PDA

View Full Version : Brian Joubert- ENTRER DANS LE MATRIX!



Pages : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

peirsolgirl
24th October 2006, 17:43
Mai fetelor, voi vreti sa iau bac-ul sau nu?:D :D
Ca in ritmul asta, la pozele pe care le vad aici......http://yelims2.free.fr/Faim/Faim02.gif cred ca nu ma mai dezlipesc de calculator prea curand....:rolleyes:
Ca de obicei, azi mi-a mers bine la scoala, am avut lucrare la mate, am facut bine( sper :P ) si sarbatoresc stand pe net:rolleyes:
Mai are rost sa va zic ca baiatul asta e superb?Banuiesc ca nu:D
In momentul de fata traiesc pentru Trophee Eric Bompard, cred ca pana pe 17 noiembrie o sa-mi pierd mintile....
Eu zic sa mergem sa facem protest in fata sediului Federatiei , sa construiasca si ei un patinoar decent si sa ne bucuram si noi de0un Campionat European in Bucuresti!Ne aude cineva?????????http://yelims3.free.fr/Grrrrrrrrrrrr/Grrrr27.gif

whisper
24th October 2006, 21:09
Sunt de acord Alex.Cand facem asta:happy
Anca cum ai reusit,prin ce metoda ai postat pozele asa?
Daiana pai atunci cred ca nu ar mai exista comentarii cum ca biletul ii prea scump :evil:
Succes la invata,Alex si cred ca merge aceeasi urare si pt.Irina :yeah:

irinaidu
24th October 2006, 21:18
alex, eu pe 17 trebuie sa plec la rezi. nu-mi vine sa cred ca in mijlocul atator competitii eu o sa fiu ocupata cu asta si probabil o sa fiu asa de deprimata ca o sa ma arunc in mures. :headbang: :headbang: :headbang:
si eu l-am visat pe brian intr-o seara, dar ce e amuzant e ca in vis aparea si krista, o fata de pe bjdg pe care nici macar nu o cunosc :o: . bizar!!!!
dar una din prietenele mele pe care o cheama tot irina, a avut un vis cu brian, care nu pot sa vi-l povestesc, cum s-ar zice , decat dupa 12 noaptea!!!:drak: :drak: :drak:
irina:evil:

Daiana
24th October 2006, 23:37
Fetelor,ati luat-o razna :D Ce veti face in timpul campionatelor?Atunci nu mai dormiti,nu mai mancati,nu mai invatati doar ca sa fiti cu Brian :P

irinaidu
25th October 2006, 20:04
adelina, dupa ce ai pus tu intrebarea cu michel sardou, m-am apucat si am facut un playlist cu melodiile frantuzesti ale lui brian de la gale , am mai adaugat cateva melodii tot frantuzesti si acum sunt intr-o dispozitie criminala.

whisper
26th October 2006, 07:20
Ma bucur ca ti-am putut fi de ajutor:P
Problema mea e ca nu prea ma <omor> cu muzica franceza da' mi-ai dat o idee,nu imi dai si mie numele la piesele pe care o patinat Brian.

irinaidu
26th October 2006, 14:50
indochine- j'ai demande a la lune
le roi soleil- tant qu'on reve encore
starmania&m. berger- sos d'un terrien en detrsse
michel sardou- les lacs du connemara

ma scuzati daca am stalcit unele nume, dar nu stiu franceza. si daca mai imi aduc aminte si alte melodii iti mai zic. spune-mi si mie ce idee ti-a venit, ca m-ai facut curioasa!

whisper
26th October 2006, 19:43
Aaa nu nici o idee:D, vorbeam de melodii sa le ascult si eu.:P
Am mai zis am incercat sa fac si eu un montaj si nu am reusit.:ras-plans:

a_n_c_a
27th October 2006, 08:28
montaje cu brian joubert/hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello ...

irinaidu
27th October 2006, 12:18
anca, ai facut vre un montaj cu brian? ce parere ai de noul costum?

whisper
27th October 2006, 15:06
Noul costum(raspund eu) :o: Mai bine.....

a_n_c_a
27th October 2006, 15:11
sincera sa fiu..cand am vazut costumul nu mi venea sa cred..ma steptam la cu totul altceva...si speram ca o sa si l schimbe( si acuma sper asta).acuma parca totusi imi place ,bine macar ca are mult negru..pt ca pe brian il prinde super negrul( asa mi se pare mie).pacat de modelul de pe costum.nu mi place
Dar,avand in vedere faptul ca brian e un frumos ,e super..nu mai cont prea mult costumul pt mine:D ...oricum..nu putem spune ca e urat tare costumul:)

whisper
27th October 2006, 16:02
Nu urat nu e,e foarte ciudat as zice.Dar ar putea zbura cu el daca si-ar mai atasa o aripa.:happy

a_n_c_a
27th October 2006, 16:12
uitati ce scumpel e brian..priviti numai...

whisper
27th October 2006, 16:25
Asa e el:kiss:

peirsolgirl
27th October 2006, 19:58
:D Irina, sa asculti si Etre a la Hauteur de pe albumul Le Roi Soleil,e superba!Mie una imi place mai mult chiar decat cea pe care a patinat Brian!
Aoleu, si eu l-am visat pe Brian zilele trecute si se facea ca erau Europenele deja si dupa programul scurt Steph era in fata lui Brian desi Brian patinase perfect iar Stephane cazuse la treplu Axel!!:o: :o: :o: Si eram eu foarte contrariata acolo in vis, si tot calculam ca Lambiel, cu piruetele lui cu tot nu ar fi avut cum sa-l ia pe Brian!:ciocan:
Apoi m-am trezit si mi-a venit inima la loc.....era dimineata:P si trebuia sa merg iaaaaaaar la scoala:headbang:
Apropo fetelor, voi de unde luati pozele alea gen screen captures?Le faceti voi cu vreun program direct de pe clipuri sau le luati de pe undeva?Ca aveam si eu un program de genul asta dar cand sa fac captures cu el, imi facea cate o poza la fiecare secunda si nu stiam cum sa-l opresc!:rolleyes:
Irina,mult succes la rezidentiat, o sa trecem noi si peste asta, gandeste-te ca apoi vine rasplata suprema:VARSOVIA!!Sa nu cumva sa te intorci fara autograf de la BJou ca nu mai ai ce vorbi cu mine!

a_n_c_a
27th October 2006, 20:23
vreau si eu mel aia..dar nush de unde sa o iau..:headbang: ..mi o poate da cineva??:D

peirsolgirl
27th October 2006, 20:31
Care din ele?:thinkso:

irinaidu
27th October 2006, 20:51
alex, eu sunt f curioasa cum o sa se desfasoare lucrurile la varsovia. sunt f emotionata la gandul ca o sa ma intalnesc cu fetele. sunt curioasa cum o sa se comporte, daca o sa ne imprietenim sau daca o sa fie asa fiecare cu treaba ei. daca ele se baga sa mergem sa furam un autograf, ma duc si eu cu ele, chiar daca bogdan o sa-mi zica ca m-am tampit la batranete.
sunt ofticata ca nu gasesc unde sa imprim bannerul si ca vad ca nimeni pe bjdg nu se ofera, si mie mi se pare super ideea sa calatoreasca bannerul la toate competiile. am citit intr-un interviu de al lui weir, cat a fost el de miscat cand a observat ca il urmarea un banner peste tot. cred ca trebuie sa fie o super senzatie. plus , am eu un film care mi-a placut mult " the sisterhood of the travalling pants" si ma gandeam ca am fi putut fi " the sisterhood of the travelling banner". ok, o iau razana, am plecat.

peirsolgirl
27th October 2006, 21:00
Mai, pe forum fetele par super de treaba, dar in persoana n-am de unde sa stiu cum sunt....Pe de alta parte banuiesc ca o sa fie totusi o relatie diferita intre "veterane" si fetele cele noi, de sezonul asta..nu stiu ce sa zic...cat despre banner....trebuie sa gasim pana la urma unde sa printam.

irinaidu
27th October 2006, 21:16
am downloadat melodia! super!!!! mai sunt si altele faine? daca ai de recomandat muzica da-mi un pm, ca imi face mereu placere sa descopar melodii frumoase!!!

peirsolgirl
27th October 2006, 21:21
Ma bucur ca ti-a placut.Poate o inacarci tu si o trimiti si Ancai..vad ca la mine nu vrea deloc!:ciocan:
Hm..sa ma gandesc....nu e de la Brian , dar frumoasa e si "Artsakh" a lui Ara Gevorgyan.A patinat Sasha Abt in 2002 la programul scurt pe ea.Inaltatoare melodie, dupa mine:)

irinaidu
27th October 2006, 21:37
n-am gasit-o pe net!!!!

peirsolgirl
27th October 2006, 21:48
ai DC++?

irinaidu
27th October 2006, 21:49
din pacate nu am reusit niciodata sa-l instalez!!!!

peirsolgirl
27th October 2006, 21:51
Hai ca incerc eu sa fac upload dar nu promit nimic...

whisper
28th October 2006, 07:17
Cred ca puteti sa le postati si aici.O sa mai citesc eu regulamentul dar nu am vazut sa fie interzis.Si le-as vrea si eu.:P

a_n_c_a
28th October 2006, 16:34
ms mult fetele pt melodie,sunteti niste dragute..voiam mel sa vad cum e ..dar sincer mie imi place mult ,mult mai mult tant qu'on reve encore:yeah: :yeah: ...dar si asta e draguta...ms!!

peirsolgirl
28th October 2006, 20:31
Cu placere , Anca!:)

a_n_c_a
28th October 2006, 20:38
mai pun niste poze

irinaidu
29th October 2006, 02:09
poze cu brian sunt mereu apreciate, cel putin de mine!!!
anca daca ai timp mai spune-ne ce parere ai si despre alti patinatori!!!

whisper
29th October 2006, 14:41
Si eu as vrea sa stiu? Exista thread-uri speciale pt. fiecare proba.

a_n_c_a
29th October 2006, 15:40
aha..ok..acuma am timp sa va spun:D :D .....

whisper
29th October 2006, 15:47
Hai uita-te cu atentie pe index-ul de la sporturi de iarna si o sa vezi thread-urile asteptam sa vedem ce zici:P

irinaidu
10th November 2006, 22:37
m-am gandit sa pun ceva si cu brian. nu stiu prea bine ce, ca au cam fost.
hmmm, sa vedem.
baboo cu yags intr-un fluff cred ca e mereu ceva ce ne dorim sa vedem.

2004 Summer Connecticut training (56 MB - vid by Gis)
http://www.savefile.com/files/25606

2004 French Nationals - Yags with Joubert at the warm-up (21MB)
http://www.savefile.com/files/25501
2004 French Nationals - Yags Coaching Joubert and Men warm up (85MB) link by skyzthelynnit
http://s16.quicksharing.com/v/1826309/2004


in caz ca apare vreo fana care inca nu a vazut acest documentar!!!
2005 Plus Pres des Artistes L'integrale english translation translated by Marion & maarta (thank you!)
http://www.savefile.com/files/103969

si gala mea preferata.
2004 Euros Gala - J'ai Demande a La Lune + encore 'Time' - HQ link by Lyke
http://www.badongo.com/vid/113197

whisper
11th November 2006, 15:59
Inca odata:P Multumim Irina! http://yelims.free.fr/Forum/Forum03.gif

peirsolgirl
11th November 2006, 18:26
Final Countdown!O saptamana pana la TEB!/hello

irinaidu
11th November 2006, 18:52
aoleu, daca nu consemnati tot ce se intampla, sa gasesc totul f bine documentat aici si pe bjdg, o sa ma bocesc. mama ma-sii nu putea sa fie tebul acu si cupa chinei atunci???? de ce, de ce?????

peirsolgirl
11th November 2006, 19:09
Lasa, ma Irina, ca o sa fie bine!:D
Da' tu ce faci, iti iei calculatorul cu tine, intri pe WAP?Cum te informam?:rolleyes:

whisper
11th November 2006, 21:27
Sper sa am mai mult timp si sa scriu tot TOT ce se intampla.Daca nu sunt sigura ca fetele de pe BJDG vor scrie mai bine ;)

whisper
1st December 2006, 18:17
http://image009.mylivepage.com/chunk9/42909/27/kyc.jpg
E un wall facut de o membra de pe BJDG dar si a OLS-ului :) ,din pacate nu i-am retinut numele :P

peirsolgirl
1st December 2006, 18:21
Adelina, gand la gand cu bucurie!:) Si eu tocmai descarcam la wallpapers!Ma intreb pe care o sa-l pun...hm...:D

whisper
1st December 2006, 18:52
Toate sunt super!Am vazut ca s-o inscris si aici dar cred ca nu intelege ce scriem si nu a vrut sa posteze :P
http://image009.mylivepage.com/chunk9/42909/27/Bez%20n%C3%A1zvu%2021.jpg

peirsolgirl
1st December 2006, 18:56
Cine s-a inscris??:o:

whisper
1st December 2006, 19:12
Cea care a creat wall-urile :P

peirsolgirl
1st December 2006, 19:32
Cominick?

whisper
1st December 2006, 21:00
Da!

whisper
3rd December 2006, 11:47
http://www.verzend.be/v/47328/Shadow_par_Delobel_Joubert_Stars_sur_Glace_Boulogn e_2006.mpg.html

peirsolgirl
3rd December 2006, 12:11
Brian este campion National pentru a 5-a oara consecutiv!/hello
Felicitari!:D

whisper
3rd December 2006, 12:23
Ce?A fost CN in Franta?Eu nu am auzit,spre rusinea mea.Nu prea am citit tot de pe BJDG:(

peirsolgirl
3rd December 2006, 12:33
A fost, a fost:D

whisper
3rd December 2006, 12:35
Cand?In weekend-ul asta?

peirsolgirl
3rd December 2006, 12:55
Dap.Vineri si ieri/hello

whisper
3rd December 2006, 13:05
Nu stii saitu.Ca deschid un thread,chiar daca ii un pic mai tarziu ;)

peirsolgirl
3rd December 2006, 13:16
Nu stii saitu.Ca deschid un thread,chiar daca ii un pic mai tarziu ;)
Nu cred ca e cazul Adelina.Clipuri n-avem decat cateva reportaje, Preaubert a lipsit deci Brian n-a avut concurenta, programul scurt a fost perfect din cate am inteles, dar la liber Simond l-a sfatuit sa se menajeze si a executat doar o cvdrupla.
Saracul..peste 2 sapt iar competitie....e dificil.

whisper
3rd December 2006, 13:18
Ok!Acum am intrat pe threadul deschis pe BJDG si o sa vad si eu mai bine.Mersi!

peirsolgirl
3rd December 2006, 13:21
Cu placere;)

oana88
3rd December 2006, 13:48
Bravo Brian!!! De 5 ori campion national:great: /OLE/

peirsolgirl
3rd December 2006, 13:49
Am auzit ca francezii transmit gala.Inca o portie de "Armonia" .Abia astept!:D /hello

irinaidu
3rd December 2006, 16:01
baiatul chiar trebuie sa-si pastreze fortele pt ca vreau sa vad lacrimi in ochii competitiei la europene si mondiale, in special in anumiti ochi, pe care nu ii mentionez ca sa nu supar pe nimeni. hi,hi!!!!

luma
3rd December 2006, 16:14
Hi, hi, cine trebuie sa inteleaga...a inteles. :)

irinaidu
3rd December 2006, 20:01
fetele, ziceti-mi si mie cate gale , progr , fluff si alte chestii interesante au fost facut vids de la teb si cor cu brian. vreau doar titlurile nu si programele, ca alea le gasesc eu, dar sunt un pic in spatiu ca e f multa info si nu stiu daca am luat tot. si l-a cor a fost doar un progr de gala cu brian, ca eu parca am inteles de la nastya ca si-a schimbat hainele??? uff, sunt cam confuza. in special le-as ruga pe alex, adelina si oana care mai intra si pe bjdg si fsvids.
mersi mult de tot.

irinaidu
3rd December 2006, 20:03
a, si tocmai am citit un articol f simpatic despre johnny weir in care el zice ca brian e cel mai bun patinator din lume in momentul asta. wow, mi s-a parut o chestie f tare sa zica asa ceva, un competitor de-al tau care chiar ar avea sanse la medalii de felul lui. bine de altfel johnny e destul de sincer, si la olimpiada a declarat inainte sa inceapa ca plushy e acolo pt aur si ca e clar ca toti ceilalti se lupta pt argint.

oana88
3rd December 2006, 21:02
Sincer Irina, nici eu nu stiu exact cate programe si cate fluff-uri cu Brian de la ultimele competitii exista si nici daca le-am descarcat pe toate. In legatura cu partea a doua din programul lui de gala de la CoR, o gasesti pe fsvids ori ca Joubert Ex encore (by lysacekaya), sau ca Brian Joubert CoR Gala 2 (by stulmanka). Daca nu ma insel este tot Rise, unul din programele de gala de la TEB.

peirsolgirl
3rd December 2006, 21:07
Uite , Irina, tot ce am eu de la COR si TEB :

http://i55.photobucket.com/albums/g145/peirsolgirl/TEB.jpg
http://i55.photobucket.com/albums/g145/peirsolgirl/COR.jpg

Si evident, sunt de acord cu Johnny:ok:

oana88
3rd December 2006, 21:13
Am uitat sa spun ca mi se pare frumos din partea lui Johnny sa spuna asta despre Brian:ok: De fapt, de mai demult auzisem ca cei 2 se inteleg bine.

irinaidu
3rd December 2006, 21:40
mersi mult fetelor!!!!

whisper
3rd December 2006, 23:05
baiatul chiar trebuie sa-si pastreze fortele pt ca vreau sa vad lacrimi in ochii competitiei la europene si mondiale, in special in anumiti ochi, pe care nu ii mentionez ca sa nu supar pe nimeni. hi,hi!!!!

:happy Am inteles Irina!;) Nici nu trebuie sa spui ca intelegem :) :D

peirsolgirl
4th December 2006, 21:21
Pai Irina , de care lacrimi?De fericire sau de necaz?:P
Ca in primul caz , ma simt eu..:D

irinaidu
4th December 2006, 21:34
pai eu vb de alea de necaz, din ochii competitiei. ca doar nu o sa se bucure cand o s-o le-o ia inainte puisorul. hi,hi!!!! si in ochii nostri de bucurie, vor fi evident. aoleu sper sa nu ma bocesc prea tare si sa nu mai vad nimic. uff, si inca nu ar rezolvat cu binoclul!!!

peirsolgirl
4th December 2006, 21:37
Irina, daca nu-mi aduci autograf ma ai pe constiinta.Sincer iti zic!:D

irinaidu
4th December 2006, 22:00
aoleu alex, mi-e frica nu veni cu amenintari din astea ca imi cedeaza inimioara!!! eu sunt f pe dinafara cu fazele astea, si daca fetele de pe bjdg nu ma adopta si sa ma tarasca dupa ele cred ca nu o sa fac nimic de una singura ( decat daca poate lesina brian si cineva o sa zica : e vre un doctor aici???)

whisper
4th December 2006, 22:44
:happy Ar fi super tare faza!:happy si eu vreau autografe ,dar mi-as mai dori de la cineva ;) de la care sigur nu o sa vrei sa iei ;)

luma
4th December 2006, 22:50
De la el vreau si eu.../hello /hello :D:D:D

whisper
4th December 2006, 22:54
Ei am aliatii :D :D /hello

luma
4th December 2006, 22:55
Prietenii la nevoie se cunosc! :)

irinaidu
4th December 2006, 22:59
fetelor, v-am zis, daca fetele de pe bjdg ma adopta ( si eu sper din suflet sa o faca) si ma initiaza in tainele " how to be a stalker in 10 easy steps", aduc tot ce pot. daca nu oricum ce poze , mai de doamne ajuta oi reusi si eu sa fac si impresiile mele povestite cu mare har, tot vor fi si promit sa vb f frumos de steph, uite ca i-am zis si pe nume!!!!

irinaidu
5th December 2006, 04:08
o fetelor, am vazut mult prea anticipatele fluffuri. si nu erau doar vorbe in vant. sunt super tari. brian shirtless si cum povesteste el micutul cum il plac pe el fetele pt ca are o fatuca frumoasa. ha,ha,ha!!!! prea tare!!!!
nastya la tv! ha,ha!!!! super star!!!!
acum ma culc ca maine o sa fiu somnambula. o sa ma duc la un bolnav si o sa-l rog sa se dea putin mai incolo ca vreau sa ma odihnesc putin. ha,ha,ha!!!
gata, am euforizat destul, am plecat la culcare!!!!

peirsolgirl
6th December 2006, 13:36
Irina, stai linistita, ca te adopta,daca nu ele or sa ma aiba pe constiinta!Asa sa le zici!:P Oricum o sa mergeti impreuna sa-i dati lui Brian cadoul oficial si atunci o sa ai ocazia, nu?
He, he...eu sunt acum la scoala, dar abia astept sa vad fluff-ul!/hello :D

irinaidu
6th December 2006, 14:14
alex, dar eu nu am participat la cadou. pt ca nici o data nu stiu ce urari originale sa fac cuiva. asa ca fetele daca ma iau, ma iau doar din bunatatea sufletului lor.

whisper
6th December 2006, 17:33
Crezi ca nu mai tu?:happy Dar nu ii nimic de abia o sa aiba Brian de ce sa rada :happy

a_n_c_a
6th December 2006, 19:17
Hei irina,da in ce limba o sa i vb lui brian?..franceza nu?

irinaidu
6th December 2006, 19:34
eu franceza???? as vrea eu, dar la scoala am facut engleza si germana.

peirsolgirl
6th December 2006, 20:31
Cum, Irina, tu n-ai trimis mesajul pe care sa-l puna fetele la dreamcatcher??Ba ai trimis!

Ilka
7th December 2006, 08:37
Bine v-am gasit, si pentru fanii Joubert am adus ceva:

http://www.youtube.com/watch?v=dC-5iPNUGdQ

a_n_c_a
7th December 2006, 12:42
Multumin ILKA:yeah: :yeah: ...am vazut mai demult inregistrarea aia oricum

whisper
7th December 2006, 22:41
Multumim Ilka!/hello

oana88
8th December 2006, 17:41
Mersi Ilka, si bine ai venit!/hello (cred ca eu nu ti-am urat bun venit, nu?)

whisper
8th December 2006, 17:57
Din ce se vede e revenita :) ca este inregistrata din Ianuarie 2006 :D

oana88
8th December 2006, 20:04
Din ce se vede e revenita :) ca este inregistrata din Ianiuarie 2006 :D
Ei, atunci ii spun bine ai revenit, Ilka!:D

peirsolgirl
14th December 2006, 20:09
Maine e programul scurt la St.Petersburg!
Ma enerveaza CCTV5 ca nu mai transmit pe net programele la baieti...abia invatasem si io cum se face..of..:headbang:

irinaidu
14th December 2006, 20:12
eu tot nu stiam dar macar puteam sa te aud pe tine tinandu-ne la curent.
oricum :cheer: :cheer: :cheer: hai brian!!!!

whisper
14th December 2006, 21:46
GO BRIAN!!:cheer: :cheer:

peirsolgirl
15th December 2006, 18:46
A castigat programul scurt!/hello

whisper
15th December 2006, 20:27
/hello BRAVO BRIAN! :cheer: :cheer:

irinaidu
20th December 2006, 00:20
brian a fost in seara asta intr-o companie f selecta pe patinoarul din moscova, la o gala f frumoasa din ce am auzit!!!! patinoarul era in aer liber si afara ningea!!! wow!!!!

luma
20th December 2006, 02:35
Si noi de ce suntem aici? :rasc:

irinaidu
20th December 2006, 14:25
pt ca o fi rusia vecina noastra, dar e totusi cam departe si ne mai trebuie si viza!:ras-plans:
irina:rasc:

a_n_c_a
21st December 2006, 16:24
as si vrut sa fiu si eu acolo!!!!:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

peirsolgirl
21st December 2006, 16:40
Aoleu Anca, cine n-ar fi vrut.. :scared:








SCUZE DE DERANJ :D

alyosha_87
15th January 2007, 20:23
maio fetelor mai...am avut ce citi pe threadul asta,nu gluma:P...sincer,m-am cam plictisit,de 3 ore scriu un eseu la engleza despre "politically corect bedtime stories". e chiar draguta cartea.(sunt off topic stiu :P)... ideea e ca...trlebuie sa recunosc... ca m-ati corupt si pe mine cu BJou. *sigh* i really do miss competitia acerba Yags-Plushy. cred ca tuturor ii este dor de un concurs asa "la cutite"...sa vedem ce-o fi anul asta:):):):):)

whisper
15th January 2007, 22:08
Acu o sa fie BJ-Steph :D dar acu pt mine e o alta situatie :D :happy

alyosha_87
16th January 2007, 18:57
uu...nice...BJ&Steph..not bad;)
cum adica alta situatie?...:confused: :groggy:

irinaidu
16th January 2007, 21:16
adica adelina tine, cum s-ar zice si cu capra si cu varza. acum nu ca baieteii astia ar semana cu capra sau cu varza, cu toate ca unul fata putin de ied are. :)

alyosha_87
17th January 2007, 16:15
bune comparatii;)...acum am inteles si eu:P...eu parca tin mai mult cu BJOU... poate din cauza k l-am vazut pe steph a gala de la torino,unde ... parerea mea... s-a cam "desirat" pe gheata.asa am vazut eu,cel putin:happy ::o:

alyosha_87
17th January 2007, 18:19
ptr fanii Bjou&Yags

peirsolgirl
17th January 2007, 21:11
Multam Marce, ma bucur ca esti de-a mea:D
Allez Brian!:ok:

alyosha_87
17th January 2007, 21:19
eh...pey ce sa fac...eu intotdeauna am tras la francezi si la rusi:D

whisper
17th January 2007, 21:36
:P Ei v-ati unit toate impotriva mea :happy..Acu vreau sa castige Weir CE :ras-plans: Nu va faceti griji nu vreau:D

irinaidu
17th January 2007, 21:52
ar fi o treaba. in caz ca il expulzeaza americanii daca se face de ras la nationale , poate se muta in rusia si atunci il vedem la CE. ;)

whisper
17th January 2007, 21:56
:happy ei cum de nu mi-am dat seama de greseala mea :P Sorry ! :happy:happy :happy :happy :happy

irinaidu
18th January 2007, 00:10
marce, am vazut un nou membru pe bjdg!!!!!!! :) :) :0

alyosha_87
18th January 2007, 10:54
eh...daca tot m-am pornit pe forum-it...:P...chiar imi place...i have a good feeling ca BJou va fi cel putin la fel de bun ca Yags :)

whisper
26th January 2007, 20:59
FELICITARI BRIAN!:no1: :cheer:

alyosha_87
26th January 2007, 21:57
Brian c'est vraiment le Prince (Charmant) de la Glace!!!/OLE/ /OLE/ :no1 :no1 :no1 :no1

oana88
26th January 2007, 22:38
Brian e un campion adevarat!!!:no1 :cheer: :no1 Bravo pt performanta de aseara!:yeah: :great: /OLE/

alyosha_87
26th January 2007, 23:01
oana esti din tm,si eu acum vad?!doamne,cat de "atenta" pot fi:P ...la ce liceu/fac esti?:rolleyes:

oana88
27th January 2007, 00:08
oana esti din tm,si eu acum vad?!doamne,cat de "atenta" pot fi:P ...la ce liceu/fac esti?:rolleyes:
Da, sunt din tm :D Sunt la liceul Lenau. Tu la ce fac esti, Marce?

alyosha_87
27th January 2007, 11:03
Da, sunt din tm :D Sunt la liceul Lenau. Tu la ce fac esti, Marce?

eu sunt la Limbi Moderne Aplicate-anul I.la vest :)

peirsolgirl
27th January 2007, 12:41
http://i55.photobucket.com/albums/g145/peirsolgirl/gold.jpg

Rafaela_1987
27th January 2007, 22:53
Buna.Din pakte,nu prea stiu sa folosesc pagina asta:headbang: si nu vad daca mi s-a raspuns la intrebare...Offf,ma ajuti si pe mine,pls...??:cry:

whisper
27th January 2007, 23:10
Sigur da cu ce?Te ajutam cu placere.

Rafaela_1987
27th January 2007, 23:23
Pai intrebasem ieri sau alaltaieri daca stie cineva de vreo pagina in care Brian comunica cu fanii lui.Am inteles ca ii face placere lucrul asta...sau ma rog,asa zicea intr-un interviu.Stii tu ceva despre asta,Whisper?Pup pt toata lumea...

ladyrrain
28th January 2007, 19:40
hey! sunt surprinsa cati fani are brian, de fapt cati fani are patinajul in romania...aveti cumva clipuri de la campionatele care tocmai s-au terminat?:help:

peirsolgirl
28th January 2007, 19:42
hey! sunt surprinsa cati fani are brian, de fapt cati fani are patinajul in romania...aveti cumva clipuri de la campionatele care tocmai s-au terminat?:help:

Dap, avem de toate..:P
Da un PM si imi spui pe care il vrei, ca aici..nu prea e bine sa le punem pe cele de sezonul asta....:(
Brian are multi fani :)

ladyrrain
28th January 2007, 20:02
De curiozitate...cam ce varste aveti voi? ii invidiez pe cei care se uita de mult la patinaj...eu mor cand ma gandesc ca am pierdut era lui yagudin...iar acum ca a inceput un nou ciclu olimpic, cei mai buni s-au cam retras(in afara de cativa)...astept sa apara talente noi, cum a fost plushenko pe cand a inceput el, si evident brian...

peirsolgirl
28th January 2007, 20:11
Eu am 18 :)

a_n_c_a
28th January 2007, 21:14
Eu am 15 jumate:)

Iulya
28th January 2007, 21:58
am 19 ani, da la patinaj ma uit d la Surya Bonaly, Candeloro sau Stojko adika d cand ma stiu:)

Brian are multi fani, nu si eu da totusi...tre sa recunosc k a patinat grozav mai ales in programul liber ..:ok:

whisper
28th January 2007, 23:16
Bun venit ladyrrain!/hello
Eu am un pic mai multi decat are Brian :ras-plans:

whisper
28th January 2007, 23:21
Am vorbit cu Titi(BJDG)Si pot sa pun interviurile luate de ea si pe forumul nostru:P
Speciat thannks(from my part to Titi:) )

"Special thanks to Brian and Raymonde for being so patient and kind with me!!!

Brian Joubert: I'm prouder of this victory!

By Titanilla Bõd

The Frenchman Brian Joubert won his second European title in Warsaw and as usually, he was all the time in the attention of the fans. He kindly posed for every photo, signed every piece of paper, and during the ladies free program he also found some time to talk to us.

T:How is this victory different from the one in Budapest?
B:I’m prouder of this victory, because it was very difficult. I was so nervous because it was a lot of pressure on me, especially from the French journalists. It was very hard. Budapest was completely different, I wasn’t the leader there, I did a surprise, so it was easier for me.
T:When you look back, what has changed since then?
B:Budapest was in 2004, now we are in 2007. So I have more experience, I feel more confident. I know what to do know, when and how I have to do it to win a competition.

T:How did you react when you learnt that Lambiel was not going to take part at the Europeans?
B:Before his announcement it was okay, but when he said he wasn’t coming, I was nervous. The French press kept saying: “Brian is going to win the Europeans!” So if I hadn’t won, it would have been really hard for me. But I won.
T:In Budapest there were some tears on the podium, this time you were singing the anthem. Which one was more emotional?
B:Here in Warsaw it was more emotional for me, because I’ve had a great season, I won everything, so I was happier. In Budapest I was just surprised. I didn’t understand what was happening. Now it was better.

T:When Tomás Verner beat you in the short program, what was your first reaction? Angry? Disappointed?
B:I was disappointed, because I did just one mistake. But it was a big mistake. I lost seven or eight points – it’s a lot! But the rest of the program was clean, very good. I was disappointed about the mistake, because I don’t make such ones in practice.
T:When is the hardest time for you in the day of the competition? When are you most excited or most nervous?
B:Before coming to the ice rink. When I’m in the hotel, it’s very difficult. I think about the competition, what I have to do. But as soon as I come to the ice rink, it’s okay.
T:Before your long program you looked so focused, even relaxed. Did you feel like that?B:Yes, because when I came on the ice for the six-minute warm up, I was very confident. Everything was great and when the music started, I was sure that I will do a good program.

T:When did you decide that you wouldn’t do the second quad?When I did the first one, B:I wanted to do the second, the quad salchow, but in the air I changed my mind and I decided to do just a triple. I could have done the quad salchow, because I was in good condition, technically it was very good. But I wanted to do a clean program, that’s why I didn’t do the quad salchow. The second quad toe wasn’t even planned.
T:You decided in the air?!
B:Yes, it can be still changed in the air. I pushed as if it was a quad jump, but in the air I said: “No, just a triple.” When you are a skater, when you started skating at age of four you know how to stop in the air, so it wasn’t difficult.

T:I have noticed that your coach is making notes all the time during the practice.
B:I don’t know what he exactly writes down. But everything I do in the practices he puts into his notebook.
T:I also read that he makes a precise plan for all your practices and you like it.
B:Yes, because I don’t have to think about it. I have a plan, I just have to look at it, and I know what I’m going to do in March or in April in the practice. It’s easier for me, I have to be focused just on my job on the ice.
T:So, you are now a two-time European champion, how did you celebrate your title?
B:Right after the competition I did nothing, because I was very tired. But on Friday, when the French ice dancers also won the competition, it was a great party. (smiles)_________________

paulinio
29th January 2007, 11:14
Cred ca fiecare generatie are patinatori care au stralucit... Yagudin a fost intr-o era speciala pentru noi cei care am indragit patinajul exact cu el... A fost si rivalitatea Yags-Plushy.. o lupta interesanta la fiecare concurs.
Dar si inainte lui au fost patinatori deosebiti (eu i-am prins pe : Viktor Petrenko, Urmanov, Kulik)... si vor mai fi si dupa el.
Eu am urmarit patinaj inainte de '89 ptr ca la tvr nu se dadea altceva atunci... si asa mai vedeam un patinaj, un dans... ceva bun.

Eu am un pic mai multi decat are Yagaudin :)

alyosha_87
29th January 2007, 18:14
eu am 20...dar de cand ma stiu ma uit la patinaj ... mai ales de la pentrenko&candeloro incoace...patinajul a fost,este si va fi sportul meu preferat!!:D

whisper
29th January 2007, 19:33
Da eu am un pic mai multi decat Brian si un pic mai putini decat Yagudin :ras-plans:
Eu urmaresc patinajul de vreo 10 ani nu sunt prea multi dar au fost ani in care au evoluat cei mai buni patinatori(in my opinion:P) Yagudin,Marina Anissina si Gwendal Peizerat,Plushy,Brian,Kulik,Butyrskaia,Slutskaya,. .etc

alyosha_87
29th January 2007, 20:49
http://youtube.com/watch?v=rvMCj7mJ9ag
un fluff foarte dragut cu al nostru(am vrea noi:P) Brian

alyosha_87
29th January 2007, 21:35
eee...da care thread atrage cele mai multe fete?ia ghici...dap.It's Brian:D:D

peirsolgirl
29th January 2007, 21:46
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.....
Ooff...ce n-as da sa vina si el la Bucuresti *dreaming*

alyosha_87
29th January 2007, 21:54
mai,nu se stie niciodata...poate ca dupa ce ia si titlul mondial..se hotaraste sa faca un tur al Europei cu alti patinatori(maybe sa fie si YAgs printre ei...nu m-as supara:P)...cred ca inceps aam halucinatii de la cat am invatatldar hei,sunt frumoase...*dreeeeeeeeeeeeeammmmmming*::P

peirsolgirl
29th January 2007, 21:59
Da..ar fi ceva..poate Plush e deschizator de drumuri si vor hotari si ceilalti sa nu ne mai ocoleasca:P

alyosha_87
29th January 2007, 22:04
pentru initiativa asta "Jos Palaria,Plushy":)

peirsolgirl
29th January 2007, 22:07
Eeh..a fost el Brian in Turkmenistan?A fost!
Putem spera ca va ajunge si pe la noi:)

alyosha_87
29th January 2007, 22:08
:ras-plans: imi place ce comparatie ai facut! e clar,daca a ajuns pana si in Tumekistan, poate ca se indura sa vina (si sa le faca fericite pe fanele lui din romanaia) si pe la noi :)

oana88
29th January 2007, 23:55
Bine ai venit, ladyrrain! /hello Eu am 18 ani si ma uit la patinaj de cand eram in burta la mama (asta nu inseamna ca mai si tin minte ce am vazut atunci :D ). De fapt, primele programe de care imi aduc clar aminte sunt cele ale lui Ilia Kulik & Philippe Candeloro de la Nagano 1998. Cand ma gandesc ce mult timp a trecut de atunci, ma simt deja batrana! Si cam de 5 ani, de cand l-am vazut pt prima data pe Brian sper sa il pot intalni si eu intr-o zi, de ce nu in Romania?:P

irinaidu
30th January 2007, 04:16
hello ladyrain. eu am 26 si acum ma simt ca la o sedinta a figure-hoolicilor nu chiar f anonimi.
patinaj si eu urmaresc de mult tot datorita mamei.

Rafaela_1987
30th January 2007, 13:31
hello ladyrain. eu am 26 si acum ma simt ca la o sedinta a figure-hoolicilor nu chiar f anonimi.
patinaj si eu urmaresc de mult tot datorita mamei.

Wow,chiar nu-mi vine sa cred.Am scapat de inca un examen!:D Ceea ce e si mai greu de crezut este ca inainte de examenele trecute nu m-am putut abtine sa nu ma uit la campionatul european...:yes: Ce le pasa celor de la eurosport de sesiunea mea?Mai ales ca nici mie nu-mi prea pasa,desi am note frumusele...:P Cum sa ratez un asemenea baiat ca Brian?:) E favoritul meu de cand l-am vazut prima oara...Stiu ca in trecut am mai simpatizat diversi patinatori,pe masura ce se faceau remarcati...Imi amintesc de Urmanov,era un dragut...apoi de Yagudin,ce sa mai zic?Apoi de Candeloro cu sariturile alea pe spate...Ce vremuri...dar vom mai avea parte de asa ceva,pun pariu...Pacat ca zilele trecute mi s-a stricat calculatorul,abia acum am reusit sa vad si eu ce a mai fost pe forum...Va pup pe toti cu drag.Mai vorbim.

Rafaela_1987
30th January 2007, 13:50
A...si dak vrea cineva sa mai vb si online pe messenger,id-ul meu e rafaelaloredana_87 iar adresa de mail rafaelaloredana_87@yahoo.com
Pup din nou...

alyosha_87
30th January 2007, 16:22
A...si dak vrea cineva sa mai vb si online pe messenger,id-ul meu e rafaelaloredana_87 iar adresa de mail rafaelaloredana_87@yahoo.com
Pup din nou...

ti-am dat add la lista mea de mess:rolleyes: :rolleyes: sper ca e ok;)

ladyrrain
30th January 2007, 17:39
Si eu aproape 18....:) in fiecare generatie au existat patinatori care sa straluceasca, dar dupa torino majoritatea s-au retras(nu ma refer numai la baieti)...acum urmeaza sa apara altii, sper...bine, brian ramane in top:D

peirsolgirl
30th January 2007, 17:39
Sper sa stea frumusel in top pana prin 2010 :)

alyosha_87
30th January 2007, 18:00
wohoo...2010?! it'a looooooong period of time :) dar daca reuseste sa ia si titlul olimpic :):):):D:D:D:D

peirsolgirl
30th January 2007, 18:01
Pai tocmai de-aia :D

ladyrrain
30th January 2007, 18:06
sunt sigura ca l-am auzit undeva spunand ca vrea sa ramana pana in 2010 in competitie sa incerce sa ia titlul olimpic...

baboo
30th January 2007, 18:16
Pai sigur ramane daca e sanatos, cine altcineva sa fie urmatorul campion olimpic?:D Are si varsta optima-in 2010, la 25 ani va putea atinge varful carierei sale;)

irinaidu
30th January 2007, 18:24
corina, sa fie asa cum zici tu.

alyosha_87
30th January 2007, 18:27
atata timp cat e tanar,si vb aia il tin balamalele de ce sa nu tinteasca cat mai sus?:) si intr-adevar, el chiar merita sa castige titlul olimpic:D(melodia se descarca sloooooooooooooowly-ptr Alex:))

peirsolgirl
30th January 2007, 18:28
pai io ce-am cerut?

alyosha_87
30th January 2007, 18:30
ops... teeny-tiny mistake (era vb de Josh Groban-Don't Give up) :P

ladyrrain
30th January 2007, 18:36
me, me!!:)

Rafaela_1987
30th January 2007, 21:07
ti-am dat add la lista mea de mess:rolleyes: :rolleyes: sper ca e ok;)

Super!Abia astept sa vorbim.Trebuie sa descarc o alta versiune de messenger de pe google ca asta noua nu stiu ce are.Dar intru cat de repede pot.Daca mai vrea cineva sa faca acelasi lucru(sa-mi dea un add) nu ma supar deloc.Ar fi o placere sa am cu cine sa vorbesc despre Brian,si nu numai.Va pup cu drag...Daca aveti poze cu Brian,sau filmari, trimiteti-mi si mie va rog.Mersi anticipat.Mai vorbim.

Rafaela_1987
30th January 2007, 21:24
Aoleu!Am descarcat messengerul ala,dar e groaznic,e singurul care merge si e o versiune primitiva.:headbang: Nu-mi arata nici offline-urile,d-apai add-urile.Da-mi un buzz daca ma vezi,Alyosha,ok?Hai te rog mult de tot.:D

Rafaela_1987
30th January 2007, 21:37
Oh come on...Nici voi nu ma vreti...:( Nu ma baga nimeni in seama...:headbang: De ce sunt oare atat de plictisitoare?Voi chiar nu ma iubiti deloc?:no: Ma rog...daca ii pasa cuiva de mine,sa-mi trimita si mie niste poze cu Brian ca sa-mi treaca supararea...;)

peirsolgirl
30th January 2007, 21:38
Nu esti plictisitoare deloc, doamne fereste, cum poate fi un fan Brian plictisitor..:P Eu una intrai 5 min si ma intorc la invatat, dar cand am mai mult timp liber promit sa trimit si poze :)

whisper
30th January 2007, 21:53
:kiss:Nu nu iti face griji nu esti plictisitoare o sa dau si eu un add dar nu pot azi:P
Si pentru tine special uite ceva poze cu Brian:
http://star-on-ice.skyblog.com/pics/375494536_small.jpg
http://i27.photobucket.com/albums/c183/titanilla_rs/daftpunk.jpg
http://www.geocities.com/kcmalles/banner.jpg

Rafaela_1987
30th January 2007, 22:02
Va iubesc!Mersi mult de tot pt poze...Acum ma simt mult mai bine,serios...:D :D :D Ia uite ce minuni pot face niste poze cu Brian :ok:

peirsolgirl
30th January 2007, 22:36
Mda..putem spune ca este cel mai bun leac impotriva depresiei:p Si nu numai!
Iata aici un link unde gasesti multe poze de la Europene!
http://www.vandystadt.com/index.php?id_page_web=34&action=afficherPhotos&form_nomPrenomPerso=brian+joubert&nbreRelease=0&nbreBook=3&nbreBestof=0&nbreTotalEnrg=335&page=1

Rafaela_1987
31st January 2007, 01:29
:) Ce tarziu e si nu ma indur sa plec din fata calculatorului...Se pare k l-am gasit intr-o dispozitie buna si functioneaza.Ce norocoasa este Irina pt ca a reusit sa il vada pe Brian de aproape.Te invidiez,sis!Bravo tie...Am intrat pe www.brian-joubert.com si am gasit poze,clipuri si melodii pe care a patinat.Super pozele.Era chiar si adresa lui,ceea ce caut de ani de zile.Deci as putea sa-i scriu...Oare imi gasesc curaj pt asta?Si daca gasesc,imi va raspunde macar un rand?Hmmm,grele intrebari...Dar as putea sa incerc totusi...Noapte buna,nu mai rezist.Mai vorbim maine.Pupici pt toata lumea,dar mai ales pt Whisper,Alyosha si Peirsolgirl.

alyosha_87
31st January 2007, 10:09
http://sharebigfile.com/file/72963/-t-Give-Up--1-mp3.html
Don't Give Up-Josh Groban
scz de intarziere,dar a meritat-sper sa fie mel.buna:thinkso:

Elly23_05
31st January 2007, 12:17
mmmm ce dragut, numai BRI pe'aici:D i'm so lovin it!!. o sa pun aici un link la care am murit d ras...incepe cu plushi-care s gandeste sa revina:-O, dar punctul culminant e Bri, sa'l vedeti ce parere are despre succesul lui in randul fetelor...si accentul...adorable:))))lol!

Elly23_05
31st January 2007, 12:18
http://www.youtube.com/watch?v=tF7HVyHMsoc

irinaidu
31st January 2007, 12:23
si pe mine m-a terminat interviul ala in care zice el asa ca fetelor le place fata lui ( asta pt ca probabil nu isi permit sa ii zica ca are un posterior mortal). e, intr-adevar criminal!!!!

Elly23_05
31st January 2007, 12:24
=)) Hau du iu say? my..feiz.=)). Dar bri..tu esti frumos cu totul:))

irinaidu
31st January 2007, 12:26
:happy :happy :happy si mie mi-a placut aia cu "how do you say" :happy

a_n_c_a
31st January 2007, 13:40
SUPER TARE !! INREGISTRAREA :yes: :yes: ....si asa e''brian e frumos cu totul''!

alyosha_87
31st January 2007, 14:04
mai,cand eu v-am zis ca patinajul masculin e o adevarata arta..hehe,stiam eu ce stiam;):D:D

Rafaela_1987
31st January 2007, 14:17
Mama,ce clipuri aici...E unul cu Brian numai in chilotei...Face exercitii cu un terapeut kinestezist...O,Doamne,multumesc pt k mi-ai permis o asemenea incantare pt simtul vederii...Ce dulce este el cand are vreo gala,si nu mai are emotii,fetele freamata din sala,iar el zambeste din cauza asta...E de-a dreptul irezistibil...Nu-i asa,fetelor?

alyosha_87
31st January 2007, 14:18
heh....trebuie distribuit cate o cutie de asparcardin la fiecare show de-al lui,nu cumva fetele sa sufere de vreo boala de inimioara:D

Rafaela_1987
31st January 2007, 15:14
Ooof,la cate inimioare a furat,cred ca si-ar face un colier de toata frumusetea cu ele...Dar oricum,trebuie sa recunoastem ca baiatul are cu ce si cu asta basta...Nu gasesc nimic de reprosat la el,nici pe plan fizic,nici pe plan artistic...Sunt indragostita de el si nu cred sa fiu singura...Ce credeti,sunt nebuna???

alyosha_87
31st January 2007, 15:39
neah...nu esti nebuna :) hai sa zicem ca you're very into figure skating si ca ai un grad mai ridicat de afectivitate fata de acest sport, si de acest patinator,numit BJou :D

Rafaela_1987
31st January 2007, 16:36
Pai cam toata lumea care a dat join aici este very into figure skating.Nu vad pe nimeni care sa fie 'afon ' in domeniu...Eu de mica ador patinajul,gimnastica,tenisul.Numai ca am o slabiciune pt patinaj si pt patinatorii draguti in special...

yagudina
31st January 2007, 17:05
hello everybody!este primul meu mesaj pe forum, desi sunt o impatimita a patinajului de foarte mult timp.bineinteles, sunt un fan infocat al lui alexei si al lui brian, cam ca toata lumea de aici, dupa cum observ:D.that's good, macar nu sunt singura care sta in permanentacu gandul la campionate si la patinatori:X
in alta ordine de idei, abia astept CM din martie, unde o sa'i tin pumnii lui Brian, sper sa aiba o evolutie pe maura valorii lui.pana atunci, sper sa gasesc "alinare" pe acest forum...bye bye!:)

alyosha_87
31st January 2007, 18:07
bine ai venit pe forum Yagudina:D soyez bienvenue! welcome! dobra pajalavati(rusa)!,Benvenutti!:):):) poti sa iti shareuiesti impresii,poze, sentimente,orice:D

yagudina
31st January 2007, 18:12
great!deja ma simt "ca acasa":))ce pot spune in afara de faptul ca sunt foarte bucuroasa ptr brian, merita aurul, si mi'as fi dorit cu siguranta ca si voi sa fi fost alaturi de irina la varsovia, dar din pacate nu'mi ramane decat sa ma uit peste pozele si impresiile ei si sa sper in continuare ca intr'o zi voi avea si eu norocul de a ma afla in postura ei...asadar, felicitari irina pentru sansa pe care ai avut'o si ptr ca ai profitat din plin de ea, si nu in ultimul rand, pentru ca ai impartit cu noi aceasta aventura minunata pe care imi doresc ca toate sa o traim la un moment dat..cine stie poate in 4 ani ma mut in canada:)))la vancouver:P

ladyrrain
31st January 2007, 18:15
ce-mi place mie in mod special la brian (dpdv fizic ) e cum ii zboara parul cand patineaza :yes: anul trecut la torino era absolut adorabil cu parul putin mai lung...

si ms c-ai luat melodia alyosha :)

alyosha_87
31st January 2007, 18:16
anytime:)...any other requests?:):)

ladyrrain
31st January 2007, 18:31
acum nu, but I'll let you know...thanxxx:)

alyosha_87
31st January 2007, 18:32
oricum oferta ramane valabila :d

ladyrrain
31st January 2007, 18:53
mi-am amintit ceva...piesa pe care au patinat domnina si shabalin la prgramul liber...poti face rost de ea? eu am incercat dar nu o gasesc...e de alexander borodin din opera prince igor parca...

alyosha_87
31st January 2007, 18:54
hm...facem tot posibilul :thinkso: :) o cau maine,azi mai am cate ceva de facut ptr faculta :(

ladyrrain
31st January 2007, 18:55
hey, take your time...eu multumesc si numai pentru intentie:)

peirsolgirl
31st January 2007, 20:11
ce-mi place mie in mod special la brian (dpdv fizic ) e cum ii zboara parul cand patineaza :yes: anul trecut la torino era absolut adorabil cu parul putin mai lung...


Fetelor..daca voi ma luati cu d-astea mai am eu chef de probleme la chimie??:ras-plans:

alyosha_87
31st January 2007, 20:14
voi credeti ca mie imi mai arde de invatat cand stiu ca pot atatea si atatea lucruri frumoase cu voi aici???mai ales daca incepe sa se discute de fizicul patinatorilor...si mai ales a lui Brian *drool* :) :ras-plans:

peirsolgirl
31st January 2007, 20:15
Eu una nici acum n-am reusit sa vad documentarul ala pana la capat...:rolleyes:
E prea mult pentru ochisorii mei :rosu:

alyosha_87
31st January 2007, 20:17
eeeeeeee.....faza cu my face...e mortala!!!:ras-plans: :ras-plans: i just love how a french man speaks inglish...it is zo romantique :P

peirsolgirl
31st January 2007, 20:19
Las-o ma pe-aia cu my face, ma refeream la ala cu kinetoterapia

alyosha_87
31st January 2007, 20:22
aaaaaa...si pe aia o stiu:D:D:D:D,...dzeu sa-l vinecuvanteze pe cameraman:D:Dptr momentele frumoase ce ne-au fost date sa vdm

yagudina
31st January 2007, 20:22
hahahaha! adevarat!brian is so cute zpiking za inglis!charming:Xde'aia le place la women hiz feiz:P!

peirsolgirl
31st January 2007, 20:25
Pai ne place...dar cred ca niste cursuri de engleza nu i-ar strica..sa mai invete si el un cuvintel, doua:P
Ca aud cam aceleasi lucruri in fiecare interviu:rolleyes:

alyosha_87
31st January 2007, 20:31
te oferi sa-i dai nishte meditatii la engleza?:yes: :yes: n-ar fi rau,ai? engleza in schimbul a....ce...?:D

peirsolgirl
31st January 2007, 20:38
Eeh..secret :rolleyes:

alyosha_87
31st January 2007, 20:39
you sneaky person,you:P

Rafaela_1987
31st January 2007, 20:52
Of,noi vorbim aici de el cu atata patima,ne bucuram de orice amanunt,care poate pt el nu are nici o importanta(cum ar fi parul) si el habar n-are despre noi...Sunt intrigata din cauza cercului prea stramt in care imi consum existenta...De ce nu pot si eu sa fiu descurcareata ca Irina?Probabil k nu o sa reusesc nicicand sa il vad de aproape pe Brian...But I still adore him...Si cred k m-as oferi eu sa fac meditatiile alea...Pe gratis chiar...

alyosha_87
31st January 2007, 20:54
eh...dar stii ca nimic in lumea asta nu e pe gratis..o sedinta la sala/sauna...ceva,ceva tot trebuie sa fie sa vrei in schimb...;)

peirsolgirl
31st January 2007, 20:59
Eee...eu m-as multumi cu o seara la dans :P

alyosha_87
31st January 2007, 21:00
vrei sa-mi spui ca nu ai merge cu el la sauna?!:rolleyes: :cry: :cry: maama...ce-ai pierde(stiu ca nu se limiteaza doar la his looks,but still):) desigur el sa aibe prosopul pe el(nu va ganditi la prostioare):cool:

yagudina
31st January 2007, 21:02
si eu m'as multumi sa ma faca partenera lui pe gheata, oare cer prea mult???
pffffff:))

peirsolgirl
31st January 2007, 21:03
Nope, nu la sauna...si juma dezbracat..2 ore cu el..e prea mult...:P

ladyrrain
31st January 2007, 21:04
cine zicea ca n-a putut sa se uite la filmuletul ala...eu il am de vreo cateva luni si nu m-am putut uita pana la capat ca ma scotea din minti:D nu pot si pace

alyosha_87
31st January 2007, 21:05
bine...bine...schimbam peizajul: o cina romantica pe Champs Elysees si el sa vorbeasca cate in luna si in stele in hiz rili chiut inglish...hau zu ai sei?:P iu ghet it?:P :)

ladyrrain
31st January 2007, 21:07
pe voi nu va ucid visele astea?

peirsolgirl
31st January 2007, 21:08
cine zicea ca n-a putut sa se uite la filmuletul ala...eu il am de vreo cateva luni si nu m-am putut uita pana la capat ca ma scotea din minti:D nu pot si pace
A..deci nu sunt singura..
Marce, asa mai merge :) Sa vezi ce engleza o sa stie dupa :P

alyosha_87
31st January 2007, 21:08
ce? e frumos si gratis sa visezi,dupa cum am mai zis:P

alyosha_87
31st January 2007, 21:09
dupa un french fries, french toast..ia ghici ce urmeaza..un french kiss *lol*:P(doamne, ce prostioare incep sa scot din mine...trebuie sa scap cat mai rpd de sesiune:()

ladyrrain
31st January 2007, 21:09
e frumos sunt sigura, dar cand ma gandesc ca oricum sunt imposibile mi se rupe inima

peirsolgirl
31st January 2007, 21:11
Asa e, facem si noi haz de necaz...da' aia cu French kiss e buna, Marce;)

alyosha_87
31st January 2007, 21:12
si mie mi se rupe inimioara cand i day dream about Yags...ce sa fac? *sigh*
astea sunt unul din putinele lucruri care ma mai inveselesc la ora asta:)(in general nu's asa pesimista:P)

alyosha_87
31st January 2007, 21:13
Asa e, facem si noi haz de necaz...da' aia cu French kiss e buna, Marce;)

heh....tin minte ca era o chestie intr-un film ."i know french: i can say french toast, french fries and french kiss" in orice caz,ceva de genu' :happy :happy :happy :happy :happy

ladyrrain
31st January 2007, 21:17
ar trebui sa ne intalnim toate undeva si sa salivam impreuna...e greu sa n-am pe nimeni langa mine care sa nu creada ca-s nebuna daca vorbesc despre patinaj(sau brian) non stop...(halal probleme)

alyosha_87
31st January 2007, 21:18
imi place cum gandesti;)doar ca eu's in Tm, tu vad ca din IS, Alex din Pitesti(din cate imi aduc aminte)...trebuie undeva la mijloc sa ne intalnim sa fie usor ptr toate:)

peirsolgirl
31st January 2007, 21:19
ar trebui sa ne intalnim toate undeva si sa salivam impreuna...e greu sa n-am pe nimeni langa mine care sa nu creada ca-s nebuna daca vorbesc despre patinaj(sau brian) non stop...(halal probleme)
:happy :happy :happy
Stiu si eu...cred ca s-ar produce o inundatie:D

ladyrrain
31st January 2007, 21:19
in Franta!:yes: :yes:

alyosha_87
31st January 2007, 21:19
s-ar revarsa Muresul si Oltul...sau stai...Amazonul e mic copil p[e langa ce catastrofe am face noi :happy:, :happy:, :happy:

alyosha_87
31st January 2007, 21:20
in POITIERS :D

peirsolgirl
31st January 2007, 21:20
Brasovu'?

alyosha_87
31st January 2007, 21:21
ptr mine e bine...fac doar 8 ore pana acolo :|:))

peirsolgirl
31st January 2007, 21:21
da, ai dreptate

ladyrrain
31st January 2007, 21:22
ar trebui sa ne adunam in timpul mondialelor si sa facem galerie

peirsolgirl
31st January 2007, 21:23
Da..asta ar insemna ca eu sa chiulesc de la scoala:rolleyes:

alyosha_87
31st January 2007, 21:24
heh...si eu de la facolta :drak: :rolleyes:

ladyrrain
31st January 2007, 21:24
good point...dar what the hell? mondialele sunt doar o data pe an:)

alyosha_87
31st January 2007, 21:25
ai totala dreptate ladyrrain :D:D

alyosha_87
31st January 2007, 21:27
hai ... mai 12 post-uri si facem 500 in threadul lui Brian:D

ladyrrain
31st January 2007, 21:27
in timpul europenelor puteam foarte bine sa nu merg la scoala, oricum n-am avut vreo tangenta cu altceva in afara de eurosport

alyosha_87
31st January 2007, 21:29
in timpul europenelor ma uitam la eurosport: am laut nota 10 la 3 din examenele care le-am dat in perioada aia :D:D

peirsolgirl
31st January 2007, 21:30
Da..aberati in continuare :p
Unde eram? A ..da ..la cina romantica...
Ati vazut Daring Girls cu Brian?Cand se duce tipa sa-i duca flori de Valentine's day?

alyosha_87
31st January 2007, 21:31
nope...pove tot:D

peirsolgirl
31st January 2007, 21:32
Eu ziceam k ma duc la invatat..si m-am dus...:rolleyes:
Eee..pai va dau vid-ul

alyosha_87
31st January 2007, 21:37
daaa...asa cum si eu am invatat la english...:)) vorbind de Brian si cum vb el inglish...:))

peirsolgirl
31st January 2007, 21:38
dar acum nu am timp sa-l incarc, poate zilele urmatoare

alyosha_87
31st January 2007, 21:40
Bon Nuit a tous! je vais me coucher et rever des choses belles! :D
noapte buna,somn usor, printi frumosi in dormitor!!:)

peirsolgirl
31st January 2007, 21:44
Nopate buna :)
cu siguranta :P

wanderlust
1st February 2007, 12:53
heloo.. e prima data cand scriu pe forumul asta.. luni m-am intors acasa din varsovia.. a fost cea mai frumoasa experienta din viatza mea cred.. de joi, adik de la programul original de dans am fost la toate probele.. a fost superb sa-l vad pe brian patinand si mai ales castigand.. da trebuie sa recunosc ca am avut niste emotii.. voiam sa-mi pun mainile la ochi cand sarea sa nu ma uit dar am zis ca ce naiba vin la varsovia ca sa nu vad programul...a doua zi am stat in tribune ff aproape de el si am avut ocazia sa ma duc sa-l felicit si sa fac o poza cu el:P nici acum nu-mi vine sa cred... dar totusi nu prea am mai vazut romani pe acolo, adik deloc,as vrea sa stiu dak a mai fost cineva... eu anul asta am fost cu maicamea, dar daca vreau sa merg si la anu va trebui sa merg singura ca sa fie mai ieftin...Cazarea nu a fost scumpa.. am dormit la un fel de pensiune...drumul cu avionul a fost mai scump. Cum nu sunt din Bucuresti a trebuit sa mai fac un drum lung si cu masina pana la aeroport...oricum a meritat orice efort...poate la anu ne adunam mai multi si mergem la zagreb:D

wanderlust
1st February 2007, 13:01
ahh... si inca ceva are cineva inregistrat programul liber al lui brian de anu asta, cu apocalyptica.. mama ce mi-au placut melodiile pe care si le-a ales. Eu de obicei inregistrez da acum am fost plecata.. eu mai am reportaje si programe cu el da nush cum sa le pun pe forum:P daca imi explica careva cu placere le pun

a_n_c_a
1st February 2007, 13:20
Bine ai venit pe forum Wanderlust !!!/hello /hello
Wooow..poveteste ne tot , cum a fost pe acolo, brian ..cum e el in realitate .tot tot tot ...si daca ai facut si poze sa ne arati si noua ca murim de nerabdare!!! Nu esti singura care a fost la varsovia ..a mai fost irina care a facut o gramada de poze( SI CU BRIAN DESIGUR) ..si ne pov acuma toata aventura asta...dar nu ne suparam daca ne dezvalui si tu noua mai detaliat :D :D cum a fost !!! Poate ca s prea directa da mor de nerabdare sa afluuu:lol: :lol:

alyosha_87
1st February 2007, 13:21
bine ai venit pe forum :D (ce de lume,ce de lume:))
da, pove si la noi cum a mai fost,ce s-a mai ntamplat :)

alyosha_87
1st February 2007, 13:42
ca tot vorbeam aseara fel si fel de Brian :)

a_n_c_a
1st February 2007, 13:47
o daa !!:happy

Elly23_05
1st February 2007, 15:13
mwahahaa bri naked /OLE/ ...kinda perfect! wow, inca cineva care a fost la varsovia... :shocked: Wanderlust...spune-ne tooot!

irinaidu
1st February 2007, 17:12
wanderlust, te-ai intors cumva cu avionul de luni dimineata si aveai un stegulet din ala bleu in mana cu euros????? ca eu am vazut o familie la varsovia , cu o fata, o doamna si un domn cu parul gri. sunt f curioasa!!!!

alyosha_87
1st February 2007, 17:12
of,dar sa vedeti voi vidul pe de-a-ntregul...au..au...:cool:

Rafaela_1987
1st February 2007, 17:43
Nu pot sa cred asa ceva...Wanderlust,esti o norocoasa,tu si Irina...Acuma fii o adevarata forumista si spune-ne si noua,celor mai putin norocoase,cum a fost.Cum e Brian de aproape?E prietenos cu fanii,sau infumurat ca alte vedete?(nu cred nici pe departe ca e infumurat din moment ce a facut si poze cu fetele,dar...)A fost greu sa ajungi la el k sa ii ceri sa faceti fotografii impreuna?I-ai zis k mai sunt multe romance care il adora?Ce de intrebari...In fine,impartaseste tot cu surioarele tale de pe onlinesport.Pupici multi pt toate colegele mele de 'suferinta' care viseaza ca si mine cu ochii deschisi la ceva imposibil(sau almost impossible)