PDA

View Full Version : suporteri pe stadion



phlo
1st December 2005, 23:43
nu inteleg de ce dinamo are atatia suporteri pe stadion si asta se intampla la meciuri cu echipe importante, ieri am ramas mut cand am auzit ca sunt 25 de mii pe ghencea iar la dinamo azi doar 8-9 mii cam jumate din capacitatea stadionului. vreau si eu o explciatie de la dinamovisti si numai de la ei.

eu sunt din craiova si din diferite motive imi este greu sa ma duc la meciurile lui dinamo( daca as fi locuit in buc cred ca nu era meci la care sa fi lipsit).

P.S. rog frumos sa posteze doar dinamovisti pt ca problema asta ne intereseaza doar pe noi. repet VA ROG FRUMOS

Ayrton
2nd December 2005, 10:36
Eu merg in mod constant la meciuri (am fost si ieri la meciul cu CSKA), am de multi ani abonament, intai la peluza, apoi la trib II, apoi la trib I, acum la trib 0 (in functie de posibilitatile financiare ale momentului).
O explicatie simpla nu ar fi, mai mult niste motive: comoditatea adusa de televizor, supararea provocata de cei din conducere prin politica de transferuri din ultimii 5-6 ani, faptul ca acest club a ajuns sa fie condus de niste oameni care nu vizeza decat propriul buzunar si nu culorile si istoria si onoarea acestei echipe, desele scandaluri din tribune intre suporteri si jandarmi, intre suporteri si conducatori, vremea ploiaosa de ieri comparativ cu cea de alaltaieri de la meciul stelistilor (numai eu stiu de cati prieteni m-am rugat sa vina si au refuzat pe motiv ca e frig si ploua), dezamagirea produsa de ultimele rezultate si de jocul echipei, etc...
Dar stai linistit, e de ajuns sa facem o performanta si o sa fim iarasi 60-70.000 de suporteri la meci (nu uita ca Dinamo e singura echipa din Romania ce a avut la meciurile din cupele europene si 80.000 de oameni... si nu o data ci de 10 ori)... Ultima oara chiar anul trecut, 60.000 de dinamovisti umpland stad National-Lia Manoliu la meciul cu Man Utd.

cip_81
2nd December 2005, 13:06
Si ar mai fi un motiv, chiar daca pare pueril si ar provoca zambete...cred ca mai este vorba si despre arhitectura stadionului. E un stadion vechi si urat care in nici un caz nu te prea indeamna sa vii sa vezi un meci de la fata locului (nu-i mai putin adevarat ca daca iti iubesti echipa acest lucru nu poate fi luat in calcul). La peluze esti prea departe, la tribuna a doua esti prea jos si nu vezi nici de tunelul ala, la 0 e prea scump, la 1-a cat de cat.

E clar, Dinamo are nevoie de un stadion la standarde europene, nu carpeli pe care se chinuie sa le faca de vreo 15 ani incoace.

Utilizator
2nd December 2005, 13:52
Cip nu e pueril, am mai spus-o si eu dese ori ca trebuie schimbat radical stadionul Dinamo si diversificata oferta extra-fotbal cu care-i atragi pe oameni la stadion. Pacat ca de 15 ani de zile ni se prezinta doar machete. Poate...cine stie...sincer vorbind incep sa cred ca Giovanni ar fi in stare sa grabeasca lucrurile. Cu toate aparentele de scandal in conducere cred ca nu e chiar asa de dramatica treaba si cred ca daca ne calificam in primavara europeana trebuie sa dam credit conducerii macar pana la iarna viitoare.

Dar mai e un aspect: presa a fost permanent anti-Dinamo in ultimii 4 ani. Poate pe bune, poate nu. In orice caz a exagerat. Asta a a avut impact negativ asupra unor suporteri mai putin rezistenti psihic, multi au inceput sa se departeze de noi. Iata ca saptamana asta Ioanitoaia scrie un articol in care recunoaste ca au exagerat si promite schimbarea stilului fata de noi. Sigur ca meciurile proaste din campionat din ultima vreme au avut rorlul principal in a convinge lumea ca jucam cinstit. La asta a contribuit insa, cred eu, si venirea lui Giovanni la noi care a stopat eventuale aranjamente precum si presiunea impusa tot de Giovanni prin silentio-stampa fata de GSp si Antena 1.

Cred ca schimbarea tonului fata de noi coroborata cu niste rezultate bune si meciuri frumoase (calificarea in primavara europeana e cea mai importanta, mai mult decat campionatul) va aduce din nou fanii pe stadion.

Ayrton
2nd December 2005, 15:51
"Gardianul" a prezentat, zilele trecute, un subiect vizavi de plecarea unor actionari din cadrul noii societati. Era vorba de Giovanni Becali, Gigi Netoiu, Vasile Turcu si Cristi Borcea, oameni importanti din conducere carora li s-a facut de duca in cazul in care Giovanni, presedintele executiv, va fi demis. Deocamdata, se pare, lucrurile sunt inca in asteptare, iar varianta "pacii" a fost probata chiar la conferinta de presa a "cainilor" dinaintea partidei cu TSKA, unde Gigi Netoiu, noul vicepresedinte al CA, a parut foarte interesat de situatia echipei, evitand sa-l atace fatis pe Ioan andone, care este "protejatul" aripii anti-Becali condusa de Nicolae Badea. Mai mult, Giovanni Becali si-a anuntat intentia de a iesi din "silenzio stampa" tocmai pentru a potoli intrucatva valul de acuze care a culminat cu declaratiile chestorului Nicolae Berechet.
Locurile din CA al lui Dinamo vor fi ocupate imediat, iar Ion Tiriac pare a fi pana acum singura certitudine. De altfel, fostul tenisman a promis renovarea actualei arene si aducerea sa la standarde internationale, precum si construirea in cadrul complexului a unei sali polivalente! Valoarea investitiei se va cifra la cateva zeci de milioane de euro, bani pe care Tiriac ii va obtine de la un sponsor important renumit pe piata europeana. Reprezentantii Ministerului de Interne agreeaza aceasta varianta, iar printre acestia se numara atat Nicolae Berechet, cat si Marcel Popescu, actualul presedinte al Clubului Sportiv. Actualul "mar al discordiei" din Consiliul de Administratie dinamovist este, de fapt, in dublu exemplar, Giovanni si Andone. Daca pleaca Giovanni, Andone va ramane oricum, daca insa Badea si ceilalti fac pace cu vechiul impresar, Andone are zilele numarate. "

http://www.gardianul.ro/index.php?a=sport2005120203.xml

phlo
2nd December 2005, 18:45
ca o remarca: ar fi bine sa gandeasca cat mai multi fani ai lui dinamo ca voi.


sper sa aveti dreptate ca dinamo nu va mai fi criticata in ziare pe nedrept in cele mai multe cazuri si mai sper ca in 2 ani sa avem un dinamo demn de traditia pe care o are.

problema la dinamo(parerea mea ) e ca sunt prea multi actionari prea multi care decid soarta echipei si atat timp cat vor exista oameni ca netoiu cohn berechet etc dinamo va avea o imagine proasta.

totusi cred ca becali chiar daca e criticat de multi va face o treaba buna.adica reactia lui cu acei suporteri care au dat cu banane in douda mi s-a parut ff buna.

Aurel.D
7th December 2005, 16:09
Eu mi-am spus parerea depre fanii care vin pe Dinamo, pe forumul despre sezonul 2005-2006. Multi vin la stadion si in loc sa incurajeze echipa nu fac altceva decat sa injure si sa sa faca pe tacticienii; mai mult, pe acel forum.
Pe de alta parte este adevarat ca multa lume nu vine pe stadion din cauza comoditatii, dar imi aduc aminte ca anul trecut nu s-a mai venit pe stadion chiar de dupa meciul cu Steaua din Ghencea. Am fost la acel meci si foarte multi erau suparati pe atitudinea dezinteresata a jucatorilor, care se vedea de la o posta.
Sunt diverse motive, unele obiective (nu esti in oras, ai o treaba importanta, obligatie, etc), unele nu, dar cred ca este foarte greu de stabilit o cauza exacta. Fanii dinamovisti sa nu uite ca trebuie sa sustina echipa si cand merge mai prost sau este pe locul 10 in campionat.

Aurel.D
7th December 2005, 16:12
pt. phlo

De multe ori m-am intrebat "cati dinamovisti or fi in Craiova?" si iata ca acum am dat de tine.:D
Poti sa imi spui si mie, te rog, cum este sa fii suporter dinamovist in Craiova? Ai curaj sa umbli cu fularul la gat prin oras?
Sunteti multi dinamovisti pe acolo?
Ce zic cunoscutii si prietenii de asta?

Multumesc pt. raspunsuri!:ok:

Ayrton
8th December 2005, 10:04
Stai linistit, ca sunt multi suporteri dinamovisti in Oltenia. In facultate aveam 2 colegi olteni (e drept, nu din Craiova, ci unul din Tg Jiu si unul din Ramnicu Valcea), ce erau niste dinamovisti fanatici. E drept, nu cred ca mergeau cu fulare alb-rosii la ei acasa, dar din ce imi ziceau, erau multi alti dinamovisti in orasele lor.

phlo
8th December 2005, 13:59
pt. phlo

De multe ori m-am intrebat "cati dinamovisti or fi in Craiova?" si iata ca acum am dat de tine.:D
Poti sa imi spui si mie, te rog, cum este sa fii suporter dinamovist in Craiova? Ai curaj sa umbli cu fularul la gat prin oras?
Sunteti multi dinamovisti pe acolo?
Ce zic cunoscutii si prietenii de asta?

Multumesc pt. raspunsuri!:ok:

ce pot sa zic e destul de greu sa fi dinamovist printre unii "*****i". toti prietenii mei sunt suporteri ai universitatii insa ma accepta asa cum sunt fanatic cu dinamo. iar chestia aia cu fularul nici tu nu ai avea curajul pt ca aici la unii civilizatia e un cuv rostit in chineza

Aurel.D
8th December 2005, 16:19
ce pot sa zic e destul de greu sa fi dinamovist printre unii "*****i". toti prietenii mei sunt suporteri ai universitatii insa ma accepta asa cum sunt fanatic cu dinamo. iar chestia aia cu fularul nici tu nu ai avea curajul pt ca aici la unii civilizatia e un cuv rostit in chineza

Normal ca nu as fi nebun sa umblu cu fularul lui Dinamo prin Craiova sau Timisoara. Desi, daca imi vine damblaua...:evil: Dar aici este vorba de ratiune nu de curaj. De fapt si prin Buc. este periculos sa umbli cu fulare prin anumite cartiere. In Tei daca apari cu un fular al Stelei, s-ar putea sa ai neplaceri mari. Idem in Dr. Taberei cu un fular al lui Dinamo, etc. Cu toate ca, putini stiu, dar in anii '80 sefii galeriei lui Dinamo si o parte din galerie (am impresia ca era "Zalau" atunci sef de galerie) erau din Drumul Taberei si cam faceau legea pe acolo!:ciocan: Asta o stiu sigur de la unul care a fost pe vremea aia in galerie.

fia
8th December 2005, 16:31
Am fost si eu la meciul vostru cu Timisoara. Am stat la tribuna 1 :)

uti2102
8th December 2005, 17:29
Aha Fia....deci d-aia au fost atat de multzi la meci :evil:
Ce naivi sunt alb-roshii spunand ca ei au avut in cupele europene 50-60 000 de spectatori :D Pai e shi normal, din moment ce n-au avut shi nici n-au stadion decent shi au fost shi poate vor mai fi gazduitzi la meciurile mai importante de Lia Manoliu.....cand vine toate suflarea microbista din Bucale (vezi Man U)....

Daca asta era media spectatorilor anul trecut....nici nu vreau sa ma gandesc ce cifre sunt acum....

fia
8th December 2005, 17:33
Oricum anul asta steaua si rapid sunt trase rau in jos, 2 meciuri fara spectatori... parca si dinamo unul.... Detasat castiga timisoara... Pe 2 probabil poli iasi.

Darkslowstar
8th December 2005, 17:45
Cip nu e pueril, am mai spus-o si eu dese ori ca trebuie schimbat radical stadionul Dinamo si diversificata oferta extra-fotbal cu care-i atragi pe oameni la stadion. Pacat ca de 15 ani de zile ni se prezinta doar machete. Poate...cine stie...sincer vorbind incep sa cred ca Giovanni ar fi in stare sa grabeasca lucrurile. Cu toate aparentele de scandal in conducere cred ca nu e chiar asa de dramatica treaba si cred ca daca ne calificam in primavara europeana trebuie sa dam credit conducerii macar pana la iarna viitoare.

Dar mai e un aspect: presa a fost permanent anti-Dinamo in ultimii 4 ani. Poate pe bune, poate nu. In orice caz a exagerat. Asta a a avut impact negativ asupra unor suporteri mai putin rezistenti psihic, multi au inceput sa se departeze de noi. Iata ca saptamana asta Ioanitoaia scrie un articol in care recunoaste ca au exagerat si promite schimbarea stilului fata de noi. Sigur ca meciurile proaste din campionat din ultima vreme au avut rorlul principal in a convinge lumea ca jucam cinstit. La asta a contribuit insa, cred eu, si venirea lui Giovanni la noi care a stopat eventuale aranjamente precum si presiunea impusa tot de Giovanni prin silentio-stampa fata de GSp si Antena 1.

Cred ca schimbarea tonului fata de noi coroborata cu niste rezultate bune si meciuri frumoase (calificarea in primavara europeana e cea mai importanta, mai mult decat campionatul) va aduce din nou fanii pe stadion.

Mie nu mi s-a parut ca presa a fost impotriva lui Dinamo, doar ca n-a mai tacut la nenumaratele meciuri strategice si arbitraje favorabile. Singurul titlu pe bune a fost ala din 99' restul e si jenant sa pomeneste de ele.
Normal ca si suporterii au plecat de langa echipa si in momentul asta Steaua si Rapid au cam de 3-4 ori mai multi suporteri pe stadion, pt ca n-au inselat fotbalul asa mult cum a facut-o Dinamo.
Plus ca au jucat fotbal si in competetiile externe, unde Dinamo de obicei s-a facut de ras. Fara suparare

cip_81
8th December 2005, 20:59
N-au inselat asa mult cele 2 echipe fotbalul....hmmm... Stii care a fost cel mai rusinos titlul de dupa 89? Editia 98-99, castigata de echipa de sub pod. daca mai adaugam si titlul din sezonul trecut al echipei dintre sere, avem tabloul complet al corectitudinii celor 2.

Si ce-a facut rapidul in competiile europene cu exceptia sezonului asta? Au stins lumina si au mancat lebede vieneze, de radeau si tarile bananiere de noi.

uti2102
9th December 2005, 00:30
Ptiu drace cine a ajuns sa vorbeasca de corectitudine ! :cool:

Utilizator
9th December 2005, 10:49
Mie nu mi s-a parut ca presa a fost impotriva lui Dinamo, doar ca n-a mai tacut la nenumaratele meciuri strategice si arbitraje favorabile. Singurul titlu pe bune a fost ala din 99' restul e si jenant sa pomeneste de ele.
Normal ca si suporterii au plecat de langa echipa si in momentul asta Steaua si Rapid au cam de 3-4 ori mai multi suporteri pe stadion, pt ca n-au inselat fotbalul asa mult cum a facut-o Dinamo.
Plus ca au jucat fotbal si in competetiile externe, unde Dinamo de obicei s-a facut de ras. Fara suparare

Uite niste subiecte de discutat:
- faptul ca mergi mai departe decat alta echipa in UEFA sau CL inseamna automat ca trebuie sa iei si titlul?
Eu cred ca nu si exemple sunt destule. Sunt putine echipe ce pot merge pe doua fronturi, de obicei cele care au un lot echilibrat de vreo 25 de jucatori. De obicei echipele straine de calibrul celor romanesti daca se comporta bine in cupele europene au probleme in campionatul intern. O dovada in plus sunt rezultatele din campionatul actual ale echipelor ce sunt si in UEFA: Rapid e pe drum, Steraua si Dinamo au pierdut puncte pretioase unde nu se astepta nimeni.
- Dinamo anul trecut a fost eliminata din CL de Manchester si a pierdut (desi putea invinge, de acord) calificarea in UEFA contra unui Partizan Belrad (echipa respectabila care daca te bate nu poti sa spui ca te faci chiar de ras) care din cate mi-amintesc s-a dus pana prin optimi sau chiar mai sus.
Cu un an inainte am mers in UEFA la fel ca Steaua adunand in plus si mai multe puncte. Ne-a eliminat Spartak dar am fost la o mustata de o rasturnare istorica de scor. Iar Steaua nu s-a facut de ras vreo 2 ani deoarece nici macar nu a ajuns acolo, au avut si ei perioada lor tulbure. Anul asta nu vad cu ce s-a facut Dinamo de ras.

Sigur ca in anii '94-2000 cand echipa era practic adusa in faliment de administratia Ianul au fost tot felul de rezultate slabe si in mod cert multe meciuri aranjate, dar nu numai Dinamo a facut asta. Rapid era renumita pentru arbitrii Samsung si alte alea. Fara suparare. Inclusiv de campionatul luat se spunea ca asa si pe dincolo. Sa arunce primul cu piatra cel fara de pata. Steaua a dominat anii '90 cand inca era administrata de MApN si fondurile au fost gestionate mai serios. Au fost cei mai bogati din acea perioada si si-au permis sa fie cei mai buni de departe. Noi am fost privatizati de gasca Ianul, si banii au ajuns pentru vreo doi ani (ce echipa avea Dinamo prin '92-'93 cand elimina Sporting).

-spectatori: sigur ca fanii Dinamo au fost dezamagiti si pacaliti de conducere din 2000 incoace. Jucatorii veneau la Dinamo sa fie vanduti mai departe dupa o jumatate de sezon. Mereu promisiuni si de fiecare data vanduta echipa si luat de la capat. Asta i-a indepartat in principal pe suporteri. Cert ca au fost aranjamente dar nu atat de multe precum vad 'prietenii' (la un moment dat toate victoriile erau acuzate de blat ceea ce pentru orice om normal e hilar).
In momentul in care esti dezamagit de promisiuni ce sunt calcate sezonier si nu vezi performantele asteptate, in momentul in care presa e constant impotriva si scuipa de fiecare data impotriva ta. Erau etape cu blaturi ordinare si vizibile dar anumiti reporteri erau preocupati numai de Dinamo, sa demonstreze aranjamente si cand nu au fost.
Sunt convins ca in momentul in care conducerea Dinamo va dovedi ca vrea performanta si echipa va juca constant bine si mult inclusiv in cupele Europene vor veni spectatori buluc inapoi. Asa a fost si in '99 cand dupa ani de tribune goale, fara speranta, a venit Badea si s-a creat acea echipa extraordinara prea repede decimata. Aveam probleme sa gasesc bilete si la meciurile de campionat cu echipe mai modeste. Derbyurile se vedeau la mare inghesuiala si bisnitarii erau ca inainte de '89. Tin minte cand am batut in Giulesti cu 4-1 (cu celebrul prosop plin de scuipati aruncat de Dinu) si eram cred ca vreo 5000 de dinamovisti masati intr-un sector destinat pentru cel mult jumatate.
Sa nu mai fim mintiti si dinamovistii vor reveni la stadion in numar mare. Daca se va reface si batranul stadion din Groapa va fi si mai bine.

Ayrton
6th January 2006, 10:56
Hai sa dau si eu copy+paste la un articol:

"Se muta Dinamo?

Dupa ce a declarat ca vrea sa ramina pe viata in Stefan cel Mare, Ioan Becali pare hotarit sa faca schimbari radicale la nivelul clubului. Planul sau administrativ ar include chiar construirea unui nou stadion pentru ciini. Proiectul ar trebui sa fie demarat in maximum doi ani, iar locatia aleasa este complexul Faur.



Peste Groapa bate vintul schimbarii. Este deja o axioma de cind Ioan Becali a ajuns in fruntea alb-rosilor. Modificarile pe care acesta doreste sa le faca ating toate nivelurile clubului. A inceput cu banca tehnica, unde si-a adus "travajador- ul" dorit. Urmeaza jucatorii, in rindul carora va incepe in curind sarabanda restructurarilor. Principalii vizati sint chiar oameni cu nume grele in echipa, printre care si Florentin Petre.

Si in cadrul achizitiilor a promis spectacol. Iar, pe post de final grande, chiar batrina Groapa este vizata pentru trecerea in istorie. Zvonurile construirii unui nou stadion nu sint chiar o noutate socanta, pentru ca promisiuni in acest sens au mai existat pina acum. Mai mult, lovitura de imagine ar fi de-a dreptul colosala, suporterii dorindu-si de foarte mult timp realizarea pentru echipa lor de suflet a unei arene la standarde europene.

Ori "Ligheanul", asa cum il poreclesc ultrasii, e mult sub pretentiile lor. Planul lui Giovani depinde, insa, exclusiv de acordul Ministerului de Interne si de al lui CS Dinamo, cele care detin drepturile asupra bazei. In principiu, se pare ca Becali vrea sa-i convinga sa vinda actualul amplasament, pentru a obtine banii necesari unei noi constructii. Cu cei aproape 100 de milioane de dolari care s-ar obtine, pentru ca nu numai terenul propriu-zis, ci si intreaga baza ar fi vizata, presedintele executiv, tot in colaborare cu M.I., ar urma sa faca un nou stadion.

Complexul Faur, de la marginea Bucurestiului, in Pantelimon, este solutia pe care oficialul se pare ca a ales-o pentru a fi noua casa a campionilor de toamna. Acolo ar urma sa se inalte un stadion modern, cu toate facilitatile necesare. Planul nu e unul total dezinteresat, profitul de pe urma afacerii urmind sa fie unul impresionant. Nu toti banii cistigati de pe urma vinzarii amplasamentului din Stefan cel Mare ar urma sa fie investiti in Faur, ci doar 70 de miloane, profitul net situindu-se pe la 30 de milioane de dolari.

Trebuie sa convinga generalii
Cea mai grea lupta pe care Giovani o va avea de dus este cea cu generalii din CS Dinamo. E greu de crezut ca reprezentantii Ministerului de Interne vor accepta vinzarea bazei, pentru ca, in acest fel, ar pierde orice putere asupra clubului. Atuul presedintelui executiv sint banii care ar curge in urma acestei afaceri, suma fiind una importanta, chiar daca s-ar imparti catre mai multe persoane.

Hipermarket in Stefan cel Mare
Pe locul unde este situat in acest moment Complexul Sportiv Dinamo, o firma de constructii doreste sa ridice cel mai mare centru comercial din Bucuresti. Zona in care se afla stadionul are un amplasament foarte bun, chiar in centrul capitalei. Viitorul hipermarket ar beneficia de nenumarate posibilitati de acces din toate colturile orasului.

Real a vindut baza
Oficialii dinamovisti nu sint primii care s-au gindit la o asemenea posibilitate de a face bani. In trecut, sefii unor cluburi din occident au luat in calcul posibila vinzare a stadioanelor si construirea altora in zone diferite. Cel mai bun exemplu este chiar al celor de la Real Madrid, conducatorii celui mai galonat club din lume reusind sa vinda municipalitatii complexul de antrenament, contra sumei de 300 de milioane de euro."

APercele79
27th January 2006, 18:51
te pomenesti ca 90% din presa nu e stelista???
tolontan, chiotea, ioanitoaia????
hai sa fim seriosi....nu ca as avea ceva impotriva, toti au o echipa cu care simpatizeaza, dar nu o mai dati in mangleala ca presa este obiectiva

uti2102
27th January 2006, 23:37
E un complot universal pro-Steaua : ziarishti, arbitrii, antrenori advershi, adversari nemotivatzi in Europa........ Nu avetzi cum sa va opunetzi :evil:

remy
28th January 2006, 06:18
Bai, tataie, mai inceteaza cu laudele cu meciurile din UEFA, in care nici macar nu marcati in deplasare ! Asta inseamna la Stelisti valoare ?
Castigand cateva meciuri acasa sau invingand echipe obosite, iesite din forma ?
Ne aduceati la tacere daca va calificati in finala UEFA macar.
Ce sa mai zicem de laudele voastre ca-i spargeti pe cei de la Rosenborg si veti fi 100 % in Ch. League ?
Ciocu 'mic, acum noi santem la putere !

aliss
9th March 2006, 15:35
Ca tot vorbeam pe un alt thread despre suporteri....cine merge pe stadion sambata?
Daca nu plec din Bucuresti, mai mult ca sigur eu am sa ma duc.

Utilizator
9th March 2006, 15:47
Aliss as veni cu cea mai mare placere dar din pacate sunt departe. O sa fiu cu gandul alaturi de voi :)
ia legatura stii tu unde si cu cine, o sa mearga mai multi :)

aliss
9th March 2006, 15:49
Stiu..in partea cealalta am luat legatura...am cu cine sa ma duc:P...Eram curioasa cine merge de aici...de exemplu...Remy:D...Cip, Phlo...etc :)

Utilizator
9th March 2006, 15:54
Ii rog pe suporterii altor echipe sa ne lase un pic in pace asa cum nici noi nu ne bagam pe partea lor.
Alejandro esti un tip ok, n-ai jignit, dar lasa-ne te rog sa vorbim doar intre noi fara comentarii din partea altora.

Later edit:
Alejandro :ok:

Ayrton
9th March 2006, 17:44
Elias este decis sa renunte la pozitia de lider al Peluzei Catalin Hildan. In pole-position pentru ocuparea functiei cea mai importanta in structura ultrasilor dinamovisti se afla (in ordine alfabetica) Barba, Mihnea si Tararache, dar nu sunt excluse surprize!

remy
10th March 2006, 03:03
Eu as veni la meciul cu Steaua, dar nu prea am bani, mai ales ca nu-s din Bucuresti. Apropo, pe data de 25-26, cu cine joaca Dinamo acasa, ca atunci vin prin Bucuresti ?

aliss
10th March 2006, 09:12
daca te referi la 25/26 martie...Dinamo joaca in deplasare la Farul Constanta pe 25 martie.

Ayrton
10th March 2006, 09:29
In doua saptamani incepe urmatorul pas in modernizarea Parcului Sportiv Dinamo:

Mircea Copaci, directorul de marketing al clubului Dinamo Bucuresti:
" In functie de evolutia vremii se va incepe demolarea vechii sali de jocuri sportive Dinamo, astfel incat la vara toti dinamovistii vor vedea cum se inalta noua sala de sport. Vrem ca handbalistii, baschetbalistii si voleibalistii sa joace ACASA in fata a cat mai multi suporteri dinamovisti! "

Era si timpul!!! Sa speram ca va urma si stadionul de fotbal! :ok:

aliss
10th March 2006, 09:49
Pai cu siguranta va urma...de asta sunt sigura :P...
Le-o fi venit mintea la cap...deja ma uimesc :D

Ayrton
10th March 2006, 10:25
DI-NA-MO, LA-LA-LA-LA!
DI-NA-MO, LA-LA-LA-LA!

http://www.fcdinamo.ro/arhiva_foto/2003_11_25_13_15_42_suporteri_.jpg

snake_dinamo
10th March 2006, 16:19
Eu nu sunt in Bucuresti dar maine vin la meci...ca de fiecare data, imi iau prietena ( care era mare stelista si acum numai stie cum sa injure la spurcati ) si ne prezentam in PCH...sunt vreo 2 ani de cand nu prea am mai ratat vreun meci in Bucuresti ( inclusiv deplasari la mama dreaq la stelisti acolo foarte central :) si pe giulesti)

Asa ca haidetzi toti la meci...cu un stadion plin, garantez ( pt ca stiu ce pot face suporterii lui Dinamo ) ca atmosfera la acest meci cu otelul va fi mai tare decat la aviari si spurcatzi in uefa

HAI DINAMO

Utilizator
10th March 2006, 16:34
Sunt extrem de departe ca sa pot ajunge in Stefan cel Mare dar mereu sunt cu gandul acolo. Succes Dinamo!

aliss
13th March 2006, 09:18
Pacat de suporterii aia care au mers pe stadion. Au fost in numar acceptabil si nu cred ca se astepta nimeni sa vina atatia. Au facut atmosfera frumoasa. Sincer, as fi vrut sa nu scandeze impotriva jucatorilor, chiar daca a fost o infrangere rusinoasa. Dar e de inteles, au venit plini de speranta si au plecat umiliti.
Mi-e teama ca la urmatorul meci acasa n-o sa mai avem prea multi. Situatia se va schimba cu siguranta daca vom vedea si ceva rezultate pozitive, pentru ca am vazut ca inca sunt alaturi de Dinamo.

Cainele
13th March 2006, 09:21
suporterii vr veni la meci...pentru culori nu pentru altceva ;)

aliss
13th March 2006, 09:23
Iete la el...a inviat :P
Da normal ca vor veni pt culori...dar in ritmul asta or sa se sature sa mai vina si pt ele.

Cainele
13th March 2006, 09:26
nu cred
dragostea fata de Dinamo---de culorile alb si rosu nu se pierde de pe o zi pe alta...

aliss
13th March 2006, 09:38
nu se pierde...ca drept dovada ca la cate a facut conducerea clubului...suporterii inca sunt alaturi de echipa.
Insa tre sa recunosti ca suporterii nu mai vin in numar asa mare pe stadion...asta nu inseamna ca nu mai iubesc echipa...pur si simplu s-au saturat de idiotii care ne conduc :P

Cainele
13th March 2006, 10:03
pai nah ...cum sa nu se sature???
ai uitat cum din cauza "discriminarii pe baza de sex" am ocolit 1/2 de stadion ca sa te "pipaie" o femeie :lol: ?

aliss
13th March 2006, 11:08
nu imi aduce aminte...ca nici pana acum nu am inteles de ce le-a fost asa de greu sa puna "momaia" aia la prima intrare si a trebuit sa ocolim atat :mda:

Ayrton
15th March 2006, 09:37
si eu am fost la meci ... mi-am facut o gramada de draci ... daca nu vin astia cu doo victorii din urmatoarele doo deplasari in etapa 4 cred ca intru-n greva...

aliss
15th March 2006, 10:10
Cu siguranta n-o sa fii singurul.
Daca Dinamo pierde si urmatoarele doua meciuri....:rolleyes:

Cainele
15th March 2006, 10:23
si eu am fost la meci ... mi-am facut o gramada de draci ... daca nu vin astia cu doo victorii din urmatoarele doo deplasari in etapa 4 cred ca intru-n greva...


unde stai la meci???
nu ni te alaturi? :P

Ayrton
15th March 2006, 10:40
am abonament la tribuna 0, sector B, randul 1, loc 25. De 3 ani stau pe locul ala... nu vin la trib 2, ca deja ma cunosc cu vecinii de scaune... :) ...

Utilizator
15th March 2006, 12:00
E suspect ca tu si cei din jur va pastrati locul ala de ani de zile. Incep sa cred ca voi va ascundeti in timpul saptamanii ceva 'racoritoare' pe sub scaune de tineti atat de mult la ele :D

Ayrton
15th March 2006, 13:14
Si nu numai! :D Am plantat chiar si floarea-soarelui acolo, sa nu mai dam bani la vanzatoare! :D

degady64
15th March 2006, 20:12
am abonament la tribuna 0, sector B, randul 1, loc 25. De 3 ani stau pe locul ala... nu vin la trib 2, ca deja ma cunosc cu vecinii de scaune... :) ...

Timp de 3 ani am avut abonamant la tribuna O, sector B, rand 3, loc 38-39. Dar anul asta am renuntat ca sa stau cu prietenii la a 2-a. Si nu-mi pare rau deloc!

Ayrton
16th March 2006, 14:16
Pe mine ma deranja pe vremea cand stateam la a doua (ca am avut de-a lungul vremii abonmament la PCH, apoi la a doua, apoi la I, acum la 0) tunelul de vestiare si faptul ca e destul de jos fata de teren, avand in vedere ca e si la distanta la care e din cauza pistei de atlestism...

Rossi
21st March 2006, 07:12
haideti Cu Totii La Constanta

Echipa Are Nevoie De Noi

Forza Dinamo

Universal
24th March 2006, 20:39
imi amintesc ca am fost odata pe Stefan cel Mare cand Dinamo a batut pe Shaktar Donetk cu 2-0,credeam ca vor face 1-0 cel mult, dar m-am bucurat atunci,acum cu FArul e cam la fel,este faza aceeea- ori acum,ori niciodata sa scapati de criza toata

OVIDIU 62
24th March 2006, 21:25
Cred ca sunte-ti multumiti ca a-ti luat numai 3 in meciul de acasa cu OTELUL si nu 4 cate le-am dat BACAULUI.

cip_81
25th March 2006, 00:19
Da, sunte-m multumiti ca a-m luat doar 3 de la voi, dar sunte-m si mai multumiti ca a-m dat 4 in tur (pa deshte inseamna asa 1 2 3 4). Dar a-m fi si m-ai multumiti daca nu a-ti m-ai intra aici ca sa spune-ti nu mai prostii.

Dar cel m-ai multumiti a-m fi daca ar darama dracului stadionul ala si lar face de la 0. In aceste conditii sun-t sigur ca v-a veni m-ai multi suporteri.

vlad1607
24th April 2006, 13:40
http://www.tenisclub.ro/Diverse/stelistii_se_toarna.html

Aaetius
28th April 2006, 23:20
eu zic ca baietzii au nevoie de noi mai ales cand spurky a pierdut calificarea in finala si sunt cu moralu' la pamant jucatorii tre' sa joace pt. onoarea lor si sa-si demonstreze valoarea
eu sunt iesean si de cate ori am avut ocazia am fost la meciuri ca sa sustin echipa pe care o ador si sa cant ca disperatu' alaturi de PCH cea mai frumoasa peluza din tara si singura 100% ultra'