PDA

View Full Version : Pandurii-U.Craiova:Derby-ul Olteniei



Balaci
29th April 2007, 00:15
In tur a fost un meci frumos,terminat 2-2.Ce va fi in retur?Daca bat,Pandurii demonstreaza inca o data ca sunt echipa momentului in Oltenia:ok:
Eu unul cred totusi ca va fi doar egal...

Sergio_D
29th April 2007, 09:48
Este un meci mai aparte, mai special decat celelalte confruntari cu alte echipe din prima liga. Jucatorii nostri vor intra pe teren mai motivati, zic eu. Batem, pentru ca suntem mai buni. :cool:

TaciAcolo
29th April 2007, 10:02
O sa revina si suspendatii pt meciul cu stiinta ...sper sa fie un meci frumos un 3-2 pt Pandurii

Balaci
29th April 2007, 10:08
Oricum,sunt curios cum se vor comporta suporterii la acest meci,tinand cont ca sunt mulri suporteri ai Universitatii in Targu Jiu

Sergio_D
29th April 2007, 10:09
mare semn de intrebare aici :D

Balaci
29th April 2007, 10:11
Oricum e clar ca Durii vor fi mai slabi decat galeria Craiovei:( Cu conditia ca galeria Universitatii sa nu boicoteze pe Mititelu si sa nu vina...

Sergio_D
29th April 2007, 10:15
stadionul in general va fi mai "activ" la meciul asta, zic eu... va trai orice faza la o intensitate mai mare :rolleyes: . Ar fi rusinea rusinilor sa ajungem sa incurajam echipa adversa intr-un meci disputat la noi acasa, dar nu cred ca se va ajunge aici. Nu cred ca Universitatea va avea mai multi suporteri decat noi pe stadion, oricat de mult ar fi ea iubita la Tg-Jiu.

Balaci
29th April 2007, 10:20
stadionul in general va fi mai "activ" la meciul asta, zic eu... va trai orice faza la o intensitate mai mare :rolleyes: . Ar fi rusinea rusinilor sa ajungem sa incurajam echipa adversa intr-un meci disputat la noi acasa, dar nu cred ca se va ajunge aici. Nu cred ca Universitatea va avea mai multi suporteri decat noi pe stadion, oricat de mult ar fi ea iubita la Tg-Jiu.

Oricum,va fi si ca un test.Vom vedea cat de mult este iubita Pandurii la ora actuala in oras.Macar e bine ca e un meci fara mari mize in clasament:Craiova a cam scapat de retrogradare,noi stam lejer si fara obiective prea mari(nu cred totusi ca anul asta sa avem vreo sansa sa mergem in Intertoto in locul Bistritei),asa ca sper sa fie un meci spectaculos,lipsit de inhibitii:ok:

*Coco*
29th April 2007, 10:22
Naspa rau de tot ca se joaca Vineri la 18:00:(
Cele mai mari Sanse sa bata le au Pandurii

Balaci
29th April 2007, 10:24
Naspa rau de tot ca se joaca Vineri la 18:00:(
Cele mai mari Sanse sa bata le au Pandurii

Oricum stadionul va fi plin,sunt sigur:ok:
Totusi eu as dori parca un egal,2-2,ca sa nu se supere nimeni si sa nu mai fie scandal!

Sergio_D
29th April 2007, 10:26
Nu trebuie sa cedam puncte pe Municipal ! :lol:

Batem cu 1-0 sau 2-1 :D

*Coco*
29th April 2007, 10:27
Mai conteaza rezultatul:D Sa avem parte de un meci frumos cu multe goluri:D Sa castige cel mai bun

TaciAcolo
29th April 2007, 10:28
corect eu ..o sa-i huidui pe craioveni :D..doar Pandurii exista trebuie victorie sa le aratam cine e nr 1 in Oltenia

Balaci
29th April 2007, 10:31
corect eu ..o sa-i huidui pe craioveni :D..doar Pandurii exista trebuie victorie sa le aratam cine e nr 1 in Oltenia

Fair play please:P

Balaci
1st May 2007, 01:58
Mai sunt 4 zile pana la marele meci:P

Hard
1st May 2007, 02:00
bafta oltenilor :)

Balaci
1st May 2007, 02:12
Asa sa fie:)

Sergio_D
1st May 2007, 12:46
bafta oltenilor :)

n-ai specificat căror olteni... dar fiindcă te afli pe Suporter Pandurii, am să consider că te-ai referit la Pandurii ;)

Balaci
1st May 2007, 16:11
La Pandurii s-a referit sigur:P

Sergio_D
1st May 2007, 20:02
Neah... nu te încrede în Hardliner, că e mare șugubăț :D

TaciAcolo
1st May 2007, 20:02
ii sustine pe cei mai slabi :D

Balaci
1st May 2007, 23:32
Neah... nu te încrede în Hardliner, că e mare șugubăț :D

E hatru de Moldova:P

Sorin Blaj
2nd May 2007, 00:03
Bate Universitatea Craiova.

Balaci
2nd May 2007, 00:05
Viorel Temelescu, înaintea meciului cu Universitatea:
„Locul din clasament ne obligă să câștigăm”
Oficialii gorjeni fac apel la public pentru a-i încuraja pe elevii lui Neagoe

Eșecul de la Timișoara a fost deja uitat de gorjeni. Bănățenii s-au impus la limită cu 1-0, dar în fața unei echipe gorjene fără șapte titulari. Imediat după acel joc, gândul pandurilor a zburat spre următorul joc, împotriva Universității Craiova. Mai sunt doar două zile până la marele meci Pandurii – Universitatea Craiova. Orgolii și patimi, dar mai presus de orice supremația simbolică pentru această regiune a țării. Sau mai simplu, finala campionatului în Oltenia. Totuși, gazdele de la Pandurii spun că e un simplu joc de campionat fără a aduce în discuții această luptă surdă pentru supremație.
Ambiția lui Condescu

În afara partidei popriu-zise, jocul de vineri va fi și un duel între cei doi președinți. Adrian Mititelu, patronul Științei, un controversat om de afaceri și mai nou contestat și de proprii suporteri, este cel care a avut cuvinte grele la adresa lui Marin Condescu. „Cine e Condescu? Un pișat de vacă uscat în vânt” a fost caracterizarea făcută de Mititelu în urmă cu doi ani celui care a avut cele mai mari performanțe în fotbalul gorjean. Reacția oficialului pandurist a fost mult mai cumpătată: „Să-i dea Dumnezeu sănătate și ce n-are”.
Așa că de mai bine de doi ani, Condescu și Mititelu nu-și vorbesc. Omul numărul unu în clubul gorjean se face că a uitat de Mititelu. „Nu am nicio treabă cu cei de la Craiova. Nu văd de ce se face atâta tevatură pe marginea acestui meci pentru că e un simplu joc de campionat”, este ultima declarație dată de Condescu. Totuși, oficialul pandurilor își dorește să nu piardă acest meci. „Doar Dinamo și CFR Cluj au reușit să câștige la Târgu Jiu și așa va rămâne până la vară”, a mai completat Condescu.
Noi suntem fruntea

Nici vicepreședintele Viorel Temelescu, un pătimaș al pandurilor, nu se dezice de cele afirmate de șeful său. „E un meci ca oricare altul. Cele două echipe sunt scăpate de grijile retrogradării, așa că se va juca un fotbal curat. Sper ca jocul să fie frumos și numai în teren. Cele două echipe nu au nimic de pierdut, fanii trebuie să fie alături de echipele pe care le susțin în termenii civilizați. Oricum, misiunea noastră și a lor este să demonstrăm că suntem două echipe bune ale Ligii 1. Sunt sigur că va fi un meci frumos, fără scântei”, a declarat Temelescu. Apoi, oficialul pandurilor, având argumentul forte al poziției în clasament, anunță că cine câștigă e stăpân în Oltenia. „Dorința noastră e să demonstrăm că suntem o echipă invincibilă pe teren propriu. Poziția din clasament ne obligă să demonstrăm că noi suntem echipa fanion a Olteniei”, a încheiat Temelescu. În acest moment, Pandurii ocupă locul nouă cu 41 de puncte, în timp ce Universitatea Craiova se află pe a 12-a poziție cu 35 de puncte.
Șapte ex-craioveni la Pandurii

În acest moment, mai mulți craioveni fac parte din lotul pandurilor. Eugen Neagoe, Valentin David, Adnan Guso, Ionuț Dragomir, Robert Vancea, Ilie Iordache și Daniel Orac au evoluat în trecut pentru echipa din Bănie, așa că vineri vor juca împotriva fostei echipe. Antrenorul pandurilor Eugen Neagoe se consideră un profesionist și spune că vineri va uita de Știința „Cu siguranță va fi un meci frumos, pentru că joacă două echipe fanion ale Olteniei. Chiar dacă am crescut și m-am consacrat la Craiova, acum eu apăr culorile unei alte echipe, iar această echipă se numește Pandurii Târgu Jiu și voi face tot posibilul să înving cu această formație”, spune Geană. Altfel, Sorin Vintilescu, deși este craiovean la origini, nu a fost legitimat niciodată la Universitatea Craiova.

(c)IMpact in Gorj

TaciAcolo
2nd May 2007, 01:01
Neagoe vrea victoria în fața “Științei”

Fost component al Universității și câștigător al ultimului titlu de campion al craiovenilor, antrenorul Pandurilor, Eugen Neagoe, și-a demonstrat profesionalismul în turul campionatului, când, în condiții infinit mai grele, a reușit să încurce echipa la care a jucat terminând la egalitate, scor 2-2, partida ce s-a disputat la Caracal. “Chiar dacă am crescut și m-am consacrat la Craiova, acum eu apăr culorile unei alte echipe, iar această echipă se numește Pandurii Târgu Jiu și voi face tot posibilul să înving cu această formație” a mai spus Eugen Neagoe. Tehnicianul Pandurilor se bazează pentru meciul cu Universitatea cel puțin pe aportul jucătorilor ce au fost suspendați pentru jocul cu Poli și crede că cei care vor veni la stadion vineri vor avea de văzut un joc spectaculos: “Cel puțin din punctul de vedere al lotului, în mod sigur. Pentru că cei patru jucători care au fost suspendați la Timișoara vor fi apți de joc la ora confruntării cu Universitatea Craiova, iar ceilalți care sunt accidentați vom face eforturi pentru a fi recuperați până vineri. Cu siguranță va fi un meci frumos, pentru că joacă două echipe fanion ale Olteniei” a încheiat Neagoe.

sper sa reuseasca sa invinga :D:D ..sa vada si craiovenii ce antrenor au pierdut

Kainsashiki
2nd May 2007, 01:02
ce liverpool-everton, ce real madrid-barcelona, ce lazio-roma? PANDURII - CRAIOVA, asta este adevaratul derby! :yeah:

Balaci
2nd May 2007, 01:03
Cu siguranta e cel mai "fierbinte" derby:P

TaciAcolo
2nd May 2007, 01:51
cred ca e primul meci ofcial jucat la noi acasa intre cele 2 echipe ....trebuie sa se termine cu o victoarie a echipei noastre ;) si sa devina o traditie si peste 10 ani sa se joace :D

Balaci
2nd May 2007, 02:01
cred ca e primul meci ofcial jucat la noi acasa intre cele 2 echipe ....trebuie sa se termine cu o victoarie a echipei noastre ;) si sa devina o traditie si peste 10 ani sa se joace :D

Cand revine Craiova in liga 1 din divizia B:drak:

Gorjan
2nd May 2007, 09:06
Oricum e clar ca Durii vor fi mai slabi decat galeria Craiovei:( Cu conditia ca galeria Universitatii sa nu boicoteze pe Mititelu si sa nu vina...

Nu este nici o problema daca nu o sa vina. Decat sa vina si sa injure echipa mai bine sa nu vina.DURII vor aplauda si golurile Stiintei pentru ca sunt foarte multi care sustin si Stiinta in galeria DURII. O sa fie un meci frumos care o sa le de-a peste nas tuturor si o sa arate ca oltenii sunt uniti, nu ca altii(gen Banat, Bucuresti, Moldova, Cluj).

Hai oltenii !!!:yeah: :yeah: :yeah:

*Coco*
2nd May 2007, 09:10
Acuma sunteti uniti ma?Da la Caracal in tur ce ati facut la final? Craiova **** Craiova?
Vai de voi ...

Gorjan
2nd May 2007, 09:20
Acuma sunteti uniti ma?Da la Caracal in tur ce ati facut la final? Craiova **** Craiova?
Vai de voi ...

Un singur lucru iti amintesc.....Mititelu si Solomon nu o sa fie scuipati si injurati la Targu Jiu asa cum s-a intamplat la Caracal cu Condescu si Carciumaru.:rosu:
PS.

Ma refer la suporterii din Targu Jiu...nu garantez pt craioveni.

Balaci
3rd May 2007, 22:52
Se pare ca meciul se va juca cu casa inchisa.Forza Pandurii/OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/

Sergio_D
3rd May 2007, 22:58
pfoai... îmi făcuși praf procesorul computerului cu sumedenia aia de animații... :groggy:

Balaci
3rd May 2007, 22:59
Imitam tribunele din Targu Jiu in ziua meciului:P

Gorjan
4th May 2007, 07:42
Fotbal, Liga I / Pandurii – Universitatea
Duel pentru supremație
Pandurii și Universitatea se duelează astăzi pentru cea mai bună echipă a Olteniei
Pandurii: Guso – Popete, Rus, Chibulcutean, Dragomir – Ad. Popescu, Stîngă, Vancea, Păcurar – Orac, L. Mihai. Antrenor: Eugen Neagoe
Universitatea: Bornescu – Ciucă, Stoica, Mitchell – Dănănae, Ionescu, Gărgălie, Rose – Costea, Dina, Njock. Antrenor: Florin Cioroianu
Arbitri: Mugurel Drăgănescu, Marcel Savaniu, Dan Marchiș. Rezervă: Lucian Dan
Observatori: Doru Neagu, Constantin Ștefan
Televizat: Telesport – LIVE, ora 18.00
Bilete: 5 lei – peluze, 10 lei – tribuna a II-a, 15 lei – tribuna I

Marele meci dintre Pandurii și Universitatea se dispută astăzi. Acest joc nu e un simplu meci, e partida care va desemna cea mai bună echipă a regiunii Oltenia. Pandurii sau Universitatea? Aceasta este întrebarea care se pune înaintea acestui meci-derby. Favoriți, gorjenii nici nu se gândesc să cedeze vreun punct craiovenilor, în timp ce oaspeții s-ar mulțumi și cu un egal. „La Târgu Jiu doar Dinamo și CFR Cluj au câștigat, iar Rapid și Steaua au remizat. Nu mai avem puncte de dat acasă”, a declarat vicepreședintele pandurilor Viorel Temelescu.

Clinciuri verbale
Între Universitatea și Pandurii sunt mari ambiții, așa că meciul de astăzi va fi unul al marilor orgolii. De la promovarea echipei gorjene în primul eșalon, conducerea Universității a avut în permanență un „dinte” împotriva pandurilor. „Nu vom face niciodată pace cu Pandurii. Vom fi în război pe viață”, a anunțat patronul Științei, Adrian Mititelu. Răspunsul lui Condescu a venit imediat. „Nu ne punem cu cei care au mințile odihnite. Noi o să arătăm pe teren că suntem mai valoroși”, a declarat Condescu. Războiul dintre Mititelu și Condescu a ținut mult timp capul de afiș al ziarelor. „Pandurii nu va fi niciodată peste Universitatea” sau „Condescu e un nimeni în fotbal” au fost doar câteva dintre săgețile otrăvite trimise de Mititelu spre Pandurii. Și nu au fost singurele. Reacția gorjenilor a fost de fiecare dată diplomată. „Respectăm Craiova, nu vrem să intrăm în polemici cu ei. Știm și că ei nu ne vor în primul eșalon, dar noi îi vrem și pe ei”, a declarat Condescu. Polemica între cei doi a continuat, Mititelu afirmând că la handbal gorjenii sunt primii. „Pandurii poate fi echipa fanion a Olteniei la handbal, dar în niciun caz la fotbal. Nu este o dispută pentru titlul de echipă fanion a Olteniei, cum nu este niciun meci între mine și Condescu, pentru că între noi este o mare diferență. El bagă la Pandurii banii minerilor, în timp ce eu bag banii mei, așa că el poate fi doar omologul lui Geolgău (n.red. președintele Universității) sau Costeșin (n.red. director executiv U. Craiova), nu al meu”, a spus ieri Mititelu.

Mobilizați
Tensiunea pe marginea meciului de astăzi este mare. Chiar dacă spun că pentru ei este un simplu meci de campionat, fotbaliștii lui Eugen Neagoe sunt mobilizați și concentrați să facă un meci mare și să mai acumuleze alte trei puncte. „E un simplu joc de campionat, nu e nimic special”, anunță antrenorul pandurilor Eugen Neagoe. Acesta este completat de Guso. „Derby? Nu, de ce? Deocamdată Craiova e sub noi, noi suntem echipa mai valoroasă. Așa că poate pentru ei e un derby”, a reacționat Guso. Consacrat sub culorile Științei, antrenorul pandurilor spune că nu va face concesii în meciul de astăzi. „Sunt profesionist, sunt plătit de Pandurii și îmi doresc victoria în fața echipei la care am lucrat”, a declarat Neagoe. Acesta e sigur că echipa lui va lua cele trei puncte. „Țintim doar victoria, și o s-o obținem”, a mai adăugat tehnicianul.

O mie de dolari la victorie
Fotbaliștii antrenați de Eugen Neagoe nu au promisă nicio primă specială pentru acest meci. Astfel, conform regulamentului, în cazul unui succes jucătorii vor încasa câte o mie de dolari, o sumă care îi mobilizează pe gorjeni. „Nu mai avem emoții, suntem scăpați, dar jucăm pentru bani. Muncim ca să luăm bani pentru familiile noastre, așa că e normal să vrem victoria”, a afirmat Adnan Guso.

COSMIN BRUJAN


Mititelu e dator la Pandurii
Patronul Universității Craiova, Adrian Mititelu, are datorii față de clubul gorjean încă de acum patru ani. Este vorba de 15.000 de dolari, bani pe care patronul echipei din Bănie trebuia să-i ofere pandurilor în urma participării la două turnee de fotbal de sală, singurele pe care controversatul patron craiovean le-a organizat la Târgu Jiu și Râmnicu Vâlcea. „Poate că a uitat de datorie, dar o să-i aducem aminte când l-om vedea în tribune”, a spus unul din oficialii pandurilor care e sigur că „niciodată nu o să ne dea Mititelu banii aceia cuveniți din premii”.

Invitați de marcă
La meciul de astăzi și-au anunțat prezența mulți oameni cunoscuți din fenomenul fotbalistic. Astfel, Ilie Balaci, fost component al Craiovei Maxima, dar și al pandurilor va lua loc în tribunele Municipalului. Balaci nu este străin de Târgu Jiu, înainte de Revoluție, acesta a jucat și a antrenat Pandurii cu care a fost la un pas de promovare în Divizia A. Totodată, la meciul de astăzi va fi prezent și impresarul Adrian Ilie, apropiat al pandurilor prin prisma faptului că patru jucători impresariați de Ilie sunt la Târgu Jiu.


Interes mare pe marginea meciului
Derby cu casa închisă
Organizatorii se așteaptă la o afluență mare de spectatori


Meciul de astăzi de la Târgu Jiu este privit ca unul special de forțele de ordine. Ambițiile dintre cele două tabere sunt mari, așa că importante forțe responsabile cu păstrarea ordinii și disciplinei vor fi concentrate în stadion dar și în afara acestuia. Astfel, trei sute de persoane abilitate vor asigura paza și ordinea, oficialii gorjeni fiind convinși că „toată lumea va fi pașnică”.

Măsuri de ordine
Pentru prima dată în acest sezon, conducătorii pandurilor au decis să nu mai facă invitații, locurile la tribuna oficială fiind împărțite pe bază de tabel. „Toată lumea e prietenă cu noi acum, toți vor invitații, dar la meciul acesta nu mai facem”, a anunțat vicepreședintele Temelescu. Tot în acel sector de tribună, delegația oaspete va avea alocat un număr de zece bilete, acolo unde cel mai probabil va lua loc și Adrian Mititelu. Interesul pe marginea jocului de astăzi e foarte mare, astfel că organizatorii se așteaptă la un stadion plin. „Sigur vom juca cu casa închisă, cererea e prea mare de bilete”, a declarat secretarul general al pandurilor, Daniel Băloi. Măsurile de ordine în incinta stadionului au fost puse la punct ieri într-o ședință desfășurată la sediul clubului. Astfel, s-a stabilit că biletele de intrare la meci vor costa la fel ca și până acum, 5 lei la peluze, 10 lei la tribuna a II-a și 15 lei la tribuna I. Astfel, au fost puse la vânzare 4.000 de bilete, accesul publicului pe stadion fiind permis începând cu ora 16.00. Femeile au accesul gratuit pe stadion cu excepția tribunei oficiale și tribunei zero, copiii cu vârsta până în zece ani trebuind să fie însoțiți de părinți. În sectorul de tribună IA, cel din stânga tribunei oficiale vor lua loc și ultrașii gorjeni, galeria DURII schimbându-și astfel locația de la peluza de sub tabela de marcaj. Tot acolo vor fi aduși și juniorii de la Pandurii, aceștia urmând să-și încurajeze favoriții.

Conflict cu galeria
De partea opusă, clubul Universitatea Craiova s-a delimitat de suporteri și a anunțat că nu vor organiza excursii pentru fanii din Bănie. Mai mult, Mititelu a cerut ca unii lideri ai galeriei din Craiova să nu fie lăsați în stadion din simplu motiv că aceștia nu vor încuraja echipa oaspete ci vor urmări doar să se răfuiască cu șeful clubului doljean. Cei vizați sunt Gabi Blondu’ și Poștașu’, contestatari ai lui Mititelu. Totuși, organizatorii se așteaptă ca aproximativ trei sute de suporteri craioveni să vină la meci, aceștia având rezervată peluza destinată de obicei oaspeților. „Avem trei sute de bilete pregătite pentru ei, o să trebuiască să le cumpere pentru că nu a existat nicio reciprocitate între cele două cluburi în ceea ce privește accesul suporterilor pe stadion”, a mai declarat Băloi.

COSMIN BRUJAN


Și ei vor victoria
La nivelul declarațiilor, și craiovenii afirmă sus și tare că urmăresc doar victoria. „Craiova rămâne Craiova, nu se poate compara niciodată cu Pandurii. Poate este un derby doar pentru cei de la Pandurii, pentru că au ambiția să învingă echipa fanion a Olteniei, la care speră toți să ajungă”, afirmă Dorel Stoica, căpitanul Științei. Și portarul Bornescu visează la o victorie a Științei. „Mi-am primit deja cadoul pentru ziua mea, am aflat că voi avea un băiețel, prietena mea fiind însărcinată, dar vreau un bonus, o victorie cu Pandurii și chiar să marchez, așa cum am făcut-o și în meciul tur”, a afirmat Bornescu.

Joacă Iordache ?
Deși în ultima săptămână nu s-a antrenat deloc din pricina unor probleme medicale, mijlocașul pandurilor Ilie Iordache va fi trecut pe foaia de 18 jucători și asta pentru că lotul nu mai este unul numeros. Vasilache și Zoicaș sunt accidentați, în timp ce Dedu nu are drept de joc la Pandurii. Așa că Iordache va lua loc pe banca de rezerve pentru a o completa la număr.

2-2 în prima manșă
Ultima partidă între cele două echipe s-a jucat la Caracal și s-a încheiat cu scorul de 2-2, golurile pandurilor fiind înscrise de Vojislav Vranjkovic din lovituri libere executate perfect. Între timp, gorjenii l-au vândut la Dinamo pe bosniac, așa că cei de la Știința pot răsufla ușurați. Totuși, gorjenii nu au rămas descoperiți la executanți de faze fixe, Alexandru Păcurar fiind un adevărat specialist al acestor faze.

Balaci
4th May 2007, 22:49
Mai vrea cineva sa comenteze ceva despre meci?:D

*Coco*
4th May 2007, 23:06
DURII o dadura in prostie iara da rau de tot
Ei au o "coregrafie" un banner mare care l`au afisat de 2 ori pana acuma, astazi a fost la 3 oara :headbang: :headbang:
Am vazut "coregrafia" aia cu Steaua,Dinamo,Craiova
Ei habar nu au se fac de ras din ce in ce mai mult
Astazi se mai si mutara din peluza ca sa fie mai multi:happy :happy

Sergio_D
5th May 2007, 08:04
Măsura cu mutarea în peluză a fost dictată de club, cel mai probabil, ca să obțină cât mai mulți bani din biletele de la peluză. Coregrafia aia (sau ce-o fi :D) au arătat-o și la meciul cu Steaua de anul trecut... :sleep: