PDA

View Full Version : OPTIMI Champions League 2005-2006



Edgar
16th December 2005, 13:23
21/22 Februarie - 7/8 Martie

Chelsea - Barcelona
Real Madrid - Arsenal
Bremen - Juventus
Bayern - Milan
PSV - Lyon
Ajax - Inter
Benfica - Liverpool
Rangers - Villareal

3 meciuri tari - posibile finale: Chelsea - Barcelona, Real Madrid - Arsenal, Bayern - Milan
2 meciuri sters: PSV - Lyon, Rangers - Villareal
3 cu favorit clar: Bremen - Juventus, Ajax - Inter, Benfica - Liverpool

Gabriel
16th December 2005, 13:56
PSV - Lyon e un meci foarte tare. de ce l-ai bagat la "sters" ?
In Benfica-Liverpool care e favorita clara ? e o serie deschisa oricarui rezultat !

oricum...nedrepte trageri :(

CiRiC
16th December 2005, 14:38
mi-am dorit Bayern vs Milan, acum cvreau finala Barca vs Bayern.:yeah:
Cred ca Barsa o va lua inainte de data asta pe Chelsea.:no:

Catalaneeeee totul e posibil. /hello

P.S. Bremen - Juventus - nu cred ca are un un favorit clar

Edgar
16th December 2005, 14:44
PSV - Lyon e un meci foarte tare. de ce l-ai bagat la "sters" ?

Dpdv comercial nu e un meci tare.


In Benfica-Liverpool care e favorita clara ? e o serie deschisa oricarui rezultat !

Eu cred ca Liverpool va castiga. Celor de la Benfica le lipseste experienta competitionala. E doar o parere ;)

Catalanul
16th December 2005, 15:08
OPTIMI Champions League

Chelsea FC v FC Barcelona
Real Madrid CF v Arsenal FC
Werder Bremen v Juventus
FC Bayern München v AC Milan
PSV Eindhoven v Olympique Lyonnais
AFC Ajax v FC Internazionale Milano
SL Benfica v Liverpool FC
Rangers FC v Villarreal CF

Turul va avea loc in 21/22 februarie iar returul 2 saptamani mai tarziu, 7/8 martie.

O sa revin mai tarziu cu o parerea asupra acestor meciuri.

fia
16th December 2005, 15:16
Iar Chelsea-Barca? Nu e corect ca 2 fortze asa de mari sa se intalneasca in optimi, si pe de alta parte sa existe un Rangers - Villareal care zici ca e meci de cupa UEFA. Ar trebui sa fie capi de serie si la CL.

Catalanul
16th December 2005, 15:19
Si-a pierdut tot farmecul aceasta competitie de cand cu aceste optimi :( Parca exista mai mult spectacol cu 4 grupe de cate 4 echipe in a 2-a faza a competitiei :rolleyes:

fia
16th December 2005, 15:22
Erau prea multe meciuri.... Erau epuizati jucatorii si ajungeau sa ignore cupa sau alte competitii interne gen cupa ligii, coppa del rey.... etc
mai tii minte meciul ala al barcai din cupa cand erau jucatorii pe la nationale si au venit cu 11 oameni pe teren dintre care 2 portari =))? Si au pierdut cu 3-0?

crista
16th December 2005, 15:24
Iar Chelsea-Barca? Nu e corect ca 2 fortze asa de mari sa se intalneasca in optimi, si pe de alta parte sa existe un Rangers - Villareal care zici ca e meci de cupa UEFA. Ar trebui sa fie capi de serie si la CL.
Chelsea trebuia sa castige grupa si nu pica cu Barca. Capi de serie au fost echipele ce au castigat grupele.

fia
16th December 2005, 15:25
Da, ai dreptate, mea cupla.... De la bere mi se trage, am uitat =))

Catalanul
16th December 2005, 15:44
Posibilele sferturi:

Chelsea FC/FC Barcelona vs Real Madrid CF/Arsenal FC

Werder Bremen/Juventus vs FC Bayern München/AC Milan

PSV Eindhoven/Olympique Lyonnais vs AFC Ajax/FC Internazionale Milano

SL Benfica/Liverpool FC vs Rangers FC/Villarreal CF

Catalanul
16th December 2005, 16:22
Marti 21 Februarie

Madrid-Arsenal
PSV-Lyon
Bayern-Milan
Benfica-Liverpool

Miercuri 22 Februarie

Chelsea-Barcelona
Bremen-Juventus
Ajax-Inter
Rangers-Villarreal

Edgar
16th December 2005, 16:34
Posibilele sferturi:

Chelsea FC/FC Barcelona vs Real Madrid CF/Arsenal FC

Werder Bremen/Juventus vs FC Bayern München/AC Milan

PSV Eindhoven/Olympique Lyonnais vs AFC Ajax/FC Internazionale Milano

SL Benfica/Liverpool FC vs Rangers FC/Villarreal CF

E posibil, dar tragerea la sorti pentru sferturi si semifinale are loc pe 17 martie 2006.

CiRiC
16th December 2005, 17:48
Posibilele sferturi:

Chelsea FC/FC Barcelona vs Real Madrid CF/Arsenal FC

Werder Bremen/Juventus vs FC Bayern München/AC Milan

PSV Eindhoven/Olympique Lyonnais vs AFC Ajax/FC Internazionale Milano

SL Benfica/Liverpool FC vs Rangers FC/Villarreal CF

interaesant:
UK/SPA vs SPA/UK
GER/ITA vs GER/ITA
NED/FRA VS NED/ITA
.......
ai pus intentionat?
:)

Catalanul
16th December 2005, 18:14
Nu, am crezut ca deja s-au decis si sferturile de finala. M1 vs M2 , M3 vs M4, M5 vs M6 si M7 vs M8 (M insemanand meci). De abia mai tarziu am vazut ca va avea loc o noua tragere la sorti (in martie)... Nu mi se pare cel mai corect mod de a stabili meciurile din fazele eliminatoare. De ce nu fac acelasi lucru ca si la Campionatul Mondial ? Si-anume sa stabileasca incrucisarile in optimi, sferturi si semifinale inainte de a trage la sorti cele 8 grupe :rolleyes:

delaparis
16th December 2005, 18:27
PSV - Lyon e un meci foarte tare. :(

Da mai ales ca va fi revansa din anul trecut in sferturi tot in CL

Lyon au pierdut greu de la PSV iar un tur inainte mi se pare Monaco a pierdut si ea dar mai rusinos ...

E un meci foarte asteptat in Franta

CiRiC
16th December 2005, 18:30
E mai bine ca in CL, suspansul e mai mare, e mai frumos. :ok:

Paul
16th December 2005, 21:37
Iar Chelsea-Barca? Nu e corect ca 2 fortze asa de mari sa se intalneasca in optimi, si pe de alta parte sa existe un Rangers - Villareal care zici ca e meci de cupa UEFA. Ar trebui sa fie capi de serie si la CL.

ba e foarte corect ... Liverpool si Chelsea au fost in aceeasi grupa , Chelsea a terminat pe 2 , si joaca cu Barcelona ...
La fel de bine puteai vedea un Milan - Real Madrid.

E mai bine asa , castigator grupa vs echipa de pe locul 2, fiidnca altfel e riscul sa nu fie motivatie pentru locul 1 in grupa , si sa se degradeze competitia , fiindca echipele mari vor zice "ma calific oricum , ma concentrez in campionat "

--------
WTF
Anul trecut nu am vazut Chelsea - Barcelona ca a picat pe 8 martie :( , eram la beute ...
Sper ca anul asta sa nu mai pice asa :(

Catalanul
16th December 2005, 21:43
Sper ca anul asta sa nu mai pice asa :(

pica pe 7 martie de data asta

Barcelona-Chelsea
Juventus-Bremen
Inter-Ajax
Villarreal-Rangers

realmadrid.com
16th December 2005, 21:59
Posibilele sferturi:

Chelsea FC/FC Barcelona vs Real Madrid CF/Arsenal FC

Werder Bremen/Juventus vs FC Bayern München/AC Milan

PSV Eindhoven/Olympique Lyonnais vs AFC Ajax/FC Internazionale Milano

SL Benfica/Liverpool FC vs Rangers FC/Villarreal CF


Ce frumos, Barca are ocazia sa ne bata de 4 ori intr-un an :D...
Pe cat de mult noroc am avut cu Arsenal, mare ghinion am avut cu sfertul acesta..

Si...faza si mai proasta este ca daca trecem de Barca/Chelsea...jucam cu Juve/Milan :happy:

PS_Cred ca Interu are asigurata finala :D

Catalanul
16th December 2005, 22:06
e gresit mah, va avea loc o alta tragere la sorti dupa optimi :D in caz ca va veti califica ne puteti evita, desi voi sunteti preferatii nostrii :D

realmadrid.com
16th December 2005, 22:15
Ce tampenie, ma miram de ce nu gaseam nimic pe Uefa despre sferturi...

Oricum, este mai bine :D....decat sa picam cu voi si in cazul in care trecem....cu italienii :D

il cappo
16th December 2005, 22:33
calificate in sferturi :
Barca , Arsenal , Juventus , Bayern , Lyon , Inter , Liverpool (pe muchie de cutit) si Villarreal (fara mari probleme , probabil victorie dubla)...
...parerea mea...;)

SixeR
17th December 2005, 13:07
Nu putem stii sigur cine se califica in sferuri. Spre exemplu, cine ar fi crezut ca Man Utd o sa iese afara din Europa?!

diablo20
17th December 2005, 14:11
eu merg pe: barca, real, juve, bayen, inter, villlareal, benfica. lyon.

delaparis
17th December 2005, 17:35
Milan in locul lui Bayern si restul de acord cu tine ...

maldini
17th December 2005, 18:19
catalane de data asta trebuie sa-i bateti pe chelsea :D Milan va avea un meci dificil dar totusi in 2002-2003 i-am batut pe bayern si in tur si in retur cu 2-1 :drak: in rest juve si inter se pot califica usor la fel si arsenal in fata hahalacticilor de la real :drak:

Sasuke Uchiha
18th December 2005, 00:08
probabil se vor califica : chelsea, real, juve, milan/bayer( meci greu,nu pot sa aleg :D ) inter, villareal, liverpool si psv

sun
18th December 2005, 13:43
Benfica - Liverpool vc Rangers - Villareal ?

Adica Liverpool iar ajunge in semifinale :ok: Alaturi de Inter , Juve si Barca :D

AxinTe
18th December 2005, 21:21
nu desconsiderati ajax-ul! nasol ca ajax-inter e in aceeasi zi cu barca-chelsea si nu o sa-l dea la tv :(

remy
23rd December 2005, 02:12
Finala normala, Chelsea - Barcelona, se joaca acum, asta este, aproape ca anul trecut.
Dar anul asta e posibil sa fie o MARE SURPRIZA Lyon-ul.
Ar merita si o echipa Franceza sa castige un Champions League. Mai ales pt. Juninho PERNAMBUCANO (Antonio Augusto Ribeiro Reis), care e un maestru. http://www.lequipe.fr/Football/FootballFicheJoueur10000000000000000000012000.html
http://sports.fr/fr/football/joueurs/1/pernambucano_juninho_1861.html
http://www.uefa.com/Competitions/UCL/Players/Player=61534/index.html

http://www.sambafoot.com/datas/contributions_photos/712.jpg http://www.uefa.com/ml/images/Players/220X220/61534.jpg http://sports.fr/fr/football/images/photosjoueurs/1861.jpg

Edgar
23rd December 2005, 09:46
Benfica - Liverpool vc Rangers - Villareal ?

Adica Liverpool iar ajunge in semifinale :ok: Alaturi de Inter , Juve si Barca :D

Repet, pe 17 martie 2006 e tragerea la sorti pentru sferturi si semifinale.

Catalanul
5th January 2006, 02:14
Hai ca am adaugat si un poll. Deci, puteti vota echipele care credeti ca vor reusi sa se califice in sferturi :)

later edit: http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/24.gifhttp://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/24.gifhttp://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/24.gif de abia acum mi-am dat seama ca din greseala am votat cu chelsea :D :headbang: asa ca am sa mut votul de la chelsea la Barēa... noroc ca sunt moderator aici :)

interfan
10th February 2006, 14:22
Favorite in viziunea mea: barca, real, juve, bayen, inter, villareal, liverpool, lyon.

k474laNu_2006
21st February 2006, 18:54
Presupun ca se vor califica (cele scrise cu majuscule) :
Chelsea - BARCELONA:ok:
REAL MADRID - Arsenal
Werder Bremen - JUVENTUS
BAYERN - AC Milan
PSV Eindhoved - OLYMPIQUE LYON
Ajax - INTER
Benfica - LIVERPOOL
Rangers - VILLAREAL
:evil:

narcis20002000
21st February 2006, 19:05
Am umila parere ca Lyon va castiga anul acesta UEFA CHAMPIONS LEAGUE...

diablo20
21st February 2006, 19:32
cred ca vor merge mai departe: real, liverpool, villareal, inter, juve, lyon, milan, chelsea :D:D

stefanm14
21st February 2006, 23:34
Benfica - Liverpool 1-0 , retur interesant, dar nu cred ca rezista portughezii pe Einfeld Road.

Paul
21st February 2006, 23:35
pai daca dau gol pe Anfield , se califica :D

stefanm14
21st February 2006, 23:36
dupa ce logica ? :D

stefanm14
21st February 2006, 23:43
Gata si primele manse ale primelor 4 meciuri. Favorite in opinia mea pt calificare : Arsenal, Milan, Lyon si Liverpool.

RajaF
22nd February 2006, 00:26
Eu zic ca se duc Arsenal, Bayern, Lyon si Benfica. Cormoranii o sa o peceasca pe Einfeld. La fel si Milan pe San Siro (oricat de mult vor sa creada altii ca nu e asa :D)

Catalanul
22nd February 2006, 00:28
Sa recapitulam :D

Real Madrid - Arsenal 0-1
Bayern Munchen - AC Milan 1-1
PSV Eindhoven - Olympique Lyon 0-1
Benfica - Liverpool 1-0

maine vor avea loc celelalte 4 optimi de finala.

dflOM
22nd February 2006, 13:28
pacat de psv,am vazut meciul,lyonu' e o echipa de merde anu' asta,e vai de steaua lor in europa,nu stiu cat o sa-i mai tina bulanu',sper ca in retur sa si-o fure rau de tot,olandezii joaca mult mai mult fotbal decat ei.apoi milanu' poate fi scos doar in cazul unui arbitraj corect,iar benfica(p care la inc anului am mizat ca va ajunge in semifinala,fara o ratiune anume,asa,la "plezneala")si arsenal,in mod logic,ar trebui sa se califice(pt binele fotbalului).

alejandro
22nd February 2006, 13:37
meu Catalane,tu ai votat cu Chelsea?:mda: :happy

Catalanul
22nd February 2006, 15:07
din greseala (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=473083&postcount=33) :D am zis ceva mai sus :P

alejandro
22nd February 2006, 15:58
Presupun ca vrei sa te cred acum,da?:D
un pronostic pt favorita mea:
Chelsea-Barca 1-2:happy

Catalanul
22nd February 2006, 22:40
Ajax - Inter 2-0 la pauza :o: Werder - Juve 1-0. Nu prea este seara italienilor :rolleyes:

stefanm14
22nd February 2006, 22:46
Am stiut eu ce-am stiut cand am votat :P

Sasuke Uchiha
22nd February 2006, 22:50
daca rezultatele se mentin, nu nimeresc nimic la prono :D

Catalanul
23rd February 2006, 00:21
Ma bucur, eu am nimerit-o pe Barēa :drak:

Rezultatele din aceasta seara, 2 egaluri, doar Barēa si Werder (:o: ) au fost in stare sa castige :)

Chelsea - FC Barcelona 1-2
Werder Bremen - Juventus 3-2
Ajax - Inter 2-2
Rangers - Villareale 2-2

Sasuke Uchiha
23rd February 2006, 01:21
o sa-l nimeresc in retur, stai fara grija !

Catalanul
23rd February 2006, 01:24
daca nu-l ghicesti o sa te elimin din "competitie" OK ? :drak:

saphicus
23rd February 2006, 03:09
Marturisesc faptul ca am asteptat cu mare interes partida Chelsea-Barca, nu numai prin faptul ca se intalneau doua varfuri europene si mondiale la nivel de club, ci mai ales pentru declaratiile mizerabile si jignitoare a acestui tupeist, care este Mourinho si care prin atitudinea sa va prejudicia enorm pe Chelsea, atat in ochii diriguitorilor forurilor fotbalistice, a echipelor de varf europene dar cel mai important in fata marelui public spectator sau telespectator!!
In seara aceasta s-a dovedit faptul ca Barca ramane Barca, iar perla de Messi adaugat lui Ronaldinho si Eto'o dovedeste faptul ca nu exista echipa care sa-i stea in fata cand este vorba de JOC, INDIFERENT de sicane, duritati sau teren "creat...special" pentru maestrii Barca-ei! A propos:
Gazeta Sporturilor pe buna dreptate declara:
LIGA CAMPIONILOR / Manevre din Romania anilor '70 la Chelsea Au udat terenul 9 ore!!!

Si as adauga eu, si la ce le-a folosit?????:D :D :D :D :ok:

dasal
23rd February 2006, 09:26
/hello Echipa lui Frank Rijkaard s-a impus cu 2-1 pe Stamford Bridge şi invincibilii lui Jose Mourinho au şanse să iasă din Ligă īncă din faza optimilor

Sezonul trecut Chelsea – FC Barcelona a fost capul de afiş al optimilor de finală. Şi la capătul a două superspectacole englezii au mers mai departe, după un fabulos 4-2 la retur, pe Stamford Bridge. Sorţii au decis ca disputa să aibă parte de un bis īn actuala ediţie, tot īn optimi. Dar acum Chelsea a fost gazdă īn primul meci şi temāndu-se de forţa catalanilor a căutat să facă gazonul arenei sale cāt mai puţin practicabil pentru artiştii lui Frank Rijkaard. Prevedere inutilă, pentru că de ce le-a fost frică albaştrilor nu au scăpat. Barca şi-a luat o primă parte a revanşei, īnvingānd cu 2-1, după ce gazdele au avut primul cuvānt.

Un moment cheie al jocului a fost eliminarea spaniolului lui Chelsea, Del Horno, īn prima repriză, pentru un atac la care ar fi trebuit să i se īntocmească şi dosar penal pentru tentativă de crimă asupra puştiului minune al Argentinei, Lionel Messi. Spre finalul primei părţi a fost un henţ mare īn careul gazdelor, dar arbitrul a trecut peste el cu nonşalanţă. Golurile au venit după pauză. A fost mai īntāi un festival al autogolurilor. Motta a marcat pentru Chelsea, īn propria poartă, dar Terry n-a rămas mai prejos şi l-a īnvins şi el pe bravul său portar Cech. Cel care a īngropat Chelsea a fost īnsă camerunezul Eto’o şi aroganţa lui Jose Mourinho a īnceput deja să se topească pe valurile făcute de o Barca navigānd ca o navă amiral.

alejandro
23rd February 2006, 10:38
un pronostic pt favorita mea:
Chelsea-Barca 1-2:happy
:happy :happy :happy
Stiam eu ce stiam:D
Le port si eu norok,nu doar Catalanul:P

Intradevar,Messi senzational!!!!
Cat iubesc aceasta echipa,m-a facut inca odata fericit,i-am batut pe ingamfatii aia chiar la ei acasa,pe un teren care numai teren nu era!!!
Acum suntem clar favoriti la castigarea trofeului:happy

N0_NaM3
23rd February 2006, 11:27
taci...ca acum chelsea trebuie sa atace...adica sa nu mai stea pe 2 linii in aparare..:happy

interfan
23rd February 2006, 14:54
Presupun ca vrei sa te cred acum,da?:D
un pronostic pt favorita mea:
Chelsea-Barca 1-2:happy
Alejandro-"the wise one" ai nimerit-o! :D
Ma bucur ca Barca l-a batut pe "arogantul" Mourinho!

razwan_vs
23rd February 2006, 15:25
chelsea revine in retur pe camp nou..............norocul lor ca l-a eliminat pe del horno :( ...2-0 in retur si chelsea merge mai departe ......:D

Vraciul
23rd February 2006, 16:54
nu stiu daca englezii au sanse pe camp nou. cred ca rezultatul ar fi fost altul fara eliminarea lui Del Horno. lampard si compania au inceput hotarati meciul. evident si in cazul unui teren "englezesc" catalanii ar fi jucat altfel.

Iulian Lazialu
23rd February 2006, 18:15
Bravo catalanilor-rupetzii,desfiguratii,cotonogitii,rupetzile manile,batetzii de sa le rasune apa in cap pe camp nou :evil: :evil: :evil: :evil:
Ingropatzii pe Contele Arogantei si turma lui pe Camp Nou :evil: :evil:

maldini
23rd February 2006, 19:55
mi-am dorit Bayern vs Milan, acum cvreau finala Barca vs Bayern.:yeah:
Cred ca Barsa o va lua inainte de data asta pe Chelsea.:no:

Catalaneeeee totul e posibil. /hello

P.S. Bremen - Juventus - nu cred ca are un un favorit clar

cum sa ajunga bayern in finala daca nu va trece de AC MILAN ? bey za germans dupa ce ca ati distrus gazonul intentionat ca sa va creati un avantaj si ati jucat mediocru mai credeti ca puteti castiga pe SAN SIRO ? va fi 0-0 si sa vezi atunci lacrimi pe tine ciric ca ramaneti acasa sa saditi iarba pe pasunea aia de allianz arena :evil:
de acord cu Werder-Juve ....dupa 3-2 la Bremen va fi un meci greu ptr dungati :drak:

dflOM
24th February 2006, 13:39
@maldini
uite intr-adevar un fan realist,care stie ca milanu' nu-i in stare de mai mult de un 0-0 jalnic,aparat 96 de minute in fata bayernului...desigur,dak nu intervine din nou domnul arbitru.io mi-as face griji in locu' tau

Iulian Lazialu
24th February 2006, 13:46
Corect uite si oameni cu capul pe umeri:ok:

RajaF
24th February 2006, 17:46
@maldini
uite intr-adevar un fan realist,care stie ca milanu' nu-i in stare de mai mult de un 0-0 jalnic,aparat 96 de minute in fata bayernului...desigur,dak nu intervine din nou domnul arbitru.io mi-as face griji in locu' tau

Avem thread pentru postul zilei? :D

Catalanul
4th March 2006, 15:29
Statistici dupa turul OPTIMILOR.

http://img468.imageshack.us/img468/8201/gn18982c0ca.jpg

Catalanul
8th March 2006, 00:02
bey cat noroc pe Juve :D si eu care credeam ca azi vom impusca doi iepuri dintr-o lovitura :P :D

frumoasa surpriza facuta de Villareal, s-a calificat si ea in sferturi dupa 1-1 cu Glasgow :)

Datenshi
8th March 2006, 00:41
Noroc e putin spus. N-am mai vazut asa ceva la nivelul asta de mult timp.

realmadrid.com
8th March 2006, 00:48
Hmmm...si eu care credeam ca Valdes a gresit cu Valencia :happy
Ce a facut asta de la Werder, este incredibil :mda:

cozma
8th March 2006, 03:01
A gresit intr-adevar, numai ca uitati cu totii ca portarul a jucat extraordinar pana atunci, putea fi usor 4 sau 5 la 1 fara portar

aetius
8th March 2006, 12:04
mutu_lica are noroc cu caru' ! de fiecare data cand capello il baga in teren ca rezerva juve face cel putin egal.
spunetile la cei de la juve' sa dea prima lor de califcare portarului de la werder, a fost baiat de comitet cu ei.

Fab
8th March 2006, 13:27
marphaaaa ... juveee .... oleeeeeeeeeeeeeee :yeah: :yeah: :yeah: ,asta a fost momentul psihologic, e clar, juve e noua castigatoare a champion's league !!!

interfan
8th March 2006, 15:03
@Fab
Daca joaca in halu' in care au facut-o in dubla mansa cu Werder nu prea o vad castigand CL!!

uti2102
8th March 2006, 18:22
N-am vazut in viatza mea o echipa care sa manance atata rahat cum am vazut aseara, pe stadionul ala pe jumate' gol din orashu' unde s-a tzinut olimpiada... :jerk:
Sper ca Bayern sa razbune nemtzii shi sa-i arda pe draci in contul drogatzilor. :evil:
In incheiere, un deget din mijloc mare de tot ridicat pentru ProTV, care in loc sa-mi dea un meci ca lumea, pe muchie de cutzit, imi da Arsenal - Real :o:

dasal
8th March 2006, 19:31
marphaaaa ... juveee .... oleeeeeeeeeeeeeee :yeah: :yeah: :yeah: ,asta a fost momentul psihologic, e clar, juve e noua castigatoare a champion's league !!!
Daca juventus are in continuare acelasi NOROC chior ca si aseara nu ar fi de mirare sa castige C.L.

Catalanul
8th March 2006, 21:46
Mi se pare mie sau Amstel nu mai sponsorizeaza aceasta competitie ? :o: Din cate vad la TV Heineken i-a luat locul :rolleyes:

inter
8th March 2006, 22:07
mai bine era cu DAB :D:D

Al Dracu
8th March 2006, 23:27
:D Ma unge pe suflet cind citesc posturile lui Popica! :drak: Cum era aia? "Dusmaaaaanii-mi poarta picaaaaa da' n-au valoarea meaaaaaa"! :D

BlueEnergy
9th March 2006, 00:03
Se trag la sorti meciurile din sferturi? M-ar bucura tare un sfert de finala Juventus-Milan!:D

Catalanul
9th March 2006, 00:10
Vineri vor avea loc, se stabilesc atat sferturile cat si semifinalele.

Pana acum s-au calificat in sferturi urmatoarele echipe:

Barcelona, Villareal, Juventus, Milan, Lyon, Arsenal, Benfica si cel mai probabil Inter (care va juca martia viitoare cu Ajax).

Sasuke Uchiha
9th March 2006, 00:11
sigur barsa va apuca cu benfica

Catalanul
9th March 2006, 00:15
si ? am merita si noi un rival ceva mai slab acum in sferturi, nu de alta, dar in optimi am eliminat pe asa zisa "cea mai buna echipa din europa :rolleyes:" :happy

RajaF
9th March 2006, 00:22
eu zic ca ne primiti pe noi :D

Catalanul
9th March 2006, 00:36
Pe mine nu m-ar deranja, acuma nu stiu daca tu ai vrea ca Arsenal sa fie eliminata inca din sferturi :D, ar fi pacat pentru tinerii vostrii... ar mai acumula si ei ceva experienta daca ajung cat mai departe :)

RajaF
9th March 2006, 00:37
eh, nu fi asa sigur ca plecam in sferturi ca nu mai sunt nici chelski nici valencia sa ne elimine :D

alejandro
9th March 2006, 10:05
Am pronosticat Juve,Barca,AC Milan,Lyon,Villareal,Inter,Liverpool,Arsenal...
Am dat gres doar cu Liverpool :o: si Inter care inca n-a jucat returul,insa e foarte aproape de calificare:yeah:

stefanm14
9th March 2006, 11:44
Eu am pronostichat Werder (era sa nimeresc surpriza :P), Barca, Milan, Lyon, Villareal, Ajax, Liverpool, Arsenal.

Am nimerit 5 si am ratat 2 (Werder si Liverpool), iar Ajax are sanse mititele :D