PDA

View Full Version : A incetat din viata Florea Dumitrache



Celso
26th April 2007, 12:17
Florea Dumitrache a decedat

Fosta glorie a fotbalului dinamovist, Florea Dumitrache, s-a stins din viata la varsta de 59 de ani.

Odihneaca-se in pace!:(

Jerry20cm
26th April 2007, 12:21
Sa-ti fie tarana usoara, "Mopsule" ! :(

Universal
26th April 2007, 12:25
Sä-i fie täräna usoarä , Mare jucätor a fost :ok:

Mario Di Lazi
26th April 2007, 14:07
Păcat ...
Dumnezeu să te odihnească în pace nea' Florică ... :(

tchibos
26th April 2007, 14:11
Dumnezeu sa-l ierte !!!

Mario Di Lazi
26th April 2007, 14:44
A murit Florea Dumitrache
http://www4.prosport.ro/index.php?section=articole&screen=index&id=37570

Mario Di Lazi
26th April 2007, 14:53
"Minerii" vor juca cu banderole negre
Componenții echipei Jiul Petroșani vor juca în partida cu Farul Constanța cu banderole negre pe braț, în semn de omagiu față de fostul internațional Florea Dumitrache, care a decedat joi dimineață.
"Suntem șocați de această veste și duminică vom juca cu banderole negre, pentru că a fost unul dintre marii jucători ai acestei echipe", a declarat managerul general Ioan Sdrobiș.
sursa - prosport.ro

PS: Florea Dumitrache a jucat 3 sezoane la Jiul Petroșani și 5 sezoane la Corvinul Hunedoara ...

Gontel
26th April 2007, 14:54
Odihneasca-se in pace!...

Aurel.D
26th April 2007, 16:45
A incetat din viata Florea Dumitrache.

Astazi, Joi 26 aprilie, s-a stins din viata o mare legenda a fotbalului dinamovist, Florea Dumitrache. Intrat in coma pe data de 5 aprilie, "Mopsul" a fost nevoit sa ne paraseasca la varsta de 59 de ani.

Florea Dumitrache, poreclit 'Mopsul', e o legenda vie a fotbalului romanesc: a jucat un deceniu la Dinamo Bucuresti, a fost multi ani jucator de baza al nationalei Romaniei, participand cu aceasta la Mondialele din Mexic. A ramas celebru pt. memorabila faza din meciul cu Anglia in care a intors 3 jucatori englezi cu un dribling fenomenal.

Dumnezeu sa il odihneasca! Am avut ocazia sa il cunosc pt. scurt timp, in urma cu ceva ani, cand ma intalneam cu el prin parcul sportiv Dinamo. Din pacate, mai tot timpul era cu o sticla de jumate invelita in ziar la subtioara....:D asa mi-l aduceam aminte! Asta a contribuit la moartea lui grabnica....

Pentru cei ce vor sa ii aduca un ultim omagiu, corpul neinsufletit al lui Florea Dumitrache va fi depus vineri dupa-amiaza, in jurul orei 15.00, la sediul clubului Dinamo, din Soseaua Stefan cel Mare.

resita
26th April 2007, 18:36
Sa-i fie tarana usoara

caine19
26th April 2007, 20:08
Odihneasca-se in pace .

Eroii nostri se duc unul cate unul :(

fanatic88
26th April 2007, 21:28
Odihneasca-se in pace ....

georg40
26th April 2007, 21:30
A fost un mare jucator, care a servit exemplar atat echipa sa de club cat si nationala.
O sa-mi aduc aminte de el mereu pentru senzationalele sale goluri cu capul !
Fie-i tarana usoara !

danpuric78
27th April 2007, 06:37
Dumnezeu sa-l odineasca.

bob
27th April 2007, 15:18
cinste lui ! traiasca cainii rosii!

Aurel.D
27th April 2007, 15:27
In seara asta voi incerca sa ajung si eu la club, sa ii aprind o lumanare.

resita
27th April 2007, 19:06
tvsport a avut o editie speciala dedicata lui Dumitrache, pe langa imagini din cariera sa au fost prezentate si imagini de la stadion in momentul cand componenti echipei Dinamo au adus un ultim omagiu

Leo
28th April 2007, 20:40
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace !

caine19
3rd May 2007, 20:33
Unul cate unul ni se duc eroii:( .

Dumitrache , Florea Dumitrache !

Aurel.D
4th May 2007, 10:43
C'est la vie!
Ma gandeam cum o sa ne simtim cand vor incepe sa moara (sa dea Dumnezeu sa fie cat mai tarziu!), jucatorii dinamovisti sau de la nationala pe care i-am prins noi si care ne-au facut sa trecem prin diferite stari de mare bucurie sau tristete.....
Dumnezeu sa te odihneasca nea Florica!