PDA

View Full Version : Olthcim Ramnicu Valcea - Byasen Trondheim



krydo
23rd April 2007, 19:18
Al doilea duel dintre Romania si Norvegia in finalele cupelor europene din acest an dupa cel dintre UCM Resita si Drammen HK din finala Cupei Challenge la baieti...
Ce ziceti fetele vor avea doua meciuri mai usoare ca resitenii?

dragosh_vl
23rd April 2007, 22:26
Sigur pot spune ca vom Castiga

Hai OLTCHIM

Luis Garcia10
23rd April 2007, 23:00
Bate Oltchimu` sau Nationala mai bine zis :D Fara drept de apel :D :P

dragosh_vl
24th April 2007, 12:34
Forza OLtchim al doilea meci la Valcea Cu CUpa Pe MASA

aetius
11th May 2007, 08:49
anul asta se realizeaza tripla mica:
cupa-campionat- cupa cupelor
speram la anul sa realizam tripla regala :
cupa-campionat-liga campionilor

forza oltchim. bravo valcea !!!

SORENSEN
11th May 2007, 10:38
Byasen e o echipa foarte buna...si are in componenta 5 campioane europene din 2006...dar totusi este o echipa tanara si poate fi atat un lucru bun cat si un lucru rau..si nu va grabiti cu umilirea...nu se joaca Oltchim-Deva sau mai stiu eu ce meci la nivel national...

resita
11th May 2007, 20:15
Byasen e o echipa foarte buna...si are in componenta 5 campioane europene din 2006....

ai dreptate :ok: dar totusi fetele noastre vor iesi castigatoare.
meciul este in direct pe tvsport maine de la ora 19:15

dragosh_vl
12th May 2007, 10:23
Tadici este antrenorul
Elisei coordonatorul
Luminita-i portarita
Si Galca-i golgeterita
Toata echipa e buna
Jocul lor le merge struna
Romania e cu voi
Faceti totul pentru noi!!!

OLCHIM, VA IUBIM !!!

MagicTouch
12th May 2007, 19:58
14-10 pentru Oltchim la pauza:yeah: :yeah: :yeah: :yeah:
Luminita a facut miracole in poarta.
Sper sa le scoata handbalul din cap la bufnitele alea polare care joaca extraordinar de dur. (nici nu mai stiu cate 7 metri am avut intr-o singura repriza). Mie teama de revenirea puternica pe care norvegiencele au dovedit-o (in ultimele meciuri) in repriza a doua.
HAI OLTCHIMUL!!!!!!!:yeah: :yeah: :yeah:

MagicTouch
12th May 2007, 21:03
Temerile mele de la pauza s-au dovedit nefondate pana la final :yeah: .
30 -24 si cupa e 90% la Rm. Valcea. A fost clar un meci al portarilor care s-au intrecut in parade una mai spectaculoasa decat alta.
Valcea a aratat inca o data ca este o echipa mare in care intodeauna se gaseste cineva sa salveze ziua> Daca Luca sau Galca au o zi mai putin fasta intodeauna apare o Luminita sau Ardean Elisei.
BRAVO FETELOR! BRAVO OLTCHIM!

Mario Di Lazi
12th May 2007, 22:42
:yeah: Oltchim Rm. Vālcea :yeah:

SORENSEN
12th May 2007, 23:50
Hutupan Dinu e fantastica...a tinut pe Oltchim in meci si a pus umarul serios la desprindere...

Anamaria Bat
13th May 2007, 19:56
Fortza OLTCHIM!!!

resita
20th May 2007, 10:04
AZI LA VALCEA E SARBATOARE :yeah: :yeah: :yeah:

Olthcim Ramnicu Valcea REUSESTE TRIPLA:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

europa
20th May 2007, 17:59
La ce ora e meciul?

Forza Oltchim!

resita
20th May 2007, 18:28
dupa unele probleme meciul a inceput

la pauza 16-9 pentru fetele noastre :ok:

YoYoyOi
20th May 2007, 19:13
chiar daca s-a terminat egal 29-29, dupa ce fetele noastre au condus si cu 8 goluri, au castiga trofeul /hello

Felicitari si suntem mandri de voi /OLE/

Lordul
20th May 2007, 19:20
/OLE/ /OLE/ /OLE/ Ole Ole Oltchim ,bvo Tadici ,bvo Luminita Hutupan-Dinu , Narcisa Lecusanu , Bvo Elisei

ducus
20th May 2007, 19:23
Bravo Oltchim! Ce vremuri! Parca am retrait momentele cu Mariana Tarca in teren, in anii de glorie '90. Gheorghe Tadici e indiscutabil cel mai bun antrenor din Romania la handbal, urmat de Lucian Rasnita.

YoYoyOi
20th May 2007, 19:25
fenomenala atmosfera de dupa meci :yeah:

resita
20th May 2007, 19:27
fenomenala atmosfera de dupa meci :yeah:

dar si cea din timpul meciului:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

YoYoyOi
20th May 2007, 19:31
nu l-am vazut tot, decat repriza secunda... am inteles ca au fost ceva probleme cu lumina si ca era sa pierdem meciul si trofeul :(

Luis Garcia10
20th May 2007, 19:51
Sa vina Liga la Valcea /hello

Sorin Blaj
20th May 2007, 19:55
Bravo Fetelor!!!!

resita
20th May 2007, 20:37
merita felicitate :yeah: :yeah: :yeah:
Antrenorul Gheorghe Tadici si jucatoarele Valentina Ardean Elisei, Valeria Bese, Ileana Bistriceanu, Aurelia Cristoaica, Luminita Hutupan Dinu, Roxana Gatzel, Roxana Gheorghe, Ionela Galca, Georgeta Grigore, Aura Ivancu, Narcisa Lecusanu, Steluta Luca, Ramona Maier, Oana Manea, Adina Meirosu, Adriana Nechita, Iulia Puscasu, Mihaela Smedescu, Adriana Tacalie, Tereza Tamas, Mihaela Teodorescu, Andreea Tilvic, Mihaela Tivadar si Clara Vadineanu

europa
20th May 2007, 22:17
Bravo echipei noastre, OLTCHIM. Profesioniste de la inceput pana la sfarsit. Pot zice ca au castigat Cupa Cupelor la pas, fara sa forteze.

Sa le explice cineva redactorilor onlinesport.ro, ca, Cupa cupelor este a 2-a competitie ca importanta dupa Liga Campionilor, urmand EHF si Challange Cup. Si deasemnea unde joaca numeroase echipe eliminate din Liga.

Basescu e un bagator de seama, si tine sa se afiseze si asocieze cu cele mai bune performante ale echipelor romanesti.

boni2204
20th May 2007, 23:24
felicitari fetelor de la oltchim pt ca merita, este cea mai mare performanta la nivel de club din romania din ultimii ani, cinste lor.
la anul sper sa castige liga campionilor , bafta!

dragosh_vl
21st May 2007, 10:16
OLE OLE MULTUMIM OLTCHIMULE > Sa vina Liga sa vina Liga la Valcea :)

resita
21st May 2007, 20:33
ce tare a fost basescu :ok: din a treia incercare a dat gol :lol: :lol: :lol:

SORENSEN
21st May 2007, 21:39
Oltchim a devenit o echipa mare...acum totul e sa se pastreze acolo sus...inca mai are potential sa creasca...si cu un numar de 2-3 achizitii cu siguranta va fi mult mai bine ..maia les ca formatul Ligii Campionilor s-a schimbat....si va fi mai greu de acces in faza grupelor (care de fapt e faza a doua a grupelor dupa noul format)