PDA

View Full Version : Parodie, Prostie: Ogica VS Moldovan



ady51a
9th December 2005, 08:31
Stelian Ogica se bate la 'Stele verzi'


Vineri, 9 decembrie, de la ora 20.30, PRO TV va transmite o noua gala “Stele verzi”. Dincolo de palpitantele meciuri intre vedete si bataile pe cinste oferite de fete frumoase, gala va avea un participant “surpriza”, Stelian Ogica, cel devenit faimos in urma scandalului biletului de loto de un milion de dolari pe care el pretinde si acum ca l-a castigat, care se va lupta cu un adversar-surpriza.

Vineri, la “Stele verzi”, Ro-Xena, printesa razboinica, adica Roxana Ciuhulescu, va “incrucisa” manusile cu Ana Maria Ienea, voleibalista la Dinamo si fotomodel.

Un alt meci ii va aduce in ring pe Gore din Chitila, pe numele sau din buletin Mihai Marginean, care va primi replica lui Valerica de la trupa Zdob si Zdub. Lupta incrancenata in miere va fi asigurata de aceasta data nu de doua domnisoare “fierbinti”, ci doi barbati macho, la fel de sexy si obisnuiti cu aplauzele doamnelor.

Senzatia serii va fi controversatul Stelian Ogica. Acesta va avea ca adversar un partener-surpriza ce n-a fost dezvaluit inca. Ogica a intrat serios in febra meciului, pentru care se pregateste intens de mai multe zile. “Am fost provocat si am acceptat. Indiferent de adversar, pot sa il termin de la inceput, dar, de dragul spectacolului, o sa duc meciul pana la ultima repriza. Nu are cum sa ma bata, il zdrobesc, oricare ar fi el. Ma pregatesc serios pentru asta. Alerg, fac gimnastica, trag de "fiare"”, povesteste Stelian. Marea lui suparare e faptul ca nu il poate avea ca adversar pe Constantin Murariu, fostul SPP-ist pe care il acuza ca i-a luat milionul de dolari de la Loto. “L-am provocat acum cateva luni, dar cum nu este barbat, nu a avut curajul sa se lupte cu mine”, adauga giurgiuveanul.Libertatea.



Ei bine partenerul surpriza este, este, este, ... Tibor Moldovan :D :rosu: . Avem polisportivi in echipa. Poate vine si Wolfgang Frank sa vada meciul.:happy
Poate se mai trezesc reciproc :D :rosu:
ce spuneti de prostia asta de meci?:D :rolleyes:
Cine o sa castige? Eu zic ca Ogica o sa castige la loto si ii fura Moldovan biletul. :happy
Provocari
Ogica (stelist): "Moldovane, joci tu la Farul dar tot caine rosu esti'
Moldovan: " Am stat un an in cantonament, deci am acumulat destula energie"

Kooler
9th December 2005, 11:07
Hmm........ Am ramas fara cuvinte.. Ce-o fii patit Moldovan

pff
9th December 2005, 11:58
lol pai ce sa fi patit .. putina publicitate .. niste bani in plus .. cam atat

Seahawk
9th December 2005, 13:06
mai intai sa joace fotbal si pe urma astea :))

don_denver
9th December 2005, 13:10
eh...nu trebuie neaparat sa joace fotbal..ca sa castige bani..din publicitatea...ce ana lui enrique juca tenis??..nu...si castiga bani din publicitate...bine..mult mai multi..decat moldovan..clar..:D...

pff
9th December 2005, 13:18
oricum ... mi se pare putin penibil ce face el acolo .... ca de altfel si emisiunea la care participa

don_denver
9th December 2005, 13:24
e penibila..pt mai multi...cu toate astea...are rating....si o sa aiba si emisiunea asta....

b3bito
9th December 2005, 13:48
in puii mei in loc sa joace fotbal tibor...se bate pe la stele verzi?sa lase draq modu` asta de publicitate...mai mult se face de ras...(forza ogik):P

be@
9th December 2005, 14:00
Stari linistiti, baieti, ca il face Tibi pe Ogica. Nu uitati, ca baiatul le are cu pumnul. :D

pirlinho
9th December 2005, 20:26
Moldovan asta e prost de pute! Nu de alta, dar tocmai acum vizionam stirile ProsTV (alea de la Antena se terminasera si nu le-am mai prins) si-l vad pe alde Moldovan antrenat de Eftimoaie. Nimic interesant pan' acum, dar ce poarta Tibi al nostru? O rochie de mireasa cumva? Sau ciorapi de dama? Nu! Alde Tibi purta nici mai mult nici mai putin decat.....


































.....un tricou cu Dinamo! :headbang: :rosu:

ady51a
9th December 2005, 20:28
Pirlinho@ Pai da pt ca trebuia sa prezinte maciul asta mai mult interes tinang cont ca Ogica este stelist declarat. Dadea mai bine pntru public si pentru punctele alea mici la masuratoarea de telespectatori.

Be@ @ Le are le are. Prietena lui de acum 3 ani stie bine, bine de tot. Le are tare de tot.

ady51a
10th December 2005, 00:03
Tibor MoldoVanDamme s-a bătut la „Stele Verzi“ cu Ogică

Atacantul farist Tibor Moldovan a fost una dintre vedetele care, vineri seară, de la ora 20,30, au urcat în ringul de la „Stele Verzi“, emisiunea de pe Pro TV. Moldovan a boxat cu celebrul participant la jocuri de noroc Stelian Ogică. Acesta, mare suporter stelist, a fost cel care l-a provocat pe jucătorul Farului, considerând că Moldogol, venit la Constanţa de la Dinamo, este încă un „câine roşu“. „Moldovane, joci tu la Farul, dar în esenţă tot un «câine roşu» eşti. Pentru suporterii stelişti, o să-şi scot toată şmecheria din cap“, a sunat provocarea lui Ogică, „Spaima norocului“ în ring. Tibor, care a avut supranumele războinic „MoldoVanDamme“, nu a rămas nici el mai prejos: „Ogică, am stat mult timp în cantonament, acumulând o grămadă de energie, pe care o să o descarc pe tine“.

Constănţeanul spera ca în gala de vineri seară să aibă acelaşi succes pe care l-a avut un alt jucător celebru, Jean Vlădoiu, când a luptat cu cântăreţul Pavel Stratan. Dacă Ogică spunea că doar fuga îl poate scăpa pe Moldovan în ring, precizând că „la fel ca-n filmul «Revanşa», când Paraipan îl căuta pe comisarul Moldovan şi striga după el «Moldovane, unde eşti?», aşa o să te caut şi eu pe tine în ringul de box“, Tibi era de părere că Ogică a avut mare ghinion când a ales să urce cu el în ring. „Ogică, am auzit că eşti norocos. Acestea sunt cele şase numere pe care ţi le voi da eu“, a spus Moldovan, lovind de şase ori sacul de box.

Fotbalistul Farului a filmat promo-ul emisiunii cu ocazia meciului Farului de la Mogoşoaia, partidă în care nu a jucat, fiind suspendat.Cuget Liber

don_denver
10th December 2005, 00:23
ma..si cine a batut pana la urma?

Mihai
10th December 2005, 00:47
stelistu :evil:

don_denver
10th December 2005, 00:48
:happy :happy :happy bey,,mihaie..nu mai face rating la emisiunea aia..oriucm..mc..mc..

Mihai
10th December 2005, 00:54
mdea m-ai facut ce pot sa zic :D... da sincer era TV deschis pe pro ca io ma jucam NFS MW:drak: si il las deschis sa nu aud doar motorul Aston Marin-ului mei DB9 :P

don_denver
10th December 2005, 00:55
mihai..glumeam..mey....:P....e o tara libera..se mai intampla....cine stie ..poate m-as fi uitat si eu..daca nu aveam de baut...

Mihai
10th December 2005, 00:57
Ce bine se inteleg un stelist si un rapidist pe threaul de la Farul :D
Mama ce off topici suntem... lasa ca vine ady51 si taie tot :P

don_denver
10th December 2005, 01:00
nu conteaza apartenta la o echipa..atata timp cat cei doi.trei..etc..stiu sa discute..si stiu ce insemana o prietenie..:D

uti2102
10th December 2005, 01:07
A batut Ogica mah ?! :happy
Ce terminat e Tibor ala frateeeeeeeeeeeeeeeeeee....... :ciocan:

ultras^
10th December 2005, 14:17
ma baieti ce vreti ma..daca pe teren nu face nimik...trebuia sa isi mai faca si el putina reclama prin alte mijloace

ady51a
10th December 2005, 16:07
Ce este aici? Meci Steaua-Rapid? S-a batut Ogica cu Tibi, nu degeaba se spune ca cine se aseamana se aduna!

heaven
10th December 2005, 16:18
in loc sa`si vada de meseria lui ...sa joace fotbal.....el merge la emisiunea aia PENIBILA...oriicum si el e penibil....

don_denver
10th December 2005, 16:18
ady..daca erai atent ai fi vazut...ca nu a fost nici un meci steua rapid..ci doar remarci....prietenoase...si bafta farului....

ady51a
10th December 2005, 16:25
Am vazut!

b3bito
10th December 2005, 17:20
Tibor Lasa`ne...dute La Javre...apuca`te De Barbut Poate Ai Mai Mult Noroc...

ady51a
11th December 2005, 22:23
Tibor MoldoVan Damme, învins la „Stele Verzi“

Atacantul farist Tibor Moldovan a fost învins de Stelian Ogică, celebrul participant la jocuri de noroc, în partida de box a show-ului de televiziune „Stele Verzi“, desfăşurat, vineri seară, la Pro TV. Având numele de ring „MoldoVan Damme“, Tibor a pierdut cu 0-3, membrii juriului (Tili Nicolae - vedeta serialelor „La Bloc“ şi „Fete cu lipici“, Falemi, fotbalistul lui FC Vaslui, şi un cântăreţ) preferându-l toţi pe Ogică „Spaima Norocului“, declarat suporter al Stelei, căruia i-au acordat şi un premiu pentru agresivitate. Scorul a fost însă prea aspru, contestat şi de antrenorul lui Moldovan, luptătorul Ionuţ Iftimoaie. Atacantul farist, care a intrat în scenă pe acordurile melodiei „Drumurile noastre toate“ a lui Dan Spătaru, i-a avut suporteri în public, printre alţii, pe colegul său de echipă Bogdan Apostu şi pe fostul farist, în prezent la Rapid II, Radu Oprea. „Moldovane, o să-şi dau la pumni până o să-şi scot fotbalul din cap!“ şi „Sunt fotbalist şi o să-ţi arăt că sunt şi boxer!“, s-au ameninţat, înainte de începerea meciului, cei doi adversari, susţinuţi şi de fanii din tribune, cu mesajele: „Moldovan, dă-i ca lu' Paraipan“ sau „Ogică, dă-i şase norocoase“. Cuget liber

Kooler
11th December 2005, 23:30
Intradevar Tibor a inceput penibil meciul de box (nu putea sa aterizeze un pumn pe adversar) dar de la jumatatea reprizei a doua a inceput sa-l loveasca si el si sa echilibreze meciul(chiar mai mult de atat). Nu ma mira daca se bateau pana la Ko ca Tibor sa invinga

ady51a
11th December 2005, 23:42
i-a avut suporteri în public, printre alţii, pe colegul său de echipă Bogdan Apostu şi pe fostul farist, în prezent la Rapid II, Radu Oprea. „Moldovane, o să-şi dau la pumni până o să-şi scot fotbalul din cap!“



Era clar si normal sa vina si Radu Oprea ca doar si el a vazut "stele verzi" de la Grigoras.:happy :D

Toreador_24
20th December 2005, 23:01
s-a facut de ras :)) dadea 2-3 pumni si speria .. adevarul e ca ar fi trebuit sa castige :)