PDA

View Full Version : Plangere impotriva unui moderator



CFR1907
30th April 2007, 22:02
Stiu ca astfel de mesaje sunt cam neplacute pe un forum, dar vreau sa fac o mica plangere impotriva moderatorului YoYoyOi, care a incalcat de mai multe ori regulamentul acestui site prin aversimentele si actiunile care le ia.
Un moderator in mod normal trebuie sa fie echidistant si sa nu ia partea nici unui user sau a unei echipe, lucruri pe care respectivul moderator nu le-a facut, chiar din contra... Tot timpul cand vede pe cineva ca zice chiar si cel mai mic lucru care nu ii place despre echipa ei preferata... bum. Postul sters + avertisment.

Ca sa imi sustin cele zise, o sa arat ultimele 3 avertismente acordate si motivul acordarii lor. Acestea sunt AICI (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=105258) AICI (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=105359) si AICI (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=105360)

Desigur, astea sunt doar 3, dar sunt mult mai multe avertismente oferite cadou numai persoanelor care indraznesc sa zica ca Steaua a facut ceva necurat. Inteleg ca lui YoyoyOi ii place de Steaua, dar in momentul in care moderezi cu ideea "orice post anti-steaua trebuie sters" deja e prea de tot. Sunt multi pe forum care ne fac pe noi CFR-istii franari, altii le zic la caini maidanezi, altii le zic la rapidisti ciori si nu patesc nimic, dar cand apare unul care zice "mie mi se pare ca Steaua nu a jucat corect azi"... direct primeste avertisment + postul sters.

Eu cred ca daca YoyoyOi vrea sa ramana in continuare un moderator care sa fie respectat de membrii, atunci ar trebui sa fie echidistanta si sa nu mai puna pe Steaua in fata datoriei care o are fata de acest site.

YoYoyOi
30th April 2007, 22:05
du-te ba si te culca.... habar n-ai....
ce datorie am eu fata de site????? mi-ai vazut contractul?

CFR1907
30th April 2007, 22:08
du-te ba si te culca.... habar n-ai....
ce datorie am eu fata de site????? mi-ai vazut contractul?

Pai de vreme ce iti acorzi din timp ca sa fi moderator pe acest site banuiesc ca ti la el. Ca daca tu consideri ca moderatul e doar o joaca, atunci gresesti. E o responsabilitate foarte mare, unde fiecare decizie conteaza. Dar mai bine ma opresc aici, ca se vede ca unele lucruri nu prea poti sa le intelegi, sau poate nu vrei...

Sevilla86
30th April 2007, 22:11
AICI (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=105258) AICI (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=105359) si AICI (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=105360)

Desigur, astea sunt doar 3

Cat de sigur esti de astea 3? :happy :happy :happy cel putin pt primul e specificat concret in regulament ca nu se admit pocirile de nume. Asa ca te mai intreb o data: cat esti de sigur? Ai citit macar Regulamentul?
Un sfat: du-te si te culca :D

Lover
30th April 2007, 22:17
asta-i intre cei 2 si vadim, tu de ce te bagi ?

Sergio_D
30th April 2007, 22:17
CFR1907, gresesti. Plangerea ta e nejustificata. Eu zic sa mai cauti si sa ne mai prezinti aici niste argumente pertinente... Cele 3 avertismente aratate de tine au fost date pe merit.

delaparis
30th April 2007, 22:17
Deci ...

La primul 'AICI' totul este corect ... se scrie Steaua deci sanctiune pentru pocire

La urmatoarele doua "AICI" s-a dat avertisment deoarece , deja la inceput de discutie , unii au incercat sa devieze de la subiect ...

Decizii normale si in spiritul regulamentului forumului ....

Sevilla86
30th April 2007, 22:23
asta-i intre cei 2 si vadim, tu de ce te bagi ?

In primul rand threadul asta e deschis aiurea. Ar fi trebuit sa posteze pe threadul "Catre administratorul acestui forum" sau "Contestatii la avertismente". In al doilea rand, care e problema ta? Vrei sa-mi spui ceva, imi spui pe privat ;)

miril
30th April 2007, 22:25
Mi se pare de bun simt atentionarea lui CFR1907, in principiu, indiferent daca are dreptate sau nu, si chiar daca unele lucruri sunt pedepsite de regulament, moderatorul trebuie sa lucreze in primul rand preventiv si apoi sa sanctioneze, in opinia mea. Daca am lua-o ad litteram si "du-te ba si te culca "poate fi catalogata ca o jignire usoara, ca sa nu zic ca noi moderatorii trebuie sa fim un exemplu pentru ceilalti colegi, mai ales cand suntem criticati.

Sergio_D
30th April 2007, 22:26
La nervi, se mai intampla...

georgemp
30th April 2007, 22:29
Eu m-am mai luat o data de YoyoyoI pentru felul in care se adreseaza.
Nu se face sa te adresezi cuiva asa chiar daca el greseste.Trebuie mai intai sa ii explici, nu sa te iei de el.

Nightwish
30th April 2007, 22:33
"Bai copile, inca o vorba despre mine si iei liber deja ma calci cu analizele astea ale tale" -citat din yoyoyoi la adresa lui CFR1907. Daca vi se pare un limbaj de moderator... Adica, tata, vorbesti tu asa cine vrei da nu cu mine.. Io mi-s moderatoare si una-doua te-am traznit...Imi pare rau, dar cel care a deschis thread-ul are dreptate. Un moderator trebuie sa fie echidistant, lucru de care ma indoiesc ca Yoyoyoi este in stare.

CFR1907
30th April 2007, 22:34
Deci ...

La primul 'AICI' totul este corect ... se scrie Steaua deci sanctiune pentru pocire

La urmatoarele doua "AICI" s-a dat avertisment deoarece , deja la inceput de discutie , unii au incercat sa devieze de la subiect ...

Decizii normale si in spiritul regulamentului forumului ....

Primul AICI pot sa zic ca e corect. La celalte 2 AICI-uri nu s-a deviat de la subiect pentru nu exista unul. Cel putin in cazul thread-ului "Care tot inchide thread-uri?" chiar nu are un subiect si toata lumea se cearta aiurea. Ceea ce am vrut eu sa atentionez a fost faptul ca Yoyo acorda avertismente numai celor care posteaza anti-steaua, ceea ce reprezinta un abuz din partea ei, mai ales ca incalcari ale regulamentului similare facute de stelisti sunt trecute cu vederea de catre ea.

In fine puteti sa inchideti si thread-ul asta ca se vede ca nu o sa ajungem nicaieri, mai ales dupa ce am vazut cum a raspuns cu multa intelegere si diplomatie pe acest thread mai devreme.

delaparis
30th April 2007, 22:40
". Un moderator trebuie sa fie echidistant, lucru de care ma indoiesc ca Yoyoyoi este in stare.

este foarte usor sa te adresezi subiectiv cuiva si apoi sa-i ceri echidistanta ... :rolleyes:


In fine puteti sa inchideti si thread-ul asta ca se vede ca nu o sa ajungem nicaieri, mai ales dupa ce am vazut cum a raspuns cu multa intelegere si diplomatie pe acest thread mai devreme.

lumea se exprima liber ... de ce sa inchidem subiectul ? Sa ne acuzi de cenzura dupa ? ;)

punem argumentele pragmatic aici si vedem dupa ...

Nightwish
30th April 2007, 22:52
este foarte usor sa te adresezi subiectiv cuiva si apoi sa-i ceri echidistanta ... :rolleyes:
Da, tocmai de aceea se presupune ca un moderator este o persoana matura, care realizeaza singura cand este prea implicata, ca sare calul sau ca e offtopic, un model din punctul de vedere al limbajului.. ceea ce nu e cazul in situatia de fata

Lover
30th April 2007, 23:36
Primul AICI pot sa zic ca e corect. La celalte 2 AICI-uri nu s-a deviat de la subiect pentru nu exista unul. Cel putin in cazul thread-ului "Care tot inchide thread-uri?" chiar nu are un subiect si toata lumea se cearta aiurea. Ceea ce am vrut eu sa atentionez a fost faptul ca Yoyo acorda avertismente numai celor care posteaza anti-steaua, ceea ce reprezinta un abuz din partea ei, mai ales ca incalcari ale regulamentului similare facute de stelisti sunt trecute cu vederea de catre ea.

In fine puteti sa inchideti si thread-ul asta ca se vede ca nu o sa ajungem nicaieri, mai ales dupa ce am vazut cum a raspuns cu multa intelegere si diplomatie pe acest thread mai devreme.

ai dreptate.
daca si ultimele 2 sunt corecte ( "aici`uri" ) atunci din 1.200.000 de posturi cel putin jumatate ar trebui sa fie sanctionate , pentru offtopic. sa va vad moderatorilor cum mai faceti voi fatza daca o sa trebuiasca sa sanctionati posturile offtopic :D

Balaci
2nd May 2007, 01:35
Daca tot e vorba de penalizari date aiurea,ofer eu aici doua exemple clare de data asta:
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=105787
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=105715

Mentionez ca eu unul nu sunt nici pro nici contra Yoyoi,insa sunt pentru echidistanta:ok:

Kainsashiki
2nd May 2007, 02:17
boys don't cry;)

Balaci
2nd May 2007, 13:27
Eu inteleg,dar totusi trebuie pastrata o notiune de dreptate/echidistanta pe acest forum.

mblue
7th May 2007, 23:41
Am intrat putin pe aici dar vad ca mare lucru nu s-a schimbat, pacat:(

Hard
7th May 2007, 23:47
bine ai venit :D

mblue
8th May 2007, 16:01
tocmai am plecat:)

Sevilla86
10th May 2007, 18:15
Eu unul n-am nici o treaba cu fanatic88, dar ar trebui sa citeasca si sa respecte Regulamentul Onlinesport. Omu' se mira ca intra stelistii pe Suporter Dinamo, inca nu a aflat ca acesta este un forum liber.
Daca ar inceta sa si jigneasca Steaua ar fi perfect. Daca nu, sa se retraga din functie ca va face de ras.

fanatic88
10th May 2007, 18:20
de ras nu o sa ma fac in fata nimanui in primul rand ,apoi de ce ar trebui sa intre stelisti pe suporter dinamo cand 99%, nu-i bag pe toti in aceeasi oala, dar aproape toti intra acolo cu un singur scop sa creeze motive de cearta

YoYoyOi
10th May 2007, 18:21
ho ho ho :o:

care-i problema aici?

Sevilla86
10th May 2007, 18:22
de ras nu o sa ma fac in fata nimanui in primul rand ,apoi de ce ar trebui sa intre stelisti pe suporter dinamo cand 99% nu-i bag pe toti in aceeasi oala dar aproape toti intra acolo cu un singur scop sa creeze motive de cearta

Daca fac trolling ii sanctionezi, dar nu le interzici accesul din start!!! Ce inseamna asta? Vinovat pana la proba contrarie? :happy
Penibil!

fanatic88
10th May 2007, 18:25
Vinovat pana la proba contrarie?
dupa cum am spus vorbesc din ce am vazut ca aproape toti cauta cearta
[QUOTE]dar nu le interzici accesul din start[QUOTE]
nici nu am cum

Sevilla86
10th May 2007, 18:28
Atunci nu mai cere userilor stelisti sa nu mai intre pe unele sectiuni! Jerry stie cum sta treaba pe forum, dar daca i-ai fi spus unui incepator ca nu are voie pe Suporter Dinamo, probabil ca te-ar fi ascultat avand in vedere ce esti moderator.

YoYoyOi
10th May 2007, 18:36
problema nu e ca nu e voie pe Suporter XXXX, ca e voie, doar sa nu se incalce regulamentul, sa se jigneasca sau sa se provoace la scandal.

fanatic88
10th May 2007, 18:50
sa se jigneasca sau sa se provoace la scandal
cam la asta ma refeream sevilla86
cum pot eu sa-i cuiva sa nu mai intre pe forum ???
dar tot nu trebuie 3 facultati sa vezi ca nu cauta decat scandal arata-mi mai mult de un user stelist care a postat de mai multe ori pe dinamo fara tenta de a cauta cearta

Kainsashiki
10th May 2007, 18:52
faza e ca ai jignit pe suporter fara ca cineva sa intre sa provoace ... ar fi bine sa-ti ceri scuze public pt ca ai jignit.

Celso
10th May 2007, 18:54
cel mai corect ar fi///fara posturi ale echipelor adverse pe Suporter....sau la cel mai mic trolling avertisment....

si acuma sa fim corecti..daca caut prin suporter Steaua imposibil sa nu gasesc cuvinte ca: lesa, maidanezi///si altele

fanatic88
10th May 2007, 18:59
nu am motiv sa-mi cer scuze
si mi-as cere scuze stelistilor care posteaza pe dinamo numai pt a provoca

Elphax
10th May 2007, 19:23
subforumurile de suporter nu sunt restrictive decat in limita limbajului si a mesajelor

poate posta oricine.
singura chestie e ca moderatorii pot sa fie putin mai subiectivi ...

YoYoyOi
10th May 2007, 20:30
eu am permis mai tot timpul sa posteze si altii pe Steaua, dar nu am permis provocarile si jignirile.
Dar faptul ca cineva doar a citit acolo, fara sa posteze si sa-l intrebi ce-a cautat acolo mi se pare hilar.
Important e ca daca n-ai voie sa jignesti, pocesti si alte celea rele pe Inter, n-ai voie nici pe Suporter, indiferent de a cui echipe e sectiunea.
Si cred ca fiecare moderator de pe Suporter trebuie sa aiba grija ca incalcari de regulament sa nu se intample. Acesta este un forum impartit pe sectiuni, dar sectiunile sunt publice. Ca cele de pe Suporter au o conotatie aparte, ca sunt mai restrictive, e altceva, dar consider ca accesul tuturor trebuie permis, atata timp cat se respecta regulamentul.

vlad1607
10th May 2007, 22:39
de ce dreaq se cheama suporter X dc vin toti beeep ai echipei Y si abereaza?

YoYoyOi
10th May 2007, 22:42
vlad, te rog sa faci diferenta intre ce am spus eu si ce ai spus tu. Eu ma refeream la discutii normale, tu te referi la aberatii.
Si aici nu e vorba ca a intrat cineva acolo si a aberat, ci ca anumite posturi incalca regulamentul. Faptul ca va aflati pe suporter Dinamo nu inseamna ca puteti aborda orice fel de limbaj.

Elphax
10th May 2007, 22:46
aici este forumul unui ziar on-line , nu al clubului X sau al galeriei echipei Y
pe subforumurile de suporter poate posta oricine, iar moderatorii trebuie sa isi faca datoria ca si pe celelalte subforumuri - adica obiectiv si corect!

vlad1607
10th May 2007, 23:07
pai propun sa se numeasca Suporter X si amici si prietenii si dusmanii si crocobaurii de pe lume....

e suporter X posteaza doar suporterii X si punct ! felicitari sugestii si _!_ se pot "rula" pe intern si la meciuri ! PUNCT !

delaparis
10th May 2007, 23:11
ideea de baza a forumului ols a fost ca pe suporter se discuta intre suporteri :rolleyes:

Cei care nu sunt suporteri pentru acea echipa nu sunt bineveniti deoarece:

1. perturba atmosfera dialogului (deci trolling)
2. nu apartin comunitatii la care sectiunea este dedicata

au dreptul de a posta dar pe riscul lor ...

Cand stii ca nu esti binevenit in mod normal nu te duci ... ma rog asta daca esti de bun simt :rolleyes:

vlad1607
10th May 2007, 23:18
bun simtul unora e sublim dar lipseste cu desavarsire asa ca niste reguli sunt mai mult decat ok!

fanatic88
10th May 2007, 23:56
fara sa posteze

vorbesti fara sa stii

YoYoyOi
11th May 2007, 00:02
a intrat Jerry si a postat pe Dinamo azi? :o:

Jerry20cm
11th May 2007, 10:56
astia au dat-o la intors de nu mai stii care e adevaratul subiect.
problema e ca: acel copil, neprovocat de nimeni, moderator, jigneste intr-un hal fara de hal suporterii echipelor rivale(numindu-i: ghena, oi, cra-cra)!
Asta e problema. Unui moderator nu i se permite asa ceva. Nu era nicio problema daca virginu ala de Vlad1607 jignea, ala n-are nicio raspundere, insa cu fanatik e alta treaba, el e moderator si trebuie sa aiba raspundere.

Sevilla86
11th May 2007, 12:58
ideea de baza a forumului ols a fost ca pe suporter se discuta intre suporteri :rolleyes:

Cei care nu sunt suporteri pentru acea echipa nu sunt bineveniti deoarece:

1. perturba atmosfera dialogului (deci trolling)
2. nu apartin comunitatii la care sectiunea este dedicata

au dreptul de a posta dar pe riscul lor ...

Cand stii ca nu esti binevenit in mod normal nu te duci ... ma rog asta daca esti de bun simt :rolleyes:

Eu pot sa-ti gasesc tie fara nici o problema cateva zeci de posturi pe Suporter Steaua. Bunul simt nu te-a impiedicat sa postezi? :rolleyes:

Sevilla86
11th May 2007, 13:51
cel mai corect ar fi///fara posturi ale echipelor adverse pe Suporter....

Spune-i asta si lui fanatic88! Omul se arata indignat ca suporterii altor echipe au postat pe Suportear Dinamo, dar mintea aia a lui n-a memorat momentul in care intra pe Suporter Steaua pt a lauda pe Dinamo!

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=1069408#post1069408

Situatie penibila + ridicola + stupida. A intrat pur si simplu in discutie pe "Offtopic pentru STELISTI si prieteni" laudand Dinamo cu ceva vreme in urma! Pacat ca unii oameni nu sunt constienti de propria lor penibilitate :(

Asta e culmea ipocriziei!

Kainsashiki
11th May 2007, 14:06
eu inca astept scuzele de rigoare.

Sevilla86
11th May 2007, 14:11
DiabLo, tare mi-e ca astepti degeaba... ori o sa se faca ca ploua si nu vede, ori gaseste o alta scuza penibila. Cel mai probabil o sa o dea la intors cumva :D

Apropo, am gasit peste 30 de posturi ale lui delaparis pe Suporter Steaua... si am cautat doar pe vreo 5, 6 threaduri :happy

*cacofonie intentionata

vlad1607
11th May 2007, 14:49
a intrat Jerry si a postat pe Dinamo azi? :o:

da

fanatic88
11th May 2007, 23:56
a intrat Jerry si a postat pe Dinamo azi?nu numai ''azi''

fanatik e alta treaba, el e moderator si trebuie sa aiba raspundere.
raspunderea nu inseamana sa trec cu vederea unele atacuri

Spune-i asta si lui fanatic88! Omul se arata indignat ca suporterii altor echipe au postat pe Suportear Dinamo, dar mintea aia a lui n-a memorat momentul in care intra pe Suporter Steaua pt a lauda acela era un fapt real care nu poate fi numita jignire ;poate pt asta iti trebuie 3 facultati sa-ti dai seama

Sergio_D
12th May 2007, 01:15
ar fi interesant daca unii useri de pe Suporter Dinamo, si chiar moderatorii, nu ar mai folosi termeni de genul "ghena" in caracterizarea echipelor adverse si a tot ceea ce tine de ele... :rolleyes:

Balaci
12th May 2007, 01:49
Sergio acuma si tu ceri prea multe:P

YoYoyOi
12th May 2007, 01:50
nu doar ca ar fi interesant, ar fi si inedit :rolleyes:

Sevilla86
12th May 2007, 09:17
acela era un fapt real care nu poate fi numita jignire ;poate pt asta iti trebuie 3 facultati sa-ti dai seama

Trebuie sa faci mai intai trei facultati ca sa citesti postul meu si sa vezi ca nu am pomenit de nici o jignire? Ma refeream la faptul ca ai postat pe Suporter Steaua, dupa ce inainte spuneai ca suporterii altor echipe nu ar trebui sa posteze pe sectiunile Suporter ale altor echipe! In nici un caz nu te-am acuzat ca ai jignit! Sincer, nu-ti trebuiesc trei facultati ca sa fi in stare sa pricepi asta. E de ajuns sa nu fi retard.

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=1289243&postcount=2

Uite, ti-am aratat si postul! Ce mai ai de spus? Hai mai baga inca o scuza penibila in stilul tau.

Raman la parerea mea si anume ca esti un ipocrit :D

fanatic88
13th May 2007, 15:21
ce dracu ma eu zic ceva si tu intelegi ce vrei tu unde ce zic eu
sa se jigneasca sau sa se provoace la scandal

cam la asta ma refeream sevilla86
si tu imi arati postul ala al meu de pe steaua de acum cat timp ??? si ce legatura are cu posturi de genu :Ajunge dinamo in CL...cum a trecut de benfica (dsnt);adio!!!!!!!!!! visul frumos sa terminat....dinamo afara din liga..........sunt fericit doamne!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dinam nu mai joaca in liga campionilor!!!!!!!!!!! sunt fericitttttttttttt!!!!!!!!!!!!! (neaga);sa celebrati titlul la o "cafenea".. ca tot sunteti la discutii la "cafeneau cainilor" ..cum naiba o mai fi si aia? ;....si multe altele cum poti compara ce am spus eu pe sectiunea steaua si acum cat timp cu ce apare pe dinamo?

Sevilla86
13th May 2007, 17:29
fanatic88, baiatule, nu era vorba de ce contineau si ce nu contineau posturile alea. Intelegi?

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=1289243&postcount=2

Uite aici! Ai spus ca pe Suporter Dinamo ar trebui sa posteze numai suporterii dinamovisti. Ai spus-o la modul general, nu te-ai referit la provocari, trolling sau naiba mai stie ce. Daca nu intelegi nici acum, o sa astept sa faci alea trei facultati si-ti explic iar ;)

fanatic88
13th May 2007, 18:09
da am spus asta pt ca (ma repet aici pt tine) : 99% din useri care nu sunt dinamovisti si posteaza pe suporter dinamo nu o fac ca sa faca urari de bine
apoi am spus la ce m-am referit cand am spus sa posteze doar useri dinamovisti :nu e vorba sa posteze acolo doar cainii dar macar sa fac cei care sunt obiectivi cei care admit cand o echipa e mai buna sau chestii de genu .


tu spui ca eu sunt penibil cand vreau sa posteze pe acea sectiune doar cei ce se pot abtine de la certuri ,dupa ce cu ceva timp in urma am postat pe sectiunea stelei.corect dar eu am facut acea afirmatie cum ca ar fi mai bine sa postam doar noi dinamovistii dupa ce in ziua urmatoare meciului milan-man utd pe sectiunea noastra s-au scris 2-3 pagini de catre ''sustinatori''ai echipei dinamo urandu-ne de bine . iar tu imi amintesti de un post de-al meu (cred ca singurul ) din sectiunea stelei ,deci mai gandeste-te cine e penibil sau cum mai numit mai devreme ipocrit .

Sevilla86
13th May 2007, 21:28
Ma rog, mi-ai explicat intr-o nuvela ce ai vrut tu sa spui in postul ala de un rand... in postul ala n-ai facut nici un fel de specificatie. Te-ai referit la useri la modul general, iar mesajul era clar: pe Suporter Dinamo sa posteze doar dinamovistii.


poate din intamplare se numeste suporter dinamo pt ca acolo ar trebui sa intre numai suporteri dinamovisti ceea ce nu e cazul tau

Ca ai dat-o la intors mai tarziu, nu mai stiu... dar mi se pare normal ca ai vrut sa retractezi ce ai spus atunci, sau macar sa-i dai alta nuanta. Aproape ca te-ai comportat ca un moderator. Inseamna ca esti pe drumul cel bun :ok:

Apropo, ca fapt divers, ti-am mai gasit doua posturi pe Suporter Steaua. Tot pe Offtopic pentru stelisti si prieteni ;) dar nu mai conteaza :sleep:

fanatic88
13th May 2007, 23:48
hai sa o lasa asa ca nu ajungem nicaieri

tu ai inteles ce vreau sa zic dar din orgoliu nu vrei sa renunti

delaparis
14th May 2007, 02:25
Thread'ul a fost deschis pe alt subiect ... :rolleyes:

revenind la schimbul de "amabilitati" in ultimele postari precizez ca fanatic88 este moderator pe acest forum si este sustinut in acest rol azi ... deci orice discutie pe acest subiect este de prisos.

Sevilla, manifestarea ta a fost luata in consideratie deci nu mai are rost sa insisti.
Te-ai adresat direct la Vadim si dupa cum vezi reactia a fost pe masura :rolleyes: ... te rog frumos sa te concentrezi pe subiectele abordate pe forum, adica sport , fotbal, handbal, ... etc ...

Sevilla86
14th May 2007, 10:51
Da, threadul a fost deschis pe alt subiect... am deschis si eu unul pe un subiect asemanator, dar a fost inchis. Acum postez pe unde pot :D

Ce manifestare a fost luata in considerare? Ce reactie si din partea cui? Eu nu pot decat sa constat decat ca jignirile si link-urile spre imagini in care este injurata Steaua inca exista bine merci. Din punctul meu de vedere nu s-a luat nici o masura si nu exista nici o reactie. In primul rand acele posturi trebuiau sterse si userii sanctionati.

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=1291916#post1291916
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=1247370#post1247370
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=1278160#post1278160
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=1215548#post1215548
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=1214919#post1214919

Inteleg ca nu se iau sanctiuni impotriva moderatorilor in vazul lumii, dar macar posturile trebuiau sterse. Dar ce pretentie sa am ca posturile moderatorilor sa fie sterse, daca posturile userilor obisnuiti inca exista pe forum...


stelistilor, sunteti atat de suparati ca nu mai aveti ce discuta pe sectiunea voastra ? marsh la ghena.
ce frumos ardea stana !

Nici un cartonas, nici un post modificat, nici o reactie! Din cate stiu regulile generale ale forumului se aplica si pe sectiunea Suporter. Sau poate nu stiu eu bine :rolleyes:

CFR1907
15th May 2007, 00:57
Thread'ul a fost deschis pe alt subiect ... :rolleyes:

Ti-am zis in prima pagina sa inchizi thread-ul asta ca sunt multi aici pe forum care abia asteapta sa se deschida thread-uri anti-moderatori si daca nu se inchide la timp se ajunge la situatia in care s-a ajuns acum.:D

Oricum, thread-ul asta si-a atins scopul... cel putin asa consider eu...

trotica
16th May 2007, 21:19
Nu pot spune că mă plâng, dar sancțiunea asta a fost absolut bestială, e clar de Guiness Book, fiți atenți ce-mi scrie nr.zece:

Dear trotica,
You have received an infraction at OnlineSport Forum.
Reason: Avatar neregulamentar
-------
nu esti la prima abatere

:happy :happy :happy

Nr.zece, ești cu vreo juma' de an mai vechi ca mine pe forum, măcar ca moderator ar fi trebuit să fi observat că nu l-am schimbat niciodată, deci clar nu sunt la prima abatere :drak: Merită cele două puncte sancțiune! :drak:

nr.zece
17th May 2007, 01:46
dear trotica esti cam prost, exista o anulare a penalitatii

trotica
18th May 2007, 15:17
dear trotica esti cam prost:drak: Tu ești moderator? :D Vezi, asta-i deosebirea dintre bănățeni și olteni, bănățeanul zice "asta-i o prostie", iar olteanul zice "ești prost" :drak:

tchibos
18th May 2007, 16:22
dear trotica esti cam prost, exista o anulare a penalitatii

ba da' tie nu ti-e rusine?.. dupa ce ca dai avertismente cui iti trece tie prin cap dupa niste rationamente si interpretari doar de tine intelese nici macar nu ai bunul simt sa raspunzi in limita decentei...

asa cum ti-am zis si pe PM aveam pretentii de la tine insa nu esti departe de Craioveanu

Jerry20cm
13th June 2007, 11:51
Draga elphax, sau prostule, ca asa te numesc multi :) ...

Cand te apuci sa dai infractiuni, incepi cu cel care a provocat, in cauza: Typy-stinta, nu cu cei care au raspuns la provocarile idiotului ala.

Numai de bine, esti facut pentru functia de moderator.

Kainsashiki
13th June 2007, 11:52
bai, elphax, daca eu am pus un nume la thread, il lasi cum l-am pus eu, nu-l mai schimba!

vezi-ti de treaba ta si da-i rename la loc la threadul asta: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=117702

SAMM
13th June 2007, 11:53
Draga elphax, sau prostule, ca asa te numesc multi :) ...

Cand te apuci sa dai infractiuni, incepi cu cel care a provocat, in cauza: Typy-stinta, nu cu cei care au raspuns la provocarile idiotului ala.

Numai de bine, esti facut pentru functia de moderator.

lasa ma ca typi si-a sters posturile cu jigniri, e smecher omu ce sa ii faci, arunca cu jigniri si pe urma sterge repede, lasitate

Radu
13th June 2007, 11:53
cum se poate ca pe acest forum care inseamna ceva sa fie moderator nesimtitul de elphax...esti un prost...imparti puncte gratis...prazarul ne-a provocat si nu a primit nimic...inca odata iti spun ca esti un prost!:rosu: :rosu: :rosu:

Jerry20cm
13th June 2007, 11:54
o stie el, ca e prost, mai bine ca noi :)

Elphax
13th June 2007, 11:55
bai, elphax, daca eu am pus un nume la thread, il lasi cum l-am pus eu, nu-l mai schimba!

vezi-ti de treaba ta si da-i rename la loc la threadul asta: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=117702

cata vreme faci threaduri de scandal bazate pe citate pe care le modifici tu in mod deliberat - eu zic sa stai in banca ta , ciocu' mic

Jerry20cm
13th June 2007, 11:56
ete al puliii mele, zmardoiule
ai ajuns sa spui tu cui sa vorbeasca si cui nu.

Kainsashiki
13th June 2007, 11:58
cata vreme faci threaduri de scandal bazate pe citate pe care le modifici tu in mod deliberat - eu zic sa stai in banca ta , ciocu' mic

ce thread de scandal mah, asta? cate cartonase s-au dat pe threadul ala de asa mare scandal a fost? tu in loc sa-i opresti pe aia sa nu mai scrie off topic stateai si dadeai rename la thread.

ciocu mic sa-i zici fiintei care te-a nascut, nu mie.

Balaci
13th June 2007, 12:10
Bai SAMM et co., bai voua nu va e rusine mai sa vorbiti asa? Sunteti toti jmecheri de tastatura acuma, da daca va vad pun pariu ca aveti cosuri si ochelari...hai lasati-o mai moale cu amenintarile, ca am mai vazut eu de-ai ca voi...

Jerry20cm
13th June 2007, 12:12
ciocoflendere, tu cu moaca aia comentezi despre cum arata altii, mah?:happy
te-au facut astia moderator si te crezi si tu mare om acum

SAMM
13th June 2007, 12:13
Bai SAMM et co., bai voua nu va e rusine mai sa vorbiti asa? Sunteti toti jmecheri de tastatura acuma, da daca va vad pun pariu ca aveti cosuri si ochelari...hai lasati-o mai moale cu amenintarile, ca am mai vazut eu de-ai ca voi...

eu n-am cosuri, dar am ochelari, de soare :happy :happy :happy :happy :happy


join the club

nu vezi ca a ajuns o mizerie forumul asta, se jigneste la greu, dak moderatorii si-ar face treaba bine nu s-ar mai calma lucrurile

am dat 100 de report posturi cu jigniri si nu s-a dat nicio sanctiune, din asta am inteles ca jignirile sunt permise

Celso
13th June 2007, 12:14
pai si nu tu jigneti ma?

Balaci
13th June 2007, 12:16
Bai, nu ma cred mare om, da eu cu fata asta am vazut la viata mea destui stelisti rupti in bataie, mai ales la craiova, asa ca ciocu mic cu amenintari de genul "vin eu la craiova si va rup in bataie"

Jerry20cm
13th June 2007, 12:17
Fratilor, voi i-ati creeat renumele asta lui Samm. El doar raspunde la provocarile altora, dar tot timpul cade vinovat.

Balaci
13th June 2007, 12:19
Vai, deja imi e mila de saracul SAMM, victima a comploturilor...

Elphax
13th June 2007, 12:20
saracul ingerash ...

SAMM
13th June 2007, 12:20
pai si nu tu jigneti ma?

eu n-am jignit niciodata fara sa fiu provocat, puteti lua toate cele aproape 2000 de postari pe care le-am scris sa le verificati

de exemplu azi:

postarea mea:
"Controverse in ultimul timp, cine e mai bun, Neaga sau Zicu ???

Luam in calcul forma lui Neaga dinainte de plecarea in Coreea pt ca acum sigur nu stie nimeni cat de bine sau de prost joaca.

Neaga mult mai rapid, Zicu mai incet dar mai tehnic !
"


ce raspunde un pierde vara :
"Thread facut de un frustrat"

problema e ca dak asta era avertizat si i se edita mesajul, eu nu ii mai raspundeam, dar moderatorii incompetenti l-au lasat si eu m-am simtit nevoit sa ii raspund, cu aceeasi moneda normal
.

Kainsashiki
13th June 2007, 12:27
bah, elfax, tot n-ai dat rename la threadul ala?

ia uite ce scrie regulamentul:

Moderatorii, administratorii sau proprietarii Onlinesport nu sunt raspunzatori pentru continutul mesajelor scrise de membri, carora le revine intreaga responsabilitate legala pentru ceea ce semneaza.

asa ca pune in pm la loc cum era scris de mine titlul threadului si du-te si modereaza la aek bragadiru in liga a 4-a

cand se deschideau threaduri anti steaua cu zecile nu te mai sesizai, te-ai sesizat acum pentru o litera, bozgor frustrat :rosu:

Tyler Durden
13th June 2007, 12:28
pai e logic ca se incurajeaza injuraturile, jignirile etc. oamenii destepti care conduc forumul s-au gandit ca daca se vorbeste civilizat si nu exista dispute nu se ajunge la foarte multe posturi, asa ca ce si-au zis, hai sa-i lasam. in mod normal threadul ala cu zicu sau neaga ar fi avut cel mult 2 pagini. asa a avut 5 in vreo 10 minute. deh, capitalismul...

Elphax
13th June 2007, 12:41
mai baieti, faceti scandal si dupa aia tot voi va suparati cand luati cartonase

nu ma chinui sa va inteleg ...

TYPI-STIINTA
13th June 2007, 12:43
bai frate, ce naiba mah , aici si moderatorii se jignesc intre ei?! :confused:

Balaci
13th June 2007, 12:50
Diablo, mai incet cu...bozgorelile, te rog eu, mai ales ca acuma esti moderator si vei fi nevoit sa platesti pentru astfel de derapari

Kainsashiki
13th June 2007, 12:52
:happy :happy cu ce sa platesc ma ? cash sau carte de credit ?

da, elfax e un bozgor frustrat si se observa asta de la distanta:ok:

Kainsashiki
13th June 2007, 12:55
Nu mai jignii minoritatile/moderatorii, e ultimul avertisment mic care il primesti.

Eu te rog sa nu mai jignesti limba romana ca te bag si pe tine la categoria "bozgori tradatori de tara".

Elphax
13th June 2007, 12:57
lasa ca esti tu cel mai curat dintre mitici ...

Balaci
13th June 2007, 12:59
Poti sa ma bagi...:ok:
Stii care e faza, si eu ziceam la fel de unguri inainte sa ajung in CLuj, insa numai cand traiesti printre ei si ii cunosti iti poti forma o parere cat de cat fondata. Incearca te rog sa vorbesti cu elphax in termeni..amiabili, de ce dumnezeu trebuie sa tot injuram?

bob
3rd July 2007, 11:11
personajul diablo suscita o intrebare : cum a ajuns frustratul asta moderator ? citesc amuzat cum fanii buzoieni se plang ca au ajuns scalvii stelei , sunt de acord , ii sustin in exprimare, si ma trezesc cu penalizari de la ciudosul mentionat ! ii dau linkurile, apoi sa vad ca si alti useri ii fac sclavi si nu se intampla nimic. cum ramane cu punctele mele, mestere ?

Ulysses
3rd July 2007, 19:11
la mai multe ! succes:ok:

r3my.jiul
6th July 2007, 17:29
degeaba va plangeti ca fraierii... pe forumul asta nu aveti sanse decat daca behaiti...

Nico21
6th July 2007, 17:57
Beheeeeeeeeeeee...:happy:happy:happy

raikkonenv
6th July 2007, 18:01
asa e REMY! site stOIST 100%!

Ulysses
6th July 2007, 22:38
Beheeeeeeeeeeee...:happy:happy:happy

s-a metamorfozat mustata complet ca in mod normal trebuia sa scoata un sunet de genul craaaaaaaa:happy:happy:happy:happy:happy

Nico21
6th July 2007, 22:46
Nu pot...imi cer vreo 4 milioane de stelisti,drepturile de autor...:mda::mda::mda::cool:

YoYoyOi
6th July 2007, 22:47
terminati!