PDA

View Full Version : Brian Joubert- ENTRER DANS LE MATRIX!



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

skater girl
20th June 2007, 20:04
urasc insemnele astea ale site'urilor:headbang:
da de ce??...mie personal imi plac

peirsolgirl
20th June 2007, 21:34
Wohoooo..geniale!Mersi Anca!:ok:

corina_mee
20th June 2007, 21:53
Super pozele. :) Dar si pe mine ma enerveaza marca site-ului...acopera aproape toata poza.

flying_dreamz
20th June 2007, 21:58
da, este extra enervant...:mda: da' nah, probabil fac asa ca sa nu le fure altii pozele.....:)

skater girl
20th June 2007, 21:59
Super pozele. :) Dar si pe mine ma enerveaza marca site-ului...acopera aproape toata poza.
stiu cum e!!:D gasesti o poza super tare si hopa!!:angry: surpriza!! are niste tampenii adaugate:mda: ...marca site-ului si prostii de genul asta...:(

irinaidu
21st June 2007, 01:30
pai firesc ca altfel le-ar fura lumea. dar intr-adevar ca sunt enervante watermarksurile!!!!

Lavinia
21st June 2007, 13:27
mie'mi zici...e o poza cu mr. jhonny depp pe care o ador dar iata in c hal arata
26133

peirsolgirl
26th June 2007, 18:46
Si mie imi place Johnny Depp.My favourite pirate!:)
Abia astept sa vad Fort Boyard, are careva idee cand e?

Iulya
26th June 2007, 19:00
Abia astept sa vad Fort Boyard, are careva idee cand e?


According to the info I saw in one of the Fort Boyard websites, Brian and Isa's first episode is suppose to be televised at the end of July.

The complete team is:
Jérémy Michalak, animateur
Laurent Violet, comique
Brian Joubert, patineuse
Isabelle Delobel, patineuse
Matthieu Bataille, judoka
Liza Pastor, chanteuse

The site lists their team as the 5th team. Since the first one starts tonight, their episode should be on July 21.
So everybody, keep your eyes on the schedules!
de pe fsvids.net

peirsolgirl
26th June 2007, 19:06
Mersi, Iulya:)

peirsolgirl
27th June 2007, 11:32
Sunt foarte curioasa pe ce muzica va patina Brian sezonul asta..foooarte.
Any predictions?:P
Sau daca nu predictions, macar pe ce ati vrea voi sa patineze:)
Eu una implor pentru o gala pe " Makes me wonder" de la Maroon 5 sau pe "In my life" de la The Rasmus(am vazut un montaj pe asta si mi s-a parut ca i s-ar potrivi perfect)

ETA: Wohooo! Fort Boyard news!
http://www.fortboyard.net/article.php?id_article=215&id_rubrique=4

skater girl
27th June 2007, 11:53
iti place maroon 5???cool!!

peirsolgirl
27th June 2007, 12:19
iti place maroon 5???cool!!
Nu pot sa zic ca sunt super-fana dar imi place:)
Makes me wonder chiar imi place.Si Love Stoned a lui Justin :P Inainte nu ma omoram dupa el, dar albumul asta e chiar bun
Bineee..eu vreau si ceva Mika:p, dar nu pentru Brian:rolleyes:

skater girl
27th June 2007, 12:26
da pt cine mika??:P pt plush?lol.:groggy: ... revenind la maroon 5...ai vazut clipul,oh,gosh adam is soooo shmexy:P :)

peirsolgirl
27th June 2007, 12:42
da pt cine mika??:P pt plush?lol.:groggy: ... revenind la maroon 5...ai vazut clipul,oh,gosh adam is soooo shmexy:P :)
Da..e dragut:)
Eu insa am ramas indragostita de chestia aia cu care doarme la final..pe ochi..e visul meu sa am una..ca sa nu ma mai trezeasca lumina la 8 dimineata :headbang:

irinaidu
27th June 2007, 13:40
alex, melodie de la justin??? OMG te-am corupt!!!! :P

eu vreau sa patineze pe ce vrea el atata timp cat patineaza super si de la 2 cvadruple in sus!!!!
ce mi-as dori ar fi sa nu isi pastreze lpul!!!! :(

skater girl
27th June 2007, 13:49
alex, melodie de la justin??? OMG te-am corupt!!!! :P

eu vreau sa patineze pe ce vrea el atata timp cat patineaza super si de la 2 cvadruple in sus!!!!
ce mi-as dori ar fi sa nu isi pastreze lpul!!!! :(
de ce sa nu-si pastreze irina,lp-ul??nu ti-a placut??sau costumul a avut "prea multe franjuri si pampoane",cum zice ivon

peirsolgirl
27th June 2007, 15:27
Prefer franjurile si pampoanele decat sa stiu ca a ucis jumatate din safari!:D
LOL, Irina...ai contribuit si tu:P Eh..am si eu toanele mele...si acum sunt in faza in care il tolerez pe domnul Tembelache,cum ii spunea mama ta:P
Nu e vorba numai de gusturile mele, dar cred ca i s-ar potrivi si lui Brian..

skater girl
27th June 2007, 20:07
Prefer franjurile si pampoanele decat sa stiu ca a ucis jumatate din safari!
LOL, Irina...ai contribuit si tu:P Eh..am si eu toanele mele...si acum sunt in faza in care il tolerez pe domnul Tembelache,cum ii spunea mama ta:P
Nu e vorba numai de gusturile mele, dar cred ca i s-ar potrivi si lui Brian..
and ur point is??:mda: din cate am vazut eu sezonul asta,n-a ucis nimeni nicio oratanie!:rolleyes: costumul de la flamenco nu cred k sugereaza uciderea in cold blood a unor animalute dungate!!!:confused: oricum,don't worry am inteles aluzia la costumul de la 4 seasons!:P ;) !dar omu' a vrut sa fie original,nu neaparat,elegant:yes: ...dar si-a luat revansa cu varf si indesat sezonul asta si la sp si la lp :cool: ...revenind la ivon cu franjuri si pampoane...mie personal mi-au placut costumele lui bri de la lp(la C.E si la C.M):D

whisper
27th June 2007, 20:22
Juma de safari http://i154.photobucket.com/albums/s275/whisper_steaua/lol.gif Alex exagerezi doar un sfert de fapt :happy
Mai mie mi-a placut costumul lui Brian de la LP mai ales cel de la CM :)

LE:4444 de posturi nice;)

skater girl
27th June 2007, 20:28
doar costumul lui brian ti-a placut??;)...lol,mai am 1 post si-ajung la 1000,hooray!!ce nr frumos si rotund...:dance:

whisper
27th June 2007, 20:32
bravo..hai sa il faci :) Nu doar al lui..dar e topicul lui..asa ca ;)

skater girl
27th June 2007, 20:43
bravo..hai sa il faci :) Nu doar al lui..dar e topicul lui..asa ca ;)
e topicul lui bri asa k spune costumul lui stephane de la flamenco a fost awesome!!!:cool: he's one shmexy,dude:P :) :yes: ...uite k am spus-o eu!!:evil: lol,ce-o sa-mi faceti acum??ma luati la bataie??:drak:

whisper
27th June 2007, 21:01
nu...nu te luam..cum sa facem asta...http://i154.photobucket.com/albums/s275/whisper_steaua/bisous19.gif

skater girl
27th June 2007, 21:08
deci pot sa insist??:drak: :evil:

whisper
27th June 2007, 21:25
Nu chiar.LOL

skater girl
27th June 2007, 21:46
vaiii,ce pakt!:rolleyes: :P !mi-ai taiat aripile!!;) mi-ai luat tot avantul!!:evil: kidding...

peirsolgirl
27th June 2007, 22:38
and ur point is??:mda: din cate am vazut eu sezonul asta,n-a ucis nimeni nicio oratanie!:rolleyes: costumul de la flamenco nu cred k sugereaza uciderea in cold blood a unor animalute dungate!!!:confused: oricum,don't worry am inteles aluzia la costumul de la 4 seasons!:P ;) !dar omu' a vrut sa fie original,nu neaparat,elegant:yes: ...dar si-a luat revansa cu varf si indesat sezonul asta si la sp si la lp :cool: ...revenind la ivon cu franjuri si pampoane...mie personal mi-au placut costumele lui bri de la lp(la C.E si la C.M)
Nu insinuez nimic . Pur si simplu am oferit un exemplu concret al faptului ca fiecare poate avea gusturile lui.
Si te inseli..au fost oratanii si anul asta :P : Brian a fost one of a kind bat!:D Our sweet Batman!:P

skater girl
27th June 2007, 22:48
ah,dap...imi aduc aminte de discutiile voastre referitoare la costumul lui bri,bat???:happy:lol,ce idei aveti!!:Ddeci suntem chit la capitolul 'oratanii'...e un fel de: the beauty of the beast!!;)

irinaidu
28th June 2007, 01:30
skater girl, mie mi-a placut lpul si mi-a placut si ultima versiune a costumului, cea de la CM. dar mie mi se pare ca o data ce ai castigat tot ce se putea cu un program, all you can go from there e downhill!!!! cum poti sa improve on a perfect season??? de asta as vrea sa schimbe lpul.

alex, beton faza cu 1/2 de safari!!!!! :P

au mai fost ele si alte oratanii sezonul asta ( nincerc sa nu mi le aduc aminte, dar am vb noi de ele prin threadul cu cele mai urate costume ).
oricum best " oratanii " ever au fost bri si ilia!!!!

skater girl
28th June 2007, 10:46
ah,dap:ok: ...k tot suntem la subiectul asta:P ...mi-aduc aminte de costumul unuia de anul asta,nu-i mai stiu numele,dar are o mecla de zici k-i domnu' castor:D ,very funny:yes: ...sezonul asta a avut un costum de bondar,lol...:happy gata,termin cu offtopicul!;)

whisper
28th June 2007, 21:34
Cumva Alban?

skater girl
28th June 2007, 21:47
ala,da!!preaubert!!ivon ghita,cu inteligenta ei sclipicioasa pronunta:alban probar

peirsolgirl
29th June 2007, 20:13
Alban, the buzzy bee!:P Daaa...
Oricum, Irina, ai dreptate, the most handsome oratanii ever :P

Rafaela_1987
29th June 2007, 21:38
Da..e dragut:)
Eu insa am ramas indragostita de chestia aia cu care doarme la final..pe ochi..e visul meu sa am una..ca sa nu ma mai trezeasca lumina la 8 dimineata :headbang:

Si tu,Alex?? Si eu de cand ma tot strofoc sa-mi fac una k de cumparat...:rolleyes:

Rafaela_1987
29th June 2007, 21:46
According to the info I saw in one of the Fort Boyard websites, Brian and Isa's first episode is suppose to be televised at the end of July.

The complete team is:
Jérémy Michalak, animateur
Laurent Violet, comique
Brian Joubert, patineuse
Isabelle Delobel, patineuse
Matthieu Bataille, judoka
Liza Pastor, chanteuse

The site lists their team as the 5th team. Since the first one starts tonight, their episode should be on July 21.
So everybody, keep your eyes on the schedules!

de pe fsvids.net


Mi se pare mie sau Bri a devenit fata aici???L-au transformat in patineuse? Ce sa fac? Sa rad sau sa ma enervez? Btw scz de post consecutiv.

alyosha_87
29th June 2007, 21:50
omg...pauvre Brian :P

whisper
29th June 2007, 21:52
Am vazut si eu pe BJDG faza asta http://i154.photobucket.com/albums/s275/whisper_steaua/lol.gif cu "patineuse"http://i154.photobucket.com/albums/s275/whisper_steaua/lol.gif

A si uitasem..sa zic si ici...ce ziceti de un cadou pour musiu Brian? De ziua lui?

peirsolgirl
29th June 2007, 22:00
Si tu,Alex?? Si eu de cand ma tot strofoc sa-mi fac una k de cumparat...:rolleyes:

Deci stii de cand caut..offff
Sunt de acord cu cadoul, dar zic sa nu facem CD.Din cate stiu asta au facut fetele de pe bjdg anii trecuti.desi au facut cu muzica...hm..

whisper
29th June 2007, 22:03
Pai si pe ce sa le punem..sau astept ideei atunci mai bine..avem iulie si cred ca o buna parte din august:) Asa ca va invit sa va ganditi si sa spuneti :)
P.S.: Sa nu ii ziceti lui Brian ca am avatar cu Stephane http://i154.photobucket.com/albums/s275/whisper_steaua/lol.gif

Lavinia
29th June 2007, 22:09
nu iik zicem:cry:
daca nu cd hai sa'i facem un dvd:groggy::happy

skater girl
29th June 2007, 22:16
eu propun sa-l sunam cu taxa inversa si sa-i uram la happy multi ani!

Cristinush
29th June 2007, 23:10
si dupa sa`i ceri banii pt conversatie?!:happy no offence, da`..:lol:

skater girl
29th June 2007, 23:19
no offence;pai mi se pare normal;)...trebuie sa fie un gentleman!

Cristinush
29th June 2007, 23:22
k doar e ziua lui, nu..?:happy

alyosha_87
30th June 2007, 00:25
in mod normal,sarbatoritul primeste,nu da:P

Lavinia
30th June 2007, 08:49
primneste draga..acu k e cu minus nu'i vina nostra...va primi -10 euro..acu si 10 euro;):happy

peirsolgirl
2nd July 2007, 18:26
eu propun sa-l sunam cu taxa inversa si sa-i uram la happy multi ani!
Nuuu...ca adresa lui Brian o stim..deci putem sa trimitem.Dar stai linistita, ca daca n-o aflam pe-a lui Steph pana la ziua lui, il sunam pe el ;)

skater girl
2nd July 2007, 20:32
cu taxa inversa desigur!!ce rele sunteti draga!!:happy:

Rafaela_1987
5th July 2007, 23:11
Mie nu mi se pare rautate,ci dreptate...Bravo,Alexandra.Felicitari pt k ai scapat de bac si bafta in continuare la admitere.O vacanta frumoasa tuturor si sa aveti grija de voi! Eu ma retrag pt o luna jumatate aksa la Tulcea...if i have to...then i have to...Aaa,si inca un lucru...pt serpii veninoasi de prin zona(nu dau nume) try not to bite your own tongue and poison yourself...:evil::drak:

alyosha_87
5th July 2007, 23:53
Drum Bun si o vacanta cat mai placuta ;) :cheer: and enjoy your muffin eatin' :D

irinaidu
6th July 2007, 16:16
vacanta placuta rafaela!!!!!

monicell07
9th July 2007, 18:04
cine ma poate ajuta si pe mine sa descarc de pe youtube niste filmulete?

irinaidu
10th July 2007, 19:54
sorry nu stiu sa download de pe youtube. dar daca sunt cu brian zi care sunt si poate avem noi deja downloadate.

marce, stii ca ti-am zis ca aveam un vid din care mi-ai dat tu niste screencaps. nu l-am mai gasit la mine dar am intrebat pe fsvids si here it is
http://www.savefile.com/files/19714
e de la 2004 doi.

alyosha_87
10th July 2007, 19:56
:cheer: thanks Irina :kiss:
you are the best ;)

whisper
10th July 2007, 19:58
Da cere si ti se va da..sau uita -te si pe topcul cu vid-urile lui..cred ca inca mai sunt valabile :)

whisper
10th July 2007, 20:02
Cum v-am mai zis m-am gandit sa ii facem un cadou lui Brian..va astept cu idei si sa ziceti cate subscrieti la proiect :P

alyosha_87
10th July 2007, 22:37
eu sigur subscriu, insa ptr moment nu prea am idei :P

whisper
10th July 2007, 22:43
Bine..e bun si asa..desi daca vrem sa trimitem ceva...ar trebui sa stim ce :cry:

alyosha_87
10th July 2007, 22:45
sa scape si Alex de admitere, si poate are si ea ceva idei;):P

ioanav88
11th July 2007, 08:44
o invitatie pe patinoarul Flamaropol :P

corina_mee
11th July 2007, 10:08
Si eu subscriu...dar deocamdata nu am nici o idee. :)

flying_dreamz
11th July 2007, 16:37
ma bag si eu.....:ok:

Ioana ce idee buna! ar fi extra dak ar veni aici la noi!!!...:rolleyes:

alyosha_87
11th July 2007, 16:39
ohooo...it would be too good to be true :D :rolleyes:

whisper
11th July 2007, 19:58
Ar fi ceva....eu m-am gandit..un ghid turistic al Romaniei si inca ceva sa ii aminteasca sa vina in Romania :P stiu eu o miniatura la ceva ff cunoscut de la noi din tara sau asa ceva..voi ce ziceti :)...s-or gasi lucruri din astea la noi..mini statuete..cu coloana.masa tacerii..something..arcul de triumf ca tot e si la Paris :)

Iulya
11th July 2007, 19:59
Ar fi ceva....eu m-am gandit..un ghid turistic al Romaniei si inca ceva sa ii aminteasca sa vina in Romania :P stiu eu o miniatura la ceva ff cunoscut de la noi din tara sau asa ceva..voi ce ziceti :)...s-or gasi lucruri din astea la noi..mini statuete..cu coloana.masa tacerii..something..arcul de triumf ca tot e si la Paris :)

eventulal si un bilet de avion doar dus pana la bucuresti nu:yes:

whisper
11th July 2007, 20:04
:cry: Cea mai buna idee :great:

alyosha_87
11th July 2007, 21:15
http://www.joubert.personally.ru/foto.html

am gasit site-ul asta intamplator! e plin cu fotografii cu Monsieur Brian :D enjoy

peirsolgirl
11th July 2007, 21:35
evident ca ma bag si eu:D
si tot la un album cu romania ma gandeam, :P tocmai ii spuneam adelinei
am trimis eu mai demult unul super dragut unui baiat din Rusia.
Si ma mai gandeam tot la ceva traditonal, asa..ca de pe la noi...asta ar fi original...ca in rest..banuiesc ca a primit de toate

whisper
11th July 2007, 21:40
Thanks Marce..le stiam..dar sunt sigura ca vor fi ff multi doritori printre guestii..ma inregistrati-va :D

peirsolgirl
11th July 2007, 21:43
Am curatat ce era nou pe-acolo:P

whisper
11th July 2007, 22:01
Sunt de acord Alex:)...

irinaidu
11th July 2007, 22:03
imi place ideea fetelor!!!!!

whisper
11th July 2007, 22:08
Cine e din Bucuresti ..daca poate nu e obligatoriu..ar putea cauta ceva la muzeul satului :)..si sa ne zica cam ce e pe acolo si cat costa :)

Iulya
11th July 2007, 22:16
eu sunt din Buk ..o sa incerc sa ajung akolo si sa vad ce si cum

whisper
11th July 2007, 22:18
Thanks Iulya..la tine ma gandeam :kiss:

ioanav88
11th July 2007, 22:22
eu zic sa-i trimiteti si poze cu fetele din Romania, daca tot suntem faimoase in lume for beeing pretty :D

Iulya
11th July 2007, 23:31
Dk tot suntem la capitolul Romania: un montaj despre romania p care l-am fakut din mai multe spoturi publicitare despre romania pe un fragment din rapsonia romana poate merge pus p un cd sau ceva
DivShare File - romania.mpg (http://www.divshare.com/download/1231734-59b)

whisper
12th July 2007, 19:47
Si cam ce fete Ioana..:cry: ii ziceam lui Alex ieri ca ar merge ceva poze cu Nicoleta Luciu si Simona Patruleasa :happy
"rapsonia" romana Iulya?:happy Cine a compus-o?
P.S.: :thinkso: E ceva ciudat mai inainte am incercat sa iau alte file-uri de pe divshare si imi zicea "page not found" si acu o mers ...oare ce o fi:thinkso: ..cred ca ar trebui sa mai incerc si cu celelalte.

ioanav88
12th July 2007, 20:14
mai vedem noi ce fete :P, da cadou lui alexei nu-i trimitem?:huhu:

whisper
12th July 2007, 20:17
Ba da..la anu sau de vreti de Craciun..sau gasim noi pt ce :D..dar cine ii stie adresa?

ioanav88
12th July 2007, 20:21
pai il intrebam pe brian , ii lasam un biletel in cadou: "p.s . alexei yagudin nu stii cam pe unda sta?" :P

whisper
12th July 2007, 20:27
:cry: Da ar fi ceva sa ne zica :rolleyes:

alyosha_87
12th July 2007, 20:46
pai si asa sunt foarte buni prieteni :P

flying_dreamz
12th July 2007, 21:54
buna ideea cu miniaturile! :ok: am putea sa luam o miniatura cu castelul Bran... ca tot era faimos cu Dracula....:happy asa si scriem pe felicitare: Fanele tale din tara lui Dracula iti ureaza La Multi Ani!! :happy

(pentru guest-ii care nu vor sa ni se alature, sa stiti ca eu glumesc!)

whisper
12th July 2007, 22:46
Ba nu glumeste :evil: ..poate asa va inregistrati :D

Iulya
12th July 2007, 23:25
"rapsonia" romana Iulya?:happy Cine a compus-o?
.

typing error:rosu: .....si u aku:D

irinaidu
12th July 2007, 23:31
ilinca, stiu ca tu glumeai, dar mie mi se pare o ideea faina care sigur ar atrage atentia si nu se poate sa primeasca si din alte tari acelasi lucru.
si apropo de guesti, noi ne dam aicea cu parerile si altii poate citesc si se inspira si trimit inaintea noastra. that would defenitly suck :(

flying_dreamz
13th July 2007, 01:00
haha.. sigur. Cum sa primeasca din alte tari, castelul Bran? s-ar distra Brian daca i-am trimite asa ceva...:happy(ma refer la felictarea aia) si poate ne-ar vizita, kiar daca ar face-o numai sa vada Bran-ul in realitate....:rolleyes:

acum am observat Bran-Brian....hmmm, ar fi interesant

irinaidu
13th July 2007, 01:14
eu votez clar pt dedicatia asta cu " fanele din tara lui dracula.... " :)

whisper
13th July 2007, 20:13
:angry: Cum adica ,dupa ce ca nu se inregistreaza sa ne fure si ideile...prea de tot :D
Da e buna ideea cu semnatura asta :)

alyosha_87
13th July 2007, 20:16
stati ca eu am ramas in urma cu the news. am avut azi ultimul examen la univ , la care am luat 10 :D :cheer:

deci...care e faza cu semnatura? :thinkso:

whisper
13th July 2007, 20:23
Asta e semnatura:
" fanele din tara lui dracula.... "
FELICITARRRRRRRRRRRRRIIIII MARCE!!!!!:great: :no1 :bere:

alyosha_87
13th July 2007, 20:51
aaaa...right...great idea :D doar sa nu confunde romania cu vreo tara din lumea a treia :P :cry: glumeam , desigur.poate ca Bri chiar stie unde e rom.:rolleyes:

peirsolgirl
13th July 2007, 21:25
:yeah: pentru Marce :)
Dap, asta cu Dracula nu va trece neobservata...urasc sa fim asociati cu Dracula, dar se pare ca e singurul mod de a iesi la lumina...

whisper
13th July 2007, 21:40
luminaaaaaaaaaaa..nuuuuu ..unui bampir nu ii place lumina :cry:..cel putin nu cea naturala:)

rocsanaelena
14th July 2007, 12:02
ma alatur si eu....frumoase ideile de pana acum....chiar ar fi mult mai dragut sa-i trimitem ceva traditional

skater girl
14th July 2007, 12:07
ma alatur si eu....frumoase ideile de pana acum....chiar ar fi mult mai dragut sa-i trimitem ceva traditional
buna roxi!!/hellowelome to za club!!sper k o sa ne mai vizitezi,da??sa nu ne lasi cu ochii in soare...;)
cat desprea cadoul lui bri,dap...ceva traditional ar fi o idee foarte buna!!:ok:

rocsanaelena
14th July 2007, 12:16
buna roxi!!/hellowelome to za club!!sper k o sa ne mai vizitezi,da??sa nu ne lasi cu ochii in soare...;)
cat desprea cadoul lui bri,dap...ceva traditional ar fi o idee foarte buna!!:ok:

mersi frumos pt intampinare:)
si desigur ca o sa va vizitez destul de des, sper si eu:P

skater girl
14th July 2007, 12:19
esti fana brian???ce alti patinatori/patinatoare iti mai plac??
lolex....tre' sa te descos acum...;)

praf_de_stele
14th July 2007, 12:39
cadoul meu: o medalie de argint la mondiale. :happy

irinaidu
14th July 2007, 13:43
ade17, arfi frumos din partea ta daca esti fana alt patinator decat brian sa te abtii de la cometarii pe threadul dedicat lui. ca doat sunt destul threaduri pt steph si pt patinatori care nu-ti plac asa ca poti scrie acolo fara nici o suparare.


buna elena/rocsana ( ca inca nu m-am lamurit care nume il preferi )!!!

alex, te inteleg la faza cu dracula. dar daca e singurul lucru international cunoscut de ce sa nu-l folosim????

pupici
irina :)

whisper
14th July 2007, 15:23
/hello Bine ai venit Rocsana/Elena :) Ma bucur ca ni te-ai alturat si sper ca ne vei mai vizita:)
@Ade e buna idee o sa aiba 2 medalii primite la acelasi campionat una de aur si una de argint...merge..da nu cred ca avem banii necesari pt asta :D

praf_de_stele
14th July 2007, 15:58
gata. eu ma abtin...

rocsanaelena
14th July 2007, 16:55
ca sa va lamuresc.....puteti sa folositi oricare din numele mele, nu reneg niciunul :))
si, da, sunt fana brian, dar si yagudin....nu pot spune ca nu-mi place stephane, dar dc e sa aleg, il voi alege mereu pe brian...am multi patinatori preferati, dar nu cred ca e cazul acum sa-i enumar pe toti...doar e un thread dedicat lui brian, nu?

whisper
14th July 2007, 17:06
Asa e Rocsana:)

peirsolgirl
14th July 2007, 22:01
Buna Roxana :) Esti inscrisa si pe BJDG, nu-i asa ?:)

rocsanaelena
14th July 2007, 22:29
Buna Roxana :) Esti inscrisa si pe BJDG, nu-i asa ?:)

da, tot eu sunt:P

peirsolgirl
14th July 2007, 22:48
2007 June,28 Brian Joubert´s ]interview (8 MB)
http://www.divshare.com/download/1259745-5b6

2007 June,28 Brian´s awarded in Nice (22 MB)
http://www.divshare.com/download/1260089-7e9

Clipuri noi!:dance: Brian...superb as usual:P

whisper
15th July 2007, 18:19
Thanks Alex..dar exista threadul cu clipuri..pune-le si acolo :)

rocsanaelena
15th July 2007, 19:27
site-ul asta il stiati?...e nice :)
http://www.freewebs.com/brian-joubert/galerija.htm

irinaidu
15th July 2007, 19:31
eu nu-l stiam. mersi fain!!!

ha,ha dupa ce m-am uitat mai bine am vazut ca e siteul lui krista de pe bjdg. il vasusem mai demult cand era inca in constructie, acum vad ca e mult mai bine facut!!!

whisper
15th July 2007, 20:02
Nici eu nu il stiam,Thanks :)

whisper
15th July 2007, 20:10
Hai sa avem un termen ..sa nu trecem cu mult peste el..eu zic..saptamana asta sa incerce Iulya sa ajunga la muzeul satului...si sa zica cam ce e pe acolo..si cat costa..apoi sa strangem bani..cam pana pe 10 august sa terminam cu asta si apoi..sa vedem maxim pe 20 august sa trimitem sau hai 25 :)
Voi ce ziceti?

irinaidu
15th July 2007, 20:13
mai e bine sa ne organizam vorba bancului....

alyosha_87
15th July 2007, 20:40
sunt de acord cu tine, Adelina ;) sa fim cat mai operative :D

alyosha_87
15th July 2007, 20:44
wow...thanks Rocsana /hello ! nu stiam de el ... :)

whisper
15th July 2007, 21:18
Pai da ca apoi..uitam si ..am vorbit degeaba pana acum..asa ca Iulya daca ai timp..saptamana asta sa incerci sa ajungi..ar fi bn :)

flying_dreamz
15th July 2007, 22:19
Bine ai venit Rocsana!!!!/hello thanks pentru site.

rocsanaelena
16th July 2007, 18:51
mersi si cu placere:P

alyosha_87
16th July 2007, 18:54
tocmai am terminat de vazut Fort Boyard! :cheer:
pe de o parte, am uitat cat de sadici sunt cei care fac jocurile astea, dar pe de alta parte, Brian a fost asa de brave :D

alyosha_87
16th July 2007, 19:07
Joubert's interview from Les Lames Françaises website
Babelfish a bit rectified

Quote:
LLF: Which conclusion do you draw from this season?
Brian Joubert: It is an excellent season. I won all the competitions in which I took part, national or international. I saw that I had made big progress on the choreography but that can be still better.

LLF: What did your collaboration with Jean-Christophe Simond bring to you?
B.J.: He is a very good technician... he is a perfectionist, he likes that each detail is adjusted with perfection and it is important in ice-skating with the new system of judgement. He is a person who gives me confidence and who simply makes me work a lot.

LLF: Which are your objectives for the next season?
B.J.: To do better. In terms of results that will be hard, but not in terms of performances. I have done the exploit to make 3 quadruple jumps during the cup of Russia. It is true that I would like repeat that several times the next season and to continue to evolve/progress, that one can say that Brian has evolved/improved, that Brian is even better than before. I'd like that.

LLF: What do you think of the counter-performance of one of your main competitors, Stephan Lambiel, compared to the previous season?
B.J.: In fact, It is true that Stephan, this season, was not outstanding. He did many errors... During the Olympic season he was very good, this season less. But I think that he is a great champion and that next year will be different. I don't know, maybe he was not motivated enough.

LLF: What do you think of the announced return of Evgeni Plushenko after his long period of absence in competition?
B.J.: I'm very pleased because that will be very interesting with me, Stephan, and Takahashi. It will be good for ice-skating, it will be good for the public and it will motivate me.

LLF: The last title that is left to you to win is the one of Olympic Champion. Do you have already a strategy in mind for 2010?
B.J.: In any case we will think about it in May, when I'll meet my coach. We will work on it because it is in only 2 years and half. It is already necessary to think about the program, it is already necessary to think about what we will do and we will speak about it just after the French Team Tour.

LLF: You expressed the desire to skate in pairs. When do you think that that will be possible and who could be your partner?
B.J.: I have still that in mind... I still don't know if it is really possible. I've skated for nearly 20 years, I work all alone on the rink and I do not know if I have the composition, if I have the character to work with another person. But nevertheless that must be something very interesting but, for the partner, I do not know, I have not really searched yet.

(nu stiu daca s-a mai postat sau nu articolul asta:P)

flying_dreamz
16th July 2007, 21:57
Nu cred k s-a mai postat! anyway, foarte interesant!:ok: sper totusi sa nu treaca la perechi!

Lavinia
16th July 2007, 22:00
nu trece mey el acu la perechi doar nu e tampit;)

peirsolgirl
16th July 2007, 22:01
Fort Boyard!!:cheer::cheer::cheer:
http://www.fsvids.net/forums/index.php?showtopic=16&st=820
Am vazut asa..franturi, cred ca astept niste subtitrari de la Lynn :D
Site-ul e super..uff..nu pot sa cred ..Krista l-a facut in flash...io daca vreau o poza cum o iau??
ETA: LOL, a pus autograful meu la contacte! :P

flying_dreamz
16th July 2007, 22:03
nu trece mey el acu la perechi doar nu e tampit;)

pey nu acu'! nu ai citit interviul? cik ar vrea, da' nu stie dak are temperamentul potrivit k sa lucreze cu alta persoana.:D

Lavinia
16th July 2007, 22:05
da mey..ar vrea da'ti zic yo k nu o sa treaca..nu'ti dai seama k ar trebui sa'si schimbe tot programul..sa'si dea peste cap toata viata...

peirsolgirl
16th July 2007, 22:29
da mey..ar vrea da'ti zic yo k nu o sa treaca..nu'ti dai seama k ar trebui sa'si schimbe tot programul..sa'si dea peste cap toata viata...
Si pe cine ar gasi demna de el?De un triplu Axel , o ceva? Ca singurele capabile sunt japonezele si ele nu cred ca se grabesc sa treaca la perechi..iar de Kimmie nici sa n-aud..

whisper
17th July 2007, 22:57
Deci de azi pana pe 25 iulie Iulya se poate uita ce am putea gasi pt cadou..apoi de pe 25 pana pe 12 august se trimit bani necesari..se cumpara cadoul si se trimite..cel tarziu pe 1 septembrie...DEci vreau sa stiu participantele? Si sa ziceti daca nu mai vreti sa trimitem cadou :)

whisper
17th July 2007, 23:04
Saraca Kimmie:cry: Nu cred ca va trece...desi decat sa se retraga la pro mai bn la perechi :P

peirsolgirl
18th July 2007, 00:04
ok, de acord

irinaidu
18th July 2007, 00:25
si eu!

corina_mee
18th July 2007, 00:54
Si eu.:)

whisper
18th July 2007, 23:05
Si eu si am vorbit cu baboo si ea e de acord si cred ca si Rafaela..daca stim ce luam o sa ii transmit sa vad ce zice :)

rocsanaelena
18th July 2007, 23:42
si eu....

Universal
19th July 2007, 15:14
Poze Cu Brian :ok:

whisper
19th July 2007, 19:08
WOW! Thanks :)/hello

whisper
19th July 2007, 19:14
Deci pana acum avem:
Alex(peirsolgirl)
Irinaidu
Corina_mee
whisper
baboo
Rafaela
Rocsana

irinaidu
20th July 2007, 01:48
universal, cat de dragut din partea ta!!!!!!

peirsolgirl
20th July 2007, 19:17
universal, cat de dragut din partea ta!!!!!!
Dap, exact asta vroiam sa zic si eu:) You have entered the Matrix ;) Te mai asteptam

peirsolgirl
20th July 2007, 19:25
Eu ma mai gandeam la ceva...nu 100% original...dar in fine...
Fetele de pe BJDG acum vreo 2 ani i-au facut un cd cu melodii preferate de ele si care au considerat ca i-ar placea lui Brian...noi am putea sa facem unul cu sugestii pentru gale :P Si il personalizez eu ca avem o firma pe-aici prin Pitesti care face cd-uri...design-ul il alegem impreuna...ce ziceti?Daca nu ma insel eu...pe cd-ul de care vb mai devreme fetele pusesera si nustu ce versiune live a unei melodii de la Metallica...si iata ..:P...poate s-a inspirat..poate nu...you never know

whisper
20th July 2007, 19:50
Buna idee..oricum cred ca cealalta cade..cred ca Iulya nu are timp :)
Si am putea face un album photo cu fan-art-urile...ca sa nu renunt la ideea mea de la inceput :cry:

peirsolgirl
20th July 2007, 20:26
cum vreti

whisper
20th July 2007, 20:44
Nu..cum vreti voi...deci va hotarati si ziceti..da va rog..sa nu intarziem:)

peirsolgirl
20th July 2007, 20:46
Pai cine e de acord...puteti propune playlist-ul :)
Incep eu cu cele deja mentionate :

Maroon 5 - Makes me wonder
Justin Timberlake- Lovestoned
si George Michael- Too funky :P

Ma mai gandesc...

Iulya
20th July 2007, 21:08
Buna idee..oricum cred ca cealalta cade..cred ca Iulya nu are timp :)
Si am putea face un album photo cu fan-art-urile...ca sa nu renunt la ideea mea de la inceput :cry:

iulya isi face timp ... dk vreti ..;)

whisper
20th July 2007, 21:15
Pai noi vrem,cum sa nu:) :kiss:
Da ar mai fi
Directia 5-Anii :D
Simplu-Mr.Originality
Voltaj-MSD2
REvin..si Alex cele puse de tine sunt super..mai ales prima :P..celelate ...mai putin

Iulya
20th July 2007, 21:17
Pai noi vrem,cum sa nu:) :kiss:
Da ar mai fi
Directia 5-Anii :D
Simplu-Mr.Originality
Voltaj-MSD2
REvin..si Alex cele puse de tine sunt super..mai ales prima :P..celelate ...mai putin

atunci in week-end sau luni marti cel tarziu aveti rapotul meu ..dupa ce anume sa ma uit?

whisper
20th July 2007, 21:23
Pai ceva traditional,ceva care sa ii aminteasca de Romanika :)
Ce iti place tie:)

peirsolgirl
20th July 2007, 21:34
Pai noi vrem,cum sa nu:) :kiss:
Da ar mai fi
Directia 5-Anii :D
Simplu-Mr.Originality
Voltaj-MSD2
REvin..si Alex cele puse de tine sunt super..mai ales prima :P..celelate ...mai putin
da mai, dar trebuie sa fie totusi intr-o limba normala :P

whisper
20th July 2007, 22:18
:( Si ce romaneasca nu e normala :cry:

peirsolgirl
20th July 2007, 22:27
:( Si ce romaneasca nu e normala :cry:
Ce-ai zice daca l-ai vedea patinand pe o melodie....nustu....in mandarina?? Cam asa ar suna probabil si romana la nivel international

whisper
20th July 2007, 22:46
poate fi fara vorbe...mandarina!?! nice..nu ar fi rau:cry:
Bine atunci:
Magnus Carlsson-J'ai vivrai
Gabry Ponte -Geordie
Morandi-A la Lujeba :P
Revin:D

peirsolgirl
20th July 2007, 23:05
:p

irinaidu
21st July 2007, 03:11
fetelor, eu sunt up to date, chiar daca am tras chiulul de la scris in ultimele zile. eu sunt ok cu ce va hotarati atata timp cat semnam ca fetele contelui dracula :P !!!!!

whisper
21st July 2007, 15:04
:cry: Suntem de acord :cry:

peirsolgirl
21st July 2007, 20:53
Semnam, Irina, cum nu!:ok:Putem chiar facem cd-ul cu o coperta asa...cu Bran &Dracula:P
Alte sugestii, unele s-au mai zis ,altele nu:

The Rasmus- In my life
The Calling-For you
Axwell feat. Steve Edwards - Watch the surise

Mai ziceti si voi ma...strangem mai multe, facem sesiune de ascultat pt cele pe care nu le stim si decidem apoi.Sa fie vreo 15..pentru un audio cd

whisper
21st July 2007, 21:15
Akon-Smack down :D E potrivit pt o gala :cry:
Jason Donovan-Sealed with a kiss-tot pt gala :) pt a-si lua la revedere peste vara :P
ABBA-The winner takes it all

Iulya
21st July 2007, 22:16
O idee am si eu: fiecare pune mana aparatu de foto si face niste poze, ce eventual ku ceva mai reprezentativ din oras sau orice altceva vi se pare interesant, si asa facem un album si voila turu romaniei in poze - ma rog turul romaniei din partea fetelor contelui dracula:D

irinaidu
22nd July 2007, 14:20
iulia, ideea e buna si vb aceea tu deja te-ai specializat in turul romaniei ;)

whisper
22nd July 2007, 15:54
E buna ideea,Iulya...
Sign: Count Drakula's girl :cry:
Sau e mai bine Count Drakula's daughter :D

corina_mee
24th July 2007, 18:33
Ce poze dragute.:)

Iulya
25th July 2007, 00:56
:groggy: luni era inchis, marti a fost canicula ...asa k o sa incerc sa ajung cat de rpd, mai aveti un pik de rabdare, plz ..

I'm really sorry :(

whisper
25th July 2007, 20:40
Nu ii nimik daca nu poti,si daca e cald in contiinuare..sau nu e deschis, renuntam:) nu iti face griji:kiss:..gestul conteaza si brian va aprecia orice cadou va fi oferit de fanii lui :P

rocsanaelena
26th July 2007, 11:13
am gasit un site cu obiecte traditionale romanesti...sunt f multe lucruri dragute si se pot cumpara si de la sediu, care e in bucuresti
www.traditii.ro
dc va place ceva si va convine pretul, just say....putem sa ne intalnim eu si iulia ca sa mergem sa cumparam, fiind amandoua din bucuresti
ce ziceti?

whisper
26th July 2007, 20:13
E o idee Elena:P Mie imi plac cateva,pacat ca ce as vrea eu mai mult sunt super scumpe si nu imi permit sa aleg:( nu am banii pt alea :(
Uite ce am gasit http://www.traditii.ro/produse.php?id_produs=157 mie imi place la nebunieeeeeeeeehttp://yelims.free.fr/Manga/Manga70.gif

rocsanaelena
26th July 2007, 20:45
dc ne strangem mai multe am putea sa luam chiar ceva mai scumpel...dar sa fim sigure inainte sa hotaram ce luam

whisper
26th July 2007, 20:51
Pai da dar nu cred sa fim mai mult de 10.Si mai e si cd-ul si expedierea..ca o sa coste si asta si eu ma gandeam sa punem plicuri pt fiecare ..pt a primi oricare dintre noi o felicitare din partea lui :D

flying_dreamz
26th July 2007, 21:50
Cu parere de rau va spun k nu ma bag in chestia asta:(:(:(:huhu: k trebuie bani si trebuie sa-i cer mamei. si nu cred k ar fi dispusa sa dea bani ptr asa ceva:( ata ete...:(

rocsanaelena
26th July 2007, 21:51
si eu ma gandeam sa punem plicuri pt fiecare ..pt a primi oricare dintre noi o felicitare din partea lui :D

:P suuuuuuuuuuuuper

whisper
26th July 2007, 21:58
Nu ii asa ca e buna ideea mea:P
:( Imi pare rau flying_dreamz:hug: Dar te inteleg si la mine e destul de mare problema asta :)
Rocsana: poti sa ne dai si noua id-ul de mess?

rocsanaelena
26th July 2007, 22:01
sure.... rocsana_e17

whisper
26th July 2007, 22:11
Ok..asa putem sa vorbim mai multe :)

irinaidu
27th July 2007, 00:24
off fetelor, eu sunt ocupata pana peste cap zile astea si imi pare tare rau. dar stiti sau cel putin ade si alex stiu bine ca sunt de incredere si asa ca ce hotarati sa stiti ca ma bag.
sunt sigura ca o sa alegeti ceva dragut!!!!

ilinca te inteleg si eu daca ar trebui sa ii cer mamei banii ar fi cam nasol. aseara i-am cerut pt o carte pt ca nu aveam la mine si tot a fost cam reticenta. asa sunt parintii , prioritatile lor nu sunt si ale noastre. bine in cazul meu ar trebui sa am suficienti bani incat sa pot sa imi iau ce vreau fara sa mai cer mamei dar din pacate sistemul sanitar are alta parere.

peirsolgirl
27th July 2007, 22:29
Mai fetelor, stabilim de comun acord ce luam ca sa fie bine pentru toti, normal:)
Cat despre partea cu plicurile, nustu ce sa zic...daca suntem 10 fete punem 10 plicuri?:P

whisper
27th July 2007, 23:04
Dap:P..in pachet..da trebuie sa cautam reply cupon.:)

baboo
28th July 2007, 09:25
Ok, m-ati trecut si pe mine pe lista, nu?:P Pana marti stau in Bucuresti, asa ca daca pot ajuta cu ceva in timpul asta, cu mare placere:)

peirsolgirl
28th July 2007, 11:51
Dap:P..in pachet..da trebuie sa cautam reply cupon.:)
Cautam, dar asta inseamna ca trebuie sa trimita cadoul cel care gaseste reply ca asa am inteles ca e...nu ti-l da acasa :thinkso:
Corina, normal ca esti pe lista, tocmai pe tine sa te uitam ?:P
Pana una alta daca facem Cd mai ziceti si voi ce punem pe eeeeeeelll

whisper
28th July 2007, 13:48
:P Eu tot am zis si daca vrei mai stiu o multime de melodii :happy
Am vorbit cu Alex si ne am gandit sa propunem urmatoarele :):
http://www.traditii.ro/produse.php?id_produs=817
http://www.traditii.ro/produse.php?id_produs=357
http://www.traditii.ro/produse.php?id_produs=261
Voi care credeti ca e cea mai buna idee de cadou ?

Si sa nu uit de felicitare :D mie cel putin imi place ff mult :P
http://www.traditii.ro/produse.php?id_produs=157

flor
28th July 2007, 15:24
buna fetelor si...baietilor!merci pour l'invitacion(apropose de fraceza-sper ca e corect:))am citit asa repede toate paginile si o sa va spun si parerea mea:e buna ideea cu montajul despre Romania-pus pe muzica romaneasca-ceva clasic as zice eu si pe care credeti voi ca ar putea patina:)-cine stie!despre fete frumoase eu zic sa puneti si poze cu voi!ar putea fi strecurate in montaj ceva fete poate in port po****r si daca tot va ganditi la vedete...am citit intr-un ziar ca lui Julio Iglesias i-a placut de Ioana B!si mie-mi place!ideea cu dracula-nu ma incanta,dar cum ati spus si unele dintre voi daca numai asa putem sa atragem atentia:(-asta e!m-am uitat putin si in link-urile cu traditii si mi-a placut felicitarea-sper ca are florile deja presate ca nu mai e timp ,daca am inteles eu bine!si mi-ar placea o camasuta traditional romaneasca si o cingatoare-si aici ma gandesc tot la ideea ca vreodata le-ar putea folosi pe gheata:P!si eu trec pe la muzeul satului in fiecare zi-cu autobuzul:D ,dar nu prea sunt asa inspirata si nu stiu daca as sti ce sa iau!acum nu stiu nici la ce suma v-ati gandit...dar pentru ca imi place pasiunea voastra(eu nu stiu mai nimic despre patinaj:()voi incerca sa va ajut!deci..."ma bag":D ps...nu sunt rentiera!:D... dar raman!:)

whisper
28th July 2007, 15:28
Bun Flor..deci te trec in lista?:P

corina_mee
29th July 2007, 11:53
E foarte draguta felicitarea. Fetelor, daca pot sa va ajut cu ceva, de miercuri incolo o sa fiu libera...ca termin cu licenta.

whisper
29th July 2007, 18:37
Succes, Corina!
A..Flor mi-am adus aminte era vorba de Elena B nu de I.B.:)

flor
29th July 2007, 18:46
da whisper-ai dreptate ,dar m-am grabit-era v de Elena B intr-adevar,dar nu am edit...

whisper
29th July 2007, 19:27
Nu ii nimik..am inteles eu :)

peirsolgirl
29th July 2007, 20:15
Ok, flor, mersi mult de ajutor, bine ai venit, iar daca nu stii mai nimic despre patinaj, stai linistita, nici nu e nevoie:P Tot ce trebuie sa faci e sa vezi pozele cu Brian :D Glumeam, te informam in legatura cu orice ;)
Apropo, mie partea cu montajul mi-a scapat cand am discutat:rosu:Cine-l face?Iulya?

whisper
29th July 2007, 20:25
E facut..dar nu cred ca Iulya intentionase sa il puna dar e ff buna ideea:)
@Alex: Pozele au ajuns la destinatie:P I-am trimis eu aseara ceva poze cu Bri lui Flor

Iulya
29th July 2007, 21:00
E facut..dar nu cred ca Iulya intentionase sa il puna dar e ff buna ideea:)


Dk tot suntem la capitolul Romania: un montaj despre romania p care l-am fakut din mai multe spoturi publicitare despre romania pe un fragment din rapsonia romana poate merge pus p un cd sau ceva
DivShare File - romania.mpg (http://www.divshare.com/download/1231734-59b)

acesta e montajul ;)

peirsolgirl
29th July 2007, 21:52
Iulya, e superb.Inca nu-mi vine sa cred.Nici mie nu-mi vine a crede ca tara noastra e atat de frumoasa:) Felicitari!:ok:

whisper
29th July 2007, 22:08
Da..avem o tara frumoasa..pacat ca e locuita de unii oamenii:P

rocsanaelena
29th July 2007, 23:13
dc se mai face cd-ul cu melodiile propuse de noi, am si eu niste idei:

emmenez-moi -- charles aznavour sau emmanuel moire (depinde ce varianta se gaseste)

she's like the wind -- patrick swayze

tears in heaven -- eric clapton

se io non avessi te -- nek

meu fado meu -- mariza (e f f f frumoasa, dar nu stiu cat de bine s-ar potrivi pt un program de patinaj, mai ales la baieti)

whatever happens -- michael jackson

peirsolgirl
30th July 2007, 20:32
Roxana, daca poti, incarca-le pe un server.Eu nu le-am gasit pe toate

flor
30th July 2007, 20:44
buna!..am trecut azi pe la oficiul 4 -posta si nimeni nu a auzit de reply cupon!poate are alta denumire..?!la muzeul satului nu am ajuns-nici ce program au nu stiu!-poate au ajuns fetele!o sa incerc la un oficiu ..mai mare-poate,poate!:)

whisper
30th July 2007, 20:53
Multumim,Flor!!!!!!!:kiss: Daca poti ajunge la un oficiu mai mare ar fi super:great:

rocsanaelena
31st July 2007, 00:47
azi mergem eu si iulia la muzeul satului....sper sa gasim ceva frumos...cum ajung acasa, va dau de veste, promit :)

whisper
31st July 2007, 19:19
Va asteptam/hello :)

a_n_c_a
1st August 2007, 15:26
Ce frumos din partea voastra fetelor ca va ganditi sa i faceti cadou lui Bri de ziua lui! bvo!!As vrea si eu sa particip, sa contribui cu ceva ..dar din pacate n am timp deloc:no: ..de abia pot sa mai intru p forum sa vad ce mai e nou.Mi se pare f originala ideea pt cadou!Oricum pana la ziua lui Bri mai este si ma bucur ca ati inceput din timp , v ati organizat..bvo


Mult succes in continuare!!!
Bisous , Anca

whisper
1st August 2007, 19:55
Buna Anca..ne pare rau ca nu ai mai mult timp de forum :P..dar daca asta inseamna ca esti in vacantza si iti petreci timpul intr-un mod mai bun..e ff bine :)

peirsolgirl
2nd August 2007, 12:01
Brian Joubert had no time to rest on his laurels after claiming the World title last March. After spending April and part of May touring and performing in shows, Joubert flew to Canada to work with choreographer Kurt Browning at the Granite Club in Toronto.

Joubert, who also worked with Browning last season, said he wants to change his skating style. " I told my team I must work with Kurt to make this change and they agreed it was a great idea, " Joubert said. "Kurt is a very nice guy and very professional. When we come on the ice we do a great job and we have fun and that is great. "

Browning said working with Joubert was a positive experience. " I did not know what to expect last year when he first came to work with me. I told him the areas I thought he could improve in, which are pretty ethereal ... leaning haw to flow better on an edge and how to trust an edge, how to roll your shoulders and not always having to look strong. Sometimes you have to look vulnerable.

" Brian could have reacted like, ' Oh, it's fluff, who cares. I am already a champion. ' But he didn't, " Browning recalled. " Brian was like, ' I am really excited about having my skating feel differently and the options I now have because I am so open. ' And I was really very impressed. "

Coach Jean-Christophe Simond said he has a lot of faith in Browning. " Brian likes to work with him very much and, in my opinion, Kurt is the one who can bring the most to Brian. "

Joubert will debut a new program next season to music composed especially for him. " We have no name for the music yet. --- we have to find one, " Simond said. " It is pretty interesting and Brian likes the music very much. We asked the composer to rework the original version to match the jumps, spins and steps, so it is really custom-made. " We are keeping the long program but we are changing the end. The choreography will be very different."

Joubert said he is looking forward to the new season for a couple of reason. " You know, 2004 was very good for me and 2005-06 was difficult but I am very proud of myself because I did a great job last season, " he said. " So now I don't have to be focused to become the World champion, I just have to be focused to be better and to have fun when I skate. It's a great feeling. "

When asked his thoughts on Evgeni Plushenko's return to competition, the young Frenchman smiled. " I am happy Plushenko is coming back. It is going to be very interesting for the audiences and the judges, " Joubert said. " this season the level of skating was very high. We saw that at Worlds --- It was a great competition. I think it is going to be difficult for Plushenko to come back after one year without competing. All the skaters improved last season and are going to be better next season. I don't know, but it is going to be great to see him again. "

Joubert will kick off the new season at skate Canada in Quebec City. " I have not been to this competiton before and I think it is going to be great, " he said . His second assignment is Trophee Eric Bompard in Paris two weeks later.

One of Joubert's main goals this season is to include three quads in his long program. " I want to do this in every competition if I can, " he said. " I am working on the quad flip and have landed it in practice. Also the quad Lutz is close but it is more difficult. My dream is to do a quad flip in competition. "

rocsanaelena
2nd August 2007, 12:37
scuze ca am intarziat cu vestile, dar n-am mai reusit sa ajungem atunci....
abia azi am trecut pe la muzeul satului...din pacate nu am gasit prea multe lucruri, si ce am vazut era cam scump...fata de preturile de pe site-ul pe care vi l-am dat saptamana trecuta ( www.traditii.ro )

ce-am vazut:
plosca de lemn : de la 45 ron la 85 ron, depinde de marime
halba de bere din lemn sculptat : 30 ron
calendar de birou cu imagini din sibiu sau castele medievale din transilvania : 7 ron

cat despre ii, nu prea erau pt baieti si erau f f scumpe (2mil si ceva)....margele nu cred ca poarta:P

so, ce ziceti?...iulia imi spusese ca trece ea pe la muzeul taranului, dar din cate imi aduc aminte si acolo preturile sunt destul de mari....

peirsolgirl
2nd August 2007, 12:40
Atunci luam de pe site?

rocsanaelena
2nd August 2007, 12:41
My dream is to do a quad flip in competition. "

succes :P

alyosha_87
2nd August 2007, 12:42
thanks Alex :D :kiss:

peirsolgirl
2nd August 2007, 12:58
succes :P

Da Doamne
cu placere, marce:)

alyosha_87
2nd August 2007, 13:00
sunt sigura ca Brian va reusi ceea ce isi va propune sa faca ;) a dovedit-o nu o data :D

skater girl
2nd August 2007, 13:53
http://www.youtube.com/watch?v=_yRXaX-_cK0
bijou!charming english:cry::)

Cristinush
2nd August 2007, 14:04
Skateritzooo!Iti arde de glume azi, ha?:ras-plans:
Ei, ce sa faci..?nu toti au o engleza perfecta, job`ul lui e sa patineze, asa k restu` nush daca conteaza atat de mult..e de apreciat k vorbeste si atat...daca stai sa te gandesti la engleza de balta a lui Plushy, atunci...:o:

alyosha_87
2nd August 2007, 14:09
engleza de balta e mult prea avansata ptr plushy :rolleyes: :cry:

skater girl
2nd August 2007, 14:18
dar n-am zis k nu-mi place cum vorbeste bijou:)
he's sooo funny!!:P

praf_de_stele
2nd August 2007, 17:01
da' ce engleza are nadal... :cry:

rocsanaelena
2nd August 2007, 18:44
eu plec in weekend si nu cred ca o sa am acces la internet pana luni....ganditi-va ce ati vrea sa-i luam si saptamana viitoare sa hotaram ca sa stim cati bani trebuie sa strangem de la fiecare....

va pup si weekend placut:)

whisper
2nd August 2007, 18:50
Weekend placut Elena!:cya:
Atunci cred ca ramanem cu cele de pe site..deci care va fi cadoul dintre cele 3?:P
Dar stii tu,Elena, unde au magazinul..?
LE: Cred ca ar fi bun calendarul cu Transilvania:D dar era pe 2007 sau erau si pe 2008?

Iulya
2nd August 2007, 19:06
si la Muzeul Taranului Roman am gasit lucruri destul de scumpe so si eu zik ca cea mai buna varianta e site-ul

Si eu plek de maine, da nu stiu exact cat stau p la tara sper k dupa week-end sa fiu back. Hopefully.

whisper
2nd August 2007, 19:16
:) Vacantza placuta si tie..dar sa fiti inapoi:D luni..ca deja planul satabilit e depasit nitel...deci hotaram..ce cadou luam..dintre cele 3...fac poll sau nu?

whisper
2nd August 2007, 19:21
:cry: Nadal..e asa simpatic..mori de ras cand il auzi vorbind:happy
Bine ai revenit Marce/hello
si sa fiu ontopic...

" I am happy Plushenko is coming back. It is going to be very interesting for the audiences and the judges
:cry: O fi avand dreptate nu zic....ca ar fi interesant sa revina..da eu sper ca nu va reveni:P
Succes,Brian..chiar sper sa isi realizeze visul!:ok:

rocsanaelena
2nd August 2007, 20:22
:) Vacantza placuta si tie..dar sa fiti inapoi:D luni..ca deja planul satabilit e depasit nitel...deci hotaram..ce cadou luam..dintre cele 3...fac poll sau nu?

calendarul era pe 2008, am uitat sa precizez....luni sunt din nou in bucuresti:P
see u then

peirsolgirl
2nd August 2007, 21:02
http://www.youtube.com/watch?v=_yRXaX-_cK0
bijou!charming english:cry::)
Simply charming :) ;)

peirsolgirl
2nd August 2007, 21:04
Ok then..:)
Eu votez pentru butoias :D

whisper
2nd August 2007, 21:15
Mee toooooooooooooooooooooooooo!:yes: :cry:

irinaidu
3rd August 2007, 00:57
bine zici alex. in caz ca nu am zis deja, dar cred ca am zis, accentul lui brian e adorabil. nu oricui ii sta bine sa vb asa, dar pe el il prinde. dar nr 1 in lista mea de vb cu accent e brad pitt in devil's own ( un film de 2 lei de altfel ) in care vb cu accent irlandez. yammyyy!!!!!

irinaidu
3rd August 2007, 00:59
eu sunt mai grea de cap. din ce anume tre sa alegem???? eu stiu doar felicitare de pe site, care era f frumoasa.

corina_mee
3rd August 2007, 11:56
:P Eu tot am zis si daca vrei mai stiu o multime de melodii :happy
Am vorbit cu Alex si ne am gandit sa propunem urmatoarele :):
http://www.traditii.ro/produse.php?id_produs=817
http://www.traditii.ro/produse.php?id_produs=357
http://www.traditii.ro/produse.php?id_produs=261
Voi care credeti ca e cea mai buna idee de cadou ?

Si sa nu uit de felicitare :D mie cel putin imi place ff mult :P
http://www.traditii.ro/produse.php?id_produs=157

Uite Irina. Astea erau cele 3 variante.
Si eu tot pt butoias votez.:)

alyosha_87
3rd August 2007, 14:55
e chiar simpatic butoiasul :P

irinaidu
3rd August 2007, 15:05
si mie imi place butoiasul. fetelor eu tre sa plec. adelina daca hotarati ceva, eu sunt pentru ce vreti voi, da-mi un tel daca e nevoie de bani inainte sa vin .
va pup
irina

whisper
3rd August 2007, 19:22
Ok,Irina te anunt :) Pai eu as vrea sa se ia hotararea cat mai rpd :P
Deci mai intreb o data cine e pt cadou?
Lista:
whisper
Rafaela
peirsolgirl
irinaidu
flor
luma
baboo
Corina :)
Marce
Iulya
Rocsana

corina_mee
3rd August 2007, 19:27
Eu sigur...poti sa scoti semnul intrebarii.:)

whisper
3rd August 2007, 19:31
L-am scos :)

flor
3rd August 2007, 19:43
buna!..da,e dragut butoiasul!..cam mic-22x15x13..cam asa ceva!...dar e ok!
si da sunt de acord!sa-mi dati un semn cum ..'ne vedem'!cred ca maine ar fi bine!...:)

luma
3rd August 2007, 19:43
Si mie...:D

Butoiasul este super!!! Si camasa dar...fetelor, care i-ati luat masura lui Brian?:D:P
Si felicitarea...:)

peirsolgirl
3rd August 2007, 19:54
Fetelor, am o veste proasta...CD nu mai personalizam ca nu mai avem unde...:(
Am fost azi si am intrebat si au zis ca deocamdata nu mai fac...deci..ce facem...cautam cel mai dragut CD normal pe care-l gasim si punem pe ala?Iarasi ar fi simpatic un mini CD , de vreo 250 MB( ca arata dragut :D )
Pe Rafela de unde o luam , ca e in vacanta la Tulcea....

whisper
3rd August 2007, 19:54
Pai luma renuntam dupa cat se vede la camasa..masura nu i-a luat-o nimeni..dar in caz ca o alegeam...cred ca trebuie sa trimetem pe careva sa ii ia masura..se ofera cineva voluntar :cry:
LE: Dap cred ca merge si varianta nepersonalizata :)..ii faem o coperta frumoasa pe calculator..de fapt ii face cine se pricepe :D
De Rafaela ma ocup eu :)

peirsolgirl
3rd August 2007, 19:56
Pai luma renuntam dupa cat se vede la camasa..masura nu i-a luat-o nimeni..dar in caz ca o alegem...cred ca trebuie sa trimetem pe careva sa ii ia masura..se ofera cineva voluntar :cry:
Evident ca exista voluntari :P

luma
3rd August 2007, 19:59
Pai, aici ar fii o problema...prea multi volunari.:D

whisper
3rd August 2007, 19:59
Asa credeam si eu :)...Prea multi..nu ii nimik nu cred ca se supara Bri:D
Deci Luma si Flor..nu exista semn de intrebare la voi :ok:

peirsolgirl
3rd August 2007, 20:02
Deci cu Cd-ul ce facem?

whisper
3rd August 2007, 20:04
Cum am zis..facem unu sau doua..voi decideti..si nepersonalizate :)

baboo
3rd August 2007, 20:26
Si la mine fara semn de intrebare! Votez pentru butoias. Imi place mult felicitarea, e foarte draguta:) Eh, ar fi fost frumos sa-i luam si camasa; sunt si eu voluntar in cazul asta:P Imi amintesc ca acum cativa ani am trimis un butoias aproximativ la fel si un album cu Romania unor prieteni din Anglia; au ramas atat de incantati, ca anul urmator au venit aici sa viziteze tara:D
In legatura cu CD-urile, nu-i nicio problema ca nu sunt personalizate, atata timp cat punem pe ele ce trebuie:)
Sa imi spuneti si mie va rog cum facem cu banii si cand luam ca eu sunt putin plecata, dar ma intorc in Bucuresti int-o saptamana
Si merci mult whisper ca mi-ai trimis linkul din nou... altfel, intram doar pe mess putin si n-as mai fi aflat ce se intampla pe aici:P

whisper
3rd August 2007, 20:38
Cu placere,baboo:)
Atunci butoiasul o sa fie :)

rocsanaelena
6th August 2007, 15:02
Cu placere,baboo:)
Atunci butoiasul o sa fie :)

k....o sa incerc sa caut eu magazinul, dar pretul cred ca va fi ceva mai mare, ati vazut ca acolo sunt preturi in functie de nr de obiecte
banii cred ca ar trebui stransi cat mai repede, dar sa vedem cum, cate suntem si cat trebuie sa dea fiecare...

alyosha_87
6th August 2007, 18:19
chiar vroiam sa va intreb cat si cum ajung la banii la whoever sends the gift :P:)

flor
6th August 2007, 18:42
buna!...eu va trebui sa plec pt cateva zile din buc:(..e posibil sa mai trec,dar cateva ore-deci,whisper daca esti in zona contacteaza-ma!:)

alyosha_87
6th August 2007, 19:46
De Rafaela ma ocup eu :)

cu ea vorbesc in fiecare zi aproape, asa ca nu va fi problema sa o contactez ;)

(si eu sigur,asa ca poti scoate semnul intrebarii,ade:P)

whisper
6th August 2007, 20:21
Ok,Marce:)
Pai sigur va fi mai mare,Elena..dar tre sa stim cat si mai ales tre sa stim si cat ne va costa posta..si mai ales daca exista cupon reply :P

peirsolgirl
6th August 2007, 21:01
Eu de miercuri plec la mare, si mai vin pe 20, deci as fi tare recunoscatoare daca s-ar oferi cineva voluntar sa stabileasca toate astea, cat costa & co.

whisper
6th August 2007, 21:04
Vacantza placuta, Alex! Si eu as vrea sa stiu cine se poate ocupa :P

peirsolgirl
6th August 2007, 21:16
eu cu mare placere m-as ocupa, dar cred ca e cam tarziu sa ne apucam sa strangem banii de pe 20 incolo

whisper
7th August 2007, 21:08
:P E cam tarziu..ar trebui sa fie stransi pana atunci:)

irinaidu
8th August 2007, 00:43
fetele, doar o intrebare, daca luam butoiasul cum il trimitem??? daca ziceti prin posta, sa stiti ca nu cred ca se poate. unele fete cred ca stiu problema care am avut-o eu cand am incercat sa trimit ceva mult mai mic.
s-ar putea sa avem probleme.
pt orice, sunati-ma daca e nevoie.
pup

whisper
8th August 2007, 20:12
Cum sa nu se poata? Ok..deci va rog mult..Elena,Iulya..intrebati la posta!!!!!!!!!!!!!!!!Pleeeeeease?:P

peirsolgirl
8th August 2007, 21:14
E o chestie de lemn! De ce n-ar merge?