PDA

View Full Version : Bungee jumping



thegizmo
3rd December 2005, 12:07
Unde se poate face bungee jumping in minunata noastra tara?

Darkslowstar
3rd December 2005, 12:20
Nu pot sa cred ca nu stii despre locatia din Cheile Rasnoavei, una din cele mai tari din Europa?! 170 de metri parca, a doua din Europa ca inaltime. Dar nu-i tocmai ieftin.

bungeetwist
13th January 2006, 18:22
adrenalina chematoare

fia
13th January 2006, 18:31
Desi sunt un fan, adica m-am mai dat..... si am facut destule chestii extreme la viata mea....am fost la rasnov dupa craciun, mai aveam 10 minute de mers sa ma dau... dar totusi am preferat sa merg la un restaurant sa mananc o masa copioasa.....

oare am imbatranit :D?

Robert Moga
13th June 2006, 15:16
Stie cineva daca este Bungee Jumping tot anul la Cheile Rasnoavei?
Daca stiti cumva un numar de telefon sau adresa mail la care se poate interesa despre sarituri?
Mersi

thegizmo
25th July 2006, 09:55
Stie cineva daca este Bungee Jumping tot anul la Cheile Rasnoavei?
Daca stiti cumva un numar de telefon sau adresa mail la care se poate interesa despre sarituri?
Mersi

Abia acum am vazut anuntul tau: iti dau telef 'sefului' de la instalatia de Bungee de la Cheile Risnoavei: 0741033821 Bogdan Boja

bungeetwist
27th July 2006, 17:22
situ oficial bungee jumping romania................www.extremezone.rohttp://photos.hi5.com/0000/686/087/BEERN0686087-02.jpg

bungeetwist
31st July 2006, 21:44
/hello 137m...cheiele risnoavei..............zezonu urmator venim cu 170 in alta locatie super extremahttp://photos.hi5.com/0001/018/443/64IRMB018443-02.jpg

Outdoor Expert
14th June 2007, 14:53
Outdoor Expert administreaza in Romania cele mai inalte instalatii de Bungee Jumping: Cheile Rasnoavei (137 metri) si Barajul Vidraru (166 metri).
Sarim in coarda elastica in mod organizat de 8 ani. Un total de 7000 de salturi... Am sarit de pe macarale, de pe munti, si mai nou sarim de pe Barajul Vidraru! Cu ajutorul prietenilor nostri de la Vertige Aventures ( Franta)- furnizori de echipament profesional- am facut din fiecare salt o sarbatoare. La Cheile Rasnoavei (137 metri) am implinit 7 ani de activitate. Aici, in Masivul Postavarul am participat la productii cinematografice, publicitare, emisiuni TV (Antena 1, ProTV, TVR, B1TV) sau evenimente de firma. Incepand cu 2007 suntem si la barajul Vidraru, pe Transfagarasan. Aceasta este cea mai noua si mai inalta instalatie din Romania, la 166 de metri.

Outdoor Expert
14th June 2007, 14:54
Outdoor Expert administreaza in Romania cele mai inalte instalatii de Bungee Jumping: Cheile Rasnoavei (137 metri) si Barajul Vidraru (166 metri).
Sarim in coarda elastica in mod organizat de 8 ani. Un total de 7000 de salturi... Am sarit de pe macarale, de pe munti, si mai nou sarim de pe Barajul Vidraru! Cu ajutorul prietenilor nostri de la Vertige Aventures ( Franta)- furnizori de echipament profesional- am facut din fiecare salt o sarbatoare. La Cheile Rasnoavei (137 metri) am implinit 7 ani de activitate. Aici, in Masivul Postavarul am participat la productii cinematografice, publicitare, emisiuni TV (Antena 1, ProTV, TVR, B1TV) sau evenimente de firma. Incepand cu 2007 suntem si la barajul Vidraru, pe Transfagarasan. Aceasta este cea mai noua si mai inalta instalatie din Romania, la 166 de metri.

wwww.outdoorexpert.ro

bungee
2nd December 2007, 00:52
3,2,1 bungee www.extremezone.ro

spiritul extreme zone continua sa transmita..multa frica!

concepte noi! asa cum stiti..a fost modernizarea centrului din risnov!
a fost vidraru!

urmeaza! ??????????
cu bine cristian pena

Vannya
24th October 2008, 23:43
Eu imi doresc de foarte mult timp...m-am uitat acum pe site-ul ala,dar vad ca e suspendat.ati putea sa imi spuneti va rog cam cat costa...stiam ca la vidraru cam 100 de euro...poate acum e mai mult...dar la cheile rasnov nu stiu.Siiii...daca mai stiti alte locuri unde se sare de la inaltimi mai mici,pentru ca ar fi prima data pentru mine... :groggy:

Jump Adventure
21st September 2009, 16:40
Firma JUMP ADVENTURE este cea care detine cele mai mari centre si singurele din Romania de bungee jumping,respectiv Vidraru(166m) si Cheile Rasnoavei(137m).
Este o mare minciuna ca Outdoor Expert a preluat instalatiile de bungee jumping.Sasca Florin,cel care detine aceasta firma nu vroia decat sa i-a un comision de la posibilii clienti care vroiau sa sara la bungee.
Pentru cei care vor sa faca bungee jumping contactati-l pe Mihai Mandreanu(0721479746),cel care,intr-adevar,a adus bungee jumping-ul in Romania!

Jump Adventure
1st November 2009, 15:43
Cei care vor sa faca bungee jumping sa-l contacteze pe Mihai Mandreanu(0721479746),detinatorul centrelor de bungee jumping de la barajul Vidraru(166m) si Cheile Rasnoavei (137,5m).
e-mail:jump.adventure@yahoo.com
www.bungee-jumping.ro