PDA

View Full Version : Salarii mai mici pt. jucatori, prime de performanta!



Aurel.D
6th December 2005, 12:40
Conducerea FC Dinamo a decis sa micsoreze salariile jucatorilor cu 20-30% si sa acorde in schimb prime de performanta mai mari cu 30%.

Pare o masura strict economica, insa cred ca aceasta poate motiva jucatorii in realizarea obiectivelor. As vrea sa stiu si parerile voastre!

Multumesc.

Utilizator
6th December 2005, 12:50
Mie imi place decizia asta. Erau prea linistiti jucatorii nostri, asa infrangerile si jocul prost o sa-i arda la buzunar si probabil ca o sa se simta si ei mai mult datori sa joace constant bine.

aliss
6th December 2005, 12:57
Cred ca e o idee buna, dar poate avea si efecte negative. Jucatorii se pot simti stresati, sau presati...dar, intr-adevar cei care vor sa joace o vor face si pe un salariu mai mic. Asa o sa vedem si adevarata valoare a lor.

alejandro
6th December 2005, 13:02
Si eu cred ca e o idee buna.In acelasi timp cred ca pot aparea careva probleme atunci cand veti incerca sa achizitionati jucatori noi (ma refer la cei de valoare),credeti ca vor merge la dinamo pt salarii mai mici si prime mai mari sau la una care ofera salarii mai mari si prime mai mici?

Utilizator
6th December 2005, 13:09
Ramane de vazut ce cale vor urma la achizitii. Poti gasi jucatori mai modesti dar mai ambitiosi si mai constanti decat tot felul de vedete care tin la pret si fac 3 meciuri bune pe sezon. Becali a si zis, daca exista performante europene la anul vor creste iar salariile.
Jucatorii care vor sa reuseasca in cariera vor alege provocarea in mod cert. Adormitii vor alege sa fie salariati.