PDA

View Full Version : Protasov face o donatie de 50.000 de euro la Fundatia Crestina Gigi Becali



remy
11th December 2005, 22:41
Protasov face o donatie de 50.000 de euro la Fundatia Crestina Gigi Becali

Ca si gest, sincer, ar trebui sa-l apreciez, daca e real.
Dar, vazand ce spune JIJI la Realitatea TV, mi-am dat seama ca e doar o teapa, un aranjament intre el si Protasov, in schimbul datoriei din rezilierea contractului. ASTA E PAREREA MEA. Contraziceti-ma, dar cu argumente, nu cu pasiune si jigniri !
Dupa cum l-a luat moderatorul (ce-mi place de el, mereu vede smecheriile lui JIJI), s-a dat de gol cu minciuna.
22:20 - Gigi Becali: "Protasov mi-a spus, cu durere in suflet ca pleaca. Mi-a spus ca va face o donatie de 50.000 de euro la Fundatia Crestina Gigi Becali, pentru ca nu i-am cerut cei 150.000 de euro pentru reziliere".
Cand l-a intrebat: De ce a dat 50.000 de Euro, cand Protasov a castigat 120.000 de Euro la Steaua ? Cui i-ar conveni asta, orice ar spune cineva ?
JIJI a raspuns, balbaindu-se, ca a facut-o, multumindu-i ca nu i-a cerut banii pe restul contractului.
E clar ca asta e iar manevra lui JIJI de a pica iar bine.
Dovada ar fi faptul ca nici un antrenor nu-si da aproape 1/2 dintre banii castigati la o echipa, acum in speta, Steaua.
Sper sa nu fie asa, si sa ma insel, dar nu se pupa multe aici ! Oricum, eu zic ca Ptotasov ramane un DOMN al fotbalului, calm, sigur pe el, dar la Steaua n-a reusit decat in cateva meciuri din UEFA, majoritatea acasa.
Se stie ca JIJI nu scapa un prilej sa se laude intr-un fel sau altul, chiar prin intermediul altora. /hello

P.S. [Alte lucruri caracteristice lui JIJI, care cam afirma ce se stia deja despre atitudinea lui de la Steaua si intareste ce am spus mai sus.]
22:30 - Gigi Becali: "Sincer sa spun nu imi pare rau ca pleca Protasov. Cand nu aveam antrenor in vara, primul pe lista era Olaroiu, apoi Hagi si apoi Dan Petrescu. Atunci Oli a spus ca nu vrea sa lase Timisoara. Despre Protasov am spus ca nu va sta mai mult de un al la Steaua, pentru ca va fi luat de ucrainiei. Exista si varianta sa il dau afara eu, daca nu facea performanta. Lui Olaroiu i-am spus ca pana la vara sa nu isi gaseasca echipa, iata ca il voi lua mai devreme".
22:42 - Gigi Becali: "I-am spus lui Olaroiu: un antrenor mare trebuie sa faca jucatori din oricine. Nu ma bag peste strategia de joc, dar vreau sa faca jucator mare din Andrei Cristea, de exemplu. Eu fac echipa aici, pentru ca eu dau banii (dupa ce moderatorul l-a intrebat de ce se baga sa faca el echipa, si nu antrenorii.)".
Despre transferul lui Oprita si Baciu: "Daca Iancu nu ii ia pe Oprita si Baciu nu are onoare si nu am ce sa discut cu el. Am batut palma, daca are onoare, face asa cum am stabilit noi".

Mihai
11th December 2005, 22:49
Dar casele de la Vadu Rosca sunt acolo marturie ca totusi nu se lauda degeaba! Si pe mine ma enerveaza ca e prost si fudul cateodata insa ce a facut pentru acea localitate e extraordinar:D

uti2102
12th December 2005, 11:11
Vai Remy, chiar asha, sa faci scenarii pe spatele idolului tau JJ ?! :o: Nu ma ashteptam, sincer. Mai ai timp sa te caieshti ! :D

Paul
12th December 2005, 14:49
aoleu remy ...
crezi ca Jiji sau Protasov sunt oameni care se uita la 150.000 sau 50.000 sau 120.000 , sume pe care tu le vehiculezi ...

Pai , nea Jiji asta , a bagat vre`o 3.000.000 in acel sat , din proprie initiativa

Sincer , eu unul si daca as avea o juma de miliard de euro avere , nu as arunca pe fereastra 3.000.000 E ... adik ma rog sa fac case la sinistrati ...

II luam pe Mazilu si pe Pascovici :evil:

Acu serios , 50.000 e o suma infirma ...
Cine sugereaza ca "spala" bani prin acesti 50.000 , se umple de penibil , atat timp cat el a dat Armatei un tun de 2 mil. de Euro :)

remy
12th December 2005, 16:52
Fii sigur ca prin treaba asta, mai vrea sa-si faca reclama si propaganda pentru el, prin intermediul altora.
A facut-o de atatea ori la TV. De parca nu o stiu toti. A vrut sa se stie ca are si el o fundatie, pt. ca lumea il cam uitase.
Si v-a dovedit ca nu-l intereseaza clubul Steaua, a spus anul asta ca mai mult valoreaza afacerile si familia (care e foarte la locul ei, cu doi copii si o nevasta frumoasa care-i tot spune sa nu mai fie asa agitat, sa lase naibii afacerile din fotbal).
Oricum, tronul i se cam clatina de la Steaua.

uti2102
12th December 2005, 18:58
Remy, cea mai buna campanie i-o faci tu lui Gigi :) Va asemanatzi shi pare-se va iubitzi rau de tot (cel putzin treaba e valabila intr-un singur sens):D

alejandro
12th December 2005, 19:05
asta e obsedat de tot ce inseamna steaua,de tot ce ne apartine...bravo barbatule,asa s-o tii...sa crape dusmanii:D

walt.mann
13th December 2005, 10:31
E trist ca am ajuns sa fim suspiciosi atunci cand cineva face un gest caritabil... Dar imi trece imediat cand vad cine este cel suspicios: remy. Pentru remy, doar atat: remember Vadu Rosca, remember suprter dinamovist arestat in Bulgaria, pentru care jiji, dragul tau jiji, a dat bani.
N-am auzit ca vreunul de la voi din echipa sa faca gesturi caritabile. Aaa, pardon, exceptie: Lucian Goian, Daouda, Zicu.

Lucky_OLD_G's
13th December 2005, 18:08
ma bucur ptr un lucru ...nu sunt singuru care am vazut in remmy cel mai mare *****.........scuze desdemona...ce nick tare ai:))) numa sa numi dai ban kick sau avertisment iar:d ca n-am facut nimik:d

Paul
15th December 2005, 14:43
[QUOTE=walt.mann
N-am auzit ca vreunul de la voi din echipa sa faca gesturi caritabile. Aaa, pardon, exceptie: Lucian Goian, Daouda, Zicu.[/QUOTE]

Exact:
Dauda a donat 3p lui FC Arges , Lucian Goian a donat un titlu Stelei , Zicu & Vl. Munteanu au donat o calificare in Cupele Europene lui Herenveen .

Il adaugam pe Semeghin care da de baut la toata lumea :ok:

walt.mann
15th December 2005, 16:55
Exact:

Il adaugam pe Semeghin care da de baut la toata lumea :ok:

Pacat, dinamo a pierdut un jucator de perspectiva! De la orizontala, avea o perspectiva mai buna asupra vietii! :D

Paul
15th December 2005, 17:14
el vedea clasamentul rasturnat , si iesea Dinamo pe primul loc :evil:

walt.mann
16th December 2005, 09:30
Protasov a plecat, dar a lasat in urma ceva ce, poate, multi nu ar fi asteptat: un fotbal-total, fotbal-spectacol, jucat de echipa noastra. Nu pot sa ii reprosez ca suntem pe 2 in campionat, ca am ratat calificare in LC, sau ca am pierdut Supercupa, pentru ca el a last in urma ceva ce n-am mai vazut de mult: o Steaua vitezista, care nu se sperie de adversar. O mentalitate de invingatori s-a instaurat printre jucatorii Stelei, datorita unui mare om/antrenor: OLEG PROTASOV! Spasiba!

uti2102
16th December 2005, 14:30
Multzumim Protasov ! Succes shi sper sa ne revedem cu bine !!! /hello

Mariusmadmax
16th December 2005, 18:24
si eu il laud pentru tacerea lui uneori de aur ...
da'
de ce nu suntem pe primu' loc in div A ???
de ce nu mai suntem in Cupa Romaniei ?
nu era Rosenborg o echipa de trecut ?

remy
31st December 2005, 01:53
E trist ca am ajuns sa fim suspiciosi atunci cand cineva face un gest caritabil... Dar imi trece imediat cand vad cine este cel suspicios: remy. Pentru remy, doar atat: remember Vadu Rosca, remember suprter dinamovist arestat in Bulgaria, pentru care jiji, dragul tau jiji, a dat bani.
N-am auzit ca vreunul de la voi din echipa sa faca gesturi caritabile. Aaa, pardon, exceptie: Lucian Goian, Daouda, Zicu.

De ce aberezi asa, precum JIJI, unde-ai auzit tu ca a dat bani "amaratul" de cioban suporterilor arestati in Bulgaria. Lasa fanatismul aiurea, ca ai picat in plasa lui Jiji (vezi si siguranta ca el va fi patron la FC Arges, plus multe alte deliruri ale suferindului de boala lui Sac-Sac).
Mariusmadmax a cam sintetizat tot ce am spus eu despre Protasov, care doar a schimbat stilul de joc la Steaua, dar fara vreo performanta notabila, ratand mai tot anul asta. :headbang:

foreva_ya
31st December 2005, 23:42
da de cand analizezi jocu campioanei mey remy? tu vezitzi de blaturile lui dinamo........n-ar trebui sa te preocupe calitatea jocului campioanei:)

latifundiarul
1st January 2006, 18:04
Protasov face o donatie de 50.000 de euro la Fundatia Crestina Gigi Becali

Ca si gest, sincer, ar trebui sa-l apreciez, daca e real.
Dar, vazand ce spune JIJI la Realitatea TV, mi-am dat seama ca e doar o teapa, un aranjament intre el si Protasov, in schimbul datoriei din rezilierea contractului. ASTA E PAREREA MEA. Contraziceti-ma, dar cu argumente, nu cu pasiune si jigniri !
Dupa cum l-a luat moderatorul (ce-mi place de el, mereu vede smecheriile lui JIJI), s-a dat de gol cu minciuna.
22:20 - Gigi Becali: "Protasov mi-a spus, cu durere in suflet ca pleaca. Mi-a spus ca va face o donatie de 50.000 de euro la Fundatia Crestina Gigi Becali, pentru ca nu i-am cerut cei 150.000 de euro pentru reziliere".
Cand l-a intrebat: De ce a dat 50.000 de Euro, cand Protasov a castigat 120.000 de Euro la Steaua ? Cui i-ar conveni asta, orice ar spune cineva ?
JIJI a raspuns, balbaindu-se, ca a facut-o, multumindu-i ca nu i-a cerut banii pe restul contractului.
E clar ca asta e iar manevra lui JIJI de a pica iar bine.
Dovada ar fi faptul ca nici un antrenor nu-si da aproape 1/2 dintre banii castigati la o echipa, acum in speta, Steaua.
Sper sa nu fie asa, si sa ma insel, dar nu se pupa multe aici ! Oricum, eu zic ca Ptotasov ramane un DOMN al fotbalului, calm, sigur pe el, dar la Steaua n-a reusit decat in cateva meciuri din UEFA, majoritatea acasa.
Se stie ca JIJI nu scapa un prilej sa se laude intr-un fel sau altul, chiar prin intermediul altora. /hello

P.S. [Alte lucruri caracteristice lui JIJI, care cam afirma ce se stia deja despre atitudinea lui de la Steaua si intareste ce am spus mai sus.]
22:30 - Gigi Becali: "Sincer sa spun nu imi pare rau ca pleca Protasov. Cand nu aveam antrenor in vara, primul pe lista era Olaroiu, apoi Hagi si apoi Dan Petrescu. Atunci Oli a spus ca nu vrea sa lase Timisoara. Despre Protasov am spus ca nu va sta mai mult de un al la Steaua, pentru ca va fi luat de ucrainiei. Exista si varianta sa il dau afara eu, daca nu facea performanta. Lui Olaroiu i-am spus ca pana la vara sa nu isi gaseasca echipa, iata ca il voi lua mai devreme".
22:42 - Gigi Becali: "I-am spus lui Olaroiu: un antrenor mare trebuie sa faca jucatori din oricine. Nu ma bag peste strategia de joc, dar vreau sa faca jucator mare din Andrei Cristea, de exemplu. Eu fac echipa aici, pentru ca eu dau banii (dupa ce moderatorul l-a intrebat de ce se baga sa faca el echipa, si nu antrenorii.)".
Despre transferul lui Oprita si Baciu: "Daca Iancu nu ii ia pe Oprita si Baciu nu are onoare si nu am ce sa discut cu el. Am batut palma, daca are onoare, face asa cum am stabilit noi".


Multumim /hello

GruppoApparte
2nd January 2006, 00:37
BravO Protasov ... se vede ca e un om civilizat si cu bun simt .... pana si JiJi a ramas impresionat de gestu lu Protasov si de ce nu sa recunoastem ca si noi am ramas la fel ...
p.s: aici se vb de gestu omului nu de campionate stiluri bla bla bla :))

starsteel
15th February 2006, 12:34
Protasov a fost un antrenor deosebit a adus ceva nobil in balacareala asta din fotbalul romanesc chiar daca a si gresit, merita tot respectul nostru.
Pt. contestatari nu uitati ca datorita lui Meme am putut sa-l cunoastem;din nou a avut fler managerul.

walt.mann
15th February 2006, 13:42
remy, noi spunem ca Protasov e antrenor mare pentru ca in cinci luni a reusit sa readuca spectacolul in jocul Stelei. Dar tu nu ai de unde sa stii, ca stai prea mult pe Zero TV sa-ti urmaresti idolul: jiji!
Iti recomand sa te mai uti un pic si la un meci de fotbal alStelei, ca sa intelegi (eventual, in seara asta, ca ai vostri tot in cantonament sunt si nu ai ce sa vezi; poate vreun amical cu Otopeniul sau cu ceva bulgari).