PDA

View Full Version : Cel mai mare jucator al Craiovei



stefanm14
11th December 2005, 13:42
Cred ca titlul spune totul. Exprimati-va parerea fata de acest lucru, aducand argumente pro si contra, si aducandu-ne aminte de acea perioada glorioasa in istoria clubului, cand au evoluat acesti mari jucatori. :ok:

delboca
11th December 2005, 13:49
io nu-i stiu prea bine pa jucatorii vechi numa din auzite da cred ca gica popescu a fost si va fi in inimile oltenilor {fara episodul dINAMO bineinteles:rosu: }
/OLE/ /OLE/ /OLE/

stefanm14
11th December 2005, 13:56
Gica Popescu nu mai este demult in inimile oltenilor. Oricum, si fara episodul Dinamo, nu cred ca este el cel mai mare jucator al Craiovei. Pt ca nu i-am vazut jucand, nu pot sa ma pronunt, dar cred ca titlul se joaca intre Oblemenco si Balaci.

spinU
11th December 2005, 16:13
Din imaginile pe care le-am vazut si din ce am auzit cred ca Balaci....

Paul
11th December 2005, 16:20
Plesan , Claudiu Niculescu , Stoican & Co. :D

On topic: Balaci fara discutie , insa unii il scot pe Gica Popescu in fata.

Poate peste 2-3 ani , vom afla ca Mutu a fost cel mai mare jucator al Pitestiului deja acolo a facut cariera Dobrin ...

Fratilor: Votati pentru ce au facut pentru club ...
Gica Popescu ... 0
Balaci ... semifinala de UEFA parca ... sau nu ?

stefanm14
11th December 2005, 22:13
Si eu votez tot cu Balaci, mai mult din ce am auzit de pe la tata, care mi-a povestit ca a jucat de cateva ori fotbal cu el, in curtea liceului de chimie :)

joao pinto
12th December 2005, 15:16
Ilie Balaci, fara discutie.
Daca avea sansa si nu-l "rupea" nenorocitul ala de la Baia Mare ar mai fi avut multe de spus pe gazon...

Balaci
12th December 2005, 18:53
Balaci,fara discutie!Daca n-ar fi fost sistemul comunist,ar fi ajuns cu siguranta unul din cei mai mari jucatori ai vremii lui,ceva gen Shevcenko!

marcel
12th December 2005, 19:38
balaci! popescu nici nu trebuia pus!
:rosu: :rosu: :rosu:

stefanm14
12th December 2005, 20:23
L-am pus si pe Popescu in poll, pt ca a fost un jucator bun la Craiova. Ceea ce a facut dupa aia nu mai are legatura cu performantele lui la Craiova, ci cu "performantele" lui ca om.

marcel
12th December 2005, 20:53
L-am pus si pe Popescu in poll, pt ca a fost un jucator bun la Craiova. Ceea ce a facut dupa aia nu mai are legatura cu performantele lui la Craiova, ci cu "performantele" lui ca om. nu merita sa stea langa asa nume mari
:no:

ASP
12th December 2005, 22:44
scoate tradatorul din poll!!!!!!!!!!! iuda nu are ce cauta intre acei mari jucatori ai Craiovei.

inainte sa se faca balamucul asta pe forum, ajunsesem toti la intelegerea de a nu mai pronunta (scrie) numele tradatorului pe acest sub-forum, iar toate referirile la el sa fie facute sub numele de "iuda". daca puteti sa respectati acest lucru foarte bine, daca nu treaba voastra (dar ganditi-va ce ne-a facut).

stefanm14
13th December 2005, 09:37
Gata l-am scos pt ca vad ca se pierde esenta discutiilor despre cel mai mare jucator.

Cra10veanu
21st December 2005, 02:03
toti sint mari, legende precum Balaci Camatarul Cartu insa eu o sa raspund mai franc: Ovidiu Stanga, nu numai ca a servit echipa Craiovei si inca joaca sub culorile universitatii, dar este si singurul care a avut curajul sa se implice la club, pe cand Balaci Camatarul, hmmm, au alte treburi, au ramas in Craiova Maxima.

DoRyN
23rd December 2005, 21:06
Stefane probabil erai prea mic pe vremea Craiovei-Maxima...cel mai mare jucator a fost echipa, nu individualitati, mai bine inchizi topicul ca vad ca pe unii ii scoti, pe altii ii bagi :mda:

azzuro
29th December 2005, 15:37
Balaci.

Sezione
22nd September 2006, 23:59
io nu-i stiu prea bine pa jucatorii vechi numa din auzite da cred ca gica popescu a fost si va fi in inimile oltenilor {fara episodul dINAMO bineinteles:rosu: }
/OLE/ /OLE/ /OLE/


Daca ai vazut un meci gen Craiova - Fiorentina 3-1 azi nu ai fi suporterul lui CFR crede-ma...

blandu
14th October 2006, 21:05
Eu merg pe Ilie Balaci
Si Gica Popescu ne-a incantat la sfarsitul anilor 80 dar apoi a dat-o in bara rau de tot. Pacat.

Lordliv
23rd October 2006, 21:30
" care a evoluat la craiova " pai atunci sa nu i uitam pe
iulica popa fundasul craiovei ,care a pierdut mexico 70,datorita unui control medical
sandu boc- supranumit ministrul apararii, inainte de c stefanescu!
dumitru marcu -mobra- atacant din prima echipa campioana!
petrica deselnicu - fundasul de fier ,care a murit si la propiu si la figurat pentru craiova!
cristian chivu - doar a plecat in fotbalul mare de la stiinta ,nu?
si ma opresc aici desi aria de selectie mai putea include si pe strambeanu,taralunga etc!
dintre cei propusi de voi: balaci si camataru ar trebui inclusi in aceeasi oala cu g popescu : AU JUCAT LA DINAMO !
: irimescu si geolgau nu au fost tot timpul titulari la stiinta( erau in lotul largit de 15) etc.
deci, stabilim cel mai bun jucator care a evoluat la stiinta ,de la craiova maxima( cum incercati sa faceti voi) sau de la inceputuri ,cum ar fi corect!
dupa mine cel mai valoros jucator care a evoluat la craiova a fost cristi chivu!

ASP
24th October 2006, 12:18
cel mai mare jucator al Craiovei se stie ca este numarul 12.

dani3lll
25th October 2006, 16:38
bah da mai lasati`o draq de vrajala ce tot Gica Popescu :headbang: care e un dinamovist nu are ce cauta in sufletele oltenilor!! iar in ceea ce il priveste pe balaci este undeva in inimile suporterilor dar majoritatea nu la`u prins jucand asa ca unii voteaza aiurea ;)
mai ganditiva si la Oblemenco ;) nu cred ca merita asa putine voturi si pe deasupra stadionul ii mai poarta si numele

Gica Popescu :rosu: :rosu: nu ai ce cauta printre oltenii

Jus7M3
15th December 2006, 14:46
fara`ndoiala cel mai mare jucator care a jucat la Universitatea Craiova a fost Tunarul Ion Oblemenco .. Respect ETERN Tunarului !!

the lion king
16th December 2006, 10:03
nu am vazut CRAIOVA MAXIMA jucand,aveam 4 ani...dar imi aduc aminte ca pe buzele tuturor era BALACI. Dar pana la el a fost unu si mai mare,TUNARU OBLEMENCO....Care o fi cel mai bun?

Sorin Blaj
28th March 2009, 14:31
Doamne ce jucatori a avut Universitatea Craiova!

Dintre ei, cel mai bun a fost ILIE BALACI. Ma bucur ca este alaturi de echipa si-n prezent. :ok:

Sper ca dupa sezoanele urmatoare sa mai adaugam cateva nume la galeria asta de monstri sacri.

inter
30th March 2009, 10:04
desi i-am prins pe toti evoluind "live" ... slabiciunea mea e Sorin Cartu ...:yeah:

P1ka
11th November 2009, 17:16
Balaci!

necon
6th August 2010, 16:10
Oblemenco