PDA

View Full Version : Top 10 baschetbalisti romani (2005)



just2play
8th December 2005, 14:07
Federatia Romana de Baschet are onoarea de a va ruga sa participati la stabilirea primilor 10 cei mai buni baschetbalisti romani, pe anul 2005.(5 locuri la feminin si 5 locuri la masculin)
Propunerile dvs va rugam sa ni le transmiteti la adresa federatia@frbaschet.ro pana la data de 15 decembrie 2005.
Va multumim si asteptam propunerile dvs.
Federatia Romana de Baschet

P.S asta apare pe siteul federatiei (http://frbaschet.ro/index.php?page=articole&id_articol=726). Eu propun sa facem un top al baietilor pentru ca aici, parerea mea, am avea mai multe aspecte de discutat. Putem face totusi un top 10 al baietilor si un top 5 al fetelor.

eddy_jozsa
8th December 2005, 17:54
1. Stanescu
2. Popescu (fara sa-l fi vazut jucand vreodata)
3. Burlacu (care a reusit o serie de meciuri proaste sez asta)
4. Helcioiu (care mai mult se cearta cu arbitrii anul asta)
5. Dumitrescu (care e cam foarte inconstant)

...asa la nimereala... halal jucatori romani :P

ah, si la fete:

1-5. Anne-Marie Pârău :D :D :D

t.b.
8th December 2005, 18:08
1 Dumitrescu
2 Silvasan
3 Lapuste
4 Roschnafski
5 Chetreanu
:D

ovi sibiu
8th December 2005, 18:20
1)Uche
2)Burlacu
3)Stanescu
4)Lupusavei
5)Dumitrescu
-pe Popescu nu l-am vazut jucand, asa ca nu ma pot pronunta!

Raptor
8th December 2005, 18:31
1) Bogdan Popescu (de departe cel mai bun, eu l-am vazut jucand si stie bine);
2) Catalin Burlacu
3) Virgil Stanescu
4) Uce Iheadindu
5) Paul Hell-cio(co)iu

Loc de onoare: Vlad Muscurel, joaca in strainatate (face basket in LABA : Lithuanian Amateur Basketball Association), nu stiu daca ati auzit de el. Are 1.94, cam slab el asa, dar o rupe de sus. De fapt nu prea o rupe de sus, e cam rezerva de lux unde joaca acum, mai e certat din cand in cand si intrebat de pick and rollover on the floor laughing, pick and poop si penis isolation. Ca de obicei, are raspunsuri pentru orice schema cu denumire ciudata, asa cum ne-a obisnuit.

Nu stiu daca-l cunoasteti. Nu-i place branza.

12timez
8th December 2005, 19:29
Total de acord cu raptor...in special la faza ku musq MWHAHAHHAHAHAHAHAH...=)) apropo...s-a transferat in PUBIS - Professional Ugandian Basketball "Internal Sportsmanship" League.

tudor89
30th December 2005, 10:23
nu shtiu ce cauta helcioiu in topurile astea, pentru ca mai mult de a se lua in gura cu toata lumea - de la arbitru la antrenorul echipei adverse shi pana la femeia de servici - nu face absolut nimica.

virtual
30th December 2005, 11:51
Hai Tudor, eu sunt din Cj si dupa ultimul meci cu Dinamo ii cam urasc pe Helcioiu si Fome, dar nu poti spune ca nu sunt jucatori buni. Pai Paul ne=a bagat vreo 4 de 3 din 5 incercari cand era jocul mai strans.

tudor89
30th December 2005, 12:05
sa zicem c-ar fi bun dar in primii 5 baschetbalisti romani, flavius de ce nu intra acolo, sau altii care muncesc din greu shi merita...
nu cred ca ii corect ca un alcoolist ca helcioiu sa fie lasat sa intre in sala d-apoi sa joace...

virtual
30th December 2005, 12:14
Hai sa ne bucuram ca la cei 21 de ani neimpliniti, Silva e acolo, desi pe final de tur a cam incetinit motoarele. Si Flavius si multi altii ar merita sa fie acolo, dar Paul a fost in echipa care a castigat Eurochallenge=ul, si daca te uiti pe site-ul fiba vei vedea ca avea statistici bune avea.

YozzMaster
31st December 2005, 00:53
Ma fac ca nu am auzit jignirile adresate lui Helcioiu, care nu au nici un rost si spun k poate Burlacu nu este cel mai bun jucator al Romaniei, dar tot poate primi locul 1 pt transformare........ Cand a ajuns la Ploiesti era o MARE varza, si nu m a impresionat deloc, dar pe parcursul a doi ani, s a schimbat in asa fel incat kiar imi place ce face pe teren......ce pivot din romania arunca de 3 la fel de bine ca el?

za_horse
31st December 2005, 01:43
Cam asta am trimis eu:
Baieti
1. Burlacu
2. Stanescu
3. Veres
4. Fometescu
5. Helcioiu

Fete
1. Diana Ciupe-Pop (am vazut-o live intr-un meci si e inca cea mai buna conducatoare de joc romanca)
2. Svetlana Simion
3. Monika Brosovszki
4. Anne-Marie Parau
5. Elisabeth Ambrus

virtual
2nd January 2006, 17:55
Noah pai ti=a cam iesit, mai putin ordinea si faza cu Veres/Silvasan.
Dar nu prea l=as include aici pe Veres, ca fiind asa de bun pe 2005.
Parerea mea, desi sunt originar din Oradea.

PS> sa inteleg ca esti fan "reedessh"?