PDA

View Full Version : Cu stangu-n dreptu' sau inceputul sfarsitului (?!)



S2K
28th November 2005, 17:56
Becali a declarat pentru ProSport ... "Dacă mă voi implica, FC Argeş va juca în cupele europene. Mă voi implica cu aceeaşi pasiune ca la Steaua. Este posibil să iasă şi campioană."

:headbang: :no: :drak: :jerk: :mda: :o:

Pe langa faptul ca pe Becali nu il intereseaza de Steaua, ceea ce dovedeste inca o data, faptul ca declarat ca Arges-ul ar putea chiar sa iasa si campioana ma duce cu gandul la ceva ... vrea Becali sa cumpere Arges-ul pentru ca i s-a pus in vedere sa plece de la Steaua ... pentru ca altceva nu imi dau seama ce vrea sa spuna, iar daca a spus-o doar pentru ca ii place lui sa vobeasca, iar presa scrie tot ce declara el (si cand sta pe buda) ... atunci omu' asta ori e prost, ori e prost.

MariusTR
29th November 2005, 13:13
Doooooomnule... daca scapam de Gigi nu ma intereseaza pe unde il poarta pasii... mai grav daca ramane printre noi stelistii. Poate sa-l duca si la FC Barcelona si sa revolutioneze fotbalul spaniol sa-l transforme in brazilian

HAIDE STEAUA!

S2K
29th November 2005, 21:27
O noua zi, o noua gluma din ciclul "omul asta ori e prost, ori e prost"

"Voi fi actionar majoritar la toate echipele din Divizia A. Pot fi majoritar la o echipa si sa am actiuni la oricate, asa prevede legea"

walt.mann
30th November 2005, 09:24
Vrea sa isi pregateasca terenul, daca pierde razboiul cu Bodu. Daca pierde palmaresul si stema (asta insemnand, de fapt Steaua), trebuie sa plece din Ghencea. Cea mai mare oportunitate acum este Argesul: il ia acum, are asigurata solutia de salvare daca pierde in fata lui Bodu. Daca nu pierde, are o pepiniera de jucatori talentati pe care poate sa ii vanda oricand. Plus ca asa se pot spala si niste bani:el, actionar majoritar la Arges, vinde jucatori la Steaua. Muta bani dintr-un buzunar in altul.

MariusTR
30th November 2005, 09:28
Din pacate vrea sa transforme Divizia A in terenul personal din Pipera.
Si noi trebuie sa asistam la becalizare fara ca sa putem influenta intr-un fel sau altul mersul treburilor.

walt.mann
30th November 2005, 09:32
MariusTR, stai linistit, are oponenti puternici. E vorba de altii care au si ei interese pe la echipe diverse de fotbal.

S2K
30th November 2005, 11:32
Din ciclul "omul asta ori e prost, ori e prost", episodul III:

"Nu am să mă las până când cea mai iubită echipă din România nu va ajunge în sferturile Ligii Campionilor. Nu am să mă mulţumesc doar cu o participare în grupe şi am să vă demonstrez acest lucru! Să nu credeţi că vorbesc doar ca să mă aflu în treabă!"

Din pacate tocmai asta face: vorbeste ca sa se afle in treaba pentru ca altfel asteapta probabil un wild card de la UEFA ca sa joace in Liga Campionilor.

dede
30th November 2005, 16:24
eh, daca ajunge Steaua in sferturile ucl (cat timp mai este jiji la echipa), nici nu o sa mai comentez vreodata ce face sau zice jij...dar pana atunci...comentez in continuare...

S2K
30th November 2005, 19:30
Sper ca ai inteles ca eu nu m-am referit la faptul ca vrea in sferturile Ligii Campionilor, si eu vreau si tot stelistii vor, dar ... pentru a ajunge acolo iti trebuie mai mult decat 11 jucatori. Deci, pana una alta, vorbeste doar sa se afle in treaba, in loc sa faca ca sa se afle in treaba.

S2K
1st December 2005, 11:37
Din ciclul "omul asta ori e prost, ori e prost", episodul IV:

In loc sa discute cu Protasov despre cum ar putea sa il convinga sa ramana la Steaua, fecali incepe sa caute alt antrenor. El l-a sunat chiar si pe Zenga, care are un salar de 350.000 euro la Crvena Zvezda, 200.000 mai mult decat Protasov, oferindu-i postul la Steaua ... Chiar crede ca Zenga vine inapoi dupa ce si-a batut joc de el si chiar crede ca vine pentru bani mai putini? Dar ... dupa cum spuneam ... omul asta ori e prost, ori e prost.

dede
1st December 2005, 12:46
07.05.1986...cu unspele pe care il avem acuma batem pe oricine...:evil: insa bineinteles ca mai trebuie ceva jucatori, dar vine pauza de iarna si vedem ce se va intampla

uti2102
1st December 2005, 13:09
Haidetzi mai tovarashi datzi-o draq de treaba...Am ajuns sa comentam acum toate aberatziile Becaliote.....

dede
1st December 2005, 13:17
ne-am luat dupa remy...:P

S2K
2nd December 2005, 13:05
Din ciclul "omul asta ori e prost, ori e prost", episodul V:

fecali repeta cel putin o data zi faptul ca "eu stiu ca Protasov va pleca de la Steaua". ca un prost, de altfel.

Timm
3rd December 2005, 09:20
Din ciclul "omul asta ori e prost, ori e prost", episodul V:

fecali repeta cel putin o data zi faptul ca "eu stiu ca Protasov va pleca de la Steaua". ca un prost, de altfel.

Intr-adevar aici iti dau dreptate. Chiar o spune obsedant de parca s-ar bucura ca pleaca Oleg, care le-a dat clasa tuturor antrenorilor romani si prin profesionalism, si prin bun simt, si prin modestie, calitati dealtfel greu de apreciat de Fecali sau MM. Oarec Fecali e atat de prost incat vrea sa plece Oleg?

S2K
3rd December 2005, 10:24
Normal ca vrea sa plece Oleg. Acum Olaroiu cu care se pupa-n fund e liber de contract...

Timm
3rd December 2005, 11:40
Normal ca vrea sa plece Oleg. Acum Olaroiu cu care se pupa-n fund e liber de contract...

Atunci inseamna ca Fecali este prost pe bune. Abia incepuse sa aiba credibilitate si datorita lui Oleg. O sa se duca dracu tot, iar o sa inceapa cu contestarile ca steaua o sa joace iar ca o echipa fricoasa, si Gigi din nou va fi fluierat etc.
Daca asta vrea sa fie sanatos.
Asta e nu avem ce face! Uneori ia masuri care par sa arate ca il intereseaza suporterii alteori, ca acuma, contrare.
Ce porcarie!

uti2102
3rd December 2005, 13:56
Deocamdata Protasov nu pleaca nicaieri. Cu atat mai putzin este dat sau va fi dat afara.
Vorbim dupa Hertha, daca omul chiar vrea sa se intoarca acasa sau vrea sa-shi continue munca de-aici.

S2K
9th December 2005, 20:10
Din ciclul "omul asta ori e prost, ori e prost", episodul VI

"Nu pot sa ma bat cu Mutu, este imoral" a spus fecali cand a auzit ca Mutu vrea sa cumpere si el pe FC Arges, facand o afirmatie pe care numai el o intelege, de fapt ca prostii.

dede
9th December 2005, 23:43
pai a spus ca nu se poate bate cu mutu, adica are pe altcineva care sa se bata in locul lui cu mutu...acum serios, omu a zis doar ca nu mai vrea argesu, acuma ca vrea sa investeasca si mutu...si bine face...

S2K
10th December 2005, 11:04
Cu alte cuvinte ... Din ciclul "omul asta ori e prost, ori e prost", episodul VI A:

"Vorbele mele vin ca fluxul Dunarii, faptele ca fluxul unui paraias de langa bordura unei strazi, cand nu ploua."

Paul
10th December 2005, 11:37
hai ca ultima e tare de tot :D

S2K
10th December 2005, 13:07
Din ciclul "omul asta ori e prost, ori e prost", episodul VII:

"La lista de achizitii lucrez eu, pentru ca ma pricep la fotbal acum. Apoi Stoica si Leo Strizu. Eu ii spun lui Stoica: <<il vreau pe ala sau pe ala>>. El imi spune o parere si daca se poate sau nu. Apoi decid ce e de facut".

Dupa cum vedeti lipseste tocmai pionul cel mai important in acest angrenaj: antrenorul.

uti2102
10th December 2005, 13:17
Lasa-l mah in durerea lui ca-i place sa se puna el in fatza :) Am ras de n-am mai putut aseara pe TV Sport cand l-a intrebat moderatorul cine se ocupa de transferuri :D

S2K
17th December 2005, 13:19
Din ciclul "omul asta ori e prost, ori e prost", episodul VIII:

"Vreau sa castigam Cupa UEFA"

"Il dau pe Radoi la cine ofera 5 milioane si pe Ogararu la cine ofera 1,5 milioane"

Orice copil de gradinita isi da seama ca aceste doua afirmatii se bat cap in cap. Nu insa si fecali ... Jalnic!

uti2102
17th December 2005, 13:54
Cum v-am zis, lasatzi-l sa vorbeasca :D

Mariusmadmax
17th December 2005, 19:04
Din ciclul "omul asta ori e prost, ori e prost", episodul VIII:

"Vreau sa castigam Cupa UEFA"

"Il dau pe Radoi la cine ofera 5 milioane si pe Ogararu la cine ofera 1,5 milioane"

Orice copil de gradinita isi da seama ca aceste doua afirmatii se bat cap in cap. Nu insa si fecali ... Jalnic!
ai si tu o logica ...
fffffffff buna ...
insa daca ii da pe astia doi cu vreo 7 mil ...
nu crezi c-ar putea sa ia cate un jucator bunicel de afara pentru fiecare compartiment?
zic si io ... nu dau cu paru !
Ganditi-va ca Radoi - parerea mea - ar trebuii sa se transfere afara .

dede
17th December 2005, 20:14
da, ar trebui, si-a facut datoria pt Steaua, insa sa plece doar la o echipa buna din vest...decat la o echipa de prin ucraina sau rusia, mai bine ramane la Steaua...

S2K
18th December 2005, 12:07
insa daca ii da pe astia doi cu vreo 7 mil ...
nu crezi c-ar putea sa ia cate un jucator bunicel de afara pentru fiecare compartiment?

1. Poate sa aduca patru jucatori, pentru fiecare compartiment cate unul, si atunci ce facem? Recladim o echipa? Iar stam sa asteptam? S-a vazut ca Steaua fara Radoi are destul de mari probleme.

2. Si daca i-ar vinde nu ar aduce jucatori pentru ca daca ar fi vrut sa aduca fotbalisti cu nume ar fi facut-o si pana acum.

SORENSEN
18th December 2005, 12:26
plus ca in tara nu avem jucatori pe aceste mai buni poate in locul lui Ogararu.
Din afar Gigel a zis ca nu va cumpara asa ca poa sa ia si 15 mil pe Radoi si Ogararu ca tot nu castigam nimic.

uti2102
18th December 2005, 15:12
Un eventual transfer al unuia dintre jucatorii din primul 11 ar fi o bataie de joc fatza de actuala echipa. Dupa ce a fost cladita timp de circa 3 ani, shi acum se afla ash zice in punctul de maxime posibilitatzi, eu cred k aceasta echipa ar trebui pastrata cel putzin pana la finalul sezonului. Iar daca evolutzia din primele 6 luni a anului viitor va fi entuziasmanta, atunci primul 11 ar trebui pastrat intact shi pentru fortzarea calificarii in CL, mai ales ca acum avem o shansa imensa de a fi capi de serie in ultimul tur preliminar.
Imi place sa cred k Becali&Co nu vor da cu piciorul unei astfel de shanse, asha cum de fapt ne-a obishnuit romanul in general......cand tzi-e lumea mai draga....

suporterita
19th December 2005, 11:08
pentru toti stelistii:Craciun Fericit,La Multi Ani si sa ne vedem in finala cupei UEFA.

Mariusmadmax
26th December 2005, 09:40
Oricum cred ca sunt cele mai linistite clipe din viata clubului Steaua ...
Numai la noi nu este scandal !!!

Dinamo - Ando out cu scantei
Rapid - bani canci , scrasnete de masele ...