3rd September 2006, 16:47
http://yelims1.free.fr/Amour/Amour67.gifhttp://yelims1.free.fr/Alphabet/B.gifhttp://yelims1.free.fr/Alphabet/R.gifhttp://yelims1.free.fr/Alphabet/I.gifhttp://yelims1.free.fr/Alphabet/A.gifhttp://yelims1.free.fr/Alphabet/N.gifhttp://yelims1.free.fr/Alphabet/!.gif

irinaidu
11th September 2006, 04:07
mi-a cazut netu si in lipsa de ocupatie, m-am mai uitat o data la post olimpic gala daft punk. o, cum arata baiatul asta! adica in mod normal, nu m-as uita de 2 ori la un baiat imbracat in ceva sclipicios, dar in cazul lui ii sta super si i se muleaza, hmmm, peste tot. ma scuzati, e tarziu si o iau un pic razna.
irina http://www.yelims.com/IPB/Invision-Board-France-623.gif

peirsolgirl
11th September 2006, 12:17
:happy :happy De ce nu ma surprinde?:happy Eu prima data am ramas:o:

whisper
12th September 2006, 07:43
Ai dreptate Irina il prinde bine costumul ala dar mai ales programul :ras-plans:

whisper
15th September 2006, 17:26
Poze cu Brian:http://img.aftonbladet.se/sport/0601/23/joubert.jpg
http://www.chinadaily.com.cn/english/doc/2006-02/15/xin_000203151102198320147.jpg
http://i27.photobucket.com/albums/c183/titanilla_rs/daftpunk.jpg
http://cindy.guetemme.free.fr/mosaique.jpg

whisper
19th September 2006, 08:08
Si uite si unele cu Brian.:ok:

irinaidu
19th September 2006, 15:29
whisper mersi frumos! pune-o pe aia cu brian si alexei , daca o ai si mare. sa-i admiram mai bine!

whisper
19th September 2006, 22:28
As vrea si eu dar nu e nici ea prea mare are doar vreo 100x100.Incerc sa o postez maine poate am mai mult timp.

irinaidu
20th September 2006, 02:04
ok, mersi. posteaz-o asa cum e ea. eu tot o s-o apreciez.

baboo
20th September 2006, 14:37
Hey! Remember me?:) Sorry pt perioada de inactivitate; m-am intors si sper sa fiu mai constiincioasa de acum! Felicitari fetelor pt ca ati tinut forumul treaz vara asta; ati adaugat si multe threaduri...e minunat!!
Pana una alta, azi trebuie sa spun LA MULTI ANI, BRIAN JOUBERT!!!!!!!!!!
Va pup pe toate
baboo;)

del314
20th September 2006, 16:05
La multi ani Brian si la multi ani si tie, scumpo:D /hello

luma
20th September 2006, 16:18
Sa inteleg ca este ziua lui? Atunci...LA MULTI ANI, BRIAN!/hello

irinaidu
20th September 2006, 18:10
da , azi e ziua lui brian. asa ca LA MULTI ANI BRIAN! eu ii doresc o super prestatie in sezonul asta!!!!!!!!

irinaidu
20th September 2006, 18:11
a, ma scuzati m-am luat cu urarile si am uitat sa mai zic un lucru important: BINE AI REVENIT BABOO!!!!!!!!!!!!

baboo
20th September 2006, 22:01
Multumesc muuult del314 pentru urare si irinaidu pentru primire!!:)
You girls are great!:D

whisper
20th September 2006, 22:16
Welcome Back Baboo!Imi pare bine ca ai revenit./hello :ok:
Happy Birthday BRIAN!:yeah:http://yelims2.free.fr/Fete/BonAnnif08.gif

Uite poza Irina:http://www.joubert.personally.ru/yagudin_joubert_small6.jpg
Si uite si site-ul:http://www.joubert.personally.ru/foto.html

whisper
20th September 2006, 22:19
Acum nu pot scuze stiu ca ti-am promis ,dar voi incerca maine.
Pt. ca azi dimineata era cazut netu m-am jucat un pic cu o poza si uite ce a iesit.Inainte sa radeti voi dati-mi mie intaietate:D
http://img143.imageshack.us/my.php?image=9644350qs4brianchshb0.jpg

irinaidu
20th September 2006, 22:51
mai, e arta moderna! nu-i bine sa cada netu' ca uite ce se intampla!
si eu am avut niste tentative artistice, cu o poza de a mea, cu rezultate catastrofale.

whisper
20th September 2006, 22:56
Mai catastrofale k asta nu cred.Bine eu nu am un scris foarte caligrafic nici cu pixu' pe hartie dar cu mouse pe calculator .

oana88
20th September 2006, 23:49
Salut! Tocmai m-am inscris aici pe forum si ma bucur sa le vad aici pe fetele de pe BJDG! Anul asta nu am prea mult timp liber pt ca sunt in clasa a 12-a, dar voi incerca sa vin cat mai des aici pe forum. Ma bucur si pt ca dragul nostru Brian are thread-ul lui pe cel mai mare forum de sport din Romania! Vad ca Brian are tot mai multi fani in Romania si nu numai :)

Si pt ca azi e ziua lui, ii doresc din suflet LA MULTI, MULTI ANI!!!

irinaidu
21st September 2006, 01:31
hello oana, ma bucur sa te vad!
mersi mult whisper pt linkul cu poza. baietii astia doi sunt mortali si separati, dar impreuna..... am mai vazut o poza pe un site cu ei doi, din aceeasi sedinta foto, unde sunt si mai simpatici ca se stramba putin. dar nu putem sa-i dau save acolo, nu stiu de ce.
a, si apropo de talente artistice, pt mine e imposibil sa trag o linie dreapta pe un caiet cu patratele. hi,hi!

whisper
21st September 2006, 07:01
Bun venit printre noi Oana!
Presupun ca sunt protejate.Cealalta poza era de pe site-ul Kathleenei ,si din ce am inteles eu daca vrei o poza de acolo trebuie sa o cumperi.
P.S.:happy Si mie mi se intampla cateodata.

irinaidu
21st September 2006, 14:58
adelina, am observat ca te scoli f de dimineata. tare rau e! eu ma scol pe la 7:30 si tot nu-mi place.
am si eu o intrebare cum , unde am putea urmarii mastersul din franta care inteleg ca e weekendul asta, daca nu am inteles eu bine, spuneti-mi cand e.
multumesc
irina

del314
21st September 2006, 15:27
Bine ai venit Oana!/hello
Legat de master, nici eu nu stiu, poate pe eurosport:rolleyes:

whisper
21st September 2006, 17:44
Din pacate nu stiu .Da' si daca ar fi pe Eurosport nu l-as putea vedea ,nu prind E.
Ce ar fi daca am face o scrisoare sa o trimitem celor de la TV Sport,in care sa le zicem sa bage si ceva patinaj ;)

Ma scol mai de dimineata ca sa fiu sigura ca pot sa vad ce se mai intampla pe aici ca de obicei in timpul saptamani nu prea as putea sta pe aici.

peirsolgirl
21st September 2006, 22:59
Salut! Tocmai m-am inscris aici pe forum si ma bucur sa le vad aici pe fetele de pe BJDG! Anul asta nu am prea mult timp liber pt ca sunt in clasa a 12-a, dar voi incerca sa vin cat mai des aici pe forum. Ma bucur si pt ca dragul nostru Brian are thread-ul lui pe cel mai mare forum de sport din Romania! Vad ca Brian are tot mai multi fani in Romania si nu numai :)

Si pt ca azi e ziua lui, ii doresc din suflet LA MULTI, MULTI ANI!!!


Si tu Oana? A 12-a?:headbang: Join the club!:D

Si bineinteles, LA MULTI ANI BRIAN, chiar daca azi e 21...:rolleyes:

irinaidu
23rd September 2006, 04:02
pai daca am pus poze cu lambliel, m-am simtit vinovata si am simtit ca trebuie sa fac ceva asa ca pun si niste poze cu brian!

whisper
23rd September 2006, 07:23
Multumesc! Ultima e chiar super.Nu am mai vazut-o.:ok:

irinaidu
23rd September 2006, 18:32
http://www.ka-bangs.com/ice/Details.aspx?AlbumID=49&Page=0

asta-i cea mai simpatica poza pe care am vazut-o vreodata.

del314
23rd September 2006, 21:54
Foarte simpatica poza intr-adevar irina:) ;)

peirsolgirl
23rd September 2006, 23:05
http://www.ka-bangs.com/ice/Details.aspx?AlbumID=49&Page=0

asta-i cea mai simpatica poza pe care am vazut-o vreodata.

:happy :happy :happy

de fiecare data cand dau de ea sunt pe jos..:happy

irinaidu
26th September 2006, 00:34
am vazut ca am niste poze si nu mai stiu de unde le am. sper ca nu au mai fost postate aici. daca da, scuzati-ma!

whisper
26th September 2006, 08:07
SUUUPER!Poze cu Brian si Alexei,multumesc Irina.Nu le-am mai vazut. /hello

peirsolgirl
26th September 2006, 19:39
am vazut ca am niste poze si nu mai stiu de unde le am. sper ca nu au mai fost postate aici. daca da, scuzati-ma!

Sunt cumva din perioada in care Brian s-a antrenat cu Alexei in Simsbury!

whisper
26th September 2006, 19:43
S-ar putea am vazut clipul si parca seamana.Dar nu stiu sigur si nici Irina nu cred ca stie (asa am inteles) :P

irinaidu
26th September 2006, 20:26
da, nu mai stiu de unde le-am luat. dar si eu cred ca sunt de atunci. uneori cand nu am chef sa gandesc incep sa frunzaresc netu' si dupa aceea nu prea mai stiu de unde am ajuns unde ( o formulare cam nefericita).

whisper
26th September 2006, 22:24
Ok atunci o sa <frunzaresc> si eu net-ul poate voi gasi de unde le ai luat.

irinaidu
28th September 2006, 22:21
vede cineva mastersul din franta in weekendul asta?

whisper
28th September 2006, 22:31
As vrea eu .Probabil trebuie sa o intrebi pe Gis asta,nu pe noi.

peirsolgirl
28th September 2006, 22:31
Unde am putea sa-l vedem?:headbang: Daca ar exista vreun stream pe undeva, banuiesc ca ar fi scris cineva pe BJDG....Dar la ei e transmis la TV?Am impresia ca nu prea...:no:

whisper
28th September 2006, 22:41
Eu cand am zis ca mai e mult pana sa-l vedem pe Brian patinand mi s-a spus ca nu .Eu ziceam de ianuarie iar Krista de septembrie ,deci presupun ca cel putin Gis il vede,daca nu si celelalte.Ok cred ca m-am pierdut in cuvinte si nu mai intelegeti nimic.

irinaidu
28th September 2006, 22:44
te intelegem f bine. eu nu am comentat nimic cand ai zis ianuarie. dar ma gandeam ca poate ati gasit o solutie cu netul. ei, daca nu asta e. o sa vedem inregistrari. adica sper ca o sa vedem inregistrari.

peirsolgirl
28th September 2006, 22:47
Pana in ianuarie mai e Eric Bompard, mai e Cup of Russia, deci cel mult in noiembrie o sa stim si costum si tot.Cat despre masters , eu nu cred ca e televizat, vom primi doar reportaje si poze facute de fetele care merg la Clermont Ferrand ( si cel mult ceva home videos)

whisper
29th September 2006, 06:58
Sunt nu zic nu da' eu ziceam ca in direct n-o sa vad nimic pana in ianuarie.:P

irinaidu
29th September 2006, 22:12
ce aglomeratie pe bjdg. toata lumea asteapta vesti! si eu sunt tare curioasa de pareri, impresii ale persoanelor care au fost la masters. sunt curioasa cum o sa inceapa sezonul. sper ca f bine. ii tin pumnii!

whisper
29th September 2006, 22:18
GO http://www.yelims.com/IPB/Invision-Board-France-191.gif http://yelims1.free.fr/Alphabet/B.gifhttp://yelims1.free.fr/Alphabet/R.gifhttp://yelims1.free.fr/Alphabet/I.gifhttp://yelims1.free.fr/Alphabet/A.gifhttp://yelims1.free.fr/Alphabet/N.gifhttp://yelims1.free.fr/Alphabet/!.gif

irinaidu
29th September 2006, 22:52
presupun ca ati vazut deja, dar brian se pare ca a patinat f bine la sp.
irina

irinaidu
30th September 2006, 00:53
nu stiu daca e cineva interesat si nu e deja si membru pe bjdg. dar daca vreti sa intrati pe
http://brianjoubert.megabb.com/viewtopic.forum?t=172&postdays=0&postorder=asc&start=30
si puteti sa vedeti un clip cu brian si kurt browning si un clip micut cu brian si noul sau antrenor inainte de sp la masters
http://brianjoubert.megabb.com/viewtopic.forum?t=172&postdays=0&postorder=asc&start=15

irina

whisper
30th September 2006, 08:21
Multumim Irina :P

peirsolgirl
30th September 2006, 14:38
Abia astept!In seara asta e programul liber la Masters/hello
Allez Brian!

irinaidu
30th September 2006, 14:42
si eu , si eu! sunt curioasa cum o sa fie un program de patinaj pe metalica si ce costum o sa mearga cu muzica asta!

peirsolgirl
30th September 2006, 14:46
Probabil un costum negru.Eu ma gandeam ca ar fi faine niste manusi din alea fara degete, cum avea Ilia Kulik la gala la Nagano.:P
Oricum, nu e chiar Metalica...Nothing else Matters de la Apocaliptica suna mai a patinaj:D

irinaidu
30th September 2006, 14:55
oricum suna f original. eu am mai ascultat apocaliptica si suna destul de rock, dar cred ca in melodiile mele mai cantau cu cineva. sunt f curioasa, si vb aceea " curiosity killed the cat, but satisfaction brought her back", asa ca astept sa fiu resuscitata mai pe seara!!!!!!!!!

peirsolgirl
30th September 2006, 14:58
Nu stiu ce versiune ai tu, dar pana sa si auzim cred ca o sa mai asteptam putin, macar pana sapt viitoare cand se intorc fetele de la Clermont Ferrand

whisper
30th September 2006, 14:59
Stiu melodia .De fapt am un montaj pe melodia asta da' deja sunt offtopic:P
pentru ca daca retin bine minte montajul este cu Yags :ras-plans:

peirsolgirl
30th September 2006, 15:28
Yags vs Apo?:D

whisper
30th September 2006, 17:11
News about Brian via BJDG:
Joubert beats his own personal best at the French Masters

Joubert beats his own personal best at the French Masters
En Francais
Brian Joubert a fort bien débuté la saison en battant, vendredi soir ŕ Clermont-Ferrand, son record personnel du programme court sur le thčme de James Bond lors du Masters français de patinage artistique.

Le vice champion du monde, qui avait obtenu 80,31 points au Mondiaux ŕ Calgary (Canada) en mars dernier, a décroché 83,50 points dans cette premičre compétition nationale de la saison 2006-2007.

"C'est un trčs bon score. Le programme le méritait. Je ne suis pas surnoté. Ma combinaison quadrule-triple boucle piquée était meilleure qu'ŕ Calgary. Je me sens de mieux en mieux dans ce programme, d'autant que je me suis amélioré cet été", a-t-il déclaré.

"Je ne pensais pas que ça allait aussi bien se passer pour un premičre compétition nationale, que je n'aime pas. Il y avait la qualité, la facilité et je ne termine pas fatigué. C'est bon pour le moral", a commenté le numéro 1 français, qui vient de changer d'entraîneur.

"Je change, j'essaie d'évoluer pour me préparer pour 2010 (JO de Vancouver), a expliqué Joubert. Techniquement, je m'améliore, je passe déjŕ deux quads différents ŕ l'entraînement. Et j'ai fait un troisičme et męme un quatričme quad."

"Depuis septembre, je travaille avec Jean Christophe (Simond), c'est un perfectionniste. Je peux vraiment lui faire confiance quand il me dit qu'un saut est bon. C'est un technicien et chaque détail a son importance pour décrocher un titre mondial", a-t-il conclu.

Samedi soir, Joubert doit présenter son nouveau programme long, sur une musique du groupe de hard-rock Metallica, dans une orchestration symphonique. "Il n'y a pas de thčme, c'est juste une chorégraphie sur une musique", a-t-il averti.

Marylin Pla et Yannick Bonheur ont remporté vendredi soir le titre des couples ŕ l'issue de leur nouveau programme libre "Requiem for a dream" de Clint Mansel, une allégorie sur la vie et la mort.

English
(this translation is through google.. and is not an "actual" translation.. It's hilarious because when you run it through the translator.. instead of Brian saying "I feel better and better about this program" it says "i smell better and better about this program" ROFL!!! )

Brian Joubert began the season extremely well, by beating, Friday evening in Clermont-Ferrand, his record personal best of the James Bond program at the French Masters of figure skating.
The vice champion of the world, earned 80,31 points with Worlds in Calgary (Canada) last March, took down 83,50 points in this first national competition of the season 2006-2007.
“It is a very good score. The program deserved it. I am not surnoté (dissapointed?). My combination quadrule-triple was better than in Calgary. I feel myself better and better in this program, the more so as I improved this summer”, he declared.
“I did not think that that was going as well to occur for a first national competition, that I do not like. There was quality, the facility and I wasn't tired when i finished. It is good for the morale”, said the number 1 French, who has just changed coaches.
“I change, I try to evolve/move to prepare me for 2010 (Olympics of Vancouver), explained Joubert. Technically, I improve, I pass already two quads different to the drive. And I made a third and even a fourth quad.” “Since September, I've worked with Jean Christophe (Simond), who is a perfectionist. I can really trust him when he says to me that a jump is good. He is a technician and each detail is important in order to win a world title”, he concluded.
Saturday evening, Joubert will present his new long program, from the music of the group of Metallica hard rock, in a symphonic orchestration. “There is no topic, it is right a choreography on a music”, he said. [What' does this mean??]
Marylin Pla and Yannick Bonheur gained Friday evening the title of the couples at the end of their new free program “Requiem for has dream” of Clint Mansel, an allegory on the life and death.

irinaidu
1st October 2006, 01:16
brian a terminat pe locul 1. a facut un program f bun din cate inteleg. super note. dar, noul costum, dupa parea mea e infiorator
http://www.brian-joubert.com/Forum/viewtopic.php?t=13341&sid=5dffcf67ec78279251baaff13a4961ec&PHPSESSID=354793f0f03d06f8b2bc79d87ac68366&pc_tzo=10800&pc_d=20061001&pc_t=293. dati un click aici. eu tot sper ca e o greseala. nu se poate!!!!!!!!!!!!!

luma
1st October 2006, 01:22
Irina, se pare ca nu e greseala!!! :o: Dar ce mai conteaza acum, daca a terminat pe locul I!

whisper
1st October 2006, 07:31
Si aici alte imagini http://editorial.gettyimages.com/source/search/FrameSet.aspx?s=ImagesSearchState%7c0%7c0%7c-1%7c28%7c0%7c0%7c0%7c1%7c10%2f1%2f2006%7c9%2f29%2f 2006%7c0%7c0%7c0%7c0%7c0%7c0%7c0%7c0%7c2%7c%7cjoub ert%7c2233391784121335%7c0%7c0%7c0%7c0&p=2&tag=2

Si mie mi se pare ciudat da' presupun ca se potriveste cu muZica .Pare ca e un liliac :shock: sau are vre-o panza de paianjen pe el.Ai dreptate e cam infiorator.:o:

peirsolgirl
1st October 2006, 16:21
Felicitari BRIAN!!!!!/hello /hello /hello
Cat despre costum....no comment:o:
Ma rog la toti sfintii sa-l schimbe!

ETA: Am sters programul ca vad ca nu merge..oof.....daca il vrea cineva ( programul scurt de la Calgary) imi ziceti si mai incerc o data)

luma
1st October 2006, 16:27
Asta nu o sa se intample prea curand. Un costum costa in jur de 5000 $. Si daca mentine programul tot sezonul, ceea ce este mai mult ca sigur, tot costumul ala va fi. Asa ca, fetelor...obisnuiti-va.:)
Si eu spuneam de Jenia ca e prea..incorsetat. :D

irinaidu
1st October 2006, 17:34
mai ca imi vine sa pornesc o strangere de fonduri! poate, poate......

luma
1st October 2006, 17:54
Sa contribui...sa nu contribui...hai ca, pentru prietenele mele de pe sectiunea "patinaj", contribui! :D
Irina, eu am alta idee. Sa patineze fara costum(ul ala).:evil:

peirsolgirl
1st October 2006, 18:21
De acord :D
Eu cred ca ar putea sa-l schimbe....doar a avut 2 costume pt James Bond, 2 costume pt 1492.....de ce nu?Am impresia ca au fost 2 si pentru Blue Men Group( extrem de asemanatoare, ce-i drept, dar au fost!)

irinaidu
1st October 2006, 19:57
hmm, acum ca stau sa ma gandesc, sa patineze fara costum e o idee extraordinara, cred ca patinoarul ar deveni neincapator daca s-ar intampla asa ceva. dar , ma rog au regizat oamenii hamlet in pielea goala, de ce nu si patinaj?

whisper
1st October 2006, 20:57
:happy :happy :ras-plans: Interesanta idee Luma :evil: .Nu cred ca o sa-l schimbe ,da' macar e bine ca am inteles ca cei de la FSU sunt de acord cu el.Daca lui ii place asta e ne obisnuim cu el.
As vrea eu clipul ala ca nu cred sa il am-Alex.

luma
1st October 2006, 21:28
Am sters programul ca vad ca nu merge..oof.....daca il vrea cineva ( programul scurt de la Calgary) imi ziceti si mai incerc o data)

Eu il vreau. Am incercat initial dar daca nu a mers....m-am gandit, cum fac mereu, ca e ceva ce nu stiu eu.:D

whisper
1st October 2006, 21:33
Ei si uite cum Luma o fana a lui Jenia o devenit si fana Baboo :P

luma
1st October 2006, 21:53
Whisper, nu vreau sa te dezamagesc dar, nu sunt fan. Imi place cum patineaza, este un real talent; mie nu-mi place ca atitudine. Insa il privesc patinand cu placere. Si chiar imi doresc sa revad acel program.:)
Si altceva...BJDG-cand o sa vezi acolo logat user-ul luma...:D

irinaidu
2nd October 2006, 01:25
am vazut noul user!!!!!!!!!!

whisper
2nd October 2006, 07:13
Cum de nu te observasem? Asteptam sa si postezi ceva pe acolo :P
Nu ma dezamagesti ziceam si eu asa.

whisper
2nd October 2006, 22:39
Vad ca nimeni nu are nimic de zis ,o sa zic si vreau sa stiu daca am dreptate.
http://img177.imageshack.us/img177/705/newcostume2bp7.jpg-Cu poza asta credeti ca se potriveste refrenul melodiei lui Reamon-Tonight(sper ca ati auzit ,eu cel putin mi-as dori s-o aud toata ziua.)

baboo
3rd October 2006, 00:23
Daaaa, chiar ca se potriveste!!! "Oh, tonight you killed me with your smile/So beautiful and wild, so beautiful"...:rolleyes: :yeah:

irinaidu
3rd October 2006, 01:08
super melodie! imi place la nebunie si si eu o ascult destul de des. dar, imi pare rau, la mine nu se potriveste. eu as spune mai degraba ca m-a ucis cu sariturile cvaduprle, cu super notele si chiar si cu zambetul. dar cand vad poza, vad si costumul si imi cam trece mie zambetul.

whisper
3rd October 2006, 07:05
Cam ai dreptate .Atunci ce facem schimbam poza sau versurile si in loc de zambet scriem costum ? :ras-plans:

peirsolgirl
3rd October 2006, 20:06
:happy :happy :ras-plans: Interesanta idee Luma :evil: .Nu cred ca o sa-l schimbe ,da' macar e bine ca am inteles ca cei de la FSU sunt de acord cu el.Daca lui ii place asta e ne obisnuim cu el.
As vrea eu clipul ala ca nu cred sa il am-Alex.


Deci baiatul asta este SUPERB!Lume , eu am o problema, de cand cu Masters-ul am revenit la sindromul de iarna cand nu mai pot sa dorm noaptea din cauza lui BJ:sleep:
Irina are dreptate..m-a ucis cu tehnica, cu look-ul, dar cand vad costumul imi doresc sa-si schimbe designerul ala odata pt numele lui Dumnezeu!!:headbang:
N-are si el un pic de gust?Ma intreb ce-o fi fost in capul respectivului creator cand a asociat Apocaliptica si Romeo&Juliet cu panzele de paianjen si celebra "aripa de liliac'':D Azi am auzit o alta varianta de la prietena mea:P ea zicea ca parca e "Tarzan cu niste liane spanzurate pe el":happy

peirsolgirl
3rd October 2006, 20:31
Si..asa cum spuneam , un link pt programul scurt de la Calgary ,James Bond ( mii de multumiri lui Lyke de pe fsvids,viata mea ar fi terminata fara clipurile ei :ok: )/hello

http://i55.photobucket.com/albums/g145/peirsolgirl/brianmatrix.gif
http://en.swoopshare.com/file/8fc60f547d65135cb0aef63ce5a7b697/BrianJoubert_2006_sp_worlds.avi.html

whisper
3rd October 2006, 20:45
Multumesc Alex da deja mi l-o trimis Irina.Da poate il vor si alti si e bine ca l-ai postat.

irinaidu
3rd October 2006, 21:33
alex, imi place ideea de sindrom de iarna. hi,hi! eu am insomnii, dar mi-ar place ca atunci cand adorm sa am vise, hmmm, care sa contina patinaj artistic. baiatul asta e un paradox. intr-o gramada de poze si ipostaze e the poster boy pt cool si dupa aceea vine si ne lovete cu tarzan versus batman. de ce???

irinaidu
3rd October 2006, 21:37
si inca o idee. eu inteleg total ideea de a fi sprijinit de familie. pt ca la un moment dat faima o sa dispara si atunci ramai numai cu legaturile cu oamenii din jurul tau. dar totusi e chiar necesar sa fii urmarit pretutindeni de mami?

irinaidu
3rd October 2006, 21:54
ok, tocmai am vazut home vidul cu programul lui brian. f ciudata adunare de bucati muzicale. mie imi plac mai mult programele in care ai impresia ca se leaga lucrurile. dar totusi sg mea dorinta pt sezonul asta e ca brian sa, cum s-ar zice, kick ass. daca patineaza superb si-i ies toate sariturile, trec peste orice muzica nu prea fericit aleasa si orice costum idiot.

whisper
3rd October 2006, 22:10
In principiu asta e cel mai important lucru -sa faca un program bun-daca are sau nu un costum care sa ne placa e mult mai putin interesant.
Apropo poate le downlodezi pe toate (vid. de la masters) ca apoi daca expira sa mi le uplodezi si mie-momentanas vrea saiau filmul uplodat de baboo si nu am o viteza super:headbang:

irinaidu
3rd October 2006, 22:23
stai linistita downloadez tot ce gasesc.

luma
3rd October 2006, 22:57
Multumesc Irina! James Bond e programul de care vorbeam. Nu am putut spune pana acum pt ca...nu am putut posta:headbang: :headbang:

peirsolgirl
4th October 2006, 22:43
Pai de Madame Joubert nu cred sa scapam prea curand:D E peste tot si pretutindeni!:o:

irinaidu
4th October 2006, 23:29
chiar asa! poate o fi vrut sa fie patinatoare in tinerete!

irinaidu
5th October 2006, 22:48
am mai dat cu ochii peste niste poze dintr-un interviu cu brian, in care e asa dulcic ca nu m-am putut abtine.:drak:

irinaidu
5th October 2006, 22:50
si in poza asta m-a terminat definitiv!!!!!!!!!

irinaidu
5th October 2006, 23:38
gata , ma opresc! dar ce sa-i faci daca e asa simpatic!

whisper
6th October 2006, 08:32
/hello Multumesc pt poze.Si ca sa ma revansez postez si eu unele-da din pacate cred ca nu sunt noi ca ale tale(vreau sa zic ca le ai mai vazut):
http://img238.imageshack.us/img238/5974/texture31kopie2oq.jpg
http://img516.imageshack.us/img516/7475/tbbkopie8bb.jpg
http://img508.imageshack.us/img508/3097/566325774ct.jpg
http://img.aftonbladet.se/sport/0601/23/joubert.jpg
http://www.chinadaily.com.cn/english/doc/2006-02/15/xin_000203151102198320147.jpg
http://cindy.guetemme.free.fr/mosaique.jpg

peirsolgirl
6th October 2006, 18:01
am mai dat cu ochii peste niste poze dintr-un interviu cu brian, in care e asa dulcic ca nu m-am putut abtine.:drak:

Doamne cat am putut sa rad la chestia asta:ras-plans: ...super tare!
Mai ales faza cu hotelul si turistii japonezi!!:ras-plans::ras-plans::ras-plans:

peirsolgirl
6th October 2006, 18:03
Whisper, mersi muult pt poze:ok: cel putin in prima..mi-a frant inima, ce mai....
Are cei mai superbi ochi verzi posibili!:D

whisper
6th October 2006, 19:27
Cu placere! Imi dati si mie interviul ala?Ca nu stiu despre ce vorbiti :P

irinaidu
7th October 2006, 04:07
adelina, nu stii interviul cu turistii japonezi? o sa incerc sa-l incarc, ca e f funny. sa zicem ca turistii au surprins mai mult decat poate si-au fi dorit din brian!

irinaidu
7th October 2006, 04:22
m-am enervat teribil. am cautat prin toate cdurile si nu gasesc interviul. si stiu sigur ca e undeva!!!!!!!!!!!! mai caut si maine ca acum e aproape dimineata!

whisper
7th October 2006, 07:37
Nu-i nimic cand se poate numai sper sa il ai.Nu nu stiu nimic de interviu .

whisper
7th October 2006, 08:19
http://www.h4.dion.ne.jp/~brian.fr/p_card_4.htm
http://www.h4.dion.ne.jp/~brian.fr/p_card_1.htm
http://www.h4.dion.ne.jp/~brian.fr/p_card_3.htm
http://www.h4.dion.ne.jp/~brian.fr/p_card_2.htm

irinaidu
7th October 2006, 16:44
sunt plina de nervi , pt ca nu am gasit interviul( si nu pot sa-mi dau seama ce am facut cu el, pt ca singura explicatie ar fi utilizarea gresita a butonului delete. cum am putut sa fac asta????). daca il are cineva sa-l posteze, va rog frumos!

irinaidu
7th October 2006, 16:53
ah, l-am gasit. acu ramane sa-l mai si upload!!!!

irinaidu
7th October 2006, 19:32
uite aici prima parte, unde de altfel e si gluma cu turistii japonezi!
http://download.yousendit.com/FB258026686A322B

irinaidu
7th October 2006, 19:33
vezi ca vrea o parola. scrie 041657223

irinaidu
7th October 2006, 19:33
sa-mi spuneti daca merge, ca sa stiu daca pun si partea a doua.

luma
7th October 2006, 21:45
Acum incerc, Irina. Iti spun daca merge cand termin.:)

luma
8th October 2006, 01:18
A mers, Irina. :)

Raspund tot aici: DA :)

irinaidu
8th October 2006, 01:49
ma bucur, vreti si partea a 2a?

whisper
8th October 2006, 07:40
Eu inca nu am incercat da' daca a mers la Lumi posteaza si partea a-2-a.

luma
8th October 2006, 17:20
Pai si eu am zis de partea a 2-a dar nu cred ca m-a vazut. Am editat postul anterior si nu s-a uitat. :)
Whisper, daca a mers la mine...imposibil sa nu mearga si in alta parte!!!:D

Ia te uita! Cu acest post inteligent am ajus la 800. :D

peirsolgirl
8th October 2006, 17:35
Part II :D

http://www.filesend.net/download.php?f=3925006bf804cce7b0267f1cc04b2e1a

luma
8th October 2006, 17:43
Peirsolgirl, uite ce imi spune: "File not found." :o: Nu am nici nume fisier nici marime. :(

irinaidu
8th October 2006, 17:49
luma te-am vazut, doar nu am avut timp. daca nu merge linkul de la alex, il incarc eu.

peirsolgirl
8th October 2006, 17:50
Mai incearca o data pls

irinaidu
8th October 2006, 17:51
cam intr-o ora, zice ca e gata.

irinaidu
8th October 2006, 18:01
nu v-a mirat cum arata candeloro acum?

luma
8th October 2006, 18:56
M-am uitat de doua ori si tot nu-mi venea sa cred!!!:o: Plus ca a trebuit sa dau cate o pauza ca dialogul era prea rapid pt cunostintele mele de engleza.:D

PS mai devreme m-am blocat cand am incercat sa download-ez partea a 2-a. Incerc mai pe seara.:)

irinaidu
8th October 2006, 20:37
mai am uploadat si eu partea a 2a.
sper sa mearga pt toata lumea
http://download.yousendit.com/F55CECFC426AC91A

irinaidu
8th October 2006, 20:40
aceeasi faza, scrieti 041657223 la password. nu inteleg de ce tot vor password, avand in vedere ca nu am dosare secrete in yousend.it. sper sa mearga. e fun interviul asta. mi s-a parut f nepoliticos moderatorul cu blonduta din emisiune, atunci cand vine mama lui brian( da, ca doar nu era sa lipseasca).

luma
8th October 2006, 20:44
La mine merge daca-i bag parola mea...

Merge pana la un punct!! Am si multe deschise: OLS-ul, site-ul open-ului de la Metz si live scores!!! Deja ii cer prea multe...:D

whisper
8th October 2006, 21:56
Irina daca nu te deranjez prea mult poti sa incarci partea 1 intr-un alt server yousendit nu vrea sa mearga la mine.Iar cumva reportajul se numeste ceva cu metoda cauet sau nici ce am gasit in filesend nu ii bun?

luma
8th October 2006, 22:07
"la methode cauet 1" asa se numeste.:)

whisper
8th October 2006, 22:19
Multumesc deci ala merge -nu acum ca nu am viteza da' cred ca o sa mearga mai bine zis-da' yousendit nu vrea sa mearga deloc .Nu gasesc deloc programul .Imi cere adresa de mail si parola am scris si tot nimic :shock:

luma
8th October 2006, 22:22
Pai stai, daca scrii parola ei trebuie sa ai si adresa ei de mail. Eu am adresa mea (pt ca am cont) si parola mea si a mers. pana la un punct.:D

whisper
8th October 2006, 22:31
Si eu am cont pe yousendit si mi-am scris parola si adresa mea si nu merge.Ciudat este ca inainte de a imi face cont mergea aum numai merge .Bine contul mi l-am facut acum cateva luni.Da cam de atunci mi-a facut problemele si numai folosesc yousendit.

irinaidu
8th October 2006, 23:46
deci pana la urma va rog frumos sa ma lamuriti. ce anume sa mai incarc o data si ziceti si cu ce server, ca eu nu prea ma pricep.
sunt cel mai afon om, eu nu v-am scris si adresa mea de mail pt ca mie evident imi aparea deja scrisa si am crezut ca o sa va apara si voua.

irinaidu
8th October 2006, 23:56
fara nici o legatura, dar tocmai am observat ca la unele mesaje editate voi ati scris jos motivul si mi s-a parut foarte funny!!!!!!!

irinaidu
8th October 2006, 23:58
hei, de ce scrie sub numele meu manager????? manageriez pe cineva si nu stiu? hi,hi!!!

pinki
9th October 2006, 00:05
vezi ca vrea o parola. scrie 041657223

si la adresa aia de mail ce trebuie sa sccriu? :hmm:

irinaidu
9th October 2006, 00:07
irina_something@yahoo.com

pinki
9th October 2006, 00:10
nu-l ai si pe dc? ca aici imi tot scade rata, acolo e constanta si l-as lua mai repede...

luma
9th October 2006, 00:12
hei, de ce scrie sub numele meu manager????? manageriez pe cineva si nu stiu? hi,hi!!!

De la 250 de posturi la 350 esti...manager. Dupa 350 de posturi esti sport legend. Scrie in regulament.:D

irinaidu
9th October 2006, 00:13
sa-l am unde? avand in vedere ca nu inteleg, probabil ca nu. dc adica dc++? daca da, nu am programul. am insa limewire, dar nu cred ca te ajuta.

pinki
9th October 2006, 00:15
mda... de dc++ ziceam :) lasa ca astept vreo 20 min :D o sa ma sperii rau de cum arata phillippe?

irinaidu
9th October 2006, 00:15
o sa ma amuz, sa fiu sport legend, avand in vedere ca dupa ce urc 3 etaje imi dau obstescul sfarsit!

irinaidu
9th October 2006, 00:16
pink eu m-am cam speriat, dar astept sa vad ce parere o sa ai si tu. vad ca si luma s-a cam mirat.

luma
9th October 2006, 00:21
Sport irina, sport. Dar avand in vedere ca suntem pe un forum de sport...compenseaza:D
M-am speriat de-a binelea!!! :o:

pinki
9th October 2006, 00:28
inca 10 min si o sa va zic si eu reactia mea :)

luma
9th October 2006, 00:38
Hai ca i-am dat si eu "save". Sa vad, vrea acum??? :D

pinki
9th October 2006, 00:53
phillippe e oke, nu mi se pare deloc schimbat in rau, tot sexy a ramas :D pfiu, ma cam speriasem :D

luma
9th October 2006, 00:56
Cum???? Unde e dragalasul si simpaticul pe care-l stiam eu?? Acum este gras, umflat...nu mai stiu cum sa-i zic! Si parca mai...chel...si...uf!:o: :headbang:

@Irina: de abia 39% :headbang:

pinki
9th October 2006, 01:04
e, pai nu mai are 20 de ani :D (habar n-am cati ani are acum :ras-plans: ) dar pt un barbat arata bine. :D adica mie imi place de el, tot bine arata :)

whisper
9th October 2006, 07:20
In sfarsit am nimerit si eu sa il deschid,da' cred ca o sa renunt sa il iau-cel putin acum -zice ca in vreo 3 ore e si el gata :headbang: :headbang: :headbang:

luma
9th October 2006, 22:38
:o: Pana si la mine a mers mai repede!!!:evil:

whisper
10th October 2006, 08:39
Sincer ma bucur pt. tine da' la mine inca nu vrea.Bine stiu care-i cauza si mai astept.

irinaidu
19th October 2006, 14:21
si niste poze cu frumuselul meu preferat!
astept ca alex sa aiba o zi mai libera si sa-mi incarce fileul cu brian, despre care i-am zis!:P
irina:D

peirsolgirl
19th October 2006, 22:39
Irina, mersi pt poze!:ok:
Cat despre clip, stiu ca ai zis pe fsvids ca ai luat de acolo unul mare care nu merge.Cred ca pe ala il am si eu :( are cumva 113 Mb?

whisper
19th October 2006, 23:22
Prima data citisem <fileul> si ma gandeam de gand s-o apucat de tenis :P
/hello Multumim pt poze.

irinaidu
20th October 2006, 01:06
alex, cred ca da, cam asa de mare era. ce trist, nici la tine nu merge! am vazut ca-l uploadase oana. ma duc sa-i dau un pm pe bjdg, poate cand are o zi libera ne bucura cu un upload.

peirsolgirl
20th October 2006, 10:21
Irina, mie imi merge!Poate iar e problema de codec?

irinaidu
20th October 2006, 14:05
pai mai daca la tine merge da-i un upload cu altceva decat bandongo, ca poate era din cauze serverului. cand ai timp incearca. mersi!

whisper
20th October 2006, 16:13
Si postati-l si aici :P
http://sjl-static13.sjl.youtube.com/vi/5qVD7Kcv4sQ/3.jpg
http://www.geocities.com/kcmalles/banner.jpg

a_n_c_a
20th October 2006, 20:23
salut..sunt noua pe acest forum.vreau sa spun ca imi pare ff bine ca este un forum despre brian joubert in lb romana.De abia astept sa inceapa din nou patinajul si sa comentam pe aicea.
vreau sa va intreb cumimi pot pune si eu o imagine ?
ms

whisper
20th October 2006, 20:28
Bun venit Anca!/hello
Intri in user cp si o sa vezi edit avatar si daca ai o poza de 75x75pixeli dai browse si gata.Sper ca am explicat bine.

a_n_c_a
20th October 2006, 20:50
wooow..am reusit!!...ms mult de tot whisper..

whisper
20th October 2006, 20:57
Cu multa placere.Ma bucur ca iti place patinajul.Imi doream sa se mareasca nr de iubitori ai acestui sport.

a_n_c_a
20th October 2006, 21:09
incerc sapun si eu niste poze pe aici cu brian...da nush unde sa dau..si cum sa fac..
Ma ajutati plsss..;;)

whisper
20th October 2006, 21:16
Dai go advaced si cauta Manage atachments clicksi apoi dai browse daca ai pozele in calculator.Daca vrei poti sa faci si asa link daca le iei de pe google sau de pe un site.

irinaidu
20th October 2006, 21:20
anca, apasa pe post reply si vezi ca mai jos de casut unde poti scrie textul, scrie manage atachments. apasa si pune pozele. sper ca ai inteles.
irina:D
ups, adelina a avut viteza mai mare!!!!

whisper
20th October 2006, 21:29
Da! trebuie sa ma bucur!:ras-plans:

a_n_c_a
20th October 2006, 21:45
creca am pus..

a_n_c_a
20th October 2006, 21:46
yessss...am /hello reusit,,,,ms mult pt indicatii..ppooop

irinaidu
20th October 2006, 21:50
ai reusit!
nu-mi vine sa cred, ultima poza e candeloro intervievandu-l pe brian?

a_n_c_a
20th October 2006, 22:51
da ,ash:) a e...ciudat nu?

whisper
21st October 2006, 09:00
Felicitari!Multumesc pt ele.Pe prima si pe ultima chiar nu le cunosc.

a_n_c_a
21st October 2006, 11:54
:)

whisper
21st October 2006, 13:02
Pentru Irina:
http://star-on-ice.skyblog.com/pics/375494536_small.jpg-cred ca am mai pus poza asta,dar e atat de sweetie
http://www.goiceinternational.com/Brian%20Joubert.jpg

a_n_c_a
21st October 2006, 13:44
Maipun nistepoze:yeah:

a_n_c_a
21st October 2006, 13:45
:cool: :cool: :cool: :cool:

peirsolgirl
21st October 2006, 21:03
Anca, bun venit pe forum!/hello si multumesc pt poze:ok:
Irina, incerc acum sa incarc programul,sper sa nu tina prea mult...:headbang:

irinaidu
22nd October 2006, 22:11
alex, sa inteleg ca nu a fost prietenos serverul cu tine ieri!

peirsolgirl
22nd October 2006, 23:13
mai rau...nu a fost nici azi!nu-mi deschide nici fsvids!nu mai suport un astfel de tratament..ooofffffff:headbang: :headbang: :headbang: :ciocan:

irinaidu
22nd October 2006, 23:20
stai linistita, ca fsvids nu merge nici la mine! cred ca sunt ei de vina!

peirsolgirl
22nd October 2006, 23:23
Si eu cred la fel..in ultima vreme am avut de mai multe ori astfel de probleme...si dupa ce ca forumer.com au probleme,mai contribuie si RDS-ul la distrugerea neuronilor mei.Plus ca maine..iar scoala...:headbang:

irinaidu
23rd October 2006, 00:05
gandul ca fsvids are putea avea ceva probleme iremediabile, ma sperie incredibil. acolo e o adevarata arhiva si o comoara de clipuri cu patinaj. nu stiu ce aparatura au fetele alea si ce viteza de net, dar sunt fantastice!

Daiana
23rd October 2006, 00:32
Nici mie nu mi se deschide fsvids :( Cred ca au ei probleme tehnice.E si weekend.Mi s-a mai intamplat asa de multe ori in weekend :mda:
Mai,daca mai postati multe poze cu Brian o sa ajung ca Alex,sa-l visez noaptea :D Arata bestial.Aproape ca o sa-l "tradez" pe Yags :P

whisper
23rd October 2006, 09:58
Pai atunci ia sa incercam :D

whisper
23rd October 2006, 10:03
Am eu niste poze cu Brian:P

irinaidu
23rd October 2006, 15:08
ce e mai bine, decat un barbat care plange la bustul gol!!!!

whisper
23rd October 2006, 19:24
Ce zici Daiana iti place :P

Daiana
23rd October 2006, 21:02
Da mai,da :ok: Super tipu'!:yeah: Daca ar veni si la Romania ar fi...de vis :P Parca as vrea sa-l vad mai mult pe el decat pe Plushy la Bucuresti :D Sau pe amandoi,de ce nu? :D Pe unu l-as vrea pt spectacol si pe unu pt...:P (pt autograf,nu va ganditi la prostii :D )

whisper
23rd October 2006, 22:20
:happy Eu sper ca de se va tine spectacolul sa vina si el nu doar campioni de la Torino.Daca nu ar veni Plushy nu m-as supara prea mult:evil:

Daiana
23rd October 2006, 22:42
Adelina,parca as vrea sa vad "Sex bomb" LIVE !:D Dar sa aiba costumul de la mama natura :D

a_n_c_a
24th October 2006, 18:19
mie chiar mi s a intamplat sa l visez pe brian serios..inca de mai multe ori:yeah: .E asa de fain..:)