PDA

View Full Version : Cel mai bun jucator din tur



Vadim
29th November 2005, 00:45
Va invitam sa discutam despre cel mai bun jucator de la Craiova din acest tur de campionat.

Jaber? Ionescu? Stanga?

Fac un poll cu cei trei, daca vreti sa mai adaugam un nume, il punem.

stefanm14
29th November 2005, 09:35
Nu cred ca niciunul dintre jucatori nu s-a evidentiat in mod deosebit, munca a facut-o mai mult echipa, dovada ca am avut multi marcatori diferiti. Jaber s-a remarcat prin cele cateva goluri de la inceputul sezonului, Ionescu a avut unele sclipiri, ca cea din cupa cu CFR, Stanga a fost de multe ori "creierul" de la mijlocul terenelui...dar si altii au dus greul la constructie si in aparare.

Il votez pe Jaber, pt ca a adus cateva pct importante prin golurile sale.

corto
29th November 2005, 12:02
Adauga la poll toata echipa Vadim. Cel mai bun compartiment al echipei pana acum a fost apararea ... cel putin capitanul echipei Ciuca merita un loc in poll. La fel si Bornescu sau Stoica.

Vadim
29th November 2005, 14:14
Ok, am adaugat la poll si optiunea "toata echipa".

nr.zece
29th November 2005, 14:46
ce faci vadime iar copiezi forumul maxima ?
si in trecut eram copiati, dar chiar si tu continui traditia

nr.zece
29th November 2005, 14:47
ciuca este de departe cel mai bun jucator

don_denver
29th November 2005, 14:48
n-am vazut unul in mod special..dar jaber a marcat goluri importante...

stefanm14
29th November 2005, 21:07
Ok, am adaugat la poll si optiunea "toata echipa".

Cred ca Corto se referea ca sa introduci toti jucatorii individual... Intr-adevar cel mai bun compartiment este apararea, dar stiti cum e, tot timpul fundasii sunt nedreptatiti...

DoRyN
29th November 2005, 22:05
Va invitam sa discutam despre cel mai bun jucator de la Craiova din acest tur de campionat.

Jaber? Ionescu? Stanga?

Fac un poll cu cei trei, daca vreti sa mai adaugam un nume, il punem.


Numai pe cei trei ii stiai ? :happy

fia
29th November 2005, 22:09
Eu votez cu Dina, mai ales ca e baiat simpatic, si imi place si prietena lui :ok: :)

stefanm14
29th November 2005, 22:30
Adica votezi cu prietena voiai sa zici...:D Fia, vad cate informatii detii, nici macar eu nu stiu de prietena lui Dina....:D deh, cine stie cunoaste...

Dina a jucat destul de bine, insa nu s-a evidentiat deosebit. E clar, nu avem o vedeta clara, insa e mai bine asa, toti sa munceasca.:ok:

fia
29th November 2005, 22:32
Adica votezi cu prietena voiai sa zici...:D Fia, vad cate informatii detii, nici macar eu nu stiu de prietena lui Dina....:D deh, cine stie cunoaste... M-am intalnit sambata cu ei la Craiova :ok: Si cu Jaber si cu Andrei Ionescu

Uite poze cu ei in barul in care am fost :
http://www.gruppo-maxima.ro/images/stories/1an/ago%20036.jpg
http://www.gruppo-maxima.ro/images/stories/1an/ago%20040.jpg

stefanm14
29th November 2005, 22:36
Interesant...apropo, in ce bar ati fost ? :D ca le am cu teoria la acest capitol, cu practica, mai tarziu, "sa mai cresc" vorba lu' vadim...:P

fia
29th November 2005, 22:38
Marlboro, Bulevarul Garii, dar hai ca am dat-o in offtopic :)

stefanm14
29th November 2005, 23:04
Pai sa mai discutam si noi altceva , ca oricum vad ca nu prea isi mai fac simtita prezenta pe aici decat cativa useri..din pacate ...

Oricum, dupa cum am mai spus, nu este prea mult de discutat pe aceasta tema, e clar ca echipa a dus greul. Jaber a marcat cateva goluri importante, Ionescu a avut 3-4 sclipiri, Stanga a mai adus un + de claritate la mijlocul terenului. Apararea s-a comportat bine cam in toate meciurile, insa nici aici nu se evidentiaza clar vreun jucator.

Cra10veanu
30th November 2005, 19:18
Cred ca si Saceanu isi merita un locusor in poll, stie el de ce :evil:

stefanm14
30th November 2005, 20:54
Si Velcovici si-a facut bine treaba, a avut de multe ori contributie si in faza de atac. Sa speram ca in retur vom avea numai superlative la adresa jucatorilor despre care vorbim acum :)

Maximus
1st December 2005, 09:35
Bagati-l pe Ciuca in poll ca a fost cel mai bun!

stefanm14
1st December 2005, 10:16
Am bagat in poll cam toti jucatorii care au jucat in acest retur. Am resetat si voturile de pana acum, pt ca asa mi se pare corect, din moment ce atunci erau decat 3 variante. Eu votez tot cu Jaber, pt ca a dat goluri importante, chiar daca spre sfarsitul returului nu a mai facut nimic.

EDIT : am facut o mica prostie, desi mai mult mi se pare o greseala a forumului. Deci am pus 0 in dreptul celor care aveau cateva voturi, acolo la pagina de editare a poll-ului, iar acum, cand vreau sa votez, imi zice ca am mai votat. O sa pun din nou cele 3 voturi ale lui Jaber si cele 2 ale lui Stanga, iar cei 5 care au votat cu TOATA ECHIPA, nu vor mai putea vota, dar ii rog, daca vor neaparat sa isi exprime optiunea sa imi trimita un PM.

spinU
1st December 2005, 15:57
Desi apararea , in special Ciuca si Stoica, precum si Stanga au jucat f bine eu totusi cred ca cel mai important jucator in acest tur a fost Bornescu care ne-a scos din cateva situatii destul de grele...Si are cele mai putine goluri primite din primele 2 divizii,doar 5...

stefanm14
1st December 2005, 17:05
Intr-adevar, Bornescu si apararea si-au facut f bine treaba. Insa, sincer, Bornescu mi s-a parut un portar bun, dar parca nu a avut acea sclipire sa il faca jucatorul echipei...

spinU
1st December 2005, 17:09
Nu stiu...Mie unul Bornescu imi inspira o incredere mare...Si a avut cateva parade in situatii de 1 la 1 cu atacantii adversi pe care nu stiu cati portari romani le aveau..O sa ajunga un portar mare...

stefanm14
1st December 2005, 17:13
Sa speram ca asa va fi, si mai ales, ca acest lucru se va intampla sub culorile Universitatii.

joao pinto
1st December 2005, 20:15
Subscriu si eu la ideea ca Bornescu a fost cel mai bun, pe de-o parte a aparat f. bine, pe de alta parte pentru ca a si marcat goluri (chiar daca a mai si scrantit-o).
Bafta in continuare ECHIPEI !

stefanm14
1st December 2005, 22:16
Din pacate, a scrantit-o tocmai cand nu trebuia, in cupa cu nationalul...eh, se mai intampla...oricum, dupa parerea mea el ar trebuie lasat sa bata toate penaltiurile, e important sa ai un executant stabil, care sa se antreneze special pt asta.

sonty
2nd December 2005, 06:35
eu am votat cu Madalin Ciuca. de fiecare data cand ridicau comentatorii vocea in asteptarea extazului de-a primi craiova gol el era acolo ca sa-i desumfle.

Atomic_LIon
5th April 2006, 01:46
Mie mi-a placut de Saceanu cum a jucat in tur.A fost cel mai bun :D:D:D

Atomic_LIon
5th April 2006, 01:47
Bornescu Super-man lalala lala:yeah:

Cra10veanu
25th April 2006, 03:05
acuma sa deschidem poll la retur , nu asa ar fii normal ? :D

razvanm
25th April 2006, 19:51
Ciuca e cel mai constant...