PDA

View Full Version : PSD strange voturi oferind mici si bere gratis



Kainsashiki
27th April 2007, 21:53
PSD a facut public programul manifestarilor programate pentru 1 mai, cand 1600 de noi membri de partid vor primi carnete rosii, dar vor avea de ascultat o ora si jumatate de discursuri si vor marsalui timp de o ora prin Bucuresti, blocand circulatia pe o distanta de aproximativ 6 km. Planurile lui Mircea Geoana se incheie cu opt ore de petrecere in Parcul Izvor, la care PSD se asteapta sa participe peste 10.000 de oameni, ademeniti cu mici si bere distribuite gratis in zona administrata de presedintele PSD Bucuresti Marian Vanghelie.

Programul incepe la ora 10.30, cind sunt asteptati primii invitati. O jumatate de ora mai tarziu, vor fi inmanate carnetele rosii de partid, iar Geoana va adresa un discurs motivant celor 1600 de noi membri selectati cu grija din toate judetele si invitati pe cheltuiala partidului.

Nici secretarul general al PSD, Titus Corlatean, cel care mai nou il insoteste pe presedinte la fiecare iesire electorala, nu va rata ocazia de a se face auzit, avand si el programat un discurs tineresc.

Un mesaj video din partea presedintelui PES, Poul Nyrup Rasmussen, si de o apreciere colegiala rostita de secretarul general al formatiunii europene, Philippe Cordery.


Pana la 12.30, timpul va fi umplut cu multumirile si imbarbatarile muncitoresti ale catorva dintre noii membri PSD, selectati pe sprinceana si verificati la discurs.

In urmatoarea jumtate de ora, multimea de oameni se va inghesui pe scarile si holurile intotocheate ale sediul PSD din Soseaua Kiseleff nr. 10, intr-un pelerinaj la locul in care conducerea partidului gandeste planurile de revenire la putere.

Si daca o jumatate de ora prin sediul central al PSD nu le-a potolit pofta de plimbare, cei 1600 de proaspeti PSD-isti vor trebui sa treaca prin botezul marsului "1 Mai - Dreptul la demnitate al celor ce muncesc".

Pe traseul Soseaua Kiseleff - Piata Victoriei - Calea Victoriei - Sala Palatului - Cercul Militar National - Muzeul National de Istorie - Piata Operetei - Bd. Natiunile Unite - Parcul Izvor, adica aproape 6 km, pesedistii vor merge dinpre nord spre sud precum cocorii la sfarsit de toamna.

Circulatia va fi blocata in momentul trecerii suitei rosii, care a obtinut autorizatie sa marsaluiasca pe carosabil, nu pe trotuare.

Efortul va fi, insa, rasplatit cu 8 ore de muzica, mancare si bautura gratis, dupa modelul inaugurat anul trecut, in Piata Izvor, zona aflata in administrarea Primariei sectorului 5, condusa de presedintele PSD Bucuresti Marian Vanghelie.

Abia dupa ora 22.00 cele peste 10.000 de persoane pe care mizeaza conducerea PSD se vor indrepta spre casele lor, iar fumul micilor si aburul berii vor disparea din fata Casei Poporului.

resita
27th April 2007, 21:55
bere nu? :D :D :D

Bumbescu
27th April 2007, 22:08
Horror, sobolanii rosii ies la soare

Kainsashiki
27th April 2007, 22:10
sa vezi ce aduce vanghelie toti tiganii din zabrauti :D le mai ofera si un "recital" Florin Salam si votul e asigurat!:ok:

Bumbescu
27th April 2007, 22:12
Cred ca jumatate din aia care vor veni nici n-au buletine, nici nu figureaza pe la circumscriptii:D

Sorin Blaj
27th April 2007, 22:13
Nimic nou sub soare.

TaciAcolo
27th April 2007, 22:14
foarte bine mai mananca ceva si saracii aia ..pe seama prostilor :ok:

Sorin Blaj
27th April 2007, 22:24
Vorba lui Basescu: Mancati-le micii, beti-le berea, luati-le banii si votati-ma pe mine. :) :ok:

Bumbescu
27th April 2007, 22:25
Poti sa fii sigur ca multi chiar asa fac:D

Ess
28th April 2007, 00:01
Vorba lui Basescu: Mancati-le micii, beti-le berea, luati-le banii si votati-ma pe mine. :) :ok:

din ciclul de emisiuni "mancati beti, p___ mea. Io platesc..."

flor
28th April 2007, 00:06
www.antena3.ro/vdt/basescu

CrisS
28th April 2007, 16:29
ce penibil...dar cum romanul e prost, primul care ii da ceva pe ala il ridica in slavi...
no comment!

YoYoyOi
28th April 2007, 16:33
www.antena3.ro/vdt/basescu

nu merge :o:

kerosene
3rd May 2007, 11:12
Parca au mai facut si acum cativa ani la fel.deja le intra in reflex. :D

Herc_Reloaded
3rd May 2007, 11:47
PSd face asta deoarece studiile sociologice il indica pe Geoana ca fiind perceput drept o persoana distanta, fara charisma deosebita (fata de Iliescu in trecut sau Basescu acum). Se pare ca in actuala conjunctura Geoana nu are nici cele mai mice sanse sa iasa presedinte (adica cata vreme tb sa concureze cu Basescu). O sa radeti, dar Vanghelie, cu toata incultura lui crasa, are o charisma mult mai mare.

Prin aceste susanele la iarba verde consultantii spera ca vor imbunatati imaginea "prostanacului". Numai ca prostanacul este precum un pufulete: vopsit pe dinafara, gol pe dinautru. Ori asta nici un consultant nu poate masca.

Ce idee stupida sa aduci consultanti americani pentru ca sa strangi voturi in Romania. Ce stiu acei consultanti despre mentalitatea romanilor?

Doctor_Satan
3rd May 2007, 11:53
Din cate am inteles, au primit mici si bere moca doar cei care aveau carnet de PSD-isti!

kerosene
3rd May 2007, 15:08
Pai decat sa-si faca reclama si campanie electorala de sute de milioane de lei,mai bine da mici si bere la lume.Poate poate... il vede lumea ca da ceva :D

Hard
3rd May 2007, 15:16
daca eram in tara ma duceam si eu.

Balaci
3rd May 2007, 15:17
Daca eram in Bucuresti ma duceam si eu,si imi faceam si carnet PSD,ca aia cu carnet cica au primit portie dubla:happy

Elphax
3rd May 2007, 15:20
titlul e cam eronat!

PSD incearca sa isi pastreze votantii, dar sanse mici ... vine Gigi tare din spate :)

kerosene
3rd May 2007, 15:22
Daca eram in Bucuresti ma duceam si eu,si imi faceam si carnet PSD,ca aia cu carnet cica au primit portie dubla:happy

Pai nu stii cand ti se face foame si n-ai bani destui la tine...:happy

Balaci
3rd May 2007, 15:24
Oricum asta cu micii e din seria: Cu un mic si cu o bere/Ajungem iar la putere:D

Bumbescu
3rd May 2007, 16:04
Daca eram in Bucuresti ma duceam si eu,si imi faceam si carnet PSD,ca aia cu carnet cica au primit portie dubla:happy

De ce n-ai spus mai balaci asa? Iti trimiteam eu niste alimente, nu de alta dar nu vreau sa moara de inanitie tinta bascaliei mele:D

Balaci
3rd May 2007, 17:14
N-ai tu grija Bumbescule,nu mor caii cand vor cainii:D Da de la o pomana,ca tot olteanul,nu m-as da niciodata inapoi:D
Vorba aia,daca e gratis eu de ce n-as lua?
Daca tot insisti cu trimisu de alimente,mai bine imi trimiti un ban,ca imi iau eu de aici mancare.Adresa ti-o dau pe pm daca dorest:D

Bumbescu
3rd May 2007, 17:19
Bani nu-ti trimit ca-i bei:D

Balaci
3rd May 2007, 17:43
Pai eu nu beau decat vin si si vinul e un aliment:P
Iar de imbatat ma imbat rar,insa daca scapam de Base o sa trag o betie sora cu moartea,chit ca atunci o sa fiu in sesiune

Hard
3rd May 2007, 19:00
o sa trag o betie sora cu moartea,chit ca atunci o sa fiu in sesiune

:ras-plans:
ma tu esti student?:evil: cum naiba sa nu bei in sesiune?:happy

YoYoyOi
3rd May 2007, 23:57
toata tarasenia aia a costat 100 000 de euro :rolleyes:

Balaci
4th May 2007, 00:07
Asa,si?:thinkso: Is banii lor,fac ce vor cu ei

Datenshi
4th May 2007, 00:08
Pai nu e asa mult.