PDA

View Full Version : VA CASTIGA LANCE ARMSTRONG A SASEA OARA TURUL FRANTEI?



TARAN
25th November 2003, 11:14
pt cunoscatori, dati-va cu parerea!

VA DEPASI LANCE RECORDUL ABSOLUT AL CASTIGARII T.FRANTEI?

asta e intrebarea si evenimentul anului 2004! pt ca ar fi un record incredibil sa-l depaseasca pe Indurain.
Un record MUNCIT in 5 ani, an de an, pe munti, pe frig, pe zapada si pe coborari periculoase, chiar mortale.
Cam asta inseamna un MARE TUR.

eu sper ca nu...pt ca inca mai tin la recordul lui Indurain :)

ps.doar campionatul european ar putea umbri acest lucru, in rest mi se pare cel mai imp. eveniment al anului.

Dorin
26th November 2003, 00:53
Eu nu doresc sa castige Armstrong . Nu e mai bun decit predecesorii cu 5 victorii si ar fi pacat sa-i bage in umbra pe toti ! :yeah: Dorin

Cipangoo
26th November 2003, 08:49
Eu pe de alta parte vreau :P . nu inseamnna ca se va si intampla. S-ar putea ajunge la aliante intre celelalte echipe cu singurul scop "sa nu castige lance". Pana la urma e doar un sport. Sa castige cel mai bun, si daca cel mai bun e armstrong cinste lui - sa castige. Oricum imi place mai mult decat ulrich. mai degraba l-as vrea pe hamilton castigator decat pe neamt.

JJ
26th November 2003, 13:21
Sa vedem mai intai daca mai concureaza, daca e prins dopat, daca...

Cipangoo
26th November 2003, 14:41
Sa vedem mai intai daca mai concureaza, daca e prins dopat, daca...

Ciudata abordare. E ca si cum e mai normal sa fie dopat si se spera sa facacumva, nimeni nu stie cum, sa ajunga curat la Le Tour :?

andreiush
12th January 2004, 16:23
Eu totusi sper sa castige Lance si pe cel de-al saselea le tour. Daca are forte si este cel mai bun de ce sa n-o faca? Nu-i baga in umbra pe ceilalti chiar daca o sa aiba mai multe tururi castigate. Mercks oricum ramane numaru 1 in lume in istorie. O sa treaca mult timp pana cand o sa-l depaseasca cineva...

Dorin
12th January 2004, 23:38
Eddy va fii cel mai bun din istoria ciclismului !!! Nu degeaba sintem nascuti in aceeasi zi (17 iunie).Dar nu si in acelasi an....El are 58 de ani acum! :yeah: Dorin

roxana
16th January 2004, 09:47
asa cum a spus-o si el, echipa e foarte importanta. si nu stiu daca pena si chechu vor fi suficient de bine pregatiti ca sa-l sustina. daca ceilalti ciclisti vor bine pregatiti, cred ca sunt sanse mari sa nu mai castige, si sper sa stie cand sa se retraga, macar de la turul frantei, pentru ca ar fi pacat pentru cele cinci victorii sa sa prabuseasca din punct de vedere fizic in acest tur

Ayrton
19th January 2004, 09:26
Favoritul meu a fost "Vulturul Navarez", Miguel Indurain, insa eu cred ca Armastrong va castiga si anul acesta turul...

ricky
20th January 2004, 21:36
"Ficiori", stati cuminti !
Anul acesta cistigatorul va purta un nume : ULRICH !
Cistigatorul din 1997, si de...5 ori pe locul 2, este hotarit sa-l detroneze pe LANCE !
Anul trecut nu l-am crezut in stare dar anul acesta..."merg" cu el !

Hai ! Cine mai da :bere:

P.S. Eu merg cu ROXANA ! Dau si lada ei ! :p

roxana
20th February 2004, 08:14
Lance a inceput sezonul! in prima cursa a terminat pe 82, dar pana in iulie mai e.

roxana
23rd February 2004, 08:44
Armstrong a castigat un contratimp de 24 km si a obtinut si tricoul galben intr-un tur din Portugalia

Marseillais
27th March 2004, 17:26
Nu arec nici o sansa.....niciodata nu am fost mai sigur ca acum
I-a mers anul trecut dar anul asta nu o sa mai faca fata.....e prea pandit de adversarii,strategia USPostal e deja cvazicunoscuta.
Sincer sa fiu nu am inghitit niciodata aceasta echipa si nici pe Amstrong.
E prea devreme sa-mi dau cu parerea asupra castigatorului de anul acesta dar se anunta mare spectacol,poate mai mare ca oricand ,tinand cont de faptul ca cel ce va castiga va fi primul castigator dupa 5 ani de suprematie a lui Amstrong.

Marseillais
30th March 2004, 15:37
"Taran" daca nu ma insel tu esti ala care ii umpleai p-aia de la eurosport cu mesaje.Nu?

andreiush
5th April 2004, 23:10
Armstrong za best :D

Drakoness
9th April 2004, 18:17
Nu prea cred sa reuseasca sa devina cel mai bun ciclist din istoria turului Fr. Francezii s-ar putea sa nu-l lase.
Ginditi-va cum ar fi sa-l detroneze pe legendarii Edie Mercks si Indurain (reprezentantii unor tari cu traditie).

Vikernes
7th May 2004, 22:23
Le Tour 2003 nu a fost castigat de Armstrong , ci a fost pierdut de Ullrich .
Pe munte se vede ca au trecut niste ani peste el.
Cred ca se va concentra in continuare , ca si anul trecut pe contratimpul pe echipe (unde va scapa de 2 contracandidati seriosi - Mayo si Zubeldia).
Sper ca Ullrich sa intre in forma si mai ales sa slabeasca . Si sa nu duca trena pe munte fara rost.
In comparatie cu Armstrong (care ii are pe Rubiera , Pena , Azevedo) , Ullrich are o echipa mai buna (Vinokurov , Salvodelli , Evans , Botero -- daca reintra in forma ) . Era mai bine pentru el daca pleca la CSC , echipa e buna si mai ales Bjarne Riis are talent ca director sportiv
Alti favoriti...
Mayo & Zubeldia
Hamilton
Basso (de urmarit -- fiind de la CSC)
Heras
Menchov

fia
8th May 2004, 06:11
Le Tour 2003 nu a fost castigat de Armstrong , ci a fost pierdut de Ullrich .
Pe munte se vede ca au trecut niste ani peste el.
Cred ca se va concentra in continuare , ca si anul trecut pe contratimpul pe echipe (unde va scapa de 2 contracandidati seriosi - Mayo si Zubeldia).
Sper ca Ullrich sa intre in forma si mai ales sa slabeasca . Si sa nu duca trena pe munte fara rost.
In comparatie cu Armstrong (care ii are pe Rubiera , Pena , Azevedo) , Ullrich are o echipa mai buna (Vinokurov , Salvodelli , Evans , Botero -- daca reintra in forma ) . Era mai bine pentru el daca pleca la CSC , echipa e buna si mai ales Bjarne Riis are talent ca director sportiv
Alti favoriti...
Mayo & Zubeldia
Hamilton
Basso (de urmarit -- fiind de la CSC)
Heras
Menchov
Eu nu sunt deacord ca Armstrong nu a castigat turul tecut. A tras cat a avut nevoie. Plus la etapa aia pe munte cand s-a dus... atunci a aratat tot ce poate... NU mi s-a parut niciodata in pericol. Poate doar cand s-a apropiat Vinokurov (? el era ?) la mai pun de 30s de el (parca erau 17 - sper sa nu ma insel ca ma cam lasa memoria :p ), dar oricum stia ca o sa recupereze la contratimp.
Ulrich atat a putut anul trecut, Armstrong nu cred ca a dat tot.

OvidiuSimen
6th July 2004, 17:39
He he he!!!Cred ca omul are prima sansa la castigarea acestui tur.Daca castiga bravo lui...!!!!Oricum povestea cu strategia cvazicunoscuta este extrem de amuzanta....
Bine Marseillais....toate echipele dau pe afara de inteligenta si cei de la uspostal sunt niste idioti..
:))))))))
Sa fim seriosi!

SUNTZU
7th July 2004, 16:28
Şi eu cred că Lance va cāştiga turul pentru a şasea oară, pentru că are valoare din punct de vedere tactic. Va şti să profite la maxim de toate oportunităţile oferite de către adversari.

rigleac
13th July 2004, 17:59
o sa castige ULRICH TF, atunci cand nu mai vine Amstrong

Darkslowstar
26th July 2004, 18:24
E misto acum sa citesti acum dupa, mai ales ca se vede cat se pricep unii la ciclism. Interesant este ca nu i-am vazut pe thread-ul cu Turul Frantei. De ce oare?

Cneazul
11th March 2006, 16:49
:ok: bravo lance . l-ai castigat