PDA

View Full Version : CSU Asesoft-CSU Atlassib la TV SPORT??????



ovi sibiu
5th December 2005, 22:11
Dupa cum bine anticipa dumars2, acest meci va decide liderul! Il rog pe raptor sa lase acest thread pana aflam un raspuns de la costim! :D
Poate se va incepe de aici, iar meciurile dintre Sibiu-Cluj-Ploiesti-Dinamo vor fi la tv sport!
Multumesc!

eddy_jozsa
5th December 2005, 22:29
Asesoft-CSU suna mai bine, dont ya think?

haaaaaaaai costim, fa-ne un cadou de craciun :)

Dumars
5th December 2005, 23:27
Deci, cand e?

Pe 17 dec de la ce ora?

costim, in pauza mare ce o sa difuzati?

ginu
6th December 2005, 06:34
ma bag si eu ca musca-n lapte...ajung in tara pe 16 sau 17, asa ca, daca reusesc, as veni sa vad ultimul meci al Clujului din tur...la ce ora e?

nicks
7th December 2005, 18:25
VREM Asesoft- Atlassib la tv sport!!!!!!!!!!!!!!!!!!

costim
7th December 2005, 19:10
VREM Asesoft- Atlassib la tv sport!!!!!!!!!!!!!!!!!!

si eu. discutam despre zi si ora. de cind mi-am furat-o cu euroliga, sunt mai precaut. cum am ceva, va spun.

ovi sibiu
7th December 2005, 19:25
@costim, te rog sa ne spui si cine se opune sau care sunt problemele! Sper sa fie cat mai putine, iar in ultima etapa sa vedem un meci fain!
Forza Sibiu!:yeah:

t.b.
7th December 2005, 19:30
Si eu vreau sa vad meciul in urma caruia o sa trecem pe primul loc :D

Ce criterii de departajare sunt in baschet ca acuma suntem la egalitate de pct cu voi si avem cosaveraj mai bun dar totusi voi sunteti pe primul loc? Se ia meciul direct? :thinkso:

eddy_jozsa
7th December 2005, 19:38
@sibieni: cred ca mai frumos ar fi sa mergem noi la ploiesti, dar din cate am auzit si aici sunt ceva probleme!

@t.b.: Stai tu linistit, ca nu trece Mobitelco vostru pe primul loc :D castigam noi in ploiesti (ia-o ca o tachinare amicala :P)

criteriile de departajare in caz de egalitate:

1. castigatoarea meciurilor directe
2. scorurile meciurilor directe
3. ceva coeficient... de aici devine f greu de explicat, am fost acum 2 ani in situatia asta!

Deci, sa luam ca exemplu (intr-un viitor apropiat) :

daca, sa zicem... meciul din retur, Cluj-Sibiu se termina 87-85... si sa zicem ca ambele echipe au un record de 14v-2î:
la meciurile directe, este o egalitate perfecta, fiecare echipa a castigat cate un meci, si cosaverajul adunat de la cele 2 meciuri este tot egal. Acuma, nu conteaza, ca la fotbal, echipa care a inscris mai multe cosuri in deplasare, ci se trece la criteriul 3 de mai sus. Sper ca ati inteles.

In concluzie... daca ne uitam la clasament, indiferent ce ar face Asesoft, nu mai poate deveni "campioana de toamna". Daca bate pe CSU, Mobitelco termina pe 1, daca castiga sibienii, raman ei pe primul loc!

t.b.
7th December 2005, 19:52
Deci la Cluj tre` sa batem Atlassibul la mai mult de 2 pct diferenta :D

Mersi de lamuriri :ok:
Si daca meciul direct s-ar fi jucat sa zicem in ultima etapa, pana atunci ce criteriu s-ar aplica? S-ar lua dupa al 3-lea criteriu?

eddy_jozsa
7th December 2005, 20:16
bate CSU si la cluj, pe mobitelco aia (asa am auzit ca ii cheama) :)

daca nu sunt meciuri directe... asta chiar n-o stiu! cred ca se ia in calcul cosaverajul general... dar nu sunt sigur... (oricum nu prea are relevanta, decat clasamentul la finalul campionatului)

si in final iti dau un cadou pentru titlul de sub numele tau: "â" :D :D :D

costim
8th December 2005, 11:22
@costim, te rog sa ne spui si cine se opune sau care sunt problemele! Sper sa fie cat mai putine, iar in ultima etapa sa vedem un meci fain!
Forza Sibiu!:yeah:

se pare ca sunt unele probleme cu sala din ploiesti, ma rog, cu programarea... noi am avansat prima propunere simbata 17, ora 14.30. a doua ar fi vineri 16 ora 19.00. discutam inca. ploiestiul este de acord, din cite sa pare, cu amindoua, ramine de vazut ce vrea sibiul. nu-mi spuneti ca 14.30 e prea devreme- nu renunt sub nici o forma la meciul de fotbal din germania, este dortmund - bayern in etapa aceea, la 16.30.

cristane
8th December 2005, 11:34
se pare ca sunt unele probleme cu sala din ploiesti, ma rog, cu programarea... noi am avansat prima propunere simbata 17, ora 14.30. a doua ar fi vineri 16 ora 19.00. discutam inca. ploiestiul este de acord, din cite sa pare, cu amindoua, ramine de vazut ce vrea sibiul. nu-mi spuneti ca 14.30 e prea devreme- nu renunt sub nici o forma la meciul de fotbal din germania, este dortmund - bayern in etapa aceea, la 16.30.

Sper sa nu fie prosti sibienii si sa refuze cele doua variante. Ar fi pacat, la cit de rar se transmite baschet la TV, sa refuze aceasta oportunitate pentru citeva ore in plus sau in minus.
Eu as prefera vineri seara, caci as merge sigur la meci. Daca va fi simbata, ma voi uita la TV, ca n-am cum sa ajung in Ploiesti :)

eddy_jozsa
8th December 2005, 11:43
eu as prefera sambata, in caz ca merge si galeria CSU, sa fiu prezent la fata locului!! (Later Edit: ah, uitasem, eu sunt liber si vinerea :D dar pe bune, sunt oameni care lucreaza sau invata vineri, si atunci probabil n-ar mai merge galeria... oricum asta e alt subiect)

costim: ati luat legatura cu conducerea noastra??? iti dau o adresa de mail: mircea.vulc@ulbsibiu.ro

ovi sibiu
8th December 2005, 12:34
@costim, poti sa vorbesti cu sebastianm care intra pe forum sau chiar cu M. Vulc!

nicks
8th December 2005, 14:54
Eu sper sa se gaseasca o cale si acest meci sa fie transmis. Oricum sincer imi pare rau ca nu a fost transmis meciul Csu Sibiu - Dinamo....ar fii fost frumos sa vada toata tara ce atmosfera este la sibiu. Costim fa si tu un cadou de sarbatori iubitorilor de baschet din aceasta tara cu acest meci. Multa bafta...

paul*
9th December 2005, 12:01
Haaaaaaaaaaaai Csuuuuuuuuuuuuuuuuu Sibiu!!!!!
Vrem Victorie La Ploiesti.

cristane
9th December 2005, 13:13
Si eu tin cu Sibiul, desi n-am nimic nici cu Ploiestiul. Ar fi frumos ca Sibiul, chiar daca va pierde, sa arate ca poate lupta de la egal la egal cu Ploiestiul. Prea ma enerveaza ca toata lumea considera Asesoft o echipa invincibila. Nu e deloc asa, eu chiar cred ca ploiestenii vor avea mari probleme sa cistige titlul anul asta. Mai ales cu politica asta ciudata a lui Ghita, de a da afara stranierii si a se baza pe romani.... that is stupid.
Asa ca... hai csu :)

ovi sibiu
9th December 2005, 13:16
Din cate stiu eu, meciul o sa fie transmis in direct de tv sport, sambata de la ora 14.30!
Forza Sibiu!:yeah:

Raptor
9th December 2005, 13:29
Sambata 10-12-2005
07.00 Fotbal, Anglia: Chelsea vs Middlesbrough (2004-2005)
09.00 Fotbal, Anglia: Chelsea vs Middlesbrough (2005-2006)
11.00 Maradona - CADEREA UNUI ZEU
12.30 Fotbal, Champions League: Chelsea vs Liverpool (PREMIERA TV SPORT)
14.30 Fotbal, Champions League: Benfica vs Manchester United (PREMIERA TV SPORT)
16.30 Fotbal, Bundesliga: Hamburger SV vs Hertha BSC Berlin (IN DIRECT)
18.30 Stirile Tv Sport
19.00 Handbal, Champions League: Portland San Antonio vs C.BM. Ademar Leon (IN DIRECT)
21.00 SUPER Spania: Valencia vs Atl. Bilbao (IN DIRECT)
23.00 SUPER Spania: Real Sociedad vs Villarreal (IN DIRECT)
01.00 Hai la lupta cea mare! - MOARTE GREA! - Constanta II (PREMIERA TV SPORT)
03.00 Fotbal, Portugalia: Sporting Lisabona vs E. Amadora
05.00 Fotbal, Bundesliga: Hamburger SV vs Hertha BSC Berlin

Nu e ^^^^

ovi sibiu
9th December 2005, 13:51
Asesoft-CSU se joaca saptamana viitoare, pe 17.12.2005!:rolleyes:

Raptor, e adevarat ca n-am trecut data, dar am crezut ca lumea citeste si celelalte mesaje sau macar stie meciurile din fiecare etapa!

noi am avansat prima propunere simbata 17, ora 14.30. a doua ar fi vineri 16 ora 19.00. discutam inca.

Raptor
9th December 2005, 13:54
Aha...

MT
9th December 2005, 14:36
Din cate stiu eu, meciul o sa fie transmis in direct de tv sport, sambata de la ora 14.30!
Forza Sibiu!:yeah:

Super ca de la 14.30! Apucam si noi clujenii sa-l vedem la TV si dup-aia de la 17.00 sa savuram la sala victoria lui U impotriva Elbei (si care o va face campioana turului, of course :P).

PS E adevarat ca Nwosu a zburat deja de la Asesoft?

Cosmin Salajan
9th December 2005, 14:45
da , cica au renuntzat la el , oricum in ultimile 2 etape mobitelco nu trebuie sa faca nici un pas greshit

Black Mamba
9th December 2005, 22:40
Greu maine de facut un pas gresit cu Targu Mures... :D

nicks
10th December 2005, 00:41
Ce sa mai aude cu asesoft - csu sibiu ????

costim
12th December 2005, 16:07
Ce sa mai aude cu asesoft - csu sibiu ????

cica-l dam simbata live la ora 19.00.

cristane
12th December 2005, 16:12
Awesome! Thanks Costi :)

Raptor
12th December 2005, 17:04
Marfa ma uit si eu o sa fie spectacol :D

ovi sibiu
13th December 2005, 11:44
Multumim costim! /hello Cum de v-ati decis sa-l televizati?
Forza Sibiul!:yeah:

MT
13th December 2005, 17:18
Sincere felicitari TV Sport! Mai ramane sa-i descoperim si pe cei 50 de moshi cu peoplemeter instalat in casa si sa-i convingem sa comute pe meci ca sa se vada in cifrele de a doua zi ca are si baschetul audienta ... ;)

cristane
13th December 2005, 17:54
Mai ramane sa-i descoperim si pe cei 50 de moshi cu peoplemeter instalat in casa si sa-i convingem sa comute pe meci ca sa se vada in cifrele de a doua zi ca are si baschetul audienta ... ;)

Off-topic: Voi cunoasteti pe careva cu asa ceva? Eu nu, si nici nu stiu pe nimeni care sa cunoasca.

nicks
13th December 2005, 19:40
Felicitari Tv Sport !!!!! Multumin pentru aceasta transmitere!!! O mare bucurie pentru toti iubitori de baschet.
Hai CSU

Raptor
13th December 2005, 20:26
Off-topic: Voi cunoasteti pe careva cu asa ceva? Eu nu, si nici nu stiu pe nimeni care sa cunoasca.

Nop. Mi se pare aberant si mai ales neinformativ si incorect stilul asta ^^^ de "audienta".:headbang:

eddy_jozsa
13th December 2005, 21:00
nici eu nu cunosc pe nimeni :P poate e doar un urban myth, si de fapt peoplemeter nici nu exista :D :D :D

ovi sibiu
13th December 2005, 22:57
@costim, in sfarsit o sa vad CSU Sibiu la tv, pana acum am vazut Clujul (e adevarat la tvr Cluj, dar au fost anul trecut in play-off pe tvr 2 parca, la Ploiesti), Dinamo a fost, Asesoft la fel! Pacat ca jucam in deplasare, dar inteleg ca e un inceput, asa ca va asteptam la Sibiu! Cred ca suporterii sibieni merita, ati vazut la stirile din sport de pe pro tv ce e in sala la Sibiu!

virtual
14th December 2005, 09:55
yeap, good start!

nicks
14th December 2005, 21:18
Eu am auzit ca meciul nu o sa mai fie transmis deoarece nu este de acord Sebastian Ghita. Este adevarat?
Poate sa ne ofere cineva un raspuns clar?

sebastianm
15th December 2005, 09:20
Am vazut promo de ieri pe TV Sport, ma gandesc ca nu il faceau daca nu erau siguri.

Raptor
15th December 2005, 09:55
Eu am auzit ca meciul nu o sa mai fie transmis deoarece nu este de acord Sebastian Ghita. Este adevarat?
Poate sa ne ofere cineva un raspuns clar?

Erm, si de ce n-ar fi de acord?:no: :headbang:

alexalex
15th December 2005, 11:26
meciul o sa fie transmis sigur. am vazut un interviu cu Ghita in care spunea clar ca el a fost intodeauna de acord cu transmisia meciurilor (mi se pare si normal pana la urma pentru publicitate nu?). singurii care au refuzat sa transmita anumite meciuri au fost cei de la Dinamo.

sebastianm
15th December 2005, 12:56
CSU ATLASSIB Sibiu pune la dispozitia suporterilor care vor sa faca deplasarea la meciul din ultima etapa de la Ploiesti un autocar de 65 de locuri. Ca de obicei, clubul va suporta majoritatea costurilor, suporterii trebuind sa achite la imbarcare doar 10 RON.

Plecarea autocarului va avea loc sambata la ora 14, din zona Salii Transilvania. Ora de incepere a meciului este 19.

Bicinigar
16th December 2005, 01:12
nu shtiu despre voi dar ... yo voi fi in sala la meciu asta :evil: :evil: :evil:

Danila
16th December 2005, 09:45
ce meci?:D
cred k trec si eu pe-acolo:D

virtual
16th December 2005, 12:52
Bici, ma surprinzi... chiar pana la Ploiesti? Bravo

Eu astept sa te vad azi pe Tvsport, mai ales ca te pot si recunoaste dupa "respectul etern" al lui Drogo (acum deja clujean si intrat in circuitul de baschet local).

Numai bine!