PDA

View Full Version : Multescu out! Vine Grigoras!



Darkslowstar
8th December 2005, 00:54
Pro Sport:

Mulţescu dat afară din nou!

Antrenorul cu care FC Braşov (B1) a īnceput acest campionat īn Divizia B, Gigi Mulţescu, trăieşte o adevărată dramă. Demis la mijlocul turului din cauza unor declaraţii făcute la adresa patronului Ioan Neculaie, Mulţescu a fost reinstalat īn funcţie după un mandat al lui Nicolae Manea ce a ţinut doar 6 etape, cu rezultate modeste pentru FC Braşov.

Īntrunit de urgenţă, miercuri seara, Consiliul de Administraţie a decis īndepărtarea lui Gigi Mulţescu şi amendarea tuturor jucătorilor pentru faptul că ocupă doar locul 3 īn Seria I. Favorit pentru preluarea postului de antrenor este fostul tehnician al Farului Constanţa, Petre Grigoraş. O decizie īn acest sens urmează a se lua la īnceputul săptamānii viitoare. (Bogdan POPESCU, Braşov)

Darkslowstar
8th December 2005, 10:00
BZB de azi:

Grigoraş, la FC Braşov



Īntrunit aseară, Consiliul de Administraţie al FC Braşov a decis să-l īnlocuiască pe antrenorul Gheorghe Mulţescu cu fostul tehnician al Farului Constanţa, Petre Grigoraş. Acesta este aşteptat zilele acestea la Braşov pentru a parafa īnţelegerea cu gruparea stegarilor şi pentru a stabili programul ulterior al echipei, pānă la reunirea din ianuarie. De menţionat că Mulţescu este demis a doua oară de pe banca tehnică īn acest tur al diviziei B, īn vreme ce īnlocuitorul său, Petre Grigoraş, a optat pentru gruparea braşoveană, deşi avea o ofertă tentantă şi din partea divizionarei A Oţelul Galaţi.

ady51a
8th December 2005, 12:08
e bine pt voi. V-am scris asta inca de marti.http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=9795&page=7

Darkslowstar
8th December 2005, 12:21
Unde ai scris ca nu vad decat un link la primul post, ala al meu de azi noapte :)

ady51a
8th December 2005, 12:48
Pe suporter Farul la cine in locul lui Grigoras. post 94

ady51a
8th December 2005, 14:42
Grigoras, inceput de telenovela
Etapa a VI-a: Multescu pleaca, vine Manea. Etapa a XIII-a: revine Multescu. Sfirsit de tur: pleaca Multescu, vine Grigoras.
Cum tocmai a venit vacanta de iarna si schimbarile la echipe sint in mare verva, FC Brasov nu s-a lasat mai prejos. Desi se anuntau modifica ri numai la nivelul lotului de juca tori, primul vizat a fost antrenorul Gheorghe Multescu, care a fost inlocuit din motive pe care nimeni nu vrea sa le comenteze. Cert este ca vine Petre Grigoras, fostul principal al Farului. Hotarirea a fost luata in cadrul sedintei Consiliului de Administratie, care avea pe ordinea de zi numirea unui nou antrenor.

Presedintele Ioan Neculaie a fost cel care a dorit aceasta schimbare, el fiind cel care a avut o discutie cu Grigoras. Asta in conditiile in care Gigi Multescu a spus ca vrea sa isi continue munca la FC Brasov si ca nu se pune problema sa plece. Suparat si jignit de hota rirea luata de Consiliu, Multescu a afirmat pe un ton iritat: "Nu ma intrebati pe mine de aceasta schimbare, intrebati-i pe cei din conducere, ei stiu".

De cealalta parte, Grigoras a recunoscut ca si-a dat acordul si ca, in urmatoarele zile, va semna un contract cu gruparea stegarilor. "Este o oferta tentanta si deja mi-am dat acordul verbal, in citeva zile voi semna un contract", a declarat noul tehnician.

NICOLAE MANEA, (fost antrenor la FC Brasov):" Poate sa vina si Capello, ca Brasovul tot nu promoveaza cu echipa pe care o are. Imi pare rau de Multescu pentru ca nu merita asta."Sport Total

joao pinto
8th December 2005, 14:47
Uite ce se spune despre acest subiect pe infobrasov.net

"Consiliul de Administratie al FC Brasov, intr-o sedinta fulger a decis miercuri seara ca antrenorul Gigi Multescu va pleca. Contractul s-a reziliat la initiativa aceluiasi Ioan Nicolae, care acum il vrea pe “constanteanul” Petre Grigoras si care va veni la post de la inceputul saptamanii viitoare.
Sunt zvonuri ca se va modifica si organigrama, ca se vor da sanctiuni, ca vor pleca jucatori si ca scaunul lui Vasile Kraila se mai tine intr-un picior pe marginea prapastiei, langa ...tusa."

Darkslowstar
8th December 2005, 15:41
Mare magarie i s-a facut lui Multescu. Mi-e jena ca tin cu echipa a carei conducere face o astfel de magarie. Cat a fost Multescu la conducere echipa a pierdut numai 2 meciuri si a stat in coasta Ceahlaului. Nu pot sa spun ca am fost foarte incantatde el sau de jocul echipei, dar daca tot a fost numit trebuia lasat sa-si faca treaba, macar pana la vara. Daca tot il vroia Nico pe Grigoras, trebuia sa-l aduca director tehnic, manager general etc.

Levente
8th December 2005, 15:43
Pro Sport:

Mulţescu dat afară din nou!

Antrenorul cu care FC Braşov (B1) a īnceput acest campionat īn Divizia B, Gigi Mulţescu, trăieşte o adevărată dramă. Demis la mijlocul turului din cauza unor declaraţii făcute la adresa patronului Ioan Neculaie, Mulţescu a fost reinstalat īn funcţie după un mandat al lui Nicolae Manea ce a ţinut doar 6 etape, cu rezultate modeste pentru FC Braşov.

Īntrunit de urgenţă, miercuri seara, Consiliul de Administraţie a decis īndepărtarea lui Gigi Mulţescu şi amendarea tuturor jucătorilor pentru faptul că ocupă doar locul 3 īn Seria I. Favorit pentru preluarea postului de antrenor este fostul tehnician al Farului Constanţa, Petre Grigoraş. O decizie īn acest sens urmează a se lua la īnceputul săptamānii viitoare. (Bogdan POPESCU, Braşov)

Bogdan POPESCU e coleg cu mine aici unde lucrez.

Darkslowstar
8th December 2005, 16:08
Pai atunci te vei ocupa tu de Pro Sport, cand vine vremea? ;)
Poate poti sa-l mai intrebi tu de ce se mai aude pe la ziare? Toarna tot aici :D

ady51a
8th December 2005, 16:13
Niculae ala de la voi nu prea e cu toata tigla pe casa din cate se pare. Oricum dupa mine a facut o alegere buna cu Grig. Ramane sa-i mai aduca si jucatorii pe care-i vrea Grig. Oricum dupa mine cred ca locul 2 il aveti sigur si de acolo nu se stie ce se intampla la turneul acela cu cele 3 echipe de pe locurile 2. Bafta oricum si sa va vedem in A la anul!

Darkslowstar
8th December 2005, 16:16
Pai in materie de fotbal nu prea sa stii. Bosanceanu vostru mi se pare mult mai cu capul pe umerii decat Nico.
Parca vad ca acum ne umplem de constanteni in echipa, adusi de Grig. Nu zic nu, ca eu unul si acum plang dupa Stere. Cu el in echipa nu eram noi acum in B.

PS sper sa nu cedeze in privinta lui Cristocea, ala merita sa stea 2 ani pe bara.

DIXX
8th December 2005, 18:00
Imi pare bine de Grig dar mi-e rusine de ceea ce s-a facut cu Multescu,bataie de joc,omul ala nu merita asa ceva.Dark cred ca acum e momentul pt scrisoare sa nu se razgindeasca cumva Nico si sa pastreze balerinii aia pe linga el.Are si el inca un alibi sa-i schimbe cica la cererea suporterilor.BAGA!!!

Darkslowstar
8th December 2005, 18:30
Sunt niste mici probleme sa intru in posesia semnaturilor stranse de baieti la Brasov. Momentan nu am decat cele stranse la meci, vreo 2 foi. De aia nu i-am dat drumul.

joao pinto
8th December 2005, 21:10
Dark, ai primit si semnatura mea?
In legatura cu schimbarea de antrenor, subscriu la ideea ca Multescu nu merita sa fie dat afara in stilul asta, mai ales ca si-a calcat pe suflet si a acceptat sa revina dupa "aventura" cu Naica...
Culmea ar fi ca dupa vreo 3-4 etape din retur sa-i vina iar lui Nicolae ideea sa-l aduca inapoi pe Multescu.
Oricum, pentru ceea ce se intampla acum la Steagu', RUSINE!!

Darkslowstar
8th December 2005, 21:39
Am primit-o thx, o sa te anunt cand ii dam drumul. cred ca va trebui sa schimbam pe ici pe colo ca sa prindem si ultima scrisoarea.

DIXX
9th December 2005, 16:54
Si cite semnaturi crezi ca o sa se adune?Daca nu-i dam drumul cit mai repede pierdem momentul cel mai prielnic.

ady51a
13th December 2005, 12:12
Tehnicianul a acceptat condiţiile, iar pe 9 ianuarie va semna contractul .


Īndepărtat de la Farul īnainte de a califica echipa īn semifinalele Cupei, Petre Grigoraş a dat curs ofertei braşoveanului Ioan Neculaie.
Aventurile prin care au trecut Gigi Mulţescu şi Nicolae Manea sub Tāmpa s-au īncheiat brusc, după intervenţiile energice ale unuia dintre acţionarii lui FC Braşov (B1), Ioan Neculaie. Acest lucru l-a determinat pe Petre Grigoraş să cāntărească foarte atent propunerea de a prelua divizionara secundă. “N-am acceptat oferta domnului Neculaie decāt după ce am discutat personal, ieri, şi doar după ce am ajuns la un numitor comun. N-am semnat īncă, dar ne-am dat cuvāntul amāndoi, şi sper ca pe 9 ianuarie, cānd se va reuni lotul, să ne apucăm serios de lucru”, a spus Grig. Durata īnţelegerii este pe şase luni, cu posibilitate de prelungire īn caz de promovare, iar obiectivul este locul doi, adică prezenţa la baraj. Altfel, valul schimbărilor de la FC Braşov a iscat nemulţumiri īn club, directorul economic Ladislau Hathazy demisionānd vineri, īn timp ce managerul general Vasile Kraila şi directorul sportiv Ioan Mandoca au pregătite demisiile īn birou. ProSport

Darkslowstar
13th December 2005, 12:28
O ce bine ar fi sa scapam si de Kraila si de Mandoca. Cu Mandoca n-am nimic dar a facut mai mult figuratie pe acolo. Pe Kraila in schimb nu pot sa-l sufar. Hai schimbarea!

DIXX
14th December 2005, 09:35
Mai facem ceva cu scrisoarea aia?

Darkslowstar
14th December 2005, 11:10
Am primit aseara lista de la Petrecarescu si acum ii dau drumul la ziare.

de_kid
18th December 2005, 08:40
Pai ajunge doar lista aia??????? ca doar la mine a scanat-o...trebuie mult mai multe semnaturi , si nu e problema sa le strangem ar fi bine sa mai facem ceva liste ca sa fim si mai credibili . Cum sa il schimbe pe multescu ma ati innebunit??????????

GruppoApparte
10th January 2006, 23:48
După o perioadă de incertitudine īn ceea ce priveşte conducerea tehnică a echipei FC Braşov, Cornel Ţălnar a fost prezentat ieri, oficial, ca antrenor principal. „Ţīnţarul“ a semnat dimineaţă contractul cu gruparea de sub Tīmpa, după o discuţie mai lungă cu preşedintele Ioan Neculaie. „Am decis să preiau FC Braşov, pentru că este echipa la care īntotdeauna aş veni cu plăcere. Īn plus, am amintiri plăcute legate de această formaţie, alături de care am reuşit promovarea īn 1999. Īmi doresc să am continuitate şi să fac treabă aici. Cu toţii dorim ca această echipă să promoveze īn prima divizie. Braşovul merită aceast lucru“, declara Cornel Ţălnar.