PDA

View Full Version : Etapa 15: Steaua - FC Vaslui



Pages : [1] 2

andreiush
28th November 2005, 00:31
Duminica, 4 decembrie 2005: Steaua - FC Vaslui, ora 18:00, National TV
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

SORENSEN
28th November 2005, 00:38
Hopa bun venit la taiere , trebuie sa taiem si noi ceva n-avem inca porc dar avem vasluieni.
Hai ca o sa combinam si meciul .3p combinate ce mai conteaza la 30p luate cu japca.

esku
28th November 2005, 00:40
asta e prima victorie a vasluienilor :happy :happy :happy ..... revenind la lucruri mai serioase :D ... bate steaua

be@
28th November 2005, 00:41
Meciul asta, impreuna cu Dinamo-FC Arges va fi surpriza campionatului.
0-1, gol 'Block notes'. :drak:

commandoazzura
28th November 2005, 00:54
Bate Steaua!3-0..oare is curios se duc taranii acolo la oras sa vada si ei capitala??:evil:

esku
28th November 2005, 00:56
vai vai vai ...ce rautate!!! :D ... oricum degeaba se duc :happy ... victorie clara pt. steaua

Cra10veanu
28th November 2005, 03:53
bate steaua, si vasluiu isi cunoaste deja soarta alaturi de bacau cel mai sigur sau otelu

Angelina Jolie
28th November 2005, 05:25
Detoneaza vasluiu' bomba in ghencea. 2 clar.

dede
28th November 2005, 08:14
castiga Steaua...1 solist

superchumbo
28th November 2005, 09:27
Pentru visatorii de pe forum : Cele 3 puncte de pierdut acasa o data pe an au fost deja acontate. Asa ca "supriza campionatului" sau "bomba etapei" va fi ca Vasluiul sa plece cu mai putin de 4 boabe.


Decat sa doriti raul altuia, mai bine umpleti topicurile echipelor voastre de mijlocul clasamentului. Sincer, ei chiar au nevoie de sprijinul si incurajarile voastre.

walt.mann
28th November 2005, 10:06
Imi place ca exista oameni exaltati, cu viziuni!
O singura vorba:P PACIENTILOR, TRATATI-VA!!!
Bate Steaua, pentru ca, Superchumbo a spus, am donat deja cele trei puncte care le pierdem, in mod traditional, acasa, o data pe an (ma refer la victoria echipei adverse, nu puncte cumulate cu egaluri).

six
28th November 2005, 10:45
cred ca la acest meci radoi va da un autogol de frica adversarului......hahaha......pe bune vorbind va fi macel pt vaslui.....:rolleyes: :o: ....:yeah:

SORENSEN
28th November 2005, 11:32
Nop vom castiga printr-un penalti inventat prin minutul 80 si ceva,Dica va trage va rata dar arbitrul va repeta pana Dica va inscrie ...1-0 asta-i scorul si asta ca suntem noi norocosi:rolleyes:

dede
28th November 2005, 11:37
meciul asta va fi si el blat, la fel cum a fost cu jiul...sa comenteze toti frustratii...si vom castiga, ca de obicei, cu scorul de 4-0

don_denver
28th November 2005, 11:40
bate vasluiul..sunt sigur....si apoi ma trezesc..si ma gandesc..ca iar am visat un mare blat....:D

ce_bine_e
28th November 2005, 11:56
ma deranjeaza optimismul inexplicabil a lui Adrian! asa ca merg pe 1x

UrsMeier
28th November 2005, 13:02
Victorie la pas a stelistilor.Vaslui nu cred ca are forta si valoare sa reziste in Ghencea.Victorie la cel putin 2 goluri deferenta.

Swisstec
28th November 2005, 13:03
Pai acum Steaua isi permite sa aranjeze meciuri(e clar ca de-acum, Steaua va zbura in Div. A Blat), dar nu cred vor arunca bani pentru meciul cu Vaslui, cred ca pot sa-i bata si corect, dar cine stie, poate vor sa fie siguri!

GeKuRA
28th November 2005, 13:37
surpriza campionatului !!
bate Steaua cu 10-0 :D:D:D
nu m-as supara sa piarda Steaua, dar si Dinamo, sa vina puhoiul din spate :D

4star
28th November 2005, 14:33
Ar fi chiar culmea ca FC Vaslui, care a fost ciuca batailor pana acum, sa poata pune probleme campionilor. Si mai ales in Ghencea. Bate Steaua.

Paul
28th November 2005, 14:46
hehe , pare super simplu meciul , insa Vaslui are o groaza de jucatori care pot pune probleme.

Pana la meciul cu astia , avem unul mai usor , cu niste suedezii.A
Apoi , echipa calficata in primavara europeana va juca cu Vasluienii ... cu stadionul arhi plin :yeah:

dede
28th November 2005, 14:52
va fi ceva asemanator cu meciul de anu trecut dintre Steaua si apulum din tur...cam aceeasi situatie...

don_denver
28th November 2005, 14:53
bey..nu va mai chinuiti..e blat!!!...bate vasluilul...:D

Paul
28th November 2005, 14:54
si eu m-am gandit la asta :P

deep purple
28th November 2005, 15:18
Bate Steaua!3-0..oare is curios se duc taranii acolo la oras sa vada si ei capitala??:evil:

Dar de cand e capitala tzarani-free?

Nu stiu de ce, dar acest meci imi aminteste de un Steaua - Poli Iasi de acum un an. Si ala era tot intre prima si ultima clasata. La fel, venea dupa un meci bun al Stelei in UEFA... etc.
E de 1,2.

4star
28th November 2005, 15:35
Da, dar Steaua si-a imbunatatit jocul fata de anul trecut. Si nici Vasluiul de azi nu e Poli IAsi de anul trecut, chiar daca era pe ultimul loc.

Vladek
28th November 2005, 15:43
Hmm, ce sa mai zicem ... cand e clar ca unii suporteri ne-au detectat deja cu ochiul lor de vultur... bate Steaua, dar e blat clar. Marturisesc ca eu insumi am fost martor la perfectarea tranzactiei ... Bloc notes a fost intermediarul, Steaua bate cu 10-1, si Raducanu va fi lasat sa traga la poarta pana inscrie si el un gol sezonul asta ...:) :)

deep purple
28th November 2005, 15:47
Deci liderul poate bate lanterna numai daca o pun de-o miutza in culise? Nasol campionat avem. :D

poliis
28th November 2005, 15:52
va face porumboiu cu arbitri...vor fi 3 eliminati la steaua, 3 lovituri de la 11m pt vaslui...si in final se va termina 3-3 (sau 0-0) :evil:

alejandro
28th November 2005, 15:57
nu ma...3-0 pt invingatori:D

Skin
28th November 2005, 16:13
va face porumboiu cu arbitri...vor fi 3 eliminati la steaua, 3 lovituri de la 11m pt vaslui...si in final se va termina 3-3 (sau 0-0) :evil:

ce va face ba porumboiu nu va face nika...daca facea ceva facea la meciul cu bacau asa ca nu mai comentati degeaba..ca ne trag arbitrii in jos de ne rup...asa ca lasati-o balta...o luam cu 3-1:headbang: :headbang:

cat despre iesenii care comenteaza pe toate topicurile :jerk: :jerk: :jerk: :jerk:
astia is mai multi pe forumuri decat in peluza....suporteri de tastatura/hello /hello

alejandro
28th November 2005, 16:19
astia is mai multi pe forumuri decat in peluza....suporteri de tastatura/hello /hello
decat deloc e bine si asa:D

Skin
28th November 2005, 16:21
decat deloc e bine si asa:D

zici tu...:no: :no: :no:

be@
28th November 2005, 16:30
cat despre iesenii care comenteaza pe toate topicurile :jerk: :jerk: :jerk: :jerk:
astia is mai multi pe forumuri decat in peluza....suporteri de tastatura/hello /hello
Taci, ma !
Si daca stam pe forum, care-i problema ta ? Nu toti suporterii pot merge in deplasari . Ar trebui sa fie cam 8-9000 de ieseni in deplasare, daca ar merge toti. Nu ?

Skin
28th November 2005, 16:36
Taci, ma !
Si daca stam pe forum, care-i problema ta ? Nu toti suporterii pot merge in deplasari . Ar trebui sa fie cam 8-9000 de ieseni in deplasare, daca ar merge toti. Nu ?


buna scuza :rosu: :no: :no: :no:

walt.mann
28th November 2005, 16:56
Am auzit ca s-a blatuit si meciul asta! A dat Jiji niste oi, ca si Cocenoiu creste animale, si s-a rezolvat!!! Scorul corect o sa fie 5-1 pt. Steaua, pentru ca in intelegere s-a parafat un gol pt. Raducanu (dupa ce fluiera arbitrul finalul meciului, Claudiu va avea voie sa sejoace singur in careu, cu mingea in tarana).

be@
28th November 2005, 17:03
buna scuza :rosu: :no: :no: :no:

Daca tu crezi ca toti cei care sunt inscrisi pe acest forum merg in toate deplasarile sa-si sustina echipa favorita, te inseli amarnic. Asa ca nu te mai lega de noi , fiindca nu faci decat sa-ti demonstrezi frustrarile.

Ulysses
28th November 2005, 17:26
Detoneaza vasluiu' bomba in ghencea. 2 clar.
oare de ce ai nick de fata?iti place sa ti-o iei?:jerk:

Skin
28th November 2005, 17:33
Daca tu crezi ca toti cei care sunt inscrisi pe acest forum merg in toate deplasarile sa-si sustina echipa favorita, te inseli amarnic. Asa ca nu te mai lega de noi , fiindca nu faci decat sa-ti demonstrezi frustrarile.

da sunteti babe sa barfiti toata ziua??? pe forum...:rosu:

old lord
28th November 2005, 17:33
4-0
Va Sa Zica Steaua Campioana De Toamna

GeKuRA
28th November 2005, 18:24
Vasluiul nu are o echipa de neglijat deloc...
a jucat bine in majoritatea meciurilor, sa nu se razbune ocaziile avute pana acum in meciul cu Steaua :D:D
... si sa le dea vreo 5 boabe in Ghencea, ca au cu cine :rolleyes: :D ce distractie ar fi :ok::D

dede
28th November 2005, 18:26
mda...4-0...fara nici un gol primit...ca dupa aia nu vom mai avea cea mai buna aparare :P

Gekura...mai viseaza...

alejandro
28th November 2005, 18:27
marcator principal (adica toate 5:D) Raducanu...din 11 metri,celelalte 5 lovituri vor fi parate de Hamutovski...

OXz0n3
28th November 2005, 19:37
Anunt:Idolul lu` "clau-gol" , Inzaghi a inscris si el a spus ca nu poa` sa`si depaseasca idolu` si vrea sa dea cate goluri da si el atunci dak inzaghi a inscris in week-end`u` asta si are 2 goluri ma face sa cred ca raducanu va inscrie dar vom pierde.. :D 4-1.. 1 solist

SORENSEN
28th November 2005, 19:43
daca vasluieni incerca ceva nebunesc ii executam cu arbitri, simplu ca buna ziua:cool:

GeKuRA
28th November 2005, 19:55
daca o sa incerce ceva, va fi la arbitri...:D

uti2102
28th November 2005, 19:58
Ce-i atata agitatzie aici tovarashi ?! Steaua are meci miercuri, n-are timp de voi !!!
Abia de joi incolo ne vom gandi la scenariul pentru meciul de duminica. Poate cine shtie, mai pune Porumboiu de-o fabrica sau poate il trimite pe Claudiu la studii prin State sau Marea Britanie, ca la Moskva avem veshti ca nu l-ar primi...

Ioca10
28th November 2005, 22:04
Am terminat turul pe primul loc cu o victorie convigatoare:D

remy
28th November 2005, 23:13
E chiar ultima sansa a lui Porumboiu de a ramane in A si de a face parte din Cooperativa nou-infiintata. Mi-e mila de el. Cine starneste vant, culege furtuna. Doar el l-a lucrat pe prietenul sau de-o viata, Craciunica ! Pe cand el are o echipa cum rar se vede de slaba, nu vede barna din ochii lui.
Spre comunism, in zbor !

BlueEnergy
29th November 2005, 00:38
Offtopic : remy tu postezi doar ca sa faci cat mai multe posturi nu ca ai avea vreo treaba cu fotbalul! Postezi de multe ori acelasi post la topicuri diferite. Dude suferi?
Ontopic : Cred ca Steaua nu va rata "titlul" de campioana de toamna!

remy
29th November 2005, 01:38
Baietas, aici e vorba de meciul Steaua-FC Vaslui. Ai orbul gainilor ? Unde vezi tu ca am mai scris asa ceva pe undeva ? Mai studiaza putin si pe urma mai vorbim.
Cumva interzici postarile pe forum daca nu-ti convine tie ceva ? Fa-ti Forum separat, asa cum vrea Steaua sa-si faca campionat propriu, sa nu mai aiba batai de cap cu Dinamo, Poli Timisoara, National, Farul, Rapid.
Apropo, vad ca JIJI s-a mai calmat, ca prea i se umflau venele, ca e furat de arbitri (nu uit meciul cu Bacaul, cand nu stiu care arbitru ii stricase smecheria blatului ordinar cu echipa-satelit, oricum, a dres-o Croitoru, care a ratat 11 m ca un pusti de 5 ani !). Voi cand va calmati, ca parca tot mai patimasi santeti ? Nu se merita efortul. Ce rau face din unii oameni fotbalul asta.
Si poate Vasluiul va detona o bomba pe care a detonat-o Iasiul anul trecut, in Ghencea.
Vise placute !

codrind
29th November 2005, 09:32
Meci care FĂRĂ istoric, şi asta chiar de dinainte de a se juca!!! :evil:
Nici la casele de pariuri NU cred că e cotat!!! Poate o victorie a galben-verzilor!!!:o:

DECI 1 SOLIST !!!

six
29th November 2005, 10:57
FORZA vaslui....sa zic asa(hahihahiha).....surprize surprize!!!PRIETENII STIU DE CE:evil: :cool: :drak: :headbang: ........:yeah:

Vladek
29th November 2005, 11:43
FORZA vaslui....sa zic asa(hahihahiha).....surprize surprize!!!PRIETENII STIU DE CE:evil: :cool: :drak: :headbang: ........:yeah:

Visati baieti, visati ... e frumos sa visezi, dar cand va veti trezi noi vom fi campionii de toamna, iar voi veti fi pe locul 2, inaintea lui Dinamo dar totusi dupa noi... acolo unde va e locul.

hectorash
29th November 2005, 13:22
logic ca 1. Dak pierde Steaua cu Vaslui nu ma mai uit la vreun meci timp de 3 luni

dede
29th November 2005, 16:56
las' ca nu pierde...Steaua trebuie sa termine turul cu o victorie...la scor daca se poate...probabil aceasta va fi ultima victorie a lui Protasov in Romania...

Vi3rme_X
29th November 2005, 17:29
2?! :evil:

SORENSEN
30th November 2005, 10:12
las' ca nu pierde...Steaua trebuie sa termine turul cu o victorie...la scor daca se poate...probabil aceasta va fi ultima victorie a lui Protasov in Romania...
Nu ultima victorie va fi la Berlin:ok: ,penultima victorie a lui Protasov pt Steaua va fi cea cu Vasluiul :D

poliis
30th November 2005, 15:42
a spus ultima victorie IN ROMANIA....ai nevoie de traducator ?




5-0 :P

dede
30th November 2005, 16:42
@mnm...eu ma refeream ca va fi ultima victorie a lui oleg din campionatul Romaniei...si din Romania...cu Hertha nu va juca in ro...

Carbyt1985
1st December 2005, 11:55
Steaua va castiga fara probleme,singura preocupare a Stelei va fi cate goluri sa le dea. Vasluiul nu are nici o sansa in meciul cu Steaua

livaches
1st December 2005, 16:06
Un meci in care totul este posibil.

alejandro
1st December 2005, 16:11
totu' e posibil,da' rezultatul e unul...adica victoria gazdelor...

$T3@u@
2nd December 2005, 21:18
Steaua trebuie sa bata pe Vaslui :ok: Ar fi Forate bine pentru formatia Stelista:evil:

$T3@u@
2nd December 2005, 23:12
DIV. A / ET. A 15-A

Sīmbătă, 3 decembrie
FCM Bacău - FC Argeş, 14:00, TVR 2
Farul - CFR Cluj, 19:30, Telesport

Duminică, 4 decembrie
Poli Iaşi - FC Naţional, 13:00, Telesport
Gloria - Sportul, 13:00, netelevizat
Steaua - FC Vaslui, 18:00, Naţional TV
Dinamo - Poli Timişoara, 20:15, TVR 1

Sīmbătă, 10 decembrie
Rapid - Jiul, 19:00, Naţional TV :great: :great: :great:

Loco
3rd December 2005, 11:01
Bate Steaua!3-0..oare is curios se duc taranii acolo la oras sa vada si ei capitala??:evil:

pai, ce sa facem si noi taranii. ne ducem sa vedem, vorba banatenilor, "groapa de gunoi a Romāniei". da despre taranii de pe aici te anunt ca nu se duc prin deplasari pt a vede un oras sau altul, ei se duc sa`si incurajeze echipa, da poate asta`i o mentalitate invechita pt voi "baietii de la oras". acum revenind la lucruri mai serioase. sper sa nu ploua si sa se amāne partida, nu de alta dar nu imi e asa de draga capitala pt a o vedea de doua ori inainte de sarbatori ca e o posibilitate sa ma ia cu greturi.:o: :o:

GeKuRA
3rd December 2005, 11:14
HAI VASLUIU' !!!
:ok: :ok: :ok:
/OLE/
problema la Steaua va fi sa dea gol... nu cate...

six
3rd December 2005, 12:25
HAI VASLUIU' !!!
:ok: :ok: :ok:
/OLE/
problema la Steaua va fi sa dea gol... nu cate...
NU FI ASA SIGUR....surprize surprize:o: :rolleyes: .....:mda:

Hipgnosis
3rd December 2005, 13:37
baietii din Copou nu aveau nici o victorie pana prin etapa a saptea si au batut in Ghencea, desi Steaua a jucat atunci superb..2 bari+ multe alte ocazii
Acum suntem deja in etapa a cinsprezecea :headbang: si baietii lui porumboiu n-au reusit nici victorie. Sunt ceva similitudini, insa in mod normal Steaua va inscrie 3-4 goluri fara sa primeasca.

get real e meci de 1 solist

Ginxler
3rd December 2005, 13:44
Bate Staua, cu toate ca ar fi bine sa se incurce sa fie mai strans campionatul , mai spectaculos ... dar ma indoiesc ca se impiedica Staua de imprastiatii vasluieni ... bani dati pe jucatori degeaba

GeKuRA
3rd December 2005, 13:45
get real ca pun 2 :ok::D:D
sa nu-mi sariti in cap daca pierd pe urma.... asa ma arunc eu ;)

be@
3rd December 2005, 13:48
baietii din Copou nu aveau nici o victorie pana prin etapa a saptea si au batut in Ghencea, desi Steaua a jucat atunci superb..2 bari+ multe alte ocazii
Acum suntem deja in etapa a cinsprezecea :headbang: si baietii lui porumboiu n-au reusit nici victorie. Sunt ceva similitudini, insa in mod normal Steaua va inscrie 3-4 goluri fara sa primeasca.

get real e meci de 1 solist
O sa vedeti ca n-o sa fie un meci usor cu Vasluiul.Sper ca toate ratarile avute de ei pana acum in campionat sa se razbune cu voi. :drak: Hai Vasluiul !

uti2102
3rd December 2005, 14:02
Pai ca sa aiba ocazii tre' sa mai shi ajunga la poarta noastra :) N-o sa li se razbune lor ocaziile din propria jumate .......

don_denver
3rd December 2005, 14:13
bey...v-am zis ca o sa bata vasluiul..:D....asa ca sa-i lasam pe vasluieni..sau fanii lor..sa zica ce-o vrea...:D

GeKuRA
3rd December 2005, 14:31
da.. uite ce de-a fani ai Vasluiului... multi din IASI :evil: :evil: :D:D:D

Paul
3rd December 2005, 14:50
baietii din Copou nu aveau nici o victorie pana prin etapa a saptea si au batut in Ghencea, desi Steaua a jucat atunci superb..2 bari+ multe alte ocazii
Acum suntem deja in etapa a cinsprezecea :headbang: si baietii lui porumboiu n-au reusit nici victorie. Sunt ceva similitudini, insa in mod normal Steaua va inscrie 3-4 goluri fara sa primeasca.

get real e meci de 1 solist

Seria similitudinilor este mai lunga
- atunci Steaua venea dupa ce eliminase pe CSKA Sofia
- acum vine dupa ce s-a calificat in primavara europeana

Insa figura e alta ...
Anul asta ne-am bifat deja traditionalul "0-1" pe care trebuie sa`l facem an de an , ca sa fim siguri ca luam titlul...
Anu trecut Iasi , anu asta Bistrita ...

Macar stim ca nu mai pierdem acasa anu asta ca ne-am facut normal (nici in Europa :)

don_denver
3rd December 2005, 15:26
da.. uite ce de-a fani ai Vasluiului... multi din IASI :evil: :evil: :D:D:D
mai corect spus...din moldova...

paranghele
3rd December 2005, 22:09
don_denver, ai ceva cu moldovenii? ia spune aici tot
forza poli

Seldon
3rd December 2005, 22:26
Conform principiului ca buturuga mica incape mai usor in soba (si nu rastoarna carul mare, asa cum cred unii, desi cateodata se mai intampla si asa ceva), sunt tentat sa mizez pe o victorie fara probleme a Stelei. Doar daca nu repeta "isprava" cu Poli Iasi...

dede
3rd December 2005, 23:01
"isprava cu poli iasi" s-a repetat in meciu cu bistrita...meciul asta va semana cu cel dintre Steaua si apulum de anu trecut din tur...scor final 4-0...

Ess
4th December 2005, 01:09
Pronostic: 0-2, dar va pierde din nou Porumboiu la masa verde cu 3-0 prin neprezentarea echipei Ceahlul Piatra Neamt.
No...CEFEREU' campioana????
Totsi nu cred ca Laura Palmer a fost ucisa de Sauron...

Ammadeus
4th December 2005, 03:16
...pute a x

GeKuRA
4th December 2005, 10:12
„Să nu primim multe goluri“

Ex-stelistul Nana Falemi nu crede īntr-o victorie a echipei FC Vaslui īn confruntarea cu Steaua. „Din punctul meu de vedere, trebuie să ne vedem lungul nasului. Dacă pānă acum nu am bătut pe nimeni, batem Steaua?“, a spus mijlocaşul camerunez. „Steaua este cea mai bună formaţie din acest campionat şi joacă un fotbal de calitate.

uite asa s-a dus si Poli Iasi la Dinamo anul trecut... si n-a luat decat 2 :mda:
asta-i mentalitate ?!?! cum sa castigi vreun meci daca un fost jucator al unei campioane nu are mentalitate de invingator ?!:no:
Porumboiu banii tai...... :mda:

uite altu:
„Steaua, inima mea“

Claudiu Răducanu nu a uitat de momentele frumoase din perioada petrecută īn Ghencea şi se gāndeşte ca īntr-o zi să īmbrace din nou tricoul roş-albastru, sub care a cunoscut cele mai mari satisfacţii.
"...Pentru FC Vaslui este o adevărată sărbătoare. Mulţi jucători nu au călcat īncă pe terenul din Ghencea. Ar trebui să ia o piatră īn gură. Nu oricine are o aşa şansă!“, a afirmat Răducanu.

iscar
4th December 2005, 15:28
azi va fi prima victorie pentru noi , sunt sigur de asta

uti2102
4th December 2005, 15:42
O ultima sfortzare din partea stelishtilor este nevoie astazi. Shi vom termina pe primul loc turul. O victorie e musai, iar tot ce sper eu e ca jucatorii sa dea tot din ei. Daca vor face asta vom cashtiga.
Hai baietzi ! Se poate !!! Facetzi 33 de puncte la fel ca turul trecut ! Shi la fel ca sezonul trecut, ieshitzi campioni la final !!!
FORZA STEAUA !!! CAMPIONII SUNTEM NOI ! /hello

remy
4th December 2005, 15:50
Daca joaca cu niste adversari fosti stelisti care spun ca nu pot face nimic cu Steaua (curios de ce numai ei spun asta, iar restul si Rednic, nu), victoria Stelei e acontata deja, stiind ca Porumboiu + JIJI = LOVE ! :jerk: DOAR AU SCAPAT DE AMANDOI CRACIUNESCU. II INCURCA.
FALEMI: „Din punctul meu de vedere, trebuie să ne vedem lungul nasului. Dacă pānă acum nu am bătut pe nimeni, batem Steaua?“
PAI CE NAIBA CAUTA ACESTA ACOLO, DACA N-ARE AMBITIE SA CASTIGE ? ASTA E MENTALITATE DE JUCATOR PROFESIONIST ? OUT ! :rosu:
MAI BINE SA NU SE MAI PREZINTE FC VASLUI LA MECI, CA N-ARE ROST, DACA SE STIE DINAINTE CINE CASTIGA.
SAU E ALT SATELIT AL STELEI, VASLUIUL, DE NU STIE REDNIC ASTA ?
Eu spun totul ca principiu de fotbal profesionist, nu ca Vasluiul ar fi in stare sa faca macar un egal cu Steaua sau cu toate echipele din A.

saphicus
4th December 2005, 15:54
...pute a x
Simtul...olfactiv in suferinta Ammadeus? Un control ..O.R.L. si totul revine la normal!! Itzi garantez eu!:) :) :)

Paul
4th December 2005, 17:47
„Să nu primim multe goluri“



uite asa s-a dus si Poli Iasi la Dinamo anul trecut... si n-a luat decat 2 :mda:
asta-i mentalitate ?!?! cum sa castigi vreun meci daca un fost jucator al unei campioane nu are mentalitate de invingator ?!:no:
Porumboiu banii tai...... :mda:


Ce mentalitate de invingator vrei la Falemi mah , cand el nu era in stare sa dea decat pase inapoi ... cand dadea in lateral deja era riscul sa o piarda ...



uite altu:
„Steaua, inima mea“

Claudiu Răducanu nu a uitat de momentele frumoase din perioada petrecută īn Ghencea şi se gāndeşte ca īntr-o zi să īmbrace din nou tricoul roş-albastru, sub care a cunoscut cele mai mari satisfacţii.
"...Pentru FC Vaslui este o adevărată sărbătoare. Mulţi jucători nu au călcat īncă pe terenul din Ghencea. Ar trebui să ia o piatră īn gură. Nu oricine are o aşa şansă!“, a afirmat Răducanu.




O ultima sfortzare din partea stelishtilor este nevoie astazi. Shi vom termina pe primul loc turul. O victorie e musai, iar tot ce sper eu e ca jucatorii sa dea tot din ei. Daca vor face asta vom cashtiga.
Hai baietzi ! Se poate !!! Facetzi 33 de puncte la fel ca turul trecut ! Shi la fel ca sezonul trecut, ieshitzi campioni la final !!!
FORZA STEAUA !!! CAMPIONII SUNTEM NOI ! /hello

La fel ca si sezonul trecut , bateti si in saisprezecimile UEFA , si apoi om vedea poate anu asta se autodepasesc :P

Macar un sfert de finala , si pot sa zic ca pot murii linistit :P

remy
4th December 2005, 18:49
Ce joaca Vasluiul, sant calare pe Steaua ! Au ratat cateva goluri clare.

tuxie
4th December 2005, 18:55
M-ar mira sa reuseasca sa inscrie totusi.

remy
4th December 2005, 19:02
De fapt, asa au facut tot turul asta. Au jucat destul de bine, dar au ratat cat pentru un campionat !

Hipgnosis
4th December 2005, 19:06
Cineva spunea mai sus ca Jigi + Porumboiu = Love, iar acum cateva minute zicea ca Vasluiul e calare pe Steaua :rosu: .
Noi suntem Steaua Bucuresti, nu blatuitorii din alte cartiere bucurestene !!:drak:
Castigam sau pierdem...o facem pe teren

remy
4th December 2005, 19:08
Nu stiu ce spunea la PRO TV, ca Porumboiu a parasit echipa la Bucuresti, n-am inteles ce a vrut sa spuna. Vom vedea la stiri.

Hipgnosis
4th December 2005, 19:14
Daca Vasluiul juca asa tot turul acum aveau cel putin 6-7 echipe sub ei.

stefanm14
4th December 2005, 19:17
Urata intrarea lui Paraschiv. Saracul Badea, parca venea de la razboi...

tuxie
4th December 2005, 19:20
Weeee penalty! S-o vad si pe asta!


Edit: 1-1 : am vazut-o!

remy
4th December 2005, 19:20
1-1 !

be@
4th December 2005, 19:20
Gooooooooooooooooooooooooool !!!!! :yeah: :yeah: :evil:

Emilio
4th December 2005, 19:20
Previziune de ultima ora a Babei Omida din Giulesti: Vasluiul va castiga un meci in Divizia A pana la sfarsitul lui 2005!

gheneralu
4th December 2005, 19:21
1-1 - Badea a dat si el gol - macar sa aiba si o amintire placuta pe langa fata desfigurata

Hipgnosis
4th December 2005, 19:22
10 vs 11

1-1


Greu de luat 3 pct.
Cred ca Hamutovski e mahmur azi. A fost ziua natioanala a Belarusului azi ? loll

remy
4th December 2005, 19:23
Mama, ce rateaza Vasluiul !

gheneralu
4th December 2005, 19:25
Mda. Am vazut ca e bandajat si am crezut ca e tot ala...
Acum orice se poate intampla
1-2

be@
4th December 2005, 19:26
Yessssss !!!!!!!!!!

ce_bine_e
4th December 2005, 19:26
loool 1-2
steaua, jalnic! :((((

Zapada
4th December 2005, 19:26
hopaaaaaaaaaa, e 1-2
va reusi porumboiu prima victorie in acest campionat?

tuxie
4th December 2005, 19:26
Las-o in colaci. 1-2
Pomana ceva in Ghencea?

Edit: a inceput lamaia verde sa joace fotbal sau mi se pare mie? Poate doar le plac namoalele.

Emilio
4th December 2005, 19:26
Bravoooooooooo baaaaaaaa!

Oricum Vasluiul nu are sanse sa evite retrogradarea. Aviz amatorilor (Rapid incepe returul acasa cu Vasluiul)

Hipgnosis
4th December 2005, 19:29
Se pare ca numai ultima clasata poate castiga in Ghencea :headbang: :headbang:

remy
4th December 2005, 19:29
Ce-i asa de bou Raducanu ?
Ce comici si jalnici sant stelistii ! S-au dat cap in cap Radoi cu inca un coleg. Si apoi a faultat dur, ca si RADA. Numai galben. Dar Frunza a fost eliminat usor.

ce_bine_e
4th December 2005, 19:31
nasol...imi pare rau :(

gheneralu
4th December 2005, 19:33
Gooooooooooooooooooooooooooool

Zapada
4th December 2005, 19:33
eu vad meciul dar citesc pe forum si vad ca arbitrul a echilibrat meciul dind afara unul si de la vaslui (acum joaca 10 la 10)

tine arbitru cu steaua sau?

ce_bine_e
4th December 2005, 19:34
nu castiga nimik vasluiu
yes! :D

Emilio
4th December 2005, 19:35
Eu credeam ca e o speicalitate a Rapidului ca dupa 2-0 cu Rennes sa ia bataie la Bistrita si dupa 1-0 la Sahtior sa ia bataie pe teren propriu cu Sportul (si in Regie e ca si cum am juca acasa).

Adevarul este ca avand meciuri atat in campionat cat si in Cupa cat si in Cupa UEFA este greu tot mereu cu acelasi 11.

Na ca au facut 2-2 intre timp.

remy
4th December 2005, 19:35
Ce gol al lui Bostina ! Nu stiu daca n-a fost un pic offside.

Hipgnosis
4th December 2005, 19:36
Bostina inscrie, uite asa am capul :ciocan:

remy
4th December 2005, 19:38
Se pare ca arbitrul isi face de cap, ajutand Steaua.

Emilio
4th December 2005, 19:39
Remy: asta e si parerea mea

gigicrapu
4th December 2005, 19:41
Steaua E The Best!

remy
4th December 2005, 19:43
Lasa, sa se mai relanseze campionatul, ca prea dominau Dinamo si Steaua totul.
Si de ce n-a jucat asa si JIUL etapa trecuta in repriza a doua ?

Emilio
4th December 2005, 19:45
Oare poate gresi Baba Omida care prezisese victoria Vasluiului? Vazuse un Torok in carti insa nu joaca.

Seldon
4th December 2005, 19:45
E jenant ce se intampla. Chiar daca reuseste Steaua sa castige, e rusinos.

remy
4th December 2005, 19:48
Ati vazut ce criminal e Goian, l-a lovit dur pe Cl. Raducanu. Rosu nu exista ?
Cat de rai sant stelistii, joaca la rupere, la intimidare !

tuxie
4th December 2005, 19:49
Oare poate gresi Baba Omida care prezisese victoria Vasluiului? Vazuse un Torok in carti insa nu joaca.
A intrat Torok.

Cra10veanu
4th December 2005, 19:49
2-2 se va termina

Emilio
4th December 2005, 19:50
Eu cred ca anul asta cooperativa Stelei este mai mare decat cea a lui Dinamo. Iar dupa ce mai vezi si arbitraje jenante ca asta.... Nu e de mirare ca Steaua e pe primul loc

Cra10veanu
4th December 2005, 19:52
rosu goian, poftim remy :D

remy
4th December 2005, 19:52
Criminalul Goian a salvat Steaua de la o infrangere rusinoasa. Ce fault cinic !!!

Hipgnosis
4th December 2005, 19:52
E 2-2 acasa cu ultima clasata, Steaua a luat 2 cartonase rosii si 2 galbene si voi o dati inainte cu arbitrii...si asta cand Porumboiu e tartorul neoficial peste arbitri.
Jenant

Seldon
4th December 2005, 19:52
In mod normal, gestul lui Goian ar trebui sa-i aduca cel putin 3 etape de suspendare...

gheneralu
4th December 2005, 19:53
Ce interventie la gat a lui Goian !!! Gramada ordonata sau lovitura de pedeapsa... :D

ce_bine_e
4th December 2005, 19:53
scor final 2-2

tuxie
4th December 2005, 19:54
In mod normal, gestul lui Goian ar trebui sa-i aduca cel putin 3 etape de suspendare...
Chestii cu autosesizari vedem doar la Poli Timisoara. Nu pateste nimic.

remy
4th December 2005, 19:54
Si suporterii stelisti l-au aplaudat. Halal club, suporteri si echipa ! Pentru un gol amarat, sa lovesti ca un criminal, de doua ori in 10 minute ! RUSINE !!!
Trebuia sa castige clar Vasluiul. Cred ca declaratiile lor dinaintea meciului au fost la adormirea adversarului.

THE HUN
4th December 2005, 19:55
Se pare ca Steaua nu prea stie sa joace contra echipelor de pe ultimul loc.

Emilio
4th December 2005, 19:56
Porumboiu e tartorul neoficial peste arbitri.


Pai cate puncte are Vasluiul ca sa iti sustii afirmatia?

be@
4th December 2005, 19:56
Vai de steaua voastra. Sunteti varza !
Bravo Vaslui. Acuma mai bate Dinamo si trece pe primul loc .

Zapada
4th December 2005, 19:56
lasa ca nu e rau
acum astept ca Timisoara sa bata la dinamo si sa se relanseze campionatul

don_denver
4th December 2005, 19:56
remy...ia o pauza ca te inneci...:P....meci frumos...recunosc..ca vasluiul fuse echipa mai buna..asta e se mai intampla...ex..vezi rapidul....acum sa vedem ce face invingatoarea echipei castigatoare a trofeului uefa..si echipa lui hagi...bineteles..ca voi fi banatean...prietenii stiu de ce...:D

gheneralu
4th December 2005, 19:58
Si suporterii stelisti l-au aplaudat. Halal club, suporteri si echipa !Trebuia sa castige clar Vasluiul

Da ce vroiai sa-l injure - probabil asa ar fi facut extraordinarii suporteri dinamovistii. L-au aplaudat ca a salvat echipa de la un gol ca si facut stiind ca va lua rosu.

Hipgnosis
4th December 2005, 19:58
Pai cate puncte are Vasluiul ca sa iti sustii afirmatia?


Asta doar de 2 etape!!!

Cand de altfel au si primit penalty despre care Porumboiu a zis franc, ca nu a fost !

Chiar trebuie sa vb. prostia si fanatismul in locul nostru??? Sau asta suntem de fapt? Nu ma refer la tine Emilio.
In fine

remy
4th December 2005, 19:58
Daca asta-i stilul celebru de joc al lui Steaua cu o retrogradata sigura inca de la finalul turului, e clar. Si ce duri pot fi fundasii lor, in frunte cu Radoi !
Revedeti fazele cu faulturi de cartonase din ultima jumatate de ora si sa-mi spuneti daca n-am dreptate !
AM SPUS CA SE VA TERMINA EGAL, SI AM AVUT DREPTATE.

ORICUM, A FOST O ETAPA INCREDIBILA ! S-A JUCAT CA NICIODATA IN DIVIZIA A !
SI INCA NU S-A TERMINAT. ORICUM, EU NU SANT CA STELISTII SA MA LAUD CA DINAMO VA FACE SI VA DREGE.
E BINE, CUM AM MAI SPUS, CA IN VIATA, SA FII MAI CUMPATAT, CA NU SE STIE NICIODATA SOARTA.
SI, STITI VOI, CINE RADE LA URMA, RADE MAI BINE !

apparte
4th December 2005, 19:59
Asta e!Intr-adevar,dupa meciul din UEFA,Steaua a parut(in special in repriza a doua)o echipa obosita!Daca pana-n min.20 era 3-0 pt Steaua nu era mare mirare!Nu inteleg cum dacu a luat portarul Vasluiului gol direct din corner etapa trecuta cand azi a scos 2 mingi imposibile!

don_denver
4th December 2005, 20:00
Da ce vroiai sa-l injure - probabil asa ar fi facut extraordinarii suporteri dinamovistii. L-au aplaudat ca a salvat echipa de la un gol ca si facut stiind ca va lua rosu.
corect..si asa ar fi facut orice galerie cu jucatorii proprii....dar deh...unii sunt mai fatarnici...:D
@apparte pt ca nici un meci nu seamana unul cu celalalt...iar dau exemplu echipa rapidului...soorrry guys..

THE HUN
4th December 2005, 20:01
Se pare ca cineva a primit o reducere la pohta ce a pohtit.

Hipgnosis
4th December 2005, 20:01
Daca asta-i stilul celebru de joc al lui Steaua cu o retrogradata sigura inca de la finalul turului, e clar. Si ce duri pot fi fundasii lor, in frunte cu Radoi !Revedeti fazele de cartonase din ultimul sfert de ora si sa-mi spuneti daca n-am dreptate !


Mai baiatule tu chiar nu ai o viata sociala sanatoasa? Vesinic postezi anti-Steaua desi in groapa gunoiul e de 10 ori mai mare?

Sincer eu ma mandresc cu faptul ca am facut egal cu ultima clasata! Atata timp cat in Europa suntem la ani -lumina de dinamo, sunt multumit. Vezi-ti de blaturile tale si lasa-ne pe noi sa ne bucuram ca suntem (IARASI) in primavara.

tuxie
4th December 2005, 20:01
Intrarea lui Goian a fost la sacrificiu si curat. Celelalte doua "acte de sacrificiu", au fost dupa moda patronului: ciobanesti. Felicitari FC Vaslui.

Paul
4th December 2005, 20:05
Si suporterii stelisti l-au aplaudat. Halal club, suporteri si echipa ! Pentru un gol amarat, sa lovesti ca un criminal, de doua ori in 10 minute ! RUSINE !!!
Trebuia sa castige clar Vasluiul. Cred ca declaratiile lor dinaintea meciului au fost la adormirea adversarului.

Am platit destul... daca nu era eliminat Paraschiv , bateam lejer...
Oricum ne-am facut`o cu mana noastra , si Vaslui nu e echipa de ultimul loc ...

Emilio
4th December 2005, 20:06
Repet ce am spus mai sus: echipele Rapid, Steaua si Dinamo joaca acelasi 11 si in Cupa UEFA si in campionat si in Cupa (cazul Rapidului). Dupa meciurile de miercuri si joi este normal ca echipele sa cada atat fizic dar mai ales nu se concentreaza atat in pregatirea meciului cat si in meciul propiru-zis. Uitati-va la rezultatele celor 3 echipe dupa etapele din Cupa UEFA. Nu au lot de jucatori, tot timpul acelasi 11.

t.b.
4th December 2005, 20:06
Respect pt. suporterii Vasluiului, :ok: alte echipe sunt pe primele locuri si nu au atatia suporteri in deplasari...

Steaua va ramane campioana de toamna, la 2 pct in fata lui Poli si Dinamo :)

remy
4th December 2005, 20:07
Mai baiatule tu chiar nu ai o viata sociala sanatoasa? Vesinic postezi anti-Steaua desi in groapa gunoiul e de 10 ori mai mare?

Sincer eu ma mandresc cu faptul ca am facut egal cu ultima clasata! Atata timp cat in Europa suntem la ani -lumina de dinamo, sunt multumit. Vezi-ti de blaturile tale si lasa-ne pe noi sa ne bucuram ca suntem (IARASI) in primavara.
ESTI CUMVA STRESAT, BAIETASH ? DU-TE SA TE ODIHNESTI, SA NU CUMVA SA AI COSMARURI. CAND STEAUA FACE PROSTII, GASESTI VINOVATI PE DINAMO, RAPID, ETC.
Acum ce a mai facut Dinamo ?
Aaaa, stiu, a vorbit cu Doamne-Doamne sa nu castige Steaua. A fost blat ... de tort.
Si sa nu luati apararea lui Goian si Radoi, ca sant niste ... cremenali :rosu:
PENIBILILOR !

BlueEnergy
4th December 2005, 20:07
Se pare ca Steaua nu stie sa bata echipele de pe ultimul loc, mai ales in Ghencea! Pur si simplu nu stiu ce sa mai spun. Nu-mi vine sa cred dar asta e! Cred ca Dinamo va face tot ce poate sa castige meciul cu Poli pentru a fi campiona de toamna! Si cred ca il va si castiga! Sunt stelist, insa asta e adevarul!

Paul
4th December 2005, 20:08
sincer , decat sa fi facut un 2-2 cu Halmstads , e mai bine un 2-2 cu Vaslui ...

ce_bine_e
4th December 2005, 20:10
Respect pt. suporterii Vasluiului, alte echipe sunt pe primele locuri si nu au atatia suporteri in deplasari...
mai spune-o odata

<StelistZu>
4th December 2005, 20:10
Waaa is prosti astia, mamaaaa !
Cum Dumnezeu???
Asta e blat.... :rosu: pt goian a fost corect da saracu s-a sacrificat.....

remy
4th December 2005, 20:11
Pai, unde e super-optimismul stelistilor ca vor spulbera pe toti, ca au pe toti sub papuc ? Ce spun eu de cand am venit aici, soarta poate face multe surprize !
Si chiar daca Dinamo nu castiga azi, nu o sa zic ca gata, e cea mai slaba din cauza nu stiu cui. Iar daca castiga, nu inseamna ca va lua campionatul ! Mai sant 15 meciuri.
LAUDA DE SINE NU MIROASE A BINE ! E VALABIL 95 % PT. STELISTI, CARE AU LASAT GARDA CEVA MAI JOS DUPA MECIUL DE AZI, CARE A FOST O LECTIE DE VIATA PENTRU EI..
EI TOT SPERA LA TIMISOARA SA FACA CEVA PENTRU EI. AU AJUNS LA MANA ALTORA.

poliis
4th December 2005, 20:12
rezultat echitabil

cat mai asteapta vasluiul prima victorie ?:evil:

tuxie
4th December 2005, 20:12
Galeria Stelei, hai frate si voi in Groapa langa ai nostri, nu de alta dar sunteti motivati acum sa fiti suporteri Poli :)

gheneralu
4th December 2005, 20:13
Daca asta-i stilul celebru de joc al lui Steaua cu o retrogradata sigura inca de la finalul turului, e clar. Si ce duri pot fi fundasii lor, in frunte cu Radoi !
Revedeti fazele cu faulturi de cartonase din ultima jumatate de ora si sa-mi spuneti daca n-am dreptate !
AM SPUS CA SE VA TERMINA EGAL, SI AM AVUT DREPTATE.

ORICUM, A FOST O ETAPA INCREDIBILA ! S-A JUCAT CA NICIODATA IN DIVIZIA A !
SI INCA NU S-A TERMINAT. ORICUM, EU NU SANT CA STELISTII SA MA LAUD CA DINAMO VA FACE SI VA DREGE.
E BINE, CUM AM MAI SPUS, CA IN VIATA, SA FII MAI CUMPATAT, CA NU SE STIE NICIODATA SOARTA.
SI, STITI VOI, CINE RADE LA URMA, RADE MAI BINE !

Remy - o echipa e caracerizata totdeauna de ultimul meci pe care il joaca si nu de majoritatea reultatelor din sezonul respectiv? Asa zici tu... Ca dintr-o multitudine de rezultate il alegi pe cel mai defavorabil ca fiind cel mai reprezentativ. Mda e un mod de a gandi foooooaaaaarte interesant. Cine stie cat de evoluata era lumea daca aplica teoria ta.

Gabriel28
4th December 2005, 20:14
2-2 cu ultima clasata...de rasu' lumii, si mai vor sa joace finala cupei uefa.

<StelistZu>
4th December 2005, 20:16
ESTI CUMVA STRESAT, BAIETASH ? DU-TE SA TE ODIHNESTI, SA NU CUMVA SA AI COSMARURI. CAND STEAUA FACE PROSTII, GASESTI VINOVATI PE DINAMO, RAPID, ETC.
Acum ce a mai facut Dinamo ?
Aaaa, stiu, a vorbit cu Doamne-Doamne sa nu castige Steaua. A fost blat ... de tort.
Si sa nu luati apararea lui Goian si Radoi, ca sant niste ... cremenali :rosu:
PENIBILILOR !
Noi suntem criminali?
Paraschiv da, dar Goian nu...
Goian s-a sacrificat...
Zicu si Plesan, aia is asa buni ca Zicu trage din 7 metri pe deasupra iar Plesan e asa bun ca nici nu joaca..... Si Drogba ala din "groapa" e asa bun ca a gresit ca un jucator din "C" la faza aia cu Nationalu'
:rosu: PT DINAMO !!!

remy
4th December 2005, 20:16
gheneralu

Am zis eu altceva ? Mai sant 15 etape. Citeste mai atent toate posturile, chiar daca nu-ti convine.
Si Dinamo i-a batut pe Vaslui la ei acasa.

LAUDA DE SINE NU MIROASE A BINE ! E VALABIL 95 % PT. STELISTI, CARE AU LASAT GARDA CEVA MAI JOS DUPA MECIUL DE AZI, CARE A FOST O LECTIE DE VIATA PENTRU EI.
EI TOT SPERA LA TIMISOARA SA FACA CEVA PENTRU EI. AU AJUNS LA MANA ALTORA.

Paul
4th December 2005, 20:16
Pai, unde e super-optimismul stelistilor ca vor spulbera pe toti, ca au pe toti sub papuc ? Ce spun eu de cand am venit aici, soarta poate face multe surprize !
Si chiar daca Dinamo nu castiga azi, nu o sa zic ca gata, e cea mai slaba din cauza nu stiu cui. Iar daca castiga, nu inseamna ca va lua campionatul ! Mai sant 15 meciuri.
LAUDA DE SINE NU MIROASE A BINE ! E VALABIL 95 % PT. STELISTI, CARE AU LASAT GARDA CEVA MAI JOS DUPA MECIUL DE AZI, CARE A FOST O LECTIE DE VIATA PENTRU EI..
EI TOT SPERA LA TIMISOARA SA FACA CEVA PENTRU EI. AU AJUNS LA MANA ALTORA.

cred ca voi sunteti la mana altora ... Marseille , LEvsky , Herenveen .... :drak:

Campionatul mai are 15 etape...

iscar
4th December 2005, 20:18
am zis intr-un post mai devreme ca castigam....dar m-am inselat , a fost doar egal.

meritam sa castigam dar cred ca din nou am fost dezavantajati de arbitri

<StelistZu>
4th December 2005, 20:19
Hai Poli :p



gheneralu

Am zis eu altceva ? Mai sant 15 etape. Citeste mai atent toate posturile, chiar daca nu-ti convine.
Si Dinamo i-a batut pe Vaslui la ei acasa.

LAUDA DE SINE NU MIROASE A BINE ! E VALABIL 95 % PT. STELISTI, CARE AU LASAT GARDA CEVA MAI JOS DUPA MECIUL DE AZI, CARE A FOST O LECTIE DE VIATA PENTRU EI.
EI TOT SPERA LA TIMISOARA SA FACA CEVA PENTRU EI. AU AJUNS LA MANA ALTORA.
Voi va doritzi sa fitzi campioana de toamna, noi sa castigam titlul.

Paul
4th December 2005, 20:25
am zis intr-un post mai devreme ca castigam....dar m-am inselat , a fost doar egal.

meritam sa castigam dar cred ca din nou am fost dezavantajati de arbitri

ai fi putut zice ca v-a dezavantajat daca:
- un`l elimina pe para
- nu dadea 11 m ...

remy
4th December 2005, 20:26
Paul, cine ne tot aburea aici ca Steaua va spulbera pe toti, pe unde-i va prinde ? Eu n-am laudat in halul asta pe Dinamo.
Voi chiar credeti ce va minte JIJI, care n-are bani de alti jucatori ?
Si pleaca si Protasov. Aici nu vorbim de Dinamo, e post despre Steaua, dupa cate stiu.
SI CUM VRETI VOI, STELISTII SA JUCATI IN LIGA CAMPIONILOR, DECAT CASHTIGIND CAMPIONATUL ? SA NU ZICETI CA NU VA INTERESEAZA CAMPIONATUL SI, IMPLICIT, CHAMPIONS LEAGUE !!!

gheneralu
4th December 2005, 20:36
remy - tu ai facut exact ce am zis. ai caracterizat o echipa dupa un singur joc.
Asa se poate zice despre Vaslui ca e o echipa cu un joc de atac bun, in viteza si o aparare decenta. - asta in meciul asta dar in general sunt pe locul16
Sunt de acord cu tine stelistii au fost duri dupa lovitura de karate a lui Paraschiv, si n-au jucat prea bine dar asta s-a intamplat in meciul asta
Una e sa comentezi jocul unei echipe intr-o partida si alta e sa generalizezi(asta faci daca se intampla la fel in cele mai multe cazuri).
Daca te-ai fi referit doar la meciul asta n-as fi zis nimic.

Paul
4th December 2005, 20:40
SI CUM VRETI VOI, STELISTII SA JUCATI IN LIGA CAMPIONILOR, DECAT CASHTIGIND CAMPIONATUL ? SA NU ZICETI CA NU VA INTERESEAZA CAMPIONATUL SI, IMPLICIT, CHAMPIONS LEAGUE !!!

Unde am spus ca nu ne intereseaza campionatul:o:
Am zis ca decat o surpriza in Europa , mai bine una in campionat , fiindca in campionat se repara mai usor ...

Noi sa fim sanatosi :ok: , ca anu viitor e anul #23 :P

saphicus
4th December 2005, 20:40
SURPRIZA MARE!!
Meciul intre prima clasata si ultima clasata a oferit un spectacol agreabil si frumos ochiului spectatorului (mai putzin suporterilor Stelei care visau sa nu aiba emotii asteptand deznodamantul partidei Dinamo - Poli Tim!!), asta in conditiile in care o echipa tehnica joaca mai bine pe un teren mai bun!!
Ce am vazut in acest meci: o echipa Steaua care a inceput perfect meciul
si dupa golul inscris putea marca de inca 3-4 ori , insa pripeala si risipirea cu nonsalanta a ocaziilor avute s-au razbunat!!
In partea a doua am vazut un FC Vaslui cu "arma contraatacului" bine invatata
si care in conditiile unui Hamutovsky foarte nesigur astazi (se pare ca in general nu-i prieste "odihna" in poarta la majoritatea meciurilor disputate si castigate categoric de Steaua), si a unui Cl. Raducanu care a dat cu "piciorul" unor faze ce puteau sa se transforme in actiuni extrem de periculoase la poarta ucraineanului, coroborate cu gestul impardonabil si eliminarea pe buna dreptate a lui Paraschiv, au dus la aceasta SURPRIZA!!
In fotbal ocaziile se razbuna si in seara asta am avut exemplul acestui fapt!!
DAR PESTE TOATE AM ADMIRAT EURO-GOLUL LUI BOSTINA, EXECUTIE ABSOLUT EXCEPTIONALA!! Acest gol a ridicat nivelul partidei din Ghencea!

DE ACEEA FOTBALUL ESTE FRUMOS, PENTRU CA POATE CONTRAZICE CALCULUL HARTIEI!!

be@a Vai de steaua voastra. Sunteti varza!


be@ Scuza-ma, dar asta este o postare ca sa te afli in treaba!! De fapt asa procedezi in general! Apanajul celor care vand in piatza, ca tot ai adus in discutie...varza! Te credeam mai obiectiva si nu patimasa!!Steaua a crezut ca
meciul va fi usor si in pofida avertismentelor si-a batut joc de ocazii! Atat!!
Daca Steaua e varza, atunci celelalte echipe....Te pricepi la fotbal? Pe bune!!!..:mda: :mda: :mda:

remy
4th December 2005, 20:51
Recunosc, golul lui Bostina a fost extraordinar. Dar daca nu se ducea mingea cu o traiectorie ciudata in poarta ? A fost si putin bulan.
Oricum, Vasluiul in repriza a doua a facut ce a vrut din apararea Stelei, care e printre cele mai bune din Europa. Numai DINAMO si Vasluiul ce le-au inscris mai mult de un gol acasa la ei.

Gabriel28
4th December 2005, 20:53
remy: eu am citit mai multe raspunsuri d-ale tale pe mai multe subiecte...esti cam extremist frate, mai ai un pic si pui o bomba pe tine...si te autodetonezi in vreun cinema. iti place dinamo, ok bravo tie, dar nu devenii fanatic. in rest numai bine.

Paul
4th December 2005, 20:54
bine mah a fost bulan;
da in prima repriza cand am ratat 5 ocazii ce a fost ?
egalul asta e benefic daca intelegem ce trebuie din el ...

remy
4th December 2005, 20:58
remy: eu am citit mai multe raspunsuri d-ale tale pe mai multe subiecte...esti cam extremist frate, mai ai un pic si pui o bomba pe tine...si te autodetonezi in vreun cinema. iti place dinamo, ok bravo tie, dar nu devenii fanatic. in rest numai bine.
Ce extremism este in faptul ca doar Dinamo si Vasluiul a dat 2 goluri Stelei, la ea acasa ? Zi daca nu e ceva real, nu laud o echipa sau alta.
Interzice-mi si tu aparitia pe Forum.
Nu fi penibil si tu, ca te stiam altfel, nu prea vorbeai pe langa subiect.

Hipgnosis
4th December 2005, 21:00
remy: Extremismul tau nu face bine si deja lumea a inceput sa te ocoleasca pe forum, cel putin asta mi-au confrimat cateva persoane.
Cu toate ca meciul lui dinamo a inceput de juma de ora tu postezi pe forum pe threadul Stelei.
Chiar asa ce e mai important pentru tine? A fi pro-dinamo sau anti-steaua?
Faptul ca esti pe forum in conditiile spuse mai sus spune multe. Pacat ca faci de rusine si alti suporteri dinamovisti care sunt poate fair-play.
"Momentul Zero" in fotbal poate insemna si culturalizarea suporterilor! :ok:
Ar trebui sa depasim si noi odata momentul banane, faina, injuraturi, ironii ieftine, nopti petrecute in arestul politiei bulgare si frustrari ascunse in 2 decenii de stat in umbra. :headbang:

Paul
4th December 2005, 21:02
@hip , iti dau un sfat: IGNORA-L !

Vezi din user CP , ca poti ca ai butonul ignore si cu asta basta :P

Mie mi-e simpatic :)

remy
4th December 2005, 21:08
Dar la tine ca orice se spune despre Steaua, acuzi pe Dinamo sau alte echipe, nu e extremism ? Sau ca santeti de acord cu acest criminal fundas GOIAN, ce se poate spune ? Cine abereaza ? Iar va stric seara cumva ? Iar interzici sa scriu aici ? Ti-ai cumparat cu bani grei threadul asta ? Hai, ca sa glumim, esti BANAT pe threadurile unde se scrie despre Dinamo.
Esti penibil. Nu vreau sa mai aud argumente de-astea infantile.
Fii barbat, copile, si nu mai plange dupa Steaua, ca eu nu plang dupa Dinamo, doar ca sant un suporter mai vechi si nu castig bani de pe urma clubului.
DUPA CUM VORBESC UNII FANATICI STELISTI, ZICI CA AU STATUL DE PLATA LA CLUBUL STEAUA, UNDE CONDUC NUMAI BATAUSI SI BALBAITI ! DE-ASTA IMI PLACE SA AMENDEZ PE CEI CARE EXULTA AICI CA "NOI FACEM, NOI DREGEM, AVEM SUB PAPUC FOTBALUL (HA-HA, ASTA E GANDIREA MARELUI CONDUCATOR, JIJI)".
CINE E EXTREMIST SI FANATIC AICI, PE FORUM ? NUMAI STELISTII EXISTA AICI, IN ROMANIA ?
SI SPER SA INCHEIATI CU ACEST TIP DE JIGNIRI, CA PE MINE FOTBALUL INCEPE SA MA LASE INDIFERENT, PT. CA TOTUL DEPINDE DE O CONJUNCTURA.
NU ARE ROST DERANJUL.
SI MAI E CEVA: URASC CU TOATA FIINTA MEA OAMENI PRECUM JIJI BECALI, CARE ARE UN CREIER FOARTE MIC, DECI E UN OM FOARTE NEINSEMNAT IN LUMEA ASTA A FOTBALULUI SI A POLITICII.

metallic_rain
4th December 2005, 21:19
ce pacat pt stelisti ca nu a condus vasluiul inainte de pauza ca si jiul....
prietenii stiau de ce!

codrind
4th December 2005, 21:22
steaua - fc vaslui 2-2


HI-HI-HI-HI-HI-HI !!! :D :D :D
CAMPILONII!!!

iscar
4th December 2005, 21:32
ai fi putut zice ca v-a dezavantajat daca:
- un`l elimina pe para
- nu dadea 11 m ...

ramane de vazut daca nu merita eliminat si radoi care a avut o intrare gen rada de la rapid sau goian care a luat doar galben dupa ce a faultat ca ultim jucator,de asemenea eliminarea lui frunza nu a fost corecta fiind prea usoara .....si alte faulturi care s-au dat intr-o singura directie

adevarul e ca sunt si subiectiv dar ramane de vazut la reluari la min91 si recurs

Paul
4th December 2005, 21:35
degeaba mai vezi 7000 de reluari ... faptul e consumat ...

saphicus
4th December 2005, 22:49
steaua - fc vaslui 2-2


HI-HI-HI-HI-HI-HI !!! :D :D :D
CAMPILONII!!!

CAMPIONII "en titre" SI VIITORII CAMPIONI!!

Imi pare nespus de rau, insa nu cred ca exista o echipa mai valoreasa la ora asta, in Romania!! Ii pot considera ca niste " fii risipitori " si atat!!!Vom vedea in RETUR!!:ok: :ok: :ok:

THE HUN
4th December 2005, 22:52
CAMPIONII "en titre" SI VIITORII CAMPIONI!!

Imi pare nespus de rau, insa nu cred ca exista o echipa mai valoreasa la ora asta, in Romania!! Ii pot considera ca niste " fii risipitori " si atat!!!Vom vedea in RETUR!!:ok: :ok: :ok:
Daca o echipa este situata inaintea echipei tale favorite inseamna ca-i mai valoreasa.

GeKuRA
4th December 2005, 22:53
ma asteptam ca Vasluiul sa joace bine... am vazut numai o parte din prima repriza... si mi s-a parut ca joaca excelent...
Vasluiul nu merita sa retrogradeze... si nici nu cred ca o vor face... :ok:

remy
4th December 2005, 23:04
S-a clarificat la TVR 1: Al doilea catonas galben la Frunza n-a fost deloc, iar faultul lui Radoi a fost cinic, exact ca si cel a lui RADA la el - ROSU direct. Dar arbitrul, ce sa faca si el, a ajutat pe Steaua cat a putut.

Si odata cu faulturile criminale ale lui Paraschiv, Radoi, Goian, de 2 ori chiar, se poate spune clar: Steaua e cea mai dura echipa din campionat ! Alea nu-s faulturi normale, au fost la rupere de oase, capete, maini, etc. Doar prin intimidare poate Steaua castiga un meci ?

Daca suporterii lor sant de acord cu astfel de intrari, e clar cine tine cu Steaua, in loc sa condamne gestul.
Sau vreti sa faca precum a facut Lacatus criminalul, acum cativa ani, de i-a indoit piciorul unui bacauan, la propriu, de nu puteam sa vad reluarile, ma oripilau.
Chiar asa sa fie cei care tin cu Steaua, sa tolereze duritatile de acest fel ? Si nu s-a intamplat doar o data in meciul asta, au fost minim 5 intrari clare, la penalty chiar sa-i sparga capul adversarului. Ce sa mai intelegem din asta, ca Steaua e cu adevarat cea mai buna echipa din tara. E de cascadorii rasului cu asemenea atitudine. Iar ei sant cei mai mari si mai tari ... dar la duritati, acolo sant campioni. Si pe deasupra mai sant si iertati de arbitri, mai ales RADOI (a cata oara ?). Cred ca odata tot va rupe piciorul cuiva.

saphicus
4th December 2005, 23:07
Daca o echipa este situata inaintea echipei tale favorite inseamna ca-i mai valoreasa.
Nu este o conditie si..suficienta!! Valoarea nu este exprimata numai in plasarea unei echipe cu un punct in fata celeilalte, intr-un oarecare moment conjunctural!!
M-am referit la jocul practicat in general in Europa si in campionat!!
Ca doar n-o sa-mi spui ca pe ansamblu Dinamo s-a comportat mai bine ca Steaua pe ambele fronturi!
Deaceea sustin afirmatia facuta acum! Cred ca acum m-ai inteles mai clar la ce m-am referit!!:ok:

uti2102
4th December 2005, 23:13
Meci superb azi in Ghencea. Pacat ca din cauza ca rosh-albashtrii au tratat in multe momente aceasta partida cu fundul.....practic asta a fost cadoul de mosh Nicolae ptr Vasluieni shi, de ce nu, pentru Dinamo.
Echipa shi-a facut viatza grea tratand cu superficialitate multe faze la scorul de 1-0. Apoi a urmat prostia lui Paraschiv, apoi prostia lui Hamutovski.......O groaza de prostii, vorba lui Protasov ("azi am comis toate greshelile care se puteau comite")....
La scorul de 1-2 mi-a placut spiritul de lupta al jucatorilor (pana atunci erau la picnic.....) shi atitudinea suporterilor (in numar de 15 000), care au incurajat echipa pe toata durata partidei.
Steaua termina turul cu o alta boroboatza, asha cum de fapt ne-a obishnuit...Pacat ca au pierdut primul loc, insa poate ca treaba asta ii va mobiliza shi mai bine in perioada de pregatire.
Despre Vaslui...nu cred k merita ultimul loc. Cel putzin nu din pricina atitudinii. Ca gresheli tehnice am vazut cu carul...


In mod normal, gestul lui Goian ar trebui sa-i aduca cel putin 3 etape de suspendare...
Da' de cand un fault din postura de ultima aparator se pedepseshte cu etape multiple de suspendare ?! :o:

PS : anumitzi suporteri, in loc sa se bucure pe threadurile echipei favorite (sau poate nu?) o tot dau in sus shi-n jos cu arbitrul pro Steaua :o: !!! Sa-mi fie cu iertare, dar omul a facut nishte gresheli de mi-au ieshit peri albi !!!

rhadoo
4th December 2005, 23:14
asta dovedeste ceea ce am postat toti dupa meciul de la petrosani ca a fost blat si ca valoarea stelei este discutabila mai ales in campionat
acum probabil nu ati avut ce sa mai faceti decat daca se jucau 3 reprize
asa ca nu mai spuneti ca voi puteti bate pe oricine pe bune pt ca nu aveti forta nici in ghencea ca sa bateti ultima clasata.RUSHINE BLATISHTILOR CIOBANI!
HAI JIUL!

remy
4th December 2005, 23:20
Stelisti, si nu numai, ati citit ce am scris eu mai sus ?
Sunteti de acord cu atatea duritati ? Daca era una, doua, mai ziceam.
Vedeti reluarile si spuneti daca Radoi nu merita rosu direct ! Nu va mai dati dupa cires.
SI, ALPOPA, MAI AVETI SUB PAPUC FOTBALUL ROMANESC ?
AM SPUS EU, UNII SE DAU COCOSI NUMAI CAND VOR EI.

cip_81
4th December 2005, 23:21
Mai stelistilor, degeaba va faceti curaj si va uitati pe calendarul lui Dinamo din retur daca nu va uitati pe al vostru de acasa. S-ar putea ca in retur sa mai avem astfel de surprize intre sere.

Paulica, mai e valabila chestia aia pe care o vanturai pe aici? Stii tu care...cine iese campioana de toamana o va face si la vara? sau pentru ca a avut loc o permutare te-ai sucit cu 180 de grade?

remy
4th December 2005, 23:24
PAULICA NU MAI RASPUNDE, CRED CA A FACUT INFARCT. Doar el comenta minut cu minut meciul de pe Dinamo (vedeti postarile de acolo si va distrati pe seama lui, cu calculele lui, de zici ca-i astrolog). Si era incordat mai rau ca un arc, sa faca Poli un egal sa-i ajute pe Steaua. Cersea ca un milog. Mila mi-e de el sa nu fi patit ceva. Sau poate s-a imbatat de necaz ?

P.S. Si totusi, nu-l mai plangeti pe Oleg Protasov, ca a gresit tactic foarte multe meciuri la Steaua, nu mai zic de asta.
Poate vine Oli, sa faca si din Steaua o echipa ca POLI Timisoara, de acum. Doamne-ajuta.

cip_81
4th December 2005, 23:27
Va anunt cu tristete in glas, "dragi" stelisti...ati pierdut titlul de campioni (remember 2003/2004...tot ultima etapa). Trageti obloanele, bagati-va in pat si...noapte buna.

uti2102
4th December 2005, 23:35
asta dovedeste ceea ce am postat toti dupa meciul de la petrosani ca a fost blat si ca valoarea stelei este discutabila mai ales in campionat
Pai shi asta a fost blat mah tovarashe ! Chiar asha greu pricepi ? Ofof... Am facut blat cu ei ca sa va ajunga, sa va trimita in B :evil:

@Remy : fotbalul romanesc este sub papucul nostru in continuare ! sau ce, va datzi zmei ca atzi strans shi voi la un meci cu detzinatoarea cupei uefa shi la unul cu Poli atatzia suporteri catzi am strans noi doar cu ultima clasata ?! :happy Craciun fericit shi la multzi ani, "cea mai buna echipa din Romania", vorba lui Bratu :happy:

tanita
4th December 2005, 23:39
alpopa,vorbesti cu suporteri de calculator.
astia cand are dinamo meci sunt pe net.asa ca...
GT:evil:

saphicus
4th December 2005, 23:46
Rednic: "Vasluiul nu-şi merită locul īn clasament"
Antrenorul Mircea Rednic consideră că FC Vaslui nu merită să ocupe ultimul loc īn clasamentul Diviziei A şi şi-a felicitat jucătorii pentru prestaţia din meciul cu Steaua, 2-2. "Dacă am fi cīştigat nu s-ar fi supărat nimeni, am fi meritat. Cu o victorie eram salvaţi. Īmi felicit jucătorii, au crezut īn şansa lor, mai ales ca am intalnit cea mai buna echipa din tara si poate chiar din Europa. Nu avem puncte, dar am jucat mereu bine. Vasluiul nu-şi merită locul din clasament", a spus Rednic
G S P

Corect spus,de catre tehnicianul de certa valoare, desi afirmatia cu Europa e putin exagerata! In rest.....no comment!!:) :) :ok: :ok:

remy
4th December 2005, 23:47
Tanita, dar tu cine mai esti, taicuta ? Ca nu prea am vazut jocuri de glezne pe aici. Chiar ca esti suporter(a) de calculator. Ce nu-ti convine, ca Steaua o ia iar in mana si ca nu prea are valoare, pe deasupra mai joaca si dur cu ultima clasata, clar retrogradata.
Eu cred ca am fost cel mai activ si cand a pierdut Dinamo, si cand a castigat. Eu sant aici pentru a-i amenda pe fanaticii care cred ca doar echipa lor e cea mai perfecta din lume, dar nu vad gunoiul de la ei. Sant prea rai si ca oameni, vezi suspendari de terenuri si de jucatori, inclusiv de la Nationala, de un an incoace, batai intre suporterii lor (!), dar si intre cei cu Rapid, Dinamo, etc, duritati ale lor, etc.

P.S. saphicus, nu te imbata cu apa rece, ca le va trece stelistilor.
Ce sa spuna si Rednic, pentru a face din egal ca o victorie mareata, ca sa-i cresca cota, la ce va asteptati ?
Lasa sa va gadile pe voi toti, poate va imbatati cu apa rece si nu mai faceti nimic ! Doamne - Ajuta !
Si aveti iar sub papuc fotbalul romanesc ? Cred ca vi se vor da papucii anul viitor !
Si fiti cu picioarele pe pamant, nu cu capul in nori.

saphicus
4th December 2005, 23:50
Meci superb azi in Ghencea. Pacat ca din cauza ca rosh-albashtrii au tratat in multe momente aceasta partida cu fundul.....practic asta a fost cadoul de mosh Nicolae ptr Vasluieni shi, de ce nu, pentru Dinamo.
Echipa shi-a facut viatza grea tratand cu superficialitate multe faze la scorul de 1-0. Apoi a urmat prostia lui Paraschiv, apoi prostia lui Hamutovski.......O groaza de prostii, vorba lui Protasov ("azi am comis toate greshelile care se puteau comite")....
La scorul de 1-2 mi-a placut spiritul de lupta al jucatorilor (pana atunci erau la picnic.....) shi atitudinea suporterilor (in numar de 15 000), care au incurajat echipa pe toata durata partidei.
Steaua termina turul cu o alta boroboatza, asha cum de fapt ne-a obishnuit...Pacat ca au pierdut primul loc, insa poate ca treaba asta ii va mobiliza shi mai bine in perioada de pregatire.
Despre Vaslui...nu cred k merita ultimul loc. Cel putzin nu din pricina atitudinii. Ca gresheli tehnice am vazut cu carul...


Da' de cand un fault din postura de ultima aparator se pedepseshte cu etape multiple de suspendare ?! :o:

PS : anumitzi suporteri, in loc sa se bucure pe threadurile echipei favorite (sau poate nu?) o tot dau in sus shi-n jos cu arbitrul pro Steaua :o: !!! Sa-mi fie cu iertare, dar omul a facut nishte gresheli de mi-au ieshit peri albi !!!
AlPopa, toate afirmatiile tale sunt corecte! Se pare ca Stelei ii lipseste inca maturitatea in abordarea partidelor jucate in compania echipelor "mici" .
Dar asta se intampla mai in toate campioatele puternice din Europa!
Pe de alta parte acest lucru face frumusetea fotbalului! Eu cred si sunt convins ca Steaua are capacitatea si puterea sa se impuna pe ambele planuri:
intern si european! Cu o conditie: SA NU TRATEZE MECIURILE ZISE "USOARE" CU SUPERFICIALITATE!!:ok: :ok: :ok:

P.S. Exista oameni, care fac tone de postari de-a dreptul aberante! Trebuie lasati sa posteze ce vor, pentru ca altminteri se simt persecutati, daca le atragi atentia!! Forumul suporta toate "consideratiile" pe care le fac unii, ca sa ma exprim intr-un mod civilizat!!:)

tanita
4th December 2005, 23:53
Tanita, dar tu cine mai esti, taicuta ? Ca nu prea am vazut jocuri de glezne pe aici. Chiar ca esti suporter(a) de calculator. Ce nu-ti convine, ca Steaua o ia iar in mana si ca nu prea are valoare, pe deasupra mai joaca si dur cu ultima clasata, clar retrogradata.
Eu cred ca am fost cel mai activ si cand a pierdut Dinamo, si cand a castigat. Eu sant aici pentru a-i amenda pe fanaticii care cred ca doar echipa lor e cea mai perfecta din lume, dar nu vad gunoiul de la ei. Sant prea rai si ca oameni, vezi suspendari de terenuri si de jucatori, inclusiv de la Nationala, de un an incoace, batai intre suporterii lor (!), dar si intre cei cu Rapid, Dinamo, etc, duritati ale lor, etc.
amice,vorbeam de meciuri pe stadion.atat.
GT:evil:

Diodude
4th December 2005, 23:58
Ce dracu bai baietzi,ne-au stricat ashtia de la steaua iarna chiar in ultima etapa!!!!!!Cine e pe primul loc?Cine e pe primul loc?Se pare ca DINAMO EEEEEEEEEEEEEEEEEEE,DINAMO EEEEEEEEE!!!!!

sandilau
5th December 2005, 00:01
REMY ESTI PRAF!

BAIATULE NORMAL NU STI SA SCRI?! TI S-A BLOCAT CAPSLOCK??! SI FARA 7000 DE CULORI IN POST?!

TU ESTI PAPAGAL MOSULE?
:D

saphicus
5th December 2005, 00:06
Ce dracu bai baietzi,ne-au stricat ashtia de la steaua iarna chiar in ultima etapa!!!!!!Cine e pe primul loc?Cine e pe primul loc?Se pare ca DINAMO EEEEEEEEEEEEEEEEEEE,DINAMO EEEEEEEEE!!!!!
Gresesti! Acum e momentul sa va bucurati! Sa nu va strice iarna altcineva dupa 15 decembrie!!
DESI MARTURISESC SINCER CA NU AS DORI ACEST LUCRU. SA AVEM 3 ECHIPE IN PRIMAVARA EUROPEANA!! ACOLO-I BAIUL!!. FELICITARI PENTRU TITLUL "NEOFICIAL" DE TOAMNA!!!:ok:

remy
5th December 2005, 00:08
Bai, SANDILAU (sugestiv nume), iar aberezi ?
Pentru ce mai sant toate caracterele pe site, nu sa le folosesti ?
Nu mai fi off-topic, ca vad ca nu stii altceva, decat sa vorbesti pe langa subiect.
Calmeaza-te, ca Steaua nu merita campionatul dupa cum joaca de dur.
Unde sant laudele voastre pentru aceasta echipa de mitici ?
SA-SI BATA JOC DE VOI, VASLUIUL, SI PENTRU ASTA SA LE RUPETI OASELE ?
RUSHINICA.
SI IAR VA PLEACA UN ANTRENOR, ZICE-SE, BUN ... DOAR LA SUFLET (singurul de acolo), CARE A GRESIT TACTIC IN PESTE 1/2 DINTRE MECIURILE DIN CAMPIONAT, CUPE ROMANESTI, DAR SI CU ROSENBORG. DE FAPT ASTA-I SI LOTUL PUS LA DISPOZITIE DE FALIMENTARUL JIJI. CE SA FACA FARA JUCATORI MAI VALOROSI ? CHIAR NU-S BANI LA CLUB ?

Diodude
5th December 2005, 00:14
Gresesti! Acum e momentul sa va bucurati! Sa nu va strice iarna altcineva dupa 15 decembrie!!
DESI MARTURISESC SINCER CA NU AS DORI ACEST LUCRU. SA AVEM 3 ECHIPE IN PRIMAVARA EUROPEANA!! ACOLO-I BAIUL!!. FELICITARI PENTRU TITLUL "NEOFICIAL" DE TOAMNA!!!:ok:
Stai linishtit ca batem la Marseille!

otinho
5th December 2005, 00:30
frustratilor .. stati la voi pe thread plz .. 1 punct nu inseamna nimik .. pana una alta noi suntem calificati in primavara europeana si voi nu sunteti .. sa va vad cu marseille .. o sa o furati rau de tot .. poate va salveaza ZICU .. CEL MAI BUN JUCATOR DIN ROMANIA .. BWAHAHAHHAHAHAHA

P.S: REMY .. pt varsta ta (39 .. atat apare ca ai) .. dai dovada de o prostie rara .. scuza-ma ca iti zic ..

remy
5th December 2005, 00:46
frustratilor .. stati la voi pe thread plz .. 1 punct nu inseamna nimik .. pana una alta noi suntem calificati in primavara europeana si voi nu sunteti .. sa va vad cu marseille .. o sa o furati rau de tot .. poate va salveaza ZICU .. CEL MAI BUN JUCATOR DIN ROMANIA .. BWAHAHAHHAHAHAHA

P.S: REMY .. pt varsta ta (39 .. atat apare ca ai) .. dai dovada de o prostie rara .. scuza-ma ca iti zic ..
Iar jigneste cineva care scrie foarte rar aici. TU DE CE NU POTI FI BANAT ?
Zi, unde ti se pare ca am gresit ? Spune clar, ca sant satul de jigniri. Dai dovada de nesimtire crasa. :rosu: Si stai in prostia ta in continuare, ca nu ma stresez cu cei care nu stiu decat sa jigneasca.
Daca nu-ti convine ca Steaua nu mai e acolo unde ati vrut stelistii, du-te in alta parte. Si nu mai continuati cu "posesia" abuziva asupra unui thread, ca nu e proprietatea cuiva.
SI MAI CONTROLEAZA-TI CUVINTELE, E O DIFERENTA DE PESTE 20 DE ANI, POT SA-TI FIU SI TATA, CU TOATE CA NU MA DAU MARE CA AM O VARSTA.

saphicus
5th December 2005, 00:50
@remy
Marturisesc faptul ca atata ura la un om care sa posteze pe Forum, nu am intalnit pana acum!
Atata venin varsat pe acest Forum impotriva Stelei in orice situatzie, chiar daca are sau nu tangenta cu subiectul! Trag concluzia ca Steaua te malignizeaza sau te obsedeaza in asa hal, incat postezi vrute si nevrute de cele mai multe ori, complet in afara subiectului abordat! Trebuie sa te controlezi putzin, pentru ca acest lucru itzi poate dauna grav sanatatzii!! Nu glumesc! Drept marturie la ce afirm acum sunt tonele de postari care de cele mai multe sunt off-topic si in plus arunci vorbe grele unor oameni care si-au exprimat si ei parerea, la fel cum tu pretinzi sa fii lasat in pace sa postezi ce vrei! Atitudinea ta poate genera conflicte cu diferiti paricipanti la Forum si care in final, se pot intoarce impotriva ta. Nu este in spiritul Forumului sa ataci orbeste cand e cazul sau cand nu e cazul tot ce tine de Steaua (echipa, jucatori,antrenor, patron, suporteri, etc), fie ca au sau nu legatura cu subiectul!! Fiind mult mai tanar ca mine, imi permit sa-ti fac aceste observatii, pentru ca altfel vei primi riposte dure, zeflemitoare si eu cred chiar nemeritate din partea altor participanti la Forum! Vrei sa fii in aceasta postura?
Sper ca m-ai inteles ce am vrut sa spun acum!:ok: :ok:

otinho
5th December 2005, 00:54
postez mai rar pt ca nu-mi traiesc viata pe forum ca altii .. si te "jignesc" pt ca tu nu faci altceva decat sa produci nervi pe forumu asta prin posturi tampite .. nu dau exemple ca stie toata lumea .. sincer nu cred ca ai vreo treaba cu sportu asta .. esti doar un "suporter" frustrat ca echipa lui joaca prost .. mai mult nu vreau sa comentez ca n-am chef sa-mi iau ban sau sa ma cert cu altii frustrati .. :rosu:

EDIT : 100% de-accord cu ce a zis saphicus

andreiush
5th December 2005, 00:56
Oameni buni, usurel. Incetati cu jignirile si cu postarile off-topic. Toate mesajele care nu se incadreaza in regulile Onlinesport vor fi sterse.

remy
5th December 2005, 01:05
De ce mai mult stelistii se comporta asa, cand eu si altii vad niste lucruri clare ?
Voi credeti ca vi se cuvine totul ? Vreti sa nu mai aveti interlocutori ? Atunci vorbiti de unii singuri.
Care mai e farmecul daca nu e democratie ? Santeti niste mici dictatori.
Daca adevarul doare ca Steaua nu prea merge, ca echipa, degeaba va agitati. Am spus: am ceva impotriva celor care se lauda, si doar atat.
Si nu-l mai plangeti pe Protasov, ca nu poate sta in saracia de la clubul ala.
VASLUIUL V-A "FACUT" CUM SCRIE LA CARTE, CHIAR IN GHENCEA ! O ECHIPA DEJA RETROGRADATA. E COMIC.
EU M-AS ASCUNDE UNDEVA DE RUSINE.
VA UREZ SOMN FARA COSMARURI !
SI CHIAR MA DISTREZ CAT DE INVERSUNATI SANT UNII SA CREADA CA SANT UNICI, CARE SE IMBATA DOAR CU LAUDELE !

Rossi
5th December 2005, 01:34
1 deci 2-2 este echitabil dupa aspectul jocului

2 Dupa 2-2 cu ultima clasata nu se mai vorbeste de valoarea Stelei ?!

3 Dece tipa cu atata foc Radoi ( ..Rada) , cand el face parte din categoria
celor mai duri jucatori ... ii calca pe urme lui Lacatus ( care a lasat 5 jucatori de fotbal in cariera lui ) ..
NU MAI COMENTATI INTRAREA KRIMINALA A LUI RADOI ?

4 PARASCHIV pt ce a facut merita minim 10 etape de suspendare ....un nenoricit ...ca nu-l pot numi fotbalist ..
Sa comentat atat de mult pt intrarea lui Plesan din meciul cu Everton .... faza asta este cu adevarat kriminala .... ce a facut Paraschiv e de 10 ori mai grav fata de ce a facut Plesan,Rada,Radoi

RUSINE PARASCHIV !!!!

remy
5th December 2005, 01:47
Stai putin, ai uitat: rushine Paraschiv (care aproape i-a crapat capul adversarului), Radoi (Finul cel etern iertat de arbitri si de suspendari), Goian (de 2 ori, la una l-a luat de gat, ca la K1, pe adversarul care se ducea spre gol), etc.
Si arbitrul a eliminat gratuit pe Frunza de la VASLUI, a recunoscut si antrenorul Maturana, un neutru, la Recursul Etapei. Si asta nu e o intamplare, Steaua era renumita si inainte de 1989 pentru duritati.
RUSINICA daca acceptati acest stil de joc la intimidare, la rupere de oase ! Si mai ales e de condamnat ca galeria Stelei a aplaudat gestul facut de Goian, doar pentru ca n-a primit gol. El si Radoi merita suspendat pe minim 3 etape, asa cum a fost suspendat Ovidiu Petre pe baza probelor video !
Cu asta o sa va atacam mereu, avem deja un subiect solid pentru a face-o.

saphicus
5th December 2005, 02:26
Reacţii după meci
„Acum a văzut toată lumea că nu ne merităm locul din clasament.Executia lui Bostina a fost senzationala. Trei puncte ne-ar fi salvat, dar oricum jucătorii mei au altă īncredere acum după un egal īmpotriva Stelei“
Mircea Rednic, antrenor FC Vaslui

„Echipa mea a făcut īn acest meci toate greşelile care se pot face. Sunt dezamăgit de rezultat, dar ăsta este fotbalul. N-am luat nici o decizie īn privinţa viitorului meu şi, deocamdata, raman la Steaua“
Oleg Protasov (foto), antrenor Steaua

PRO-SPORT
Fara comentarii!!

remy
5th December 2005, 02:34
Tot nu aveti reactii la duritatile Stelei din meci. Spuneti doar ce va intereseaza, laudele la adresa stelei. Poate ramaneti doar cu laudele la anul.
Si ma bucura sa ramana Protasov la Steaua, ca sigur va ramane pe locul 2 sau 3, dupa greselile tactice pe care le-a facut turul asta. Poate cu Olaroiu sa aveti de doi bani sperante.
Daca ratati si titlul, anul viitor, ramaneti doar cu punctajul in UEFA, cu echipe nu prea motivate pentru ca le e mai valoros campionatul.
Da Doamne sa fie asa !

remy
5th December 2005, 02:53
Foto soc: Paraschiv, kick-boxing pe terenul de fotbal

Mijlocasul echipei FC Steaua, Sorin Paraschiv l-a faultat dur pe capitanul Vasluiului, Ionut Badea, in meciul direct dintre cele doua echipe. Pentru acest fault, Parschiv a primit cartonas rosu.

Faultul lui Paraschiv asupra lui I. Badea

http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=7013

http://img192.imageshack.us/img192/1006/clipboard1115bh.jpg http://img8.imageshack.us/img8/3599/clipboard1213bs.jpg http://img8.imageshack.us/img8/1823/clipboard0617mf.jpg

saphicus
5th December 2005, 03:03
Fotbalul este atīt de frumos pentru că mereu sīnt rezultate surprinzătoare"
Marius Lăcătuş, preşedinte Steaua
G S P
5 decembrie 2005

Angelina Jolie
5th December 2005, 06:40
Va spusai ca detoneaza Vasluiu' bomba?

walt.mann
5th December 2005, 08:30
E scorul corect. Sper sa refaca gazonul, pentru ca avem nevoie, chiar daca asta inseamna sa jucam pe "Lia Manoliu".

six
5th December 2005, 10:38
DACA ar fi sa ma "citez" pe mine va-m spus ca nu va fi meci usor......si asa a fost.....asta e.....ceau:yeah: :rolleyes: :cool:

Red Heat
5th December 2005, 11:09
Nu am sa spun decat 2 fraze:
Steaua a avut mare noroc cu golul superb (rar vezi asemenea executii) al lui Bostina si cu eliminarea aiurea a lui Frunza.
Pacat ca pe stadioane vedem si asemenea intrari ca cea a lui Paraschiv si mai ales a lui Radoi (pe care personal o consider mai de acuzat pentru ca a fost intentionata).

saphicus
5th December 2005, 12:38
"La finalul meciului, Gigi Becali a mers īn biroul său de la tribuna I, īnsoţit de Cosmin Olăroiu, pentru a discuta venirea antrenorului la Steaua. Īn decurs de 4 zile, Oli a fost de două ori īn Ghencea pentru a urmări jocul viitorilor săi elevi, după ce a fost anunţat īnlocuitorul lui Oleg Protasov, care pleacă la Dnepr. Ucraineanul spune insa ca nu s-a hotarat daca pleaca: "Decizia mea nu s-a schimbat si pana dupa meciul cu Hertha nu pot sa spun nimic. Oricum, Steaua are mereu solutii".
GSP
5 decembrie 2005
Interesant!!

remy
5th December 2005, 12:41
Sa vedem ce au de zis celebrele comisii F.R.F., care sant prietenii lui Nashu si Corleone, amandoi prieteni cu JIJI, se stie !
Normal ar trebui sa dea minim 3 etape de suspendare, mai ales lui Radoi, dar si celorlalti doi: Paraschiv (vedeti dovada CLARA in pozele de mai sus !) si Goian (l-a luat de gat, ca la K1, pe adversarul care se ducea spre gol !). Si pe deasupra galeria a aplaudat gestul.
Si auziti ce mai abereaza unii de pe Forum, ca a facut un gest de sacrificiu pentru clubul Steaua si de asta a fost aplaudat.
HALAL OAMENI SI CEI CARE POT SPUNE ASTA. SI SE STIE CINE ABEREAZA ASA, NISTE STELISTI. PERPETUATI VIOLENTA IN TEREN SI IN TRIBUNE BAIETI, CA E BINE !
DEJA AVETI CAM MULTE SUSPENDARI DE TEREN SI DE JUCATORI, DIN ECHIPA NATIONALA SI DIN CAMPIONAT SI UEFA.

dede
5th December 2005, 15:06
Goian (l-a luat de gat, ca la K1, pe adversarul care se ducea spre gol !).Si pe deasupra galeria a aplaudat gestul.
Goian l-a tinut pe domnu fotbalist de la vaslui deoarece acesta pleca singur pe contraatac...si a facut bine, chiar daca a primit rosu...iar galeria l-a aplaudat deoarece Goian s-a sacrificat pt echipa...probabil, daca se intampla la voi, l-ati fi injurat si lovit cu banane si mai stiu io ce...

cat despre meci...am vazut o echipa a Stelei in care jucatorii s-au crezut mari si tari, dupa ce s-au calificat in primavara, o echipa a vasluiului care juca parca un meci pe viata si pe moarte, un teren de kkt...a, si doi comentatori papagali...:jerk:

remy
5th December 2005, 16:44
Goian l-a tinut pe domnu fotbalist de la vaslui deoarece acesta pleca singur pe contraatac...si a facut bine, chiar daca a primit rosu...iar galeria l-a aplaudat deoarece Goian s-a sacrificat pt echipa...probabil, daca se intampla la voi, l-ati fi injurat si lovit cu banane si mai stiu io ce...
Da, dar e de acuzat felul in care a facut-o, exact ca la K1, sau la Wrestling.
Eu stiu ca Protasov e un baiat fair-play, nu cred ca i-a invata asa ceva la antrenamente.
Dar de faulturile celelalte, nimic ? Parca stelistii sareau ca arsi pe Forum ca RADA l-a rupt pe RADOI. Acum de ce nu-l criticati, doar nu e o domnisoara de pension, a mai recidivat de multe ori si a scapat.
Se pare ca asta e filozofia Stelei de a mentine un rezultat: rupem oasele si fetzele adversarilor, prin orice mijloace, ca doar asa putem castiga si lua campionatul !
Ce era daca se termina 2-3, nu era o mare paguba pt. Steaua, asa au mai luat un punct ?
MERITAU VASLUIENII CU PRISOSINTA LA FELUL IN CARE AU JUCAT.
PACAT CA AU UN CLAUDIU RADUCANU, CARE ESTE IN PLUS ACOLO.
SA SE DUCA INAPOI LA STEAUA, ACOLO II E LOCUL.

bob
5th December 2005, 16:57
un stelist arogant i-a facut pe vasluieni - tarani. ei bine, lorzilor, v-au belit taranii! la mai mare!
paraschiv a avut de cine invata: laca era maestru! cat despre mirela, a dat in stanga si dreapta, de ziceai ca e in k1. stelistilor, ciocu mic, si nu va mai legati de arbitrajele altor echipe! suporterii liderului va saluta! capul sus ca aveti timp sa-l aplecati!

skumpelul
5th December 2005, 19:20
ce sansa........:o:

Vladek
5th December 2005, 19:22
Personal, consider acest meci o infrangere pentru Steaua, cu atat mai neplacuta cu cat am avut meciul in mana. Momentele de nebunie, mai intai ale lui Paraschiv, apoi a lui Hamu, ne-au costat titlul ( neoficial,, de fapt "campioni de toamna" e doar o expresie nascocita de presa ) de campioni la toamna. Suparatoare si prestatia arbitrului, care ai fi zis ca atat astepta ( cum adica sa dai cartonas galben, apoi sa te razgandesti si sa dai rosu ?? ), o ocazie sa ne "arda". Ma rog, asta e. Pana la urma, un punct se recupereaza usor ce-i drept, mai ales ca dinamovistii vor avea un retur mult mai greu.

PS: Mesaj pt domnul Paraschiv : mergeti acasa, turnati-va 3 galeti de apa foarte rece in cap, si uitati-va in oglinda. Apoi, intrebati-va la ce va statea capul ieri seara.

otinho
5th December 2005, 19:25
remy .. de ce nu-ti vezi tu de echipa ta ? .. lasa-ne plz .. nu avem nevoie de opinile unui caine .. mai ales unuia redus .. Steaua - Lens 4-0 iti spune ceva ? .. Sampdoria - Steaua 0-0 ? Steaua - Halmstads 3-0 ? si astia s-au dat la o parte .. si cu astia am jucat sa rupem oasele .. tu chiar nu realizezi ca spui niste tampenii .. chiar nu realizezi cat de frustrat esti ca echipa ta nu se califica in primavara europeana ..? ROLL OVER! :ciocan:

commandoazzura
5th December 2005, 21:30
zic unii ca prietenia lui Becali cu Porumboiu a influentat rezultatul final....sa fie adevarat??

be@
5th December 2005, 21:36
Intrebat ce parere are despre arbitraj , marea vedeta radoi a spus ca a fost cel mai prost din acest tur.
Intr-adevar. Auzi, dom' le , ce tupeu pe Lucian Dan . Sa-i dea el afara pe paraschiv si goian...Cum e posibil asa ceva ?

P.S. Unde-s cei mai fanatici suporteri, Paulica ,Alpopa , si steaua-mania ? Ca dupa victorii, nu mai incape lumea de ei. Acuma nu-i mai vad . Le-o fi oare rusine sa mai scrie la acest subiect ?

Vladek
5th December 2005, 21:51
Intrebat ce parere are despre arbitraj , marea vedeta radoi a spus ca a fost cel mai prost din acest tur.


A fost. Sa dai cartonas galben si dupa aia sa te razgandesti si sa vii fuga-fuguta sa dai rosu fiindca ai vazut niste zgarieturi pe fruntea saracului Badea...:rosu: :rosu: penibil. Oare o sa scape saracul viu ? Cand Rada mai-mai ca i-a rupt piciorul lui Radoi, n-a fost nici o problema, nu ?:jerk:
Plus cel putin un penalty neacordat Stelei la un hent clar in careu. Eliminarea lui Goian a fost corecta, ca si penaltiul dat Vasluiului.
Si mai vezi de Poli Iasi ... ca ati luat bataie din nou. Parca-parca va vad in B !

be@
5th December 2005, 22:03
A fost. Sa dai cartonas galben si dupa aia sa te razgandesti si sa vii fuga-fuguta sa dai rosu fiindca ai vazut niste zgarieturi pe fruntea saracului Badea...:rosu: :rosu: penibil.

Niste zgarieturi ?? Cred ca n-ai vazut meciul. Hai recunoste !
Asa ,dupa tine, cam ce sanctiune trebuia sa primeasca paraschiv ?

remy
5th December 2005, 22:28
A fost. Sa dai cartonas galben si dupa aia sa te razgandesti si sa vii fuga-fuguta sa dai rosu fiindca ai vazut niste zgarieturi pe fruntea saracului Badea...:rosu: :rosu: penibil. Oare o sa scape saracul viu ? Cand Rada mai-mai ca i-a rupt piciorul lui Radoi, n-a fost nici o problema, nu ?:jerk:
Plus cel putin un penalty neacordat Stelei la un hent clar in careu. Eliminarea lui Goian a fost corecta, ca si penaltiul dat Vasluiului.
Si mai vezi de Poli Iasi ... ca ati luat bataie din nou. Parca-parca va vad in B !
Mai baiatule, mai bine tine tu cu Otelul, ca fenomenul Steaua e cam greu pentru unii dintre voi.
Ce mai, Paraschiv a facut balet in copilarie si a facut o figura de balerin, ca abia l-a atins, l-a mangaiat pe frunte ... cu talpa piciorului pe adversar.
TU ESTI CHIOR SAU ORB, NU POTI VEDEA POZELE DE MAI SUS ?
DACA NICI DOVEZILE NU SANT BUNE PENTRU STELISTI, NU MAI AVEM CE DISCUTA. ASTA E FANATISM GRAV, CARE INCITA LA VIOLENTA. SI SE MAI PLANGE LUMEA CA E VIOLENTA PE STADIOANE.
Dar Radoi, ce zici de el, n-a facut un fault criminal precum a facut Rada asupra lui ?
Cand va convine ceva, luati apararea unei echipe, cand nu, ocoliti raspunsul.
Mai avem ceva de zis cu asemenea oameni care lauda faultul lui Goian clar premeditat, intentionat, ca a scapat echipa de un gol amarat ? Daca, strangandu-l de gat pe atacantul advers, putea mierli ala ? Si aici a fost ceva nevinovat, a vrut poate sa-l mangaie parinteste ... cu mana pe gat.
STELISTI, TREZITI-VA MACAR IN CEASUL AL 12-LEA, CA SANTETI PENIBILI SI NU PUTETI FI CATALOGATI CA MICROBISTI. MACAR RAMANETI OAMENI. FOTBALUL NU INSEAMNA NUMAI INTERESE PENTRU A AVEA DREPTUL SA AI ATATEA DURITATI INTR-UN SINGUR MECI. E DOAR UN SPORT, BAIETI. SI FARA ABERATII MACAR ACUM.
Se vede ca la Steaua se scufunda corabia si prin atitudinea celor de acolo.

remy
6th December 2005, 00:06
Sper Ca Acum Se Va Taia In Carne Vie, Pentru A Curma Violenta Pe Stadioane !
E Momentul Zero Sa Se Demonstreze Ca Nu Se Lucreaza Pe Prietenii Sau Pile ! Altfel, Fotbalul Va Deveni Un Camp De Batalie.

P.s. Vedeti Ce Jalnic E Vali Alexandru La Prima Tv, Care Ia Apararea Lui Paraschiv Si A Stelei, Ne Abureste Ca Steaua Joaca La Firul Ierbii, Sant Obositi, Bla... Bla.
Realizatorii Il Intreaba Daca-l Va Suspenda Pe Paraschiv Pt. Violenta Loviturii Stil K1, Si El Bate Campii, In Ajutorul Lui Steaua ? E Clar Ca Va Primi Maxim O Etapa, Daca Nu Cumva Il Vor Ierta.
De Ce Incurajeaza Violenta ?
Jos Mafia De La Frf, In Frunte Cu Nashul, Corleone Si Jiji Becali, Trei Vechi Si Noi Prieteni La Catarama !!!

Vladek
6th December 2005, 00:10
Niste zgarieturi ?? Cred ca n-ai vazut meciul. Hai recunoste !
Asa ,dupa tine, cam ce sanctiune trebuia sa primeasca paraschiv ?

Paraschiv trebuie sa primeasca cel putin 1-2 etape de suspendare, plus o amenda zdravana. Dar tin sa va amintesc stimabililor, sa va aratati la fel de intransigenti si cand alti jucatori vor comite astfel de infractiuni. Nu v-am vazut tipand la fel de indignati cand Rada l-a accidentat grav pe Radoi. De ce ?

remy
6th December 2005, 00:13
Eu unul nu am fost de acord cu intrarea lui Rada la Radoi.
DAR ACUM E MOMENTUL ZERO SA SE DEMONSTREZE CA NU SE LUCREAZA PE PRIETENII SAU PILE !
ALTFEL, FOTBALUL VA DEVENI UN CAMP DE BATALIE.
SI DE CE OARE DOAR STEAUA A FAULTAT DUR, CRIMINAL, IN MECIUL CU VASLUIUL ?
DE CE ADVERSARII LOR POT JUCA SI FOTBAL, FARA SA RUPA OASE ?

Vladek
6th December 2005, 00:16
SPER CA ACUM SE VA TAIA IN CARNE VIE, PENTRU A CURMA VIOLENTA PE STADIOANE !
E MOMENTUL ZERO SA SE DEMONSTREZE CA NU SE LUCREAZA PE PRIETENII SAU PILE ! ALTFEL, FOTBALUL VA DEVENI UN CAMP DE BATALIE.

REALIZATORII IL INTREABA DACA-L VA SUSPENDA PE PARASCHIV PT. VIOLENTA LOVITURII STIL K1, SI EL BATE CAMPII, IN AJUTORUL LUI STEAUA ? E CLAR CA VA PRIMI MAXIM O ETAPA, DACA NU CUMVA IL VOR IERTA.
DE CE INCURAJEAZA VIOLENTA ?
JOS MAFIA DE LA FRF, IN FRUNTE CU NASHUL, CORLEONE SI JIJI BECALI, TREI NOI PRIETENI LA CATARAMA !!![/B][/COLOR]

Mai remy, mai calmeaza-te. Daca te-ar citi cineva care nu cunoaste fenomenul ar crede ca Paraschiv este primul jucator care intra mai tare sau isi loveste adversarul. De altfel Badea a terminat meciul pe teren, bine-mersi in vreme ce Radoi fost accidentat vreo 3 saptamani. Ia vezi ca tocmai dumneata care indemni la calm si moderatie, judeci cu 2 masuri : una pentru Steaua si una pentru restul. De curiozitate, ai cerut sa fie suspendat Plesan dupa meciul de la Londra cu Everton ?

remy
6th December 2005, 00:22
Hai gata cu fanatismul, acum discutam despre meciul asta, care a fost revoltator de dur.
Si las-o moale, ca Plesan n-a faultat cu intentie. Daca ala a cazut rau, nu inseamna ca a fost dur. Si s-a spus pe toate posturile asta, chiar si englezii nu l-au acuzat.
Iar la voi au fost minim 4 faulturi la rupere, atacand corpul adversarului.
Aici e mica-mare diferenta. FII FAIR-PLAY. Nu te agata de orice amanunt, ca n-are acoperire.
Si nu e vorba de mine aici, e vorba de violenta pe stadioane si pe teren. Si daca acum Steaua a picat, o spun chiar si suporteri stelisti, asta-i soarta.
E momentul zero de la faza cu Ovidiu Petre si, ghinion, au comis-o DUMINICA tocmai ... Steaua cea mareata.
Sau va e frica sa nu pierdeti mult asa ? Doar voi santeti stapanii lumii, nu ?
Doar unii sant Razboinicii Luminii, Mihai Vitejii nostri !
Veti fi mereu atacati cu ce s-a intamplat in meciul cu Vasluiul. Asta-i soarta, cam cruda.

BlueEnergy
6th December 2005, 00:27
Nu comentez intrarea lui Paraschiv.Nu am vazut meciul insa din fotografii... no comment!Ma uit la cum sare acum lumea cu gura... dar tin sa le reamintesc d`lor dinamovisti... ce a facut Plesan in deplasarea de la Everton lui Arteta? Nu zic ca faultul lui Paraschiv nu e f dur, sa primeasca etape de suspendare insa in fotbal se mai intampla si chestii de genul asta.

P.s D`le remy... in afara de scrisul ala in forma de curcubeu, caracterele mari si fanatismul ala de care dai dovada... altceva mai instructiv ce poti sa ne arati? Ceva de la care sa invatam si sa apreciem la un domn asa manierat si cultivat ca tine!

Vladek
6th December 2005, 00:31
Unde naiba vezi tu la mine "fanatism" ? Doar fiindca se intampla sa am o parere diferita de tine sunt "fanatic" ?

Ia citeste mai sus. Am scris clar ca "Momentele de nebunie, mai intai ale lui Paraschiv, apoi a lui Hamu, ne-au costat titlul ( neoficial,, de fapt "campioni de toamna" e doar o expresie nascocita de presa ) de campioni la toamna." Si l-am si trimis pe Paraschiv sa-si toarne apa rece in cap si sa se intrebe ce avea ieri seara in tartacuta. Si am precizat deja ca merita 1-2 etape de suspendare si o amenda zdravana. Cam ce pedeapsa ai vrea tu ? Sa fie suspendat pe viata ? Calmeaza-te.:) :)

remy
6th December 2005, 00:49
Hopa, v-ati trezit din letargie, doar santeti uniti cand fac ceva rau cei de la Steaua, sa le luati apararea.
Si va rog, referiti-va doar la ce-au facut ei in meciul cu Vasluiul, despre asta vorbim acum, nu ocoliti subiectul.
Nu va uitati in curtea altora, vedeti gunoiul de acolo, din Ghencea.
Exemplul cu PLESAN pica, datorita faptului ca el n-a fost acuzat de englezi ca a intentionat sa faulteze, doar ca adversarul a cazut mai rau.
Fiti pe pace, ca s-a jucat in Europa de Vest, iar FIFA era cu ochii pe meciul asta. Daca era, il suspendau pe baza probelor video, sau arbitrul ori observatorul meciului ar fi consemnat asta, si l-ar fi suspendat macar o etapa, dar el n-a primit nici macar rosu.
Cam pute treaba asta care vreti s-o dovediti voi.
Si recunoasteti, eticheta de cea mai dura echipa din divizia A o meritati din plin. Chiar si in UEFA, unde ati avut cativa suspendati.
TOT INAINTE !

Skin
6th December 2005, 00:56
ba da faceti-va un thread separat ce tot va certati aici..ba remy tu esti un fel de dan-dan al Iasului :rolleyes: cat despre meciul de duminica a fost de VIS...sa fi vazut la scorul de 1-2 cum dominam fonic Ghencea :)) fumos tare a fost..credeam ca visez....este prinmul meci in care se pare ca a disparut cat de cat ghinionul...dar norocul oricum nu a aparut...daca se termina 1-3 puteam spune ca am fi avut noroc da asa...oricum sper ca baietzii sa o tzina tot asa in retur si sa joace cum au facut-o in ultimele 3-4 etape si sa "RUPEM BLESTEMELE" :):headbang: :headbang:

Primoa oara cand plecam fericiti de pe un stadion in div. A /hello /hello /hello

pacat ca de abia acu...oricum sper sa ne mentinem in A si la anu vom fi mult mai puternici daca ramanem in A acuma

Vladek
6th December 2005, 00:59
Mai da ce rai suntem. Dar ma intreb, daca e Steaua asa de brutala, de violenta pe teren propriu, cum de-au scapat jucatorii de la Vaslui vii ? Ca din ce povestesti tu pe-aici s-ar crede ca umblau Radoi, Goian ( apropo, eliminarea lui Goian a fost perfect regulamentara ) cu bate, coase si furci pe teren.
Sar peste expresia "gunoiul din Ghencea", fara a raspunde cu o injurie de acelasi calibru, ca de exemplu "Va vedeti rahatul de sub coada ?". Jignirile reciproce nu aduc nimic bun stimabile care vorbesti mereu de obiectivitate si calm cand Dinamo o face de oaie, dar esti intransigent si necrutator cand e vorba de Steaua. E cazul sa-ti aduc aminte de unii din jucatorii vostri, precum Alexa poreclit "calaul diviziei A" erau cel putin la fel de "rai" ?

Vrei tu un moment zero ? Vrei tu sa se puna punct violentelor ? Foarte frumos. Si vrei sa se inceapa cu un jucator de la Steaua, bineinteles. Fie. Sunt de acord ca Paraschiv sa primeasca 2-3-4 etape de suspendare si o amenda mare de tot. Dar te astept sa aud ce o sa zici cand o sa comita faulturi grave si violente cei de la Dinamo. O sa fii la fel de vehement ?

Ioca10
6th December 2005, 01:10
Daca joaca cu niste adversari fosti stelisti care spun ca nu pot face nimic cu Steaua (curios de ce numai ei spun asta, iar restul si Rednic, nu), victoria Stelei e acontata deja, stiind ca Porumboiu + JIJI = LOVE ! :jerk: DOAR AU SCAPAT DE AMANDOI CRACIUNESCU. II INCURCA.
FALEMI: „Din punctul meu de vedere, trebuie să ne vedem lungul nasului. Dacă pānă acum nu am bătut pe nimeni, batem Steaua?“
PAI CE NAIBA CAUTA ACESTA ACOLO, DACA N-ARE AMBITIE SA CASTIGE ? ASTA E MENTALITATE DE JUCATOR PROFESIONIST ? OUT ! :rosu:
MAI BINE SA NU SE MAI PREZINTE FC VASLUI LA MECI, CA N-ARE ROST, DACA SE STIE DINAINTE CINE CASTIGA.
SAU E ALT SATELIT AL STELEI, VASLUIUL, DE NU STIE REDNIC ASTA ?
Eu spun totul ca principiu de fotbal profesionist, nu ca Vasluiul ar fi in stare sa faca macar un egal cu Steaua sau cu toate echipele din A.
Nu ai nici o treaba lasa-ne am vazut ce te pricepi esti petarda la fotbal cat despre vaslui "incep sa prind boala pe moldoveni"

Skin
6th December 2005, 01:12
Nu ai nici o treaba lasa-ne am vazut ce te pricepi esti petarda la fotbal cat despre vaslui "incep sa prind boala pe moldoveni"

asa sa faci...buCURestene

Ioca10
6th December 2005, 01:23
NU neaparat pe voi ca oricum sunteti picati in b acolo unde cred ca va place da pe aia de la poli am eu boala .
Oricum pentru ce ati facut aseara ne vom razbuna in retur si va semnam condamnarea.

remy
6th December 2005, 01:30
Voi, stelistii, aveti boala pe toti, oricine e impotriva voastra.
Doar santeti stapanii lumii, ce naiba, aveti sub papuc fotbalul romanesc si european.
Si am avut cam pe 1/2 dreptate: Falemi si Claudiu Raducanu n-au aratat mai nimic Duminica, ce naiba, doar erau aclamati de galeria stelei, nu se concentrau la meci.
Si ce ma bucura, tot un dinamovist, care mai e si capitanul echipei din Vaslui, v-a facut cum a vrut.
MERITA CINSTEA NOASTRA CA A STRANS DIN DINTI DUPA LOVITURA DURA PRIMITA, SI A JUCAT INCREDIBIL. E CAINE PANA LA MOARTE !
AUZITI ABERATIE INCREDIBILA LA UN STELIST [Vladek acum e in culpa]:
Dar ma intreb, daca e Steaua asa de brutala, de violenta pe teren propriu, cum de-au scapat jucatorii de la Vaslui vii ?
DAR CE VROIAI STIMABILE, SA FIE CA LA ROVINE, CU MORTI SI RANITI ?
Ce era acolo, campul de batalie de la Ghencea ? Oricum, cimitirul era aproape.
CU ASTA AI DAT-O RAU IN BALTA, SI VAD CA PERSEVEREZI IN DECLARATII DE-ASTEA.
ORI ESTI PREA CINIC, ORI ESTI PREA FANATIC PENTRU STEAUA. EU CRED SI SPER CA E DOAR A DOUA SITUATIE. ALTFEL, ASTA-I FOTBALUL PE CARE-L MERITAM !
SI ALTA ABERATIE: ALEXA ERA CEL MAI, BLA-BLA... DAR CUM NAIBA AJUNGEA LA O ECHIPA IN STRAINATATE, FIIND SI REMARCAT DE REAL MADRID ?
MAI AI EXEMPLE DE ASTEA ? CA MA FACI SA RAD CU NEVASTA-MEA LANGA MINE.

ESTI PREA MIC SA INTELEGI LUMEA IN CARE TRAIM !

Vladek
6th December 2005, 01:40
Partea cu mortii si ranitii era o ironie... dar vad ca nu te-ai prins. Deh, mai greu la ora asta. Ocolesti in mod evident raspunsul la probleme spinoase, de fapt nu faci decat sa repeti aceleasi chestii monotone in toate mesajele :"Steaua a jucat prost" ... "Steaua a jucat brutal" ... "Steaua nu trebuia sa castige" ... "Steaua trebuie pedepsita". De fapt imi dai impresia ca tu esti mai mult anti-Steaua decat pro-Dinamo.

Alexa in strainatate ?? :happy :happy Hai ca m-ai facut sa rad... China o fi o tara straina, dar cand spui strainatate te gandesti de obicei la echipe din vest ( Franta, Anglia, Italia, Germania, etc ) sau macar Ucraina si Rusia. China e.... China, adica un campionat de mana a treia in cel mai bun caz.

N-are rost sa te mai deranjezi sa postezi ca oricum nu te mai citeste nimeni, nici subsemnatul. Dialogul cu tine e ca e echivalent cu un cel cu un surd.

Ioca10
6th December 2005, 01:43
Lasa-i ma sa se bucure pe caini ca ii prindem in groapa (acolo unde uni asa zisi suportri nu au fost nicodata)si le dam sa sara cat despre vaslui ,vei regreta gresala de a ne incurca.

remy
6th December 2005, 01:44
Mai mult e valabil ce ai zis tu din partea mea. Dupa ce ai spus mai sus, e clar ca nu te numesti suporter adevarat. deci,
Aduci in discutie alti jucatori si alte echipe aici, poate-ti aperi cumva echipa sifonata duminica. Si mai uite-te in ziare si la TV cum se face misto de stelisti, precum ca sant buni la K1 sau Wrestling, nu la fotbal. Pentru edificare, mai citeste odata articolul "Foto soc: Paraschiv, kick boxing pe terenul de fotbal" http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=7013. SI REVEDETI POZELE DE ACOLO, CA SPUN TOTUL.
Adevarul doare. Mai bine te duci sa dormi, puisor, dar sa n-ai cosmaruri ca Steaua nu mai are sub papuc fotbalul, ca sa citez pe cineva destul de activ pana acum cateva zile, dar dat disparut subit, ALPOPA, dar si PAULICA, calcularetzul si ghicitorul in stele.
POATE AU EMIGRAT IN CHINA, DE RUSINE CA NU LI S-A ADEVERIT SUPER-PRONOSTICUL LOR.