PDA

View Full Version : Pleaca Radu Niculescu? Cine vine?



Bancaru
28th November 2005, 20:25
Si cele 28 % cine le ia? E mai bine sa fie o gura in plus la strigarea deciziilor? E bine ca s-a aflat acum sau trebuia sa se spele rufele in public dupa ultima etapa? Pareri....

Baresi
28th November 2005, 20:30
nu stiu .... tocmai a inceput si echipa sa mearga .... trebuie sa recunoastem ca e si meritul lui necula ........ mi-ar parea rau daca tocami acum s-ar schimba ceva!!!!

be@
28th November 2005, 20:38
Unde sa plece, oameni buni? Voi chiar credeti orice ? Si ce sa faca dupa aia? Sa se plictiseasca acasa ? :D

miril
28th November 2005, 21:23
Nu m-ar mira daca nu ar fi adevarat. Totul se trage de la caracterul introvert, capricios a lui Radu Niculescu. Daca este asa, sa se duca, caci n-avem de pierdut, daca cineva "solid" si la propriu si la figurat ii va lua locul. S-ar putea ca miscarea sa fii fost ticluita inca inaintea meciului cu Dinamo, dat a fost bine pastrata sa nu influenteze jucatorii. Sau poate o fi si o cacialma jurnalistica, in lipsa de stiri la venirea iernii, desi nu prea cred in acesta varianta. Oricum, motivul nu este Abiodun, ci...malaiul si alte...tarate la care s-a scumpit Radul Mami. Omul le are cu transhumanta, sa-i dam drumul sa si vada de..oile lui si noi de...ale noastre, in acest caz. Eu zic sa vina italieni si pe acest post!

be@
28th November 2005, 21:28
Eu cred ca incepem sa deranjam, si cineva incearca sa puna presiune pe echipa noastra . Amintiti-va ce a declarat Iacov :ca l-a adus pe Radu Niculescu la club, fiindca stie sa discute cu jucatorii .

Bancaru
28th November 2005, 21:41
Poate stie s discute cu jucatorii, dar poate nu mai are ce sa le spuna... Eu chiar cred ca e posibil sa se fi certat. Nu exclud varianta unui bluf. Dar la cum il stu eu pe Niculescu nu m-as mira. Astuia, cand nu ii convenea ceva pleca. Nu conteaza unde. Se ducea. Daca e sa fie asa, sa plece repede, ca sa nu se obisnuiasca fotbalistii cu el. Numai sa nu il ia si pe Duna.

georgemp
28th November 2005, 23:57
Iacov a vorbit despre ce a realizat de cand a venit in cotroceni,de cat de greu a reusit sa incheie un contract cu bcr,cum a fost convins sa investeasca in National,de ce l-a adus pe Bergodi,de ce a pus pretul biletelor la 200 de mii.A mai zis si ca nu stie nimic de Radu Niculescu si ca plecarea lui Abiodun la nationala a fost discutata in consiliul de administratie si a fost votata cu 4-1 pentru plecare.A fost simpatic Iacov.

miril
28th November 2005, 23:59
Merci George pentru rezumat. Esti un progresist adevarat! HAI PROGRESUL!

georgemp
29th November 2005, 00:14
Multumesc Miril!Forza National!

miril
29th November 2005, 00:28
Forza National!

georgemp
29th November 2005, 00:28
Dupa publicitate Iacov a zis ca a platit o parte din datorii la stat,si ca vrea sa faca un stadion de 30.000 de locuri incepand chiar din primavara,cand o sa faca un proiect public,a zis ca ca avem un satelit care incearca sa-l promoveze din divizia C in divizia B,si se va ocupa si de juniori

miril
29th November 2005, 00:32
Vad ca lasi vestile bune la sfarsit. Vorba francezului: Pour la bonne bouche!
Mai spune, mai spune...lucruri bune.

Bancaru
29th November 2005, 10:49
Eu nu am rezistat la toata emisiunea, cu rusine o recunosc. Ma doboara oboseala. Am vazut insa ce a zis. Interesant este cum au fost impartite voturile de 4-1 in C.A. 4 au fost ei si 1 Radu? Ma gandesc de ce ar fi Niculescu diferit ca manager daca a fost un capricios si ca jucator. Nu cred ca ii va afecta prea mult pe jucatori. Numai sa nu faca vreo prostie cu alea 28%. Daca le are pe toate. La un moment dat se vorbea de 15%, la venirea lui. 28% inseamna si o gramada de bani, in mod normal. Bugetul anuntat era de 3 milioane. Faceti socoteala. Asa cum il stiu eu pe Niculescu nu a bagat atatia bani. E posibil ca el sa fie marioneta cuiva. E cam mult spus pentru el, un tip cu personalitate, ce-i drept, dar nu cred ca il manca pielea sa bage bani undeva. Daca e sa plece, sa o faca repede ca sa nu o lalaim aiurea.

miril
29th November 2005, 11:46
Corect, asta cred si eu. A stat de sase si acum este...zona libera si timp de transhumanta intr-o zona unde se ierneaza linistit.

Bancaru
29th November 2005, 11:57
Vad ca unele ziare zic ca s-au si certat. Probabil ca maine "s-au si batut".

miril
29th November 2005, 11:59
Sigur ca s-au batut...prieteneste pe umar, la...despartire.

Bancaru
29th November 2005, 12:03
Miril, deci tu sustii ca despartirea este oficializata, dar noi nu stim?

miril
29th November 2005, 12:21
Era doar o...floricica (de colt) de stil, ma rog. Parerea mea este ca au existat divergente si Radu a disparut, ca ala in ceata. de aici si remarca lui Iacov, ca suntem prieteni, dar intrebati-l pe el, astia comentand, in acelasi timp, ca Radu este de negasit de vreo doua zile. Atentie, adica incepand cu o zi inainte de meciul cu Dinamo. Hopa, deci putem...specula. Sa-i fii zis unu hais si altul cea la...urechea lui bleaga? Ma rog, o pista. Si cum exista o teorie a compromisului, el a ales o calea...pribegiei, sa nu-l traga Hais si Cea la raspundere.

Bancaru
29th November 2005, 12:57
Chiar daca a disparut deja ca magarul in ceata, clar este ca nu a "scapat" inca din desaga cele 28%. Unde se vor duce? Nu inteleg de ce nu poate fi Iacov presedinte si actionar in acelasi timp? La Racing Santander era ala si antrenor, Dimitri, adica. Nu este nevoie in situatii de genul asta de multe creiere. Cateva sunt suficiente.

miril
29th November 2005, 13:00
Presupun ca se...presupune ca nu le are cu...fotbalul, deci este nevoie de un expert. De aici si dorinta mea cu Olaroiu, care mi se pare mai bun pe acest post decat ca antrenor. Eu nu cred ca Radu are mai multi bni decat Oli.

be@
29th November 2005, 13:08
olaroiu e 99% in ghencea, miril.

Bancaru
29th November 2005, 13:11
Olaroiu e incotopenit bine acolo, adica la Steaua. In proportie de 85% a semnat deja. Acum nu mai e nici Paunescu si nici Piturca sa ii sufle in ceafa. Iar Lacatus e un tip docil. Cred ca o sa stea sa faca radacini la Steaua. Asa vad eu. Sau... Cred ca bine ar fi sa vina Iorgulescu pe post. Vicentiu. In felul asta il responsabilizeaza si pe al batran. Doar nu o sa-l lase pe Praslea sa faca rahatul praf. Mai sunt oameni care ar putea fi adusi.

miril
29th November 2005, 14:17
Am motivat de ce unul ca Olaroiu ar trebui sa fie in club. Parerea mea este ca Olaroiu ca si Hagi nu are voie sa dea gres si tare mi-e ca asa se va si intampla cu...ambii. Postul de care vorbeam este mai cald decat sa fii antrenor si sa tipi la toti lasa-ma sa te las.

Bancaru
29th November 2005, 15:04
Anul asta Olaroiu cred ca o sa ia titlul cu Steaua. Chiar daca 49% din merit il are Protasov, iar 1% Bergodi. Dinamo e prea incurcata, iar Poli nu cred ca poate inca. Asa ca, cel putin un an, nu are treaba. Mai greu o sa fie cu faza grupelor.

be@
29th November 2005, 15:13
Hai, ca aici vorbim DACA pleaca Radu, ceea ce eu nu cred . Lasati-l pe olaroiu , ca oricat ati vrea voi, nu se va mai intoarce !

Bancaru
29th November 2005, 15:21
Be@, noi aici vorbim de plecare lui Niculescu. Din aproape in aproape, pe firul unei logici anume, Miril zice ca Raducu e deja plecat. Lucru care eu as vrea sa fie adevarat. Nu ca vreau sa plece Radu ci nu vreau framantari la echipa. Iar daca au batut pe Dinamo, cu Radu dus, e bine.

be@
29th November 2005, 15:26
Pai vad ca orice discutie duce pana la urma la olaroiu , la ce sanse are sa ia titlul in ghencea, s.a.m.d . Nu stiu de ce tot plangeti atata dupa el , fiindca s-a demonstrat ca lumea merge mai departe si fara olaroiu .

Si ca sa fiu on-topic, Radu nu pleaca de la club. Nu stiu de ce va luati dupa ce zice o fituica colorata .

Bancaru
29th November 2005, 15:32
Be@, faza cu Olaroiu manager, era in discutie intre noi din momentul in care el a parasit Poli, poate chiar de dinainte, de cand se zvonea. Eu as prefera o echipa la modul urmator: Iacov presedinte CA, Olaraoiu manager si Bergodi antrenor. Ar fi o echipa sinonima cu succesul (cred).
Tu nu stiu daca l-ai prins pe Radu Niculescu pe vremea cand juca la National, pe vremea cand putea sa pelce de la noi in Spania. El a fost mereu un om (nu neaparat jucator), deci un om capricios. Pe langa asta nu este genul care sa se exteriorizeze sau sa vorbeasca mult. E mutalau. Nu ar fi rau, dar pe langa ca nu vorbeste nici nu prea face. Iar eu zic asa: decat sa fie disensiuni la nivelul conducerii (vezi Dinamo!) mai bine pleaca Niculescu. Asa as dori eu in cazul in care chiar s-au certat. Daca ai vazut aseara pe Iacov la Pro Sport Show ai intelege ca e o ruptura. Si ca sa inchid cercul, ne intrebam daca ruptura s-a produs de fapt, de drept sau de amandoua. Miril, deci, sustine ca e plecat cu... oile. Eu cred ca ar mai fi, dar o sa plece. Tu ce crezi?

be@
29th November 2005, 15:36
Eu cred ca o fi avut loc vreo discutie intre Iacov si Niculescu, dar totul e amplificat de presa, ca de obicei . Vom vedea ce va fi zilele urmatoare .

Bancaru
29th November 2005, 15:53
Nu ma bucura chestia asta protapita in presa. Bine nu e.

be@
29th November 2005, 20:19
Constantin Iacov a dezmintit la NationalTV, si a spus ca nu se pune problema ca Radu Niculescu sa paraseasca pe FC National .

miril
29th November 2005, 21:01
Pentru linistea din sanul clubului este un lucru bun. Eu cred ca a fost luat de urechi de...cine trebuie. Ma refer la Radu Mami. Vom trai si vom vedea daca a fost o mica discutie amplificata de presa sau este vorba de capriciile Printului de Cotroceni.

krapulax
29th November 2005, 21:17
tare mi-e ca daca au inceput divergentele, vor mai fi discutii si in viitorul apropiat. iar cu dezmintirile astea, nu stiu... asa a fost si cu landi- nu pleaca, domnule, vedeti-va de treaba.
stam si noi si intoarcem pe toate fetele 2-3 vorbe auzite, vorba lui sapun, la coltul strazii. cu thwaite, la fel- cica pleaca pe 2 mil jumate, iar acu cica semneaza prelungirea contractului. ce sa mai pricepi?

miril
29th November 2005, 21:47
Parerea mea ramane, Radu este un om ciufut si nu se va schimba numai pentru ca a devenit presedinte. Nici nu stim cine sta in spatele deciziei de a-l promova in acest post si, mai ales, de ce. Parerea mea este, finala, ca daca a procedat asa sa fim pregatiti ca o va repeta, iar eu, daca as fi Iacov, as cauta deja un inlocuitor. In ceea ce-l priveste pe Thwaite, se pare ca initial nu a dorit sa semneze, dar a inteles repede ca are de pierdut, stirea cu salariu fiind o facatura la...coltul strazii.

Bancaru
29th November 2005, 23:50
Corect!

Bancaru
16th December 2005, 22:24
Acum ca totul e oficial si nu mai este loc de speculatii, aveti vreo persoana potrivita pe care sa o propuneti pentru acest post? Trebuie sa fie cu bani, pentru ca pe langa functia de presedinte va trebui sa fie si presedinte al C.A/ Si presedinte C.A. nu ajunge orice sarac.

be@
17th December 2005, 19:00
Sa vedeti daca nu se intoarce gINO....

krapulax
17th December 2005, 19:08
am o persoana. cat de potrivita, habar n-am. m-am gandit la el acu vreo cateva saptamani ca ar fi bun sa-i ia locul lui niculescu. ulterior, citind ziare de acum cativa ani am vazut ca avusese functii in club, chestie pe care o uitasem, dar ceva ramasese printr-un colt al craniului. e vorba de adi pigulea, care nu stiu cu ce se mai ocupa. antrenor? impresar?

miril
17th December 2005, 19:10
Acesta posibilitate exista, dar in acest caz Iacov ar iesi cu reputatia sifonata bine, dupa declaratiile facute la ultima Conferinta de Presa, facatura fiind regizata inca de acum sase luni si, in acest caz, cu...ata alba. Asta ma face sa nu cred. Sper, in schimb, ca Iacov sa ramana in organigrama clubului, el imbunatatind vizibil lucrurile la FC National.

krapulax
17th December 2005, 19:19
Iacov ar iesi cu reputatia sifonata bine, dupa declaratiile facute la ultima Conferinta de Presa.

se mai intampla si d-astea... a se vedea postul nr 31 pe acest subcapitol.

miril
17th December 2005, 19:28
Asta inseamna ca a incercat sa castige timp, sperand sa-l convinga pe... Afumat sa ramana. N-a inteles cu cine are de a face. Trebuia sa ne intrebe pe Noi. Este o diferenta, totusi, ma refer la compromitere.

Bancaru
18th December 2005, 11:50
Cred ca Miril se referea la sifonarea reputatiei lui Iacov, cititnd ce a scris Be@. Nu cred ca s-ar sifona staiful lui Iacov daca il aduce pe Pigulea. Desi nu cred ca s-ar sifona Pigulea ca sa vina intr-o asemenea functie. Poate se va produce unb come back de pe la Romcarton, care rimeaza cu Vova Cohn.

miril
18th December 2005, 12:25
Oricum, o sa fim cu...Oache pe ei!

Bancaru
19th December 2005, 10:23
Haideti, ca nu sta Iacov capra ca fraierul la toti tampitii. Nu cred ca vine ala. Si daca vine, asta este. Ii punem pe FANS pe el.
Ce parere aveti de posibila numire a lui Vasile Avram, zis si jumate de mustata pe o fata intreaga, care a fost oficial al echipei Rapid?

miril
19th December 2005, 10:29
Cupa-i in Giulesti, ce sa zicem? Desi, daca jucam finala cu ei, in vazul...poporului, nu cred ca-si vor permite. Altfel, il reactivam pe Gino ca sa-l fugareasca pe Zotta, ca pe vremuri, "in fata tribunelor pline si a milioanelor de telespectatori".

Bancaru
19th December 2005, 10:51
Miril, dar cand ne furau pe stadioanele patriei, in campionat, nu era in vazul poporului? Cand ne-a facut muci Zotta, nu a fost in vazul poporului? Cand a iesit campionana Rapid, cu Lucescu Sr la carma, dupa un meci cu Nationalul, cu cateva etape de terminarea campionatului, nu a fost tot asa? Acum un an, in etapa a doua nu ne-au furat? La 0-0 gol anulat lui Caramarin si om eliminat? Aia nu era in vazul lumii? Nu vor avea nici o jena. Nu inteleg de ce pun oameni care au trecut pe la cluburi si care pot avea preferinte. Si mie imi convenea sa fie Gino presedinte la Liga.

miril
19th December 2005, 11:09
Crezi ca ar fi tinut cu noi?

miril
19th December 2005, 12:59
Si Gheorghe Constantin cum e? Ca de Avram am aflat. Nu se prea simte ca la propriul...san.

miril
31st December 2005, 19:14
Eu il vreau pe Soare, Vlad Soare, ca presedinte al clubului bancar Progresul/FC National. Sa rasara si Soarele pe Dr. Lister si sa be@M sampanie din Cupa. HAI PROGRESUL!

Bancaru
31st December 2005, 20:17
Dupa vizita in Spania, se pare ca vom avea o surpriza. O sa vedeti. Gaseste Iacov pe cineva. Eu asa cred.

krapulax
31st December 2005, 20:33
politician espanol?

miril
31st December 2005, 20:38
Bancruz!

Bancaru
31st December 2005, 20:39
Nu stiu. Pe Lazarov si pe Augusta. Sau Mangusta... Cred ca e acolo sa faca lobby.

miril
31st December 2005, 20:40
Los Lobos!

Bancaru
31st December 2005, 20:45
Asa ii avem pe Los Platanos. Nu sunt lafel de po****ri, ce-i drept, si cred ca sunt mexicani. Nu cred ca Iacov isi permite sa faca un revelion numai de dragul de a-l face. Trebuie sa incheie si o afacere, ceva.