PDA

View Full Version : Cronica romanilor in Europa ( Knocking on heavens door )



MariusTR
14th December 2005, 11:25
Daca la nivel de echipa nationala zeul fotbalului ne-a inchis pe dinauntru si a aruncat cheia pe apa Sambetei, echipele de club incearca sa spele ceea ce a mai ramas dintr-o mandrie terfelita.
Noe a incarcat pe Corabie 3 animale : O cobra visinie numita Rapid, o Puma solida dar agila numita Steaua si nu in cele din urma un elefant greoi numit Dinamo.
Noe e roman si vrea sa populeze Europa cu aceste 3 animale si sa numeasca Europa pamant roamnesc. In timp ce Cobra si Puma se misca fin si cu agilitate, elefantul pare bolnav si ametit.
Ceea ce ramane ca Noe sa hotarasca e daca elefantul merita efortul si nu trebuie aruncat direct in mare de pe acum, hrana la rechini. Noe are o dilema si timpul o va descurca...

KLMN
14th December 2005, 12:30
E buna, mi-a placut. Astept si altele.

MariusTR
14th December 2005, 12:37
Epopeea lui Noe romanul pe oceanele europene va continua dupa meciurile din aceasta seara si dupa iesirea ( unde e cazul ) din grupa... :)
Ceea ce stiu insa de pe acum e ca s-a umblat la hrana pe care o are la dispozitie Noe, resursele se pot dovedi poate limitate pentru o aventura lunga, poate prea lunga ...

MariusTR
15th December 2005, 08:38
Am murit putin... doar pentru a renaste mai puternici.

O scrisoare trimisa in graba anunta evenimente sumbre:
Varul Rapid a fost retinut cateva ore de catre armata hitlerista si eliberat abia dupa ce generalii au fost convinsi ca nu reprezinta vreun pericol iminent suferind rani usoare. Cumnatul Dinamo a fost rapus de catre Bonaparte si a cazut fulgerat de un glont direct in inima, a murit servind natiunea.
E timpul sa scoatem artileria grea si sa tragem cu sete in zidul germanilor construit in bascalie fata de romani. Invincibila aramata Steaua trebuie sa atace in amurg si sa aplice lovitura de gratie. Stuttgart-ul a rezistat, trebuie sa luam Berlinul!

Noe , de cealalta parte a lumii , a pierdut elefantul rapus de ciroza cronica cauzata de alcoolul ineficientei. Nu se stie daca a murit de moarte naturala sau a decedat in momentul in care ghiuleaua franceza a lovit corabia chiar acolo unde Noe isi tinea elefantul schilodit.
Nu mai conteaza cauza decesului, important e ca mai are 2 animale care trebuie sa ajunga pe pamant european....

MariusTR
4th October 2006, 15:21
Noe romanul s-a gandit ca sa incerce norocul si anul asta sa faca fata potopului impreuna cu cele 3 animale ale sale. Anul trecut apropoape a reusit sa infiga steagul in taramul sperantei cand Puma Steaua si Cobra Rapid au inceput sa-si care gheare si muscaturi letale la ceafa.
Din aceasta lupta 100 % romaneasca , Puma Steaua a reusit sa calce pe cap letala cobra ... dupa care un urs englezofil middlesborogho-ian i-a dat o laba sarmanei pume oprindu-i drumul glorios catre finala din arena.

Noe si-a imbarcat iar puma, cobra si greoiul elefant in corabie si s-a luat la drum ... nu avea sa stie ce il asteapta anul asta :D

Puma avea sa-si franga gatul in Arena din Liga.
Cobra si elefenatul cel greoi dotat acum cu viteza turbo aveau sa infrunte incercari grele, poate prea grele...

Ayrton
10th October 2006, 16:04
Nu vreau sa te contrazic prea rau, dar poate era cazul sa mai schimbi si tu din animale, odata cu noul sezon... Nu de alta, dar e alta poveste acum...
Asa, ca o sugestie, incearca cu porumbelul alb, berbecul incapatanat si rotweiller-ul. La alegere cu ce echipe le asociezi tu! :D

MariusTR
10th October 2006, 16:30
Ok, ma bucur ca-mi dai posibilitatea de a alege ... cat despre ce voi alege , asta depinde de momentul la care ne raportam. Daca ne vom reintalni dupa ce Dinamo o sa incheie grupa ei ( incheie e mult spus ;) ) ma gandesc la o testoasa cu carapace foarte dura de la incercarile si vitregiile sortii ... avansand putin ... dupa ce Dinamo o sa termine cu meciurile din CL de la anu' o sa fie potrivit alt animal ... de fapt nu-mi vine in minte un asa animal incercat de batai crunte :D

Ayrton
10th October 2006, 16:37
Deocamdata nu prea vad de ce vorbesti tu de batai crunte prin CL, ca dupa ultima etapa e alt animal ce a luat vreo 3 pe cocoasa chiar la el in tar(c)a fara sa carteasca macar! :D

aetius
12th October 2006, 10:08
domnu ' marius (e)vanghelie am o veste pentru tine , s-a terminat potopul...
romania are indiferent ce mai fac echipele noastre anul acesta un sezon garantat cu 6 echipe in europa , anno domini 2008/2009.

MariusTR
12th October 2006, 10:56
Serios? Eu traiesc cu impresia ca anul asta o sa ne inecam cu toate corabiile ( a se citi toate echipele ) ... potopul inca nu a trecut, mai nene. Ca o sa fie "un sezon garantat cu 6 echipe in europa" , nu te contrazic, dar nici nu cred ca cele 6 echipe o sa ajunga toate in optimile competitiilor in care vor evolua.
Suntem inca departe de taramul Fagaduintei , in care toti cei ajunsi si ramasi acolo sunt cei mai buni din lantul evolutiv ;)

aetius
13th October 2006, 13:44
esti ruda cumva cU Charon ( ala cu barca pe Styx...) ?
fii mai optimist ....