PDA

View Full Version : Gloria Bistrita



blatistul
13th May 2003, 00:14
Exista pe aici vreun "fan" Gloria?
anyone? Hai Blatistii mei, nu va fie rusine. :drak: :angel:

clujeanul
14th May 2003, 06:51
Nu sant un fan Gloria dar am tot respectul pt. voi.
Chiar daca daca sunteti probabil "Capitala Blaturilor" este de admirat ca un oras asa mic ca Bistrita sa aiba echipa in Div. A de atatia ani.
Din pacate la Cluj nu se intampla. As prefera ca "U" sau CFR sa aiba un Padureanu si sa fim si noi in "A".
Cinste Voua :yeah:

riva
21st May 2003, 20:50
super gloria fratilor ... cea mai beton echipa ... forza gorila bistriza :)) :yeah:

riva
25th May 2003, 00:28
Da frate, azi gloria a aratat ca e o echipa beton, am fost la meci, si frate ... un joc ca asta mai rar, au jucat super baietzii ... daca o sa cititi luni pro sportu vedeti ce fain au jucat baietii! Bravo dragii mei! ceaules

blatistul
25th May 2003, 07:16
Adevarul e ca GLORIA are valoare, a aratat-o de cateori a vrut.
Din pacate nu am avut cum sa vad meciul desi mi-ar fi placut.
Cum a jucat Lucica? I-a inodat pe ghertoii ai de la National?

Forza Gloria :yeah: :D

blatistul
28th May 2003, 06:04
Bai baietzi!
Care-i treaba cu oaspetele asta?
Spune ca edin Bistrita dar cu cine dracu tine?
Nu e Blatist de-al nostru!
Check it out for me! :drak: /nope/

riva
28th May 2003, 14:51
Ce oaspete frate? eu sint bistritean si sint tare mindru de asta ... nea Jean e cel mai beton si as face aproape orice pentru el! cit despre voi ce sa zic, ati vrea si voi o echipa in A, da lasa ka aveti destule in B si in C ! bravo voua!

blatistul
28th May 2003, 20:17
(riva)
Nu de tine vorbeam fratioare(tu esti cool), este unul :yeah: oaspetele care spune ca e din Bistrita , dar scrie numai contra Gloriei

riva
29th May 2003, 16:18
poi ecsecutati-l frate, nu a uitati le el! sau ziceti de cine ii vorba si am eu grija de el! :ciocan: voi sinteti clujeni care tin cu bistritza? entersant! ceau

oaspetele
17th June 2003, 12:42
care e problema , baieti ??
l-ati vrut pe oaspetele , il aveti .
sa vedem care e problema domniilor voastre !!

:?

oaspetele
17th June 2003, 21:54
vaz ca v-ati dat l afund.........

mai , prietenilor , pe vremea cand eu ma duceam la Progresul sa vad meciurile Gloriei , voi poate ca nici nu existati........

io unul am vazut cum , din blaturi cinstite , s-a inaltat tribuna 2 , peluza , tabela electronica etc etc .....

am cunsocut pe o gramada din fostii fotbalisti ai Gloriei....

voi , marii fani , va puteti mandri cu asa ceva ??

:?

riva
20th June 2003, 13:36
auzi ka blaturi cinstite :)))))))))) hahahahahahahah ma faci sa rid

oaspetele
20th June 2003, 16:36
bine ca te fac sa razi , se vezi cand o sa te fac sa plangi ce bine e !

:P :thinkso:

hai , pe bune , da cum sa le zic actiunilor alea , cand gloriosii zdrobeau totul in tur , iar in retur reduceau din turatie , dadeau puncte la aia care se loveau pentru evitarea retrogradarii si , cel mai important , stabilea cine promoveaza. cred ca aia care dadeau mai mult .
:yeah:

cipri
20th June 2003, 19:26
sunt un fost memru al galeriei lui Gloria acum sunt la Cluj si vad ce rau este sa nu vezi nimic in materie de fotbal aici.Contestatari lui nea Jean sa se duca undeva il cunosc personal pe nea Jean este un om de treaba ,forta Gloria si mai ales Burebista :ciocan:

cipri
20th June 2003, 19:34
Cum dracu se face ca Gloria cistiga cum zice unul numai pentru a da puncte in retur si a terminat pe locul 3 desi nu imi amintesc sa fi terminat turul foarte sus, in retur culmea cu Sinmartean mai mult absent.Unul se lauda ca cunoaste jucatori ai Gloriei,eu nu numai ca ii cunosc foarte bine am jucat cu Ghetele lui Cimpeanu iar domnul Horoba mi-a fost vecin.Deci cei sub locul 3 rusinica si cioculmic :ciocan:

inter
20th June 2003, 19:54
CIPRI tata, oaspetele se referea la perioada cand jucati in seria a2-a (respectiv a3-a) din divizia BBBBBBBBBBBBB :P
ce sa faci, daca nu citesti cu atentie :D :D :D :D
chestia aia cu " rusinica si ciocu mic" e valabila pt. tine :D :D :D :D

Edgar
21st June 2003, 12:01
Casa de pariuri William Hill o da ca favorita pe Gloria in primul meci:

Bangor vs. Gloria 3.60 3.30 1.80

oaspetele
21st June 2003, 13:44
Cum dracu se face ca Gloria cistiga cum zice unul numai pentru a da puncte in retur si a terminat pe locul 3 desi nu imi amintesc sa fi terminat turul foarte sus, in retur culmea cu Sinmartean mai mult absent.Unul se lauda ca cunoaste jucatori ai Gloriei,eu nu numai ca ii cunosc foarte bine am jucat cu Ghetele lui Cimpeanu iar domnul Horoba mi-a fost vecin.Deci cei sub locul 3 rusinica si cioculmic :ciocan:

cipri . hahaha. auzi , cipri.

ai jucat cu ghetele lui Campeanu. mda. si cine a castigat ??
Horoba ti-a fost vecin. aaaaaa , aha , Horoba a venit la Bistruta in ....... opinci , stimati telespectatori , din cel mai amarat catun din judet.
in acel catun erau doua case. acuma am aflat cine mai statea in acel catun.

:yeah:

Njock
21st June 2003, 20:22
Vizitati: www.blatul.go.ro

PS. Specialitatea casei... :D :D :D

deep purple
21st June 2003, 20:35
desteapta chestia cu link-urile care va atribuie cate un vot in top100 :D .

riva
24th June 2003, 14:29
auzi ka a jucat cu ghetele lu` kempes ... poi oi fi fost si tu un mare portar si nu am auzit noi de tine!!!! la anu si la multzi ani ... si cine esti daca tot te dai atita de macho?? la revedere!

riva
25th June 2003, 17:25
ai fost la meci? auleu, cum a fost? poti sa ne zici ceva? ciao!

riva
25th June 2003, 17:44
sobbo intra si tu pe un chat pe ceva ka vreau sa te intreb mai multe de meci, daca ai mircu poti sa intrii acolo pe #bistrita ma gasesti cu nickul nija, sau pe yahoo messenger ma gasesti cu dariusgon! Astept raspuns

blatistul
26th June 2003, 06:31
Sorry baietzi, am fost absent o perioada, (omul mai are si altele de facut ca sa traiasca).
Ma bucur pt. BAIETII mei:
Riva- tu esti un adevarat suporter Gloria-ma bucur ca mai exista oameni adevarati in Bistrita! :yeah:
Sobbo- You're the manweb site-ul tau e cool, dar mai are nevoiede putin sprijin, sper ca in viitor sa te pot ajuta sa-l imbunatatesti. :D
Anyway , in septembrie o sa vin si eu in tara si cine stie , poate ne intalnim si noi la o berica dupa meci.
Keep up the good work
:drak: [/b]

blatistul
27th June 2003, 07:05
ce mai fac(fuck) baietzii mei?
Cam liniste.
Ce pronosticuri dati pt. returul din intertoto?
mine?:
2-0
Hai sa-i vedem pe cei de la Brescia ce stiu! :drak:

Edgar
27th June 2003, 08:13
Sobbo, Barcelona s-a calificat direct pentru UEFA.

Ayrton
27th June 2003, 15:18
cu cine aem sanse sa jucam in turul 3

Pai in turul 3 intalniti (daca treceti de Brescia - sincer nu cred ca aveti nici 5% sanse, dar bafta!) "Spania1" (cred ca Atletich Bilbao, dar nu sunt sigur ca astia sunt...)

Edgar
27th June 2003, 16:34
Spania 1 = Villareal CF.

Ayrton
27th June 2003, 16:38
Deci Brescia - Vilareal in turul 3 Intertoto :D :D :D !

Ayrton
27th June 2003, 16:50
1. Daca vin brescienii cu tineri se schimba situatia, cred chiar ca ar fi 50% - 50%.
2. Spune-mi si mie ce echipa buna a eliminat Rapidul ca sa le urmeze Dinamo exemplul (eu imi aduc aminte doar de Valerenga, Skonto Riga si marea rusine cu PSG, cand au stins lumina si s-au facut de rasul Europei...)

oaspetele
27th June 2003, 22:41
Deci Brescia - Vilareal in turul 3 Intertoto :D :D :D !

rautate mica !
:drak:

te invit la Bistrita ca sa urmaresti izbanda glorioasa a Gloriei !!

pe urma , fi-va al tau rand sa-mi intorci favoarea , si sa ma duci pe cheltuiala ta in Spania. bineinteles , doar daca se va califica Gloria.
ce zici , te risti ??
:yeah:

riva
28th June 2003, 12:01
hai sa fim seriosi, desi as vrea din toata inima ka gloria sa treaca de brescia are foarte foarte putine sanse ... numa cind auzi ka brescia este o echipa din serie A, si daca e de mijloc sau mai jos, numa cind auzi asta tre` sa stai linistit si sa speri ka il vei vedea pe roby baggio la bistritza si ka lucian sinmartean daka va mai fi atunci al nostru va face un meci mare, si le va innoda la italieni coloanele vertebrale :) . Si daca vin cu rezerve nu avem sanse, italienii tot italieni sint, iar rominii tot romini, orice ai face!

seby
28th June 2003, 18:02
Frați Bistrițeni /fu/ Riva vă face de rușine pe toate forum- urile .:yeah:
Rugați-l să se liniștească. Se tot leagă de fanii Ceahlăului și a multor altor echipe.
Frate te faci de râs în fața țării.Și pe Gloria la fel, cu tot cu nea Blatula. :P

FatFrumos
28th June 2003, 19:23
Gloria Bistrita - Bangor 4-1
Eu zic ca vor trece si de Brescia.

riva
28th June 2003, 19:30
FatFrumos cred ka ai luat scorul de pe livescore.com dar aia is cam pe spate cu rezultatele, au batut a nostrii cu 5-2, da cel mai naspa ii ka au fost eliminati la sifrsit doi oameni de ai nostri de baza, Mindrean si Jula! mare pacat ka nu or sa poate juca contra Brescia, dar asta e, tre` sa jucam cu ce avem, da` oricum nu poti pune divizia A pe linga seria A, asa ka slabe sanse

FatFrumos
28th June 2003, 19:42
Da omu doar ce am vazut si eu scorul final chiar am vrut sa il schimb dar miai luato inainte :)

oaspetele
28th June 2003, 20:23
FatFrumos cred ka ai luat scorul de pe livescore.com dar aia is cam pe spate cu rezultatele, au batut a nostrii cu 5-2, da cel mai naspa ii ka au fost eliminati la sifrsit doi oameni de ai nostri de baza, Mindrean si Jula! mare pacat ka nu or sa poate juca contra Brescia, dar asta e, tre` sa jucam cu ce avem, da` oricum nu poti pune divizia A pe linga seria A, asa ka slabe sanse

aoleu , de ce nu am stat pana la sfarsit !!
am plecat la 4-1 , ce s-a intamplat ulterior >??
:? :oops:

seby
29th June 2003, 00:55
Bă, bravo vouă ați băgat cinci azi, dar sper că vă ajunge, că altele nu mai dați (trist nu?) very very mad .[/img]

riva
29th June 2003, 15:28
a fost aiurea dupa 4-1 ka a dat fraieru ala de arbitru maltez rosii aiurea lu` mindrean si lu` jula si nu or putea juca primu meci cu brescia... aiurea de tot, dar asta e, ce sa facem ... da` lasa ka au gloriosii lot numeros si tineri buni, vin ei din spate
cit despre seby, lasati-l sa posteze aiurea ce-a vrea ... daca vrea sa imi zica mie ceva personal, poa` sa imi trimita un mesaj privat, daka stie cum e asta!
numa bine baieti, si dupa galezii astia urmeaza baggio si tare ... sa aiba bafta baietii nostrii ka` or sa aiba mare nevoie de asa ceva! ceaules

DRAGOS
29th June 2003, 22:16
BRAVO pt. arbitrul maltez (adrian CASHA) !!!!!!! :happy
/fu/ :flame: :very very mad: :fuck_off: :shit: pt. slovenul, (e clar = romania- slovenia), damir skomina care a intrat in cartea recordurilor cu cel mai slab si mai rusinos :oops: arbitraj!!!!!!!!!!!!!!! 3 penaltyuri + ca golul lor de 1-1 = offside mare!!!!!!!!!!!!!! asta e , mergem inainte!!!!!!!!!!!1


HAI CEAHLAUL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :happy :ok: :bere: /hello

seby
29th June 2003, 22:26
Asta e mergem mai departe.
Succes pe mai departe.Sper să nu aveți parte de arbitri ca și cei pe care i-am avut noi.
BAFTĂ!
HAI CEAHLĂUL! /hello
HAI GLORIA! /hello

DRAGOS
30th June 2003, 11:28
Are dreptate :happy seby!!! Da Doamne sa nu mai aiba nici o echipa romaneasca un arbitraj atat de slab in cupele europene. Cum spuna C. Chivu : "Romania e o tara prea mica intr-o europa prea mare."

baubau
30th June 2003, 11:34
Bafta ...si cand o sa invete riva sa comunice o sa ajunga si Gloria in cupa UEFA

DRAGOS
30th June 2003, 19:45
riva, daca eu sunt cap sec atunci tu ce esti? .... un tocilar de ala imputit de atat invatat care poarta ochelari si care e plin de cosuri si de pistrui pe fata. Stii in ce clasa cred ca esti? A II-A

riva
30th June 2003, 21:18
:)

DRAGOS
30th June 2003, 23:08
/fu/

DRAGOS
30th June 2003, 23:09
pt. riva iconul din mesajul de mai sus

DRAGOS
30th June 2003, 23:48
eu cu FC CEAHLAUL :kiss: PÂNĂ LA MOARTE!!!!!!! și cu juventus torino :D

oaspetele
1st July 2003, 08:50
dragos mama , nu voi sa ma interferez cu disputa voastra , da aici e topicul suporterilor Gloriei.
ma bucur ca te numeri si tu printre ei.

sau nu ??
atunci ce cauti aici ??

hai c-am glumit. da numa de data asta.

Ayrton
1st July 2003, 10:35
Oaspete, tu vorbesti serios? Chiar zici ca treceti de Brescia? Eu sincer m-as bucura nespus de mult si va urez sincer BAFTA! :yeah:

Insa nu cred ca bat drumul pana la Bistrita pentru meciul vostru din week-end-ul asta, desi sunt convins ca iti consum banii doar eu, ca tu nu apuci sa vezi Spania acum... N-am cum, ca am probleme in Bucuresti :( :( :(

oaspetele
1st July 2003, 12:45
Oaspete, tu vorbesti serios? Chiar zici ca treceti de Brescia? Eu sincer m-as bucura nespus de mult si va urez sincer BAFTA! :yeah:

Insa nu cred ca bat drumul pana la Bistrita pentru meciul vostru din week-end-ul asta, desi sunt convins ca iti consum banii doar eu, ca tu nu apuci sa vezi Spania acum... N-am cum, ca am probleme in Bucuresti :( :( :(

mersi de urari.

imi pare rau ca nu poti sa vezi cu ochii tai cum invincibila Glorie va zdrobi inamicul brescian.

dar stai linistit , vei mai avea nenumarate ocazii sa admiri pe gazonul echipei din Bistrita echipe chiar mai titrate decat cea a macaronarilor.....
8)

DRAGOS
1st July 2003, 13:29
pt. oaspetele:

ai grija de RIVA pt. că o face de râs pe Gloria și își bate joc de tot ce a realizat ea până acum (forumul Ceahlaul, Poli AEK și multe altele)

oaspetele
1st July 2003, 14:01
pt. oaspetele:

ai grija de RIVA pt. că o face de râs pe Gloria și își bate joc de tot ce a realizat ea până acum (forumul Ceahlaul, Poli AEK și multe altele)

prietene !
nu am dat cu semnatura pentru riva.
grija trebuie sa-si poarte el si parintii lui.

nu pune semnul de egalitate intre un om si orasul lui.
sau echipa.

fiecare stie(sau nu) pana unde sa intinda coarda.
tine de educatia primita acasa si si caracterul lui.

doar nu ma vezi urechiind-ul pe riva ??

:D

riva
2nd July 2003, 18:29
in primul rind, DRAGOS la revedere!
in al doilea rind postez ceea ce a scris uefa.com dupa meciul cu galezii

Glorious Gloria
FC Gloria 1922 Bistrita of Romania also went through with relative ease, a 5-2 home win earning them a 6-2 aggregate victory over Welsh side Bangor City FC. The visitors made the perfect start, cancelling out the hosts' away goal through Ricky Evans's early free-kick but Gloria hit back with Adrian Anca, Lucian Sanmartean (2), Sergiu Mindrean and substitute Ciprian Bucuroaia all scoring for the home side. Gloria will now face Brescia in the second round

DRAGOS
5th July 2003, 21:45
Wă Riva!!! Stai in banca ta sau vino in KOSOVO la Piatra să-ti trag o bataie........ :ciocan:
Ce zici? :?

seby
6th July 2003, 01:17
Ați luat bătaie, dar dacă vă veți califica se va vedea valoare de care tot vorbiți.

seby
6th July 2003, 12:51
Cand am spus ca riva va face de ras am gresit, cel ce va face de ras este sobbo.

Ayrton
9th July 2003, 10:41
"Conducerea lui Gloria Bistrita intentioneaza sa dubleze pretul biletelor pentru meciul de sambata, cu Brescia Calcio, a anuntat Ioan Horoba, vicepresedintele ardelenilor. Oficialul a declarat ca pretul unui bilet la un meci din campionat este de 50.000 de lei, printre cele mai mici din tara. Presedintele Jean Padureanu s-a opus insa acestei masuri, deoarece vrea ca toti suporterii Gloriei sa aiba acces la meciul de sambata. La Bistrita sunt asteptati sambata peste 200 de suporteri italieni. Ioan Horoba a afirmat ca, din informatiile pe care le detine, jucatorul Roberto Baggio va insoti echipa Brescia la meciul retur din UEFA Intertoto."

oaspetele
9th July 2003, 23:23
Oaspete, tu vorbesti serios? Chiar zici ca treceti de Brescia? Eu sincer m-as bucura nespus de mult si va urez sincer BAFTA! :yeah:

Insa nu cred ca bat drumul pana la Bistrita pentru meciul vostru din week-end-ul asta, desi sunt convins ca iti consum banii doar eu, ca tu nu apuci sa vezi Spania acum... N-am cum, ca am probleme in Bucuresti :( :( :(


ayrton !
sa ne pregatim oare de excursie in Spania ??
:yeah:

Ayrton
10th July 2003, 10:51
Sa asteptam sa vedem... Oricum, VAMOS GLORIA! (ca doar ne pregatim de Villareal, nu?)

oaspetele
11th July 2003, 22:09
asa ayrton !!

Hai Gloria !!
maine transmit de pe stadion !!
:yeah:

oaspetele
13th July 2003, 12:06
mda.

parca si asta a fost "la mica intelegere"

:?

Ayrton
14th July 2003, 10:38
Asta e... mentalitatea romaneasca de a se baga cu fundu-n cand avem om in plus ne-a costat iarasi... :(

riva
14th July 2003, 11:22
ai mah ce aiurea :( pacat, pentru ka bistrita merita sa cistige, dar s-a vazut, cum au bagat italienii doi-trei titulari, toata situatia s-a schimbat! era frumos sa jucam turul 3, cel mai mare cistig de aici e Sanmartean care a facut inca o data un joc bun, si poate a prinde un transfer afara! sanatate

seby
14th July 2003, 19:42
riva, bucură-te a plecat Sânmărtean.

riva
15th July 2003, 00:24
stai ka nu e dus inca, pina nu semneaza nu e dus ... asa a fost si cu rapidu ka a semnat pe nu stiu citi ani si ka nu stiu ce! pina nu e scris negru pe alb nu se stie niciodata!

riva
18th July 2003, 15:24
s-a dus lucica, tot respectul pentru el. a facut treaba buna aici, dar stati linistiti ka vine din spate radu razvan, desi e fortat o sa aduca si el ceva parai lui nea` Jean daka a mai trai pina atunci

riva
20th July 2003, 15:00
mah gloriosilor da` ce se inplunta cu voi? ati murit :) hai mah sa bagam mare ca incepe campionatu! stiti de ceva transferuri pe aici in afa de lucica?

rasheedkpenny
22nd July 2003, 11:43
Ceva inlocuitor de seama pentru Sânmartean ati gasit?
Adevarul e ca baiatul asta era cel mai bun executant de libere din toata Divizia A in ultimii ani. Mie asa mi se pare. Pe langa toate astea daca n-ar fi fost el Bistrita s-ar fi batut si ea la retrogradare! Golurile cele mai importante Sânmartean le-a inscris.

Hai cu Gloria! 8)

riva
22nd July 2003, 13:16
nu trebuie inlocuitor pentru sinmartean ... bistritei ii ajunge si locu opt noua, si vin tinerii din spate, e radu razvan acuma, 19 ani atacat bun, il forteaza si pe el un pic, un an doi si mai face un transfer bunisor :)

ady_azzuro
27th July 2003, 15:57
Ar fi cazul shi gloria sa mai forteze un pic
Asha ar fi ma frumos campionatu'
NU sa bata cand vrea shi sa ia bataie cand vrea :evil: :evil:

oaspetele
27th July 2003, 18:03
Gloria macar poate sa bata, daca vrea .........

:yeah:

ady_azzuro
27th July 2003, 19:10
Nu intotdeauna
Fara sanmartean B scrie pe voi :yeah: :yeah:

calin19
27th July 2003, 20:54
glori in b atunci cand urca clujul in a adica niciodata :ciocan:

ady_azzuro
27th July 2003, 21:00
cluju va veni in A
Poate la anu
iar voi in
b
ca o sa moare shi padureanu
odata
:D :D

N-am spus-o cu rautate :thinkso:

seby
28th July 2003, 00:08
Azure, nu te mai lua de toți.
Craiova pe ce loc a terminat? /fu/

ady_azzuro
28th July 2003, 00:13
pe 7
dar n-a facut ca gloria blaturi tot campionatul :D :D :D

riva
28th July 2003, 13:13
mah fratilor de ce va tot ambalati atita? stati linistiti ka atita timp cit ii nea` jean acolo echipa sta linistit in A si o` sa scoata jucatori de exceptie an de an! cit despre cluj ar fi minunat sa revina in A ori cu CFR-u ori cu U dar sa revina odata ka sa o mai punem de un blat, sa va batem cu 5-1 in ultima etapa :)

ady_azzuro
28th July 2003, 14:53
Da' cam cati ani o avea de gand jenel sa stea la gloria?
Va spun yo ca dupa ce n-o mai fi padureanu la voi o sa retrogradatzi.
Clujul e bun venit in A :evil: :evil:

blatistul
6th August 2003, 06:28
Valeu muica!
Ne-au invadat oltenii! /jaw drop/

blatistul
6th August 2003, 06:35
Alo, Craiova!!!
Aveti si voi Forumul vostru , lasati-ne pe noi in BLATURILE noastre.
Apropo la ultimul comentariu al lui ady_azzuro:
mai bine un Padureanu mort decat un Dinel la conducere


Traiasca COOP-erativa :D

Blue
6th August 2003, 07:33
Valeu muica!
Ne-au invadat oltenii!
daca tot ne imitzi vorba, macar nu amesteca aici, moldovenisme si ardelenisme
In Oltenia se zice: AOLEO MUICA , NE INVADARA
:nah: :nah:
:D :D :D

blatistul
7th August 2003, 06:23
Apreciez gestul tau,
dar pt. mine moldoveneste sau olteneste, same shit, deci rectific:


/fu/ AOLEO MUICA , NE INVADARA

blatistul
7th August 2003, 06:27
A, si inca ceva:
(cu riscul de a ma repeta) DUCETI-VA MA PE FORUMUL VOSTRU. :deal:
Nici aici nu scapam de voi!

Blue
7th August 2003, 06:32
:D :D :D scuza-ma ca am incercat sa-tzi dau unele informatzii despre limba romana :D :D :D m-am prins demult ca esti bozgor
care mesteca shit .

P.S.: nu te supara stimabile dar semnul ala sa i-l aratzi mai bine mamei tale
ca merita :D :D :D

blatistul
7th August 2003, 07:00
Ma bucur sa aflu ca esti responsabil cu gramatica pe forumul asta(desi pe voi oltenii ,putini va numesc romani).
Despre maica mea, afla ca e bine si are o intrebare pt. stimabila ta mama:
Dupa cate ore de la nasterea ta a realizat ca esti o faptura omeneasca si nu o maimuta?
Don't forget to ask her! :P

Blue
7th August 2003, 07:27
Vad ca-tzi TREMURA VOCEA LA TELEFON , esti o curca plouata.
Un sfat am sa-tzi dau, CAND MAI FACI PE SMECHERUL, AI GRIJA SA FII CU ADEVARAT SMECHER :D :D :D

Acum ai nr meu, cand devii barbat, da un tf.

Pana atunci , accentul tau ramane de bozgor, nu te pot considera roman(cum nimeni nu va considera in Romania, de altfel, putzi a bozgor) si nici barbat nu esti, babuin poate sau curca plouata(ca tot crezi tu ca toate mamele trebuie sa raspunda la intrabarea la care a fost obligata sa raspunda mama ta).

Si inca ceva, sa nu indraznesti sa mai spui ca eu am inceput, priveste-tzi "opera" la remarca mea.

rasheedkpenny
7th August 2003, 13:36
Si aici va certati? :( Câteodata am impresia ca strainii au dreptate... parca de doua zile am iesit din pestera si/sau am coboart din palmieri! :(

Am auzit la stiri ca fosta voastra vedeta "face valuri" pe la greci... si mai nou e laudat! Ce ziceti, va face fata in campionatul Greciei?

ady_azzuro
7th August 2003, 14:44
Sanmartean nu va avea probleme in Grecia.
S-a vazut ca are ceva dein genul lui hagi&adi ilie.
I-a uimiti pe greci.

hot_4_you_girls
16th August 2003, 16:55
Gloria - Apulum Alba Iulia, ora 18.00

Antrenorul Remus Vlad va folosi aceeasi echipa ca in victoria de la Bacau. Principala grija a tehnicianului oaspetilor, Sunda, e aceea a recuperarii vedetei echipei, Ovidiu Maier, infectat cu un virus stomacal. Arbitri: Alexandru Tudor - Ispas Cojocaru (ambii din Bucuresti); Nicolae Meghesan (Tarnaveni).

hot_4_you_girls
17th August 2003, 01:20
:D :D :D Treziti din vis, :D :D :D


:D Gloria - Apulum 0-1. Bistritenii au fost invinsi de Maier si compania, dupa ce runda trecuta au pus la colt Bacaul. :D
:D Gloria a uitat ieri reteta succesului, pe care o folosise cu succes in prima runda la Bacau (3- 0), chiar daca a avut in fata o nou-promovata, Apulum. Oaspetii s-au scuturat de eticheta victimei sigure inca din prima parte a jocului. Mai intii, Jula a uitat ca arbitrul intilnirii este intransigentul Tudor, a pus mina pe Vascko in postura de ultim aparator, iar bucuresteanul l-a trimis direct la cabine. :D
:D Jean Padureanu inmarmurise pe banca tehnica. Obisnuit cu o maniera ingaduitoare a <> fata de gazde, publicul a rabufnit. "Cine e asta, ma, sa ne lase in 10 oameni? Prea usor l-a eliminat", au strigat nemultumiti spectatorii. A fost momentul in care Apulum a inceput sa creada ca poate obtine prima victorie in Divizia A, chiar in fieful Lordului. Maier a inceput sa-i insire pe fundasii Bistritei, in timp ce Vasilache, un purtator ilegal al tricoului lui Sinmartean, a inceput sa-si noteze citeva din schemele Motanului. |n inferioritate, Bistrita a sperat in minutul 41, cind Coroian a cazut in careu de linga Macavei, iar Tudor a acordat penalty. Negrean a tras tare, dar }urcas, tinut 4 ani in umbra lui Cimpeanu, a agatat mingea cu piciorul. O revansa dulce, completata la citeva minute de pasa de geniu al lui Maier (45), care l-a lasat singur cu Cimpeanu pe predicatorul Galdean. Un lob perfect, iar Burebista era invins, galeria lui Apulum sarind pe garduri. :D
:D Repriza secunda a insemnat o joaca de-a soarecele si pisica. Maier i-a intors pe toate fetele in doua rinduri pe fundasii gazda (55, 70), dar a tras alaturi. Apoi, fostul jucator al lui Apulum, ajuns in curtea lui Padureanu, Miroslav Giuchici a inceput festivalul ratarilor (60, 83, 84), tragind cu o incapatinare suspecta fiecare minge pe linga poarta. Nimic nu s-a mai intimplat pina la final, iar Sunda a coborit din tribuna pentru a-si felicita jucatorii. :D

oaspetele
17th August 2003, 14:02
Vad ca-tzi TREMURA VOCEA LA TELEFON , esti o curca plouata.
Un sfat am sa-tzi dau, CAND MAI FACI PE SMECHERUL, AI GRIJA SA FII CU ADEVARAT SMECHER :D :D :D

Acum ai nr meu, cand devii barbat, da un tf.

Pana atunci , accentul tau ramane de bozgor, nu te pot considera roman(cum nimeni nu va considera in Romania, de altfel, putzi a bozgor) si nici barbat nu esti, babuin poate sau curca plouata(ca tot crezi tu ca toate mamele trebuie sa raspunda la intrabarea la care a fost obligata sa raspunda mama ta).

Si inca ceva, sa nu indraznesti sa mai spui ca eu am inceput, priveste-tzi "opera" la remarca mea.


ma bag si io .........
cu un singura remarca : ciudata chestia cu bozgor , pentru unu care nu traieste in tara care l-a zamislit.......
:?

oaspetele
17th August 2003, 14:02
Vad ca-tzi TREMURA VOCEA LA TELEFON , esti o curca plouata.
Un sfat am sa-tzi dau, CAND MAI FACI PE SMECHERUL, AI GRIJA SA FII CU ADEVARAT SMECHER :D :D :D

Acum ai nr meu, cand devii barbat, da un tf.

Pana atunci , accentul tau ramane de bozgor, nu te pot considera roman(cum nimeni nu va considera in Romania, de altfel, putzi a bozgor) si nici barbat nu esti, babuin poate sau curca plouata(ca tot crezi tu ca toate mamele trebuie sa raspunda la intrabarea la care a fost obligata sa raspunda mama ta).

Si inca ceva, sa nu indraznesti sa mai spui ca eu am inceput, priveste-tzi "opera" la remarca mea.


ma bag si io .........
cu un singura remarca : ciudata chestia cu bozgor , pentru unu care nu traieste in tara care l-a zamislit.......
:?

inca ceva . am inteles ca pe topicurile dedicate suporterilor, se pastreaza cat de cat o ordine. oare avem sau nu moderatori ??

Albastreata
22nd August 2003, 03:53
8) Eu cred ca "Tata Jean" s-a grabit sa valorifice punctele lui Seche, care a fost obligat sa cumpere de la Dinel... :D

EDMOND_
23rd August 2003, 00:36
Crezi gresit , Albastreta! Si , daca nu stii.. 3 - 0 pentru Craiova... putea fi 5 - 6 fara probleme , a fost si 11 m ratat... Spre cinstea ei , Bistrita a jucat deschis , nu a facut in nici un moment antijoc...cum a facut Bacaul saptamana ( Ziaristii au cronometrat ..in repriza doua s-au jucat 12 minute!!)....

flavius
23rd August 2003, 14:00
Gloria , sincer nu ma asteptam sa o luati asa de rau de la Craiova! Speram cel putin un egal din partea voastra! :x :(

EDMOND_
23rd August 2003, 14:10
Flavius , stiu ca asta ti-ai dorit! Ar fi fost bine pentru Ceahlaul... Acum insa doar noi mai putem spera ca Alba va scoate un egal! Stiu ca este greu dar in fotbal orice este posibil!

seby
24th August 2003, 17:42
Ce faceti bai?

riva
25th August 2003, 20:17
vine meciul cu piatra neamt, ei pe primul loc, noi avem nevoie de puncte sa nu mergem jos, abia astept sa vad ce o sa face jenel cu fanel

deep purple
25th August 2003, 22:44
In mod normal as fi multumit cu un rezultat de egalitate ca sa strice planuriile de bataie ale lui Jenel si Pinalti dar se pare ca si o victorie a Bistritei ar rezolva ecuatia. Mi-e foarte greu sa dau pronostic pentru acest meci.

blatistul
26th August 2003, 06:00
UN VECHI PROVERB SPUNE:
PRIETENUL LA NEVOIE SE CUNOASTE:(sau o mana spala pe cealalta)
Padureanu a dovedit asta, ramane de vazut daca si Pinalty este de aceasi parere.
Adevarul e ca Ceahlaul , la ora actuala are un lot mult mai omogen si cred ca ar putea invinge la Bistrita , dar ... nu cred ca ar avea vreun rost sa strice prietenia "de o viata" care il leaga pa Stefan de Nea Jean.
La urma urmei sunt doar 3 puncte pe care in retur Ceahlaul le va obtine pe teren propriu fara probleme.


Trist, adevarat, dar "necesar"

deep purple
26th August 2003, 06:01
blatistule, exact ca un blatist vorbesti. :D

blatistul
26th August 2003, 06:18
Merci,
Acum cred ca stii de unde mi se trage "Nick"-ul




Adevarul mai presus de orice

flavius
31st August 2003, 12:30
UN VECHI PROVERB SPUNE:
PRIETENUL LA NEVOIE SE CUNOASTE:(sau o mana spala pe cealalta)
Padureanu a dovedit asta, ramane de vazut daca si Pinalty este de aceasi parere.
Adevarul e ca Ceahlaul , la ora actuala are un lot mult mai omogen si cred ca ar putea invinge la Bistrita , dar ... nu cred ca ar avea vreun rost sa strice prietenia "de o viata" care il leaga pa Stefan de Nea Jean.
La urma urmei sunt doar 3 puncte pe care in retur Ceahlaul le va obtine pe teren propriu fara probleme.


Trist, adevarat, da

r "necesar"

IMI PARE RAU CA SA INTAMPLAT ASA! DIN PACATE BLATISTUL A AVUT DREPTATE!

Vulturul
15th September 2003, 19:12
imi place gloria dar sper ca sambata argesul sa vina acasa cu cel putin un punct.asta pentru a pastra o pozitie buna in clasament
....www.fcarges.3x.ro

oaspetele
16th September 2003, 21:38
imi place gloria dar sper ca sambata argesul sa vina acasa cu cel putin un punct.....www.fcarges.3x.ro

io cred ca o sa vina acasa cu chiar mai multe puncte.....negre.....

:D
:happy
8)

blackwarrior
22nd September 2003, 00:17
citam de pe gazeta sporturilor :

FC Arges a fost sustinuta la Bistrita de o galerie formata din 30 de suporteri, care si-au incurajat permanent favoritii, spre deosebire de Gloria, ai carei suporteri au somat ieri. Locul acestora a fost luat de un spectator de la tribuna a I-a, dotat cu o trompeta si o pilnie in care striga permanent. Originar din Beclean, el a fost singurul care a incercat sa le faca fata fanilor pitesteni, incurajindu-i tot timpul pe bistriteni. "Moga, 20.000 de inimi bat pentru tine, tot Becleanul cu suburbiile", "Uitati-va la Cornea, expresul de Bistrita", "Uraganul bistritean vine peste voi", urla el din toate puterile, spre amuzamentul spectatorilor.


Rusineeee fratilor...rusiiiineee!!!! Ba la voi acasa si sa aveti un suporter ba!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Oricum felicitari pentru victorie! Argesu se facea prea smecher 8)

houliganu
13th October 2003, 19:14
ba tarane din alba blackwarrior sunteti si voi acum smecheri ca sunteti in a de 1 luna in 100 de ani la anu inapoi la ora 11 :shock: ati batut la bistrita pt ca neati dat un jucator
/fu/
FORZA GLORIA

DRAGOS
14th October 2003, 17:14
Gloria Bistrita - Electrica Dobrogea Constanta (Divizia B) in optimile Cupei Romaniei pe 22 octombrie de la ora 14:00.

geony
14th October 2003, 21:50
abia astept meciul cu rapid,sper ca baietii sa se motiveze si sa invinga si sa nu mai fie tot felul de aranjamente.iar cel din alba sa-si tina ciocul inchis ca daca nu era ce era lua scor la bistrita,oricum tot in b o sa ajunga fraierii aia.maier o sa plece din iarna la dinamo si e gata de echipa,la matineu cu voi.gloria isi merita locul.si suntem ca si in sferturile cupei.va pup pe tot bistritenii.ciao 8) [/b]

houliganu
15th October 2003, 17:59
vom juca cu rapid ce va fi va fi , berlusconi din giulesti daca vine cu bani ia ce daca nu ia /fu/ ca sasa il doare in .... de rapid e doar o afacere pt el e un hotel :( ceferist
FORZA GLORIA FORZA RAPID :drak:

ad3an
18th October 2003, 17:17
Bravo pt rezultatul obtinut in meciul cu rapid(avand in vedere circumstantele)

oaspetele
31st October 2003, 22:38
aide ba, nici o felicitare, nimic ??

:D

(adevarul ca gloriosii is o echipa de adunaturi, da norocu e de partea celor curajosi ........... :D )

mariusc
2nd November 2003, 11:08
ati scos un punct nesperat (as putea spune) - imi place ca luptati pana in ultima secunda. felicitari.

iar lui houliganu si lui geony le-as sugera sa se uite deseara la clasament... mai baieti, nu mai fiti ofticati, ca tot din transilvania suntem si noi... ar trebui sa ne sustinem reciproc...




____________________
Hai Unirea, ca se poate!
Fair-Play, please!

DRAGOS
3rd November 2003, 23:19
GLORIA BISTRITA-Poli AEK Timisoara in sferturile Cupei Romaniei
Tur- 3 decembrie la 13:00 pe stadionul din Bistrita
Retur- 17 martie 2004 pe stadionul "Dan Paltinisan"

oaspetele
4th November 2003, 00:59
se aude, Timisoara ??
cu cat sariti la interval ???
:D

oaspetele
10th November 2003, 11:51
Gloria a castigat finala campionatului national de juniori mari, meci disputat impotriva lui FCM Bacau, cu scorul de 4-0.

inca mai avem sperante de un Sanmartean , ceva........
dar sa nu-l uitam nici pe Vasilache !!

:yeah:

ady_azzuro
10th November 2003, 12:32
oaspete tu esti mai mult fanul STIINTEI sau gloriei?

Felicitari pt victorie :) :) :)

oaspetele
10th November 2003, 12:46
sint fanul stiintei, dar nu am cum sa raman indiferent la ceea ce se intampla cu Gloria.
cred ca e clar.

ady_azzuro
10th November 2003, 13:04
E clar :thinkso: :thinkso: :thinkso:

riva
18th November 2003, 06:17
am vazut pe nu stiu ce topic, sint adormit rau ca e 5 dimineata acuma ... as fi curios si as vrea sa organizam in bistrita un meeting de ala cum au facut aia 3 in bucuresti ... ce ziceti? meeting bistrita or` ba? :)

oaspetele
22nd November 2003, 18:25
stiam io ca asa se va intampla.
totusi, a fost cineva la meci ??

:?

riva
4th December 2003, 18:27
felicitari baietilor nostrii pentru victoria cu timisoara din cupa! sa speram ca va veni a doua victorie in trei zile, cea din campionat! gloria a jucat cu doar 4 titulari si a batut cel mai bun 11 al timisorenilor! asta le e valoarea lor!

riva
9th December 2003, 02:33
nu va speriati fratilor de ultimul semiesec de pe terenul propriu ... totul e calculat asa ka stati linisiti la iarna si sarbatori fericite tinerei noastre echipe!

cold fire
12th December 2003, 23:25
bai fratilor........o intrebare scurta:
de ce la info despre GLORIA de pe acest site la COMPETITII INTERNATIONALE nu se pomeneste nimic despre MARIBOR,FIORENTINA SI ZARAGOZA ?
ce incompetenti se ocupa de statistica pe acest site?
toate cele bune

EDMOND_
31st December 2003, 17:27
Multe urari de bine ; Anul care vine sa va aduca bucurii.
LA MULTI ANI!

oaspetele
20th January 2004, 13:23
se pare ca Billa vor deschide totusi un supermarket pe terenul de zgura a Gloriei, deci nu retrogradam nici anu asta.

in alt aordine de idei, papa Jean s-a inscris in PSD> inca un plus.

(scuze ca am scris psd cu majuscula)

syrus
18th March 2004, 15:45
Ba fratilor care vati uitat la bistrita-poli?
eu sunt din timisoara.dar inima mea e din bistrita

frumos
3rd April 2004, 11:40
] BA fratilor Gloria este cea mai tare......ati vazut meciul cu Craiova..o singura echipa a fost pe teren(GLORIA)......bravo baieti sunteti cei mai tari.otelul nu are nici o sansa in cupa 3-0 la Bistrita

frumos
3rd April 2004, 11:45
Cea Mai Tare Echipa

frumos
3rd April 2004, 11:46
Haideti Baieti

frumos
3rd April 2004, 12:09
Haide Gloria

frumos
3rd April 2004, 12:15
Forza Gloria

riva
17th April 2004, 02:49
frumos, cel mai impatimit suporter bistritean, doar 5 posturi si toate la sectiunea gloria! bravo... suta la suta glorist, asa ar trebui sa fim toti

fanfotbal
28th April 2004, 16:12
bai dar e rusinos sa nu mai intre nimeni pe aici de jumatate de an. fani ai gloriei mai traiti. acum e nevoie de voi ca echipa se apropie de ora 11.

ADelPiero
29th April 2004, 00:10
Gloria stie sa castige si sa piarda doar atunci cand nu te astepti :p

ADelPiero
4th May 2004, 18:15
Bistriţa fără Iftodi şi Minteuan
Steaua nu are probleme de lot în vederea meciului cu Gloria, cînd este aşteptată şi reintrarea lui Dorinel Munteanu. În schimb, bistriţenii nu vor putea conta pe Minteuan şi Iftodi, suspendaţi. "Îmi vine să-i strîng de gît! Au luat cartonaşe atît de uşor cu Rapid încît nici acum nu-mi vine să cred! Steaua e în formă excelentă, s-a distrat cu Oradea, iar mie îmi vor lipsi cei mai buni oameni de la mijloc", s-a lamentat antrenorul Gloriei, Remus Vlad.

SVensson
4th June 2004, 09:23
Gloria v-ati trezit??? Buna dimineata!!! Poate de sezonul viitor jucati si voi ceva fotbal.

bebe
5th July 2004, 09:45
fortza gloria!!!

Paul
18th July 2004, 23:45
subsemnatul e din Bistrita , tin cu Steaua iar fanii Gloriei de pe acest forum , ii invit sa`mi scrie (paulss@as.ro) , ca merg la o bere cu ei :)

oaspetele
31st July 2004, 07:08
bine frate, hai la o bere, da vezi ca o dai tu !!
:)

in alta ordine de idei, poate avem noroc si nu picam nici anu asta .

Angelina Jolie
31st July 2004, 17:18
Sper ca saptamana viitoare nu se pune de un blat??????!!!!!!!!
Vreau sa castige CFR, numai sa fie pe bune.

Paul
20th August 2004, 21:35
Gloria v-ati trezit??? Buna dimineata!!! Poate de sezonul viitor jucati si voi ceva fotbal.
cine vorbeste ...
voi cu orashu de 5 x mai mare ca Bistritza ca chinuiti sa punetzi 7000 de scanele :rosu: , noi ne gandim la nocturna :)

iar cu retrogradarea ... "nu mor caii cand vor dulaii" R. Nita

Paul
20th August 2004, 21:36
Sper ca saptamana viitoare nu se pune de un blat??????!!!!!!!!
Vreau sa castige CFR, numai sa fie pe bune.

la anu :)

pe vremea asta

otelulgalati
27th August 2004, 14:12
Fratilor da ma dati afara din galerie ca sunteti prea multi ,nu o sa mai aveti loc in tribune si echipa nu o sa mai aiba loc in divizia A cu atatea blaturi

Rechinul Ucigas
12th September 2004, 17:39
:ok: FARUL &GLORIA viva alb - albastri!! :ok:

riva
2nd October 2004, 16:21
Gloria face spectacol. 6-1 cu alba iulia! echipa buna gloria asta. mai rar vezi asa ceva! salutari fratelui nostru faristu!

Gonzo
23rd March 2005, 18:40
imi poate spune cineva lotul echipei de tineret a Gloriei?

imi trebuie neaparat...

Paul
23rd March 2005, 18:54
Hmmmmmmmmmmmm

De fapt lotul Gloriei II te intereseaza care joaca la Nasaud in Divizia C 9 ?

Gonzo
25th March 2005, 20:28
Imi trebuie lotul de juniori... 15-17 ani

gruppo_centrale
8th April 2005, 13:38
bravo, cFRECOMAX gruia! succese peste succese! buahahahahaaaaaa!

esku
2nd July 2005, 20:14
min 44` 0-0 Slaven Belupo - Gloria Bistrita.....hai ca se poate. macar un egal sa faca.....ca la bistrita vor avea sprijinul suporterilor....BAFTA!

lupisor lupetto
2nd July 2005, 20:33
un egal este periculos fiindca un 1-1 in România i-ar avantaja pe Croati. Gloria trebuie sa inscrie cel putin un gol in deplasare.

HIV
3rd July 2005, 03:04
min 44` 0-0 Slaven Belupo - Gloria Bistrita.....hai ca se poate. macar un egal sa faca.....ca la bistrita vor avea sprijinul suporterilor....BAFTA!

Care suporteri ? :drak: :drak: :drak:

andrei_cj
8th August 2005, 00:05
Felicitari pt victoria obtinuta in deplasare impotriva....BLATISTIILOR DE LA JIU! :degete: Ii batem si noi si sper sa fie clar inca din iarna ca pica in B dupa cum zicea si Simota ca in stilul asta nu strang 6 puncte pana la finalul turului.... :D Dumnezeu sa-i asculte vocea! :lol:

Anca,Oncica&CO.
8th August 2005, 03:27
Felicitari pentru victoria cu JIUL!! Sabau va face treaba buna la Gloria daca va fi lasat!! Bravo baieti,inainte fara mila!!!

andrei_cj
8th August 2005, 13:47
Hai Ardealu'

Delt@
9th September 2005, 13:23
Nu vom fi niciodata capitala Blaturilor :P.... atata timp cat exista Ceahlaul si Fc Brasov

stefanm14
9th September 2005, 14:09
Ceahlaul si Brasovu s-au dus...voi ce mai stati :drak:

Dark Horror
11th September 2005, 14:02
Pacat ca v-ati dus shi voi , nu bah Stefane. :P V-ati dus shi nu mai veniti :evil:


Forza CFR!

alexq1
11th September 2005, 15:35
sti cum sta treaba poate promoveaza dar peste un an tot acolo se duc tot in b ca acolo le sta bine si acolo mai inving si ei o echipa 2 cum le zicea fc corabia echipa buna de tot poate or da si de fc DAISINUMAIVINE

riva
12th October 2005, 03:48
o sa fie fc VINEREPEDEPLEACAMAIREPEDE cam asa e acuma A-ul nostru :)

dorian27
8th November 2005, 12:18
vred ca dupa inceputul acestui campionat ,prin venirea lui SABAU si prin prisma rezultatelor GLORIA pare ca a renuntat la blaturi

felicitari ,totusi, conducerii pentru lovitura de imagine pe care au dat-o
]
acum o sa pot sa merg si eu la stadion mai increzator ca niciodata ca voi vedea fotbal si nu teatru

starsteel
25th January 2006, 22:37
Imi pare rau pt. suporterii Gloriei insa echipa asta este rusinea campionatului nu inteleg cum a putut Sabau sa accepte oferta blatistului no.1 din Romania.

t.b.
25th January 2006, 22:40
Imi pare rau pt. suporterii Gloriei


Care suporteri? :o: :)

Paul
25th January 2006, 22:42
Imi pare rau pt. suporterii Gloriei insa echipa asta este rusinea campionatului nu inteleg cum a putut Sabau sa accepte oferta blatistului no.1 din Romania.
ce intelegi tu din fotbal...

blaturile s`au terminat odata cu plecarea lui bure :D

100%rapidist
26th January 2006, 00:22
Gloria Bistrita va retrograda sigur!!!Din pacate pentru bistriteni!!!

Paul
26th January 2006, 00:26
llllllol , gluma zilei
mai ia un clasament , si apoi povestim :D

100%rapidist
26th January 2006, 00:28
Gloria va retrograda nu merita sa stea in Divizia strica imaginea ei!!

Paul
26th January 2006, 00:30
traiesti intr`o luma a viselor

http://www.gsp.ro/index.php?a=20344&p=2

fia
26th January 2006, 00:40
Intradevar cam greu sa retrogradeze Gloria anul asta tinand cont ca doar 2 retrogradeaza anu asta :)

Paul
26th January 2006, 00:42
nu va retrograda veci :D

starsteel
13th February 2006, 16:09
nu va retrograda veci :D
Iar gresesti, Padureanu nu este nemuritor.

OVIDIU 62
18th March 2006, 19:40
Cred ca pana anul asta va mers.SUNTE-TI ce-a mai slaba echipa din divizie.

starsteel
19th March 2006, 11:21
Sunteti varza dar nici macar candidati la retrogradare, de ce oare? Padureanu si toata tara stie.

OVIDIU 62
29th March 2006, 19:53
Sunte-ti o echipa de BLATISTI 100%

OVIDIU 62
8th April 2006, 23:45
Burebista este bacauan si stie ce mizerii a trait la BISTRITA.

dorian27
12th April 2006, 20:56
Burebista este bacauan si stie ce mizerii a trait la BISTRITA.
Nu prea inteleg ce vrei sa zici???
Ce mizerii a trait sau ce mizerii a facut????

Nu cred ca a iesit in pierdere pentru perioada cat a fost aici (apropo...nici de sechelariu nu pot sa ma plang ..sau Bacaul sunt blatisti 99 %)

Odata cu venirea lui Sabau si indepartarea relicvelor, Gloria incepe sa joace ceva ce seamana cat de cata fotbal..fata de celelalte sezoane..cand se juca la disperare, multi jucatori nestiind ce post ocupa in teren)

:rosu: Ovidiu 62 pentru comentarii in necunostinta de cauza (esti cumva avocatul lui Burebista ...unul din cei stalpii de baza ai cooperativei)

oaspetele
30th April 2006, 10:33
L-am vazut pe Sanmartean de Pasti si l-am intrebat unde mai joaca, eu nefiind la curent cu activitatea lui. A raspuns ca tot la Panathinaikos, dar de la vara nu mai e sigur...nu ati auzit vreun zvon, ceva, poate vor astia sa cladeasca o echipa noua la Bistrita si il aduc inapoi, la pachet cu Vio.
:)

starsteel
8th May 2006, 18:15
Padureanu rusinea fotbalului romanesc.

OVIDIU 62
12th May 2006, 16:00
Daca aveti sange bateti si in GIULESTI

OVIDIU 62
12th May 2006, 22:54
In meciul cu rapidul echipa nu a jucat rau dar a pierdut.Tin sa cred ca RAPIDUL a marcat din offsaid.

BrasovFans
13th May 2006, 22:00
Bravo Gloria pentru victoria impotriva Stelei...dar Rapid a jucat mai bine si a castiga meciu de ieri. Oricum bravo pt victoria cu Steaua!

Mario Di Lazi
28th June 2006, 11:02
'Gloria Bistriţa (antrenor Ioan Ovidiu Sabău -confirmat-)
Au venit: Cornel Cornea (mijlocaş, FC Vaslui), Radu Mărginean (mijlocaş, CFR Cluj-Napoca), Sead Bruncević (atacant, CFR Cluj-Napoca), Robert Roszel (atacant, CFR Cluj-Napoca)
Au plecat: Dorian Arbănaş (fundaş, Sheriff Tiraspol), Jozsef, Lörincz (fundaş, Oţelul Galaţi), Alexandru Păcurar (mijlocaş, Dinamo Bucureşti), Răzvan Pădureţu (mijlocaş, Dinamo Bucureşti), Sorin Oncică (mijlocaş, CFR Cluj-Napoca), Răzvan Radu (atacant, Oţelul Galaţi), Florin Măjer (atacant, Oţelul Galaţi)
Posibile veniri:
Posibile plecări:

SILVIU99
14th July 2006, 15:59
reactualizam:
Au venit: Robert Tufişi (portar, Inter Gaz Bucureşti), László Sepsi (fundaş, Stade Rennais FC), Dănuţ Mitruc (fundaş, Politehnica Iaşi), Dinu Sânmărtean (fundaş, Thrasivoulos), Radu Mărginean (mijlocaş, CFR Cluj-Napoca), Vilmoş Stoica (mijlocaş, Gaz metan Mediaş), Levente Pereş (mijlocaş, Gaz metan Mediaş), Sead Bruncević (atacant, CFR Cluj-Napoca), Robert Roszel (atacant, CFR Cluj-Napoca), Dorel Zaharia (atacant, Unirea Urziceni), Flavius Băd (atacant, FCM UTA Arad)
Au plecat: Dorian Arbănaş (fundaş, Sheriff Tiraspol), Jozsef, Lörincz (fundaş, Dunărea Galaţi), Alexandru Păcurar (mijlocaş, Dinamo Bucureşti), Răzvan Pădureţu (mijlocaş, Dinamo Bucureşti), Daniel Iftodi (mijlocaş, FC Botoşani), Sorin Oncică (mijlocaş, CFR Cluj-Napoca), Dan Predica (mijlocaş, FC Braşov), Dan Gavrilescu (mijlocaş, Olimpia Satu-Mare), Răzvan Radu (atacant, Dunărea Galaţi), Florin Măjer (atacant, Oţelul Galaţi)

SILVIU99
25th July 2006, 00:48
din cate se pare jucatorul laurentiu bus de la poli timisoara va fi imprumutat un an la gloria la dorinta lui sabau.pt imprumutul jucatorului se mai lupta si u cluj

Mario Di Lazi
30th July 2006, 19:18
Ceahlaul Piatra Neamt - Gloria 1-0
Gloria : 22 Călin Albuţ, 4 Laur Aştilean, 8 Laszlo Sepsi, 24 Dan Marian Matei, 25 Daniel Sânmărtean, 7 Vilmoş Stoica, 16 Radu Mărginean, 30 Cristian Ciubotariu, 9 Sandu Negrean, 10 Robert Roszel, 11 Dorel Zaharia /
Au intrat : 5 Dănuţ Mitruc, 20 Sead Bruncevic, 17 Călin Târnăvean

dorian27
8th August 2006, 18:25
Gloria este, din nou in reconstructie.....si asta datorita atat plecarilor cat si achizitiilor numeroase ca numar de jucatori. Victoria contra Nationalului este fireasca, avand in vedere ca si bucurestenii sufera de pe urma remanierilor.....dar judecand la rece, nu vad anul asta o Gloria prea indrazneata...si prea sus in clasamnet.

dorian27
12th September 2006, 13:42
Victorie de moral contra oltenilor de la Unoversitatea Craiova: scor 4-1, dupa ce oaspetii au condus cu 1-0.
Cum era si normal, nu au lipsit acuzele patronului oltenilor, Mititelu la adresa gazdelor ..cel mai vizat fiind vicepresedintele Horoba.
Una dintre acuze se referea la arbitrul Helesteanu, considerat arbitrul de casa al Gloriei?????
A se aminti ca ultimul meci al Gloriei pe teren propriu arbitrat de Helesteanu a fost acum 2 ani Gloria -Rapid 0-2 cand acesta a fost acuzat vehement de catre gazde pentru arbitrajul pro Rapid practicat in teren.
Mititelu incearca sa-si ascunda propriile neputinte in acuze nefondate.
Tipic romanesc , dealtfel.

dorian27
3rd October 2006, 20:03
Se pare ca Sabau a intrat in vizorul celor de la CFR Cluj ca posibil inlocuitor al lui Dorinel Munteanu. Vicele Horoba neaga ca ar fi avut loc astfel de discutii si ca Sabau nu va pleca de la carma Gloriei Bistrita.

oaspetele
4th October 2006, 00:56
ma, merita sa ma duc la meciul cu Dinamo ?

Hard
4th October 2006, 02:02
ce sa faci acolo?:D

Mario Di Lazi
4th October 2006, 17:59
Sa vezi o echipa in forma ... merita ... :D

dorian27
5th October 2006, 09:36
Sa vezi o echipa in forma ... merita ... :D

Avand drum prin Bucuresti la acea data ..poate ma duc si la meci sa vad acea echipa in forma.
La Gloria te refereai??:o:
:P

oaspetele
29th October 2006, 09:48
cica a fost blat, nenea Borcea a venit cu 2 zile mai repede sa se inteleaga la pret...

Doru_il
24th November 2006, 01:36
Nu stiu ce tot aveti cu aceasta echipa....sau aaa stiu. Pe prea multi dintre voi va mananca ciuda ca echipa voastra favorita nu prea face cine stie ce...sau e prin nu stiu ce divizie...hai sa fim seriosi, mai baieti!

Cine a facut blaturi in toata tara asta? numai Gloria? daca spune asta cineva, inseamna ca nu are habar de fotbal...trbuie putin sa tineti ciocu mai mic... atata timp cat nu stiti ce se intampla la acest club... si sunt sigur ca nu cunoasteti... asa ca....haideti sa vorbim ce stim, nu ceea ce nu stim!!! atata stie toata tara! sa o puna pe Gloria la colt! de ce? pentru ca este un club care nu este aparat de nimeni...

e ca si cum dai intr-un biet om, care a facut probabil ceva rele la viata sa, dar sa imi spuneti mie un club care nu a facut prostii....... nu sunt de pujtin timp in fotbal fratilor...... Hai noroc!!!

Suporter-Shop
5th January 2007, 20:56
Fulare alb-albastre.
http://www.suporter-shop.ro/index.php?cPath=33&osCsid=c8f3b038a19e1881e4015131485abd1b

shafu
19th January 2007, 12:21
Nu stiu ce tot aveti cu aceasta echipa....sau aaa stiu. Pe prea multi dintre voi va mananca ciuda ca echipa voastra favorita nu prea face cine stie ce...sau e prin nu stiu ce divizie...hai sa fim seriosi, mai baieti!

Cine a facut blaturi in toata tara asta? numai Gloria? daca spune asta cineva, inseamna ca nu are habar de fotbal...trbuie putin sa tineti ciocu mai mic... atata timp cat nu stiti ce se intampla la acest club... si sunt sigur ca nu cunoasteti... asa ca....haideti sa vorbim ce stim, nu ceea ce nu stim!!! atata stie toata tara! sa o puna pe Gloria la colt! de ce? pentru ca este un club care nu este aparat de nimeni...

e ca si cum dai intr-un biet om, care a facut probabil ceva rele la viata sa, dar sa imi spuneti mie un club care nu a facut prostii....... nu sunt de pujtin timp in fotbal fratilor...... Hai noroc!!!
noi suntem de la oras voi sunteti de la tar, deci nu avem ce discuta cu voi taranilor

riva
12th February 2007, 12:43
noi suntem de la oras voi sunteti de la tar, deci nu avem ce discuta cu voi taranilor

dupa cum ai scris aici.... nu stiu care dintre noi e taran

TeBat
9th June 2010, 14:44
http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/gloria-bistrita/63966/ana-maria-prodan-aduce-40-de-sud-americani-la-bistrita.htm

Pedro1984
8th August 2010, 13:02
Gloria e una din echipele care nu v'or retrograda niciodata ...mai ales sub comanada lui Padureanu