PDA

View Full Version : Editia a IV-a Grupa B II



georgebz
1st May 2007, 13:45
Componenta grupei :

mtfk ( Steelers ) - 5-3 ( 1-3 )
oqs ( Chargers ) - 7-1 ( 3-0 )
a.k.a ( Bengals ) - 2-2 ( 2-0 )
biggie ( Bears ) - 0-5 ( 0-3 )
sinisther ( Redskins ) - 6-3 ( 2-2 )


Rezultate :

Redskins @ Steelers 38-24
Bears @ Redskins 3-21
Steelers @ Chiefs 17-7
Bengals @ Redskins 31-0
Steelers @ Chargers 17-21
Broncos @ Redskins 3-17
Chiefs @ Bengals 37-27
Steelers @ Giants 27-14
Cowboys @ Redskins 25-0
Cowboys @ Bengals 38-28
Chargers @ Redskins 21-14
Cowboys @ Chargers 24-35
Broncos @ Chargers 10-18
Redskins @ Giants 24-19
Steelers @ Patriots 73-14
Steelers @ Broncos 27-14
Chiefs @ Chargers 41-34
Chiefs @ Redskins 10-14
Steelers @ Bengals 24-25
Chargers @ Patriots 41-8
Cowboys @ Bears 37-17
Bears @ Chargers 10-44
Redskins @ Patriots 43-14
Steelers @ Bears 44-29
Chiefs @ Bears 35-20
Giants @ Chargers 14-24

mtfk
4th May 2007, 00:21
! Postati va rog aici rezultatele meciurilor jucate cu cei din grupa voastra , si eventual cele cu adversarii din cealalta subgrupa ( asta daca nu va posta rezultatul adversarul pe threadul subgrupei respective )

Sinisther
5th May 2007, 20:23
Redskins @ Steelers 38-24

prima jumatate a meciului am reusit cateva faza excelente si am reusit sa ajung la 21-3...dar la kickoff mtfk a returnat pt TD si am crezut ca o sa ma ajunga in Q4... dar am reusit o int returnata pt TD si m-am distantat... meci mult mai strans decat arata scorul

georgebz
5th May 2007, 20:57
se pare ca mtfk si-a facut un obicei din a avea foarte putin timp posesia :)

Sinisther
5th May 2007, 21:36
Bears @ Redskins 3-21

un rand de bere pt aparare

mtfk
5th May 2007, 22:18
Steelers vs Chiefs 17-7

un meci fff rapid, adversaru juca numai la pase, eu nu puteam sa ii opresc pasele, mie imi apara intr-un hal pasele...:((

Patriots
6th May 2007, 09:38
Cred ca a fost cel mai prost joc facut vreodata de mine la madden.Am ratat 2 FG unul de la 23 de yarzi:headbang: iar celalat de la 43 y sa dus in bara :headbang: :headbang: Oricum bv mtfk pt. meciul facut

Sinisther
6th May 2007, 16:24
Bengals @ Redskins 31-0

asta se intampla cand nu iti iese NIMIC... da NIMIC... nici in aparare si cu atat mai putin in atac(3 int + 1 fumble recuperat de adversar)... QB ratings 13.5 si 0.0

mtfk
6th May 2007, 17:32
Steelers - Charger 17-21

cea mai proasta manevra facuta vreodata aveam scorul 17-14 in sfertul 4 mai erau 30 d sec aveam 1st and 10 la linia d 20 cred, ma pregateam sa fug sa se duca timpul, dar cand am vz cum vine safetyul la blitz mam gandit sa dau o pasa lunga la ward...am dat pasa si ..interceptie returnata pt td..X(X(X(X(XX(X(X(XX(X(X(X(X(X((XX((X(X(XX((X cea mai mare greseala facuta d mine pana acum...inca o data oqs are un noroc nebun cand joaca cu mine in campionatX(

Oqs
6th May 2007, 17:49
Chargers@Steelers 21-17

Esti un pic nedrept cu "noroc nebun" k a fost un meci f echilibrat...daca aveam atat d mare noroc castigam cu un 21-0 sec si se termina acolo...mai ales k ratasem FG pt egalare exact inainte d faza ta la o palma d bara din dreapta d la 52 d yarzi cu vantul batand inspre kicker...si TD tau cu Willie Parker cu pasa in lateral nici acum nu stiu cum a luat-o d langa CB meu...dar intervine iar noroc/ghinion...mtfk ne vedem in play-off :cya:

MVP: CB Quentin Jammer - 1 INT, 1 TD (autorul deja faimoasei interceptii)

Sinisther
6th May 2007, 18:53
Broncos @ Redskins 3-17

trebuie sa imi revin...meci slab...dezamagitor si o victorie norocoasa...statisticile cred ca spun totul

georgebz
6th May 2007, 18:54
@ AKA , spuneai ca nu prea mai joci bine dar vad ca ai inceput in fortza ;)

@ Sinisther - ce meci a fost asta mai cu 75 si 76 total offense ? nu am mai vazut niciodata asa ceva ... :D

Sinisther
6th May 2007, 19:00
Broncos e incepator...si se vede... eu nu stiu ce sa zic... sunt teroare azi... ii drept ca mi-am schimbat tastatura da ii identica cu cealalta... doar cularea difera :P.... cum am zis...sper sa imi revin... mai ales la capitolul pase unde ultimele 2 meciuri au fost un adevarat dezastru

mtfk
7th May 2007, 22:27
Steelers - Giants 27-14

meci echilibrat
2 int ret td's for me
a fost interesant, si n-am mai facut greseli stupide mai ales p final..:P

Sinisther
7th May 2007, 23:04
Cowboys @ Redskins 25-0

meci excelent...daca esti sadomasochist.... pe scurt... am avut un total de 3 pase complete... una de 7 yd in Q1... una de 10+ yd in Q3...dar...surprize surprize... fumble Moss recuperat de adversar... si una cu 5 sec inainte de final... total 10 pass yd...de fapt a mai fost una completa...o interceptie in Q4... la astea se adauga 4 fumbles ale adversarului... 3 recuperate de el... a patra de mine... dusa pana la lina de 50 yd... si surprize surprize... fumble... recuperat de el...ah..si un FG care a intrat dupa ce a sarit din bara...sper sa nu fi uitat nimic

Raven Jaguar
8th May 2007, 00:00
Cowboys @ Redskins 25-0

meci excelent...daca esti sadomasochist.... pe scurt... am avut un total de 3 pase complete... una de 7 yd in Q1... una de 10+ yd in Q3...dar...surprize surprize... fumble Moss recuperat de adversar... si una cu 5 sec inainte de final... total 10 pass yd...de fapt a mai fost una completa...o interceptie in Q4... la astea se adauga 4 fumbles ale adversarului... 3 recuperate de el... a patra de mine... dusa pana la lina de 50 yd... si surprize surprize... fumble... recuperat de el...ah..si un FG care a intrat dupa ce a sarit din bara...sper sa nu fi uitat nimic

:happy ...lol...din prezentarea ta a meciului....cred ca erati amandoi roshii ca racul la fiert......rasturnari de situatii.....ce mai.....:happy

Oqs
8th May 2007, 23:15
Chargers @ Redskins 21-14

Un meci care ma asteptam sa fie mai usor din meciurile jucate d pana acum d Sinisther:) ...deh...pasele alea scurte sunt greu d combatut...cre k Brunell a reusit vreo 10 in meciul asta...dar si-a facut treaba Tomlinson cu 158 yarzi si 2 TD...si Portis a fost p faza cu un TD...si desigur am aruncat 2 INT doar d dragul paselor:headbang:

MVP: RB Ladainian Tomlinson

Sinisther
8th May 2007, 23:22
pe L.T. uneori nu il poti opri nici cu 3 tackles consecutive... la primul TD aveam pe ecran 3 user tackles si de toate a scapat... bine si Portis face uneori niste stickuri de domeniul SF-ului... trebuie sa recunosc asta

daca Skins ar avea un QB bun ar fi o echipa excelenta... atat in medden cat si in realitate... iar desi nu are nici o legatura cu jocul...deja ma sperie cuplul de Safeties care o sa il aiba sez urmator

Oqs
9th May 2007, 19:35
Cowboys@Chargers 24-35

LT does it again:drak:...e o nebunie omu asta...d neoprit:cool:...in rest un meci in care o singura greseala a stabilit invingatorul, o incercare d 4th down nereusita a lui Cojanu...in rest a fost un meci un meci destul d calm, nici un turnover, singurul lucru care ma alarma era kick returns ale lui Cojanu...f f periculoase...imi venea sa o scot in out la fiecare faza...incepeam d la linia d 40 dar macar nu imi mai faceam griji:P

MVP(who else?!?): RB Ladainian Tomlinson - 17 ATT , 167 YDS , 3 TD

Oqs
9th May 2007, 20:53
Broncos@Chargers 10-18

Un meci in care toata echipa a fost adormita prima repriza...Rivers arunca numai p langa sau la CB adversi , LT era prins de primul linebacker (1 singur Highlight stick in tot meciul!!!, 60 yds) ...CB mei au scapat cre k vreo 5 interceptii in prima repriza ...noroc k s-au mai trezit in repr 2...sincer spun k am terminat meciul cu durere de cap...cel mai slab meci de pana acum al meu:(...si singura oara cand am incercat sa controlez SS am primit TD:headbang:...aboslut tot ce mi-a reusit in primele 3 meciuri acum nu mergea nici ruptul capului...singurul mod in care am putut sa marchez in prima repr a fost un fumble al lui LT p linia d 1 yd a adversarului care nu stiu la cine a ajuns in brate pana la urma de a rezultat un safety

MVP: TE Antonio Gates - 3 REC, 106 YDS , 1 TD

cojanu
9th May 2007, 20:58
Cowboys@Chargers 24-35

LT does it again:drak:...e o nebunie omu asta...d neoprit:cool:...in rest un meci in care o singura greseala a stabilit invingatorul, o incercare d 4th down nereusita a lui Cojanu...in rest a fost un meci un meci destul d calm, nici un turnover, singurul lucru care ma alarma era kick returns ale lui Cojanu...f f periculoase...imi venea sa o scot in out la fiecare faza...incepeam d la linia d 40 dar macar nu imi mai faceam griji:P

MVP(who else?!?): RB Ladainian Tomlinson - 17 ATT , 167 YDS , 3 TD

sa observati la rushing cine e pe locul 3 :))
romo ma ajuta f mult
l-as prefera oricand lui bledsoe

sisu_stelistul
9th May 2007, 22:44
Broncos@Chargers 10-18

Un meci in care toata echipa a fost adormita prima repriza...Rivers arunca numai p langa sau la CB adversi , LT era prins de primul linebacker (1 singur Highlight stick in tot meciul!!!, 60 yds) ...CB mei au scapat cre k vreo 5 interceptii in prima repriza ...noroc k s-au mai trezit in repr 2...sincer spun k am terminat meciul cu durere de cap...cel mai slab meci de pana acum al meu:(...si singura oara cand am incercat sa controlez SS am primit TD:headbang:...aboslut tot ce mi-a reusit in primele 3 meciuri acum nu mergea nici ruptul capului...singurul mod in care am putut sa marchez in prima repr a fost un fumble al lui LT p linia d 1 yd a adversarului care nu stiu la cine a ajuns in brate pana la urma de a rezultat un safety

MVP: TE Antonio Gates - 3 REC, 106 YDS , 1 TD

Primu meci in care am facut si eu ceva....oricum dupa ce ti-ai revenit s-a vazut cine e mai bun...era 10-0 pt mine la un moment dat. \:d/

Sinisther
9th May 2007, 22:49
cred ca sisu are efectul asta asupra adversarilor... si eu cand am jucat cu el Skins ai mei parca erau paralizati in cazul defensivei si retardati in cazul ofensivei si suferinzi de parkinson in cazul QBs... e drept... in meciurile urmatoarea s-a confirmat ca asa si este

Sinisther
9th May 2007, 22:58
Redskins @ NY Giants 24 - 19

un meci strans... inceput de Skins in la fel ca si in post-ul anterior... in Q3 am reusit sa egalez...am crezut insa ca o sa pierd din nou dupa o pasa prinsa de Burress in fata a 3 DB de-ai mei... dar la am reusit un TD din KO(primul cu Skins)... apoi am mei reusit un TD dintr-o INT in ultimele 2 min... la care se adauga onside kick-ul recuperat dupa un TD al adversarului...in sfarsit am si eu un pic de noroc in campionatul asta

mtfk
10th May 2007, 01:12
steelers-patriots 73-14

a2a jumatate sa jucat numai pe pase, nu mai avea vreun rost sa stau sa fug cand puteam marca..

mvp big ben 9td passes 4 nush cate sute d yarzi (uitativa in print screenuri)

btw incep sa imi bat propriile recorduri la cele mai multe pase pt td, george dak vezi vreun record posteazal:D

georgebz
10th May 2007, 10:43
recordul cu cele mai multe pase de TD intr-un meci ramane cel al lui ElectoShock [ 11 ] ... insa ai reusit sa il depasesti cu 8 yarzi pe cel al celor mai multi yarzi pasati intr-un meci ;)

cojanu
10th May 2007, 11:45
dar cum s-a putut intampla un astfel de scor ?
asante dormea ? nu inteleg ...

mtfk
10th May 2007, 22:25
Steelers-Broncos 27-14

just an ordinay match

sisu_stelistul
10th May 2007, 23:12
Meciul in care cred ca am reusit cea mai buna prestatie a mea de pana acum si daca reuseam sa transform 2 FG care probabil ca altcineva le-ar fi transformat ar fi fost 20-27, oricum nu cred sa obtin vreo victorie, sper doar sa nu pierd la diferenta prea mare meciurile.

Sinisther
10th May 2007, 23:30
daca o sa tot progresezi cum ai facut-o pana acuma cred ca o sa termini cu una...poate chiar 2 victorii

Sinisther
11th May 2007, 18:47
KC Chiefs @ Redskins 10 - 14

meci cu multe interceptii... Green a aruncat 3 si trei au fost interceptate de Sean Taylor MVP in prima jumatae a meciului...Hall a avut un KO return de 94 YD si aproape ca am reusit si eu unul la KO imediat urmator... in Q4 m-am molipsit si eu si am aruncat 2 INT :(... spre norocul meu asa au facut si Chiefs... in cele din urma am reusit un drive pt TD in ultimele 2 min...iar la KO aprope ca era sa ajunga Hall din nou in endzone dar drive-ul s-a incheiat cu INT nr. 6

Oqs
11th May 2007, 21:33
Chiefs@Chargers 41-34

Un meci in care a condus aproape permanent patriots_4_ever si yo d prost m-am lasat tarat in stilul lui d joc in loc sa-mi impun stilul meu...CB mei, chiar cu 4 INT, au fost f slabi...Rivers si-a continuat pasa proasta d la meciul cu sisu_stelistul cuplata cu cateva decizii proaste din partea mea...meciul s-a rupt la un KO TD return al lui Hall cand tocmai egalasem la sf sfertului 3...dar era sa egalez cu 3 sec inainte d final intr-o faza trasa la indigo cu cea din meciul cu mtfk doar k Jammer n-a avut destula viteza:(...dar a fost o lectie buna si daca ne intalnim in play-off n-o sa mai fac aceleasi greseli

MVP: WR Eddie Kennison - 7 REC, 215 YDS, 3 TD

mtfk
13th May 2007, 15:38
Steelers - Bengals 24-25

Cel mai cu ghinion meci de-al meu avand in vedere ca am avut noroc la interceptiile si fumbleurile pe care leam returnat pt td,
Sfertul 4 a fost criminal, la 4 and x nu se oprea sa dea fg sau punt continua sa paseze si ii reuseau pasele, in ultimele ~15 secunde marcheaza tdul pentru 24-23 si reuseste un 2pct conversion x(
apoi kickofful la 6 secunde prinde holmes mingea si fuge si fuge scapa d oameni ajunge la linia d 35 cu 2 oameni in spate la o distanta cam d vreo 2-3 yarzi, si sare unu il rateaza al 2lea cand sare il apuca de glezna si se termina meciulX( cel mai urat meci posibilX(

Oqs
15th May 2007, 00:05
Chargers@Patriots 41-8

Un meci simplu care l-am controlat in totalitate...l-am lasat p LT sa duca greul...era sa egaleze recordul d 5 TD daca nu ma intorcea arbitrul intr-o faza in care marcasem...dar culmea, n-am reusit nici un rush d 20+ yds...si singura greseala a fost un fumble dar care daca aveam challenge puteam sa intorc decizia pt k era deja la pamant...in rest nik special...I can smell the play-offs:drak:

MVP: RB Ladainian Tomlinson - 31 ATT , 158 YDS , 4 TD

Sinisther
15th May 2007, 00:55
Redskins @ Patriots 43-14

un meci care nu l-am inceput bine de loc iar la pauza eram condus cu 14-10 dupa un INT return a lui Samuel... meciul s-a intors complet in a doua jumatate mai ales dupa ce adversarul a ratat un 4th&12 in propriul teren....ce a urmat a fost un "festival" Clinton Portis cu 4 TD

MVP: RB Clinton Portis - 27 ATT, 136Yds, 4TD... ca si L.T. in meciul anterior... nimic peste 20yds

Oqs
15th May 2007, 19:40
Bears@Chargers 10-44

Inceput greu d tot...2 INT aruncate d Rivers...cu cateva secunde inainte d pauza chiar era strans dar si-a scos Jammer banii cu un INT TD RET d 82 yarzi...d acolo s-a rupt meciul si in repr a 2-a am dominat...si LT si-a facut treaba cu un TD scapand dintre vreo 5 adversari:D ...apasam ba stick-ul ba cover-up:happy ...si am avut mai mult noroc cu 2 fumbles recuperate d mine...oricum...cred k daca biggie ar juca tot meciul ca in prima repriza si nu ar folosi tactica gung-ho cand e condus ar scoate cateva victorii frumusele...k yo am dat cateva TD cu screens cand el venea cu blitzul la fiecare down.

MVP: CB Quentin Jammer - 1 TACK , 1 INT , 1 TD

mtfk
16th May 2007, 23:29
steelers-bears 44-29

primul meu meci prin hamachi a mers infect, sacada intr-una cred ca 2fg extrapoint am reusit in tot meciul...
am dat o interceptie pe final p la min 1.30 dar park nu l-a ajutat cu nik
in rest nu prea imi mai aduc aminte cum a fost meciu

Oqs
17th May 2007, 10:18
Se pare k mtfk si sinisther sunt p cale sa termine la egalitate pt locul 2...deci intrebarea este: Cum se face?...wildcard game?...k sunt curios:P

PS: scratch that:D...In caz de egalitate intre doua echipe se va tine cont de rezultatul direct pentru a se face departajarea. In caz de egalitate intre mai multe echipe se va face un clasament individual intre acestea , luandu-se in considerare doar rezultatele din meciurile directe.(daca nici asa nu se va putea face departajare va fi declarata castigatoare echipa cu cel mai bun "golaveraj" in meciurile directe - diferenta dintre punctele inscrise si cele primite- )

Deci din cate vad yo (sper k spun bine daca nu ma corectati) mtfk pierzand meciul cu sinisther si neputand sa-l intreaca in clasament este eliminat:shocked:

Sinisther
17th May 2007, 11:34
asa e...din pacate pt mtfk nu mai are sanse sa prinda locul 2... dar nu pt ca l-am batut eu ci pt ca a pierdut si cu a.k.a care in momentul de fata e favoritul la locul 2.... ca sa termin pe 2 trebui sa piarda 2 meciuri... oricum asa cum am spus de la inceput asta e de departe cea mai tare grupa a acestei editii

mtfk
17th May 2007, 12:06
am pierdut 2 meciuri aiurea..ala cu oqs din greseali stupide si pe ala cu aka din cauza ghinionului..
ne vedem in playofful din editia viitoare..

Oqs
21st May 2007, 23:08
Giants@Chargers 14-24

Meci kre s-a intrerupt cu 1:13 ramas din Q3 la scorul d 14-7 pt cristane...d prost am uitat sa fac screen...cred k d la nervi k avea cristane dupa 3 min din q1 14-0 si yo orice incercam iesea p dos...3 pase incercate la WR return total p langa...nici acum nu pot sa-mi explic cum...si o INT aruncata cand vroiam sa dau pasa d screen:headbang:...mi-a salvat onoarea LT dupa un drive in care am transpirat rau...am jucat inca 5:13 dintr-un meci nou si mi-am dat drumul la joc rezultatul fiind 17-0 pt mine

MVP(presupun aici): Ladainian Tomlinson - ? ATT , ~150 YDS , 2 TD(meci 1+meci 2)

mtfk
25th May 2007, 20:23
:rosu: in subgrupa B II biggie si a.k.a ati primit avertisment, pana vineri 1 iunie 07 (inclusiv) sa aveti minim 7 meciuri jucate

A.k.a
28th May 2007, 16:41
Din pacate nu mai pot sa joc. Cand jucam cu oqs a facut ceva figuri calc, si pana la urma mi s-a dus placa video. Nu pot sa o schimb chiar acuma, deci nu are rost sa mai asteptati dupa mine. Sorry

mtfk
2nd June 2007, 01:54
:rosu::rosu:in subgrupa B II biggie si a.k.a ati primit al 2lea avertisment, pana luni 4 iunie 07 (inclusiv) sa aveti 8 meciuri jucate, dak nu le jucati sunteti exclusi din campionat si restul meciurilor ramase le pierdeti cu 10-0 :rosu::rosu:

pt restu incercati sa va terminati meciurile!!