PDA

View Full Version : Cel mai frumos meci din aceasta toamna ...



Paul
16th December 2005, 16:17
Sezon incheiat , o toamna superba ...
Care a fost cel mai frumos meci ?

sun
16th December 2005, 16:31
cel mai frumos meci a fost Sahtior - Rapid . Pacat ca nu a fost pus in poll :rolleyes:

Apoi urmeaza logic :

Steaua - Lens & Feyernoord - Rapid ( alt meci care nu a fost pus in poll , desi e mult peste Dinamo - Everton de pilda )

Cristy
16th December 2005, 19:19
de departe feyenoord Rapid si dupa shatior Rapid .

STEAUA-MANIA
16th December 2005, 19:26
cry,ai uitat meciul cu aia din andorra....si cel cu vardar din deplasare...A votat un meci in care a fost un blat ordinar(shaktior) + un alt meci,in care rapidu s-a aparat mai ceva ca la Oituz...
STEAUA -lens,4-0,fotbal spectaculos!

Inter - Milan 3-2 :cool:
mda..la fel de frumos precum bannerul Vecchi Guardia:D + 10 Ani de divizia B!:D

t.b.
16th December 2005, 19:31
Inter - Milan 3-2 :cool:

remy
16th December 2005, 19:32
Dinamo 5-1 Everton de departe, mai ales repriza a doua, care a fost unica pentru Romania !
Mai ales ca s-au dat 6 goluri, plus ratatea a inca vreo 4-5 goluri clare !
Au fost faze ireale, parca, nu-mi venea sa cred ca o echipa englezeasca care abia terminase campionatul pe locul 4, sa fie groggy, primind 4 goluri in repriza a doua !
Si putea fi un scor si mai mare !
:ok: /hello :yeah: :happy

vasile314tzurka
16th December 2005, 19:34
erau doua. si steaua cu lens si dinamo cu everton. am votat steaua totusi. era relaxarea mai mare.

Cristy
16th December 2005, 19:59
cry,ai uitat meciul cu aia din andorra....si cel cu vardar din deplasare...A votat un meci in care a fost un blat ordinar(shaktior) + un alt meci,in care rapidu s-a aparat mai ceva ca la Oituz...
STEAUA -lens,4-0,fotbal spectaculos!

ma , iar incepi aici sa comentezi aiurea, voteaza pe cine vrei ,eu cred ca trebuia sa votezi sampdoria steaua si hertha steaua alea au fost foarte frumoase intradevar.

dede
16th December 2005, 20:29
Steaua - lens...mai erau si altele, da parca asta a fost cel mai frumos...

relansat
16th December 2005, 20:38
steaua - lens vs. dinamo - everton ... pun 1 la acest meci ; steaua are clasa

fata de dinamo care inca are un joc incalcit fara nici un d-zeu :(

nicu26
17th December 2005, 00:16
Dinamo a reusit o singura repriza frumoasa. Aici este vorba de un meci totusi.
Steau - Lens mi s-a parut cel mai frumos urmat indeaproae de Dinamo - Everton si Rapid - Feyernoord.
Defapt eu judec acest lucru prin prisma trairilor emotionale asa ca este un vot subiectiv.

Dorin
17th December 2005, 00:34
Steaua -Lens a fost frumos dar dominarea Stelei a facut sa dispara emotia . In meciul cu Everton al lui Dinamo nu eram siguri de rezultat si victorie nici la 4-1! Si Everton e mai grea decat Lens. Asa ca frumusete plus suspens rezulta Dinamo-Everton.Multumiri tuturor echipelor care mi-au dat atatea satisfactii in toamna asta!:yeah: D

nicu26
17th December 2005, 00:37
Ai perfecta dreptate. Am trait momente frumoase urmarind toae cele 3 echipe. Dupa mine ar trebui ca pe primiul loc sa se situeze atat Steaua-Lens cat si Dinamo-Everton si Feyernoord-Rapid.

Mariusmadmax
17th December 2005, 10:19
Steaua - Lens 4-0
mai rar d-le asa ceva !!!

Sunchase
17th December 2005, 12:13
Rapid-Feyenoord .Fantastic meci.

alejandro
17th December 2005, 12:25
steua-lens,clar... aia nici nu-si dadeau seama cand a trecut balonul pe langa ei...

otinho
17th December 2005, 13:17
Steaua - Lens clar .. uitati-va la rezultatele lu lens din sezonu asta si veti vedea ca nu e o echipa usor de batut .. mai ales la scoru asta .. spre deosebire de Everton care avea atunci 1 victorie si 8 infrangeri in campionat ..

P.S: ce-o fi fost frumos in Rapid - Feyenoord .. cum s-au aparat ? cum au avut bulan cat casa ca n-au primit gol ? :o:

Vladek
17th December 2005, 13:31
Steaua - Lens. Nici nu mai stiau francezii ce i-a lovit, asa de tare i-am luat.

PS : Fireste, votul e subiectiv, fiecare votand echipa sa favorita ... asa ca ce-ar fi sa nu ne mai certam pe tema asta ? Asta e genul de topic in care nimeni n-o sa renunte la parerea sa, indiferent ce ar scrie restul.

Sunchase
17th December 2005, 13:46
P.S: ce-o fi fost frumos in Rapid - Feyenoord .. cum s-au aparat ? cum au avut bulan cat casa ca n-au primit gol ? :o:


Ambitia , pasiunea , devotamentul jucatorilor , spectacoul din tribune , momentul magic la care am luat toti parte. Lucru pe care tu bineinteles nu-l intelegi.

Cristy
17th December 2005, 14:09
P.S: ce-o fi fost frumos in Rapid - Feyenoord .. cum s-au aparat ? cum au avut bulan cat casa ca n-au primit gol ? :o:

bulan cat casa?
sigur nu ai vazut meciu, deci nici ratarile pe contraatac din a 2 a repriza , eram chiar in spatele portii lu feyenoord si numaram ratarile ....

Paul
17th December 2005, 14:10
vai - vai , iti permiti sa numeri ratarile de la 3-0 in sus ... de fapt voi nu ... ca si la 3-0 e riscant :evil:

poate de la 7-0 ... eu credeam ca ati inghetat de frica !

saphicus
17th December 2005, 14:14
Aprecierea este in general subiectiva si la baza optiunii fiecaruia dintre noi sta un aspect dominant al meciului respectiv, jocul in aparare, jocul in atac, una din reprize, valoarea intrinseca a adversarului etc.
Luand in considerare toate aceste criterii si judecand astfel un meci, mie mi se pare totusi ca partida Steaua - Lens intruneste toate conditiile pentru a i se atribui titlul de cel mai frumos meci din sezonul de toamna "european".
Siguranta in aparare, atac sclipitor si eficient, sentimentul de siguranta si superioritate pe intreaga durata a partidei, in fata unei echipe din partea superioara a clasamentului Campioanei Mondiale si care a venit la Bucuresti cu "nasul pe sus"!
Ca este o echipa buna RC Lens, a dovedit-o ulterior in grupa UEFA!!
Alaturi de acesta partida pe care o consider completa, merita de apreciat:
Abnegatia, spiritul de sacrificiu, tactica, pragmatismul Rapidului in fata unei certe echipe de TOP european, sau o repriza magnifica facuta de Dinamo impotriva celebrei, dar totusi iesitei din forma Everton.
Cat despre meciul Rapidului la Donetzk,permiteti-mi stimati forumisti, sa ma abtin, chiar daca este o mare realizare a lui Razvan!!:ok: :ok: :ok:

Cristy
17th December 2005, 14:28
vai - vai , iti permiti sa numeri ratarile de la 3-0 in sus ... de fapt voi nu ... ca si la 3-0 e riscant :evil:

poate de la 7-0 ... eu credeam ca ati inghetat de frica !


hai somn usor , e normal sa fi frustrat cand noi eliminam feyenoord iar voi eliminati copii si juniorii lu valerenga ...

Paul
17th December 2005, 14:30
pai daca altii nu au avut ...
Feyenord astia pe ce loc sunt , ca tot uit ?

Auzi , cand o sa faceti si voi un juc mare mai vb .
Pana una alta ati avut 1 ocazie si ati ratat-o : Cu VFB Stuttgart.
Ca in rest amicale cu echipa lu tata Mircea , sau cu Renees II , sau cu super vedetele lui PAOK , nu ne mira...

Aveti urmatorul meci tare cu Herta ... pun pariu ca o luati la botic...

Cristy
17th December 2005, 14:36
penibil , s-au obisnuit toti ,daca nu stii cine e feyenoord e clar , cu sttugart eram calificati, iar prostia ta se dovesdeste cand spui ca a fost blat cu sahtior.
si halmstad asta ce echipa e ma ? paok e a 3 a echipa din grecia (campioana europeana in caz ca nu stiai) , iar rennes e acelasi lucru cu lens.
vorbesti aiurea ca intotdeauna.

Paul
17th December 2005, 15:12
Rennes acelasi lucru cu Lens ...
Pai Lens s-a calificat , pe cand Rennes a luat 5 de la PAOK.

Cat despre echipele greceste , in fara de Olympiakos , Panathinaikos si poate AEK , restul de la locul 4 in joc , sunt mai slabe ca omoleagele lor din Romania.

Cristy
17th December 2005, 16:02
paok slaba , bravo ma , cred ca paok s-ar distra cu multe echipe de la noi .
apropo de lens , la cum s-au calificat cu bulan in ultimu minut spune totul ...

sun
17th December 2005, 16:26
PS : Fireste, votul e subiectiv, fiecare votand echipa sa favorita ... asa ca ce-ar fi sa nu ne mai certam pe tema asta ? Asta e genul de topic in care nimeni n-o sa renunte la parerea sa, indiferent ce ar scrie restul.

uitate la postul meu :no: Eu am fost subiectiv si am spus : Feyernoord - Rapid , pentru ca e singurul egal cu goluri din deplasare + faptul ca Rapidul a dominat de multe ori o echipa ca Feyernoord la ea acasa .

In rest , nu ma mir ca Remy sau Cry isi voteaza echipele favorite . :sleep:

Cristy
17th December 2005, 18:13
da ce vroiai sa votez mah ? steaua valerenga ? steaua halmstad ? steaua sampdoria ?
numa echipe de juniori si amatori ati jucat, iar cel cu sampdoria am adormit .

uti2102
17th December 2005, 18:38
Cel cu CSKA, ca am mai scos shi noi capu' din mocirla !

Paul
17th December 2005, 19:01
rezultatul poll-ului spune EXTREM de multe !

Sunchase
17th December 2005, 19:03
Nu spune absolut nimic.

I AM THA CHAMP
17th December 2005, 19:03
barca- real..........va certatzi ca prostii bai.......yo n-am mai vazut forum cu asa prosti.......orice thread deschizi vezi pe remy si cry cum se cearta cu totzi stelisti.............si viceversa......mai lasatzi-ne bai daca nu avetzi ceva de spus ....aici nu e piazta sau bazar bai netrebnicilor

Cristy
17th December 2005, 19:32
votati ma cel cu juniorii , a fost sigur cel mai frumos .

dede
17th December 2005, 19:48
mai cry, tu ai ceva probleme ca Steaua-lens are mai multe voturi decat ce stiu io ce meci a lu rapid?

pff
17th December 2005, 19:55
cel mai tare meci a fost .. midia navodati - calatis mangalia .... asa ca nu mai comentati .. si ca sa fiu on-topic .. evident ca DINAMO - tska :D

Pancujunior
18th December 2005, 07:54
pai daca altii nu au avut ...
Feyenord astia pe ce loc sunt , ca tot uit ?

Auzi , cand o sa faceti si voi un juc mare mai vb .
Pana una alta ati avut 1 ocazie si ati ratat-o : Cu VFB Stuttgart.
Ca in rest amicale cu echipa lu tata Mircea , sau cu Renees II , sau cu super vedetele lui PAOK , nu ne mira...

Aveti urmatorul meci tare cu Herta ... pun pariu ca o luati la botic...

Se vede ca esti copil..:)

- rapid - rennes 2-0 , rennes a jucat cu echipa completa.
- stutgart - rapid n-a fost blat, cei care au vazut meciul pot sa confirme, pe tine cred ca tea pedepsit ma'ta shi tia luat cablu atunci
- Dubla rapid - hertha se joaca in februarie, inca nu e pus meciul la casele de pariuri, ca sa joci

Paul
18th December 2005, 12:01
rennes , parca zicea boloni ca Rapid e super favorita si e multumit cu un punct ...

stuttgart - rapid , evident ca n`a fost blat , doar v-a batut stuttgart`ul cu echipa a II-a :D

SORENSEN
18th December 2005, 12:24
Cred ca trebuie evidentiate meciurile in care romanii joaca ofensiv nu defensiv cred ca asta exclude multe meciuri si lasa doar 2 meciuri ...Iar cel mai bun este cel al echipei care a jucat ofensiv toate meciurile din grupele UEFA...

Pancujunior
18th December 2005, 14:52
Paule, Shaktar - Rapid am vrut sa zic :)
In rest, Boloni stia ce stia cind zicea ca echipa lui nu prea are sanse, dovada ca a terminat grupa cu nici un punct. Iar daca Boloni zicea ca nul intereseaza competitia, dar a jucat cu echipa completa, ala de la Lens era foarte interesat de competitie, dar cu Steaua a menanjat citiva jucatori, nu multi 3-4, dar cei mai buni:)
Shi cu Stutgart au bagat ei rezervele, da vezi tu ca rezerva care ne-a dat noua ambele goluri , acum in weekend n-a mai fost rezerva, shi a adus victoria Stutgartului cu Shalke ;)

uti2102
18th December 2005, 15:18
Ce atatea discutzii aici ?! Voi v-atzi calificat, noi nu ! Shi punct !
Am mai cashtigat shi noi catzeii nitzel respect prin calificarea in grupe, insa relativ la celelalte echipe tot jalnici am ramas !
Terminatzi cu prostiile shi succes in primavara !

Paul
18th December 2005, 15:23
locul 5 ... va respecta bulgarii :)

Triphat
18th December 2005, 17:46
Cele mai frumoase meciuri nu le-a jucat Rapidul clar. Doar ei zic asta. Cele mai tari meciuri au fost Dinamo - Everton, urmat de Steaua - Lens.

Cristy
18th December 2005, 19:00
asa e , si eu zic ca cele mai frumoase au fost sampdoria steaua , valerenga steaua , steaua valerenga si dinamo herenven .

dede
18th December 2005, 19:56
parerea ta...:evil:

Steaua-lens........24
dinamo-everton......8
rapid-feyenoord......5
cam mare diferenta...

AxinTe
18th December 2005, 21:00
nu stiu de ce va certati voi aici.. in fond nu conteaza care a fost cel mai frumos meci din moment ce fiecare echipa are stilul ei de joc(defensiv,ofensiv), conteaza rezultatul! degeaba a jucat Dinamo frumos cu heerenven si levski daca a pierdut 5 puncte nu ?

Cristy
18th December 2005, 21:11
@d3d3 daca ai observat pe forumul asta nu sunt asa multi rapidisti , iar fiecare a votat cu echipa lui e normal sa iasa ce a iesit ...

superchumbo
19th December 2005, 11:40
numa echipe de juniori si amatori ati jucat, iar cel cu sampdoria am adormit .

Cry baiatule devii al doilea remy

Cristy
19th December 2005, 11:58
asa e cand am dreptate, raspunzi pe langa ....

superchumbo
19th December 2005, 12:03
asa e cand am dreptate, raspunzi pe langa ....


Daca vrei comentarii obiective despre meciurile respective (si nu subiectivism stelist sau rapidist), poti sa intrii pe site-ul Uefa

Cristy
19th December 2005, 12:05
e de ajuns sa intrii tu , chiar nu ma intereseaza cand aia nici nu stiu capitala noastra ....

superchumbo
19th December 2005, 12:07
n-or stii capitala, dar de steaua sigur stiu

Cristy
19th December 2005, 12:14
=))
hai ma lasa-ne

superchumbo
19th December 2005, 12:20
te oftici, nu ??????????????

MariusTR
19th December 2005, 12:23
Scuzati remarca urmatoare , dar deja e cazul...

Cry baiatule devii al doilea remy
Eu am observat de mai mult timp tendinta asta sinucigasa , dar e treaba lui ... daca insa se va lua iarasi si iarasi de fanii stelisti si ii va macelarii sistematic cum o face de mult timp si nu se va sinchisi sa fie obiectiv deja devine treaba noastra... Cry , mai baiete , pune frana alfel o sa nimeresti exact in gard ca si in vorba aia...
Cry : "e de ajuns sa intrii tu , chiar nu ma intereseaza cand aia nici nu stiu capitala noastra ...." Eu intru tu intri ... Sectorul 6, care este ;)


On topic : Cel mai frumos meci din aceasta toamna a fost cel cu Lens... mai bine zis macelul din Ghencea.

Cristy
19th December 2005, 12:36
domn profesor ? tot in greva =)) ? ti-au mai dat de o paine =))?
on topic: Rapid Feyeenord de departe cel mai frumos .

uti2102
19th December 2005, 12:59
Mai ales executzia lui D. Niculae !

Emilio
19th December 2005, 13:08
Scuzati remarca urmatoare , dar deja e cazul...

Eu am observat de mai mult timp tendinta asta sinucigasa , dar e treaba lui ... daca insa se va lua iarasi si iarasi de fanii stelisti si ii va macelarii sistematic cum o face de mult timp si nu se va sinchisi sa fie obiectiv deja devine treaba noastra... Cry , mai baiete , pune frana alfel o sa nimeresti exact in gard ca si in vorba aia...
Cry : "e de ajuns sa intrii tu , chiar nu ma intereseaza cand aia nici nu stiu capitala noastra ...." Eu intru tu intri ... Sectorul 6, care este ;)


On topic : Cel mai frumos meci din aceasta toamna a fost cel cu Lens... mai bine zis macelul din Ghencea.


Dom' profesor: se scrie "macelari" nu "macelarii"...

On topic: meciurile frumoase sunt cele echilibrate. Macelarirea, umilirea adversarului nu poate fi frumos. Cum poate fi un meci frumos atunci cand unul da iar celalalt incaseaza?

MariusTR
19th December 2005, 13:13
Macelarirea, umilirea adversarului nu poate fi frumos. Cum poate fi un meci frumos atunci cand unul da iar celalalt incaseaza?
Nu pot fi frumos ci , in cel mai nefericit caz, frumoase ;) ca si umilirea si macelarirea sunt feminine si, in plus , sunt doua ele, bata-le ququ...
Dar daca tot bati , macar sa bati la scor , nu sa dai dupa aceea fuga la arbitru si sa-i reprosezi ca te-a judecat gresit la singura faza in care tre'ia sa marchezi ca sa castigi chinuit. O victorie chinuita este o victorie falsa.

Cristy
19th December 2005, 13:17
o victorie chinuita e victorie falsa , gluma anului =))

Emilio
19th December 2005, 13:27
"Macelarirea (sau) umilirea adversarului nu poate fi (ceva) frumos." Credeam ca te prinzi. :)

On topic: meciul cu Lens a fost un meci bun pentru Steaua. Dar nu a fost un meci frumos. Maxim a fost o bataie frumoasa data de Steaua si incasata de Lens.

Eu am votat meciul Rapid - Feyenoord desi Rapid a marcat mai multe goluri cu Rennes. Meciul cu Feyenoord era decisiv si a fost intr-adevar foarte frumos, trait si jucat la maxim, de catre ambele echipe, pana in ultimele minute de joc. Meciul cu Rennes s-a stins deja la 2-0. Rapid a jucat foarte bine insa adversarul a lasat de dorit. D-asta am ales meciul cu Feyenoord. Un MECI intr-adevar frumos.

MariusTR
19th December 2005, 13:38
"Macelarirea (sau) umilirea adversarului nu poate fi (ceva) frumos." Credeam ca te prinzi. :)

Buey, dar stiu ca le intorci ca la Ploiesti... ai zis ashea :"macelarirea, umilirea.. nu poate fi frumos" Suna ca dreq , frate... :headbang:

On topic: meciul cu Lens a fost un meci bun pentru Steaua. Dar nu a fost un meci frumos. Maxim a fost o bataie frumoasa data de Steaua si incasata de Lens.
Daca nu sunteti fani stelisti , nu trebuie sa minimalizati valoarea Stelei...
Nu a fost un meci frumos ... a fost o bataie frumoasa. Asta suna ca : Apa nu e lichida... dar curge frumos :D Lojica fuge de noi ca si pisica de apa

Steaua - Lens 4 - 0 Bataie clara , ce sa mai discutam ...frumos ca si Prazlea cel voinic si merele de aur!

Tudose
19th December 2005, 13:48
Am votat Dinamo - Everton, o repriza a doua excelenta, am fost la stadion, si adaug mentiunea ca nu am vazut Steaua - Lens nici macar la televizor, deci nu pot avea o parere fundamentata in acest caz. Asadar, termenii de comparatie pentru mine au fost Steaua - Halmstads si Rapid - Feyenoord, acesta din urma de un inalt nivel prin tensiune si miza.

Emilio
19th December 2005, 13:50
Marius, uite ce am mai spus: "Un MECI intr-adevar frumos". Este fara predicat, cuvantul "MECI" este scris cu litere mari. Fiecare are stilul lui, uneori ne grabim cand scriem, uneori ne schimbam ideile (si deci si gramatica) la mijlocul frazei, alteori suna telefonul in timp ce scriem mesaje. Asta este, nu mai terminam cu discutiile daca e sa ne legam de gramatica celorlalti. Maxim poti alege sa nu dialoghezi cu analfabeti. GATA pe subiectul asta!!

On topic: sunt de acord cu Cry ca poll-ul nu reprezinta altceva decat proportia de stelisti/dinamovisti/rapidisti pe acest forum. Crezi ca toti cei care au votat au vazut TOATE meciurile?

Probabil ca intrebarea trebuia formulata altfel: "la care dintre urmatoarele meciuri v-ati bucurat cel mai mult?". Dealtfel, daca te uiti, sunt incluse numai victoriile echipelor noastre. Probabil ca Rosemborg - Steaua a fost un meci mai frumos decat Steaua - Lens dar nu a fost inclus in poll.

MariusTR
19th December 2005, 14:15
Emilio... Tudose nu e dinamovist, teoria ta cade.
Subiectivism exista... doar in proportie mica ( aprox. 30% )
Uite alt exemplu : alpopa nu e dinamovist. ;)
Si inca unul : rapidistul sHperacLu pune un vot la Steaua.

uti2102
19th December 2005, 14:27
Sunt doar maidanez :happy

Emilio
19th December 2005, 14:30
Marius, nu lua totul mot a mot.

Intr-adevar si meciul Dinamo - TSKA merita votat. Numai ca terenul greu si ratarile lui Zicu....

MariusTR
19th December 2005, 14:30
@ alpopa Scuze, dar matale postezi mai mult pro Steaua, asa te-am incurcat... sorry... dar restul amintiti sunt asa cum am zis. :ok:

On topic: sunt de acord cu Cry ca poll-ul nu reprezinta altceva decat proportia de stelisti/dinamovisti/rapidisti pe acest forum

Marius, nu lua totul mot a mot.
Si mot a mot si pe sarite tot aia ai zis: "poll-ul nu reprezinta altceva decat proportia de stelisti/dinamovisti/rapidisti pe acest forum" ;) Ori Tudose si sHperacLu au votat altfel decat proportia, si ar mai fi cativa...

Emilio
19th December 2005, 14:35
Marius, hai ca suntem off-topic rau de tot. Dar ca sa ramanem off-topic, demosntreaza-mi cum ai calculat aia 30%, sunt tare curios.

alejandro
19th December 2005, 14:36
marius,alpopa e un maidanez care e pro Steaua...asta da caine:happy

MariusTR
19th December 2005, 14:42
Offtopic nu suntem fiindca vorbim pe marginea subiectului, e o altfel de abordare a discutiei , e o analiza a rezultatelor poll-ului... cand cineva se cearta cu altul pe un topic de sport , atuncilea se numeste offt.
alpopa e stelist , dar voi inca nu stiti... :evil:

Doar eu, alejandro si d3d3 suntem singurii care au intrat mai mult decat el pe aici :
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=10011&page=37
Ghici cine a deschis topicul ala? :D
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=1857
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=1630
E de-al nostru :kiss:

Emilio
19th December 2005, 14:59
Marius, asa e cum zici tu daca imi demonstrezi aia 30%.

bob
19th December 2005, 15:12
eu zic ca marsilia-dinamo a fost cel mai frumos! pt. stelisti si rapidisti!

Vladek
19th December 2005, 15:28
Mai, stiti ce ? Eu cred ca cel mai frumos meci e ala care urmeaza ... si declar ca cele mai frumoase meciuri vor fi Heerenveen - Steaua si Hertha - Rapid :D :D

Hipgnosis
19th December 2005, 16:05
Cel mai frumos meci al toameni cred ca a fost fara indoiala Steaua -Lens. Nu ne e dat prea des sa vedem o echipa romaneasca umilind la scor, dar mai ales la tactica o echipa din Europa.
Pe langa cele 4 goluri Steaua a desenat frumos si eficient.
Pe langa meciul asta, poate chiar inaintea lui as fi pus Steaua - Rosenborg, cand am avut ocazia sa le dam cel putin 3 goluri pr repriza...dar n`a fost sa fie. Asta dc tot vb. de meci frumos...si nu doar de rezultat.

uti2102
19th December 2005, 16:49
Nu e indeajuns spus Europa. Steaua a umilit echipa de pe locul doi din Frantza (cu doar o infrangere in 19 meciuri de campionat !!!) pe cand Dinamo a umilit o echipa de duzina, care se zbate pe locul 16 din campionatul Angliei, cu 17 puncte din 17 meciuri !

alejandro
19th December 2005, 17:03
demosntreaza-mi cum ai calculat aia 30%, sunt tare curios.
asta e axioma,nu merita demonstrare:happy

Emilio
19th December 2005, 17:11
alejandro: nu exista axiome in sociologie/psihologie din cate stiu eu.

MariusTR
20th December 2005, 11:13
In fotbal exista axiome ... uite un exemplu :
STEAUA BUCURESTI este cea mai puternica echipa romaneasca de club din toate timpurile. /hello

Votez 1. Steaua - Lens :ok:

Emilio
20th December 2005, 12:27
Hai sa fim seriosi.

MariusTR
20th December 2005, 12:30
Hai sa fim seriosi.
Hai sa fim seriosi ... ca in Hai sa fim seriosi, Steaua nu e the best of ... sau
Hai sa fim seriosi ... ca in Hai sa fim seriosi, Steaua - Lens nu e cel mai cel ?
ca sa stiu cum sa-ti raspund.

Cristy
20th December 2005, 13:06
steaua valerenga (tur -retur) ;)

uti2102
20th December 2005, 13:16
Prea slabi adversarii pentru a intra in discutzie dubla aia...

Cristy
20th December 2005, 13:18
e parerea mea , iar dupa steaua HAMstad (sau cum se numesc , prima oara cand am auzit de ei a fost cand s-au tras grupele)

Emilio
20th December 2005, 13:20
Hai sa fim seriosi ... ca in Hai sa fim seriosi, Steaua nu e the best of ... sau
Hai sa fim seriosi ... ca in Hai sa fim seriosi, Steaua - Lens nu e cel mai cel ?
ca sa stiu cum sa-ti raspund.

Hai sa fim seriosi, aia nu e axioma. Dar credeam ca intelegi.

MariusTR
20th December 2005, 13:21
Hai sa fim seriosi, aia nu e axioma. Dar credeam ca intelegi.
Ai dreptate, nu m-am facut eu inteles, reformulez : Steaua Bucuresti ( din toate timpurile ) este cea mai puternica echipa romaneasca de club. :)

e parerea mea ,
Beton argument :happy

Buey, daca e parerea ta atunci se schimba situatia :D

Cristy
20th December 2005, 13:22
pai tu cand postezi ceva nu e parerea ta ? sau copiezi de undeva ?

Emilio
20th December 2005, 13:52
Auzi, aia nu e axioma. De exemplu nu era valabila inainte de venirea comunistilor. Doi, propozitia asta ca Steaua e cea mai buna se bazeaza pe statistici. Care uneori sunt mincinoase, cum sunt cele din perioada comunista. Dar nu insist aici pe tema asta.

Asadar, poate fi un adevar, dar nu o axioma.

philos
20th December 2005, 14:20
din cate ma duce si pe mine mintea...axiome nu exista in stiintele sociale...si deh, presupun ca nici in fotbal...
cu toate astea, intr-o dezbatere, axioma se considera ceea ce asumi de la bun inceput ca fiind evident si inutil de demonstrat....

ex.: titlul unei prelegeri - "reformistii din romania se indreapta catre UE"...in cazul asta o axioma imperfecta e notiunea ca deja exista reformisti in Romania...iti asumi asta si nu mai tre sa o demonstrezi (nu e obiectul cercetarii tale)...

asa si la fotbal...ca stelist, pt mine e un adevar fundamental ca rosh-albashtrii sunt cea mai buna echipa din romania din toate timpurile, dupa cum pt tine poate fi Rapidul :)

Emilio
20th December 2005, 15:06
Philos, discutia e mai lunga, mergi in sus pe forum sa vezi cum a pornit. Adevarul este ca l-am inghesuit pe MariusTR si nu mai stie pe unde sa scoata camasa. Sigur ca da, mai are optiunea sa se dea pe burta si sa treaca neobservat.

PS. eu nu am spus si nici nu o sa-mi permit niciodata sa spun ca Rapid este cea mai buna echipa din Romania din toate timpurile, chiar daca ar castiga consecutiv urmatoarele 50 de campionate. Ce naiba, nu mai suntem adolescenti!

Utilizator
20th December 2005, 15:42
Titlul topicului este: 'cel mai frumos meci din aceasta toamna' si nu 'cel mai important' sau cel jucat de 'cea mai buna echipa'. Restul discutiilor sunt off-topic.

Paul
20th December 2005, 15:44
frumos = spectaculos :D

uti2102
20th December 2005, 15:44
nu o sa-mi permit niciodata sa spun ca Rapid este cea mai buna echipa din Romania din toate timpurile, chiar daca ar castiga consecutiv urmatoarele 50 de campionate. Ce naiba, nu mai suntem adolescenti!
Putzin important daca o sa-tzi permitzi tu sau nu. Important e ca daca vishinii ar face asha ceva n-ar mai fi nici un dubiu ca Rapid e cea mai buna echipa din Romania. Dar scenariul asta nici de vis nu e bun :D

Dupa mine frumos = miza mare, incleshtare, joc spectaculos atat tactic cat shi din punct de vedere al golurilor. Din voturi reiese ca cei mai multzi tot cam asta intzeleg :)

Utilizator
20th December 2005, 15:49
Din voturi reiese ca suporterii si-au votat echipa favorita. Sunt cateva exceptii de fani ai altor echipe ce au votat aici si asta inseamna obiectivitate clara in apreciere. Meciurile care au primit astfel de voturi au fost cele mai spectaculoase :D

Tudose
20th December 2005, 15:54
Raman cu regretul ca nu am vazut pe viu Steaua - Lens (si nici macar la televizor), pentru a putea sa exprim o parere bine documentata. Asa, am avut de ales intre celelalte si mi-a scapat un candidat extrem de serios :)

Paul
20th December 2005, 15:56
Din voturi reiese ca suporterii si-au votat echipa favorita. Sunt cateva exceptii de fani ai altor echipe ce au votat aici si asta inseamna obiectivitate clara in apreciere. Meciurile care au primit astfel de voturi au fost cele mai spectaculoase :D

pai din poll reiese ca Steaua - Lens e nr. 1 , ceea ce e adevarat ...
sa nu`mi zici ca ai pretentia ca esti obiectiv , si nu recunosti ca Steaua - Lens a fost meciul toamnei ca :headbang:

uti2102
20th December 2005, 16:02
Tudose, pai ia shi tu meciul de pe net shi uita-te :)

Utilizator
20th December 2005, 16:29
pai din poll reiese ca Steaua - Lens e nr. 1 , ceea ce e adevarat ...
sa nu`mi zici ca ai pretentia ca esti obiectiv , si nu recunosti ca Steaua - Lens a fost meciul toamnei ca :headbang:

Eu nu am pretentia ca as fi obiectiv si in plus e dificil sa alegi cel mai frumos meci al toamnei asteia pentru ca au fost destule. Certitudini e greu sa am, foarte putini oameni au asa ceva. Tu esti obiectiv sau ai certitudini?

Emilio
20th December 2005, 16:37
Dupa mine frumos = miza mare, incleshtare, joc spectaculos atat tactic cat shi din punct de vedere al golurilor. Din voturi reiese ca cei mai multzi tot cam asta intzeleg :)

Daca e sa folosim criteriile tale iata la ce concluzie obiectiva am putea ajunge:

1. Miza mare: unde a fost miza mai mare? Cu Lens (o partida ca oricare alta in Grupele UEFA) sau meciul retur de la Rosemborg?

2. Inlcestare: Rerurul cu Rosemborg a fost mai "inclestat" decat cel cu Lens, ca dovada si evolutia scorului.

3. joc spectaculos tactic: a jucat Lens ceva? Mai ales la 2-0?

4. numar de goluri. Parca 5 goluri sunt mai multe decat 4. Sau poate vine MariusTR sa-mi spuna ca e 4 este axiomatic mai mult decat 5.

sun
20th December 2005, 18:20
emilio , Rosenborg - Steaua nu e in poll . Fii sigur ca dak era , toti stelistii il votau pe el :P Normal ca cel mai bun meci al Stelei e votat .

De aceea nu is in poll : Levski - Dinamo sau Vardar - Rapid :ok:

Jeeesus :D

Emilio
20th December 2005, 18:24
Ia incearca sa faci un poll intre stelisti si sa vezi ca tot pe Steaua - Lens l-ati vota pentru ca ati castigat meciul asta cu Lens. Oricum, cine a deschis threadul a fost dragut sa includa numai victorii ale echipelor romanesti si pentru asta merita felicitat.

philos
21st December 2005, 04:12
PS. eu nu am spus si nici nu o sa-mi permit niciodata sa spun ca Rapid este cea mai buna echipa din Romania din toate timpurile, chiar daca ar castiga consecutiv urmatoarele 50 de campionate. Ce naiba, nu mai suntem adolescenti!


:)) nu e vorba de adolescenta sau pubertate aici...dupa cum spun ca pt mine mama mea e cea mai adevarata mama din lume, asa spun si de steaua ca e cea mai tare...

P.S. si cum tot se apropie "legatu' cu acte", sper sa pot spune si de nevasta-mea ca e cea mai buna sotie din lume :)), asta daca nu baga divort intre timp :))

Paul
21st December 2005, 20:17
Ma simt nevoit sa fac cateva precizari :
Am ales doar meciurile de acasa , fiindca ce inteleg eu prin spectacol:

1. JOcul echipei romanesti implicate
2. Atmosfera
3. Rezultat
4. Importanta rezultatului

Am ales doar meciuri de acasa , fiindca in deplasare nu e nici un rezultat remarcabil...

ady51a
21st December 2005, 23:59
Pt mine Steaua - Valerenga pt ca asta a fost vazut pe viu si nu la tv.

diavol visiniu
22nd December 2005, 10:01
RAPID-POK cred ca a fost un meci bun tinand cont si pe ce vreme s-a jucat.Cel putin mie din tribune mi s-a parut un meci super,sau poate doar pt ca sunt rapidist.

dede
22nd December 2005, 14:03
iti zic io...doar pt ca esti rapidist...atunci era si chestia cu calificarea in primavara europeana si probabil de aceea ti s-a parut cel mai frumos meci...

MariusTR
22nd December 2005, 14:21
:D Cel mai tare meci a fost Norvegia - Cehia din preliminarii... noi tineam cu norvegienii care tineau cu cehii... sa vezi paradox or smth. ... :D

Hipgnosis
26th December 2005, 09:19
Daca e sa folosim criteriile tale iata la ce concluzie obiectiva am putea ajunge:

1. Miza mare: unde a fost miza mai mare? Cu Lens (o partida ca oricare alta in Grupele UEFA) sau meciul retur de la Rosemborg?

2. Inlcestare: Rerurul cu Rosemborg a fost mai "inclestat" decat cel cu Lens, ca dovada si evolutia scorului.

3. joc spectaculos tactic: a jucat Lens ceva? Mai ales la 2-0?

4. numar de goluri. Parca 5 goluri sunt mai multe decat 4. Sau poate vine MariusTR sa-mi spuna ca e 4 este axiomatic mai mult decat 5.

Daca citesti in postul meu de acum o saptamana o sa vezi ca am scris negru pe alb ca Steaua-Rosenborg tur-retur a fost poate cel mai spectaculos. Deci nu chiar toti stelistii ar vota Steaua- Lens!

Paul
26th December 2005, 11:00
apropo ...
in acest sezon Lens a pierdut 2 partide ...
una ca Steaua si una cu Nantes ... in rest nu a luat bataie de la nimeni
Locul II in Franta ... ce vrei mai mult ...

Apropo...ultima lor infrangere e cea cu Steaua

alejandro
26th December 2005, 11:13
Ai uitat ca echipele din Uefa sunt nemotivate cand joaca cu Steaua?:drak:
Ca sa-ti dau doar cateva exemple:
Besiktas,Parma,Athletic,Sampdoria,Herta si desigur Lens...Lens e cea mai nemotivata...asa ca lasa-ne cu ultima infrangere a lor:evil:

Hipgnosis
26th December 2005, 12:34
Asta nu e tot!
partea nasoala este ca de`alde Spartak Moscova, Partizan, Levski sau Heerenven sunt a draq de motivate cand joaca in Europa. ha ha ha :headbang:
Sa nu mai zic de galacticii de la 17 nentori (albania :ok: ) extraterestrii de la Natsvinnuferlac (oare asa se scrie??- Islanda) care au reusit o singura data sa treaca de turul intai al unei cupe europene, cu....dinamo. Motivati baieti aia nu gluma
ps: In anul in care Steaua castiga C1, la Sevilla, dinamo pierdea cu 17 nentori in primul tur - o super echipa din Albania:rosu:
Dar, dupa cum spuneam, e chestie de motivatie :yeah: :yeah: :yeah: