PDA

View Full Version : Semifinale



Peopl3s
10th December 2005, 16:11
stie cineva cand are loc tragerea la sorti pt semifinalele cupei romanie???

poliis
12th December 2005, 16:50
pe 20 dec

b3bito
18th December 2005, 23:46
da? oricum ajungem in finala...forza faru`...

Cra10veanu
19th December 2005, 00:05
ajungeti si pierdeti ca anul trecut , bafta

relansat
19th December 2005, 01:37
hai petrolul ? :o:

Cristy
19th December 2005, 12:03
trebuie sa luam cupa , altfel riscam sa pierdem tot ce am agonisit sezonu asta de cupe europene (pierdem adica tot fotbalul romanesc )...

Platanu
19th December 2005, 19:27
trebuie sa luam cupa , altfel riscam sa pierdem tot ce am agonisit sezonu asta de cupe europene (pierdem adica tot fotbalul romanesc )...Pierdeti fotbalu' romanesc???:o:

Paul
19th December 2005, 19:50
sunt 3 variante:

a) Rapid - National , Farul - Petrolul
b) Rapid - Farul , National - Petroluk
c) Rapid - Petrolul , National - Farul

pentru frumusetea fotbalului prefer varianta C ...

Adik echipa mai buna dintre National si Farul merge in finala , iar Rapid sa aiba prima sansa fiindca e intereresul fotbalului romanesc ca Rapid sa ia cupa anul asta ...la anu o iau altii :D

miril
19th December 2005, 21:28
Adica, Copos pierde fotbalul romanesc, ceea ce inseamna un castig pentru fotbalul romanesc.

ady51a
19th December 2005, 21:57
sunt 3 variante:

a) Rapid - National , Farul - Petrolul
b) Rapid - Farul , National - Petroluk
c) Rapid - Petrolul , National - Farul

pentru frumusetea fotbalului prefer varianta C ...

Adik echipa mai buna dintre National si Farul merge in finala , iar Rapid sa aiba prima sansa fiindca e intereresul fotbalului romanesc ca Rapid sa ia cupa anul asta ...la anu o iau altii :D

este in interesul fotbalului romanesc ca cea mai buna echipa sa castige Cupa anul asta. cine spune ca Rapid e cea mai buna dintre cele 4?


Tragerea are loc in felul urmator: (Cuidat din punctul meu de vedere)

Urna A: Farul, Rapid, National
Urna B: Petrolul

Prima echipa extrasa din urna A, va juca cu Petrolul iar celelalte 2 intre ele.
Cere-i difernta intre sistemul asta cu 2 urme cu Petrolul singura in urma B si sistemul cu toate cele 4 echipe intr-o singura urma? :rolleyes: S-au gandit mult la sistemul asta? :jerk:

poliis
20th December 2005, 10:45
haha...chiar ca e ciudat :happy

pff
20th December 2005, 11:50
stie ma careva daca da extragerea la tv ?

be@
20th December 2005, 12:56
FC National-Farul
Rapid-Petrolul

miril
20th December 2005, 12:58
Be@, Farul-FC National, adica jucam primul meci in deplasare.

Cristy
20th December 2005, 12:59
Adica, Copos pierde fotbalul romanesc, ceea ce inseamna un castig pentru fotbalul romanesc.


sa vedem ce face nationalu in cupa uefa daca doamne fereste castiga cupa:headbang:

miril
20th December 2005, 13:00
Cry, National face ca in 2002, elimina pe Heerenveen, avem bilant pozitiv in cupele europene. Ce a facut Rapidul, atunci, iti mai aduci aminte?

Cristy
20th December 2005, 13:12
ti-a raspuns popa ce ati facut atunci asa ca nu are rost sa vorbim .
uita-te ce echipa aveti , majoritatea imprumutati si altii care se vor transfera.

naspa tragerea , vroiam sa cadem cu o echipa teoretic mai buna pentru ca se juca tur retur, deci 2 meciuri, iar in finala puteam avea adversar mai usor ...
dupa meciurile din cupa romaniei petrolu e mai buna decat national ;)..

be@
20th December 2005, 13:17
ti-a raspuns popa ce ati facut atunci asa ca nu are rost sa vorbim .
uita-te ce echipa aveti , majoritatea imprumutati si altii care se vor transfera.



Nu ne mai purta tu grija noua. Vezi ca si de la voi pleaca o gramada de jucatori .

Cristy
20th December 2005, 13:21
in afara de ilyes care a plecat , mai zi-mi unul
in schimb la voi sunt multi care se vor intoarce la echipele lor plus altii care vor fi transferati.

degeaba vorbim , faru e ca si calificata dupa parerea mea .

miril
20th December 2005, 13:21
Asa speri tu, asa zice lumea de vreo zece ani. Situatia nu este cum o descrii tu, cu mici exceptii, despre imprumutati, dar spre deosebire de altii avem 4 jucatori intre 19 si 21 de ani, trei la Nationala de tineret, crescuti in Parcul cu Platani, Sapunaru, Herea, Iancu si Chiacu, ultimul nefiind, totusi, progresist, dar lansat de noi. In timpul Odiosului noi am fost o pepiniera de aur, am cucerit trei titluri de camiponi la juniorii mari, la fel ca si Steaua si Dinamo, dar nu ca si...Rapidul. Avem doua genereatii de exceptie si acum, 1989 si 1992, asa ca viitorul este asigurat, spre deosebire de multi altii.

Cristy
20th December 2005, 13:25
asa e ati avut, ati facut dar trezeste-te si uitate cati vor pleca , nici nu stiti ce jucatori va vor ramane in afara de cei tineri de care ai pomenit si altii care sunt... nu vreau sa spun cum :)

Rechinul Ucigas
20th December 2005, 13:30
e bine , ajungem in finala :)

ady51a
20th December 2005, 13:31
Be@, Farul-FC National, adica jucam primul meci in deplasare.
Dupa unele surse National - Farul. nici acum nu e sigur unde are loc turul.:jerk:

miril
20th December 2005, 13:35
Sunt selectionati, trei, la...Nationala de tineret. Eu sunt mai treaz ca altii, de plecat, s-ar putea sa plece, timisorenii imprumutati, adica doi, caci Bad nu se pune si poate, Thwaite, care nu a jucat ultimele etape, deci se poate si fara el. Pe deasupra, avem antrenor adevarat, nu ca multi altii. In concluzie, situatie specifica pentru FC National, nici mai usoara, nici mai grea.

Ady, versiunea ta este cea corecta, primul meci la noi, returul la voi, ca-i mai...cald. Sa castige cei mai buni!

be@
20th December 2005, 13:45
in afara de ilyes care a plecat , mai zi-mi unul
in schimb la voi sunt multi care se vor intoarce la echipele lor plus altii care vor fi transferati.

degeaba vorbim , faru e ca si calificata dupa parerea mea .

S-ar putea sa ai niste surprize, Cry.

Badoi pleaca din Giulesti
Deoarece conducerea refuza sa-i mareasca suma din contract, jucatorul nu-si va prelungi angajamentul scadent in vara.
Valentin Badoi este tipul de juca tor care vorbeste putin. Se exprima insa mult mai bine pe teren. Acolo a devenit si integralistul echipei. Mijlocas ul a luat foc in urma cu citeva sapta mini, in urma unei discutii pe care a avut-o cu presedintele Dinu Gheorghe. Platit cu 60.000 de dolari pe sezon, Badoi, al carui contract cu formatia din Grant ii expira in aceasta vara, a cerut o marire a sumei din contract cu cel putin 20.000 de mii de dolari. A fost insa refuzat.

Ieri, cel poreclit Lupul a spus pe fata ca din vara va parasi formatia giulesteana. "Am vorbit o singura data cu presedintele, in urma cu ceva timp. De atunci, nimeni nu m-a cautat sa mai discutam. La vara, imi expira contractul. Daca am de gind sa-l prelungesc? Repet, la vara, imi expira contractul! Cred ca am spus totul", a declarat mijlocasul lui Razvan Lucescu. El a subliniat ca, momentan, nu are oferte concrete, dar ca nu este speriat de lipsa acestora.

Unul dintre cei mai constanti jucatori ai visiniilor, Vali Badoi, nu este singurul care are de gind sa paraseasca echipa. Robert Ilyes a avut aceleasi probleme in vara, cind, dupa mai multe runde de negocieri, nici una dintre parti nu a ajuns la un acord.

Lui Ilyes contractul ii va expira dupa meciul cu Jiul Petrosani si, se pare, fotbalistul va pleca la o echipa din Rusia. De altfel, imediat dupa ce a inscris in cupa cu Poli Iasi, mijlocasul s-a dus glont spre Dinu Gheorghe, caruia i-a spus: "Ti-am promis ca voi pleca dupa ce calific echipa in semifinale!".



http://www.spt.ro/?section=1&subsection=20&articol=3466



Giulestiul se pregateste de vinzari

Desi rapidistii sint calificati in primavara europeana, mai multi jucatori ar putea pleca la alte echipe.
Rapid respira aer european inainte de finalul grupei. Ultimul meci mai conteaza doar pentru configuratia clasamentului si pentru aflarea urnei valorice din care va fi extras viitorul adversar. Se fac calcule si speculatii. In ciuda performantei de care Giulestiul se agata, mai multi jucatori doresc sa paraseasca gruparea din Grant.

Unii sint nemultumiti de statutul de rezerva, altii, cu virste mai inaintate, considera ca a sosit vremea ultimului tren. Fara sa isi imagineze ca ar putea ajunge cel de-al patrulea portar in lot, fostul international Ema Dolha, exilat la Rapid II, e decis sa isi faca bagajele, mai ales ca Dan Petrescu doreste un portar la Wisla Cracovia.

La rindul sau, nemultumit de statutul de titular al satelitului, Ionut Curca s-a destainuit apropiatilor spunind ca va pleca, indiferent unde, dar sa joace pe prima scena. La fel ca si Curca, Nicolae Grigore a tot sperat sa prinda primul unsprezece, dar s-a saturat sa urmareasca evolutiile echipei din tribuna.

Nici Ionut Stancu n-ar vrea sa mai stea, constientizind ca va fi greu sa-l scoata din formatie pe fostul sau coechipier de la Craiova, Ionut Rada. Trecuti de virsta de 30 de ani, Danut Perja si Nicolae Constantin au fost la un pas de a ajunge in toamna in Israel, insa tranzactiile se pot relua in pauza competitionala.

Cel mai aproape de o plecare se afla Robert Ilyes, acesta primind acordul presedintelui Dinu Gheorghe, iar destinatia ar putea fi Rusia. In fine, bijuteria Grantului, Daniel Niculae este deja pe filiera greaca, dar pretul, de doua milioane de euro pare cam piperat.

PLECARI:
DESTINATII PROBABILE SI PRETURI CERUTE
Emilian Dolha - Polonia 250.000 euro
Ionut Curca - destinatie necunoscuta 50.000 euro
Nicolae Grigore - destinatie necunoscuta 150.000 euro
Ionut Stancu - destinatie necunoscuta 150.000 euro
Danut Perja - Israel 100.000 euro
Nicolae Constantin - Israel 100.000 euro
Daniel Niculae - Grecia 2.000.000 euro


http://www.spt.ro/?section=1&subsection=20&articol=3418

Cristy
20th December 2005, 13:50
loooooooooooooooooooooooooooooooooool bea vorbeam de titulari nu de niste rezerve =))
in afara de grigore care cred ca va fi imprumutat ionut curca ,ilyes restu pot sa plece , drum bun .
stancu nu are loc de karamyan , stirea cu niculae un zvon aiurea, perja la fel ca stancu nu are loc, grigore imi pare rau de el chiar imi place cu joaca , iar dolha il stim ce valoare are =)).

deci ce pierdem sigur este doar ilyes, dar il avem pe emil dica iar cum ilyes pleaca grigore poate sa ramana ca joaca cam pe acelasi post ;)
restu niste eterne rezerve, pacat de curca si un pic perja care inainte era titular ..
la mare ziar e si tsp asta e clar cat de adevarat e ce au scris ei acolo ...

grande
20th December 2005, 13:54
Asta este viata in fotbal unii pleaca,altii vin ! nu vad unde este problema ?

be@
20th December 2005, 13:59
Sa inteleg ca Badoi nu e un jucator important la voi ?
Cum noi pierdem doi jucatori valorosi , Nae si Mehmedovici , asa pierdeti si voi pe Badoi si Ilyes .

alamar
20th December 2005, 14:02
Progresistilor lasa-ti pe rapidisti? Cu ei o sa discutam inainte de finala. Pana atunci vad ca faristii ridica pretentii. Nici o sansa baby.

Cristy
20th December 2005, 14:04
a da badoi am uitat :) , deci dintre jucatori titulari sau cei care au jucat in cupa uefa doar ilyes si badoi , nae constantin era sa avem 11 deoarece era accidentat burdujan
ilyes a plecat , sa vedem daca pleaca badoi eu sunt sigur ca nu va pleca.
iar cei care vin din urma grigore sau ionut curca nu vor pleca ...

asa ca eternele rezerve drum bun :)

be@
20th December 2005, 14:09
Bun, hai sa incheiem aici, ca n-are rost sa ne contram asa. Pana una alta noi avem semifinala cu Farul, iar voi cu Petrolul.

KLMN
20th December 2005, 14:09
Foarte multi isi doresc ca Rapidul sa castige cupa, pentru a avea o reprezentare buna in cupele europene. Deja Petrolul a devenit o nuca tare pentru cei ce-si doresc castigarea Cupei. Dupa eliminarea Stelei, Dinamo era favorita.Dupa iesirea lui Dinamo, Poli a devenit "number one", dar Petrolul i-a scos si pe acestia. Urmeaza oare Rapidul ?
Oricum, Rapidul sa nu-si faca probleme, chiar daca vor fi eliminati de gazari, le mai ramane o sansa. Si anume castigarea Cupei UEFA.
Despre cealalta semifinala, eu o vad pe FC National, dar nici Farul nu ar reprezenta o surpriza. Sa nu uitam ca anul trecut acestia au jucat finala.

b3bito
20th December 2005, 14:26
mah totusi noi suntem favoriti...sa nu se uite cine a ajuns anu trecut in finala...asa k nu va mai faceti planuri....farul-ptrolulin finala...k sa nu va mai kkt atata pe voi....oricum farul ajunge in finala...dak nu sa moara bosanceanu....:P

Sunchase
20th December 2005, 15:11
Mai usor nu se putea !
be@ , comic cu articole dinaintea meciului de miercurea trecuta ! :D :D :D

be@
20th December 2005, 16:34
Asa , si ? Sa stii ca tot pleaca Ilyes. Sic !

Iacov: „Era previzibil că vom evolua īmpotriva Faruluii”


Directorul executiv al clubului Farul Constanţa, Florentin Chiforeanu, a declarat: "Este o dispută echilibrată. Anul trecut n-am cīştigat cupa, dar vom reuşi īn sezonul acesta".

Īn replică, preşedintele Consiliului de Administraţie al FC Naţional, Constantin Iacov, a declarat, cu ironie, că le urează succes celor de la Farul īn atingerea obiectivului lor, dar după ce vor fi eliminaţi de către gruparea bancară. "Cei de la Farul să nu uite că mai au de jucat trei meciuri pānă să cāştige Cupa. Eu le doresc tot succesul din lume, dar după ce vor fi eliminaţi de noi", a spus Iacov, pentru MEDIAFAX.

Oficialul bancar a precizat că se aştepta ca adversara din semifinalele Cupei să fie formaţia constănţeană şi a criticat sistemul după care s-a făcut tragerea la sorţi. Era previzibil că vom evolua īmpotriva Faruluii. Eu am spus de acum o săptămīnă şi jumătate că aşa se va īntīmpla, de cīnd s-au făcut urnele valorice. Mi s-a părut o greşală să pui pe Petrolul īntr-o urnă separată. Mai trebuie să umblăm la statut. Ne-ar fi plăcut să fie o tragere egală pentru toţi", a continuat Iacov.

Cristy
20th December 2005, 16:47
era si timpul bea , un jucator cand se stinge cand nu mai joaca aproape nimic pleaca , iar ilyes este unul dintre ei ;).

Platanu
20th December 2005, 20:38
O fi ajuns Farul in finala anul trecut,dar nu uitati de ce nu a ajuns si Nationalul in finala.Deci lasati-ne cu textele astea,ca "Farul a ajuns in finala anul trecut",ca si Nationalul merita sa ajunga acolo,impiedicata fiind de Serea.

be@
21st December 2005, 11:31
era si timpul bea , un jucator cand se stinge cand nu mai joaca aproape nimic pleaca , iar ilyes este unul dintre ei ;).

Ops . Se pare ca si Perja vrea sa plece . Iar acest articol apare in Sport Total de azi.

http://www.spt.ro/?section=1&subsection=20&articol=3942

Cristy
21st December 2005, 12:10
eterna rezerva , am mai zis drum bun , alaturi de dolha marele portar care se duce la dinamo =))
sa vedem cati din jucatorii din lista aia vor pleca , deocamdata sigur e dolha la dinamo in rest nu se stie sau poate ilyes .

miril
21st December 2005, 13:00
Sincer, eu cred ca Rapidul se descurca la fel de bine si fara ei.

Sunchase
21st December 2005, 13:15
Perja e chiar invitat sa plece. A fost un jucator util , insa varsta isi spune cuvantul.

tchibos
23rd December 2005, 14:27
O fi ajuns Farul in finala anul trecut,dar nu uitati de ce nu a ajuns si Nationalul in finala.Deci lasati-ne cu textele astea,ca "Farul a ajuns in finala anul trecut",ca si Nationalul merita sa ajunga acolo,impiedicata fiind de Serea.

nu va mai victimizati atat, ca "daca" asta e mare si fiecare il foloseste cum vrea ... asa spunem si noi ca, cupa ar fi trebuit sa fie la Constanta deja, dar nu, noi nu ne victimizam, noi mergem mai departe si speram ca data asta sa facem mai mult decat data trecuta... asa sa faceti si voi ca Farul castiga meciurile pe bune fara arbitrii, doar ca voi aveti ghinion si va veti opri unde v-ati oprit si data trecuta

miril
23rd December 2005, 14:37
Tchbos, noi v-am batut ani de zile si la voi si la noi si cu 3-0 si cu 5-0 si fara sa fie implicat arbitrul. In tur arbitrul a gresit de ambele parti, este drept mai grav in detrimentul Farului. Noi nu ne...victimizam, expresia ta, noi am fost victime de-a lungul istoriei noastre de peste 60 de ani, ca tu nu stii sau nu veri sa stii acest lucru, este treaba ta. A propos, desfasurarea meciului tur-retur mi se pare un avantaj pentru noi, cu atat mai mult cu cat returul se desfasoara in Cotroceni. Va castiga echipa mai buna si, sper, ca acesta va fi FC NATIONAL. HAI PROGRESUL!

Bancaru
23rd December 2005, 19:26
Farul a jucat foarte slab finala de cupa cu Dinamo. Nici cel mai fanatic suporter marinar nu ar putea sa admita ca Farul merita cupa. Regretul meu este ca nu am fost noi in finala. Mai aveam si noi o cupa la activ.
Am sustinut pe Farul in finala, dar nu a fost sa fie,