PDA

View Full Version : Steaua Suki versus Sport Club Miercurea Ciuc



mistress of ice
7th December 2005, 01:18
M-am gandit sa fac un thread sa vedem care este parerea vostra despre cele doua mari rivale din lumea hocheiului romanesc, argumente pro si contra :D

alejandro
8th December 2005, 12:23
tin cu echipa stelei...normal,daca sunt suporter al echipei de fotbal Steaua,n-am sa tin cu echipa de hochei a lui Dinamo...apropo,cainii au echipa pe patine?:D

Darkslowstar
8th December 2005, 12:26
Tampit nume si-a alaturat Steaua. Suki e nume de caine prapadit prin satele din regat. Inteleg ca e sponsor, dar chiar asa. Bine ca nu se cheama Steaua lu' Suca!

alejandro
8th December 2005, 12:31
Ai dreptate,Dark,e tampit numele...mai ales ca in limba rusa cuvantul asta are o semnificatie cu totul si cu totul aparte...da' nu zic,ca cred ca si tu stii,esti pe aproape oricum si cu prima varianta:D

Tess
8th December 2005, 12:44
Intotdeauna Steaua...nu ma vad tinand cu vre`o alta echipa :ok: :D

bob
8th December 2005, 14:09
ungurii n-au curaj sa intre !

alejandro
8th December 2005, 14:13
aia nu pricep ce scrie aici,mey bob:D

Darkslowstar
8th December 2005, 15:43
Ce insemna mai exact in rusa, ca habar n-am?
Tess, darling, uite unde era o stelista mica si eu nu stiam :D

alejandro
8th December 2005, 16:01
da,Tess tine cu campionii!!!!:happy
ps.Dark:English version for "Suca"="Bitch",da' vezi,sa nu ne botezi de acum incolo:P

Darkslowstar
8th December 2005, 16:12
Nuu, stai linistit ca vi se potriveste mult mai bine faza cu stana :D:D:D

Tare de tot, Steaua- Suki :D

alejandro
8th December 2005, 16:20
mey,termina!!!ti-am zis sa nu scoti vorbe prin oras:D

mistress of ice
8th December 2005, 19:17
Alejadro dinamo mai are echipa de juniori iar seniorii s-au aliat cu Dunarea Galati formand Dinamo Dunarea Galati :D

Gabriel
9th December 2005, 07:09
am votat si eu cu Steaua....din motive de patriotism local...nu ca as tine cu ei in mod normal sau la fotbal.
e voie sa scriem si scandari de pe patinuar ? :D

axterix
9th December 2005, 08:36
Sport Club no doubt about it! :D

alejandro
9th December 2005, 10:14
@Dea,era sa fie tare daca avea sa se cheme Dinamo Dunarea Bucuresti:D
@Gabriel,sigur ca se poate,da-i drumul:P

aimbo
9th December 2005, 10:50
Nu exista Dinamo Dunarea Galati... aia a fost sezonul trecut. In acest sezon Dinamo e inregistrata la federatie ca echipa de seniori dar nu participa in campionatul de seniori. Echipa care exista este HCM Galati.

Juniorii lui Dinamo sunt si ei pe cale de disparitie... nu stiu cat poate sa reziste un club pe baza "performantelor" la nivel de juniori.

Suki face ferestre ... si da bani la Steaua de acolo si numele.

mistress of ice
9th December 2005, 18:51
Uite ca votez si eu pt Steaua of course o sa zic motivele dupa meci de azi...imi place sa am dovezi concrete :D

Credeam k a ramas valabila denimirea...cat despre faptul ca este inregistrata la federatie dar nu participa nu am auzit de asta la patinoar
Aaaa o intrebare cei de la dinamo stii cumva pe unde "se duc" dak se destrama echipa?:D

Paul
9th December 2005, 19:02
Am ales asta ... Altceva n-a fost :D
Am ales asta ... restu n`are rost :)

Acu serios , daca cu echipa de fotbal Steaua tin de prin `97, cu echipa de hochei tin de prin `99 , cand au inceput sa fie televizate de Antena 1 (pe atunci) finalele Campionatului National
Principalul motiv , e antipatia (sa nu zic ura :D) fata de bozgori, iar al doilea e apartenenta la clubul Steaua :)

marius135
9th December 2005, 21:23
cat a fost scorul azi?

Mihai
9th December 2005, 21:25
Inca se joaca e 2-1 pentru steaua

aimbo
9th December 2005, 23:19
Aaaa o intrebare cei de la dinamo stii cumva pe unde "se duc" dak se destrama echipa?:D

La facultate :)


Cat despre motivul lui Paul .... e unul f intemeiat. Tot asa cu motive si or sa se joace meciurile pe la Brasov.

mistress of ice
9th December 2005, 23:27
Hai may ma refer la: ce echipe "polueaza" aaaa "populeaza" sorry :D

za_horse
9th December 2005, 23:34
Am votat cu Ciucul, reason : H8 meeteecks! Si si eu tot cu transmisiunile Antenei 1 am inceput sa urmaresc hocheiul.

aimbo
11th December 2005, 12:43
Hai may ma refer la: ce echipe "polueaza" aaaa "populeaza" sorry :D


Pai unii la Galati, alti daca prind Sportul. In rest multi se vor lasa dupa juniorat.

alejandro
12th December 2005, 11:56
Aaaa o intrebare cei de la dinamo stii cumva pe unde "se duc" dak se destrama echipa?:D
de la galati,de langa dunare...prutul e foarte aproape...deci va fi dinamo prutul bucuresti:drak:

realmadrid.com
12th December 2005, 12:05
Aveti patinuare :P :D ?

alejandro
12th December 2005, 12:21
sunt toate sansele sa gasesti patinoar pe langa prut...se prognozeaza un ger de zile mari...nu cred ca rezista prutul la minus 15 grade:drak: :D

mistress of ice
17th January 2006, 19:54
S-a uitat careva de pe aici azi la meciul incendiar dintre eternele rivale?

SlamDuck
17th January 2006, 20:42
Sport Club Miercurea Ciuc :ok:

SORENSEN
18th January 2006, 00:30
Am vazut repriza a doua ... si scorul final 1-4

alejandro
18th January 2006, 10:33
bataia ai prins-o?:evil:

Profetu
18th January 2006, 10:54
Deplorabila "evolutia" jucatorilor in ultimul meci.
Acea bataie generala mi-a schimbat parerea despre soarta pe care o au acesti jucatori. Daca inainte speram ca pe masura atragerii investitiilor acest sport sa capete importanta mai mare in ROmania ,acum cred ca astfel de caractere nu merita investitii si deci hockey-ul romanesc este la un pas de prabusire.

Si in America se intalnesc scene de acest gen, insa acolo bataia nu este un scop ci o rabufnire. La noi mi s-a parut ca s-a urmarit acest moment si imediat ce a aparut o ocazia "animalele" au scapat de sub control.

ASP
18th January 2006, 14:32
ma dar periculos esti tu!!! adica pumnul are alt gust in alte campionate decat in cel al Romaniei. adica aia au voie sa se bata iar astia nu ca sunt animale. inca o eprubeta murdara face victime pe forumurile noastre.

mistress of ice
2nd February 2006, 11:46
Roberto Cazacu vrea să ajute Steaua



De câţiva ani, unul dintre cei mai iubiţi hocheişti ai echipei Steaua, Roberto Cazacu, s-a stabilit în Spania, unde evoluează la o echipă profesionistă atât ca antrenor, cât şi ca jucător.
El a ales să-şi petreacă Sărbătorile de iarnă alături de familie, participând chiar la un meci demonstrativ al fostei sale echipe, Steaua-Suki. “Mi-e dor de colegi. Urmăresc cu mare interes evoluţia echipei pe Internet şi mă bucur că Steaua a rămas cea mai bună formaţie de hochei din România”.
Actualmente, valorosul jucător este stabilit în Spania, unde a primit rezidenţă. “Sigur că hocheiul iberic nu se compară cu cel din România. Mi-aş dori să încerc să joc pentru Steaua în play-off, dar nu ştiu dacă se va putea realiza acest lucru”, a mai precizat Cazacu.

Din cate stiu eu nu a reusit:(

Guitz
8th February 2006, 20:05
Bai fratilor...cine a scris cronica meciului SportClub-Steaua de astazi? :))))))
http://www.onlinesport.ro/sport/sporturi/hochei/index.php?meniuId=42&viewCat=475&viewItem=8531
Ma doare burta de ras...alea-s nume de jucatori ma? :)))

ADelPiero
8th February 2006, 20:17
ungurii astia ... zici ca sunt de pe marte:lol: ... si eu am ras de numele lor :lol:

mistress of ice
8th February 2006, 22:40
Doamne mai bene comentam io k le visez numele :)))) ne facem de ras cu un asa comentariu:D.....pana una alta primul meci din play-off disputat la Miercurea Ciuc s-a terminat 2-1 pentru Sport Club Miercurea Ciuc (0-1 ; 1-1 ; 2-1) urmatorul duminica pe Flamaropol de la ora 11

axterix
9th February 2006, 07:39
asta e, unii nu se pricep si totusi se baga
am mai vazut si numele fostului portar de la steaua scris in n variante Hamutovski, Khamutovski etc. oricum modalitatea in care sunt scrise in articolul se mai sus da o nota de incostienta din partea redactorului, numele sunt scrise fonetic, poate se supara dar asta e adevarul!
asa putem sa scriem si Gimi Floid Haselbenc etc.

Guitz
9th February 2006, 14:38
Da mai...dar de la Hricina la Prikina? :D

axterix
9th February 2006, 14:49
lol
pe asta nici nu l-am observat :D

andrei19_nhl
14th February 2006, 15:38
Dragi prieteni de pe forum,

Vreau sa va spun ca sunt component al echipei de hochei Steaua Suki si am intrat pe acest site de curiozitate sa vad si eu care sunt parerile suporterilor sau de ce nu .. dusmanilor stelei :)). Am vazut ca multi dintre voi ati criticat numele de Suki ... va dau dreptate si sincer sa va spun nici noua ( componentii echipei ) nu ne a placut acest nume dar nu avem ce face ... este un sponsor f bun care ne ajuta f mult. M am bucurat cand am vazut ca la multi dintre voi le place hocheiul ... daca aveti vreo nelamurire in privinta acestu sport sau acestei echipe va stau la dispozitie. Sper sa fiti multumiti :) Prbabil va intrebati cine sunt ... ei bine ma numesc Justinioan Andrei am 21 ani si sunt de doi ani la aceasta minunata echipa ... minunata din toate punctele de vedere ( jucatori , antrenor , conducere) .... Nu vreau sa credeti ca imi fac vreo reclama Doamne fereste! :) vreau doar sa stiu si eu care sunt parerile voastre despre noi .... sunt curios. Va salut cu respect!

mistress of ice
14th February 2006, 15:58
Parerea mea cea mai tare echipa ;) al celui mai frumos sport :ok: sa-i ardeti la ciuc asa cum ati facut-o la bucuresti.
Cat despre nume suna mai bine decat Steaua Puff:P
P.S. Salut-o pe Clara din partea mea Stefy :P

DIXX
16th February 2006, 20:35
Yo as vrea sa va scoata Ciucul hocheiul din cap.Prea sunt toate televiziunile cu voi si va dati aere de vedete.

Darkslowstar
16th February 2006, 23:12
Salut Andrei bine ai venit printre noi. Probabil sti ce inseamna suki in ruseste, nu? Nu-i de bine dar se potriveste mult mai bine echipei de fitbal decat voua.:D
Cum eu tin cu Ciucul (tin cu voi numai afara), va urez sa va urce aia pe garduri, la figurat bineinteles :drak:

alejandro
17th February 2006, 09:54
Probabil sti ce inseamna suki in ruseste, nu?
Shhh...sa nu mai zici la nimeni!!!!:D
Andrei si eu tin cu voi!!!!
Forza Steaua!!!

DIXX
17th February 2006, 20:39
Auzi mai copilasule(mistress of ice),la 15 ani ai tai ai un tupeu groaznic sa-mi trimiti PM in care zici ca daca nu scriu mai elegant de steaua imi stergi postarea.Arata tuturor unde e amenintarea de care zici in ultimul meu post si daca mai ai ceva sa-mi spui scrie aici sa vada toata lumea asa cum fac oamenii adevarati.

STEAUA-MANIA
17th February 2006, 20:56
M Ciuc 2-2 STEAUA(r.3)Acum a egalat Ciuc...Ervin Moldovan a marcat.
ps 4-2 pt STEAUA!:yeah: SUPEEEEEEEEEEEER-STEAUA!

mistress of ice
17th February 2006, 22:05
Srry dak te-ai simti jignit dixx in fine dak asta e modul tau de exprimare doar vroiam sa pastram o "legatura" intre jucatori si suporteri/adversari.E pacat sa se piarda aceasta legatura .Sper k observi k pe aici se vorbeste politicos si vii tu cu "io as vrea sa vina Ciucu sa va scoata aerele din cap" spune tu asta e exprimare de cati ani oi avea:D io incercam sa gasesc un sinonim mai "elegant" totusi da nu pot sa schimb oamenii nici nu vreau:)
Nu tzi-am scris aici si tzi-am trimis PM pt k eram putin offtopic dar am postat aici ca sa vezi k nu ma tem de nimik si de nimeni
Si lasa varsta .....este irelevanta;)

DIXX
17th February 2006, 22:33
Gasesc ca e o discutie aiurea si n-are rost sa plistisim lumea cu nimicurile noastre.Steaua a fost azi mai buna si a meritat victoria,respect.

starsteel
17th February 2006, 22:41
Spre un nou titlu, Steaua calca Ciucul in picioare, inca 2 victorii si tot noi campioni. BRAVO STEAUA !!!!

dark angel
18th February 2006, 23:59
Sunt o persoana nou intrata si tin cu Steaua Suki desi stiu sa recunosc momentele cand acestia sunt depasiti de M-Ciuc.
Vreau sa ii urez bun venit lui Andrei si bafta la urmatoarele meciuri va tin pumnii.
Apropo meciul 4 SportKlub M-Ciuc - Steaua Suki =0-1 desi nu stiu cat de corecte au fost deciziile arbitrilor privind golurile anulate ale ciucanilor.

mistress of ice
19th February 2006, 01:05
In ambele cazuri si ieri si azi arbitrul fluierase deja dar un fluier nu cred k a putut face fatza unei galerii de 2000 de persoane.Ciucanii erau in offside.

DIXX
19th February 2006, 13:51
Esti sigura ca ai vazut bine?

One-Man Show
19th February 2006, 14:15
fan Steaua...numele chiar e de kko...shi chiar dak eram suporterul altei echipa din capitala tot nu simpatizam cu Ciuc...nu ii suport pe ....aia...mai ales pe kurko ...:jerk:

brood
24th February 2006, 10:36
In legatura cu golu` anulat in meciul 4: chiar daca nu e gol valabil, arbitrul ridica mana ca-i offside, cand Ervin se afla fata n fata cu portarul. De ce nu a ridicat promt, cand jucatorul a trecut linia inainte de puc.

Arbitraj in sens unic, chiar daca nu asta era decisiv. Ciucul a marcat 4 goluri in 4 meciuri. chiar si in fotbal e cam putin.

STEAUA-MANIA
24th February 2006, 21:25
STEAUA SUKI BUCURESTI vs SC Miercurea Ciuc,3-1!STEAUA BUCURESTI SUKI A CASTIGAT CEL DE-AL 41 -LEA TITLU DE CAMPIOANA A ROMANIEI LA HOCHEI PE GHEATA!:yeah:
FELICITARI!

Triphat
25th February 2006, 00:05
CAMPIONII! Bravo Steaua!

RO-MA-NIA !! !! !! !!

ASP
26th February 2006, 13:25
ciucani bolovani. vai saracii ungurii ce li s-o rupt ciucurii.
bai astia care va dati suporteri ai ciucanilor stiti care e parerea alora despre romani? una singura: tigani. tineti cu ei si sa va dea un cort.
bravo steaua voi mai aduceti alinare celor care in tara lor nu au voie sa-si vorbeasca limba.

P.S albert almos (primar in seciume): de ce sa avem romani in consiliul local? nu ma impiedic in fiecare zi de ei pe strada?

cimitiru branesti
28th February 2006, 14:40
M-am saturat sa fim atit de buni :drak: sa n-avem rivali in conditiile in care bozgorii aia traiesc doar pt hochei, ca alte sporturi nu pot practica in congelatorul in care traiesc
FORZA STEAUA!

realmadrid.com
28th February 2006, 23:19
Diferenta este ca Steaua nu este in stare sa castige numai cu romani...trebuie sa mai aduca "bozgori", ucrainieni...etc.
Pe cand SP MC joaca cu ai lor...si v-au cam rupt anul asta :D...exceptand finala, unde nu stiu ce s-a intamplat cu ei.

alejandro
1st March 2006, 10:17
Cum nu stii ce s-a intamplat?Si-au luat-o in freza:happy

Darkslowstar
1st March 2006, 10:26
Au fost ceva dubii in legatura cu arbitrajul care au arunca niste umbre pe victoria Stelei-femeia usoara (=Suki), altfel probabil meritata.

cimitiru branesti
1st March 2006, 14:29
Diferenta este ca Steaua nu este in stare sa castige numai cu romani...trebuie sa mai aduca "bozgori", ucrainieni...etc.
Pe cand SP MC joaca cu ai lor...si v-au cam rupt anul asta :D...exceptand finala, unde nu stiu ce s-a intamplat cu ei.

Esti total pe dinafara - ciucanii au exact atitia straini citi avem si noi. In plus, remarca asta, chiar daca ar fi fost adevarata, raminea la fel de tembela "Steaua nu este in stare sa castige numai cu romani...trebuie sa mai aduca "bozgori", ucrainieni" - da' de ce trebuie sa cistige numai cu romani? Nu mai sintem in Evul Mediu, granitele s-au deschis...daca niste straini sint mai buni decit ai nostri de ce sa nu joace? de dragul acestei credinte bolnave in puritatea etnica?



Au fost ceva dubii in legatura cu arbitrajul care au arunca niste umbre pe victoria Stelei-femeia usoara (=Suki), altfel probabil meritata.

N-au fost nici un fel de dubii in mintile sanatoase. Cit despre bolnavi, lor li se pare mereu ca lumea intreaga le e impotriva :D

axterix
1st March 2006, 14:48
zob79
mai citeste si tu declaratiile lui gliga care se plangea de arbitraj si nu odata...
daca nu te pricepi nu scoate perle din tine :D

STEAUA-MANIA
1st March 2006, 15:17
Diferenta este ca Steaua nu este in stare sa castige numai cu romani...trebuie sa mai aduca "bozgori", ucrainieni...etc.
Pe cand SP MC joaca cu ai lor...si v-au cam rupt anul asta :D...exceptand finala, unde nu stiu ce s-a intamplat cu ei.
Esti la fel ca real madrid..praf:D Nu ti-ai platit cablul tv?Alfel ai fi vazut ca portarul lui SP MC e din Slovacia...ca sa citez pe Base "iarna nu-i ca vara.." pt tine e valabila urmatoarea afirmatie "Slovacia nu e Romania..."

Darkslowstar
1st March 2006, 15:54
Dubii au fost in mod clar, si mintile care le-au scos sunt sanatoase :)

PS aveti un pic grija la limbaj va rog

ASP
1st March 2006, 16:33
M Ciuc are o echipa de 2 lei formata din bosorogi slovaci si o mana de ratati de prin imprejurimile locului. suporterii lor cica stiu hochei dar singurul lucru pe care stiu cu adevarat sa-l faca este sa arunce pe gheata cu obiecte si sa cante lamentarea aia de imn al secuilor (sau boilor, inca am dubii). asta e secuimea, niste unguri in plus acolo unde nu le este locul.

realmadrid.com
1st March 2006, 23:05
Maniacule, ai grija ce vorbesti ;)
Ei au 2-3 jucatori...voi aveti 70% numai straini :D...asa ca gurita mica ;)

@ASP
Si suporterii stelisti ce fac (nu toti) ? :D...vin smekerii de la fotbal si injura :D
Ma sa fie al dreaq....numai bozgorii sunt "asa si invers"...stelistii sunt perfecti :happy


N-au fost nici un fel de dubii in mintile sanatoase. Cit despre bolnavi, lor li se pare mereu ca lumea intreaga le e impotriva

Din intamplare "mintile sanatoase" de care vorbesti apartin doar de suporterii stelisti ?
Explica-mi de ce inainte de meciurile din finala au maturat cu Steaua pe jos...si in finala n-au reusit nimic :D ?..s-au intimidat de publicul lor :D ?
"Am auzit" de la cineva alta cauza din cauza careia au pierdut, acum nu stiu daca este adevarata...dar la cum au jucat...inclin sa cred ca este :D
Si zobule, majoritatea dintre cei "neutri", credeau in victoria lui SC...ce s-a intamplat pe patinoar, e alta treaba



In sezonul regulat, SCMC si Steaua-Suki s-au intilnit de 8 ori, dar bucurestenii nu au cistigat niciodata pe teren propriu, harghitenii invingind de 5 ori, iar un alt joc incheindu-se la egalitate.

Ce revenire pe stelisti, bravo :D

Paul
1st March 2006, 23:31
Alejadro dinamo mai are echipa de juniori iar seniorii s-au aliat cu Dunarea Galati formand Dinamo Dunarea Galati :D

DIn surse cofidentiale am aflat ca remy e patron - presedinte la aceasta noua echipa.

Fratilor : 41 de titluri ... iar Steaua s-a infiintat in `47
Deci 41 de tituluri in 59 de ani ... ce randament :D

Oricum dupa echipa de fotbal , a II-a mea simpatie e echipa de hochei .
Restul (rugby , polo , handbal) nu ma pasioneaza de nici o culoare.

mistress of ice
2nd March 2006, 00:20
Ei au 2-3 jucatori...voi aveti 70% numai straini :D...asa ca gurita mica ;)


Io zic sa te mai informezi putin ;) intr-o echipa nu au voie mai mult de 8 jucatori din strainatate si iti zic k Steaua nu face exceptii
Sport Club are o line intreaga de slovaci plus portarul Hricina deja 6 in rest nu m-am interesat

axterix
2nd March 2006, 07:50
M Ciuc are o echipa de 2 lei formata din bosorogi slovaci si o mana de ratati de prin imprejurimile locului. suporterii lor cica stiu hochei dar singurul lucru pe care stiu cu adevarat sa-l faca este sa arunce pe gheata cu obiecte si sa cante lamentarea aia de imn al secuilor (sau boilor, inca am dubii). asta e secuimea, niste unguri in plus acolo unde nu le este locul.

ASP
banuiesc ca suporterii stelisti sunt niste ingeri
am vazut meci la bucuresti in care s-a aruncat cu sticla de bere pe gheata, parca meciul era si la televizor, sau daca nu inteleg meciul de hochei incep sa se bata cu rapidistii, dinamovistii, jandarmii etc.
nu cred ca s-a vazut un meci in care suporterii ciucani s-au batut cu jandarmii la un meci de hochei, invers, aproape la toate meciurile
era o vreme cand se purtau lupte grele intre suporteri stelisti si jandarmi pt. pucul iesit in tribuna :yeah:
those were the days /hello
asa ca nu fa tu caracterizari de 2 bani :no:

de cand CFR e peste U, unii incep sa aiba frustrari :)

alejandro
2nd March 2006, 10:15
Io zic sa te mai informezi putin ;) intr-o echipa nu au voie mai mult de 8 jucatori din strainatate si iti zic k Steaua nu face exceptii
Sport Club are o line intreaga de slovaci plus portarul Hricina deja 6 in rest nu m-am interesat
Ionutz,te-ai informat bine?Vezi daca te bagi pe teren strain?:P

ASP
2nd March 2006, 23:05
ASP
banuiesc ca suporterii stelisti sunt niste ingeri
am vazut meci la bucuresti in care s-a aruncat cu sticla de bere pe gheata, parca meciul era si la televizor, sau daca nu inteleg meciul de hochei incep sa se bata cu rapidistii, dinamovistii, jandarmii etc.
nu cred ca s-a vazut un meci in care suporterii ciucani s-au batut cu jandarmii la un meci de hochei, invers, aproape la toate meciurile
era o vreme cand se purtau lupte grele intre suporteri stelisti si jandarmi pt. pucul iesit in tribuna :yeah:
those were the days /hello
asa ca nu fa tu caracterizari de 2 bani :no:

de cand CFR e peste U, unii incep sa aiba frustrari :)

n-am zis niciodata ca stelistii sunt ingeri iar daca sunt suporteri ai echipei de fotbal nu inseamna ca nu au voie sa vina sa incurajeze echipa de hochei . tu poate nu stii dar la ciuc o reportera de la antena 1 si-a luat in cap un scaun in direct in timp ce lua un interviu pe gheata. ciucanii nu se bat cu jandarmii ca-i bat aia de se caca pe ei. nu ca n-ar vrea. tu ai fost vreodata la un meci de hochei al ciucului sa auzi ce se striga de la cretinii aia din galerie? ori esti ungur ori esti bolovan (ceea ce e sinonim). tineti voi cu ciucul, ca aia vin la meciuri doar ca sa mai injure si ei niste romani, atunci au si ei ocazia sa-si verse naduful pe romanii care se mictioneaza pe ai an de an. la csik romani=tigani. nu ma surprinde ce spune un fan cfr pentru ca voi oricum sunteti echipa ungurilor din totdeauna (kvsc iti spune ceva?)
smechere chiar daca sunt in parte clujan U ala nu vine de la U CLuj (care oricum va beleste pe unde va prinde) ci de la o alta echipa cu U.

ASP
2nd March 2006, 23:13
Maniacule, ai grija ce vorbesti ;)
Ei au 2-3 jucatori...voi aveti 70% numai straini :D...asa ca gurita mica ;)

@ASP
Si suporterii stelisti ce fac (nu toti) ? :D...vin smekerii de la fotbal si injura :D
Ma sa fie al dreaq....numai bozgorii sunt "asa si invers"...stelistii sunt perfecti :happy



Din intamplare "mintile sanatoase" de care vorbesti apartin doar de suporterii stelisti ?
Explica-mi de ce inainte de meciurile din finala au maturat cu Steaua pe jos...si in finala n-au reusit nimic :D ?..s-au intimidat de publicul lor :D ?
"Am auzit" de la cineva alta cauza din cauza careia au pierdut, acum nu stiu daca este adevarata...dar la cum au jucat...inclin sa cred ca este :D
Si zobule, majoritatea dintre cei "neutri", credeau in victoria lui SC...ce s-a intamplat pe patinoar, e alta treaba




Ce revenire pe stelisti, bravo :D
baietas:
1. ciucul are mai multi slovaci decat nationala slovaciei.
2. stelistii sunt cum sunt dar ca raspuns la idiotii care vin si te fac si pe tine tigan si care la fiecare meci canta lamentatia secuilor (in care tu ca roman esti facut lacusta si cotropitor) iar imnul ROMANIEI este huiduit.
3. nu te baga in discutii legate de meciurile din campionat pentru ca esti depasit de situatie. pun pariu ca nu ai vazut nici unul. asa ca daca vine vorba de maturat pune mana pe o matura si da-i bataie.
4. daca suferi de sindromul ciucanului sodomizat automat vei crede acele cauze de care ai auzit si tu...
5. care sunt aia neutri? ce stii tu despre campionat si play-off??

Alex15
3rd March 2006, 17:09
Numai pareri gresite am vazut aici ( ca sa nu zic proaste)!!!
Eu tin cu ciucul ( ca sa se stie)
Toate scandarile astea impotriva bozgorilor mi se pare o tampenie!!!!
1.dak ati fost vreodata la ciuc ati fi vazut ca acolo nu vor fi niciodata problemele care sunt aici ( cu bataile si alte chestii) si asta deoarece acolo jandarmii trateaza meciurile cu seriozitate maxima si nu permit asemenea acte de violenta in patinoar sau in afara acestuia
2. Ciucanii sunt preocupati mai mult de cantecele pt incurajarea propriei echipe decat pt scandarile rasiste
3. As vrea sa ii vad si eu pe stelisti sau pe dinamovisti sau pe oricare alti suporteri cantand imnul romaniei inaintea unui meci!!! asta nu se va intampla deoarece mai multe de 50 de oameni din cei 30 de mii nu stiu 2 strofe din imn!!! pe cand ei canta imnul secuilor ( NU al ungariei ) inaintea fiecarui meci!!!
4. SPORT CLUB :)

Alex15
3rd March 2006, 17:12
Si asta ca sa nu ziceti ca sunt subiectiv!!!! Steaua chiar a meritat sa castige Play-off ul!!! a fost superioara clar ciucului, cu toate ca in meciul 4 le-a fast anulat un gol perfect valabil!!! s-a ratat muuult prea mult in situatii de 1 la 1 pe cand stelistii marcau din jumatati de ocazie, si apreciez asta!!!

DIXX
3rd March 2006, 20:39
Si nu numai in meciul 4 le-au fost anulate goluri valabile Ciucului.Nu pot sa tin la nici un sport cu steaua asa ca Forza Ciuc!!!

ASP
4th March 2006, 13:54
Numai pareri gresite am vazut aici ( ca sa nu zic proaste)!!!
Eu tin cu ciucul ( ca sa se stie)
Toate scandarile astea impotriva bozgorilor mi se pare o tampenie!!!!
1.dak ati fost vreodata la ciuc ati fi vazut ca acolo nu vor fi niciodata problemele care sunt aici ( cu bataile si alte chestii) si asta deoarece acolo jandarmii trateaza meciurile cu seriozitate maxima si nu permit asemenea acte de violenta in patinoar sau in afara acestuia
2. Ciucanii sunt preocupati mai mult de cantecele pt incurajarea propriei echipe decat pt scandarile rasiste
3. As vrea sa ii vad si eu pe stelisti sau pe dinamovisti sau pe oricare alti suporteri cantand imnul romaniei inaintea unui meci!!! asta nu se va intampla deoarece mai multe de 50 de oameni din cei 30 de mii nu stiu 2 strofe din imn!!! pe cand ei canta imnul secuilor ( NU al ungariei ) inaintea fiecarui meci!!!
4. SPORT CLUB :)
din ciclul alt ciucan bolovan numara o bila.
1. eu am fost la ciuc si stiu foarte bine ce se intampla acolo. daca esti asa de cunoscator spune-mi de ce se bateau hocheitsii stelistii cu aurolacii aia de deasupra bancilor de rezerve? (care sanchi sunt galeria)
2. atat de preocupati sunt ciucanii sa-si incurajeze echipa incat se aude doar ciganiok (tiganii), asta cand nu striga "p***a ******* dute-n p***a *******" sau m**e steaua. toate astea le striga intregul patinoar nu doar 2-3 oameni. ca sa nu mai spun de cretinismele strigate in limba maghiara, pe care daca le intelegi te crucesti.
3. la buc. cand s-a cantat imnul Romaniei ciucanii huiduiau dupa ce in prealabil cantasera lamentatia zisa si imn al secuilor. (ca dupa aceea cand si-au dat seama idiotii ce facusera sa aplaude ca si cum nu se intamplase nimic).
poate imi spui si mie ce valoare are imnul secuilor? este el ceva mai mult decat un imn al unei echipe (de 2 lei)? are vreo valoare oficiala? (eu stiu ca e doar o poezie proasta cu o melodie si mai proasta.)
4. ciucanii vin la hochei doar ca sa mai injure si ei romanii care ii iau an de an pe post de hidrant.
dark te rog nu da edit la mesaj pt. ca tot ce am scris e adevarat si verificabil.


Si nu numai in meciul 4 le-au fost anulate goluri valabile Ciucului.Nu pot sa tin la nici un sport cu steaua asa ca Forza Ciuc!!!
voi astia doi cu golurile anulate.spuneti-mi si mie de ce erau acele goluri valabile? in ce meciuri au fost anulate si pentru ce?
voi vorbiti si nici macar la rezumatul de la sport nu v-ati uitat.
cica stelistii marcau din jum. de ocazie... daca golurile de la linia albastra sunt jum. de ocazie sau alea de pe contaratac sunt si ele jum. de ocazie....

Alex15
4th March 2006, 21:29
din ciclul alt ciucan bolovan numara o bila.
1. eu am fost la ciuc si stiu foarte bine ce se intampla acolo. daca esti asa de cunoscator spune-mi de ce se bateau hocheitsii stelistii cu aurolacii aia de deasupra bancilor de rezerve? (care sanchi sunt galeria)
2. atat de preocupati sunt ciucanii sa-si incurajeze echipa incat se aude doar ciganiok (tiganii), asta cand nu striga "p***a ******* dute-n p***a *******" sau m**e steaua. toate astea le striga intregul patinoar nu doar 2-3 oameni. ca sa nu mai spun de cretinismele strigate in limba maghiara, pe care daca le intelegi te crucesti.
3. la buc. cand s-a cantat imnul Romaniei ciucanii huiduiau dupa ce in prealabil cantasera lamentatia zisa si imn al secuilor. (ca dupa aceea cand si-au dat seama idiotii ce facusera sa aplaude ca si cum nu se intamplase nimic).
poate imi spui si mie ce valoare are imnul secuilor? este el ceva mai mult decat un imn al unei echipe (de 2 lei)? are vreo valoare oficiala? (eu stiu ca e doar o poezie proasta cu o melodie si mai proasta.)
4. ciucanii vin la hochei doar ca sa mai injure si ei romanii care ii iau an de an pe post de hidrant.
dark te rog nu da edit la mesaj pt. ca tot ce am scris e adevarat si verificabil.
Scandarile astea de le zici tu aici de cate ori le-ai auzit???? iti spun eu o data, la meciul 4 dupa acel gol anulat!!!!! dar sa nu imi compari tu atmosfera de la bucuresti unde sti bine ce se scandeaza cu cea de acolo!!! si in privinta imnului... ei macar il canta, pe cand stelistii au pus o majoreta afona sa cante imnul romaniei peste cel al secuilor!!! frumos nu???
Si de cate ori ai auzit tu sa se cante imnul romaniei la derbiuri precum steaua-dinamo sau steaua-rapid?? iti spun tot eu niciodata!!! dar la acest meci se doreste evidentierea acestei rivalitati!!! s-a ajuns ca acest meci sa poata fi comparat cu Romania-ungaria!!!!
Cand joaca nationala romaniei te uiti la meciuri???? si cum poti sa tii cu ei cand acolo sunt o gramada de ciucani??? la olimpiada de iarna dak te uitai ai fi vazut ca majoritatea erau din harghita si reprezentau ROMANIA, repet ROMANIA nu ungaria!!!

ASP
5th March 2006, 11:41
inca odata ma vad nevoit sa-ti fac niste precizari.
cronologic o sa le iau.
tiganii e veche de cel putin 10-12 ani.
m**e steaua s-a strigat prima oara acum 3 ani.
p***a ******* etc. acum 2 ani (deh mai invatesera oamenii ceva pe romaneste ca se saturasera sa stea numai cu m**a )
la buc se striga doar doua chestii (care pot fi considerate ofensatoare) din care una singura e injuratura iar cealalta reprezinta dorinta a cel putin 99% dintre romani.
la ciuc pana sa fie cu injuraturi in romana era cu injuraturi in maghiara ale caror traduceri ti le pot da numai pe privat pt. ca sunt de-a dreptul imbecile.
pana la referendumul din ungaria cand le-au dat aia cu flit, se striga intr-o veselie ria ria hungaria iar stegurile unguresti erau multe decat ale echipei de hochei. alea cu venitu' cu pasaport in secuime, sange de roman pe crosa sunt inofensive drept urmare au fost abandonate. la fel ca in finala nhl dupa care a fost copiat si play-off nostru s-a hotarat cantarea imnului. si te mai intreb inca ceva: TI SE PARE ANORMALA CANTAREA IMNULUI ROMANIEI IN ROMANIA???
spui o ineptie vecina cu nebunia: cantarea imnului Romaniei peste (!?!?!?)cel al secuilor....... esti varza my friend. ce valoare oficiala are imnul secuilor incat sa fie respectat cu onoruri??????????????????? poezioara aia sovina este un autointitulat imn.
si da smechere pana la referendumul din ungaria (ala cu dubla cetatenie) era comparat cu Romania - ungaria (pentru ca la ciuc nu se auzea decat un singur cuvant: hungaria). dupa, cand s-au suparat ciucanii ca i-au lasat aia fara dubla cetatenie au scos-o pe asta cu imnul secuilor si s-a renuntat la ria ria hungaria (dar nu si la tricouri si fulare cu magyarorszag).
DE CE IN TOATA ISTORIA ECHIPEI DIN CIUC NICI UN ROMAN NU A JUCAT LA SC M. CIUC (nici macar unul)???? cu toate ca unii dintre cei mai buni jucatori din Romania ca Timaru si Catrinoi (doar doua mici exemple) sunt din zona.
vorbesti de nationala dar uiti sa spui ca mai multi jucatori de la ciuc au refuzat sa joace in nationala Romaniei. (ex: levente hozo>>> asta e cel mai reprezentativ). cand joaca nationala ma uit fii sigur si sunt mandru de baietii din ciuc care trec peste obiceiul barbar al ciucanilor de a jigni Romania si romanii de cate ori au ocazia. Kosztandi si fratii Baszilidesz sunt niste exemple graitoare care s-au saturat de epoca de piatra in care traiesc salbaticii din ciuc. stii ce se striga la sfarsitul meciurilor in care ciucanii bolovanii luau bataie????? SANGE SANGE SANGE. mitul cu spectatorul ciucan care traieste doar pentru hochei si care stie toate regulile si e civilizat nu a fost decat o minciuna umflata si o prostie pe care o mai cred doar copiii fara buletin.
oricine merge la un meci ciuc - steaua imi va da dreptate. garantez.

mistress of ice
5th March 2006, 12:00
La numarul injuraturilor sunt cumplet de acord cu tine ASP ...la noi sunt 2 injuraturi in romana pe care cei din ciuc le inteleg deoarece majoritatea ungurilor care traiesc in Romania stiu si romana...pe cand romanii care nu au niciun motiv sa stie ungureste nu inteleg (dak nu se intereseaza) injuraturile celor din ciuc...asa k fitzi bravi si macar spuneti-le pe toate in romana k trecem si noi pe englezesti dak vreti :ok:
Despre golurile anulate...dak se zvonea k s-au anulat pt Steaua va mai agitatzi atat?Macar ati vazut faza?Ati oprit caseta video cand ati inregistrat meciul k sa vedeti de cate ori era cazul faza ca sa va convingeti?Sau nu suntetzi chiar asa "impatimitzi"???

DIXX
5th March 2006, 13:17
Macar aia din Ciuc au toti tricouri cu echipa si patinoarul ingrijit aduce a occident.Cand se joaca la Buc diferenta e ca intre Germania -Albania,se umple tribuna cu ciori care stiu una si buna m...e,etc si niste gaste aduse de pe centura care cica sunt majorete,in locul vostru m-as ascunde.

Alex15
5th March 2006, 13:21
Despre golurile anulate...dak se zvonea k s-au anulat pt Steaua va mai agitatzi atat?Macar ati vazut faza?Ati oprit caseta video cand ati inregistrat meciul k sa vedeti de cate ori era cazul faza ca sa va convingeti?Sau nu suntetzi chiar asa "impatimitzi"???
1.Stelei nu ii vor fi niciodata anulate goluri intr-un meci de o asemenea importanta
2. DA am meciul inreg. am chiar si faza separat!!!!
Decat 2 injuraturi??????????? :confused: o sa le scriu pe toate si dak vrei ti le dau pe privat!!!
3.Si nu inteleg care e problema voastra cu ei! sa nu imi zici tu ca nu ai pe nimeni care e plecat in strainatate!!! de ei nu zici nimik!!! sau de toti romanii care au umplut tari ca spania, italia sau franta si traiesc in comunitati unde se vb numai romana si se canta imnul romaniei, nu cel al spaniei,...!!!
Problema ta sau a voastra cu ei care e??? stiti macar ceva despre asta sas i-ati auzit si voi pe alti ca nu ii suporta si gataaa hai sa ii injuram!!!
totul e un simplu joc politiC!!!

mistress of ice
5th March 2006, 13:37
totul e un simplu joc politiC!!!

Inceput de cine???Ia intereseaza-te

Astept amanuntele alea pe privat ....

ASP
7th March 2006, 18:11
Macar aia din Ciuc au toti tricouri cu echipa si patinoarul ingrijit aduce a occident.Cand se joaca la Buc diferenta e ca intre Germania -Albania,se umple tribuna cu ciori care stiu una si buna m...e,etc si niste gaste aduse de pe centura care cica sunt majorete,in locul vostru m-as ascunde.
tu iarasi vorbesti din auzite. ai fost vreodata pe un patinoar? (nici nu-l pomenesc pe asta din buc. pentru ca nu cred ca ai iesit vreodata din comuna in care traiesti).


1.Stelei nu ii vor fi niciodata anulate goluri intr-un meci de o asemenea importanta
2. DA am meciul inreg. am chiar si faza separat!!!!
Decat 2 injuraturi??????????? :confused: o sa le scriu pe toate si dak vrei ti le dau pe privat!!!
3.Si nu inteleg care e problema voastra cu ei! sa nu imi zici tu ca nu ai pe nimeni care e plecat in strainatate!!! de ei nu zici nimik!!! sau de toti romanii care au umplut tari ca spania, italia sau franta si traiesc in comunitati unde se vb numai romana si se canta imnul romaniei, nu cel al spaniei,...!!!
Problema ta sau a voastra cu ei care e??? stiti macar ceva despre asta sas i-ati auzit si voi pe alti ca nu ii suporta si gataaa hai sa ii injuram!!!
totul e un simplu joc politiC!!!
1. spre surprinderea ta si stelei i-au fost anulate goluri importante in campionat. dar nu i-ai vazut plangandu-se la ONU, UNICEF si NATO despre asta. asa cum fac urmasii lu' arpad.
2. eu nu cred ca ai meciul inregistrat pentru simplul fapt pentru ca sunt sigur ca nu ai vazut nici unul. dupa cum vorbesti despre meciuri se vede ca ai citit vreo cronicuta de doi lei din ziar. chiar te rog frumos sa-mi trimiti pe privat ce crezi tu ca se striga in plus de ceea ce am scris eu. inca odata te dai de gol ca nu ai asistat la un steaua - ciuc (sau invers) niciodata.
3. problema noastra cu ei nu exista. in schimb exista o problema a lor cu noi. eu chiar nu am pe nimeni plecat in strainatate. si nici nu inteleg ce relevanta ar avea asta. ai auzit tu acei romani sa injure ca la usa cortului spania si spaniolii????? au cumva spaniolii accesul interzis in comunitatile de romani? romanii ii privesc cu ura pe spanioli?? inca odata iti spun exista o problema a lor cu noi.
am pretentia ca stiu foarte bine despre ce este vorba deoarece imi petrec foarte mult timp intr-o comunitate cu asemenea specimene. asa ca aia cu auzitu' si urmatu' ti se aplica tie (esti cumva din slatina?) si vad ca te pricepi foarte bine la a-ti da cu parerea despre lucruri pe care le stii doar din "filme". mai lasa matrixu' si counteru' si vin-o la realitate (apropo ai luat nota de trecere la capacitate?)

Alex15
7th March 2006, 20:56
vezi ce parere gresita si proasta ai despre ce se intampla acolo!!! unde ai auzit tu ca nu esti primit in zona aia dak esti roman??????? poate ca tu ai vrea sa umbli cu tricoul stelei pe strada!!!!

mistress of ice
7th March 2006, 21:17
E mai rau de atat alex crede-ma ... La Ciuc medicul lotului avea trening cu Romania ... si i-a fost acoperit Romania sa nu se vada...a fost nevoit ,obligat ia-o cum vrei

Paul
7th March 2006, 22:00
vezi ce parere gresita si proasta ai despre ce se intampla acolo!!! unde ai auzit tu ca nu esti primit in zona aia dak esti roman??????? poate ca tu ai vrea sa umbli cu tricoul stelei pe strada!!!!

Nu e vorba ca nu esti primit , da acolo si meniul la crasma e in maghiara , si nu in romana.

Apropo , daca ai "tupeu" sa mergi cu tricoul Stelei pe stadionul Dinamo , de ce nu ai putea merge prin Miercerea Ciuc.
Asa au ei senzatia ca lumea nu mai poate din cauza lor :rosu: , cand ei sunt fix pielea ---- in lumea asta ;

ASP
8th March 2006, 16:43
vezi ce parere gresita si proasta ai despre ce se intampla acolo!!! unde ai auzit tu ca nu esti primit in zona aia dak esti roman??????? poate ca tu ai vrea sa umbli cu tricoul stelei pe strada!!!!

bai baietas tu stii ce-i aia sa-ti raspunda cineva printre dinti cand te aude ca vorbeti romaneste? am impresia ca tu traiesti undeva in australia daca poti scrie asemenea tampenii. ia du-te tu la ciuc si fa pe romanu' pe acolo... (opa...trebuie sa implinesti 18 ani ca sa poti merge neinsotit...). nu-i nimic poate vin ei la tine.
spre deosebire de tine am o parere proasta despre acel loc si stiu foarte bine ce se intampla acolo. aia cu tricoul spune-o cuiva care tine cu steaua (eu nu tin cu steaua).

axterix
9th March 2006, 07:29
asp
gresesti din nou
dute la ciuc ca persoana nu ca suporter si o sa vezi cu nu e nici o problema
dute ca suporter, in orice alt oras, si o sa vezi ca nu esti bine primit
p.s.
eu te invit la odorhei la un meci de futsal, la noi nu mai exita echipa de hochei, si te asigur ca la terminarea meciului orice echipa, chiar daca castiga sau pierde primeste aplauze en-gros de la 2000-3000 de suporteri, lucru vazut extrem de rar la noi in tara

ASP
9th March 2006, 15:08
asp
gresesti din nou
dute la ciuc ca persoana nu ca suporter si o sa vezi cu nu e nici o problema
dute ca suporter, in orice alt oras, si o sa vezi ca nu esti bine primit
p.s.
eu te invit la odorhei la un meci de futsal, la noi nu mai exita echipa de hochei, si te asigur ca la terminarea meciului orice echipa, chiar daca castiga sau pierde primeste aplauze en-gros de la 2000-3000 de suporteri, lucru vazut extrem de rar la noi in tara
asterix am fost la ciuc in calitate de persoana si au avut unii grija sa ma simt "budos olah".
la odorhei am fost de 2 ori dar doar in trecere si nu-mi pot da cu parerea. dar am vazut in galeria ciucului niste steaguri ale echipei de futsal din odorhei ceea ce implica strigarea si de catre acei baieti a acelorasi injuraturi ale ciucanilor.
:) ma inviti la odorhei chiar acum cand oamenii sunt pusi pe proclamatii si razbel???:evil:

axterix
10th March 2006, 07:22
off: lasa ca e o mare porcarie toata proclamatia asta si nu e chiar asa cum spune vadim si ceilalti:)
on: in concluzie, spun ca sunt suporteri adevarati care vin la meci pt. a vedea un spectacol si sunt "suporteri" care vin pt. scandari, incidente etc. si asta la toate echipele, ciuc, steaua si restul

DIXX
11th March 2006, 19:49
Bah ASP esti chiar un habarnache tupeist care vrea cu orice pret sa-i puna pe altii la respect.Daca am iesit vreodata pe patinoar?Am 10 ani de hochei in spate si comuna in care traiesc este MÜnchen,cred ca ai auzit pana si tu de satul asta.

ASP
15th March 2006, 11:51
mars ma de aici. ca tu mai ai putin si-mi spui ca stai pe luna.
ramai un "gospodar" si aia cu hocheiu' sa i-o spui lu' mutu.


asp
eu te invit la odorhei la un meci de futsal, la noi nu mai exita echipa de hochei, si te asigur ca la terminarea meciului orice echipa, chiar daca castiga sau pierde primeste aplauze en-gros de la 2000-3000 de suporteri, lucru vazut extrem de rar la noi in tara
la meciul cu CIP Deva care a fost strigarea preferata a spectatorilor????
ciganiok ciganiok. am vazut meciul la tv sport.
ori ati baut apa dupa fraierii din ciuc ori aia dupa voi.

axterix
15th March 2006, 14:50
totul a fost din cauza lui Matei pt. gestul facut la spectatori (gest sanctionat cu galben de arbitrii)
si a fost singurul moment in care s-a scandat in comparatie cu alte meciuri unde se striga de ex. impotriva ungurilor/romanilor numai sa strige lumea ceva
daca Matei nu facea gesturi la public nu era nimic, dar asa e el, si nu e la prima ocazie

DIXX
18th March 2006, 21:08
[QUOTE=ASP]mars ma de aici. ca tu mai ai putin si-mi spui ca stai pe luna.
ramai un "gospodar" si aia cu hocheiu' sa i-o spui lu' mutu.

Si asta suna frumos?E ontopic si nu m-am prins yo?:no:
Daca vrei sa fi corecta e ok dar fi pana la capat.

ASP
19th March 2006, 00:52
pai daca asta e adevarul...
sunt sigur ca tu nici nu stii cu ce se mananca hocheiul. doar te-ai bagat si tu in seama pentru ca poate esti ungur si vroiai sa te faci si tu remarcat ca gica contra.

Darkslowstar
19th March 2006, 01:39
Nu e ungur ASP, daca ma crezi pe mine si chiar stie hochei :)

DIXX
19th March 2006, 10:45
pai daca asta e adevarul...
sunt sigur ca tu nici nu stii cu ce se mananca hocheiul. doar te-ai bagat si tu in seama pentru ca poate esti ungur si vroiai sa te faci si tu remarcat ca gica contra.
Te las in pace pt ca esti in necunostinta totala de cauza,te-am mai vazut si pe alte topicuri sti doar sa jignesti si ai o manie in a avea ultimul cuvant indiferent ce pozitie ai avea.Orice parere diferita fata de a ta transforma automat colegul de forum intr-un dusman virtual si ca atare fara a pune in balanta spusele celorlalti animalul din tine invinge ratiunea si incepe sa arunce cu sageti otravite si cuvinte care nu-si au locul pe nici un forum.Numai bine.

ASP
20th March 2006, 16:27
ori nu stii sa citesti ori nu intelegi nimic. dar din cata "filosofie" bagi se vede ca ai te-ai uitat prea mult la TV.
pe dark il cred.

mistress of ice
7th May 2006, 17:10
Sport Club Miercurea Ciuc a declarat k din sezonul viitor vrea sa se inscrie si in Campionatul Maghiar considerand ca in Campionatul nostru nu au rivali de nivelul lor. Astfel ei vor juca pe 2 fronuri .Insa mai au nevoie de diverse aprobari.

adysab
8th May 2006, 17:57
Aprobarile au cam fost obtinute in proportie f mare ,asa k din sezonul viitor Sport Club va evolua si in Borsodi Liga.Ei nu au declarat k nu au rivali de nivelul lor aici ,doar ca acolo este un nivel competitional mult mai mare,ceea ce ii face mai bine pregatiti pe baieti.Kurko mai promite niste transferuri la echipa ,ceea ce inseamna k la anul ne punem serios pe traba. Obiective: locul 1 in Romania si clasarea in locurile 1-4 in Ungaria.
Deja s-au facut meciurile pt cupa Ungariei ,dupa care SportClub-ul va juca in primul tur ,la Ciuc , cu Ujpest Budapesta,castigatoarea urmand a juca in semifinala cu Alba Volan F.
Pe ciucani ii asteapta un sezon foarte greu ,care va incepe cam la sfarsitul lui septembrie.Suntem siguri ca baietii vor reusi sa faca o figura buna chiar si in Ungaria,dar f important pt noi,suporterii alb-albastri,este sa invingem pe cei de la steaua.

nico_oana_2006
25th August 2006, 22:06
sal

ce faceti mey?

Vand vise
25th August 2006, 22:28
bine... tu? =)) bun venit pe forum...
vezi ca esti off-topic :D

adysab
4th November 2006, 23:45
Etapa 4
HCM Galati - sportul Stud : 1-0 (ieri) si 4-2 (azi)
Progym Gheorgheni - Steaua : 1-3 si 5-3

Vineri si sambata(10 si 11 noiembrie) : STEAUA - SPORTCLUB M.CIUC

SwEEt_GiRl
3rd December 2006, 21:40
Darkslowstar are dreptate cu numele Suki....aaaaaaaaa pe data de 2-3 Decembrie.....Sport Club a castigat .....2 decembrie 4-3 si 3 decembrie 4-2....\:D/ oare de ce? poate Hricina nu e in forma....sau a uitat de promisiunea lui? :)) oricum ca Hricina sa dus la Steaua nu sa facut o echipa mai buna....

GoPens
16th March 2007, 21:20
anu asta in schimb, Ciuc - Steua 4-1, deci Sportklub e campioana!
:cheer: /OLE/

axterix
19th March 2007, 10:39
Ciuc a luat si cupa si campionatul :D

georg40
19th March 2007, 12:25
Despre Miercurea Ciuc trebuie spus un lucru. De decenii (6 sau 7 ?) acest pitoresc orasel de la poalele Harghitei este leaganul hocheiului pe gheata din Romania, orice titlu, ca si acesta de altfel, fiind de dorit si meritat.
Mi-aduc aminte de vremuri cand in divizia de hochei erau doua echipe din Miercurea Ciuc (dupa provenienta jucatorilor) numai ca una se numea Avantul iar cealalta...Steaua. Ca sa respectam adevarul. (Asta nu inseamna ca nu sunt si pe mai departe suporter al clubului Steaua !).

axterix
19th March 2007, 14:47
jos palaria pt. fair play georg40 :ok:

GoPens
20th March 2007, 12:14
n acelasi timp Ciuc a cistigat locul 3 in campionatul Ungariei, deci a jucat sezonul asta in 2 campionate simultan si ajunge pe la vreo 80 de meciuri.

meth
4th August 2008, 19:50
am votat pentru steaua dar mi se par mai profesionisti cei de la miercurea ciuc. incercau sa puna si video live la meciuri pe site in vreme ce astia de la steaua au updatat ultima oara site-ul in preistoric