PDA

View Full Version : 4 jucatori de-ai Stiintei la Nationala Mare a Romaniei



TYPI-STIINTA
26th April 2007, 15:03
Cinci jucători ai Universității, la echipele naționale

"Cinci jucători ai echipei Universitatea Craiova, Bornescu, Stoica, Ciucă, Dina și Gârlă au fost anunțați să se prezinte, la începutul săptămânii viitoare, primii patru la selecția pentru prima reprezentativă, iar ultimul pentru naționala mică.

Tehnicianul Florin Cioroianu nu poate conta, sâmbătă, la meciul cu FC Național, din etapa a XXIX-a, pe serviciile lui Valerian Gârlă, suspendat pentru cumul de cartonașe galbene. Gârlă a primit al patrulea cartonaș galben la golul lui Mihai Dina, deoarece a intrat pe teren să se bucure, deși fusese schimbat cu câteva minute înainte.

În schimb, la partida cu FC Național vor reveni Săceanu, care și-a ispășit suspendarea, și Njock, care nu a vrut să forțeze la Piatra Neamț, din cauza unei accidentări."

Ce jucatori olteni credeti ca si-ar mai merita locul la Natioanala Romaniei?

Universal
26th April 2007, 15:09
Zaharia-Garla

TYPI-STIINTA
26th April 2007, 15:10
Eu l-am votat pe Florin Costea. E un jucator tanar si de viitor. Are viteza si e foarte tehnic.
Pe viitor sper ca la natioanal de tineret a Romaniei, pe langa Andrei Ionescu si Valerian Garla, sa mai fie convocat si Argintaru pt ca e bun copilul.

Mario Di Lazi
26th April 2007, 15:13
Florin Costea și Mihai Costea sunt veniți de la CSM Rm. Vâlcea :D
Gârlă este și el vâlcean ... nu cred că a jucat la CSM ... dar este născut la Berbești ...

Jus7M3
26th April 2007, 17:12
Costea :ok:

SPQR
27th April 2007, 10:24
Dananae...de la inceputul campionatului,cu mici exceptii,a fost printre cei mai constanti jucatori cu un randament de 85-90%. Intr-un an sau doi...e numai bun pt nationala mare.

Che Guevara
4th May 2007, 23:41
Costea clar. Are ceva din Gica Craioveanu si ceva din Ionel Ganea. Totusi niciunul dintre acestia nu erau peste el ca valoare la 21 de ani.