PDA

View Full Version : Mock Draft



Sinisther
24th April 2007, 00:33
pareri...etc...nu trebuie sa fie pt toate echipele dar cred ca un top 5-10 se poate face...astea ar fi optiunile mele

1 Oakland - Calvin Johnson WR
2 Detroit - Gaines Adams DE
3 Cleveland - Brady Quinn QB
4 Tampa Bay - JaMarcus Russell QB
5 Arizona - Joe Thomas OT
6 Washington - Amobi Okoye DT
7 Minnesota - Leon Hall CB
8 Atlanta (from Houston) - LaRon Landry S
9 Miami - Levi Brown OT
10 Houston (from Atlanta)- Ted Ginn, Jr WR
11 San Francisco - Jamaal Anderson DE
12 Buffalo - Adrian Peterson RB
13 St. Louis - Adam Carriker DE
14 Carolina - Patrick Willis LB
15 Pittsburgh - Alan Branch DT
16 Green Bay - Greg Olsen TE


m-am oprit la ai mei.... ca mai jos nu ma prea intereseaza

si ar mai fi ceva...cred ca Skins o sa cedeze pick-ul cu nr 6 si sa coboare in draft pt ca nu au in runda 2 si 3 nici un pick si au nevoie de oameni

Zabriskie
24th April 2007, 11:50
:lol: ar fi de rasul curcilor daca si oakland si detroit nu ar lua un Qb si ar lua Tampa Bay :happy

Joe Thomas e clar omul potrivit pt Arizona, Minnesota ar trebui sa ia un Lb sau DE, asta daca nu scapa Russell sau Quinn pana acolo sau nu fac vreun trade.

bason
24th April 2007, 13:06
Mie unul mi-ar placea ca cei dela Texans sal ia pe "JaMarcus Russell" ca sa aiba un QB de vitor , ca Matt Schaub e praf dupa parerea mea.

georgebz
24th April 2007, 13:08
eu raman la parerea ca Ja Marcus Russel va fi prima optiune in draft ... deci nu cred ca are rost sa iti faci sperante ca ar putea "aluneca" pana la Houston ;)

Zabriskie
24th April 2007, 13:20
texans daca vroiau pe Russell sau Quinn faceau trade cu Carr si pickul cu nr 8 pt unul dintre primele 3 pickuri, chiar pt primul, eu zic ca raiders ar fi acceptat, acum pot sa isi ia gandul de la ei. btw de abia acum imi dau seama cat de mult au dat pt Schaub :D

bason
24th April 2007, 13:22
Matt Schaub nu sta mai mult de un sezon la Texans asa ca sa se gandeasca la un QB mai repede

bason
24th April 2007, 13:45
JaMarcus Russell nu cred ca va ajunge Tampa Bay mai ales acum cand i are pe Garcia si Plummer (si dac va ajunge va fi foarte greu sa prinda locul de titular)

Sinisther
24th April 2007, 18:26
hmm...sa ma justific un pic ca sa se inteleaga de ce am facut unele alegeri. Calvin Johnson e cel mai bun jucator din draft, adica cel care are cele mai mari sanse sa fie un jucator compettiv pt ani la rand si am inteles ca nu are aere de genul Moss sau T.O., iar cei din Oakland, desi au nevoie si de un QB nu cred ca Russell sau Quinn se potrivesc sistemului lor, iar Russel nu cred ca ar face fata ca debutant...cred ca mai are nevoie de inca un an de maturizare(e Junior classmen nu Senior ca si Quinn) ceea ce ii lasa pe raiders in aceeasi pozitie...fara QB... plus daca Moss si Porter nu prea le convine sa ramana la ei ... tot ce ii opreste sa plece is contractele mari pe care le au...iar daca pleaca Raiders raman si fara receiveri

Detroit:.... au o mie de gauri dar cele mai mari sunt in defensiva... nu are rost sa ei un QB mai ales cand Kitna...desi batran poate sa scoata performante de genul sez asta care nu sunt de loc rele.... in plus Adams probabil este cel mai sigur jucator din draftul asta ca si performante si experienta... si daca tot vrei un backup QB poti lua unul din runda 2 sau 3... niciodata nu stii unde gasesti o mina de aur(vezi Brady)

Browns: cred ca o sa il ia pe Quinn care si-a manifestat dorinta de a juca pt echipa lui de suflet... in plus eu il prefer pe Quinn care are 2 ani jucati in "lumina reflectoarelor" si la un nivel competitiv ridicat la NotreDame... ar mai fi totusi o posibilitate aici... ca Browns sa ii acorde inca o sansa lui Frye si sa il ia pe adrian peterson caz in care Ouinn ar cadea mai multe locuri in Draft

Tampa Bay: daca o sa fie in QB ramas cand la vine randul si daca Calvin Jhonson e luat cred ca o sa il ia fara nici o retinere... chiar daca au deja colectie un QB este oricand ceva ce poate fi schimbat pt bani/jucatori/draft pick(vezi Schaub)... si daca il iau pe Russell o sa fie f usor de schimbat cu alti doritori...sau daca vreau sa il pastreze Simms s-ar gasi pe lista de transferuzi cat ai zice peste si ar fi dorit de multe echipe(Detroit de ex)

Arizona aici e clar ce au nevoie

Washington daca nu hotarasc sa faca schimb pt a cobori in draft si daca Browns il iau pe Peterson iar Quinn/Russel este inca disponibil il vor lua pt ca e omul cu cea mai mare valoare ramas, iar Jason Campbel nu e extraordinar dupa mine(iar Skins sunt aranjati f bine la capitolul WR si RB Santana Moss , Antawaan Rendal El si Portis... asta da ofensiva daca adaugi un QB de genul Quinn)

Minesota linia lor defensiva e buna... chiar No.1 against the Run sezonul asta... dar backfieldul are probleme serioase... imi amintesc meciurile cu Packers in care Favre si Driver si-au batut pur si simplu joc de CB lor... si Pacers nu au fost singura echipa care i-au batut in felul asta... ca o sa aleaga un CS sau un S ... asta e discutabil... LB sau DE...nu vad de ce...mai ales ca LB in draftul asta sunt destul de slabi...cu o exceptie poate Patrick Willis


mai jos nu ma bag cu explicatii pt ca deja am scris un Km

sper sa mai puna si altcineva un mock Draft(5 picks at least)...ar fi interesant sa vedem ce pareri au oamenii si care prinde ce le mai multe corecte...bets anyone :D

georgebz
24th April 2007, 19:14
da .. ma bag eu la un pariu ... eu zic ca JaMarcus Russel va fi ales in primii 3 ( cota 1.50 ) si tie iti dau cota 2.25 ca nu va fi ales in primii :P

codrutc
26th April 2007, 19:11
Raiders - Russel
Detroit - Joe Thomas
Browns - Brady Quinn
Bucs - Calvin Johnson


As vrea Colts sa-l aleaga pe Gonzalez, WR de la Ohio State.
Mi-ar mai place sa-l ia pe Leonard, RB/FB de la Rutgers sau sa riste putin cu Michael Bush de la Louisville, care dupa ce se reface
din accidentare va fi un monstru de RB, parerea mea. Pacat ca nu avem pick in round 2.

Vreau sa va atrag atentia ca Redskins nu prea au cu ce sa faca schimb sau loc de manevra. Cred ca nu au decat 2 picks in tot draftul, in runda 1 si in runda 5 sau 6 daca nu ma insel. Asta datorita politicii lor stupide pentru care nu am nici un pic de apreciere.