PDA

View Full Version : Steaua - Heerenven (dubla mansa)



Pages : [1] 2 3 4 5

RstInPc
16th December 2005, 14:14
Comentarii despre tur si retur aici.

STEAUA-MANIA
16th December 2005, 14:18
O sa-i demolam!Ii vom razbuna pe dinamovisti!

nicu26
16th December 2005, 14:18
Mamaaaaa! Cum le aranjeaza Dumnezeu pe toate. O sa moara cainii acum de ciuda. Nici ca se putea o tragere mai buna ca asta pentru Steaua!!!

Paul
16th December 2005, 14:19
Ce noroc !

delaparis
16th December 2005, 14:20
Sa vedem cum va face Oli sa le dea gol ...

Vladek
16th December 2005, 14:20
Se zice ca exista un Dumnezeu al fotbalului ... Multumesc. Avem ocazia sa batem pe Heerenven ( echipa accesibila, nu e cu nimic mai buna decat Lens , de exemplu ) si sa aratam unora cum se joaca in cupele europene :) :)

RstInPc
16th December 2005, 14:22
Facem schimb de adversare. Atat Rapid cat si Steaua. Foaaaarte interesant.

otinho
16th December 2005, 14:23
esteeee /ole/

Gabriel28
16th December 2005, 14:23
1. Ii rupem
2. Razbunam ghinionul echipei Dinamo

dragos_popa17
16th December 2005, 14:23
E f bine. Nu stiu daca se putea mai bine.

MariusTR
16th December 2005, 14:24
Cre' ca Jiji a explodat de bucurie chiar acum... macar asa scapam de el :D

Clar suntem in optimi!

Buey, noi ne pregatim de razboi si ne-am ales cu un chef!

t.b.
16th December 2005, 14:24
Cel mai usor adversar pt. Steaua, la fel ca si in turul 3 preliminar UCL :drak:

STEAUA-MANIA
16th December 2005, 14:25
Care ghinion?Ne lasi!Aici e vorba de simbolul fotbalului romanesc:STEAUA!
tb nu ne duce grija..mai bine vezi-ti de U,ca o sa mai "hibernati" 1 an in mocirla div B!:D
Dupa ce eliminam pe heereneven vom juca cu Betis/Alkmaar!

philos
16th December 2005, 14:26
bey sper ca nu se mai relaxeaza...sa le-o dea si in Olanda si acasa...vreau sa ma stiu scapat de emotii dupa primul tur


deja e un vot impotriva stelei, de la un dinamovist bineinteles

miril
16th December 2005, 14:27
Steaua ar putea juca cu invingatoarea dintre Betis Sevilla si Alkmaar.

superchumbo
16th December 2005, 14:35
Asadar ne asteapta Alkmar.....

Hipgnosis
16th December 2005, 14:35
Sunt foarte bucuros ca o sa jucam cu Heerenven, o echipa care prin eglaul de la Bucurestii a scos blatistii din Europa.
Remy zicea ca ar trebui sa se joace meciuri tur-retur, pt. ati putea valorifica terenul propriu. Cu toate astea, maidanezii nu au reusit sa bata pe olandezi!
Deci, conform logicii lu tata la borcea, care posteaza cu Remy, dc Steaua elimina pe Heerenven, el o sa fie primul care o sa ne felicite!
Ah, am uitat. Probabil ca dc o sa-i eliminam o sa zica ca nu si-au dorit aia victoria :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy

get a life:drak: :drak:

VirgilP
16th December 2005, 14:38
doamne ajuta si sa avem grija
sper sa nu fie nici o problema cu olandezii de la Heerenven
ne astepta betis sau az
mor cainii de ciuda ca au picat descaltatii aia de olandezi cu noi
sa ii invatam fotbal in europa
FORZA STEAUA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!/hello /hello /hello /hello

il cappo
16th December 2005, 14:42
ceea ce era inevitabil s-a intamplat !!! am picat cu slabanii de olandezi si o sa le aratam cum joaca niste adevarati campioni . sunt atat de varza acesti heeeeeeerenveeeeeeen (ca nu mai stiu cati de "e" sa pun) incat n-avem ce le face si ii vom bate tur-retur /hello /hello /hello ...in ciuda potailor :headbang: :headbang: :headbang:

Paul
16th December 2005, 14:43
Se pare ca gesturile de caritate ale lui Jiji au efect ...

am eliminat Valencia la 11m
am picat cu Rosenborg
am picat cu Hereenveen

MariusTR
16th December 2005, 14:48
dar sa revenim la problema noastra :P :
Cu Rosenborg avem sanse sa cadem, cum stam cu sansele sa-i intalnim... ii putem nimeri? :D

S2K
16th December 2005, 14:48
Dupa cum spuneam dimineata ... Steaua sa cada cu Heerenveen si sa ii scoata din Cupa UEFA ca sa moara dinamovisii de ciuda :D

Cat despre cei care se grabesc sa voteze ca olandezii se califica... sa se gandeasca mai intai la faptul ca Steaua nu-i dinamo sa se impiedice de niste impiedicati.

mblue
16th December 2005, 14:48
sper sa nu o comita oli cu herenven cum a comis-o oleg la ronsenborg, in mod normal si natural steaua se califica

Hipgnosis
16th December 2005, 14:49
Se pare ca gesturile de caritate ale lui Jiji au efect ...

am eliminat Valencia la 11m
am picat cu Rosenborg
am picat cu Hereenveen

Ideea este ca in ambele cazuri am fost capi de serie datorita palamaresului european si rezultatelor Stelei in ultimii cinci ani.
Sunt fericit de 2 ori:
1. Odata ca am picat cu o echipa accesibila
2. Ca aceasta echipa accesibila a eliminat practic dinamo :rosu:

AxinTe
16th December 2005, 14:49
iar au noroc la tragere stelistii.. no comment :)

Aurel.D
16th December 2005, 14:50
Cred ca Steaua se poate califica, cu toate ca Heerv. este o echipa incomoda. Mare noroc are daca se califica mai departe, pt. ca si Betis si Alkmaar merg prost sezonul asta.
Dar le dau un sfat celor care tot insista ca Dinamo este blatista blatistelor; nu cred ca voi sunteti in stare sa vb. despre asta pt. ca si Steaua are antecedente mari si multe in acest domeniu; si asta dupa 1990, nu inainte! Asa ca lasati-o mai moale si nu faceti pe neprihanitii si nestiutorii!!
Bucurati-va ca aveti sansa sa ajungeti in finala UEFA si gata.

Dennis
16th December 2005, 14:50
0-1 la ei acasa. 3-0 la noi acasa...va urma Real Betis pe care ii vom bate de asemenea...0-0 la ei acasa. 2-1 la noi.

aliss
16th December 2005, 14:51
Dupa cum spuneam dimineata ... Steaua sa cada cu Heerenveen si sa ii scoata din Cupa UEFA ca sa moara maidanezii de ciuda :D

Cat despre cei care se grabesc sa voteze ca olandezii se califica... sa se gandeasca mai intai la faptul ca Steaua nu-i dinamo sa se impiedice de niste impiedicati.
nu crezi ca dinamovistii s-ar bucura tocmai daca ati elimina heerenven?:rolleyes: si cica suntem o natiune unita.

Vladek
16th December 2005, 14:52
Foarte bine, no comment... mai lasati-ne cu "norocul" Stelei ca norocul ti-l faci si singur pe teren ! Hai salut, si joc de glezne ( adica antrenament pt Liga Campionilor ).

Hipgnosis
16th December 2005, 14:52
iar au noroc la tragere stelistii.. no comment :)

Coeficientul UEFA de echipa iti spune ceva?
Nu v-ati saturat de 15 ani sa traiti dupa coeficientul de tara realizat de Steaua in Europa??

cutuma
16th December 2005, 14:54
Mare noroc are daca se califica mai departe, pt. ca si Betis si Alkmaar merg prost sezonul asta.

Alkmaar merge prost? Sa-ntzeleg ca a fi lider in olanda peste feyenoord,psv si ajax e un esec?

Betis ce-i drept e pe ultimul loc in Primera ...

remy
16th December 2005, 14:56
9. Groningen 15 7 2 6 16 18 23
10. Heerenveen 15 6 4 5 29 25 22

Heerenven e pe 10 in Olanda, si eu cred ca nu mai au pt. ce trage in campionat, si se pot concentra in UEFA, fiind, poate, mai motivata. Cu toate ca valoarea e cam slabuta, dar, de fapt, seamana cu Steaua, au apararea BETON, dar atacul ... mai spre zero in deplasare.

Hipgnosis
16th December 2005, 14:59
9. Groningen 15 7 2 6 16 18 23
10. Heerenveen 15 6 4 5 29 25 22

Heerenven e pe 10 in Olanda, si eu cred ca nu mai au pt. ce trage in campionat, si se pot concentra in UEFA, fiind, poate, mai motivata. Cu toate ca valoarea e cam slabuta, dar, de fapt, seamana cu Steaua, au apararea BETON, dar atacul ... mai spre zero in deplasare.


Hopa. O echipa care joaca impotriav Stelei sa fie motivata?:happy :happy Am trait sa o aud si pe asta, venind de la Remy. Daca "Valoarea e asa slabutza", oare blatistii de ce nu ia-u eliminat? :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

aliss
16th December 2005, 15:00
ai vreo problema mariuse? sau nu mai are voie omul sa isi puna parerea...nici macar nu te-am bagat in seama.

on topic: m-as bucura ca steaua sa elimine heerenven....cine nu ar face asta nu e roman...desi, cand vad suporteri...ca mariusTR parca m-as mai gandi o data.

Vladek
16th December 2005, 15:05
Gata ... iar au inceput certurile desi topicul asta nu are nici o ora vechime....

PS: Oricine isi poate da cu parerea, normal, dar ar fi bine sa vedem pareri si nu simple "rautati"

MariusTR
16th December 2005, 15:05
Daca pana si Dinamo putea sa o bata pe Herenveeeeeeeen ( prea multi "e", dreq sa-i pieptene :D ) , atunci o poate bate oricine :)
Si Steaua nu se joaca acasa... cu public in spate spulbera pe herenveeeeeen ( o sa fac un protest oficial la uefa, prea multi "e" la baietii astia! :P )

sakin
16th December 2005, 15:07
Ce naspha a cazut Steaua:D!Adika cum draq sa batem noi pe astia dak super echipa DINAMO nu a reusit sa le dea gol in GROAPA:-?!Sincer vb aku DINAMO va putea sa vada la TV cum se marcheaza impotriva unei astfel de echipe:D:D:D!Imi pare rau pt STEAUA ca tre sa dea lectie de fotbal particulara dinamovistilor ca poate la anu trec si ei in primavara europeana!Ca sa fie siguri la anu eu le recomand sa incerce sa faca vodoo la arbitru ca sa numai fluiere asa cand si-a amintit CHIHAIA unde e poarta lu Barthez!Ca saracu portar se pregatea sa plece acasa si DINAMO era pe teren!Dadeau si ei goluri aku ca nu mai era nimeni adversar cu ei!Nu mai pupa ei prea curand sa joace pe asa stadion!Obisnuiti sa joace pe coridorul din GROAPA!Bafta multa pt cei mai BUNI!(STEAUA ma cainilor, ca pt voi nu e loc)!

VirgilP
16th December 2005, 15:08
9. Groningen 15 7 2 6 16 18 23
10. Heerenveen 15 6 4 5 29 25 22

Heerenven e pe 10 in Olanda, si eu cred ca nu mai au pt. ce trage in campionat, si se pot concentra in UEFA, fiind, poate, mai motivata. Cu toate ca valoarea e cam slabuta, dar, de fapt, seamana cu Steaua, au apararea BETON, dar atacul ... mai spre zero in deplasare.


mama....esti penibil
iar echipele adversare Stelei sunt slabe!!!!!
Voi de ce nu i-ati eliminat
Stati si vedeti cum se joaca in Europa:happy

vasile314tzurka
16th December 2005, 15:09
nu crezi ca dinamovistii s-ar bucura tocmai daca ati elimina heerenven?:rolleyes: si cica suntem o natiune unita.

nu cred nimic. verific. din statisticile imas rezulta ca 94,3% din suporterii stelisti se bucura daca dinamo nu se califica si 15,7% din cei dinamovisti de victoria stelei. sondaj realizat pe 12753 de repondenti timp de citeva luni. barja de eroare +-300%.

si vorba ceea "de cazut as mai cadea, dar mai bine o chiftea", din folclorul galeriilor pretene...

p.s. vezi ce a spus borcea despre 86 si asteapta ca vine bac'-ul:)

Paul
16th December 2005, 15:11
se pare ca trebuia sa picam cu Stuttgard ca sa fie dinamovistii multumiti ...

user_osf
16th December 2005, 15:11
va dati seama ca daca se califica dinamo ar fi fost un meci dinamo-steaua acum? heerenven s-a calificat in ultimul moment, de pe locul3, in locul lui dinamo.

SORENSEN
16th December 2005, 15:13
9. Groningen 15 7 2 6 16 18 23
10. Heerenveen 15 6 4 5 29 25 22

Heerenven e pe 10 in Olanda, si eu cred ca nu mai au pt. ce trage in campionat, si se pot concentra in UEFA, fiind, poate, mai motivata. Cu toate ca valoarea e cam slabuta, dar, de fapt, seamana cu Steaua, au apararea BETON, dar atacul ... mai spre zero in deplasare.
Aparare beton ca a Stelei ,cum ar veni 25 in campionatul olandei inseamna beton vad ca si Groningen a luat doar 18 goluri .Sunt slabi astia de la Heerenven sa fim serioasi.Dar AZ (cred ca si-o fura Betis de la olandezi) e tare ...

Emilio
16th December 2005, 15:15
Steaua a picat cu cea mai accesibila echipa. Are si norocul ca Heerenven a fost in grupa cu Dinamo si cred ca Andone o sa ii spuna lui Oli ce si cum.

Plus ca o sa aiba Steaua 2 luni in care Oli sa analizeze si rasanalizeze pe Herenven.

Eu zic ca se califica Steaua dar ar fi o greseala sa inceapa meciul cu complex de superioritate. Totusi Heerenven e o echipa bine organizata.

Vladek
16th December 2005, 15:16
se pare ca trebuia sa picam cu Stuttgard ca sa fie dinamovistii multumiti ...


Nu, stai sa vezi ... dupa ce batem o sa auzim iar pe-aici ca Heerenven n-are valoare / nu erau motivati / a avut Steaua noroc.
Dinamovistii n-ar fi multumiti nici dak am pica cu Real Madrid, cred !

aliss
16th December 2005, 15:18
...15,7% din cei dinamovisti de victoria stelei.
Eu fac parte din cei 15,7% care s-ar bucura de o victorie a Stelei...Sa ii faca praf...nu sa le dea doar un gol, doua...ci sa-i umileasca:D...Chiar daca nu e o echipa foarte buna Heerenven...daca i-ar elimina Steaua ne-ar razbuna si pe noi.
Cel putin asta e parerea mea :rolleyes:

4star
16th December 2005, 15:18
va dati seama ca daca se califica dinamo ar fi fost un meci dinamo-steaua acum? heerenven s-a calificat in ultimul moment, de pe locul3, in locul lui dinamo.

Nu era voie , cred, in faza asta sa cada echipe din aceeasi tara.

Paul
16th December 2005, 15:20
Nu, stai sa vezi ... dupa ce batem o sa auzim iar pe-aici ca Heerenven n-are valoare / nu erau motivati / a avut Steaua noroc.
Dinamovistii n-ar fi multumiti nici dak am pica cu Real Madrid, cred !

Pai nu ca aia-s iesiti din forma , mai ales ca pierd cu 3-0 acasa ...

MariusTR
16th December 2005, 15:20
Steaua a picat cu cea mai accesibila echipa. Are si norocul ca Heerenven a fost in grupa cu Dinamo si cred ca Andone o sa ii spuna lui Oli ce si cum.
Bancul zilei... Andone sa-i ajute pe stelisti. :rosu:

Steaua e prea cazuta cu echipe mult peste Hereeeeenveeeen ( oare am pus destui "e"? ) si le-a batut cu spor pentru ca sa se impiedice de trogloditii astia.

Paul
16th December 2005, 15:21
Aparare beton ca a Stelei ,cum ar veni 25 in campionatul olandei inseamna beton vad ca si Groningen a luat doar 18 goluri .Sunt slabi astia de la Heerenven sa fim serioasi.Dar AZ (cred ca si-o fura Betis de la olandezi) e tare ...

tu nu te-ai prins ?

remy zicea ca herenveen are aparare beton fiindca nu a luat gol in Stefan cel Mare , de la super atacantii de clasa mondiala a lui Dinamo :drak:

alejandro
16th December 2005, 15:31
Eu fac parte din cei 15,7% care s-ar bucura de o victorie a Stelei...Sa ii faca praf...nu sa le dea doar un gol, doua...ci sa-i umileasca:D...Chiar daca nu e o echipa foarte buna Heerenven...daca i-ar elimina Steaua ne-ar razbuna si pe noi.
Cel putin asta e parerea mea :rolleyes:
mersi aliss:kiss:
o sa va razbunam:happy

vasile314tzurka
16th December 2005, 15:34
Steaua e prea cazuta cu echipe mult peste Hereeeeenveeeen ( oare am pus destui "e"? ) si le-a batut cu spor pentru ca sa se impiedice de trogloditii astia.

a se vedea fc vaslui...

Emilio
16th December 2005, 15:34
Oricum, dupa Heerenven o sa jucati cu Betis.

Betis a batut pe Chelsea, e o echipa puternica, jucatorii extrem de tehnici, cu un joc spectaculos. Ar fi o minune ca Steaua sa treaca de Betis dupa aia.

nicu26
16th December 2005, 15:37
Tot la fel se spunea si de meciul cu Valencia de anul trecut!!

vasile314tzurka
16th December 2005, 15:41
Betis a batut pe Chelsea, e o echipa puternica, jucatorii extrem de tehnici, cu un joc spectaculos. Ar fi o minune ca Steaua sa treaca de Betis dupa aia.

aha. sa zicem ca e invers...

nukusor
16th December 2005, 15:41
dar spuneti-mi si mie cu cine a cazut Dinamo. Are numai jucatori tehnici numai unul si unul si a batut pe Tska Moscova si a facut egal cu OM. Ei cu cine au cazut?????????


Oricum, dupa Heerenven o sa jucati cu Betis.

Betis a batut pe Chelsea, e o echipa puternica, jucatorii extrem de tehnici, cu un joc spectaculos. Ar fi o minune ca Steaua sa treaca de Betis dupa aia.


Incearca la Rapid - Herta. Te rugam frumos !!!!!!!!!!!!

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :o:

S2K
16th December 2005, 16:19
nu crezi ca dinamovistii s-ar bucura tocmai daca ati elimina heerenven?:rolleyes: si cica suntem o natiune unita.

Vreau sa-i vad eu pe dinamovistii aia... Care sunt? Aia care au facut parnaie in Bulgaria? :D


Oricum, dupa Heerenven o sa jucati cu Betis.

Betis a batut pe Chelsea, e o echipa puternica, jucatorii extrem de tehnici, cu un joc spectaculos. Ar fi o minune ca Steaua sa treaca de Betis dupa aia.

Si de aia sunt pe loc retrograndant in Spania? Ca au batut pe Chelsea? Sincer sa fiu eu cred ca in optimi mergem tot in Olanda.

Paul
16th December 2005, 16:22
si eu sper , la o dubla cu olandezii
desi daca vrem in finala UEFA , trebuie sa batem pe oricine
deci si pe Betis Sevilla ... plus ca romanii din Spania vor sa vada Steaua ... insa o sa o vada in sferturi
Espanyol - Steaua :D

sun
16th December 2005, 16:25
pt. ca si Betis si Alkmaar merg prost sezonul asta.

Mai quitarro , uita-te amice pe clasament inainte sa vb. AZ 67 Alkmaar e lider in Olanda. Sa nu uitam ca anul trecut au fost eliminati de Sporting in Semifinale cu gol in minutul 123` :P

Ii batem lejer :D ( 3-0 acasa si 0-0 in deplasare ) . daca nu stiati , vorbeam si aici de Alkmaar :ok:

vasile314tzurka
16th December 2005, 16:25
desi daca vrem in finala UEFA , trebuie sa batem pe oricine
deci si pe Betis Sevilla ... plus ca romanii din Spania vor sa vada Steaua ... insa o sa o vada in sferturi
Espanyol - Steaua :D

in jumatati poate... mai o capsuna, mai un gol... se spune daca vor nu daca vrem...

Emilio
16th December 2005, 16:33
Eu am vazut atat Chelsea - Betis (pe stadion, invitat, la 7 locuri de Abramovici, nu ma credeti, treaba voastra) si Betis - Chelsea la TV.

Betis e echipa tare.

vasile314tzurka
16th December 2005, 16:40
Eu am vazut atat Chelsea - Betis (pe stadion, invitat, la 7 locuri de Abramovici, nu ma credeti, treaba voastra) si Betis - Chelsea la TV.
Betis e echipa tare...

ca fularul... sau ca osul de meduza daca ti-e voia.
cit despre alea 7 de ce sa nu te credem? te cred. eu am vorbit cu bill gates. ma crezi?

Paul
16th December 2005, 16:43
e clar ai stat langa abramovici si tot meciul te-ai uitat la nevasta-sa , si in loc sa te uiti la meci si ai ajuns la concluzia ca Betis e tare :D

Betis e tare ca a jucat in Liga , insa noi avem talent la eliminat spanioli care au terminat in grupele Ligii pe 3 ... :D

Emilio
16th December 2005, 16:43
Vasile: Te cred, de ce sa nu te cred. E chestie de "trust". Ca d-aia e forum.

Paul
16th December 2005, 16:44
da pe mine ma crezi ca am jucat rolul lui Harry Potter in celebra serie de filme?

don_denver
16th December 2005, 16:45
bey..si cat s-a dorit asta..sa jucam cu heerenven...sau sttutgart....s-a implinit....asa ca sa avem grija ce ne mai dorim de acum incolo..:D

Paul
16th December 2005, 16:47
anu asta mi`au iesit toata pronosticurile

steaua - lens 1, doria - steaua x , steaua - halmstad 1 , herta - steaua X

Apoi am intuit ca picam cu Rosenborg si apoi cu Herenveen .

Daca mai adaug acel 0-0 cu Rapid , pe care l-am prezis , imi iese de`o ciorba :D

Emilio
16th December 2005, 16:48
Paulica, nu, ca nu stii engleza. Desi la varsta esti aproape de Paul Daniel Ratcliffe.

remy
16th December 2005, 16:48
Mai remy , uita-te amice pe clasament inainte sa vb. AZ 67 Alkmaar e lider in Olanda. Sa nu uitam ca anul trecut au fost eliminati de Sporting in Semifinale cu gol in minutul 123` :P

Ii batem lejer :D ( 3-0 acasa si 0-0 in deplasare ) . daca nu stiati , vorbeam si aici de Alkmaar :ok:

Mai taticu', de unde ai scos asta, ca am spus eu ca AZ '67 e echipa slaba ?
Chiar te rog, arata-mi negru pe alb unde s-a scris asta de catre mine !
Ca deja ma ingrijorez de unii de pe Forum. Hai sa pun asta pe seama oboselii, nu datorita altui motiv.

Uite-aici: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=10574&page=6
Au belit-o cu Alkmaar, Steaua, daca vor trece.
Alkmaar a fost o echipa incredibila anul asta, si in campionat si in Cupa UEFA !
Oricum, Elvetia a belit-o rau, iar Romania poate lua puncte multe in continuare.

SAU:
Sa vedeti aceasta echipa AZ '67 Alkmaar ce tare poate fi !
Chiar sant pe primul loc in Olanda !
O urmaresc de 1 an si face furori !

SAU

AZ '67 Alkmaar (Olanda)
Clasament:
1. Middlesbrough (Anglia) 3 2 1 0 4- 0 7 puncte
2. AZ Alkmaar (Olanda) 3 2 1 0 4- 1 7
3. Litex Loveci (Bulgaria) 3 2 0 1 4- 3 6
4. Dnepr (Ucraina) 4 1 0 3 4- 9 3
5. Grasshoppers (Elvetia) 3 0 0 3 3- 6 0

In Olanda:
Echipa Total Acasa Deplasare
T V E I GM GP P T V E I GM GP P T V E I GM GP P
1. AZ Alkmaar 15 11 2 2 41 15 35 8 7 1 0 28 8 22 7 4 1 2 13 7 13
2. Feyenoord 15 11 2 2 40 16 35 7 6 1 0 22 3 19 8 5 1 2 18 13 16
3. PSV Eindhoven 15 11 2 2 30 10 35 8 8 0 0 18 1 24 7 3 2 2 12 9 11
4. NEC Nijmegen 15 8 3 4 17 13 27 8 4 3 1 9 5 15 7 4 0 3 8 8 12
5. Waalwijk 15 8 2 5 31 27 26 7 5 1 1 19 12 16 8 3 1 4 12 15 10
6. Ajax Amsterdam 15 7 3 5 23 14 24 7 3 3 1 13 6 12 8 4 0 4 10 8 12

Paul
16th December 2005, 16:54
vai vai , ce rau ca nu mai e Dinamo , ca aduceau ei vre`o 30 de puncte

vasile314tzurka
16th December 2005, 16:55
Vasile: Te cred, de ce sa nu te cred. E chestie de "trust". Ca d-aia e forum.

pai n-am vorbit. de ce sa vorbesc cu unul ca el? mai repede vorbesc cu alde var-miu jiji. ce trust? de constructii? poate pui o pila sa puna iarba ca vin holandejii sa bata orezu-n ghencea.


da pe mine ma crezi ca am jucat rolul lui Harry Potter in celebra serie de filme?
cum sa nu te creada? are curajul sa nu? nu de alta dar oi fi zodia pestilor si dai la produs una doua :)

sun
16th December 2005, 16:56
remy , sry , am vazut ca QUITARRO a scris ca Alkmaar merge prost sezonul asta si pana sa scriu postul ,am uitat cine a zis , si am pp ca esti tu :P

Ce nedrept , nu-i asa ? Zilnic lovesti Steaua , si acum esti acuzat pe nedrept .

Scuze once again :ciocan:

evident voi modifica postul :ok:

Si da , is un pic obosit : Aseara m-am culc la 12:00 , azi ore de la 7 si apoi teza la Romana . Deci am si eu circumstante . :D

Emilio
16th December 2005, 17:00
On topic: Steaua are sanse cu Heerenveen. In optimi insa atat Alkmaar cat si Betis sunt net superioare. Asta este realitatea.

vasile: hai ca o dam prea in off-topic. Daca vrei iti fac copie dupa invitatie si ti-o trimit pe fax. Te uiti pe urma pe site-ul lui clubului sa vezi cam pe unde vine locul ala. Gata.

remy
16th December 2005, 17:05
Bine ca recunosti. Asa vreau sa fie un suporter, sa recunoasca unde se greseste. O bila alba de la mine. Si luati aminte, stelisti, poate va mai pune pe ganduri un astfel de comportament. Unii n-au nici pe sfert caracterul lui SUN
SI BAFTA LA TEZE SI LA EXAMENE !
IAR IN VIITOR SA NU MAI ASCULTI DE UNII FANATICI STELISTI, CARE SE CRED BURICUL PAMANTULUI ... PRIN INTERMEDIUL UNEI ECHIPE, DE PARCA EI AR JUCA ACOLO SAU AR CASTIGA CEVA BANI DE PE URMA LOR ...
Fotbalul inca mai e un sport, dar care dauneaza grav sanatatii ... pt. unii

vasile314tzurka
16th December 2005, 17:07
On topic: Steaua are sanse cu Heerenveen. In optimi insa atat Alkmaar cat si Betis sunt net superioare. Asta este realitatea.

vasile: hai ca o dam prea in off-topic. Daca vrei iti fac copie dupa invitatie si ti-o trimit pe fax. Te uiti pe urma pe site-ul lui clubului sa vezi cam pe unde vine locul ala. Gata.

alkmaar da, betis nu. realitatea depinde de forma de primavara.

emilio: gata. cit despre gates iti trimit adresa lui sa-l intrebi daca-l cunoaste pe unul gica de la scularie. insista ca raspunde greu la necunoscuti.

apropos, ce diferenta e intre meciul lui betis vazut de linga abramovici si cel de la mine din sala de mese? ha? asta era offtopic-ul la initial:) de unde a plecat baterea cimpilor ca la mine in pavilion. capisci?

Emilio
16th December 2005, 17:13
Vasile: nu e nicio diferenta. Insa era p-aici un coleg forumist care spunea ca Betis e slaba, atat de slaba ca se zbate sa nu retrogradeze. Eu am vazut ambele meciuri (Chelsea - Betis) si parerea mea e ca Betis e un adversar redutabil, mult peste Steaua. Atata tot! Understand?

Aurel.D
16th December 2005, 17:29
Da, recunosc ca am gresit cand am zis ca Alkmaar merge prost.
Stiam ca au avut un inceput de sezon mai slab, dar nu am mai urmarit cam de multisor campionatul olandez.
Scuze, nu trebuie sa va inflamati asa!

In al doilea rand vad ca pe thread-ul asta, 80% dintre mesajele stelistilor sunt despre Dinamo in loc sa se discute despre meci!

Cred ca sunt fixati rau de tot, unii dintre ei, saracii, dar asta inseamna ori ca isi respecta rivala ori se tem de ea (chiar daca nu recunosc)!

vasile314tzurka
16th December 2005, 17:34
redutabil a fost si fc vaslui, emilio. betis e slaba intr-adevar si nu a avut decit un meci bun. chelsea nu sclipeste, dar are noroc si functioneaza. nu am vazut nici marea tehnica nici marea echipa betis. razumiesh?

Emilio
16th December 2005, 17:43
OK, om trai si om vedea. Pana atunci, Steaua trebuie sa treaca de Heerenveen ca doar nu poate trece din oficiu....

Timm
16th December 2005, 17:43
Steaua ar putea juca cu invingatoarea dintre Betis Sevilla si Alkmaar.

am inteles eu bine sau dc ne calificam primul meci e acasa?
sau se mai trage atunci locul de desfasurare?
cred ca e primul meci acasa?
probabil cu alkmaar sunt pe locul 1 in Olanda dc va uitati pe www.uefa.com
Deci sunt sanse mari sa luam Olanda la puricat dupa ce am luat Norvegia curand.

cu alkmaar va fi tare greu dc ajungem cu ei (desi in uefa au iesit pe 2 in grupa lor)



Da, recunosc ca am gresit cand am zis ca Alkmaar merge prost.
Stiam ca au avut un inceput de sezon mai slab, dar nu am mai urmarit cam de multisor campionatul olandez.
Scuze, nu trebuie sa va inflamati asa!

In al doilea rand vad ca pe thread-ul asta, 80% dintre mesajele stelistilor sunt despre Dinamo in loc sa se discute despre meci!

Cred ca sunt fixati rau de tot, unii dintre ei, saracii, dar asta inseamna ori ca isi respecta rivala ori se tem de ea (chiar daca nu recunosc)!

De acord cu tine.
Nu are importanta decat ca Steaua sa mearga cat mai departe (finala apropo e tot in Olanda la Eindhoven)



On topic: Steaua are sanse cu Heerenveen. In optimi insa atat Alkmaar cat si Betis sunt net superioare. Asta este realitatea.

vasile: hai ca o dam prea in off-topic. Daca vrei iti fac copie dupa invitatie si ti-o trimit pe fax. Te uiti pe urma pe site-ul lui clubului sa vezi cam pe unde vine locul ala. Gata.

Chiar net superioare? Cred ca exagerezi, totusi.
Ar fi echipe apropiate cu un plus pentru Steaua cu o conditie: sa nu strice Olaroiu ce a facut Oleg. De asta imi e mie frica nu de alkmaar sau de Betis.

cubu_b
16th December 2005, 17:50
mei baieti... sunt nou pe forum... da macar stiu ceva... asa ziceau si fanii Valenciei cand au vazut ca pica cu Steaua anu trecut... fotbalu se joaca pe teren.
/OLE/
Hai Steaua, Hai Rapid.

delaparis
16th December 2005, 18:06
Hai acum ca s-au mai calmat spiritele sa zic si eu ceva ...

Sincer nu-mi place ca am cazut cu Heerenven astia desi cred ca Steaua are posibilitatea sa treaca de ei.
I-am vazut la Marseille si mi-am dat seama ca nu sunt deloc de neglijat.
In meciul cu Dinamo au venit un pic speriati la Bucuresti de rezultatele romanilor fie in UEFA fie in campionat. Cred ca se temeau de perioda buna a lui Dinamo (amintesc ca scorurile erau cu cite 5 goluri prin groapa la vremea aia). Au jucat inchis si fara prea multa preocupare pe atac.
La Marseille au pierdut cu ghinion incasind un gol in ultimul minut si impresia a fost ca puteau mai mult decit un egal daca fortau un pic la francezi ...

Ma tem in special de meciul retur de la Bucuresti unde va fi greu sa le dam gol dupa parerea mea. Cred ca STeaua are interes sa vina din tur cu un rezultat favorabil ca sa nu aiba probleme mari acasa mai ales ca se pare ca nu joaca in Ghencea in primavara.

Sper sa iasa cu bine pina la urma ...

SORENSEN
16th December 2005, 18:16
PAi ai dreptate la faza OM cu Heerenveen dar omiti un lucru OM e penala rau ,adica sunt slabi ,mai slabi ca de ex. Lens .Acel 4-0 cu Steaua mai ales scorul a fost ceva deosebit din partea Stelei.
Asa ca stai linistit nici Heerenveen nu-i mare branza dar trebuie mare atentie cu ei pt ca slabi sunt si periculosi.
Cat despre AZ pt ca pe ei mizez in 1/8 va fi ff greu dar cred ca putem trece de ei.Succes!

muvilici
16th December 2005, 18:33
banuiesc ca la steaua-herenveen vor fi multe goluri.marcate de steaua desigur.

dyuletz
16th December 2005, 18:45
Sa nu uitam un lucru ca echipa noastra nu joaca pana in feb meciuri oficiale, pe cand astia da. Una e sa faci pregatiri si amicale si alta e sa joci meciuri oficiale...
Oricum daca nu si-o i-au in cap ca pot sa-i bata si trateaza serios ambele jocuri tur retur nu cred sa ne puna vreo problema !!!

Triphat
16th December 2005, 19:10
La cum jucam acuma, ne calificam mai departe fara probleme. Dar cu Olaroiu nu se stie niciodata... sper sa nu strice jocul Stelei. Forza Steaua!

vasile314tzurka
16th December 2005, 19:14
fara? eu as zice sa-si vada lungul nasului si sa se concentreze. nimeni nu e senator de drept.

STEAUA-MANIA
16th December 2005, 19:20
Cum sa nu eliminam pe Heerenveen?Ce naiba,acu 2-3 ani,i-a eliminat si Nationa pe batavil,..doar supergalonata echipa:dinamo bucuresti,nu a reusit sa le dea o "boaba"..respect!

vasile314tzurka
16th December 2005, 19:23
da de ce nu am eliminat rosenborg? nu sunt la fel de rupti? nu cumva ne-am facut de ris? mai bine paza buna trece primejdia rea...

S2K
16th December 2005, 19:49
Eu am vazut atat Chelsea - Betis (pe stadion, invitat, la 7 locuri de Abramovici, nu ma credeti, treaba voastra) si Betis - Chelsea la TV.

Betis e echipa tare.

Da' cine esti tu ma? copos?


Fotbalul inca mai e un sport, dar care dauneaza grav sanatatii ... pt. unii

Inca o data trebuie sa iti dau dreptate. Deci, vezi si tu ca esti bolnav... rau, chiar.

BlueEnergy
16th December 2005, 19:53
Eu zic ca Steaua a avut noroc la tragerea la sorti! Echipa accesibila Heerenveen insa... sa nu uitam ca asa am judecat toti si cand am aflat ca Steaua joaca in turul 3 preliminar al LC cu Rosenborg... eram f optimisti! Eu sper ca Steaua sa nu ia adversarul de sus si sa ne calificam in optimi!

il cappo
16th December 2005, 19:56
Eu am vazut atat Chelsea - Betis (pe stadion, invitat, la 7 locuri de Abramovici, nu ma credeti, treaba voastra) si Betis - Chelsea la TV.

Betis e echipa tare.

te cred ca-l chema Abramovici....da' nu ne-ai spus si prenumele lui (al rusului ori poate lituanianului... ca-i plin de ei in UK)

relansat
16th December 2005, 20:27
in mod normal nu ar trebui sa avem probleme cu olandezii ... suntem peste ei

ca valoare :ok:

uti2102
16th December 2005, 20:56
Mai mult decat cu gandul la calificare, jucatorii trebuie sa abordeze fiecare din aceste 2 meciuri la victorie. Shi sa obtzina victoria ! Pentru ca cel mai important acum e sa mai strangem 3,4,5,.... puncte ca sa fim siguri ca vom fi capi de serie in turul 3 preliminar al ligii campionilor.
Anticipez o dubla mansha transhata de Steaua insa nu la mare scor. Abia apoi, in optimi, incepe distractzia adevarata !

dede
16th December 2005, 21:46
castigam...si ne calificam...
putem zice ca am avut noroc ca am picat cu astia, se putea si mai rau, insa important este sa nu creada juactorii ca meciurile sunt castigate dinainte...

esku
16th December 2005, 21:49
se va vedea diferenta de valoare intre dinamo si steaua in acest meci .... cred ca Steaua va castiga meciul din ghencea... de fapt Lia Manoliu :D la vreo 3-4 goluri diferenta.... si facand si spectacol ... iar la olandezi va fi un 0-0 sau 0-1 :ok: .... calificare fara emotii

Paul
16th December 2005, 21:55
primul meci in Olanda , insa cel ce a facut threadul e aiurit rau

Ioca10
16th December 2005, 22:29
E bine ca am picat cu o echipa accesibila pe care o putem depasi fara mari probleme avand avantaj ca jucam primul meci in deplasare.

il cappo
16th December 2005, 22:38
E bine ca am picat cu o echipa accesibila pe care o putem depasi fara mari probleme avand avantaj ca jucam primul meci in deplasare.
cred ca si daca am juca tur-retur la ei tot i-am bate...probabil ca nu in ambele meciuri :D :D

stelist_aut
16th December 2005, 22:56
nu cred ca va fi o problema pentru steaua sa elimina pe heerenveen. steaua poate invinge pe oricine. si daca vor sa castiga cupa uefa, heerenveen nu are voie sa fie piedica. totusi trebuie sa-i respectam si pe ei, ca au ajuns puna aici ...

Gabriel28
16th December 2005, 23:13
macar un 1-0 acolo, si un classic 2-0/3-1 la bucuresti, si gata.

sandilau
16th December 2005, 23:56
Nu Heerenven este problema ca e o echipa mediocra ci... Steaua lu' Olaroiu.

Daca era Protasov nu imi faceam probleme dar cu Olaroiu...nu stiu.

Iar daca vor dispare din lot Radoi sau Ogararu...e nasol.

Dar optimistic vorbind scenariul jocurilor va fi ca pana acum: Primul meci in deplasare Steaua va domina si rata 2-3 ocazii, rezultat egal, posibil nul. Iar acasa olandezii isi vor 2-3 boabe. Voila optimile!

...Si mai trecem "ceva" frumos in palmares!

Droit a notre but(cible)[:evil:]: La Finale!

Hai STEAUA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :yeah: :yeah:

remy
17th December 2005, 00:00
se va vedea diferenta de valoare intre dinamo si steaua in acest meci .... cred ca Steaua va castiga meciul din ghencea... de fapt Lia Manoliu :D la vreo 3-4 goluri diferenta.... si facand si spectacol ... iar la olandezi va fi un 0-0 sau 0-1 :ok: .... calificare fara emotii
ALTUL CARE ABEREAZA ! Iar se aduce aminte de alta echipa.
Aici se discuta despre meciul Stelei cu Heerenveen, nu competitia Dinamo - Steaua. Faceti ce faceti si aduceti aminte de o echipa de care nu e vorba in thread, sau de numele de Remy (Bonjaski). Chiar va place de el ? M-as bucura, ca prea ii repetati numele, aproape ora de ora, zilnic !
Dar profet mai esti !
Cred ca tot tu si alti Stelisti ati prevazut 3-4 goluri diferenta.... si facand si spectacol ... in meciul cu Rosenborg, capital pentru Steaua anul asta.
Daca e asa, inseamna ca va fi sigur rezultatul de atunci, prin deductie logica.
Steaua, in meciul cu Heerenven, e exact in situatia dinaintea meciului cu Rosenborg.
Sper sa incetati cu laudele si sa fiti cu capul pe umeri.
Heerenven, cu toate ca e slaba in atac, are o aparare buna.

P.S. Andreiush, daca tu crezi ca eu nu vorbesc despre meciul Steaua - Heerenven, te inseli. Pai, daca e asa, ar trebui sa stergi 70 % dintre posturi.
Nu se poate da replica unuia care vorbeste exact despre competitia cu Dinamo, de parca joaca Dinamo acum ? Am spus, laudarosilor le raspund obligatoriu.
Nu scriem aici doar sa ne aflam in treaba. Crezi ca eu imi permit sa pierd timpul scriind aici ?
Daca se sterge postul, sa fie cu adevarat motivat, si mai ales pt. jigniri, acolo e mai grav. Si la cat am fost eu jignit aici, in loc sa fie apostrofati jucatorii, conducatorii echipei, cred ca stergeai en-gross posturi.

nicu26
17th December 2005, 00:07
Mai Remy, du-te pe thread-ul tau in care se vorbeste despre cine a picat cu dinamo in optimi.
Prea te-am suportat pana acum, si sper ca ia remarcat ca nu m-am legat de tine, dar deja ai devenit o scama pe pantalonii nostri.
Eu unul sunt multumit de ce a facut dinamo in Europa, dar atat si chiar ii felicit pentru rezultatele avute, dar asta nu inseamna ca incep sa blamez o echipa doar din cauza faptului ca nu o suport.
Mars de aici!!

sandilau
17th December 2005, 00:20
Remy dar dute frate cu sorcova mai castiga un ban ca vad ca esti somer :D

Cum poti fi atat de jenibil si sa spui suporterilor Stelei sa nu isi mai laude echipa!?

Alta tampenie care o spui... sa fim cu capu pe umeri. Mosule noi suntem dar tu esti?

Steaua practica un fotbal foarte bun pt Cupa UEFA si chiar daca juca cu Chelsea sau Barcelona tot eram cu "capu in nori".

SI LA URMA URMEI SUNTEM SUPORTERI PUTEM VISA LA FINALE SI SUPERFINALE!

...Jucatorii trebuie sa fie profesionisti ...cu mentalitate "beton".

INCA O DATA, SUNTEM SUPORTERI: NE REZERVAM DREPTUL SA FIM ENTUZIASTI SI MANDRII DE ECHIPA NOASTRA!!!

HAI LA MULTI ANI SI SARBATORI FERICITE! /hello

remy
17th December 2005, 00:22
Nicusoare, n-auzi, asta e Forum de discutii ! Fa-ti propriul site cu Forum de discutii si atunci vei dicta aici. Ce nu ti-e clar ? Nu-ti convine ca sant realist?
E ceva gresit ca 90 % din po****tia tarii miza pe Steaua in meciul cu Rosenborg, doar era singura care ne putea reprezenta in Ch. League ?
Cam aceeasi situatie e si acum, cu Heerenven. Ce naiba, n-ai auzit ca Grecia a castigat un Campionat European, cu toate ca nu avea absolut nici o sansa ?
Sa nu fie si Heerenven in situatia grecilor, mai stii ? Lasati soarta sa decida, nu mai exultati asa de tare, ca pe urma, daca, prin absurd nu se va califica Steaua, ca puteti pati ceva, Doamne fereste !
P.S. Sandilau (!), fii atent, ca esku nu e suporter al stelei, deci nu lauda echipa Steaua ca suporter, ci ca s-o adoarma pt. meciul cu olandezii. E o manevra, nu vezi, e un cal troian (HA-HA).
Si daca Dinamo a fost furata de o calificare, nu inseamna ca e cea mai slaba echipa. Chiar daca ati vrea voi sa dati in Dinamo, anul asta a aratat ca are valoare in meciuri cu echipe adevarate. Vedeti si ce spun Francezii de la L'Equipe: Dinamo, cea mai buna echipa din Romania !

andreiush
17th December 2005, 00:28
Oameni buni! Lasati atacurile deoparte si discutati despre Steaua - Heerenven! Acesta e subiectul threadului, si nu Rosenborg, nici Remy, nici Dinamo, nici Sandilau. Asa ca va rog! La subiect!

nicu26
17th December 2005, 00:30
Oameni buni! Lasati atacurile deoparte si discutati despre Steaua - Heerenven! Acesta e subiectul threadului, si nu Rosenborg, nici Remy, nici Dinamo, nici Sandilau. Asa ca va rog! La subiect!
Ai dreptate, si imi fac mea culpa!!
Nu am rezistat totusi in fata unui asemenea specimen.

remy
17th December 2005, 00:34
Oricum, eu fac referire la subiectul threadului, facand legatura cu alt meci decisiv al Stelei, care se aseamana cu cel cu Heerenven.
Oricum, nu mai au rost discutii, pt. ca vom trai si vom vedea ce se va intampla, degeaba discutam.
Dar urasc laudarosii, cei care se dau mari prin fotbal, de zici ca sant frustrati de ceva. Aproape ca zici ca sant angajati acolo, asa se agita cand spun realitati despre Steaua, scrise negru pe alb in presa sau aratate la TV.
Nu accepta realitatea, care doare uneori.
Si mai usor cu cuvintele: Mars de aici, ca e threadul nostru (l-ati cumparat, cumva ?). Asta dovedeste caracterul unora, care pot fi si in viata reala violenti.

nicu26
17th December 2005, 00:35
Ca sa fiu corect pana la capat imi fac aceiasi mea culpa si in fata lui remy, cu toate ca nu sunt de acord decat in proportie de max. 10% cu ceea ce spune, dar asta si din cauza fapptului ca sunt subiectiv.
Pentru Remy:
Sincer imi pare rau de necalificarea lui Dinamo, dar asta nu inseamna ca voi blama vreodata aceasta echipa cum faci tu cu Steaua. Trebuie sa respecti realitatea (si aici vorbesc de rezultatele din ultimii ani) asa cum eu respect faptul ca Dinamo a facut si multe lucruri bune pentru fotbalul romanesc.
Pana la urma aceasta discutie nu poate degenera decat intr-o cearta in care nimeni nu va avea dreptate, adevarul fiind undeva la mijloc.

remy
17th December 2005, 00:47
Hai sa luam o pauza pana la anul, ca ne agitam degeaba. V-ati vazut iar cu o adversara slaba, ca de obicei. Ziceti mersi si nu va culcati pe-o ureche, ca o patiti iar !
SI VEDETI K1 PE PRO TV !

delaparis
17th December 2005, 00:59
Vad ca s-au excitat iarasi ...

Mai spun si eu ceva pe subiectul meciului daca se permite ...

Nu miroase bine ... Sezonul trecut am vazut ca STeaua nu reuseste sa treaca de doua echipe din aceiasi tara la rind ...
Daca trece de Heerenven da de ALkmaar !!! (sau nu stiu cum se scrie ...)
As vrea sa se schimbe ceva ...

delaparis
17th December 2005, 01:21
Remy du-te pe threadul lui Dinamo -Marseille si vezi ce am spus acolo ... aici vorbesc de STeaua ... ce mama naibi !!!!

vasile314tzurka
17th December 2005, 02:00
Ati vazut ghinionul naibii al lui Dinamo (sau poate o mica hotie a arbitrului).

tu fchiar nu pricepi nimic, desi multa lume iti explica. de vlad munteanu ai auzit? aia hotie. mai mare decit ce a furat steaua sa fie pe primul loc in grupa:) altfel esti simpatic ca orice fixist.

Sslim
17th December 2005, 02:26
Sa speram ca macar Steaua o sa bata :ciocan: Heerenvenu' o echipa modesta de altfel...singurul inamic ar putea fi faptul ca se schimba antrenoru'....

Diodude
17th December 2005, 03:58
Declaratzia unui cioban bashit azi:" "După meciul cu Hertha am spus că mi-aş dori să cădem cu Heerenveen. Vreau să cīştigăm pentru a arăta diferenţa de valoare dintre Steaua şi Dinamo".
Intrebare:De ce trebuie sa ii scoata pe Heerenveen ca sa se vada diferentza dintre Steaua shi Dinamo???Nu poate Steaua sa arate asta in meciurile directe cu Dinamo???

ASIGURATORUL
17th December 2005, 09:45
STEUA se va califica, va razbuna gresala de o clipa a lui DINAMO cand a pierdut calificarea cu HEERENVEN! Iar pentru Bonjaski ma rog ca ROSEMBORG sa se califice dupa urmatoarele 4 meciuri.... Sa ne razbunam direct cu ei! Olaroiu a facut treaba buna si la STEUA, dar echipa era in formare, iar Jiji era nerabdator... Am incredere in stelistul OLAROIU. Vom invinge pe HEERENVEN! Nu suntem rai cu cei invinsi, dar isi merita soarta datorita scandalurilor interne. Si noi am patito datorita aberatiilor lui Jiji.Jucatorii or fi profesionisti, dar au si moral pe care unele decizii ale conducatorilor il influienteaza.
Suntem pe val cu 2 echipe. Sa nu le discreditam cand nu trebuie. Vom fi din 2007 cu 2 echipe in UCL. STEUA si RAPID?:ok:

Mariusmadmax
17th December 2005, 09:55
Oricum, eu fac referire la subiectul threadului, facand legatura cu alt meci decisiv al Stelei, care se aseamana cu cel cu Heerenven.
Oricum, nu mai au rost discutii, pt. ca vom trai si vom vedea ce se va intampla, degeaba discutam.
Dar urasc laudarosii, cei care se dau mari prin fotbal, de zici ca sant frustrati de ceva. Aproape ca zici ca sant angajati acolo, asa se agita cand spun realitati despre Steaua, scrise negru pe alb in presa sau aratate la TV.
Nu accepta realitatea, care doare uneori.
Si mai usor cu cuvintele: Mars de aici, ca e threadul nostru (l-ati cumparat, cumva ?). Asta dovedeste caracterul unora, care pot fi si in viata reala violenti.
zizi fugi cu cercu ...
:ciocan:
Highlander nu ti lasa ca realitatea dor , iar angajatii e ale lor:ciocan:

Maturam cu olandezi !

Vladek
17th December 2005, 11:03
Si mai usor cu cuvintele: Mars de aici, ca e threadul nostru (l-ati cumparat, cumva ?). Asta dovedeste caracterul unora, care pot fi si in viata reala violenti.

Exact asa, Remy, unii pot fi violenti. Poate le spui chestia asta si la cei 5 curajosi suporteri dinamovisti care erau cat pe ce sa sara la bataie in februarie, anul asta, in Gara de Nord vazand ca erau pe-acolo doi baieti stelisti, adica eu si-un prieten, desi nu le facuse nimeni nimic ...:rosu: :rosu:
Ai auzit vreodata de zicala aia cu paiul si barna ??

saphicus
17th December 2005, 13:40
Steaua a fost premiata de UEFA pentru castigarea CCE

Vineri la Nyon, īnaintea tragerii la sorţi pentru optimile UEFA Champions League, UEFA a prezentat tuturor celor 21 de cluburi cāştigătoare a celui mai prestigios trofeu european o plăcuţă amintind de acea performanţă. Reprezentanţii Stelei, preşedintele Marius Lăcătuş şi directorul executiv Valeriu Argăseală, au primit din partea roş-albaştrilor această nouă distincţie a Stelei īn Europa.

Preşedintele Marius Lăcătuş a declarat pentru SteauaFC.com: "Suntem mandri sa primim de la UEFA un astfel de trofeu, mai ales ca suntem unica echipa din Romania. Este foarte greu, dar speram ca intr-o zi vom putea face din nou o mare performanta".

FC Steaua Bucureşti a cāştigat pe 7 mai 1986, la Sevilla, Cupa Campionilor Europeni, īntr-o finală cu FC Barcelona. Steaua a īnvins cu 2-0 după executarea penalty-urilor, pentru stelişti marcānd Marius Lăcătuş şi Gabi Balint.
PRO SPORT
Un eveniment exceptional, am putea spune omagial avand in vedere implinirea a 20 de ani de la acea isprava, pentru intreaga suflare fotbalistica a tarii, indiferent de optiunile suporterilor romani, si asta deoarece reprezinta o performanta la nivel national, precizand faptul ca nu multe tari sunt asezate in galeria celor care detin acest pretios trofeu in vitrina performantelor lor.
/hello /hello /hello :ok:

flxtm
17th December 2005, 13:43
sincer cred ca steau va trece de olandezii lui dinamo, iar dupa cu betis sau alkmar ramane de vazut. aveau mai multe sanse daca ramanea protasov.

Iulian Lazialu
17th December 2005, 16:08
Steaua Se Califica Garantat

dede
17th December 2005, 16:57
Nu miroase bine ... Sezonul trecut am vazut ca STeaua nu reuseste sa treaca de doua echipe din aceiasi tara la rind ...

asta cam asa e...nici anu trecut, cand am dat de 3 echipe din spania si am trecut doar de una, si nici acum doi ani cand am dat de echipele engleze...insa anu asta avem alta echipa...:rolleyes:
pana acum nu am pierdut in uefa, sa speram ca nu vom pierde nici in meciurile urmatoare...:ok:

$T3@u@
17th December 2005, 22:59
Razbunare pentru dinamovisti . daca dinamo nu a facuto o facem noi 100% asa e Singele romanesc `:ok: :evil:

byubay
18th December 2005, 22:43
Ca toti stelistii m-am bucurat ca am picat cu unii slabi.Si mai ales aia care au eutanasiat cainii.Insa nu trebuie sa ne vedem deja in finala,si cu medaliile pe gat.Sincer sa fiu,am avut mare incredere in Protasov,insa cu Oli mi-e frica.Pt ca are un trecut la Steaua,si nu e tocmai roz.Si tocmai de aceea o sa ne fie un pic greu.Insa vom trece de olandezi.Mai departe e problema.

P.S:Dinamovistii sa nu mai posteze pe aici,ca suntem la capitolul EUROPA.Pt ei e deschis INTERN.Vb acolo,ca aici nu prea aveti treaba.

relansat
19th December 2005, 01:50
Razbunare pentru dinamovisti . daca dinamo nu a facuto o facem noi 100% asa e Singele romanesc `:ok: :evil:


daca am ajuns sa razbunam pe dinamo sunt de k***t ... niciodata ashe ceva!!!

tu26dor
19th December 2005, 07:10
cineva spunea inainte de tragerea la sorti...."sa cadem cu herenven ca sa vada altii cum se castiga un meci".
acum ca am cazut cu ei, poate mai si castigam, nu...
hai steaua..../hello /hello /hello

MariusTR
19th December 2005, 07:38
mdea... trogloditii de la Heeeeereeeenveeeen ( nu stiu sigur unde isi tin astia atatia de "e"! )... victorie... alea alea... 0 - 0 la ei , 4 - 0 la noi... optimi si mai vedem dup'aia.

Jiji a promis ca ne baga in supercupa , s-oo vad si p'asta... URA!

walt.mann
19th December 2005, 08:48
Ne calificam fara emotii... Totul e ca Oli sa nu schimbe sistemul lui Protasov, stilul ofensiv pe care acesta il imprimase echipei...

nicu26
19th December 2005, 09:30
Tare imi este teama cu Olaroiu. Imi este teama ca va strica ce au facut Zenga si Protasov la Steaua.

RstInPc
19th December 2005, 10:55
Ca toti stelistii m-am bucurat ca am picat cu unii slabi.Si mai ales aia care au eutanasiat cainii.
Aha, si prin ce crezi tu ca au "eutanasiat cainii". Printr-un 0-0 si un meci in care au trecut mijlocul terenului de 3-4 ori in tot meciul ? Iti lipseste luciditatea cand afirmi asta. Daca s-ar fi jucat in doua manse Dinamo s-ar fi calificat, dar asta e alta poveste...
Voi ati avut bafta sa-i intalniti in dubla mansa, in concluzie sunt mari sanse sa va calificati. Insa atentie, meciurile vor fi abordate altfel fata de grupe iar faptul ca ii priviti deja de sus si va credeti calificati inca de pe acum s-ar putea sa va fie fatal. Pe langa asta mai apare un element destul de important, antrenorul. Personal eu il vad pe Olaroiu un antrenor de loc 3-4, cel mult de loc doi. Nu-l vad cu mentaliate si tot ce trebuie pentru un club ca Steaua. Dar astea-s speculatii. Vom vedea ce va fi.
Va urez succes, ca bafta ati avut deja la tragerea la sorti !

uti2102
19th December 2005, 11:14
Daca s-ar fi jucat in doua manse Dinamo s-ar fi calificat, dar asta e alta poveste...
Hai mai restinpc, nu mai intoarce shi tu cutzitul in rana. M-a convins Remy ca aceasta competitzie e pentru echipe slabe shi mici. Noi tocmai de-aia am fost eliminatzi, am fost prea buni pentru un astfel de sistem ! Vorba aia, super-echipe ca Sampdoria, CSKA, Besiktas, Grasshopers, Rennes.........toatea astea n-au trecut de grupe.

RstInPc
19th December 2005, 11:21
Esti ironic degeaba. Nu am acuzat sistemul de joc. Sunt de parere ca acest sistem a fost in avantajul nostru, al echipelor romanesti. M-am referit strict la Heerenven, dar vad ca ai chef de bancuri.

MariusTR
19th December 2005, 11:27
Strict la Heerenveen ( acum am pus cati trebe "e" ) vreau sa zic ca Dinamo putea sa o bata , dar nu s-a vrut...DE CE?, vine normal si intrebarea... SIMPLU : Ando isi ia pensia de la baieti si era pacat sa ii bata, era pacat si nu era indicat, daca ma-ntzelegi... strategie necombativa... asa ca Dinamo si implicit Steaua sunt peste Zuluu Boys de la H. End of topic, Steaua o va bate de nu o sa stie cat tre' sa-i dea lui Ando drept pensie. :D

Buey, m-a distrat declaratia lui Jiji : " Mb..mb..mbah, o sa-i batem pentru ce le-au facut lui Dinamo..."
Go Jiji! ( n-avea de unde sa stie de noncombat )

diavol visiniu
19th December 2005, 19:26
La cat de prost joaca Heerenveen, Steaua nu are nici o probleme ii depaseste lejer

philos
20th December 2005, 08:51
Vad ca s-au excitat iarasi ...

Mai spun si eu ceva pe subiectul meciului daca se permite ...

Nu miroase bine ... Sezonul trecut am vazut ca STeaua nu reuseste sa treaca de doua echipe din aceiasi tara la rind ...
Daca trece de Heerenven da de ALkmaar !!! (sau nu stiu cum se scrie ...)
As vrea sa se schimbe ceva ...

Nu are pic de relevanta faza cu "nu trecem de 2 echipe din aceeasi tara"...in fine, ref la meciurile care vin...intai sa le-o dam inimioarelor si dupa aia mai vedem ce si cum...

MariusTR
20th December 2005, 08:56
...in fine, ref la meciurile care vin...intai sa le-o dam inimioarelor si dupa aia mai vedem ce si cum...
Adicatelea cum adica? Cine sunt sau ce sunt inimioarele in acest context?
Heerenven sunt inimioare? :o:

philos
20th December 2005, 09:46
pai da marius...ce tu nu le-ai vazut echipamentul? :)))) pana si pe blazon au inimioare :)))...ca sa nu mai zic de site-ul oficial...unde unele bullet-uri apar tot ca inimioare :)))

http://www.sc-heerenveen.nl/

MariusTR
20th December 2005, 09:49
N-am observat... oricum preferam in acest caz ficatzi pe echipament... sa avem la ce sa dam :D

0 - 0 la ei 4 - 0 la noi ... 8-imi si mai vedem

philos
20th December 2005, 12:57
ca si la la hertha-rapid...tot de la valuechecker...
numa ca astia merg pe mana stelei:

Steaua: 2.9
Heerenven: 2.2
Draw: 3.2

Odds updated every 10 minutes from the following 26 bookmakers (those without odds are not shown above)

Blue Square, Bet 365, VC Bet, Sporting Odds, Bet Direct, Stan James, Betfair, Paddy Power, SkyBet, Coral, Gamebookers, William Hill, Totalbet, Totesport, BetDaq, Ladbrokes, Bet And Win, CentreBet, Pinnacle, BetOddOrEven, PointBet, Bowmans, PremierBet, Betinternet, Bodog, Bet Euro


Da' tot nu m-am prins daca e vorba de meciul tur sau de sansele de calificare per ansamblu...deh, nu ma pricep la pariuri...

uti2102
20th December 2005, 13:01
Cred k e vorba de meciul tur, motiv pentru care Hereenven e vazuta ushor favorita !

philos
20th December 2005, 14:06
:))...eu credeam ca daca e nr mai mare la noi, avem mai multe sanse...esti sigur?

sa verifice cine se pricepe, pt ca sansele pot fi afisate in mai multe variante (decimal, fractional sau american?!?!?!)...

http://www.valuechecker.co.uk/3249833.htm

Hipgnosis
20th December 2005, 18:26
Daca pe victoria lui Heerenven se dau mai multi bani decat pt. victoria Stelei inseamna ca ei considera ca sunt sanse mai mari sa bata olandezii.
Si da, este pt. meciul tur!

il cappo
20th December 2005, 21:04
se pare ca astia de la betandwin.com sunt de-a dreptul tampiti. daca as fi in locu' lu jiji m-as duce intr-un suflet sa pariez.
alte case de pariuri normale (wettpunkt,beteuro,,snai etc.) ne considera favoriti :

http://www.snai.it/quote/servlet/quote.Navigate/vman_871_1.html

Imi place chestia cu ALTRO (la castigarea cupei UEFA).Voiau sa zica de fapt Heeeereeeenveeeeen!!! Adik o cantitate neglijabila...:happy :happy :happy

Gabriel28
20th December 2005, 21:13
Acolo tre sa le dam un 2-0 ca sa se linisteasca, si acasa tot asa. DE parca ne-om incurca de fatalaii astia mah.....inca nu pricep cum dinamo nu i-au batut acasa pe astia mah. dar s-au mai vazut minuni.

dede
22nd December 2005, 14:23
aia era minune?

pe astia ii batem...trebuie sa ii batem...

MariusTR
22nd December 2005, 14:26
aia era minune?

pe astia ii batem...trebuie sa ii batem...
Asta e deja axioma. Ii batem de nu o sa stie pe unde si-au pus inimioarele.

Paul
23rd December 2005, 13:48
ca si la la hertha-rapid...tot de la valuechecker...
numa ca astia merg pe mana stelei:

Steaua: 2.9
Heerenven: 2.2
Draw: 3.2

Odds updated every 10 minutes from the following 26 bookmakers (those without odds are not shown above)

Blue Square, Bet 365, VC Bet, Sporting Odds, Bet Direct, Stan James, Betfair, Paddy Power, SkyBet, Coral, Gamebookers, William Hill, Totalbet, Totesport, BetDaq, Ladbrokes, Bet And Win, CentreBet, Pinnacle, BetOddOrEven, PointBet, Bowmans, PremierBet, Betinternet, Bodog, Bet Euro


Da' tot nu m-am prins daca e vorba de meciul tur sau de sansele de calificare per ansamblu...deh, nu ma pricep la pariuri...

E vorba de meciul tur , fiindca daca era vorba de sansele de calificare per ansamblu , nu mai exista acel Draw ...

Gamebookers nu a afisat cotele , numai cele pentru castigarea trofeului:

Ia-ta...

Herta 13/ 1
Steaua 34/1
Rapid 101/1
Herenveen 151/1 (ultima)

SORENSEN
23rd December 2005, 21:55
heerenveen - s. bucarest
2.35 pt1 si 1.45 pt 2 pariu cine merge mai departe

Paul
24th December 2005, 11:41
la ce casa?

ady51a
24th December 2005, 12:49
La pari Paul au aparut cotele deja.

Paul
24th December 2005, 13:04
http://www.pariloto.ro/program/templates/simpleEvents.jsp

iote aici
Ajax are cota 3,00 sa castige Mondialul din Germania :yeah:
:D

sun
25th December 2005, 10:18
Veste foarte importanta : Heerenveen s-a descotorosit de Klaas Jan Huntelaar .
Mai Precis 8 milioane de euro pentru un transfer la Ajax :D

remy
25th December 2005, 11:56
Si ce, asta inseamna ca nu-si aduce alti jucatori mai buni ?
Tocmai pt. ca a plecat cel mai bun jucator al lor, ar trebui sa-i spulbere pe Heerenveen. Daca nu, e nasol pt. faima lui Steaua.

sun
25th December 2005, 11:59
Poate isi aduce alti atacanti , dar Huntelaar era cel mai bun jucator al lor . Un Van Nistelrooy in devenire .

Mai exista si alti jucatori buni : Semberas , Yldirim sau Waterman .
Steaua trebuia sa se califice si dak juca Huntelaar , trebuie sa se califice si acum :ok:

Paul
25th December 2005, 15:13
Si ce, asta inseamna ca nu-si aduce alti jucatori mai buni ?
Tocmai pt. ca a plecat cel mai bun jucator al lor, ar trebui sa-i spulbere pe Heerenveen. Daca nu, e nasol pt. faima lui Steaua.

i-au noi trebuie sa-i spulberam si voi ati facut 0-0 :headbang:

Si las-o balta cu cel mai bun jucator ca astea-s vrajeli ieftina ... le-a plecat un atacant , de parca ala era o problema pentru GG (Ghionea- Goian)

Hipgnosis
26th December 2005, 09:11
Tocmai pt. ca a plecat cel mai bun jucator al lor, ar trebui sa-i spulbere pe Heerenveen. Daca nu, e nasol pt. faima lui Steaua.[/QUOTE]

Aha, deci recunosti ca "faima" lui dinamo in Europa nu face 2 bani, ca voi n-ati facut decat un 0-0 acasa /hello /hello /hello
Iata ca de Craciun mai spunem si adevaruri care ne dor! Felicitari Remy, esti un exemplu de fair-play sa recunosti ca nu faceti 2 bani in europa! :ok: Bine, noi oricum stiam asta, dar sa o auzim de la tine parca suna altfel :drak:

MariusTR
27th December 2005, 08:23
Si ce, asta inseamna ca nu-si aduce alti jucatori mai buni ?
Tocmai pt. ca a plecat cel mai bun jucator al lor, ar trebui sa-i spulbere pe Heerenveen. Daca nu, e nasol pt. faima lui Steaua.
Io cred ca esti angajatul lui Giovani si al lui Andone, bre remyca... ca prea dai pe campionii de la Steaua si le scoti limba.

Buey, remy jmekere care esti, afla de la mine ca Steaua matura pe jos cu inimioarele doar cu rezervele... pe titulari ii va folosi Steaua doar in finala. Ai inteles, sau sa repet cum e cu titularii?

Hipgnosis
27th December 2005, 09:26
Eu cred ca suntem prea rai cu Remy. Pe bune acum, dar baiatul tine cu dinamo, trebuie si el inteles.
E clar ca pana si el e constient ca e penibil cand tot baga placa cum ca echipele care joaca impotriva Stelei sunt nemotivate. Cum ca aia care joaca cu dinamo au adidasi zburatori, etc...
E clar ca pt. el performanta de anil asta a lui dinamo este extraordinara. Dupa ce 15 ani iei bataie de la toti albanezii, bulgarii, islandezii, polonezii..mai continui? normal ca faptul ca au prins grupele anul asta este ceva extraordinar.
Crezi ca el nu realizeaza ca Steaua face intr-adevar performanta? Eu cred ca da.

superchumbo
27th December 2005, 09:29
Tocmai pt. ca a plecat cel mai bun jucator al lor, ar trebui sa-i spulbere pe Heerenveen. Daca nu, e nasol pt. faima lui Steaua.


Dupa Valerenga, iar jucam cu o echipa de rezerve........ Ce bafta pe noi!!!

MariusTR
27th December 2005, 09:40
Crezi ca el nu realizeaza ca Steaua face intr-adevar performanta? Eu cred ca da.
Poi si atunci de ce doarme pe el si posteaza contra vantului, cand lucrurile sunt scrise cu litera de lege... Steaua e singura echipa romaneasca de club care poate sa faca legea in Europa, simplu si concis. De ce posteaza atunci invers remy asta contra oricarui sistem logic de valori, contra bunului simt logic?

Hipgnosis
27th December 2005, 10:43
Steaua e singura echipa romaneasca de club care poate sa faca legea in Europa, simplu si concis. De ce posteaza atunci invers remy asta contra oricarui sistem logic de valori, contra bunului simt logic?

Nu cred ca putem spune chair ca face legea. ha ha. In orice caz este singura echipa care se apropie de ceea ce se joaca la cel mai inalt nivel in occident.
Ca sa raspund la a doua intrebare as putea glumi si spune simplu ca deoarece este dinamovist :drak:
Insa nu e asa. Sunt si dinamovisti obiectivi. Cred ca este fan inrait dinamo si il macina faptul ca in toata istoria lor, dar mai ales in ultimii 20 de ani dinamo nu a avut nici macar un sfert din rezultatele -victoriile- internationale ale Stelei.
El de fapt incearca sa minimalizeze toate performantele Stelei, devenind astfel, chiar si in acceptiunea celorlalti dinamovisti care posteaza pe forum...penibil?
Este totusi un tip istet si manevreaza orice declaratie in favoarea lui, insa mai mereu uita sa aminteasca de gunoil din stefan cel mare.
ps: Ganditi-va ca desi mereu a atacata Steaua, a avut totusi decenta sa nu o compare cu dinamo pt. ca stia si el care e veriga slaba :ok: In posturile lui cred ca Steaua si Jiji apar mult mai des decat sa zicem dinamo, badea, andone. Filonul dinamovist s-a tranformat in timp in sentimente anti - Steaua! E clar, cand nu au motive sa te bucuri e mai usor sa improsti cu noroi.
Craciun Fericit tuturor!

dede
27th December 2005, 10:58
De ce posteaza atunci invers remy asta contra oricarui sistem logic de valori, contra bunului simt logic?
intrebare de baraj, domnu' Marius...da nu cred ca este corect sa vorbim despre remy pe threadul meciului Stelei...macar acum, de sarbatori, sa-l lasam sa zica ce vrea...

on-topic: castiga Steaua

Paul
27th December 2005, 11:13
Eu cred ca suntem prea rai cu Remy. Pe bune acum, dar baiatul tine cu dinamo, trebuie si el inteles.
E clar ca pana si el e constient ca e penibil cand tot baga placa cum ca echipele care joaca impotriva Stelei sunt nemotivate. Cum ca aia care joaca cu dinamo au adidasi zburatori, etc...
E clar ca pt. el performanta de anil asta a lui dinamo este extraordinara. Dupa ce 15 ani iei bataie de la toti albanezii, bulgarii, islandezii, polonezii..mai continui? normal ca faptul ca au prins grupele anul asta este ceva extraordinar.
Crezi ca el nu realizeaza ca Steaua face intr-adevar performanta? Eu cred ca da.

Neh , nu-i asa.
Daca ar fi cum zici tu , adopta pozitia lui vlad1607, care de vre`o juma de an a bagat capul la cutie ... si cu asta basta :ok:

Insa remy se da cocos , ca doar Dinamo e lider, si da goale multe , ca doar cupa uefa nu e importanta ca e regulamentul idiot.
Am fost cu Lennart Johanson sa modifice putin regulamentul cupei uefa:
- astfel pentru fiecare 3 suturi pe langa poarte ale lui Zicu se pune un gol
- pentru fiecare 500 de spectatori peste 10.000 , Dinamo are un gol

btw.
reveniti on topic !
Olandezii e cam slabutzi :P

MariusTR
27th December 2005, 11:16
Pai sa-l lasam, domnul d3d3, pai cine nu-l lasa?... eu zic doar ca e deplasat cand ataca mereu si mereu in valuri consecutive echipa Steaua care e singurul talisman norocos al romanilor in fotbalul european. Sa analizeze defectele din jocul favoritilor lui, sa studieze defectele cainilor rosii ca are ce sa analizeze... dezastru pe linie atat in atac cat si in defensiva.

Remy asta e ca un indian cazut intre cowboys, daca permiteti paralela ( sau perpendiculara, dupa caz ) si care s-a apucat sa traga in baietii cu pistoale cu arcul vechi din dotare... asa ceva nu se face, decat atunci cand vrei sa termini prematur cu socotelile pe lumea asta :ciocan:

Revenind la subiectul nostru... doar un dezastru de proportii epice o poate priva de 2 victorii zdrobitoare... un cataclism nimicitor.
Scoruri, vreti scoruri , dau si scoruri:

Tur I : Herenveen - Steaua 0 - 3
Tur II: Steaua - Herenveen 4-0

Daca mai stau mult si ma gandesc, poate creste si scorul...

Paul
27th December 2005, 11:23
importanta e in primul rand calificarea , si in al doilea rand sa castigam ambele meciuri ca sa adunam 4p (inca 4p)

dede
27th December 2005, 11:28
eu zic doar ca e deplasat cand ataca mereu si mereu in valuri consecutive echipa Steaua care e singurul talisman norocos al romanilor in fotbalul european.
eh, ce vrei si tu acum...isi face publicitate domnu remy...deja e cunoscut pe tot forumu

Marius, nu tre' sa te gandesti la nimic...castigam...

remy
27th December 2005, 14:21
Io cred ca esti angajatul lui Giovani si al lui Andone, bre remyca... ca prea dai pe campionii de la Steaua si le scoti limba.

Buey, remy jmekere care esti, afla de la mine ca Steaua matura pe jos cu inimioarele doar cu rezervele... pe titulari ii va folosi Steaua doar in finala. Ai inteles, sau sa repet cum e cu titularii?

Ce te contrazici in ce spui: ORI CU GOVANNI, ORI ANDONE, DECIDE-TE ! DOAR STII CA ANDONE NU MAI E, DACA NU, TE INFORMEZ ACUM :mda:
Si oricum, Dinamo s-ar fi calificat daca era meci tur-retur, de-asta spun ca grupele UEFA sant cele mai nerealiste. Nu s-a dat sansa sa se joace si un retur, poate le cunosteau atunci jocul, si-i bateau, de unde stii asta?
Si Steaua are sansa tur-retur, asa cum a avut cu Rosenborg, unde in retur si-a dat "marele" Radoi cu stangul in dreptul, si la propriu si la figurat ! :happy
Daca nici cu Heerenven, care nu se mai bazeaza pe un mare jucator, asa de valoros, nu se califica, atunci zic ca Steaua n-a facut nimic in UEFA ! Doar castigand 2 meciuri acasa in UEFA (doar unul cu o echipa mai buna, dar cam "ofilita" dupa atatea meciuri din Intertoto), nu inseamna ca sant mai tari. Treziti-va, baieti, si fiti obiectivi.

P.S.
Si tu ce bun simt ai cand declari ca doar Steaua e capabila de performante, cand ei nici in Ch. League nu s-au calificat cu o echipa slaba (SA NU SPARGETI CALCULATOR, MONITOR, SCAUNE, etc., pt. ca tot asta v-o bag in fata, ce sa fac, asta-i realitatea "celei mai bune (teoretic) echipe din Romania")
Hai sa zic, Dinamo n-a facut prea multe in UEFA, dar cu RAPIDUL ce aveti ? Chiar nu mai exista cluburi in Romania, numai Steaua sa existe ?
NICI ACUM DE CRACIUN, NU VA TREZITI SA RECUNOASTETI ASTA, SI SA NU VA MAI DATI MARI PE BAZA UNEI ECHIPE ?
Si unde ati auzit ca am laudat echipa Dinamo ca e unica in Romania ? Sau ca sigur se va califica in UEFA ? Soarta iti poate aduce altceva decat speri si nu-i bine sa te lauzi. Eu de asta va mai pun la punct, sa va reveniti, ca prea ati luat-o pe aratura. NU DETINETI VOI ADEVARUL ABSOLUT !

MariusTR
27th December 2005, 14:39
NU DETINETI VOI ADEVARUL ABSOLUT !
Asta da surpriza.

sun
27th December 2005, 14:40
remy , trebuie sa iti multumim ca existi . Fara tine , eram cu totii cu capul in nori . Tu ai menirea sa ne ataci mereu ( chiar si dupa S-Lens 4-0 ) . :P

Dar pana la urma , tot tu te faci de ras . Vezi te rog ca Dinamo are 4 infrangeri in 8 meciuri in cupa Uefa . Steaua nu are nici una . Rapid are una.

Si ultimele meciuri ale lui Dinamo in cupele europene in deplasare :

MARSEILLE - DINAMO 2-1
LEVSKI - DINAMO 1-0
EVERTON - DINAMO 1-0
OMONIA - DINAMO 2-1
PARTIZAN - DINAMO 3-1
MANCHESTER - DINAMO 3-0
si ajungem la ultima izbanda
ZILINA - DINAMO 0-1 ( gol in minutul 90 , dupa ce Zilina dominase clar )
=> asta e realitatea .
Dinamo 6 infrangeri in ultimele 6 deplasari ( 3 goluri marcate , 12 primite) , Steaua 3 goluri marcate in ultimele 6 deplasari de Uefa ( 1 vic-2egaluri-3infrangeri) si 5 goluri primite :D

Si ce sa vezi !? Uita ca mai e o echipa care marcheaza la fel de putin ca Steaua in deplasari /hello . Si e DINAMO :happy:

andreiush
27th December 2005, 14:46
Si despre Steaua - Heerenven cand scrii?

alejandro
27th December 2005, 14:51
Diseara,ca doar azi joaca meciul:evil:

sun
27th December 2005, 14:52
un pic mai tarziu
Dupa ce vad raspunsul lui remy :D

acuma serios . Puteam sa scriu si eu ceva de genul

"ontopic : Bate Steaua "

Practic pot scrie orice mesaj aici , si dak adaug finalul de mai sus , sunt ontopic , nu :P

dede
27th December 2005, 14:52
Hai sa zic, Dinamo n-a facut prea multe in UEFA
bine ca recunosti...voi va pregatiti pt ucl


dar cu RAPIDUL ce aveti ?
ti se pare ca are cineva treaba cu rapid?


Daca nici cu Heerenven, care nu se mai bazeaza pe un mare jucator, asa de valoros, nu se califica, atunci zic ca Steaua n-a facut nimic in UEFA !
tu oricum zici ca Steaua n-a facut nimic in uefa...

alejandro
27th December 2005, 14:57
Nici daca luam cupa:happy
Daca o luam,e clar,in CL se vede adevarata valoare:drak:

andreiush
27th December 2005, 14:58
Practic pot scrie orice mesaj aici , si dak adaug finalul de mai sus , sunt ontopic , nu :P
Nu.
Totusi, mai lasati atacurile de-o parte!

Steaua - Heerenven

Paul
27th December 2005, 16:17
Si oricum, Dinamo s-ar fi calificat daca era meci tur-retur, de-asta spun ca grupele UEFA sant cele mai nerealiste. Nu s-a dat sansa sa se joace si un retur, poate le cunosteau atunci jocul, si-i bateau, de unde stii asta?

Evident , nu bati pe Herenveen acasa , si ii bati in deplasare.
Da-ti foc , asta e nivelul vostru.


Si Steaua are sansa tur-retur, asa cum a avut cu Rosenborg, unde in retur si-a dat "marele" Radoi cu stangul in dreptul, si la propriu si la figurat ! :happy
Daca nici cu Heerenven, care nu se mai bazeaza pe un mare jucator, asa de valoros, nu se califica, atunci zic ca Steaua n-a facut nimic in UEFA ! Doar castigand 2 meciuri acasa in UEFA (doar unul cu o echipa mai buna, dar cam "ofilita" dupa atatea meciuri din Intertoto), nu inseamna ca sant mai tari. Treziti-va, baieti, si fiti obiectivi.
Lasa tu pe Herenveen ca pana una alta am castigat o grupa cu Dorin , Lens si Herta.
Ciocu mic pliz.




Si tu ce bun simt ai cand declari ca doar Steaua e capabila de performante, cand ei nici in Ch. League nu s-au calificat cu o echipa slaba (SA NU SPARGETI CALCULATOR, MONITOR, SCAUNE, etc., pt. ca tot asta v-o bag in fata, ce sa fac, asta-i realitatea "celei mai bune (teoretic) echipe din Romania")
Te mananca rau.
E adevarat ca nu ne-a picat bine ca ne-a eliminat Rosenborg, in acea dubla s-a spart tot norocul care ne-a cam ajutat pe unde am fost ...
Oricum , voi nu o sa ajungeti sa jucati un meci cu speranta ca intrati in liga
Ati avut 3 sanse:
- una cu Polonia Varsovia ... cand ati luat`o din turul II preliminar
- una cu Brugges ... tot asa
-una cu Manchester

Uite ati jucat tur - retur , si ati obtinut 6 infrangeri din 6 meciuri ... uluitor ...



NICI ACUM DE CRACIUN, NU VA TREZITI SA RECUNOASTETI ASTA, SI SA NU VA MAI DATI MARI PE BAZA UNEI ECHIPE ?
Evident ca nu ne trezim de Craciun ...
De cati ani nu am mai avut un asemenea an , plin de realizari in ceea ce priveste echipa Steaua.
Eu de cand sunt stelist (cam de 8 ani ) nu stiu sa fi avut Steaua un asemenea an ...

MariusTR
27th December 2005, 19:15
Steaua va bate usor, v-am mai zis? daca nu, zic acum... batem la scor.
La ei dam 8 goluri , la noi ii umflam cu 9 :)
Haide Steaua!:)

dede
27th December 2005, 19:41
numai atatea? :evil:

MariusTR
27th December 2005, 19:42
Domnule meu... sa nu fim nerabdatori or smth... 17 ajunge :P

dede
27th December 2005, 19:50
a zis cineva ca nu ajunge? :evil: da daca sunt mai multe nu strica :P

Paul
30th December 2005, 12:30
Oli a plecat in misiune ... azi ne uitam si noi pe TV SPort sa vedem ce fac amaratii aia de olandezi ...

Vladek
30th December 2005, 13:03
Usurel cu "amaratii" ... ca totusi amaratii astia joaca in campionatul Olandei, care este cel putin la fel de bun ca Divizia A ( corect ar fi sa zicem clar mai bun decat campionatul nostru ) ....\

PS: Se pare ca pana la urma Heerenveen si-a vandut jucatorul cel mai promitator, pe Huntelaar, la Ajax.

Cristy
30th December 2005, 15:11
si-au vandut cel mai bun om , in ultimu meci de campionat erau condusi cu 2 0 iar acest huntelaar a dat 2 goluri pe final de meci aducandu-le 1 punct .

Paul
30th December 2005, 15:13
Usurel cu "amaratii" ... ca totusi amaratii astia joaca in campionatul Olandei, care este cel putin la fel de bun ca Divizia A ( corect ar fi sa zicem clar mai bun decat campionatul nostru ) ....\

PS: Se pare ca pana la urma Heerenveen si-a vandut jucatorul cel mai promitator, pe Huntelaar, la Ajax.

Joaca , joaca da`s locul 10 ...
De fapt ne pregatim pentru Alkmaar ...

Paul
30th December 2005, 22:32
Heerenveen 3 : 0 Ajax

echipa tare domne , da unii insinueaza ca e cea mai slaba din uefa :mda:

Cristy
30th December 2005, 23:25
da si omu lor cel mai bun de la 1 ianuarie e a lu ajax ...

Paul
30th December 2005, 23:42
4-0 era la un moment dat :D

remy
31st December 2005, 00:23
FT SC Heerenveen [4 - 2] Ajax Amsterdam
35' [1 - 0] G. Samaras
38' [2 - 0] K.J. Huntelaar
67' [3 - 0] A. Hanssen
76' [4 - 0] G. Samaras
79' [4 - 1] T. Vermaelen
90' [4 - 2] P. Bosvelt T. Galasek (pen.)

SE PARE CA O SA AVETI VIATA GREA.
SI MAI ZICETI CA DINAMO NU I-A BATUT, CA E O ECHIPA SLABA.

Paul
31st December 2005, 11:28
on trai si om vedea cate le`am da...

AxinTe
31st December 2005, 13:13
din fericire pentru steaua, heerenven a dat toate golurile in meciul cu ajax( cu steaua nu vor da niciunul:D)

foreva_ya
1st January 2006, 17:31
bey remy .in deplasare hereenveen e foarte slaba..acasa orice echipa e tare:P............

remy
2nd January 2006, 02:13
Parca va infoiati aici ca veti bate lejer cu x goluri diferenta, si acasa si in deplasare:
MARIUS TR: Steaua va bate usor, v-am mai zis ? Daca nu, zic acum... batem la scor.
La ei dam 8 goluri, la noi ii umflam cu 9.
Cumpatare, stelisti, ca puteti avea cosmaruri dupa cele 2 meciuri, pe care 80 % dintre romani le vad castigate lejer de Steaua.
Mai stim noi un meci in care se dadea o castigatoare sigura: Steaua, inainte de meciul cu Rosenborg.
Si ce i-au mai dezamagit pe toti, mai ales Radoi, cel laudat de unii stelisti pe FORUM !
Stiti doar ca balonul e rotund si o poti pati cand nu te astepti.

Paul
2nd January 2006, 10:18
tu ai auzit de "ulciorul care nu merge de multe ori la apa " ...
crezi ca o avea si herenveen norocul lui rosenborg ... ?

stai flexat ca le dam una scurta , oricum herenveen e peste Dinamo din moment ce e in primavara europeana ... :yeah:

diavol visiniu
2nd January 2006, 14:10
tu ai auzit de "ulciorul care nu merge de multe ori la apa " ...
crezi ca o avea si herenveen norocul lui rosenborg ... ?

stai flexat ca le dam una scurta , oricum herenveen e peste Dinamo din moment ce e in primavara europeana ... :yeah:

La Rosenborg nu afost vb de noroc ci de gafa mult laudatului vostru fundas care a comis-o:D

Paul
2nd January 2006, 14:13
aia era la 2-0 ...
in rest norocul lui Rosenborg a fost la bucuresti cand trebuia sa ia mai multe decat numarul degetelor de la mana ta dreapta
Apoi nu mai conte ce face Radoi ...

Triphat
2nd January 2006, 20:24
Parca va infoiati aici ca veti bate lejer cu x goluri diferenta, si acasa si in deplasare:
MARIUS TR: Steaua va bate usor, v-am mai zis ? Daca nu, zic acum... batem la scor.
La ei dam 8 goluri, la noi ii umflam cu 9.
Cumpatare, stelisti, ca puteti avea cosmaruri dupa cele 2 meciuri, pe care 80 % dintre romani le vad castigate lejer de Steaua.
Mai stim noi un meci in care se dadea o castigatoare sigura: Steaua, inainte de meciul cu Rosenborg.
Si ce i-au mai dezamagit pe toti, mai ales Radoi, cel laudat de unii stelisti pe FORUM !
Stiti doar ca balonul e rotund si o poti pati cand nu te astepti.

O sa avem 2 meciuri grele... asta e clar, dar Steaua are mai multe sanse in opinia mea.

remy
2nd January 2006, 20:55
Pai, eu ce am scris mai sus ?
Si in meciul cu Rosenborg, si in asta, Steaua are 80 % sanse sa se califice.
Stelistii ar fi bine sa fie cumpatati, sa nu cumva sa nu mai avem cu cine discuta aici, sa n-o pateasca la fel ca si cu Rosenborg. Ca prea unii abereaza cu scoruri astronomice. Identic cu meciul cu Rosenborg, tot asa declarati si atunci.

remy
2nd January 2006, 22:59
Ceea ce am scris eu de atatea ori, sintetizeaza aici Mircea Lucescu (fara comentarii !):

Mircea Lucescu: ''Nu imi propun castigarea Cupei UEFA''

Intrebat daca Steaua poate castiga Cupa UEFA, Mircea Lucescu a declarat ca este posibil, dar greu de realizat. Tehnicianul lui Sahtior il lauda pe Gigi Becali pentru motivarea propriilor jucatori.

"Toata lumea isi doreste Cupa UEFA, dar eu nu mi-am impus-o ca obiectiv. Daca nu reusesti ramai pe urma deziluzionat", a spus Mircea Lucescu.

Afland despre planurile lui Gigi Becali din cupele europene, antrenorul lui Sahtior a declarat: "e foarte bine ca el impune un asemenea nivel de performanta propriilor jucatori, dar nu este usor. Sunt foarte multe lucruri care influenteaza performanta finala. Sunt interese mari in toate chestiile astea. Eu nu imi propun niciodata sa castigam Cupa UEFA".

"Steaua poate ajunge in finala Cupei UEFA, dar trebuie sa ramanem cu picioarele pe pamant. E mult pana acolo. Avem multe obstacole de infruntat si nu va fi deloc usor. Eu spun ca Steaua are posibiliatatea sa ajunga acolo", a spus Victoras Iacob.

Paul
2nd January 2006, 23:18
"Toata lumea isi doreste Cupa UEFA, dar eu nu mi-am impus-o ca obiectiv. ", a spus Mircea Lucescu.



oare cu fond trebuie sa scriu sa vezi mai bine acel rand ???

tu26dor
3rd January 2006, 02:47
fratilor, da bataiosi mai sunteti...
acum citesc si eu si ma minunez...
mingea e rotunda spunea cineva...
eu cred ca ar trebui sa vedem intai ce jucatori aduce steaua cum va fi echipa...
pe urma ne gandim la victorii...si de ce nu la cupa...
sincer mi-ar placea sa ies in primavara in strada si sa ma manifest mai mult ca anul trecut fata de realizarile stelei

remy
3rd January 2006, 03:14
oare cu fond trebuie sa scriu sa vezi mai bine acel rand ???

Dar continuarea n-o vezi, apropo de ROSENBORG: "Daca nu reusesti, ramai pe urma deziluzionat", a spus Mircea Lucescu.
Sau: Intrebat daca Steaua poate castiga Cupa UEFA, Mircea Lucescu a declarat ca este posibil, dar greu de realizat.
NU MAI ZIC DE: "Steaua poate ajunge in finala Cupei UEFA, dar trebuie sa ramanem cu picioarele pe pamant. E mult pana acolo. Avem multe obstacole de infruntat si nu va fi deloc usor. Eu spun ca Steaua are posibilitatea sa ajunga acolo", a spus Victoras Iacob.
TU STII SA CITESTI ? Sper sa nu se intample ce a spus M.Lucescu (Daca nu reusesti, ramai pe urma deziluzionat), ca iar te vad ca esti aproape sa faci infarct aici, cum era safaci in meciul Dinamo-Poli Tim 1-0, cand, dupa meci, vreo 2-3 zile, disparusesi subit, dupa ce comentasesi ca Ilie Dobre meciul, sperand (Spermata, dar speri degeaba ...) ca se va termina 0-0. Chiar asa de ce te-ai ascuns zilele urmatoare ultimei etape din tur ?

il cappo
3rd January 2006, 03:18
Raman la parerea ca Steaua o sa-i arda la inimioara :evil: pe olandezii aia necunoscuti...Faptu' ca i-a batut pe Ajax nu-mi spune nimic...ba chiar imi confirma ca uneori nici Champions League nu e o competitie obiectiva...Ajax a fost varza tot sezonu' iar in Europa a avut noroc ca a dat peste alte debusolate ca Thun si Sparta Praga...Apropo , oare cehii se vor salva de la retrogradare ?...ca vad ca stau bine in campionat:evil:


Stelistii ar fi bine sa fie cumpatati, sa nu cumva sa nu mai avem cu cine discuta aici, sa n-o pateasca la fel ca si cu Rosenborg.
Pai conform acestei logici tu n-ar mai trebui sa-ti scoti nasu' pe threadu' asta pt. voi ati pierdut...lamentabil as putea adauga...

walt.mann
3rd January 2006, 11:27
Ne calificam... Herenveen - Ajax a fost un accident, si eu cred ca Ajax e cam varza...

remy
4th January 2006, 06:53
Raman la parerea ca Steaua o sa-i arda la inimioara :evil: pe olandezii aia necunoscuti...Faptu' ca i-a batut pe Ajax nu-mi spune nimic...ba chiar imi confirma ca uneori nici Champions League nu e o competitie obiectiva...Ajax a fost varza tot sezonu' iar in Europa a avut noroc ca a dat peste alte debusolate ca Thun si Sparta Praga...Apropo , oare cehii se vor salva de la retrogradare ?...ca vad ca stau bine in campionat:evil:

Pai conform acestei logici tu n-ar mai trebui sa-ti scoti nasu' pe threadu' asta pt. voi ati pierdut...lamentabil as putea adauga...
Dar unde ai auzit, copile, ca eu am declarat, sus si tare, ca Dinamo e o super-echipa anul asta ? Nu-mi spune mie ca eu ma dau mare cu o echipa pe aici, doar ii mai temperez pe unii avantati de aici, care cred ca fotbalul apartine doar Stelei, nu mai exista si alti suporteri, care sant mai decenti si mai cumpatati.
Eu critic regulamentul din Grupele UEFA, inca de cand a fost adoptat, de acum 2 ani, pt. ca nu e tur-retur !
Abia din primavara se vede valoarea echipelor, mai ales din sferturi !

GruppoApparte
4th January 2006, 07:12
nici nu avea cand tur retur , si asa e incarcat programu destul , eu zic ca e foarte bine asa cum e , prin asta se ofera o sansa in plus echipelor mai mici ... bani ... experienta ... etc
Oricum Steaua nu va avea probleme cu olandezii astia ... prea slabuti ... campionatu e una uefa e alta ... si oricu realizeaza si aia ca nici o sansa in fata stelei ....

MariusTR
4th January 2006, 07:14
Orisicat nu mi-e simpatic remy ( si nu mi-e ) zic totusi ca in disputa cu Paulica e mult peste si cu argumente si in ceea ce priveste coerenta explicatiilor. remy - Paulica 1 - 0. Dar anul abia a inceput ;)

Ra revin la problema noastra, mai degraba a lor a inimioarelor.... ii batucim de nu o sa stie ce i-a palit.

Herenveen - Steaua 0 - 2
Steaua - Herenveen 4 - 0

Noi sa fim sanatosi

remy
4th January 2006, 07:18
Pt. GruppoApparte (care e un "adversar" mai cu capul pe umeri, fara sa jigneasca, la fel si MariusTR si altii):
Se putea face un altfel de regulament, sau sa ramana cum a fost inainte, tur-retur, toate echipele, cu tragere la sorti. Au vrut sa copieze Ch. League, dar au dat-o in bara rau de tot, s-au calificat echipe slabute in primavara. Daca tot au vrut sa copieze, de ce nu au avut acelasi regulament ca si in Ch. League ?
Cine naiba a gandit o asa inechitate, rar vazuta in vreun sport ?
Daca vei castiga 2 meciuri acasa, gata, esti calificat !

GruppoApparte
4th January 2006, 07:22
pai este cum zici tu remy da poate pentru noi romanii e mai bine asa cum este acuma , sunt sanse mult mai mari ... oricum si normal cand de ex din spania sau din alte tari primele 4 in CL apai atunci ce mai vreti .... CL e pt bogatani , Uefa pt astia mai saracuti , dar per total e a doua competitie a europei asa cum e ea cu bune cu rele ... si gandestete ca daca era ca inainte nu mai avema noi coeficient asa bun si din 2007 sa avem 2 echipe in CL si minuni destea ...

MariusTR
4th January 2006, 07:24
Pt. GruppoApparte (care e un "adversar" mai cu capul pe umeri, fara sa jigneasca, la fel si MariusTR si altii):
Buey, arunca matale un ochi mai sus sa vezi exact cum te-am laudat ca l-ai terminat pe paulica... celalat ochi poti sa-l tii inchis. Tot va zic : baieti, pay some goooood attention here!

Earth to Mars!

GruppoApparte
4th January 2006, 07:28
MariusTR acuma vrei sa imi furi meritele :) ....iti ajunge si locul 2 :P
Lasati mai nu va mai omorati atata cu firea ca ne calificam ce naiba ... cum ? putin conteaza ... noi pe Heerenven i facem varza HehHheheh

MariusTR
4th January 2006, 08:00
Nu am furat nimic de la nimeni... tot ce am zis e ca remy e mult peste Paul ( paulika ) la toate capitolele, chiar daca remy nu e stelist si e putin enervant ca tot se ia de ros-albastrii mei. :)

In rest sigur ca bate Steaua.. eu ma gandesc deja la Finala :ok:

GruppoApparte
4th January 2006, 08:05
pai remy e cu documentatia, e informat baiatu ... paul mai mult cu vorbele, cu ce crede el ... vedeti si voi, nu mai trebuie descrisi
Mariuse eu deja ma gandesc la Supercupa Europei ... oare cu cine jucam ... Barca , Chel , Juve ...

MariusTR
4th January 2006, 08:08
pai remy e cu documentatia, e informat baiatu ... paul mai mult cu vorbele, cu ce crede el ... vedeti si voi, nu mai trebuie descrisi ...
remy e cu documentatia all right!... ne baga documentatie int-un post cat pentru 10 posturi.. dar rareori zice ceva care sa conteze. In schimb Paul nu zice mai nimic si nici nu baga documentatie. Oricum paulica e surclasat de catre remy... in schimb amandoi sunt enervanti.

In finala vreau cu Juve.:ok:

GruppoApparte
4th January 2006, 08:11
Si ce zici i batem sau o luam ? si chiar cu cine zici ca jucam in finala cupei uefa ... si scoru marcatorii si cam atata ... si sa fie corect sa castig si eu un ban cinstit la pariuri :)
hmm si naspa ca nu-i putem vedea pe aia 11 care au zis ca bate olandezi

dede
4th January 2006, 08:18
mey Marius, ce ai ai cu Paul? cu ce te-a enervat asa?

on-topic...nasol ca nu jucam in Ghencea...da oricum ii batem...

MariusTR
4th January 2006, 08:21
Ba deloc nasol, domnule d3d3... scapam de mocirla , se stie Steaua joaca mai bine pe un stadion cu gazon bun. In plus vom juca FIANALA pe Ghencea renovat.

Si ce zici i batem sau o luam ?
Egal ca la Sevillia. Si ca si atunci vom bate la departajare.

dede
4th January 2006, 08:59
eh, Marius, poate pt acest meci (cu heerenveen) nu va conta chiar asa de mult, dar poate mai incolo era mai bine daca jucam pe Ghencea...

RstInPc
4th January 2006, 10:57
Pai normal ca era mai bine pe Ghencea, stadionul fiind un fel de Calugareni al fotbalului. Nu degeaba il are Gigi ca idol pe Mihai Viteazul :)

MariusTR
4th January 2006, 11:07
:D

Asta cu Calugarenii e comica.Partca il si vad pe Gigi cum se si viseaza cu caciula tuguiata pe cap si cu sceptrul fotbalului in mana dand cu el peste scafarlia dusmanilor : "Mbh..mbh..mbhah... asta-i pochta ce-am pochtit-o io...mbah!"
Din fericire Jiji nu inseamna Steaua.

STEAUA-MANIA
4th January 2006, 11:11
rst,normal ca e Calugareni,in ultimii 15 ani s-au jucat mai multe meciuri decate pe fantoma de stadion dinamo in ultimii 30 de ani..You know,pe STEAUA a jucat nationala,meciuri din cupele europene,noi jucam intr-un sezon de cupe europene,tot atatea meciuri cate ati jucat voi in 10 ani de cupe europene:D
SC Heerenveen [4 - 2] Ajax Amsterdam
35' [1 - 0] G. Samaras
38' [2 - 0] K.J. Huntelaar
Desi din retur,Huntelaar va juca pt Ajax,acesta a contribuit la infrangerea celor de la Ajax.ASTA E PROFESIONALISM nu cum a facut balan cand juca la farul,in min 92,intr-un meci retur din cupa romaniei,la scorul de 1-1,scor care califica pe farul,a facut un hent clar...danciulescu transformand lov de la 11m..asa se califica dinamo!RUSINE!

uti2102
4th January 2006, 13:40
Hai mah Mania, mai lasa-i incolo de dinamovishti. Sunt prea slabi ca sa vorbim de ei pe un thread de cupele europene !
Cat despre sistemul actual al cupei uefa eu repet ce-am mai spus odata : crearea de grupe shi transharea calificarii dupa 4 meciuri permite cernerea mai buna a valorilor !!! De ce ?! Pentru ca in acest sistem o echipa valoroasa care ar face o greshala are shansa de a-shi reveni shi de a se califica mai departe, pe cand intr-o disputa tur/retur acest lucru ar fi practic imposibil (vezi Lens, care s-a calificat; daca ar fi fost tur-retur ar fi ramas cu sigurantza acasa avand in vedere ca ar fi pierdut prima mansha cu 4-0) ! In sistem tur/retur ar putea avea loc intalniri intre doua echipe foarte slabe, una dintre ele obtzinand accesul in faza urmatoare cu toate ca probabil n-ar merita (sa ne gandim ca ar fi doua confruntari, gen Dinamo/Levski shi Rapid/Stuttgart; din prima confruntare oricare s-ar fi calificat n-ar fi meritat, pe cand din a doua una dintre echipe ar fi fost eliminata poate pe nedrept din competitzie). Grupele cern evident valorile. Ramane insa de discutat in privintza sistemului tur fara retur....
Iar scuzele unora cum ca nu s-au calificat datorita sistemului sunt de-a dreptul jalnice.....

MariusTR
5th January 2006, 09:25
Hai mah Mania, mai lasa-i incolo de dinamovishti. Sunt prea slabi ca sa vorbim de ei pe un thread de cupele europene !.....
Asta cam asa e, Dinamo nu mai exista pe plan european, si situatia nu se va schimba in urmatorii 10 ani cel putin. Deci sa nu mai pomenim de ei... doar asa la bascalie cand avem chef de bancuri... sa mai radem putin :D

De cealalta parte a valorii fotbalistice, superba Steaua va spulbera Herenveenul. Si acasa si la ei sau invers, ca intai ii batucim la ei acasa.

dede
5th January 2006, 10:10
Asta cam asa e, Dinamo nu mai exista pe plan european, si situatia nu se va schimba in urmatorii 10 ani cel putin. Deci sa nu mai pomenim de ei... doar asa la bascalie cand avem chef de bancuri... sa mai radem putin :D
mda, si din pacate si ei ne reprezinta an de an in cupele europene...

trecem de astia...sa zicem un 0-0 acolo si 3-0 aici pt Steaua

Teoctist
5th January 2006, 17:10
Musai sa spun si eu ca Steaua este favorita.Plecarea lui Oleg naste un semn de intrebare.Va mai etala Steaua acelasi joc spectaculos si eficient?Refuz sa-mi imaginez cum ar fi,eventual,fara Radoi si Ogararu.

Bestia
5th January 2006, 17:39
steaua nu are voie sa rateze sansa imensa e care o are....heerenven e o echipa de batut(nu pt toata lumea...dar pt steaua este)....sunt sigur 95% ca ne calificam mai departe...FORZA STEAUA

Lucky_OLD_G's
5th January 2006, 18:13
hooo ajunge bestio am inzteles....batem

sun
5th January 2006, 19:07
Marius , Steaua nu va juca finala pe Ghencea renovat .

Finala se joaca la Eindhoven :ok:

Paul
5th January 2006, 20:34
oricum pana in august nu prea jucam in Ghencea :(

Bestia
6th January 2006, 02:30
hooo ajunge bestio am inzteles....batemsigur sau vrei sa ma repet?:evil:

remy
6th January 2006, 03:39
mda, si din pacate si ei ne reprezinta an de an in cupele europene...

trecem de astia...sa zicem un 0-0 acolo si 3-0 aici pt Steaua

Alo, se aude ceva de meciul cu Rosenborg ?
Mi-ar fi rusine sa ma laud cu o echipa asa de tare ca Steaua, cand au ratat ceva ce nu credea mai nimeni din tara sa se intample ! Si au fost si meciuri tur-retur, unde ar fi avut sansa sa-si arate valoarea impotriva unor jucatori si antrenori de lumea a treia. Dar au facut-o lamentabil, ca o echipa din lumea a treia !
Mai usor cu reprezentarea in ultimii ani in Cupele Europene, ca macane !
Daca erati in Ch.League, nu mai aveam ce comenta, mai ales ca au jucat cu cel mai usor adversar din ultimii, cred, 20 de ani, mai ales ca totul mergea rau in ultimul an acolo. Ce sa mai zic de faptul ca erau pe un loc de mijloc in ... Norvegia, si abia isi adusesera un antrenor ... de femei.
Deci, i-au eliminat niste femei, ce mai ! Ha-Ha, o sa rad mereu de rezultatul asta !
Deocamdata nu si-a aratat Steaua valoarea, asa ca mai usor cu laudele, ca nu tine. Numai daca ajung in finala va veti putea lauda cu "ma(t)reata" echipa !
Stati asa, ca se pare ca Heerenveen pare in aceeasi situatie ca si Rosenborg, tot o echipa slabutza. Parca vezi ca va fi acelasi scenariu.

dede
6th January 2006, 08:15
Mai usor cu reprezentarea in ultimii ani in Cupele Europene, ca macane !
ce face? hai zi-mi, ca vad ca nimic nu-ti convine, cine a ajuns in ultimii ani de 2 ori in primavara europeana? asta ca sa nu mai zici nimic de reprezentare...

Daca erati in Ch.League, nu mai aveam ce comenta
tu tot timpu ai ce comenta...

superchumbo
6th January 2006, 09:11
Stati asa, ca se pare ca Heerenveen pare in aceeasi situatie ca si Rosenborg, tot o echipa slabutza. Parca vezi ca va fi acelasi scenariu.

Asa ai zis si de Halmstadt. Sau te lasa memoria??????????????

dede
6th January 2006, 10:06
el zice asa de toate echipele din uefa...la el e deja obisnuit ca echipele care joaca impotriva Stelei sa fie slabe, nemotivate, si că uefa are doar echipe slabe bla bla bla...

RstInPc
6th January 2006, 10:44
......cine a ajuns in ultimii ani de 2 ori in primavara europeana?
Sa-ti spun ceva. Inainte, primavara europeana insemna sferturi, acum nu inseamna nici macar optimi. Din acest motiv este polemica asta cu "ce mare performanta ca ai trecut de grupe ?". De la sferturi in sus putem spune ca reprezinta o performanta. Este adevarat ca mi-ar fi placut ca si Dinamo sa treaca de grupe, dar n-a fost sa fie.
In privinta meciului, mai este mult pana atunci si multe se pot schimba la ambele achipe, din acest motiv sunt sceptic in privinta calificarii voastre.

uti2102
6th January 2006, 11:21
Bine tu Restinpc, imi place la nebunie treaba asta cu "capra vecinului e mai bolnava" :happy: E acrii strugurii este ?!


Mai usor cu reprezentarea in ultimii ani in Cupele Europene, ca macane !
Mai baiatule, tu mai eshti printre noi ?! :o:
Privitzi-l oameni buni shi miratzi-va, nu vetzi vedea multe specimene ca acesta :) Tot noi suntem proshtii, trebuia sa ne uitam spre Stefan cel Mare ca sa vedem adevaratele performantze europene ale echipelor romaneshti.... :happy
Vai doamne.........ma stric de ras :happy

Vladek
6th January 2006, 12:51
Lasa-i man, ca sunt irecuperbili. Proverbul ala cu capra vecinului se aplica de minune in cazul de fata.

Bate Steaua pe Valencia, cam singura echipa europeana cu adevarat mare pe care am invins-o in ultimii ani ?
Nu se pune. A fost terenul de vina, jucatorii Valenciei nu aveau chef de fotbal. Nu conteaza ca era echipa care detinea cupa UEFA.

Se califica Steaua in primavara europeana, ceea ce nici o alta echipa nu mai reusise de o gramada de vreme ( vorbesc de sezonul trecut) ?
Nu e o performanta. Nu ne intrebati de ce, dar nu conteaza.

Trec Steaua ( a doua oara in 2 sezoane ) si Rapid de faza grupelor si se califica in primavara europeana, Dinamo fiind echipa care nu s-a calificat in conditiile in care a avut o grupa relativ mai usoara si a mai fost si avantajata de ordinea meciurilor ?
Din nou aflam ca nici asta nu e o reusita. Cupa UEFA e o competitie second-hand, echipele cu care au jucat Steaua si Rapid erau slabe, nemotivate. In schimb printr-un miracol pe care nu ni-l explicam, echipele care au jucat cu echipa Militiei erau super-motivate si gata sa moara pe teren. De-aia a terminat Dinamo pe ultimul loc ...:rosu:

Dinamo a fost echipa cea mai super-tare, super-jucatorii ei reusind sa piarda mai toate jocurile din deplasare ( cu Omonia Nicosia, cu Everton, Levsky si OM ). Dar nici asta nu conteaza. Conteaza in schimb ca Steaua n-a reusit decat o victorie si 3 egaluri in deplasare sezonul asta, pierzand cu Rosenborg. Clar, Dinamo e superioara la capitolul asta !

In schimb, spre imensa bucurie a celor 500-1000 de suporteri care se mai duc prin "Groapa", Steaua a gresit pasul spre CL si a pierdut cu norvegienii. Am putea sa amintim si noi de episoadele 17 Nentori, Knagspirr - nu mai stiu cum, Polonia Varsovia, etc. Dar ce mai conteaza ?? STEAUA NU S-A CALIFICAT. URAA !!

Aceasta este logica fanaticilor anti-Steaua. N-are rost sa incerci sa o demolezi. Tot inainte baieti, ca oricum nu ne intereseaza, dar hartia ( ecranul ) rabda orice.

Paul
6th January 2006, 13:11
important e ca noua ne-au facut multe bucurii in anul 2005 , pe cand ei au dat-o din deceptie in deceptie ...

In loc sa aprecieze ca au scos capul in europa si ei dupa atatia ani , o dau ca uefa e o competitie de 2 lei;

Cat despre victoria cu Lens , care mi se pare cea mai importanta (si cel mai bun meci vazut de mine de cand sunt stelist (la concurenta cu cele cu Valencia , West Ham , Aston Villa + dubla mansa cu Liverpool :happy:) multi uita un aspect: Lens a pierdut 2 meciuri in acest sezon : 0-2 cu Nantes si 0-4 cu Steaua ...

RstInPc
6th January 2006, 13:36
Bate Steaua pe Valencia, cam singura echipa europeana cu adevarat mare pe care am invins-o in ultimii ani ?
Nu se pune. A fost terenul de vina, jucatorii Valenciei nu aveau chef de fotbal. Nu conteaza ca era echipa care detinea cupa UEFA.
.................................................. ...............................
......................Dinamo fiind echipa care nu s-a calificat in conditiile in care a avut o grupa relativ mai usoara si a mai fost si avantajata de ordinea meciurilor ?

Tu ai citit cu atentie e am scris eu sau nu citesti decat postul anterior ?
( @alpopa, te faci ca nu intelegi ce am vrut eu sa spun acolo). Nu stau sa justific ce am scris.
Vladek, chiar ti se pare ca echipele din grupa noastra au fost mai slabe decat cele din grupa voastra ? Nu are rost sa facem comparatii pentru ca nu vom sti niciodata adevarul decat daca, ipotetic, am schimba grupele intre noi.
Te lauzi ca ati batut pe detinatoarea cupei UEFA care in acel moment era intr-o degringolada totala in campionat. Ei bine afla ca si noi am batut echipa detinatoare a trofeului, echipa care a castigase in acel moment campionatul intern.
Noi am facut 0-0 cu Heerenven, intr-un meci in care au stat cu cur-n poarta 80% din meci iar noi treceam printr-o perioada nu tocmai roza in campionat.
O sa vedem ce o sa faceti voi.
Hai bafta!

Paul
6th January 2006, 13:50
detinatoarea Cupei UEFA

Omule ... Valencia era la acel moment campioana SPANIEI , pe cand TSKA campiona Rusiei

E o diferenta uriasa !

Cat despre grupa , TSKA , Marseille , Levsky , Herenveen VS Lens , Herta , Doria si Halmstads

Eliminam pe Marseille si Lens (desi Lens e ceva mai buna ca Marseille) , si ramane:

TSKA , Levsky , Herenveen vs Doria , Herta , Halmstads

Acu noi am terminat pe 1 si voi pe 5 ... deci o diferenta uriasa
Apoi priveste la echipe...
Levsky si Herenveen erau cel putin egale cu Dinamo , daca nu cumva mai slabe...
Si s-a vazut asta in joc , unde ati jucat de la egal la egal cu ele, deci trebuia sa le bateti daca erati o echipa cat de cat europeana...

cip_81
6th January 2006, 14:09
Gresit...TSKA iesise campioana in Rusia cu doar 10 zile inainte de meciul direct (deci se poate spune ca era in forma), Valencia cu vreo 8 luni inainte. TSKA urmeaza sa joace in CL, Valencia urma sa joace in Intertoto.

Apoi nu poti sa spui ca elimini pe Marseille si Lens din ecuatie. Se stie ca echipele din Franta sunt foarte puternice pe proriul teren ,drept dovada ca a vostra echipa in vreo 3 meciuri jucate acolo a primit nu mai putin de 13 goluri.

Apoi, da, Heerenveen trebuia batuta, pentru asta nu exista nici o scuza, dar oricum ai face tot are 2 clase peste Halmstadts (poate cea mai slaba echipa din grupe).

Iar daca va tot umflati atat in pene de ce nu v-am vazut in serile de marti sau miercuri, la Pro TV? Asta este efectul, dar cauza care a fost?

Paul
6th January 2006, 14:11
stai un pic...
nu compar pe Herenveen cu Halmstads , insa totusi ati terminat pe 5 ... noi pe 1 ;

Levsky ce va spune ...
@cat despre Rosenborg , ai vazut ce a patit Olympiakos ... unde joaca unu Rivaldo ...

cip_81
6th January 2006, 14:20
Si e vreo rusine ca am terminat pe ultimul loc? Daca ma uit pe toate grupele am observa ca ocupanta ultimului loc din grupa asta a avut cel mai mare numar de puncte, iar diferenta dintre locul 5 si locul 2 era de doar 2 puncte (asta spre deosebire de altele, unde diferenta era de 7-8 puncte). Intr-adevar, nu a fost o grupa puternica, dar cu sguranta a fost o grupa echilibrata, o grupa din care toate echipele si-au propus sa mearga mai departe (n-am auzit pe nimeni spunand ca nu e interesat de competitie).

Iar cu Rosenborg nu o mai da la intors...ati avut parte de cel mai slab cap de serie si ati luat-o in freza (o echipa care era la 3 puncte de retrogradare in al lor campionat extraordinar de puternic, o echipa care timp de 2 luni a castigat un singur meci. Cu cine oare?).

RstInPc
6th January 2006, 14:28
Tot o dai cu "ati terminat pe 5 ... noi pe 1". Luata brut, ai dreptate, dar o spui de parca am fi fost ciuca batailor. Am avut o victorie si un egal acasa si doua meciuri pierdute in ultimele secunde in deplasare. Doua puncte pierdute cu un ghinion teribil.

Dar propun sa terminam cu off-topic-ul, ca nu ajungem nicaieri, fiecare sustinandu-si punctul de vedere fara ca vre-unul sa cedeze. Despre Dinamo si ce a facut in grupe putem discuta pe alt thread.
Va rog sa discutati despre Steaua-Heerenven, iar daca nu aveti ceva de spus la subiect mai bine nu scrieti.

sun
6th January 2006, 14:30
Asta era cea mai mare problema cand am picat cu Rosenborg . Nu exista nici o cale de mijloc :
Ori ii bateam ( era logic , eram mai buni ) si intram in Liga
Ori pierdeam si eram bataia de joc a tutoror ( nici pe cei mai slabi nu i-am batut) .
Poate ca e mai bine sa facem inca un an de purgatoriu Uefa . Dar cu siguranta ( ORICARE AR FI ADVERSARUL ) data viitoare vom intra in grupele CL .

Paul
6th January 2006, 14:41
Iar cu Rosenborg nu o mai da la intors...ati avut parte de cel mai slab cap de serie si ati luat-o in freza (o echipa care era la 3 puncte de retrogradare in al lor campionat extraordinar de puternic, o echipa care timp de 2 luni a castigat un singur meci. Cu cine oare?).
Corect ...
Insa dupa aia acelasi noroc i-a ajutat sa bata si pe Olympiakos ...tocmai la Atena ...

Paul
6th January 2006, 15:19
Revenim on topic:
Diseara @ TV Sport , vedem pe Herenveen din nou
Ora 21.30

Gronningen - Herenveen

Vladek
6th January 2006, 15:29
Tot o dai cu "ati terminat pe 5 ... noi pe 1". Luata brut, ai dreptate, dar o spui de parca am fi fost ciuca batailor. Am avut o victorie si un egal acasa si doua meciuri pierdute in ultimele secunde in deplasare. Doua puncte pierdute cu un ghinion teribil.

Dar propun sa terminam cu off-topic-ul, ca nu ajungem nicaieri, fiecare sustinandu-si punctul de vedere fara ca vre-unul sa cedeze. Despre Dinamo si ce a facut in grupe putem discuta pe alt thread.
Va rog sa discutati despre Steaua-Heerenven, iar daca nu aveti ceva de spus la subiect mai bine nu scrieti.

Sunt de acord cu partea cu off-topicul. Din pacate au mai ramas pe-aici niste baieti care nu mai pot sa treaca peste episodul Rosenborg. Credeti cumva ca noi nu regretam meciul ala ? Dar n-avem nevoie sa ni se repete la infinit ca am ratat intrarea in CL, asa cum nici cei care tin cu Dinamo n-au nevoie sa li se repete ca nu s-au calificat in primavara europeana ! In ritmul asta o tinem pana la anul aratandu-ne unii altora esecurile ... mai bine sa ne vedem de treaba. Nu ?

On - topic : Steaua bate pe Heerenveen. Nu stiu scorul, ca nu-s mama Omida, dar sunt convins ca ne vom califica. Jocul echipei ne permite sa speram la asta.

remy
7th January 2006, 02:55
Asta era cea mai mare problema cand am picat cu Rosenborg. Nu exista nici o cale de mijloc :
Ori ii bateam (era logic, eram mai buni) si intram in Liga
Ori pierdeam si eram bataia de joc a tutoror (nici pe cei mai slabi nu i-am batut).
Poate ca e mai bine sa facem inca un an de purgatoriu Uefa. Dar cu siguranta (ORICARE AR FI ADVERSARUL ) data viitoare vom intra in grupele CL.

Cu Olaroiu, peste vreo 10 ani, cred ca veti juca in CH. LEAGUE. Daca nici cu o echipa slaba rau nu v-ati calificat, e clar.
Totul e sa ia si campionatul. Abia atunci mai vorbim. Daca il iau in ritmul asta, de 1 campionat la 5 ani, s-o tineti tot asa, Doamne-Ajuta !
Si sa se adevereasca tot ceea ce au spus aproape toti stelistii si nu numai: CINE VA FI PE PRIMUL LOC LA SFARSITUL TURULUI, SIGUR VA CASTIGA CAMPIONATUL ! VOI ATI SPUS-O. MAI ALES CA S-A REPETAT DE MULTI ANI PROBLEMA ASTA. SA NU SPUNETI CA NU MAI TINETI MINTE, FITI BARBATI SI RECUNOASTETI ! :rosu: :jerk:

Dupa cum am vazut meciul care abia s-a terminat acum reluarea de pe TV Sport, Heerenveen-Ajax 4-2, cred ca va avea viata grea Steaua lui Olaroiu la olandezi acasa.
Au noroc ca nu mai joaca Huntelaar, deci, din acest motiv, n-aveti nici o scuza daca nu se califica Steaua. Acum e mare asemanare cu meciul cu Rosenborg, chiar daca doare pe stelisti.
Daca nu se califica, cred ca vi se mai inmoaie din vioiciunea pe care o afisati aici.

STEAUA-MANIA
7th January 2006, 10:52
remy,nene,du-te si hraneste-ti cainele:D STEAUA joaca in cupa uefa,voi in ce competitie jucati?:)

Cristy
7th January 2006, 10:53
Revenim on topic:
Diseara @ TV Sport , vedem pe Herenveen din nou
Ora 21.30

Gronningen - Herenveen

adica vinerea viitoare :D :drak: