PDA

View Full Version : Etapa 26: CF Braila - Petrolul Ploiesti



tchibos
22nd April 2007, 14:09
CF Braila - Petrolul Ploiesti

Data: 25-04-2007

Discutii inainte si dupa meci aici :ok:


17 CF Braila 19 25 4 7 14 14 37 -23
4 Petrolul 41 24 12 5 7 37 30 7

N0_NaM3
23rd April 2007, 00:41
normal k batem...in tur, cand i`am vazut pe Braila, mi`am dat seama k nu au echipa,nici macar, de mijl clasamentului(merita o echipa de liga a`II`a ptr k este oras frumos,pe langa bz)...

tchibos
23rd April 2007, 00:45
nu stiu ce ai vazut tu in tur dar vezi ca asa au spus si cei de la Gloria Buzau etapa trecuta si apoi s-au trezit cu un zid in fata si au pierdut doua puncte.. eu zic ca bateti, insa daca va aventurati sa luati meciul asta cu superficialitate s-ar putea sa aveti surprize

best_lazialul
23rd April 2007, 10:37
In mod normal Petrolul bate, dar daca brailenii vor juca cu aceeasi ardoare si cu aceeasi dorinta de a parasi terenul neinvinsi la fel ca in meciul de la Buzau, atunci s-ar putea sa asistam la o surpriza.. Pronostic: x2

Gabri3l
23rd April 2007, 12:51
Haralambie Antohi: ”Vom încurca si Petrolul”

CF BRAILA Desi formatia lui se afla pe locul 17 în clasamentul seriei I din Liga aII-a, tehnicianul brailenilor, Haralambie Antohi, mai crede în salvarea de la retrogradare.

“Punctul scos sâmbata la Buzau ne da încredere în fortele proprii. Miercuri vom încurca Petrolul darn e vom ajuta si pe noi. E obligatoriu sa câstigam miercuri. Elevii mei sunt foarte montati si gata sa faca un meci mare”, a spus Antohi.
http://www.prosport.ro/index.php?section=articole&screen=index&id=37131

Prosport
**********************
parca-i vad si p'astia ca se vor apara cu toti jucatorii ca sa scoata 1p cu noi, asa cum o fac mai toate echipele mediocre care joaca impotriva unei echipe de traditie, cum este Petrolul...dar nu le dau nicio sansa ca vor reusi sa ne incurce.

tchibos
23rd April 2007, 12:56
eu nu inteleg care e treaba?.. sunt motivati de alte echipe ca ei nu mai au nici o sansa de a scapa de retrogradare

CHITU
23rd April 2007, 13:49
ce aveti oameni buni....PETROLUL moreni va bate pe braila daca nu in teren singur in conducere....va fi un mare BLAT...pt ca fosilele din conducere va arunca cu bani in stanga si in dreapta ca sa promoveze....nu mai aveti ce cauta in PLOIESTI.......

PETROLUL E AL NOSTRU!!!!!!!!!!!!!!!!

Gabri3l
23rd April 2007, 18:05
eu nu inteleg care e treaba?.. sunt motivati de alte echipe ca ei nu mai au nici o sansa de a scapa de retrogradare

pai ce puteau sa declare si ei...cand intalnesc echipe importante, se baga si ei in seama, ca stiu ca astfel apar si ei prin ziare...

Ray1
25th April 2007, 01:53
2 fix . pt mine braila e deja in C. Dar in etapa asta sunt alte 2 meciuri pt scaparea de la retrogradare.soarta se va decide dupa etapa asta cred eu

Mishumacher
25th April 2007, 10:49
Cu 24 de ore înaintea meciului cu CF Braila, din cadrul etapei a XXVI-a din Liga a II-a, presedintele executiv al Petrolului Ploiesti, Florin Bercea, a vorbit pentru www.prosport.ro despre sansele echipei sale la promovare dar si despre problemele pe care le întâmpina trupa pregatita de Marin Barbu.

- Cum va fi meciul de mâine, de la Braila?
- Ne asteapta un joc deosebit de dificil. Braila este o formatie care a obtinut rezultate dintre cele mai bune cu echipele din fruntea clasamentului seriei I. Totodata, am înteles ca brailenii mai spera la salvarea de la retrogradare. Deci ne asteptam la un meci de care pe care.

- Aveti probleme de lot pentru confruntarea cu trupa lui Haralambie Antohi?
- Nu avem probleme de lot. Singurul pe care îl vom menaja este Laurentiu Marinescu. Acesta a facut o entorsa acum o saptamâna si îl protejam mâine pentru a fi apt de joc sâmbata, când întâlnim acasa pe FC Brasov.

- Cum vedeti lupta pentru promovare?
- Este mai dura ca niciodata. Urmatoarele 2-3 etape pot stabili clasamentul final. E bine ca suntem acolo în fata si ca ne mentinem în lupta pentru promovare.

- Credeti ca veti juca din sezonul viitor în Liga I?
- Da. La lotul pe care îl avem si la investitiile facute, nu avem alta varianta decât promovarea. Sigur, trebuie sa muncim mult, dar sunt sigur ca de la vara vom evolua în Liga I.

- Care este treaba cu acea parte a suporterilor care va contesta?
- Acei oameni nu formeaza o galerie adevarata. Sunt o adunatura. Nu sunt organizati, provoaca mereu scandaluri si pagube de pe urma carora clubul are de suferit. Daca la Mogosoaia le-am blocal accesul, deocamdata nu îi putem opri sa intre pe stadion si la Moreni. Dar o vom face curând. Nu avem nevoie de probleme în tribune.

- Unde veti juca daca promovati în Liga I?
- Vom evolua la Moreni. Daca promovam, vom reface stadionul si în maxim un an de zile îl vom aduce la cele mai înalte standarde.

- Pe “Ilie Oana” mai sunt sanse sa reveniti?
- Nu stiu. Asta trebuie sa îl întrebati pe primarul Ploiestiului Emil Calota. In campania electorala a promis ca va reface arena dar acum se pare ca a uitat.

prosport

Vorpal
25th April 2007, 19:21
Iata ca brailenii au reusit sa incurce o alta echipa "cu pretentii", reusind sa termine la egalitate 1-1 cu Petrolul Ploiesti. Cu alte cuvinte Dunarea a reusit sa absoarba "deversarea" Petrolului... a fost vorba de o barca si nu de un pachebot!:groggy:

Mishumacher
25th April 2007, 21:12
Mda.Din pacate brailenii au egalat in minutul 89.