PDA

View Full Version : Etapa 15: Dinamo - Poli Timisoara



Pages : [1] 2 3

andreiush
28th November 2005, 00:32
Duminica, 4 decembrie 2005: Dinamo - Poli Timisoara, ora 20:15, TVR 1
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

be@
28th November 2005, 00:38
Gata ! Trebuie sa va reveniti, si sa umiliti fruncea !
Cine vine-n Groapa, fara 5 nu scapa ! :drak:

esku
28th November 2005, 00:41
cred ca se va termina la egalitate :D

THE HUN
28th November 2005, 00:57
Gata ! Trebuie sa va reveniti, si sa umiliti fruncea !
Cine vine-n Groapa, fara 5 nu scapa ! :drak:
Astia-s ultima ta speranta pt. a umili fruncea?Asta denota ca ai tot mai putine sperante pt.infrangerea timisorenilor,dar iti multumim ca ne tii totusi pumnii pt. un meci bun in groapa.

Wittmann
28th November 2005, 01:49
Bravo be@ inca un mesaj inteligent! Esti frustrata rau!

leku
28th November 2005, 02:05
Toate sansele sa fie o remiza! Degeaba merge rau apararea dinamovistilor pt. ca POLI nu are jucator care sa dea gol! 3 atacanti accidentati, iar Mansour joaca fotbal mai rau decat un cal cu manere, mai nou!!! Nici ceilalti 3 nu erau cine stie ce, oricum! Sper doar sa nu faca apararea lui POLI vreo greseala si sa o speculeze adversarii...
Ce imi da speranta e pronosticul negricios al lui Bea! In ultima vreme, toate i s-au adeverit.... pe invers... Bea, tine-o tot asa, ne-am obisnuit cu tine, ca si cainele cu purecii...:ok:

Cra10veanu
28th November 2005, 03:46
Gata ! Trebuie sa va reveniti, si sa umiliti fruncea !
Cine vine-n Groapa, fara 5 nu scapa ! :drak:
te cam strange costumu
evolutie tare kkcioasa are dinamo in acest sfarsit de campionat, bate poli in groapa, teoretic asa ar fii, sa vedem cine arbitreaza :rolleyes:

Angelina Jolie
28th November 2005, 04:28
Ar fi frumos sa ii bata odata pe Dinamo, dar nu prea imi vine sa cred. Ar fi sansa lui Hagi sa se umple de laude daca ar reusi.
HAIDA POLI!

vagus
28th November 2005, 04:46
Dinamo se va mobiliza altfel pentru acest meci si cred ca are potential sa castige. Poli din pacate nu are atacanti si nu cred ca va reusi sa inscrie mai mult de-un gol. Meci de 1x2 dar Dinamo are prima sansa ...

dede
28th November 2005, 07:48
castiga poli...:evil:

RstInPc
28th November 2005, 07:51
vagus, esti mai optimist decat mine. Are potential pe :drak: sai ia. Luam bataie.

superchumbo
28th November 2005, 09:29
1 solist

Bega
28th November 2005, 09:45
Daca stelistii au ajuns sa nu-si doreasca victoria lui Poli in fata rivalei de moarte, Dinamo, inseamna ca prefera sa o aiba mai departe pe Poli in clasament pentru retur. MM vrea un egal, a zis-o la TVR. De ce nu o victorie a lui Poli, care i-ar tine pe caini la 4 puncte de ei? Pentru ca ar ajunge si Poli la aceeasi lungime de ei. Asa ca mai bine Dinamo la 3 pct, dar Poli sa fie la 6.
Pronostic X, sa-i dam satisfactie lui MM, si tot nu e jucat campionatul.

walt.mann
28th November 2005, 09:48
de ce trebuie mereusa vrem sa ia bataie dinamo? Vazand interesul echipei, eu zic ca egalul este super!

Bega
28th November 2005, 10:08
Tocmai ziceam ca te inteleg. Dar de ce interesul echipei este ca Dinamo sa fie la 3 puncte de voi si nu la 4 puncte?

cuzmy
28th November 2005, 10:16
...suntem in perioada de punere a botnitzei la potai! Dupa meciuri celebre cu jiul, national si fc arges, ar fi logica o infrangere contra banatenilor! ...insa, cum nici Poli nu joaca nimic, totul e posibil.
Bate Poli cu 2-0!

six
28th November 2005, 10:30
Cred ca avenit vremea pentru o victorie in groapa.......:yeah: :yeah::yeah:

cuzmy
28th November 2005, 10:36
dupa data de 4 decembrie, denumirea clubului Poli o sa fie FC Traian Basescu, datorita eutanasierii tuturor cainilor din capitala!

UrsMeier
28th November 2005, 13:11
Cred ca va fi egal.Dinamo e in criza dar nici Timinsoara nu joaca foatre bine.......deci x

alamar
28th November 2005, 13:36
dupa data de 4 decembrie, denumirea clubului Poli o sa fie FC Traian Basescu, datorita eutanasierii tuturor cainilor din capitala!

Deoarece Dinamo este echipa cea mai nesuferita, pentru mine, tocmai vroiam sa urez bafta lui Poli (nu mai scriu acum si celelalte denumiri), asta si de dragul lui Gigel Coman, dar am citit ce ai scris tu si mi-a pierit cheful. De ce trebuie sa fie mereu cativa timisoreni care se cred mai destepti si mai spirituali decat sunt de fapt? Bate Dinamo si ramaneti acolo unde de fapt va este locul.
Uff, am trecut si prin experienta asta. Sa scriu, eu, ca bate Dinamo. Mi-a tremurat mana pe tastatura.
P.S.Nu se poate sa piarda amandoua?

GeKuRA
28th November 2005, 13:39
as vrea sa piarda si Steaua si Dinamo.
parca am mai zis asta, nu ? :D:D:D
cred ca X.

Vladek
28th November 2005, 13:45
Un meci super-tare... Dinamo o sa incerce din toate puterile sa iasa din criza, Poli cu Hagi pe banca o sa incerce victoria cu orice pret. Orice se poate intampla. Bine, eu as dori un X, dar poate sa iasa si 1 si 2.

dede
28th November 2005, 13:46
Gekura, vrei cam multe...doar dinamo pierde...

Paul
28th November 2005, 14:48
bate Dinamo, in cel mai rau un egal ...

Desi n-ar fi rau sa bata Poli , sa avem o iarna linistita cu 4p in fata tuturor adeversarilor , dupa un tur infernat , in care toti ne vedeau de la locul 8 in jos

don_denver
28th November 2005, 14:49
vreau sa bata poli..clar...da acum...una e ce vreau eu..si alta e meciul....

maldini
28th November 2005, 15:11
ce se intampla daca tska moscova si poli timisoara le trag o mama de bataie cainilor rosii la ei in groapa ? oricum cel mai castigat e tot falcosul de andone ca daca il dau afara ramane cu pensia de la heereven :D

Paul
28th November 2005, 15:16
stii ce se intampla

Se pregatesc pentru Champions League ... :P

maldini
28th November 2005, 15:23
paul la anu' se poate merge in Champions League de pe locul 3 ?:drak:

Aurel.D
28th November 2005, 16:12
Din cate am vazut pana acum, nici un dinamovist nu a postat pe threadul asta!! Din pacate sunt primul. Suntem cu totii foarte suparati pe felul in care joaca echipa si eu personal prevad un sf. de tur dezastruos. TSKA ne va da sa zacem, iar Poli va veni sa puna bomboana pe coliva!
Mie niciodata nu mi-au placut jucatorii adusi de Netoiu, cu mici exceptii, dar asta este....Ca intodeauna, noi suporterii latram la luna!
Dar celor care vad ca va bucurati de nu mai puteti de necazurile noastre, va spun, sa stati pe aproape ca nici la voi nu merg lucrurile mai bine!
Si stiti cum se intampla cand te bucuri de raul altuia!
Acum asta este; se vor bucura si suporterii lui Poli (a caror ura nu o inteleg, dar asta este altceva), ca ne-au batut in groapa. Ei lipseau sa ne bata acasa, ca in rest...

Benny
28th November 2005, 16:15
De ce trebuie sa fie mereu cativa timisoreni care se cred mai destepti si mai spirituali decat sunt de fapt? Bate Dinamo si ramaneti acolo unde de fapt va este locul.
Nu mai poate omul sa faca un spirit de gluma vesel de oamenii seriosi de pe acest forum. De ce vrei tu sa le iei cu orice pret bucuria unor adolescenti, care nu au vazut in viata lor pe Poli pe locul 3? Sau suporterii celorlalte echipe nu fac la fel? Ia arunca o privire pe alte threaduri sa vezi ce semeti sunt suporterii Iasului si ai Petrosaniului. Sau suporterii din capitala sunt mai obiectivi sau simtiti?

"Nu se poate sa piarda amandoua?". Bine, ca esti tu destept.



Acum asta este; se vor bucura si suporterii lui Poli (a caror ura nu o inteleg, dar asta este altceva), ca ne-au batut in groapa. Ei lipseau sa ne bata acasa, ca in rest...
Fii barbat, Quittaro. Nu v-a batut inca nici CSKA si nici Poli. Inca va puteti reveni. Si chiar daca ati pierde cu Poli, campionatul nu e inca pierdut. Cel tarziu in retur, veti fi forta de altadata.

walt.mann
28th November 2005, 16:47
Dinamo isi va reveni, dar doar in retur. Oricum, cu Ploi vor stopa declinul si se va termina egal.


Tocmai ziceam ca te inteleg. Dar de ce interesul echipei este ca Dinamo sa fie la 3 puncte de voi si nu la 4 puncte?
Pentru ca, pana la urma, ati intrat si voi in calcule. Or, in meciul direct al contracandidatelor, cum nu pot pierde amandoua, cel mai bine este sa se termine egal. Howgh!;)

old lord
28th November 2005, 17:38
2-0

Marius DG
28th November 2005, 17:42
Gata ! Trebuie sa va reveniti, si sa umiliti fruncea !
Cine vine-n Groapa, fara 5 nu scapa ! :drak:


Mama Be@ ce gura mare ai acuma ca national si "cealalta Poli" au facut treaba buna ...lasa ca va vine si voua rindul la anul sa veniti in Banat la anul si poate ca mai invatzatzi ceva nou ...:yeah:

Marius DG
28th November 2005, 18:06
Astia-s ultima ta speranta pt. a umili fruncea?Asta denota ca ai tot mai putine sperante pt.infrangerea timisorenilor,dar iti multumim ca ne tii totusi pumnii pt. un meci bun in groapa.
be@ ce ai tu asa de mult cu POLI ...parca team mai intrebat si nu ai raspuns..oricum va fi meci greu ptr POLI ,
Hunule am incercat sa iti zic buna ziua si Andreiush sa gasit sa ma stearga sa nu cumva shifonez pe careva pe acolo pe net ..

alejandro
28th November 2005, 18:28
cred ca se termina egal...1-1 sau 2-2...

APercele79
28th November 2005, 18:36
Ptr. prima data in mult timp scriu ca nu prea am sperante intr-o victorie ptr. Dinamo; si asta nu ptr. ca Poli e cine stie ce echipa, dar noi dupa ce am umilit Rapidul in groapa acum 2 luni, ne-am facut de rahat rau! Singurele victorii daca nu ma insel au fost cu Sportul si cu Vaslui, care si alea erau cam varza...
Ultima luna si ceva a fost super groaznica ptr. noi dinamovistii, si nu stiu cum putem spera sa-i batem pe TSKA cand nu putem bate petrolul, jiul, nationalul, argesu, etc...:rosu:

Marius DG
28th November 2005, 18:47
Ptr. prima data in mult timp scriu ca nu prea am sperante intr-o victorie ptr. Dinamo; si asta nu ptr. ca Poli e cine stie ce echipa, dar noi dupa ce am umilit Rapidul in groapa acum 2 luni, ne-am facut de rahat rau! Singurele victorii daca nu ma insel au fost cu Sportul si cu Vaslui, care si alea erau cam varza...
Ultima luna si ceva a fost super groaznica ptr. noi dinamovistii, si nu stiu cum putem spera sa-i batem pe TSKA cand nu putem bate petrolul, jiul, nationalul, argesu, etc...:rosu:
APercele, sa te auda D-zeu,ca eu parca vad ca iarashi va treziti cind jucati cu noi,la fel ati facut si anul trecut ...simt ca de data asta voi putea sa-l sun pe Discobolus,si sa il intreb de sanatate ...( LOL ):drak:

superchumbo
28th November 2005, 18:48
Daca stelistii au ajuns sa nu-si doreasca victoria lui Poli in fata rivalei de moarte, Dinamo, inseamna ca prefera sa o aiba mai departe pe Poli in clasament pentru retur. MM vrea un egal, a zis-o la TVR. De ce nu o victorie a lui Poli, care i-ar tine pe caini la 4 puncte de ei? Pentru ca ar ajunge si Poli la aceeasi lungime de ei. Asa ca mai bine Dinamo la 3 pct, dar Poli sa fie la 6.
Pronostic X, sa-i dam satisfactie lui MM, si tot nu e jucat campionatul.

:rosu:

Noi ne dorim in primul rand victoriile noastre, si nu infrangerile adversarilor. Cand va veti insusi mentalitatea asta veti ajunge departe.

Sincer, chiar nu ma intereseaza daca Poli e pe 2 sau pe 20. Noi nu ne batem de obicei pentru campionat cu Poli TM sau Poli Iasi, ci cu Dinamo. Si oricum nu conteaza ce vrea MM, superchumbo sau bega, conteaza realitatea din teren, si nu utopiile chinuitorilor de tastatura.

Ammadeus
28th November 2005, 19:16
1-3, bate poli

alex36
28th November 2005, 19:24
1-3, bate poli


3-1:D

deep purple
28th November 2005, 19:29
:rosu:

Noi ne dorim in primul rand victoriile noastre, si nu infrangerile adversarilor. Cand va veti insusi mentalitatea asta veti ajunge departe.

Sincer, chiar nu ma intereseaza daca Poli e pe 2 sau pe 20. Noi nu ne batem de obicei pentru campionat cu Poli TM sau Poli Iasi, ci cu Dinamo. Si oricum nu conteaza ce vrea MM, superchumbo sau bega, conteaza realitatea din teren, si nu utopiile chinuitorilor de tastatura.

De parca voi va bucurati la fel de mult cand bateti pe Inter Gaz in saisprezecimi cum va bucurati de-o victorie in groapa. Uite cine vorbeste!
:headbang: :headbang: :headbang:

Marius DG
28th November 2005, 19:29
:rosu:

Noi ne dorim in primul rand victoriile noastre, si nu infrangerile adversarilor. Cand va veti insusi mentalitatea asta veti ajunge departe.

Sincer, chiar nu ma intereseaza daca Poli e pe 2 sau pe 20. Noi nu ne batem de obicei pentru campionat cu Poli TM sau Poli Iasi, ci cu Dinamo. Si oricum nu conteaza ce vrea MM, superchumbo sau bega, conteaza realitatea din teren, si nu utopiile chinuitorilor de tastatura.

ai uitat sa spui ca mai conteaza si ce arbitru lucreaza,care echipa trebuie sa cishtige si care sa piarda ...etc..sti despre ce vorbesc ..Divizia A este la fel de murdara ca si acum 5 ani ,iar acum Poli a facut o greseala mare cu Craciunescu,ptr ca arbitrajele din retur vor fi groaznice,si ptr noi in special dar si ptr toti cei care sau declarat pro-popescu ...
Ca pe tine te intereseaza ce face Steaua si nu ceilaltzi contra candidatzi e intradevar un lucru bun,utopie sau nu oricum nu este chiar indiferent ce fac ceilalti daca iti rasufla in gat ...sti tu despre ce vorbesc!:cool:

valtm
28th November 2005, 19:34
Daca ar fi sa cistige Dinamo, mai bine sa o faca contra celor de la TSKA (mai aduna puncte in Europa pentru anii viitori).
Cit despre campionat, 1-0 bate Poli.

Marius DG
28th November 2005, 19:37
Daca ar fi sa cistige Dinamo, mai bine sa o faca contra celor de la TSKA (mai aduna puncte in Europa pentru anii viitori).
Cit despre campionat, 1-0 bate Poli.

Plus ca daca merg mai departe vor castiga mai multi $$$ decit prima de joc impotriva celor de la POLI!

APercele79
28th November 2005, 19:41
Daca ar fi sa cistige Dinamo, mai bine sa o faca contra celor de la TSKA (mai aduna puncte in Europa pentru anii viitori).
Cit despre campionat, 1-0 bate Poli.
ai 100% dreptate, dar cred ca e mai usor ca castigi contra lu' Poli decit TSKA..oricum dupa cum jucam, ma indoiesc ca putem bate pe oricare din ele
sper sa gresesc...

rhadoo
28th November 2005, 19:49
va bate dinamo,andone e cu sabia deasupra capului
nu cred ca poli are deocamdata forta sa bata in groapa

ultrasblueshark
28th November 2005, 19:52
mamaa, ce meci...! Intre doua echipe ce nu joaca nimic... meci de X

Bega
28th November 2005, 20:32
E si asta o "arta": sa nu joci (aproape) nimica si sa cistigi. Poli are opt etape fara infringere, din care ultimele patru sunt victorii. Nu-mi place sa nu vad spectacol, dar pina in perioada de transferuri nu mai e mult. Daca scapam fara infringere cu Dinamo vor fi misto returul si ultimele doua faze din Cupa.

Ioca10
28th November 2005, 21:59
2 clar (cine vine in groapa fara victorie nu scapa:D)

Razva
28th November 2005, 22:27
Sunt optimist si sper sa fie un 0-2.
Mai vreau sa spun inca o chestie.......mari idioti au fost aia de la noi care i-au sustinut pe derbedeiii din galeria cainilor.....(nu ati vazut comportamentul lor la meciul cu Nationalul....de retardati)
Pe catei sau stelisti ii inteleg ca ne critica dar restul tarii....mai ales moldovenii (vezi Be@) sau Oltenii (vezi frustratul cu palmaresul) ce avetzi???
A....si inca o chestie..pt. Be@...numai bunica-mea mai tine cu 5 echipe....eu zic sa te hotarasti...ori Iasiul ori Nationalul.:o: :rosu:
Dedicatie pt. javre:jerk:

Razva
28th November 2005, 22:33
Lasa ca faceti voi spectacol mai Ultrablueshark....acelasi spectacol penibil pe care l-ati facut si in finala de cupa cu cateiiii....
Si nu va mai agitati atata cu numele stadionului ca sunteti de rasul curcilor...mai putin si o sa plangeti ca nu a venit Hagi antrenor la voi....nu mai fiti naivi mai baietilor ca ma faceti sa-mi schimb parerea buna pe care o aveam despre voi

FcPoliFan
28th November 2005, 22:44
N-are cum sa fie usor, dar orice e posibil. Numai sa nu pierdem si e decent...

deep purple
28th November 2005, 22:52
Hai sa nu venim cu astfel de epitete gen "javrele". Sunt printre dinamovisti oameni cu bun simt, altii sunt carunti si nu cred ca merita nici in gluma asemenea porecle.
Pe Be@ sa n-o mai luati la bascalie, ea e cea care ne-a purtat noroc tot timpul Adica, nu tin minte sa fi nimerit vreodata pronosticul cand era vorba de noi. Deci nici acum... sper. :D
Si mai interesant e ca timisorenii ca si oltenii, stelistii, rapidistii etc nu inghit Dinamo, dar niciodata nu am spus ca motivul ar fi faptul ca in anii '90 ne-au luat toata linia de fund la pachet. Asta nu inteleg de ce se supara unii nationalisti ca le-am salvat clubul de la faliment.
Ceva de genul "daca Poli cumpara, jumatate de National ramanea. Daca Poli nu cumpara, National nu mai era". Probabil la 20 de anisori e mai greu de inteles.
Cred totusi ca rezultatul de duminica va fi influientzat si de rezultatul de joi din cupa UEFA si de... Savaniu cu Fanta, Burloiu cu cartonasele si Corpodean cu ochelari de cal la lovituri de pedeapsa.

remy
29th November 2005, 01:25
Mai bine le sugerez timisorenilor sa se concentreze asupra meciului din Cupa Romaniei, ca daca vor lua Cupa, vor juca sigur in Cupa UEFA. Locul 3 in campionat nu e sigur pt. calificare ! Si oricum Dinamo si Timisoara sant unite impotriva lui NASHUL, deci sant cam in aceeasi oala cu arbitrajul potrivnic.
Aici se poate sparge ghinionul lui DINAMO, care trebuie sa-si arate adevarata valoare pe care a avut-o in primele 2 luni ale sezonului, cand nu sufla mai nimeni in fata lor (doar Farul, printr-o tactica gresita a lui Andone, dupa ce au ratat vreo 3 goluri clare).
Va rog, nu vreau sa aberati, asta a fost adevarul: Dinamo a dominat cam 2 luni fotbalul de la noi, dupa care au picat inexplicabil, mai ales (curios !) jucatorii adusi de Netoiu.

leku
29th November 2005, 02:25
Si oricum Dinamo si Timisoara sant unite .

:o: Asta-i cea mai tare propozitie de pe tot forumul asta!!!

vagus
29th November 2005, 03:04
Nu vad cum ar putea castiga Poli. Avem un singur atacant apt de joc si ala nu stie sa faca o preluare ca lumea. La mijloc, singura noastra sansa este Coman si Caramarin. Daca ei prind un joc slab, s-au dus toate sperantele noastre. Iar la cum au jucat pana acum ... cam slabe punctele noastre forte. Ov. Petre probabil va juca dar este accidentat si ati vazut in meciurile trecute cat a putut saracu. Singurul jucator meserias ramane Osei care va recupera multe mingi dar degeaba daca nu are cui sa dea pase de gol. Cred ca acum Paez o sa aibe ocazia mult visata sa demonstreze ca este un jucator de nationala si ca Oli n-avea dreptate in privinta lui. Ca doar de-aia l-am adus ...
Si totusi, singura sansa ar fi sa adoptam tactica lui Oli cu cati mai multi inchizatori, sa nu luam gol si poate plecam cu un egal ... Si apoi nu se stie cum afonul de Mansur poate reuseste o foarfeca de zile mari si plecam cu 3 puncte ... :happy

APercele79
29th November 2005, 03:50
Dinamo a dominat cam 2 luni fotbalul de la noi, dupa care au picat inexplicabil, mai ales (curios !) jucatorii adusi de Netoiu.
ceva e necurat...imposibil sa iti bati joci de rapid, cfr, everton si efectiv sa nu poti sa bati petrolul, jiul, argesul, nationalul etc...interesele actionarilor din conducere incep sa se vada, si raman cu parerea ca e lucratura contra lu ANDO

Cra10veanu
29th November 2005, 04:11
poate nu v-ati dat seama ca pe unde trece netoiu ploua cu rahat, poate v-o trage si voua, ca doar meritati deplin, iata ca anu asta n-ati mai transferat de la craiova vre-un niculescu, ati transferat un negrotei care da autogol :D si care da pasa inapoi spre portar atat de usor incat atacantul nationalului sa poata da gol. Bate timisoara !

remy
29th November 2005, 04:17
Mai bine joaca cu cei de la Dinamo 2 sau de la juniori, ca poate sant mai motivati.
Oricum, nu stiu cine si-a bagat codita la Dinamo, pt. ca prea mergeau snur in primele luni. Pot spune ca daca nu pierdeau atatea puncte acasa, se puteau declara campioni de acum !

vagus
29th November 2005, 06:02
asa si Poli daca avea arbitraje corecte MACAR in meciurile cu Sportu si Steaua unde au fost penaltiuri f. clare (hentzuri evidente de pe linia portii facute-n extremis pentru a respinge mingea din poarta), fara sa mai spun ceva de meciul de la Jiul sau altele ... Poli era pe primul loc acum sau cel putin pe 2 ... Si astea in conditiile in care Steaua a fost in forma maxima in acest tur iar Poli a inceput greu acest campionat si de multe ori jocul era departe de pretentiile suporterilor si potentialul echipei!!! Dar cu toate acestea, pana la locul 1 nu mai este mult :yeah: Sa vedem ce achizitii se vor putea face la iarna si apoi vom vedea ...
In orice caz, HAGI este si va fi mereu NUMBER 1 !!!! :yeah:

Benny
29th November 2005, 09:05
Nu-i invidiez pe suporterii dinamovisti (apropos unde e ala, de zicea ca numai dupa invidia altora poti sa-ti dai seama de propria valoare), echipa lor traverseaza o perioada grea. E cu atat mai greu atunci, cand cazi de sus (adica locul 1 si un joc entuziasmant).

In privinta jocului, acesta este deschis oricarui rezultat. Echipele astea au fost prea putin constante, ca sa risc un pronostic.

Mai important mi se pare ca suporterii sa-si vada de propriile echipe si sa nu vedem batai sau altele.

codrind
29th November 2005, 09:59
Un meci interesant !!
Două echipe echilibrate valoric, dar cu stări de spirit diferite!! :drak:
dinamo ne-a obişnuit cu "suportul" dat de fluieraşi, dar acest lucru se poate spune şi despre Poli AEK, care īn ultimul meci (cel cu Pandurii) a avut al 13-lea jucător īn persoana fluieraşului!

Deci un X!!!

STEAUA-MANIA
29th November 2005, 10:04
Cel mai bun rez pt STEAUA ar fi un egal!Cred ca poli aek va invinge...aceasta infrangere va insemna "decapitarea" lui andone!

six
29th November 2005, 10:45
Cel mai bun rez pt STEAUA ar fi un egal!Cred ca poli aek va invinge...aceasta infrangere va insemna "decapitarea" lui andone!sper ca te referi la meciul vostru cu "minerii"...ca de dinamu avem noi grija sa punem CIREASA pe tort.....:evil: :cool:
PS AEK este istorie daca n-ai stiut....oricum pentru unii este foarte greu:rosu:

Darkslowstar
29th November 2005, 11:27
Meci de X2, zic eu. Poli, in era Hagi, trebuie sa confirme si la Bucale. Ceea ce ii si dorim :ok:
Dinamo nu are nici pe departe echipa de titlu, nu ajunge numai un atac bun, daca apararea e de retrogradare.

be@
29th November 2005, 12:04
Apropo de atac, Mazilu e foarte aproape de Dinamo.
http://www1.libertatea.ro/index.php?section=articole&screen=stire&sid=141568

Unde mai intra si asta? Niculescu, Danciulescu, Bratu, Mazilu ! Wow ! :o:
Cu un asa atac ,Dinamo ar trebui sa catige meciurile de la 3-4 goluri in sus !

Razva
29th November 2005, 12:26
Pt. cei ce au probleme cu ochiiiii....apelati la oftalmolog (va pot recomanda unul).....Cand a fost Poli ajutata de arbitriii???cand ni s-au refuzat :golul cu sportul sau 11 metri cu Steaua si cu pandurii-fault grosolan la Ov.Petre-, sau poate cand ne-a eliminat Burloiu 4 jucatori ca sa castige Dinamo......sau atunci cu celebra "fanta de lumina"...sunteti penibili...)
Nu va mai agitati atata ca va strica la sanatate.....
Inca o chestie....niciodata Poli si Dinamo nu vor fi unite.....(opinia mea e ca suporterii TM care au fost la Bucuresti sa se solidarizeze cu derbedeii de la Dinamo arestati in Bulgaria sunt or prosti ori inconstienti.....ar fi sarit cineva de la Bucuresti pentru cineva de la CommandoViola????pe naiba, hai sa nu fim naivi).
Deranjeaza din ce in ce mai tare ascensiune PolitehniciiTimisoara insa va zic o chestie:Nu mai putem dormii noaptea de criticile voastre!!!
Dinamo-Poli=0-2!!!!!

hectorash
29th November 2005, 13:18
cred ca-si revine dinamo :( dar sper sa bata totusi poli

Benny
29th November 2005, 13:22
Poli AEK, care īn ultimul meci (cel cu Pandurii) a avut al 13-lea jucător īn persoana fluieraşului!

Zi drept, nu vazusi meciul, este?

cuzmy
29th November 2005, 13:55
..."Poli" ajutata de arbitrii! Ce gluma! Poate pe lumea aialalta!

micutzu
29th November 2005, 14:08
Dinamo are sanse mai mari deoarece joaca pe teren propriu si pe deasupra acolo multi sunt cu cutitul la os. Poli, in ultima vreme si nu numai, nu prea stie sa dea goluri din faze de constructie ci mai mult din faze fixe. In plus trebuie observat ca Dinamo nu sunt Panduri.

APercele79
29th November 2005, 14:08
(opinia mea e ca suporterii TM care au fost la Bucuresti sa se solidarizeze cu derbedeii de la Dinamo arestati in Bulgaria sunt or prosti ori inconstienti.....

esti penibil...mai bine nu scrii, poate asa pari mai inteligent

alamar
29th November 2005, 14:08
..."Poli" ajutata de arbitrii! Ce gluma! Poate pe lumea aialalta!
Asta inseamna ca dupa meciul cu Pandurii...

Aurel.D
29th November 2005, 14:22
Am citit ce declara fostul antrenor de la Poli, Jakie Ionescu despre Dinamo si Steaua (acum si in alte dati): ca sunt doua cluburi care ar trebui desfiintate, ca sunt dezorganizate,:o: ca post cu post, Poli are jucatori mai buni decat Dinamo....
Cred ca este cam frustrat, batranelul. Nu ma asteptam ca un om la varsta lui sa spuna copilarii de genul asta!!:no:

Mi se pare jenant!:rosu:

realivanhoe
29th November 2005, 16:34
Am citit ce declara fostul antrenor de la Poli, Jakie Ionescu despre Dinamo si Steaua (acum si in alte dati): ca sunt doua cluburi care ar trebui desfiintate, ca sunt dezorganizate,:o: ca post cu post, Poli are jucatori mai buni decat Dinamo....
Cred ca este cam frustrat, batranelul. Nu ma asteptam ca un om la varsta lui sa spuna copilarii de genul asta!!:no:

Mi se pare jenant!:rosu:

Batranelul nu e frustrat zice un adevar anume ca Dinamo si Steaua sunt echipe infiintate de sovietici...deci dupa revolutie trebuiau desfiintate ...in plus despre substratul politic despre care vorbea este adevarat...Timisoara nu a colaborat cu echipele comuniste si nici cu regimul...revolutia nu a inceput la Timisoara intamplator...

deep purple
29th November 2005, 16:37
Batranelul de care vorbesti are palmares pozitiv impotriva echipei Dinamo antrenate de Lucescu. Nu stiu daca-i intr-adevar frustrat din moment ce i-a iesit pasenta cat timp a antrenat.
Iar la faza cu individualitatiile cred iar ca are dreptate. Ovidiu Petre, Moldovan vin de la echipe care trageau la titlu in marile campionate ale Europei in timp ce la Dinamo revin imprumutatii la Chungham Chiuchu si Hop Jom Pock completati de cei care au retrogradat Craiova sezonul trecut.

me
29th November 2005, 16:45
sper intr-un 0-2, dar cine drecu da gol la noi? poate prinde coman un sut sau caramarin..ca mansour e complet iesit din forma..dar poate tocmai acum ii iese..:)
in mod normal meci de X..

gicu
29th November 2005, 16:46
deep_purple, hai sa fim seriosi...batranelul a exagerat cu faza cu lot mai bun pe fiecare post. Dar din pacate nu conteaza numai valoarea individuala ci si alte aspecte ca forma sportiva, caracter..etc, de care cei de la noi duc lipsa in ultima vreme :(

Aveti si voi sansa voastra ca ne prindeti intr-un moment slab dar daca isi revin dinamovistii nu prea aveti sanse sa plecati cu puncte din groapa :) Sa vedem cum trecem de meciul de joi...si mai vorbim.

Vi3rme_X
29th November 2005, 17:23
Eu mi`as dori sa iasa un X...dar nu se stie..poate bate Poli, poate bate Dinamo...
Hai Poli si FORZA VIOLA :ok:

Razva
29th November 2005, 20:36
esti penibil...mai bine nu scrii, poate asa pari mai inteligent
Penibil nu sunt eu desteptovici , penibili sunteti voi aia 100 de oameni ce formati galeria cainilor (apropo chiar sunteti 100...eu am impresia ca sunteti mai "multi", vreo 50 rataciti acolo pe stadion-daca voi puteti numiiiiii ruina aia stadion).Ce stiti voi sa faceti in afara de a va lua la bataie cu galeriile adverse si cu fortele de ordine?????stiu eu raspunsul...sa injurati ca descreieratiiiii si sa va amenintati jucatorii cu moartea cand joaca slab...mai sobolane.
Repet inca o data :cine se solidarizeaza cu niste infractori nu e in toate mintile!!!!
Dinamo-PoliTM=0-2:jerk:

Marius DG
29th November 2005, 21:46
deep_purple, hai sa fim seriosi...batranelul a exagerat cu faza cu lot mai bun pe fiecare post. Dar din pacate nu conteaza numai valoarea individuala ci si alte aspecte ca forma sportiva, caracter..etc, de care cei de la noi duc lipsa in ultima vreme :(

Aveti si voi sansa voastra ca ne prindeti intr-un moment slab dar daca isi revin dinamovistii nu prea aveti sanse sa plecati cu puncte din groapa :) Sa vedem cum trecem de meciul de joi...si mai vorbim.


Dreptatea este de partea ta,intradevar noi inca nu am reusit sa fim consistenti ...dar asa e in fotbal ...mai au si cei lalti o sansa din cind in cind ...:yeah:

gicu
30th November 2005, 00:02
in div. A nu se poate vorbi de consistenta. Nici o echipa nu da dovada unei continuitati in ceea ce priveste rezultatele bune...Din pacate majoritatea jucatorilor romani nu are o atitudine corespunzatoare cu privire la activitatea lor de baza.

Pe de alta parte e bine ca este campionatul echilibrat, sincer ma bucur ca au aparut mai multe rezultate surpriza, poate asa se renunta incet-incet la suspiciunile anticipate de blaturi sau alte aranjamente...

Altfel, daca Poli va juca mai bine ca noi atunci merita sa castige...pana atunci consider ca noi avem prima sansa :)

rhadoo
30th November 2005, 00:33
1 X
Nu Cred In Puterea Lui Poli Deocamdata
Hai Jiul!

THE HUN
30th November 2005, 00:46
1 X
Nu Cred In Puterea Lui Poli Deocamdata
Hai Jiul!
La ce fel de putere te referi?

Ivan
30th November 2005, 02:44
daca nu ne fura cu arbitrii,sigur vom face un neci bun!
dar cum Dinamo e Dinamo,nu se stie niciodata!
ei saracii,fara arbitrii si alte intrventii nu prea fac nimika!SE VEDE ASTA SI IN GRUPELE LIGII UEFA,NU???NIMIK.......:O ZERO!
ASTA ESTE DINAMO..........BLATISTA.....
HAI POLI,HAI BANATUL,HAI TIMISOARA

BAFTA BAIETI! SA NE FACETI MANDRII!
DEDICAM SI ACEASTA VICTORIE "PRIETENIILOR NOSTRII"....MULTI LA NUMAR ::jerk: :jerk: :jerk: :ciocan: :ciocan: :ciocan:
HAI POLIIIIIIIIIIIIIIIIII/hello /hello /hello

Aurel.D
30th November 2005, 10:34
Batranelul nu e frustrat zice un adevar anume ca Dinamo si Steaua sunt echipe infiintate de sovietici...deci dupa revolutie trebuiau desfiintate ...in plus despre substratul politic despre care vorbea este adevarat...Timisoara nu a colaborat cu echipele comuniste si nici cu regimul...revolutia nu a inceput la Timisoara intamplator...

Mai lasati-o dracu' pe asta cu "alea sunt echipe comuniste" si "noi nu am colaborat cu comunistii". Astea suna ca refrenele de dupa "Revolutie", "eu nu am fost membru de partid" cand in realitate nu puteai face nimic daca nu erai membru.... In primul rand ca asa au fost vremurile, ce este asa greu de inteles? Rusii puteau sa faca foarte bine echipa si la Timisoara!! Si prin crearea fortata a celor doua cluburi, au rezultat totusi sportivi mari la toate nivelurile. Stii ca de cele mai multe ori, clubul Dinamo a furnizat loturilor olimplice peste 50% din sportivi:ok: ?
Iar cele doua echipe de fotbal au facut performanta in cupele europene in anii '80, cu toate aranjamentele pe plan intern.
Pe de alta parte, ce vrei sa spui prin "noi nu am colaborat cu comunistii":mda: ? Era vreo echipa nesubordonata politic? Fii serios! Faceti prea mult pe dizidentii si va victimizati nejustificat:rosu: !
Mi de pare pueril ca in 2005 sa se mai discute asemenea lucruri!!

savagedanyro
30th November 2005, 11:01
QUITTARO, castigi premiul pentru cel mai tare mesaj de pe forum !!!
Esti cumva un fost colaborator al securitatii ??????
De obicei asemenea specimene au acest discurs !!!
TRAIASCA PARTIDUL, CEAUSESCU, ROMANIA !!!

La mari succese in continuare pentru steauadinamo !!!!!

tuxie
30th November 2005, 12:18
Daca castigam la cutzu acasa, pe Hagi o sa-l botezam Hingherul ? :evil:
Si eu sper sa-i batem pe Dinamo, dar nici un egal n-ar fi rau de loc.

Aurel.D
30th November 2005, 14:20
[QUOTE=Razva]Penibil nu sunt eu desteptovici , penibili sunteti voi aia 100 de oameni ce formati galeria cainilor (apropo chiar sunteti 100...eu am impresia ca sunteti mai "multi", vreo 50 rataciti acolo pe stadion-daca voi puteti numiiiiii ruina aia stadion).

Voi vorbiti de venit pe stadion??:happy Cati ati fost turul asta de campionat la fiecare meci, cat a fost Olaroiu antrenor?:rolleyes: O peluza si jumatate din tribuna a doua? Aaaaa, scuza-ma, cred ca putin mai mult!

Si nu cred ca este frumos si civilizat si "banatean" sa il jignesti pe Apercele numindu-l "sobolan":rosu: :rosu: :rosu:
Chiar daca avem opinii diferite, trebuie sa ne respectam. Aveam mai multe pretentii de la un banatean!!

Aurel.D
30th November 2005, 14:31
QUITTARO, castigi premiul pentru cel mai tare mesaj de pe forum !!!
Esti cumva un fost colaborator al securitatii ??????
De obicei asemenea specimene au acest discurs !!!
TRAIASCA PARTIDUL, CEAUSESCU, ROMANIA !!!

La mari succese in continuare pentru steauadinamo !!!!!

Ce legatura are asta cu ce am spus eu? :rolleyes:
Ceea ce am vrut sa spun a fost ca in ciuda faptului ca Dinamo si Steaua au fost create "departamental", partea buna este ca au produs sportivi de performanta de-a lungul anilor, ceea ce este evident!
Pe de alta parte m-am saturat ca de 15 ani sa se discute intruna, in toate domeniile de "ce au facut comunistii" si toti....sa nu le spun cum sa se victimizeze inutil:rosu: !! Ce a fost, a fost, ce sa facem acum, sa traim toata viata gandindu-ne ce au facut aia ce au facut ailalti? Cred ca la prostia romaneasca, si in anul 2458, se va discuta tot despre securitate si comunisti!

Tare sunt curios cati ani ai, sau mai bine zis cati ani aveai in '89, ca sa poti vorbi mai in tema despre ce a fost inainte!
Sau esti de-o varsta cu cel din avatarul tau?:)

Marius DG
30th November 2005, 15:00
Mai lasati-o dracu' pe asta cu "alea sunt echipe comuniste" si "noi nu am colaborat cu comunistii". Astea suna ca refrenele de dupa "Revolutie", "eu nu am fost membru de partid" cand in realitate nu puteai face nimic daca nu erai membru.... In primul rand ca asa au fost vremurile, ce este asa greu de inteles? Rusii puteau sa faca foarte bine echipa si la Timisoara!! Si prin crearea fortata a celor doua cluburi, au rezultat totusi sportivi mari la toate nivelurile. Stii ca de cele mai multe ori, clubul Dinamo a furnizat loturilor olimplice peste 50% din sportivi:ok: ?
Iar cele doua echipe de fotbal au facut performanta in cupele europene in anii '80, cu toate aranjamentele pe plan intern.
Pe de alta parte, ce vrei sa spui prin "noi nu am colaborat cu comunistii":mda: ? Era vreo echipa nesubordonata politic? Fii serios! Faceti prea mult pe dizidentii si va victimizati nejustificat:rosu: !
Mi de pare pueril ca in 2005 sa se mai discute asemenea lucruri!!

Intrun fel ai dreptate ca este obositor sa tot auzi despre"ce a fost"dar cred ca trebuie precizat citeva lucruri ( ptr cei care nu isi mai aduc aminte !)
a)Rusi nu au facut echipe prin tara ptr ca nu a fost nevoie -o data ce controlezi conducerea !
b)Daca tot dai cu bolovanul in piept ca Dinamo a furnizat 50% din loturile olompice trebuie sa te si intrebi ( e normal ) oare toti acesti sau hai sa zicem marea majoritate a lor au fost cumva juniori lui Dinamo sau odata ce au fost pregatiti prin alte locuri cei din Stefan cel Mare iau luat la ei ( plata buna,grade etc) ?
c)Absolut nici o echipa de pe vremea aceea nu indraznea sa se opuna directiei din capitala( Steaua si Dinamo) deci daca vrei sa generalizezi ...ai dreptate toate echipele erau sub control,dizidenti am fost intodeauna iar victime numai cind neam opus prea luminatelor minti din PCR( indiferent din tara sau capitala!)
d)Cind spui ca ti se pare pueril te referi la ideea de a renunta la trecut (istorie) ?:no:

remy
30th November 2005, 15:01
Am mai spus-o, sa anulam ceea ce a fost inainte de 1990, ar fi mai corect. Nici Steaua (mai ales, vezi Valentin Ceausescu, care era tartorul la ei), nici Dinamo n-au castigat cinstit totul.
Dar orice ati face, tot Dinamo si Steaua castiga aproape tot, pentru ca acolo se investesc multi bani, cel putin anul asta !

Marius DG
30th November 2005, 15:20
Am mai spus-o, sa anulam ceea ce a fost inainte de 1990, ar fi mai corect. Nici Steaua (mai ales, vezi Valentin Ceausescu, care era tartorul la ei), nici Dinamo n-au castigat cinstit totul.
Dar orice ati face, tot Dinamo si Steaua castiga aproape tot, pentru ca acolo se investesc multi bani, cel putin anul asta !
Remy,

Nu stiu dca cineva doreste sa fie anulat TOTUL,ar fi o extrema la urma urmei am spus si repet;desi in campionat nu miam dorit o victorie mai mult decit cea impotriva cainilor ,cind a fost vorba de plan international,miam pus tricolorul si nu a mai contat Dinamo ci doar fotbalul romanesc...care au reusit niste victorii frumoase international la fel cu steaua ...iar cu investitul asta este adevarul ca intradevar se investeste destul de mult ( dar exmplu bun cu banii multi =NU intodeauna inseamna si rezultate ex.REAL Madrid!) dar la nivelul in RO conteaza daca cei care au bani isi pot permite achizitietc.:rolleyes:

savagedanyro
30th November 2005, 15:21
Daca spui ca dinamo si steaua "au produs" sportivi de performanta atunci esti mai ingenuu decat credeam! Din toate vedetele lor "produse interne" au fost maxim 5% !!!

Apropo !!! In 1989 aveam 17 ani si am fost unul dintre "inconstienii" (dupa parerea unora) care au trait intreaga revolutie pe strada in Timisoara !!!!
Asta in loc sa fur si eu cum au facut altii !!!

VIOLETA NE E INIMA !!!

tuxie
30th November 2005, 15:27
Pana la urma cu cat s-a terminat amicalul cu U Cluj? Ca-s la lucru si n-am putut sa plec.

Marius DG
30th November 2005, 15:44
Daca spui ca dinamo si steaua "au produs" sportivi de performanta atunci esti mai ingenuu decat credeam! Din toate vedetele lor "produse interne" au fost maxim 5% !!!

Apropo !!! In 1989 aveam 17 ani si am fost unul dintre "inconstienii" (dupa parerea unora) care au trait intreaga revolutie pe strada in Timisoara !!!!
Asta in loc sa fur si eu cum au facut altii !!!

VIOLETA NE E INIMA !!!


Atunci e clar ca nu putem avea incredere in tine,esti prea tinar si prea huligan ....LOL...
Savage ( chiar esti salbatic?) LOL sau numai huligan,trebuie si tu sa te conformezi legi nescrise din banat si sa fi politicos si bine crescut chiar cu cei care te confrunta ...ca doar asa e pe la noi majoritatea timpului ...NU ?:ok:

Aurel.D
30th November 2005, 17:08
Daca spui ca dinamo si steaua "au produs" sportivi de performanta atunci esti mai ingenuu decat credeam! Din toate vedetele lor "produse interne" au fost maxim 5% !!!

Apropo !!! In 1989 aveam 17 ani si am fost unul dintre "inconstienii" (dupa parerea unora) care au trait intreaga revolutie pe strada in Timisoara !!!!
Asta in loc sa fur si eu cum au facut altii !!!

VIOLETA NE E INIMA !!!
Daca te-ai uita la echipa lui Dinamo din perioada 87-90, ai vedea ca erau destui jucatori din curtea proprie (Raducioiu, Lupescu, etc), spre deosebire de Steaua care ii avea pe majoritatea de la alte cluburi, cu exceptia lui Stan!! Si acelasi lucru este valabil si pt. celelalte discipline sportive. Ce, ai facut tu vreo statistica si ai aflat ca doar 5% erau din pepiniera proprie?
Pe urma nu vroiam sa spun, dar daca ai deschis subiectul, sa stii ca si eu am fost in strada in Dec '89; ba chiar am venit special pt. asta in Buc, daca vrei sa ma crezi! Si pe 23 chiar era sa mi-o iau, dar asta este altceva!
Insa cred ca este bine sa judecam obiectiv lucrurile care s-au intamplat inainte de '89 (si bune si rele), nu cu patima.
Iar despre meciul de duminica, tot ce pot sa spun, este ca cine va juca mai bine sa castige!

Aurel.D
30th November 2005, 17:27
Intrun fel ai dreptate ca este obositor sa tot auzi despre"ce a fost"dar cred ca trebuie precizat citeva lucruri ( ptr cei care nu isi mai aduc aminte !)
a)Rusi nu au facut echipe prin tara ptr ca nu a fost nevoie -o data ce controlezi conducerea !
b)Daca tot dai cu bolovanul in piept ca Dinamo a furnizat 50% din loturile olompice trebuie sa te si intrebi ( e normal ) oare toti acesti sau hai sa zicem marea majoritate a lor au fost cumva juniori lui Dinamo sau odata ce au fost pregatiti prin alte locuri cei din Stefan cel Mare iau luat la ei ( plata buna,grade etc) ?
c)Absolut nici o echipa de pe vremea aceea nu indraznea sa se opuna directiei din capitala( Steaua si Dinamo) deci daca vrei sa generalizezi ...ai dreptate toate echipele erau sub control,dizidenti am fost intodeauna iar victime numai cind neam opus prea luminatelor minti din PCR( indiferent din tara sau capitala!)
d)Cind spui ca ti se pare pueril te referi la ideea de a renunta la trecut (istorie) ?:no:

De fel imi place sa judec lucrurile cat mai corect. Nu sunt absurd sa neg ca Dinamo si Steaua nu au fost ajutate in unele momente, inainte de '89 si chiar si dupa, dar mi se pare infantil sa discutam mereu aceleasi lucruri. Apropo, are cineva curaj sa parieze pe rezultatele ultimelor 2 etape din Italia?

Cand am spus pueril, m-am referit la faptul ca prea se repeta mereu aceleasi acuze invechite iar un om respectabil ca Jakie Ionescu cred ca putea vorbi mai degraba despre tactica, fotbalul ca sport, decat sa catalogheze cele doua cluburi, in fel si chip, doar pt. a-si descarca nervii. Si in nici un caz nu sunt de acord ca trebuie negat trecutul, asa cum spune, de exemplu, Remy; trebuie sa il acceptam asa cum este! Suntem noi, cei de azi, de vina pt. ce s-a intamplat acum 30-40 de ani? Ce ar trebui sa facem noi, fanii dinamovisti si stelisti, acum, dupa cei care ne tot acuza ca tinem cu echipe "comuniste"? Sa ne mutam in Ialomita si sa tinem cu Unirea Slobozia?
Eu cand am inceput sa tin cu Dinamo, faceam sport la ei, scoala generala la ei si mi-a placut echipa, clubul in sine, culorile; ce crezi ca stiam eu despre "comunism "sau "echipe departamentale" la 11 ani?? (Sau poate dupa unii eram deja activist de partid?)
Deja mi s-a acrit de subiectul asta si nu o sa mai raspun celor care il deschid; dar tie ti-am raspuns ca mi-ai parut de bun simt.

deep purple
30th November 2005, 17:29
Quittaro, daca vrei sa stergi ce-a fost inainte de '89 atunci ramane sa va mandriti doar cu cateva titluri de campioana. Problema se pune la celelalte echipe pe care voi si Steaua le-ati dezbinat.
De exemplu cum poti sa-l faci pe un fan Corvinul sa uite ca ati carat jumatate din echipa + antrenorul Lucecu la voi in curte?
Probabil acea echipa ajungea in situatia sa ia campionatul inainte de revolutie daca nu pleca nimeni. Iata ca azi acea echipa traieste si nu prea in timp ce la Dinamo, smecherii scot bani de pe trecutul de dinainte de '89 al echipei.
Uneori trecutul infuienteaza prea mult prezentul ca sa fie dat uitarii.

Razva
30th November 2005, 20:59
Ceea ce spui tu e perfect valabil...insa, din pacate nu prea e cineva care sa te si inteleaga din tabara adversa...
Cainii nu vor admte niciodata ca Dinamo a fost, este si va fi un club parazitar ce se multumeste cu furtul muncii altora...:rosu:
Asa ca "prietenii stiu de ce"...:ok: fortza viola
dInAmO-POLITEHNICA TIMISOARA=0-2/hello :yeah: :ciocan:

Swisstec
30th November 2005, 21:07
Asa sa fie! 0-2! Cica suporterii dinamovisti au aruncat cu banane dupa Daouda...nesimtzitzi!!! Sa le fie rusine!!! Asa se face??? Anul trecut, la Rapid era Junior, cand a debutat a gresit niste mingi, dar nu s-a aruncat cu boabe de cafea in el! A fost incurajat! Dinamovistii nu stiu ce inseamna sa fie suporteri, ei arunca cu banane dupa jucatori si cu scaune dupa jandarmi!

Razva
30th November 2005, 22:44
/hello
Asa sa fie! 0-2! Cica suporterii dinamovisti au aruncat cu banane dupa Daouda...nesimtzitzi!!! Sa le fie rusine!!! Asa se face??? Anul trecut, la Rapid era Junior, cand a debutat a gresit niste mingi, dar nu s-a aruncat cu boabe de cafea in el! A fost incurajat! Dinamovistii nu stiu ce inseamna sa fie suporteri, ei arunca cu banane dupa jucatori si cu scaune dupa jandarmi!
Ai dreptate......dar stii ce e pe de-a dreptul culmea....ca tot huliganii astia se simt neindreptatiti de catre conducerea clubului si fortele de ordine (cu care se bat la fiecare meci).
Ma mir ca inca nu si-au batut jucatorii...dar se va intampla si asta sunt sigur....
Fortza Viola...sa te auda D-zeu si sa fie 0-2...ca de cativa ani cam asteptam victoria asta....:drak:

Swisstec
30th November 2005, 22:51
Pai, am vazut ca gardurile din "Groapa" sunt cam slabite, asa ca nu e exclus ca "suporterii" dinamovisti sa patrunda pe teren si sa-i ia la alergare usoara pe "catzei"!
Am o intrebare: Am vazut o macheta a noului stadion al Dinamoului. Cica se va construi prin 2007.:mda: Macheta noului stadion e de fapt macheta actualului stadion. Interesant...

Razva
30th November 2005, 23:26
Ce stadion???????Pai pt. cine sa-si faca cainii stadion????aaaaaa...poate pt. aia 10 suporteri ce vin la meciurile de acasa???hai s-o lasam balta ca ma apuca rasul..
Dinamo=specie pe cale de disparitie.....o sa invatam in cativa ani in cartile de istorie despre voi frustratilor....(voi chiar nu intelegeti ca sunteti urati de o tara intreaga???)

Swisstec
30th November 2005, 23:53
Pai, nu-s uratzi de-o tzara intreaga, Borcea, Netzoiu, Dinu, Andone etc. sunt dinamovisti convinsi, desi se cearta intre ei...:mda: Deci dinamovistii sunt uratzi de dinamovisti...:mda:

GoPens
1st December 2005, 00:09
Voi vorbiti de venit pe stadion??:happy Cati ati fost turul asta de campionat la fiecare meci, cat a fost Olaroiu antrenor?:rolleyes: O peluza si jumatate din tribuna a doua? Aaaaa, scuza-ma, cred ca putin mai mult!



media pe tur pt. 8 meciuri a lu' Poli e de cca. 14500 spectatori/meci.

adica cam cit incap in tot stadionu' lu' Dinamo.

media voastra de spectatori pe meci e...?

GeKuRA
1st December 2005, 00:32
:mda: Deci dinamovistii sunt uratzi de dinamovisti...:mda:
si de o tara intreaga:no: ...
Dinamo va trebui sa faca ca Gloria... schimbare completa :ok:

hai POLI !!!
care ?! ... pt. ce am postat aici !?;):P

vagus
1st December 2005, 01:48
... Cand am spus pueril, m-am referit la faptul ca prea se repeta mereu aceleasi acuze invechite ...
Faptul ca sunt invechite nu inseamna ca nu mai sunt de actualitate. Si din pacate, Ministerul de Interne face legea si acum la Dinamo. Si tot acel sistem pro-Dinamo care a inflorit pe timpul lui Ceasca s-a pastrat si acum. Cel mai evident si recent exemplu pe care ti-l dau este Dinamo - National din primavara unde hotia s-a vazut si de pe luna. Si este clar ca Netzoiu si-a bagat coada. Acesta chiar spunea inainte de acel meci ca Dinamo trebuia sa castige ceva in acel an pentru ca altfel ar fi insemnat ca au jucat un an degeaba. Iar atitudinea lui a fost ceva de genul ... sigur va castiga ceva indiferent cum. La campionat nu prea avea sanse si a venit inevitabil episodul cu National-ul.
Fata de perioada amintita de tine, au disparut acele ordine ale puterii politice (comuniste) care dictau cine, ce si cum castiga dar multi oameni care au fost in tabara lui Dinamo sunt si acum (Badea, Berechet, ...). In schimb acum cine are f. multi bani isi poate face tabara lui (Jiji, Iancu, ala de la Cluj, ...) care sa lupte cu taberele mai invechite.
Si nimeni nu are nimic cu performerii de la Dinamo ci doar cu Dinamo pentru ca este o relicva a comunistilor ... chiar daca refrenul este obositor :happy

its a sport???
1st December 2005, 02:58
O parere pertinenta ar fi aceea ca toate echipele sunt profesioniste(ma rog,cica Hagi a fost pe la Consiliul Local Timisoara sa faca ei baza de antrenament)in aceeasi situatie fiind toate echipele din Romania,dar de aici si pana la acuza o echipa ca e legata de vreun departament guvernamental,e cale lunga!Cea mai buna echipa sa castige si aceea conform traditiei,valorii si a.s.m.d este Dinamo!Asta nu inseamna ca nu exista exceptii!!Bafta!

deep purple
1st December 2005, 03:34
Terenurile de antrenament apartin si vor apartine Consiliului Local. Daca Poli vrea sa-si faca propria baza la marginea orasului si sa nu serveasca mai departe baza sportiva actuala, primaria e libera s-o inchirieze oricui altcuiva interesat.
Tu crezi ca San Siro apartine lui Inter sau AC Milan? Nu, apartine primariei din Milano cu toate ca Belrusconi si-ar permite sa-si faca stadion nou. Idem pentru Moratti.

Ammadeus
1st December 2005, 08:12
1-2, 1-3, lejeeeeer

six
1st December 2005, 10:42
hai POLI !!!
care ?! ... pt. ce am postat aici !?;):P
bey.....vezi ca te vede be@ si ai puso.......:ok:

Benny
1st December 2005, 13:11
Noi ne dorim in primul rand victoriile noastre, si nu infrangerile adversarilor.
... doar egalurile adversarilor. Vezi mesajele colegilor tai de galerie. Si totusi cu aceasta mentalitate ati ajuns campioni.

livaches
1st December 2005, 16:02
5-1

deep purple
1st December 2005, 17:17
5-1
Vezi ca se joaca acasa la Dinamo.
Sa fiti atenti cum puneti scorul. livaches n-a fost atent la ordinea echipelor.

ceau
2nd December 2005, 00:53
pe "east coast" totul e invers :P

Ginxler
2nd December 2005, 04:08
Dinamo si-a revenit, daca pierde in fata Politehnicii nu se vor putea scuza ca au fost in forma slaba.
Felicitari "cainilor" pt meciul din UC si bine ar fi sa se concentreze mai tare in UC decat in campionat.
Sa castige cei care vor juca mai bine. (God, please make Poli the winners:P)
Meci interesant si-n teren si-n tribune , 10 autocare + o garnitura de tren, primiti-ne cu bratele deschise ca poposim cu ganduri necurate.

Benny
2nd December 2005, 09:41
5-1
Tot te mai supara, ca Hagi e antrenor la Poli?

alex36
2nd December 2005, 09:55
1-2, 1-3, lejeeeeer


2-1,3-1,lejeeeer(toate Zicu):D

Aurel.D
2nd December 2005, 10:09
Nu stiu de ce, am senzatia ca incepand de luni incolo, fanii lui Poli nu vor mai fi asa vorbareti:happy !

Apropo, poate sa imi spuna vreun polist rezultatele lui Poli cu Dinamo din ultimii 3 ani?:rolleyes:

tuxie
2nd December 2005, 10:14
Nu stiu de ce, am senzatia ca incepand de luni incolo, fanii lui Poli nu vor mai fi asa vorbareti:happy !

Apropo, poate sa imi spuna vreun polist rezultatele lui Poli cu Dinamo din ultimii 3 ani?:rolleyes:
Dar tu ne poti spune rezultatele lui Dinamo cu Petrolul din ultimii ani?
Conteaza echipele care vor fi acum pe teren si ce vor face in momentul respectiv. Daca tu chiar crezi ca traditionalismul fanatic e o chestie buna, inscrie-te in PRM.
Edit: si daca totusi va batem garantat vor fi multi care sa spuna ca "echipa e obosita dupa meciul din cupa UEFA", ne-a lipsit margaritescu, etc.

superchumbo
2nd December 2005, 10:39
... doar egalurile adversarilor. Vezi mesajele colegilor tai de galerie. Si totusi cu aceasta mentalitate ati ajuns campioni.


In meciurile de campionat n-au jucat colegii mei de galerie.

Intai observa cati dinamovisti sperau in victoria jiului sau a vasluiului contra lui steaua, sau cati dinamovisti sperau ca halmstadt va fi rosenborg 2 (foarte patriotic nu????), si apoi vorbeste.:rosu: Sau iar incepeti ca ati pierdut campionatul trecut in meciul cu rapid, in conditiile in care dinamo a luat 0 pct din 6 Stelei in aceiasi editie de campionat?!

Utilizator
2nd December 2005, 12:17
Dinamo si-a revenit, daca pierde in fata Politehnicii nu se vor putea scuza ca au fost in forma slaba.
Felicitari "cainilor" pt meciul din UC si bine ar fi sa se concentreze mai tare in UC decat in campionat.
Sa castige cei care vor juca mai bine. (God, please make Poli the winners:P)
Meci interesant si-n teren si-n tribune , 10 autocare + o garnitura de tren, primiti-ne cu bratele deschise ca poposim cu ganduri necurate.
/hello

Sa castige cel mai bun (Dinamo ar cam trebui sa iasa din pasa neagra in campionat si sa invinga) :ok:
Rivalitatile dintre suporteri se transeaza prin vorbe si scandari nu cu bata.
Ar fi frumos ceva aplauze reciproce ale galeriilor inainte de meci. Un moment scurt, pe urma se poate continua traditia :)
Solidaritatea demonstrata atunci cand s-a protestat pentru arestarea fanilor dinamovisti in Bulgaria nu trebuie uitata. Leaderii galeriilor adverse ar trebui sa discute intre ei inainte de meciuri pentru a intra pe coordonate civilizate.

Benny
2nd December 2005, 12:45
Sau iar incepeti ca ati pierdut campionatul trecut in meciul cu rapid, in conditiile in care dinamo a luat 0 pct din 6 Stelei in aceiasi editie de campionat?!
Scuza-ma, dar noi am pierdut campionatul desi am batut Rapidul.


Nu stiu de ce, am senzatia ca incepand de luni incolo, fanii lui Poli nu vor mai fi asa vorbareti:happy !


Mai deunazi te bateam pe umar, si-ti spuneam ca inca nu ati pierdut cu CSKA si inca va puteti reveni si acum tot tu vii si imi spui, ca ar fi trebuit sa-mi tin gura?! S-a schimbat vantul? Bate acum dinspre buda?

tuxie
2nd December 2005, 13:09
Pff, Balaj.

Aurel.D
2nd December 2005, 13:23
Dar tu ne poti spune rezultatele lui Dinamo cu Petrolul din ultimii ani?
Conteaza echipele care vor fi acum pe teren si ce vor face in momentul respectiv. Daca tu chiar crezi ca traditionalismul fanatic e o chestie buna, inscrie-te in PRM.
Edit: si daca totusi va batem garantat vor fi multi care sa spuna ca "echipa e obosita dupa meciul din cupa UEFA", ne-a lipsit margaritescu, etc.

1. Ce legatura are Petrolul cu meciul asta????:o:
2. Nu stiu de unde ai tras concluzia ca sunt traditionalist fanatic! Cred ca ma intelegi gresit!
3. Eu unul nu as avea nici o scuza pt. infrangere; as accepta-o asa cum este si pt. ca as vrea sa se termine odata cu chestia asta cu "oboseala", in fotbalul romanesc!:rosu:

tuxie
2nd December 2005, 13:33
1. Ce legatura are Petrolul cu meciul asta????:o:
2. Nu stiu de unde ai tras concluzia ca sunt traditionalist fanatic! Cred ca ma intelegi gresit!
3. Eu unul nu as avea nici o scuza pt. infrangere; as accepta-o asa cum este si pt. ca as vrea sa se termine odata cu chestia asta cu "oboseala", in fotbalul romanesc!:rosu:

A fost vis-a-vis de asa-zisa ta intrebare anterioara:


Apropo, poate sa imi spuna vreun polist rezultatele lui Poli cu Dinamo din ultimii 3 ani?

Daca in baza faptului ca aveti majoritatea la victorii pana acum consideri tu ca va castiga Dinamo meciul, fa macar comparativ si cu alte echipe. Un exemplu ti l-am dat eu: Petrolul.

Aurel.D
2nd December 2005, 13:36
Scuza-ma, dar noi am pierdut campionatul desi am batut Rapidul.



Mai deunazi te bateam pe umar, si-ti spuneam ca inca nu ati pierdut cu CSKA si inca va puteti reveni si acum tot tu vii si imi spui, ca ar fi trebuit sa-mi tin gura?! S-a schimbat vantul? Bate acum dinspre buda?

Daca ai fi intrat pe threadul Dinamo-TSKA, ai fi vazut ca le-am multumit tuturor celor care ne-au sustinut/hello , indiferent cu ce echipa tin, deci si tie!
Nu am spus ca ar trebui sa va tineti gura, cei care sunteti cu Poli, ca de aia intram aici sa ne spunem parerile, dar unii dintre voi prea sunt rautaciosi inutil, si pur si simplu, eu nu cred ca Poli va castiga duminica!
Te supara acest lucru? Eu nu cred ca ar trebui.:)
Iar daca Poli va castiga, inseamna ca vor fi mai buni si voi recunoaste asta!

Razva
2nd December 2005, 14:05
Eu va zic o chestie si sunt 100% sincer.....nu suport Dinamo si mai ales nu suport ceea ce reprezinta acest club....in ciuda acestui fapt ma surprinde sa vad ca exista fanii ai "cateilor" ce stiu sa poarte o conversatie normala fara jigniri.
Sincer pe mine nu ma intereseaza rezultatele echipelor rom. in UEFA (de fapt nu dau nici 2 lei pe meciurile astea-unii puteti spune ca nu sunt roman si alte tampenii de genul asta).....tocmai de asta nu ma impresioneaza cu nimic ca ati invins pe TSKA.
Sper sa batem si in campionat si in cupa.......:yeah:
P.S.:i-as sugera "marelui conducator" de galerie elias sa termine cu comportamentele de neanderthal -amenintari la adresa jucatorilor sau banane gratis pt. Daouda......

ieppy
2nd December 2005, 14:56
Nu imi vine sa cred. it's that time of year again. :P din pacate meciul asta nu mai are haz pe forum fara prietenii mei TM disparuti. :P

asa ca nu spun decat ca meciul e deschis, Dinamo arata ca e in revenire de forma pe cand poli joaca cu hagi la fel ca si cu oli. :P


asa ca Hai Dinamo, sa ii batem si pe astia sa avem un sfarsit de an linistit si in retur sa castigam tot si sa fim din nou campioana. :P

alejandro
2nd December 2005, 15:05
sa fim din nou campioana. :P
din nou?:D
parca anul trecut steaua iesise campioana...ce naiba...am visat?ia ma duc eu sa verific:D

ieppy
2nd December 2005, 15:07
nu, nu, stii bine. :P dar ia vezi odata la 2 ani cine e campioana. :P

alejandro
2nd December 2005, 15:14
mey ieppy,tu-ti bati jok de mine?:P
uite m-am uitat si odata la 2 ani,uite ce am vazut acolo:
2003-Rapid
2004-sarim peste,ca trebuie odata la 2 ani:D
2005-Steaua!!!
nu vad pe dinamo nicaieri:D

ieppy
2nd December 2005, 15:16
nu e nici o problema. :D vad eu. :D dar ia zi, ce rezultat va fi duminica. realist nu ce vrei tu ca aia stiu deja. :D

alejandro
2nd December 2005, 15:21
e clar...vrei 10000...te ajut eu,ce naiba:P
sincer sincer eu vad un egal,da' daca jucati cel putin ca ieri (da,marcati d-lor,nu faceti caterinca in fata portilor adverse:D) sunt aproape convins ca veti invinge...totusi cred ca se termina 1-1 sau 2-2 ...realist...nu ce vreau eu...ca eu vreau mai mult:P

bogdan_figo
2nd December 2005, 15:22
1-1 !!! Traiasca egalul !!!! forzza Steaua !!!

ieppy
2nd December 2005, 15:22
stiu ca tu vrei multe. :D

si nu e mah pentru 10000, cand ai timp sa te uiti pe threadurile vechi ale meciurilor Dinamo-Poli, sa vezi ce caterinca era. :P I miss those days. :(

uti2102
2nd December 2005, 15:23
Va fi icSULICA :)

ieppy
2nd December 2005, 15:24
nu mai zic de popica, dar asta macar e simpatic. :P popica, bate Dinamo, si daca nu bate si face egal, vezi ca stiu unde stai. :happy

alejandro
2nd December 2005, 15:27
hai mey ieppy nu fi si tu asa sentimentalist acuma,ce naiba....doar esti barbat ieti-n mani mey baiete:P ..daca tu disparusi..plecara si ailalti...
uite,si alpopa e de acord cu mine...zice ca va fi icSULICA:D

ieppy
2nd December 2005, 15:50
mda, eu nu am disparut. ei au disparut rand pe rand. :P eu am ami ramas. :P

pai ce sa zica si popica. :P alta treaba nu am de act sa il corectez pe el. :D

Ayrton
2nd December 2005, 16:20
Meci interesant si-n teren si-n tribune , 10 autocare + o garnitura de tren, primiti-ne cu bratele deschise ca poposim cu ganduri necurate.

Valeuuu, deja mi-e frica...
Tot asa ziceati si data trecuta si ati "poposit" degeaba. :D

Acum, vorbind serios exista probabilitatea ca odata sh-odata sa castige si Timisoara un meci cu Dinamo... :mda: dar nun cred ca a venit inca vremea... cum or fi jucatorii astia de la Dinamo, ratangii, indolenti, etc, tot sunt mai fotbalisti decat cei de la Poli AEK, si cat o fi de nepregatita si de neomogena formatia Dinamo tot arata mai mult a echipa de fotbal decat Poli AEK. Indiferent ce-si doresc unii si altii, realist vorbind, Dinamo are prima sansa. Sper sa o materializeze si sa razbune cu varf si indesat ratarile din meciul cu tzeseca. :ok:

Razva
2nd December 2005, 16:31
Am si eu o intrebare:nu e clar pt.toata lumea ca POLITEHNCA TIMISOARA e numele echipei conduse de Hagi?????
Daca nu e clar ....pacat ...inseamna ca atat inteleg cei ce nu vor sa inteleaga....
Daca o luam asa si Dinamo ar numita Securitatea (prietenii stiu de ce)....
Dinamo-Poli=0-2:jerk:
P.S.:Ati batut si voi o echipa in UEFA si va agitati degeaba!!!!:rosu:

cip_81
2nd December 2005, 16:35
pai, daca noi ca am castigat in fata detinatoarei trofeului spui ca ne agitam degeaba, voi pe ce dracului va bazati de sunteti optimisti ? Daca Dinamo nu va mai rata ca in meciul cu rusii, atunci mi-e mila de AEK, plus ca nu vad ce jucatori de la ei sa ne puna probleme in aparare.

Ayrton
2nd December 2005, 16:35
Daca noi ne "agitam degeaba" dupa ce am batut detinatoarea Cupei Uefa si aproape am eliminat-o din competitie, voi pe cine ati batut de sunteti asa de razboinici? Sau daca ati invins si voi odata la 6 luni intr-un meci in deplasare pe codasa clasamentului Otelul , gata, sunteti zmeii-zmeilor si spaima-norilor? :D

Marius DG
2nd December 2005, 17:04
nu, nu, stii bine. :P dar ia vezi odata la 2 ani cine e campioana. :P


Ieppy deci sa intelegem ca e rindul vostru anul asta ?...pai eu (noi astia din provincie) nu am stiut ca voi luati titlul cu rindul ...de unde se iau bonurile respective ...si daca sint si ptr alte cluburi sau emise de de anumite ministere ....:happy :happy

Razva
2nd December 2005, 17:13
Pacat ca sunt rasuflate....doar nu aveti pretentia sa bateti pe Marseille la ei acasa...
Va felicit pentru "marele atacant" Zicu....si bunica-mea da mai multe goluri ca el.....
Fortza Viola...:yeah:

Ayrton
2nd December 2005, 17:18
Zicu are 8 goluri...
Inseamna ca bunica-ta e Ionut Mazilu... :D

Sa inteleg ca esti "baiat de baiat" care : :jerk: ? ? ? :happy

ieppy
2nd December 2005, 17:19
of doamne, uita-te si tu cine se baga in seama. Alo, fulgeras, ia spune tu la tata, ce meci e mai tare Dinamo-TSKA sau Poli AEK-Pandurii? scoruri indentice. :P incearca sa folosesti chestia aia care face zgomot cand misti capul si da un raspuns. :P un raspuns gandit, nu felicitari pentru bunica ta ca a facut-o pe mama sau pe tata, care la randul lor au reusit sa scoata o "chestie" ca tine. am spus chestie pentru ca sincer alt cuvant nu imi vine pentru tine.


Marius D.G, bineintele s ca eu ma refeream la faptul ca in ultimii 2 ani dinamo a castigat campionatul la interval de 2 ani. :P poli poate si ea sa castige, i don't know, cand o sa aiba echipa care sa castige campionatul? just a thought. :P ca de antrenor nu mai vb. :D

Marius DG
2nd December 2005, 18:19
Marius D.G, bineintele s ca eu ma refeream la faptul ca in ultimii 2 ani dinamo a castigat campionatul la interval de 2 ani. :P poli poate si ea sa castige, i don't know, cand o sa aiba echipa care sa castige campionatul? just a thought. :P ca de antrenor nu mai vb. :D

Ieppy,din pacate nu imi pot ascunde zimbetul cu subintzeles( dar totodata si amar).Poli inca nu poate castiga campionatul,ei chiar daca nu joaca prost nici nu sint la un nivel mult mai ridicat decit alte echipe,deci ce vreau sa spun ca daca ar domina si sa fie la niste puncte distantza ...atunci poate DA,cine stie poate la anul daca Hagi ramine la Poli si il convinge pe Iancu sa faca niste achizitzi puternice ( atac+mijloc) poate la anul sint sanse ...dar nu anul asta ...sa intzeleg ca tu nu crezi prea mult in capacitatea lui Hagi de antrenor...?Sincer eu as fi preferat sa ramina Oli,adr nu bag eu bani la club asa ca parerea mea nu se ia la vot!

PS Felicitari ptr victorie contra TSKA

ieppy
2nd December 2005, 18:23
mersi pentru felicitari. :P

sincer, nu am inteles prima parte, ori ai fost incoerent ori eu nu mai procesez cum trebuie. :P daca nu te superi, reformuleaza ce ai zis acolo. :)

cat despre hagi, tocmai ca nu am incredere in el. :D insa e bine ca e la poli si e bine ca se duce oli la steaua. :D asa cresc sansele lui DInamo la titlu. :D

Razva
2nd December 2005, 18:24
Am trecut la jigniri....misto......tipic.
Eu spre deosebire de tine nu am de gand sa-ti jignesc rudele, dar mai e o chestie.....te-as ruga sa nu ma iei cu dume gen fulgeras ca "n-am pascut de pe aceiasi pasune cu tine".....
In rest ce sa-ti mai spun....esti penibil.
Ati batut si voi TSKA si acum sunteti mari vedete...wwwwwoooowww
Dinamo-Poli=0-2

sun
2nd December 2005, 18:25
izgonit de Ayrton pe threadu asta , spun ca meciul e ABSOLUT IMPREVIZIBIL , numai datorita starii jenante a gazonului ( acuma cine are terenul mai prost !? )

Un x ar fi nemaipomenit .

ieppy
2nd December 2005, 18:28
fulgeras, de pascut vezi ca pasti cu stelistii, cu mine alergi in jurul circului poate. :D

pai bey baiete, cand tu vii si aberezi aici, tu chiar vrei sa te ia cineva in serios? nu am jignit rudele, tu ai adus vorba de ele, eu doar ti-am spus sa nu o mai faci. daca nu ai inteles asta, atunci nu te pot ajuta mai departe. :P

in rest, ai putea sa gandesti in loc sa spui. :P

si da, am batut pe TSKA si da, inseamna ca suntem mari vedete, cel putin mai mari ca voi care nu a-ti batut inca pe nimeni de valoare. singurul vostru rezultata notabil e un 3-0 in giulesti, o greseala care nu se va mai repeta in viitorul foarte apropiat.

ultima parte nu o comentez ca face parte din aberatiile de care vorbeam mai devreme. :P



sun, tot voi il avetzi, ia sa se fi jucat joi in ghnecea sa fi vazut cum era. :P a-ti avut bulan ca ploaia nu a inceput de miercuri altfel... :P e chiar culmea sa vina stelistii sa se ia de gazonul din stefan cel mare. :happy asta deja e culmea nesimtirii. :happy

sun
2nd December 2005, 18:44
M-ai inteles gresit ieppy , ( sau chiar deloc ) . Gazonul vostru cu TSKA e mai prost decat o Ghencea mlastinoasa ( vezi meciul cu Lpool ) pentru ca pe inundatie mingea ia traiectoria initiala :P , in timp ce pe aratura mingea nu asculta jucatorul :rolleyes:

nici nu e necesar sa ma intelegi :P

Razva , ai rabdare , o sa mai treaca cativa ani buni pana Poli va juca in Europa :evil:

Utilizator
2nd December 2005, 18:45
Va rog sa nu mai postati jigniri la adresa altor utilizatori sau remarci ce pot fi interpretate astfel de 'andrisant'. Totul despre acest meci dar fara atacuri directate catre partenerii de discutie. :ok:

ieppy
2nd December 2005, 18:50
asa e sun, e mult mai bine in mlastina. :happy

Marius DG
2nd December 2005, 20:02
mersi pentru felicitari. :P

sincer, nu am inteles prima parte, ori ai fost incoerent ori eu nu mai procesez cum trebuie. :P daca nu te superi, reformuleaza ce ai zis acolo. :)

cat despre hagi, tocmai ca nu am incredere in el. :D insa e bine ca e la poli si e bine ca se duce oli la steaua. :D asa cresc sansele lui DInamo la titlu. :D

Numai ptr ca discutia asta se poarta la un nivel civilizat voi incerca sa ma explic ;
Cind vorbeam de zimbetul cu subintzeles faceam aluzie la meritele lui Dinamo la unele victorii -iar atunci cind spuneam ca zimbesc amar era ptr ca de multe ori Dinamo a castigat pe merit ptr ca au fost echipa mai buna pe teren...
Hagi trebuie sa inceapa sa fac treaba undeva ...dece nu la POLI ,?Repet cred ca Oli este un antrenor care va face treaba ...( asa ca nu te bucura inainte de termen!)
Daca imi permiti sa iti spun cum vad eu situatia lui Dinamo ;
In trecut multe sau facut in culise,lucru necontestat de uni dintre fani si citeodata recunoscute indirect chiar de jucatori !
Daca pe timpul lui nea Nicu era vorba de rivalitatea dintre cei de pe la cele doua ministere acum in vremurile astea cred ca e vorba de investitori care au bagat banii la club si au nevoie de victorii care bineinteles ca va aduce scouts in stefan cel mare >>> se vand jucatorii =$$$ ptr cei care au bagat banii ...se prea poate sa gresesc dar cred ca are dea face cu bani care sint de castigat in fenomenul asta ptr care omul de rand sufera si se ia la bataie virtual sau pe stadioane ...ai priceput acuma sau iarashi am sarit peste cal(ca dinu al vostru ...LOL)cind incerc sa vorbesc cit mai complex nu se inteleg nimika ....!:headbang:

ieppy
2nd December 2005, 20:12
stai calm. :P nu era vb ca vorbeai prea complex, pur si simplu nu am inteles ce ai zis in postul anterior. fazele cu zambetele le prinsesem, ce a urmat pana la faza cu antrenorul insa nu. nu conteaza, beside the point. :P

faza cu blaturile se accepta, au fost, insa in ultimul timp au disparut la Dinamo. cel putin asta e parerea mea si totodata speranta mea.

ai dreptate si cand spui ca Dinamo e o masina de umplut buzunarele investitorilor. cel putin era, nu am vandut nimic in vara si acum ne pleaca numai jucatorii imprumutati. sa speram ca o tin tot asa.

cat despre Hagi, parerea mea umila e ca nu e antrenor. Oli e un antrenor care nu a castigat nimic pana acum, si sansele sunt mari sa continue pe acelasi drum.

cat despre discutii la nivel inalt, daca am cu cine e o placere, daca nu, nu ma pot abtine sa nu comentez pe langa. :P

cafea
2nd December 2005, 20:20
Voi vorbiti de teren?sTeaua are teren sau mocirla?Voi si inainte de primul fluier v-ati incalzit in noroi?cresteti porci la clubul sTeaua?asa semana terenul inaintea meciului cu o mlastina!:happy

Marius DG
2nd December 2005, 20:23
Hai ca trebuie sa joc la lotterie ( nu stiu dece dar am impresia ca si tu locuiesti peste ocean!) mai a eu un dinamovist cu care am/si pot discuta despre fotbal si mai ales rivalitatea dintre cluburile noastre ...Hagi a facut progres,el stie ce vrea dar problema e ca inca nu stie cum sa isi faca elevii sa joace cum doreste ...ma bucur ca ai inteles ce am vrut ( 90%) spun .Cind Dinamo a jucat la nivel intern ...mi-am dorit sa piarda intodeauna,dar atunci cind au jucat afara am fost de partea lor ...cred ca desi e greu de acceptat de multe ori ...cind respecti o echipa ..."You Love TO HATE it !"cred ca de multe ori e cazul si lui Dinamo ...iar cu chestia de bani ...pai si eu daca as avea ceva $$$ si as baga la POli de exemplu ,as face-o din dragoste dar cind ar veni vorba sa faci ceva $$$ trebuie si privit din punct de vedere ca om de afaceri ...numai Gigi becali mai spune ca el toaca bani numai asa ca vrea el ...( ca pe toti ne cheama meme si minca brinza lui ca numai el face ...!)

ieppy
2nd December 2005, 20:29
ai castigat. :P

apropo de rivalitate, am promis prietenilor mei din Tm ca la ultima etapa merg sa vedem meciul impreuna. Rivalitatea e buna pana la un anumit punct. in momentul inca care nu poti avea prieteni din cauza ca tin cu alta echipa e aiurea si prostesc.

Hagi are o mare problema, el cere jucatorilor sa fie el, sa fie ca hagi. si nu sunt multi ca el ca sa poata faca asta. cel putin asta e impresia mea.

cat despre bani, e lojic ca investitorii vor sa castige bani, problema mea e ca nu gandesc strategie pe termrn lung ci pe termen scurt. sa intre banul acum, ce conteaza ca in 2 ani imi intra inzecit? cand o sa scape de asta atunci o sa avem si noi un fotbal cu adevarat puternic.

cat despre jiji, mai bine no comment. :P

Marius DG
2nd December 2005, 20:52
ai castigat. :P

apropo de rivalitate, am promis prietenilor mei din Tm ca la ultima etapa merg sa vedem meciul impreuna. Rivalitatea e buna pana la un anumit punct. in momentul inca care nu poti avea prieteni din cauza ca tin cu alta echipa e aiurea si prostesc.

Hagi are o mare problema, el cere jucatorilor sa fie el, sa fie ca hagi. si nu sunt multi ca el ca sa poata faca asta. cel putin asta e impresia mea.

cat despre bani, e lojic ca investitorii vor sa castige bani, problema mea e ca nu gandesc strategie pe termrn lung ci pe termen scurt. sa intre banul acum, ce conteaza ca in 2 ani imi intra inzecit? cand o sa scape de asta atunci o sa avem si noi un fotbal cu adevarat puternic.

cat despre jiji, mai bine no comment. :P


Mah tu nu esti din Bucuresti ...( LOL) te pomenesti ca mai ei fi fan dea lui Sportul ...hihihihi
ai dreptate Hagi vrea ca sa aiba 11 ca el pe teren .insemna ca nu vom avea fotbal puternic ....
jiji daca nu ar avea gura aia spurcata ar avea meritul lui de unic investitor care sia asumat risc mare ...
cam ca Ianacu al nostru de la poli ...

Ioca10
2nd December 2005, 20:52
Mama dupa cum am ghicit ultimile 30 de rezultate ale lu dinamo:D acum iar am senzatia aia de X2:D

brandacadabra
2nd December 2005, 21:30
inca un vis va di spulberat de DINAMO va ardem frustratzilor!

$T3@u@
2nd December 2005, 21:50
Eu as pentru victoria timisoarei :yeah: :yeah: :yeah:

saphicus
2nd December 2005, 22:34
Se pare ca meciul Dinamo - Poli Tim., va fi un meci echilibrat din urmatoarele motive:
Dinamo este obosita dupa o partida infernala, disputata pe ploaie si pe un teren prost, recuperarea fizica a jucatorilor este cel mai important lucru de realizat acum. Poli Timisoara vine cu ambitii mari, sa demonstreze ca este o echipa care merita sa se claseze in varful ierarhiei Diviziei A, la sfarsitul campionatului. Se pare ca va fi un meci echilibrat. Eu am mers pe un pronostic X, insa si o victorie a gazdelor este probabila! Sanse mici pentru ca Poli sa castige la Bucuresti!

@ieppy "fulgeras, de pascut vezi ca pasti cu stelistii, cu mine alergi in jurul circului poate" Ieppy, suporter stelist fiind, marturisesc ca n-am pascut niciodata in cei peste
40 de ani de cand merg pe o arena de fotbal si nu cred ca un om, oricare al fi el, poate sa pasca! Gandeste-te ca jignesti o intreaga colectivitate de suporteri! Mai pune frana, baiatu'! Cu alergatul in jurul "circului" din...groapa, este OK!

@ieppy "inseamna ca suntem mari vedete, cel putin mai mari ca voi care nu a-ti batut inca pe nimeni de valoare"
@ieppy "a-ti avut bulan ca ploaia nu a inceput de miercuri altfel..."
@ieppy "of doamne, uita-te si tu cine se baga in seama. Alo, fulgeras, ia spune tu la tata, ce meci e mai tare Dinamo-TSKA sau Poli AEK-Pandurii? scoruri indentice.

Ieppy draga, felicitari pentru cele peste 10000 de postari pe acest Forum, dar imi permit sa fac aceste mici observatii de greseli gramaticale pe care le faci,
pentru ....protectia consumatorului de pe Forum! Crede-ma ca nu sunt facute cu rautate, insa consider ca atunci cand te legi de oameni nevinovati categorisindu-i intr-un mod jignitor, trebuie sa fii adus nitel cu picioarele pe pamant!
Corect : ati batut, ati avut
In limba romana nu exista cuvantul indentic
corect este identic

Imi permit sa fac aceste observatii din dorinta sincera de a mai curatza acest Forum de greseli de limba romana, care-ti zgarie retina! Si din nefericire sunt...nenumarate!!

In legatura cu "terenurile" noastre .. de fotbal, rade harb de ..oala sparta!! Ce mi-e tarla, ce mi-e mlastina? TOT O ...APA SI-UN..PAMANT!!
Rusine tuturor patronilor cu pretentii de participare in Cupele Europene, ca nu sunt in stare sa faca o arena ca lumea !!:rosu:

Razva
2nd December 2005, 22:49
Eu as pentru victoria timisoarei :yeah: :yeah: :yeah:
Sa dea Dumnezeu sa ai dreptate.
Dar vezi ca l-ai jignit pe "cainele superman", din cauza ca spui numai aberatii gen pronosticul asta.El nu poate concepe ca dinamo sa piarda cu noi....ca vezi Doamne o fi si Dinamo vreo Chelsea a Romaniei.(sunt curios daca la finalul meciului iti inghiti cuvintele).
Referitor la gramatica nu pot sa-i reprosez nimic d-lui dinamovist Ieppy deoarece :"tu esti oricum superior" si noi prostii ceilalti nu stiu sa faca altceva decat sa fuga in jurul gropii aleia (sper ca nu ai pretentii ca adancitura aia sa fie considerata stadion).
Cat despre terenul Stelei(.....chit ca sincer soarta Stelei ma lasa indiferent......)de bine de rau echipa aia face spectacol pe terenul ala greu asa ca m-as face mic si nu as mai scheuna degeaba...(ca tot ziceai tu ceva de aberatii.....scuza-ma daca limbajul meu suburban nu se ridica la nivelul tau elevat...asa-i in Timisoara, ce sa-i faci)
Dinamo-Poli=0-2:ok:

vagus
2nd December 2005, 23:16
Daca ar avea cu cine sa castige Poli la Dinamo as fi si eu optimist, dar asa, fara jucatori de valoare, slabe sanse. Mansur este NULA iar altul nu mai este! La mijloc Ov. Petre joaca cu dureri la genunchi (daca nu-l suspenda aia), Olah si Batranu la fel, Paez este NULA, TOATA nadejdea ramane in Coman, Caramarin si Osei !!! Nah ... singura sansa ar fi sa joace cum juca Oli, cu inchizatoriii la atac si daca nu iese vreun gol atunci sigur plecam cu egal. Dar Hagi joaca ofensiv si ... vom vedea. Oricum sa castige cel mai bun ...
Haide Poli!!! /hello

ieppy
3rd December 2005, 01:12
multe vorbe


am pus asa pentru ca arata nasol in pagina daca puneam qoute-ul intreg. :D

imi cer scuze retinei tale din start pentru greselile mele de gramatica. cel putin faza cu ati si a-ti ca cealalta e o greseala de tastare. nu ca asta ar scuza faptul ca nu mi-am corectat lucrarea de diploma, pardon postul de pe acest thread. :P ar mai fi si probabil trecutul meu care numai in tara mea nu l-am petrecut practic facand imposibil o aprofundare corecta a limbii materne. :D dar bineinteles retina dumneavoastra e sensibila iar lupta impotriva greselilor gramaticale, sau nu, este primordiala. in rest ce sa spun? faptul ca dumneavoastra nu gustati gluma cu pascutul este intr-adevar o problema. daca va simtiti jigniti este cu totul si cu totul problema dumneavoastra. :P sunt convins ca multi consumatori de forum va multumesc pentru grija pe care le-o purtati. in acelasi timp va asigur ca picioarele mele sunt cat se poate de bine infipte in pamant si acolo o sa ramana pana cand o sa fie in alta parte din alte motive.

va multumesc sincer, al dumneavoastra, ieppy

Mariu D.G

original sunt din Bucuresti numai ca acum stau ceva mai la vest de Tm. :P
cat despre comparatia dintre jiji si iancu ea nu sta in picioare. jiji nu are lichiditati si asta se vede. problemele cu fiscul, faptul ca Steaua nu a mai facut un transfer pe bani de ceva vreme. Cat despre Iancu asta e alta poveste din nou.

@fulgerashul razva

fulgerash scump, pe mine nu ma jigneste ce a spus umilul stelist care si-a facut timp sa puna 5 cuvinte pe un forum si si alea gresite. :P poate domnul saphicus ar face bine sa protejeze consumatorii si acum, dar nici asta nu e important. :P

ce e important este ca dumneavoastra nu ar trebui sa va luati de gramatica mea deoarece citez:

"Referitor la gramatica nu pot sa-i reprosez nimic d-lui dinamovist Ieppy deoarece :"tu esti oricum superior" si noi prostii ceilalti nu stiu sa faca altceva decat sa fuga in jurul gropii aleia"

noi prostii ceilalti nu stiu...sa fuga? :P fulgerash, eu nu am fost la scoala in romania, tu ce scuza ai? :P

dar lectia de gramatica e over si sa revenim la meciul direct. pana una alta poli aek nu a reusit sa bata pe dinamo de cand a promovat din B. asta 1. 2 avetzi un antrenor nou si primele meciuri nu arata o forma prea buna. 3. Dinamo vine dupa o victorie rasunatoare cu castigatoarea cupei UEFA. dar sincer nu ma astept de la tine la prea multe comenatrii in afar de deja celebrul, noi aici in Tm suntem civilizati + Dinamo-Poli=0-2

by the by, eu stiu cum e in TM, nu trebuie sa imi ceri mie scuze, ar trebui sa le ceri celor din Tm care mai au si obiceiul sa gandeasca. :P

THE HUN
3rd December 2005, 01:36
Zicu are 8 goluri...
Inseamna ca bunica-ta e Ionut Mazilu... :D

Sa inteleg ca esti "baiat de baiat" care : :jerk: ? ? ? :happy
Desdemona daca logica asta de militian este on topic inseamna ca ori esti dinamovist(a) ori nu esti in clar cu termenul de moderator.Si acum ca sa fiu on topic: pronostic dorit de mine 2 dar vom vedea duminica dupa meci care va fi pronosticul corect.

Carbyt1985
3rd December 2005, 02:01
Cred ca Dinamo va castiga desi mi-asi dori ca Timisoara sa faca o surpriza.

remy
3rd December 2005, 02:04
Chiar asa, ce va mai agitati atat, asteptati meciul si veti vedea. Oricum, Timisoara poate fi in situatia Realului, cu jucatori scumpi si valorosi, dar care sant greu de strunit, individualisti. Mai dureaza ceva pana vor lupta pt. titlu, recunoasteti asta, nu va mai amagiti degeaba. Mai bine trageti sa castigati Cupa Romaniei, sa jucati in Cupa UEFA mai sigur !
Si Hagi poate nu-l va supara pe "taticutul lui", Giovanni Becali, ca-i va da bataita la fund, de n-o sa poata merge. Asa i-a promis azi. Deci, blat sigur !

desdemona
3rd December 2005, 02:04
Desdemona daca logica asta de militian este on topic inseamna ca ori esti dinamovist(a) ori nu esti in clar cu termenul de moderator.Si acum ca sa fiu on topic: pronostic dorit de mine 2 dar vom vedea duminica dupa meci care va fi pronosticul corect.

Parerile si supozitiile tale nu ma intereseaza.
Referitor la mesajul sters, spune ce ai de spus despre meci si lasa presupunerile si alte atacuri pentru discutiile in afara forumului, daca vrei sa nu ti se stearga mesajele. Spor!

THE HUN
3rd December 2005, 02:23
Pai daca-i asa atunci fa bine si sterge toate aberatiile off topic si dati demisia din functia de moderator daca nu poti fi impartial(a) si ca sa nu stergi tot pronostic 2.

Diodude
3rd December 2005, 03:44
Timishorenilor,maine va UMILIM!!!3-0 va dam,shi va scoatem toate prostiile din cap!!!!Si iar va trebui sa mai ashteptatzi sa ne batetzi!!!Cu greu vetzi uita umilintza de maine!!!

vagus
3rd December 2005, 03:55
daca pentru tine fotbalul inseamna a umilii sau a fi umilit, lasa-te de sportul asta ca nu-ntelegi nimic din el.:happy

Diodude
3rd December 2005, 04:02
3-0 va dam timishorenilor maine.Ca sa va penalizam ptr. rautatea de care da-tzi dovada.Mai vorbim dupa meci!!!

remy
3rd December 2005, 12:07
Sabii, topoare, bate, lanturi ! La atac, baieti ! :ok:

six
3rd December 2005, 12:13
am spus fotbalistic......nu mafiot de bucuresti:evil:

Hipgnosis
3rd December 2005, 13:30
Acum sa fim realisti si sa acceptam faptul ca e un meci de 1x2.
La dinamo nu va fi vorba de oboseala ci de euforia de dupa meciul cu rusii, ceea ce ar putea sa ii coste.
Pe de alta parte Timisoara trebuie sa dovedeasca ca adevenit o echipa mare si cea mai buna ocazie este maine seara in groapa.
Sper intr-un succes al Timisoarei, in primul rand pt. Hagi care este la primul derby ca antrenor in Romania.

ps: off topic: vad ca se face comparatie intre mlastina din ghencea si tarlaua din groapa. Mi se pare o prostie sa incerci sa aduci argumnte pro pt. oricare dintre terenuri, deoarace ambele au fost impotriva echipelor gazda la meciurile europene din aceasta saptamana si ambele sunt departe de un gazon de fotbal.

Succes Timisoara, va preferam pe voi pe locul 2:ok:

ps2 : cineva mai sus spunea ca odata la 2 ani dinamo ia titlul :headbang: ...pai dupa revolutie, in 15 ani dinamo a luat in 92, 00, 02, 04, ceea ce inseamna 4 Titluri, cu doar UNUL mai putin decat Rapidul :evil: , pe cand Steaua a luat in 93, 94, 95, 96, 97, 98, 01, 05..ceea ce inseamna 6 Titluri!
Desi sunt stelist mi-as dori ca in cativa ani sa intre si Timisoara pe aceasta lista!

Ginxler
3rd December 2005, 13:32
Ete nah, atata au si ei in cap , "ultrasi" , batai , scandaluri , daca nu pot iesii in evidenta prin altceva , daca au insuficient creier , fiecare cu ce-l doare :P
Steau Rosu - Poli Timisoara : 0 - X :P


@hip Uite de ce ii uram noi mai mult pe dInamovisti :)
Merci pt urarile de bine, sa t-auda Domnu. :ok: Asta da fair play /hello

be@
3rd December 2005, 13:52
Mai, da ' voi aveti pretentii sa bateti in Bucuresti ? :lol:
Vedeti-va de treaba !
1 solist ! :D

uti2102
3rd December 2005, 13:59
Hai cu aia rece catzei :) Ca aia calda a fost joi :evil:

cip_81
3rd December 2005, 14:04
ps: off topic: vad ca se face comparatie intre mlastina din ghencea si tarlaua din groapa. Mi se pare o prostie sa incerci sa aduci argumnte pro pt. oricare dintre terenuri, deoarace ambele au fost impotriva echipelor gazda la meciurile europene din aceasta saptamana si ambele sunt departe de un gazon de fotbal.

Mda, ambele terenuri sunt de toata jena, dar exista o mica-mare diferenta. Stadionul de langa sere arata ca dracu' dupa nici un strop de ploaie cazut, iar cel din Stefan cel Mare dupa o ploaie neintrerupta. Dar repet, nu sunt niste terenuri care sa ne faca cinste si sa ne laudam cu ele.

Referitor la meci...daca Dinamo va continua evolutia din meciul cu rusii (minus ratarile), atunci va castiga fara prea mari probleme in fata unei echipe cu atacul amputat...daca va continua evolutiile ciudate din campionat din ultima vreme, atunci e posibil orice (inclusiv o victorie a Timisoarei). Oricum, dupa meciul de maine ma voi edifica asupra caracterului unora dintre fotbalisti.

don_denver
3rd December 2005, 14:18
din pacate...pt unii prieteni de-ai mei dinamovisti...maine voi fi banatean...deh...conjuctura..oricum..cred ca va fi un meci frumos

brandacadabra
3rd December 2005, 16:29
bate DINAMO !:D

tuxie
3rd December 2005, 16:31
Mai, da ' voi aveti pretentii sa bateti in Bucuresti ? :lol:
Vedeti-va de treaba !
1 solist ! :D
Thumbs up pentru be@ care o fi descendent in linie directa la talentul de pronosticuri a lui Ionut Popa :ok:
be@ ce zici, primul meci din retur cu noi, la voi acasa, cate goluri va dam? :evil:
P0rnostick: Poli Iasi - Poli Timisoara: 0 - 3 (ca sa mentinem traditia) :happy

vlad1607
3rd December 2005, 16:34
din pacate...pt unii prieteni de-ai mei dinamovisti...maine voi fi banatean...deh...conjuctura..oricum..cred ca va fi un meci frumos

uratule :D

dc nu ratam exasperant ( Ziculeeee :D ) ..castigam si visul violet cu miros de bragadiru de a bate pe DINAMO continua :drak:

FORZA DINAMO !

be@
3rd December 2005, 16:37
Thumbs up pentru be@ care o fi descendent in linie directa la talentul de pronosticuri a lui Ionut Popa :ok:
be@ ce zici, primul meci din retur cu noi, la voi acasa, cate goluri va dam? :evil:
P0rnostick: Poli Iasi - Poli Timisoara: 0 - 3 (ca sa mentinem traditia) :happy
Ati batut si voi in deplasare pe amaratii aia de la Galati, si de-acuma s-a umflat orezul in voi. Lasa ca vedeti voi la Iasi...:D



"Zicu va trăi 200 de ani la cīt de senin e după ce ratează. Dar o să şi īngroape vreo 4-5 antrenori pīnă atunci" :D :D
Ionuţ Popa, antrenor Poli Iaşi

vlad1607
3rd December 2005, 17:54
sunt curios la meciul asta fanii aek-ului cate torte o sa mai primeasca in tzesta?:D o intrebare retorica :D

vagus
3rd December 2005, 18:06
Cand auzi bucuresteni vorbind de Steaua sau Dinamo este Ok ca doar este normal sa tina cu echipele lor, pe langa care au crescut. Dar cand auzi pe unii din Focsani sau Arad cu faze de genul "noi stelistii/dinamovistii suntem cei mai tari si va umilim pe toti" ... :happy :happy :happy Penibil rau ...

krapulax
3rd December 2005, 18:15
de dragul copiilor lui becali, care trebuie sa mearga si pe viitor la o piţa cu ianis & kira, pronostic 1.
si o poza de acum un an, din groapa. coman, cara marin...

be@
3rd December 2005, 19:02
sunt curios la meciul asta fanii aek-ului cate torte o sa mai primeasca in tzesta?:D o intrebare retorica :D
Mai Vlad,tu nu vezi ca nu mai ai cu cine sa glumesti ? :P
Hai carlos, baga si tu ceva materiale, ca ne plictisim aici. :D

Ginxler
3rd December 2005, 19:04
Ginxler
This message has been deleted by andreiush. Reason: consecutive


UNDE-I EDIT-U CA IO NU-L VAD .... si am okii deskisi :)


A ... gata, l-am ginit

Seldon
3rd December 2005, 21:58
Dinamo e obligata sa castige, pentru ca altfel ar ramane mult in urma Stelei, care, cel putin teoretic, are un meci mai usor. Dar Dinamo nu a mai jucat nimic in ultima vreme, asa ca e greu de mizat pe o victorie. Cred ca se va termina egal.

Razva
3rd December 2005, 22:28
Stiti ce ma deranjeaza ....daca bate Dinamo pe bune (cum de altfel s-a intamplat cu ultimele 3 victorii ale lor cu noi-meciul de laTM cu Burloiu, actor principal sper ca nu aveti pretentia ca l-ati castigat corect, d-lor dinamovisti) nu aveam ce comenta, dar cand se baga "dick"-urile de la federatie sa ne saboteze pt. ca vezi Doamne nu l-am votat pe zeroul barat de Sandu, deja mi se ridica tensiunea.
Doru viorel ursu nu este altceva decat un lingau si un ipocrit...sclavul lui Sandu.
Se urmareste pedepsirea celor care au indraznit sa incerce sa intrerupa dictatura de la FRF.....si daca am dreptate, din pacate pt. dinamovisti si ei sunt pe lista.....ca doar traim intr-o tara frumoasa dar cu oameni (ce conduc fotbalul romanesc) de kkat.:rosu:
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!!!!

be@
3rd December 2005, 22:50
Ia te uite la ei ! Dupa ce ca petre il loveste pe jucatorul pandurilor in plin meci , tot ei sunt cu gura mare ! !Mai bine ati spune merci ca a scapat doar cu o etapa de suspendare !

Razva
3rd December 2005, 22:58
:ok: PT.Be@: tu chiar nu intelegi nimic...imi pare rau pt. tine.
Aici nu se pune problema daca Petre a lovit sau nu (e clar ca asta a fost intentia lui)...aici e vorba de o hotarare abuziva a unei comisii care nu face decat sa-l linga in ...... pe Sandu.
Despre asta e vorba......dar degeaba ma agit ca e clar ca unii de pe forumul asta sunt rau intentionati si nu are sens sa intru in dialog cu ei....

be@
3rd December 2005, 23:05
Incidentul a fost consemnat si de observatorul meciului . Zi-mi si mie unde e abuzul !

Razva
3rd December 2005, 23:13
Pandurii si-au retras plangerea asa ca reclamantul nu mai exista+e prima oara cand comisia se autosesizeaza+au mai existat cel putin 2 incidente asemanatoare si nu s-a luat nici o masura impotriva celor vinovati (vezi faultul lui Rada asupra lui Radoi{Rapid-Steaua}, sau faultul lui Bratu asupra lui Drida {Dinamo-Jiul}).....si cel mai important Poli e anti-Sandu.....asa ca hai sa fim realisti (cu toate astea eu nu afirm ca suspendarea a fost dictata de cei de la Dinamo....care s-au declarat si ei anti-Sandu ci de clica comunisto-bolsevica de la FRF).
Daca nici astea nu sunt argumente logice si valide atunci inseamna ca nu vorbim romaneste...

alex_6tm
3rd December 2005, 23:16
Sper sa bata POLI...dar nici un X n-ar fi rau tinand cont k in ultimul timp tot ne-or tras-o pe unde ne-or prins:(:(:(

FORZA VIOLA/hello /hello /hello /hello /hello /hello

mereu vom fi ANTI buCUResti:rosu:

cip_81
4th December 2005, 00:01
Pandurii si-au retras plangerea asa ca reclamantul nu mai exista+e prima oara cand comisia se autosesizeaza+au mai existat cel putin 2 incidente asemanatoare si nu s-a luat nici o masura impotriva celor vinovati (vezi faultul lui Rada asupra lui Radoi{Rapid-Steaua}, sau faultul lui Bratu asupra lui Drida {Dinamo-Jiul}).....si cel mai important Poli e anti-Sandu.....asa ca hai sa fim realisti (cu toate astea eu nu afirm ca suspendarea a fost dictata de cei de la Dinamo....care s-au declarat si ei anti-Sandu ci de clica comunisto-bolsevica de la FRF).
Daca nici astea nu sunt argumente logice si valide atunci inseamna ca nu vorbim romaneste...

Gresit, nu va mai vaitati ca niste babe...a fost consemnat si de observator. Deci ,n-are nici o importanta daca si-au retras sau nu aia plangerea. Si tin sa-ti amintesc ca nu e prima oara cand se sesizeaza comisia. Pe un alt topic am pus o intrebare si nici pana azi nu am primit raspunsul. Care a fost primul jucator suspendat pe baza probei video?

THE HUN
4th December 2005, 00:14
Ia te uite la ei ! Dupa ce ca petre il loveste pe jucatorul pandurilor in plin meci , tot ei sunt cu gura mare ! !Mai bine ati spune merci ca a scapat doar cu o etapa de suspendare !
Dar ce ai fi vrut sa-i deie si 20 de ani parnaie dupa ce ca n-a fost eliminat in timpul jocului.Dar daca tot se foloseste proba video ar fi normal ca si arbitriii sa fie penalizati pt. greselile din timpul meciului,sa se rejoace 80% din meciurile lui Dinamo iar cei ce-s suporteri la mai multe echipe sa fie acuzati de plagiat si multe alte chestii in care poti folosi proba video.P.S.Normal ar fi fost cartonas rosu si suspendare nu tampenia artificiala creata de FRF si pt. prima oara nu suspectez clubul Dinamo pt. implicare intr-un caz in care ar fi fost direct interesati.

six
4th December 2005, 00:35
:ok: PT.Be@: tu chiar nu intelegi nimic...imi pare rau pt. tine.
Aici nu se pune problema daca Petre a lovit sau nu (e clar ca asta a fost intentia lui)...aici e vorba de o hotarare abuziva a unei comisii care nu face decat sa-l linga in ...... pe Sandu.
Despre asta e vorba......dar degeaba ma agit ca e clar ca unii de pe forumul asta sunt rau intentionati si nu are sens sa intru in dialog cu ei....
vorbesti cu peretii.......saraca nu stie momentan unde se afla:headbang: :mda:

Ess
4th December 2005, 00:50
Mi-a palit si mie rabdarea una peste cerebel si am citit toate paginile...
Pronostic:
Dinamo ,,UnireaTricolori ********iEchipa Departamenta Comunista facuta de rusi care aducea talente sa le faca locotenente in sublocoteneti" Bucuresti
VERSUS
"Politehnica aeca frustratii cu fruncea' top din vest cu peste 14 milioane de oameni in galerie <<ce ma te oftici>>" Timisoara
0-2:)
OffTopic:daca vreti sa aflati secretele Universului (punctul de singularitate din Gaurile Negre, Universul Pulsatoriu sau Univers in Extindere ireversibila etc, etc, va invit pe t-ul Rivalitatea U Cluj -CFR Cluj)!!!
OP: Chiar toleram orice??????
scuze de deranj,
essen

Wittmann
4th December 2005, 02:53
Pentru cip_81 si be@, cititi declaratia observatorului de arbitri:

"Observatorul de arbitri al meciului Poli - Pandurii, 1-0, Mircea Neşu (foto), a fost acuzat de bănăţeni că a īntocmit raportul de joc ulterior, astfel īncīt Comisia de Disciplină să aibă o probă suplimentară īn afara casetei video. El a replicat ieri īn termeni duri. "Nu e adevărat! Raportul a fost trimis la timp la Federaţie. E adevărat că am notat infracţiunea lui Petre, ceea ce a făcut el sfidează spiritul de fair-play, iar jucătorul īşi merită pedeapsa. Īnsă toate aceste suspiciuni apar deoarece Comisia de Disciplină e incompetentă! Dacă ar fi judecat la fel şi alte cazuri, n-ar mai exista atītea suspiciuni. Īnsă, din păcate, se iau decizii īn funcţie de numele echipei!".
Observatorul a oferit şi un exemplu: "La partida Dinamo-Jiul, Bratu l-a călcat pe cap pe Drida, iar Comisia nu s-a sesizat. Īnainte de a-l vedea suspendat pe Ovidiu Petre, mi-ar fi plăcut să-l văd īn tribună cīteva etape şi pe Bratu. Dar nu s-a īntīmplat asta, iar de aici se caută alţi ţapi ispăşitori. Am sufletul īmpăcat pentru că Petre merită să fie suspendat. Fiţi siguri că am scris şi că Salomir a greşit cīnd nu a dat un penalty lui Poli īn minutul 5".

Ia zi acum be@ unde-i abuzul?:rosu:

gexge
4th December 2005, 03:08
Pentru cip_81 si be@, cititi declaratia observatorului de arbitri:
.......................
Ia zi acum be@ unde-i abuzul?:rosu:
Imi pare rau dar vorbesti la pereti. Incerci sa aduci argumente dar degeaba. Nu stiu cit esti de nou pe forumul asta (nici eu nu sint prea vechi) dar daca nu ai observat thread-urile lui Poli au in permanenta vizitatori constanti care pur si simplu sint Anti-Poli. Nu au o echipa favorita, stau pe thread-urile lui Poli toata ziua si incearca sa isi defuleze frustrarile injurind-o (hibrid etc.). Unul are scuza, e be@ sau cel putin asa lasa sa se inteleaga din nume. Ceilalti... fiecare cu pasarelele lui.

Ma rog, pronostic 2 cu toti eliminatii si accidentatii de la Poli.

remy
4th December 2005, 03:22
Pana la ora 20,00, delectati-va cu rezumatele meciurilor dintre cele 2 (POLI TIM. n-a mai castigat de mult timp cu Dinamo):

http://www.dinamomania.net/video/2004/dinamopoli21.wmv
http://www.dinamomania.net/video/2004-2005/Tur/dinamobragadiru32.wmv
http://www.dinamomania.net/video/2004-2005/Retur/dinamopoliaek10_nq.wmv

Ammadeus
4th December 2005, 03:22
Stiti ce ma deranjeaza ....daca bate Dinamo pe bune (cum de altfel s-a intamplat cu ultimele 3 victorii ale lor cu noi-meciul de laTM cu Burloiu, actor principal sper ca nu aveti pretentia ca l-ati castigat corect, d-lor dinamovisti) nu aveam ce comenta, dar cand se baga "dick"-urile de la federatie sa ne saboteze pt. ca vezi Doamne nu l-am votat pe zeroul barat de Sandu, deja mi se ridica tensiunea.
Doru viorel ursu nu este altceva decat un lingau si un ipocrit...sclavul lui Sandu.
Se urmareste pedepsirea celor care au indraznit sa incerce sa intrerupa dictatura de la FRF.....si daca am dreptate, din pacate pt. dinamovisti si ei sunt pe lista.....ca doar traim intr-o tara frumoasa dar cu oameni (ce conduc fotbalul romanesc) de kkat.:rosu:
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!!!!



craciunescu in conducere-cea mai falimentara miscare pe care o putea face grasu' cu cashu'...se va vedea de ce la sfarsitul returului...locul 4-5

remy
4th December 2005, 04:18
Poli pe post de Marsilia - editia 77

Dinamo - Poli Timisoara: Duminica ora 20:15, Dinamo va intalni in ultima etapa a turului acestui campionat, pentru a 77 oara in divizia A, echipa Poli Timisoara. Pana acum Dinamo a castigat 41 din cele 76 de intalniri, a facut meci egal de 15 ori si a pierdut de 19 ori, avand un golaveraj de 152 la 101. Acasa, Dinamo in fata Timisoarei a disputat in campionat 39 de meciuri, dintre care a castigat 26, pierdut 6 si terminat la egalitate 7, cu un golaveraj de 95 la 45. Ultimul punct scos de Timisoara in Groapa dateaza in urma cu 15 ani de pe 22 August 1990, cand meciul s-a terminat 0-0. Pentru a gasi ultima victorie a Timisoarei la Bucuresti, trebuie sa mergem in urma cu 40 de ani, pe 22 Aug 1965 cand scorul a fost 2-3 pentru Stiinta Timisoara. Privind la statistica intelegem de ce pentru noi acest meci este unul oarecare, iar pentru oaspeti este un meci al orgoliilor si sperantelor, care prin vocea proaspatului lor manager/antrenor, Gica Hagi isi anunta intentiile razboinice: “Mergem la Bucureşti să apărăm orgoliul şi numele nostru aşa cum trebuie. Sperăm să o facem foarte bine. Am īncredere īn băieţi. Pe teren se va scrie istoria!” .
Dl. Hagi, care orgoliu si nume aparati, domnule? Ultima data cand Timisoara a castigat pe Dinamo, se numea Stiinta si era acum 40 de ani.
================================================== =======
Stefan cel Mare nashul turcilor / Timisoara iarasi aliatul turcilor in Banat

De 40 de ani, Poli Timisoara n-a mai castigat in Stefan Cel Mare, stadionul Dinamo fiind ocrotit de marele voievod care da numele bulevardului pe care se afla arena noastra. Iata ca astazi, Poli Timisoara, reprezentanta provizorie a Banatului (pana cand echipa fanion a Banatului: UTA revine in divizia A) nu si-a uitat afinitatile turcesti si l-a uns pe "regele" Hagi, fiul pasalicului turcesc de Dobrogea drept antrenor. Se stie ca Hagi are o afinate sporita fata de turci dupa perioada petrecuta la Galatasaray. In alegerea Timisoarei ca echipa pe care o antreneaza, Hagi a continuat fara sa stie relatia sa cu turcii: dupa anul 1521 cand la 29 august armata turceasca cucerea cetatea Timisoarei in urma tradarii unui sarb, locuitor al cetatii, intreg Banatul a fost transformat in pasalic turcesc (vilaiat). Au urmat peste 150 de ani grei de dominatie turceasca asupra Banatului. Noi speram, ca si de asta data ocrotitorul nostru "Stefan cel Mare" sa triumfe in batalia cu necredinciosii si hoardele migratoare.

Duelul galeriilor

Dupa ce pe 12.11.2005 suporterii timisoreni s-au deplasat la Bucuresti sa fie alaturi de cei dinamovisti si ai altor echipe in protestul din fata M.A.E, gest pentru care le multumim inca o data, astazi ei se vor deplasa la Bucuresti, dar in postura de galerie adversa. Circa 1000 de timisoreni vor avea intrare gratuita in Stefan Cel Mare in urma reciprocitatii dintre cele 2 cluburi. Timisorenii si-au dat intalnire la ora 17:00 sub Podul Grant. CUVCS li se vor alatura si grupul fanilor lui Galatasary - "Romanyali Aslanlar"/ Leii din Romania.
La noi, P.C.H si Peluza Sud care la meciul cu TSKA au fost la inaltime, isi anunta ca de obicei prezenta la stadion si probabil si continuarea protestelor fata de tratamentul la care sunt supusi suporterii dinamovisti atat in tara dar cat si-n Bulgaria.

Cel mai bun atac, contra celei mai solide aparari

Desi amandoua echipele sunt decimate de accidentari si suspendari, asteptam un meci frumos intre cel mai bun atac: 35 de egoluri a lui Dinamo, si cea mai buna aparare doar 8 goluri primite de Timisoara. Daca lui Dinamo ii vor lipsi cei doi inchizatori de meserie Plesan si Margaritescu, Timisoarei ii vor lipsi 3 atacanti: Moldovan, Bucur si Silvasan, inchinzatorul Ov. Petre si fundasul Canu. De remarcat ca inainte ultimei etape a turului Dinamo se afla pe locul 2, cu 29 de puncte iar Timisoara pe locul 3 la o distanta de 3 puncte.

Formatii probabile si arbitrii
Meciul va fi arbitrat de Cristian Balaj, aflat in premiera la centru la un Dinamo-Poli, care va fi assistat de Cristian Nica si Octavian Sovre. Rezerva de arbitrii este Iosif Biro. Observatorii meciului sunt Doru Neagu si Patriciu Abrudan.
DINAMO : Gaev - Pulhac, Moti, Tamas, Galamaz - Munteanu, Cristea, Grigorie, Petre - Zicu, Niculescu.
Timisoara: Popa - Radoi, McKain, Batranu, Balace- Olah, Naidin, Osei, Caramarin - Mansour si Paez.

Noi speram ca premonitiile lui Gica Hagi si Ioan Becali sa nu se adevereasca, iar cainii care vor intra pe teren sa joace cu ambitie si daruire pentru culori, iar Dinamo sa castige pentru a avea un moral bun pentru deplasarea de la Marsilia. HAI DINAMO!

be@
4th December 2005, 10:02
Iata ca astazi, Poli Timisoara, reprezentanta provizorie a Banatului (pana cand echipa fanion a Banatului: UTA revine in divizia A{......}
Vai, ce rai sunteti.... :D

King of Hell
4th December 2005, 12:30
De cand ii ARADU' in BANAT???? /:) wotever...daca voi ziceti. Astazi bate poli la 2 goluri diferenta.

Carlos Gambino
4th December 2005, 12:37
Incidentul a fost consemnat si de observatorul meciului . Zi-mi si mie unde e abuzul !
Wrong ! Observatorul nu a consemnat nimic in timpul meciului, poate dupa. Si comisia lui sandu s-a autosesizat...au avut o "revelatie".

tuxie
4th December 2005, 12:58
Iata ca astazi, Poli Timisoara, reprezentanta provizorie a Banatului (pana cand echipa fanion a Banatului: UTA revine in divizia A

Cum zicea si colegu', Arad = Ardeal. Asta din ciclul Cainii si geografia :D

remy
4th December 2005, 13:11
http://www.google.com/search?sourceid=navclient&ie=UTF-8&rls=GGLG,GGLG:2005-49,GGLG:en&q=Arad+in+banat+

Copilasii mei, voi nu stiti ca exista si Google ? Mai cititi, mai ales ca santeti chiar de prin zona. Ce curios ca aberati asa. Nu era greu sa cautati pe NET, daca nu santeti prea informati. Si cred ca nu prea mergeti pe la scoala, o faceti la F.F [fara sa va jignesc, nu am intentia asta, dar asta e daca spuneti ceva fara sa va informati, santeti de condamnat ca santeti din zona si nu stiti.]

Oras : Arad Judet : Arad Regiune : Banat
The territory of Banat is presently in the Romanian counties Timiş, Arad and Caraş-Severin, the Serbian autonomous province of Vojvodina and Belgrade City District, and the Hungarian county Csongrįd.

ceau
4th December 2005, 13:17
Remy...du-te tu in Arad si spunele celor de acolo ca sunt banatzeni sa vezi ce reactie vor avea :D

Chiar si linkul pe care mi l-ai dat te contrazice...uite :http://en.wikipedia.org/wiki/Banat (luat din lista ta de Google :D )
"Some of the major cities in Banat include:

* Romania:
o Timişoara (317.651)
o Reşiţa (83.985)
o Lugoj (44.571)
o Caransebeş (28.294)
"
Wikipedia

remy
4th December 2005, 13:31
Nu incerca sa continui, ca n-ai sanse.

The territory of Banat is presently in the Romanian counties Timiş, Arad and Caraş-Severin, the Serbian autonomous province of Vojvodina and Belgrade City District, and the Hungarian county Csongrįd.
The romanian Banat comprises following romanian counties:
-Timiş
-Caraş-Severin [less localities Bucova, Cornişorul, Bouţarii de Sus and Bouţarii de Jos]
-Arad
-Mehedinţi [only the western part starting from Vārciorova]
-Hunedoara [only localities Sălciva and Pojoga].

AICI E CLAR, SI NU MAI DISCUTATI IN CONTRADICTORIU !
http://www.bartleby.com/65/ar/AradRom.html

Arad, city, Romania

(äräd“) (KEY) , city (1990 pop. 203,198), W Romania, in the Banat, on the Muresul River, near the Hungarian border.

Hipgnosis
4th December 2005, 13:37
Evitati Wikipedia...oricien poate scrie acolo :rosu: , plus ca din afara nu prea se stie in ce tara e Bucurestiul...d`poi Aradul (tot respectul pt. aradeni, nu vrea sa jignesc, spun doar ca celebra hello Bucharest it`s nice to be here in bulgaria..s-a tot spus).
Si totusi, geografic si istoric Aradul nu e in Banat!!

andreiush
4th December 2005, 13:38
Oameni buni. Voi stiti care e numele acestui thread? Dinamo - Poli Timisoara. Ia postati voi la subiect si lasati orele de geografie pentru alte threaduri! Deci va rog nu mai continuati pe aceasta tema.

ceau
4th December 2005, 13:43
Legat de meci nu stiu ce sa mai zic ...s-a zis tot ce era de zis...nu mai ramane de spus decat HAI POLI!!!

remy
4th December 2005, 13:44
Si oricum, degeaba vorbim acum, sa vedem daca Dinamo e obosita sau nu. Aici e cheia meciului, nu ca Poli ar fi o echipa mare. Dar de la anul, va fi, daca Hagi stie sa-i slefuiasca pe proprii jucatori, care costa cam mult, dar pana acum nu prea au aratat mare lucru.

saphicus
4th December 2005, 15:16
Wrong ! Observatorul nu a consemnat nimic in timpul meciului, poate dupa. Si comisia lui sandu s-a autosesizat...au avut o "revelatie".
Corect!! In acest caz NECONSEMNAT in foaia observatorului, gestul NEPENALIZAT de arbitru (probabil ca nu a vazut!!), comisia " se autosesizeaza" cu o graba demna de o cauza mai buna si da verdictul : SUSPENDARE, c-asa "vrea" muschii lor. Se vede clar faptul ca se pune "umarul" pentru "ajutor dezinteresat" acordat baietzilor cu ochii de culoarea florilor de in!!!Mai catolici decat PAPA!!!! Rusineeeeeeeee!!:ok: :ok:

Bega
4th December 2005, 17:14
“Stefan cel Mare nashul turcilor / Timisoara iarasi aliatul turcilor in Banat
De 40 de ani, Poli Timisoara n-a mai castigat in Stefan Cel Mare, stadionul Dinamo fiind ocrotit de marele voievod care da numele bulevardului pe care se afla arena noastra. [B]Iata ca astazi, Poli Timisoara, reprezentanta provizorie a Banatului (pana cand echipa fanion a Banatului: UTA revine in divizia A) nu si-a uitat afinitatile turcesti si l-a uns pe "regele" Hagi, fiul pasalicului turcesc de Dobrogea drept antrenor. Se stie ca Hagi are o afinate sporita fata de turci dupa perioada petrecuta la Galatasaray. In alegerea Timisoarei ca echipa pe care o antreneaza, Hagi a continuat fara sa stie relatia sa cu turcii: dupa anul 1521 cand la 29 august armata turceasca cucerea cetatea Timisoarei in urma tradarii unui sarb, locuitor al cetatii, intreg Banatul a fost transformat in pasalic turcesc (vilaiat). Au urmat peste 150 de ani grei de dominatie turceasca asupra Banatului. Noi speram, ca si de asta data ocrotitorul nostru "Stefan cel Mare" sa triumfe in batalia cu necredinciosii si hoardele migratoare.

Autorul acestui text ori a baut prea mult ori este de o ignorantza crasa. Geografic vorbind, Aradul are o parte de oras in Banat, cea de dincoace de Mures, iar cea mai mare parte in Ardeal. Pentru cine nu stie, Stadionul UTA este in partea ardeleana a Aradului. Prin urmare, UTA nu poate fi echipa fanion a Banatului. Chiar un aradean ti-ar sparge capul daca te-ar auzi cu aberatii din astea. Daca crezi ca Poli nu merita acest titlu, de echipa fanion a Banatului, nu e nici o problema, spune de Resita, de Lugoj, de Caransebes, Moldova Noua, Orsova, oricare, dar nu fi ignorant cu Aradul.

Wittmann
4th December 2005, 18:03
ocrotitorul nostru "Stefan cel Mare" sa triumfe in batalia cu necredinciosii si hoardele migratoare.

Asta de cine-i scrisa, nu cumva de corneliu vadim tudor?:happy

FORZA POLI!!!!

vagus
4th December 2005, 18:31
Nu incerca sa continui, ca n-ai sanse.
...The romanian Banat comprises following romanian counties:
-Timiş, Caraş-Severin [less localities Bucova, Cornişorul, Bouţarii de Sus and Bouţarii de Jos], Arad, Mehedinţi [only the western part starting from Vārciorova], Hunedoara [only localities Sălciva and Pojoga].

AICI E CLAR, SI NU MAI DISCUTATI IN CONTRADICTORIU !
...
Dupa ce ca habar n-ai ce spui, te mai si umfli in pene ... ca ratoiu :happy Ca sa sti pe viitor, la Nord, Banatul este delimitat de Mures, si cum Mures-ul trece prin Arad, o parte este in Banat (partea de Sud) si cealalta este in Ardeal. Iar stadionul UTA nu este in partea banateana, ci de cealalta parte a Mures-ului. Acum poate reusesti sa ghicesti si tu a carei zona este UTA echipa fanion.

On-topic: Sper sa bata Poli dar cred ca au sanse destul de mici pentru ca nu prea au cu cine. Singurul atacant este Mansur care daca va reusi o preluare ca lumea poate o da-n ate (deobicei ii trebuie vreo 10 ocazii ca sa dea un gol). La mijloc va juca probabil Paez, un alt "grande" jucator care daca se va-ntalni cu mingea poate reuseste o pasa de maestru tot meciul. Si ce sanse sunt ca Mansur sa faca tocmai la acea pasa preluarea ca lumea si sa dea si gol? :happy Mai bine, Forta CFR-istii ... :yeah:
Hai Poli!!! /hello /hello

remy
4th December 2005, 18:34
Sper sa nu fie un blat intre Giovanni si Hagi, ca sa nu castige Dinamo, asa cum a spus la conferinta de presa.

P.S. Doar nu credeti ca am scris eu toate alea ! Nu stateam eu o ora sa ma obosesc, le-am copiat de undeva.

AICI E CLAR, SI NU MAI DISCUTATI IN CONTRADICTORIU !

http://www.bartleby.com/65/ar/AradRom.html

Arad, city, Romania

(äräd“) (KEY) , city (1990 pop. 203,198), W Romania, in the Banat, on the Muresul River, near the Hungarian border.


SAU POATE ARADUL S-O FI MUTAT IN UNGARIA, MAI STII ?

be@
4th December 2005, 18:38
Hai Dinamo !!!!
Vreau ca Nationalul sa termine turul pe locul 3 !

vagus
4th December 2005, 18:39
@remy: E CLAR ca nu-ntelegi nimic ... :happy

remy
4th December 2005, 18:43
Dinamo, poate incepand cu meciul asta, sa revina la valoarea din primele 11-12 etape, pt. ca in retur revine cuplul N & D.

Ultimul punct scos de Timisoara in Groapa dateaza in urma cu 15 ani de pe 22 August 1990, cand meciul s-a terminat 0-0. Pentru a gasi ultima victorie a Timisoarei la Bucuresti, trebuie sa mergem in urma cu 40 de ani, pe 22 Aug 1965 cand scorul a fost 2-3 pentru Stiinta Timisoara.

Ce zici, vagus, m-am documentat ceva, nu ? Ce mai ai de zis, e scris clar acolo ? Daca vrei, iti mai aduc si alte dovezi, dar pe P.M., ca sa nu monopolizam discutia pe tema asta. Daca nu gaseam atatea dovezi, taceam, eu vorbesc numai cu dovezi, nu cu vorbe.

vagus
4th December 2005, 18:48
Hai Dinamo !!!!
Vreau ca Nationalul sa termine turul pe locul 3 !
Este normal sa-ti doresti ca National-ul sa termine turul cat mai sus. Asta te obliga (daca mai era nevoie :happy ) sa nu ti cu Poli in acest meci, ceea ce este bine pentru ca pana acum tot ce ti-ai dorit pentru Poli nu ti s-a implinit ... Poate-ti dedic victoria lui Poli si dupa acest meci :) Cu toate ca nu prea cred ca voi avea placerea ...

@remy: esti comic ...

tuxie
4th December 2005, 18:54
Daca in Ghencea terenul e mai mult decat jalnic, in Groapa sunt curios cum e. Probabil mai rau decat intr-un cimitir proaspat arat?
FC Cripta Stefan cel Mare vs. Poli Timisoara - ultima etapa din campionatul inotului in namol? :mda:

vagus
4th December 2005, 18:57
Remarca asta ai luat-o de pe-un website rusesc, cumva? :happy

tuxie
4th December 2005, 18:59
Remarca asta ai luat-o de pe-un website rusesc, cumva? :happy
Nu, dar am baut o bere :D Sunt scuzat acum? ;)
Ma uitam la Steaua si ma gandeam cum o sa arate in St. cel Mare terenul.

vagus
4th December 2005, 19:02
Mai bea una ca le zici bine ... :happy

remy
4th December 2005, 19:04
Diferenta e ca in Ghencea s-au ratat cateva calificari ale NATIONALEI, mai ales datorita terenului jalnic. Si asta conteaza, in Europa se vede mai mult asta.
Si oricum, toate terenurile noastre sant jalnice, mai putin in Giulesti. Cica avem investitori, ma refer la toti, nu numai la JIJI.

tuxie
4th December 2005, 19:09
Mai bea una ca le zici bine ... :happy

Ia de-aici, pe ritmul imnului lui Poli:

Zi cu ploaie si namoale
Noi in groapa toti venim
Sa vedem meciul cel mare
Pe catei sa-i prohodim

Poli, Poli, lupta pentru noi (bis)

Cand dam gol, sarim in sus
Si cu toti ne bucuram
Ca am ingropat catzeii
Si de-aceea noi cantam

Poli, Poli, lupta pentru noi (bis)


Sper sa nu ma injure nimeni :evil:

remy
4th December 2005, 19:12
De acord cu tine, fiecare isi sustine echipa cum poate. Dar cu Steaua de ce nu au jucat nimic ? Ce sa mai zic de 1-8 de acum cativa ani. Rusine celor care au putut sa faca de rusine clubul asta mare.

tuxie
4th December 2005, 19:14
Diferenta e ca in Ghencea s-au ratat cateva calificari ale NATIONALEI, mai ales datorita terenului jalnic. Si asta conteaza, in Europa se vede mai mult asta.
Si oricum, toate terenurile noastre sant jalnice, mai putin in Giulesti. Cica avem investitori, ma refer la toti, nu numai la JIJI.
O sa spui ca se lauda iar banatenii, dar spune-mi ce parerea ai de terenul Politehnicii din acest punct de vedere. Nu zic ca ar fi neaparat #1 dar este unul din singurele 2 stadioane care merita titulatura de stadion. Si nu doar pentru calitatea gazonului.


De acord cu tine, fiecare isi sustine echipa cum poate. Dar cu Steaua de ce nu au jucat nimic ? Ce sa mai zic de 1-8 de acum cativa ani. Rusine celor care au putut sa faca de rusine clubul asta mare.
S-au vazut si alte echipe ingropate din alte motive. Momentan eu spun ca Poli este in ascensiune si e propulsata nu doar de bani cat si de mentalitate. Sa vedem acum si rezultatele prin retur. Cu Steaua anul acesta nici nu i-am batut dar nu am primit gol de la Steaua. Dinamo s-a chinuit sa egaleze.

Emilio
4th December 2005, 19:33
La orice meci Dinamo - Timisoara am tinut si voi tine cu Timisoara. Insa astazi cred ca Timisoara va castiga. Eu le urez sa castige si campionatul. Asta ar avntaja Rapidul caci ne cresc sansele de calificare in Cupa UEFA 2006/2007.

Hai Timisoara! Hai Rapid!

THE HUN
4th December 2005, 20:05
Si uite cum Steaua a reusit sa faca un meci interesant sa fie si mai interesant.

Paul
4th December 2005, 20:12
vb lu Hagi : "sa gandim pozitiv" ... hai Poli , desi ma uit la Villareal - Barca :P

t.b.
4th December 2005, 20:19
Poli o sa se apropie la 2 pct de primul loc si reintra cu sanse serioase in lupta pt. titlu, ar fi frumos sa se incheie domninatia echipelor din bukale anul asta
BAFTA pentru timisoreni :ok:

Emilio
4th December 2005, 20:19
Andone - prima greseala: foloseste acelasi 11 ca on meciul cu rusii.

Paul
4th December 2005, 20:19
am pornit cronometru (au trecut 52 de secunde ) , am facut rugaciunea , mi-am pus sapcheta cu poli in cap si astept :P

Emilio
4th December 2005, 20:27
Terenul greu defavorizeaza echipa mai tehnica, adica pe Poli

<StelistZu>
4th December 2005, 20:27
Hai Poli!
Chiar daca sunt stelist sper sa castige Poli, si mai sper sa castige Campionatu Poli pt ca mafia de la Steaua Dinamo si Rapid sa dispara...
Sa avem un campionat corect

<StelistZu>
4th December 2005, 20:28
Zicu, zicu zicu pe langa poarta :)))

Paul
4th December 2005, 20:28
min 10 ... :P
Hai Poli !

remy
4th December 2005, 20:29
ZICU, MESERIASHUL ! A trecut printre doi fundasi ca un mare fotbalist. Pacat ca nu prea stie sa suteze la poarta !