PDA

View Full Version : Pleaca MM Stoica de la Steaua ?



Liviu
29th April 2007, 11:51
Zvonurile care il dadeau pe MM Stoica aproape de o plecare din Ghencea prind contur . La inceput doar o neprezentare a managerului la meciul cu Poli Iasi din motive "medicale" , urmata de alta la meciul cu CFR si unele declaratii ironice ale patronului la adresa sa . Plecarea lui MM este tot mai aproape si se pare ca doar meciul de diseara cu Otelul Galati amana aceasta decizie pentru maine .

În jurul orei 14:00, Mihai Stoica l-a anunțat pe Gigi Becali că îi va face o vizită la biroul acestuia din Palatul din strada Alexandru. MM și-a parcat mașina pe aleea de lîngă palat, a intrat la Becali și l-a anunțat sec: "Începînd din acest moment, eu nu mai sînt la Steaua. Renunț la funcție". Becali l-a rugat apoi pe MM să nu facă publică decizia lui pentru a nu crea un scandal în jurul echipei și pentru a nu influența în mod negativ unii jucători, care diseară vor evolua împotriva Oțelului.(stelisti.ro)
Reactia lui Becali : "Nu vreau să vadă jucătorii chestia asta în ziua meciului cu Oțelul, pe mine mă interesează viitorul Stelei, trebuie să cîștigăm neapărat acest meci. Nu scrieți nimic acum și vorbim luni pe larg!"

MM : "Nimeni nu m-a dat afara de la Steaua si nici eu nu mi-am înaintat, deocamdata, demisia, asa cum s-a vehiculat prin presa."

Pleaca MM de la Steaua ?

Snake_21
29th April 2007, 12:28
Asa sper si eu sa nu plece , pentru ca e un om destul de important pentru Steaua , asa ca MM are votul meu sa ramana :D acuma mai ramane sa vrea si el ;)

dede
29th April 2007, 12:51
se pare ca pana la urma va pleca :cry:

pacat :( putea astepta totusi pana la vara, acum iar se creeaza scandal in jurul echipei :mda:

ducus
29th April 2007, 12:53
Adio MEME, ti-a trecut vremea, nimeni nu-i de neinlocuit! Pana acum vinovati de insuccesele Stelei au fost scosi antrenorii. Primul cap cazut a fost al lui Piti, apoi Zenga si Protasov. Dar nimeni n-a indraznit sa-l traga de guler si pe adevaratul responsabil, Mihai Stoica.
Ce zici, MM, mai iei si acum de guler suporterii Stelei? Ai noroc ca nu te scuipa pentru toate tampeniile care le-ai facut in trecut.
De ce oare ai plecat din Ghencea, Rica Neaga? Dar tu, Oprita? Dar Vivi Rachita, om de baza al Stelei pe timpul cand primii doi nu scosesera capul. Nu cumva din cauza ca Becali i-a facut hatarul lui MM?
Domnul Argaseala va fi un mult mai bun reprezentant al intereselor clubului, mai ales ca are mult mai multe relatii in lumea fotbalului inalt decat "otelistul".

Liviu
29th April 2007, 15:59
Da . A plecat dar adevaratele motive putin le cunosc sau le vor sti vreodata . Plateste cred , in principal , pentru "gaura" data in visteria Stelei in ultimul an care nu a dus la nimic bun , din contra .

Cu greu va fi gasit un inlocuitor de nivelul lui MM la noi in tara . Nu ne va lipsi insa ca scouter ..

@ducus : Rica a plecat pentru el , pentru un salariu de cateva ori mai mare . Pe Oprita 9 din 10 manageri nu-l mai opreau iar Rachita...Rachita era o fosila care era sa ne manance calificarea in fata celor de la Zeleznik si care avea un mare defect...era omul lui Piturca...

mirung
29th April 2007, 16:18
A plecat si e pacat!

Liviu
29th April 2007, 16:36
Si dispare inca o piedica in calea venirii nasului la Steaua...

De acum incolo vom specula mult si bine . Desemnarea ca inlocuitor pe Argaseala e logica , normala . Insa cel mai probabil ca va veni un alt nume in conducerea Stelei , nu va ramane Argaseala singur . Si probabil ca va fi Popescu acela .

dede
29th April 2007, 17:51
vai de noi daca vin hagi si popescu :headbang: de fapt altii nici nu stiu cine ar putea veni :mda:

Vladek
29th April 2007, 17:57
Stati asa, ca dupa Jurnalul National, nu e vorba de Gica Popescu ... :groggy: :groggy: ci de
Gabi Popescu (http://www.jurnalul.ro/articol_78085/gaby_popescu___daca_gigi_ma_vrea_la_steaua__vin_.h tml)

Hai zau acuma, Gica a fost alaturi de Hagi probabil omul decisiv al generatiei de aur, are imagine, relatii la nivel international ... Dar Gabi Popescu ??? A fost un jucator putin peste medie, de fotbal s-a lasat de ceva timp ... ce l-ar recomanda pe asta ? In afara faptului ca face afaceri imobiliare cu ciobanul !! Desi, daca ar fi sa-l credem pe GG, postul de manager general se desfiinteaza, iar Popescu (oricare din ei) n-ar avea aceleasi atributii.

Snake_21
29th April 2007, 19:16
Aaaa eu credeam ca va veni Gica Popescu.

effect
29th April 2007, 19:23
Imi pare rau ca pleaca MM , eu il dadeam afara pe Olaroiu . Echipa nu prea joaca fotbal de cand a venit acest antrenor. Problema cred ca el o reprezinta

YoYoyOi
29th April 2007, 23:25
sa plece, ca prea s-a ratoit in ultima vreme. Nici un om nu e infailibil, nici MM nu e... a gresit de multe ori si i s-a iertat. A facut multe lucruri bune si a fost apreciat.
Acum a decis sa plece... sau a fost dat afara. Ok. Mergem mai departe. Nu murim din asta.

Snake_21
29th April 2007, 23:27
Pai si l a Oli de ce nu te ambitionezi sa plece mai repede?:P

dede
29th April 2007, 23:28
mi-a parut rau de el azi cand a dat declaratiile :( se vedea ca sufera ca pleaca... el chiar tinea la Steaua :(

YoYoyOi
29th April 2007, 23:42
Pai si l a Oli de ce nu te ambitionezi sa plece mai repede?:P

eu sa ma ambitionez? :o:

ce vrei sa fac? striptis in Unirii? :o: Oli imi place. Greseste mai putin decat face bine... el a facut echipa care a castigat anumite meciuri foarte importante pt noi. El a facut tactica. El a castigat meciurile noastre alaturi de jucatori, nu MM.

Liviu
29th April 2007, 23:46
Gabi Popescu ar fi o gluma de presedinte , e o pila de-a lui Oli :) . In acest caz l-as prefera pe Gica Popescu... De cand s-a retras am auzit de doua ori despre el : prima data cand i-a luat foc Ferrari-ul (ce seamana a rafuiala in stil mafiot) :drak: si in iarna cand facea antrenamente la noi . :groggy:

Nici nu fac o comparatie intre Gabi Popescu (prieten bun cu Oli , Gigel , Ovidiu , Gabi , Marius si alti jucatori ex-National) si MM . E o diferenta de la cer la pamant intre cei doi , intre competentele , experientele celor doi , singurul lucru la care Popescu ar fi in avantaj e ca nu e certat cu nimeni . Din presa , cu Becali , antrenorii , jucatorii sau cu suporteri...

Mai apare si varianta Gino Iorgulescu , personaj caruia ii atarna o piatra mare de gat numita (ce coincidenta !) tot FC National cu tot cu contractele dubioase smecheresti facute acolo si cu managementul falimentar care pana la urma au pus pe butuci clubul bancar .

Varianta Marius Stan este fantezista . Nu oricine care a fost la Otelul (fie antrenor sau conducator) ajunge si la Steaua .

effect
30th April 2007, 00:04
Gabi Popescu va fi doar un simplu colaborator. Presedintele va fi Argaseala ;)

Snake_21
30th April 2007, 00:22
Gabi Popescu ar urma sa fie adus pe postul de scouter :P

SORENSEN
30th April 2007, 12:01
G.... pe postul de scouter :P

De terenuri bune pt GG ...:groggy:

Nu stiu dc plecarea lui MM e cea mai buna mutare...dar e o mutare..care sa sepramc a va fi benefica intr-un final.

Snake_21
30th April 2007, 15:31
Pai nu am zis ca plecare lui MM e cea mai buna mutare, am zis doar ca asa a zis GG ca o sa vina Gabi Popescu pe post de scouter :P de jucatori :P

Gontel
30th April 2007, 17:12
Ce sa caute Gabi Popescu la Steaua? Poate doar sa fie spectator la meciuri, de altceva nu-l vad capabil, nu are niciun fel de experienta. Ce sa faca...? A, poate doar sa-l antreneze pe Gigel Coman.

Cat despre Mihai Stoica, cea mai buna decizie trebuia luata dupa incheierea campionatului. S-au grabit cu totii acum, dar MM nu a mai suportat toate aberatiile lui GG.

Sa nu uitam ca acum cateva luni, acest cuplu parea cel mai solid din Romania. Iata ca orice lucru are un sfarsit.

starsteel
30th April 2007, 19:37
... De cand s-a retras am auzit de doua ori despre el : prima data cand i-a luat foc Ferrari-ul (ce seamana a rafuiala in stil mafiot).....Varianta Marius Stan este fantezista . Nu oricine care a fost la Otelul (fie antrenor sau conducator) ajunge si la Steaua .
2 erori:
Gabi Popescu nu a stiut sa-si conduca Ferrari-ul de aia a luat foc.....Marius Stan stie meserie, ar fi o solutie viabila pt. Steaua. Singura necunoscuta in cazul unei oferte e daca accepta sa lucreze cu Gigi....doar numele Steaua il poate determina sa faca acest pas.

Liviu
30th April 2007, 23:17
Stan o sti meserie (nu am eu cum sa afirm contrariul) insa daca era asa de bun de ce a trecut pe la atatea echipe ?

dede
30th April 2007, 23:20
sa castige experienta? :o: :lol:

Jerry20cm
1st May 2007, 00:56
Gabi Popescu l-a propus pe Thereau la Steaua si cred ca asta spune multe despre calitatile lui de scouter. Nu strica sa-l avem in club.
Stan ar fi excelent, dar e putin probabil sa vina, desi a fost vazut trecand pe la biroul lui Becali.
Un lucru e cert: un manager mai bun ca MM nu vom gasi.

YoYoyOi
1st May 2007, 00:59
lasa mai ca nu MM ne-a adus toate performantele ;)
zicem sarumana si mergem mai departe. nu moare Steaua din asta....

Snake_21
1st May 2007, 10:14
Pai da nu moare dar asta nu inseamna ca nu mi pare rau ca a plecat Stoica de la Steaua, se vehiculeaza ca ar ajunge la Vaslui Stoica :P

YoYoyOi
1st May 2007, 10:30
din partea mea sa mearga unde vede cu doi ochi.... chiar nu ma intereseaza :sleep: