PDA

View Full Version : Predictions Week 15



Mihai13
15th December 2005, 05:40
Hai ca le postez acum, ca miine plec pentru o saptamina.

Tampa Bay-New England: Patriotii. Cred ca o sa le fie cam frig piratilor in Noua Anglie, ceea ce nu trebuie deloc neglijat. La mine aici maximele sint vreo -10°C de citeva zile, si la Boston ar trebui sa fie cu 1 sau doua grade in plus.

KC-Giants: Gigantii. Apararea albastrilor provvoaca multe turnovers in ultima vreme, si nu ii vad pe sefi invingatori, in ciuda faptului ca Larry Johnson "iz da manne!!".

Denver-Buffalo: Denver.

Arizona-Houston: Arizona. Hai Kurt...

Carolina-New Orleans (Baton Rouge): Carolina. Nu cred ca scapa meciul asta, dupa trezirea la realitate de saptamina trecuta.

NY Jets-Miami: Meci de X, dar vor bate Jetii. De ce? Pentru ca trebuie sa fie cite un rezultat inexplicabil in fiecare etapa.:D

Philadelhpia-St Louis: Bat ramsii. Amindoua echipele joaca cu rezervele, dar berbecii joaca acasa.

Pittsburgh-Minnesota: In sfirsit, un meci tare! Merg pe Minnesota, desi as vrea sa bata Pittsburgh.

San Diego-Indy: Colts. Hai sa dau si un scor, asa din burta: 42-24.

Seattle-Tennessee: Seattle.

San Fran-Jacksonville: Jacksonville.

Cincinnati-Detroit: Bengalii...

Cleveland-Oakland: Maroniii. Au jucat binisor contra bengalilor, Romeo Crennel va stii sa-i motiveze.

Dallas-Washington: Al doliea meci tare. Cam putine meciuri tari etapa asta. In fine... Bate Washington, si va pune benzina peste foc in batalia pentru NFC East.

Atalanta-Chicago: Ursii. Se pare ca problema Michael Vick a fost rezolvata (de Carolina cred), si acuma toata lumea copiaza de la ei.

Green Bay-Baltamore: Un meci pe care voi avea onoarea sa-l ratez. Asa, la plesneala, bate Green Bay, sa termine si ei macar 5-11.

Per total o etapa destul de previzibila. dar, nu se stie, mingea e ovala...

codrutc
16th December 2005, 18:09
Iata si ce cred eu ca se va intampla saptamana asta in NFL

sambata, 17 decembrie

Tampa Bay at New England - Patriots. E decembrie in Foxborough, New
England joaca acasa si cred ca vor castiga, dar numai daca joaca Brady, care am inteles ca e questionable

Kansas City at N.Y. Giants - Chiefs. Normal as alege Giants ca joaca acasa, dar cred ca Chiefs vor juca mai hotarati si mai disperati si vor castiga meciul asta. Ma cam ingrijoreaza slabiciunea celor de la Giants la "goal line"

Denver at Buffalo - Broncos

duminica, 18 Decembrie

Arizona at Houston - Arizona, Meciul asta e greu de prezis pentru ca ambele echipe sunt slabe si "who cares after all". Am ales Arizona sa castige pentru ca nu stiu cum se face, dar Houston fac ce fac si pierd si atunci cand ar putea castiga. Personal nu cred in asa ceva, dar astia par sa-l doreasca cel mai mult pe Reggie Bush :)

Carolina at New Orleans - Panthers

N.Y. Jets at Miami - Dolphins. Nu m-ar surprinde ca Miami sa castige toate meciurile care le-au mai ramas. Nu stiu daca cred in avant creat in sezonul precedent dar Miami se pare ca la anul vor fi una din echipele bune. Mana lui Saban se pare ca se face simtita.

Philadelphia at St. Louis - Eagles. Mi se pare mie ca Rams s-au cam dat batuti. Imi plac rezervele Eagles

Pittsburgh at Minnesota . Steelers. Asta este unul din meciurile cap de afis,
si cred ca se poate intampla orice, dar inclin sa cred ca Steelers se vor impune.

San Diego at Indianapolis - Colts. Nu pot sa prezic impotriva pana cand nu vor pierde. Ma intriga doua lucruri. La Colts se pare ca nu va juca Corey Simon, Robert Mathis si Cato June, asa ca, cel putin lipsa primului va face mai dificila sarcina de a-l opri pe LT. Al doilea lucru este cum va rezista "secondary" la Bolts in fata lui Manning, si de fapt acest din urma aspect ma face sa cred ca
s-ar putea sa fie un "scoring fest".

Seattle at Tennessee - Seahawks

San Francisco at Jacksonville - Jaguars

Cincinnati at Detroit - Bengals

Cleveland at Oakland - Raiders, ca joaca acasa, oricum nu ma intereseaza meciul asta in mod deosebit

Dallas at Washington - Cowboys . Ar fi frumos ca Redskins sa-si revina dar cred ca le ajunge atatea vise de calificare in playoffs.

Atlanta at Chicago - Bears. Sincer, as vrea sa castige Falcons pentru ca
vreau ca Seahawks - Colts de saptamana viitoare sa fie mai echilibrat in ce priveste personalul ce va intra pe teren. Totusi, nu pot paria pe mascariciul de Vick sa faca fata la "the brave Bears' defense".

Luni, 19 Decembrie

Green Bay at Baltimore - Packers. ABC au cam luat plasa cand au programat
meciul asta inainte de inceperea campionatului. Vor castiga Packers in, poate ultimul meci al lui Favre pe MNF. Inca o ocazie de a-l asculta pe John Madden pretuindu-l pe Favre ca nimeni altul.

Mihai13
16th December 2005, 20:03
Houston fac ce fac si pierd si atunci cand ar putea castiga. Personal nu cred in asa ceva, dar astia par sa-l doreasca cel mai mult pe Reggie Bush :)



Nici eu nu prea cred in asa ceva. Americanii sint prea cinstiti (sau prea naivi) sa faca asa ceva. N-au auzit inca de Divizia A...

Adrenaline
18th December 2005, 09:52
Bate sau nu bate Arizona ...???

Seahawk
18th December 2005, 12:47
S-ar putea sa bata. Bine ai venit pe forum Adrenaline ! Hai curaj curaj posteaza mai mult ca nu te mananca nimeni. Vad ca ai si avatarul potrivit forumului acesta :D


Predictiile mele:

*le facusem pe Www.hbo.com/infl inainte sa nu ziceti ca dau pronosticuri dupa ce am aflat rezultatul meciurilor :))

-asadar:

Tampa Bay @ New England - NE. Si am avut dreptate. un 28-0 naucitor..cu Tom Brady in zi obisnuita... si cu o aparare "revamped".. se cunoaste cand iti mai intra in echipa cate`un Bruschi sau Seymour...


Kansas City @ NY Giants - Am pus tot pe Giants... incredibil cat de buni sunt both Larry Johnson si Tiki Barber. Adaugam pe Shaun si Edgerrin si avem cei mai buni 4 RB din NFL in momentul de fata (zic eu)


Denver @ Buffalo - Am ghicit si aici. Denver era favorita clara... Jake Plummer n-a gresit si deci Denver ran over the Bills.


Si in continuare meciurile de azi:
Arizona @ Houston - Meci greu de prezis. As spune ca se termina X :)) si dupa overtime castiga Houston in sfarsit.


Carolina @ New Orleans - Cred ca de data asta nu o sa mai existe nici o simpatie din partea Panterelor pt. Sfinti.. si o sa dea cu ei si cu Bouman de pamant (pt ca Brooks o sa incalzeasca banca de rezerve). Asadar Panthers

Dallas @ Washington - Desi mai toata lumea merge pe Cowboy in meciul asta...eu o sa merg inca odata impotriva lor. Bat Redskins ... linia ofensiva a pieilor rosii este capabila sa domine linia defensiva a celor de la Dallas si implicit Clinton Portis will find some room to run. O sa fie cu totul si cu totul diferit fata de primul meci din Dallas.
NY Jets @ Miami. Am impresia ca Delfinii will run over the Jets. Chiar si daca n-o vor face exact asa.. pe NY pot sa-i bata pana si cu Special Teams :drak: nici nu le trebuie offense de exemplu
Pittsburgh @ Minnesota. Merg pe Steelers si pe o aparare betonata impotriva lui Brad Johnson
San Diego @ Indianapolis. Vorba lui Cris Carter... the Colts will roll :D San Diego ...chiar daca au avut si schedule'ul mai greu fata de alte echipe eu zic ca sunt totusi o echipa mediocra. De fapt eu am zis de la inceput ca sunt prea overrated... A dat LT vreo 3-4 pase de TD si deja gata toata America era la picioarele lui. Eh cu o floare nu se face primavara...si Peyton Manning o sa distruga secondary`ul lui "Bolts"

Seattle @ Tennessee - Titans au aparare bunicica...dar nu cred ca ne vor face fata. Sper ca Shaun sa dea minim 2 TD in meciul asta ... Plus ca trebuie sa ia 100 de yards ca sa-l intreaca pe Tiki :P Shaunn for mVP!

San Francisco @ Jacksonville. Jacksonville...

Cincinnati @ Detroit. Bengals trebuie sa se impuna mai clar impotriva Leilor... nu cum au facut-o saptamana trecuta in extremis cu Cleveland. Si cred ca o vor si face.

Cleveland @ Oakland. Ce-o fi fost in capul antrenorului cand l-a bagat titular pe Tuiasosopo saptamana trecuta? I mean... Kerry Collins e el slab...dar Tuiasosopo nu cred ca are ce cauta in NFL. Sa bati pe Redskins si sa iei bataie de la Jets e ceva ce numai Oakland ar putea sa faca. Cred insa totusi ca si-au bagat mintile in cap si o sa-si fructifice avantajul terenului propriu de data asta.

Philadelphia @ Saint Louis. Practic eu nici numai stiu ce a mai ramas din echipele astea..nici nu stiu cum joaca. Vad doar pe nfl ca sunt numai rezerve de o parte si de alta... asa ca am sa "ghicesc" >>> Rams

Atlanta @ Chicago - Merg pe Chicago. Nu cred ca Atlanta poate sa dea mai mult de 10 puncte in meciul asta. Si cum Michael Vick o sa le dea cateva cadouri Urshilor... la ei acasa.. cu frigul din Chicago... o sa-i manance pe paine pe Falconii obisnuiti in dome.

Green Bay @ Baltimore - Derby`ul suferintei. Cel mai prost meci pe care ABC s-au gasit sa-l dea on Monday Night Football. Cred ca o sa va plictisiti cumplit auzindu-i pe Michaels si Madden cum vorbesc despre echipele din anii 70 si cat de mari si tari si buni erau :sleep:
Ca meciul oricum nu prezinta nici un interes. Si desi cred ca o sa piarda Ravens, pt ca Favre joaca mereu bine on Monday Night...merg pe Baltimore. Just because... meciul e la ei acasa :D

titans_rulez
18th December 2005, 13:04
Tampa Bay at New England - se pare ca in foxborough cand e iarna e iarna nenicule...desi nu prea ii inghit nici cu 15 basculante de lamai mi-a placut ofensul patriotilor...mi-a placut sa il vad pe brady again ...in zi obisnuita...adica maret

Kansas City at N.Y. Giants - Chiefs. ma bucura si aici faptul ca tiky barber este in continuare tiky barber.mi-e teama ca la anul nu va mai fi la fel..sincer...

Denver at Buffalo - era greu sa si-o ia in barba broncosii

duminica, 18 Decembrie

Arizona at Houston - aproape ca e pacat sa ii tot urmaresti pe texani cum si-o fura atunci cand le e lumea mai draga...asa ca merg pe cardinals

Carolina at New Orleans - ce se mai poate spune despre echipa sfintilor....si ce mai putem povesti despre pantere...?clar carolina

N.Y. Jets at Miami - uite un meci al dracului de frumusel.la inceputul sezonului jetii credeau ca prin a 15-a etapa vor avea biletele pentru play off deja revendicate...si s-au trezit ca sunt out...ma gandesc ca jets i-au cam ciomagit in ultimile intalniri pe delfini ...asa ca...merg pe verzi

Philadelphia at St. Louis - blestemul finalistei super bowl a lovit din nou....mi-e rusine de rusinea lor...si cate vise aveam recunosc anul acesta....nici nu vreau sa mai mizez pe o invingatoare la aceasta intalnire

Pittsburgh at Minnesota - recunosc ca mi-ar place tare mult sa ii intinda vikingii

San Diego at Indianapolis - Colts. "Nu pot sa prezic impotriva pana cand nu vor pierde"....este exact propozitia care imi defineste sentimentele si in aceasta saptamana

Seattle at Tennessee - ohohohohohoho....merry cristmass titanilor....sper ca draftul sa ne aduca un jucator de valoare alaturi de care sa reusim ceva la anul...mi-e teama ca nu va fi totusi asa de usor...soimii de mare ne vor zdrobi

San Francisco at Jacksonville - hai jaguarii lu' tata.... .la inceputul sezonului am spus ca cinci si jags vor merge in play off si imi mentin pariurile

Cincinnati at Detroit - go bengals

Cleveland at Oakland - si daca romeo crenel da lovitura?ma asteptam, sincer la o gramada din partea raidersilor...si vax...randy nu e randy...ala nu ii arunca...noroc ca la mont in ultima vreme nu ma mai dezamageste

Dallas at Washington - redskins...pt ca am ajuns cu brunel starter in fantasy footbal dupa ce mcnabb si byron s-au accidentat.

Atlanta at Chicago - cred in defensul ursilor...
Luni, 19 Decembrie

Green Bay at Baltimore - clar ultimul MNF pentru bret....la revedere batrane cavaler....de dragul tau...refuz sa mizez pe o castigatoare la acest meci...